Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Milyen TV-t vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Projektor topic
- Hetes vagy ötös? Összecsap a Ryzen 7 AI a Core Ultra 5-tel
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- TCL LCD és LED TV-k
-
68100 - 68001
101795 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 69901 69900 - 69801 69800 - 69701 69700 - 69601 69600 - 69501 69500 - 69401 69400 - 69301 69300 - 69201 69200 - 69101 69100 - 69001 69000 - 68901 68900 - 68801 68800 - 68701 68700 - 68601 68600 - 68501 68500 - 68401 68400 - 68301 68300 - 68201 68200 - 68101 68100 - 68001 68000 - 67901 67900 - 67801 67800 - 67701 67700 - 67601 67600 - 67501 67500 - 67401 67400 - 67301 67300 - 67201 67200 - 67101 67100 - 67001 67000 - 66901 66900 - 66801 66800 - 66701 66700 - 66601 66600 - 66501 66500 - 66401 66400 - 66301 66300 - 66201 66200 - 66101 66100 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
jukiokin
csendes tag
Sziasztok!
Friss Nas tulaj vagyok, eddig úgy ahogy sikerült mindent beállítani. De érdekelne egy-két dolog még. A letöltési sebessgégem(DownloadStation) az asztali géphez képest 100-110MB/s helyett csak 50-55MB/s. Ennyit tudna a DS720+?
Másik érdekesség, hogy ha a PC-n már megvannak a letöltött fájlok, és azokat átmásolom a NAS-ra, és onann elindítom ujra a DonwloadStation-ön keresztűl akkor miért tölti le újra, és miért nem csak "leellenőrzi" a fájlokat mint máshol?
Előre is köszönöm!
Szia!
Én úgy csináltam, hogy átmásoltam a NAS-ra a letöltési mappába (/download) és újra hozzáadtam a torrent filét, mintha újként venném fel.
Fontos, hogy minden része meglegyen az eredeti letöltésnek (pl. sample, felirat, stb...) és a hozzá való torrentet indítsd neki !!
Ekkor ellenőrizni kezdi, nem letölteni. Majd szépen seed-be áll.üdv.
-
Sanya
nagyúr
Sziasztok!
NAS: Synology DS220+ 2gb RAM , egyelőre egy Seagate 4TB ironwolf van benne alapkötet.
Feltelepítve, rendesen beállítva. Minden okés.
Felraktam a dokkert és egy linux-qbittorrent tárolót.
Működik.
Kb. 150 torrent van most benne.
Jó pár óra hossza múlva azt veszem észre, hogy állati sok ramot kezd el zabálni.
Olyan 85% nál már a DSM felületre is nagyon soká tudok belépni.
Ha leállítom a tárolót, rögtön visszaesik 20% alá a RAM.
Torrent mind seedben, de alig 3-4 van épp leltöltés alatt és azok letöltési sebessége sem nagy.Kérdésem, hogy ez ilyen "RAM zabáló"?
Lehet visszaállok Dowload stationra, ott nem volt ilyen.
Csak hát ez a qbitorrent tároló sokkal komfortosabb :-)köszi
nekem 8 giga ram van benne 916+.
kb 50 torrent a seedben, az összadat 1 terabyte.
a download station eszik 83,5 megabyte-ot. -
jukiokin
csendes tag
Sziasztok!
NAS: Synology DS220+ 2gb RAM , egyelőre egy Seagate 4TB ironwolf van benne alapkötet.
Feltelepítve, rendesen beállítva. Minden okés.
Felraktam a dokkert és egy linux-qbittorrent tárolót.
Működik.
Kb. 150 torrent van most benne.
Jó pár óra hossza múlva azt veszem észre, hogy állati sok ramot kezd el zabálni.
Olyan 85% nál már a DSM felületre is nagyon soká tudok belépni.
Ha leállítom a tárolót, rögtön visszaesik 20% alá a RAM.
Torrent mind seedben, de alig 3-4 van épp leltöltés alatt és azok letöltési sebessége sem nagy.Kérdésem, hogy ez ilyen "RAM zabáló"?
Lehet visszaállok Dowload stationra, ott nem volt ilyen.
Csak hát ez a qbitorrent tároló sokkal komfortosabb :-)köszi
-
dkess
őstag
-
Essejó
veterán
-
Borisz76
nagyúr
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ. Hogy tudnám megnézni hogy mi foglalja a helyet a NASon.
Jött egy üzenet hogy nincs több hely. Ki töröltem kb 15 UHD filmet és még mindig azt írja hogy nincs elég hely a lemezen. Lefuttattam a tároló elemzőt, az azt írja hogy a foglalt 2.5TB de a lemezkapacitásom 7TB összesen. A kérdés az hol a többi fenmaradó 5TB?
Ha valaki tudja a megoldást ne tartsa magában!
KösziSzia.
Van Hiper Backup vagy hasonló alkalmazás telepítve?
Ha igen, akkor az alapbeállítása az,hogy 32 verziót őriz meg....ez foglal sok helyet.....le kell venni 1-2-re.Használod a Download Station -t?
Ha igen és sok feladat,torrent fut ,akkor az is helyet foglal....
Törölni kell a feladatokat a DS-ből....többségét.Lomtár be van kapcsolva?
Ha igen , akkor azt is üríteni kellene -
Hanfi
csendes tag
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ. Hogy tudnám megnézni hogy mi foglalja a helyet a NASon.
Jött egy üzenet hogy nincs több hely. Ki töröltem kb 15 UHD filmet és még mindig azt írja hogy nincs elég hely a lemezen. Lefuttattam a tároló elemzőt, az azt írja hogy a foglalt 2.5TB de a lemezkapacitásom 7TB összesen. A kérdés az hol a többi fenmaradó 5TB?
Ha valaki tudja a megoldást ne tartsa magában!
Köszi -
dkess
őstag
Nálam már 3 HDD -s SHR 1 lemezes védelemmel esetében a 2.5 Gbps is visszafogja a szekvenciális olvasási sebességet. 280 MB/s -re odatapad és ennyi ...
Az írás már más tészta sajnos - ott csak 190 MB/s van ... -
cigam
titán
Azért a 3 lemezes dupla olvasási sebesség sem rosz, de valóban. A lemezek számosságával arányosan nő a sebesség. Viszont eddig sem a HDD fogta vissza a sebességet, hanem a Gigabites kapcsolata.
-
zsamiatt
őstag
-
cigam
titán
-
stahlhelm79
csendes tag
Szia,
Röviden: a zenéinket indexelni szükséges, hogy a zenelejátszó DLNA -n keresztül lássa.
Kicsit bővebben: Első körben döntsd el milyen platformot szeretnél használni szerver oldalon illetve akár kliens oldalon vezérlésre.
1.
Synology platform: Médiaszerver (DLNA -ért felel), Audio Station (zenék rendszerezésére és web -es stream, egyebek), DS Audio (mobilapp).
Alapvetően működik - én is szeretem. Hi-Res és DSD is megy DLNA -n. Érdekes megjegyzés, hogy gapless lejátszás ezen a platformon (Synology saját programjával) elméletileg web -en keresztül van (gyakorlatban nem) - gyakorlatban még AirPlay esetén. JAvaslom mind a kettőt kerüljük. A jó hír viszont, hogy zenelejátszóval (mint ami Neked is van) simán DLNA -n van gapless.
A vezérlésre nem a DS Audio -t ajánlanám. Működik, nincs különösebb probléma, de nekem is más jött be.
2.
Egyéb platform. Itt a topikban is vannak többen, akiknek pl. a Minimserver jött be igazán. A Csomagkezelő -ből pár klikkel telepíteni tudod.
Én még használok BubbleUPnP Server -t is. Ez helyi lejátszáshoz nem kell, de amennyiben a világ bármely pontjáról szeretnél bármilyen eszközre zenét stream -elni (avagy akár mobilon hallgatni), akkor kb. ez van. DS Audio -val mobilon még tudod hallgatni, de csak akkor enged külső eszköze stream -elni, ha egy hálózatban vagy a NAS -al ... Természetesen filmeket is tudsz így streamelni - bárhol és bármilyen eszközre. Persze kell hozzá a BubbleUPnP kliens, de amennyiben jól értettem, akkor Neked ez meg van.
A Synology platform beállítása egyszerű, mint a faék. Ezen a linken leírtam a pontos menetét: [link] .
köszi szépen, elolvastam, beállítottam, működik!
-
zsamiatt
őstag
-
cigam
titán
A raid nem biztonsági mentés. Nagy különbség van a meghibásodás elleni védelem, és az biztonsági mentés között.
Tudományosabbnak tűnik ez a cikk, ugyanakkor erős fenntartásaim vannak vele kapcsolatban. Statisztikával mindent, és az ellenkezőjét is bizonyítani lehet. Ugyanakkor ez a mindennapi gyakorlatban valós problémát jelent? Ha igen, akkor miért használják? Miért nem hívják erre fel a figyelmet rá? Nem mellesleg ez az URE minden lemeznél jelen van, vagyis az önmagukban álló lemezek esetén is adatvesztést okoz, amit nem sűrűn tapasztalunk meg.
Plusz van a cikk alján egy hozzászólás, ami nagyságrendi hibára hívja fel a figyelmet, megkérdőjelezve a cikk számait:
Thank you for your good idea to estimate Raid 5 System.
But I should notice you your failure.
Binomial distribution what you described is not correct.
it should be below,
p(x <= k) = sum (nCi x p^i x (1-p)^(n-i)).
And P you calculated's degree is %. You should not time 100 your conclusion.
0.055% = not correct
5.5 x 10^(-4) = correct
Amit talán az is alátámaszt, hogy ennek a cikknek az írója szerint sokkal kisseb a probléma. -
PhoenixK
őstag
-
Magnat
veterán
Ha lesz még két lemez, akkor szerintem érdemes öket SHR-be tenni. Ezzel lesz 8TB hely. Az egyik jelenlegiröl mindent átmozgatni, majd a lemezt hozzáadni az SHR-hez. Akkor ott lesz már 16GB. Majd a másik régi lemezröl átmozgatni mindent, és azt is hozzáadni az SHR-hez. Az eredmény: 24TB hely a 4db 8TB-os lemezen, 1 lemez redundanciával.
Ha tudja az SHR a 2 lemezesről tovább bővítést akkor ez még jobb, mert így egyáltalán nem kell mentegetnie az adatokat külső lemezre.
-
PhoenixK
őstag
Ha lesz még két lemez, akkor szerintem érdemes öket SHR-be tenni. Ezzel lesz 8TB hely. Az egyik jelenlegiröl mindent átmozgatni, majd a lemezt hozzáadni az SHR-hez. Akkor ott lesz már 16GB. Majd a másik régi lemezröl átmozgatni mindent, és azt is hozzáadni az SHR-hez. Az eredmény: 24TB hely a 4db 8TB-os lemezen, 1 lemez redundanciával.
-
Magnat
veterán
Azért várd meg, h olyan is nyilatkozzon akinek Synoban van RAID 5, én eddig csak egy Geutebrueck kameraszerverben csináltam ilyen bővítést.
-
pappesz
tag
Ha megmaradnak a mostani lemezeid, akkor én azt csinálnám (aki használ RAID 5-öt, az javítson ki ha rosszul gondolom), h ha meglesz a másik 2db 8-as diszk, akkor az egyikről menteném le a cuccot a kis diszkekre, és abból amiről mentettem plusz a 2 új lemezből csinálnék egy 3 lemezes RAID 5-öt, aztán ha összeállt a RAID, felmásolnám a negyedik diszkről az adatokat és ezt a diszket beemelném negyediknek a RAID-be.
Köszönöm szépen!
Az első lépés gyakorlatilag kész, mert a kis diskek maradnak adattal együtt. Így ha majd lesz rá keret akkor megcsinálom amit írtál! Nagyon köszönöm. -
Magnat
veterán
Winchestereim:
1T
2T
3T
3T
8T
8T
Jelenleg az utolsó kettő van nasban. Az egyik full tele, a másikra másolom épp az 1-2-3-3-ról az infókat.
Jelenleg a cél, miután átálltam 20 év pc után macra, hogy elérjem a fájlaimat macen is. Ezért vettem egy nast amihez szintén nem volt közöm még. Igazi profiként, előbb a saját fejem után mentem, aztán leírást tanulmányoztam és kellő mennyiségű cumika után fórumozok!
A későbbiekben vennék még 1-1db 8T-t, hogy ki legyen használva jól a nas, biztonságban és gyors elérésben bízva az általatok javasolt fájlrendszerben. Ez a szitu.Ha megmaradnak a mostani lemezeid, akkor én azt csinálnám (aki használ RAID 5-öt, az javítson ki ha rosszul gondolom), h ha meglesz a másik 2db 8-as diszk, akkor az egyikről menteném le a cuccot a kis diszkekre, és abból amiről mentettem plusz a 2 új lemezből csinálnék egy 3 lemezes RAID 5-öt, aztán ha összeállt a RAID, felmásolnám a negyedik diszkről az adatokat és ezt a diszket beemelném negyediknek a RAID-be.
-
pappesz
tag
Winchestereim:
1T
2T
3T
3T
8T
8T
Jelenleg az utolsó kettő van nasban. Az egyik full tele, a másikra másolom épp az 1-2-3-3-ról az infókat.
Jelenleg a cél, miután átálltam 20 év pc után macra, hogy elérjem a fájlaimat macen is. Ezért vettem egy nast amihez szintén nem volt közöm még. Igazi profiként, előbb a saját fejem után mentem, aztán leírást tanulmányoztam és kellő mennyiségű cumika után fórumozok!
A későbbiekben vennék még 1-1db 8T-t, hogy ki legyen használva jól a nas, biztonságban és gyors elérésben bízva az általatok javasolt fájlrendszerben. Ez a szitu. -
Csabi1984
addikt
Általánosságban az UPS-ekben levő akkuk kiviteltől függően jó pár évig bírják a használatot, erről az UPS topicban kapsz bővebb infót adott típusra. Az áthidalási idő pedig attól függ, milyen fogyasztókat kötöttél az UPS-re és azok aktuálisan mennyit fogyasztanak. Nálam az említett eszközökkel 5200 másodpercet becsül, az ~80 perc, de ez csak becsült érték, nálam úgy van beállítva, hogy 15 perc akkumulátorról való működés után állítsa le szabályosan a NAS-t, majd kapcsoljon le az UPS is. Ezzel a pillanatnyi és pár perces áramszünetek áthidalhatók, ha hosszabb az áramkimaradás, akkor úgyis malmozás van.
A hálózati eszközöket ellátó Eaton UPS-es kívül van 2 db 4kVA-s Legrand UPS itthon, amire a PC és a HiFi van kötve, illetve van még egy UPS a padláson, amire a Digi ONT-je van kötve, hogy pillanatnyi áramszünet esetén ne szakadjon meg a WAN kapcsolat. De a következő házban egészen biztosan lesz szünetmentes hálózat egy komolyabb hálózati UPS-sel.
A NAS-t meg a PC-t szeretném igazából rákötni esetleges adatvesztés miatt és igen az áthidalási időre értettem gondoltam

-
Magnat
veterán
Sziasztok!
Ez a kis komment 2 dologról szól.
1. Hála, mert minden rendben alakul adataimmal és ez azért történhet meg, mert létezik ez az oldal, a kedvás válaszolók! Hálás vagyok!
2. Két kérdés lenne, az egyik nem biztos, hogy ide.
- Ha a nas 1-1 kötetét szeretném megosztani ios-en mit kell tennem?
ehhez nem találtam sajnos videót a youtubeon, de ha valaki találna azt menő lenne.
- Most jelenleg 2db 8T merevlemez van a nasomban JBOD-ban, teli adattal.
Ha későbbiekben veszek 1-1 8T lemezt. Hogyan használhatnám őket biztonságban tükrözve az adataimat? Melyik raidet válasszam illetve érdemes-e az SHR ebben a helyzetben használni? Gyors és biztonságos elérés érdekében mit ajánlotok?Szia,
akkor most van 2db 8 terás jbod köteted 16TB adattal?
-
Jorus
nagyúr
Általánosságban az UPS-ekben levő akkuk kiviteltől függően jó pár évig bírják a használatot, erről az UPS topicban kapsz bővebb infót adott típusra. Az áthidalási idő pedig attól függ, milyen fogyasztókat kötöttél az UPS-re és azok aktuálisan mennyit fogyasztanak. Nálam az említett eszközökkel 5200 másodpercet becsül, az ~80 perc, de ez csak becsült érték, nálam úgy van beállítva, hogy 15 perc akkumulátorról való működés után állítsa le szabályosan a NAS-t, majd kapcsoljon le az UPS is. Ezzel a pillanatnyi és pár perces áramszünetek áthidalhatók, ha hosszabb az áramkimaradás, akkor úgyis malmozás van.
A hálózati eszközöket ellátó Eaton UPS-es kívül van 2 db 4kVA-s Legrand UPS itthon, amire a PC és a HiFi van kötve, illetve van még egy UPS a padláson, amire a Digi ONT-je van kötve, hogy pillanatnyi áramszünet esetén ne szakadjon meg a WAN kapcsolat. De a következő házban egészen biztosan lesz szünetmentes hálózat egy komolyabb hálózati UPS-sel.
-
Csabi1984
addikt
-
dkess
őstag
Sziasztok!
Ez a kis komment 2 dologról szól.
1. Hála, mert minden rendben alakul adataimmal és ez azért történhet meg, mert létezik ez az oldal, a kedvás válaszolók! Hálás vagyok!
2. Két kérdés lenne, az egyik nem biztos, hogy ide.
- Ha a nas 1-1 kötetét szeretném megosztani ios-en mit kell tennem?
ehhez nem találtam sajnos videót a youtubeon, de ha valaki találna azt menő lenne.
- Most jelenleg 2db 8T merevlemez van a nasomban JBOD-ban, teli adattal.
Ha későbbiekben veszek 1-1 8T lemezt. Hogyan használhatnám őket biztonságban tükrözve az adataimat? Melyik raidet válasszam illetve érdemes-e az SHR ebben a helyzetben használni? Gyors és biztonságos elérés érdekében mit ajánlotok?Szia,
4 ugyanakkora HDD esetén RAID5 vagy SHR egy HDD -s adatvédelemmel lenne ideális. A kérdés az, hogy hova tudnád lementeni addig az adataidat (közel 16 TB) amíg összeállítanád a kötetet ...
-
Jorus
nagyúr
-
Csabi1984
addikt
Ha kompatibilis UPS-t használsz, akkor a NAS UI-ban megjelenik, látod a típusát, a becsült áthidalási időt, illetve be tudod konfigolni, amiket szeretnél. Én egy Eaton 5SC 500-at használok a hálózati motyókhoz, ezen lóg a NAS, egy MikroTik router, egy Cisco switch és egy külső USB-s HDD, amire a NAS mentése megy.
Ha jól értem akkor a NAS egyik usb portjára kell csatlakoztatni a szünetmentes tápegységet?
-
pappesz
tag
Sziasztok!
Ez a kis komment 2 dologról szól.
1. Hála, mert minden rendben alakul adataimmal és ez azért történhet meg, mert létezik ez az oldal, a kedvás válaszolók! Hálás vagyok!
2. Két kérdés lenne, az egyik nem biztos, hogy ide.
- Ha a nas 1-1 kötetét szeretném megosztani ios-en mit kell tennem?
ehhez nem találtam sajnos videót a youtubeon, de ha valaki találna azt menő lenne.
- Most jelenleg 2db 8T merevlemez van a nasomban JBOD-ban, teli adattal.
Ha későbbiekben veszek 1-1 8T lemezt. Hogyan használhatnám őket biztonságban tükrözve az adataimat? Melyik raidet válasszam illetve érdemes-e az SHR ebben a helyzetben használni? Gyors és biztonságos elérés érdekében mit ajánlotok? -
Jorus
nagyúr
Ha kompatibilis UPS-t használsz, akkor a NAS UI-ban megjelenik, látod a típusát, a becsült áthidalási időt, illetve be tudod konfigolni, amiket szeretnél. Én egy Eaton 5SC 500-at használok a hálózati motyókhoz, ezen lóg a NAS, egy MikroTik router, egy Cisco switch és egy külső USB-s HDD, amire a NAS mentése megy.
-
Csabi1984
addikt
-
Sanyi.mTs
addikt
Én ennek a 700VA változatát használom ds218+ -hoz. Felismeri és áramszünet esetén (beállítástól függően) lekapcsol, ahogy lennie kell.
-
Csabi1984
addikt
Sziasztok! Synology DS118-hoz szeretnék szünetmentes tápegységet de nem csak azt csatlakoztatnám rá hanem a Pc-met is mert a kerületünkben már ebben az évben 2x volt áramszünet.
Ez milyen: Eaton 3S 550VA? -
Downsampling
senior tag
-
Sanya
nagyúr
Ohh, köszönöm, valamiért a vezérlőpultról próbáltam, s onnan csak más kiterjesztésűt lehet telepíteni...
Köszi!
ó jajj, onnan nem lehet csomagot telepíteni, csak a csomagkezelőből.
-
Downsampling
senior tag
-
IT user
tag
Sziasztok!
Lúzerkérdés: .spk kiterjesztésű csomagot (Web Station) hogyan tudok telepíteni DS215J-re?
Két hete van Synology NAS-om...
Köszi -
Downsampling
senior tag
Sziasztok!
Lúzerkérdés: .spk kiterjesztésű csomagot (Web Station) hogyan tudok telepíteni DS215J-re?
Két hete van Synology NAS-om...
Köszi -
bb.bocs
őstag
Sziasztok!
A legutóbbi (?) MailPlus server / kliens frissítés óta azt tapasztalom, hogy a Pop3 lehívás egyszerűen "elfelejti" lehívni a leveleket. A Server- re ránézve a NAS-on úgy tűnik, hogy fut rajta a POP3 szolgáltatás ilyenkor is.
Tapasztalt valaki ilyen hibát még rajtam kívül? Ha igen: van rá megoldás?
Korábban ilyen esetben letöltöttem egy régebbi APK-t és abból visszatelepítettem az előző verziót, de inkább tekintenék előre..Előre is köszönöm a tanácsokat.

helo. született rá megoldás? én pl gmailt állítanék be ,de egyszerűen ugyanazt a pop3as beállítást ami ha jól rémlik eddig is volt, nem fogadja el... itt is kérdeztem már de senkit sem érdeklek

-
Melorin
addikt
Annyira nem értek a Dockerhez, de egy helyen találtam ilyesmire utaló jelet:

Próbáltam ezt letiltani a routerben, de nem történik semmi. Gyanítom, hogy azért mert teljesen más az IP mint a helyi hálózaté. (192.168....)
Viszont a qbittorrent webes felületét simán, a NAS IP címével érem el, nem valami speciálissal. -
Essejó
veterán
-
Downsampling
senior tag
-
Melorin
addikt
-
Essejó
veterán
Másik port van a torrent-nek nyitva mint a nas-nak.
-
Melorin
addikt
Üdv.
Szerintetek hogy lehet az, hogy a routeremen ha tiltom a NAS internethez való hozzáférését, (és tényleg le is tiltja, mert nem lehet pl. csomagokat telepíteni, stb) a Dockerben futó qbittorrent vígan szedi lefelé az anyagot mintha mi sem történt volna? -
Magnat
veterán
Mert nem tükrözni akar hanem a két meghajtót egybe látni 2x8=16TB-nak, mert a PC fórumon ezt javasolták neki. Azt nem tudni, hogy elmondták-e neki, hogy bármi gikszer lesz bármelyik meghajtóval, az összes adatot bukja, mind két meghajtón. Az itteni javaslat az volt, mivel nem akar tükrözni, hogy mindkettőből csináljon alap lemezt, nem ezt választotta. Szeret veszélyesen élni, eszerint.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem tudjuk, h egyben akarja-e látni, lehet, h külön-külön jbod köteteket akar a két diszkre.
-
zsamiatt
őstag
Mert nem tükrözni akar hanem a két meghajtót egybe látni 2x8=16TB-nak, mert a PC fórumon ezt javasolták neki. Azt nem tudni, hogy elmondták-e neki, hogy bármi gikszer lesz bármelyik meghajtóval, az összes adatot bukja, mind két meghajtón. Az itteni javaslat az volt, mivel nem akar tükrözni, hogy mindkettőből csináljon alap lemezt, nem ezt választotta. Szeret veszélyesen élni, eszerint.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
attól függ mit tárol rajta. Ha csak letöltött filmeket meg játékokat én se tükröznék. Könnyen pótolható adatok. De ide tartozik az is ha backupnak használja. A gépen - telon ott az eredeti ide csak ment. Szintén nem kell tükör.
-
Essejó
veterán
Mert nem tükrözni akar hanem a két meghajtót egybe látni 2x8=16TB-nak, mert a PC fórumon ezt javasolták neki. Azt nem tudni, hogy elmondták-e neki, hogy bármi gikszer lesz bármelyik meghajtóval, az összes adatot bukja, mind két meghajtón. Az itteni javaslat az volt, mivel nem akar tükrözni, hogy mindkettőből csináljon alap lemezt, nem ezt választotta. Szeret veszélyesen élni, eszerint.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Lasersailing
senior tag
Köszönöm, mindkettőtöknek.
Ezt én is láttam, de nem tudom kivenni a pipákat...
-
nyikszi
őstag
Köszönöm, mindkettőtöknek.
Ezt én is láttam, de nem tudom kivenni a pipákat...
Én simán átírtam 5-re és 1-re. Akkor nálad van valami.
Cigam! Lehet nem adminként próbálta?
-
cigam
titán
Köszönöm, mindkettőtöknek.
Ezt én is láttam, de nem tudom kivenni a pipákat...
Adminként?
-
Downsampling
senior tag
-
karis
tag
Sziasztok!
Friss Nas tulaj vagyok, eddig úgy ahogy sikerült mindent beállítani. De érdekelne egy-két dolog még. A letöltési sebessgégem(DownloadStation) az asztali géphez képest 100-110MB/s helyett csak 50-55MB/s. Ennyit tudna a DS720+?
Másik érdekesség, hogy ha a PC-n már megvannak a letöltött fájlok, és azokat átmásolom a NAS-ra, és onann elindítom ujra a DonwloadStation-ön keresztűl akkor miért tölti le újra, és miért nem csak "leellenőrzi" a fájlokat mint máshol?
Előre is köszönöm!
-
dkess
őstag
Rossz kérdést teszel fel. Egyébként nagyjából ugyanannyi a valószínűsége, de ez lényegtelen.
Ami a fontos. Legyen:
- X=az SHR vagy JBOD kötetedben levő HDD -k száma (ez gondolatban lehet 2 vagy 5 vagy akármennyi),
- n=SHR köteted hány HDD adatvédelmes redundanciával rendelkezik (pl. 1 vagy 2 stb.).Namost a helyes kérdés: Melyiknek van nagyobb esélye mondjuk az X -et ugyanannyinak feltételezve SHR és JBOD esetén is?
1. Annak, hogy az SHR kötetedben n+1 HDD tönkremegy mielőtt javítani tudnád a kötetet?
2. avagy annak, hogy az X db HDD -t tartalmazó JBOD kötetedből legalább 1 HDD tönkremegy.Ugye mind a kettő adatvesztéssel jár. Amennyiben utánaszámolsz, akkor a kettesnek sokkal nagyobb a valószínűsége.
Sőt a 2 -es pontnak még annál is jóval nagyobb a valószínűsége, hogy 1 db HDD tönkremegy egy SHR kötetben vagy PC -ben (vagy akárhol). Csak, hogy az eredeti kérdésre is reflektáljak kicsit. Azaz 2 vagy több HDD -ből egy tönkremegy annak nagyobb a valószínűsége, mint, hogy 1 -ből 1 ... Na, ez a nem mindegy ...
-
pappesz
tag
Az, hogy melyiken van az op.rendszer, lényegtelen. Mindegyikre felteszi magát.
- 1.-est visszateszed
- Tároláskezelőben készítesz rá egy jbod tárolókészletet (legyen a neve mondjuk "Tárolókészlet 2")
- Az így létrejött tárolókészletből egy új kötetet (A példa kedvéért legyen a neve "Kötet 2")
- A vezérlőpulton belül, a Megosztott mappákban készítesz egy úk megosztást a "Kötet 2"-n.
- A fájlkezelőben az SHR kötet megosztott mapá(i)ból átmásolod az adatokat a "Kötet2"-re, ami már a jbod-os lemez.
- Ellenörzésképpen távolítsd a 2. SHR-es lemezt. Ha minden jól csináltál, akkor minden adatot megtalálsz a JBOD-os lemezen, a "Kötet 2"-re készített megosztáson.
-Ha minden oké, akkor vagy a gépedben lenullázod a kivett lemezt, vagy visszateszed, és a Tároláskezelőben eltávolítod az SHR kötethez tartozó kötetet, és tárolókészletet.
- Az így kiürített lemezt már hozzáadhatod a "Tárolókészlet 2"JBOD tárlókészlethez. Ennek hatására megnő a "Kötet 2" mérete.De ezt már egyszer leírták neked itt (is).
Köszönöm.
Lehet egy nagyon buta kérdés jön.
Ha nem SHR-ben vagy raid...ben használom a nast, hanem JBOD-ban, mennyivel nagyobb a valószínűsége, hogy bekrepál egy winchester mintha sima pc-ben lenne? -
cigam
titán
Az elvet tudom. 15 éve ülök gép előtt. Windows előtt...
De nassal még nem volt dolgom. A kérdés a hogyan. Mit hol találok, hogy törlök kötetet és hogy hozok létre újat?
CIGAM:
Kicsit hosszú, de megpróbálom röviden.
1-es winchin voltak adataim.
2-es winchit vettem, az üres.
Betettem a 2-est a nasba arra tette fel magát a synology oprendszere.
Mellé tettem az 1-est. De sajnos figyelmetlen voltam és SHRbe csináltam mindent. Így dublázva voltak meg az adataim biztonságban már mind a két winchin. De én nem úgy akarom még a nast használni.
Szóval kivettem az 1-est, leformáztam pc-n visszatettem és itt tartok most.
Hogyan tudok kötet formázni és újat létrehozni. Pláne úgy, hogy elviekben azon van a nas op-ja. De ez lehet nincs összefüggésben a formázással.Az, hogy melyiken van az op.rendszer, lényegtelen. Mindegyikre felteszi magát.
- 1.-est visszateszed
- Tároláskezelőben készítesz rá egy jbod tárolókészletet (legyen a neve mondjuk "Tárolókészlet 2")
- Az így létrejött tárolókészletből egy új kötetet (A példa kedvéért legyen a neve "Kötet 2")
- A vezérlőpulton belül, a Megosztott mappákban készítesz egy úk megosztást a "Kötet 2"-n.
- A fájlkezelőben az SHR kötet megosztott mapá(i)ból átmásolod az adatokat a "Kötet2"-re, ami már a jbod-os lemez.
- Ellenörzésképpen távolítsd a 2. SHR-es lemezt. Ha minden jól csináltál, akkor minden adatot megtalálsz a JBOD-os lemezen, a "Kötet 2"-re készített megosztáson.
-Ha minden oké, akkor vagy a gépedben lenullázod a kivett lemezt, vagy visszateszed, és a Tároláskezelőben eltávolítod az SHR kötethez tartozó kötetet, és tárolókészletet.
- Az így kiürített lemezt már hozzáadhatod a "Tárolókészlet 2"JBOD tárlókészlethez. Ennek hatására megnő a "Kötet 2" mérete.De ezt már egyszer leírták neked itt (is).
-
nyikszi
őstag
Sziasztok!
Hogy lehet letiltani azt, hogy ne szóljon NAS, ha a kötet eléri a 80 százalékos telítettséget. 12 TB-os (vagyis 11080.86 GB-os) kötetnél ilyenkor még van 2 TB (vagyis 2216.16 GB) szabad hely. Feleslegesen zavarónak tartom, hogy figyelmeztessen. Netán ezt az értéket valahol kisebbre lehet állítani? Mondjuk 5 százalékra?
KösziÉs ott tudod állítani, amit már írtak.
-
pappesz
tag
Az elvet tudom. 15 éve ülök gép előtt. Windows előtt...
De nassal még nem volt dolgom. A kérdés a hogyan. Mit hol találok, hogy törlök kötetet és hogy hozok létre újat?
CIGAM:
Kicsit hosszú, de megpróbálom röviden.
1-es winchin voltak adataim.
2-es winchit vettem, az üres.
Betettem a 2-est a nasba arra tette fel magát a synology oprendszere.
Mellé tettem az 1-est. De sajnos figyelmetlen voltam és SHRbe csináltam mindent. Így dublázva voltak meg az adataim biztonságban már mind a két winchin. De én nem úgy akarom még a nast használni.
Szóval kivettem az 1-est, leformáztam pc-n visszatettem és itt tartok most.
Hogyan tudok kötet formázni és újat létrehozni. Pláne úgy, hogy elviekben azon van a nas op-ja. De ez lehet nincs összefüggésben a formázással. -
cigam
titán
Sziasztok!
Hogy lehet letiltani azt, hogy ne szóljon NAS, ha a kötet eléri a 80 százalékos telítettséget. 12 TB-os (vagyis 11080.86 GB-os) kötetnél ilyenkor még van 2 TB (vagyis 2216.16 GB) szabad hely. Feleslegesen zavarónak tartom, hogy figyelmeztessen. Netán ezt az értéket valahol kisebbre lehet állítani? Mondjuk 5 százalékra?
Köszi -
Downsampling
senior tag
Sziasztok!
Hogy lehet letiltani azt, hogy ne szóljon NAS, ha a kötet eléri a 80 százalékos telítettséget. 12 TB-os (vagyis 11080.86 GB-os) kötetnél ilyenkor még van 2 TB (vagyis 2216.16 GB) szabad hely. Feleslegesen zavarónak tartom, hogy figyelmeztessen. Netán ezt az értéket valahol kisebbre lehet állítani? Mondjuk 5 százalékra?
Köszi -
droetker
csendes tag
-
dkess
őstag
Sziasztok!
DS220+ Video Station-ban Hogyan tudok törölni egy létrehozott mappát amiben indexelve vannak már filmek? Kitörölném, mert véletlenül egy főmappát tallóztam be amiben van sok felesleges mappa is.
Úgy írjátok kérlek, hogy egy gyerek is megértse, mert neki kell csinálni, a felület nem teljesen vakbarát, nem mindent tudok megcsinálni egyedül.
Köszönöm -
droetker
csendes tag
Sziasztok!
DS220+ Video Station-ban Hogyan tudok törölni egy létrehozott mappát amiben indexelve vannak már filmek? Kitörölném, mert véletlenül egy főmappát tallóztam be amiben van sok felesleges mappa is.
Úgy írjátok kérlek, hogy egy gyerek is megértse, mert neki kell csinálni, a felület nem teljesen vakbarát, nem mindent tudok megcsinálni egyedül.
Köszönöm -
Magnat
veterán
-
kgymac
őstag
Mert szinte biztos, hogy nem tükrözni akarja. A jbod óta sejteni lehet, hogy egy kötetet akar 16tb-vel (bár konkrétan nem írta le itt, talán a topicban, ahol a jbod ötletet kapta)
-
tobias40
veterán
Ebben segítene nekem vki,akár privátban is?
Szeretném hasznáni másra is a docker-t de a topicjában számomra kínai nyelven beszélnek,nagyon kezdő vagyok a témában.A digionline-t feltelepítettem(nem ssh-n hanem a nas felületén a dockerben) a dockerben de nem tudom pl. hol írom be az én adataimat..

-
cigam
titán
Sziasztok!
Köszönöm az eddigi támogatást és segítséget.
Már csak egy lépés választ el a gyönyörtől. Kérlek gyertek és okozzatok nekem gyönyört!
Szóval, két kötetem van. 8t 8t. Az egyik kötet SHR a másik JBOD. Minden a két köteten ugyanaz az adat van. Az SHRt szeretném formázni és azt, hogy JBOD legyen. De nem találom, hogy ezt hol.
Az fontos, hogy a 2. köteten lévő adatok NE vesszenek el!
Előre is köszönöm a segítségetek.
Az lehet hasznos infó, hogy az 1-es kötet volt elsőként betéve a nasba így arra települt a rendszer.Pontosan mit és miért?
Az sem világos, hogy ha Minden a két köteten ugyanaz az adat van, akkor miért fontos, hogy a 2. köteten lévő adatok NE vesszenek el?!Miért nem bízod a nasra az adatok tükrözését?
-
AiRLAC
veterán
Sziasztok!
Köszönöm az eddigi támogatást és segítséget.
Már csak egy lépés választ el a gyönyörtől. Kérlek gyertek és okozzatok nekem gyönyört!
Szóval, két kötetem van. 8t 8t. Az egyik kötet SHR a másik JBOD. Minden a két köteten ugyanaz az adat van. Az SHRt szeretném formázni és azt, hogy JBOD legyen. De nem találom, hogy ezt hol.
Az fontos, hogy a 2. köteten lévő adatok NE vesszenek el!
Előre is köszönöm a segítségetek.
Az lehet hasznos infó, hogy az 1-es kötet volt elsőként betéve a nasba így arra települt a rendszer.Töröld a kötetet és hozd létre újra alap kötetként. A programokat újból fel kell majd telepíteni.
-
pappesz
tag
Sziasztok!
Köszönöm az eddigi támogatást és segítséget.
Már csak egy lépés választ el a gyönyörtől. Kérlek gyertek és okozzatok nekem gyönyört!
Szóval, két kötetem van. 8t 8t. Az egyik kötet SHR a másik JBOD. Minden a két köteten ugyanaz az adat van. Az SHRt szeretném formázni és azt, hogy JBOD legyen. De nem találom, hogy ezt hol.
Az fontos, hogy a 2. köteten lévő adatok NE vesszenek el!
Előre is köszönöm a segítségetek.
Az lehet hasznos infó, hogy az 1-es kötet volt elsőként betéve a nasba így arra települt a rendszer. -
Tamarel
senior tag
Sziasztok,
Tapasztalatotok szerint a DS118 milyen SSD-vel kompatibilis? Mit egyek bele ha mondjuk 1TB körül gondolkodom?
Néztem a gyári listát de elég karcsú, annál biztosan több típussal megy. Western Digital 1TB 2,5" SATA3 SA500 NAS Red-el szerintetek menni fog?
Előre is köszönöm a segítséget!
Igen. Fél éve azzal megy nekem is.
-
bela.nagy
újonc
köszi szépen, így már működik! mielőtt felírtam, megnéztem a Synology-ból a frissítés gombra kattintva, de azt írta, hogy aktuális az állapota, ezért azzal nem is próbálkoztam. Most, hogy írtad, megcsináltam és tényleg... köszönöm!
-
nyikszi
őstag
Adott egy 220+-os NAS. Van egy 4 TB-os HDD az egyes rekeszben. SHR-es. Berakok mellé egy 6 TB-osat.
1. Itt mit kell választani, hogy SHR-ben legyen?
2. Ha végez, akkor utána a 4 TB-ost kiveszem, be egy másik 6 TB-os és kész?
3. Amíg dolgozik a köteten, addig lehet használni, mondjuk zenét hallgatni róla? -
bela.nagy
újonc
-
szpali
addikt
Sziasztok!
Olvastam, hogy tavaly novemberben megszűnt az Amazon Drive szinkronizálás támogatása.
Tudtok megoldást javasolni Amazon Prime-on tárolt fotók szinkronizálására? -
kgymac
őstag
-
Cyrin
addikt
A külső mentéshez használt, és hosszú távra tervezett 2 HDD-met milyen filerendszerre érdemes formázni az adatok felírása előtt?
-
ATM_automata
őstag
Sziasztok,
Tapasztalatotok szerint a DS118 milyen SSD-vel kompatibilis? Mit egyek bele ha mondjuk 1TB körül gondolkodom?
Néztem a gyári listát de elég karcsú, annál biztosan több típussal megy. Western Digital 1TB 2,5" SATA3 SA500 NAS Red-el szerintetek menni fog?
Előre is köszönöm a segítséget!
-
cigam
titán
Nagyjából, de én egy ciklust tennék köré, a magban mount, rsync (kicsit több paraméterrel, bár én inkább linuxon használom, nem syno-n), majd umount. Volt egy példa nem túl régen a shell script topicban, egy stringből vadászta ki a paramétereket, amelyek egy spec karakterrel voltak elválasztva (pl: "a|b" "c|d" "e|f"). megosztás|mentes_helye formában használnám. Külön file-ba tenném a konfigot (pl: "a|b" "c|d" "e|f"), így akár egy megosztásról is fel lehetne olvasni, a grep -v "^#" -vel kihagyhatod a megjegyzéseket.Én egy ehhez hasonlót használok VM-ek mentésére (ez csak egy minta)
#!/bin/bash
[ -r /root/vm_mentes.conf ] || exit 0
grep -v "^#" /root/vm_mentes.conf | while IFS=\| read SAVE VM VMUP IP BACKUP FIL ES; do
echo ${VMUP} ${IP} ${FILES}
if [ "${SAVE}" == "1" ]; then
echo "Save ${VMUP} VM"
echo "Done"
echo ""
fi
donekonfig:
# SAVE DEL VM VMUP IP BACKUP FILES
#----------------------------------------------------
1|1|vm1|VM1|192.168.0.201|backup2|vm1_image.img|
0|1|vm2|VM2|192.168.0.202|backup1|vm2_image.img|
1|1|vm3|VM3|192.168.0.202|backup3|vm3_image.img|Igen, az ütemezett feladatok közé teszed.
Az rsync-hez van dsm-ben gui is, szinkronizálni akartam vele a video megosztást jó két-három éve, de video_1 névre nevezte át a korábbi megosztást, nagyon nem tetszett.
Köszi a részletes leírást!
-
Jorus
nagyúr
Sziasztok!
Egy korábbi blog bejegyzésben találtam Synology ncore "illesztésről" infót: https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_dsm_6_download_station.html
Le kellett tölteni egy zip fájlt: zip fájlt kellene letölteni ehelyett: ncore_synodev_search_v1.3.0.zip
De mióta megváltozott az ncore oldala (ncore.cc -> ncore.pro), nem működik a Download station-ben az ncore-s keresés...
Van ötlete valakinek, hogy hol, mit kellene átállítani?
köszönöm,
B
Letöltötted és feltetted újra a dlm filet? Mert január 28-án frissítve lett, Syno is 1.3.6-nak írja.
-
XZoli
aktív tag
Szia,
Amennyiben az érintett mappá(k)ban levő filmeket (zenét, fotót) szeretnél itt látni DLNA -n keresztül, akkor a 'Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatás/Indexelt mappa' menüben hozzá tudod adni - ügyelve a megfelelő médiatípus(ok) kiválasztására.
Filmek/sorozatok esetén további lehetőség, hogy amennyiben a Médiaszerver alkalmazásban az 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' opciót bepipálod és a Video Station -ben beállítasz külön film és külön sorozat mappákat, akkor az indexelést követően DLNA -n keresztül a Video Station mappa alatt ott fognak sorakozni az indexelt filmek illetve sorozatok. Fontos, hogy ezt az utat választva az első bekezdésben leírtakat nem kell megtenni illetve beállítani (csak, ha külön zenéket és fotókat akarsz). Egyébként ezt az utat ajánlanám.
-
bela.nagy
újonc
Sziasztok!
Egy korábbi blog bejegyzésben találtam Synology ncore "illesztésről" infót: https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_dsm_6_download_station.html
Le kellett tölteni egy zip fájlt: zip fájlt kellene letölteni ehelyett: ncore_synodev_search_v1.3.0.zip
De mióta megváltozott az ncore oldala (ncore.cc -> ncore.pro), nem működik a Download station-ben az ncore-s keresés...
Van ötlete valakinek, hogy hol, mit kellene átállítani?
köszönöm,
B
-
dkess
őstag
Szia,
Amennyiben az érintett mappá(k)ban levő filmeket (zenét, fotót) szeretnél itt látni DLNA -n keresztül, akkor a 'Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatás/Indexelt mappa' menüben hozzá tudod adni - ügyelve a megfelelő médiatípus(ok) kiválasztására.
Filmek/sorozatok esetén további lehetőség, hogy amennyiben a Médiaszerver alkalmazásban az 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' opciót bepipálod és a Video Station -ben beállítasz külön film és külön sorozat mappákat, akkor az indexelést követően DLNA -n keresztül a Video Station mappa alatt ott fognak sorakozni az indexelt filmek illetve sorozatok. Fontos, hogy ezt az utat választva az első bekezdésben leírtakat nem kell megtenni illetve beállítani (csak, ha külön zenéket és fotókat akarsz). Egyébként ezt az utat ajánlanám.
-
hosszug
tag
Sziasztok!
Lg tv a synon lévő általam létrehozott megosztásokat nem látja, csak a video, photo, music megosztásokat. Hogy lehet elérni hogy a többi megosztás is látszódjon?
-
kgymac
őstag
Nagyjából, de én egy ciklust tennék köré, a magban mount, rsync (kicsit több paraméterrel, bár én inkább linuxon használom, nem syno-n), majd umount. Volt egy példa nem túl régen a shell script topicban, egy stringből vadászta ki a paramétereket, amelyek egy spec karakterrel voltak elválasztva (pl: "a|b" "c|d" "e|f"). megosztás|mentes_helye formában használnám. Külön file-ba tenném a konfigot (pl: "a|b" "c|d" "e|f"), így akár egy megosztásról is fel lehetne olvasni, a grep -v "^#" -vel kihagyhatod a megjegyzéseket.Én egy ehhez hasonlót használok VM-ek mentésére (ez csak egy minta)
#!/bin/bash
[ -r /root/vm_mentes.conf ] || exit 0
grep -v "^#" /root/vm_mentes.conf | while IFS=\| read SAVE VM VMUP IP BACKUP FIL ES; do
echo ${VMUP} ${IP} ${FILES}
if [ "${SAVE}" == "1" ]; then
echo "Save ${VMUP} VM"
echo "Done"
echo ""
fi
donekonfig:
# SAVE DEL VM VMUP IP BACKUP FILES
#----------------------------------------------------
1|1|vm1|VM1|192.168.0.201|backup2|vm1_image.img|
0|1|vm2|VM2|192.168.0.202|backup1|vm2_image.img|
1|1|vm3|VM3|192.168.0.202|backup3|vm3_image.img|Igen, az ütemezett feladatok közé teszed.
Az rsync-hez van dsm-ben gui is, szinkronizálni akartam vele a video megosztást jó két-három éve, de video_1 névre nevezte át a korábbi megosztást, nagyon nem tetszett.
-
Dzsekó
addikt
Kötet1-ről kötet2-re backup működik rsync-el, hálózati meghajtó is működhet.
Ha mégsem, akkor minden pc-re synology drive client feltelepít, és ott ki tudod jelölni a mappát, amit mentsen a NAS-ra. Ha hálózaton látszik minden mappa, akkor elég 1 pc-re rátelepíteni, és akkor ki lehet tallózni a pc-ről a hálózati mappát. Rejtett és rendszerfájlt nem visz át a synology drive client. -
cigam
titán
Egy helyen lezongorázom az összes menteni valót, nem kell ehhez egyenként konfigolni a klienseket. Így a háttérben tudna futni a kliensekre telepített plusz program nélkül.
Amúgy a Drive kliens mennyivel tud többet, mint bármelyik mentő program?
-
dkess
őstag
Akkor viszont lehet a Drive klienses megoldás lenne a leginkább célravezető. Avagy ezt miért vetetted el eredetileg?
-
cigam
titán
Valami gui next, next, finish szimpatikusabb lenne, elvégre ezért csinálták ezt a csilivili DSM-et nem?
Elég lenne egy
#!/bin/sh
rsync -a --delete "/innen/" "/ide"
Amit elmentek valahová, és a vezérlőpult időzített feladatai közé teszem? -
kgymac
őstag
-
cigam
titán
-
DasBoot
aktív tag
Azt hiszem akkor egyelőre maradok a 2-szer, 2TB-nél és USB-re ráteszek egy "valamekkorát" esetleges tartalékként.
-
Patice
Topikgazda
-
hunace
tag
Helló,
éppen ismerkedem a Virtual Machine Manager (VMM) -el.
Létrehoztam egy virtuális gépet de a Tároló menüben hiába akarok létrehozni tárolót, kiírja hogy nem áll rendelekzésre btrfs- tárhely, pedig a synoba 1 hdd van és az btrfs, vmi 5let ? -
cigam
titán
-
dkess
őstag
Nem tudom - pl. felcsatolod azokat a mappákat a NAS -on és aztán készítesz biztonsági mentést pl. HyperBackup -al?
-
cigam
titán
Létezik olyan app, ami a hálózati megosztásokat képes időről időre lementeni? Tehát adott n+1 gép, és azokon megosztva 1-1 mappa. Képes ezeknek a megosztásoknak a tartalmáról biztonsági másolatot készíteni?
-
kgymac
őstag
Kijavítható 2TB-ra, majd a következő lépésben meg lehet növelni 3TB-ra.
Általában azonos méretű hdd-ket érdemes használni, max ha cseréled nagyobb hdd-kre, akkor találkozhatsz az esettel. Két javítás / helyreállítás + növelés kell ahhoz, hogy a 2x2TB-t pl. 2x4TB-re bővítsd. -
DasBoot
aktív tag
Alapból, csak egyformát szeret belakni raid1-be (vagy shr-ben). Ha egy 2-es mellé beteszel egy 3-ast, megmarad az adatbiztonság, de a kötet marad 2TB-os. A fennmaradó 1TB pedig parlagon marad.
Az érdekes kérdés, hogy mi történne, ha ebben a felállásban később, a szinkronizációs után kiveszed a 2TB-os, és veszel bele egy egy másik 3TB-ost.Pontosan ez a kétség jutott eszembe a nem egyforma méret kapcsán. Akkor illik ugyanakkorát beletenni?
-
Alabástrom
senior tag
Most látom, hogy a routerem is tud "WireGuard" VPN-t. Aktiválni pofon egyszerű, úgy látom, Android app is van és Windowshoz egy conf file-t generál. Tehát ez a része egyszerű. Vagy a Syno konfigurálásánál meg fogom szívni kezdőként?
Új hozzászólás Aktív témák
-
68100 - 68001
101795 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 69901 69900 - 69801 69800 - 69701 69700 - 69601 69600 - 69501 69500 - 69401 69400 - 69301 69300 - 69201 69200 - 69101 69100 - 69001 69000 - 68901 68900 - 68801 68800 - 68701 68700 - 68601 68600 - 68501 68500 - 68401 68400 - 68301 68300 - 68201 68200 - 68101 68100 - 68001 68000 - 67901 67900 - 67801 67800 - 67701 67700 - 67601 67600 - 67501 67500 - 67401 67400 - 67301 67300 - 67201 67200 - 67101 67100 - 67001 67000 - 66901 66900 - 66801 66800 - 66701 66700 - 66601 66600 - 66501 66500 - 66401 66400 - 66301 66300 - 66201 66200 - 66101 66100 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Sorozatok
- World of Tanks - MMO
- Mesterséges intelligencia topik
- Autós topik
- Robotporszívók
- Milyen TV-t vegyek?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung kuponkunyeráló
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Tab S8 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo Thinkpad E495 Ryzen 5 3500U, Radeon Vega 8, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, gar
- AKCIÓ! 64GB G.Skill Ripjaws M5 RGB 6000Mhz DDR5 XMP memória garanciával hibátlan működéssel
- 27% - Samsung S27FG904XU Odyssey 3D IPS Monitor! 3840x2160 / 165Hz / 1ms / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

pedig jó

Patice
