Hirdetés
- Fujifilm X
- E-book olvasók
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen asztali médialejátszót?
- VR topik
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- OLED monitor topic
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
36100 - 36001
101755 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyugyo79
addikt
Van valami egyszerű e-mail alkalmazás a Syno-ra (DSM-re), ami csak annyit csinál, hogy fogadja a más postafiókokra érkező e-mailjeimet amiket forwardolok a NAS-ra ennek az alkalmazásnak - az tárolja - és én azt meg tudom nézni egy kliensről?

(Mailt küldeni nem kell csak fogadni.)
... vagy mindenképpen MailPlus Server kell?

A mail station. Le tudod vele szedetni más fiókból a leveleket és utána ezeket meg hozzá csatlakozva lehet nézni ha küldeni nem akarsz a NAS -on keresztül nem kell a Mail server igaz fel rakja függőségbe de a beállítások azok igazából a mail station (Roundcube) admin felületén elvégezhetőek ahhoz amit szeretnél. Ha jól emlékszek. De tuti , hogy lehet ilyet mert állítottam már be, van olyan partner ahol így használják és küldésre a szolgáltató címe van beállítva a mail kliensekbe fogadásra meg a Synology.
-
#29810560
törölt tag
Van valami egyszerű e-mail alkalmazás a Syno-ra (DSM-re), ami csak annyit csinál, hogy fogadja a más postafiókokra érkező e-mailjeimet amiket forwardolok a NAS-ra ennek az alkalmazásnak - az tárolja - és én azt meg tudom nézni egy kliensről?

(Mailt küldeni nem kell csak fogadni.)
... vagy mindenképpen MailPlus Server kell?

-
gyugyo79
addikt
Nem kéne bukjon, ahogy írtam is, a tv-n egy natív kliens tudná fogadni. Most is meg tudom csinálni, hogy a nason futó plex szerver a laptopon tárolt filmeket kilövi a tv-re. Csak nem filmet kéne ez kitoljon, hanem a képernyő képét.
Ahogy azt is meg lehetne csinálni, hogy dlna-val vagy mással lövöd át a tv-re az anyagot.
Csak ugye ehhez legalább egy smart tv kéne, vagy valami okosító box.
A fejtegetésem pusztán elméleti volt persze, tehát továbbra is tartom, hogy a jelenlegi megoldásokkal ez nem működik syno téren, meg más nason se.
Ezért írtam "a legvégén vagy a megjelenítőnek kell tudnia" mint ahogy már vannak GoogleCastot, MiraCastot, Steam Linket, Widi-t stb . alapból ismerő megjelenítők. DE ezek közé pont okafogyott a NAS mert minek akkor.Csak a példádnál maradva miért ne lőné akkor már ki a laptopról közvetlen arra is lenne akkor már megoldás ...
Van egy halom szoftveres megoldás amúgy már ezekre mint a fentebb említett AirServer (ami filléres dolog amúgy én is vettem anno konferenciára bérbe adott gépre mert mobil applikációk bemutatására tökéletes) De ehhez meg kell egy gép amin fut (ami akár a NAS is lehetne) és össze van kötve a megjelenítővel (Amit viszont a Synology nem tud). -
#56573440
törölt tag
Ezzel a Nasal ott bukik az egész, hogy nincs megjelenítő kimenete. Márpedig már csak logikusan végig gondolva is a legvégén vagy a megjelenítőnek kell tudnia hálózatos megjelenítést és akkor okafogyott a NAS vagy analóg/digitális kép bemenetére dugott eszköznek ami tudja ezt és mivel ilyen a NASon nincs ...
Nem kéne bukjon, ahogy írtam is, a tv-n egy natív kliens tudná fogadni. Most is meg tudom csinálni, hogy a nason futó plex szerver a laptopon tárolt filmeket kilövi a tv-re. Csak nem filmet kéne ez kitoljon, hanem a képernyő képét.
Ahogy azt is meg lehetne csinálni, hogy dlna-val vagy mással lövöd át a tv-re az anyagot.
Csak ugye ehhez legalább egy smart tv kéne, vagy valami okosító box.
A fejtegetésem pusztán elméleti volt persze, tehát továbbra is tartom, hogy a jelenlegi megoldásokkal ez nem működik syno téren, meg más nason se.
-
Madwe
nagyúr
Persze, mindent meg lehetne csinálni/oldani a mai technológiai lehetőségeinkkel csak az kérdés mennyire igényli a piac (értsd: éri meg foglalkozni vele).
Ezt az AirMédia megoldást gondolom az generálta, hogy egy előadáson számtalan ember vesz rész - akár a helyszínen, akár a távolban - és mindegyik akar valamit mutatni a többieknek.
Egyébként arra is tök jó a miracast/widi, a tárgyalóban néha 4-5 laptop képét tesszük ki felváltva a tévére, s röccmentesen ugrál közöttük

(#36095) Mr. Janó Qnapnak vannak olyan nasjai, bár az (mint átlag qnap user experience
) elég vacak... -
#29810560
törölt tag
Ezzel a Nasal ott bukik az egész, hogy nincs megjelenítő kimenete. Márpedig már csak logikusan végig gondolva is a legvégén vagy a megjelenítőnek kell tudnia hálózatos megjelenítést és akkor okafogyott a NAS vagy analóg/digitális kép bemenetére dugott eszköznek ami tudja ezt és mivel ilyen a NASon nincs ...
Esküszöm nekem is ez ugrott be elsőnek.

Végignéztem, hogy melyik Synology NAS-nak van HDMI kimenete. Egyet sem találtam.

(Más gyártót nem néztem.) -
Doky1988
senior tag
Még 1 kérdésem volna
Download Stationbe ha letöltöd 1 torrentet, automata leállítja nem seedeli.Erre van valahol vmi beállítás? -
gyugyo79
addikt
Alapvetően én sem értettem, gondolom azért jött elő, mert épp van elfekvőben egy syno eszköz, és ott a plex meg társai, ami a nas-ról tudnak streemelni, a laptop meg tud adatot küldeni a nasnak, akkor lehetne.
Végül is technikailag miért is ne lehetne ha jobban belegondolunk, egy progi a nason streemel a laptopra telepített kliensről, majd továbbítja azt más kliensen futó programba. Csak ehhez kéne működő kliens a tv-re, meg a laposra, meg a nasra. Ötletnek nem lenne szar, még akár közben a nas rögzíthetné is az egészet.
De én se találkoztam ilyennel...
Ezzel a Nasal ott bukik az egész, hogy nincs megjelenítő kimenete. Márpedig már csak logikusan végig gondolva is a legvégén vagy a megjelenítőnek kell tudnia hálózatos megjelenítést és akkor okafogyott a NAS vagy analóg/digitális kép bemenetére dugott eszköznek ami tudja ezt és mivel ilyen a NASon nincs ...
-
#29810560
törölt tag
Persze, mindent meg lehetne csinálni/oldani a mai technológiai lehetőségeinkkel csak az kérdés mennyire igényli a piac (értsd: éri meg foglalkozni vele).
Ezt az AirMédia megoldást gondolom az generálta, hogy egy előadáson számtalan ember vesz rész - akár a helyszínen, akár a távolban - és mindegyik akar valamit mutatni a többieknek.
-
Madwe
nagyúr
Alapvetően én sem értettem, gondolom azért jött elő, mert épp van elfekvőben egy syno eszköz, és ott a plex meg társai, ami a nas-ról tudnak streemelni, a laptop meg tud adatot küldeni a nasnak, akkor lehetne.
Végül is technikailag miért is ne lehetne ha jobban belegondolunk, egy progi a nason streemel a laptopra telepített kliensről, majd továbbítja azt más kliensen futó programba. Csak ehhez kéne működő kliens a tv-re, meg a laposra, meg a nasra. Ötletnek nem lenne szar, még akár közben a nas rögzíthetné is az egészet.
De én se találkoztam ilyennel...
Mondjuk nálam ott bukik a dolog, h ha van egy nasom, akkor a gépen adatot jóformán nem tárolok
? De persze lehetne mondani, h streamelt cuccot akar kitenni tévére, de arra meg tényleg ott a miracast, vagy youtube amit telefonról tud vezérelni stb. -
#56573440
törölt tag
Megnéztem ezt az AirMedia megoldást, amire hivatkozol.
Ehhez hardver cucc is kell.
Szó szerint ez áll a leírásában:
"Connect your display to the HDMI® output of AirMedia"
A mobil app-ok nyilván ingyenesek/letölthetők, de ez minden más esetben - pl. a TV adást streamelő DVBLogic megoldás esetén, meg még számtalan egyéb funkciókat ellátó megoldásoknál - is így működik.
Továbbra is áll a kérdés: Mit keres ebben a történetben a NAS?

Amúgy az AirMedia nem egy SoHo megoldás. 32 mobil felhasználót szolgál ki. Ergo egy nagy teljesítményű prezentációs rendszer.
Olyan kis feladatra, mint egy notebook kivetítése, kár lenne elpocsékolni.
Arra ott van a WiDi/Miracast, ahogy eddig is mondtuk. Ja! ... és ahhoz sem kell a NAS.Alapvetően én sem értettem, gondolom azért jött elő, mert épp van elfekvőben egy syno eszköz, és ott a plex meg társai, ami a nas-ról tudnak streemelni, a laptop meg tud adatot küldeni a nasnak, akkor lehetne.
Végül is technikailag miért is ne lehetne ha jobban belegondolunk, egy progi a nason streemel a laptopra telepített kliensről, majd továbbítja azt más kliensen futó programba. Csak ehhez kéne működő kliens a tv-re, meg a laposra, meg a nasra. Ötletnek nem lenne szar, még akár közben a nas rögzíthetné is az egészet.
De én se találkoztam ilyennel...
-
#29810560
törölt tag
Létezik olyan, hogy beírsz a böngészőbe egy IP-t, tehát egy ilyen média "szerver" szerű valami fut valahol a hálózatban, ami össze van kötve a kivetítővel. A betöltődött URL-ről letöltesz egy appot, ahova beírsz egy kódot, amit a kapcsolódni kívánt kijelző írt ki és hopp, a laptopod képe a kivetítőn van.
Persze ha az adott gép is ugyan azon a hálózaton van wifivel.
(Pl.: Crestron Airmedia)Gondoltam megkérdezem, hogy létezik-e ilyesmi ingyenesen a DSM-re, mivel pont rendelkezésemre áll egy Synology NAS.
Megnéztem ezt az AirMedia megoldást, amire hivatkozol.
Ehhez hardver cucc is kell.
Szó szerint ez áll a leírásában:
"Connect your display to the HDMI® output of AirMedia"
A mobil app-ok nyilván ingyenesek/letölthetők, de ez minden más esetben - pl. a TV adást streamelő DVBLogic megoldás esetén, meg még számtalan egyéb funkciókat ellátó megoldásoknál - is így működik.
Továbbra is áll a kérdés: Mit keres ebben a történetben a NAS?

Amúgy az AirMedia nem egy SoHo megoldás. 32 mobil felhasználót szolgál ki. Ergo egy nagy teljesítményű prezentációs rendszer.
Olyan kis feladatra, mint egy notebook kivetítése, kár lenne elpocsékolni.
Arra ott van a WiDi/Miracast, ahogy eddig is mondtuk. Ja! ... és ahhoz sem kell a NAS. -
bandi20
aktív tag
Sziasztok! En is elgondolkoztam ups vételen, mar csak azért is , hogy védje a nast , Legrand ups élről van valakinek tapasztalata ! Vagy nézzek valami mást? Jó lenne az a funkció, hogy lekapcsolja a nast hosszabb áramszünet után stb. Kinéztem egy legrand keor cuccot van rajta usb elméletileg ! Tud esetleg valaki tapasztalatot írni? Koszi
Esetleg valaki ? Koszi
-
IT user
tag
Szerintem lehet.
Van send és van receive irány, mindegyik saját árnyékolással. Ha valahol szakadás/zárlat van, okozhat gondot.Viszont azt tapasztaltam a Total Commander esetén, hogy másolásnál, ha bekattintom az "Ellenőrzés" opciót, akkor jelentősen csökken a kiírt átviteli sebesség. DS410 használatával, gigabites hálózaton, Linksys EA6400 routeren keresztül olvasás 50-60 MB/sec, írás 40-45 MB/sec (WD Red vincseszterekre). TC ellenőrzés használatával a sebesség nagyjából a fele.
Másik ötlet: Samsung Galaxy S7-re/ről másolás esetén (5 GHz-es ac wifi), Samba megosztás nem nagyon megy 2-3 MB/sec fölé, az FTP sokkal gyorsabb.
-
Szpisti
addikt
Mea Culpa... Ez volt a baja. Felraktam a legfrissebb drivert és láss csodát, átlag 50MB/s-el tudok felmásolni a NAS-ra, kikapcsolt Jumbo Frames-al... Néha még a 60MB/s-be is beleharap... Pedig nem olyan régi driver volt rajta, lehet, hogy csak kellett egy újratelepítés, vagy piszkálás...
Bár a NAS-ról gépre másolás 24-25MB/s-en stagnál...Viszont már kifogytam az ötletekből... A felmásolás jó lett, de a NAS-ról PC-re másolás marad max. 24MB/s-en.
Kábel lehet úgy rossz, hogy csak az egyik irányban? -
Borisz76
nagyúr
Az új Syno appokat droidon, pl. a Synology Drive-ot vagy a Synology Moments -et próbálta már valaki?
A Drive miben extrább, mint a DS File?
Még nem de sort fogok rá keríteni mert pont ma vettem kézhez az új Acer Iconia One 10 B3-A40 Tablet, 10,1" HD IPS Display, Quad-Core, 2GB RAM, 32GB Flash, Android 7.0, schwarz tabletemet.
Konyhában , kávézás és dohányzás közben - mostantól - ezen fogok netezni vagy a NAS-ról filmezni.
Eddig az LG G4-s telómat használtam erre de egy hete meghalt....se kép, se hang
Úgyhogy új telót is vettem ( Huawei P9 Titanium Grau [13,2cm (5,2") FHD Display, Android 6.0, 2.5GHz OctaCore, 12MP Kamera, Fingerprint 2.0] )de egy olcsóbbat és gondoltam, akkor egy olcsóbb tabletre is beruházom. -
MrCsiT
addikt
Az új Syno appokat droidon, pl. a Synology Drive-ot vagy a Synology Moments -et próbálta már valaki?
A Drive miben extrább, mint a DS File?
-
Madwe
nagyúr
Létezik olyan, hogy beírsz a böngészőbe egy IP-t, tehát egy ilyen média "szerver" szerű valami fut valahol a hálózatban, ami össze van kötve a kivetítővel. A betöltődött URL-ről letöltesz egy appot, ahova beírsz egy kódot, amit a kapcsolódni kívánt kijelző írt ki és hopp, a laptopod képe a kivetítőn van.
Persze ha az adott gép is ugyan azon a hálózaton van wifivel.
(Pl.: Crestron Airmedia)Gondoltam megkérdezem, hogy létezik-e ilyesmi ingyenesen a DSM-re, mivel pont rendelkezésemre áll egy Synology NAS.
A miracast, widi ugyanez, csak ahhoz semmi nem kell, legyen a win10es géped ugyanazon a hálón mint a tévé és kivetiti oda.
-
Doky1988
senior tag
Nem nem látja hanem vagy még nincs is vagy még nem kerül be amíg nincs kitesztelve. Ettől van ami letölthető külön mint a TM is pld.
A Plex az nem is synocommunity-s volt / lesz. Persze ettől még nincs a tiedre. De azért nem kell feltétlen meg várni, azt se, hogy valami bekerüljön a csomagkezelőbe attól simán telepíthető.
Plex az innen elérhető lesz majd : https://www.plex.tv/downloads/. Armv8 -ként lesz fent szerintem.
A baj itt elég jól össze van foglalva amiért még nincs:
"A. There is currently no support for this model due to the processor. It is an ARMv8 derivative without ARMv7 compatibility mode. If it were a full ARMv8, with ARMv7 compatibility mode, limited support would be possible.B. Engineering is researching support for this model but be advised:
a) Compilers must be obtained and verified.
b) Software must be ported and verified
c) Performance must be benchmarked to verify the unit meets the minimum Passmark rating required to run Plex Media Server.
"Igazából ha lesz is PLEX sajnos nagyon valószínű, hogy csak limitált tudású lesz de ne legyen igazam.
De az apollo lake procisokra is csak onnan tölthető le a csomag kezelőbe nincs benne, csak azokra könnyebb volt a dolguk kb mert semmi extrát nem kellet csinálniuk az általános x86_64 jó hozzá.
Fajin koszi

-
almi
senior tag
Köszönöm szépen!
Bár, így belegondolva lehet, hogy kell egy "vevő" box a TV elé és így működik a cucc, egy komplett rendszer az egész és így NAS-ról nem fog menni.
-
almi
senior tag
Létezik olyan, hogy beírsz a böngészőbe egy IP-t, tehát egy ilyen média "szerver" szerű valami fut valahol a hálózatban, ami össze van kötve a kivetítővel. A betöltődött URL-ről letöltesz egy appot, ahova beírsz egy kódot, amit a kapcsolódni kívánt kijelző írt ki és hopp, a laptopod képe a kivetítőn van.
Persze ha az adott gép is ugyan azon a hálózaton van wifivel.
(Pl.: Crestron Airmedia)Gondoltam megkérdezem, hogy létezik-e ilyesmi ingyenesen a DSM-re, mivel pont rendelkezésemre áll egy Synology NAS.
-
Szpisti
addikt
Mea Culpa... Ez volt a baja. Felraktam a legfrissebb drivert és láss csodát, átlag 50MB/s-el tudok felmásolni a NAS-ra, kikapcsolt Jumbo Frames-al... Néha még a 60MB/s-be is beleharap... Pedig nem olyan régi driver volt rajta, lehet, hogy csak kellett egy újratelepítés, vagy piszkálás...
Bár a NAS-ról gépre másolás 24-25MB/s-en stagnál... -
Madwe
nagyúr
Gondolom mert régi oprendszere vagy procija vagy tévéje van?
-
#29810560
törölt tag
A laptop képét/hangját akarod látni/hallani a TV-n!?
OK! Ilyen van. Úgy hívják, hogy Wireless Display (WiDi) vagy Miracast. WiFi direct kell hozzá, mindkét eszközön.
... de, mit keres ebben a történetben a NAS?

-
Madwe
nagyúr
Ja bocs, így újra visszaolvasva ez tök egyértelmű volt az irasodbol.
Kicsit faradok. Én nem tudok róla, de hnap keresgelek majd neked, hatha -
almi
senior tag
Szia!
Azt akarom kiváltani, hogy mondjuk egy HDMI kábellal csatlakozzak a TV-hez és mutassa a laptop képernyőm tartalmát.
Az Air media az ilyet csinál, hogy ha egy hálózaton vagy a kivetítővel, akkor akár Wifin is át tudod lőni a képet a kivetítőre és én is ilyesmit szeretnék.
-
Szpisti
addikt
Nos. Közvetlen a gépre dugva is ugyanannyit mérek. Az alaplapom sem szar: ASUS Maximus VIII Hero, egy Intel I219V Gigabites LAN-al...
Megpróbálok valami másik drivert rá, de elvileg a legfrissebb van rajta... -
e90lci
senior tag
Szia
Nem nekem kell segítség.A kollégának próbáltam segíteni,hogy hol lehet nála a szűk keresztmetszet,de tudni kellene az egész hálózat hogy van kiépítve,és milyen kábelek stb.De azért köszi. -
Pubszon
veterán
Mindkét kábel CAT5e. Ma direkt azzal kezdtem, hogy megnéztem. Kb. 1 méteresek.
Köthetem közvetlen gépre a NAS-t? Ki lehet úgy próbálni?
Most 9000-re állítottam az MTU-t a 212J-ben és a hálókártyán is. A routerben nem találtam ilyen állítást, csak Jumbo Frame-t tudtam Enabled-re állítani... Így 33MB/s felett van a felmásolás NAS-ra... De a NAS-ról gépre csak 20MB/s...Szerintem lehet, csak akkor fix IP-t adj neki, DHCP-t kapcsold ki.
Nekem is van egy DS212j, holnap le tudom neked tesztelni ha gondolod. -
Szpisti
addikt
Mindkét kábel CAT5e. Ma direkt azzal kezdtem, hogy megnéztem. Kb. 1 méteresek.
Köthetem közvetlen gépre a NAS-t? Ki lehet úgy próbálni?
Most 9000-re állítottam az MTU-t a 212J-ben és a hálókártyán is. A routerben nem találtam ilyen állítást, csak Jumbo Frame-t tudtam Enabled-re állítani... Így 33MB/s felett van a felmásolás NAS-ra... De a NAS-ról gépre csak 20MB/s... -
Pubszon
veterán
Elfogytak az ötleteim.A router az tutira áttolja még a 100-115MB/s-et is (gigabit),a haveromnak is ilyen van ő letesztelte.Hogy hol lehet még a szűk keresztmetszet?Át kellene nézni még a kábelezést is,de gondolom minimum cat5e kábeleid vannak.Bár a cat5-ös is egy pár méteren (2-5m) áttolja a gigabitet.Nem tudom mi lehet a gond.
Töröm a fejem hátha eszembe jut még valami. 
NAS helyett egy géppel kellene letesztelni a kábelt.
Vagy közvetlenül kötni a routerre egy rövid de jó kábellel. -
Madwe
nagyúr
Sziasztok!
Erre valakinek valami ötlet?
Air Media szerver szerű funkciója van a DSM-nek?
Olyasmit szeretnék, hogy ha egy lanon van az adott laptop és a TV is, akkor valami féle media szerverhez kapcsolódva (ami mondjuk a synology-n van) ki lehessen tenni a képet a TV-re.
(Hasonlóan, mint mondjuk egy Chromecast.)
Köszi!
Üdv.,
almiKöszi!
Az nem tudom mi, de smbn, nfsen, dlnan elérhető a nas, ha csak képet akarsz kitenni, az így menni fog. (Meg videó, zene stb is)
-
almi
senior tag
Sziasztok!
Erre valakinek valami ötlet?
Air Media szerver szerű funkciója van a DSM-nek?
Olyasmit szeretnék, hogy ha egy lanon van az adott laptop és a TV is, akkor valami féle media szerverhez kapcsolódva (ami mondjuk a synology-n van) ki lehessen tenni a képet a TV-re.
(Hasonlóan, mint mondjuk egy Chromecast.)
Köszi!
Üdv.,
almiKöszi!
-
e90lci
senior tag
Eddig nem próbáltam lemásolni róla gépre. Na az még gyengébb, pedig olvasásra többet vártam. 23MB/s
Most több 1gigás filmet másolok fel rá: 28MB/s
Tuti, hogy nem ennyit tud.
A gyári specifikációban:
Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (5 GB-os fájl másolása közben):
írás: 50,2 MB/másodperc,
olvasás: 92,16 MB/másodperc.Elfogytak az ötleteim.A router az tutira áttolja még a 100-115MB/s-et is (gigabit),a haveromnak is ilyen van ő letesztelte.Hogy hol lehet még a szűk keresztmetszet?Át kellene nézni még a kábelezést is,de gondolom minimum cat5e kábeleid vannak.Bár a cat5-ös is egy pár méteren (2-5m) áttolja a gigabitet.Nem tudom mi lehet a gond.
Töröm a fejem hátha eszembe jut még valami. 
-
bandi20
aktív tag
Sziasztok! En is elgondolkoztam ups vételen, mar csak azért is , hogy védje a nast , Legrand ups élről van valakinek tapasztalata ! Vagy nézzek valami mást? Jó lenne az a funkció, hogy lekapcsolja a nast hosszabb áramszünet után stb. Kinéztem egy legrand keor cuccot van rajta usb elméletileg ! Tud esetleg valaki tapasztalatot írni? Koszi
-
Szaszabond
aktív tag
Na feltelepítetem 2. kötetként a winyót, most ellenőrzi. Viszont a Download Stationben lévő összes seedelt torrentem megosztás helyett kapott egy nagy piros bejegyzést, hogy dupla torrentfile. És csak nem csinál semmit. Ezzel lehet valamit kezdeni? Még azért javában seedelnem kellene őket vissza.
-
Pubszon
veterán
Mondjuk a TeamSpeak szerver sem megy csak x86-on.
Nem sok embernek van rá szüksége, de nekem kellett volna. -
#29810560
törölt tag
Kicsit oldanám a feszültséget, mégiscsak közel a karácsony.

Két szőke nő beszélget.
Az egyik kérdi: Milyen NAS-od van?
Mire a másik: Sötétszürke. -
Madwe
nagyúr
Nem is tudom.
Van gyárilag smb/nfs/ftp/ftps/stb. Vannak multimédiás alkalmazások webes cuccok. Pont mert a plexet nem írták meg arm-hez ezért nem ajánlottak az arm-es nasok?
Fordítsuk meg.
Aki videót akar nézni az ne kódolgasson mert a röptépen kódolás soha nem 100%-os hanem vegyen egy androidos médiajátékost 10 k forintért.
Megkérdezhetem neked milyen nasod van?Hol írtam H arm nem ajánlott? Azt írtam (ok, most valóban nem fejtettem ki csak anno...), H intelt javaslok inkább, ha belefér, mert több mindenre ad lehetőséget (ha csak smb NFS meg ftp kell akkor jó az arm is, de arra egy zyxel is elég btw
nem az arm procisokat sajnálom le ekkor, az baromi sok mindenre képes, van akinek tok felesleges tényleg az a plusz amit inteles adna pluszban. Ugyanakkor proci és ram a legfontosabb egy nasnal.
A nasom szerepel adatlapomom, de ha már, akkor sporolok egy kattintást
916+ 8gbos. -
Szpisti
addikt
Eddig nem próbáltam lemásolni róla gépre. Na az még gyengébb, pedig olvasásra többet vártam. 23MB/s
Most több 1gigás filmet másolok fel rá: 28MB/s
Tuti, hogy nem ennyit tud.
A gyári specifikációban:
Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (5 GB-os fájl másolása közben):
írás: 50,2 MB/másodperc,
olvasás: 92,16 MB/másodperc. -
Mezga Aladár
veterán
Nem is tudom.
Van gyárilag smb/nfs/ftp/ftps/stb. Vannak multimédiás alkalmazások webes cuccok. Pont mert a plexet nem írták meg arm-hez ezért nem ajánlottak az arm-es nasok?
Fordítsuk meg.
Aki videót akar nézni az ne kódolgasson mert a röptépen kódolás soha nem 100%-os hanem vegyen egy androidos médiajátékost 10 k forintért.
Megkérdezhetem neked milyen nasod van? -
Madwe
nagyúr
Te meg e miatt ajánlasz intel procit?
Mert sokkal több app van rá, igen
-
Mezga Aladár
veterán
-
e90lci
senior tag
-
Madwe
nagyúr
Nem nem látja hanem vagy még nincs is vagy még nem kerül be amíg nincs kitesztelve. Ettől van ami letölthető külön mint a TM is pld.
A Plex az nem is synocommunity-s volt / lesz. Persze ettől még nincs a tiedre. De azért nem kell feltétlen meg várni, azt se, hogy valami bekerüljön a csomagkezelőbe attól simán telepíthető.
Plex az innen elérhető lesz majd : https://www.plex.tv/downloads/. Armv8 -ként lesz fent szerintem.
A baj itt elég jól össze van foglalva amiért még nincs:
"A. There is currently no support for this model due to the processor. It is an ARMv8 derivative without ARMv7 compatibility mode. If it were a full ARMv8, with ARMv7 compatibility mode, limited support would be possible.B. Engineering is researching support for this model but be advised:
a) Compilers must be obtained and verified.
b) Software must be ported and verified
c) Performance must be benchmarked to verify the unit meets the minimum Passmark rating required to run Plex Media Server.
"Igazából ha lesz is PLEX sajnos nagyon valószínű, hogy csak limitált tudású lesz de ne legyen igazam.
De az apollo lake procisokra is csak onnan tölthető le a csomag kezelőbe nincs benne, csak azokra könnyebb volt a dolguk kb mert semmi extrát nem kellet csinálniuk az általános x86_64 jó hozzá.
És valaki meg itt bizonygatta, H hülyeség ajanlgatni az Intel procit, jó az arm is...

-
gyugyo79
addikt
Nem nem látja hanem vagy még nincs is vagy még nem kerül be amíg nincs kitesztelve. Ettől van ami letölthető külön mint a TM is pld.
A Plex az nem is synocommunity-s volt / lesz. Persze ettől még nincs a tiedre. De azért nem kell feltétlen meg várni, azt se, hogy valami bekerüljön a csomagkezelőbe attól simán telepíthető.
Plex az innen elérhető lesz majd : https://www.plex.tv/downloads/. Armv8 -ként lesz fent szerintem.
A baj itt elég jól össze van foglalva amiért még nincs:
"A. There is currently no support for this model due to the processor. It is an ARMv8 derivative without ARMv7 compatibility mode. If it were a full ARMv8, with ARMv7 compatibility mode, limited support would be possible.B. Engineering is researching support for this model but be advised:
a) Compilers must be obtained and verified.
b) Software must be ported and verified
c) Performance must be benchmarked to verify the unit meets the minimum Passmark rating required to run Plex Media Server.
"Igazából ha lesz is PLEX sajnos nagyon valószínű, hogy csak limitált tudású lesz de ne legyen igazam.
De az apollo lake procisokra is csak onnan tölthető le a csomag kezelőbe nincs benne, csak azokra könnyebb volt a dolguk kb mert semmi extrát nem kellet csinálniuk az általános x86_64 jó hozzá.
-
Szaszabond
aktív tag
Sziasztok, Valaki leírná épésről lépésre a tárhely bővítés menetét?
Addig jutottam, hogy beleraktam az ÚJ 4TB winyót a meglévő 6TB mellé.
Megnyitottam a tároláskezelőt. Hogyan tovább? Nem szeretnék semmi raidet, csak, hogy legyen egy különálló kötetem. Össze sem szeretném fűzni őket. Csak szeretnék látni egy volume 1 és egy volume 2.-t és másolgatni közöttük.Illetve a másik kérdés, hogy ha leállítom a NAS-t és újra indul akkor a Download Sationben lévő összes torrentre hibát ír ki azzal, hogy dupla torrent file. Kikapcsolás előtt seedelte őket.
-
Doky1988
senior tag
Köszi mindenkinek mindent!

Viszont igy h nem latja synocommunity csomagjait a nas, igy se plex egyenlore se semmi :/
-
Madwe
nagyúr
Szünetmentesre kötve a DS213j, hálózati UPS beállítva ezen is és a DS212j-n is ami egy hálózaton van de másik helyiségben, és tökéletesen kezeli a szünetmentest.
Így 6 Synology NAS mehet egy UPS-ről.
Tehát a szünetmentes kérdés is megválaszolva, hogy lehet e egy UPS-re több Syno NAS-t!


-
#29810560
törölt tag
Szünetmentesre kötve a DS213j, hálózati UPS beállítva ezen is és a DS212j-n is ami egy hálózaton van de másik helyiségben, és tökéletesen kezeli a szünetmentest.
Így 6 Synology NAS mehet egy UPS-ről.
Tehát a szünetmentes kérdés is megválaszolva, hogy lehet e egy UPS-re több Syno NAS-t!

Kösz! Ez hasznos infó.

-
Pubszon
veterán
Szünetmentesre kötve a DS213j, hálózati UPS beállítva ezen is és a DS212j-n is ami egy hálózaton van de másik helyiségben, és tökéletesen kezeli a szünetmentest.
Így 6 Synology NAS mehet egy UPS-ről.
Tehát a szünetmentes kérdés is megválaszolva, hogy lehet e egy UPS-re több Syno NAS-t!

-
Szpisti
addikt
Nem lett sokkal gyorsabb, viszont jobban ingadozik, néha a 34MB/s-be is belekóstol, de többnyire 30MB/s alatt marad...Ennyi, vagy még lehet valamit állítani?
-
claire78
senior tag
-
Doky1988
senior tag
Van kb 200tb upom nc”reon

-
MrCsiT
addikt
Ha a NAS-ról csak a fájlokat akarod elérni, akkor érdekesség, hogy ha saját porton is éred el a NAS-t, de van egy DDNS neved, és a DSM-ben a talán szolgáltatásoknál vettél fel a File Station-nek egy álnevet, akkor azt esélyes, hogy a szűrés ellenére is el fogod érni.
Pl. ha a tiednas.synology.me vagy tiednas.dyndns.hu a DDNS neved, és elnevezed Fajlok-nak a File Station-t, akkor a
tiednas.dyndns.hu/fajlokcímet megszólítva, esélyes, hogy nálad is működni fog az elérés.
A DSM weboldal felületére nem lehet ilyen alias-t felvenni szerintem, így arra nemigen lesz megoldás, hacsak valóban nem egy egyébként a cégednél használt portszámon szólítod meg a routered ami azt irányítja tovább a NAS DSM-re.Doky1988: azt kell megnyitnod, amit a Download Station felületre admin jogú felhasználóval belépve beállítasz, mint portot. A default synology ports kifejezésre google kiadja az alapértelmezett portokat, de én nem biztos, hogy azt használnám.
-
Pulfix
csendes tag
és Pulfix:
+1
Igen, ilyesmire gondoltam.

Kiegészítésként:
Rengeteg verzió van a mentésre. (külső háttértár, másik NAS, felhő stb.)
A mentésnek biztonsági szintjei vannak. Mindenki maga dönti el meddig megy el. (Ár-biztonsági szint arány.)Én egy 10 TB-os HDD-re mentek. Amit csak a mentés idejére dugok a NAS-ba (USB-s dokkolóba). Amúgy a fiókban pihen, mint blackrulz-é.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

-
Pubszon
veterán
A másodig NAS-t nem kötöm a UPS-re, de ezt úgy sem fogja tudni.

Beállítom neki hogy pár perc után álljon le, kíváncsi vagyok mi fog történni ha kihúzom a szünetmentest a konnektorból. -
#29810560
törölt tag
Igen. Ez baromi logikus így.
DE! Gyakorlatias ember vagyok. Szeretem kipróbálni a dolgokat. Az elmélet mindig a gyakorlat próbáján méretik meg.

-
#72042496
törölt tag
"...de ma reggel olvastam, hogy nem tudja szabályosan leállítani a NAS-t ha egy hosszan tartó áramszünet miatt esetleg szükség van rá."
Ez így, ebben a formában nem igaz.

Nem állítja le/kapcsolja ki a NAS-t a szó klasszikus értelmében, ha elmegy az áram - ezt majd megteszi az, hogy végleg kifogy belőle a szufla - de, biztonsági üzemmódba helyezi (pl. leválasztja a köteteket).
1. Lásd fentebb!
2. Az hogy valami nincs a kompatibilitási listán, az még nem jelent semmit. Nekem is EATON 3S 700 van. Ez sincs rajta, de kiválóan működik, már több mint egy éve.
3. Sokan panaszkodtak már, hogy az UPS-en átvitt UTP kábelen lassabb az adatátvitel. Nekem sincs átvezetve.
Szerk.: Látom szembesítettél a saját hozzászólásommal, de legalább következetes vagyok.

Még csak ismerkedem a témával, nincsenek feltétlenül rendben a fogalmaim. Sajnos az első kérdésem emiatt félrement, de tök jó, hogy így kifejtetted!

Én tényleg azt hittem, hogy kifogy a UPS-ből a szufla, aztán elvágja az áramellátást és kakukk.

Most már látom, hogy nem, úgyhogy köszi a választ!
-
claire78
senior tag
Ugye szerverek esetében is ez így működik, valószínű NAS esetében is.
Hálózai UPS esetében hozzá lehet adni a többi NAS IP címét, amit gondolom az aktuális NAS fog "vezérelni". -
#29810560
törölt tag
Nem tudom én sem hogy mi lehet ez pontosa.
Lehet hogy van egy NAS amire USB-vel kommunikál a UPS, majd ez a NAS kommunikál a többivel a UPS állapotáról? Ez nem logikátlan végül is...
Itt egy leírás, szerintem ez lesz az amit írtam.
Lehet ki is próbálom amíg megvan a 212j.
Én is erre gondoltam. Csak kipróbálni nem tudom.

Szerk.:
Ez jó hír.
Szerintem úgy is próbáld ki, hogy csak a "távoli"/IP listás NAS-t húzod ki. -
Pubszon
veterán
Most nézegettem. Ez a hálózati Hálózati UPS kiszolgáló engedélyezése simán bejelölhető és megadhatók IP címek neki.
Lehet, hogy egy sima USB-s UPC is kezeli a hálózaton kapott infó alapján, hogy az illető(többi) NAS nem kap tápellátást?

Érdemes lenne kipróbálni. Csak ahhoz több NAS kellene, nekem meg csak egy van.

Nem tudom én sem hogy mi lehet ez pontosa.
Lehet hogy van egy NAS amire USB-vel kommunikál a UPS, majd ez a NAS kommunikál a többivel a UPS állapotáról? Ez nem logikátlan végül is...
Itt egy leírás, szerintem ez lesz az amit írtam.
Lehet ki is próbálom amíg megvan a 212j.
-
#29810560
törölt tag
Most nézegettem. Ez a hálózati Hálózati UPS kiszolgáló engedélyezése simán bejelölhető és megadhatók IP címek neki.
Lehet, hogy egy sima USB-s UPC is kezeli a hálózaton kapott infó alapján, hogy az illető(többi) NAS nem kap tápellátást?

Érdemes lenne kipróbálni. Csak ahhoz több NAS kellene, nekem meg csak egy van.

-
Multibit
nagyúr
Nem tudom, szoktál e feltölteni, de egy külön tortúra. Nekem külön rá kell szánnom magam mindig a szabályok betartása miatti szöszmöszölés miatt. Nem, hogy majd kérést teljesítsek ami még + ha raktam is ki kérésre (amikor még nem volt anonym és privátba meg keresett valaki egy lekerült tartalommal aminek a többi részét látta, hogy én raktam ki) valamit akkor se kapcsoltam ehhez mert az megint + szöszmötölés és szerintem kb. pont nem az fog kérést se teljesíteni pláne azokat böngészni aki 2-3 torrentet tart seedbe aztán törli (persze lehet nincs igazam és akinek nem inge) . Meg ugye ha meg akar valaki nézni egy karácsonyi filmet az a húsvéti teljesítésnél nem boldogítana.
de egy külön tortúra
Az bizony! Főleg, mikor nem létező szabályra hivatkozva dobnak vissza valamit. De volt olyan feltöltésem is, amit azért jelzett hibásnak a modi, mert - mint kiderült - eltérő beállítások miatt mást látott ő az IMDb-n, mint én. -
Pubszon
veterán
APC Smart széria hálózati kártyával, a NAS pedig kezeli a hálózati UPS-t tudtommal.
Gyakorlati tapasztalatom nincs, de elméletileg tudja. Van 3 APC Smart UPS-em, de egyikben sincs hálókártya.
2db SMT750i és 1db SUA750i. -
#29810560
törölt tag
Hááát ebben a témában annyira nem vagyok járatos és konkrét típust sem tudok.
... de, gyanítom hálózati kapcsolattal (Ethernet port) rendelkező UPS kell hozzá, meg akkora kapacitás, ami elbírja a NAS-okat az áthidalás idejére.
(Úgy látom a DSM 6.x 5 db IP címet kezel.)
-
Madwe
nagyúr
-
Doky1988
senior tag
Ha download stationt elakarom erni kivulrol appal, milyen portot kell kinyitnom?
-
claire78
senior tag
Talán buta kérdés, de a beállítások export-import -ja csak ugyanazon a NAS-on működik?

-
Madwe
nagyúr
"...de ma reggel olvastam, hogy nem tudja szabályosan leállítani a NAS-t ha egy hosszan tartó áramszünet miatt esetleg szükség van rá."
Ez így, ebben a formában nem igaz.

Nem állítja le/kapcsolja ki a NAS-t a szó klasszikus értelmében, ha elmegy az áram - ezt majd megteszi az, hogy végleg kifogy belőle a szufla - de, biztonsági üzemmódba helyezi (pl. leválasztja a köteteket).
1. Lásd fentebb!
2. Az hogy valami nincs a kompatibilitási listán, az még nem jelent semmit. Nekem is EATON 3S 700 van. Ez sincs rajta, de kiválóan működik, már több mint egy éve.
3. Sokan panaszkodtak már, hogy az UPS-en átvitt UTP kábelen lassabb az adatátvitel. Nekem sincs átvezetve.
Szerk.: Látom szembesítettél a saját hozzászólásommal, de legalább következetes vagyok.

Olyan szünetmentest tudtok, ami több, 4-5 nast is tud egyszerre kezelni? külön külön mindegyikhez nem fogok venni...
-
#29810560
törölt tag
Nem tudom, szoktál e feltölteni, de egy külön tortúra. Nekem külön rá kell szánnom magam mindig a szabályok betartása miatti szöszmöszölés miatt. Nem, hogy majd kérést teljesítsek ami még + ha raktam is ki kérésre (amikor még nem volt anonym és privátba meg keresett valaki egy lekerült tartalommal aminek a többi részét látta, hogy én raktam ki) valamit akkor se kapcsoltam ehhez mert az megint + szöszmötölés és szerintem kb. pont nem az fog kérést se teljesíteni pláne azokat böngészni aki 2-3 torrentet tart seedbe aztán törli (persze lehet nincs igazam és akinek nem inge) . Meg ugye ha meg akar valaki nézni egy karácsonyi filmet az a húsvéti teljesítésnél nem boldogítana.
Mondom! Van igazság abban amit írsz.

... de, akkor sem csinálnék letöltőközpontot a NAS-omból. Már bocs! (Amúgy én nem, de a gyerek töltött már fel. Ebben is igazad van. Valóban vegzás. Lehetne egyszerűsíteni.)
-
Doky1988
senior tag
Ott a link amin meg tudod nézni, hogy milyen processzor verzióhoz való kell neked meg a letöltő link is a TM-hez. TM az van már a tiedre is ...
"DS nem csak max 50 " -> Nem.
Nálam voltak anomáliák , ha nem admin jogú felhasználóval adtam a DS-hez a torrenteket, hogy olyan 250~ nem engedett többet ugyan azzal a felhasználóval, hozzá adni de adminnal lehetett ilyenkor is.
(#36019) Mr. Janó Ha csak olyanok lennének mint te akkor kb semmi régebbi dolog nem lenne elérhető.
Még a több millió felhasználós oldalon is van sok olyan tartalom amit 2-3 ember miatt van még fent és amikor eszedbe jut, hogy egy ilyenre lennél kíváncsi biztos örülsz, hogy még elérhető ...Ok thx..
mondjuk asszem a DS218play novemberben jelent meg igy lehet azert nem latom a synocommunity csomagjait 
-
#29810560
törölt tag
Ha már szünetmentes - megrendeltem az Eaton 3S 700-at, de ma reggel olvastam, hogy nem tudja szabályosan leállítani a NAS-t ha egy hosszan tartó áramszünet miatt esetleg szükség van rá (#18586). Ez nekem annyira nem tetszik.
Egyedül egy Synology 718+ lenne rákötve, pár kérdésem van ezzel kapcsolatban:
1) Az APC Back UPS 700VA (vagy valamelyik hasonló árfekvésű UPS) már le tudja állítani a NAS-t, vagy ez zsebbenyúlósabb feature?
2) Se az Eaton, se az alapabb APC nem szerepel a 718+ kompatibilitási listáján. Azért lehet, mert még új és nem tesztelték végig a modelleket, vagy nagy eséllyel nem is fognak együttműködni ezzel a NAS-sal? (Azért egy APC Smart UPS-t mégsem vennék a NAS-nak.)
3) Érdemes a hálókábelt is átvezetni a UPS-en? Erősítőről hallottam, hogy hálókábelen át kiütötte a villám a HDMI panelt, NAS-nál is érdemes a hálókábel védelmére figyelni?Az utolsóról gondolom azért, hogy fontos. Csak ez mintha sosem lenne hangsúlyozva, magamtól pedig nem feltétlenül gondolok rá. Idővel már a routernél meg fogom ezt oldani, de egyelőre a NAS elé megy csak szünetmentes.
Köszi előre is, ha válaszoltok!

"...de ma reggel olvastam, hogy nem tudja szabályosan leállítani a NAS-t ha egy hosszan tartó áramszünet miatt esetleg szükség van rá."
Ez így, ebben a formában nem igaz.

Nem állítja le/kapcsolja ki a NAS-t a szó klasszikus értelmében, ha elmegy az áram - ezt majd megteszi az, hogy végleg kifogy belőle a szufla - de, biztonsági üzemmódba helyezi (pl. leválasztja a köteteket).
1. Lásd fentebb!
2. Az hogy valami nincs a kompatibilitási listán, az még nem jelent semmit. Nekem is EATON 3S 700 van. Ez sincs rajta, de kiválóan működik, már több mint egy éve.
3. Sokan panaszkodtak már, hogy az UPS-en átvitt UTP kábelen lassabb az adatátvitel. Nekem sincs átvezetve.
Szerk.: Látom szembesítettél a saját hozzászólásommal, de legalább következetes vagyok.

-
gyugyo79
addikt
Nem tudom, szoktál e feltölteni, de egy külön tortúra. Nekem külön rá kell szánnom magam mindig a szabályok betartása miatti szöszmöszölés miatt. Nem, hogy majd kérést teljesítsek ami még + ha raktam is ki kérésre (amikor még nem volt anonym és privátba meg keresett valaki egy lekerült tartalommal aminek a többi részét látta, hogy én raktam ki) valamit akkor se kapcsoltam ehhez mert az megint + szöszmötölés és szerintem kb. pont nem az fog kérést se teljesíteni pláne azokat böngészni aki 2-3 torrentet tart seedbe aztán törli (persze lehet nincs igazam és akinek nem inge) . Meg ugye ha meg akar valaki nézni egy karácsonyi filmet az a húsvéti teljesítésnél nem boldogítana.
-
#72042496
törölt tag
A szünetmentes már sokszor volt téma. Én is írtam róla párszor.
Mr. Janó #17736
Mr. Janó #16885
Mr. Janó #16804... és ahogy már többen írták előttem: A RAID nem pótolja/helyettesíti az adatmentést!!!

Ha már szünetmentes - megrendeltem az Eaton 3S 700-at, de ma reggel olvastam, hogy nem tudja szabályosan leállítani a NAS-t ha egy hosszan tartó áramszünet miatt esetleg szükség van rá (#18586). Ez nekem annyira nem tetszik.
Egyedül egy Synology 718+ lenne rákötve, pár kérdésem van ezzel kapcsolatban:
1) Az APC Back UPS 700VA (vagy valamelyik hasonló árfekvésű UPS) már le tudja állítani a NAS-t, vagy ez zsebbenyúlósabb feature?
2) Se az Eaton, se az alapabb APC nem szerepel a 718+ kompatibilitási listáján. Azért lehet, mert még új és nem tesztelték végig a modelleket, vagy nagy eséllyel nem is fognak együttműködni ezzel a NAS-sal? (Azért egy APC Smart UPS-t mégsem vennék a NAS-nak.)
3) Érdemes a hálókábelt is átvezetni a UPS-en? Erősítőről hallottam, hogy hálókábelen át kiütötte a villám a HDMI panelt, NAS-nál is érdemes a hálókábel védelmére figyelni?Az utolsóról gondolom azért, hogy fontos. Csak ez mintha sosem lenne hangsúlyozva, magamtól pedig nem feltétlenül gondolok rá. Idővel már a routernél meg fogom ezt oldani, de egyelőre a NAS elé megy csak szünetmentes.
Köszi előre is, ha válaszoltok!

-
#29810560
törölt tag
Én is külön telepíthető TM-t fogok feldobni kísérletezni. A sebességeltérésről olvastam már itt, de szerintem az én 50/5-ös adsl netemmel nem lesz gond
Igazából csak kíváncsi vagyok, mint egy kisgyerek...(#36019) Mr. Janó: én is a régi torrentekre gondoltam, mint ahogy azt gyugyo79 is írta. Most volt egy zene amit lehúztam, 1 ember seedelte, 2 hétig volt bent úgy a torrent, hogy nem történt semmi, aztán jött a seeder, szerencsére le tudtam húzni, most meg ahogy nézem én maradtam az egyetlen seedelő.
A Kérések - Feltöltés is csak akkor az igazi, ha valakinek megvan hozzá a rangja (régen olvastam utánna ennek, ami oldalt használok ott csak bizonyos rang felett lehetett kérni, lehet azóta már változtattak ezen), és még fel is tudja tölteni, mert meg van neki. + Sokan lehet a helyezések és a rang miatt is tartanak sok torrentet seedben, pl. a meghívó küldés miatt.(#36016) Doky1988: ezt sajnos passzolom. Nekem Apollo Lake-es procim van, arra pl. még sok minden nem érhető el a csomagtelepítőből.
(#36023) blackrulz: a rejtett seed mappa csak akkor gond, ha a már letöltött cuccot rendezném a saját szájízem szerint egy másik kötetre, nem? Én pl. külön kötetre töltök (külön lemez is csak a DS-nek), és csak azt mozgatom tovább másik kötetre amit a későbbiekben is szívesen néznék/hallgatnék többször is, egyébként minden a beállított download mappában pihen (most egyelőre ez kemény 5 torrentet jelent
).Igen. Írtam, hogy van igazsága gyugyo79-nek, de ez az egész torrent világ - létezik/nem létezik, amit keresek oldalról - statisztikai alapon működik. Nem minden a torrent darabszám, a résztvevők száma (is) igen fontos. (Persze, ha mindenki ezres nagyságban futtat torrentet nagyobb a találati valószínűség.
)Pl. Lehet, hogy az az egy host csak egy-két torrentet futtat, de pont azt, ami neked kell. A másik meg tízezret, de mind kurrens, keresett anyag.
-
Véreshurka
senior tag
A TM az nem csinál hardlinket ... A DS is TM -et használ a torrent letöltésére / vissza osztására csak írtak köré egy speckó felületet + funkciókkal ...
Csak ezek miatt a DS által használt TM beállításait a rendszer felül írja, ezért nem lehet rendesen használni külön csak mint TM, ha találsz is leírást nézd meg mikori mert sokáig működött az a DS által használt TM saját TM klienssel való elérése és vezérlése de most már tudtommal nem. Azt át lehet írni a konfigban, hogy a kliens tudjon csatlakozni de kb csak nézni lehet vele, hogy mi hogy áll.A külön telepíthető TM -re természetesen nem igazak a fentiek! Az papíron szabadon testreszabható, csak sokaknál mégse, tudta, azt a sebességet hozni mint a DS által használt, pedig a settings.json minden ilyet befolyásoló sora megegyezett a kettőben.
Én is külön telepíthető TM-t fogok feldobni kísérletezni. A sebességeltérésről olvastam már itt, de szerintem az én 50/5-ös adsl netemmel nem lesz gond
Igazából csak kíváncsi vagyok, mint egy kisgyerek...(#36019) Mr. Janó: én is a régi torrentekre gondoltam, mint ahogy azt gyugyo79 is írta. Most volt egy zene amit lehúztam, 1 ember seedelte, 2 hétig volt bent úgy a torrent, hogy nem történt semmi, aztán jött a seeder, szerencsére le tudtam húzni, most meg ahogy nézem én maradtam az egyetlen seedelő.
A Kérések - Feltöltés is csak akkor az igazi, ha valakinek megvan hozzá a rangja (régen olvastam utánna ennek, ami oldalt használok ott csak bizonyos rang felett lehetett kérni, lehet azóta már változtattak ezen), és még fel is tudja tölteni, mert meg van neki. + Sokan lehet a helyezések és a rang miatt is tartanak sok torrentet seedben, pl. a meghívó küldés miatt.(#36016) Doky1988: ezt sajnos passzolom. Nekem Apollo Lake-es procim van, arra pl. még sok minden nem érhető el a csomagtelepítőből.
(#36023) blackrulz: a rejtett seed mappa csak akkor gond, ha a már letöltött cuccot rendezném a saját szájízem szerint egy másik kötetre, nem? Én pl. külön kötetre töltök (külön lemez is csak a DS-nek), és csak azt mozgatom tovább másik kötetre amit a későbbiekben is szívesen néznék/hallgatnék többször is, egyébként minden a beállított download mappában pihen (most egyelőre ez kemény 5 torrentet jelent
). -
#56573440
törölt tag
Azt rosszul tudom, hogy a TM pl. nem dolgozik rejtett seed mappával?
Csak hétvégén esnék neki újra a telepítésének, de azt is csak kíváncsiságból, mert miért ne
Egyébként a DS működik ahogy kell.De konkrétan nálam se dolgozik a ds rejtett seed mappával... Ha a saját kötetére dolgozik eleve nem duplikál, egyébként meg ha megtelik a vinyó akkor átteszem a temp location-t a következő kötetre, és arra dolgozok onnantól.
-
#29810560
törölt tag
Ott a link amin meg tudod nézni, hogy milyen processzor verzióhoz való kell neked meg a letöltő link is a TM-hez. TM az van már a tiedre is ...
"DS nem csak max 50 " -> Nem.
Nálam voltak anomáliák , ha nem admin jogú felhasználóval adtam a DS-hez a torrenteket, hogy olyan 250~ nem engedett többet ugyan azzal a felhasználóval, hozzá adni de adminnal lehetett ilyenkor is.
(#36019) Mr. Janó Ha csak olyanok lennének mint te akkor kb semmi régebbi dolog nem lenne elérhető.
Még a több millió felhasználós oldalon is van sok olyan tartalom amit 2-3 ember miatt van még fent és amikor eszedbe jut, hogy egy ilyenre lennél kíváncsi biztos örülsz, hogy még elérhető ...Van benne igazság amit mondasz, de kicsit árnyalja a képet a Kérések - Feltöltés.
-
gyugyo79
addikt
Ott a link amin meg tudod nézni, hogy milyen processzor verzióhoz való kell neked meg a letöltő link is a TM-hez. TM az van már a tiedre is ...
"DS nem csak max 50 " -> Nem.
Nálam voltak anomáliák , ha nem admin jogú felhasználóval adtam a DS-hez a torrenteket, hogy olyan 250~ nem engedett többet ugyan azzal a felhasználóval, hozzá adni de adminnal lehetett ilyenkor is.
(#36019) Mr. Janó Ha csak olyanok lennének mint te akkor kb semmi régebbi dolog nem lenne elérhető.
Még a több millió felhasználós oldalon is van sok olyan tartalom amit 2-3 ember miatt van még fent és amikor eszedbe jut, hogy egy ilyenre lennél kíváncsi biztos örülsz, hogy még elérhető ... -
Madwe
nagyúr
-
#29810560
törölt tag
Atya ég! Mesélje már el nekem valaki, hogy minek futtat 1000 torrentet?

Ezért Kossuth díjat adnak vagy mi a túró?

Most néztem meg. Nekem 7 fut, de ahogy nézem abból is 3 feleslegesen.
Vannak visszaosztási szabályok. Azt teljesítem, oszt csá! -
Doky1988
senior tag
A DS nem csak max 50 torrentet enged egyszerre futtatni?
Nekem ilyen 500-1000 közötti torrentjeim ment átlagba kb 
-
gyugyo79
addikt
Azt rosszul tudom, hogy a TM pl. nem dolgozik rejtett seed mappával?
Csak hétvégén esnék neki újra a telepítésének, de azt is csak kíváncsiságból, mert miért ne
Egyébként a DS működik ahogy kell.A TM az nem csinál hardlinket ... A DS is TM -et használ a torrent letöltésére / vissza osztására csak írtak köré egy speckó felületet + funkciókkal ...
Csak ezek miatt a DS által használt TM beállításait a rendszer felül írja, ezért nem lehet rendesen használni külön csak mint TM, ha találsz is leírást nézd meg mikori mert sokáig működött az a DS által használt TM saját TM klienssel való elérése és vezérlése de most már tudtommal nem. Azt át lehet írni a konfigban, hogy a kliens tudjon csatlakozni de kb csak nézni lehet vele, hogy mi hogy áll.A külön telepíthető TM -re természetesen nem igazak a fentiek! Az papíron szabadon testreszabható, csak sokaknál mégse, tudta, azt a sebességet hozni mint a DS által használt, pedig a settings.json minden ilyet befolyásoló sora megegyezett a kettőben.
-
Doky1988
senior tag
Azt rosszul tudom, hogy a TM pl. nem dolgozik rejtett seed mappával?
Csak hétvégén esnék neki újra a telepítésének, de azt is csak kíváncsiságból, mert miért ne
Egyébként a DS működik ahogy kell.Syno DS218playem van.Erre még nem lenne kompatibilis?
-
Véreshurka
senior tag
Azt rosszul tudom, hogy a TM pl. nem dolgozik rejtett seed mappával?
Csak hétvégén esnék neki újra a telepítésének, de azt is csak kíváncsiságból, mert miért ne
Egyébként a DS működik ahogy kell. -
gyugyo79
addikt
-
#29810560
törölt tag
-
#56573440
törölt tag
-
Doky1988
senior tag
-
#29810560
törölt tag
-
Doky1988
senior tag
-
#29810560
törölt tag
Te tudod mennyire fontosak az adataid... Lemezre is írhatod, usb-s vinyóra is kiteheted időszakosan, minden sérülékeny és minden meghalhat, de legalább van mihez nyúlni. Én pl csinálok offsite mentést is egy ezer éves redva 112J-re, ami pont arra elég. Meg mentek usb-s vinyóra is, ami kb 5 éves, de talán 20 üzemóra ment bele, mert lehúzom és a fiókban pihen. Ott nem sok mindenért halhatnak ezek meg.
"biztonsági beállítások & tűzfal - itt mire gondolsz pontosan?"
Szerintem valami olyasmire, hogy https használat, az alap portok legalább a routeren legyenek megváltoztatva lásd nem az 5000 vagy 5001-es portokat használd hanem bőven fölötte bármit, ne legyenek nyitott portok fölöslegesen, pl tilthatsz ip-t pár próbálkozás után, akár kétlépcsős azonosítást is tehetsz be...
és Pulfix:
+1
Igen, ilyesmire gondoltam.

Kiegészítésként:
Rengeteg verzió van a mentésre. (külső háttértár, másik NAS, felhő stb.)
A mentésnek biztonsági szintjei vannak. Mindenki maga dönti el meddig megy el. (Ár-biztonsági szint arány.)Én egy 10 TB-os HDD-re mentek. Amit csak a mentés idejére dugok a NAS-ba (USB-s dokkolóba). Amúgy a fiókban pihen, mint blackrulz-é.
-
#56573440
törölt tag
Akkor most egy kis reménysugár felcsillant. Hátha...

Szóval. Csak 1 db működő laptop van itthon. Azzal nem tudom kipróbálni a vinyót. De majd gondolkozom kinél lehetne ezzel szöszmötölni.UPS ügyben: A NAS lenne rajta (2 vinyóval), egy popcorn C200, a router, meg a modem (?). Meg egy laptop ami állandóan töltőn van. (akkor már azt is oda kéne, nem? Vagy annak elég a spéci hosszabbító a túlfeszültség ellen?)
- rendszeres adatmentés - Hova érdemes menteni a NAS-ról? Lemezre? Arról eltűnik, meg karcolódik. Vagy külső vinyóra? az is sérülékeny, nem?
- szünetmentes tápegység - lesz
- RAID - lesz
- rendszeres op. rendszer frissítés - pipa. Rendszeres frissítés van. Egyből frissítem, amint kér vmit.
- biztonsági beállítások & tűzfal - itt mire gondolsz pontosan?Te tudod mennyire fontosak az adataid... Lemezre is írhatod, usb-s vinyóra is kiteheted időszakosan, minden sérülékeny és minden meghalhat, de legalább van mihez nyúlni. Én pl csinálok offsite mentést is egy ezer éves redva 112J-re, ami pont arra elég. Meg mentek usb-s vinyóra is, ami kb 5 éves, de talán 20 üzemóra ment bele, mert lehúzom és a fiókban pihen. Ott nem sok mindenért halhatnak ezek meg.
"biztonsági beállítások & tűzfal - itt mire gondolsz pontosan?"
Szerintem valami olyasmire, hogy https használat, az alap portok legalább a routeren legyenek megváltoztatva lásd nem az 5000 vagy 5001-es portokat használd hanem bőven fölötte bármit, ne legyenek nyitott portok fölöslegesen, pl tilthatsz ip-t pár próbálkozás után, akár kétlépcsős azonosítást is tehetsz be...
-
Pulfix
csendes tag
Hááát, ha egy darab HDD van benne akkor Basic a kötet és az áramszünetek miatt összeomlott.
Ilyenkor a fő jellemzője a NAS-nak, hogy iszonyatosan lelassul a vele való kommunikáció. Lehet, hogy napokig kell várni rá, mire IP címet kér/kap és reagál a belépésre. Amennyiben nem lehet vele kommunikálni, még napok múlva sem, még akkor sem kell pánikolni:
Ahogy már javasolták, ha nem tudsz vele kapcsolatot létesíteni, akkor állítsd le vedd ki a HDD-t és próbáld meg egy Linuxos (közvetlenül olvasnia kell a lemezt) vagy egy PC-s (segédprogrammal olvassa a lemezt) gépen megnézni, hogy elérhetők-e az adatok ill. lementeni azokat (backup).
Aztán indulás az elejéről, mintha ma vetted volna.
... és ezentúl, ha nyugodtan akarsz aludni - legalább is a NAS-t illetően - akkor:
- rendszeres adatmentés
- szünetmentes tápegység
- RAID
- rendszeres op. rendszer frissítés
- biztonsági beállítások & tűzfalP. s: Amúgy a Synology Support egy Support Form kitöltése után állítólag összeomlott gépet is megpróbál feltámasztani, de én még sosem kértem ilyet tőlük. Meg ugye el kellene érniük kívülről és a tied egyelőre nem kommunikál, így aztán elérhetetlen.
Akkor most egy kis reménysugár felcsillant. Hátha...

Szóval. Csak 1 db működő laptop van itthon. Azzal nem tudom kipróbálni a vinyót. De majd gondolkozom kinél lehetne ezzel szöszmötölni.UPS ügyben: A NAS lenne rajta (2 vinyóval), egy popcorn C200, a router, meg a modem (?). Meg egy laptop ami állandóan töltőn van. (akkor már azt is oda kéne, nem? Vagy annak elég a spéci hosszabbító a túlfeszültség ellen?)
- rendszeres adatmentés - Hova érdemes menteni a NAS-ról? Lemezre? Arról eltűnik, meg karcolódik. Vagy külső vinyóra? az is sérülékeny, nem?
- szünetmentes tápegység - lesz
- RAID - lesz
- rendszeres op. rendszer frissítés - pipa. Rendszeres frissítés van. Egyből frissítem, amint kér vmit.
- biztonsági beállítások & tűzfal - itt mire gondolsz pontosan? -
#29810560
törölt tag
Bakker

Ok, veszek egy vinyót, kipróbálom. Ha be tudom izzítani, akkor ami benne van, az ment tönkre. Ha nem, akkor vagy a nas, vagy mindkettő, ugye? Ha a vinyó adta meg magát, tudtok ajánlani adatmentőt? Az összes fénykép azon volt.
Volt ami csak ott van meg. 😬
És milyen szünetmentest vegyek? Nem értek hozzá.
Tuti RAID-be kötöm az új vinyókat!
Ah, egy vagyon!!A szünetmentes már sokszor volt téma. Én is írtam róla párszor.
Mr. Janó #17736
Mr. Janó #16885
Mr. Janó #16804... és ahogy már többen írták előttem: A RAID nem pótolja/helyettesíti az adatmentést!!!

-
Véreshurka
senior tag
Bakker

Ok, veszek egy vinyót, kipróbálom. Ha be tudom izzítani, akkor ami benne van, az ment tönkre. Ha nem, akkor vagy a nas, vagy mindkettő, ugye? Ha a vinyó adta meg magát, tudtok ajánlani adatmentőt? Az összes fénykép azon volt.
Volt ami csak ott van meg. 😬
És milyen szünetmentest vegyek? Nem értek hozzá.
Tuti RAID-be kötöm az új vinyókat!
Ah, egy vagyon!!Sajnos drága tanulópénz az ilyen...
UPS ügyben itt nézz szét aztán keress rá google-ben, hogy itthon melyiket tudod megvenni. Illetve itt a keresőben is próbálkozhatsz, hátha valaki már írt olyan UPS-ről ami a te nasoddal is együtt tud működni. Az APC-k általában erősen ajánlott márka, főleg a smart széria.
Jómagam ilyet használok: [link]
-
Pubszon
veterán
Bakker

Ok, veszek egy vinyót, kipróbálom. Ha be tudom izzítani, akkor ami benne van, az ment tönkre. Ha nem, akkor vagy a nas, vagy mindkettő, ugye? Ha a vinyó adta meg magát, tudtok ajánlani adatmentőt? Az összes fénykép azon volt.
Volt ami csak ott van meg. 😬
És milyen szünetmentest vegyek? Nem értek hozzá.
Tuti RAID-be kötöm az új vinyókat!
Ah, egy vagyon!!Nekem is 2 HDD van, nincs raid de van hyper backup napi mentéssel, illetve egy olcsó szünetmentes is elég. Eaton, APC, FSP stb.
-
#29810560
törölt tag
216j
Tavaly augusztusban vettem. És a vinyót is, ami benne van. 12 hó gari volt rájuk.
Mit tudok tenni? Valahogy életet kéne lehelni bele. Vegyek másik vinyót? És mi lesz a rengeteg adatommal?
Az elmúlt 5 szombaton a villanyszerelők mindig levágták alóla az áramot. Lehet attól ment tönkre? 😱Hááát, ha egy darab HDD van benne akkor Basic a kötet és az áramszünetek miatt összeomlott.
Ilyenkor a fő jellemzője a NAS-nak, hogy iszonyatosan lelassul a vele való kommunikáció. Lehet, hogy napokig kell várni rá, mire IP címet kér/kap és reagál a belépésre. Amennyiben nem lehet vele kommunikálni, még napok múlva sem, még akkor sem kell pánikolni:
Ahogy már javasolták, ha nem tudsz vele kapcsolatot létesíteni, akkor állítsd le vedd ki a HDD-t és próbáld meg egy Linuxos (közvetlenül olvasnia kell a lemezt) vagy egy PC-s (segédprogrammal olvassa a lemezt) gépen megnézni, hogy elérhetők-e az adatok ill. lementeni azokat (backup).
Aztán indulás az elejéről, mintha ma vetted volna.
... és ezentúl, ha nyugodtan akarsz aludni - legalább is a NAS-t illetően - akkor:
- rendszeres adatmentés
- szünetmentes tápegység
- RAID
- rendszeres op. rendszer frissítés
- biztonsági beállítások & tűzfalP. s: Amúgy a Synology Support egy Support Form kitöltése után állítólag összeomlott gépet is megpróbál feltámasztani, de én még sosem kértem ilyet tőlük. Meg ugye el kellene érniük kívülről és a tied egyelőre nem kommunikál, így aztán elérhetetlen.
-
Szaszabond
aktív tag
Bakker

Ok, veszek egy vinyót, kipróbálom. Ha be tudom izzítani, akkor ami benne van, az ment tönkre. Ha nem, akkor vagy a nas, vagy mindkettő, ugye? Ha a vinyó adta meg magát, tudtok ajánlani adatmentőt? Az összes fénykép azon volt.
Volt ami csak ott van meg. 😬
És milyen szünetmentest vegyek? Nem értek hozzá.
Tuti RAID-be kötöm az új vinyókat!
Ah, egy vagyon!!Szia szünetmentesből én ilyet vettem: APC BACK-UPS 700VA 230V AVR Ez volt számomra ár érték arányban a legmegfelelőbb, ami olcsó és tud usb vezérlést is. Remekül kezeli a DS218+.
Új hozzászólás Aktív témák
-
36100 - 36001
101755 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- ELADÓ: 16GB (2x8GB) HYPERX Fury 3200MHz DDR4 memória /gyári dual-kit/ (+gari/számlás)
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acemagic Tank 03 PC - Intel Core i7-12700H, 16Gb DDR5, RTX 3060M 12Gb, 1Tb M2, WiFi 6 - Windows 11
- iPad Pro 12,9 3. generáció Wi-Fi + Cellular 64GB Asztroszürke + Apple Pencil + Smart Keyboard
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40A9 USB-C Dock
- Lenovo X13 Gen 1 Ryzen 5 pro 4650U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Akció!!! Microsoft Surface Laptop 4 AMD Ryzen 4680U 16GB 512GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


) elég vacak...

Töröm a fejem hátha eszembe jut még valami.





Egyébként a DS működik ahogy kell.
Ah, egy vagyon!!
Patice

