Hirdetés
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Projektor topic
- Androidos tablet topic
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Gaming notebook topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen TV-t vegyek?
- Google Chromecast topic
- Azonnali informatikai kérdések órája
- OLED monitor topic
-
96500 - 96401
101769 - 100001 100000 - 98001 98000 - 97901 97900 - 97801 97800 - 97701 97700 - 97601 97600 - 97501 97500 - 97401 97400 - 97301 97300 - 97201 97200 - 97101 97100 - 97001 97000 - 96901 96900 - 96801 96800 - 96701 96700 - 96601 96600 - 96501 96500 - 96401 96400 - 96301 96300 - 96201 96200 - 96101 96100 - 96001 96000 - 95901 95900 - 95801 95800 - 95701 95700 - 95601 95600 - 95501 95500 - 95401 95400 - 95301 95300 - 95201 95200 - 95101 95100 - 95001 95000 - 94901 94900 - 94801 94800 - 94701 94700 - 94601 94600 - 94501 94500 - 94401 94400 - 94301 94300 - 94201 94200 - 94101 94100 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
defy456
aktív tag
Köszönöm.
Yt-on biztos van róla videó. Van valami olyan amit tudnom kell hozzá, de ott nem mutatják? Tényleg megelehetősen analfabéta vagyok ezen a területen.
Távolról meg tudom csinálni?
Van még esetleg arra mód, hogy mac-en a finder-ben elérhem távolró úgy mint helyi hálózaton? -
Magnat
veterán
Sziasztok!
Olyan problémába ütköztem a ds218play-emmel, hogy távolról(nem helyi hálózaton) iszonyúl lassan tudok letölteni a nas-ról a gépemre(350-40 kbit/s). Nagyobb fájlokat szeretnék rendszeresen átmozgatni (1-40Gb) és így gyakorlatilag lehetetlen. Quickconnect-el csatlakozom rá. Informatikai ismereteim nem nagyon vannak(gondolom ez a fő gond) kérlek emberi nyelven próbáljatok segítni.
Szia,
röviden, igen

QC tcp forgalom esetén szinte biztos, h átmegy a Syno szerverein, kérdés, h az hol van és mennyire terhelt ... ezexerint messze és nagyon
Jobb lenne ddns-t használni. -
Magnat
veterán
Nyilván felhasználás kérdése is, meg nem a világ teteje, de most megnéztem, a nasom csak ip4-en 71 udp és 61 tcp porton figyel, nem baj ha legalább egy részéről sejtem, mi mi

-
defy456
aktív tag
Sziasztok!
Olyan problémába ütköztem a ds218play-emmel, hogy távolról(nem helyi hálózaton) iszonyúl lassan tudok letölteni a nas-ról a gépemre(350-40 kbit/s). Nagyobb fájlokat szeretnék rendszeresen átmozgatni (1-40Gb) és így gyakorlatilag lehetetlen. Quickconnect-el csatlakozom rá. Informatikai ismereteim nem nagyon vannak(gondolom ez a fő gond) kérlek emberi nyelven próbáljatok segítni.
-
boborján2
őstag
Attól függ, mennyire jó a memóriád és mennyi portot használsz

Pl mondjuk, h a nas https portját (5001) elteszed az 55001-re a routerben, akkor ha lanon vagy és a nas címe 192.168.1.100, a ddns címed meg boborjan.ddns.org, akkor távolról így éred el:
boborjan.ddns.org:55001
lanon meg ha ddns névvel használod és van a routeredben nat loopback akkor szintén
boborjan.ddns.org:55001 vagy 192.168.1.100:5001
Ha viszont a nason állítod át, akkor lanon is az 55001 portot használhatod:
boborjan.ddns.org:55001 vagy 192.168.1.100:55001
Nem nagy ügy, de amikor tesztelsz valamit és van még más 10 dolog ami miatt lehet, h nem műxik akkor bele lehet zavarodni, ennyi.
Nem tudom ,,,nekem ez még nem okozott gondot.
De még ha okozna is, az appok elmentik a beállításokat, böngiben meg könyvjelző. -
Magnat
veterán
Attól függ, mennyire jó a memóriád és mennyi portot használsz

Pl mondjuk, h a nas https portját (5001) elteszed az 55001-re a routerben, akkor ha lanon vagy és a nas címe 192.168.1.100, a ddns címed meg boborjan.ddns.org, akkor távolról így éred el:
boborjan.ddns.org:55001
lanon meg ha ddns névvel használod és van a routeredben nat loopback akkor szintén
boborjan.ddns.org:55001 vagy 192.168.1.100:5001
Ha viszont a nason állítod át, akkor lanon is az 55001 portot használhatod:
boborjan.ddns.org:55001 vagy 192.168.1.100:55001
Nem nagy ügy, de amikor tesztelsz valamit és van még más 10 dolog ami miatt lehet, h nem műxik akkor bele lehet zavarodni, ennyi.
-
Magnat
veterán
l2tp-n a Synoban tényleg nincs állítási lehetőség, de ha a kolléga azt mondja, h műxik akkor biztosan be kell kapcsolni ezt az opciót amit mondott ... valójában az történik, h a nas tűzfalában van egy postrouting szabály ami egy masqarading, tehát ilyenkor te a virtuális csatolójával kerülsz egy hálózatba, és a nas úgy fog működni mint az otthoni routerek, csak neki a wan lábán nem az internet lesz hanem a te lanod, vhogy így:

Csak ugye ahhoz, h a lanon elérd a többi eszközt, meg kell mondani az eszköznek amin fut a vpn kliens, h ne csak a 10.2.0.0 ip-re menő forgalom menjen a 10.2.0.1 csatoló irányába, hanem mondjuk a 192.168.1.50-re menő is, (mondjuk ez a lanodon lévő másik eszközöd címe amit el szeretnél érni), de ezt l2tp esetében csak így tudod megtenni, h bekapcsolod az "Alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton" opciót, viszont ebben az esetben a teljes forgalom át fog menni az otthoni hálózatodon ami egyébként kimenne a netre ... szóval ha be van kapcsolva a vpn és letöltesz egy 5 gigás Ubuntu image-t, akkor ez be fog menni az otthoni hálódra és onnan megy hozzád, szóval ott generál 10GB forgalmat ... meg persze annyira lesz gyors az internetelérésed, ami az otthoni upload/download/ahol vagy download közül a legkisebb. És ha megnézed a neten a what is my ip.com-ot, akkor az otthoni címedet fogja visszaadni.
Ha ezt el akarod kerülni, akkor még meg lehet próbálni egy statikus route-ot csinálni, h csak a 192.168.1.x (ha nem ez az otthoni címtartományod, akkor persze arra kell megadni) irányba menő forgalmat küldje a vpn csatolód felé vhogy így:
route ADD 192.168.1.0 MASK 255.255.255.0 10.2.0.1
Ha ezt kiadod Win parancssorban, akkor restartig vagy a parancs törléséig a vpn csatoló felé fog menni a 192.168.1.0/24 alhálózatba menő összes kérés. (Ha meg -p paramétert is megadsz, akkor a restart sem törli)
-
boborján2
őstag
Ezt most nem értem teljesen.
Default portokat használok lan-on. Nem nagy dolog annak az 5-6 portnak a megjegyzése.
-
cigam
titán
-
Magnat
veterán
Egyetlen pici kényelmbeli dolog nem szól emellett, ha lanon ip alapján szólítod meg az eszközt, akkor észben kell tartani, h a port is más lesz amin eléred, de ha hairpin NAT-tal ddns név alapján, akkor tényleg ugyanaz mintha az eszközben írod át a portot..
-
Magnat
veterán
Tudtok valami fejleményt arra, hogy a levelezőben (ha a MailPlus-ban nem, akkor vélhetően a "gyengébb" Mail Station-ben sem) nem lehet felvenni outlook.com -os SMTP fiókot? Mivel ugye alkalmazás jelszót már nem támogat a Microsoft, és az OAuth2 technológiát meg vélhetően nem ismeri a szerencsétlen MailPlus, így az utolsó infó az volt, hogy várni kell, hogy a Syno méltóztasson végre implementálni a technológiát.
Itt írogattak erről a témáról.
Tehát, tud valaki valami biztatót a témában?

akosxyz: a quickconnect-et magasabb szinten (azaz, ha kicsit is szeretnéd biztonságosabban üzemeltetni a NAS-odat) szépen le kell tiltani.
Az elérésekhez az adott alkalmazások saját portokat használnak. Ezeket a portokat a saját routered tűzfalán ún. port továbbítással (más nevén: port átirányítással, azaz port forward) tovább kell, hogy irányítsd a NAS felé, és akkor szépen működni fog minden.
A rendszer által használt alapértelmezett portokat pl itt is megnézheted.Ezekből vannak, amit át szoktak állítani, pl. az alapértelmezett 5000/5001-es http/https portot is (amellett, hogy a http->https átirányítást beállítani is célszerű elvégezni.)
A https beállításhoz tanúsítványt akár a Let's Encrypt is biztosíthat Neked, és erről szerintem a Syno maga is ad tutorialt, ha szükséged volna rá.A port átirányításra itt a topicban is találhatsz infót rákeresve, de a routered help-je is segíthet, hogy nálad hogyan kell ezt megoldani.
A Synology tűzfalának beállításában pedig ez a leírás segíthet.
QC igazából bizonyos szempontból olyasmi mint egy Tailscale vagy egy Teamviewer, szóval annyira azért nem mondanám veszélyesnek, de tény, h ha a Synot megtörik, akkor a nasra is lesz esélyül bejutni ... de ez ugyanúgy igaz a fenti két másik eszközre is.
-
Argenon
csendes tag
-
IRO21
senior tag
Nálam működik L2TP-n is.
A kliensgépen a VPN kapcsolatnál be van pipálva az "Alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton"? (a speciális TCP/IPv4 fülön van)
OpenVPN-nél meg a VPN szerver beállításainál van egy "Ügyfelek kiszolgáló LAN-hoz való hozzáférésének engedélyezése".
Nullára végződő ip cím nem érvénytelen, ez csak a maszktól függ!
-
Patice
Topikgazda
Nekem DS923+ van és megvettem bele a 10 gigás LAN kártyát.
Ehhez a belső hálózatomat is fejlesztettem olyan switch-el, amin 2,5 gigás portok vannak + két SFP+ amik 10 gigásak.
Meg persze kelletthozzá egy SFP+ --> RJ45 adapter, hogy hagyományos rezes CAT kábellel be tudjam kötni.Nekem elsődlegesen a 2,5 gigás belső háló kihasználásához kellett, mert akkor nem voltak még ilyen Syno modellek. Szerencsére a Syno LAN kártyája kezeli az 1G és 10G közötti sebességeket is.
Viszont a 10G kihasználásához nem csak a hálózat kell, hanem a NAS-t is olyan gyors meghajtókkal kell megrakni, amik ki tudják használni ezt a sebességet, még ha nem is 100%-ig.
Meg a másik oldalnak is képesnek kell lennie erre.Amúgy nemsokára itt vannak a 2025-ös Syno modellek, azokon már gyárilag 2,5 Gigás LAN lesz, akár ezek is jók lehetnek neked.
-
merqree
őstag
-
boborján2
őstag
-
cigam
titán
Ennyire már én sem vágom a témát
Saját tudásból + némi chatgpt segítséggel raktam össze én is, mire kb. minden a helyére került és működik ahogy kell.
Nálad valami tűzfal szabály nem oké ,vagy a 10.x.x.x vpn tartományból tiltva van a route a belső hálózat felé.
Mivel nem vágom én sem teljesen az ilyeneket chatgpt-vel szoktam kisakkozni és sokszor töredék idő alatt megvan a megoldás ,mint netes keresésekkel és leírások olvasgatásával. És közben elkezdem megérteni ,mi miért és hogyan működik.
Egy próbát megérhet nálad is.
A tűzfal köszöni szépen jól van. Pl. ha kikapcsolom, akkor sem változik semmi. Ez inkább routolási problémának tűnik. Most hirtelen meg se tudom mondani, hogy a nullára végződő cím micsoda, mert hogy nem érvényes az szinte biztos.
makoss
BeeStation kicsit vakvágánynak tűnik mivel itt senkinek nincs
Ez ám a kikezdhetetlen színtiszta logika. Nem is értem miért gyártanak ilyen eszközöket
Ennyi idő alatt már vehettél volna magadnak egy (használt) belépő NAS-t, és megtapasztalhattad volna, hogy kell-e ez neked. Látszólag nem vagy hajlandó tanulni, megfogadni a tanácsokat, csak futod ugyanazokat a köröket. -
merqree
őstag
Akkor már ketten látjuk ugyanúgy, megnyugodtam.
Teljesen felesleges a default portokat birizgálni és portforwardolni, ha VPN-t használ az ember. -
merqree
őstag
Ha kizárólag VPNen keresztül kapcsolódik valaki a NASra, akkor miért jó birizgálni a default portokat?
Vagy csak én nem értem a dolgot?
Ha VPN-en keresztül lépek be, akkor az azt jelenti, hogy helyi hálózaton vagyok.
Ahhoz, hogy valaki be tudjon lépni a helyi hálózatra VPNen keresztül, ahhoz rendelkeznie kell egy VPN klienssel, és a hozzá tartozó konfigurációs file-lal.
Ha a NASon fut a VPN, akkor beállítható, hogy minden usernek külön legyen VPN profilja, és ahhoz is meg kell adnia a saját user jelszavát.
A routerben meg minden máshol csak a VPN portját kell forwardolni.Nekem így működik, igaz, nekem a routerben fut egy wireguard és szintén a routerben van beállítva a DDNS.
-
hemaka
nagyúr
Ha bazi nagy fajlokat kell mozgatni es van olyan gep, switch ami tudja a 10gigabitet, akkor van ertelme. De egyebkent erosen overkill. Az enyemen is van 10es, a mac minin is van 10-es port, szoval ott oke. De a router pl csak 2.5gigabites, szoval a ott mar overkill erosen.
-
tobias40
veterán
Vmi hasonló gond van nálam is mert az openvpn-el elérem a távoli routeremet böngészőben,de ha uanígy beírom a távoli nas belső ip-jét akkor nem jön be a DSM felülete.
Lehet vmi tűzfal szabály de ahhoz meg qrvára nem értek,hátha vki tud segíteni ebben...
Webdaw serverrel elérem a távoli nas felületét böngészőből.. -
makoss
veterán
-
boborján2
őstag
Ennyire már én sem vágom a témát
Saját tudásból + némi chatgpt segítséggel raktam össze én is, mire kb. minden a helyére került és működik ahogy kell.
Nálad valami tűzfal szabály nem oké ,vagy a 10.x.x.x vpn tartományból tiltva van a route a belső hálózat felé.
Mivel nem vágom én sem teljesen az ilyeneket chatgpt-vel szoktam kisakkozni és sokszor töredék idő alatt megvan a megoldás ,mint netes keresésekkel és leírások olvasgatásával. És közben elkezdem megérteni ,mi miért és hogyan működik.
Egy próbát megérhet nálad is.
-
cigam
titán
Nekem a QC alapból nem játszik ,mert most xpenologyval (pc-re telepített 7.2DSM) tolom.
Ddns névvel érem el ,open vpn -en keresztül.
Ugye az ovpn -nek akár mobilnethez vagy bármilyen egyéb net irányából kell a ddns név ,hogy tudja mi a nas külső wan oldali ip címe és hova kell csatlakozni (kivétel ha a szolgáltatótól van fix publikus ip címed), ha meg a vpn már fel van csatlakozva , akkor elegendő az appokba a nas belső címét megadni , hiszen ha otthon vagy a saját hálódon akkor az is elég. Ha meg távol vagy de vpn -el becsatlakozol , akkor megint csak otthon vagy
Szóval érted !?Igen ám, de ilyenkor nem válaszol egyetlen belső ip kérésre sem. Valami trükkös módom a vpn kliensnek kiosztott címtartomány, "nullás" címén pl 10.2.0.0 érem el magát a NAS-t. Nem tudom mitől, miért, de nálam l2tp-n csak így érem el kívülről.
-
boborján2
őstag
Lehet én kevertem itt meg a dolgokat, vagy rosszul fogalmaztam.
A lényeg, hogy beállítottam az OpenVPN-t és így gondoltam, hogy elég az az egy port forward a routerben, mivel kívülről úgyis vpn-en keresztül lépek majd be. Így a quickconnectet is kikapcsolnám, hogy lehető legbiztonságosabb legyek. Viszont a telefonomon a quickconnecttel léptem be a DS file alkalmazásba és a Driveba is. Gondoltam beírom az IP címet a belépéshez, de ott meg hibát dob. Szóval ezért kérdeztem, hogy milyen módon tudom használni az appokat a telefonomon, ha a quickconnect ki van kapcsolva?Nekem a QC alapból nem játszik ,mert most xpenologyval (pc-re telepített 7.2DSM) tolom.
Ddns névvel érem el ,open vpn -en keresztül.
Ugye az ovpn -nek akár mobilnethez vagy bármilyen egyéb net irányából kell a ddns név ,hogy tudja mi a nas külső wan oldali ip címe és hova kell csatlakozni (kivétel ha a szolgáltatótól van fix publikus ip címed), ha meg a vpn már fel van csatlakozva , akkor elegendő az appokba a nas belső címét megadni , hiszen ha otthon vagy a saját hálódon akkor az is elég. Ha meg távol vagy de vpn -el becsatlakozol , akkor megint csak otthon vagy
Szóval érted !? -
cigam
titán
-
Sanyi.mTs
addikt
-
makoss
veterán
-
akosxyz
senior tag
Lehet én kevertem itt meg a dolgokat, vagy rosszul fogalmaztam.
A lényeg, hogy beállítottam az OpenVPN-t és így gondoltam, hogy elég az az egy port forward a routerben, mivel kívülről úgyis vpn-en keresztül lépek majd be. Így a quickconnectet is kikapcsolnám, hogy lehető legbiztonságosabb legyek. Viszont a telefonomon a quickconnecttel léptem be a DS file alkalmazásba és a Driveba is. Gondoltam beírom az IP címet a belépéshez, de ott meg hibát dob. Szóval ezért kérdeztem, hogy milyen módon tudom használni az appokat a telefonomon, ha a quickconnect ki van kapcsolva? -
boborján2
őstag
Eddig így is használtam neten keresztüli eléréshez, természetesen megváltoztattam a gyáriról őket, csak gondoltam, ha már vpn-t beállítok, akkor azon keresztül fogom elérni. De akkor ez nem játszik. Így visszarakom a port forwardingot az alkalmazásokhoz és ennyi. Köszönöm a segítséget!

Ha már vpn -el ,az egy db nyitott vpn porton bejutsz a saját belső hálódra, a többi portra nincs szükség , mert egy alhálón leszel a nassal.
Vagy van még valami extra kavarás a sztori an amit nem olvastam
? -
akosxyz
senior tag
Eddig így is használtam neten keresztüli eléréshez, természetesen megváltoztattam a gyáriról őket, csak gondoltam, ha már vpn-t beállítok, akkor azon keresztül fogom elérni. De akkor ez nem játszik. Így visszarakom a port forwardingot az alkalmazásokhoz és ennyi. Köszönöm a segítséget!

-
boborján2
őstag
Meg sem kell változtatni, elég a routerben a forwardnál a hozzárendelt külső porthoz random mást beírni.
Legalábbis én így szoktam, már csak azért is mert a default portokak nagyobb macera átírkálni.
-
kicsi83
tag
Igen, mivel ahogy írta a kolléga is minden alkalmazás saját portot használ. Az alapértelmezett portokat erősen javasolt változtatni.
-
akosxyz
senior tag
Tudtok valami fejleményt arra, hogy a levelezőben (ha a MailPlus-ban nem, akkor vélhetően a "gyengébb" Mail Station-ben sem) nem lehet felvenni outlook.com -os SMTP fiókot? Mivel ugye alkalmazás jelszót már nem támogat a Microsoft, és az OAuth2 technológiát meg vélhetően nem ismeri a szerencsétlen MailPlus, így az utolsó infó az volt, hogy várni kell, hogy a Syno méltóztasson végre implementálni a technológiát.
Itt írogattak erről a témáról.
Tehát, tud valaki valami biztatót a témában?

akosxyz: a quickconnect-et magasabb szinten (azaz, ha kicsit is szeretnéd biztonságosabban üzemeltetni a NAS-odat) szépen le kell tiltani.
Az elérésekhez az adott alkalmazások saját portokat használnak. Ezeket a portokat a saját routered tűzfalán ún. port továbbítással (más nevén: port átirányítással, azaz port forward) tovább kell, hogy irányítsd a NAS felé, és akkor szépen működni fog minden.
A rendszer által használt alapértelmezett portokat pl itt is megnézheted.Ezekből vannak, amit át szoktak állítani, pl. az alapértelmezett 5000/5001-es http/https portot is (amellett, hogy a http->https átirányítást beállítani is célszerű elvégezni.)
A https beállításhoz tanúsítványt akár a Let's Encrypt is biztosíthat Neked, és erről szerintem a Syno maga is ad tutorialt, ha szükséged volna rá.A port átirányításra itt a topicban is találhatsz infót rákeresve, de a routered help-je is segíthet, hogy nálad hogyan kell ezt megoldani.
A Synology tűzfalának beállításában pedig ez a leírás segíthet.
Azt hittem meg tudom úgy oldani, hogy pl a DSM-nek beállított, amúgy alapból 5001-es portot, nem nyitom ki a routerben. És csak a vpn port lenne nyitva. De akkor ez nem opció, mindenképp kell forwardolnom azt a portot is, ha használni akarom a ds file és ds drive alkalmazást.
-
MrCsiT
addikt
Tudtok valami fejleményt arra, hogy a levelezőben (ha a MailPlus-ban nem, akkor vélhetően a "gyengébb" Mail Station-ben sem) nem lehet felvenni outlook.com -os SMTP fiókot? Mivel ugye alkalmazás jelszót már nem támogat a Microsoft, és az OAuth2 technológiát meg vélhetően nem ismeri a szerencsétlen MailPlus, így az utolsó infó az volt, hogy várni kell, hogy a Syno méltóztasson végre implementálni a technológiát.
Itt írogattak erről a témáról.
Tehát, tud valaki valami biztatót a témában?

akosxyz: a quickconnect-et magasabb szinten (azaz, ha kicsit is szeretnéd biztonságosabban üzemeltetni a NAS-odat) szépen le kell tiltani.
Az elérésekhez az adott alkalmazások saját portokat használnak. Ezeket a portokat a saját routered tűzfalán ún. port továbbítással (más nevén: port átirányítással, azaz port forward) tovább kell, hogy irányítsd a NAS felé, és akkor szépen működni fog minden.
A rendszer által használt alapértelmezett portokat pl itt is megnézheted.Ezekből vannak, amit át szoktak állítani, pl. az alapértelmezett 5000/5001-es http/https portot is (amellett, hogy a http->https átirányítást beállítani is célszerű elvégezni.)
A https beállításhoz tanúsítványt akár a Let's Encrypt is biztosíthat Neked, és erről szerintem a Syno maga is ad tutorialt, ha szükséged volna rá.A port átirányításra itt a topicban is találhatsz infót rákeresve, de a routered help-je is segíthet, hogy nálad hogyan kell ezt megoldani.
A Synology tűzfalának beállításában pedig ez a leírás segíthet.
-
akosxyz
senior tag
Sziasztok, a DS File, Drive, Photos alkalmazás csak quickconnecttel működik?
Most jutottam odáig végre, hogy az OpenVPN-t is beállítottam a nas-on. Működik is jól. Ezért a DSM port forwardingot kikapcsoltam a routerben, csak a vpn-é maradt meg és a download stationé. Viszont így nem tudom, hogy quickconnect helyett hogyan lépjek be az alkalmazásokba
Vagy igazából maradhat a quickconnect is? Vagy az kevésbé biztonságos megoldás? -
cigam
titán
-
Sanyi.mTs
addikt
Én leginkább nagyobb fájlokkal foglalkozom, mostanában 99% videó, sorozatok, 1080p,4K mozifilmek.
De még ráér + az optika sincs még kiépítve teljesen nálunk, de amire kell az otthoni hálózat + távoli elérés, ismerősökkel való megosztás irányítottan (3-5 embertől nem több egyszerre)#96453 Sanyi.mTs Egyáltalán nem sűrgős! Kb július-augusztus attól függ melyik, mert amiket betettem (DS723+
DS224+, durván 50eFt a különbség)
havonta 50-70eFt-ot tudok félretenni a hasonló "szórakozásaimra"
De most még érdeklődöm, 0-án vagyok mert másra kellett...
#96454 Multibit Hozzáteszem ha lehetséges! Ha nem, akkor szerintem a DS224+ is elég
bármelyik gyártó NASát választod, ajánlott egy (USB-s) szünetmentes tápegységet (UPS) elé rakni.
-
IRO21
senior tag
Ha 2 Syno nas között akarnék megosztott könyvtárakat "szinkronizálni"(először lementeni) akkor melyik megoldás a legjobb?
Openvpn kapcsolat megvan a 2 eszköz között,a Hyper Backup-al egy mentési filét hozott létre ami ót csak specko syno alkalmazással lehet tallózni.
Vagy maradjak a Webdav megoldásnál?
Szeretnék a vpn megoldást mert azt biztonságosabbnak érzem,de lehet nem így van?
Rsync-et is néztem de ott nem értem teljesen hogy mit hogyan kell beállítani.
Hetente/havonta 1x mentenék A-ból B-be,és nem is szinkron lenne ez csak egy távoli "mentés" a családi fotókról-videókról,fontosabb dolgoktól.
220+-ról mentenék 212j-re(tudom régi de talán erre még való) telekom optikán,le-fel töltési sebességek megoldottak.
Ki hogyan oldaná ezt meg a vpn kapcsolaton belül?"...megosztott könyvtárakat szinkronizálni..."
Van egy funkció, amit pont így hívnak

Shared Folder Sync | DSM - Synology Knowledge CenterA háttérben ez is rsync-et használ és nagyon egyszerű beállítani.
-
boborján2
őstag
-
makoss
veterán
Beállítani jó esetben egyszer kell.
Utána meg évekig nem kell hozzányúlni , max akkor ha jelszó csere van van 1-2 júzer jön megy akinek kell account.Az elején van még az újdonság varázsa nevű dolog, hogy az ember többet is nézegeti a kelleténél, de az is elmúlik és utána csak ketyeg a sarokban.
Én is így gondoltam
Neked van BeeStation? -
boborján2
őstag
Beállítani jó esetben egyszer kell.
Utána meg évekig nem kell hozzányúlni , max akkor ha jelszó csere van van 1-2 júzer jön megy akinek kell account.Az elején van még az újdonság varázsa nevű dolog, hogy az ember többet is nézegeti a kelleténél, de az is elmúlik és utána csak ketyeg a sarokban.
-
makoss
veterán
Én leginkább nagyobb fájlokkal foglalkozom, mostanában 99% videó, sorozatok, 1080p,4K mozifilmek.
De még ráér + az optika sincs még kiépítve teljesen nálunk, de amire kell az otthoni hálózat + távoli elérés, ismerősökkel való megosztás irányítottan (3-5 embertől nem több egyszerre)#96453 Sanyi.mTs Egyáltalán nem sűrgős! Kb július-augusztus attól függ melyik, mert amiket betettem (DS723+
DS224+, durván 50eFt a különbség)
havonta 50-70eFt-ot tudok félretenni a hasonló "szórakozásaimra"
De most még érdeklődöm, 0-án vagyok mert másra kellett...
#96454 Multibit Hozzáteszem ha lehetséges! Ha nem, akkor szerintem a DS224+ is elég
Felmerült a Synology BeeStation is de nincs sem ismerősnek, sem fórumosnak sem itt még akitől tudnák érdeklődni ez ügyben (még)...
Az állítólagos könnyebb beállítás ami vonzó lehet ennél, viszont ezt nem igen lehet beállítani otthoni hálózatba.
-
makoss
veterán
Ha ez kérdésként felmerül, akkor nincs rá szükséged. Mi indokolja, az ekkora sebesség kiépítését?
Nézd meg mennyibe kerül egy 10GB-es switch. Plusz miket kötnél rá? Azokon is ki kellene építeni ezt a kapcsolatot, nem beszélve az újrakábelezésről.
El nem tudom képzelni, hogy otthon mi szükséged lehetne rá. Mennyire jellemző, hogy többb 100GB-ot vagy TB-okat mozgatsz napi rendszerességgel?Én leginkább nagyobb fájlokkal foglalkozom, mostanában 99% videó, sorozatok, 1080p,4K mozifilmek.
De még ráér + az optika sincs még kiépítve teljesen nálunk, de amire kell az otthoni hálózat + távoli elérés, ismerősökkel való megosztás irányítottan (3-5 embertől nem több egyszerre)#96453 Sanyi.mTs Egyáltalán nem sűrgős! Kb július-augusztus attól függ melyik, mert amiket betettem (DS723+
DS224+, durván 50eFt a különbség)
havonta 50-70eFt-ot tudok félretenni a hasonló "szórakozásaimra"
De most még érdeklődöm, 0-án vagyok mert másra kellett...
#96454 Multibit Hozzáteszem ha lehetséges! Ha nem, akkor szerintem a DS224+ is elég
-
hemaka
nagyúr
Én is ezt javaslom, annak már értelme is van, otthon is kiépíthető normális összegből, optikai nettel is kihasználhatóbb, mint a 10gigabit, ami nem mostanában lesz, pláne upban.
-
Multibit
nagyúr
-
Sanyi.mTs
addikt
Mennyire sürgős? Ha hihetünk a netre kikerült infóknak, akkor idei év első felében várható a DS225+/425+/725+ széria, amin már alapból 2.5G-s ethernet port lesz.
-
cigam
titán
Köszi, de amúgy elég nekem az is, hogy jó-e ez, használja így valaki, van értelme vagy nem?
Egy ds223 tulaj mondta, hogy elég gyors már az is, de ha újat venne akkor DS224+et venne
#96448 Borisz76 Nem néztem teljesen végig, de ahogy AnonimInc. Balázs is mondta: SSD gyors, tár kicsi, drága. HDD lassú, nagy, olcsóbb
#96449 Magnat Az első linkedet nem értem mivel abszolut kezdő vagyok, még nem vágom mi mi
A 2. link jó megoldás, mindig bírtam az ilyen kütyüket
Ha ez kérdésként felmerül, akkor nincs rá szükséged. Mi indokolja, az ekkora sebesség kiépítését?
Nézd meg mennyibe kerül egy 10GB-es switch. Plusz miket kötnél rá? Azokon is ki kellene építeni ezt a kapcsolatot, nem beszélve az újrakábelezésről.
El nem tudom képzelni, hogy otthon mi szükséged lehetne rá. Mennyire jellemző, hogy többb 100GB-ot vagy TB-okat mozgatsz napi rendszerességgel? -
makoss
veterán
Szia,
2 lemezes tömbhöz sztem semmi ... a 2.5Gbe tökéletes, bár nem tudom, h ezekre a nasokra van-e megoldás, régebbikre igen. Ha ssd-t teszel be lemezek helyett akkor persze már látod a sebességnövekedést, illetve még akkor, ha az nvme ssd-t a 723+-ban megmókolod storagenak, de azt sem szabad elfelejteni, h ahhoz azért kell 10gigás switch is ... biztos van az a felhasználás amikor jól jön (mondjuk Proxmox HA clusterhez), de sztem általánosságban SOHO környezetben kevesen használnák ki.
Köszi, de amúgy elég nekem az is, hogy jó-e ez, használja így valaki, van értelme vagy nem?
Egy ds223 tulaj mondta, hogy elég gyors már az is, de ha újat venne akkor DS224+et venne
#96448 Borisz76 Nem néztem teljesen végig, de ahogy AnonimInc. Balázs is mondta: SSD gyors, tár kicsi, drága. HDD lassú, nagy, olcsóbb
#96449 Magnat Az első linkedet nem értem mivel abszolut kezdő vagyok, még nem vágom mi mi
A 2. link jó megoldás, mindig bírtam az ilyen kütyüket
-
fatal`
titán
Szia,
2 lemezes tömbhöz sztem semmi ... a 2.5Gbe tökéletes, bár nem tudom, h ezekre a nasokra van-e megoldás, régebbikre igen. Ha ssd-t teszel be lemezek helyett akkor persze már látod a sebességnövekedést, illetve még akkor, ha az nvme ssd-t a 723+-ban megmókolod storagenak, de azt sem szabad elfelejteni, h ahhoz azért kell 10gigás switch is ... biztos van az a felhasználás amikor jól jön (mondjuk Proxmox HA clusterhez), de sztem általánosságban SOHO környezetben kevesen használnák ki.
Van, ugyanúgy USB-n.
-
Magnat
veterán
Szia,
2 lemezes tömbhöz sztem semmi ... a 2.5Gbe tökéletes, bár nem tudom, h ezekre a nasokra van-e megoldás, régebbikre igen. Ha ssd-t teszel be lemezek helyett akkor persze már látod a sebességnövekedést, illetve még akkor, ha az nvme ssd-t a 723+-ban megmókolod storagenak, de azt sem szabad elfelejteni, h ahhoz azért kell 10gigás switch is ... biztos van az a felhasználás amikor jól jön (mondjuk Proxmox HA clusterhez), de sztem általánosságban SOHO környezetben kevesen használnák ki.
-
Borisz76
nagyúr
-
tobias40
veterán
Ha 2 Syno nas között akarnék megosztott könyvtárakat "szinkronizálni"(először lementeni) akkor melyik megoldás a legjobb?
Openvpn kapcsolat megvan a 2 eszköz között,a Hyper Backup-al egy mentési filét hozott létre ami ót csak specko syno alkalmazással lehet tallózni.
Vagy maradjak a Webdav megoldásnál?
Szeretnék a vpn megoldást mert azt biztonságosabbnak érzem,de lehet nem így van?
Rsync-et is néztem de ott nem értem teljesen hogy mit hogyan kell beállítani.
Hetente/havonta 1x mentenék A-ból B-be,és nem is szinkron lenne ez csak egy távoli "mentés" a családi fotókról-videókról,fontosabb dolgoktól.
220+-ról mentenék 212j-re(tudom régi de talán erre még való) telekom optikán,le-fel töltési sebességek megoldottak.
Ki hogyan oldaná ezt meg a vpn kapcsolaton belül? -
Magnat
veterán
Szia,
2 lemezes tömbhöz sztem semmi ... a 2.5Gbe tökéletes, bár nem tudom, h ezekre a nasokra van-e megoldás, régebbikre igen. Ha ssd-t teszel be lemezek helyett akkor persze már látod a sebességnövekedést, illetve még akkor, ha az nvme ssd-t a 723+-ban megmókolod storagenak, de azt sem szabad elfelejteni, h ahhoz azért kell 10gigás switch is ... biztos van az a felhasználás amikor jól jön (mondjuk Proxmox HA clusterhez), de sztem általánosságban SOHO környezetben kevesen használnák ki.
-
makoss
veterán
Üdv!
Van itt valaki olyan aki használ 10 GbE csatlakozást és van is értelme?
Azért kérdezem mert e kettő között variálok melyik kellene:
DS723+
DS224+
Nem tudom később kelleni fog-e nekem...
A DS224+-ról is vannak jó vélemények... -
stigma
addikt
Hi, nem tudom neked mi a kényelmes, docker-compose.yml vagy Portainer, de az alábbi sort szúrd be a stackbe, valahogy így nézzen ki:
Ez az a sor ami kell:
network_mode: host
Stackem/docker-compose fájlom így néz ki.
services:
qbittorrent:
image: lscr.io/linuxserver/qbittorrent:latest
container_name: qbittorrent
network_mode: host
....Hosszú a leírásom, de Syno tűzfal bekapcsolva, Docker alhálózat engedélyezve, routerben TCP/UDP port engedélyezve és már csak ez kellett, de végül meglett, hogy ne passzívan töltsek fel, hanem aktív legyek a Syno NAS-on.
-
stigma
addikt
Hi, köszi a segítséget, ne tudd meg mióta szívok és olvasok utána mindennek, de erre nem gondoltam volna soha.
Qbittorrentben most zöld földgömb van, aktív vagyok
.
Ezer hála, szép estét.
-
hemaka
nagyúr
-
Patice
Topikgazda
-
cigam
titán
-
fatal`
titán
Hi, köszi az infót.

Az elmúlt 2 évben nem igazán dockeretem, így eléggé elfelejtettem sok mindent.
Vagy a Stackben a network_mode mód esetében "bridge"-ről gondolom "host"-ra írjam át (Ezt találtam), vagy portfowardoláshoz van valami példád mit írjak be?Gyors rágugliztam, de össze-vissza atlálok leírást róla.
A portforwardot nem tudom, az egy szem publikált konténerem host módban van. Igen, a network modeot kell hostra tenni ehhez. Ez az egyszerűbb, nyilván figyelni kell a port ütközésekre ebben az esetben (hasonlóan mintha natív alkalmazást futtatnál konténer helyett).
-
stigma
addikt
Hi, köszi az infót.

Az elmúlt 2 évben nem igazán dockeretem, így eléggé elfelejtettem sok mindent.
Vagy a Stackben a network_mode mód esetében "bridge"-ről gondolom "host"-ra írjam át (Ezt találtam), vagy portfowardoláshoz van valami példád mit írjak be?Gyors rágugliztam, de össze-vissza atlálok leírást róla.
-
huan
őstag
-
fatal`
titán
Sziasztok.
Abban kérnék segítségwet, hogy a múltkori változtatást melyet javasoltatok megtettem (Tűzfal kikapcs, router újrahúz) de sajnos nem oldották meg a gondot bajt, mégpedig hogy Dockerbe telepített Qbittorrent esetén Passzív vagyok, pedig nem vagyok NAT-olva.
Eredeti hsz-em egyben itt van: Link
Synology routerben ezek a tűzfalbeállítások: [kép]
Sorban így néz ki:
- Első részben minden alkalmazást kijelöltem engedélyeztem
- Második részben az itt látható összes alkalmazást engedélyeztem benne, ami az alábbi alhálózatba van (Docker)
- Harmadik a publikus IP címem
- Localizáció : csak magyar és német IP-K ellenőrzése
- Minden alkalmazás tiltása.
Dockerben Qbittorent telepítve, Synology tűzfal bekapcsolva, sajnos Passzívat mutat.
Routerben TCP és UDP portok engedélyezve, melyeket a Qbit feltöltésre beállítok.
Passzív maradok akkor is, ha:
- Kikapcsolom a synology tűzfalat
- Újra is telepítettem a router
- Újra is telepítettem a Docker konténert és használtam más portokat is.
Amit nem értek viszont az az, ha megvizsgálom a nyitott portjaimat, melyeket megadtam, akkor azt írja a portchecker, ping.eu hogy nyitva vannak.
Ha asztali gépemre telepítem a Qbit Windows Kliens-t , beállítom ahogy szoktam akkor ott viszont azt mutatja hogy aktív vagyok.
Amiben még gondolkodtam aza Docker esetében az iptables...Ide hogy engedélyezek portokat az egyes alkalmazásokhoz?
A dockerben futó konténernek saját hálózata lesz alapból, oda nem jut be a kommunikáció egy sima port forwardtól a NAS-ra.
Tedd host módba a konténert (vagy forwardold tovább a portot).
-
stigma
addikt
Sziasztok.
Abban kérnék segítségwet, hogy a múltkori változtatást melyet javasoltatok megtettem (Tűzfal kikapcs, router újrahúz) de sajnos nem oldották meg a gondot bajt, mégpedig hogy Dockerbe telepített Qbittorrent esetén Passzív vagyok, pedig nem vagyok NAT-olva.
Eredeti hsz-em egyben itt van: Link
Synology routerben ezek a tűzfalbeállítások: [kép]
Sorban így néz ki:
- Első részben minden alkalmazást kijelöltem engedélyeztem
- Második részben az itt látható összes alkalmazást engedélyeztem benne, ami az alábbi alhálózatba van (Docker)
- Harmadik a publikus IP címem
- Localizáció : csak magyar és német IP-K ellenőrzése
- Minden alkalmazás tiltása.
Dockerben Qbittorent telepítve, Synology tűzfal bekapcsolva, sajnos Passzívat mutat.
Routerben TCP és UDP portok engedélyezve, melyeket a Qbit feltöltésre beállítok.
Passzív maradok akkor is, ha:
- Kikapcsolom a synology tűzfalat
- Újra is telepítettem a router
- Újra is telepítettem a Docker konténert és használtam más portokat is.
Amit nem értek viszont az az, ha megvizsgálom a nyitott portjaimat, melyeket megadtam, akkor azt írja a portchecker, ping.eu hogy nyitva vannak.
Ha asztali gépemre telepítem a Qbit Windows Kliens-t , beállítom ahogy szoktam akkor ott viszont azt mutatja hogy aktív vagyok.
Amiben még gondolkodtam aza Docker esetében az iptables...Ide hogy engedélyezek portokat az egyes alkalmazásokhoz?
-
Csabroncka
addikt
+1 szerintem egy nagyon jó funkció és a legjobb, hogy könyvtáralapon hozzáférsz!
-
AiRLAC
veterán
Köszi, már tisztul a kép !
@Csabroncka : Igen, most van napvégi hyper backup 23.00-kor, de akkor ezt a snapshotot is bedobom a főnökségnek, hogy van-e rá igény! ( Az mostani rendszergazda ezt soha nem vetette fel, én meg tök laikus vagyok, és most ásom bele magam a témába
) @cigam : Köszi, köszi, már tényleg kezdem kicsit jobban átlátni ezt az egészet!
Nem kell megkérdezni, be kell kapcsolni.
-
nubu015
tag
Köszi, már tisztul a kép !
@Csabroncka : Igen, most van napvégi hyper backup 23.00-kor, de akkor ezt a snapshotot is bedobom a főnökségnek, hogy van-e rá igény! ( Az mostani rendszergazda ezt soha nem vetette fel, én meg tök laikus vagyok, és most ásom bele magam a témába
) @cigam : Köszi, köszi, már tényleg kezdem kicsit jobban átlátni ezt az egészet!
-
AiRLAC
veterán
"mondjuk egy hónapig ha óránként ment" változást ment. Szerintem rendszeres napvégi mentés mellett (amiből van visszamenőleges X hónapra forgatás) csak adott napon belül munkaidőben van rá igény. Én így állítottam be fél óránként a törzsidő +- 2 órára. Ennek a lényege az, hogy a felülírnak valamit, törölnek, megsérül és azt észre is veszik akkor rögtön orvosolható a hiba. A snapshot forgatását pedig úgy állítottam be, hogy az egyes mentések 24 óránként törlődtek: a mai 7 órás spshot felülírta a tegnapit...
Ez pl. nálunk nagyon kevés lenne, itt 5-7-30 napos snapshot megtartási szabályok vannak attól függően hogy miről van szó és még néha így is kevés lehet (bár ez inkább az 5-7 naposokkal fordul elő). Ezen felül vannak persze VM snapshotok is külön ha kell.
-
cigam
titán
köszi, köszi !
Nagyjából lejött hogy mit csinál, a snapshot, de a részletek érdekeltek volna, hogy ez valamiféle hyperbackup, ami rendesen fizikailag lementi a fájlt, meg tömöríti meg a duplikátumokat kiszűri, vagy valamiféle metaadatokat ment csak le amiből vissza tudja állítani fájl, meg hogy mennyi erőforrást, és helyet zabál. ~2.2Tb-nak mennyi a snapshot-ja mondjuk egy hónapig ha óránként ment ? Ez mennyire fogja meg a nast ?Otthon, saját adataimon szívesen kísérletezek vele, de munkahelyi cuccal, azért nem merném bevállalni!
( A kollégák meglincselnek nyomtatópapírral, ha ledöglesztem a rendszert, és belassulnak az autocades, meg térinfós rajzaik.
) -
Kisnyikhaj
csendes tag
-
Csabroncka
addikt
köszi, köszi !
Nagyjából lejött hogy mit csinál, a snapshot, de a részletek érdekeltek volna, hogy ez valamiféle hyperbackup, ami rendesen fizikailag lementi a fájlt, meg tömöríti meg a duplikátumokat kiszűri, vagy valamiféle metaadatokat ment csak le amiből vissza tudja állítani fájl, meg hogy mennyi erőforrást, és helyet zabál. ~2.2Tb-nak mennyi a snapshot-ja mondjuk egy hónapig ha óránként ment ? Ez mennyire fogja meg a nast ?Otthon, saját adataimon szívesen kísérletezek vele, de munkahelyi cuccal, azért nem merném bevállalni!
( A kollégák meglincselnek nyomtatópapírral, ha ledöglesztem a rendszert, és belassulnak az autocades, meg térinfós rajzaik.
) "mondjuk egy hónapig ha óránként ment" változást ment. Szerintem rendszeres napvégi mentés mellett (amiből van visszamenőleges X hónapra forgatás) csak adott napon belül munkaidőben van rá igény. Én így állítottam be fél óránként a törzsidő +- 2 órára. Ennek a lényege az, hogy a felülírnak valamit, törölnek, megsérül és azt észre is veszik akkor rögtön orvosolható a hiba. A snapshot forgatását pedig úgy állítottam be, hogy az egyes mentések 24 óránként törlődtek: a mai 7 órás spshot felülírta a tegnapit...
-
AiRLAC
veterán
köszi, köszi !
Nagyjából lejött hogy mit csinál, a snapshot, de a részletek érdekeltek volna, hogy ez valamiféle hyperbackup, ami rendesen fizikailag lementi a fájlt, meg tömöríti meg a duplikátumokat kiszűri, vagy valamiféle metaadatokat ment csak le amiből vissza tudja állítani fájl, meg hogy mennyi erőforrást, és helyet zabál. ~2.2Tb-nak mennyi a snapshot-ja mondjuk egy hónapig ha óránként ment ? Ez mennyire fogja meg a nast ?Otthon, saját adataimon szívesen kísérletezek vele, de munkahelyi cuccal, azért nem merném bevállalni!
( A kollégák meglincselnek nyomtatópapírral, ha ledöglesztem a rendszert, és belassulnak az autocades, meg térinfós rajzaik.
) A snapshot a változásokat menti, attól függ a növekedés mértéke hogy mennyi adat változott.
-
nubu015
tag
köszi, köszi !
Nagyjából lejött hogy mit csinál, a snapshot, de a részletek érdekeltek volna, hogy ez valamiféle hyperbackup, ami rendesen fizikailag lementi a fájlt, meg tömöríti meg a duplikátumokat kiszűri, vagy valamiféle metaadatokat ment csak le amiből vissza tudja állítani fájl, meg hogy mennyi erőforrást, és helyet zabál. ~2.2Tb-nak mennyi a snapshot-ja mondjuk egy hónapig ha óránként ment ? Ez mennyire fogja meg a nast ?Otthon, saját adataimon szívesen kísérletezek vele, de munkahelyi cuccal, azért nem merném bevállalni!
( A kollégák meglincselnek nyomtatópapírral, ha ledöglesztem a rendszert, és belassulnak az autocades, meg térinfós rajzaik.
) -
kis.zsolt
aktív tag
A DS412-es időben, sőt, a DS918 első felében hasonlóképpen csináltam én is. Ez a minimum, és igazad is van. Most már csak filmezek, ipari Samsung TLC SSD-im vannak a tárolásukhoz. Nem adok a biztonságra, mert nem kell adnom rá.
De természetesen ez az otthoni szett, a céges az vérprofi. És elrontani sem tudom, mert a főnökeim a nyakamban lihegnek... jelentsen ez bármit is. -
Sanya
nagyúr
Nekem 2db 1 terás laptophdd raid0-ban.
Rendelkezésreállás 0, sebesnek sebes volt, de a gigabit visszakorlátozta, meg a lan áteresztő képesség.Most meg 4x4tb shr-ben, a fontos cuccokról hetente mentés.
-
kis.zsolt
aktív tag
Mindenki a saját cseresznyéjének a pogácsa.
A legeslegeslegelső NAS-omon nekem is JBOD volt. 15 éve...
De komolyra fordítva:
Csak filmek vannak a NAS-on? Behal az egész? Nopara! Újra letöltöm a filmeket, mintha semmi sem történt volna.
Én jártam már így egy USB HDD-vel... -
forintuser
őstag
Szia!
Ha a biztonsag egyaltalan nem erdekel akkor fuzd ossze JBOD 1 kötetbe, Ilyenkor nulla biztonsag de egyben latod az egeszet. Van 30TB tarhelyed minusz amiknek kell a hely és csokolom. Hatranya, hogy kesobbiekben ugyanennyi méret kell a menteshez mert nem szétszedhetőek a vinyok egyenkent. + buksz mindent ha 1 vinyo tonkremegy.
Biztosan lehet 2 kotet is ahol egyik elromlik csak azt bukod, ha nem egybe van fuzve a 2 koteted hanem kulonallo egysegkent mukodnek az is egy opcio szerintem bár igy sosem hasznaltam.
Ha lenne biztonsag SHR pl az mindig a legkisebb merethez igazodik ugyhogy ott a 20TBos vinyo maradekolna mert a 10TB lenne amihez az SHR igazodik. Ezesetben lehetne 2 kötet 1 a plexnek 10TB +10tb a redundancia, és 1 a fotoknak a 20TB maradeka, ami szinten 10TB. Tehetsz ide is plex konyvtarat senki nem mondja hogy nem lehet. Ennek igazabol sok ertelme igy nincs
de ez is egy opcio.
A tobbi raid opciot nem ismerem de nem tudom van e koztuk olyan ami felezné 15 az adatnak 15 a redundanciának talan ebben masok okosabbak.Köszönöm. JBOD lesz.
Fényképekről naponta, más fontos dologról hetente megy egy Hyper Backup mentés egy, a NAS-ra kötött WD külső lemezre. A filmekről meg felesleges mentés szerintem. Nekem legalábbis. -
boborján2
őstag

ha valaki konkrétan kijelenti hogy "nem a biztonságra megyek, mindenről van mentés" ,akkor miért ne?
Esküszöm Te be vagy oltva ellene, hogy ezt mindig elsütöd.
Én is használtam raid0-át amikor több kisebb lemezem volt , szépen tette a dolgát amíg kellett.
Ez már lassan az a szint ,hogy ne igyatok pepsit mert utálom , mindenki coca-t igyon csak mert az a jó , én csak azt szeretem
Tényleg nem kötekedés , de ez van....
-
AiRLAC
veterán
Szia!
Ha a biztonsag egyaltalan nem erdekel akkor fuzd ossze JBOD 1 kötetbe, Ilyenkor nulla biztonsag de egyben latod az egeszet. Van 30TB tarhelyed minusz amiknek kell a hely és csokolom. Hatranya, hogy kesobbiekben ugyanennyi méret kell a menteshez mert nem szétszedhetőek a vinyok egyenkent. + buksz mindent ha 1 vinyo tonkremegy.
Biztosan lehet 2 kotet is ahol egyik elromlik csak azt bukod, ha nem egybe van fuzve a 2 koteted hanem kulonallo egysegkent mukodnek az is egy opcio szerintem bár igy sosem hasznaltam.
Ha lenne biztonsag SHR pl az mindig a legkisebb merethez igazodik ugyhogy ott a 20TBos vinyo maradekolna mert a 10TB lenne amihez az SHR igazodik. Ezesetben lehetne 2 kötet 1 a plexnek 10TB +10tb a redundancia, és 1 a fotoknak a 20TB maradeka, ami szinten 10TB. Tehetsz ide is plex konyvtarat senki nem mondja hogy nem lehet. Ennek igazabol sok ertelme igy nincs
de ez is egy opcio.
A tobbi raid opciot nem ismerem de nem tudom van e koztuk olyan ami felezné 15 az adatnak 15 a redundanciának talan ebben masok okosabbak.JBOD-t meg RAID0-t légyszi ne javasolj senkinek.
-
cigam
titán
Mi sem értjük a dolgot, és már pár hete kérjük hogy hozza vissza, egy ideig nem válaszolt semmit, utána meg hogy valamiket még le kell válogatnia róluk, de nem írta hogy mit.
A podacastet majd meghallgatom köszi!
@AiRLAC : Próbáltam utánajárni ennek a snapshotnak, de nem találtam jó leírást, hogy ez pontosan hogy működik mit csinál, és mekkora a mentések mérete. Tudsz linkelni erről valami jó anyagot ?
@Csabroncka: A sebesség annyira nem lényeges, illetve amit a hdd-k tudnak az elég. ( 15-18 user ) Ssd-ből kialakítania rendszert azért jelentősen dobott volna az áron, ami így sem két fillér volt ( Syno 923 +12db 4tb hdd + 2x8gb ram + hdd fiók a 415-be + synology c2 előfizú 5TB-ra )
Snapshot
Röviden futás közben le tudod menteni az aktuális állapotot egy pillanatkép fájlba. -
kareszkaresz
tag
Sziasztok.
Megosztanám veletek a tapasztalatomat hátha valaki érdekelt benne.
Mivel nem jott hozzaszolas a kerdesemre ugy dontottem 19re lapot húzok es annelkul hogy valaki probalta volna már vagy megirta volna megcsinaltam az ötletemet. Ugy tunik nagyon bevalt.
DSM 7.2 SSD.
Fogtam a nativ konyvtarat HDD-n atmasoltam SSD-re amit elotte kotetkent beallitottam a scripttel amit anno linkeltetek nekem, a nativ konyvtarat (SSD-n immár) chmod után symlinkeltem az SSD-re, es ugy tunik ennyi eleg is volt plexnek bevalt. Végre úgy működik ahogy én akartam használni.
Azota folyekonyan jonnek elo sokkal gyorsabban a metadatak, mint anno HDD-n jött. Pörgetem a képet és sitty-sutty egyből bejönnek a képek. Indulasnal meg semmi töltés egyből ott vannak a képek is.
Transcode HW eddig is memoriaba ment /dev/shm, plex pedig sajat DDNS-en httpsen keresztul megy nem app.plexen keresztul, igy megkerulendo mindenfele port korlatozast is sikerult elérnem.
Igy is lehet. Köszönöm szepen mindenkinek aki segitseget nyujtott eddig nekem, mindenkinek nagyon koszonom az idejet es turelmét.Üdv
-
kareszkaresz
tag
Sziasztok sziasztok. Segítséget, illetve tanácsot szeretnék. DS220+. 10 TB, illetve 4 TB háttér. Kinőttem sajnos. Vettem egy 20 TB-s háttértárat. A 4-s kikerül. Teljes gyalulás lesz. A kérdésem az lenne, hogy ti milyen fájlrendszert állítanátok be? Hogy járok a legjobban? Plex, illetve fotó mentés van csak. Nem a biztonságra megyek, mert a fontos dolgokról megy a mentés.
Szia!
Ha a biztonsag egyaltalan nem erdekel akkor fuzd ossze JBOD 1 kötetbe, Ilyenkor nulla biztonsag de egyben latod az egeszet. Van 30TB tarhelyed minusz amiknek kell a hely és csokolom. Hatranya, hogy kesobbiekben ugyanennyi méret kell a menteshez mert nem szétszedhetőek a vinyok egyenkent. + buksz mindent ha 1 vinyo tonkremegy.
Biztosan lehet 2 kotet is ahol egyik elromlik csak azt bukod, ha nem egybe van fuzve a 2 koteted hanem kulonallo egysegkent mukodnek az is egy opcio szerintem bár igy sosem hasznaltam.
Ha lenne biztonsag SHR pl az mindig a legkisebb merethez igazodik ugyhogy ott a 20TBos vinyo maradekolna mert a 10TB lenne amihez az SHR igazodik. Ezesetben lehetne 2 kötet 1 a plexnek 10TB +10tb a redundancia, és 1 a fotoknak a 20TB maradeka, ami szinten 10TB. Tehetsz ide is plex konyvtarat senki nem mondja hogy nem lehet. Ennek igazabol sok ertelme igy nincs
de ez is egy opcio.
A tobbi raid opciot nem ismerem de nem tudom van e koztuk olyan ami felezné 15 az adatnak 15 a redundanciának talan ebben masok okosabbak. -
UTIT
csendes újonc
"Azért érdekelne, hogy fizikailag hol tárolja a mentéseket a NAS. Mert én csak a fájlkezelőben lévő .hbk mappát találtam, de ez "csak" 800 GB.
Gondolom a mentés tömörítve van, de nem hiszem, hogy 4*950 GB-ot összetömörít 800 GB-ra."
Ott tárolja, a hbk fájl maga a mentés.
Ha olyan fájlokat mentesz, amik nem változtak a mentések között, akkor a sokadik mentésnél sem lesz jelentősen nagyobb a hbk mérete a verzió deduplikáció miatt, mert nem lesz minden verzióban egy-egy példány belőlük, csak némi metadata.
Ezen kívül az újabb verziókban már van verzión belüli fájl deduplikáció is, amitől kisebb is lehet a mentés mérete, mint az eredeti forrásmappa. Ha pl. ugyanaz a fájlod megvan több helyen is, a hyperbackup akkor is csak egy példányban fogja menteni.Ha minden igaz, a mentés ráadásul blokkszintű, szóval pl. egy csak részben megváltoztatott fájl nem fog kétszer annyi helyet foglalni két verzióban, csak a változással nő a mentés mérete.
Szóval a lényeg, hogy ha olyan fájlokat backupolsz, amik időközben nem változtak, akkor egyetlen mentés nagyságrendileg ugyanannyi helyet foglal, mint akár több száz verzió!
Köszönöm a részletes leírást! Így már világos!

-
UTIT
csendes újonc
Igazából a helyem kevés a meghajtón és a mentésre gyanakodtam! De IRO21 válasza alapján máshol kell szétnézzek!
Azért köszi, hogy ennyit foglalkoztál a problémámmal!
A kuka be van kapcsolva, de minden este törlődik. -
nubu015
tag
Mi az, hogy mindent elvitt?
De az a cég tulajdona, nem? Anyám, tényleg van baj a fejekben...A 30 napon túli mentésekkel kapcsolatban érdemes a Préda podcastot meghallgatni, legalább az első részét: [link].
Nekem nem volt adatvesztésem az elmúlt 20+ évben, mióta infós vagyok, de ettől felállt a szőr a hátamon amikor hallottam. Kellenek a kiemelt mentések régebbről is.
Mi sem értjük a dolgot, és már pár hete kérjük hogy hozza vissza, egy ideig nem válaszolt semmit, utána meg hogy valamiket még le kell válogatnia róluk, de nem írta hogy mit.
A podacastet majd meghallgatom köszi!
@AiRLAC : Próbáltam utánajárni ennek a snapshotnak, de nem találtam jó leírást, hogy ez pontosan hogy működik mit csinál, és mekkora a mentések mérete. Tudsz linkelni erről valami jó anyagot ?
@Csabroncka: A sebesség annyira nem lényeges, illetve amit a hdd-k tudnak az elég. ( 15-18 user ) Ssd-ből kialakítania rendszert azért jelentősen dobott volna az áron, ami így sem két fillér volt ( Syno 923 +12db 4tb hdd + 2x8gb ram + hdd fiók a 415-be + synology c2 előfizú 5TB-ra )
-
Csabroncka
addikt
Nem is értem, nem olyan sok adatról van szó, eleve miért nem SSD-vel lett felépítve a pár terrás tömb.
nubu015: pillanatképekkel én 30 perces mentéseket állítottam, emellett volt napi mentés külön NAS-ra 30 napos rotációval. Ezenkívül fél évente volt egy komplett USB mentés normál HDD-re amit széfben tárolt a cég - utóbbi kettő mindig más lokációban volt.
Adatvesztés még akkor sem volt, amikor egyik pillanatról a másikra szállt el a DS 1516+-ban a proci. A félórás pillanatképből tulajdonképpen bagatellizálható lett a veszteség, 30-50 user dolgozott egyszerre a fájlszerverről. -
Boss81
senior tag
Sziasztok!
Sonarr, Radarr letöltőnél ti milyen letöltés értesítőt szoktatok használni, ha szoktatok?
Vagy csak a sima letöltő kliens értesítőt? -
AiRLAC
veterán
A fura az hogy itt nem a szarrágó eset áll fenn. Ha mondjuk hogy kell valami a melóban/melóhoz akkor azt megveszik. Ha mondta volna a rendszergazda hogy nem biztonságos a rendszer ezt vagy azt venni kellett volna akkor megvették volna.
Nem csak egy Nas volt hanem három, szóval akár még ebből is jól kigazdálkodhatta volna a rendszert. Egy 415+ raid 0-ban 3*2tb-os hdd-vel, egy 216+ nem tudni milyen hdd-vel, és egy 214+ szintén nem tudni mivel, mert az új hdd-k beszerelése után mindent elvitt. Ja meg ezekhez volt 5db külső hdd. Ráadásul ezek is agyatlanul voltak elrendezve, mert az egyik nas (214+) csak egy ~100gb-nyi külön könyvtárt kezelt. A másikon volt az archive, (216+) a harmadikon meg a fő fájlszerver (415+)@cigam:
Azért csak 30 nap mert a futó melókhoz elég ennyi, olyan még nem volt hogy valakinek 30 nap utána jutott eszébe hogy törölt valamit amit nem kellett volna, de ha egy ilyen is lesz akkor feljebb toljuk.
Meg hát van külön archive ( ez a 216+) ahová a kifutott munkák átmennek. ( meg ennek a backupja a 214+)
Az integritás check jó tipp köszi, holnap ránézek !
A törlésen/zsaroló víruson gondolkodtam, és lehet hogy 10 naponta egy-egy verziót belockolok a hyper backupban, egy régebbit meg ki ? Bár még futok ezzel egy kört. Vagy majd a C2-synology felhőmentéssel csinálom ez meg ?@hemaka :
Itt biztos hogy nem spórolásból történt ez ( lásd fent a hozzászólásom elejét ) Azon sokat tököltünk hogy a backup nasokat hová vigyük, de végül úgy voltunk vele, hogy a harmadik mentést tároló c2-felhő elég lesz offsite-nak.Rendszeres snapshot beállítása (és esetleg replikálása egy másikra) is javasolt.
-
CactuS
Arcképgyáros
A fura az hogy itt nem a szarrágó eset áll fenn. Ha mondjuk hogy kell valami a melóban/melóhoz akkor azt megveszik. Ha mondta volna a rendszergazda hogy nem biztonságos a rendszer ezt vagy azt venni kellett volna akkor megvették volna.
Nem csak egy Nas volt hanem három, szóval akár még ebből is jól kigazdálkodhatta volna a rendszert. Egy 415+ raid 0-ban 3*2tb-os hdd-vel, egy 216+ nem tudni milyen hdd-vel, és egy 214+ szintén nem tudni mivel, mert az új hdd-k beszerelése után mindent elvitt. Ja meg ezekhez volt 5db külső hdd. Ráadásul ezek is agyatlanul voltak elrendezve, mert az egyik nas (214+) csak egy ~100gb-nyi külön könyvtárt kezelt. A másikon volt az archive, (216+) a harmadikon meg a fő fájlszerver (415+)@cigam:
Azért csak 30 nap mert a futó melókhoz elég ennyi, olyan még nem volt hogy valakinek 30 nap utána jutott eszébe hogy törölt valamit amit nem kellett volna, de ha egy ilyen is lesz akkor feljebb toljuk.
Meg hát van külön archive ( ez a 216+) ahová a kifutott munkák átmennek. ( meg ennek a backupja a 214+)
Az integritás check jó tipp köszi, holnap ránézek !
A törlésen/zsaroló víruson gondolkodtam, és lehet hogy 10 naponta egy-egy verziót belockolok a hyper backupban, egy régebbit meg ki ? Bár még futok ezzel egy kört. Vagy majd a C2-synology felhőmentéssel csinálom ez meg ?@hemaka :
Itt biztos hogy nem spórolásból történt ez ( lásd fent a hozzászólásom elejét ) Azon sokat tököltünk hogy a backup nasokat hová vigyük, de végül úgy voltunk vele, hogy a harmadik mentést tároló c2-felhő elég lesz offsite-nak.Mi az, hogy mindent elvitt?
De az a cég tulajdona, nem? Anyám, tényleg van baj a fejekben...A 30 napon túli mentésekkel kapcsolatban érdemes a Préda podcastot meghallgatni, legalább az első részét: [link].
Nekem nem volt adatvesztésem az elmúlt 20+ évben, mióta infós vagyok, de ettől felállt a szőr a hátamon amikor hallottam. Kellenek a kiemelt mentések régebbről is.
-
nubu015
tag
Nem ismerem a szitut, de a KKV-kat igen. Az is egy érdekes adalék lehet, hogy miért csak egy NAS és egy külső HDD volt összesen a rendszerben eddig (bár rendesen beállítva 1 NAS és 2 forgóban lévő külső HDD is elég lehet, egy max 15-30 napos vesztésig, ha nagyon durva a szitu). Lehet, hogy adatmentés előtt még arra a szerencsétlen 415+ NASért is könyörögni kellett, hogy megvásárolható legyen - volt hasonló eset, milliárdos árbevételű KKVnál, ahol kb. az asztal alól kellett összeszedni az ügyvezetőt, amikor tálalva lett neki, hogy a windows alatti könyvtármegosztás jogosultságok nélkül rohadtul nem jó ötlet, ahelyett legalább valami alap fileservert/nast használjanak és az mibe kerülne -....
De nyilván, az, hogy a backupokról nem futja át az értesítéseket senki, az nagyon nagy hiba, főleg, hogy a Syno még a levél tárgyában is írja, ha valami gáz van, tehát könnyen észrevehető - már ha be van állítva.
Protezis: Ott ahol néhány tíz GB az össz. céges adat, fölösleges 10-20 TB-os HDDket használni.

A fura az hogy itt nem a szarrágó eset áll fenn. Ha mondjuk hogy kell valami a melóban/melóhoz akkor azt megveszik. Ha mondta volna a rendszergazda hogy nem biztonságos a rendszer ezt vagy azt venni kellett volna akkor megvették volna.
Nem csak egy Nas volt hanem három, szóval akár még ebből is jól kigazdálkodhatta volna a rendszert. Egy 415+ raid 0-ban 3*2tb-os hdd-vel, egy 216+ nem tudni milyen hdd-vel, és egy 214+ szintén nem tudni mivel, mert az új hdd-k beszerelése után mindent elvitt. Ja meg ezekhez volt 5db külső hdd. Ráadásul ezek is agyatlanul voltak elrendezve, mert az egyik nas (214+) csak egy ~100gb-nyi külön könyvtárt kezelt. A másikon volt az archive, (216+) a harmadikon meg a fő fájlszerver (415+)@cigam:
Azért csak 30 nap mert a futó melókhoz elég ennyi, olyan még nem volt hogy valakinek 30 nap utána jutott eszébe hogy törölt valamit amit nem kellett volna, de ha egy ilyen is lesz akkor feljebb toljuk.
Meg hát van külön archive ( ez a 216+) ahová a kifutott munkák átmennek. ( meg ennek a backupja a 214+)
Az integritás check jó tipp köszi, holnap ránézek !
A törlésen/zsaroló víruson gondolkodtam, és lehet hogy 10 naponta egy-egy verziót belockolok a hyper backupban, egy régebbit meg ki ? Bár még futok ezzel egy kört. Vagy majd a C2-synology felhőmentéssel csinálom ez meg ?@hemaka :
Itt biztos hogy nem spórolásból történt ez ( lásd fent a hozzászólásom elejét ) Azon sokat tököltünk hogy a backup nasokat hová vigyük, de végül úgy voltunk vele, hogy a harmadik mentést tároló c2-felhő elég lesz offsite-nak. -
hemaka
nagyúr
Sziasztok! Előre is elnézést ha picit hosszú leszek, igyekszem a következő horror sztorit röviden összefoglalni, és leírni hogy mit találtunk ki. Kérem csekkoljátok mert én csak laikus vagyok aki innen-onnan szedi össze a tudását!
Adott egy kis cég (15-18 ember) és egy hát khmm khmm rendszergazda. Minden futó munkánk egy fájlszerveren van, napi szinten erre, és erről dolgozik mindenki. Egy hónapja masszív adatvesztésünk volt. Utána kezdtem el átnézni a rendszert és kiderült hogy a fájlszerver egy Synology 415+ volt ( c2000 hiba nem lett megoldva rajta ) amiben raid 0-ban volt 3db 2tb-os hdd ( 2cmr + 1 smr !!! ) és egy külső usb hdd-re ment a napi mentés. Persze semmi szünetmentes. A napi mentésről nem volt emailes warning, így amikor az valamiért leállt, senki nem értesült róla. Aztán egy hónapja a tömből egy hdd kidöglött, így egy csomó adatunk elveszett, mert ugye a napi mentés nem ment.

Az új rendszert nem akartuk erre a rendszergazdára bízni így olyat próbáltunk összerakni amit mi is tudunk kezelni és kellően hibatűrő. Így az alap egy Synology 923+ lett 4db új 4Tb-os wd red-el raid6+btrfs-ben, két volume-vel. Az elsőn van a fájlszerver a másodikra megy a napi növekményes mentés minden este 23.00-kor. A 415+ban megcsináltam a forrasztós hack-et a c2000 hiba ellen, ment bele 8gb ram, új elem, és újra is pasztáztam meg kipucoltam. Ebbe is került 4 db új 4TB wd red, szintén raid6+btrfs-ben. Erre két naponta 2.00-kor átmentődik a komplett 923+ tartalma (mindkét volume) Jövő héten meg veszünk Synology C2 tárhelyet és oda is fel fog menni. Meg persze szünetmenteset is vettünk mert az sem volt.
Plusz bonyolítás hogy még van archive nasunk is. Ez egy syno 216+ ( raktam bele 8gb ramot, új elemet, újra pasztázva és pucolva) ebbe is raktunk 2db uj wd 4tb red-et, ez pedig raid 1+btrfs, és ennek is van egy backupja ami egy 214+ szintén 2 új 4tb wd red-el ez meg shr+ext4, erre napi szinten van átmentve a 216+ tartalma, és majd ez is megy fel a felhőbe.Hát ezt találtuk ki, és most hétvégén ha lefut az összes backup, és szinkronizálás a nasok között akkor már csak a c2 felhő mentés van hátra. Természetesen bármi kritikát és ötletet szívesen fogadok amivel esetleg még tudunk javítani a rendszeren.

De szép történet, és hány ilyet hallani majdnem miden héten.
Általában a spórolás és/vagy a hozzá nem értés szüleményei ezek. Egy helyre ennyi nas-t betenni sem túl okos megoldás, tegyetek be data centerbe inkább egyet, nálam is így van. Ha én kibírom fizetni, egy kkv is kibírja.
-
cigam
titán
Köszi, köszi !
Nem vagyok profi, ezért úgy gondoltam ha mindent fullra tolok akkor abból baj nem lehet.
Kérdés :
Amikor a hyper backupba beállítom a növekményes mentést, akkor az első mentés lesz ugye a fullos/legnagyobb méretű, a többi meg mindig csak az előző napihoz képesti a változást tartalmazza. (30 napnyi növekményt állítottam be). A kérdés hogy amikor a 30. naphoz ér és írná felül a legelső fullos/legnagyobb méretű mentést akkor elég okos a rendszer, és csinál egy újabb fullos/nagy méretű mentést ? Vagy mi történik ilyenkor ?
Előre is köszi a válaszokat !
Jó kérdés, így kellene végezni a dolgát. Ki kell próbálni
Vagy kérdezz rá a támogatásra. Az lenne a logikus, de ki tudja az ő programozóiknak mi az elképzelése.
Pl. a Hyper Backup nálam elhasal, ha HyperBackupVault-ra ment, mert "elfogy a memória". Hivatalosan az a megoldás, hogy vegyek bele memóriát. Na persze... Az fel sem merül, hogy készítsenek jobb programokat. Évekkel ezelőtt (talán még csak 6-os futott rajt), ez nem volt probléma)
Ugyanakkor ha mezei rsync-el mentek ugyanarra a NAS-ra, akkor probléma nélkül létrehozza mentést. Ki tudja mit "fejlesztenek" a következő kiadásokba?! Ezért lett volna jó más cég termékeit is bevonni a mentési láncba.Miért csak 30 nap? Miért nem állítod be a "smart"-ra, így jóval több(régebbi) adat kerül(het) mentésre. Ha nem módosul, nem foglal plusz helyet, és lehet egyfajta archívumként is használni.
Legyen bekapcsolva az integritás ellenőrzés, de mérd le kb meddig tart neki, nehogy ütközzön egy mentési feladattal. A hétvége jó alkalom erre, ha nem dolgoztok.
Érdem főpróbákat tartani. Készíteni egy vészhelyzeti itinert a különböző esetekre. pl. Véletlen/szándékos törlés, (zsaroló)vírus támadás, Meg amúgy is letesztelni, hogy működik-e a visszaállítás egy korábbi időpontra, egy teszt könyvtárba, gépre.
-
Sanya
nagyúr
Köszi, köszi !
Nem vagyok profi, ezért úgy gondoltam ha mindent fullra tolok akkor abból baj nem lehet.
Kérdés :
Amikor a hyper backupba beállítom a növekményes mentést, akkor az első mentés lesz ugye a fullos/legnagyobb méretű, a többi meg mindig csak az előző napihoz képesti a változást tartalmazza. (30 napnyi növekményt állítottam be). A kérdés hogy amikor a 30. naphoz ér és írná felül a legelső fullos/legnagyobb méretű mentést akkor elég okos a rendszer, és csinál egy újabb fullos/nagy méretű mentést ? Vagy mi történik ilyenkor ?
Előre is köszi a válaszokat !
Igazából nem látod a mentéseket, csak 1-2-5 file-t, és minden azokban van benne. Igen, az első a full, a többi inkrementális.
-
CactuS
Arcképgyáros
Nem ismerem a szitut, de a KKV-kat igen. Az is egy érdekes adalék lehet, hogy miért csak egy NAS és egy külső HDD volt összesen a rendszerben eddig (bár rendesen beállítva 1 NAS és 2 forgóban lévő külső HDD is elég lehet, egy max 15-30 napos vesztésig, ha nagyon durva a szitu). Lehet, hogy adatmentés előtt még arra a szerencsétlen 415+ NASért is könyörögni kellett, hogy megvásárolható legyen - volt hasonló eset, milliárdos árbevételű KKVnál, ahol kb. az asztal alól kellett összeszedni az ügyvezetőt, amikor tálalva lett neki, hogy a windows alatti könyvtármegosztás jogosultságok nélkül rohadtul nem jó ötlet, ahelyett legalább valami alap fileservert/nast használjanak és az mibe kerülne -....
De nyilván, az, hogy a backupokról nem futja át az értesítéseket senki, az nagyon nagy hiba, főleg, hogy a Syno még a levél tárgyában is írja, ha valami gáz van, tehát könnyen észrevehető - már ha be van állítva.
Protezis: Ott ahol néhány tíz GB az össz. céges adat, fölösleges 10-20 TB-os HDDket használni.

-
forintuser
őstag
Sziasztok sziasztok. Segítséget, illetve tanácsot szeretnék. DS220+. 10 TB, illetve 4 TB háttér. Kinőttem sajnos. Vettem egy 20 TB-s háttértárat. A 4-s kikerül. Teljes gyalulás lesz. A kérdésem az lenne, hogy ti milyen fájlrendszert állítanátok be? Hogy járok a legjobban? Plex, illetve fotó mentés van csak. Nem a biztonságra megyek, mert a fontos dolgokról megy a mentés.
-
nubu015
tag
Köszi, köszi !
Nem vagyok profi, ezért úgy gondoltam ha mindent fullra tolok akkor abból baj nem lehet.
Kérdés :
Amikor a hyper backupba beállítom a növekményes mentést, akkor az első mentés lesz ugye a fullos/legnagyobb méretű, a többi meg mindig csak az előző napihoz képesti a változást tartalmazza. (30 napnyi növekményt állítottam be). A kérdés hogy amikor a 30. naphoz ér és írná felül a legelső fullos/legnagyobb méretű mentést akkor elég okos a rendszer, és csinál egy újabb fullos/nagy méretű mentést ? Vagy mi történik ilyenkor ?
Előre is köszi a válaszokat !
-
Sanya
nagyúr
A cmr/smr volt az első amit csekkoltam a neten !
( WD40efpx a típusa egyébként ) Úgy számoltuk hogy ez a 4tb raid 6-ba elég lesz még pár évig, a fő nasokba, ( 923+ és backupja a 415+) meg az archiv nasokba is raid1-be.( 216+, és backupja a 214+) Így mind a 4 nasba ugyanolyan hdd van, és ha mégis növelni kell akkor elég a fő 923+nasba, az onnan kikerülő hdd-k meg mehetnek tartalékba így akkor a 415+-nél is át tudunk állni raid 5-re. ( mert ha egy kihullik nem kell boltba vadászni ugyanilyet hanem a polcról azonnal mehet a csere) Meg hát így is elég masszív pénz volt a 923 + 12db hdd +apc back-ups 950va (bx950mi) + 2*8gb ram +synology hdd keret ( a 415+ ből el volt tűnve egy
) és a synology C2 előfizetés 5 Tb-ra ezért nem akartam még jobban növelni az árat. A raid10 nem merült fel, mert a sebesség így is elég, ( nem videót vágunk
) és azért a raid 6-ot picivel biztonságosabbnak éreztem. Az shr-2 helyett meg azért választottam a raid6-ot mert úgy gondoltam hogy az mégis egy általánosabb és bejáratotabb szabvány mint a synology shr-2 je, és tényleg a max biztonság felé próbáltam menni. Maximumra nyomtad a rendelkezésre állást
de a raid6 nem backup, pontosan ezért van backup NAS-od 
Új hozzászólás Aktív témák
-
96500 - 96401
101769 - 100001 100000 - 98001 98000 - 97901 97900 - 97801 97800 - 97701 97700 - 97601 97600 - 97501 97500 - 97401 97400 - 97301 97300 - 97201 97200 - 97101 97100 - 97001 97000 - 96901 96900 - 96801 96800 - 96701 96700 - 96601 96600 - 96501 96500 - 96401 96400 - 96301 96300 - 96201 96200 - 96101 96100 - 96001 96000 - 95901 95900 - 95801 95800 - 95701 95700 - 95601 95600 - 95501 95500 - 95401 95400 - 95301 95300 - 95201 95200 - 95101 95100 - 95001 95000 - 94901 94900 - 94801 94800 - 94701 94700 - 94601 94600 - 94501 94500 - 94401 94400 - 94301 94300 - 94201 94200 - 94101 94100 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Projektor topic
- iPhone topik
- Androidos tablet topic
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Trollok komolyan
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- War Thunder - MMO Combat Game
- Mesterséges intelligencia topik
- További aktív témák...
- Eladó T+A Solitaire Fejhallgató
- Eladó Mikrotik Chateau 5G R17 ax
- Új 4K Gamer PC Ryzen 7 7800X3D /RX 9060 XT 16Gb OCb/32Gb DDR5 /1Tb M2 NVME SSD/850W 2-5Év gari
- Eladó szinte új ASUS VivoBook S 16 S3607QA-PL018W (Matte Gray)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470p I i7-7700HQ I 16GB I 256SSD I 14" FHD I 940MX I W11 I Gari
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




Lett volna kérdésem ez ügyben.
Én jártam már így egy USB HDD-vel...


