Hirdetés
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Milyen TV-t vegyek?
- Google Chromecast topic
- Azonnali informatikai kérdések órája
- OLED monitor topic
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen videókártyát?
- Otthoni időjárás-állomás
- Projektor topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
-
82100 - 82001
101769 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 83901 83900 - 83801 83800 - 83701 83700 - 83601 83600 - 83501 83500 - 83401 83400 - 83301 83300 - 83201 83200 - 83101 83100 - 83001 83000 - 82901 82900 - 82801 82800 - 82701 82700 - 82601 82600 - 82501 82500 - 82401 82400 - 82301 82300 - 82201 82200 - 82101 82100 - 82001 82000 - 81901 81900 - 81801 81800 - 81701 81700 - 81601 81600 - 81501 81500 - 81401 81400 - 81301 81300 - 81201 81200 - 81101 81100 - 81001 81000 - 80901 80900 - 80801 80800 - 80701 80700 - 80601 80600 - 80501 80500 - 80401 80400 - 80301 80300 - 80201 80200 - 80101 80100 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
vwpolooo
csendes tag
-
4Grider
félisten
A routernek milyen port forwardot adsz? Talán beállítasz rajta egyet nem? Ha az működik, akkor nem vagy szolgáltatói nat mögött. A nas oldala elérhető nat mögött is, mivel a synology felhő szolgáltatást üzemeltet.
-
vwpolooo
csendes tag
Ha a telekomos eszköz bridge módban van, akkor a router kapja a külső ip-t, azt hasonlítsd össze, pl a miazipm oldalon láthatóval, ha azonosak, akkor a dyndns frissítésre nézz rá, simán lehet, hogy nem frissítette le. Más itt nincs, simán kell mennie, ha a routeren portforwardhoz nem lett nyúlva, és az jó portot jó belső ip-re továbbít.
https://miazipm.hu IPv4 cím: aaa.bbb.151.0
no-ip oldalon: aaa.bbb.151.0
Nas-vezérlőpult-ddns ugyúgy aaa.bbb.151.0 (állapota normál)
Xiaomi Router aaa.bbb.151.0/22Portok továbbítva routeren, belső ip-k nem változtak, és fix minden belső eszköznek.
-
vwpolooo
csendes tag
-
Rick4
félisten
Ha a telekomos eszköz bridge módban van, akkor a router kapja a külső ip-t, azt hasonlítsd össze, pl a miazipm oldalon láthatóval, ha azonosak, akkor a dyndns frissítésre nézz rá, simán lehet, hogy nem frissítette le. Más itt nincs, simán kell mennie, ha a routeren portforwardhoz nem lett nyúlva, és az jó portot jó belső ip-re továbbít.
-
4Grider
félisten
Szerintem nem azonos:
Router szerint:
Address: xxx.xxx.151.0/22
Gateway: xxx.xxx.148.1
Honlap szerint:
IPv4: xxx.xxx.151.0Akkor gondolom vetessem ki a bridge módot?
A gateway senkit nem érdekel, a másik kettőt én azonosnak látom, bár nekem gyanús a 0 végződés.
-
vwpolooo
csendes tag
-
vwpolooo
csendes tag
Talán az, hogy nat mögé tettek, azaz a routerednek adott ip cím nem publikus (kívülről nem elérhető). Úgy tudod megnézni, hogy a routereden megnézed, milyen ipv4 címet kapott, majd belső háló felől meghívod a whatismyipaddress.com oldalt egy böngészőből. Ha a két ipv4 cím azonos, akkor nem vagy natolva, valami más lesz a probléma. Ha nem azonos, akkor meg is vagyunk.
Szerintem nem azonos:
Router szerint:
Address: xxx.xxx.151.0/22
Gateway: xxx.xxx.148.1
Honlap szerint:
IPv4: xxx.xxx.151.0Akkor gondolom vetessem ki a bridge módot?
-
Rick4
félisten
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy adott egy Telekomos internet előfizetés.
Utánna bekötve egy Xiaomi Ax3200 router Openwrt-vel frissítve. A hálózatba pedig egy Synology Nas. Külső hozzáférés eddig működött, No-ip regisztrációval. El lehetett érni a Nasra telepített kamera rendszert, fájlokat, képeket, honlapot.
Nemrég cserélték a routert (meghibásodás miatt). Az új routert már Bridge módba kértem.
A belső hálózatból már nem látni, így csak a xiaomi lát el mindent.Most az a bajom, hogy a Nas-t nem lehet külső hálózatból elérni, csak a honlapot. Belső hálózatból enged mindent, még a No-ip-s regisztrált címmel is.
Mi lehet a probléma?
Routert hogy lehet bridge módba tenni? Az nem a telekomos modem vagy HGW volt?
-
4Grider
félisten
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy adott egy Telekomos internet előfizetés.
Utánna bekötve egy Xiaomi Ax3200 router Openwrt-vel frissítve. A hálózatba pedig egy Synology Nas. Külső hozzáférés eddig működött, No-ip regisztrációval. El lehetett érni a Nasra telepített kamera rendszert, fájlokat, képeket, honlapot.
Nemrég cserélték a routert (meghibásodás miatt). Az új routert már Bridge módba kértem.
A belső hálózatból már nem látni, így csak a xiaomi lát el mindent.Most az a bajom, hogy a Nas-t nem lehet külső hálózatból elérni, csak a honlapot. Belső hálózatból enged mindent, még a No-ip-s regisztrált címmel is.
Mi lehet a probléma?
Talán az, hogy nat mögé tettek, azaz a routerednek adott ip cím nem publikus (kívülről nem elérhető). Úgy tudod megnézni, hogy a routereden megnézed, milyen ipv4 címet kapott, majd belső háló felől meghívod a whatismyipaddress.com oldalt egy böngészőből. Ha a két ipv4 cím azonos, akkor nem vagy natolva, valami más lesz a probléma. Ha nem azonos, akkor meg is vagyunk.
-
vwpolooo
csendes tag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy adott egy Telekomos internet előfizetés.
Utánna bekötve egy Xiaomi Ax3200 router Openwrt-vel frissítve. A hálózatba pedig egy Synology Nas. Külső hozzáférés eddig működött, No-ip regisztrációval. El lehetett érni a Nasra telepített kamera rendszert, fájlokat, képeket, honlapot.
Nemrég cserélték a routert (meghibásodás miatt). Az új routert már Bridge módba kértem.
A belső hálózatból már nem látni, így csak a xiaomi lát el mindent.Most az a bajom, hogy a Nas-t nem lehet külső hálózatból elérni, csak a honlapot. Belső hálózatból enged mindent, még a No-ip-s regisztrált címmel is.
Mi lehet a probléma?
-
4Grider
félisten
Távolról nagyon nem ajánlott a NAS smb elérésének biztosítása. Vagy SFTP (megfelelő biztonsági beállításokkal) vagy beállítod rajta az Openvpn-t, rácsatlakozol a PC-vel és máris működik a belső ip címes felcsatolás.
-
Borisz76
nagyúr
Megérkezett a Club 3D 2.5Gbit a DS720+ NAShoz.
Azt kell mondjam, hogy a telepítési útmutató lehetne részletesebb is.
Nem is tudtam mi az a SSH, és hogyan kell belépni, végül sikerült ezt megoldani kis keresgéléssel.
A driver letöltés se mindegy, mert csak az van leírva, hogy apollo lake, alpine, braswell, ezek CPU családtagok, ez alapján ki kell keresni, hogy milyen CPU nevet visel a NASod.
Puttyn keresztül az SSH sikerült megoldani, bár nem teljesen értettem a logikáját, és ezáltal a feltelepítés is sikerrel járt, lásd az alábbi képet.LAN résznél is megjelent, hogy új eszközt érzékelt a NAS, ez pedig a - LAN 3
Kérdés, hogyan tudom tesztelni, hogy valóban működik-e?
Mit kell még ezen kívül beállítani?Összekötés:
PC alaplap 2.5Gbitet támogat +(1Gbit)
NAS - Ide megy USB-n keresztül az 2.5Gbe adapter majd tovább a Pc felé közvetlen 2.5Gbites portba.A LAN 2 követlen egy switchbe megy, majd onnét a routerhez és a további eszközökhöz.
Köszi a segítséget
dkess hozzászólása : [hsz_58296] 2020.03.21.-n.
Jó kis részletes leírás.
Az elérhető sebesség függ majd attól, hogy milyen merevlemezek vannak a NAS-ban. Valamint attól is, hogy milyen RAID tömböt alakítottál ki.
Fogadó oldalon függ , hogy merevlemezre vagy SSD-re másolsz e.
Például:
A NAS-ban 1 db HDD van és a PC-ben is egy db HDD van.
Ekkor a lemeektől függ a sebesség de szinte biztos, hogy gigabit feletti sebesség érhető el.....azaz több mint 125 MB/s.
Mert a mai modern HDD-k hozzák a 130-150-200 MB/s tempót.
Ha a NAS-ban több lemez van RAID-ben és a cél lemez SSD , akkor pedig ettől nagyobb sebesség várható. -
blountex
senior tag
Megérkezett a Club 3D 2.5Gbit a DS720+ NAShoz.
Azt kell mondjam, hogy a telepítési útmutató lehetne részletesebb is.
Nem is tudtam mi az a SSH, és hogyan kell belépni, végül sikerült ezt megoldani kis keresgéléssel.
A driver letöltés se mindegy, mert csak az van leírva, hogy apollo lake, alpine, braswell, ezek CPU családtagok, ez alapján ki kell keresni, hogy milyen CPU nevet visel a NASod.
Puttyn keresztül az SSH sikerült megoldani, bár nem teljesen értettem a logikáját, és ezáltal a feltelepítés is sikerrel járt, lásd az alábbi képet.LAN résznél is megjelent, hogy új eszközt érzékelt a NAS, ez pedig a - LAN 3
Kérdés, hogyan tudom tesztelni, hogy valóban működik-e?
Mit kell még ezen kívül beállítani?Összekötés:
PC alaplap 2.5Gbitet támogat +(1Gbit)
NAS - Ide megy USB-n keresztül az 2.5Gbe adapter majd tovább a Pc felé közvetlen 2.5Gbites portba.A LAN 2 követlen egy switchbe megy, majd onnét a routerhez és a további eszközökhöz.
Köszi a segítséget
-
Sakab
senior tag
Fájlkezelő, bal oldalon jobb klikk a sajátgépen, hálózati meghajtó csatlakoztatása. Itt kiválasztod a betűjelet, majd \\***.***.***.*** beírod az IP címét. Rákattintasz a tallózásra, és kikeresed a mappát, amit el akarsz érni és nyomsz egy OK-t. Beírod a hitelesítő adatokat, meg is jegyeztetheted, és kész.
Ez akkor működik a itthoni hálón vagyok, a quickconnect-ös címet nem fogadja el
-
#46824192
törölt tag
Fájlkezelő, bal oldalon jobb klikk a sajátgépen, hálózati meghajtó csatlakoztatása. Itt kiválasztod a betűjelet, majd \\***.***.***.*** beírod az IP címét. Rákattintasz a tallózásra, és kikeresed a mappát, amit el akarsz érni és nyomsz egy OK-t. Beírod a hitelesítő adatokat, meg is jegyeztetheted, és kész.
Ehhez először az smb-t ki kell engedni.
(bár csak tippelem hogy arra gondolsz) -
niof
veterán
Fájlkezelő, bal oldalon jobb klikk a sajátgépen, hálózati meghajtó csatlakoztatása. Itt kiválasztod a betűjelet, majd \\***.***.***.*** beírod az IP címét. Rákattintasz a tallózásra, és kikeresed a mappát, amit el akarsz érni és nyomsz egy OK-t. Beírod a hitelesítő adatokat, meg is jegyeztetheted, és kész.
-
Sakab
senior tag
Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Win11 alatt, hogy tudom megoldani, hogy a sajátgépbe látszódjon távolról a NAS, és ne böngészőbe keljen kínlódnom?
-
blakey
titán
Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy iPhone-ról hogy tudok leggyorsabban fotókat és videókat feltölteni a NAS-ra? DS718+-ról van szó valamint iPhone 13 Pro Max telefonról. DS File appot használom de iszonyat lassan tölti a fotókat fel, hiába van 300Mbps-es feltöltésem. Van valamilyen más módszer közvetlen telefonról?
Köszönöm!

DS File-t nem használtam, de FE File Explorer Pro-val max sebességgel másolok.
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy iPhone-ról hogy tudok leggyorsabban fotókat és videókat feltölteni a NAS-ra? DS718+-ról van szó valamint iPhone 13 Pro Max telefonról. DS File appot használom de iszonyat lassan tölti a fotókat fel, hiába van 300Mbps-es feltöltésem. Van valamilyen más módszer közvetlen telefonról?
Köszönöm!

-
blakey
titán
-
Garf.
tag
A routeren akkor kell DDNS porttovábbítás a többi eszközre, ha olyan DDNS-t használsz, ami mindenre vonatkozhat, én ilyet használok, tehát a DDNS elérésem ua. az eszközöket illetően, csak mindegyiket másik porton érem el, ezért a router kivételével, mindegyik eszközhöz hozzáadom a megfelelő porttovábbítást.
Oké értem már, de próbáltam a router ddns-ével is de azzal belépnem se sikerült. Biztos én rontottam el valamit. De köszi mindenkinek a segítséget.
-
blakey
titán
A routeren akkor kell DDNS porttovábbítás a többi eszközre, ha olyan DDNS-t használsz, ami mindenre vonatkozhat, én ilyet használok, tehát a DDNS elérésem ua. az eszközöket illetően, csak mindegyiket másik porton érem el, ezért a router kivételével, mindegyik eszközhöz hozzáadom a megfelelő porttovábbítást.
-
Garf.
tag
A routeren volt port forward a quickconnecthez beállítva, azt töröltem és úgy néz ki az volt a probléma.
-
4Grider
félisten
Én is beállítottam, de a routeremhez nem nyúltam (nem csináltam port forwardot), hanem a nasnév.direct.quickconnect.to címen jelentkeztem be, hiszen a nas ezen egyszeri NAT mögött is elérhető. Gond nélkül megy a lejátszás/beletekerés mobilnetről...
-
Garf.
tag
-
IRO21
senior tag
-
Garf.
tag
-
4Grider
félisten
-
Garf.
tag
Nem a nettel van gond 84.xxx.xxx.xxx a Digis ip címem.
-
4Grider
félisten
NAT=hálózati címfordítás. A routered mindenképpen nat-ol, mert a belső címeket fordítja a külső ip cím felé/felől. A Digi pedig suttyomban natolhat. Ha pl. a külső ip címed 100-al kezdődik, az NAT-olt (internet felől közvetlenül nem elérhető) ip cím.
-
Garf.
tag
-
4Grider
félisten
Otthon véletlenül sem NAT-olt neted van, amit esetleg a NAS előtt még egyszer NAT-olsz ugye? Az otthoni net feltöltési sebessége rendben?
-
Garf.
tag
Sziasztok!
Az miért van, hogy DS video otthoni hálózaton működik rendesen, de ha mobil netről vagy más wifiről, már a bejelentkezés is percekig tart. Quickconnet-el van beállítva a routeren nyitva van a port. Mit kell még beállítani, hogy más hálózatról is működőn rendesen?
Köszi. -
niof
veterán
Úgy tűnik, amit a #82055-ben beraktam képet, az volt a megoldás. Ezeket hozzáadtam, majd az Útválasztó beállítása gombra kattintottam. Mikor lefutott, az összes ellenőrzés OK lett, eddig meg hibát jelzett. Ez után hozzáadtam a felső kettőt a PF-hoz, és működik.
-
oroszlan12
tag
A routereden valószínűleg tiltva van a split tunneling, így minden forgalom a VPN tunnelen keresztül megy, az internet is.
A synology gyári csomagjában nincs tiltva. Az internet kijárat lehet lokális, csak a NAS felé menő forgalom megy a tunnelen keresztül. (Ha jól emlékszem pl. PPTP-nél talán még a LAN subnetre is kézzel kell felvenni statikus route-ot ilyenkor).A beállítás attól függhet, hogy milyen megoldással és milyen eszközről VPN-ezel.
Pl. a gyári VPN csomag és OpenVPN esetén a kiexportált konfigban a "#redirect-gateway def1" sort kell engedélyezni a hashtag törlésével.
Gyári VPN csomag PPTP vagy L2TP-vel Windowsról, az ipv4 speciális beállításainál az "alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton" opciót kell engedélyezni.Ha leírod, hogy milyen eszközről és protokollal használod a VPN-t biztos lesz aki tudja hogy lehet beállítani.
Nagyon köszönöm a választ!
A # törlése megoldotta!
Szuper vagy! Köszönöm! -
IRO21
senior tag
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy VPN szervert beállítottam, működik is de az IP címem marad az eredeti ami a mobilhálózaté. Amennyiben a routeremhez kapcsolódok VPN - en keresztül akkor az otthoni IP címem jelenik meg. Az a kérdésem, hogy a confg fileban kell vmit átírnom vagy ez mitől van?
A routereden valószínűleg tiltva van a split tunneling, így minden forgalom a VPN tunnelen keresztül megy, az internet is.
A synology gyári csomagjában nincs tiltva. Az internet kijárat lehet lokális, csak a NAS felé menő forgalom megy a tunnelen keresztül. (Ha jól emlékszem pl. PPTP-nél talán még a LAN subnetre is kézzel kell felvenni statikus route-ot ilyenkor).A beállítás attól függhet, hogy milyen megoldással és milyen eszközről VPN-ezel.
Pl. a gyári VPN csomag és OpenVPN esetén a kiexportált konfigban a "#redirect-gateway def1" sort kell engedélyezni a hashtag törlésével.
Gyári VPN csomag PPTP vagy L2TP-vel Windowsról, az ipv4 speciális beállításainál az "alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton" opciót kell engedélyezni.Ha leírod, hogy milyen eszközről és protokollal használod a VPN-t biztos lesz aki tudja hogy lehet beállítani.
-
Primary92
senior tag
Sziasztok!
Gyors kérdés: ha shr1-ben van 3, 4, 4, 8 TB, akkor a 8-asat ki tudom cserélni egy 4-esre? Hely most annyi van, mintha 3, 4, 4, 4, lenne elvileg. -
niof
veterán
Az már a kezdetek óta be van. 5 kísérletre 7 nap tiltással. Meg a megbízható és nem megbízható eszközök bejelentkezési kísérleteire is be van állítva limit. És a 2FA is megvan.
-
kgymac
őstag
-
niof
veterán
A routeren vagy a nason is csinálhatod, mindegy, viszont az én koncepcióm szerint minél több infó van a fejemben, és minél kevesebb dolgot tudnak az eszközök egymásról, annál biztosabb, hogy nem lesz gondom.
Ha a router adatai nincsenek a nason, azaz a nason semmi se tárolja a router belépési adatait, akkor bármiféle fájl, program kerül a nasra, az jelszavak hiányában nem tud a routeren portot valakinek.De mindegy, hol állítod, csak ami kell, az legyen nyitva, ami nem, az zárva.
Ok, rámozdulok, ha hazaérek. Érzem én is, hogy nem jó ez így...
-
Rick4
félisten
A routeren vagy a nason is csinálhatod, mindegy, viszont az én koncepcióm szerint minél több infó van a fejemben, és minél kevesebb dolgot tudnak az eszközök egymásról, annál biztosabb, hogy nem lesz gondom.
Ha a router adatai nincsenek a nason, azaz a nason semmi se tárolja a router belépési adatait, akkor bármiféle fájl, program kerül a nasra, az jelszavak hiányában nem tud a routeren portot valakinek.De mindegy, hol állítod, csak ami kell, az legyen nyitva, ami nem, az zárva.
-
oroszlan12
tag
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy VPN szervert beállítottam, működik is de az IP címem marad az eredeti ami a mobilhálózaté. Amennyiben a routeremhez kapcsolódok VPN - en keresztül akkor az otthoni IP címem jelenik meg. Az a kérdésem, hogy a confg fileban kell vmit átírnom vagy ez mitől van?
-
niof
veterán
A nas is tudja a routert álligatni, de nyilván otthon a routerre belépni sokkal egyszerűbb. A t-s eszköz ppoe passthrough-ban, a router tárcsázzon, a dmz legyen elvéve mindenhonnan. A nason a download station-nál bal alul fogaskerék, ott a balos menünél a BT, ott tcp port, nekem pl 16881 van beállítva, majd a routerben belövöd, hogy a beállított port nas belső ip-jére menjen tovább kintről akár ugyanaz a 16881, de lehet 26..36..46ezer is, 56 fölé már ne menj.
.
Onnantól menni fog. Itt: [link] le tudod tesztelni, beírod az általad beállított portot, és megnézi, nyitva van-e vagy zárva, ip-t ki se kell tölteni, tudja honnan kérdezed le.
Ott a scan pirossal nyilazva, ha nyitva, zöld a csík, és akkor mennie kell mindennek felfelé is!

És ha már ott vagy, rákereshetsz, hogy nyitva van-e az 5000-es, 80-as, 22,23, 443-as portok. Ha igen, akkor azok is mindenképp legyenek bezárogatva.Ja, nagyon fontos, a download stationben gondolom előre beállítottad, hogy a letöltött fájlok visszafelé is menjenek, vagyis se nullára levett sebességkorlát ne legyen, se %-os vagy időbeli megosztás tiltás, meg akkor se fog menni. Én egyébként erre gyanakszom inkább, hogy bejönnek egy pillanatra, és el is tűnnek, de lehet nem ez.
Én ezen az oldalon néztem, itt több portot is beírhatsz. A többit így csináltam, pont ahogy leírtad. Tehát ami az alábbi képen van, annak igazából mi a jelentősége?

Ja, persze, ez alap. 300% / 96 óra van beállítva.
-
Rick4
félisten
Tudom, hogy segíteni akartok. 1-2 topik kivételével eddig még nem találkoztam itt ártó szándékú emberekkel.
Most az van, hogy épp van egy kis időm a meló mellett, és azt tanulmányozom a NAS-on (távolról), hogy hogyan vannak ezek a portbeállítások. Találtam olyan menüpontokat, amiket eddig nem használtam soha. Pl. a Router beállításoknál létrehozás címen ki lehet pipálgatni a szolgáltatásokat portátirányításhoz. Lehet, hogy csak ez hiányzott eddig? Hogy ezeket a portokat itt "nevesítsem", és utána menni fog rendesen?A nas is tudja a routert álligatni, de nyilván otthon a routerre belépni sokkal egyszerűbb. A t-s eszköz ppoe passthrough-ban, a router tárcsázzon, a dmz legyen elvéve mindenhonnan. A nason a download station-nál bal alul fogaskerék, ott a balos menünél a BT, ott tcp port, nekem pl 16881 van beállítva, majd a routerben belövöd, hogy a beállított port nas belső ip-jére menjen tovább kintről akár ugyanaz a 16881, de lehet 26..36..46ezer is, 56 fölé már ne menj.
.
Onnantól menni fog. Itt: [link] le tudod tesztelni, beírod az általad beállított portot, és megnézi, nyitva van-e vagy zárva, ip-t ki se kell tölteni, tudja honnan kérdezed le.
Ott a scan pirossal nyilazva, ha nyitva, zöld a csík, és akkor mennie kell mindennek felfelé is!

És ha már ott vagy, rákereshetsz, hogy nyitva van-e az 5000-es, 80-as, 22,23, 443-as portok. Ha igen, akkor azok is mindenképp legyenek bezárogatva.Ja, nagyon fontos, a download stationben gondolom előre beállítottad, hogy a letöltött fájlok visszafelé is menjenek, vagyis se nullára levett sebességkorlát ne legyen, se %-os vagy időbeli megosztás tiltás, meg akkor se fog menni. Én egyébként erre gyanakszom inkább, hogy bejönnek egy pillanatra, és el is tűnnek, de lehet nem ez.
-
niof
veterán
Az, hogy leírom, hogy akarj saját routerrel betárcsázni az első lépés. Ha az megvan, utána jön a második. Én egy sort sem írtam arról, hogy melyik portot hova irányítsd, ott még nem tartottunk.
Ha megy a kapcsolat, és van net az általam írt módszerrel, onnan még egy perc a portforward.Hidd el, itt mindenki csak segíteni akar neked, de nekem ez elsőre nem portforward hibának tűnt, hanem nethibának:
Néhány mp.-ig fennáll a kapcsolat, majd eltűnnek.Helyre rakni ezt még mindig ugyanúgy pár perc.
Tudom, hogy segíteni akartok. 1-2 topik kivételével eddig még nem találkoztam itt ártó szándékú emberekkel.
Most az van, hogy épp van egy kis időm a meló mellett, és azt tanulmányozom a NAS-on (távolról), hogy hogyan vannak ezek a portbeállítások. Találtam olyan menüpontokat, amiket eddig nem használtam soha. Pl. a Router beállításoknál létrehozás címen ki lehet pipálgatni a szolgáltatásokat portátirányításhoz. Lehet, hogy csak ez hiányzott eddig? Hogy ezeket a portokat itt "nevesítsem", és utána menni fog rendesen? -
blakey
titán
Igen, az lesz az.
Jelenleg AppleTV a lejátszó, de folyamatban van tv csere is, és ahhoz plexet néztem ki, mert azt elvileg kezeli majd az új tv.folyamatban van tv csere is, és ahhoz plexet néztem ki, mert azt elvileg kezeli majd az új tv. - Csak nem lesz olyan jó, mint egy lejátszón, Apple TV-n meg különösen jó.
-
Rick4
félisten
De, ki van engedve a net-re. És igen, tisztában vagyok ennek a veszélyeivel. Amit leírtál, nem működött, egyszerűen nem indult el a seed. A NAS tűzfala megy amúgy, bár nem tudom az magában mennyit ér. Most annak örülök /pill, hogy így működik. És azért annyira nem vagyok amatőr, hogy az automatikus IP helyett a PPPoE-t, meg a felhasználónév/jelszó (immár a megfelelő jelszó) párost ne tudjam beírni. Ez a része ment, de a seed nem.
Majd ha lesz a téli szabi alatt több időm mojolni vele, akkor még próbálkozom.
Esetleg ha van ötleted (vagy a többieknek), hogy a fenti esetben miért nem indul el a seed, hallgatom.Az, hogy leírom, hogy akarj saját routerrel betárcsázni az első lépés. Ha az megvan, utána jön a második. Én egy sort sem írtam arról, hogy melyik portot hova irányítsd, ott még nem tartottunk.
Ha megy a kapcsolat, és van net az általam írt módszerrel, onnan még egy perc a portforward.Hidd el, itt mindenki csak segíteni akar neked, de nekem ez elsőre nem portforward hibának tűnt, hanem nethibának:
Néhány mp.-ig fennáll a kapcsolat, majd eltűnnek.Helyre rakni ezt még mindig ugyanúgy pár perc.
-
niof
veterán
Odáig oké hogy a T routerben dmz-be raktad a saját routered. Ezzel a lépéssel beengeded a teljes forgalmat a saját routered felé.
A sajátodban viszont ne tedd dmz-be a nas -t ,mert így minden portot nyitottba raktál. Magyarul kilőtted az elsődleges védelmi vonalat a külső támadások ellen.
A sajátodban vedd ki a nas-t dmz-ből és hozz létre port áirányításokat. Csak azokra a portokra amelyeket használsz. Ha a default portokat hagytad a nasban ,akkor érdemes úgy csinálni a routerban hogy a külső portnak egy random magas port pl. 55438 (csak mondtam egy számot) és a belső port pedig a szolgáltatás amihez kell.
Így ha pl. az ftp ,default 21-es portra jön egy portscan,vagy akármi támadás kintről, akkor nem fogja tudni elérni ,mert az egy random általad megadott magasabb porton kell elérni kintről amit a routered irányít át a belső 21-esre.
Természetesen ez sem egy biztos védelem, de legalább a legtöbb "káros" próbálkozást leszűri.Érsemes volna a nas tűzfalában is beállítani pár dolgot ,hogy növeld a védelmet.
Hasonlóval próbálkoztam első körben, az eredeti kérdésem előtt. És mindig csak ugyanoda jutottam, lefelé jött adat, felfelé eldobálta és nem. Elméletileg a NAS beállításaiban fel vannak sorolva a szükséges portok, de külön a BT nincs kiemelve, hogy az milyen portokat használ. A DS TCP 16881-et a DHT-hez pedig 6881-et írja. Ezek benne voltak a port forwardban, mégsem volt elég.
De akkor tovább kérdezek, ha tőled szabad. A Vezérlőpult/Rendszer/Információs központ/Szolgáltatás oldalon fel van sorolva egy csomó port. Ezekből melyiket kellene forwardolni? A Vezérlőpult/Csatlakozási lehetőség/Külső hozzáférés/Router beállítása menüpont alatt vannak ilyenek, hogy helyi port és Adatútválasztó port (utóbbiak magasabbak, 5****). Pl. ezeket hogy kell értelmezni? Jól sejtem, hogy ha ehhez csinálok PF-ot, akkor külső portnak az 5****-et, belsőnek meg a helyit kell megadni? -
#46824192
törölt tag
De, ki van engedve a net-re. És igen, tisztában vagyok ennek a veszélyeivel. Amit leírtál, nem működött, egyszerűen nem indult el a seed. A NAS tűzfala megy amúgy, bár nem tudom az magában mennyit ér. Most annak örülök /pill, hogy így működik. És azért annyira nem vagyok amatőr, hogy az automatikus IP helyett a PPPoE-t, meg a felhasználónév/jelszó (immár a megfelelő jelszó) párost ne tudjam beírni. Ez a része ment, de a seed nem.
Majd ha lesz a téli szabi alatt több időm mojolni vele, akkor még próbálkozom.
Esetleg ha van ötleted (vagy a többieknek), hogy a fenti esetben miért nem indul el a seed, hallgatom.A leírtakból egyértelműen portforward hibára tippelnék. Hiszen semmit nem csináltál csak minden portot beengedtél a nasra és megjavult.
Kérdés megér e ez a kockázat annyit ,hogy adatokat tölts fel. Mert ha jól tudom a torrent elszamolásnál a passzív kapcsolat is seed időnek minősül. Bár annyira azért nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal.
-
niof
veterán
A saját routeren mit tettél DMZ-be? Remélem rosszul olvasom, és nem a nast. Akkor már csak egy kis quickconnect és syno ddns kell, és mikulásra garantáltan jön egy kis ransomware!
Amit leírtam, az a lehető legjobb megoldás, a saját routereten két katt+ a felhasználónév+ jelszó páros beírása kell, szóval max 5 percet + a felefonálást kell vele tölteni.
De, ki van engedve a net-re. És igen, tisztában vagyok ennek a veszélyeivel. Amit leírtál, nem működött, egyszerűen nem indult el a seed. A NAS tűzfala megy amúgy, bár nem tudom az magában mennyit ér. Most annak örülök /pill, hogy így működik. És azért annyira nem vagyok amatőr, hogy az automatikus IP helyett a PPPoE-t, meg a felhasználónév/jelszó (immár a megfelelő jelszó) párost ne tudjam beírni. Ez a része ment, de a seed nem.
Majd ha lesz a téli szabi alatt több időm mojolni vele, akkor még próbálkozom.
Esetleg ha van ötleted (vagy a többieknek), hogy a fenti esetben miért nem indul el a seed, hallgatom. -
#46824192
törölt tag
Emberünk a t-s eszközön a routert, a routeren a nast tette dmz-be, vagyis minden port nyitva az internet irányába, ip (vagy szkennelés) és port alapján már a nasnál van, aki akar. Nyilván nem törvényszerű, azt sem tudni, egy ransomware hogy jut be a nasra, viszont szerencsésnek semmiképp se mondható.
Azt, hogy most ez így van, a lehető legrövidebb idő alatt meg kell szüntetni.
Persze nem az én adataim, de hogy ezeket a lépéseket senki se tanácsolta, az is biztos!Egyetértek , meg kell szüntetni! De amíg kicsit utána olvas és beallítja mielőbb, remélhetőleg nincs szabad bejárás. Ezért is írtam hogy ha emiatt nyitható egy syno termék ,akkor az legalja.
Nem tanácsolnak ilyet ??
Nekem mikor a trékom routerban bugos volt a portforward , betelefonáltam és kértem a cserét , a hálózatos emberke (nem a 1414 elsődleges üfsz kislány!!!) azt javasolta hogy amire kell a port , azt tegyem dmz-be. Majdnem megkérdeztem ,hogy bolond vagy ember?? És te ott dolgozol mint hálózatos szaki?A lehető legbiztosabb megoldás ,ha az ember képben van ,legalább alap szinten és saját maga intéz mindent. Véleményem szerint senkiben sem lehet megbízni, túl sok a kontár (avagy a mindent le..runk csak teljen le a munaidő) Természetesen ez más területekre is sajnos sokszor igaz.
-
#46824192
törölt tag
Végül is meglett a megoldás. Érdekes, hogy "mindenkinél" más válik be. Gondolom az egyéni hálózati beállításoktól is függ a dolog. Addig szarakodtam tegnap este vele, hogy sikerült kizárnom magam a T-s routerből. Következett egy fél órás telefonálás, ahol kiderült, hogy a szerelő, amit leírt jelszó, az egyáltalán nem volt jó, mert csak 5 karakter volt, és 6 a minimum, 8 az ajánlott. Tehát generáltattam egy új jelszót, és távolról reseteltettem a routert, majd mikor ez meglett, az enyémen is kilőttem mindent, amivel a csere után próbálkoztam (PPPoE, port forward, stb.), és gondoltam, elkezdem az egészet elölről. Összesen 2 dolgot kellett beállítani, hogy úgy menjen a Download Station, ahogy kell is neki. 1. A T-s routerben be kellett kapcsolni a DMZ-t, ott egyből megjelent a saját routerem IP-je. 2. A saját routeremben is megtaláltam a DMZ-t, ezt bekapcsoltam, majd beírtam a NAS IP-jét kézzel. Lementettem a konfigot, és mikor ez megtörtént, visszaléptem a böngészőben a NAS lapjára, ahol azt láttam, hogy a DS-ben szépen csatlakoznak fel a peer-ek, és elindul a feltöltés, nem dobálta le a peer-eket sem.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Odáig oké hogy a T routerben dmz-be raktad a saját routered. Ezzel a lépéssel beengeded a teljes forgalmat a saját routered felé.
A sajátodban viszont ne tedd dmz-be a nas -t ,mert így minden portot nyitottba raktál. Magyarul kilőtted az elsődleges védelmi vonalat a külső támadások ellen.
A sajátodban vedd ki a nas-t dmz-ből és hozz létre port áirányításokat. Csak azokra a portokra amelyeket használsz. Ha a default portokat hagytad a nasban ,akkor érdemes úgy csinálni a routerban hogy a külső portnak egy random magas port pl. 55438 (csak mondtam egy számot) és a belső port pedig a szolgáltatás amihez kell.
Így ha pl. az ftp ,default 21-es portra jön egy portscan,vagy akármi támadás kintről, akkor nem fogja tudni elérni ,mert az egy random általad megadott magasabb porton kell elérni kintről amit a routered irányít át a belső 21-esre.
Természetesen ez sem egy biztos védelem, de legalább a legtöbb "káros" próbálkozást leszűri.Érsemes volna a nas tűzfalában is beállítani pár dolgot ,hogy növeld a védelmet.
-
Rick4
félisten
Tény hogy hülyeség minden portot kinyitni (dmz) , de hogy ettől még nem jön ransomware ,az fix. Ha meg igen akkor syno fejlesztők ássák el magukat.
Egy dmz -től remélhetőleg nincs csak úgy szabad bejárás. Egy ransomhoz jó adag júzer error is kell. Ha pedig a júzer error adott, akkor a ransomtól kb. semmi nem fog megvédeni.
Emberünk a t-s eszközön a routert, a routeren a nast tette dmz-be, vagyis minden port nyitva az internet irányába, ip (vagy szkennelés) és port alapján már a nasnál van, aki akar. Nyilván nem törvényszerű, azt sem tudni, egy ransomware hogy jut be a nasra, viszont szerencsésnek semmiképp se mondható.
Azt, hogy most ez így van, a lehető legrövidebb idő alatt meg kell szüntetni.
Persze nem az én adataim, de hogy ezeket a lépéseket senki se tanácsolta, az is biztos! -
#46824192
törölt tag
A saját routeren mit tettél DMZ-be? Remélem rosszul olvasom, és nem a nast. Akkor már csak egy kis quickconnect és syno ddns kell, és mikulásra garantáltan jön egy kis ransomware!
Amit leírtam, az a lehető legjobb megoldás, a saját routereten két katt+ a felhasználónév+ jelszó páros beírása kell, szóval max 5 percet + a felefonálást kell vele tölteni.
Tény hogy hülyeség minden portot kinyitni (dmz) , de hogy ettől még nem jön ransomware ,az fix. Ha meg igen akkor syno fejlesztők ássák el magukat.
Egy dmz -től remélhetőleg nincs csak úgy szabad bejárás. Egy ransomhoz jó adag júzer error is kell. Ha pedig a júzer error adott, akkor a ransomtól kb. semmi nem fog megvédeni.
-
Rick4
félisten
-
Magnat
veterán
A saját routeren mit tettél DMZ-be? Remélem rosszul olvasom, és nem a nast. Akkor már csak egy kis quickconnect és syno ddns kell, és mikulásra garantáltan jön egy kis ransomware!
Amit leírtam, az a lehető legjobb megoldás, a saját routereten két katt+ a felhasználónév+ jelszó páros beírása kell, szóval max 5 percet + a felefonálást kell vele tölteni.
Kérdés, h a nas túzfalán milyen portok vannak nyitva.
-
Magnat
veterán
Jah, a 11-et tákolni kell, én is tettem fel, de tényleg lassú ... 8.1 nálam a 718+-on teljesen használható (10GB ramból talán 4-et adtam oda neki), persze ssd-ről fut, nem diszkről.
-
Rick4
félisten
Végül is meglett a megoldás. Érdekes, hogy "mindenkinél" más válik be. Gondolom az egyéni hálózati beállításoktól is függ a dolog. Addig szarakodtam tegnap este vele, hogy sikerült kizárnom magam a T-s routerből. Következett egy fél órás telefonálás, ahol kiderült, hogy a szerelő, amit leírt jelszó, az egyáltalán nem volt jó, mert csak 5 karakter volt, és 6 a minimum, 8 az ajánlott. Tehát generáltattam egy új jelszót, és távolról reseteltettem a routert, majd mikor ez meglett, az enyémen is kilőttem mindent, amivel a csere után próbálkoztam (PPPoE, port forward, stb.), és gondoltam, elkezdem az egészet elölről. Összesen 2 dolgot kellett beállítani, hogy úgy menjen a Download Station, ahogy kell is neki. 1. A T-s routerben be kellett kapcsolni a DMZ-t, ott egyből megjelent a saját routerem IP-je. 2. A saját routeremben is megtaláltam a DMZ-t, ezt bekapcsoltam, majd beírtam a NAS IP-jét kézzel. Lementettem a konfigot, és mikor ez megtörtént, visszaléptem a böngészőben a NAS lapjára, ahol azt láttam, hogy a DS-ben szépen csatlakoznak fel a peer-ek, és elindul a feltöltés, nem dobálta le a peer-eket sem.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
A saját routeren mit tettél DMZ-be? Remélem rosszul olvasom, és nem a nast. Akkor már csak egy kis quickconnect és syno ddns kell, és mikulásra garantáltan jön egy kis ransomware!
Amit leírtam, az a lehető legjobb megoldás, a saját routereten két katt+ a felhasználónév+ jelszó páros beírása kell, szóval max 5 percet + a felefonálást kell vele tölteni.
-
niof
veterán
Végül is meglett a megoldás. Érdekes, hogy "mindenkinél" más válik be. Gondolom az egyéni hálózati beállításoktól is függ a dolog. Addig szarakodtam tegnap este vele, hogy sikerült kizárnom magam a T-s routerből. Következett egy fél órás telefonálás, ahol kiderült, hogy a szerelő, amit leírt jelszó, az egyáltalán nem volt jó, mert csak 5 karakter volt, és 6 a minimum, 8 az ajánlott. Tehát generáltattam egy új jelszót, és távolról reseteltettem a routert, majd mikor ez meglett, az enyémen is kilőttem mindent, amivel a csere után próbálkoztam (PPPoE, port forward, stb.), és gondoltam, elkezdem az egészet elölről. Összesen 2 dolgot kellett beállítani, hogy úgy menjen a Download Station, ahogy kell is neki. 1. A T-s routerben be kellett kapcsolni a DMZ-t, ott egyből megjelent a saját routerem IP-je. 2. A saját routeremben is megtaláltam a DMZ-t, ezt bekapcsoltam, majd beírtam a NAS IP-jét kézzel. Lementettem a konfigot, és mikor ez megtörtént, visszaléptem a böngészőben a NAS lapjára, ahol azt láttam, hogy a DS-ben szépen csatlakoznak fel a peer-ek, és elindul a feltöltés, nem dobálta le a peer-eket sem.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
-
-igu-
veterán
Igen, az lesz az.
Jelenleg AppleTV a lejátszó, de folyamatban van tv csere is, és ahhoz plexet néztem ki, mert azt elvileg kezeli majd az új tv.Azért az AppleTV-t se dobd ki, teljesen jól működik Synology NAS mellett.
-
zsamiatt
őstag
7n is ugyan olyan sz*r. Raadasul a 11t a tpm miatt csak trukozve lehet feltenni. Mi egyszer kinlodtunk vele aztan maradt a 10.
-
J0shu4M1ll3r
senior tag
Ds120j -röl is vidáman mennek a filmek, hiszen csak adat kiszolgálást végez.
Amire Te gondolsz , az valszeg a nas oldali transzkódolás. Hogy erre szükség van e és ehhez milyen nas a legjobb , az passz.
Nekem pl. lényegtelen , mert minden eszközöm natívan hw dekódolással játsza a h264 FHD-t.
Igen, az lesz az.
Jelenleg AppleTV a lejátszó, de folyamatban van tv csere is, és ahhoz plexet néztem ki, mert azt elvileg kezeli majd az új tv. -
#46824192
törölt tag
Sziasztok!
Lassan körvonalazódik az első NAS-om, de előtte még lenne egy pár kérdésem:
Otthoni használatra, filmek, sorozatok, esetleg képek, könyvek és doksik tárolására használnám. Van 2db 8TB HDD, erre már nem kell költenem.
Első választás, hogy 2 vagy 4 lemezes legyen, de itt a 2 lemezest elégnek érzem, raid-ben a 8 TB szerintem nekem bőven elég lesz, jelenleg 500 GB se használok ki teljesen.
Utána néztem a 220-as szériát, amiből a + verzió szimpatikus, de mégha nem is használom ki a bővíthetőség lehetőségét, akkor már inkább egy 720+ (pl több mag a prociban).
Viszont most kijött a 23-as széria (pl 723+), viszont arról kapásból azt olvastam, hogy "csak" 2 magos proci, még ha esetleg erősebb is, de a jelentős különbség, hogy nincs trancode. Ez gondolom filmezésnél problémás lehet. Jól gondolom? Az én dolgaimra a 720+ lenne a legjobb választás? Kicsit még bizonytalan vagyok, de ezt az irányt néztem ki.
Köszi!Ds120j -röl is vidáman mennek a filmek, hiszen csak adat kiszolgálást végez.
Amire Te gondolsz , az valszeg a nas oldali transzkódolás. Hogy erre szükség van e és ehhez milyen nas a legjobb , az passz.
Nekem pl. lényegtelen , mert minden eszközöm natívan hw dekódolással játsza a h264 FHD-t.
-
Magnat
veterán
Desktop Windows virtuális futtatására alkalmatlan a Celeron proci, még a négymagos is.
Remekül futnak viszont Linuxok, OMV, vagy akár virtuális DSM is. Meg persze minden ami Docker, ott kisebb a hardverigény, azokat simán megoldja (persze itt RAM-ot lehet kell bővíteni).SSD cache-nek otthon médialejátszás használatra nincs értelme. Több felhasználó (2+) párhuzamos, gyakori elérése esetén, sok kis file-nál (kisebb iroda jó példa) már lehet haszna.
Attól függ mit kell csinálni Windowson, egy Excel táblán megtákolni pl elég ... inkább az a gond vele, h az utolsó rendesen működő Windows a 8.1, a 10 és 11 nagyon lassúak, legalábbis 6.2 alatt biztosan ... 7esben már lehet, h a virtualizáció is újabb.
-
AiRLAC
veterán
Kacérkodtam esetleg pár virtuális gép telepítésével, így a több magos proci olyan különbségnek tűnt, amiből még profitálhatok. Meg esetleg az ssd cache.
Desktop Windows virtuális futtatására alkalmatlan a Celeron proci, még a négymagos is.
Remekül futnak viszont Linuxok, OMV, vagy akár virtuális DSM is. Meg persze minden ami Docker, ott kisebb a hardverigény, azokat simán megoldja (persze itt RAM-ot lehet kell bővíteni).SSD cache-nek otthon médialejátszás használatra nincs értelme. Több felhasználó (2+) párhuzamos, gyakori elérése esetén, sok kis file-nál (kisebb iroda jó példa) már lehet haszna.
-
J0shu4M1ll3r
senior tag
-
AiRLAC
veterán
Sziasztok!
Lassan körvonalazódik az első NAS-om, de előtte még lenne egy pár kérdésem:
Otthoni használatra, filmek, sorozatok, esetleg képek, könyvek és doksik tárolására használnám. Van 2db 8TB HDD, erre már nem kell költenem.
Első választás, hogy 2 vagy 4 lemezes legyen, de itt a 2 lemezest elégnek érzem, raid-ben a 8 TB szerintem nekem bőven elég lesz, jelenleg 500 GB se használok ki teljesen.
Utána néztem a 220-as szériát, amiből a + verzió szimpatikus, de mégha nem is használom ki a bővíthetőség lehetőségét, akkor már inkább egy 720+ (pl több mag a prociban).
Viszont most kijött a 23-as széria (pl 723+), viszont arról kapásból azt olvastam, hogy "csak" 2 magos proci, még ha esetleg erősebb is, de a jelentős különbség, hogy nincs trancode. Ez gondolom filmezésnél problémás lehet. Jól gondolom? Az én dolgaimra a 720+ lenne a legjobb választás? Kicsit még bizonytalan vagyok, de ezt az irányt néztem ki.
Köszi!DS220+ bőven elég erre.
-
J0shu4M1ll3r
senior tag
Sziasztok!
Lassan körvonalazódik az első NAS-om, de előtte még lenne egy pár kérdésem:
Otthoni használatra, filmek, sorozatok, esetleg képek, könyvek és doksik tárolására használnám. Van 2db 8TB HDD, erre már nem kell költenem.
Első választás, hogy 2 vagy 4 lemezes legyen, de itt a 2 lemezest elégnek érzem, raid-ben a 8 TB szerintem nekem bőven elég lesz, jelenleg 500 GB se használok ki teljesen.
Utána néztem a 220-as szériát, amiből a + verzió szimpatikus, de mégha nem is használom ki a bővíthetőség lehetőségét, akkor már inkább egy 720+ (pl több mag a prociban).
Viszont most kijött a 23-as széria (pl 723+), viszont arról kapásból azt olvastam, hogy "csak" 2 magos proci, még ha esetleg erősebb is, de a jelentős különbség, hogy nincs trancode. Ez gondolom filmezésnél problémás lehet. Jól gondolom? Az én dolgaimra a 720+ lenne a legjobb választás? Kicsit még bizonytalan vagyok, de ezt az irányt néztem ki.
Köszi! -
direwolf
őstag
Kipróbáltam én is a WebDAV-ot a Windows 10-es céges gépemről (Enterprise 21H2) és egy vmware player-ben futtatott virtuális Windows 10-ről (Pro 21H2).
Tesztkörnyezet a NAS-on:
- bytemark/webdav docker image.
- basic autentikáció, htpasswd-vel generált jelszavak.
- davtest.xxx.xx subdomain, let's encrypt tanúsítvánnyal, reverse proxy a konténer megfelelő portjáraWinSCP-vel ment SSL-lel és SSL nélkül is.
Böngészőből ment SSL-lel és SSL nélkül is.
Hálózati mappa csatlakoztatás céges gépről nem működött, bármilyen formátumban is adtam meg a címet (http(s) és UNC). Hálózati hely hozzáadása sem.
Utána megpróbáltam parancssorból "net use w: https://davtest.xxx.xxx" formátumban, az egyből működött.
Ami az érdekes, hogy miután parancssorban töröltem, már sajátgépből is fel tudom venni a mappa csatlakoztatása funkcióval is (ugyanígy a https URL-lel). Közben a konténeren nem változtattam semmit.
A virtuális Windows 10 Pro-ból kapásból ment a GUI-ból csatlakoztatás.A lényeg, hogy sokat sajnos nem tudok hozzátenni. Esetleg próbáld meg Te is a net use paranccsal, hátha segít, illetve egy másik gépről.
A Synology WebDAV csomagban nincs valami naplózás véletlenül?
(Ki akartam próbálni azt is, de a virtuális DSM-en nem ajánlja fel. Ott alig látok néhány csomagot a csomagkezelőben. Esetleg valaki tudja, hogy ez miért van?)Céges laptopról próbálom én is. És láss csodát, a net use-al megy
Ez valami group policy szarság lehet...
Köszönöm!
-
huan
őstag
Hogy nem olvastad el rendesen az API dokumentációt
"All Transfer info API methods are under "transfer", e.g.:
/api/v2/transfer/methodName"Vagyis "/api/v2/transfer/toggleSpeedLimitsMode", nem a torrents alatt van!
És nincs paramétere, nem kell küldeni semmit. Nem okoz gondot, de felesleges.
Kipróbáltam, működik.Köszönöm!

-
IRO21
senior tag
Hogy nem olvastad el rendesen az API dokumentációt
"All Transfer info API methods are under "transfer", e.g.:
/api/v2/transfer/methodName"Vagyis "/api/v2/transfer/toggleSpeedLimitsMode", nem a torrents alatt van!
És nincs paramétere, nem kell küldeni semmit. Nem okoz gondot, de felesleges.
Kipróbáltam, működik. -
tobias40
veterán
Mikor tegnap beállította a srác (ő ott befejezte, hogy az asztali gépen lett net...
), akkor a Sagem dobozára felírta a felhasználónevem/jelszavam. Csak azt nem tudom, hogy a @t-online.hu a része e. Bár tippre nem, csak az előtte lévő kell.boxoslaca
Nagyjából képben vagyok a fogalmakkal, inkább az a fő bajom, hogy soha nem kellett alkalmaznom ezeket, és hiába tanultam, már kikopott, illetve - ahogy írtad is - keverem őket.Kipróbálom, amit Rick4 írt, ha hazaértem a melóból.
A @ előtti adatok is kellenek hozzá+ a jelszó,nálam is így van!

xyz@t-online.hu.... -
Rick4
félisten
A dupla betárcsázás talán iptv esetén megy, de mivel nekem az nincs, így marad az alap. Mivel a router wan oldalán van a telekomos cucc, rádugni meg nem volt kedvem notit, így azt se tudom, van-e webes felület, és azon mi látható.
-
#46824192
törölt tag
Persze, email/ password párossal kell betárcsázni.
Ami nagyon fontos pl, hogy áramszünet esetén a pppoe beállítás megmarad a telekomos eszközben, gondolom másiknál is, nálam egy Technicolor FGA2233 MAG van, elsőre nem örültem neki, de tlejesen stabil a cucc. Anno kábelnetnél cisco elfelejtette a beállított bridge módot, volt belőle párszor gubanc, utána szünetmentesre került, és többé nem bohóckodott.
T eszköz is betárcsázhat,max nem használja semmire. Túlnyomó többségben optikán 2 session mehet egyszerre.
(Sőt trékom tv esetében talán kötelező is, hogy a t eszköz is betárcsázzon)
-
Rick4
félisten
Mikor tegnap beállította a srác (ő ott befejezte, hogy az asztali gépen lett net...
), akkor a Sagem dobozára felírta a felhasználónevem/jelszavam. Csak azt nem tudom, hogy a @t-online.hu a része e. Bár tippre nem, csak az előtte lévő kell.boxoslaca
Nagyjából képben vagyok a fogalmakkal, inkább az a fő bajom, hogy soha nem kellett alkalmaznom ezeket, és hiába tanultam, már kikopott, illetve - ahogy írtad is - keverem őket.Kipróbálom, amit Rick4 írt, ha hazaértem a melóból.
Persze, email/ password párossal kell betárcsázni.
Ami nagyon fontos pl, hogy áramszünet esetén a pppoe beállítás megmarad a telekomos eszközben, gondolom másiknál is, nálam egy Technicolor FGA2233 MAG van, elsőre nem örültem neki, de tlejesen stabil a cucc. Anno kábelnetnél cisco elfelejtette a beállított bridge módot, volt belőle párszor gubanc, utána szünetmentesre került, és többé nem bohóckodott.
-
niof
veterán
Mikor tegnap beállította a srác (ő ott befejezte, hogy az asztali gépen lett net...
), akkor a Sagem dobozára felírta a felhasználónevem/jelszavam. Csak azt nem tudom, hogy a @t-online.hu a része e. Bár tippre nem, csak az előtte lévő kell.boxoslaca
Nagyjából képben vagyok a fogalmakkal, inkább az a fő bajom, hogy soha nem kellett alkalmaznom ezeket, és hiába tanultam, már kikopott, illetve - ahogy írtad is - keverem őket.Kipróbálom, amit Rick4 írt, ha hazaértem a melóból.
-
huan
őstag
1024 feladatot vehetsz fel összesen a feladatütemezőbe.
Talán a legegyszerűbb, ha beállítod az alternatív sebességeket a GUI-ban, és utána csak azt kapcsolgatod időzítve a toggle alternative speed limits API hívással.
#!/bin/sh
curl -c cookie.txt --data 'username=xxx&password=xxx' http://localhost:8081/api/v2/auth/login
curl -i -b cookie.txt --data 'hashes=all' http://localhost:8081/api/v2/torrents/toggleSpeedLimitsMode
Mit rontok el? -
Rick4
félisten
Működnie kell, annyira készülj fel, hogy a telekomos eszközből nem tudod kiolvasni a saját belépési adataidat, így be kell telefonálni a telekomnak, ugyan látni ők se látják, de jelszóból újat adnak, az meg az lesz, amit te szeretnél, azokat beírod, és megy minden.
-
#46824192
törölt tag
Nem, nem így. Beállítottam pár portot, amit fordítson át, de ennyi.
Igazából az a legnagyobb bajom, hogy kb. 10 helyről 10 teljesen eltérő infót olvastam erről eddig (a Telekom topikot is beleérteve), és most te adtál egy 11. tippet.
Szóval azt mondod, egyszerűbb lenne, ha a csak a pppoe pass be lenne kapcsolva (szerintem be van, most nem otthon vagyok), és a saját routerembe írnám be a hitelesítő adataimat?
Ebben az esetben nem kell semmit forwardolni, és DMZ sem kell?boxoslaca
A Sagem egyik LAN portja van az Asus WAN portjába kötve, ahogy a kábelmodemnél is volt előtte. A Sagem-ben már mindenfélét állítgattam, DMZ-t, pppoe-t, port forwardot.Igazából pont ez a bajom, hogy sok egymásnak ellentmondó infót találtam (itt a ph!-n is), pl. hogy ha az upnp-t bekapcsolom, állítólag nem is kell forwardolni, mert "kitalál".
Egymásnak ellentmondásokat azért találsz, mert többféle jó megoldás is van. Valszeg ezek keverednek, ahogy olvastad őket

A ppoe pt a legjobb , de nekem a dmz-s megoldással sem volt semmi probléma.Illetve van aki szerint az upnp pl. ördögtől való

Sok olvasás melyik mire jó (pppoe pt,upnp,dmz) és hamar képben leszel. Sajnos ma már egy otthoni hálózat normális üzemeltetéséhez tudni kell az alap dolgokat.
-
niof
veterán
Nem hogy egyszerűbb lenne, hanem ez az egyetlen normális lépés, ha a telekomos eszközt nem használod semmire, akkor felesleges a dupla nat meg a dmz a saját routerednek.
Amit én írok, az egy működő, és egyben a legjobb megoldás. A routered kapja a publikus ip-t, azt portforwardolsz benne a nasra amit akarsz, megy a dyndns frissítés, külső elérés, minden.
Már 10 éve is így használtam, csak akkor még cisco ep3925-ös kábelmodem volt, aminél bridge módot kellett kérni telefonon. Soha egyszer sem volt gond ebből.Rendben, köszi! Mindenképpen kipróbálom! Jelzek majd, hogy mi újság vele.
-
Rick4
félisten
Nem, nem így. Beállítottam pár portot, amit fordítson át, de ennyi.
Igazából az a legnagyobb bajom, hogy kb. 10 helyről 10 teljesen eltérő infót olvastam erről eddig (a Telekom topikot is beleérteve), és most te adtál egy 11. tippet.
Szóval azt mondod, egyszerűbb lenne, ha a csak a pppoe pass be lenne kapcsolva (szerintem be van, most nem otthon vagyok), és a saját routerembe írnám be a hitelesítő adataimat?
Ebben az esetben nem kell semmit forwardolni, és DMZ sem kell?boxoslaca
A Sagem egyik LAN portja van az Asus WAN portjába kötve, ahogy a kábelmodemnél is volt előtte. A Sagem-ben már mindenfélét állítgattam, DMZ-t, pppoe-t, port forwardot.Igazából pont ez a bajom, hogy sok egymásnak ellentmondó infót találtam (itt a ph!-n is), pl. hogy ha az upnp-t bekapcsolom, állítólag nem is kell forwardolni, mert "kitalál".
Nem hogy egyszerűbb lenne, hanem ez az egyetlen normális lépés, ha a telekomos eszközt nem használod semmire, akkor felesleges a dupla nat meg a dmz a saját routerednek.
Amit én írok, az egy működő, és egyben a legjobb megoldás. A routered kapja a publikus ip-t, azt portforwardolsz benne a nasra amit akarsz, megy a dyndns frissítés, külső elérés, minden.
Már 10 éve is így használtam, csak akkor még cisco ep3925-ös kábelmodem volt, aminél bridge módot kellett kérni telefonon. Soha egyszer sem volt gond ebből. -
niof
veterán
Telekom optikán vagyok, mivel én sem akartam az ő eszközüket használni, a telekomos eszközön rögtön a beszerelés után rányomtam a pppoe passthrough csúszkára, majd a rádugott openwrt-s xiaomi AX3600-as routeremen a wan oldali pppoe kapcsolatra váltottam, beírtam a felhasználónevet és a jelszót, majd a routerem betárcsázott, és azóta működik, egy röccenés se volt.
Te is így csináltad, ugye?Nem, nem így. Beállítottam pár portot, amit fordítson át, de ennyi.
Igazából az a legnagyobb bajom, hogy kb. 10 helyről 10 teljesen eltérő infót olvastam erről eddig (a Telekom topikot is beleérteve), és most te adtál egy 11. tippet.
Szóval azt mondod, egyszerűbb lenne, ha a csak a pppoe pass be lenne kapcsolva (szerintem be van, most nem otthon vagyok), és a saját routerembe írnám be a hitelesítő adataimat?
Ebben az esetben nem kell semmit forwardolni, és DMZ sem kell?boxoslaca
A Sagem egyik LAN portja van az Asus WAN portjába kötve, ahogy a kábelmodemnél is volt előtte. A Sagem-ben már mindenfélét állítgattam, DMZ-t, pppoe-t, port forwardot.Igazából pont ez a bajom, hogy sok egymásnak ellentmondó infót találtam (itt a ph!-n is), pl. hogy ha az upnp-t bekapcsolom, állítólag nem is kell forwardolni, mert "kitalál".
-
Rick4
félisten
Sziasztok!
ISP-t váltottam (egy kis helyi céget a Telekom-ra), és ahogy olvasgatok, nálam is egy klasszikus "hiba" lépett fel ezzel. Azért ide írok, mert hátha van már itt ehhez egy bevált workaround, amit majd valaki lesz kedves linkelni nekem.
Na, szóval a gondom az, hogy a T által adott router (Sagemcom 5670 v2) mögött ott maradt a sajátom (Asus TUF-AX5400+mesh-ben egy AC66U B1). Ezzel voltak kisebb döccenések induláskor, de már rendben vagyunk, néhány portot forwardoltam már, ezek működnek is. De! A Download Station-ben (DS118) csak a letöltés megy. Látom, hogy folyamatosan kapcsolódnak hozzám a peer-ek, de nem visznek semmit. Néhány mp.-ig fennáll a kapcsolat, majd eltűnnek.
NAT-olva nem vagyok (a T-s router IP-je ugyanaz az eszközön, mint amit a megfelelő oldalak jeleznek), az asztali gépemen minden működik, aminek kell, csak a NAS-nál áll fenn ez a probléma.
Ha ismerős dolog, kérlek segítsetek pls! Ha azt mondjátok, hogy ez inkább a Telekom topik témája, átmegyek oda, de mint mondtam, csak a NAS-on vannak furcsaságok.
Előre is köszi!Telekom optikán vagyok, mivel én sem akartam az ő eszközüket használni, a telekomos eszközön rögtön a beszerelés után rányomtam a pppoe passthrough csúszkára, majd a rádugott openwrt-s xiaomi AX3600-as routeremen a wan oldali pppoe kapcsolatra váltottam, beírtam a felhasználónevet és a jelszót, majd a routerem betárcsázott, és azóta működik, egy röccenés se volt.
Te is így csináltad, ugye? -
#46824192
törölt tag
Sziasztok!
ISP-t váltottam (egy kis helyi céget a Telekom-ra), és ahogy olvasgatok, nálam is egy klasszikus "hiba" lépett fel ezzel. Azért ide írok, mert hátha van már itt ehhez egy bevált workaround, amit majd valaki lesz kedves linkelni nekem.
Na, szóval a gondom az, hogy a T által adott router (Sagemcom 5670 v2) mögött ott maradt a sajátom (Asus TUF-AX5400+mesh-ben egy AC66U B1). Ezzel voltak kisebb döccenések induláskor, de már rendben vagyunk, néhány portot forwardoltam már, ezek működnek is. De! A Download Station-ben (DS118) csak a letöltés megy. Látom, hogy folyamatosan kapcsolódnak hozzám a peer-ek, de nem visznek semmit. Néhány mp.-ig fennáll a kapcsolat, majd eltűnnek.
NAT-olva nem vagyok (a T-s router IP-je ugyanaz az eszközön, mint amit a megfelelő oldalak jeleznek), az asztali gépemen minden működik, aminek kell, csak a NAS-nál áll fenn ez a probléma.
Ha ismerős dolog, kérlek segítsetek pls! Ha azt mondjátok, hogy ez inkább a Telekom topik témája, átmegyek oda, de mint mondtam, csak a NAS-on vannak furcsaságok.
Előre is köszi!Hogy van utánakötve?
Ha úgy mint router, akkor a sagem utáni eszköz dmz -be lett rakva a sagemban, vagy abban is lett port szabály csinálva.
(bár feltételezem ,mindkettőn átengedted a torrent portot is) Ezesetben nas probléma lesz.Ha esetleg a pppoe pt aktív a sagemben , és a saját amit "betárcsáz" név/jelszóval, akkor értelemszerűen csak abban kell a portot kinyitni.
-
niof
veterán
Sziasztok!
ISP-t váltottam (egy kis helyi céget a Telekom-ra), és ahogy olvasgatok, nálam is egy klasszikus "hiba" lépett fel ezzel. Azért ide írok, mert hátha van már itt ehhez egy bevált workaround, amit majd valaki lesz kedves linkelni nekem.
Na, szóval a gondom az, hogy a T által adott router (Sagemcom 5670 v2) mögött ott maradt a sajátom (Asus TUF-AX5400+mesh-ben egy AC66U B1). Ezzel voltak kisebb döccenések induláskor, de már rendben vagyunk, néhány portot forwardoltam már, ezek működnek is. De! A Download Station-ben (DS118) csak a letöltés megy. Látom, hogy folyamatosan kapcsolódnak hozzám a peer-ek, de nem visznek semmit. Néhány mp.-ig fennáll a kapcsolat, majd eltűnnek.
NAT-olva nem vagyok (a T-s router IP-je ugyanaz az eszközön, mint amit a megfelelő oldalak jeleznek), az asztali gépemen minden működik, aminek kell, csak a NAS-nál áll fenn ez a probléma.
Ha ismerős dolog, kérlek segítsetek pls! Ha azt mondjátok, hogy ez inkább a Telekom topik témája, átmegyek oda, de mint mondtam, csak a NAS-on vannak furcsaságok.
Előre is köszi! -
IRO21
senior tag
1024 feladatot vehetsz fel összesen a feladatütemezőbe.
Talán a legegyszerűbb, ha beállítod az alternatív sebességeket a GUI-ban, és utána csak azt kapcsolgatod időzítve a toggle alternative speed limits API hívással.
-
huan
őstag
A globális, összes torrentre vonatkozó speed limit legyen 1kb/s?
Ezt tudja a gyári Web GUI is, a sebesség oldalon találod a beállítást.Vagy az összes torrentnél egyesével? Mindegyik egyéni letöltési speed limitje legyen 1kb/s?
Ezt meg a set torrent download limit-tel lehet, byte/s-ban kell megadni az értéket. Ha törölni akarod, mármint ne legyen korlátozás, akkor meg 0-t kell megadni.Igen, a globális össz torrentre. Tudlm, hogy a webuiban van ilyen, de az időzítéseket sokkal többször csinálnám...
Feladatütemezőben lehet indítani szintén feladatot? -
Veleczki77
csendes tag
az a kérdés, hogy a WIN-ben hol lehet átírni a hozzáférési adatokat? win11-> keresés-> vezérlőpult-> felhasználói fiókok-> saját hitelesítő adatok kezelése -> windows rendszerbeli hitelesítő adatok->kikeresed a nast és átírod a login adatokat.
@Borisz: Hogy ne kellene? Ha megszűnt/tiltott a régi user akkor fel kel venni az újat mert a régivel az életbe nem fog beengedni a NAS. Semmi köze ennek a group engedélyhez.Ezer hála...már be is engedett!
-
zsamiatt
őstag
Sajna ezt dobja...az a kérdés, hogy a WIN-ben hol lehet átírni a hozzáférési adatokat? win11-> keresés-> vezérlőpult-> felhasználói fiókok-> saját hitelesítő adatok kezelése -> windows rendszerbeli hitelesítő adatok->kikeresed a nast és átírod a login adatokat.
@Borisz: Hogy ne kellene? Ha megszűnt/tiltott a régi user akkor fel kel venni az újat mert a régivel az életbe nem fog beengedni a NAS. Semmi köze ennek a group engedélyhez. -
Veleczki77
csendes tag
-
Patice
Topikgazda
Synology Drive.
A NAS-ra kell a csomagot telepíteni, a PC-kre meg a Drive Client kell. -
Borisz76
nagyúr
Sziasztok! Miután tiltottam az admin fiókot és létrehoztam egy sajátot nem tudok Windows fájlkezelőn keresztül belépni ,mert egyszerűen nem tudom hogy hogyan kell átállítani az új felhasználóra.
A Win fájlkezelőben fel tudod csatolni a NAS-on a megosztott mappát / mappákat a win alá , mint hálózati megható/k.
Win-ben nem kell átjelentkezni.
Remélhetőleg ADMIN JOGÚ a felhasználód a NAS-on. -
Veleczki77
csendes tag
Sziasztok! Miután tiltottam az admin fiókot és létrehoztam egy sajátot nem tudok Windows fájlkezelőn keresztül belépni ,mert egyszerűen nem tudom hogy hogyan kell átállítani az új felhasználóra.
-
VGYke
addikt
-
IRO21
senior tag
A globális, összes torrentre vonatkozó speed limit legyen 1kb/s?
Ezt tudja a gyári Web GUI is, a sebesség oldalon találod a beállítást.Vagy az összes torrentnél egyesével? Mindegyik egyéni letöltési speed limitje legyen 1kb/s?
Ezt meg a set torrent download limit-tel lehet, byte/s-ban kell megadni az értéket. Ha törölni akarod, mármint ne legyen korlátozás, akkor meg 0-t kell megadni. -
IRO21
senior tag
Kipróbáltam én is a WebDAV-ot a Windows 10-es céges gépemről (Enterprise 21H2) és egy vmware player-ben futtatott virtuális Windows 10-ről (Pro 21H2).
Tesztkörnyezet a NAS-on:
- bytemark/webdav docker image.
- basic autentikáció, htpasswd-vel generált jelszavak.
- davtest.xxx.xx subdomain, let's encrypt tanúsítvánnyal, reverse proxy a konténer megfelelő portjáraWinSCP-vel ment SSL-lel és SSL nélkül is.
Böngészőből ment SSL-lel és SSL nélkül is.
Hálózati mappa csatlakoztatás céges gépről nem működött, bármilyen formátumban is adtam meg a címet (http(s) és UNC). Hálózati hely hozzáadása sem.
Utána megpróbáltam parancssorból "net use w: https://davtest.xxx.xxx" formátumban, az egyből működött.
Ami az érdekes, hogy miután parancssorban töröltem, már sajátgépből is fel tudom venni a mappa csatlakoztatása funkcióval is (ugyanígy a https URL-lel). Közben a konténeren nem változtattam semmit.
A virtuális Windows 10 Pro-ból kapásból ment a GUI-ból csatlakoztatás.A lényeg, hogy sokat sajnos nem tudok hozzátenni. Esetleg próbáld meg Te is a net use paranccsal, hátha segít, illetve egy másik gépről.
A Synology WebDAV csomagban nincs valami naplózás véletlenül?
(Ki akartam próbálni azt is, de a virtuális DSM-en nem ajánlja fel. Ott alig látok néhány csomagot a csomagkezelőben. Esetleg valaki tudja, hogy ez miért van?) -
carpediem007
tag
Fordítva!
Ha olyan a routered illetve a mesh, hogy egy hálózatba teszik a másik végen rádugott eszközt, akkor egy syno nas kezelni fogja.
xiaomik biztosan ilyenek, azt próbáltam, szerintem alapelv, hogy ez így kell menjen, de vétel előtt erről mindenképp győződj meg, mert pont pár napja írtva valaki, hogy máshol nem volt ennyire egyértelmű a dolog. Viszont egy biztonsági megoldást én nem próbálnék meg vezeték nélkül áthidalni, ha a routert is fel akarod vinni a padlásra, akkor oda annak 230V-os hálózat is kell, akkor már megcsinálhatod powerline adapterekkel meg egy kis 2000ft-os switch- csel is, de az igazi az lenne, ha lan kábel menne fel, azt bárhol felvezetheted, és sok méter se drága belőle.Basszus... Hogy én erre nem gondolom PoweLine, mekkora ötlet. Áram amúgy is van fent 😉😉 Örök hála
Új hozzászólás Aktív témák
-
82100 - 82001
101769 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 83901 83900 - 83801 83800 - 83701 83700 - 83601 83600 - 83501 83500 - 83401 83400 - 83301 83300 - 83201 83200 - 83101 83100 - 83001 83000 - 82901 82900 - 82801 82800 - 82701 82700 - 82601 82600 - 82501 82500 - 82401 82400 - 82301 82300 - 82201 82200 - 82101 82100 - 82001 82000 - 81901 81900 - 81801 81800 - 81701 81700 - 81601 81600 - 81501 81500 - 81401 81400 - 81301 81300 - 81201 81200 - 81101 81100 - 81001 81000 - 80901 80900 - 80801 80800 - 80701 80700 - 80601 80600 - 80501 80500 - 80401 80400 - 80301 80300 - 80201 80200 - 80101 80100 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eladó T+A Solitaire Fejhallgató
- Eladó Mikrotik Chateau 5G R17 ax
- Új 4K Gamer PC Ryzen 7 7800X3D /RX 9060 XT 16Gb OCb/32Gb DDR5 /1Tb M2 NVME SSD/850W 2-5Év gari
- Eladó szinte új ASUS VivoBook S 16 S3607QA-PL018W (Matte Gray)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470p I i7-7700HQ I 16GB I 256SSD I 14" FHD I 940MX I W11 I Gari
- Apple Watch Ultra 3 (2025) 5G 49mm Black Titanium + Black Milanese Loop S & M / 27% áfás ár
- AKCIÓ! GIGABYTE B650M R7 7700X 64GB DDR5 512GB SSD RX 6750XT 12GB Lian Li Vector V100 750W
- Lenovo X280 12" - i7 8550U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku - számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 16 128GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- 27% - LG UltraGear 32GS75QX-B Monitor! 2560x1440 / 180Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

.
Ez valami group policy szarság lehet...
), akkor a Sagem dobozára felírta a felhasználónevem/jelszavam. Csak azt nem tudom, hogy a @t-online.hu a része e. Bár tippre nem, csak az előtte lévő kell.


Patice

