Hirdetés
-
30100 - 30001
101805 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 29901 29900 - 29801 29800 - 29701 29700 - 29601 29600 - 29501 29500 - 29401 29400 - 29301 29300 - 29201 29200 - 29101 29100 - 29001 29000 - 28901 28900 - 28801 28800 - 28701 28700 - 28601 28600 - 28501 28500 - 28401 28400 - 28301 28300 - 28201 28200 - 28101 28100 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Madwe
nagyúr
A nevében van a DTS hangsáv is lejátszható lesz!
Nekem nem mennek, nem támogatja őket

Valami kavar van a fejekben szerintem. Az, h mit lehet lejátszani, az csakis a lejátszón múlik (okostv, webbrowser, média player) a nasnak ahoz semmi köze. Az ffmpeg egy program ami van nasra is, azzal lehet konvertalni rendesen pl isot mkvba. A dts dekoder kell e mellé, ha dtst akarsz konvertalni. ETTOL FUGGETLENUL A CELESZKOZ HA KEZELI, LEJATSZA A DTS HANGSAVOT. HA NEM KEZELI, EZZEL SEM FOGJA.
Bocs, mobilon vok és egyszerűbb volt a capslock mint a boldolás
-
matoland
csendes tag
A nevében van a DTS hangsáv is lejátszható lesz!
Nekem nem mennek, nem támogatja őket

linkelnéd?
-
Csabroncka
addikt
-
matoland
csendes tag
mire tudom használni a dts dekódert?
-
matoland
csendes tag
újra indexelni sem kell, total commanderben belépsz oda ahol a filmek vannak, kikeresgéled azokat amik .avi-k átírod mp4 re és a nasod magától teszi a dolgát, újraindexeli és mehet a mozizás
nem raktam fel semmitTotal commander tud tömegesen kiterjesztést átnevezni érdemes kihasználni
-
Csabroncka
addikt
-
matoland
csendes tag
Erre még én sem tudom a választ és a megoldást (ezért érdekelne), de dts dekódert lehet feltenni!
na úgy néz ki találtam egy megoldást, total commanderbe egyszerűen átírom az avi-t mp4re és tökéletesen lejátsza, filmeket is és a sorozatokat is
csak úja kell indexelni a videókat. -
Csabroncka
addikt
Valaki tudja hogy mire való a Vezérlőpult>Biztonság>Fiók>Fiók védelem menüpont ?
Néztem a help-t meg pár oldalt de nem igazán kaptam hasznos infót, sőt az sem rémlik melyik frissítés hozta magával. Talán a DS alkalmazásokat kezeli de ebben sem vagyok biztos.
Használja valaki?
Köszönöm a segítséget.Külső behatolási kísérlet esetén bizonyos mennyiségű (általad megadott) hibás bejelentkezést követően letiltja az adott IP-t.
Vagy (megbízható fiókok) megadhatsz olyan belső IP címet vagy tartományt amivel beléphetsz a fiókokba, vagy ezeknek az IP címeknek a letiltását bizonyos idő elteltével feloldja, vagy éppen ellenkezőleg te tiltod le.
....stb
-
heroldbalu
tag
Valaki tudja hogy mire való a Vezérlőpult>Biztonság>Fiók>Fiók védelem menüpont ?
Néztem a help-t meg pár oldalt de nem igazán kaptam hasznos infót, sőt az sem rémlik melyik frissítés hozta magával. Talán a DS alkalmazásokat kezeli de ebben sem vagyok biztos.
Használja valaki?
Köszönöm a segítséget. -
TayRol
nagyúr
-
Magnat
veterán
-
Csabroncka
addikt
valaki tud a problémámra megoldást?
az van, hogy távolról azarok sorozatokat nézni, egy másik számítógépen, video stationba belépek látok is rendesen mindent .avi kiterjesztésű sorozatot akarok megnézni és nem bírja lejátszani a böngésző, nem támogatja ezt a formátumot. Van valami plugin a böngészőkhöz vagy be lehet valahogyan állítani, hogy egy külső lejátszóban indúljon a lejátszás pl. vlc-be , ne pedig a böngészőben? chrome böngésző, olvasgattam vissza a fórumban de megoldást még nem láttam rá,
Erre még én sem tudom a választ és a megoldást (ezért érdekelne), de dts dekódert lehet feltenni!
-
TayRol
nagyúr
-
matoland
csendes tag
valaki tud a problémámra megoldást?
az van, hogy távolról azarok sorozatokat nézni, egy másik számítógépen, video stationba belépek látok is rendesen mindent .avi kiterjesztésű sorozatot akarok megnézni és nem bírja lejátszani a böngésző, nem támogatja ezt a formátumot. Van valami plugin a böngészőkhöz vagy be lehet valahogyan állítani, hogy egy külső lejátszóban indúljon a lejátszás pl. vlc-be , ne pedig a böngészőben? chrome böngésző, olvasgattam vissza a fórumban de megoldást még nem láttam rá,
-
Magnat
veterán
-
TayRol
nagyúr
Vagy ha a routerbe esetleg be tudnék VPN-ezni, és onnét meg LAN-on felkelteni... Bár lehet ez hülyeség...
-
Multibit
nagyúr
Sziasztok valaki képben van synology routerrel kapcsolatban? Ha igen olyan problémám lenne, hogy feljön egy friss update és az install után összeomlik a local network és a 192.168.1.1 ip helyett 10.0.4.1-es ip csinál magának ha nyomok egy reszetet és újra konfigurálom akkor jó de a frissítést ismételten feldobja amit teljesen nem értek. T-home optica az internet a T router az csak modem és az után jön az rt2600ac synology ami pppoe kapcsolattal csatlakozik a netre.
A T-home modem bridge módban van, igaz? Gondolom, IP-TV nincs nálad.
-
matoland
csendes tag
nem tudom mi kerreg, olyan mint régen voltak a számítógépek, hogy nagyon dolgozik, wd red 2tb os hdd van benne, torrent nem megy, gyári + 1-2 program van fent de egyik sem fut. egyébként normális, hgoy ilyen recsegve megy? másnak is ilyen?
-
TayRol
nagyúr
Jogos, akkor nem bonyolítom túl a dolgot.
-
Csabee.
nagyúr
Időzíteni tudod hogy pl 5kor kapcsoljon be. Nem tudom mennyire vagy aktív user, de nekem éjféltől reggel 5 ig alszik. Napi 5 óra, de éves szinten az is számít

Wifiről nem tudom hogy tudnád feléleszteni. Eseletg wol Magic packettel, de ezzel nem foglalkoztam még.
-
TayRol
nagyúr
mit kell beállítani, hogy ha este elmegy aludni reggel felkeljen, ha rá próbálok csatlakozni wifivel? bár lehet, egyszerűbb, ha sosem kapcsol ki, ki tudja, mikor van rá szükségem...
-
felho001
tag
-
Csabee.
nagyúr
-
matoland
csendes tag
indisd ujra ! beakadt valami..
már többször újra indítottam, úgy is hogy leállítom, bekapcsolom de ugyan ezt csinálja
-
Dr.FantastiK
őstag
Hello, vettem egy ds115J nast, kezdem kiismerni nagyjából, egy valami zavar nagyon. Az a gondom, hogy az indexelés meg minden kész semmi sem fut és a cpu állandóan 100%on fut, a nas meg recseg mellettem folyamatosan, hogyan tudom ezt orvosolni? mitől megy 100%on akkor ha nem is megy semmi?
indisd ujra ! beakadt valami..
-
matoland
csendes tag
Hello, vettem egy ds115J nast, kezdem kiismerni nagyjából, egy valami zavar nagyon. Az a gondom, hogy az indexelés meg minden kész semmi sem fut és a cpu állandóan 100%on fut, a nas meg recseg mellettem folyamatosan, hogyan tudom ezt orvosolni? mitől megy 100%on akkor ha nem is megy semmi?
-
Csabee.
nagyúr
Jó cucc igen. :-) nekem a 3 tb red egyik napról a másikra elhullott sajna. 3Tb-t többet nem veszek.
Beállíthatod pl jogy éjszaka aludjon! :-) -
TayRol
nagyúr
Jaaj ne..ugyan ez a menü rendszered neked is. Ez katasztrófa
sony tv topicban anno írtam erről.
Én emby szervert telepítettem a nasra, azzal működik a sony tv-n minden."Open the Opera TV store on your device and search for the app "UrlLoader".
Install it
Navigate to "My Apps" and run the UrlLoader app
Enter "http://tv.emby.media" and hit "Go"Persze az embyt telepíteni kell előtte a nasra valamint konfigurálni. Hajrá! Jó munkát :-)
ha ezzel gondom lesz megkereslek majd, hogy hogyan kell feltenni.
amúgy nagyon király ez a kis 216j. 2 db 3 terás wd red van benne, nulla hanggal, és hogy még a led-eket is lehet szabályozni... így a gyerekek sem éreznek késztetést az állandó nyomkodásra.

-
Csabee.
nagyúr
Jaaj ne..ugyan ez a menü rendszered neked is. Ez katasztrófa
sony tv topicban anno írtam erről.
Én emby szervert telepítettem a nasra, azzal működik a sony tv-n minden."Open the Opera TV store on your device and search for the app "UrlLoader".
Install it
Navigate to "My Apps" and run the UrlLoader app
Enter "http://tv.emby.media" and hit "Go"Persze az embyt telepíteni kell előtte a nasra valamint konfigurálni. Hajrá! Jó munkát :-)
-
TayRol
nagyúr
Ds videot nem tudod letölteni a tv-dre? Ha igen tedd meg és a nason is szintén. Filmezésre az kényelmesebb szerintem.
Érdekes amit írsz, ilyen problémával nem találkoztam. Tesómnak van sony tv-je messze elmarad a samsung tv-ktől de még az lg-től is. Én csak szívtam vele. De dlna-n a filmeket látja.nem hiszem, elég buta tv-m van, Sony Bravia KDL-49WD755.

tv kikapcs-bekapcs, és megy minden... ezt nem értem, de nem is érdekel.

bár wifin a 31 gigás film szaggat time machine mentés mellett.
-
Csabee.
nagyúr
nem. most a belemásolt 4 mkv-ból 1-et lát.
igen, a video-ban vannak, amit látok a belső filekezelőben is, meg a finderben is. a videot a saját download station-ével szedtem le, a másik 3 a külső vinyón volt. tudok manuálisan újra indexeltetni?a jpeg-ek közül mindent lát, de csak az elsőt tudja megnyitni. igazából nem csináltam semmit 10 perce, ez az érdekes. 26 kép.
amúgy direkt nem is tettem fel sem audio, sem video, sem photo stationt, nem akarom megkavarni a dolgokat.
Ds videot nem tudod letölteni a tv-dre? Ha igen tedd meg és a nason is szintén. Filmezésre az kényelmesebb szerintem.
Érdekes amit írsz, ilyen problémával nem találkoztam. Tesómnak van sony tv-je messze elmarad a samsung tv-ktől de még az lg-től is. Én csak szívtam vele. De dlna-n a filmeket látja. -
TayRol
nagyúr
nem. most a belemásolt 4 mkv-ból 1-et lát.
igen, a video-ban vannak, amit látok a belső filekezelőben is, meg a finderben is. a videot a saját download station-ével szedtem le, a másik 3 a külső vinyón volt. tudok manuálisan újra indexeltetni?a jpeg-ek közül mindent lát, de csak az elsőt tudja megnyitni. igazából nem csináltam semmit 10 perce, ez az érdekes. 26 kép.
amúgy direkt nem is tettem fel sem audio, sem video, sem photo stationt, nem akarom megkavarni a dolgokat.
-
Patice
Topikgazda
igen.
másoltam rá filmet (500 megás mese) egy külső vinyóról (hátsó usb3), megnéztük, vitte. szedtem le gyorsan egy másikat a torrentről, azt nem is látja, de még a mappáját sem. majd ez után az 500 megás mesét sem látja, sőt, ha másolok rá akkor a jpeg-eket sem látja, csak a fő mappát. itt is kezdődik az anomáliám?

A DLNA megosztásoknál mindig újra kell indexeltetni, ha nem "eseményként" kerül be egy új fájl, vagy mappa (ilyen pl. a letöltés, ha nem a sajár kliensével történik).
Ha sok képet is másoltál át a photo mappába, akkor azokat konvertálja éppen.

-
Csabee.
nagyúr
igen.
másoltam rá filmet (500 megás mese) egy külső vinyóról (hátsó usb3), megnéztük, vitte. szedtem le gyorsan egy másikat a torrentről, azt nem is látja, de még a mappáját sem. majd ez után az 500 megás mesét sem látja, sőt, ha másolok rá akkor a jpeg-eket sem látja, csak a fő mappát. itt is kezdődik az anomáliám?

Jogosultsagokat állítsd be, ki mit láthat, mit nem. Nem azokkal kavarodtál meg?
Ha letöltöttél filmet, akkor a video mappába töltötted? -
TayRol
nagyúr
igen.
másoltam rá filmet (500 megás mese) egy külső vinyóról (hátsó usb3), megnéztük, vitte. szedtem le gyorsan egy másikat a torrentről, azt nem is látja, de még a mappáját sem. majd ez után az 500 megás mesét sem látja, sőt, ha másolok rá akkor a jpeg-eket sem látja, csak a fő mappát. itt is kezdődik az anomáliám?

-
Csabee.
nagyúr
Ha a finderben baloldalt nem jelenik meg a nas (többnyire megszokott) akkor a finderből rá tudsz koapcsolódni ip cim alapján a nas-ra. Neked balmoldalt látszik a Nas-od?
-
TayRol
nagyúr
Köszi, rákerestem a topikban és megtaláltam, csak azt hittem egyszerűbb, pl. egy kattintás.

Filmeket bemásolom a video mappába, a tv-n rákeresek (gondolom dlna) és go. Zyxel-lel nem látott se filmet se képet.
-
Csabee.
nagyúr
Üdv!
Egy Zyxel 326 mellett (de lassan után) csatlakoztam a táborhoz egy 216j-vel, mert az említett modellel nem tudtam összekapcsolni a Sony tv-met, hogy vigye az mkv filmeket.
Ezzel ellenben sikerült kapásból, alapból, a gyerekek meg is néztek egy mesét, de annyira belemerültem a beállításokban, hogy egyszer csak a tv-ben a mappák magyarul jelentek meg, és eltűntek a file-ok (filmek). Mivel nem tudtam, hogy mit csináltam, nyomtam egy resetet, de esetleg van valakinek tippje, hogy mire figyeljek legközelebb?

Illetve gondolom tud a nas time machine-t, bár ennek a beállítását még nem találtam meg. Amúgy (számomra) észrevehető a különbség sw és működés terén is a két nas között, ami indokolja nagyrész az árban megnyílvánuló difit is.

-
TayRol
nagyúr
Üdv!
Egy Zyxel 326 mellett (de lassan után) csatlakoztam a táborhoz egy 216j-vel, mert az említett modellel nem tudtam összekapcsolni a Sony tv-met, hogy vigye az mkv filmeket.
Ezzel ellenben sikerült kapásból, alapból, a gyerekek meg is néztek egy mesét, de annyira belemerültem a beállításokban, hogy egyszer csak a tv-ben a mappák magyarul jelentek meg, és eltűntek a file-ok (filmek). Mivel nem tudtam, hogy mit csináltam, nyomtam egy resetet, de esetleg van valakinek tippje, hogy mire figyeljek legközelebb?

Illetve gondolom tud a nas time machine-t, bár ennek a beállítását még nem találtam meg. Amúgy (számomra) észrevehető a különbség sw és működés terén is a két nas között, ami indokolja nagyrész az árban megnyílvánuló difit is.

-
#56573440
törölt tag
Sziasztok valaki képben van synology routerrel kapcsolatban? Ha igen olyan problémám lenne, hogy feljön egy friss update és az install után összeomlik a local network és a 192.168.1.1 ip helyett 10.0.4.1-es ip csinál magának ha nyomok egy reszetet és újra konfigurálom akkor jó de a frissítést ismételten feldobja amit teljesen nem értek. T-home optica az internet a T router az csak modem és az után jön az rt2600ac synology ami pppoe kapcsolattal csatlakozik a netre.
A reset gondolom itt is a factory reset, tehát az os is visszaáll. Lokj át egy pct az új tartomanyba, állítsd vissza a routert a 192-es hálóra aztán annyi.
-
felho001
tag
Sziasztok valaki képben van synology routerrel kapcsolatban? Ha igen olyan problémám lenne, hogy feljön egy friss update és az install után összeomlik a local network és a 192.168.1.1 ip helyett 10.0.4.1-es ip csinál magának ha nyomok egy reszetet és újra konfigurálom akkor jó de a frissítést ismételten feldobja amit teljesen nem értek. T-home optica az internet a T router az csak modem és az után jön az rt2600ac synology ami pppoe kapcsolattal csatlakozik a netre.
-
plejik
addikt
Olyan kérdésem lenne, hogyha adott egy mappa aminek kvóta méretet adtam. Azt, hogyan tudom a későbbiekben növelni ha esetleg szükséges. Én nem találtam sehol dinamikusan növekvő beállítást, de kvóta növelést sem. Amikor felcsatolom a windowsba meghajtót akkor van kvóta állítási lehetőség de nem csinál semmit, azaz nem engedi megnyitni. (qnap nas, de sajna ott nem kaptam rá választ, és nem is taálatam semmit a neten, de lehet csak Én vagyok a p@cs..
)Megtaláltam!
-
plejik
addikt
Olyan kérdésem lenne, hogyha adott egy mappa aminek kvóta méretet adtam. Azt, hogyan tudom a későbbiekben növelni ha esetleg szükséges. Én nem találtam sehol dinamikusan növekvő beállítást, de kvóta növelést sem. Amikor felcsatolom a windowsba meghajtót akkor van kvóta állítási lehetőség de nem csinál semmit, azaz nem engedi megnyitni. (qnap nas, de sajna ott nem kaptam rá választ, és nem is taálatam semmit a neten, de lehet csak Én vagyok a p@cs..
) -
Multibit
nagyúr
Sziasztok!
Kezdő NAS használó vagyok,most jutottam hozzá egy 214+ tipushoz.
Kérdésem lenne.
Kezdetben egy 3 tb vinyó lessz benne,melyet nemsokára még egy követne,ami a biztonsági mentésre lenne használva,tehát tükrözné az első lemezt.Hogyan kell beállítani az első beállításnál,hogy ez ebben a formában működjön,illetve milyen kötetetket kell létrehozni?
Amire szükségem lessz:képek,videók,file-ok tárolása(biztonsági mentése),letöltések,azok hálózaton belüli megosztása,illetve a kamerákhoz is legyen külön hely.
Bocs a láma kérdésekért,de csak most kezdek ismerkedni a rendszerrel,és nem vagyok IT specialist se,csak amatőr user.
Előre is köszi!
Szép napot !Alapértelmezetten hagyod a kötetbeállítást, így SHR-t fog létrehozni. Később, ha beteszed a második HDD-t, tudni fogja, hogy mit kell tennie.
De! A tükrözés nem biztonsági mentés! Olvass vissza, állandó téma ebben a topikban (is)! -
imrecs
csendes tag
Sziasztok!
Kezdő NAS használó vagyok,most jutottam hozzá egy 214+ tipushoz.
Kérdésem lenne.
Kezdetben egy 3 tb vinyó lessz benne,melyet nemsokára még egy követne,ami a biztonsági mentésre lenne használva,tehát tükrözné az első lemezt.Hogyan kell beállítani az első beállításnál,hogy ez ebben a formában működjön,illetve milyen kötetetket kell létrehozni?
Amire szükségem lessz:képek,videók,file-ok tárolása(biztonsági mentése),letöltések,azok hálózaton belüli megosztása,illetve a kamerákhoz is legyen külön hely.
Bocs a láma kérdésekért,de csak most kezdek ismerkedni a rendszerrel,és nem vagyok IT specialist se,csak amatőr user.
Előre is köszi!
Szép napot ! -
TBMC
addikt
köszi mindkettőtöknek!
végül a 116 mellett tettem le a voksot. s később ha úgy alakúl, majd váltok esetleg.
szvsz, elég jó ár-érték arányvan van a 116 (a többihez képest persze
) -
gyugyo79
addikt
Még az a táblázat is helyenként véleményes egyébként

Marhára nem mindegy hogy dlna, vagy más program amin ezt meg kéne valósítani, plex ugye nem használja a play dekóderét csak bétás plexpassos talán, van serviio meg más ami meg de. És még akkor is jöhet szívás konténer, kodek, bitráta meg kitudja még milyen fronton, hogy arról már ne is beszéljünk, hogy cimbora tv-je is szereti behazudni, hogy nem ismeri azt a formátumot amit egyébként meg pendrive-ról vígan játszik... Én sima fhd alatt is szaladtam hibára amire kiderült, hogy transzkódolás közben feliratot is szeretnék az nem fog jó lenni (volt ez két éve, most passz).
Max kell a tv elé egy lejátszó ami kicsit rugalmasabb és kellemesebb mint a tv "as is" smart rendszere...
Irónia ON :
A 216play pociraja miatt könnyebb nem eltévedni mert a nem saját alkalmazásaikkal biztosra lehet mondani, hogy még ez a táblázat se valós.
OFFViszont az tény, hogy a Synology az egyik legkorrektebb az ilyen specifikációs táblázatai terén és a saját alkalmazásival tudja is 99,9% amit leír.
A TV alá egy box amiben ha rendesen fel van csatolva a megfelelő könyvtár meg az a választás ami megkíméli az embert az apróbb bosszankodásoktól mert ott csak a boxon múlik minden. -
#56573440
törölt tag
Nem LG Tv-vel de biztosra tudom mondani (de nekem azzal is furcsa az amit írsz), hogy azt a 4k- s tartalmat amit ismer a lejátszó azt lejátssza bármin keresztül és nem kell átkódolni amit nem ismer / támogat azt kell átkódolni olyan formátumra amit ismer.
Na itt jön a csavar olvasd el, hogy nem mindegy, hogy minek és mit és hogyan.Utána látod, hogy ez nem arra jó, hogy a lejátszó által nem ismert 4k formátumot átalakítsa real time már lejátszó által ismerté (mármint 4K-s ismerté csak mint látod majd butítani tudja esetleg).
Mielőtt csalódás ér nézd át minden féle-képpen minek, hogy és miből mit tud.
Még az a táblázat is helyenként véleményes egyébként

Marhára nem mindegy hogy dlna, vagy más program amin ezt meg kéne valósítani, plex ugye nem használja a play dekóderét csak bétás plexpassos talán, van serviio meg más ami meg de. És még akkor is jöhet szívás konténer, kodek, bitráta meg kitudja még milyen fronton, hogy arról már ne is beszéljünk, hogy cimbora tv-je is szereti behazudni, hogy nem ismeri azt a formátumot amit egyébként meg pendrive-ról vígan játszik... Én sima fhd alatt is szaladtam hibára amire kiderült, hogy transzkódolás közben feliratot is szeretnék az nem fog jó lenni (volt ez két éve, most passz).
Max kell a tv elé egy lejátszó ami kicsit rugalmasabb és kellemesebb mint a tv "as is" smart rendszere...
-
gyugyo79
addikt
sziasztok!
DS216playt használ valaki LG 4K tv mellett?
amennyiben igen, képes lejátszani a 4K tartalmat az LG tv a NASon keresztül? - az átkódolásnak köszönhetően
- vagy csak-és kizárólag pendriveról működik a 4K tartalom lejátszása LGtvn?
(másik lakásbvan a ds215jről nem játsza le, csak és kizárólag pendriveról. viszont ugye abban átkódolás sincs, ezért a kérdés)ez most jelenleg a mérvadó és a döntő mert megy a vacillálás, hogy ds116 vagy 216play legyen.
Nem LG Tv-vel de biztosra tudom mondani (de nekem azzal is furcsa az amit írsz), hogy azt a 4k- s tartalmat amit ismer a lejátszó azt lejátssza bármin keresztül és nem kell átkódolni amit nem ismer / támogat azt kell átkódolni olyan formátumra amit ismer.
Na itt jön a csavar olvasd el, hogy nem mindegy, hogy minek és mit és hogyan.Utána látod, hogy ez nem arra jó, hogy a lejátszó által nem ismert 4k formátumot átalakítsa real time már lejátszó által ismerté (mármint 4K-s ismerté csak mint látod majd butítani tudja esetleg).
Mielőtt csalódás ér nézd át minden féle-képpen minek, hogy és miből mit tud.
-
Dr.FantastiK
őstag
eleg egy 128 vagy 250 Gb SSD, Rendszernek + sokat hasznalt fileket ide rakod {volume 1, disk 1}.
es igen, sokkal gyorsabb lessz, Hdd -hez kepest !
a Cache dolgot felejsd el.

-
TBMC
addikt
sziasztok!
DS216playt használ valaki LG 4K tv mellett?
amennyiben igen, képes lejátszani a 4K tartalmat az LG tv a NASon keresztül? - az átkódolásnak köszönhetően
- vagy csak-és kizárólag pendriveról működik a 4K tartalom lejátszása LGtvn?
(másik lakásbvan a ds215jről nem játsza le, csak és kizárólag pendriveról. viszont ugye abban átkódolás sincs, ezért a kérdés)ez most jelenleg a mérvadó és a döntő mert megy a vacillálás, hogy ds116 vagy 216play legyen.
-
momoxp
tag
-
HeavyToys
senior tag
Sziasztok!
Korábban volt kérdésem a PHP 5.6-tal kapcsolatban, hogy tartalmazza -e a tidy kiegészítést.
Írtam a Synologynak és kaptam választ, hogy nem, de küldtek egy linket az archlinux oldaláról, hogy innen tudom telepíteni.
Tudnátok segíteni, hogy miként tudom ezt megoldani?
Nagyon köszönöm, előre is!
-
Blaise
veterán
-
#56573440
törölt tag
A DSM minden vinyó elejére felírja magát, tehát nem egy lemezen van meg... - egyedül a telepített programok nincsenek meg csak az adtott köteten amire mondtad hogy mehet.
A cache arra van, hogy gyorsítsa a fileok elérését, amiket gyakran veszel előt. Maximum soho környezetben van szerintem értelme, ahol többen nyüstölik, a gyakran használt file-ok akkor jelentősen hamarabb mozognak, de simán otthoni felhasználásra nem igazán éreztem azt, hogy megtáltosodott bármi. Bár én főleg alap dolgokra használom, adatmentés, letöltés, plex szerver, ilyesmik...
Csak ezért egy 4 lemezes nasból egy helyet erre áldozni szerintem elég nagy botorság lenne. Az egyetlen amit el tudok képzelni, hogy egy nagyobb ssd-t simán beszúrsz mint a vinyót, csinálsz rá egy egyszerű kötetet, és arra telepíted a programokat is. Kérdés hogy mennyire vagy árérzékeny, mekkora ssd-t vennél, mekkora a tárhely igényed, milyen konfigurációban gondoltad azt megoldani...
-
momoxp
tag
-
Blaise
veterán
-
momoxp
tag
4 rekeszes nasba rendszerbek mekkora ssd-t érdemes rakni?
-
Csabroncka
addikt
-
Madwe
nagyúr
-
Sanya
nagyúr
Kipróbáltam, reggeltem a ddns.net-re beállítottam külön-külön mind a két ddnst mind a NAS-ra majd a routerre is - semmi eredmény és változás.

ahonnan elérhetetlen, annak a gépnek milyen dns szerver van beállítva?
cmd-be írd be:
ipconfig /all
esetleg ha a 8.8.8.8-at állítod be, akkor működik?
-
Csabroncka
addikt
Lehet, de nekem pl fix Ip címmel is előfordult(onnan próbálkozva), az pedig tuti nem natolt. Amik eddig bejöttek (hol ez, hol az) az a https volt, volt ahol pl webdav ment, megint máshol pedig egy másik ddns szolgáltatót választva jó lett, vmiert a synos nem volt jó (s épp aktuális Ip cím se)
Igazából semmi értelmet nem találtam az egészben, de szerencsére csak 1-2 helyen volt gond (abból a leggazabb a fix ips munkahelyről egyik kolléga otthoni nasa felé jelentkezett, ott másik ddns szolgaltato megoldotta.
Sőt jut eszembe, ott annyit változtattunk, h a fő routeret állítottuk be ddnsre, nem a mögötte lévő nast, lehet az volt a siker titka, nem is a ddns váltás. Szólj ha vmelyik bejött, v vmi nem világos amit írtam, mobilról potyogtem...Kipróbáltam, reggeltem a ddns.net-re beállítottam külön-külön mind a két ddnst mind a NAS-ra majd a routerre is - semmi eredmény és változás.

-
Madwe
nagyúr
Köze lehet ennek a NAT-oláshoz?

Lehet, de nekem pl fix Ip címmel is előfordult(onnan próbálkozva), az pedig tuti nem natolt. Amik eddig bejöttek (hol ez, hol az) az a https volt, volt ahol pl webdav ment, megint máshol pedig egy másik ddns szolgáltatót választva jó lett, vmiert a synos nem volt jó (s épp aktuális Ip cím se)
Igazából semmi értelmet nem találtam az egészben, de szerencsére csak 1-2 helyen volt gond (abból a leggazabb a fix ips munkahelyről egyik kolléga otthoni nasa felé jelentkezett, ott másik ddns szolgaltato megoldotta.
Sőt jut eszembe, ott annyit változtattunk, h a fő routeret állítottuk be ddnsre, nem a mögötte lévő nast, lehet az volt a siker titka, nem is a ddns váltás. Szólj ha vmelyik bejött, v vmi nem világos amit írtam, mobilról potyogtem... -
Csabroncka
addikt
További fejlemények a hálózati problémámmal kapcsolatban:
Nos megpróbáltam a https kapcsolattal behozni az oldalakat (DSM, photo station), ekkor a böngészők kivétel nélkül eljutnak a tanúsítványig (nyilván nem jó, de ez kit érdekel,megy a kivételek közé az odal azt jó napot). Ezt követően azonban ugyanúgy csak homokóráznak és a szerverre várakoznak!
Viszont ami biztos, hogy sem a router, sem a syno naplóban nincsen kitiltás, és sajnos csatlakozási kérelem sem!
Létezhet az, hogy csak úgy random blokkol (nem értem mi ok lenne rá) az UPC, másra már nem tudok gondolni

Na most megnéztem, volt rá lehetőségem, Veszprémből elérhető a Syno, de Felsőörsről sehonnan nem
na ez a vicc
UPC-UPCKöze lehet ennek a NAT-oláshoz?

-
Csabroncka
addikt
Egyszerűen agybajt kapok:
A NAS-om mindenhonnan el tudom érni távolról egyedül szüleimtől (UPC) nem megy. Sem a QckC (ez csak homokórázik), sem a DDNS-el. Céges UPC-től (Budapest), és egyébszolgáltatótól mindenhonnan megy!
A gépről a DDNS nevet és az IP-t is tudom pingelni, a portovábbítás rendben van - mi az ami nem jó?

További fejlemények a hálózati problémámmal kapcsolatban:
Nos megpróbáltam a https kapcsolattal behozni az oldalakat (DSM, photo station), ekkor a böngészők kivétel nélkül eljutnak a tanúsítványig (nyilván nem jó, de ez kit érdekel,megy a kivételek közé az odal azt jó napot). Ezt követően azonban ugyanúgy csak homokóráznak és a szerverre várakoznak!
Viszont ami biztos, hogy sem a router, sem a syno naplóban nincsen kitiltás, és sajnos csatlakozási kérelem sem!
Létezhet az, hogy csak úgy random blokkol (nem értem mi ok lenne rá) az UPC, másra már nem tudok gondolni

Na most megnéztem, volt rá lehetőségem, Veszprémből elérhető a Syno, de Felsőörsről sehonnan nem
na ez a vicc
UPC-UPC -
gyugyo79
addikt
Szerencsére én is 1 táp hibásat láttam még csak és mivel otthon nekem is pont 216 play van remélem ez is olyan lesz mint az elődök. :-D
A szoftver miatt fogy ki a teljesítmeny mostanára a régebbi alsó kategóriásakból is inkább. Nem elromlanak.
-
Madwe
nagyúr
A legrégebbi syno a kezeim között az kb 5 éves s kutya baja, ahogy az eddig kezeim között megfordult kb 20dbnak se volt eddig semmi nyűgje, koppkopp!
-
Sakab
senior tag
ezek az {olcso} Syno vasak a te igenyedhez > harmatGyenge !!
inkabb egy epitett Gep + XPeno.

Igazaból a mostani Zyxel 325v2m hardvere bőven elég lenne 2x1.6ghz, 1gb ram. Sose fekudt ki volt, h egyszerre 600 torrent volt a listában feltöltött 3 4Mb/s el és közben vígan néztem dlna a 30Gb blueray filmet. Ennek csak a softvertámogatással vannak gondjai, mindent utolag kell felmókolni parancssorokkal mert gyarilag pl dlna sincs benne. Vpn-t nemtudtam kipróbálni mert teljes napokat aldoztam rá, de nem bírtam müködésre bírni. Az openvpn meg szerintem nem egy anyira hardverigényes dolog föleg ha mellé teszuk a 4k-s video strermelest meg a többit.
-
gyugyo79
addikt
Agyalok, hogy veszek egy DS216play-t.
Heti 1-2 torrent letöltésére és AppleTv-n keresztüli steamelésre, fényképek tárolására, Macbook TM mentésére, több/kevesebb adat tárolására amit távolról el tudok érni. VPN-re, később 2 kamera félvételének rögzítésére.
Ahogy néztem ezek mennek minden gond nélkül.
Megbízható szerkezet? Több évre tervezném
A leírtakra elég a többit az idő dönti el mivel a típussal még senkinek sincs több éves tapasztalata. Ha olyan lesz mint a 13-14-15 akkor igen megbízható marad még 1-2 évig.
Amúgy pont mintha valaki aláírásában láttam volna, hogy eladná az övét mert ahogy néztem vett egy 716+.
-
Madwe
nagyúr
ezek az {olcso} Syno vasak a te igenyedhez > harmatGyenge !!
inkabb egy epitett Gep + XPeno.

Na, 200kért már synoból is minden igényét kielégítendő vasat találna!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Dr.FantastiK
őstag
Sziasztok, még sajnos nem vagyok Synology tulaj, viszont a mai nappal elhatároztam, hogy a Zyxel-től egy életre megszabadulok...elég volt. Eddig 2x1.6 Ghz ( Marvell Kirkwood ), 1Gb Rammal szerrelt volt a Zyxel. Ez nekem torrent futtatásra kellene kb 400-500 db seedelése 100/50 neten, ezek megosztása dlna-n egyszerre max 2 TV-n, és openvpn vagy valami titkostott távelérés lenne az igény.
Na most nézegettem használtan Syn Nasonkat, amiket találtam az én árfekvésemben az pl: Synology DS215j 45e. Viszont ez "csak" 2x800MHz Marvell Armada 375, 512Mb ram-mal párostva. Kérdésem az lenne, hogy ez elégséges a fent leírt dolgokhoz, vagy érdemes lenne a 2x1.6 Ghz-s verziókat nézni? Webservert, ip kamerát meg ilyen hókusz pókuszokat nem akarok vele müvelni csak Torrent, Dlna, meg egyszerre max 1 fehasználós openvpn. Szerintetek?ezek az {olcso} Syno vasak a te igenyedhez > harmatGyenge !!
inkabb egy epitett Gep + XPeno.

-
szijartg
őstag
Agyalok, hogy veszek egy DS216play-t.
Heti 1-2 torrent letöltésére és AppleTv-n keresztüli steamelésre, fényképek tárolására, Macbook TM mentésére, több/kevesebb adat tárolására amit távolról el tudok érni. VPN-re, később 2 kamera félvételének rögzítésére.
Ahogy néztem ezek mennek minden gond nélkül.
Megbízható szerkezet? Több évre tervezném
-
HeavyToys
senior tag
Sziasztok!
Gyors kérdés azzal kapcsolatban, hogy a Webstation vagy más alkalmazás tudja kezelni a PHP 5.6 Tidy és Fileinfo kiegészítéseket?
Segítségeteket előre is köszönöm!
-
gyugyo79
addikt
és hogyan?

Amikor megnyitsz egy torrentet akkor megadhatod a helyét, hogy hova töltse. Ott megadod a meglévő állományt, így csak ellenőriz és utána seedel, mint minden más torrent kliens.
Sakab Ahogy Rick4 írta, igazából ha a hardver nem lesz jelentősen jobb amire váltasz nagy csodát ne várj a szoftver változástól.
-
Rick4
félisten
Sziasztok, még sajnos nem vagyok Synology tulaj, viszont a mai nappal elhatároztam, hogy a Zyxel-től egy életre megszabadulok...elég volt. Eddig 2x1.6 Ghz ( Marvell Kirkwood ), 1Gb Rammal szerrelt volt a Zyxel. Ez nekem torrent futtatásra kellene kb 400-500 db seedelése 100/50 neten, ezek megosztása dlna-n egyszerre max 2 TV-n, és openvpn vagy valami titkostott távelérés lenne az igény.
Na most nézegettem használtan Syn Nasonkat, amiket találtam az én árfekvésemben az pl: Synology DS215j 45e. Viszont ez "csak" 2x800MHz Marvell Armada 375, 512Mb ram-mal párostva. Kérdésem az lenne, hogy ez elégséges a fent leírt dolgokhoz, vagy érdemes lenne a 2x1.6 Ghz-s verziókat nézni? Webservert, ip kamerát meg ilyen hókusz pókuszokat nem akarok vele müvelni csak Torrent, Dlna, meg egyszerre max 1 fehasználós openvpn. Szerintetek?A syno-nál semmivel se fog többet tudni a hardver, mint egy akármelyik másik nason, itt a szoftver stabilitása, és a funkciók a lényegesek. Ekkora feladathalmazzal elég zsebbe nyúlós móka lesz....
-
Stanley-B.
őstag
-
Sakab
senior tag
Sziasztok, még sajnos nem vagyok Synology tulaj, viszont a mai nappal elhatároztam, hogy a Zyxel-től egy életre megszabadulok...elég volt. Eddig 2x1.6 Ghz ( Marvell Kirkwood ), 1Gb Rammal szerrelt volt a Zyxel. Ez nekem torrent futtatásra kellene kb 400-500 db seedelése 100/50 neten, ezek megosztása dlna-n egyszerre max 2 TV-n, és openvpn vagy valami titkostott távelérés lenne az igény.
Na most nézegettem használtan Syn Nasonkat, amiket találtam az én árfekvésemben az pl: Synology DS215j 45e. Viszont ez "csak" 2x800MHz Marvell Armada 375, 512Mb ram-mal párostva. Kérdésem az lenne, hogy ez elégséges a fent leírt dolgokhoz, vagy érdemes lenne a 2x1.6 Ghz-s verziókat nézni? Webservert, ip kamerát meg ilyen hókusz pókuszokat nem akarok vele müvelni csak Torrent, Dlna, meg egyszerre max 1 fehasználós openvpn. Szerintetek? -
rekop
senior tag
Igen, vissza lehet.
-
Stanley-B.
őstag
Ezt nem próbálta valaki esetleg korábban?
-
Patice
Topikgazda
A NAS-osló öregeket kérdezem mert a mai napon erősen kellemes meglepetés ért!
Újonnan vásárolt 216J-ben elég sok örömömet lelem. A hibernálás mellett 0-24 üzemben megy, 2 db Toschiba DT01ACA200 HDD-vel SHR-ben.
A 0-24 üzem miatt, és mivel jól szellőző szekrénybe kerül a fehér törpe körülnéztem a piacon ventilátor ügyben. Mivel korábban nagyon beváltak a NOCTUA ventik, kérdés nem fért hozzá, hogy milyet fogok választani.
92 mm-es ből 5 típus van, ebből 4 megegyezik a gyári méreteivel, egy pedig vékonyabb, de beépíthető.Én az NF-A9 (PWM)-et választottam a magasabb fordulat és az ahhoz társuló magasabb lég hozam miatt.
Tapasztalatok (szoba 23 °C, ventilátor csendes üzemmódban, 3 órás üzemidőt követően):
Gyári ventilátor mellett a merevlemezek hőmérséklete:
IF1 (alaplaphoz közel eső): 37 °C
IF2 (alaplaptól távolabb eső): 35 °CVentilátor csere után a merevlemezek hőmérséklete:
IF1 (alaplaphoz közel eső): 33 °C
IF2 (alaplaptól távolabb eső): 31 °CEz a 10% javulás nagyon jó, főleg úgy nem számítottam rá, és a venti hangja semmivel sem hangosabb. Valószínűleg a kisebb ellenállás miatt, nagyobb fordulaton üzemel a rotor.
Vagy mérhet ennyire hibásan újraindítást követően a temp. szenzor szerintetek?

A Noctua-k egyik jellemzője, hogy jobb a légszállításuk adott fordulatszámon/zajszinten, így számomra nem meglepő a hőmérséklet különbség. Ugyan az a szenzor, előtte is ugyan olyan tűréssel mért, mint most, így nem hiszem, hogy mérési hiba.
-
Csabroncka
addikt
A NAS-osló öregeket kérdezem mert a mai napon erősen kellemes meglepetés ért!
Újonnan vásárolt 216J-ben elég sok örömömet lelem. A hibernálás mellett 0-24 üzemben megy, 2 db Toschiba DT01ACA200 HDD-vel SHR-ben.
A 0-24 üzem miatt, és mivel jól szellőző szekrénybe kerül a fehér törpe körülnéztem a piacon ventilátor ügyben. Mivel korábban nagyon beváltak a NOCTUA ventik, kérdés nem fért hozzá, hogy milyet fogok választani.
92 mm-es ből 5 típus van, ebből 4 megegyezik a gyári méreteivel, egy pedig vékonyabb, de beépíthető.Én az NF-A9 (PWM)-et választottam a magasabb fordulat és az ahhoz társuló magasabb lég hozam miatt.
Tapasztalatok (szoba 23 °C, ventilátor csendes üzemmódban, 3 órás üzemidőt követően):
Gyári ventilátor mellett a merevlemezek hőmérséklete:
IF1 (alaplaphoz közel eső): 37 °C
IF2 (alaplaptól távolabb eső): 35 °CVentilátor csere után a merevlemezek hőmérséklete:
IF1 (alaplaphoz közel eső): 33 °C
IF2 (alaplaptól távolabb eső): 31 °CEz a 10% javulás nagyon jó, főleg úgy nem számítottam rá, és a venti hangja semmivel sem hangosabb. Valószínűleg a kisebb ellenállás miatt, nagyobb fordulaton üzemel a rotor.
Vagy mérhet ennyire hibásan újraindítást követően a temp. szenzor szerintetek?

-
Blaise
veterán
Nekem 916+ 8GB modell van jelenleg, az simán kihajta az 500-as netet, bár az ára alapján már erősen az otthoni és kisvállalati kategória teteje.
-
Madwe
nagyúr
ha az 500as netet ki akarod használni, akkor 100 alatt a házi építésű gép lesz a megoldás. egyébként olvass vissza, pont most (is) volt erről szó, 100 körül olyat kapsz, ami a felét kihajtja kb.
-
TBMC
addikt
sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni.milyen nast ajánlanátok 100 alatt, 2 driveos, torrentre lenne leginkább használva. 500/200net van.
köszönöm!

-
rekop
senior tag
Egyet értek.

(#30011) rekop:
Nem nekem kellett a konkrét infó, én csak a kérdezőnek próbáltam válaszolni. Az adatokat ez úton is köszönjük!

15 torrent egyidejű letöltése, vagy összesen ennyi torrent (seed + leech)? Előbbi azért jóval proci igényesebb feladat, utóbbi kevésbé.
Én több százat tartok seed-ben, max. 5 egyidejű letöltéssel 100/50 Mbit net mellett, le-/feltöltési + kapcsolatok számában korlátozással, de már nem Syno vason. Kinőttem a két lemezt és inkább építettem magamnak egy NAS-t.

Igazán nincs mit.

Összesen 15db, max 2 egyidejű letöltéssel, kapcsolatok számát nem állítottam, gyári beállításon van. -
inflator
tag
De alapvetően mit akarsz csinálni? Mert a mezei torrentezéshez tök fölös az 500-as NET, ha kicsibe tolod. A hálózati szolgáltatásokat NFS vagy SMB külső elérés eléggé kockázatos, de nem lehetetlen, ehhez jól jön. De alapvetően a kis NAS-ok nak az előnye pontosan az optimalizált fogyasztás/ár/erőforrás alacsonyan tartása, és egy nagy feladat mindig kevbesebb erőforrást igényel, mint rengeteg apró feladat.
Azt érdemes megnézned, hogy ehhez a letötléshez mekkora CPU és ram fogyasztás párosul. Ha kihajtja magát a NAS akkor ez a vége, ha nem akkor hálózati probléma.
Alapvetően csak torrentre használom, saját célra.
Az 500-as NET meg van, és ha már van szeretném letöltésnél kihasználni. Jó az ha egy film, hamar lejön
Sajnos a proci maxon tekert, a memória kb 30%on. -
Csabroncka
addikt
De alapvetően mit akarsz csinálni? Mert a mezei torrentezéshez tök fölös az 500-as NET, ha kicsibe tolod. A hálózati szolgáltatásokat NFS vagy SMB külső elérés eléggé kockázatos, de nem lehetetlen, ehhez jól jön. De alapvetően a kis NAS-ok nak az előnye pontosan az optimalizált fogyasztás/ár/erőforrás alacsonyan tartása, és egy nagy feladat mindig kevbesebb erőforrást igényel, mint rengeteg apró feladat.
Azt érdemes megnézned, hogy ehhez a letötléshez mekkora CPU és ram fogyasztás párosul. Ha kihajtja magát a NAS akkor ez a vége, ha nem akkor hálózati probléma.
-
Patice
Topikgazda
Egyet értek.

(#30011) rekop:
Nem nekem kellett a konkrét infó, én csak a kérdezőnek próbáltam válaszolni. Az adatokat ez úton is köszönjük!

15 torrent egyidejű letöltése, vagy összesen ennyi torrent (seed + leech)? Előbbi azért jóval proci igényesebb feladat, utóbbi kevésbé.
Én több százat tartok seed-ben, max. 5 egyidejű letöltéssel 100/50 Mbit net mellett, le-/feltöltési + kapcsolatok számában korlátozással, de már nem Syno vason. Kinőttem a két lemezt és inkább építettem magamnak egy NAS-t.

-
rekop
senior tag
Persze, proci sem volt olyan magas terhelésen(nem volt pirosban). Mellette ment még 2db 1080p film lejátszása SMB megosztásból, nem volt gond. De ha valami konkrét dologra vagy kíváncsi, letesztelem szívesen.
(#30010) gyugyo79:
Nálam max 15 torrent fut egyszerre, de általában kevesebb. -
gyugyo79
addikt
http-n át nem megterhelő az 1 szál másolás.
Torrentnél se mindegy mennyi klienstől milyen sebességgel. Lehet ott is 4-5 től a maxot kihajtani míg másnál a több száz klienssel a kapcsolat fenntartása elviszi az az erőforrás felét. -
Patice
Topikgazda
-
Bobolit
aktív tag
1. Beállítható bármilyen portra (port átirányítás routerben)
2. Használják néhányan a Letsencryptet
3. A gigás netet messze nem tudják kiszolgálni P2P letöltéssel a SOHO Syno NAS-ok (és a Download Station)
4. A 1515+ sem elég a gigabites downloadhoz (ne ez legyen a választás elsődleges mozgatója!)
-
esox
senior tag
-
Patice
Topikgazda
-
inflator
tag
-
Multibit
nagyúr
Sziasztok Szinológusok!
Hamarosan én is csatlakozom a szinológia egyházhoz, de lenne hirtelen egy kérdésem:
A DSM webes elérése beállítható 80-as, ill. inkább 443-as portra is? Https-hez használtok ingyenes certet, pl. Letsencrypt?
Még valami: használja valaki torrentek kölcsönzésére T-s gigabites nettel? Kíváncsi lennék a sebesség értékekre.Előre is köszönöm!
ui: az ismerkedést egy 1515+-al fogom kezdeni, de ez kicsit overkill otthonra, úgyhogy később egy 414-ben gondolkodom, megéri az árát?
1. Beállítható bármilyen portra (port átirányítás routerben)
2. Használják néhányan a Letsencryptet
3. A gigás netet messze nem tudják kiszolgálni P2P letöltéssel a SOHO Syno NAS-ok (és a Download Station)
4. A 1515+ sem elég a gigabites downloadhoz (ne ez legyen a választás elsődleges mozgatója!) -
Blaise
veterán
213J ennyit tud sajnos, erősebb NAS kell a nagyobb sebességhez.
-
Csabroncka
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
30100 - 30001
101805 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 29901 29900 - 29801 29800 - 29701 29700 - 29601 29600 - 29501 29500 - 29401 29400 - 29301 29300 - 29201 29200 - 29101 29100 - 29001 29000 - 28901 28900 - 28801 28800 - 28701 28700 - 28601 28600 - 28501 28500 - 28401 28400 - 28301 28300 - 28201 28200 - 28101 28100 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Milyen egeret válasszak?
- Apple asztali gépek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Autós topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- Gallardo GTX 1660 super // számla // garancia //
- Xiaomi Redmi 13C 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 14 M2 Pro 16GB 512GB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- AKCIÓ! Intel Core i9 13900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
nem raktam fel semmit

)


UPC-UPC



