Hirdetés
-
101750 - 101601
101750 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
AiRLAC
veterán
Amúgy pl. ncore esetén többféle RSS könyvjelző is létrehozható, és ezek összerendelhetők a kategóriákkal. Így minden kapásból a megfelelő helyre töltődik le... 1000x kényelmesebb és gyorsabb, mint kézzel hozzáadogatni a torrenteket.
Amúgy NAS-ra még lehet, hogy nem elég kiforrott az 5.2.x, sokan visszamentek az 5.1.4-re (én is). Talán majd ha lesz libtorrent 2.1 is.
Nálam is ez van, minden kategóriához külön RSS és egyből ahhoz adom hozzá.
-
Borisz76
nagyúr
Abban az ablakban ahol hozzáadod a torrent fájlt, ki lehet választani a kategóriát, és akkor automatikusan kitölti a letöltési útvonalat ill. mappát.. Persze ehhez létre kell hoznod a kategóriákat a qBitben. Viszont ha ez megvan akkor utólag is hajlandó (sőt akár letöltés közben is) áthelyezni a torrentet másik mappába, elég csak a kategóriát átváltani. Libtorrent 2.x esetén tud mozgatást is (köteten belül) ekkor sok Gb-nyi anyag mozgatása is egy pillanat alatt megvan.
Portot nyitni ehhez is célszerű, hogy aktív legyen.
Abban az ablakban ahol hozzáadod a torrent fájlt, ki lehet választani a kategóriát, és akkor automatikusan kitölti a letöltési útvonalat ill. mappát.. Persze ehhez létre kell hoznod a kategóriákat a qBitben.
Most csinálom a kategóriákat.
Viszont ha ez megvan akkor utólag is hajlandó (sőt akár letöltés közben is) áthelyezni a torrentet másik mappába, elég csak a kategóriát átváltani. Libtorrent 2.x esetén tud mozgatást is (köteten belül) ekkor sok Gb-nyi anyag mozgatása is egy pillanat alatt megvan.
Ez jó funkció.
1 db kötetem van....akkor ez nem gond.Portot nyitni ehhez is célszerű, hogy aktív legyen.
Ezt is megcsinálom amint végzek a kategóriákkal. -
ekkold
őstag
Sziasztok !
Próba erejéig telepítettem a qBittorrent v5.2.1 NATÍV alkalmazást.
Jelenleg a DS aktív mert a routerben beállítottam a port forward-ot.
A qBittorrent viszont passzív.
Jól gondolom, hogy ennek is fixálnom kell a portját a szoftverben ....majd egy új port továbbítási szabályt kell létrehoznom a routerben ?!Megjegyzés :
Próba miatt jelenleg mindkét kliens fut.
DS-ben marad a jelenlegi 3000+ torrent.
Az újakat viszont már a qBittorrent-el töltöm le és seed-elem.Elsőre nagyon hasonló a Utorrent-hez , amit évekkel ezelőtt még Windows-os gépen használtam.
Egy dologgal viszont nem vagyok kibékülve....vagy valamit nem jól csinálok.
Én a letöltött torrent fájlt kézzel adom hozzá.
És itt jön a gondom.
Minden eggyes anyagnak van saját kategorizált mappája.
Borzalmas a mappa elérése és kijelölése.
Ugye meg van adva egy "alap" mappa : Download
Ezen belül a kategóriák mappái :
- Dokumentum filmek
- Dokumentum Sorozatok
- Filmek
- Filmek 4K
- Filmek Felirat
- Sorozatok
- Sorozatok Felirat
- Mese
- Mp3
- Programok
....stb....stb.Torrent betöltésnél így jelenik meg a mentés helye :
/volume1/Download
Azaz a gyökérbe mentene....
Kézzel kell utána írnom : "/" és , akkor lenyíthatóvá válik a kis ablak...aztán azon belül elmegyek mondjuk a Dokumentum Sorozatok-hoz :
/volume1/Download/Dokumentum SorozatokNincs valami "szebb" megoldás erre....mert ez így katasztrófa 2-3 torrent esetében is !!!
Amúgy pl. ncore esetén többféle RSS könyvjelző is létrehozható, és ezek összerendelhetők a kategóriákkal. Így minden kapásból a megfelelő helyre töltődik le... 1000x kényelmesebb és gyorsabb, mint kézzel hozzáadogatni a torrenteket.
Amúgy NAS-ra még lehet, hogy nem elég kiforrott az 5.2.x, sokan visszamentek az 5.1.4-re (én is). Talán majd ha lesz libtorrent 2.1 is.
-
ekkold
őstag
Sziasztok !
Próba erejéig telepítettem a qBittorrent v5.2.1 NATÍV alkalmazást.
Jelenleg a DS aktív mert a routerben beállítottam a port forward-ot.
A qBittorrent viszont passzív.
Jól gondolom, hogy ennek is fixálnom kell a portját a szoftverben ....majd egy új port továbbítási szabályt kell létrehoznom a routerben ?!Megjegyzés :
Próba miatt jelenleg mindkét kliens fut.
DS-ben marad a jelenlegi 3000+ torrent.
Az újakat viszont már a qBittorrent-el töltöm le és seed-elem.Elsőre nagyon hasonló a Utorrent-hez , amit évekkel ezelőtt még Windows-os gépen használtam.
Egy dologgal viszont nem vagyok kibékülve....vagy valamit nem jól csinálok.
Én a letöltött torrent fájlt kézzel adom hozzá.
És itt jön a gondom.
Minden eggyes anyagnak van saját kategorizált mappája.
Borzalmas a mappa elérése és kijelölése.
Ugye meg van adva egy "alap" mappa : Download
Ezen belül a kategóriák mappái :
- Dokumentum filmek
- Dokumentum Sorozatok
- Filmek
- Filmek 4K
- Filmek Felirat
- Sorozatok
- Sorozatok Felirat
- Mese
- Mp3
- Programok
....stb....stb.Torrent betöltésnél így jelenik meg a mentés helye :
/volume1/Download
Azaz a gyökérbe mentene....
Kézzel kell utána írnom : "/" és , akkor lenyíthatóvá válik a kis ablak...aztán azon belül elmegyek mondjuk a Dokumentum Sorozatok-hoz :
/volume1/Download/Dokumentum SorozatokNincs valami "szebb" megoldás erre....mert ez így katasztrófa 2-3 torrent esetében is !!!
Abban az ablakban ahol hozzáadod a torrent fájlt, ki lehet választani a kategóriát, és akkor automatikusan kitölti a letöltési útvonalat ill. mappát.. Persze ehhez létre kell hoznod a kategóriákat a qBitben. Viszont ha ez megvan akkor utólag is hajlandó (sőt akár letöltés közben is) áthelyezni a torrentet másik mappába, elég csak a kategóriát átváltani. Libtorrent 2.x esetén tud mozgatást is (köteten belül) ekkor sok Gb-nyi anyag mozgatása is egy pillanat alatt megvan.
Portot nyitni ehhez is célszerű, hogy aktív legyen.
-
Borisz76
nagyúr
Sziasztok !
Próba erejéig telepítettem a qBittorrent v5.2.1 NATÍV alkalmazást.
Jelenleg a DS aktív mert a routerben beállítottam a port forward-ot.
A qBittorrent viszont passzív.
Jól gondolom, hogy ennek is fixálnom kell a portját a szoftverben ....majd egy új port továbbítási szabályt kell létrehoznom a routerben ?!Megjegyzés :
Próba miatt jelenleg mindkét kliens fut.
DS-ben marad a jelenlegi 3000+ torrent.
Az újakat viszont már a qBittorrent-el töltöm le és seed-elem.Elsőre nagyon hasonló a Utorrent-hez , amit évekkel ezelőtt még Windows-os gépen használtam.
Egy dologgal viszont nem vagyok kibékülve....vagy valamit nem jól csinálok.
Én a letöltött torrent fájlt kézzel adom hozzá.
És itt jön a gondom.
Minden eggyes anyagnak van saját kategorizált mappája.
Borzalmas a mappa elérése és kijelölése.
Ugye meg van adva egy "alap" mappa : Download
Ezen belül a kategóriák mappái :
- Dokumentum filmek
- Dokumentum Sorozatok
- Filmek
- Filmek 4K
- Filmek Felirat
- Sorozatok
- Sorozatok Felirat
- Mese
- Mp3
- Programok
....stb....stb.Torrent betöltésnél így jelenik meg a mentés helye :
/volume1/Download
Azaz a gyökérbe mentene....
Kézzel kell utána írnom : "/" és , akkor lenyíthatóvá válik a kis ablak...aztán azon belül elmegyek mondjuk a Dokumentum Sorozatok-hoz :
/volume1/Download/Dokumentum SorozatokNincs valami "szebb" megoldás erre....mert ez így katasztrófa 2-3 torrent esetében is !!!
-
Csixi68
tag
Akinek van kedve tesztelheti !!!
Torrent Audit v5.6.9A csomag:
✅torrent_audit_v5_6_9.php
és
✅egyeni_beallitasok.php
ebben vannak:
- DSM IP cím
- DSM port
- felhasználónév
.....DSM belépési joggal
.....Download Station használati joggal
- jelszó
Ezt a Notepad++ programmal kell módosítani.NAS-ra kell :
- Download Station
- WebStation
- PHP 7.4 vagy PHP 8.0 vagy PHP 8.1....régebbi verzió nem javasolt.
- Hozz létre egy MAPPÁT a gyökérben.
- Másold bele a :
-torrent_audit_v5_6_9.php-t
és a módosított- egyeni_beallitasok.php-t.Megnyitása :
http://nas-ip/mappád/torrent_audit_v5_6_9.php
vagy
http://xxx.xxx.x.x:dsmport/torrent_audit_v5_6_7.phpA Program induláskor 10-20-30 mp-ig dolgozik.
A torrentek számától függően.
A DS-től kéri le az adatokat ...melyeket cache fájlba ment.
Létrehozza a következő fájlokat :- torrent_audit_cache.json- torrent_audit_history.json- torrent_audit_cache.lockTehát az első indulás több idő.
Ám ezután már cache-ből dolgozik ezért villámgyors.Van benne :
- Világos / Sötét mód
- Frissítés gomb az adatok újboli lekéréséhez.
- Utolsó lekérdezés időpont kijelzése.
- Összes torrent mennyisége.
- Unregistered torrentek mennyisége.
- Tracker hibák mennyisége.
- Összes hiba mennyisége.
- Hibaarány százalékban kifejezve.Ha több Tracker-ről is talál anyagot , akkor trackerenként szűrhető lesz a lista.
.rar fájlba csomagolva letölthető tőlem a NAS-ról :
http://gofile.me/7aRJm/80QPrIC2gÖrök hála és ezer köszönet!
-
Borisz76
nagyúr
Akinek van kedve tesztelheti !!!
Torrent Audit v5.6.9A csomag:
✅torrent_audit_v5_6_9.php
és
✅egyeni_beallitasok.php
ebben vannak:
- DSM IP cím
- DSM port
- felhasználónév
.....DSM belépési joggal
.....Download Station használati joggal
- jelszó
Ezt a Notepad++ programmal kell módosítani.NAS-ra kell :
- Download Station
- WebStation
- PHP 7.4 vagy PHP 8.0 vagy PHP 8.1....régebbi verzió nem javasolt.
- Hozz létre egy MAPPÁT a gyökérben.
- Másold bele a :
-torrent_audit_v5_6_9.php-t
és a módosított- egyeni_beallitasok.php-t.Megnyitása :
http://nas-ip/mappád/torrent_audit_v5_6_9.php
vagy
http://xxx.xxx.x.x:dsmport/torrent_audit_v5_6_7.phpA Program induláskor 10-20-30 mp-ig dolgozik.
A torrentek számától függően.
A DS-től kéri le az adatokat ...melyeket cache fájlba ment.
Létrehozza a következő fájlokat :- torrent_audit_cache.json- torrent_audit_history.json- torrent_audit_cache.lockTehát az első indulás több idő.
Ám ezután már cache-ből dolgozik ezért villámgyors.Van benne :
- Világos / Sötét mód
- Frissítés gomb az adatok újboli lekéréséhez.
- Utolsó lekérdezés időpont kijelzése.
- Összes torrent mennyisége.
- Unregistered torrentek mennyisége.
- Tracker hibák mennyisége.
- Összes hiba mennyisége.
- Hibaarány százalékban kifejezve.Ha több Tracker-ről is talál anyagot , akkor trackerenként szűrhető lesz a lista.
.rar fájlba csomagolva letölthető tőlem a NAS-ról :
http://gofile.me/7aRJm/80QPrIC2gAki járatos a PHP -ban...át is nézheti mert ugye én ezt az AI-val csináltattam ....ergó nem értek hozzá.
Remélem , hogy nincs benne kritikus hiba.
Mod :
A becsomagolt fáljban van egy Olvass el.txt fájl...amit nem töltöttem fel adattal
Nem nálatok van a hiba....én szekszuáltam el ! -
Borisz76
nagyúr
Akinek van kedve tesztelheti !!!
Torrent Audit v5.6.9A csomag:
✅torrent_audit_v5_6_9.php
és
✅egyeni_beallitasok.php
ebben vannak:
- DSM IP cím
- DSM port
- felhasználónév
.....DSM belépési joggal
.....Download Station használati joggal
- jelszó
Ezt a Notepad++ programmal kell módosítani.NAS-ra kell :
- Download Station
- WebStation
- PHP 7.4 vagy PHP 8.0 vagy PHP 8.1....régebbi verzió nem javasolt.
- Hozz létre egy MAPPÁT a gyökérben.
- Másold bele a :
-torrent_audit_v5_6_9.php-t
és a módosított- egyeni_beallitasok.php-t.Megnyitása :
http://nas-ip/mappád/torrent_audit_v5_6_9.php
vagy
http://xxx.xxx.x.x:dsmport/torrent_audit_v5_6_7.phpA Program induláskor 10-20-30 mp-ig dolgozik.
A torrentek számától függően.
A DS-től kéri le az adatokat ...melyeket cache fájlba ment.
Létrehozza a következő fájlokat :- torrent_audit_cache.json- torrent_audit_history.json- torrent_audit_cache.lockTehát az első indulás több idő.
Ám ezután már cache-ből dolgozik ezért villámgyors.Van benne :
- Világos / Sötét mód
- Frissítés gomb az adatok újboli lekéréséhez.
- Utolsó lekérdezés időpont kijelzése.
- Összes torrent mennyisége.
- Unregistered torrentek mennyisége.
- Tracker hibák mennyisége.
- Összes hiba mennyisége.
- Hibaarány százalékban kifejezve.Ha több Tracker-ről is talál anyagot , akkor trackerenként szűrhető lesz a lista.
.rar fájlba csomagolva letölthető tőlem a NAS-ról :
http://gofile.me/7aRJm/80QPrIC2g -
boborján2
őstag
Én a copilottal írattam egy scriptet ami hardlinkeli a letöltött filmeket. Mivel van az a jóképességű csapat, amelyik még mindig úgy nevezi el a filmjeit, hogy releasecsapat-filmcím csak kezdőbetűk.évszám.stb.
Szerencsére a mappa neve tartalmazza a teljes filmcímet, így az alapján készíti a hardlinkeket, amit végül a plex rendesen felismer. Ha törölve lett valamelyik film, akkor meg a script törli a hardlinket is.Ez mondjuk a plexnek a butasága is.
Jellyfin esetén ha a mappa név jó, akkor abban már légyegtelen az mkv vagy mp4 neve, felismeri és jól fogja kezelni.
-
Alc
tag
Ki is használtam az "ingyenes" ChatGPT lehetőségeimet....
Holnap engedi folytatni.
Aztán eszembe jutott, hogy a google böngésző AI-mód -jával is folytathatom akár....
Nos jelentem tisztelettel.....egy hulladék.
Már 6-8 verziót kiköpött nekem de hibára fut vagy hiányosan jelenik meg a kívánt táblázat ( adatok nélkül csak egy fejléc ).
Szóval szerintem pihentetem.....Én a copilottal írattam egy scriptet ami hardlinkeli a letöltött filmeket. Mivel van az a jóképességű csapat, amelyik még mindig úgy nevezi el a filmjeit, hogy releasecsapat-filmcím csak kezdőbetűk.évszám.stb.
Szerencsére a mappa neve tartalmazza a teljes filmcímet, így az alapján készíti a hardlinkeket, amit végül a plex rendesen felismer. Ha törölve lett valamelyik film, akkor meg a script törli a hardlinket is. -
kgymac
őstag
Ki is használtam az "ingyenes" ChatGPT lehetőségeimet....
Holnap engedi folytatni.
Aztán eszembe jutott, hogy a google böngésző AI-mód -jával is folytathatom akár....
Nos jelentem tisztelettel.....egy hulladék.
Már 6-8 verziót kiköpött nekem de hibára fut vagy hiányosan jelenik meg a kívánt táblázat ( adatok nélkül csak egy fejléc ).
Szóval szerintem pihentetem.....ahogy az várható volt.
nekem se tudott más megoldást adni utf8 string detektálásra, mint amit én is korábban megírtam ai nélkül. a másik 3 megoldása még annyira se működött. -
Csixi68
tag
Soha nem tanultam programozást.
Ha csak nem számít az a pár sor BASIC nyelven C64-s gépen
Szóval elővettem a "régi" Download Station Unregistered .php állományt és szépen elmondtam az ChatGPT-nek, hogy mit szeretnék.
Erre alkotott nekem .php fájlt.Először magát a működést kellett kipróbálni , tesztelni.
Miután ezt az akadályt vettük , jöhetett a finomítás.
Aztán újabb ötlet....finomítás.A lényeg, hogy most itt járok és működik 3000+ torrentel is :
Részlet a teljes képből...
✅ Cache használat
Nem kérdezi le minden oldalbetöltéskor a DSM API-t. Atorrent_audit_cache.jsonjelentősen csökkenti a terhelést.
✅ Lapozott API lekérdezés
Azoffset/limitciklus miatt több ezer torrentet is képes feldolgozni. A 3152 torrentes környezethez megfelelő.
✅ Szűrés és keresés
Hibakategória szerint (Unregistered / Tracker hiba). Tracker szerint. Torrent cím alapján.
✅ Rendezhető táblázat
Tracker, ID, Torrent név, Státusz oszlopok. Egyszerű, de hatékony.
✅ Vizuális kiemelés
Unregistered torrentek. Kapcsolódási hibák. Egyéb tracker hibák.Szuper, ha tökéletes lesz a megoldás, akkor köszönettel veszünk egy leírást és persze a megosztást is!
-
Borisz76
nagyúr
Az ilyen kis projektekbe az a legjobb (legalábbis nekem) ,hogy van egy kiindulás ,azt gondolom jó lesz , aztán a hibajavításokon felül, hirtelen annyi ötlet felmerül bennem , hogy pillanatok alatt jutok el a 20. verzióig
Főleg akkor amikor chatgpt is azzal zárja a beszélgetést ,hogy ha akarod készíthetünk pro verziót ,amiben még x,y,z is benne van.
Na mondom fejezd be ,mert az egész nap erre a hülyeségre fog elmenni.Ki is használtam az "ingyenes" ChatGPT lehetőségeimet....
Holnap engedi folytatni.
Aztán eszembe jutott, hogy a google böngésző AI-mód -jával is folytathatom akár....
Nos jelentem tisztelettel.....egy hulladék.
Már 6-8 verziót kiköpött nekem de hibára fut vagy hiányosan jelenik meg a kívánt táblázat ( adatok nélkül csak egy fejléc ).
Szóval szerintem pihentetem..... -
boborján2
őstag
Soha nem tanultam programozást.
Ha csak nem számít az a pár sor BASIC nyelven C64-s gépen
Szóval elővettem a "régi" Download Station Unregistered .php állományt és szépen elmondtam az ChatGPT-nek, hogy mit szeretnék.
Erre alkotott nekem .php fájlt.Először magát a működést kellett kipróbálni , tesztelni.
Miután ezt az akadályt vettük , jöhetett a finomítás.
Aztán újabb ötlet....finomítás.A lényeg, hogy most itt járok és működik 3000+ torrentel is :
Részlet a teljes képből...
✅ Cache használat
Nem kérdezi le minden oldalbetöltéskor a DSM API-t. Atorrent_audit_cache.jsonjelentősen csökkenti a terhelést.
✅ Lapozott API lekérdezés
Azoffset/limitciklus miatt több ezer torrentet is képes feldolgozni. A 3152 torrentes környezethez megfelelő.
✅ Szűrés és keresés
Hibakategória szerint (Unregistered / Tracker hiba). Tracker szerint. Torrent cím alapján.
✅ Rendezhető táblázat
Tracker, ID, Torrent név, Státusz oszlopok. Egyszerű, de hatékony.
✅ Vizuális kiemelés
Unregistered torrentek. Kapcsolódási hibák. Egyéb tracker hibák.
Az ilyen kis projektekbe az a legjobb (legalábbis nekem) ,hogy van egy kiindulás ,azt gondolom jó lesz , aztán a hibajavításokon felül, hirtelen annyi ötlet felmerül bennem , hogy pillanatok alatt jutok el a 20. verzióig
Főleg akkor amikor chatgpt is azzal zárja a beszélgetést ,hogy ha akarod készíthetünk pro verziót ,amiben még x,y,z is benne van.
Na mondom fejezd be ,mert az egész nap erre a hülyeségre fog elmenni. -
Borisz76
nagyúr
Azaz

10 Print"Commodore 64"
20 Goto 10 -
Sanya
nagyúr
Soha nem tanultam programozást.
Ha csak nem számít az a pár sor BASIC nyelven C64-s gépen
Szóval elővettem a "régi" Download Station Unregistered .php állományt és szépen elmondtam az ChatGPT-nek, hogy mit szeretnék.
Erre alkotott nekem .php fájlt.Először magát a működést kellett kipróbálni , tesztelni.
Miután ezt az akadályt vettük , jöhetett a finomítás.
Aztán újabb ötlet....finomítás.A lényeg, hogy most itt járok és működik 3000+ torrentel is :
Részlet a teljes képből...
✅ Cache használat
Nem kérdezi le minden oldalbetöltéskor a DSM API-t. Atorrent_audit_cache.jsonjelentősen csökkenti a terhelést.
✅ Lapozott API lekérdezés
Azoffset/limitciklus miatt több ezer torrentet is képes feldolgozni. A 3152 torrentes környezethez megfelelő.
✅ Szűrés és keresés
Hibakategória szerint (Unregistered / Tracker hiba). Tracker szerint. Torrent cím alapján.
✅ Rendezhető táblázat
Tracker, ID, Torrent név, Státusz oszlopok. Egyszerű, de hatékony.
✅ Vizuális kiemelés
Unregistered torrentek. Kapcsolódási hibák. Egyéb tracker hibák.Goto 10
-
Borisz76
nagyúr
Azért fölösleges megsértődni, mert van élet és tudás a ph.-n kívül is.

Nem elhanyagolható tény ,hogy azonnali segítséget adhat , ha kell részletekbe menő magyarázattal /amiből nagyon sokat lehet tanulni/pl. a szóban forgó problémára is és a megoldás, akár azonnal publikálható itt is, amivel sokan jól járnak (várakozás nélkül).Szóval nem kell bezárni a fórumot, az emberek ugyanúgy szeretnek elbeszélgetni egymással.Inkabb csak mellette el kell tudni fogadni,hogy a világ nem ugyanaz, mint 5 évvel ezelőtt.
Én is írattam már vele többféle apró scriptet a nashoz, lehet olyanhoz is ami itt a fórum létezése óta fel sem merült kérdés vagy problémaként. Most akkor hogy jártam jobban?? Két perc alatt lett megoldás + megértettem a script működését is, vagy beírok ide és várok napokig/hetekig/végtelenségig , vagy esetleg guglizhatok 2 napig a világ összes fórumain lehet fölöslegesen....
Illetve ha felmerül hasonló kérdés valakinek ,akár azonnal tovább adom ha kell.Már simán megírattam volna az unreg torrent problémára is ,és beírom ide ,de nem tudom tesztelni,mert nem üzöm a torrentet olyan nagyipari módon,hogy unreg torrentel találkozzak.
Soha nem tanultam programozást.
Ha csak nem számít az a pár sor BASIC nyelven C64-s gépen
Szóval elővettem a "régi" Download Station Unregistered .php állományt és szépen elmondtam az ChatGPT-nek, hogy mit szeretnék.
Erre alkotott nekem .php fájlt.Először magát a működést kellett kipróbálni , tesztelni.
Miután ezt az akadályt vettük , jöhetett a finomítás.
Aztán újabb ötlet....finomítás.A lényeg, hogy most itt járok és működik 3000+ torrentel is :
Részlet a teljes képből...
✅ Cache használat
Nem kérdezi le minden oldalbetöltéskor a DSM API-t. Atorrent_audit_cache.jsonjelentősen csökkenti a terhelést.
✅ Lapozott API lekérdezés
Azoffset/limitciklus miatt több ezer torrentet is képes feldolgozni. A 3152 torrentes környezethez megfelelő.
✅ Szűrés és keresés
Hibakategória szerint (Unregistered / Tracker hiba). Tracker szerint. Torrent cím alapján.
✅ Rendezhető táblázat
Tracker, ID, Torrent név, Státusz oszlopok. Egyszerű, de hatékony.
✅ Vizuális kiemelés
Unregistered torrentek. Kapcsolódási hibák. Egyéb tracker hibák. -
kgymac
őstag
Kedvenc weboldaladról letöltesz egy torrent fájlt , amit beraksz a kliensbe. Letöltődik az anyag.....
Aztán valamilyen szabályra hivatkozva törlik a weboldalról a fájlt.
( Mondjuk a Web-DL helyett felkerül jobb minőségben , BD-ről rippelt változat. )A kliensedben benne van de a weboldal ( tracker ) már nem hozza.
Ekkor jelenik meg a torrent részleteinél , a tracker státuszában, hogy unregistered toorent.Nem hiba , csak feleslegesen fut a kliensben....mivel a weboldalról törölték a torrent fájlt ezért más nem tudja letölteni sem....ergó a kliensedhez sem fog senki csatlakozni.
Vagy teljes lesz egy évad, az utolsó rész már csak az egyben lévő évaddal tölthető le, a korábbi torrentek megszűnnek.
A "feleslegesen futnál" azért kicsit nagyobb a probléma, pár nap után a tracker a gyakori fals kérések miatt blokkolhatja az ip-det, ekkor minden futtatott torrentednél elérhetetlen a tracker. -
Borisz76
nagyúr
Kedvenc weboldaladról letöltesz egy torrent fájlt , amit beraksz a kliensbe. Letöltődik az anyag.....
Aztán valamilyen szabályra hivatkozva törlik a weboldalról a fájlt.
( Mondjuk a Web-DL helyett felkerül jobb minőségben , BD-ről rippelt változat. )A kliensedben benne van de a weboldal ( tracker ) már nem hozza.
Ekkor jelenik meg a torrent részleteinél , a tracker státuszában, hogy unregistered toorent.Nem hiba , csak feleslegesen fut a kliensben....mivel a weboldalról törölték a torrent fájlt ezért más nem tudja letölteni sem....ergó a kliensedhez sem fog senki csatlakozni.
-
smc
addikt
Mi az az unregistered torrent? Hogy jön létre, mit okoz?
-
boborján2
őstag
Azért fölösleges megsértődni, mert van élet és tudás a ph.-n kívül is.

Nem elhanyagolható tény ,hogy azonnali segítséget adhat , ha kell részletekbe menő magyarázattal /amiből nagyon sokat lehet tanulni/pl. a szóban forgó problémára is és a megoldás, akár azonnal publikálható itt is, amivel sokan jól járnak (várakozás nélkül).Szóval nem kell bezárni a fórumot, az emberek ugyanúgy szeretnek elbeszélgetni egymással.Inkabb csak mellette el kell tudni fogadni,hogy a világ nem ugyanaz, mint 5 évvel ezelőtt.
Én is írattam már vele többféle apró scriptet a nashoz, lehet olyanhoz is ami itt a fórum létezése óta fel sem merült kérdés vagy problémaként. Most akkor hogy jártam jobban?? Két perc alatt lett megoldás + megértettem a script működését is, vagy beírok ide és várok napokig/hetekig/végtelenségig , vagy esetleg guglizhatok 2 napig a világ összes fórumain lehet fölöslegesen....
Illetve ha felmerül hasonló kérdés valakinek ,akár azonnal tovább adom ha kell.Már simán megírattam volna az unreg torrent problémára is ,és beírom ide ,de nem tudom tesztelni,mert nem üzöm a torrentet olyan nagyipari módon,hogy unreg torrentel találkozzak.
-
Sanya
nagyúr
Látom néhányan szenvednek ettől az unregistred torrent mizériától.
Nem vagyok benne a programozásba nagyon , de hogy erre is (ahogy sokminden másra) ha kell megírja az AI azt a 3-5 soros scriptet ,az szerintem fix.
Szóval nem értem ,hogy akinek ilyen gondja van az miért nem tudja ,akár saját maga + az AI megoldani!?Be is zárhatjuk a fórumot. De majd akkor az ai honnan szedi a tudást?
-
boborján2
őstag
Látom néhányan szenvednek ettől az unregistred torrent mizériától.
Nem vagyok benne a programozásba nagyon , de hogy erre is (ahogy sokminden másra) ha kell megírja az AI azt a 3-5 soros scriptet ,az szerintem fix.
Szóval nem értem ,hogy akinek ilyen gondja van az miért nem tudja ,akár saját maga + az AI megoldani!? -
kgymac
őstag
Az eredeti gyugyo76 féle köszöni szépen, működik dsm7-esen is.
Van ugyan egy figyelmeztetés a 'sid' eljövendő megszűnéséről, de kb. 15 perc lesz megjavítani az újabb php verzión, úgy, hogy 3-4 évente írok php kódot. -
allein
addikt
-
kress
aktív tag
-
allein
addikt
Jó reggelt, nem tud valaki segíteni ebben a témában? Valamilyen scriptet írni ami működik és nem kell egyesével keresgélni, én is úgy nézek ki jelenleg, hogy van 2000 seedben lévő torrentem amibő 600 unregistered, egyesével qurva sok idő. egy fejlesztőt akár anyagilag is lehetne támogatni, én benne lennék. Lehet lesz valaki a github oldalon, sok jó fejlesztő van ott.
Github copilot + chatgpt segített törölni a közel 700 unregistered torrentet. Jó lenne ezt a folyamatot automatizálni.
-
allein
addikt
DS-ben , jobb oldalon alul van egy kis lefelé mutató nyíl....
Katt rá és feljön egy "ablak".
Ott átváltok a "tracker" fülre.
Katt a torrentre és írja a tracker állapotát.
Egyessével megy a dolog....lassú de legalább unalmas 
Megállítom majd törlöm a feladatot.
Aztán a Total Commander-ben megkeresem az adott anyag mappáját és törlöm onnan is.
Így szabadul fel a hely a merevlemezen is.
Ha csak a DS-ből törlöm, akkor a seed megáll , megszűnik....de az anyag a letöltős mappában marad....ezért kell onnan is törölni.Jó reggelt, nem tud valaki segíteni ebben a témában? Valamilyen scriptet írni ami működik és nem kell egyesével keresgélni, én is úgy nézek ki jelenleg, hogy van 2000 seedben lévő torrentem amibő 600 unregistered, egyesével qurva sok idő. egy fejlesztőt akár anyagilag is lehetne támogatni, én benne lennék. Lehet lesz valaki a github oldalon, sok jó fejlesztő van ott.
-
ekkold
őstag
Nálam fel van telepítve a DownloadStation, és a qBittorrent is. Egy darabig párhuzamosan használtam a két programot, mivel több torrent oldalon is fent vagyok, az egyikhez a DS-t, a másikhoz a qBit-et használtam. Továbbá a DS nem csak torrentet tud letölteni, hanem szinte bármilyen letöltés rábízható! Aztán szép lassan teljesen átszoktam a qBit-re, mert nagyon bevált, sok szempontból sokkal jobb mint a DS.
A DS meg megmaradt az egyéb (pl. sima http) letöltésekre, amit a qBit nem tud. Pl. volt olyan fájl ami égen-földön nem találtam, mígnem egy oldalon végre rábukkantan, de olyan lassan jött, hogy több napig tartott letölteni. Na ilyenkor nagyon jó a DS, az ráér letölteni, nem kel az asztali gépnek mennie miatta. -
Essejó
veterán
Na akkor az valóban nem jó, próbáld ki a qbittorrentet ha tehete, nekem ez nagyon bevált.

Borisz: OMG..

Neked nem mondom hogy próbáld ki, ezt ki kellene állítani, mert hihetetlen hogy nem fossa össze magát.
És te sem 
Azt írtam is itt ha jól emlékszem hogy elkezdtem a DS-t használni, de amikor eldobta még csak 50 torrentemet akkor elengedtem a kezét, végignéztem ahogy elsétál a naplementébe és még utána is kiabáltam hogy a k.a.dat..

Akkor Borisz valamit rosszul csinál, meg én is mert nekünk nem 50 torrentel megy a DS.
Jó nekem nem a gyári vason, de megy. -
smc
addikt
Ahogy te is írtad, aktív-nem aktív - pontosítást igényel.
Van pl. 80-90 torrent berakva és elindítva. Még ha egyetlen egyen sincs semmi forgalom (se le, se fel), csak "futnak üresben", nem tudok új torrentet felvenni, mert jön a "too many open files" hibaüzenet.
A transmission beállításai: global peer limit 800, upload queue nincs korlátozva, minden egyes torrent peer limitje 40.
Ezért már évek óta 60-70 torrentet (csakis filmeket és sorozatokat) futtatok, hogy elkerüljem a hibaüzenetet. Viszont így sehogy nem férek be 11 000 alá a ranglistán.Na akkor az valóban nem jó, próbáld ki a qbittorrentet ha tehete, nekem ez nagyon bevált.

Borisz: OMG..

Neked nem mondom hogy próbáld ki, ezt ki kellene állítani, mert hihetetlen hogy nem fossa össze magát.
És te sem 
Azt írtam is itt ha jól emlékszem hogy elkezdtem a DS-t használni, de amikor eldobta még csak 50 torrentemet akkor elengedtem a kezét, végignéztem ahogy elsétál a naplementébe és még utána is kiabáltam hogy a k.a.dat..

-
Borisz76
nagyúr
DS-ben , jobb oldalon alul van egy kis lefelé mutató nyíl....
Katt rá és feljön egy "ablak".
Ott átváltok a "tracker" fülre.
Katt a torrentre és írja a tracker állapotát.
Egyessével megy a dolog....lassú de legalább unalmas 
Megállítom majd törlöm a feladatot.
Aztán a Total Commander-ben megkeresem az adott anyag mappáját és törlöm onnan is.
Így szabadul fel a hely a merevlemezen is.
Ha csak a DS-ből törlöm, akkor a seed megáll , megszűnik....de az anyag a letöltős mappában marad....ezért kell onnan is törölni. -
Essejó
veterán
Az szép, és hogy ellenőrzöd?
-
Borisz76
nagyúr
Igen...ez azóta is probléma.
Most ránéztem és NC szerint 3085 torrent fut , a kliens szerint meg 3152 db
Asszem megvan a péntek délutáni programom...
Az is igaz, hogy ritkán de a BH-ról is töltök....biztosan lesz 2-3-4 db torrent onnan is. -
Syl
nagyúr
Ahogy te is írtad, aktív-nem aktív - pontosítást igényel.
Van pl. 80-90 torrent berakva és elindítva. Még ha egyetlen egyen sincs semmi forgalom (se le, se fel), csak "futnak üresben", nem tudok új torrentet felvenni, mert jön a "too many open files" hibaüzenet.
A transmission beállításai: global peer limit 800, upload queue nincs korlátozva, minden egyes torrent peer limitje 40.
Ezért már évek óta 60-70 torrentet (csakis filmeket és sorozatokat) futtatok, hogy elkerüljem a hibaüzenetet. Viszont így sehogy nem férek be 11 000 alá a ranglistán. -
smc
addikt
Transmissiont nem ismerem, qbittorrent fut containerben. Nálad tehát 90 torrentet berakva hisztizik? Akkor is ha nem aktív?
-
Syl
nagyúr
-
Syl
nagyúr
-
Essejó
veterán
-
Borisz76
nagyúr
Nálam DS2415+ , gyári Download Station , 3000+ torrent....némi kapcsolati korláttal.
-
AiRLAC
veterán
-
Syl
nagyúr
Hogy érsz el 500+ aktív torrentet?
Nálam van 450 a listában, de kb 10-20 aktív max (26 volt a max az utolsó 24 órában). Aktív torrent szám nincs korlátozva, csak a kapcsolatok (500) és feltöltések száma (50/torrent)
De ezeket nem éri el soha. Szerintem itt kavar van az aktív és az inaktív torrentek fogalmában.
Ezzel a felállással top 600-ban vagyok az egyik legnagyobb magyar oldalon. 200-500 Gigabyte felmegy naponta ezzel a setuppal, ez elmúlt 24 órában mindösszesen 35 MB max feltöltéssel. (Ez kb reális a digi 300Mbit feltöltéssel, itt lehet hogy korlátoz a nas, nem tudom)Mindezt átlag 30% cpu használat mellett kb úgy hogy fut rajta home assistant, két kamera rögzítése.
Letöltés közben nekem is felugrik, de lekezeli azt is. Pontos adataim vannak mindenről, mert home assistantba logolok amit lehet.
Az lemaradt hogy egy 218+ról van szó. 16 GB rammal.Én azt nem értem, hogy lehet több száz torrentet egyszerre futtatni?
Nálam 80-90 után a Synology (218+, Transmission) elkezd hisztizni, hogy "too many open files" és addig nem hajlandó újat felvenni, amíg párat nem törlök. -
smc
addikt
Hogy érsz el 500+ aktív torrentet?
Nálam van 450 a listában, de kb 10-20 aktív max (26 volt a max az utolsó 24 órában). Aktív torrent szám nincs korlátozva, csak a kapcsolatok (500) és feltöltések száma (50/torrent)
De ezeket nem éri el soha. Szerintem itt kavar van az aktív és az inaktív torrentek fogalmában.
Ezzel a felállással top 600-ban vagyok az egyik legnagyobb magyar oldalon. 200-500 Gigabyte felmegy naponta ezzel a setuppal, ez elmúlt 24 órában mindösszesen 35 MB max feltöltéssel. (Ez kb reális a digi 300Mbit feltöltéssel, itt lehet hogy korlátoz a nas, nem tudom)Mindezt átlag 30% cpu használat mellett kb úgy hogy fut rajta home assistant, két kamera rögzítése.
Letöltés közben nekem is felugrik, de lekezeli azt is. Pontos adataim vannak mindenről, mert home assistantba logolok amit lehet.
Az lemaradt hogy egy 218+ról van szó. 16 GB rammal. -
Essejó
veterán
-
Essejó
veterán
553 aktív torrentel korlátozás nélkül mit tud? Mert az enyém 26 % proci használatot. 70 Megás letöltés közben szokott a proci használat benézni 70 %-ra max 2 percre, de közben simán és gond nélkül nézek róla filmet a Tv-n.
-
ekkold
őstag
-
AiRLAC
veterán
-
Essejó
veterán
milyen vasnak a mennyi %-a?
lehet hogy a gyári szar 1GB ram volt az oka, de én többször nekifutottam a torrentet nason kezelni témának a 216+II-n és lement térdre imára 20-30 torrentnél, akkor kezdtem a szarakodást, hogy aktív torrentek mennyi lehet, bejövő kapcsolatszám mi lehet, sávszélesség mi lehet, stb
Na igen ez egy lényeges kérdés, de nem egy izom gép.

Egy HP Gen7 N40L-en fut 4 GB rammal.
De azt aláírom, hogy a 216+II-nél erősebb. -
ekkold
őstag
milyen vasnak a mennyi %-a?
lehet hogy a gyári szar 1GB ram volt az oka, de én többször nekifutottam a torrentet nason kezelni témának a 216+II-n és lement térdre imára 20-30 torrentnél, akkor kezdtem a szarakodást, hogy aktív torrentek mennyi lehet, bejövő kapcsolatszám mi lehet, sávszélesség mi lehet, stb
Sok múlik a háttértáron is, és azon is hogy milyen szoftvert használsz torrentezésre. Nekem pl, SSD-re megy, limitek: 33 torrent lehet aktív egyszerre , és 100Mbit/s feltöltés (digi, 300Mbit/s van felfelé, maradjon másra is). Így észre sem veszem a terhelést.
Amikor gigabit körüli tempóban megy a letöltés, akkor felszalad a proci terhelés 60..70%-ra, de ez nálam is csak rövid néhány perces időszakokat jelent, és ennyitől nem térdel le a NAS használható marad közben is.
Qbittorrent 5.1.4-et használok + libtorrent 1-el kisebb a proci terhelés, de ilyenkor nem tud fájlt mozgatni csak másol + töröl. Libtorrent 2-vel, ügyesebb de magas a prociterhelés, viszont ennek megtaláltam az okát, és át tudtam állítani. A speciális beállításokban a lemez I/O módot kell sima pread/pwrite-ra állítani (libtorrent 1 is ezt használja), a modernebb "memóriában lefoglalt fájlok" beállítás ügyesebb és jobb lenne, de csak erős gépen érdemes erre állítani, mert gyengébb gépen észrevehetően nagyobb processzorterhelést okoz.
-
boborján2
őstag
milyen vasnak a mennyi %-a?
lehet hogy a gyári szar 1GB ram volt az oka, de én többször nekifutottam a torrentet nason kezelni témának a 216+II-n és lement térdre imára 20-30 torrentnél, akkor kezdtem a szarakodást, hogy aktív torrentek mennyi lehet, bejövő kapcsolatszám mi lehet, sávszélesség mi lehet, stb
Szerintem ő ebben a témaban alapból nem releváns mert xpenologyt használ, nem gyári syno hardveren.
-
biker
nagyúr
milyen vasnak a mennyi %-a?
lehet hogy a gyári szar 1GB ram volt az oka, de én többször nekifutottam a torrentet nason kezelni témának a 216+II-n és lement térdre imára 20-30 torrentnél, akkor kezdtem a szarakodást, hogy aktív torrentek mennyi lehet, bejövő kapcsolatszám mi lehet, sávszélesség mi lehet, stb
-
Essejó
veterán
-
Essejó
veterán
a torrent a sok kis töredékfájl és temérdek kapcsolat kiszolgálása procit gyilkolja le, az i/o műveletekkel terheli a lemezt.
Ha te emellé egy reszponzív tárat vársz munkához az nem fog menni, csak ha erősen korlátozod mit engedsz a torrentnek. pl 10-20 kapcsolat max és korlátozott sebesség le/fel töltésre segíthet, de akkor meg minek van 350 torrent?mert 350 élő torrent leveri mint vak a poharat, kb bármely nas-t
Aha, 553 aktív torrentem van, nincs korlátozva, hogy melyikeket vihetik 1 időben. A proci terhelésem jelenleg 26 %, a Ram használat 16 %
-
Ablakos
addikt
Hát, ezzel azért vitatkoznék. Nekem többszáz torrent van bent seedben állandóan. Az egyetlen korlát az az, hogy max. 100 mbittel mehet a feltöltés. Egyáltalán nem látható a processzorterhelésen, vagy bárhol, hogy ez bármi akadást okozna. A letöltés persze már más. Ott gigabites netnél már lehet látni, hogy megemelkedik a processzorhasználat, ha nem szabok gátat a letöltési sebességnek. De akkor sem lesz használhatatlan a NAS, csak mondjuk 30-50%-os lesz a processzorhasználat. De az is meddig? 3-4 percig? Amíg le nem jön a bármi, amit épp töltök... DS923+, 4 lemez, SHR.
A nagy különbség szerintem abban van a korábbi DS220+ és a mostani NAS-om között, hogy ott BASIC-ben voltak a köteteim, és egyetlen diszk erőlködött a műveleteken. Ott komolyabban korlátozni kellett a torrentet, hogy letöltés alatt is rendesen működjön a NAS. De ennél a mostani NAS-omnál, ez nem szükséges. És szerintem nem az erősebb processzor miatt van ez, hanem azért mert 4 lemez van RAID5-ben, sokkal nagyobb az áteresztőképesség, nem egy lemez fejét kell húzogatni ide-oda a párhuzamos kérések miatt.
A 100 Mbites feltöltési limitet is azért raktam be, mert azért a lófsznak is van vége. Nem akarok több terát forgalmazni hetente, ki tudja a szolgáltatóm mit szólna egy idő után. A felső 10000-ben így is benne vagyok.

De amúgy én sem lightroommal, sem semmivel nem dolgoznék direktben a NAS-ra, akkor sem, ha éppen még torrent sem megy. A gépbe épített SSD-nél semmi sem gyorsabb. Van egy grafikus haverom, annak úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy csináltam neki egy work könyvtárat a gépén, és mondtam neki, hogy ott dolgozzon. És a háttérben ez a mappa mindig ki van szinkronizálva a NAS-ára. Így mindig megvan neki a NAS-on az aktuális munkája, ugyanakkor a legjobb sebességgel reagál a gépe mindenre. Nem korlátozza a hálózat átviteli sebessége a fájlműveleteket."A felső 10000-ben így is benne vagyok". Honnan látható ez az információ?
-
Tamarel
senior tag
Hát, ezzel azért vitatkoznék. Nekem többszáz torrent van bent seedben állandóan. Az egyetlen korlát az az, hogy max. 100 mbittel mehet a feltöltés. Egyáltalán nem látható a processzorterhelésen, vagy bárhol, hogy ez bármi akadást okozna. A letöltés persze már más. Ott gigabites netnél már lehet látni, hogy megemelkedik a processzorhasználat, ha nem szabok gátat a letöltési sebességnek. De akkor sem lesz használhatatlan a NAS, csak mondjuk 30-50%-os lesz a processzorhasználat. De az is meddig? 3-4 percig? Amíg le nem jön a bármi, amit épp töltök... DS923+, 4 lemez, SHR.
A nagy különbség szerintem abban van a korábbi DS220+ és a mostani NAS-om között, hogy ott BASIC-ben voltak a köteteim, és egyetlen diszk erőlködött a műveleteken. Ott komolyabban korlátozni kellett a torrentet, hogy letöltés alatt is rendesen működjön a NAS. De ennél a mostani NAS-omnál, ez nem szükséges. És szerintem nem az erősebb processzor miatt van ez, hanem azért mert 4 lemez van RAID5-ben, sokkal nagyobb az áteresztőképesség, nem egy lemez fejét kell húzogatni ide-oda a párhuzamos kérések miatt.
A 100 Mbites feltöltési limitet is azért raktam be, mert azért a lófsznak is van vége. Nem akarok több terát forgalmazni hetente, ki tudja a szolgáltatóm mit szólna egy idő után. A felső 10000-ben így is benne vagyok.

De amúgy én sem lightroommal, sem semmivel nem dolgoznék direktben a NAS-ra, akkor sem, ha éppen még torrent sem megy. A gépbe épített SSD-nél semmi sem gyorsabb. Van egy grafikus haverom, annak úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy csináltam neki egy work könyvtárat a gépén, és mondtam neki, hogy ott dolgozzon. És a háttérben ez a mappa mindig ki van szinkronizálva a NAS-ára. Így mindig megvan neki a NAS-on az aktuális munkája, ugyanakkor a legjobb sebességgel reagál a gépe mindenre. Nem korlátozza a hálózat átviteli sebessége a fájlműveleteket.Egyetértek a helyi lemezzel.
Nekem sata ssd van a nasban és 10 gigás t1 mini. A sebessége kb 350-400 Mb/s, ami nem sokkal lépi át a 2.5G-s hálózat sebességét (kb 280 MB/s).Egy helyi nvme pedig 3-3500 (3.0), 5-7000 (4.0) vagy 10-12000 (5.0) MB/s. Könnyedén 20x olyan gyors.
-
biker
nagyúr
Hát, ezzel azért vitatkoznék. Nekem többszáz torrent van bent seedben állandóan. Az egyetlen korlát az az, hogy max. 100 mbittel mehet a feltöltés. Egyáltalán nem látható a processzorterhelésen, vagy bárhol, hogy ez bármi akadást okozna. A letöltés persze már más. Ott gigabites netnél már lehet látni, hogy megemelkedik a processzorhasználat, ha nem szabok gátat a letöltési sebességnek. De akkor sem lesz használhatatlan a NAS, csak mondjuk 30-50%-os lesz a processzorhasználat. De az is meddig? 3-4 percig? Amíg le nem jön a bármi, amit épp töltök... DS923+, 4 lemez, SHR.
A nagy különbség szerintem abban van a korábbi DS220+ és a mostani NAS-om között, hogy ott BASIC-ben voltak a köteteim, és egyetlen diszk erőlködött a műveleteken. Ott komolyabban korlátozni kellett a torrentet, hogy letöltés alatt is rendesen működjön a NAS. De ennél a mostani NAS-omnál, ez nem szükséges. És szerintem nem az erősebb processzor miatt van ez, hanem azért mert 4 lemez van RAID5-ben, sokkal nagyobb az áteresztőképesség, nem egy lemez fejét kell húzogatni ide-oda a párhuzamos kérések miatt.
A 100 Mbites feltöltési limitet is azért raktam be, mert azért a lófsznak is van vége. Nem akarok több terát forgalmazni hetente, ki tudja a szolgáltatóm mit szólna egy idő után. A felső 10000-ben így is benne vagyok.

De amúgy én sem lightroommal, sem semmivel nem dolgoznék direktben a NAS-ra, akkor sem, ha éppen még torrent sem megy. A gépbe épített SSD-nél semmi sem gyorsabb. Van egy grafikus haverom, annak úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy csináltam neki egy work könyvtárat a gépén, és mondtam neki, hogy ott dolgozzon. És a háttérben ez a mappa mindig ki van szinkronizálva a NAS-ára. Így mindig megvan neki a NAS-on az aktuális munkája, ugyanakkor a legjobb sebességgel reagál a gépe mindenre. Nem korlátozza a hálózat átviteli sebessége a fájlműveleteket.úgy értettem, hogy töltik is őket. lehet 500 is seedben, ha ebből 3-at töltenek épp, mert a többi már nem friss anyag.
azért 100 torrent 500-1000 embernek kiszolgálva épp, elég komoly terhelést tud adni.
nekem anno emiatt a kiszolgált torrentek száma és a kapcsolódó userek száma is korlátozva volt, és még ez is terhelte az alap 216+II-t a gyári 1GB rammal. Nem tudom most 4-el jobb lenne-e, de konkrétan le lehetett térdeltetni 20-30 torrentel ha nem korlátoztam le
ehhez képest 100-350 példák szerintem durvák -
Intelligencs
őstag
a torrent a sok kis töredékfájl és temérdek kapcsolat kiszolgálása procit gyilkolja le, az i/o műveletekkel terheli a lemezt.
Ha te emellé egy reszponzív tárat vársz munkához az nem fog menni, csak ha erősen korlátozod mit engedsz a torrentnek. pl 10-20 kapcsolat max és korlátozott sebesség le/fel töltésre segíthet, de akkor meg minek van 350 torrent?mert 350 élő torrent leveri mint vak a poharat, kb bármely nas-t
Hát, ezzel azért vitatkoznék. Nekem többszáz torrent van bent seedben állandóan. Az egyetlen korlát az az, hogy max. 100 mbittel mehet a feltöltés. Egyáltalán nem látható a processzorterhelésen, vagy bárhol, hogy ez bármi akadást okozna. A letöltés persze már más. Ott gigabites netnél már lehet látni, hogy megemelkedik a processzorhasználat, ha nem szabok gátat a letöltési sebességnek. De akkor sem lesz használhatatlan a NAS, csak mondjuk 30-50%-os lesz a processzorhasználat. De az is meddig? 3-4 percig? Amíg le nem jön a bármi, amit épp töltök... DS923+, 4 lemez, SHR.
A nagy különbség szerintem abban van a korábbi DS220+ és a mostani NAS-om között, hogy ott BASIC-ben voltak a köteteim, és egyetlen diszk erőlködött a műveleteken. Ott komolyabban korlátozni kellett a torrentet, hogy letöltés alatt is rendesen működjön a NAS. De ennél a mostani NAS-omnál, ez nem szükséges. És szerintem nem az erősebb processzor miatt van ez, hanem azért mert 4 lemez van RAID5-ben, sokkal nagyobb az áteresztőképesség, nem egy lemez fejét kell húzogatni ide-oda a párhuzamos kérések miatt.
A 100 Mbites feltöltési limitet is azért raktam be, mert azért a lófsznak is van vége. Nem akarok több terát forgalmazni hetente, ki tudja a szolgáltatóm mit szólna egy idő után. A felső 10000-ben így is benne vagyok.

De amúgy én sem lightroommal, sem semmivel nem dolgoznék direktben a NAS-ra, akkor sem, ha éppen még torrent sem megy. A gépbe épített SSD-nél semmi sem gyorsabb. Van egy grafikus haverom, annak úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy csináltam neki egy work könyvtárat a gépén, és mondtam neki, hogy ott dolgozzon. És a háttérben ez a mappa mindig ki van szinkronizálva a NAS-ára. Így mindig megvan neki a NAS-on az aktuális munkája, ugyanakkor a legjobb sebességgel reagál a gépe mindenre. Nem korlátozza a hálózat átviteli sebessége a fájlműveleteket. -
biker
nagyúr
a torrent a sok kis töredékfájl és temérdek kapcsolat kiszolgálása procit gyilkolja le, az i/o műveletekkel terheli a lemezt.
Ha te emellé egy reszponzív tárat vársz munkához az nem fog menni, csak ha erősen korlátozod mit engedsz a torrentnek. pl 10-20 kapcsolat max és korlátozott sebesség le/fel töltésre segíthet, de akkor meg minek van 350 torrent?mert 350 élő torrent leveri mint vak a poharat, kb bármely nas-t
-
powerup2
addikt
-
Multibit
nagyúr
-
Borisz76
nagyúr
Qnap , Asustor esetleg mint márka.
Nem ismerem őket , sosem használtam.Ezek hardveresen erősebbek....azonos áron.
Viszont más az oprendszerük , amit szokni kell.
Milyen NAS-t vegyek ? fórum alapján. -
powerup2
addikt
Megoldható , csak ne várj tőle 2.5 GBit-es állandó sebességet.
Én is torrentezésre ( 0-24 ) és filmezésre használom a NAS-omat.
Mobilról készült képek , videók automatikusan mentődnek.
Nem villámgyors de használható.
Ráadásul mostmár "öreg" is....hiszen 2015-s kiadású a DS2415+ modell , amit használok.
Nekem a tárhely mérete volt a lényeg és a férőhelyek száma....mert elkapott a "gépszíj".
Röviden :
Meg tudod oldani 1 NAS-al is....csak nem lesz olyan "pörgős".Van olyan nas ami synology nassoknál erősebb és az én igényeimnek megfelelőbbek ?
-
Borisz76
nagyúr
Megoldható , csak ne várj tőle 2.5 GBit-es állandó sebességet.
Én is torrentezésre ( 0-24 ) és filmezésre használom a NAS-omat.
Mobilról készült képek , videók automatikusan mentődnek.
Nem villámgyors de használható.
Ráadásul mostmár "öreg" is....hiszen 2015-s kiadású a DS2415+ modell , amit használok.
Nekem a tárhely mérete volt a lényeg és a férőhelyek száma....mert elkapott a "gépszíj".
Röviden :
Meg tudod oldani 1 NAS-al is....csak nem lesz olyan "pörgős". -
powerup2
addikt
-
Borisz76
nagyúr
-
biker
nagyúr
Melyik synology nas tudna kiszolgálni engem ? amit használnék az torrent kb 350 torrent seedelése, ezen kivűl erről mennének a filmek. Ezen telefonon lévő képek mentése, illetve lehessen a nasra dolgozni lightroom-nál. Aztán nagyobb tervek megnyitása is legyen zökkenőmentes. 10 gigabites lan jó opció lenne ha lenne rajta. Köszönöm a segitségeteket.
350 torrent apró töredékeinek kiszolgálása mellett nem biztos hogy nasra kell dolgozz lightroommal. ez ad egy olyan terhelést, ami rosszul hat a munkára
-
powerup2
addikt
Hivatalosan az NVME SSD-k csak írási és olvasási gyorsítótárnak használhatóak.
Az meg "csak" a sűrűn használt , apró fájlok elérésénél , betöltésénél nyújtanak előnyt. Pl. : irodában 10-20 vagy több kliens kiszolgálása dokumentumokkal.
Otthoni körülmények között a Photos , képek előnézetei húznak belőle hasznot.....ha sűrűn nézegeti az ember.
HDD helyére kellene SSD....az a tuti minden szempontból.
Gyors , csendes , alig fogyaszt.
Cserébe az ár .....
A legolcsóbb 8 TB-s Sata SSD is 1M Ft.SSD nem vásárolnék ilyen drágán főleg hogy sok adatom van.
-
Borisz76
nagyúr
Hivatalosan az NVME SSD-k csak írási és olvasási gyorsítótárnak használhatóak.
Az meg "csak" a sűrűn használt , apró fájlok elérésénél , betöltésénél nyújtanak előnyt. Pl. : irodában 10-20 vagy több kliens kiszolgálása dokumentumokkal.
Otthoni körülmények között a Photos , képek előnézetei húznak belőle hasznot.....ha sűrűn nézegeti az ember.
HDD helyére kellene SSD....az a tuti minden szempontból.
Gyors , csendes , alig fogyaszt.
Cserébe az ár .....
A legolcsóbb 8 TB-s Sata SSD is 1M Ft. -
powerup2
addikt
A 10 GBit-es LAN-t nem tudod kihasználni klasszikus merevlemezzel , amik olyan 100-250 MB/s közötti tempót tudnak.
Ha RAID-ben vannak , akkor nő a sebesség de szerintem , akkor sem lehet elérni a 10GBit/s tempót.Az SSD a legjobb megoldás.
Viszont drága ha több és nagy kapacitású lemez kell.Ráadásul az 1-2-4 lemezes modellek között nem is igen van 10GBit képes....
Összehasonlítás : DS1525+ / DS1823xs+ / DS1825+ / DS2422+ / DS3622xs+
Itt van amelyik 1 GBit/sec csatolós de bővítőkártyával tuningolható.
Van köztük olyan amelyik alapból 2.5 GBit/sec képes de tovább bővíthető.Legjobban egy 4 fiókos NAS-al járnál , amibe SSD-ket pakolsz.
Így nem egy vagyon ( maga a NAS ) és az SSD-k miatt gyors is lesz....de ebből a variációból csak 2 lehetőség van :
DS425+ / DS925+4 darab 26 TB lemezem van de később bőviteném de szivesen használnék a nasban 2 db nvme ssd-t.
-
Borisz76
nagyúr
Melyik synology nas tudna kiszolgálni engem ? amit használnék az torrent kb 350 torrent seedelése, ezen kivűl erről mennének a filmek. Ezen telefonon lévő képek mentése, illetve lehessen a nasra dolgozni lightroom-nál. Aztán nagyobb tervek megnyitása is legyen zökkenőmentes. 10 gigabites lan jó opció lenne ha lenne rajta. Köszönöm a segitségeteket.
A 10 GBit-es LAN-t nem tudod kihasználni klasszikus merevlemezzel , amik olyan 100-250 MB/s közötti tempót tudnak.
Ha RAID-ben vannak , akkor nő a sebesség de szerintem , akkor sem lehet elérni a 10GBit/s tempót.Az SSD a legjobb megoldás.
Viszont drága ha több és nagy kapacitású lemez kell.Ráadásul az 1-2-4 lemezes modellek között nem is igen van 10GBit képes....
Összehasonlítás : DS1525+ / DS1823xs+ / DS1825+ / DS2422+ / DS3622xs+
Itt van amelyik 1 GBit/sec csatolós de bővítőkártyával tuningolható.
Van köztük olyan amelyik alapból 2.5 GBit/sec képes de tovább bővíthető.Legjobban egy 4 fiókos NAS-al járnál , amibe SSD-ket pakolsz.
Így nem egy vagyon ( maga a NAS ) és az SSD-k miatt gyors is lesz....de ebből a variációból csak 2 lehetőség van :
DS425+ / DS925+ -
powerup2
addikt
Melyik synology nas tudna kiszolgálni engem ? amit használnék az torrent kb 350 torrent seedelése, ezen kivűl erről mennének a filmek. Ezen telefonon lévő képek mentése, illetve lehessen a nasra dolgozni lightroom-nál. Aztán nagyobb tervek megnyitása is legyen zökkenőmentes. 10 gigabites lan jó opció lenne ha lenne rajta. Köszönöm a segitségeteket.
-
ekkold
őstag
Hát igen, a DS216+II-ben a két meghajtó SHR-ben, BTRFS-el és mellé eSATA port is van egy meghajtónak, így arra megy nálam a time machine nem a raidet terheli, azért más mint egy minipc.
Ebben milyen proci van amúgy, hogy sokkal erősebb? Mert kinézete alapján ez is atom/celeron lesz.
Kamerákat fogad mint a surveillance a synology-n?Próbaképpen rádugtam USB3-on, egy USB-SATA átalakítóval, egy 480Gb-os SSD-t. NTFS fájlrendszer van rajta. Simán elérem ezt is a hálózaton, gigabites sebességgel. Tehát ha nagyon muszáj, akkor ilyen módon is bővíthető a tárhely.
-
ekkold
őstag
Alaphelyzetben, nem kezeli, de ha valaki nagyon meg akarja oldani, akkor meg tudja oldani, hogy több kamerát is felvehessen... de ez már inkább a xpeno témába való.
-
biker
nagyúr
-
ekkold
őstag
Hát igen, a DS216+II-ben a két meghajtó SHR-ben, BTRFS-el és mellé eSATA port is van egy meghajtónak, így arra megy nálam a time machine nem a raidet terheli, azért más mint egy minipc.
Ebben milyen proci van amúgy, hogy sokkal erősebb? Mert kinézete alapján ez is atom/celeron lesz.
Kamerákat fogad mint a surveillance a synology-n?Kamerákat fogad mint a surveillance a synology-n?
xpenology = PC-re hekkelt synology (bizonyos korlátokkal ill. megkötésekkel) -
ekkold
őstag
Hát igen, a DS216+II-ben a két meghajtó SHR-ben, BTRFS-el és mellé eSATA port is van egy meghajtónak, így arra megy nálam a time machine nem a raidet terheli, azért más mint egy minipc.
Ebben milyen proci van amúgy, hogy sokkal erősebb? Mert kinézete alapján ez is atom/celeron lesz.
Kamerákat fogad mint a surveillance a synology-n?https://www.cpubenchmark.net/compare/2762vs2131/Intel-Celeron-N3060-vs-Intel-Celeron-J1900

Így néz ki a felület...:
Kamerát nem rögzítek vele, főleg torrent, fájlszerver, webszerver, médiaszerver, meg virtuális gép megy rajta. -
biker
nagyúr
Üzletpolitika: azért, hogy fizess a memóriabővítésért is, és természetesen synology RAM-ot vegyél, jó drágán. Az meg kb. nyílt titok, hogy a synology esetében a szoftver a lényeg. Magyarul: rel. gyenge vasat adnak jó drágán, de kimondottan jó szoftverrel. Van akinek ez nem probléma, belefér a költségvetésbe akár egy erősebb és drágább modell is.
Aki meg spórolna, és/vagy esetleg nagyobb teljesítményt is szeretne, ezért használ más megoldást (xpenology, truenas OMV, freenas, stb...). Egy nem túl öreg PC sokszorosan erősebb ,mint a gyári NAS-ok többsége, ezért sokan NAS-t építenek a régi PC-jükből. Itt a fő hátrány, az energiafogyasztás, ami sokkal magasabb (kivéve ha eleve valamilyen kis fogyasztású PC-re építünk). Ez pl. nagyon keveset fogyaszt, és majd 2x olyan erős a procija, mint a ds216+II processzora:

Ennek a fő hátránya (esetemben nem számít, de másnak esetleg igen), hogy ebbe csak 1db SATA meghajtó fér bele (nálam 7.68Tb szerver SSD)Hát igen, a DS216+II-ben a két meghajtó SHR-ben, BTRFS-el és mellé eSATA port is van egy meghajtónak, így arra megy nálam a time machine nem a raidet terheli, azért más mint egy minipc.
Ebben milyen proci van amúgy, hogy sokkal erősebb? Mert kinézete alapján ez is atom/celeron lesz.
Kamerákat fogad mint a surveillance a synology-n? -
ekkold
őstag
Üzletpolitika: azért, hogy fizess a memóriabővítésért is, és természetesen synology RAM-ot vegyél, jó drágán. Az meg kb. nyílt titok, hogy a synology esetében a szoftver a lényeg. Magyarul: rel. gyenge vasat adnak jó drágán, de kimondottan jó szoftverrel. Van akinek ez nem probléma, belefér a költségvetésbe akár egy erősebb és drágább modell is.
Aki meg spórolna, és/vagy esetleg nagyobb teljesítményt is szeretne, ezért használ más megoldást (xpenology, truenas OMV, freenas, stb...). Egy nem túl öreg PC sokszorosan erősebb ,mint a gyári NAS-ok többsége, ezért sokan NAS-t építenek a régi PC-jükből. Itt a fő hátrány, az energiafogyasztás, ami sokkal magasabb (kivéve ha eleve valamilyen kis fogyasztású PC-re építünk). Ez pl. nagyon keveset fogyaszt, és majd 2x olyan erős a procija, mint a ds216+II processzora:

Ennek a fő hátránya (esetemben nem számít, de másnak esetleg igen), hogy ebbe csak 1db SATA meghajtó fér bele (nálam 7.68Tb szerver SSD) -
Multibit
nagyúr
-
biker
nagyúr
-
ekkold
őstag
hát mintha egy új NAS lenne, olyan sebességet produkál amit újkorában az akkor os-el sem tudott. login screen 1-2mp (a 20helyett), appok úgy pattannak fel mintha egy ipad lenne. 1GB > 4GB ram, ds216+II és BTRFS rendszer, 2db 6TB Seagate Ironwolf van benne SHR-ben
Procc load fele, tüskék nélkül, iops és kötet/lemez terhelés töredéke lett, nem swapol. 4GB ramból 4GB foglalt mert 3GB ami szabad lenne, az most gyorstárként üzemel, és fel is tölti teljesen, a swapot legyártja (1GB mellé 2,5GB volt, most a 4GB mellé 4GB ami vagy üres, vagy néha van benne valami, de kb egész nap 2-3x nyúl hozzá.
A kamerák folyamatosan mentenek lemezre, jön is adat, de látszik és hallatszik a ledeken, 2-3mp puffer megy ramba, majd egy adagot hopp kiír, megint csend, megint egy csomag lemezre. nem tudom 8GB ezt überelné-e, de ez a 4GB is bomba lett.
A grafikonokon ahol a foghíj van, ott volt leállítva, és ram cserélve. bal oldal előtt, jobb oldal utána állapot
Nekem hasonló nas-ban (xpenology + celeron proc), SSD háttértár, pár éve 4Gb RAM-ról bővítettem 8Gb-ra, és még az is hozott érezhető javulást.
-
biker
nagyúr
hát mintha egy új NAS lenne, olyan sebességet produkál amit újkorában az akkor os-el sem tudott. login screen 1-2mp (a 20helyett), appok úgy pattannak fel mintha egy ipad lenne. 1GB > 4GB ram, ds216+II és BTRFS rendszer, 2db 6TB Seagate Ironwolf van benne SHR-ben
Procc load fele, tüskék nélkül, iops és kötet/lemez terhelés töredéke lett, nem swapol. 4GB ramból 4GB foglalt mert 3GB ami szabad lenne, az most gyorstárként üzemel, és fel is tölti teljesen, a swapot legyártja (1GB mellé 2,5GB volt, most a 4GB mellé 4GB ami vagy üres, vagy néha van benne valami, de kb egész nap 2-3x nyúl hozzá.
A kamerák folyamatosan mentenek lemezre, jön is adat, de látszik és hallatszik a ledeken, 2-3mp puffer megy ramba, majd egy adagot hopp kiír, megint csend, megint egy csomag lemezre. nem tudom 8GB ezt überelné-e, de ez a 4GB is bomba lett.
A grafikonokon ahol a foghíj van, ott volt leállítva, és ram cserélve. bal oldal előtt, jobb oldal utána állapot
-
biker
nagyúr
Én hétvégén rakok egy KVR16LS11/4 CL11-et a DS216+II-be, majd referálok.
-
djmcs
csendes tag
Sziasztok, szeretnék a DS224+ nak adni egy kis plussz RAM-ot, azt tudom hogy hivatalosan csak synoram-ot ajánlják, de annak horror az ára. Az alábbit próbálta már valaki? Működik? Vagy bármi amit most lehet kapni mit javasoltok?
KVR32S22S6/4 -
boborján2
őstag
Nem a publikus IP-vel kapcsolatos. Ha csak a saját routered van és a szolgáltatói eszköz bridge-ben, akkor is írhatja, hogy dupla. Nekem is ugyanez a felállás. A lényege az, ha egynél több privát IP-t érzékel egymás után az útvonalban, akkor feltételezi, hogy több útválasztó van. Az útvonalad általában a 192-es IP-vel indul, ami a routered. Utána van a szolgáltató 10-es kezdetű eszköze. Mivel mindkét tartomány privát, ezért írja, miközben nincs két router a valóságban. Futtass le egy tracert parancsot és nézd meg az útvonalat.
Neked azt írja nem felelt meg a kompatibilitási teszten. Nekem, - ha bekapcsolom az UPnP-t - azt, hogy nem szerepel a kompatibilitási adatbázisban. Ha sikeres lenne a teszt és hozzáférne, beírná helyetted a tűzfalba a szabályokat. Csináld meg inkább manuálisan és ne használd az UPnP-t.
Egyébként, ha az UPnP be van kapcsolva a routerben és a tovább-ra nyomsz, akkor a hibajelzéstől függetlenül elvileg azonosítja a routert és megpróbálja hozzáadni a szabályokat.A routerekben az upnp az szabvány megoldás , ezt a sylology egy kicsit túlgondolta, legalábbis kifejezetten az upnp oldaláról.
Lásd az upnp vezérelhető windows alól is. A windowsban beállítom , a routerben meg megjelenika beállított port nyitás...
-
Mészike
aktív tag
-
Chrys_
addikt
-
Mészike
aktív tag
-
Chrys_
addikt
Aki használja a Photos-t, és oszt meg albumokat, annak egy kis infó. A legújabb Photos a nyilvánosan megosztott albumokba a kis képekre rákattintva hibásan jeleníti meg a nagy képet. Synology support küldött egy frissítést. Hogyha valaki használja és előjött ez a hiba, akkor szóljon és elküldöm neki a javítást.Mi használjuk a shared space-t, de nem láttunk hibát. Mi a javítással együtt az új verziószám?
-
prokxy
nagyúr
Nem tudod elérni a böngészőben futó ublock szintet. Az AdGuard Home domain szinten blokkol. Ha betöltött az oldal és azon a reklám ugyanarról a domainről érkezik, már nem tudja blokkolni. Vagy az egész domaint blokkolja vagy semmit. A beágyazott reklámokra kell a böngészőben az ublock. A kettő kiegészíti egymást.
Ez nagyon hasznos infó, köszi. Így világos.
-
*H*
aktív tag
Egy ideig használtam a Pi-hole-t, most pedig tesztelem az AdGuard-ot. Egyik sem csoda, de kevesebb a reklám valóban. A böngésző kieges, pl. uBlock szintű blokkolást nem tudtam elérni vele egyelőre. Nem is ez a cél, de közelíteni jó lenne. Ez így ennyit tud vagy mik a tapasztalatok?
szerk: ha van erre topic, akkor megköszönöm a linket. Mivel itt volt téma és NAS-omon fut, így remélem maradhat.

Nem tudod elérni a böngészőben futó ublock szintet. Az AdGuard Home domain szinten blokkol. Ha betöltött az oldal és azon a reklám ugyanarról a domainről érkezik, már nem tudja blokkolni. Vagy az egész domaint blokkolja vagy semmit. A beágyazott reklámokra kell a böngészőben az ublock. A kettő kiegészíti egymást.
-
prokxy
nagyúr
Egy ideig használtam a Pi-hole-t, most pedig tesztelem az AdGuard-ot. Egyik sem csoda, de kevesebb a reklám valóban. A böngésző kieges, pl. uBlock szintű blokkolást nem tudtam elérni vele egyelőre. Nem is ez a cél, de közelíteni jó lenne. Ez így ennyit tud vagy mik a tapasztalatok?
szerk: ha van erre topic, akkor megköszönöm a linket. Mivel itt volt téma és NAS-omon fut, így remélem maradhat.

-
Mészike
aktív tag
Aki használja a Photos-t, és oszt meg albumokat, annak egy kis infó. A legújabb Photos a nyilvánosan megosztott albumokba a kis képekre rákattintva hibásan jeleníti meg a nagy képet. Synology support küldött egy frissítést. Hogyha valaki használja és előjött ez a hiba, akkor szóljon és elküldöm neki a javítást. -
PhoenixK
őstag
-
Ablakos
addikt
A chatgpt "adott" egy drupal.yml -t a container telepítéshez. A kérdésem, hogy az apache és php verziókat magától választja ki a telepítő? Honnan veszi melyiket akarom letölteni, futtani?
-
*H*
aktív tag
Ami nálam kompatibilis teszten nem felelt meg az nem hiba, mert nincs az adatbázisban mert új a rother ami van nekem?
Az nem hiba, ahogy a dupla útvonalválasztó sem. Az adatbázisban 10+ éves Asusok vannak, nem csak a legújabbak hiányoznak. A nem kompatibilis csak azt jelenti, hogy így nem tudja automatikusan hozzáadni a szabályokat a router tűzfalához. Ha továbblépsz valamikor azonosítja a routert és, ha megadod a bejelentkezési adatokat akkor megpróbálja hozzáadni. De add meg te a routerben a portokat amikre szükséged van és kész. Utána az UPnP-t is kikapcsolhatod.
-
kress
aktív tag
-
Essejó
veterán
-
Borisz76
nagyúr
Ami nálam kompatibilis teszten nem felelt meg az nem hiba, mert nincs az adatbázisban mert új a rother ami van nekem?
Ne rugózz rajta.
Az a router tökéletes a céljaidnak.
Nincs olyan , hogy NAS-Router kompatibilis. -
Multibit
nagyúr
Ami nálam kompatibilis teszten nem felelt meg az nem hiba, mert nincs az adatbázisban mert új a rother ami van nekem?
Minden router kompatibilis minden NAS-sal. Ehhez mit szólsz? 😉
-
szopornyika
lelkes újonc
Nem a publikus IP-vel kapcsolatos. Ha csak a saját routered van és a szolgáltatói eszköz bridge-ben, akkor is írhatja, hogy dupla. Nekem is ugyanez a felállás. A lényege az, ha egynél több privát IP-t érzékel egymás után az útvonalban, akkor feltételezi, hogy több útválasztó van. Az útvonalad általában a 192-es IP-vel indul, ami a routered. Utána van a szolgáltató 10-es kezdetű eszköze. Mivel mindkét tartomány privát, ezért írja, miközben nincs két router a valóságban. Futtass le egy tracert parancsot és nézd meg az útvonalat.
Neked azt írja nem felelt meg a kompatibilitási teszten. Nekem, - ha bekapcsolom az UPnP-t - azt, hogy nem szerepel a kompatibilitási adatbázisban. Ha sikeres lenne a teszt és hozzáférne, beírná helyetted a tűzfalba a szabályokat. Csináld meg inkább manuálisan és ne használd az UPnP-t.
Egyébként, ha az UPnP be van kapcsolva a routerben és a tovább-ra nyomsz, akkor a hibajelzéstől függetlenül elvileg azonosítja a routert és megpróbálja hozzáadni a szabályokat.Ami nálam kompatibilis teszten nem felelt meg az nem hiba, mert nincs az adatbázisban mert új a rother ami van nekem?
-
*H*
aktív tag
Köszönöm szépen így már érthető.
Több útválasztó van a rendszerben. Mivel privát Ip? De én dinamikus Ip kapok. Van rá megoldás?Nem a publikus IP-vel kapcsolatos. Ha csak a saját routered van és a szolgáltatói eszköz bridge-ben, akkor is írhatja, hogy dupla. Nekem is ugyanez a felállás. A lényege az, ha egynél több privát IP-t érzékel egymás után az útvonalban, akkor feltételezi, hogy több útválasztó van. Az útvonalad általában a 192-es IP-vel indul, ami a routered. Utána van a szolgáltató 10-es kezdetű eszköze. Mivel mindkét tartomány privát, ezért írja, miközben nincs két router a valóságban. Futtass le egy tracert parancsot és nézd meg az útvonalat.
Neked azt írja nem felelt meg a kompatibilitási teszten. Nekem, - ha bekapcsolom az UPnP-t - azt, hogy nem szerepel a kompatibilitási adatbázisban. Ha sikeres lenne a teszt és hozzáférne, beírná helyetted a tűzfalba a szabályokat. Csináld meg inkább manuálisan és ne használd az UPnP-t.
Egyébként, ha az UPnP be van kapcsolva a routerben és a tovább-ra nyomsz, akkor a hibajelzéstől függetlenül elvileg azonosítja a routert és megpróbálja hozzáadni a szabályokat. -
szopornyika
lelkes újonc
Azt azért írja, mert érzékeli a router utáni szolgáltatói eszközt, ami 10.0.0.1. Mivel privát IP ezért jelzi, hogy valószínűleg több útválasztó van a rendszerben. Nincs jelentősége. Ha ragaszkodsz az UPnP-hez, kapcsold be a router menüjében és az intézi majd. A kompatibilis lista régi modelleket tartalmaz csak, nem valószínű, hogy frissülni fog az új modellekkel.
Köszönöm szépen így már érthető.
Több útválasztó van a rendszerben. Mivel privát Ip? De én dinamikus Ip kapok. Van rá megoldás? -
*H*
aktív tag
Rejtély akkor két vagy több adatútválasztó hiba.
Azt azért írja, mert érzékeli a router utáni szolgáltatói eszközt, ami 10.0.0.1. Mivel privát IP ezért jelzi, hogy valószínűleg több útválasztó van a rendszerben. Nincs jelentősége. Ha ragaszkodsz az UPnP-hez, kapcsold be a router menüjében és az intézi majd. A kompatibilis lista régi modelleket tartalmaz csak, nem valószínű, hogy frissülni fog az új modellekkel.
-
Essejó
veterán
Hát, ez egy eléggé új és menő router! Simán lehet, hogy a Synology adatbázisa még nem tartalmazza, és nem tudnak rendesen kommunikálni UPnP-n. De az is lehet, hogy a router biztonsági okokból nem engedi magát beállítani UPnP-n keresztül. Én emiatt fixen nem vennék új routert, ha amúgy elégedett vagy vele. Mert amúgy ez egy jó cuccnak tűnik.
Nyisd ki kézzel a portokat a routeren, problem solved. Én még az életben nem konfiguráltattam a NAS-sal a routert. Nem is teljesen értem, hogy mi értelme van.
Mert lehet amúgy nem ért hozzá.
Nekem lehet , hogy 3 adatútválasztót írna ki. Mert bejön a net koaxon a HGW-be, abból 1 kábel a szobámba 1 IGMP képes Switchbe, és abból meg egy DMZ-ben lévő Routerbe. Abból a Routerből kapja a lant a Nas, az asztali gépem, és WiFi-n a Tv.
Kénytelen voltam a DMZ-be tett Routerre, mett a Sagem 3896 AX nethiba vagy karbantartás közben nem ad belső hálót.
-
Intelligencs
őstag
Szolgáltatói eszköz bridge modba van a router GT-be98.
Hát, ez egy eléggé új és menő router! Simán lehet, hogy a Synology adatbázisa még nem tartalmazza, és nem tudnak rendesen kommunikálni UPnP-n. De az is lehet, hogy a router biztonsági okokból nem engedi magát beállítani UPnP-n keresztül. Én emiatt fixen nem vennék új routert, ha amúgy elégedett vagy vele. Mert amúgy ez egy jó cuccnak tűnik.
Nyisd ki kézzel a portokat a routeren, problem solved. Én még az életben nem konfiguráltattam a NAS-sal a routert. Nem is teljesen értem, hogy mi értelme van.
-
tibbike01
addikt
Csakis mindenböl a legjobb érdekel és a rejtélyek megfejtése, hogy miért...
Router: GT-be98
Nas: ds224+
Pc:Ház: NZXT H7 Flow Matte Black
GPU tartó: NZXT Vertical GPU Mounting Kit fekete
Processzor: AMD Ryzen 9 9950X3D 16-Core 4.3GHz AM5 Box
Táp: Seasonic VERTEX GX-1200 1200W 80 PLUS Gold (SS-PS-VER-1200W)
Ram: G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR
Ventilátor: 4db. be quiet! Silent Wings 4 PWM High-speed 140mm
GPU: MSI GeForce RTX 5080 VANGUARD SOC 16GB GDDR7 256bit
SSD: Samsung 990 PRO 2TB M.2 NVMe
Hütö: NZXT KRAKEN ELITE 360
Alaplap: ASUS ROG Crosshair X870E Hero
Monitor: ASUS ROG Swift PG32UCDP
Monitorállvány: AlzaErgo Arm AR1.1
Audio: SteelSeries Arena 7 2.1 Aktív hangfalNa ez így még oké lehet! Azt hittem arra kell neked is, mint az emberek 99%-nak, hogy az Iphone 16 pron facebookozzon a budin, ja nem, mert a budi messze van a routertől és a 6Ghz sáv nem megy át ajtón ezért átvált ax-re.
-
szopornyika
lelkes újonc
Csakis mindenböl a legjobb érdekel és a rejtélyek megfejtése, hogy miért...
Router: GT-be98
Nas: ds224+
Pc:Ház: NZXT H7 Flow Matte Black
GPU tartó: NZXT Vertical GPU Mounting Kit fekete
Processzor: AMD Ryzen 9 9950X3D 16-Core 4.3GHz AM5 Box
Táp: Seasonic VERTEX GX-1200 1200W 80 PLUS Gold (SS-PS-VER-1200W)
Ram: G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR
Ventilátor: 4db. be quiet! Silent Wings 4 PWM High-speed 140mm
GPU: MSI GeForce RTX 5080 VANGUARD SOC 16GB GDDR7 256bit
SSD: Samsung 990 PRO 2TB M.2 NVMe
Hütö: NZXT KRAKEN ELITE 360
Alaplap: ASUS ROG Crosshair X870E Hero
Monitor: ASUS ROG Swift PG32UCDP
Monitorállvány: AlzaErgo Arm AR1.1
Audio: SteelSeries Arena 7 2.1 Aktív hangfal -
Borisz76
nagyúr
Amúgy igen....jogos a kérdés.
Az egy dolog, hogy a router , wifi7 képességű de a klienseknek ( telefon , tablet , laptop stb...) is támogatnia kell a szabványt mert csak akkor használható ki ténylegesen a sebesség..Én 2 napja cseréltem telefont.
Hiába van itthon a mennyezeten egy AX képes wifi Acces Point ....a telefonom csak a 2.4 GHz-s szabványt ismerte és 50-60 MBit/s le és feltöltést tudott.
Az új telefon ( Samsung A56 ) már 5GHz képes és 600-700 letöltést és 300-s feltöltést tud. Tehát látványos a gyorsulás. -
tibbike01
addikt
Sziasztok!
Szeretnék egy wifi7 -es routert vásárolni, ami támogatja az automatikus port továbbitást. Tudtok ajánlani Tplink routert, ami támogatja a synology NAS?
Kb.200.00ft-ig.
Mert ami van most az nem kompatibilis.
Ragaszkodnék az UPNP-hez!
Szolgáltató (Digi) optikai. Modem (bridge)- router- NAS
Bocsi a kérdésért, de miért szeretnél wifi 7 routert? Milyen kliensed van, ami támogatja és milyen forgalmat bonyolítasz le rajta? Tényleg érdekel.
-
szopornyika
lelkes újonc
Nálam egy "régi" eszköz van ami 2 db-ból áll.
- Optika jön a kis dobozba.
- Kis dobozból jön ki a KOAX
- Kis dobozból egy optikai kábel megy át egy nagyobb dobozba.
- Ez a nagyobb doboz a "router"...ebből jön ki a LAN1 porton a net.De mint említettem ez az eszköz BRIDGE módban van.
[Korábban írtam a hálózatomról.]
Ezen a képen látható a 2 db eszköz :
[link]
Rejtély akkor két vagy több adatútválasztó hiba.
-
Borisz76
nagyúr
Nálad is egyben van a tv az internetel mint az enyém?
Nálam egy "régi" eszköz van ami 2 db-ból áll.
- Optika jön a kis dobozba.
- Kis dobozból jön ki a KOAX
- Kis dobozból egy optikai kábel megy át egy nagyobb dobozba.
- Ez a nagyobb doboz a "router"...ebből jön ki a LAN1 porton a net.De mint említettem ez az eszköz BRIDGE módban van.
[Korábban írtam a hálózatomról.]
Ezen a képen látható a 2 db eszköz :
[link]
-
szopornyika
lelkes újonc
Mi az, hogy nem kompatibilis? Ez így nem értelmezhető. Maximum a NAS nem tudja menedzselni. De persze ennek semmi jelentősége, 13 éve használok Synology NAS-t, most is üzemeltetek öt darabot, de én ebbe a menübe még az életemben nem léptem be. Most is utána kellett olvasnom, hogy találom meg.
És most milyen routered van, ami szerinted nem kompatibilis? Itt inkább az lesz a gond, hogy a szolgáltatói eszköz is router módban van, meg a másik router is. Aztán dupla NAT-olás van a hálózaton. Úgy kissé macerás portot nyitni.
A szolgáltatói eszközt tedd bridge (modem) módba. Csak a külön router legyen router módban. Engedélyezd rajta az UPnP-t, és így próbáld ki, hogy a NAS tudja-e kezelni. De amúgy inkább ezt nem ajánlom. UPnP-t le kéne tiltani biztonsági okokból, és kézzel beállítani mindent.Szolgáltatói eszköz bridge modba van a router GT-be98.
-
szopornyika
lelkes újonc
-
Intelligencs
őstag
Köszönöm szépen a válaszod!
Volt egy synology rt6000ax routerem az teljes kompatibilis volt a nas-al.
Véleményem szerint a routerem ami van az nem kompatibilis.Mi az, hogy nem kompatibilis? Ez így nem értelmezhető. Maximum a NAS nem tudja menedzselni. De persze ennek semmi jelentősége, 13 éve használok Synology NAS-t, most is üzemeltetek öt darabot, de én ebbe a menübe még az életemben nem léptem be. Most is utána kellett olvasnom, hogy találom meg.
És most milyen routered van, ami szerinted nem kompatibilis? Itt inkább az lesz a gond, hogy a szolgáltatói eszköz is router módban van, meg a másik router is. Aztán dupla NAT-olás van a hálózaton. Úgy kissé macerás portot nyitni.
A szolgáltatói eszközt tedd bridge (modem) módba. Csak a külön router legyen router módban. Engedélyezd rajta az UPnP-t, és így próbáld ki, hogy a NAS tudja-e kezelni. De amúgy inkább ezt nem ajánlom. UPnP-t le kéne tiltani biztonsági okokból, és kézzel beállítani mindent. -
Borisz76
nagyúr
Véleményem szerint az iptv okoza a két vagy több adatútválasztó hibát.
Nálam egybe van a tv és az internet nincs külön eszköz a tv-nek.Nálam a családi házban nincs IPTV.
( Ex ) Digi optika bejön a szolga eszközbe és abból KOAX jön ki....ami 5 felé van osztva ....jelenleg 4 db TV lóg a koax-ok végein. -
szopornyika
lelkes újonc
Most ránéztem én is :
Nálam a szolgáltató eszköze BRIDGE módban van.
Erre kötve van egy saját EdgeRouter 4 routerem.
Intézi a PPPoE csatlakozást és osztja az IP címeket a belső hálóra.
Ennek a felületén fix-áltam a vezetékes , LAN eszközeim IP címét.
A hiba ott lehet, hogy van egy TP-Link EAP 660HD eszközöm Acces Point , AP módban.....ez 2.4 és 5 GHz-en sugározza be a házat.
Lehet ezt érzékeli router-nek és ezért írja hibának....nem tudom....de az biztos, hogy több éve így működik és nincs problémám.
A port továbbítást is az EdgeRouter 4-ben állítottam be , hogy a kedvenc torrent oldalamon "aktív" legyek.Véleményem szerint az iptv okoza a két vagy több adatútválasztó hibát.
Nálam egybe van a tv és az internet nincs külön eszköz a tv-nek. -
Borisz76
nagyúr
A portokat megnyitja csak kompatibilis hibát kapok a NAS -tol.
Most ránéztem én is :
Nálam a szolgáltató eszköze BRIDGE módban van.
Erre kötve van egy saját EdgeRouter 4 routerem.
Intézi a PPPoE csatlakozást és osztja az IP címeket a belső hálóra.
Ennek a felületén fix-áltam a vezetékes , LAN eszközeim IP címét.
A hiba ott lehet, hogy van egy TP-Link EAP 660HD eszközöm Acces Point , AP módban.....ez 2.4 és 5 GHz-en sugározza be a házat.
Lehet ezt érzékeli router-nek és ezért írja hibának....nem tudom....de az biztos, hogy több éve így működik és nincs problémám.
A port továbbítást is az EdgeRouter 4-ben állítottam be , hogy a kedvenc torrent oldalamon "aktív" legyek. -
szopornyika
lelkes újonc
A portokat megnyitja csak kompatibilis hibát kapok a NAS -tol.
-
csomi1977
aktív tag
Köszönöm szépen a válaszod!
Volt egy synology rt6000ax routerem az teljes kompatibilis volt a nas-al.
Véleményem szerint a routerem ami van az nem kompatibilis.ez miben áll ,hogy nem kompatibilis ? Szerintem ezzel ne foglalkoz . Annyi van hogy NAS nem tudja beállítani a router port nyitást . Szerintem ez jobb is
-
szopornyika
lelkes újonc
Szia.
Először is ne kapkodj mert közel sem biztos, hogy gond van az eszközeiddel.
Kellene egy pontos hálózati felépítés....
Azaz , hogy milyen eszközeid vannak , mi mivel és hogyan van összekapcsolva.
Valamint a szolgáltatás pontos adatai :
Teszem azt Telekom , optika 1000/1000 csomag , vagy Digi , Optika 1000/300 csomag.
Lényeges, hogy van e IPTV szolgáltatás mert az is bekavarhat az eszköz beállításánál.
Mondjuk egy hasonló móricka rajz is megteszi kezdésnek :
Vagy esetleg egy ilyet is csinálhatsz :
Ezután kellene az is, hogy melyik eszköz milyen módban üzemel.
Mert egy router tud működni router vagy AP módban is.
Ha a hálózatodban 2 db router van és mindkettő router módban működik, akkor az is okozhat gondokat.
Ilyen esetben ajánlott az egyiket AP módba kapcsolni , állítani.
A lényeg, hogy 1 db router legyen....ami a hálózaton az IP címeket osztogatja.
Ezután lehet a ténylegesen routerként múködő eszközben állítgatni a port továbbítást , port forward-ot ha tényleg az kell.
Ami fontos lehet :
A szolgáltató által adott eszközök nem éppen a stabilitásról és a jó konfigurálhatóságról híresek.
Azaz ha lehet , akkor a szolgáltató eszközét BRIDGE módba kell állítani vagy az ügyfélszolgálat állítja át....és erre kötve a SAJÁT routered intézi a netre a bejelentkezést , osztja az IP címeket a belső hálóra és szabadon beállíthatsz mindenféle port szabályt , wifi nevet, jelszót stb....
Ha ezek az infók megvannak, akkor ebben a fórumban :
[Otthoni hálózat és internet megosztás] fognak segíteni.
Részletesen és érthetően írj le mindent és tedd fel a kérdésedet.
Mert így több hasznos tanácsot fogsz kapni , rövidebb idő alatt.Köszönöm szépen a válaszod!
Volt egy synology rt6000ax routerem az teljes kompatibilis volt a nas-al.
Véleményem szerint a routerem ami van az nem kompatibilis. -
Borisz76
nagyúr
Sziasztok!
Szeretnék egy wifi7 -es routert vásárolni, ami támogatja az automatikus port továbbitást. Tudtok ajánlani Tplink routert, ami támogatja a synology NAS?
Kb.200.00ft-ig.
Mert ami van most az nem kompatibilis.
Ragaszkodnék az UPNP-hez!
Szolgáltató (Digi) optikai. Modem (bridge)- router- NAS
Szia.
Először is ne kapkodj mert közel sem biztos, hogy gond van az eszközeiddel.
Kellene egy pontos hálózati felépítés....
Azaz , hogy milyen eszközeid vannak , mi mivel és hogyan van összekapcsolva.
Valamint a szolgáltatás pontos adatai :
Teszem azt Telekom , optika 1000/1000 csomag , vagy Digi , Optika 1000/300 csomag.
Lényeges, hogy van e IPTV szolgáltatás mert az is bekavarhat az eszköz beállításánál.
Mondjuk egy hasonló móricka rajz is megteszi kezdésnek :
Vagy esetleg egy ilyet is csinálhatsz :
Ezután kellene az is, hogy melyik eszköz milyen módban üzemel.
Mert egy router tud működni router vagy AP módban is.
Ha a hálózatodban 2 db router van és mindkettő router módban működik, akkor az is okozhat gondokat.
Ilyen esetben ajánlott az egyiket AP módba kapcsolni , állítani.
A lényeg, hogy 1 db router legyen....ami a hálózaton az IP címeket osztogatja.
Ezután lehet a ténylegesen routerként múködő eszközben állítgatni a port továbbítást , port forward-ot ha tényleg az kell.
Ami fontos lehet :
A szolgáltató által adott eszközök nem éppen a stabilitásról és a jó konfigurálhatóságról híresek.
Azaz ha lehet , akkor a szolgáltató eszközét BRIDGE módba kell állítani vagy az ügyfélszolgálat állítja át....és erre kötve a SAJÁT routered intézi a netre a bejelentkezést , osztja az IP címeket a belső hálóra és szabadon beállíthatsz mindenféle port szabályt , wifi nevet, jelszót stb....
Ha ezek az infók megvannak, akkor ebben a fórumban :
[Otthoni hálózat és internet megosztás] fognak segíteni.
Részletesen és érthetően írj le mindent és tedd fel a kérdésedet.
Mert így több hasznos tanácsot fogsz kapni , rövidebb idő alatt. -
szopornyika
lelkes újonc
Sziasztok!
Szeretnék egy wifi7 -es routert vásárolni, ami támogatja az automatikus port továbbitást. Tudtok ajánlani Tplink routert, ami támogatja a synology NAS?
Kb.200.00ft-ig.
Mert ami van most az nem kompatibilis.
Ragaszkodnék az UPNP-hez!
Szolgáltató (Digi) optikai. Modem (bridge)- router- NAS
-
jerry311
nagyúr
Sziasztok! Ds224+ NASom van, és vettem mellé egy nJoy Cadu 850es szünetmentes tápot. Usbn összekötve szépen látja az Upct, de pár nap múlva kaptam mailt a Syotól, hogy megszűnt a kapcsolat köztük. Újraindítva a NASt, megint látta, majd 2 nap múlva megint "eldobta", habár épp áramkimaradás volt, és persze tartotta szépen, míg vissza nem jött az áram.
Mi lehet az oka, a kapcsolatmegszakadásnak?Firmware vagy driver.
Emlékeztet az egyik ősrégi kábelmodememre: Etherneten kiválóan működött, USB-n minden 4 GB után ki kellett húzni az USB-t és bedugni újra. -
melan
senior tag
Sziasztok! Ds224+ NASom van, és vettem mellé egy nJoy Cadu 850es szünetmentes tápot. Usbn összekötve szépen látja az Upct, de pár nap múlva kaptam mailt a Syotól, hogy megszűnt a kapcsolat köztük. Újraindítva a NASt, megint látta, majd 2 nap múlva megint "eldobta", habár épp áramkimaradás volt, és persze tartotta szépen, míg vissza nem jött az áram.
Mi lehet az oka, a kapcsolatmegszakadásnak? -
Virag.h
aktív tag
A képen a WEB Station oldal próbál megnyílni.....nem a DSM kezelőfelülete......lehet ott van a hiba.
[https://www.advanced-ip-scanner.com/hu/]
Ezzel biztosan megtalálsz minden , a hálózaton lógó eszközt.
Ha megvan és úgy sem tudsz csatlakozni, akkor annak az lehet az oka, hogy a mervlemezen elszállt az a partició , amin a rendszer ( DSM ) van......azaz nincs ami vezérelje a hardvert.Ha megvan az IP cím de mégsem enged belépni, akkor lehet egy 1X-s reset megoldja. Ez nem jár adatvesztéssel....csak bizonyos dolgokat alaphelyzetbe állít.
[Reset, avagy alaphelyzetbe állítás]Megprobaltam elobb ujrainditani de nem segitett majd vegul "kenyszeritett kikapcsolassal" majd be es ez vegul sikerrel jart.
Adatok nem vesztek el
Hdd hd sentinel szerint rendben vannak
De azert most eljezdek lefuttatni a smart teszteket bar 3 havonta automatikusan hiba nelkul vegeztek... -
akosxyz
senior tag
Nekem a napokban romlott el a download station és nem akartam bohóckodni transmissionnel, deluge-vel, akármivel, szóval ment vissza a 7.3 előtti verzió.
https://archive.synology.com/download/Package/DownloadStation/4.0.4-4733/Köszi, akkor lehet én is majd visszarakom. Azzal nincs ilyen problémád?
-
Borisz76
nagyúr
Sztem nalam lesz a problema mert meg mindig nem tudok belepni....
ip cimet beirva sem mert ez a hiba fogad
H tudnek megis belepni ugy ne kelljen ujra konfigurapni esetleg sz egesz rendszert?
Kikapcs / bekapcs?A képen a WEB Station oldal próbál megnyílni.....nem a DSM kezelőfelülete......lehet ott van a hiba.
[https://www.advanced-ip-scanner.com/hu/]
Ezzel biztosan megtalálsz minden , a hálózaton lógó eszközt.
Ha megvan és úgy sem tudsz csatlakozni, akkor annak az lehet az oka, hogy a mervlemezen elszállt az a partició , amin a rendszer ( DSM ) van......azaz nincs ami vezérelje a hardvert.Ha megvan az IP cím de mégsem enged belépni, akkor lehet egy 1X-s reset megoldja. Ez nem jár adatvesztéssel....csak bizonyos dolgokat alaphelyzetbe állít.
[Reset, avagy alaphelyzetbe állítás] -
feeregon
tag
-
feeregon
tag
-
Virag.h
aktív tag
Sztem nalam lesz a problema mert meg mindig nem tudok belepni....
ip cimet beirva sem mert ez a hiba fogad
H tudnek megis belepni ugy ne kelljen ujra konfigurapni esetleg sz egesz rendszert?
Kikapcs / bekapcs? -
Sanya
nagyúr
Nekem a napokban romlott el a download station és nem akartam bohóckodni transmissionnel, deluge-vel, akármivel, szóval ment vissza a 7.3 előtti verzió.
https://archive.synology.com/download/Package/DownloadStation/4.0.4-4733/ -
gotz
tag
ugyan nem openDNS-sel, de forpsi-nál regisztrált domain-nél én dynu-n keresztül oldom meg a folyamatos IP frissítést
-
akosxyz
senior tag
Sziasztok, másnál is előfordul download stationnal, hogy dupla torrent fájl hibát ír és nem kezdődik el a visszatöltés?
Erre van valami megoldás? Ncore és bithumen rss-el is előfordult már, de nem mindig. -
Borisz76
nagyúr
Elviekben igen, egyszerre 2 lemezt is lehet cserélni mert 2 lemezes a hibatűrés.
Ott ahol csak 1 lemezes a hibatűrés ( SHR1 , RAID1 , RAID5 ) ott csak 1 lemezt lehet cserélni. -
Hopan
kezdő
Igen, a 4. lemez cserénél már szólt, hogy nő a kötet mérete. Kb 10 perce megy a 4. lemez csere utáni javítás.
Kérdés még, hogy mivel 2 lemezes hibatűrés van, kicserélhetek egyszerre kettőt is?

-
Borisz76
nagyúr
Sziasztok fórumozók,
Egy RS1219+ nas-al kapcsolatban szeretnék kérdezni.
8db 500Gb-os WD blue sata ssd volt benne, SHR, adatvédelem 2 meghajtós hibatűréssel.
Ma reggelre már csak 88Gb hely maradt, ezért kijelöltem a 8-as meghajtót, deaktiváltam, kikapcsoltam a NAS-t, és kicseréltem az 500Gb-os SSD-t egy 1Tb-os SSD--re.
NAS bekapcs, degradált tárhely javítása az új SSD bevonásával, kb 2 óra alatt lement, 2 lépésben.
A pofára esés: hely maradt 88Gb.Mit rontottam el? Help is így magyarázta. Van még 7db ssd cserére, de ha nem lesz több a hely, akkor nem cseszek el meghajtónként 2 órát, lementem aztán cserélem egybe, csak csomó beállítást kezdhetek előlről.
Ötlet? Köszönöm...
SHR2 esetén van 2 lemezes hibatűrés. Minimum
3 lemezt kell nagyobbra cserélni a tárhely növeléséhez. -
Hopan
kezdő
Emlekeim szerint csak akkor tudod majd boviteni a tarhelyet, ha az osszes resztvevo tarolon lesz eleg hely.
SHR lehet elobb is engedi majd, mondjuk amint lesz 3 meghajto tobb hellyel. En szemely szerint nem akarnam az SHR varazslatait csak, hogy par oraval elobb legyen tobb tarhely. Inkabb megvarnam mig bent a 8 x 1 TB.Oké, akkor nyomom tovább. Köszi.
-
jerry311
nagyúr
Sziasztok fórumozók,
Egy RS1219+ nas-al kapcsolatban szeretnék kérdezni.
8db 500Gb-os WD blue sata ssd volt benne, SHR, adatvédelem 2 meghajtós hibatűréssel.
Ma reggelre már csak 88Gb hely maradt, ezért kijelöltem a 8-as meghajtót, deaktiváltam, kikapcsoltam a NAS-t, és kicseréltem az 500Gb-os SSD-t egy 1Tb-os SSD--re.
NAS bekapcs, degradált tárhely javítása az új SSD bevonásával, kb 2 óra alatt lement, 2 lépésben.
A pofára esés: hely maradt 88Gb.Mit rontottam el? Help is így magyarázta. Van még 7db ssd cserére, de ha nem lesz több a hely, akkor nem cseszek el meghajtónként 2 órát, lementem aztán cserélem egybe, csak csomó beállítást kezdhetek előlről.
Ötlet? Köszönöm...
Emlekeim szerint csak akkor tudod majd boviteni a tarhelyet, ha az osszes resztvevo tarolon lesz eleg hely.
SHR lehet elobb is engedi majd, mondjuk amint lesz 3 meghajto tobb hellyel. En szemely szerint nem akarnam az SHR varazslatait csak, hogy par oraval elobb legyen tobb tarhely. Inkabb megvarnam mig bent a 8 x 1 TB. -
Hopan
kezdő
Sziasztok fórumozók,
Egy RS1219+ nas-al kapcsolatban szeretnék kérdezni.
8db 500Gb-os WD blue sata ssd volt benne, SHR, adatvédelem 2 meghajtós hibatűréssel.
Ma reggelre már csak 88Gb hely maradt, ezért kijelöltem a 8-as meghajtót, deaktiváltam, kikapcsoltam a NAS-t, és kicseréltem az 500Gb-os SSD-t egy 1Tb-os SSD--re.
NAS bekapcs, degradált tárhely javítása az új SSD bevonásával, kb 2 óra alatt lement, 2 lépésben.
A pofára esés: hely maradt 88Gb.Mit rontottam el? Help is így magyarázta. Van még 7db ssd cserére, de ha nem lesz több a hely, akkor nem cseszek el meghajtónként 2 órát, lementem aztán cserélem egybe, csak csomó beállítást kezdhetek előlről.
Ötlet? Köszönöm...
-
Patice
Topikgazda
Hardverapró
Nincs mindig, ki kell fogni.. -
jozsi252
veterán
Szeretnék venni 1db Surveillance Station licenset. Tudtok mondani olyan oldalt ahol esetleg olcsóbban hozzá lehet jutni? Vagy ez nem olyan mint a játékok hogy xy oldalon jóval kedvezményesebben lehet a licenset megvásárolni?

AiRLAC
Köszi!
-
AiRLAC
veterán
-
Sanya
nagyúr
-
Bitpalace
senior tag
Sziasztok!
Valaki meg tudná indokolni hogy miért és melyik háttértároló célszerű NAS-ba? CMR vs. SMR? Vagy ez függ a felhasználástól is?
Köszönöm
-
Ablakos
addikt
-
boborján2
őstag
Sziasztok,
valaki használ közületek offline backup-hoz Synology C2 Storage, vagy HETZNER által kínált tárhelyet, vagy Wasabi-t?NAS elkülönített adatmentését szeretném megoldani ( külső USB meghajtó nélkülit, biztonság miatt) ca. 1-3 TB adat mentésére. Most a szolgáltatót keresem ár/ érték/hatékonyság miatt. HETZNER jónak tűnik árban, de ha többl essz az adat mennyiség, már akkor a C2 Storage is versenképes lehet.
Tapasztalatot és vagy véleményt szívesen olvasnék tőletek, melyik lenne a jobb.
Köszi előre is!
Én azért tartanék a felhő melett egy offline HDD-t is a szekrényben. Enni nem kér (havonta/évente)ha egyszer már megvan.
És felhő így vagy úgy ,ott is beüthet a xar bármikor. -
Tamarel
senior tag
A NAS adatai akarom off-site, biztonsági mentéssel biztosítani, nem a PC, vagy egyéb perifériákat. 1 távoli másolatot akarok a fontos adatokról.
Ez eddig is világos volt.
Hyper backup célpontnak könnyen beállítható.
Az nem tetszett, hogy (az alapszintűnél) csak 100 Gb, 300 Gb vagy 1 Tb méret választható. Előre kiválasztod és megveszed, vagyis vagy betelik vagy egy része üresen áll.Előtte AWS S3-az használtam, most másik nas-t máshol.
Új hozzászólás Aktív témák
-
101750 - 101601
101750 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Apple MacBook
- Gurulunk, WAZE?!
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- World of Warships
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kuponkunyeráló
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Trollok komolyan
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- További aktív témák...
- Eladó egy Honor 200 8GB/12GB okos telefon.
- Eladó egy használt Gigabyte RX5700XT 256bit 8GB DDR6 Ram
- Eladó egy hibás Denon Pm1080r erősítő.
- PC bontás - NZXT H630, Seasonic Plat 860W, X99, i7-6900K, NZXT Kraken, 64Gb, GTX 980Ti, 6TB
- Red Faction PC - NZXT, B450, Ryzen 5 3600X, 16Gb, RTX 2060, 1,25Gb tárhely - Windows 11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Nem nálatok van a hiba....én szekszuáltam el !

Egyessével megy a dolog....lassú de legalább unalmas




Kamerát nem rögzítek vele, főleg torrent, fájlszerver, webszerver, médiaszerver, meg virtuális gép megy rajta.
Aki használja a Photos-t, és oszt meg albumokat, annak egy kis infó. A legújabb Photos a nyilvánosan megosztott albumokba a kis képekre rákattintva hibásan jeleníti meg a nagy képet. Synology support küldött egy frissítést. Hogyha valaki használja és előjött ez a hiba, akkor szóljon és elküldöm neki a javítást.


Patice

