- Megjött a Razer DeathAdder egerek legfrissebb nemzedéke
- Ismét minimalista miditorony érkezett a Fractal Design műhelyéből
- Alakul a SpaceX Starlink európai ellenfele
- Digital Fingerprinting: Így buktat le a böngésződ a neten - Tech Percek #18
- Prezentálta PCI Express 6.0-s SSD-vezérlőjét a Silicon Motion
-
PROHARDVER!
Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2025.05.22)
Új hozzászólás Aktív témák
-
tsilver
aktív tag
-
dkess
őstag
válasz
tobias40 #70093 üzenetére
Igen, az első körben az volt érdekes, hogy meglegyen az érintett felhasználó. A jelszavát, a Vezérlőpult/Felhasználó (és az érintett felhasználóra duplaklikk vagy Szerkesztés gomb) menüben tudjuk majd intézni.
Itt is kétféle úton tudunk elindulni:
1.
Biztosak vagyunk benne, hogy másvalaki vagy más eszköz nem használja vagy könnyedén meg tudjuk annak is változtatni a jelszóbeállítását, akkor egyszerűen adjunk egy új biztonságos jelszót. Aztán az új médialejátszónkban pedig megadjuk azt.
Amennyiben ezt követően valaki mégis feltenné a kezét, hogy nem működik a WebDAV -ja, akkor meg tudod adni/beállíthatod Neki az új jelszót ...
2.
Használatban van más által ez a felhasználói fiók - akár WebDAV -ra akár bármi másra ÉS nem szeretnénk a jelszót elváltoztatni. Akkor csinálsz új felhasználót jelszavastul, beállítod a jogosultságokat hozzá (WebDAV -ot is) és ezt állítod be az új eszközödre.
Persze ez az új felhasználó se legyen admin jogosultságú ...
@hotkar, #70094
Igen, nem nyerhető vissza, de megváltoztatható ...
-
partymaci
aktív tag
Ok, köszi a gyors választ, mert egy vinyó már van és nagyon adatot kellene menteni, de akkor a NAS lesz a köv. projekt
-
-
partymaci
aktív tag
2 rack-es NAS-ba, ha eleinte 1 winyó van, a későbbiek folyamán nehézkes mellétenni a másodikat? Mi annak a menete?
-
Magnat
veterán
Nem egészen, mert a ransomware cuccok úgy működnek (legalábbis amit én láttam), hogy átnevezik a lekódolt filet, ergo ha úgy állítod be a Drive-ot, h ne töröljön, akkor jó sansszal megmaradnak az eredeti fileok ... sőt, ha van verziómegőrzés, akkor még akkor is ha előbb kódolja az eredetit és aztán nevezi át.
-
dkess
őstag
válasz
Magnat #70079 üzenetére
Ransomware szempontból a Snyology Drive (/Cloud Station Drive) -al a gond az, hogy maga a ransomware a szinkronizálandó mappák tartalmát (is) lekódolja és az eredmény megy is a NAS -ra a szinkronizációval.
Azaz kb. ugyanannyi esélye van, mint ha SMB -n felcsatolt mappa lenne. Ez utóbbi esetben amennyiben a snapshot -ok a felhasználó számára elérhetőek (böngészni - file/könyvtár/teljes visszaállítás) akkor sem tud se a felhasználó vagy ransomware ebbe beletörölni/módosítani.
Igazából mindkét fentebbi eset esetén a snapshot lehet a megoldás stb.
@tobias40, #70085
Még azt sem tudod kinézni a régi lejátszódból, hogy melyik felhasználó az érintett.
A NAS -on a Vezérlőpult/Jogosultság menüben kiválasztod a WebDAV Server -t és a Szerkesztés gombra kattintást követően láthatod mely felhasználóknak van joga egyáltalán a WebDAV -hoz. Amennyiben szerencséd van, akkor nem lesz sok érintett felhasználó ...
-
Sziasztok.
Synology 420+ ra felrakva a HD Sentinel , meg is csinálja rendesen a hdsreport.html fájlt. Jelenleg van 3 meghajtó az eszközben, és 2db ssd a m2 slotban cash gyorsításnak.
A 3 meghajtóból 2 shr kötetben van, és 1 alapkötetben.
Namost a sentinel csak a 2 m2 ssd ről és a 1 darab alap kötetről csinál valamiért reportot. A 2 SHR ben lévő meghajtóról nem.
Tudja valaki mi lehet az oka? -
tobias40
veterán
Régebben csináltam https webdav kapcsolatot kettő synology nas között.
Ha nem tudom a felhaszálói nevet és jelszót,azt honnan tudom kideríteni?Vmelyik nas-ban elmentődik?
Most is betudok lépni rá a nas file kezelővel de szeretném elérni a média lejátszómmal is Kodi-n keresztül.Amlogic box CE alatt.
Működött e régi lejátszómon de már nem emlékszem pontosan,hogyan.
Tud vki segíteni? -
Magnat
veterán
válasz
zsamiatt #70080 üzenetére
Más usert használok mentéshez, ezért mondom, h amíg a Syno Drive user accounthoz nem fér hozzá addig nincs gond (igazából még akkor sem nagy ha igen, mert a Drive mappái felhőbe is szinkronizálva vannak törölt file megőrzéssel), illetve a napi teljes backupot meg eredetileg egy write only mappába terveztem csinálni, de mivel a backup program amit használok (Aomei) is úgy dolgozik, h előbb létrehozza a filet aztán folyamatosan írja bele az adatot, elhasalt amiatt, h a módosítás nem megengedett. Most teljes hozzáférésű mappába dolgozik, amit aztán a HypeBackup ütemezetten átmásol egy userek által nem elérhető mappába (plusz egy külső meghajtóra is).
-
válasz
Magnat #70079 üzenetére
Én pont erre javaslom a snapshot használatát. Minden user, amit használok pl SMB-re, az nem admin. A snapshot-ot csak admin jogú user kezelheti. A snapshot copy-on-write, azaz FS-blokk szinten tárolja a módisításokat (minden módosítás új blokkban). Igen, emiatt helyet is foglal, ellenben a régi snapshot semmiképp nem írható, legfeljebb törölhető. Valamint NEM teljes másolat, tehát csak a megváltozott adatok eredetije foglal helyet.
-
zsamiatt
őstag
válasz
Magnat #70079 üzenetére
mindig az a kérdés honnan jön a támadás. Ha syno szolgáltatását törik meg akor mindegy milyen hitelesítő adataid voltak. Ha a gépedről jön akkor az ellen még lehet védekezni. Nincs felcsatolva a mentő hely, más usert használsz a mentéshez stb. Nem tudom, hogy a drive hitelesítő adatait mennyire tudja kinyerni.
-
Magnat
veterán
válasz
zsamiatt #70070 üzenetére
Igen, ransomware ellen nehéz védekezni, mert ahova joga van írni az adott usernek, oda a vírus is fog. Én pont ezért használom a Snyology Driveot (is), ugye az ott beállított user acount nem épül be a Windows hitelesítőadatok közé, így a feltöltött adatokat smb-n nem fogja elérni egy esetleges támadáskor. Mondjuk pont ezzel kapcsolatban merült fel bennem, h tök jó lenne, ha megosztott könyvtár szintjén lehetne szabályozni, h ki milyen protokollon férhet hozzá a nashoz, mert ha egyszer egy Syno specifikus vírus ki tudja szedni a user/pwd párost a Drive kliensből, akkor mindjárt oda a védelem egy fontos része.
-
válasz
Mezga Aladár #70071 üzenetére
Nem szokott letörni a kezem az ilyen hihetetlen feladatoktól. Ellenben szeretem az eszközeimet észszerűen és kényelmesen is (!!!) használni.
-
zsamiatt
őstag
válasz
PhoenixK #70069 üzenetére
A NAS-t alapvetően nem mindenki akarja online használni. Ha meg igen akkor is lehet biztonságosan.
A wifibe bele se megyek. Kedvencem az 12345678-s password meg hasonló..."Zsarolóvírus ellen mint már talán itt is kifejtettem: ahol lehet snapshot, valamint természetesen egy külön - lehetőleg verziózott külső mentés. "
Cumi ha azt is viszi... Ha jól be van a rendszer állítva nem fogja. Ha nem akor az is mehet a kukába. -
válasz
Mezga Aladár #70064 üzenetére
Azért ez az UPnP-rettegés nekem már kicsit sok.
Lassan ki lesz jelentve, hogy ne használj WiFit, a kábelt meg vágd el, akkor nem lesz baj! Emberek! NAS-ról van szó, amit esetlegesen online szeretnének a felhasználók használni!Zsarolóvírus ellen mint már talán itt is kifejtettem: ahol lehet snapshot, valamint természetesen egy külön - lehetőleg verziózott külső mentés.
-
#46824192
törölt tag
válasz
Mezga Aladár #70064 üzenetére
Nem reklámozom és nem is írom le ezt naponta, úgy gondolom csak szimplán beszélgetünk. Azt remélem még szabad...
-
-
#46824192
törölt tag
válasz
Multibit #70060 üzenetére
Kicsit erős a szakmai fórum név, amikor egyes topikokban (direkt nem nevezem meg, nehogy sértődés legyen) a gazdáknak és moderátoroknak kb. f..ja nincs a témával kapcsolatban.
Egyébként meg nem kell betojni , én világ életemben upnp -t használtam, normálisan , átgondoltan kell használni mindent ami neten lóg és no para.
Az elmúlt 20 évre visszagondolva nem nyitott még portot semmi sem aminek nem az volt a dolga. És a zsarolóvírus sem csak úgy a semmiből jön ,ezekhez kell egy jó adag user error is.
-
norral
aktív tag
válasz
norral #70049 üzenetére
Azt hiszem ezek maradtak a listán:
WD Red Plus 3.5 4TB 5400rpm 128MB SATA3 (WD40EFZX) ~34-35k
Seagate IronWolf 3.5 4TB 5900rpm 64MB SATA3 (ST4000VN008) -35-36kEzek közül melyik inkább? (Vagy ajánljatok akár 3.kat is)
Szerk:
Hosszú olvasás után a WD40EFAX-ot SMR miatt kizártam. A Pro és egyéb red CMR változatok jelentősen drágábbnak tűnnek. -
-
bb.bocs
őstag
Sziasztok. adott egy 718+. hozzá digis net, huawei router ami nincsen a listában. hogyan tudom beállítani? nem szeretnék a routeren minden egyes portbeállítást manuálisan csinálni, viszont így nem érem el kintről a nast (csak quickconnectel) köszönöm a segítséget.
-
#46824192
törölt tag
Egyelőre elégedetten használom a hyper backup appot a nason.
Most egy olyan problémába ütköztem , hogy W10 megosztott mappára kellene menteni időnként, viszont ez nem akar menni / nincs ilyen opció benne.Mivel nem akarok még egy appot a mentésekhez használni és ebben van titkosítás is , igy az lenne a kérdésem , hogy van valami opció , hogy win10 SMB megosztásra tudjon menteni?
(helyi hálóról van szó) -
Thomas16
tag
Sziasztok!
A Photo Station be van állítva, hogy automatikusan szinkronizálja a telefonom fotóit a NAS-ra, ha azonos hálózaton vannak.
Egy gondom van csak: valamiért duplikálva másolja fel a képeket, mindegyik képből lesz egy "_1' végű másolat is az eredeti kép mellett a NAS-on.Ezt hogy tudom beállítani, hogy megszűnjön?
Köszi! -
Magnat
veterán
válasz
Vastika #70043 üzenetére
NFS alatt sem működik, ha jól tévedek ... külső dlna szerverrel itt is fog indexelni, mert a beépített dlna arra számít, h SMB-n vagy a DSM felületén másolsz, gondolom azok triggerelik az indexelést, míg ha 3rd party dlna-t használsz, az maga oldja meg, MiniDlna pl saját maga 10 percenként indexelget automatice.
1ébként egy időben amikor verzióváltásnál elromlott az indexelő script amit a Transmission down szkriptjeként beállítottam és lusta voltam nekiállni átírni, annyit csináltam, h telefonról TC SMB plugin segítségével az adott film könyvtárát átneveztem úgy, h egy betűt a végére tettem aztán vissza eredeti nevére és már be is volt indexelve - ilyenkor ugyanis a kanapén tespedve nem volt kedvem géphez mászni, így ez volt a legkényelmesebb megoldás -
norral
aktív tag
válasz
Csabroncka #70045 üzenetére
Azt nem írtam, de összesen 10 giga ram van benne már most is. A gyári mellett belekerült egy 8-as HyperX (HX318LS11IB/8) nem olyan régen.
Újragondolom a méretet, mert ezzel nem számoltam. Leülök és kiszámolom mennyi hely kell akkor nekem az elkövetkező 5 évben. Azt sem írtam, de ha épp nincs világjárvány és használható az időjárás, akkor elég sokat videózom, azok meg eszik rendesen a helyet, de akkor nem lövünk a Plutóig, elég lesz a Mars is.
szerk:
Gyorsan meg is néztem mennyi van a greenekben: 77000
Akkor már tényleg nagyon nagyon esedékes az a csere... -
Csabroncka
addikt
válasz
norral #70044 üzenetére
Ennyi aktív torrenthez nem lemez, hanem ram kell! 2 giga ram alatt felejtsed el és lehet, hogy proci limit is lesz.
Az nem baj, hogy a maximum tárhelyre törekszel, de használd is ki. Most ár/értékben talán 3-4 Terrás példányok a legjobbak, mert azért 2X10 terra elég combos összeg. Ha beleszámolod, hogy 50.000 óránként érdemes lecserélni őket, akkor jobb ha fokozatosan emeled a méretet az évek alatt.
-
norral
aktív tag
Sziasztok!
218+-ba pluszba keresek új vinyókat. Új helyre költöztünk, ahol 1000/1000 mbites net van, így kicsit féltem a videótékázástól az 1000 éves wd green vinyóimat.
Eddig nem volt velük semmi, az egyiknél már reconnection count miatt szólt a NAS, de bad sector elvileg még nincs egyiken se.
Igazából ha már a net adott szeretnék sokkal több torrentet futtatni, mert eddig max 10 volt belőve egyszerre. Az új cél meg 100-200 lenne. Emellett az utóbbi időben nekiálltam fejleszteni néhány saját alkalmazást, ezek dockerben futnak, de van itt Maria DB is. Van egy csomó backup és sync egy másik lakásban lévő Syno nassal, illetve van egy külső vinyó, ahova szintén backupolok, ide valószínű a jobbik állapotú 2TB-os mostani green kerülne majd.
Szeretnék valami értelmes méretet mondjuk 2*10TB vagy akár többet, mert hosszú távra tervezek.
Szerk:
Nem szempont a hang, tuti nem a hálóban lesz, az előszobában meg kerreghet, ping-pongozhat, csinálhat amit akar.Köszi:
norral -
Vastika
tag
válasz
Magnat #70040 üzenetére
Ez érdekes... Tényleg nem ástam bele magam a dolgokba, mert nem volt kedvem, de erre pont nem gondoltam (máshogy meg nem próbáltam még másolni)
Van is pár másolandóm, mindjárt nekiesek a NAS felületén a File Station-ban, aztán kiderül az igazság :-)
(Mondjuk az érdekes, hogy QNAP-on egy nem a rendszer részét képező dlna szerver megbirkózott vele, hogy bekerült néhány új fájl a felügyelete alá tartozó területre, itt meg a rendszer része a szolgáltatás, és mégsem... Mindegy, ettől függetlenül még mindig jobban bejön a Synology, mint a QNAP ;-)
-
Vastika
tag
Nem félek a turkálástól csak már nincs kedvem hozzá ;-)
(Amúgy a "kezdetektől" kb. 15, de inkább több évig linux rendszergazdi voltam, úgyhogy alapjában véve nem félek egy kis parancssoros pötyögéstől - ezért is jut eszembe hamarabb, hogy ssh, stb., mint a kattintgatás, távoli szervereken elég ritkán kellett kattintgatni ;-) -
-
Véreshurka
senior tag
-
Vastika
tag
ssh, és mc, aztán a transmission mappájából átmozgatom a Filmek megosztott mappa megfelelő alkönyvtárába ;-)
(Meg átállítom a tulajdonost - jogosultságokat, mert nfs-en is meg van osztva a mappa, néha ott törlöm le, ami már nem kell)
A QNAP-on is így volt, és betűről betűre így csináltam...
Igaz, ott Twonky volt, és abban be lehetett állítani, hogy figyelje a változásokat, és azonnal intézkedjen, ütemezetten keressen változásokat, vagy egyáltalán ne foglalkozzon a változásokkal. -
Vastika
tag
válasz
Véreshurka #70033 üzenetére
Helló!
Köszönöm, ez jól hangzik ;-)
De ilyen turkáláshoz nincs kedvem...
Ha egy NAS ezt nem csinálja meg kapásból, akkor így jártam, rosszul választottam. Néha bejelentkezek, és rákattintok az újraindexelésre, legközelebb meg olyan NAS-t veszek, ami megbirkózik egy ilyen különleges, bonyolult, és ritkán felmerülő dologgal ;-)
Üdv: Vasti -
-
Véreshurka
senior tag
válasz
Vastika #70028 üzenetére
Szia!
Bár nálam nem a synology-s szolgáltatásokkal volt gondom, hanem az emby / plex páros-al, konkrétan nálam sem indexelt egyik sem automatikusan egy bizonyos idő után. Erről ezt a fórumbejegyzést találtam az emby fórumában még régebben: [link] és a 2. oldalon írták, hogy ez miért is van: [link] . Bár nem az emby-s topikból, de valahogyan eljutottam ebbe a topikba ( [link] ) ahol a legutolsó hsz-ben lévő parancs megoldotta a problémámat (jó 1-2 éve volt már, csak a böngészős könyvjelzőm segít visszaemlékezni):
sh -c '(sleep 90 && echo 204800 > /proc/sys/fs/inotify/max_user_watches)&'
Úgy legyen beállítva a feladat, hogy minden DSM indításakor lefusson:
User: root
Event: Boot-up
User defined script-nek pedig beilleszted a parnacsot.Esetleg egy próbát te is tehetsz vele, hátha nálad is megoldaná az auto scan problémát, maximum ha nem oldotta meg akkor kiveszed a feladatok közül, újraindításkor úgyis alaphelyzetbe áll, azért kell minden indításnál lefuttatni.
-
G.A.
aktív tag
válasz
Magnat #70024 üzenetére
Megoldva!
[Ez a videó] volt a megoldás. A benne látottakat az SSD-re telepített DSM 7.0-val végeztem el, majd "downgarde"-eltem a 7.0-t -> 6.2.4-re (ami a HDD-ken is fut), csak utána tettem a HDD-ket vissza. Presztó, minden megy. -
dkess
őstag
válasz
Vastika #70030 üzenetére
A kérdés nem arra irányult, hogy hány mappa van megosztva vagy, hogy működik-e a DLNA szolgáltatás.
A Te esetedben az automatikus indexelés kérdése lenne érdekes. Ez meg csak akkor fog működni, ha amennyiben a 'Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatás/Indexelt mappa' menüben pontosan (azaz pl. amennyiben a mappaelérést elváltoztattad, akkor az lehet gond) meg vannak adva az érintett mappák - ügyelve a megfelelő médiatípus(ok) kiválasztására.
Filmek/sorozatok esetén további lehetőség, hogy amennyiben a Médiaszerver alkalmazásban az 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' opciót bepipálod és a Video Station -ben beállítasz külön film és külön sorozat mappákat, akkor az indexelést követően DLNA -n keresztül a Video Station mappa alatt ott fognak sorakozni az indexelt filmek illetve sorozatok. Fontos, hogy ezt az utat választva az első bekezdésben leírtakat nem kell megtenni illetve beállítani (csak, ha külön zenéket és fotókat akarsz). Egyébként ezt az utat ajánlanám.
-
Vastika
tag
Egy szem mappa van megosztva (almappák természetesen vannak benne ;-) , csak videók (mkv, mp4, avi) , a mappa beállítása rendben van.
Működik is a dlna megosztás, három tévéről megy a filmnézés: csak ez a kellemetlen benne, ha valami változás van, akkor kézzel kell újraindexelni.
Kicsit nehezen hihető nekem, hogy a rendszer nem tudja - úgyhogy valószínűleg én nem látok valamit, amit látnom kellene! Csak azt nem látom, hogy mit nem látok ;-)
-
Vastika
tag
Sziasztok!
Van egy DS116 NAS-om, és az a hülyeség vele, hogy a médiaindexelés nem fut automatikusan, tehát nem frissül, ha egy új fájl kerül az "ellenőrzése alatt álló" könyvtárakba.
Most ha bekerül valami, akkor be kell jelentkeznem a web-es felületre, és nyomnom kell egy újraindexelést...
Ezelőtt QNAP + Twonky volt itthon, a Twonky automatikusan megoldotta (sőt a beépített médiaindexelő is, csak az lassú és erőforrás zabáló volt)
De a Synology-n sem a beépített nem tudja látszólag, sem Twonky-t nem találok :-(
Adjon valaki tanácsot, hogyan tudnám megoldani, hogy automatikusan működjön a dolog?
Üdv: Vasti -
dkess
őstag
válasz
Magnat #70025 üzenetére
Ne aggódj, ezt az Ultrastar-Gold kavarodást én sem tudom teljes mértékben lekövetni ...
Főleg már az "SMR purparlé" -t követően a Red "sima"/Plus/Pro vonalaknál lekövetni az átmatricázásokat/új szériákat stb. sem egyszerű, de ezeket - beleértve a régi szériákat is - még azért egyszeri halandó számára is tudható, de ez a "Ultrastar-Gold" dolog már túl megy minden szappanoperai magaslatokon is ...
Szerintem Gold -nál két dolgot érdemes figyelembevenni otthoni NAS -ba (mert pl. több garancia, nagy sebesség és nagy terhelhetőség és megbízhatóság) történő vételkor:
- ne legyen SMR vagy EAMR se (a jövőben e kettő kombinációja meg pláne). Az utóbbi leginkább csak azért mert aránylag új technológia még és kimondva is átmeneti megoldás a MAMR felé ...
- hangja lesz azért. Bár a kérdező csak egy HDD -t akar és (igaz csak 6 TB -ossal) pozitív tapasztalata is van Gold -al, de ha lehet mondani, akkor e tekintetben is egy új szintet fog képviselni a 16 vagy 18 TB -os verzió ... -
-
dkess
őstag
válasz
Magnat #70018 üzenetére
A válasz kacifántos, de egy biztos, hogy mindegyik a HGST volt Ultrastar szériájára épül technikailag. A mostani WD Ultrastar -okat is beleértve.
Ami biztos, hogy az Ultrastar -ok mindig Data Center HDD -k voltak. A Gold -ok is eredendően. Aztán újonnan a Gold -okból már van 'Enterprise class' sorozat is - pl. a 10 TB feletti KRYZ -ek mind az.
Kivonatosan az alábbi időszakban nagy volt a keveredés:
- 2015 Október: HGST gyártása leáll 7 évvel a WD akvizicíót követően,
- 2018 Október: WD bejelenti, hogy fokozatosan a Gold széria beolvad az Ultrastar -ba. A Gold EOL -ra jelölve,
- 2019 Szeptember: WD bejelenti, hogy a Gold márkanevet visszavezeti a piacra ...Ami érdekesség:
- Ultrastar -ból van SATA és SAS csatolós verzió is,
- Gold -ból csak SATA -s van.A Gold -okból van:
- CMR,
- aztán SMR,
- majd EAMR is van már egy-két típus (majd valamikor lesz MAMR is, ha elkészülnek),
- aztán ígérnek még EAMR SMR -t is (na az lesz a szép baleset).Mondjuk legalább ezeknél magukra a HDD -kre is rávésik, hogy SMR, ha az ...
-
kulu22
aktív tag
Az azért megvan, hogy a Gold-ok hangosak mint a fene és majdnem dupla annyit fogyasztanak mint a RED-ek? (legalábbis a 10TB-os)
-
G.A.
aktív tag
Üdv!
Egy kis problémát okoztam magamnak.
Van egy DS216J-m, amivel úgy gondoltam kipróbálom a DSM 7.0 béta verzióját. Ám akkora hülye (még) nem vagyok, hogy ezt a fontos meghajtón végezzem el. Volt elfekvőben egy 60as SSD, így a 2 HDD-t kivettem a NAS-ból, majd az SSD-re tettem fel a DSM 7.0-t. A szétszedés másik oka, a szükséges portalanítás volt, ha már szétszedem akkor miért ne nézzem meg...Ma visszaraktam a HDD-ket, a helyükre, ahol voltak.
A bekapcsolás során sajnos nem az várt, amire számítottam. A Syno Web Assistant a következővel várt:
"Azt észleltük, hogy a jelenlegi DS216J eszközének merevlemezét egy korábbi DS216J eszközről helyezte át, és a folytatás előtt egy újabb DSM telepítés szükséges."
Ilyenkor mit kell tennem? Kattintsak a Telepítés gombra? Adataim nem vesznek el? -
dkess
őstag
válasz
summers #70010 üzenetére
Valamiért sejtettem, hogy nagy méretű HDD -re vágysz (abból, hogy nem pl. nem az 5400 RPM -re mentél rá).
Gold -ból szerintem a 18 TB -ra menj rá. Ugyanabból a sorozatból ezt a méretet olcsóbban megkapod, mint a 16 TB -ot (egyik helyen akciózzák, ha jól látom): [link] .
Miért is emlegettem az elhelyezés kérdését is (mármint azon kívül, hogy nem tudom Nálad mi újság)? Azért, mert bár akkor ez a HDD egy 6 TB -os mellett egyedül lenne, de azért (némi képzavarral élve) "már szabad szemmel is észrevehető" hangja van
Egyszóval lesz hangja. Persze el lehet küldeni hibernálni, ha éppen nincs használva (külön második kötet lesz ugye) illetve ha nincs átkódolás (Plex) vagy terhelés filmnézés közben, akkor sincs erős seek hang, de egyébként azért lehet. Azaz, ha egy mód van rá, akkor ne a nappaliban vagy hálószobában legyen.
Ismételni tudom magam - igazából ez akkor lenne hangsúlyos kérdés, ha pl. lenne 4-5 db ilyen HDD, de ...
-
Zedd1963
csendes tag
-
summers
tag
DS720+ nas-ba kellene, és csak filmnézésre használom plex-en keresztül. Ha lehet 4K-s filmeket szoktam letölteni, ezért is szemezgetek egy 16TB-os vinyóval. Jelenleg van egy 6TB-os Gold vinyó a nas-ban, de hamarosan megtelik és törölni meg nem akarok. Red Pro vagy Gold hdd-t néztem ki. A gold-al nincs problémám, ez is szerverekbe lett kitalálva, úgyhogy szerintem nas-ba is tökéletes, de érdekelne, hogy mi a vélemény a red-ről, amit direkt nas-ra fejlesztettek ki, hogy jobb e mint a gold ezen a téren, red-em még soha nem volt, nincs róla tapasztalatom.
-
Sanyi.mTs
addikt
"A" helyen lévő NAS egyik mappájáról szeretnék biztonsági másolatot csinálni egy másik helyen lévő "B" NAS-sal, ami hetente 1-szer kapcsolna be a szinkronizáció idejére.
Ha jól rémlik, akkor ehhez a syno drive ajánlott. Ehhez kell VPN kapcsolat a két eszköz közé vagy müködik simán a neten keresztül? -
Sziasztok!
Használja valaki esetleg a Cloudflare szolgáltatást esetleg a nas-hoz?
-
dkess
őstag
válasz
summers #70002 üzenetére
Szia,
Az eddigi hsz -eid alapján kb. annyi szűrhető le, hogy valószínűleg DS720+ -ba lenne és a feladatai között lenne Plex is. Azonban nagyon más nem.
Pár dolgot még hozzáfűzhetnél esetleg ami segítene pontosabb javaslatban:
- milyen mérettartomány érdekelne,
- WD Red -ből melyik szériára gondolsz. Úgy egyébként a 'Plus' és 'Pro' kizárva?
- milyen NAS és milyen felhasználásra? Sebesség és hang mennyire számít? Külön helyiségben (pl. spájz, tároló, előszoba stb.) lenne vagy lakott helyiségben?Úgy egyébként egy nagyon általános észrevétel első körben: egy készülékben (NAS vagy bővítőegység) levő 8 -nál több HDD esetén a Gold ajánlott a kettő típuscsalád közül ...
-
válasz
Mezga Aladár #70004 üzenetére
Megkérdeztem miért nem IW inkább? Kevesebb problémát tapasztalok velük.
-
Dolphine
addikt
válasz
Mezga Aladár #70004 üzenetére
Talán arra gondolt a kolléga, hogy inkább egyik sem!
-
summers
tag
Hali!
Szerintetek a wd red vagy a wd gold jobb egy nas szerverbe?
-
Picco
addikt
válasz
totoka2 #69996 üzenetére
Kihagynam a one driveot/gdriveot, de Véreshurka elvtars altal ajanlott folder syncet kiprobalom. Egyebkent halon belul eleg ha szinkronizal, nem kell nekem mobil netrol sync meg ha boven bele is ferne a csomagomba.
Koszonom a segitseget es Borisznak is a kivalo cikksorozatot, sonat segitett nagyon :R
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Spórolós topik
- Automobilista 2
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Reklámblokkolók topikja
- Fotók, videók mobillal
- Path of Exile (ARPG)
- További aktív témák...
- ÚJ Lenovo LOQ 15IRX9 - QHD 165Hz - i7-13650HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - Win11 - 3 év garancia
- ÚJ CORE I7 12700 Z690 RIPTIDE GAMER MAX PC 32Gb RAM 1.0TB SSD GEFORCE RTX 3070TI 8GB DDR7 2ÉV GAR!
- Elektronikai hulladékot vásárolok!
- Bambu Lab P1 Series Hardened Steel Upgrade Combo
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest