Hirdetés
- 3D nyomtatás
- Philips LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Apple MacBook
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED TV topic
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
-
34100 - 34001
101815 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyugyo79
addikt
Külön be kell a naplókat kapcsolni mindenre amire egyáltalán lehet én File Station - SMB tudom, hogy van ilyen lehetőség de pld. Video Stationra nem tudom van e egyáltalán, ugye pont mert az annyira otthoni dolog, hogy nekem se jutott még eszembe egyáltalán ezt nézni meg ugye ezekhez otthon is csak olvasás jogga van mindenkinek úgyse tudnak semmi olyat tenni amiért logokat kéne néznem

-
gyugyo79
addikt
Ez volt neked otthon és bele próbáltad vagy valami alapján vetted? A 918+ -ba ami Synology által benne van az 1866DDR3L-4GB ->1866 - DDR3 - L azt meg, hogy CL X nem is tudom. De ezért kerestem első körbe legalább hasonló paraméterekkel RAM -ot. Persze simán jól működhet az általad linkelttel is és én is gondolkoztam, hogy majd belemarkolok a DDR3 készletbe de szembesülnöm kellet vele, hogy L -es nem kallódik csak "sima". Ezért is mentettem el a fenti linket mert azt írják jó Synology-kba meg az időzítést leszámítva tuti hasonlít, és igazából ahhoz képes nem is drága (Jó ha meg úgy nézem, hogy 2e ft az már 20% lehet valakinek sok), hogy azért az ilyen paraméterekkel rendelkező ramok (1866DDR3L-4GB) már nem a alsó árkategóriába vannak.
-
Madwe
nagyúr
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy van e olyan alkamazás a synora, amivel látom hogy, mit szednek le a nasomról külső hálózatból. Pl. Az anyósóm az ő otthonából néz valami filmet az én itthoni nasomról, és lássam, hogy milyen fájlt, illetve melyik filmet nézi. A csatlakozott felhaszálóknál látom, hogy ő van felcsatlakozva az ip-je alapján, csak azt is szeretném látni, hogy mit néz....
Köszönöm a segítséget!
Log centeres appot ha felteszed, látod a fájlműveleteket is, talán a streamet is, bár ezt nem néztem, mert azt csak otthoni nasomon csinálom, s ott nem logolok

-
Patice
Topikgazda
Vagy olyan NAS-t használni ilyen céllal, amin minimum kettő LAN csati van.

-
Rengete
aktív tag
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy van e olyan alkamazás a synora, amivel látom hogy, mit szednek le a nasomról külső hálózatból. Pl. Az anyósóm az ő otthonából néz valami filmet az én itthoni nasomról, és lássam, hogy milyen fájlt, illetve melyik filmet nézi. A csatlakozott felhaszálóknál látom, hogy ő van felcsatlakozva az ip-je alapján, csak azt is szeretném látni, hogy mit néz....
Köszönöm a segítséget!
-
maci25
aktív tag
Sok kamera esetén előfordulhat, hogy lesz egy nas ami már inkább nvr kevesebb lehetőséggel. Persze közben a sok kamera meg már meg is zabálta a nas-t.
Sok kamerát szerintem érdemes külön hálózatra rakni mert belassítja az egészet. A nas-sal meg csak jó volna egy hálózatban maradni.
-
LouiS22
veterán
-
claire78
senior tag
Rendszerkövetelmények
Minimális
Operációs rendszer Windows 10-re, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8
Architektúra ARM, x86, x64 -
Ghost84
aktív tag
Sziasztok!
Van arra valami mód, hogy a DS video-t fel tudjam telepíteni windows 8.1-re?
Próbáltam az áruházból 2 különböző gépről is de nem engedi leszedni ezt írja
"Ez az alkalmazás nem működik az Ön eszközén." Mi lehet a baj? Próbáltam rendszergazdaként is de úgy se megy.
-
lajos75
senior tag
-
mgyalu
csendes tag
Ez bejött
Köszi! Elég kezdő vagyok még a témában, nincs egy hetes a nas 
Radius servert üzemelt már be valaki? -
gyugyo79
addikt
Üdv
Adott egy Synology 216j nas benne 2 db 2tb wd red vinyó. A telefonos alkalmazást letöltöttem és beállítottam, hogy szinkronizálja a képeket a nasra. A photo -n belüli mappába fel is szinkronizálja a képeket, úgy ahogy kell. A tévé dlna -n eléri a nas-t és megjeleníti a photo mappában lévő képeket... Amit én nem szeretnék! Bárhogyan állítom a jogosultságokat semmi sem változik

A vezérlőpult ->indexelési szolgáltatás ->indexelt mappa -és itt kiveszed akkor is ?
Lehet nyomni kel egy újra indexelést, hogy törölje amit előtte betárolt. Szerintem ez a PS -t nem is érinti de a DLNA -nak tuti nem kéne a törlés után látni a mappa tartalmát. -
mgyalu
csendes tag
Üdv
Adott egy Synology 216j nas benne 2 db 2tb wd red vinyó. A telefonos alkalmazást letöltöttem és beállítottam, hogy szinkronizálja a képeket a nasra. A photo -n belüli mappába fel is szinkronizálja a képeket, úgy ahogy kell. A tévé dlna -n eléri a nas-t és megjeleníti a photo mappában lévő képeket... Amit én nem szeretnék! Bárhogyan állítom a jogosultságokat semmi sem változik

-
molnartom
aktív tag
Kérdezd meg tőlük, hogy ez jó e bele Kingston RAM1866DDR3L-4GB×1 ők hivatalos Syno forgalmazók és van nekik polcon is ezért lehet nem segítenek de ha igen és akár ez az ár jó akkor tőlük veheted is vagy vadászol olcsóbban, nagyon új még én idáig jutottam, csak még nem kerestem meg őket várok 1-2 hetet hátha kerül ki több infó.
molnartom
1 licensz +1 kamera és a NAS specifikációiban ott van, hogy mennyi a max aminél hiába veszel többet nem fog működni. Ja és 4-es és stb pack is van ezért van az a pont ugye, hogy 1-sével nem éri meg (De ahogy néztem árul ő is több kamarásat is és ha megbízhatóan küld 1-et akkor valószínűleg a másiknál is megbízható mert nem a pénz a gáz Ebay -en hanem a macera ha vissza kell kérni.Legalábbis én ezért kértem mentettem el magamnak az eladót) .Értem, köszi!
-
gyugyo79
addikt
Kérdezd meg tőlük, hogy ez jó e bele Kingston RAM1866DDR3L-4GB×1 ők hivatalos Syno forgalmazók és van nekik polcon is ezért lehet nem segítenek de ha igen és akár ez az ár jó akkor tőlük veheted is vagy vadászol olcsóbban, nagyon új még én idáig jutottam, csak még nem kerestem meg őket várok 1-2 hetet hátha kerül ki több infó.
molnartom
1 licensz +1 kamera és a NAS specifikációiban ott van, hogy mennyi a max aminél hiába veszel többet nem fog működni. Ja és 4-es és stb pack is van ezért van az a pont ugye, hogy 1-sével nem éri meg (De ahogy néztem árul ő is több kamarásat is és ha megbízhatóan küld 1-et akkor valószínűleg a másiknál is megbízható mert nem a pénz a gáz Ebay -en hanem a macera ha vissza kell kérni.Legalábbis én ezért kértem mentettem el magamnak az eladót) . -
molnartom
aktív tag
-
maci25
aktív tag
Bővíteni szeretném a 918+ba a 4 gb-t 8 gb-ra. Nem éppen mondanám olcsónak a hozzá ajánlott gyári ram modult. Esetleg valami infó, hogy mi az ami jó bele. Ki mit rakott bele?
-
Bozso68
őstag
Hardveresen rendben van, de :
Migráció után az összes telepített csomag felkiáltójeles volt, és azt írta nem sikerült a telepítése próbáljam meg újra szerencsére sikerült nem saját Synos appok kivételével mindet életre keltenem.
A Download Station szó nélkül törölte a @download mappát mert azt áthozta, hogy a külső meghajtón van meg még 1-2 dolgot de a beállítások másik felét meg nem. Ráadásul én alapnak egy olyan mappát használtam amibe csak olyan dolgokat szedtem ami változott sűrűn nem tartottam seedbe mivel a 216 play az max 256 megosztást kezelt ezeket töröltem is a kliensből mindig, miután megadtam ezt a könyvtárat megint mert ugye ez a kezdő kérdése mielőtt elsőnek elindulna és bármit mutatna elkezdte ebből seedelni amit fizikailag megtalált DE olyanokat is amiket már töröltem és nem szedte le újra. Szóval kb. ezeknek a *.torrent része még a törlés ellenére ott volt a @downloads -ba ami azért gáz. Ráadásul ebben a pillanatba minden mást viszont letörölt.
A Virtual Machine Manager hálózat beállításánál azt írta, újra kel indítania 1-2 szervizt erre komplett le állított mindent vagyis olyan 99% bele fagyott de akkor már kilőtt minden olyat ami ment már egy ideje és elégé bosszantott meg csak ssh-n belépve tudtam kiadni egy reboot -ot. (Ha ezt egy élesbe futó rendszeren csinálja az nagyon gáz).
A File Station -al másoltam könyvtárakat 2 kötet közt olyan 2TB körül és kihagyott komplett könyvtárakat ami előtt értetlenül álltam.
Néha olyan érzésem volt/van a DS nyomkodása közben, hogy a 216 play -en jobban működött.
4-5 alkalommal kidobta az USB -s HDD-t . Ami a 216play -be 1.5 éve megy tökéletesen most meg, hogy beraktam egy HDD-t belülre tökéletesen kezeli simán bemásoltam a 3 TB -nyi adatot úgy hogy minden ment róla közben. De attól a bizalmam már elment attól, hogy így használjam mert a frissítés ami azóta jött elvileg csak a wpa -s javítás volt.
A külső fejlesztők közül még mindig csomó nem fordított az új verziókra mert a Synology ugye nem annyi van, hogy (x86_64) hanem pld.: apollolake (x86_64).
Ezért írtam a 418 és a PLEX kapcsán is hogy bármi lehet mert a rtd1296 (armv8) az ARMv8 -on elvileg vissza felé futnak a v7 -es cuccok de ha egyáltalán hajlandó települni és nem áll le mert nem v7 és ki se derül, hogy amúgy menne. Mint ahogy pld.: egy Nano vagy egy MC is simán jó lenne ezen az intel procin is mint ahogy jó az 5 évvel ezelőttin is ...
Meg ilyen amúgy nem 100% osan komoly apróságok
Ja (#34077) momoxp -nek is meg akartam nézni a keresést de az se megy nem az N-es hanem az alap beépített egyik se a DS -mben.
Viszont momoxp elvileg ez jó most a N -hez vagyis a 216play -emen még ez ment amikor pár hónapja néztem.Akkor a migrálás eléggé kálvária lehetett, nagyon arra vezethető vissza az összes probléma.
Nekem egyszerűbb lesz a dolgom, mert 1 lemezesről fogok áttérni, így HDD gyalu lesz, és alapról építkezés.
Már a létező külső HDD-kre taktikusan mentem az anyagokat, és lélekben készülök a karácsony körüli másolgatásra. Addigra talán az appok is bejáratódnak az új típusokra.
Mivel nagyon kezdőként határoztam meg a portokat, beállításokat, most valamilyen rendszert is viszek bele és mindent adminisztrálok. -
LouiS22
veterán
-
gyugyo79
addikt
Köszii szépen.
Igen, a DS418Play egy az egyben DS218+, csak 4 helyes, és E-sata nélkül (2 mag). Itt vívódok, hogy mit, de nem hiszem, hogy kell a 4 hely. Akkor inkább a 4 mag, 2 hely. Max E-satán keresztül bővítek valamikor.
Pár szóban írnál róla, a DS918+ miért hozott vegyes érzéseket?Hardveresen rendben van, de :
Migráció után az összes telepített csomag felkiáltójeles volt, és azt írta nem sikerült a telepítése próbáljam meg újra szerencsére sikerült nem saját Synos appok kivételével mindet életre keltenem.
A Download Station szó nélkül törölte a @download mappát mert azt áthozta, hogy a külső meghajtón van meg még 1-2 dolgot de a beállítások másik felét meg nem. Ráadásul én alapnak egy olyan mappát használtam amibe csak olyan dolgokat szedtem ami változott sűrűn nem tartottam seedbe mivel a 216 play az max 256 megosztást kezelt ezeket töröltem is a kliensből mindig, miután megadtam ezt a könyvtárat megint mert ugye ez a kezdő kérdése mielőtt elsőnek elindulna és bármit mutatna elkezdte ebből seedelni amit fizikailag megtalált DE olyanokat is amiket már töröltem és nem szedte le újra. Szóval kb. ezeknek a *.torrent része még a törlés ellenére ott volt a @downloads -ba ami azért gáz. Ráadásul ebben a pillanatba minden mást viszont letörölt.
A Virtual Machine Manager hálózat beállításánál azt írta, újra kel indítania 1-2 szervizt erre komplett le állított mindent vagyis olyan 99% bele fagyott de akkor már kilőtt minden olyat ami ment már egy ideje és elégé bosszantott meg csak ssh-n belépve tudtam kiadni egy reboot -ot. (Ha ezt egy élesbe futó rendszeren csinálja az nagyon gáz).
A File Station -al másoltam könyvtárakat 2 kötet közt olyan 2TB körül és kihagyott komplett könyvtárakat ami előtt értetlenül álltam.
Néha olyan érzésem volt/van a DS nyomkodása közben, hogy a 216 play -en jobban működött.
4-5 alkalommal kidobta az USB -s HDD-t . Ami a 216play -be 1.5 éve megy tökéletesen most meg, hogy beraktam egy HDD-t belülre tökéletesen kezeli simán bemásoltam a 3 TB -nyi adatot úgy hogy minden ment róla közben. De attól a bizalmam már elment attól, hogy így használjam mert a frissítés ami azóta jött elvileg csak a wpa -s javítás volt.
A külső fejlesztők közül még mindig csomó nem fordított az új verziókra mert a Synology ugye nem annyi van, hogy (x86_64) hanem pld.: apollolake (x86_64).
Ezért írtam a 418 és a PLEX kapcsán is hogy bármi lehet mert a rtd1296 (armv8) az ARMv8 -on elvileg vissza felé futnak a v7 -es cuccok de ha egyáltalán hajlandó települni és nem áll le mert nem v7 és ki se derül, hogy amúgy menne. Mint ahogy pld.: egy Nano vagy egy MC is simán jó lenne ezen az intel procin is mint ahogy jó az 5 évvel ezelőttin is ...
Meg ilyen amúgy nem 100% osan komoly apróságok
Ja (#34077) momoxp -nek is meg akartam nézni a keresést de az se megy nem az N-es hanem az alap beépített egyik se a DS -mben.
Viszont momoxp elvileg ez jó most a N -hez vagyis a 216play -emen még ez ment amikor pár hónapja néztem. -
McAdam6
aktív tag
6.1.3-15152-8 update: WPA/WPA2 sebezhetőségek is javítva. Gyorsak voltak.
-
claire78
senior tag
Szerintem ez a cikk viszonylag jól összefoglalja, hogy miért NE ebbe az irányba indulj el: [link]
1. egy olyan valamihez láncolnád magad, ami az Apple jó szokásához híven zárt. Nem feltétlenül üdvözítő állapot.
2. A wifi nem a legideálisabb - bár kétségkívül a legköltséghatékonyabb - választás otthonautomatizálásra, okosotthon építésére.
Van két, kifejezetten erre a célra fejlesztett szabvány: a zigbee és a zwave. Nem mondom, hogy a wifit teljesen felejtsd el, sőt (saját tapasztalat, hogy a legcélravezetőbb a "kevert" rendszer, nekem konkrétan 433mhz-től a btle-n át wifi és zwave-ig van minden az otthoni rendszerben).
Természetesen nem az észt osztom, és egyáltalán nem biztos, hogy én csinálom jól, de a saját tapasztalás tényleg az, hogy ha lehet, ne kösd magad egyetlen szabványhoz.
Köszönöm a hozzászólásod.
Kicsit túlgondoltad sztem. 
Arra gondoltam, h pl.: Harmony Hub-ot jó lenne Homekit-tel kezelni, illetve az Otthon alkalmazásban látnék néhány infót a NASról, vagy tudnám leállítani, újraindítani, stb.
Valahol már olvastam ilyet, csak nem tudom még milyen NAS kell hozzá és a beállítás nem tűnt túl egyszerűnek. -
Bozso68
őstag
Azt se tudom van e rá működő, az x18-os Synologykra is a Plextől tölthetőek le a telepítő csomagok és nekem intel 32 bit meg 64 bit meg az akár jó lehet rá armv7 rémlik. Szóval ha az armv7 -e jól fut rajta akkor van ha nem akkor meg majd lesz.
Nekem végül a 918+ lett. Még felemásak az érzéseim de nem hardveres dolgok miatt (meg a migrációról is írok ha lesz több időm) azzal, viszont én elhatároztam, hogy ha cserélem a 216 play -t akkor csak és kizárólag intel procis lesz az új, de nem azért mert a fontos dolgokra nem lett volna elég nekem hanem az egyéb olyan dolgok miatt amikkel én szeretek el játszani bohóckodni. Ezért is írtam, hogy igazából sokaknak biztos untig elég az is amit a 418 tud viszont én szerintem most a 418 play is amúgy egy nagyon jól eltalált ár/értékel megjelent model lett (Főleg ha azt nézem, hogy ezek induló árak) és tényleg otthonra ott az már 99% -nak az embereknek tökéletesen jó és szinte 0 kompromisszumot kell hozni a jövőben is szerintem.Nem is ott van a baj, a nem intel procisoknál, hogy mit és hogy tud hanem, hogy fordítanak e rá olyan csomagot ami ki tudja használni amit tud. Mert hiába támogat a proci egy kódolást, ha a szoftver nem használja azt ki és erőből kell megcsinálnia ugyan azt.
Köszii szépen.
Igen, a DS418Play egy az egyben DS218+, csak 4 helyes, és E-sata nélkül (2 mag). Itt vívódok, hogy mit, de nem hiszem, hogy kell a 4 hely. Akkor inkább a 4 mag, 2 hely. Max E-satán keresztül bővítek valamikor.
Pár szóban írnál róla, a DS918+ miért hozott vegyes érzéseket? -
momoxp
tag
Az "nMag" bt keresés működő pluginhez adna valaki egy linket?
-
T0MEEE
tag
Letiltottam a két kamerát, de sajnos nem változott a helyzet

Tuti valami beállítás lehet a háttérben, de nem tudok rájönni, pedig már próbálgattam sok mindent
-
LouiS22
veterán
-
gyugyo79
addikt
-
LouiS22
veterán
-
Elemental
addikt
-
LouiS22
veterán

Ebayen van olyan seller, aki olcsóbban adja, és egyből küldi is a kódot (utána meg postán az eredeti kártyát).
-
Elemental
addikt
Az ugye megvan, hogy 4 kamerát csak úgy állítasz be, hogy veszel +2 kamera licenszt? (aranyárban mérik!). A 30 a csatlakoztatható maximális kameraszám, viszont gyárilag csak 2 kamerához van licensz (még egyszerűbben: ennyit fogsz tudni társítani, a 3.nál már visít majd, hogy ehhez kulcs kell).
Tudom, 16k/db. De nekem megér ennyit. A nas cseréje amúgy is aktuális, azt nem számolom plusz költségnek, viszont nem kell beállítani még egy eszközt (nvr), ami viszont mínusz költség, másrészt nem kell neki helyet keresni.
Köszi a válaszokat, akkor maradok a 418-nál.
-
#56573440
törölt tag
Őőőőő lődd már le a két kamerát és nézzük már meg azok nélkül... Ha javul a helyzet vagy meg is szűnik akkor én megnézném nem e akar a syno a tárolt képekhez bélyegképet csinálni.
-
LouiS22
veterán
Próbálkozott már valaki home automatizálással NAS-on?
Nem tudom mit lehet kihozni, DS414-gyel és Apple Homekit-tel.
Ami jó lenne, ha a NAS-t tudnám használni, mint Homekit központ vagy annak is örülnék, ha mint Homekit eszközként látnám a NAS-t és lehetne vezérelni vagy infókat látni róla.Szerintem ez a cikk viszonylag jól összefoglalja, hogy miért NE ebbe az irányba indulj el: [link]
1. egy olyan valamihez láncolnád magad, ami az Apple jó szokásához híven zárt. Nem feltétlenül üdvözítő állapot.
2. A wifi nem a legideálisabb - bár kétségkívül a legköltséghatékonyabb - választás otthonautomatizálásra, okosotthon építésére.
Van két, kifejezetten erre a célra fejlesztett szabvány: a zigbee és a zwave. Nem mondom, hogy a wifit teljesen felejtsd el, sőt (saját tapasztalat, hogy a legcélravezetőbb a "kevert" rendszer, nekem konkrétan 433mhz-től a btle-n át wifi és zwave-ig van minden az otthoni rendszerben).
Természetesen nem az észt osztom, és egyáltalán nem biztos, hogy én csinálom jól, de a saját tapasztalás tényleg az, hogy ha lehet, ne kösd magad egyetlen szabványhoz.
-
claire78
senior tag
Próbálkozott már valaki home automatizálással NAS-on?
Nem tudom mit lehet kihozni, DS414-gyel és Apple Homekit-tel.
Ami jó lenne, ha a NAS-t tudnám használni, mint Homekit központ vagy annak is örülnék, ha mint Homekit eszközként látnám a NAS-t és lehetne vezérelni vagy infókat látni róla. -
T0MEEE
tag
-
Patice
Topikgazda
Igen, nekem is furcsa a hiba... mert kezdődött azzal, hogy meg-megállt a lejátszás a tv-n. Na akkor épp nem tudtam elérni a nas-t sehogy sem. Próbáltam újraindítani, de semmi. Na akkor azt hittem, hogy itt a vég, feltörték
Aztán valahogy sikerült életre kelteni, újraindítottam a modemet, a switcheket, és egyszer csak helyreállt az egész, azóta működik minden, azt az egy dolgot kivéve, hogy nem látom egyik gépről sem a hálózati helyeknél (ugyanakkor simán megy ha hálózati meghajtóként csatlakoztatom, csak akkor elég lassú.)
Felhasználó - akinek teljes joga van - csak én vagyok. Próbálkozók mindig vannak, akik szeretnének bejönni adminként vagy anonymusként, de persze ezek tiltva vannak.
Érdemes újratelepíteni inkább az egészet?
Előtte mentsek mindent?Ha van elég időd és türelmed hozzá, akkor hajrá. Biztonsági mentés persze legyen, főleg a fontos dolgokról, de ha van hely erre, akkor mindenről.

-
gyugyo79
addikt
Azt se tudom van e rá működő, az x18-os Synologykra is a Plextől tölthetőek le a telepítő csomagok és nekem intel 32 bit meg 64 bit meg az akár jó lehet rá armv7 rémlik. Szóval ha az armv7 -e jól fut rajta akkor van ha nem akkor meg majd lesz.
Nekem végül a 918+ lett. Még felemásak az érzéseim de nem hardveres dolgok miatt (meg a migrációról is írok ha lesz több időm) azzal, viszont én elhatároztam, hogy ha cserélem a 216 play -t akkor csak és kizárólag intel procis lesz az új, de nem azért mert a fontos dolgokra nem lett volna elég nekem hanem az egyéb olyan dolgok miatt amikkel én szeretek el játszani bohóckodni. Ezért is írtam, hogy igazából sokaknak biztos untig elég az is amit a 418 tud viszont én szerintem most a 418 play is amúgy egy nagyon jól eltalált ár/értékel megjelent model lett (Főleg ha azt nézem, hogy ezek induló árak) és tényleg otthonra ott az már 99% -nak az embereknek tökéletesen jó és szinte 0 kompromisszumot kell hozni a jövőben is szerintem.Nem is ott van a baj, a nem intel procisoknál, hogy mit és hogy tud hanem, hogy fordítanak e rá olyan csomagot ami ki tudja használni amit tud. Mert hiába támogat a proci egy kódolást, ha a szoftver nem használja azt ki és erőből kell megcsinálnia ugyan azt.
-
T0MEEE
tag
Fura az egész. Olyan, mintha túlterhelődne random időben és akkor elérhetetlen, viszont nincs annyira terhelés alatt szerintem, hogy ez "indokolt" legyen.
A hálózati helyeknél alapból látszódnia kellene, rémlik valamilyen beállítás hozzá az alap dolgok között, vagy a Samba megosztásnál, de jobban utána kellene járni.
Vagy néha újraindítani.
Esetleg a kapcsolódó felhasználóknál megnézheted, hogy minden kapcsolódott eszköz ismerős-e - gondolok itt arra, hogy nehogy más használja a NAS-odat - bár ennek kicsi esélyét látom frissített rendszerrel.
Utolsó ötletem még a hardverhiba, de az meg nem hébe-hóba jelentkezne, hanem mindig.
Igen, nekem is furcsa a hiba... mert kezdődött azzal, hogy meg-megállt a lejátszás a tv-n. Na akkor épp nem tudtam elérni a nas-t sehogy sem. Próbáltam újraindítani, de semmi. Na akkor azt hittem, hogy itt a vég, feltörték
Aztán valahogy sikerült életre kelteni, újraindítottam a modemet, a switcheket, és egyszer csak helyreállt az egész, azóta működik minden, azt az egy dolgot kivéve, hogy nem látom egyik gépről sem a hálózati helyeknél (ugyanakkor simán megy ha hálózati meghajtóként csatlakoztatom, csak akkor elég lassú.)
Felhasználó - akinek teljes joga van - csak én vagyok. Próbálkozók mindig vannak, akik szeretnének bejönni adminként vagy anonymusként, de persze ezek tiltva vannak.
Érdemes újratelepíteni inkább az egészet?
Előtte mentsek mindent? -
LouiS22
veterán
Nah, meg is van a 212j utódja.
418 lett a kiválasztott. Lényegében a 212j is elbírja, amire használom. A váltás oka, egyrészt hogy kinőtem, nem elég a 2 lemezes, másrészt beállítok négy kamerát, ami a nasra fog rögzíteni.
Elmondanátok a véleményeteket a 418 vs 418 play összehasonlításban? Nem igazán találok rá nyomós érvet, hogy a playt kellene megvennem. Transzkódolást nem hiszem, hogy valaha is használnám. Csak ott lehet előnye?Az ugye megvan, hogy 4 kamerát csak úgy állítasz be, hogy veszel +2 kamera licenszt? (aranyárban mérik!). A 30 a csatlakoztatható maximális kameraszám, viszont gyárilag csak 2 kamerához van licensz (még egyszerűbben: ennyit fogsz tudni társítani, a 3.nál már visít majd, hogy ehhez kulcs kell).
-
Patice
Topikgazda
Fura az egész. Olyan, mintha túlterhelődne random időben és akkor elérhetetlen, viszont nincs annyira terhelés alatt szerintem, hogy ez "indokolt" legyen.
A hálózati helyeknél alapból látszódnia kellene, rémlik valamilyen beállítás hozzá az alap dolgok között, vagy a Samba megosztásnál, de jobban utána kellene járni.
Vagy néha újraindítani.
Esetleg a kapcsolódó felhasználóknál megnézheted, hogy minden kapcsolódott eszköz ismerős-e - gondolok itt arra, hogy nehogy más használja a NAS-odat - bár ennek kicsi esélyét látom frissített rendszerrel.
Utolsó ötletem még a hardverhiba, de az meg nem hébe-hóba jelentkezne, hanem mindig.
-
Bozso68
őstag
Tényleg, Plex működne rendesen a DS418-on? Illetve minél térdeltetne le a 4 magos Realtek? Csakis az intel miatt akarok DS718+-ost venni. Esetleg később hozzá Sharkoon bővítőt.
-
gyugyo79
addikt
Nah, meg is van a 212j utódja.
418 lett a kiválasztott. Lényegében a 212j is elbírja, amire használom. A váltás oka, egyrészt hogy kinőtem, nem elég a 2 lemezes, másrészt beállítok négy kamerát, ami a nasra fog rögzíteni.
Elmondanátok a véleményeteket a 418 vs 418 play összehasonlításban? Nem igazán találok rá nyomós érvet, hogy a playt kellene megvennem. Transzkódolást nem hiszem, hogy valaha is használnám. Csak ott lehet előnye?Realtek RTD1296 a processzora a 418 nak ami miatt esetleg hátrányos lehet. De az is lehet, hogy soha semmi hátrányát nem fogod látni, mert nem használnál olyat ami csak az intel procisakon fut.
-
Elemental
addikt
Nah, meg is van a 212j utódja.
418 lett a kiválasztott. Lényegében a 212j is elbírja, amire használom. A váltás oka, egyrészt hogy kinőtem, nem elég a 2 lemezes, másrészt beállítok négy kamerát, ami a nasra fog rögzíteni.
Elmondanátok a véleményeteket a 418 vs 418 play összehasonlításban? Nem igazán találok rá nyomós érvet, hogy a playt kellene megvennem. Transzkódolást nem hiszem, hogy valaha is használnám. Csak ott lehet előnye? -
Balli
őstag
Köszi és Patice neked is!
Szerintem az lesz hogy visszaállítom a gyári beállításokra és újra átrágom magam rajta, jó kis móka lesz
Keresek majd valami jó leírást/videót ami segít, de ha tudtok erre egy jót ami egy zöldfülűnek is érthető és jól összefoglalja mit kell beállítani, akkor ne tartsátok magatokban
-
T0MEEE
tag
-
Patice
Topikgazda
-
T0MEEE
tag
-
Patice
Topikgazda
Esetleg ötleted volna, hogy miket nézzek meg?

Pár hónapja volt, amikor azt vettem észre, hogy a gyereknek a nasról streamelt mese megáll, lefagy. Na olyankor nem tudtam elérni a nast sem. Már-már azt hittem, hogy feltörték, ezért lehet, hogy belementem olyan beállításba, amibe nem kellett volna... azóta megy a nas, csak elérni nem tudom olyan formában, ahogy azt leírtam előzőleg.
Érdemes lenne újratelepítenem? Lassan 2 éve megy folyamatosan...
Frissítetted a DSM-et rajta?

-
T0MEEE
tag
Router csere után mindent újra be kell állítani az új routeren.
Pl. csatlakoztatott eszközöknek fix IP --> Restart.Előzőleg megnyitott portokat újra beállítani. Az 5000-es orton alapértelmezetten csak a DSM felületét éred el helyi hálón. A letöltéshez a DS-ben beállított portot kell a NAS-od fix IP-jére továbbítani (forwardolni).
(#34049) T0MEEE:
Így elég nehéz lesz feltárnunk a hibát, ha nem írod meg, hogy mit állítottál el.

Bár ha tudnád, akkor lehet nem is lenne kérdés.
Esetleg ötleted volna, hogy miket nézzek meg?

Pár hónapja volt, amikor azt vettem észre, hogy a gyereknek a nasról streamelt mese megáll, lefagy. Na olyankor nem tudtam elérni a nast sem. Már-már azt hittem, hogy feltörték, ezért lehet, hogy belementem olyan beállításba, amibe nem kellett volna... azóta megy a nas, csak elérni nem tudom olyan formában, ahogy azt leírtam előzőleg.
Érdemes lenne újratelepítenem? Lassan 2 éve megy folyamatosan...
-
Madwe
nagyúr
Router csere után már elérem helyi hálóról a NAS-t viszont se a transmission, se a download station-ról nem indul el a torrent letöltés, mint azelőtt. 5000-es port megnyitva, igy utóbbinak elvileg működnie kellene. Illetve a csomagkezelési központot sem érem el , "csatlakozás nem sikerült ellenőrizze a hálózati beállításokat" hibaüzenetet kapom. Elnézést, hogy megint ilyenekkel jövök, de egész este ezzel szórakoztam eredménytelenül

Roter csere után ha a csomagkezelési központ se jön be, akkor a nas nem lát ki. Rosszul van a hálózaton, vagy a dhcp, gateway, dns vagy valami el van állítva, be van ragadva a régire, ott nézz körül dsmben

-
Patice
Topikgazda
Router csere után már elérem helyi hálóról a NAS-t viszont se a transmission, se a download station-ról nem indul el a torrent letöltés, mint azelőtt. 5000-es port megnyitva, igy utóbbinak elvileg működnie kellene. Illetve a csomagkezelési központot sem érem el , "csatlakozás nem sikerült ellenőrizze a hálózati beállításokat" hibaüzenetet kapom. Elnézést, hogy megint ilyenekkel jövök, de egész este ezzel szórakoztam eredménytelenül

Router csere után mindent újra be kell állítani az új routeren.
Pl. csatlakoztatott eszközöknek fix IP --> Restart.Előzőleg megnyitott portokat újra beállítani. Az 5000-es orton alapértelmezetten csak a DSM felületét éred el helyi hálón. A letöltéshez a DS-ben beállított portot kell a NAS-od fix IP-jére továbbítani (forwardolni).
(#34049) T0MEEE:
Így elég nehéz lesz feltárnunk a hibát, ha nem írod meg, hogy mit állítottál el.

Bár ha tudnád, akkor lehet nem is lenne kérdés.
-
T0MEEE
tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Valamit elállíthattam legutóbb a NAS-on (216j), mert egy ideje már nem látom a hálózati helyeknél, ill. Total Commanderben sem (a hálózaton több gép van, ott sem látni a NAS-t, de a többi gépet igen). Hálózati meghajtóként tudom csatlakoztatni, de ott a másolás jóval lassabb...
Bármi tanácsot, javaslatot elfogadok
Köszi! -
Balli
őstag
Router csere után már elérem helyi hálóról a NAS-t viszont se a transmission, se a download station-ról nem indul el a torrent letöltés, mint azelőtt. 5000-es port megnyitva, igy utóbbinak elvileg működnie kellene. Illetve a csomagkezelési központot sem érem el , "csatlakozás nem sikerült ellenőrizze a hálózati beállításokat" hibaüzenetet kapom. Elnézést, hogy megint ilyenekkel jövök, de egész este ezzel szórakoztam eredménytelenül

-
Borisz76
nagyúr
Szia
Kabel deutschlandnincs?
Legalább adnak 50-et fel.Sajnos itt nincs.
Az utcában eddig csak telefonvezetéken volt net.
Valamint az utca feléig van kiépítve a UnityMedia kábelezése.( Tv/net/telefon)
Ide a hegytetőre már nem jön fel.Remélhetőleg ez most változik....optikai kábel adott... a szolgáltató majd kiderül.
100% , hogy a Deutsche Telekom-nak lesz csomagja de lehet, hogy a UM-nak is.
Talán más szolgáltató is belép majd a képbe.Majd kiderül

-
e90lci
senior tag
Ha nem akarsz sokat tölteni de azt gyorsan, akkor igen SSD.
Na látod...ha tudja az ember a részleteket , akkor könnyebb jó ( vagy elfogadható ) döntést hozni.
1000-s net

Itt kint németben még az ADSL a legelterjedtebb...nekem is az van még

De tavasszal minden utat feltúrtak a megyében ...húzták az optikát.
Lassan beindul itt is és tudok váltani....de 1000-s csomag a fasorban sincs.
Max 400/10 a legnagyobb elérhető csomag de az otthoni tarifához képest horror áron.Mod :
Tévedtem....van 1000/500-as csomag is !
Szia
Kabel deutschlandnincs?
Legalább adnak 50-et fel. -
Borisz76
nagyúr
Az alap kérdés DS-re vonatkozik. Ami amúgy van a routeren és a syno nasomon is. Csak xpenonál van a korlát

Láttam az írásodat anno. Az más kategória
Pénzben az ssd vs hdd kb. a fele lenne az SSD javára és gyorsabb is. Ezért kacsingatok ebbe az irányba 
Csak közben router gond is van, de ezt a mai router csere megoldotta.
update: radi 0-n is gondolkodtam. Védelem annyira nem zavar, mert van backup folyamatosan felhőbe, ami szintén használja a hdd-t. Procicserés gen8 11gb rammal. Amúgy vennék syno nas-t (vettem is és van is), csak sokkal drágábban, gyengébbet tudnék venni.
Ha nem akarsz sokat tölteni de azt gyorsan, akkor igen SSD.
Na látod...ha tudja az ember a részleteket , akkor könnyebb jó ( vagy elfogadható ) döntést hozni.
1000-s net

Itt kint németben még az ADSL a legelterjedtebb...nekem is az van még

De tavasszal minden utat feltúrtak a megyében ...húzták az optikát.
Lassan beindul itt is és tudok váltani....de 1000-s csomag a fasorban sincs.
Max 400/10 a legnagyobb elérhető csomag de az otthoni tarifához képest horror áron.Mod :
Tévedtem....van 1000/500-as csomag is !
-
Mate
nagyúr
Már megbocsáss de itt Synology NAS-okról folyik a téma nem az épített cuccokról.
Hiába ugyanaz a szoftver.Egyébként így érthető, hogy gyors a letöltés és szeretnéd az SSD sebességét kihasználni.
Mert az asztali PC-d biztos erősebb mint az átlag nas.
Esetleg 2 db HDD Raid0-ban ? Kb duplázódik az írási / olvasási sebesség.
3. HDD meg simán elérésnek.
Mondjuk a Raid10-hez képest 1 lemezzel beljebb vagy , csak "védelem" nélkül maradsz.A 4 db HDD sok ?
Akkor én mit szóljak ? 24 db-ot kellett vennem

Az alap kérdés DS-re vonatkozik. Ami amúgy van a routeren és a syno nasomon is. Csak xpenonál van a korlát

Láttam az írásodat anno. Az más kategória
Pénzben az ssd vs hdd kb. a fele lenne az SSD javára és gyorsabb is. Ezért kacsingatok ebbe az irányba 
Csak közben router gond is van, de ezt a mai router csere megoldotta.
update: radi 0-n is gondolkodtam. Védelem annyira nem zavar, mert van backup folyamatosan felhőbe, ami szintén használja a hdd-t. Procicserés gen8 11gb rammal. Amúgy vennék syno nas-t (vettem is és van is), csak sokkal drágábban, gyengébbet tudnék venni.
-
Borisz76
nagyúr
Xpeno, úgyhogy a vas bírja. Ma megjött az új router, egy rt2600ac. Digi 1000-es netet teszteltem.
SSD-vel 100-110MB/s-t tud a DS. HDD-vel 60-85MB/s és belassul a nas.
1 HDD nem elég gyors. Mindenképp több kell. 1 kell letöltésnek és még 1 amiről eltudják érni az adatokat. Mivel mindenképp két külön lemezt szeretnék az aktív letöltésnek és másikat a már letöltött tartalmaknak, így vagy használok 2 HDD-t. Egy kicsit a letöltésnek és egy másikat az adatoknak (korlátozva ezzel a letöltési sebességet) vagy veszek egy kisméretű ssd-t a letöltésnek és egy hdd-t az adatoknak így elérve a maximális teljesítményt amit szeretnék. B verzió lenne 4HDD rad 10-ben de az jóval drágább lenne.
Már megbocsáss de itt Synology NAS-okról folyik a téma nem az épített cuccokról.
Hiába ugyanaz a szoftver.Egyébként így érthető, hogy gyors a letöltés és szeretnéd az SSD sebességét kihasználni.
Mert az asztali PC-d biztos erősebb mint az átlag nas.
Esetleg 2 db HDD Raid0-ban ? Kb duplázódik az írási / olvasási sebesség.
3. HDD meg simán elérésnek.
Mondjuk a Raid10-hez képest 1 lemezzel beljebb vagy , csak "védelem" nélkül maradsz.A 4 db HDD sok ?
Akkor én mit szóljak ? 24 db-ot kellett vennem

-
Mate
nagyúr
Véleményem szerint pocsékolás egy SSD-t erre használni.
Konkrétan milyen nas ?
Csak azért mert ha a legmodernebb, legújabb NAS-ról is van szó az sem képes kihasználni mondjuk az elérhető legnagyobb netes csomag letöltési sebességét.
1000-s net elviekben kb 90-100 MB/s-al lehetne letölteni.Volt már itt egy-két teszt : Download Station bejegyzésemben.
Itt is max 50-60 MB/s a letöltési tempó.
Azt meg egy HDD-nek is tudnia kell.
És akkor a HDD lehet nagyobb méretű...nem kell az SSD-t ilyesmire használni.Azt inkább tedd be egy PC-be rendszernek.
Mod :
Feltételezem, hogy 1 SSD és 1 HDD a 2 db kötet. Külön-külön.
A DS az 1. kötetre azaz az SSD-re lett telepítve.
2 variáció van :1. Letöltési mappád az SSD-n van.
Ekkor a "láthatatlan mappába" megkezdődik a letöltés.
Ha kész megjelenik az általad kijelölt mappában.
Átnevezheted, törölheted a SEED megy tovább a láthatatlanból.
Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.2. Letöltési mappád a HDD-n van.
Arra a kötetre kezdődik a letöltés amire a DS-t telepítetted azaz az SSD-re.
De ezt te nem látod mert ugye "láthatatlan mappa".
Ha kész a letöltés AKKOR ÁTMÁSOLJA az általad megadott mappába ami a HDD-n van.
A HDD-n lévő állománnyal megint csak azt csinálsz amit akarsz.
A seed megy tovább a DS-ből az SSD-ről a "láthatatlan mappából".
Ez esetben is : Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.Láthatod, hogy mindkét megoldás "bukta".
Nem megoldható amit szeretnél.Xpeno, úgyhogy a vas bírja. Ma megjött az új router, egy rt2600ac. Digi 1000-es netet teszteltem.
SSD-vel 100-110MB/s-t tud a DS. HDD-vel 60-85MB/s és belassul a nas.
1 HDD nem elég gyors. Mindenképp több kell. 1 kell letöltésnek és még 1 amiről eltudják érni az adatokat. Mivel mindenképp két külön lemezt szeretnék az aktív letöltésnek és másikat a már letöltött tartalmaknak, így vagy használok 2 HDD-t. Egy kicsit a letöltésnek és egy másikat az adatoknak (korlátozva ezzel a letöltési sebességet) vagy veszek egy kisméretű ssd-t a letöltésnek és egy hdd-t az adatoknak így elérve a maximális teljesítményt amit szeretnék. B verzió lenne 4HDD rad 10-ben de az jóval drágább lenne.
-
Bozso68
őstag
Ironizáltam: magától a kifejezéstől mászok falra, mert értelmezhetlen, nincs ilyen szó

Hogy a kérdésedre is válaszoljak (bár pont előttem megtették): én a jövőbe tekintenék a hardver vásárlásánál, mert nem tudhatod, hogy mondjuk egy év múlva mire lesz szükséged. Mondjuk amit leírtál, arra bőven elég a régebbi modell is, leginkább valami normális HDD legyen bepakolva, mert az is számítani fog. A torrent önmagában nem zabál hatalmas erőforrást, a tároláshoz nincs szükség CPU-ra, azt meg csak feltételezem, hogy a lejátszás alatt Samba vagy NFS csatolást értesz és nem a böngészőből történne. Szóval bőven van erőtartalékod így is
Amúgy nem tudom, hogy számításigényes feladat alatt a fenti felállásban mire gondolhattál. Futna transzkódolás?ÉS (#34027) MrCsiT:
Köszönöm a válaszokat.
Szóval én is a DS718+ ra tenném a voksom a DS218+ ellenében. A DS716+(II)-t szerintem nem érné meg lecserélni, nem hiszem, hogy akkora ugrás lenne köztük.
Pár hónapja vettem egy DS115j-t, hogy megnézzem, mi is az a NAS. Megtetszett, csak ehhez a típushoz nagyfokú türelem, és kompromisszumkészség szükséges. Eredetileg arra gondoltam, hogy egy alkalmas routerre rákötök egy külső HDD-t, és arról nézek a házban bárhol wifiről filmet. Na, ez a DS115j-annál sokkal többet tud, nyugisan kiszolgálja az embert. Csak egyszerre ne szinkronizáljon, frissítsen, töltsön torrentet, stb az ember. Plex, DS Video felejtős.
Most jutottam el a ló túloldalára, egy időtállót akarok beszerezni, aztán bele egy másik HDD is, a filmeknek nem fontos a RAID, fontos adatok mentésére kitalálok valami metódust. Még az is lehet, hogy arra befogom a család és a vállalkozás részére egy kisebb HDD-vel a DS115j-t, amire majd a bolt éjszakai kamerája fig rögzíteni. Ha több helyen (aktuális szgép, NAS1, NAS2) megvan rendszerezve a fontos adatállomány, az is jelent biztonságot. Egyébként mindenhol WD RED-eket használok.
Most itt tartok gondolatban. Persze, szívesen hallgatok meg ötleteket, meglátásokat. -
Borisz76
nagyúr
Nem tudom, nincs SSD a NAS-omban.
DE most megkerestem a leírását : angolul van.
Idézek belőle :
To mount SSD cache:
Install the SSDs into your Synology NAS. Please see the notes above first.
Go to Storage Manager > SSD Cache. Click Create.
Select the cache mode (only available for models that support read-write cache).
Find the drop-down menu and select the volume or iSCSI LUN (Block-Level) on which you wish to mount the SSD cache.
Choose the SSDs from the list. Data on the SSDs will be erased, so please make sure no important data will be deleted.
Click Apply.
Előtte érdemes ellenőrizni, hogy a DS416-al mely SSD-k kompatibilisek.
Mert elvileg nem minden fajta/típus támogatott.És mint a leírás is említi : Minden adatot töröl az SSD-ről a folyamat !!!
-
momoxp
tag
Véleményem szerint pocsékolás egy SSD-t erre használni.
Konkrétan milyen nas ?
Csak azért mert ha a legmodernebb, legújabb NAS-ról is van szó az sem képes kihasználni mondjuk az elérhető legnagyobb netes csomag letöltési sebességét.
1000-s net elviekben kb 90-100 MB/s-al lehetne letölteni.Volt már itt egy-két teszt : Download Station bejegyzésemben.
Itt is max 50-60 MB/s a letöltési tempó.
Azt meg egy HDD-nek is tudnia kell.
És akkor a HDD lehet nagyobb méretű...nem kell az SSD-t ilyesmire használni.Azt inkább tedd be egy PC-be rendszernek.
Mod :
Feltételezem, hogy 1 SSD és 1 HDD a 2 db kötet. Külön-külön.
A DS az 1. kötetre azaz az SSD-re lett telepítve.
2 variáció van :1. Letöltési mappád az SSD-n van.
Ekkor a "láthatatlan mappába" megkezdődik a letöltés.
Ha kész megjelenik az általad kijelölt mappában.
Átnevezheted, törölheted a SEED megy tovább a láthatatlanból.
Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.2. Letöltési mappád a HDD-n van.
Arra a kötetre kezdődik a letöltés amire a DS-t telepítetted azaz az SSD-re.
De ezt te nem látod mert ugye "láthatatlan mappa".
Ha kész a letöltés AKKOR ÁTMÁSOLJA az általad megadott mappába ami a HDD-n van.
A HDD-n lévő állománnyal megint csak azt csinálsz amit akarsz.
A seed megy tovább a DS-ből az SSD-ről a "láthatatlan mappából".
Ez esetben is : Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.Láthatod, hogy mindkét megoldás "bukta".
Nem megoldható amit szeretnél.Engem az érdekelne hogy a nasomba (DS416) van 2db 3TB hdd meg egy 120gb ssd mindegyük külön kötet!
Hogy tudom az SSD cache beállítani?
És mind külön kötet! -
gyugyo79
addikt
Az előttem szólók leírták az én véleményem is az ssd-re való letöltés hátrányairól.
De az A->B mozgatás is megoldható csak a feladatidőzítővel le kell futtatni egy parancsot ami áthelyezi a fájlokat a forrás könyvtárból a cél könyvtárba. A parancsot meg google is kidobja gyorsan ha pontosítod a keresést de pld. 1-2 megoldás arra amit szeretnél könyvtárostól és anélkül stb.
Más van e valaki akinek van már 418play -e ?
Ugye ugyan olyan proci van benne mint a DS218 -ba és alapból ugye ugyan úgy 2 GB ram + bővítés még sincs a Virtual Machine Manager által támogatottak közt felsorolva.
Ha van valakinek és vállalkozó szellemű megnézné, hogy fe lehet e rakni itt vannak a Virtualization-x86*.spk -k.Írtam Synologynak is de még nem kaptam választ és kapnék egyet (persze nem ingyen hanem munka fejébe) de ha nem is lesz támogatott akkor inkább kifizetem a különbséget egy DS918+ ra vagy egy DS718+ -at kérek de amúgy meg tökéletes elég lenne otthonra a DS418play is csak a kütyü- játék faktor miatt kéne olyan ami tudja ezt is ...
Megjött a Synology válasza:
"Hello György Vóna,thank you very much for your message and interest in Synology. Virtul Machine Manager is still in Beta, so we will have official release with all the supported models in the future. For now, this Beta version is available on the devices you can see in this link.
DS418play is not supported because RAM that is inside does not have the special command to support VM. For DS218+ you can only create 1 VM.
I hope that my answer helped you and if you have any further questions, feel free to contact me."
Mondjuk fura amit a ramra írnak én valami háló kártya vezérlő vagy egyéb nem supportált hardverre gondoltam.
De mindegy is mert így most egy DS918+ itt is figyel mellettem

-
llacee
őstag
Szinte sosincs pausera teve, mindig megy vissza es a dsm intezojevel teszem at.Nem ertem en sem, multkor egy komplett sorozat 50gbjat szedte le, nem figyeltem.Meg igy dupla hely....
-
gyugyo79
addikt
A download stationba beállított "helyen" /köteten van az ideiglenes @downloads mappa.
Nem pont neked írtam csak a mobilról rád nyomtam. -
LouiS22
veterán
De mindegy, hiszen a seed az érintetlen marad
S nekem jó defaultnak a downloads mappám, a sonarr átpakolja a seriesbe a radarr meg a moviesba, minden más meg marad downloadsban 
nomeg dsmben az átelyezés mérettől függetlenül 1-2mp, nem másolgat, csak frissíti a tábláját, uh az se lehet szempont
Világos
Csak én szeretek mindent a helyén tudni, a downloads mappában szinte semmi nincs is
De tetszika te megoldásod is, lehet, hogy ki fogom próbálni. -
Madwe
nagyúr
De mindegy, hiszen a seed az érintetlen marad
S nekem jó defaultnak a downloads mappám, a sonarr átpakolja a seriesbe a radarr meg a moviesba, minden más meg marad downloadsban 
nomeg dsmben az átelyezés mérettől függetlenül 1-2mp, nem másolgat, csak frissíti a tábláját, uh az se lehet szempont
-
LouiS22
veterán
Ezt akkor csinálja tudtommal, ha pause-olod a seedet egy ideig. Ha folyamatosan aktívban hagyod, akkor bárhova pakolhatod, nekem pl eleve sonarr intézi a letöltést, s amint leszedte rögtön pakolja is el a video/series mappámba, s ettől függetlenül a seed megmarad amíg nem teljesül az általam beállított feltétel, nem szedi le újra

(#34029) MrCsiT igaz, lehet ha smbvel máshonnan pakolja akkor is megszakad a seed, mindenesetre ha dsmben vagy appal teteti át, s nem pauzálja, akkor nem tesz ilyet...
Én ezt úgy oldom meg, hogy a Transmissionnel (Chrome beépülővel) már a letöltésnél megadom a végleges helyet és oda tölt, majd onnan seedel vissza.
-
LouiS22
veterán
Ironizáltam: magától a kifejezéstől mászok falra, mert értelmezhetlen, nincs ilyen szó

Hogy a kérdésedre is válaszoljak (bár pont előttem megtették): én a jövőbe tekintenék a hardver vásárlásánál, mert nem tudhatod, hogy mondjuk egy év múlva mire lesz szükséged. Mondjuk amit leírtál, arra bőven elég a régebbi modell is, leginkább valami normális HDD legyen bepakolva, mert az is számítani fog. A torrent önmagában nem zabál hatalmas erőforrást, a tároláshoz nincs szükség CPU-ra, azt meg csak feltételezem, hogy a lejátszás alatt Samba vagy NFS csatolást értesz és nem a böngészőből történne. Szóval bőven van erőtartalékod így is
Amúgy nem tudom, hogy számításigényes feladat alatt a fenti felállásban mire gondolhattál. Futna transzkódolás? -
Madwe
nagyúr
Ezt akkor csinálja tudtommal, ha pause-olod a seedet egy ideig. Ha folyamatosan aktívban hagyod, akkor bárhova pakolhatod, nekem pl eleve sonarr intézi a letöltést, s amint leszedte rögtön pakolja is el a video/series mappámba, s ettől függetlenül a seed megmarad amíg nem teljesül az általam beállított feltétel, nem szedi le újra

(#34029) MrCsiT igaz, lehet ha smbvel máshonnan pakolja akkor is megszakad a seed, mindenesetre ha dsmben vagy appal teteti át, s nem pauzálja, akkor nem tesz ilyet...
-
MrCsiT
addikt
-
llacee
őstag
Véleményem szerint pocsékolás egy SSD-t erre használni.
Konkrétan milyen nas ?
Csak azért mert ha a legmodernebb, legújabb NAS-ról is van szó az sem képes kihasználni mondjuk az elérhető legnagyobb netes csomag letöltési sebességét.
1000-s net elviekben kb 90-100 MB/s-al lehetne letölteni.Volt már itt egy-két teszt : Download Station bejegyzésemben.
Itt is max 50-60 MB/s a letöltési tempó.
Azt meg egy HDD-nek is tudnia kell.
És akkor a HDD lehet nagyobb méretű...nem kell az SSD-t ilyesmire használni.Azt inkább tedd be egy PC-be rendszernek.
Mod :
Feltételezem, hogy 1 SSD és 1 HDD a 2 db kötet. Külön-külön.
A DS az 1. kötetre azaz az SSD-re lett telepítve.
2 variáció van :1. Letöltési mappád az SSD-n van.
Ekkor a "láthatatlan mappába" megkezdődik a letöltés.
Ha kész megjelenik az általad kijelölt mappában.
Átnevezheted, törölheted a SEED megy tovább a láthatatlanból.
Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.2. Letöltési mappád a HDD-n van.
Arra a kötetre kezdődik a letöltés amire a DS-t telepítetted azaz az SSD-re.
De ezt te nem látod mert ugye "láthatatlan mappa".
Ha kész a letöltés AKKOR ÁTMÁSOLJA az általad megadott mappába ami a HDD-n van.
A HDD-n lévő állománnyal megint csak azt csinálsz amit akarsz.
A seed megy tovább a DS-ből az SSD-ről a "láthatatlan mappából".
Ez esetben is : Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.Láthatod, hogy mindkét megoldás "bukta".
Nem megoldható amit szeretnél.En akarhanyszor atteszem a ds mappabol a sorozatot a dlna mappaba, leszedi ujra a filmet szo nelkul.Ha azonos koteten van ha nem...
-
MrCsiT
addikt
Nekem épp a gyorsabb DSM elérés/kiszolgálás miatt van a 716+ -ban 1 ssd, amiről a rendszer fut és egy hdd, ami tároló.
Fentebb írták, hogy ha pl. a Download Station az SSD-re van telepítve, akkor arra is tölt le.. ez új infó volt nekem: azt gondoltam eddig, hogy mondjuk a letöltési mappával egyező köteten van a letöltési "háttérmappa" is.. de ezek szerint, akkor nem.
Nekem volt 2 lemezes lassabb NAS-om, mint a 716+, és egyrészt több feladat futtatásánál jobb ma már a több magos proci szerintem, plusz az újabb és újabb szoftverek erőforrásigénye is folyamatosan nő, így ha moat kell választanod (és ugye nem 1 évre veszed ) és van rá keret, én az erősebbet javaslom.
Az másik kérdés, hogy vajon a most még kapható 716+ II -t venném-e, vagy a 718+ modellt: engem a 718+ nem győzött meg, hogy megérné a felárat.
Aki esetleg ismeri mindkettőt, írja meg, miben "annyival" jobb a 718+?Torrent sebességet a net és a NAS letöltési megoldása fogja korlátozni (azaz sosem éri el egy asztali PC letöltési sebességét) de sok torrentnél azért szintén előny lehet az erősebb proci.
-
Bozso68
őstag
-
LouiS22
veterán
Szerintetek a DS218+ és DS718+ között "érzetre" mekkora a különbség? Érdemes a plusz 2 mag miatt többet áldozni rá? Hosszú távon is gondolkodom. Két lemeznél többel (+ esetleg mentésre USB-n) nem hiszem, hogy használva lenne. Nagy mennyiségű letöltött SD film tárolása, torrent, és röccenésmentes elérhetőség a fő szempont.
Nem tudom értelmezni a "röccenésmentes" kifejezést.
-
Bozso68
őstag
Szerintetek a DS218+ és DS718+ között "érzetre" mekkora a különbség? Érdemes a plusz 2 mag miatt többet áldozni rá? Hosszú távon is gondolkodom. Két lemeznél többel (+ esetleg mentésre USB-n) nem hiszem, hogy használva lenne. Nagy mennyiségű letöltött SD film tárolása, torrent, és röccenésmentes elérhetőség a fő szempont.
-
Borisz76
nagyúr
Az előttem szólók leírták az én véleményem is az ssd-re való letöltés hátrányairól.
De az A->B mozgatás is megoldható csak a feladatidőzítővel le kell futtatni egy parancsot ami áthelyezi a fájlokat a forrás könyvtárból a cél könyvtárba. A parancsot meg google is kidobja gyorsan ha pontosítod a keresést de pld. 1-2 megoldás arra amit szeretnél könyvtárostól és anélkül stb.
Más van e valaki akinek van már 418play -e ?
Ugye ugyan olyan proci van benne mint a DS218 -ba és alapból ugye ugyan úgy 2 GB ram + bővítés még sincs a Virtual Machine Manager által támogatottak közt felsorolva.
Ha van valakinek és vállalkozó szellemű megnézné, hogy fe lehet e rakni itt vannak a Virtualization-x86*.spk -k.Írtam Synologynak is de még nem kaptam választ és kapnék egyet (persze nem ingyen hanem munka fejébe) de ha nem is lesz támogatott akkor inkább kifizetem a különbséget egy DS918+ ra vagy egy DS718+ -at kérek de amúgy meg tökéletes elég lenne otthonra a DS418play is csak a kütyü- játék faktor miatt kéne olyan ami tudja ezt is ...
Még is van megoldás.
Igaz én nem értek a linuxhoz és a parancssoros bűvészkedéshez.
Ezen a téren nagyon le vagyok maradva.
Utoljára talán Commodor 64-n írtam programot a Simon's Basic-ben
-
gyugyo79
addikt
Az előttem szólók leírták az én véleményem is az ssd-re való letöltés hátrányairól.
De az A->B mozgatás is megoldható csak a feladatidőzítővel le kell futtatni egy parancsot ami áthelyezi a fájlokat a forrás könyvtárból a cél könyvtárba. A parancsot meg google is kidobja gyorsan ha pontosítod a keresést de pld. 1-2 megoldás arra amit szeretnél könyvtárostól és anélkül stb.
Más van e valaki akinek van már 418play -e ?
Ugye ugyan olyan proci van benne mint a DS218 -ba és alapból ugye ugyan úgy 2 GB ram + bővítés még sincs a Virtual Machine Manager által támogatottak közt felsorolva.
Ha van valakinek és vállalkozó szellemű megnézné, hogy fe lehet e rakni itt vannak a Virtualization-x86*.spk -k.Írtam Synologynak is de még nem kaptam választ és kapnék egyet (persze nem ingyen hanem munka fejébe) de ha nem is lesz támogatott akkor inkább kifizetem a különbséget egy DS918+ ra vagy egy DS718+ -at kérek de amúgy meg tökéletes elég lenne otthonra a DS418play is csak a kütyü- játék faktor miatt kéne olyan ami tudja ezt is ...
A link az spk -kel lemaradt és már nem tudom szerkeszteni. Innen tölthetőek.
-
gyugyo79
addikt
Egy nasról lenne szó. SSD-re töltene le, de mivel a tárhely véges, így hajnalban át kéne mozgatni HDD-re. Lenne kb. 4 mappa ahova tematikusan letölt és azokat HDD-re szintén tematikusan az ott megtalálható 4 mappába.
Az alap átmozgatást még meg is tudnám oldani, a gond, hogy DS-ben SSD-n maradnának az ideiglenes fájlok, így hamar megtelne.
Az előttem szólók leírták az én véleményem is az ssd-re való letöltés hátrányairól.
De az A->B mozgatás is megoldható csak a feladatidőzítővel le kell futtatni egy parancsot ami áthelyezi a fájlokat a forrás könyvtárból a cél könyvtárba. A parancsot meg google is kidobja gyorsan ha pontosítod a keresést de pld. 1-2 megoldás arra amit szeretnél könyvtárostól és anélkül stb.
Más van e valaki akinek van már 418play -e ?
Ugye ugyan olyan proci van benne mint a DS218 -ba és alapból ugye ugyan úgy 2 GB ram + bővítés még sincs a Virtual Machine Manager által támogatottak közt felsorolva.
Ha van valakinek és vállalkozó szellemű megnézné, hogy fe lehet e rakni itt vannak a Virtualization-x86*.spk -k.Írtam Synologynak is de még nem kaptam választ és kapnék egyet (persze nem ingyen hanem munka fejébe) de ha nem is lesz támogatott akkor inkább kifizetem a különbséget egy DS918+ ra vagy egy DS718+ -at kérek de amúgy meg tökéletes elég lenne otthonra a DS418play is csak a kütyü- játék faktor miatt kéne olyan ami tudja ezt is ...
-
Madwe
nagyúr
Egy nasról lenne szó. SSD-re töltene le, de mivel a tárhely véges, így hajnalban át kéne mozgatni HDD-re. Lenne kb. 4 mappa ahova tematikusan letölt és azokat HDD-re szintén tematikusan az ott megtalálható 4 mappába.
Az alap átmozgatást még meg is tudnám oldani, a gond, hogy DS-ben SSD-n maradnának az ideiglenes fájlok, így hamar megtelne.
Miért töltenél ssdre? annak amugy se jó a folyamatos nagy adatmozgatás, de itt még előnye se lenne... a download station tölthet rögtön hddre is, akkor is ha nem az az 1es volumeod pl.
szerk: megelőztek
-
Borisz76
nagyúr
Egy nasról lenne szó. SSD-re töltene le, de mivel a tárhely véges, így hajnalban át kéne mozgatni HDD-re. Lenne kb. 4 mappa ahova tematikusan letölt és azokat HDD-re szintén tematikusan az ott megtalálható 4 mappába.
Az alap átmozgatást még meg is tudnám oldani, a gond, hogy DS-ben SSD-n maradnának az ideiglenes fájlok, így hamar megtelne.
Véleményem szerint pocsékolás egy SSD-t erre használni.
Konkrétan milyen nas ?
Csak azért mert ha a legmodernebb, legújabb NAS-ról is van szó az sem képes kihasználni mondjuk az elérhető legnagyobb netes csomag letöltési sebességét.
1000-s net elviekben kb 90-100 MB/s-al lehetne letölteni.Volt már itt egy-két teszt : Download Station bejegyzésemben.
Itt is max 50-60 MB/s a letöltési tempó.
Azt meg egy HDD-nek is tudnia kell.
És akkor a HDD lehet nagyobb méretű...nem kell az SSD-t ilyesmire használni.Azt inkább tedd be egy PC-be rendszernek.
Mod :
Feltételezem, hogy 1 SSD és 1 HDD a 2 db kötet. Külön-külön.
A DS az 1. kötetre azaz az SSD-re lett telepítve.
2 variáció van :1. Letöltési mappád az SSD-n van.
Ekkor a "láthatatlan mappába" megkezdődik a letöltés.
Ha kész megjelenik az általad kijelölt mappában.
Átnevezheted, törölheted a SEED megy tovább a láthatatlanból.
Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.2. Letöltési mappád a HDD-n van.
Arra a kötetre kezdődik a letöltés amire a DS-t telepítetted azaz az SSD-re.
De ezt te nem látod mert ugye "láthatatlan mappa".
Ha kész a letöltés AKKOR ÁTMÁSOLJA az általad megadott mappába ami a HDD-n van.
A HDD-n lévő állománnyal megint csak azt csinálsz amit akarsz.
A seed megy tovább a DS-ből az SSD-ről a "láthatatlan mappából".
Ez esetben is : Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.Láthatod, hogy mindkét megoldás "bukta".
Nem megoldható amit szeretnél. -
Mate
nagyúr
Mit takarna A és B hely ?
1 db NAS 1 db kötettel 2 db megosztott mappával ?
1 db NAS 2 db kötettel ?
2 db NAS két külön városban ?Mod :
A kész állomány - ami a beállított mappába letöltődött - az szabadon mozgatható , átnevezhető.
A SEED akkor is megy tovább a DS-ből.
A DS-ben mindenképpen benne marad a feladat mert az csak akkor törlődik teljesen ha magát a feladatot törlöd a DS-ből.Egy nasról lenne szó. SSD-re töltene le, de mivel a tárhely véges, így hajnalban át kéne mozgatni HDD-re. Lenne kb. 4 mappa ahova tematikusan letölt és azokat HDD-re szintén tematikusan az ott megtalálható 4 mappába.
Az alap átmozgatást még meg is tudnám oldani, a gond, hogy DS-ben SSD-n maradnának az ideiglenes fájlok, így hamar megtelne.
-
Borisz76
nagyúr
Mit takarna A és B hely ?
1 db NAS 1 db kötettel 2 db megosztott mappával ?
1 db NAS 2 db kötettel ?
2 db NAS két külön városban ?Mod :
A kész állomány - ami a beállított mappába letöltődött - az szabadon mozgatható , átnevezhető.
A SEED akkor is megy tovább a DS-ből.
A DS-ben mindenképpen benne marad a feladat mert az csak akkor törlődik teljesen ha magát a feladatot törlöd a DS-ből. -
Mate
nagyúr
Sziasztok!
DS-ben vagy egyéb megoldással meg lehet csinálni, hogy A helyre letöltse az adott tartalmat, majd minden nap beállított időintervallumban átmozgassa B helyre úgy, hogy DS-ben is megmaradjon illetve az ideiglenes helyet is átmozgassa?
-
Balli
őstag
A DNS az nem egyenlő az IP -vel !
A DNS az a xyz.synology.me míg az IP az 192.168.1.1 ahhoz hogy valamit megtalálj DNS alapján kell valami ami megmondja az adott DNS -ről, hogy ahhoz milyen IP tartozik, ezért nem mindegy, hogy úgy próbáltad, hogy http://192.168.1.1:5000 vagy https://192.168.1.1:5001 vagy http://xyz.synology.me:5000 vagy https://xyz.synology.me:5001 . Ha DNS alapján nem éred el belső hálón egyenlőre nem akkora baj ...
A /webman/index.cgi -t egyenlőre el is hagyhatod a végéről és természetesen saját ip -vel az egészet.
Ha ip alapján se éred el akkor indíts egy terminált és megint csak saját ip -velping 192.168.1.1
mit ad vissza?(#33994) Sanya
Intel Celeron J3355
Persze ettől még magán egy ilyen gépen napi szinten dolgozni is olyan lehet amit csak ellenségemnek nemhogy egy ezen futó virtuális gépen :/Köszönöm szépen a segítségetek, így már végre működik

-
Borisz76
nagyúr
Láttam a kérdésedet a hálózatos topikban is.
Ha jól sejtem nincs nagy különbség árban a Cat5e és a Cat6 között.
Én inkább a Cat6-t javasolnám emiatt.
Ugyanakkor , hogy melyik "gyártó" kábele....az szerintem mindegy.
Amelyik szimpatikus. -
Madwe
nagyúr
Sziasztok,
Ma elindítottam a Photo Stationt, de azzal fogad, hogy a "Elnézést a keresett oldaL NEM található"!
Telefontól simán elérem a tartalmat, de PC-ről nem.
Valami tippet tuudtok adni merre induljak el a proléma megoldásán?
thxHttps redirectet használsz, s a dsm ikonjával akarod megnyitni, ami bugos és sima http szerepel a címben? ekkor egy sima s-t kell a http mögé tenni s jó lesz

-
lacapaca2000
csendes tag
Sziasztok,
Ma elindítottam a Photo Stationt, de azzal fogad, hogy a "Elnézést a keresett oldaL NEM található"!
Telefontól simán elérem a tartalmat, de PC-ről nem.
Valami tippet tuudtok adni merre induljak el a proléma megoldásán?
thx -
urban racer
senior tag
-
Pubszon
veterán
És raid biztos nem kell neked? ha a merevlemezed kezd meghalni, lehet bukod a dsm beállításaidat és appjaidat, nomeg a rajta tárolt adataidat, raidben ennek kisebb az esélye. _Ugyanakkor a raid ugye nem biztonsági mentés, uh a fontos adataidat meg kiírhatod külsőleg csatolt merevlemezedre.
Nem akarok 60k-t kiadni még egy 6TB-os lemezre csak ezekért.
A DSM beállításaimat hogy lehet egyben kimenteni?
-
AMDPista
tag
Sziasztok!
iPhone készülékemre telepítve van a Synology NAS DS Photo alkalmazása. Eddig semmi probléma nem volt a fényképek és vieók feltöltésével. 4 napja nem hajlandó szinkronizálni, semmit nem állítottam el.
Valakinek volt már ilyen gondja?
Esetleg 5let?
köszi előre is
-
LouiS22
veterán
És raid biztos nem kell neked? ha a merevlemezed kezd meghalni, lehet bukod a dsm beállításaidat és appjaidat, nomeg a rajta tárolt adataidat, raidben ennek kisebb az esélye. _Ugyanakkor a raid ugye nem biztonsági mentés, uh a fontos adataidat meg kiírhatod külsőleg csatolt merevlemezedre.
Én időnként csinálok egy backupot a DSM beállításokról, aztán azt feltöltöm felhőbe. A semminél az is több.
-
smallmer
őstag
Sziasztok,
Bocsi hogy nem teljesen témába vág a dolog, de szükségem lenne 15 méter cat5e vagy cat6 utp-re. Tudnátok mondani jó minőségű kész kábelt? Köszi
-
Madwe
nagyúr
És raid biztos nem kell neked? ha a merevlemezed kezd meghalni, lehet bukod a dsm beállításaidat és appjaidat, nomeg a rajta tárolt adataidat, raidben ennek kisebb az esélye. _Ugyanakkor a raid ugye nem biztonsági mentés, uh a fontos adataidat meg kiírhatod külsőleg csatolt merevlemezedre.
-
Pubszon
veterán
Állj. Ez így hülyeség. Szerintem.
Rakj be a működő mellé még 1 ugyanolyan hdd-t raidbe és a gagyi vinyót rakd be egy usb-s rackbe.
Backupnak egy bay-t elfoglalni, több, mint luxus 
Felesleges 2 nagy HDD arra amire használom. Lesz benne egy 6TB-os (a mostani 2.5TB-os helyett) meg ez a 320GB-os a fontos adatok duplikálása miatt. Ha a kicsi bekrepál, van itthon még egy WD 320-as, csak az 7200RPM-es.
-
TBMC
addikt
A DNS az nem egyenlő az IP -vel !
A DNS az a xyz.synology.me míg az IP az 192.168.1.1 ahhoz hogy valamit megtalálj DNS alapján kell valami ami megmondja az adott DNS -ről, hogy ahhoz milyen IP tartozik, ezért nem mindegy, hogy úgy próbáltad, hogy http://192.168.1.1:5000 vagy https://192.168.1.1:5001 vagy http://xyz.synology.me:5000 vagy https://xyz.synology.me:5001 . Ha DNS alapján nem éred el belső hálón egyenlőre nem akkora baj ...
A /webman/index.cgi -t egyenlőre el is hagyhatod a végéről és természetesen saját ip -vel az egészet.
Ha ip alapján se éred el akkor indíts egy terminált és megint csak saját ip -velping 192.168.1.1
mit ad vissza?(#33994) Sanya
Intel Celeron J3355
Persze ettől még magán egy ilyen gépen napi szinten dolgozni is olyan lehet amit csak ellenségemnek nemhogy egy ezen futó virtuális gépen :/köszi! akkor felejtő
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
urban racer
senior tag
Állj. Ez így hülyeség. Szerintem.
Rakj be a működő mellé még 1 ugyanolyan hdd-t raidbe és a gagyi vinyót rakd be egy usb-s rackbe.
Backupnak egy bay-t elfoglalni, több, mint luxus 
-
Patice
Topikgazda
Szerintem nem fog elaludni/hibernálódni csak a második HDD, max. ha tétlen, akkor parkoltathatja a fejet, de valszeg többet piszkálja a rendszer, mint hogy spin-down-ba kerülhetne. Szóval az ugyan úgy pörögni fog.
Új hozzászólás Aktív témák
-
34100 - 34001
101815 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- REFURBISHED és ÚJ - DELL Thunderbolt Dock WD22TB4 (210-BDTD)
- 27% - ASUS ROG Strix XG27ACS Monitor! 2560x1440 / 1ms / 180Hz / G-Sync / FreeSync
- AKCIÓ! 500GB Samsung 980 Pro NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






Aztán valahogy sikerült életre kelteni, újraindítottam a modemet, a switcheket, és egyszer csak helyreállt az egész, azóta működik minden, azt az egy dolgot kivéve, hogy nem látom egyik gépről sem a hálózati helyeknél (ugyanakkor simán megy ha hálózati meghajtóként csatlakoztatom, csak akkor elég lassú.)





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

