Hirdetés
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
-
100 - 1
101769 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ed Parker
nagyúr
Akkor én is beszállnék egy DS411j-vel, meg 4 db 3TB-os Hitachi-vel. Itthon nyűvi két laptop SMB-n, egy iSCSI-n+SMB-n, egy samsung TV, egy WDTV live wifin keresztül.
2011 aug óta hiba nélkül üzemel, bár gondolkozok, hogy vegyek hozzá egy UPS-t.
Próbálgattam rajta az iSCSI-t, hyper-v meg vmware clustereket építettem belőle teszt szinten, hiba nélkül ment.
Az ügyfeleknél is szaporodnak szépen.
4.2 beta van rajta, a dhcp, dns meg minden egyéb okosságokkal simán kivált egy Win SBS Essentials-t. Ha lenne benne mondjuk egy Office 365 integráció, Shadowprotect Imagemanager, Ubiquity Unifi támogatás akkor tényleg nagyon durva lenne már.A hivatalos magyar fórumon meg elhajtottak a f@szba, mert ugyebár külföldön lakom, így elég nehéz beszerezni a csoda reg kártyájukat ami miatt annyira sírnak.
Sztem vegyél hozzá,egy hálozatokkal foglalkozó barátom is megerősítette, a raid 5 kötet rendkívül örül neki,ha hirtelen elmegy alóla a talaj

Szóval erősen ajánlott.
Én egy kicsit vettem,asszem 500W-os, USB-n kapja a jelet es a NAS szépen biztonságban leáll,ha nem kapcsol vissza az áram 5 perc után . -
Criton
veterán
-
Criton
veterán
-
Elemental
addikt
Symbiannal valakinek sikerült beállítani a távoli mappa elérést?
-
Elemental
addikt
-
kraftxld
félisten
-
Criton
veterán
-
Elemental
addikt
Nektek az Antivirus essential telepítve van?
-
Statikus
senior tag
-
Criton
veterán
-
kraftxld
félisten
-
Criton
veterán
-
kraftxld
félisten
-
Criton
veterán
-
kraftxld
félisten
-
Criton
veterán
-
kraftxld
félisten
Minek kell több subdomain? Több publikus IP van a netedhez?
-
Criton
veterán
Engedélyezni kell a PPTP vpn-t, megadni a felhasználót, hogy kinek van joga csatlakozni, kinyitni a routeren az 1723-as portot, meg engedélyezni a GRE-t ha kell.
Utána beállítod a gépen a VPN kapcsolatot és már lehet is nyomni. Én a synology.me címet használom hozzá, a dyndns meg a no-ip.com megszívatott már párszor.synology.me alatt több subdomaint is tudsz használni?
Igen, de dyndns-nél 1évre regeltem egy cx domaint.(#82) kraftxld :ADSL kapcsolata van sajnos
, de a routeren elvileg be tudja állítani, hogy az én hálózatomhoz kapcsolódjon. -
kraftxld
félisten
Nem föltétlen kell, ha pl neki fix IP-je van, megfelelően tűzfalazva, az SMB portokat átengedve, simán elérhető \\publikusipcím\megosztásnév formátumban is VPN nélkül.
-
kraftxld
félisten
Szia,
"a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni"
ennek nem látom sok értelmét, hiszen egy netelőfizu neki is kell, hogy csatlakozzon a tiédhez és az Ő netje lesz a mértékadó sebesség, ill. forgalom szempontjából is.
Üdv.
Ilyen rapidshare jellegű témákban néha jól jöhet a több IP cím

-
Criton
veterán
Nem muszáj a VPN, ahhoz, hogy a te NAS-odat használja a tesód is és vele együtt a netelérésedet is.
Csinálsz neki egy felhasználót és adsz jogosultságot a kívánt alkalmazásokhoz, mappákhoz. (Torrent file-t feltölti a Download Station megfigyelt mappájába és a gép majd tölti is.)
A netes elérés, meg a dynDNS-en keresztül mehet, vagy akár saját, Synology-s DynDNS szolgáltatás is van, oda is regelhetsz.
No-IP.org inygenesen 3 domaint enged. Az esetleg nem lenne elég?
Én itt arra gondolok, hogy ne kelljen neki közvetlen bejelentkeznie. Hanem mint hálozati meghajtóra csatlakozni tudjon \\192.168.1.x\video pld. Ehhez viszont kell, hogy ő is abban a hálózatban legyen.
-
kraftxld
félisten
Ez a VPN dolog engem is nagyon érdekel, csak a leírásokból sem jutok vele tovább sajnos

Pld én a laptopomon szeretném beállítani, hogy kapcsolódom a nashoz vpn-en keresztül, és akkor a laptop tök mind1 hol van, olyan lenne mint ha a nas hálózatában lenne, valami ilyesmit jó lenne megoldani, vagy hogy a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni, mint ha ő is ott lenne rajta.A webstation részénél is bajban vagyok, most van egy domainem a dyndyn.org -on ami teljesen jól működik a nason. De pld ha egy subdomaint szeretnék létrehozni az már kevésbé, mert a nason-on csak egy címet lehet a ddns résznél beállítani. Hogyan lehetne ezt jobban megoldani?
Engedélyezni kell a PPTP vpn-t, megadni a felhasználót, hogy kinek van joga csatlakozni, kinyitni a routeren az 1723-as portot, meg engedélyezni a GRE-t ha kell.
Utána beállítod a gépen a VPN kapcsolatot és már lehet is nyomni. Én a synology.me címet használom hozzá, a dyndns meg a no-ip.com megszívatott már párszor. -
Statikus
senior tag
Ez a VPN dolog engem is nagyon érdekel, csak a leírásokból sem jutok vele tovább sajnos

Pld én a laptopomon szeretném beállítani, hogy kapcsolódom a nashoz vpn-en keresztül, és akkor a laptop tök mind1 hol van, olyan lenne mint ha a nas hálózatában lenne, valami ilyesmit jó lenne megoldani, vagy hogy a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni, mint ha ő is ott lenne rajta.A webstation részénél is bajban vagyok, most van egy domainem a dyndyn.org -on ami teljesen jól működik a nason. De pld ha egy subdomaint szeretnék létrehozni az már kevésbé, mert a nason-on csak egy címet lehet a ddns résznél beállítani. Hogyan lehetne ezt jobban megoldani?
Szia,
"a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni"
ennek nem látom sok értelmét, hiszen egy netelőfizu neki is kell, hogy csatlakozzon a tiédhez és az Ő netje lesz a mértékadó sebesség, ill. forgalom szempontjából is.
Üdv.
-
Elemental
addikt
Wd tv live media playerem van.
Ott kiválasztom a Network shares-t, tovább a Diskstation-be, ott kéri a jelszót, de mivel megjegyzi, csak az ok-ra kell kattintani. És már látom azokat a megosztott mappákat, amiket engedélyeztem olvasni, írni/olvasni ezzel a felhasználóval, amivel beléptem. -
Patice
Topikgazda
Ez a VPN dolog engem is nagyon érdekel, csak a leírásokból sem jutok vele tovább sajnos

Pld én a laptopomon szeretném beállítani, hogy kapcsolódom a nashoz vpn-en keresztül, és akkor a laptop tök mind1 hol van, olyan lenne mint ha a nas hálózatában lenne, valami ilyesmit jó lenne megoldani, vagy hogy a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni, mint ha ő is ott lenne rajta.A webstation részénél is bajban vagyok, most van egy domainem a dyndyn.org -on ami teljesen jól működik a nason. De pld ha egy subdomaint szeretnék létrehozni az már kevésbé, mert a nason-on csak egy címet lehet a ddns résznél beállítani. Hogyan lehetne ezt jobban megoldani?
Nem muszáj a VPN, ahhoz, hogy a te NAS-odat használja a tesód is és vele együtt a netelérésedet is.
Csinálsz neki egy felhasználót és adsz jogosultságot a kívánt alkalmazásokhoz, mappákhoz. (Torrent file-t feltölti a Download Station megfigyelt mappájába és a gép majd tölti is.)
A netes elérés, meg a dynDNS-en keresztül mehet, vagy akár saját, Synology-s DynDNS szolgáltatás is van, oda is regelhetsz.
No-IP.org inygenesen 3 domaint enged. Az esetleg nem lenne elég?
-
Criton
veterán
Ez a VPN dolog engem is nagyon érdekel, csak a leírásokból sem jutok vele tovább sajnos

Pld én a laptopomon szeretném beállítani, hogy kapcsolódom a nashoz vpn-en keresztül, és akkor a laptop tök mind1 hol van, olyan lenne mint ha a nas hálózatában lenne, valami ilyesmit jó lenne megoldani, vagy hogy a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni, mint ha ő is ott lenne rajta.A webstation részénél is bajban vagyok, most van egy domainem a dyndyn.org -on ami teljesen jól működik a nason. De pld ha egy subdomaint szeretnék létrehozni az már kevésbé, mert a nason-on csak egy címet lehet a ddns résznél beállítani. Hogyan lehetne ezt jobban megoldani?
-
Patice
Topikgazda
Akkor én is beszállnék egy DS411j-vel, meg 4 db 3TB-os Hitachi-vel. Itthon nyűvi két laptop SMB-n, egy iSCSI-n+SMB-n, egy samsung TV, egy WDTV live wifin keresztül.
2011 aug óta hiba nélkül üzemel, bár gondolkozok, hogy vegyek hozzá egy UPS-t.
Próbálgattam rajta az iSCSI-t, hyper-v meg vmware clustereket építettem belőle teszt szinten, hiba nélkül ment.
Az ügyfeleknél is szaporodnak szépen.
4.2 beta van rajta, a dhcp, dns meg minden egyéb okosságokkal simán kivált egy Win SBS Essentials-t. Ha lenne benne mondjuk egy Office 365 integráció, Shadowprotect Imagemanager, Ubiquity Unifi támogatás akkor tényleg nagyon durva lenne már.A hivatalos magyar fórumon meg elhajtottak a f@szba, mert ugyebár külföldön lakom, így elég nehéz beszerezni a csoda reg kártyájukat ami miatt annyira sírnak.
Advanced User Level

Üdv. a fórumon!
Részben ezért is hoztam létre ezt a fórumot. Ide nem kell reg. kártya, és tapasztalatokból is lehet szerintem táplálkozni, ha valakinek van kérdése a Synology NAS-okkal kapcsolatban.
Esetleg felajánlhatom a segítségemet a hivatalos fórumhoz. PM-ben elküldheted, ha van kérdésed és bedobhatom a hivatalos fórumba is.
-
kraftxld
félisten
Webstation-t meg a VPN-t igen, az FTP-t azt nem.
-
Criton
veterán
Igen, de nekem most az volt a problémám, hogy NFS-el némelyik film akadozott mikor SMB-el meg nem.
Lehet akkor még csinálta az indexelést a NAS és azért, azóta nem néztem NFS-el, de majd megnézem.
Mondjuk az NFS tényleg jobb megoldás leírás alapján.Ti a Webstationt, FTP-t stb...használtok?
-
bolha23
aktív tag
Akkor én is beszállnék egy DS411j-vel, meg 4 db 3TB-os Hitachi-vel. Itthon nyűvi két laptop SMB-n, egy iSCSI-n+SMB-n, egy samsung TV, egy WDTV live wifin keresztül.
2011 aug óta hiba nélkül üzemel, bár gondolkozok, hogy vegyek hozzá egy UPS-t.
Próbálgattam rajta az iSCSI-t, hyper-v meg vmware clustereket építettem belőle teszt szinten, hiba nélkül ment.
Az ügyfeleknél is szaporodnak szépen.
4.2 beta van rajta, a dhcp, dns meg minden egyéb okosságokkal simán kivált egy Win SBS Essentials-t. Ha lenne benne mondjuk egy Office 365 integráció, Shadowprotect Imagemanager, Ubiquity Unifi támogatás akkor tényleg nagyon durva lenne már.A hivatalos magyar fórumon meg elhajtottak a f@szba, mert ugyebár külföldön lakom, így elég nehéz beszerezni a csoda reg kártyájukat ami miatt annyira sírnak.
Én rögtön vettem a NAS mellé egy UPS-t

-
kraftxld
félisten
Akkor én is beszállnék egy DS411j-vel, meg 4 db 3TB-os Hitachi-vel. Itthon nyűvi két laptop SMB-n, egy iSCSI-n+SMB-n, egy samsung TV, egy WDTV live wifin keresztül.
2011 aug óta hiba nélkül üzemel, bár gondolkozok, hogy vegyek hozzá egy UPS-t.
Próbálgattam rajta az iSCSI-t, hyper-v meg vmware clustereket építettem belőle teszt szinten, hiba nélkül ment.
Az ügyfeleknél is szaporodnak szépen.
4.2 beta van rajta, a dhcp, dns meg minden egyéb okosságokkal simán kivált egy Win SBS Essentials-t. Ha lenne benne mondjuk egy Office 365 integráció, Shadowprotect Imagemanager, Ubiquity Unifi támogatás akkor tényleg nagyon durva lenne már.A hivatalos magyar fórumon meg elhajtottak a f@szba, mert ugyebár külföldön lakom, így elég nehéz beszerezni a csoda reg kártyájukat ami miatt annyira sírnak.
-
bolha23
aktív tag
Én csak egy megosztott mappát csináltam az mp-nek, benne almappákban az oda szánt tartalommal. Beállítottam hozzá az NFS jogosultságot, és betallóztam a lejátszón.
-
Criton
veterán
Itt gondolom nem az NFS-re gondol, de tegnap ezt már többen írtátok. Akkor lehet létre fogok én is hozni egy felhasználót a MediaPlayernek ami csak a video mappát fogja majd csak elérni.
NFS-nél én csak a MediaPlayer belső ip címét adtam meg, hogy csak ő fogja elérni.
-
bolha23
aktív tag
Igen, az MP-ben van ilyen lehetőségem a források között. SMB vagy NFS protokollal. Egy nevet kell adni a mappának + elérési út a belső hálón (fix IP-t adtam a hálózatos eszközeimnek nagyrészt) + a megosztott mappa neve a NAS-on + jelszó.
NAS-on létrehoztam egy "MP nevű" felhasználót és adtam neki jogosultságokat, lehet ezért nem kér hozzá mindig jelszót.

NFS-hez nem kell jelszó, elég a jogosultságot beállítani a NAS-on.
-
Patice
Topikgazda
Igen, az MP-ben van ilyen lehetőségem a források között. SMB vagy NFS protokollal. Egy nevet kell adni a mappának + elérési út a belső hálón (fix IP-t adtam a hálózatos eszközeimnek nagyrészt) + a megosztott mappa neve a NAS-on + jelszó.
NAS-on létrehoztam egy "MP nevű" felhasználót és adtam neki jogosultságokat, lehet ezért nem kér hozzá mindig jelszót.

-
Patice
Topikgazda
-
Ed Parker
nagyúr
-
Criton
veterán
A lomtár nincs engedélyezve. De létrehoztam újra a mappát, majd töröltem, és most eltűnt az Assistant-ból is, nem értem

(#61) Patice : a MP-en hoztál létre egy mappát?
(#64) Ed Parker : nincs alapból bekapcsolva
-
Patice
Topikgazda
Ha engedélyezve van a Lomtár a NAS-on, akkor ugyan lesz, mint egy PC-n, lehet hogy töröltél egy könyvtárat, attól "fizikailag" az még ott lesz, csak nem mutatja többé és felülírható.
-
Patice
Topikgazda
Nem találtam hozzá használatit, nem lehet esetleg hálózati könyvtárat létrehozni a lejátszón?
Nekem Dune 301-es van és ott lehet ilyet, és akkor csak azt a mappát "látom", aminek megadtam az elérési útját. (Hálózati böngészőben termesztésen látható a többi is, mert meg vannak osztva a hálón.)
-
Criton
veterán
A felhasznalot a DSM webes feluleten hozod letre, majd a belepsz adminkent a diskstation/photo alatt a photostationbe es ott allitod be a mappak jogosultsagait.
Egy napot en is kuzdottem vele. Az android appba az asszony nevevel lepsz be, amit a DSM-ben hoztal letre es a jogosultsagait viszont a photostationben allitottal be adminkent. Remelem ertheto, mert kicsit nyakatekert.Ez már megoldódott köszi
De, hogy az Assistant miért lát egy olyan mappát ami már nincs, na az passz.Admin usert én telepítést után deaktiváltam, és létrehoztam egy sajátot, ami megkapta ugyan azokat a jogokat.
-
akisbandi
aktív tag
A felhasznalot a DSM webes feluleten hozod letre, majd a belepsz adminkent a diskstation/photo alatt a photostationbe es ott allitod be a mappak jogosultsagait.
Egy napot en is kuzdottem vele. Az android appba az asszony nevevel lepsz be, amit a DSM-ben hoztal letre es a jogosultsagait viszont a photostationben allitottal be adminkent. Remelem ertheto, mert kicsit nyakatekert. -
Criton
veterán
Assistant pld lát egy olyan mappát amit régóta töröltem, az hogyan lehet?
Újraindítottam meg minden. -
Criton
veterán
?
Én most asszonynak létrehoztam a usert, pld a a saját home könyvtárán kívül sehol nem tud módosítani, teszteltem. Viszont , most felraktuk a telefonjára a DS photo android alkalmazást, de ugye a photo alatt neki írási joga nincs, hogy tudom azt megoldani, hogy egy mappához legyen neki?
-
akisbandi
aktív tag
Akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy NFS-en néha nézhetetlen mikor SAMBA-n meg probléma nélkül viszi

Egyébként a NAS-ban a képszerkesztő nagyon jóóóó, asszonynak csináltam egy accountot és most elvan 1-2 napig
(#53) bolha23 : oké, köszi
próbálgatom akkor.Egyébként ez a red érezhetően jobb a green-nél, gyorsabb a rendszer és semmi hangja nincs
A fotóknál arra figyelj, hogy bármilyen jogosultságot csak a diskstation/photo alatt tudsz beállítani. Én szívtam vele egy darabig.
-
Criton
veterán
FTP valamint a WebStationt használja valaki? Hdd hibernálást?
-
Criton
veterán
Akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy NFS-en néha nézhetetlen mikor SAMBA-n meg probléma nélkül viszi

Egyébként a NAS-ban a képszerkesztő nagyon jóóóó, asszonynak csináltam egy accountot és most elvan 1-2 napig
(#53) bolha23 : oké, köszi
próbálgatom akkor.Egyébként ez a red érezhetően jobb a green-nél, gyorsabb a rendszer és semmi hangja nincs
-
bolha23
aktív tag
Azt még hozzáteszem nálam nagyon nem mindegy, hogy NFS-TCP, vagy NFS-UDP van beállítva a lejátszón.
NFS-TCP = 10-11MB/s
NFS-UDP = 3.5-4 MB/s
Ha van lehetőség, érdemes kipróbálni mindkettőt.A jukebox progim is alapból UDP-n indítgatta a filmeket, aztán csodálkoztam, hogy mi a fene van, akadoznak a komolyabb darabok.
Aztán átírtam a Zappiti-ben az elérési utakat, azóta pöpec minden -
akisbandi
aktív tag
-
Criton
veterán
-
bolha23
aktív tag
-
Criton
veterán
-
Elemental
addikt
-
Criton
veterán
SAMBA-n keresztül látom a NAS-t a mediaplayerről, de meg kell adnom a felhasználónevemet és jelszavamat is, ilyenkor viszont mindent látok a NAS-on, nem csak a filmeket.
-
Criton
veterán
Most látom, hogy a NAS-on van beépített pixlr képszerkesztő?

-
Criton
veterán
-
Patice
Topikgazda
-
Criton
veterán
Ha beállítom a samba-t, akkor a media player mindig felhasználónevet és jelszót kér, hogyan lehet azt megadni, hogy egy adott mappához ez ne kelljen?
-
Patice
Topikgazda
Dekódolja a playa is, de az miért tartana órákig. Nem csak videóra és zenére vannak kitalálva a médialejátszók. A kép sem okoz nekik gondot.
NFS-sel nekem nincs gondom, Sambával sem.
-
Criton
veterán
Leginkább sehogy. A hálózati megosztásnak pont az a lényege, hogy minden honnan elérhető legyen a megosztott könyvtárakat. A jogosultságokkal játszhatsz (írás/olvasás), de eltüntetni nem tudom hogyan lehetne a többi felhasználó elől.
Esetleg úgy lehetne, hogy a médialejátszónak létrehozol egy könyvtárat a "homes"-on belül és oda pakolod a képeket. Emellett létrehozol a player-nek egy felhasználót és csak neki adsz (admin-on kívül) jogosultságpt ehhez a mappához.
Meg ha máshová pakolod a képeket a "photo" mappán kívül, akkor tudtommal a Photo Station nem fogja tudni mutatni a webes felületén.
Nem szeretném máshova pakolni. De ha NFS-ben akarom megnyitni a képeket akkor a media player is dekodólja a képeket ami szerintem órák kérdése.
Gondolom ha a video mappában letöltött filmeket akarom megnézni nem NFS-ben, akkor ugyan az a helyzet mint a képeknél?
-
Patice
Topikgazda
Leginkább sehogy. A hálózati megosztásnak pont az a lényege, hogy minden honnan elérhető legyen a megosztott könyvtárakat. A jogosultságokkal játszhatsz (írás/olvasás), de eltüntetni nem tudom hogyan lehetne a többi felhasználó elől.
Esetleg úgy lehetne, hogy a médialejátszónak létrehozol egy könyvtárat a "homes"-on belül és oda pakolod a képeket. Emellett létrehozol a player-nek egy felhasználót és csak neki adsz (admin-on kívül) jogosultságpt ehhez a mappához.
Meg ha máshová pakolod a képeket a "photo" mappán kívül, akkor tudtommal a Photo Station nem fogja tudni mutatni a webes felületén.
-
Criton
veterán
A photo mappát hogyan tudom megosztani úgy, hogy csak a media player lássa a hálózatban?
Nem NFS-ben szeretném.. -
Ed Parker
nagyúr
A Google szervereinek elemzése alapján állapítottam meg magamnak, hogy a legtöbb vinyó az első pár hónapban halálozik el. Ami bírja több, mint 2-3 évig, utána már elég random módon haltak be a statisztikák szerint.
Azért lehet jól jön az a 3 év gari, ha mégis úgy "gondolná" valamelyik lemezem, hogy 2,8 évesen behal.
Ja tényleg.
Nálam is elindult a tartós teszt, wd green es seagate green fej fej mellett.
Kiváncsi vagyok, melyik a megbízhatóbb?
2 belőlük már előző nas-ban is szolgált. -
Patice
Topikgazda
A Google szervereinek elemzése alapján állapítottam meg magamnak, hogy a legtöbb vinyó az első pár hónapban halálozik el. Ami bírja több, mint 2-3 évig, utána már elég random módon haltak be a statisztikák szerint.
Azért lehet jól jön az a 3 év gari, ha mégis úgy "gondolná" valamelyik lemezem, hogy 2,8 évesen behal.
-
daniel2121
őstag
-
Ed Parker
nagyúr
Szerintem is ha beakar xarni akkor az két éven belül be is xarik.
Volt egy leírás merevlemezek ről,hogy fél év a kritikus időszak,ha addig nincs gond,azután sem lesz,persze ez nem azt jelenti hogy örökös mint a nyomor

-
daniel2121
őstag
-
Ed Parker
nagyúr
-
Patice
Topikgazda
38.100ft-ért van a hardverkernél a wd red 3tb.
2 év garival a gyári 3 helyett.
-
Ed Parker
nagyúr
-
daniel2121
őstag
-
Criton
veterán
-
Patice
Topikgazda
-
Criton
veterán
RED hdd-vel elindult az SHR kötet létrehozása

-
Criton
veterán
Magyarul vagy Angolul használjátok?
-
Ed Parker
nagyúr
A SynoDS tulajdonképpen egy download station, egy file station, és egy web browser egybegyúrva, és tökéletes összhangban egymással. Én nagyon szeretem. Ezen kívűl IOS alatt a DS photo-t használom, illetve média lejátszáshoz az aceplayer a kedvencem, bárhonnan ftp-n keresztül tudok streamelni filmeket, vagy zenét.
én a ds photo-t azért nem,mert csinál a több ezer bélyegképet a fotóimról,ami egyrészt belassítja a rendszert,másrészt,nem kell fotóalbum,az ipad-del rámegyek és azt nézek meg amit akarok.
az aceplayer-t én is használom,de inkább a ds audiot,azon keresztül hallgatok a kocsiban is zenét.
-
akisbandi
aktív tag
Próbálta már valaki a 4.2 betat?
-
Patice
Topikgazda
Lassan megyek a WD RED hdd-ért és a greent veszem is ki
, majd 8 óra SHR kötet létrehozásEzen a külső hdd dolgon még én is gondolkoztam mint backup megoldás, de a külső hddm külön áramellátásról megy és akkor gondolom annak 0-24 mennie kell a backup miatt, nem? A syno megformázza a külső hdd-t is? A time backupot érdemes telepíteni ilyen megoldásra? Ha jól láttam van olyan megoldás ami az internetre is képes felmenteni a dolgokat, nem?
Ha a médiaszerver telepítve van, ti használjátok a picture és video mappát? Ha igen, az indexelés mennyi ideig tart?
A felhasználói könyvtárakat létrehozzátok? Admin user helyett akkor érdemesebb egy új usert létrehozni gondolom.
Bocsi a sok kérdés miatt, de gondoltam egyszerűbb egyszerre megkérdezni
Meg a későbbiekben másnak is segítség lehet.A külső merevlemeznél elméletileg a Syno le tudja állítani. Gyakorlatilag a külső háztól függ. Vagyha gyári külső lemez, akkor nagy valószínűséggel le tud magától is kapcsolni egy idő után.
Syno meg tudja formázni a külső lemezt. Vezérlőpult --> Külső eszközök --> Formázás fül.
Igen, a Time Backup tudja ezt a szolgáltatást, telepíted előtte a Csomagkezelőben.
Igen, netre is menthetőek az adatok felhős tárolókba, ott inkább csak a tárhely mérete a kérdéses.
Igen, használom a picture és a videó mappát, képeknél vigyázz, ha sokat akarsz egyszerre felrakni, akkor nagyon sokáig dolgozna a miniatűrök létrehozásán, a Photo Station webes felületéhez, ezért képeket érdemes asztali gépről, laptopról a Synology Assistant-al felrakni, mert akkor az indexelést, miniatűrök létrehozását a gép végzi el, nem a NAS. Videókat már elég gyorsan tudja a NAS is indexelni (angol cím alapján).
A felhasználói könyvtár automatikusan létrejön, ahogy létrehoztad a felhasználót. Megosztott mappák --> Homes --> Felhasználó nevével egyező nevű mappa.
Admin helyett igen, érdemes egy másik, admin jogosultságokkal rendelkező usert létrehozni.
-
Patice
Topikgazda
Én is a gyárit használom, a Transmission-t nem tettem fel. A gyári tulajdonképpen megfelel, talán annyi kifogásom van vele, hogy mielőtt a NAS-t megvettem a PC-n utorrent-et használtam és olyan érzésem, van, hogy az talán jobban kihasználta a seed-elést. Magyarán jobb arányt produkált. Persze lehet, hogy ezt csak én érzem így visszagondolva.
Nálam nincs gond a Seed-el, folyamatosan megy egész jó sebességgel, igaz több, mint 200 torrent fut jelenleg is. Ebből már csak akad olyan amit épp visznek.
Csak az arányomon szoktam látni, hogy szépen, lassan, de emelkedik. -
Criton
veterán
Lassan megyek a WD RED hdd-ért és a greent veszem is ki
, majd 8 óra SHR kötet létrehozásEzen a külső hdd dolgon még én is gondolkoztam mint backup megoldás, de a külső hddm külön áramellátásról megy és akkor gondolom annak 0-24 mennie kell a backup miatt, nem? A syno megformázza a külső hdd-t is? A time backupot érdemes telepíteni ilyen megoldásra? Ha jól láttam van olyan megoldás ami az internetre is képes felmenteni a dolgokat, nem?
Ha a médiaszerver telepítve van, ti használjátok a picture és video mappát? Ha igen, az indexelés mennyi ideig tart?
A felhasználói könyvtárakat létrehozzátok? Admin user helyett akkor érdemesebb egy új usert létrehozni gondolom.
Bocsi a sok kérdés miatt, de gondoltam egyszerűbb egyszerre megkérdezni
Meg a későbbiekben másnak is segítség lehet. -
maestro_z
tag
Hmm. így már megfontolandó. Tárhelyem az akad. Szerintem meg tudom csinálni majd.
Köszi az infót!

Letöltésre a beépített torrent klienst használod, vagy Transmission-t telepítetted és azt?
Én most elvagyok a beépített klienssel, Transmission-t telepítettem ugyan, de nem tudtam még belépni rá. Nem olvastam még utána, hogy a webes belépést első alkalommal hogy kell.
Én is a gyárit használom, a Transmission-t nem tettem fel. A gyári tulajdonképpen megfelel, talán annyi kifogásom van vele, hogy mielőtt a NAS-t megvettem a PC-n utorrent-et használtam és olyan érzésem, van, hogy az talán jobban kihasználta a seed-elést. Magyarán jobb arányt produkált. Persze lehet, hogy ezt csak én érzem így visszagondolva.
-
Tony39
csendes tag
A SynoDS tulajdonképpen egy download station, egy file station, és egy web browser egybegyúrva, és tökéletes összhangban egymással. Én nagyon szeretem. Ezen kívűl IOS alatt a DS photo-t használom, illetve média lejátszáshoz az aceplayer a kedvencem, bárhonnan ftp-n keresztül tudok streamelni filmeket, vagy zenét.
-
akisbandi
aktív tag
-
Patice
Topikgazda
Üdv!
Nekem is DS213 van 2 db 3TB-s Red vinyóval, csak a venti hangja hallható csendes szobában, az is alig.
Én két kötetet hoztam létre így az olvasási sebesség 60-70 MB/s, az pedig írás 50 MB/s.
Véleményem szerint ha van külső tárhelyed, érdemes lenne újra raknod a NAS-t mivel a RAID 0-val az egyik vinyó halála esetén ugrik a másikon lévő adat is.Hmm. így már megfontolandó. Tárhelyem az akad. Szerintem meg tudom csinálni majd.
Köszi az infót!

Letöltésre a beépített torrent klienst használod, vagy Transmission-t telepítetted és azt?
Én most elvagyok a beépített klienssel, Transmission-t telepítettem ugyan, de nem tudtam még belépni rá. Nem olvastam még utána, hogy a webes belépést első alkalommal hogy kell.
-
maestro_z
tag
Milyen kötetbe formáztad a vinyókat? Raid1, Raid0, SRH esetleg?
RED-ről nekem csak jó tapasztalataim vannak. 2X2 TB-ot tettem DS213-asba és nem hallom a hangjukat egyáltalán. Még ha másolok is rá és a torrent is megy párhuzamosan.
A sebesség nálam is lehetne gyorsabb, de utánaolvasva nem ítéltem vészesnek a dolgot. Raid1-el lenne a leggyorsabb két lemezes NAS esetén, de nekem a tárhely nagysága fontosabb volt, így Raid0-ba fűztem össze a vinyókat (így kb. egyszerre használódnak) csak így fele olyan sebességet érek el, mint amennyi gyárilag írtak.
Bár lehet hülye voltam és szimplán csak két külön kötetre kellett volna formáznom a két külön vinyót és akkor lehet gyorsabb is lehetne a másolási sebességem. Jelenleg átlag 20-25 MB/sec-kel megy, nagyobb fájlok esetében felmegy 30-32-ig. Kb. mintha egy USB2-es külső lemez lenne a gépemre kötve mindig.
De legalább ezt a sebességet hozza filmnézés közben is, miközben folyamatosan megy a torrent. Szóval egy szavam sincs.

Üdv!
Nekem is DS213 van 2 db 3TB-s Red vinyóval, csak a venti hangja hallható csendes szobában, az is alig.
Én két kötetet hoztam létre így az olvasási sebesség 60-70 MB/s, az pedig írás 50 MB/s.
Véleményem szerint ha van külső tárhelyed, érdemes lenne újra raknod a NAS-t mivel a RAID 0-val az egyik vinyó halála esetén ugrik a másikon lévő adat is. -
Ed Parker
nagyúr
-
Patice
Topikgazda
Támogatom én is a topicot, mint leendő Syno tulaj.
Gyűljünk csak, gyűljünk! Hiába, NASsolni jó...

-
daniel2121
őstag
Támogatom én is a topicot, mint leendő Syno tulaj.
-
Tony39
csendes tag
Én a SynoDS-t használom iPhone-on, és iPad-on is, igaz ,hogy fizetős, de ennél jobbat nem nagyon tudok hozzá elképzelni, szinte minden benne van egy progin belül.

-
Ed Parker
nagyúr
-
Patice
Topikgazda
-
Ed Parker
nagyúr
Az AppStore-bol szedd le a gyári progikat es jelentkezz be.
Rém egyszerű használni. -
Patice
Topikgazda
Igen, egy nagy meghajtó lesz az egész.
Igen, eddig nem hallottam panaszt senkitől, aki RED-et használ.
-
Criton
veterán
Milyen kötetbe formáztad a vinyókat? Raid1, Raid0, SRH esetleg?
RED-ről nekem csak jó tapasztalataim vannak. 2X2 TB-ot tettem DS213-asba és nem hallom a hangjukat egyáltalán. Még ha másolok is rá és a torrent is megy párhuzamosan.
A sebesség nálam is lehetne gyorsabb, de utánaolvasva nem ítéltem vészesnek a dolgot. Raid1-el lenne a leggyorsabb két lemezes NAS esetén, de nekem a tárhely nagysága fontosabb volt, így Raid0-ba fűztem össze a vinyókat (így kb. egyszerre használódnak) csak így fele olyan sebességet érek el, mint amennyi gyárilag írtak.
Bár lehet hülye voltam és szimplán csak két külön kötetre kellett volna formáznom a két külön vinyót és akkor lehet gyorsabb is lehetne a másolási sebességem. Jelenleg átlag 20-25 MB/sec-kel megy, nagyobb fájlok esetében felmegy 30-32-ig. Kb. mintha egy USB2-es külső lemez lenne a gépemre kötve mindig.
De legalább ezt a sebességet hozza filmnézés közben is, miközben folyamatosan megy a torrent. Szóval egy szavam sincs.

SHR mindenképpen, mert majd szeretném még 3db hdd-vel meglepni a 413j-t (tényleg ilyenkor elvileg én egy nagy meghajtónak fogom látni az egészet, nem?).
A holnapi nap folyamán kapni fog a nas egy WD 3TB Red Caviar (WD30EFRX) hdd-t. Ezekről akkor pozitív a vélemény?
-
Patice
Topikgazda
Milyen kötetbe formáztad a vinyókat? Raid1, Raid0, SRH esetleg?
RED-ről nekem csak jó tapasztalataim vannak. 2X2 TB-ot tettem DS213-asba és nem hallom a hangjukat egyáltalán. Még ha másolok is rá és a torrent is megy párhuzamosan.
A sebesség nálam is lehetne gyorsabb, de utánaolvasva nem ítéltem vészesnek a dolgot. Raid1-el lenne a leggyorsabb két lemezes NAS esetén, de nekem a tárhely nagysága fontosabb volt, így Raid0-ba fűztem össze a vinyókat (így kb. egyszerre használódnak) csak így fele olyan sebességet érek el, mint amennyi gyárilag írtak.
Bár lehet hülye voltam és szimplán csak két külön kötetre kellett volna formáznom a két külön vinyót és akkor lehet gyorsabb is lehetne a másolási sebességem. Jelenleg átlag 20-25 MB/sec-kel megy, nagyobb fájlok esetében felmegy 30-32-ig. Kb. mintha egy USB2-es külső lemez lenne a gépemre kötve mindig.
De legalább ezt a sebességet hozza filmnézés közben is, miközben folyamatosan megy a torrent. Szóval egy szavam sincs.

-
Criton
veterán
-
Statikus
senior tag
Üdv. Synology használók, vásárlás előtt állók, érdeklődők
-
Patice
Topikgazda
Nekem mostanában érkezett a családi kütyühalmazba egy iPad mini és szeretném minél jobban összehozni a NAS-ommal, esetleg ha akad valaki, akinek van már tapasztalata, használja már egy ideje együtt a kettőt, azt szívesen olvasnám itt.

-
Criton
veterán
Sziasztok!
Ez a nem hivatalos fórum, nem szakértőktől, tapasztalati alapon, vásárlás utáni kérdéseknek.
Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t használnak, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy a használatit is lehet használni a DSM-en belül.

Tehát, ha vásárolni akarsz, akkor keresd fel a "Milyen NAS-t vegyek?" topikot.
Ha van reg. kártyád, akkor ide is regisztrálhatsz a szakértői segítséghez. A másik hivatalos fórum itt található, ugyan az a reg. jó ide is.
A Synology termékek honlapja itt található. Itt mindent megtudhatsz róluk, amit vásárlás előtt érdemes.
Szóval, ha van már Synology NAS-od, akkor jöhetnek ide a kérdések, tapasztalatok, képek, stb.
támogatom ezt a topikot

-
Patice
Topikgazda
Sziasztok!
Ez a nem hivatalos fórum, nem szakértőktől, tapasztalati alapon, vásárlás utáni kérdéseknek.
Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t használnak, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy a használatit is lehet használni a DSM-en belül.

Tehát, ha vásárolni akarsz, akkor keresd fel a "Milyen NAS-t vegyek?" topikot.
Ha van reg. kártyád, akkor ide is regisztrálhatsz a szakértői segítséghez. A másik hivatalos fórum itt található, ugyan az a reg. jó ide is.
A Synology termékek honlapja itt található. Itt mindent megtudhatsz róluk, amit vásárlás előtt érdemes.
Szóval, ha van már Synology NAS-od, akkor jöhetnek ide a kérdések, tapasztalatok, képek, stb.
Új hozzászólás Aktív témák
-
100 - 1
101769 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 13 Pro Max 128 GB, akku: 100%, szép állapotban
- Panasonic DMP-BDT171 3D-s Blu-Ray lejátszó 4K
- Lenovo X13s 13,3 Snapdragon 8cx Gen3 / 16 GB RAM / 256 GB SSD / akku: 96%
- Apple iPad 10.2 2021 64 GB Wifi + Cellular (4G), Logitech billentyűzetes tok + UAG Metropolis tok
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB, akku: 98%, szép állapotban
- HP EliteBook 640 G9 - i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- MacBook (Retina, 12-inch, Early 2015) A1534 256GB/8GB memória (3hónap Garancia)
- Apple Studio Display 27" A2525 - Standard Glass - Állítható dőlésszögű állvány - 2022 - 27% Áfás
- AKCIÓ! Asus Rog STRIX RTX 2080 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- Asus STRIX Gaming PC! Ryzen 5900X / RTX 3070 Ti / 1TB NVMe / 32GB 3200MHz / X570! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest













