Hirdetés
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- A numerikus pad találkozása a 8 kHz-cel a Logitech billentyűzetén
- Vezetékes FEJhallgatók
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Philips LCD és LED TV-k
- Fujifilm X
-
74100 - 74001
101821 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Madwe
nagyúr
-
Sanyi.mTs
addikt
-
dumcsi7
csendes tag
Értem.
A gyerek igazából bekapcsolja a tv-t rámegy a letöltésekre és ott lát mindent, ezt szeretném elkerülni..
A lényeg akkor hogy újra kell telepíteni az egész NAS-t ?
Mennyire bonyolult ezt megtenni és nagyon másabb mint a mostani gyári progi rajt, kezdtem megszokni-tanulni?
Nem lehet, hogy mindkettő fusson rajt szinkronban? -
Patice
Topikgazda
Sziasztok!
Nemrég szereztem be egy DS 220+., eddig szuper nagyon.
Szeretném tudni, van olyan lehetőség rajta, mikor töltök filmet le, viszont nem szeretném ha a gyerek látná a tv-n mikor elkezd keresni a letöltött filmek között? (16-18 + kategória)
Létre lehet hozni külön mappát ezeknek, oda töltöm bele, én pedig egy kóddal feloldom és látom egyből a tv-n is külön mappában?
Nem vagyok nagy szaki ezért kérdezem...
Előre is köszönöm a válaszokat.A beépített MediaServer nem tud ilyet.
Ehhez más tartalomkezelő programot kell a NAS-ra telepítened, pl. Plex, Emby.
Utóbbit használod te, a mégiaszerver DLNA megosztásait megböngészheti a gyerek szabadon. -
Madwe
nagyúr
-
dumcsi7
csendes tag
Sziasztok!
Nemrég szereztem be egy DS 220+., eddig szuper nagyon.
Szeretném tudni, van olyan lehetőség rajta, mikor töltök filmet le, viszont nem szeretném ha a gyerek látná a tv-n mikor elkezd keresni a letöltött filmek között? (16-18 + kategória)
Létre lehet hozni külön mappát ezeknek, oda töltöm bele, én pedig egy kóddal feloldom és látom egyből a tv-n is külön mappában?
Nem vagyok nagy szaki ezért kérdezem...
Előre is köszönöm a válaszokat. -
AiRLAC
veterán
Köszi az infókat, működés van, köszönöm a megerősítést!
Bár továbbra is nekem olyan emlékem van/volt, hogy a "tárhely" menüben mindkét tárolókészlet fel volt tüntetve. Most 1 kötet van, de a HDD menüben látszik mindkét lemez.
#74088 Csabroncka ezzel mondjuk tisztában voltam, de a 1 lemez csere után nem szűnt meg a sipolás!
Kettő tárolókészlet (Storage pool) akkor van ha mindkét lemezen létrehozol egyet, de akkor nem lesz tükrözés, mindkét lemez védelem nélküli lesz.
-
AiRLAC
veterán
Sziasztok!
Adott egy Synology DS216J melyben 2x2Tb HDD van/volt. Tárhelybővítés miatt vettem 2db 4tB-os HDD-t (WD40EFZX) elméletileg kompatibilis a Syn. oldal szerint.
Menet a következő volt:
-NAS leállít 2 tárhely 2TB ki 4Tb be
-bekapcsol és javítás (5 óra)
Sajnos azóta a tárhelykezelőben nem látja a 2. rekeszt és hibaüzenetet (bár a javasolt helyen nincs is ilyen menürész a pontoknál)) is jelez.
A HDD/SSD menüben viszont látja!
Az egyetlen hiba amit látok hogy tele a kötet.
Ahogy mások is írták, a második 4TB szinkronja után lesz a nagyobb hely elérhető. -
Sanyi.mTs
addikt
Ha docker alól futtatom a plex servert, akkor is fog működni a HW transzkódolás?
-
d.bali
csendes tag
Ezért mondtam, hogy miután kicserélted a másikat is, utána tudod növelni. Mivel 2 lemezes kötet van 1 lemezes redundanciával, ezért a kisebb lemez mérete mérvadó.
szerk.: segítség: [link]
Köszi az infókat, működés van, köszönöm a megerősítést!
Bár továbbra is nekem olyan emlékem van/volt, hogy a "tárhely" menüben mindkét tárolókészlet fel volt tüntetve. Most 1 kötet van, de a HDD menüben látszik mindkét lemez.
#74088 Csabroncka ezzel mondjuk tisztában voltam, de a 1 lemez csere után nem szűnt meg a sipolás!
-
Vasti74
senior tag
Nem egészen...
bit és byte között 8 a váltószám. Tehát 100 Mbit=12,5 MB, 30 Mbit=3,75MB=3840 kBNem is értem hogy jött össze neked a 300 kB/s

Jaaa, de azért ennyire nem egyszerű ;-)
Mert ez "nettó", de az adatfolyam meg nem nettó adatcsomagokból áll, hanem bruttókból - fejléc, elveszett, időt túllépett csomagok újraküldése, stb.
Ugyanakkor pl. tömörített is lehet az átvitel.
Szóval azon kívül, hogy a nagyságrendet benéztem, a többit csak tippelni lehet ;-)De a kérdezőnek szerintem valahol itt van a problémája, mert az internet kapcsolat paramétereit nem mondta, lehet, hogy valami 5/0,3Mbit-es dsl ;-) , de az is lehet, hogy a szolgáltatók bizonyos portokon korlátozzák az igénybe vehető nemzetközi sávszélességet.
-
arn
félisten
Sziasztok!
Nemrég beszereztem egy Syno DS220+, egyik oka az volt hogy a Google immáron kvótát szab a fényképeknek.
Ha már hálózati eszköz legyen mindenkinek tárhelye, nekem, asszonynak, fiamnak. Tehát lett annyi user ahányan vagyunk.
Felmásoltam a családi képeket, albumokat egy általam készített Képek mappába.
Miként tudnám ezt bevarázsolni úgy a Synology Photosba úgy hogy mindenki lássa?
Mint megosztás az működik (látom én és a többiek is, adtam hozzá jogot), de olyan Google Photos nézet jó lenne (helyek, emberek stb).A google photos az egy webes szolgaltatas (web hosting + web app kell hozza), a kepek tarolasa meg egy masik

-
Csabroncka
addikt
Ez mindenkit megviccel! Igen, a kötet akkor nyeri el a nagyobb mértet, ha mindkét nagyobb lemez benne van.
-
n@p@lm
addikt
Sziasztok!
Nemrég beszereztem egy Syno DS220+, egyik oka az volt hogy a Google immáron kvótát szab a fényképeknek.
Ha már hálózati eszköz legyen mindenkinek tárhelye, nekem, asszonynak, fiamnak. Tehát lett annyi user ahányan vagyunk.
Felmásoltam a családi képeket, albumokat egy általam készített Képek mappába.
Miként tudnám ezt bevarázsolni úgy a Synology Photosba úgy hogy mindenki lássa?
Mint megosztás az működik (látom én és a többiek is, adtam hozzá jogot), de olyan Google Photos nézet jó lenne (helyek, emberek stb). -
urban racer
senior tag
-
Sanyi.mTs
addikt
-
d.bali
csendes tag
Én nem látok semmi hibát. Cseréld ki a másik lemezt, javítsd a kötetet, majd ha végzett, akkor tudod bővíteni(mármint 2-ről 4-re)
-
urban racer
senior tag
Sziasztok!
Adott egy Synology DS216J melyben 2x2Tb HDD van/volt. Tárhelybővítés miatt vettem 2db 4tB-os HDD-t (WD40EFZX) elméletileg kompatibilis a Syn. oldal szerint.
Menet a következő volt:
-NAS leállít 2 tárhely 2TB ki 4Tb be
-bekapcsol és javítás (5 óra)
Sajnos azóta a tárhelykezelőben nem látja a 2. rekeszt és hibaüzenetet (bár a javasolt helyen nincs is ilyen menürész a pontoknál)) is jelez.
A HDD/SSD menüben viszont látja!
Én nem látok semmi hibát. Cseréld ki a másik lemezt, javítsd a kötetet, majd ha végzett, akkor tudod bővíteni(mármint 2-ről 4-re)
-
d.bali
csendes tag
Sziasztok!
Adott egy Synology DS216J melyben 2x2Tb HDD van/volt. Tárhelybővítés miatt vettem 2db 4tB-os HDD-t (WD40EFZX) elméletileg kompatibilis a Syn. oldal szerint.
Menet a következő volt:
-NAS leállít 2 tárhely 2TB ki 4Tb be
-bekapcsol és javítás (5 óra)
Sajnos azóta a tárhelykezelőben nem látja a 2. rekeszt és hibaüzenetet (bár a javasolt helyen nincs is ilyen menürész a pontoknál)) is jelez.
A HDD/SSD menüben viszont látja!
-
urban racer
senior tag
-
Primary92
senior tag
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
cpt rodgi
tag
-
Magnat
veterán
siker . az volt.
( kikapcs, net nelkül be, azonnal belep, ezt soxor, es sikerult agyonverni. )
most :visszatert a beke.... [kép]
ugye jol gondolom, ha nekem pusztan adattarolni kell fökent csaladi foto/ video es par docx, meg ilyesmi. akkor felesleges a sok akarmilyen addon telepites futtatas?
valahogy ra birni, hogy hetente csinaljon egy copyt a mashova, es annyi . ugye?
Nem teljesen értem, h milyen addon telepítés futtatásra gondolsz, de a mentés mindenképpen ajánlott ... HyperBackup pl tökéletes arra, h csináljon időzített backupot másik könyvtárba/diszkre/felfőbe.
-
Vasti74
senior tag
-
beef
őstag
Mert a legtöbb internet kapcsolat aszimmetrikus! :-)
Tehát ha otthon van egy 100/30Mbit-es internet kapcsolatod, az azt jelenti, hogy letölteni az internetről kb. 10MB/s, feltölteni az internetre meg kb. 0,3Mb/s-al tudsz.
Ha kívülről, az internet felől alkarod elérni az ezen az internet kapcsolaton lévő pl. NAS-t egy gyors internet kapcsolattal rendelkező gépről, akkor ebből következik, hogy a NAS-ra feltölteni 10MB/s sebességgel tudsz, letölteni róla meg 0,3MB/s sebességgel (ami 300kB/s ;-)
(Ezért szokták a "szervereket" valamilyen szimmetrikus internet kapcsolatra tenni, mert általában az internet felé kell a nagyobb sávszélesség, az otthoni kapcsolatoknál meg az internet felőli sávszélesség a nagyobb.)
Szóval az általad tapasztalt jelenség teljesen normális és logikus ;-)
30 Mb =/= 0.3MB hanem 3.75MB
-
Vasti74
senior tag
Mert a legtöbb internet kapcsolat aszimmetrikus! :-)
Tehát ha otthon van egy 100/30Mbit-es internet kapcsolatod, az azt jelenti, hogy letölteni az internetről kb. 10MB/s, feltölteni az internetre meg kb. 0,3Mb/s-al tudsz.
Ha kívülről, az internet felől alkarod elérni az ezen az internet kapcsolaton lévő pl. NAS-t egy gyors internet kapcsolattal rendelkező gépről, akkor ebből következik, hogy a NAS-ra feltölteni 10MB/s sebességgel tudsz, letölteni róla meg 0,3MB/s sebességgel (ami 300kB/s ;-)
(Ezért szokták a "szervereket" valamilyen szimmetrikus internet kapcsolatra tenni, mert általában az internet felé kell a nagyobb sávszélesség, az otthoni kapcsolatoknál meg az internet felőli sávszélesség a nagyobb.)
Szóval az általad tapasztalt jelenség teljesen normális és logikus ;-)
-
Elemental
addikt
siker . az volt.
( kikapcs, net nelkül be, azonnal belep, ezt soxor, es sikerult agyonverni. )
most :visszatert a beke.... [kép]
ugye jol gondolom, ha nekem pusztan adattarolni kell fökent csaladi foto/ video es par docx, meg ilyesmi. akkor felesleges a sok akarmilyen addon telepites futtatas?
valahogy ra birni, hogy hetente csinaljon egy copyt a mashova, es annyi . ugye?
Én ezeket szoktam azonnal leszedni. Univesal search
ActiveInsight
ScsiTarget - San manager
SecureSignIn
Hybrid Share Service -
nFlex
tag
Köszi a választ!
Most kipróbáltam mobil netről,itt is ez a helyzet.
Viszont érdekes hogy probáltam felrakni egy telefonnal készített 4k-s videót a NAS-ra. 5MB/s el ment fel.
Viszont leszedni 300kb/s. Nem értem
-
Formaster
addikt
-
Primary92
senior tag
Létre lehet hozni egy megosztott mappán belül egy olyan mappát, amit külön jelszó véd, és titkosított?
-
TBMC
addikt
-
cpt rodgi
tag
siker . az volt.
( kikapcs, net nelkül be, azonnal belep, ezt soxor, es sikerult agyonverni. )
most :visszatert a beke.... [kép]
ugye jol gondolom, ha nekem pusztan adattarolni kell fökent csaladi foto/ video es par docx, meg ilyesmi. akkor felesleges a sok akarmilyen addon telepites futtatas?
valahogy ra birni, hogy hetente csinaljon egy copyt a mashova, es annyi . ugye?
-
Formaster
addikt
-
ugyes
senior tag
Apostol Kft. Keres rájuk a neten. Nekem ők segítettek. Az árlistájuk is fenn van. Kb. 5 nap, ha menthető. Ha btrfs a fájlrendszer, akkor drágább lesz.
-
arn
félisten
hat ez jo nagy szivas, masfel eves red lemezek igy megadjak magukat. 8t-at meg backupolni se konnyu mert be kell ruhazni meg egy valamibe, az idot nem is szamolva mig lekopizza.
En egy olcso 8tbos usbsre backupolok, vmi 120 eur volt, a wdredek meg 220. Igaz csak havonta, meg remlassu az usb protokol miatt (kis fajlok), es valszeg nem is cmr vinyo. De nalam nincs sok valtozas, igy relativ hamar megcsinalja, radugom a nasra, aztan eldolgozgat.
-
AiRLAC
veterán
-
arn
félisten
-
TBMC
addikt
-
rednifegnar
senior tag
hat ez jo nagy szivas, masfel eves red lemezek igy megadjak magukat. 8t-at meg backupolni se konnyu mert be kell ruhazni meg egy valamibe, az idot nem is szamolva mig lekopizza.
-
arn
félisten
A NAS-val mit tudnék kezdeni, hogy fusson rendesen?
(van benne egy másik kis kötet jelenleg, ssd, amin csak a rendszer főbb csomagok vannak) a másik köteten ami megadta most magát 2 csomag volt(ami rendszert érintő) , synology photos, + vmi még, illetve a /homes folder.A NAS elindul, de iszonyat lassú, status narancssárgán világít. A /homes foldert jelenleg is vol2-re írja, ami ugye nincs, ezt nem tudom megváltoztatni vol1re, mert error dob azonnal. Helyre lehet ezt hozni valahogy, hogy legalább a NAS fusson megfelelően, és várja majd az érkező új vinyót?
arn: igen, csak sajnos ez volt a korábbi offline vinyóm backupja, majd én hülye betettem a nasba ideiglenesen amíg az gariban van, erre most ez is megadta magát
, rajta minden adattal, mentéssel. Van egy másik backupom, de hiányzik róla kb 2-3 évnyi adat... Ez hiba volt sajnos, a backupot csak mentesre es helyreallitasra hasznald.
-
TBMC
addikt
A NAS-val mit tudnék kezdeni, hogy fusson rendesen?
(van benne egy másik kis kötet jelenleg, ssd, amin csak a rendszer főbb csomagok vannak) a másik köteten ami megadta most magát 2 csomag volt(ami rendszert érintő) , synology photos, + vmi még, illetve a /homes folder.A NAS elindul, de iszonyat lassú, status narancssárgán világít. A /homes foldert jelenleg is vol2-re írja, ami ugye nincs, ezt nem tudom megváltoztatni vol1re, mert error dob azonnal. Helyre lehet ezt hozni valahogy, hogy legalább a NAS fusson megfelelően, és várja majd az érkező új vinyót?
arn: igen, csak sajnos ez volt a korábbi offline vinyóm backupja, majd én hülye betettem a nasba ideiglenesen amíg az gariban van, erre most ez is megadta magát
, rajta minden adattal, mentéssel. Van egy másik backupom, de hiányzik róla kb 2-3 évnyi adat... -
arn
félisten
Raid + offline backup, de a backup a fontos, a raid csak a folyamatos uzem miatt lehet hasznos, meg hogy ne kelljen helyreallitani mindent, csak berakod az uj vinyot, a tobbi megy magatol.
-
TBMC
addikt
mennyi idos vinyok ezek?
ami most adta meg magát, (2019.01.09 gyártás) 2019.02havi vásárlás, még garis szintén.
a korábbi ami jelenleg ügyintézés alatt (de arról volt backup) 2020.08 havi vásárlásVasti74: köszönöm az infókat!
arn: parádésan hangzik
-
arn
félisten
-
rednifegnar
senior tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ds218+ban lévő WDred 8TB megadta magát. teljesen.Sípol a NAS folyton, a vinyó kerregő sípoló hangot ad, nem indul el.
Tudtok adjánlani megbízható adatmentőt aki tudna segédkezni az adatok helyreállításban?
Illetve a nassal mit tudok kezdeni, hogy ne sípoljon folyamatosan és írkálja a drive missing és egyéb litániákat tartalmazó errorokat?
mennyi idos vinyok ezek?
-
Sanyi.mTs
addikt
Költöztetett már valaki plex szervert natív app-ról dockerbe? A folyamat érdekelne.
-
Vasti74
senior tag
Üdv urak.
Lenne egy kérdésem.
Hónapok óta használom kulfoldrol az otthon elhelyezett NASomat.
Webdav segisegevel. Nem repeszt a sebesség. De fullhd-s filmet tökéletesen néztem. Áramszünet volt, volt már többször is. Most valami megvaltozott. Semmi hibauzenet. Egyszerűen beállt a sebesség 500kb/s-re. 3 napja szenvedek minden atalaitottam. Tanusitvanyokat. Egyszeruen. Szar lett. Net otthon tokeletes. Itt is. Valami más megoldason gondolkozom. A lényeg a Kodi tudja kezelni. Vpn fut a NASon. Sima SMB-t vagy NFS -t el lehet érni ? Illetve sebességben melyik a legjobb ?DS118 a gép. Videoststion Plex kilőve. Sosem volt jó.
Helló!
Simán lehet, hogy valamelyik (esetleg mindkét) szolgáltató korlátoz valamit a nemzetközi kapcsolata, sávszélessége terén... -
Vasti74
senior tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ds218+ban lévő WDred 8TB megadta magát. teljesen.Sípol a NAS folyton, a vinyó kerregő sípoló hangot ad, nem indul el.
Tudtok adjánlani megbízható adatmentőt aki tudna segédkezni az adatok helyreállításban?
Illetve a nassal mit tudok kezdeni, hogy ne sípoljon folyamatosan és írkálja a drive missing és egyéb litániákat tartalmazó errorokat?
Ilyen esetben mielőbb kikapcsolni a masinát !!!! , mert ha valami olyan mechanikai probléma van a vinyóval, gyakorlatilag percről percre romolhat az adat visszaállítás esélye!!!! És ha kattog-zöröt, az már azért probléma.
Aztán pl. Kürt Kft., legalábbis amikor még ilyenekkel foglalkoztam, mi nekik szoktunk halott vinyókat küldeni... De már tizenéve is 300.000 forint felett volt a mentés, és azt, hogy az adatok nem sérültek, nem tudják garantálni (pl. volt olyan ügyfél, akinek a képeit ugyan lementették, de sok sérült volt, csak egy kis része jelent meg)
Hogy van-e még ezzel foglalkozó, és hozzá értő cég, azt nem tudom...
Amúgy ez egy rémálom, és éppen ezért (meg pl. a vírusok miatt) kell egy offline mentés, és az sem árt, ha a RAID-hez a tartalék vinyó ott lapul a NAS mellett, és ha egy kihullik, azzal a mozdulattal, ahogy kivette az ember, már tolja is be helyette, és épülhet újra a dolog.
-
TBMC
addikt
-
AiRLAC
veterán
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ds218+ban lévő WDred 8TB megadta magát. teljesen.Sípol a NAS folyton, a vinyó kerregő sípoló hangot ad, nem indul el.
Tudtok adjánlani megbízható adatmentőt aki tudna segédkezni az adatok helyreállításban?
Illetve a nassal mit tudok kezdeni, hogy ne sípoljon folyamatosan és írkálja a drive missing és egyéb litániákat tartalmazó errorokat?
Kettő lemez van/volt benne? Tükrözve vagy külön kötetben?
-
TBMC
addikt
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ds218+ban lévő WDred 8TB megadta magát. teljesen.Sípol a NAS folyton, a vinyó kerregő sípoló hangot ad, nem indul el.
Tudtok adjánlani megbízható adatmentőt aki tudna segédkezni az adatok helyreállításban?
Illetve a nassal mit tudok kezdeni, hogy ne sípoljon folyamatosan és írkálja a drive missing és egyéb litániákat tartalmazó errorokat?
-
Magnat
veterán
Próbáld nyomkodni, gondolom a terhelés miatt nem menti, hátha egyszer sikerül ... a netet esetleg kapcsold le vagy vedd el a nastól, hátha akkor nem terhelődik ennyire, már ha tényleg az Insight okozza...
-
cpt rodgi
tag
-
nFlex
tag
Üdv urak.
Lenne egy kérdésem.
Hónapok óta használom kulfoldrol az otthon elhelyezett NASomat.
Webdav segisegevel. Nem repeszt a sebesség. De fullhd-s filmet tökéletesen néztem. Áramszünet volt, volt már többször is. Most valami megvaltozott. Semmi hibauzenet. Egyszerűen beállt a sebesség 500kb/s-re. 3 napja szenvedek minden atalaitottam. Tanusitvanyokat. Egyszeruen. Szar lett. Net otthon tokeletes. Itt is. Valami más megoldason gondolkozom. A lényeg a Kodi tudja kezelni. Vpn fut a NASon. Sima SMB-t vagy NFS -t el lehet érni ? Illetve sebességben melyik a legjobb ?DS118 a gép. Videoststion Plex kilőve. Sosem volt jó.
-
Madwe
nagyúr
Én nem neveztelek bunkónak, távol álljon tőlem a sértegetés, csak egyszerűen ügyetlen vagyok valószínűleg a témában, és lehet olyat kérdezek, ami másnak evidens. Sajnálom tényleg.
Mint korábban is írtam, lépésről-lépésre végigcsináltam ezt a "How to fix Plex migration issues in Synology DSM 7.0" oldalon történő bemutatót, és nem a béta Plex-szel, hanem amit az oldalon is lehet belinkelve találni. De hiába csináltam mindent úgy, ahogy ott le van írva, nem kapom vissza a korábbi Plex beállításaimat, ugyanis amikor indítanám a Plex Media Server-t, akkor az írja, hogy Nem hitelesített - Nincs hozzáférése ehhez a kiszolgálóhoz. Itt sikerült elakadnom.Mert rosszul migráltad

1. Jelentkezz ki a plexből az app.plex.tv oldalon
2. Állítsd le a plex-et a syno package centerben
3. Töröld a plex Preferences.xml-jét (ne aggódj, semmi lényegi beállítást nem vesztesz vele!) ez a plex install/Library/Application Support/Plex Media Server útvonalon lesz (a plex install valszeg a plex megosztási mappában lesz, amihez a userednek először jogot kell adni a control centerben h lássa)
4. Indítsd el a plex appot a package centerben
5. Menj el a nas.ip.cime:32400 címre, a setup résszel kezd
6. Jelentkezz be a plex accountoddal.
7. Ne adj hozzá lobraryhez semmit, skippeld - eljutsz a dashboardodig minden ott lesz, mint elötte. -
Magnat
veterán
-
Patice
Topikgazda
Azt lenne jó kideríteni, hogy mi dolgoztatja. Erőforrás kezelőig gondolom kínszenvedés eljutni a DSM-ben.
Vagy marad az Hard reset, hátha ez rendbe hozná annyira, hogy előrölkezdhesd. -
paolinho
addikt
Én nem neveztelek bunkónak, távol álljon tőlem a sértegetés, csak egyszerűen ügyetlen vagyok valószínűleg a témában, és lehet olyat kérdezek, ami másnak evidens. Sajnálom tényleg.
Mint korábban is írtam, lépésről-lépésre végigcsináltam ezt a "How to fix Plex migration issues in Synology DSM 7.0" oldalon történő bemutatót, és nem a béta Plex-szel, hanem amit az oldalon is lehet belinkelve találni. De hiába csináltam mindent úgy, ahogy ott le van írva, nem kapom vissza a korábbi Plex beállításaimat, ugyanis amikor indítanám a Plex Media Server-t, akkor az írja, hogy Nem hitelesített - Nincs hozzáférése ehhez a kiszolgálóhoz. Itt sikerült elakadnom. -
cpt rodgi
tag
-
cpt rodgi
tag
-
gyugyo79
addikt
Nekem valamiért nem megy a synonet --wake parancs, másik windows gépről a Nirsoft-os WOL alkalmazással felébred a gép, de a NAS-ról nem.
DS220+, DSM 7.0Ez a pontos parancs: synonet --wake 48:0F:CF:49:31:27 eth0;
Root-ként fut és nem jön vissza hibakót a futtatáskor.Valakinek ötlete, hogy mitől lehet?
Nem tudom DSM 7.0 -án megy e még egy
synonet --helpmegmondja (root ként) a lehetőségeit ha egyáltalán van még synonet mint olyan 6.xx -en a;tuti nem kell de azt lehet csak ide írtad .
Szerk elvileg van.
root@VDSM:~# synonet --help
Copyright (c) 2003-2021 Synology Inc. All rights reserved.
Usage: synonet
......
--wake xx:xx:xx:xx:xx:xx ethX
.......
csak az ide vonatkozó részt másoltam be. (holnap tudom letesztelni, hogy jól is működik e 7 -ről. 6.X -ról tuti ment) -
blakey
titán
Kedves blakey, hidd el az évek óta felgyülemlő tagság mindenre megtanított, többek között a kereső használatára. Veszem mindenre a fáradságot, csak nem mindig van találat. Amikor kérdezek, akkor általában azt megelőzi a kereső mezőben történő kutakodás. Ez esetben is ez történt, de sajnos nem azt kaptam meg azt, ami megoldotta volna a problémámat. Ezért bátorkodtam érdeklődni. Sajnálom, ha ez idegesít Téged, hidd el engem is idegesít!
Na mindegy, akkor majd csak megoldódik valahahogy a gondom, legfeljebb nem zavarom a türelmetlenebbül olvasók/gondolkodók köreit.
Bocs, hogy feszültséget generáltam benned a problémámmal!gyuri81: Nagyjából válaszoltam fentebb, de lévén Te udvariassabban szólítottál meg, Neked is elmondom, hogy ilyen esetben azzal kezdek, hogy Összefoglaló. Ha nincs ott megoldás, akkor a kereső mezőben kútászkodom tovább. Ha itt sincs megoldás, kérdezek. Egyelőre próbálok célba érni, de egyelőre még van mit kutakodnom, ugyanis nincs találatom a végső megoldásra.
Na igen, a segítség itt van a topikban, megjegyzem, hogy illene keresni, de ugye azt is tudni kell, ennek ellenére linkelem a megoldást és én vagy a bunkó. Hát sok sikert. Bennem nincs feszültség, nem nekem van problémám.
-
gyuri81
veterán
Kedves blakey, hidd el az évek óta felgyülemlő tagság mindenre megtanított, többek között a kereső használatára. Veszem mindenre a fáradságot, csak nem mindig van találat. Amikor kérdezek, akkor általában azt megelőzi a kereső mezőben történő kutakodás. Ez esetben is ez történt, de sajnos nem azt kaptam meg azt, ami megoldotta volna a problémámat. Ezért bátorkodtam érdeklődni. Sajnálom, ha ez idegesít Téged, hidd el engem is idegesít!
Na mindegy, akkor majd csak megoldódik valahahogy a gondom, legfeljebb nem zavarom a türelmetlenebbül olvasók/gondolkodók köreit.
Bocs, hogy feszültséget generáltam benned a problémámmal!gyuri81: Nagyjából válaszoltam fentebb, de lévén Te udvariassabban szólítottál meg, Neked is elmondom, hogy ilyen esetben azzal kezdek, hogy Összefoglaló. Ha nincs ott megoldás, akkor a kereső mezőben kútászkodom tovább. Ha itt sincs megoldás, kérdezek. Egyelőre próbálok célba érni, de egyelőre még van mit kutakodnom, ugyanis nincs találatom a végső megoldásra.
Értem.
Hogy áll most a dolog? -
kraftxld
félisten
Nekem valamiért nem megy a synonet --wake parancs, másik windows gépről a Nirsoft-os WOL alkalmazással felébred a gép, de a NAS-ról nem.
DS220+, DSM 7.0Ez a pontos parancs: synonet --wake 48:0F:CF:49:31:27 eth0;
Root-ként fut és nem jön vissza hibakót a futtatáskor.Valakinek ötlete, hogy mitől lehet?
-
paolinho
addikt
Én csak azt nem értem, hogy itt vagy a topikban érdeklődsz, de annyi fáradságot nem veszel, hogy használd a keresőt vagy olvasgasd a hsz-eket, hogy hátha megvan a megoldás, ugyanis többen linkeltük, én is, ráadásul a linkek képekkel van illusztrálva, simán, akadásmentesen frissítettem DSM7-re majd a Plex-et is. Szerintem többek közt az a lényege az ilyen topikoknak, hogy a sok megoldás egy helyen legyen, márpedig nagyon sok okosság olvasható itt is. Itt a Plex hivatalos frissítési megoldása.
Egyébként nem tudom, hogy mit és hogyan frissítetté, de nekem is lett Béta-csomagom, viszont a benne lévő Plex-et inkább ne használd.
Kedves blakey, hidd el az évek óta felgyülemlő tagság mindenre megtanított, többek között a kereső használatára. Veszem mindenre a fáradságot, csak nem mindig van találat. Amikor kérdezek, akkor általában azt megelőzi a kereső mezőben történő kutakodás. Ez esetben is ez történt, de sajnos nem azt kaptam meg azt, ami megoldotta volna a problémámat. Ezért bátorkodtam érdeklődni. Sajnálom, ha ez idegesít Téged, hidd el engem is idegesít!
Na mindegy, akkor majd csak megoldódik valahahogy a gondom, legfeljebb nem zavarom a türelmetlenebbül olvasók/gondolkodók köreit.
Bocs, hogy feszültséget generáltam benned a problémámmal!gyuri81: Nagyjából válaszoltam fentebb, de lévén Te udvariassabban szólítottál meg, Neked is elmondom, hogy ilyen esetben azzal kezdek, hogy Összefoglaló. Ha nincs ott megoldás, akkor a kereső mezőben kútászkodom tovább. Ha itt sincs megoldás, kérdezek. Egyelőre próbálok célba érni, de egyelőre még van mit kutakodnom, ugyanis nincs találatom a végső megoldásra.
-
gyuri81
veterán
Ha meg szabad kérdezni, visszaolvastál, hogy pontosan mit is kell tenni a Plex-el, ha dms6-ról 7-re váltunk? Egyébként az általad jelzett probléma ki lett tárgyalva
No para, minden ok a DSM 7-el.
A plex mappának adni kell hozzáférési jogokat. (fentebb le van írva, hogy pontosan hogy kell beállítani)
Illetve ha belépsz a plex-be, akkor ott felajánlott verziót kell telepíteni. -
blakey
titán
Nekem nincs béta csomag opció, de a Plex oldali lehetőség jó ötletnek tünt, ahonnan sikerült is letölteni az appot. Viszont sajnos ezzel is elakadtam annak ellenére, hogy egy egész jó leírásba botlottam a telepítését illetően. Viszont amikor végigmentem a protokolon, az írja, hogy Nem hitelesített - Nincs hozzáférése ehhez a kiszolgálóhoz. Szóval ez sem hozott eredményt sajna.
Én csak azt nem értem, hogy itt vagy a topikban érdeklődsz, de annyi fáradságot nem veszel, hogy használd a keresőt vagy olvasgasd a hsz-eket, hogy hátha megvan a megoldás, ugyanis többen linkeltük, én is, ráadásul a linkek képekkel van illusztrálva, simán, akadásmentesen frissítettem DSM7-re majd a Plex-et is. Szerintem többek közt az a lényege az ilyen topikoknak, hogy a sok megoldás egy helyen legyen, márpedig nagyon sok okosság olvasható itt is. Itt a Plex hivatalos frissítési megoldása.
Egyébként nem tudom, hogy mit és hogyan frissítetté, de nekem is lett Béta-csomagom, viszont a benne lévő Plex-et inkább ne használd.
-
rednifegnar
senior tag
-
Patice
Topikgazda
sziasztok .
216j met frissitettem en balga... dsm7 re . azota ( 3 napja) dolgozik mint örült, villog a lan, es a 2 hdd melozik es villog is. belepni szinte lehetetlen, ( 40-50 perc) bent egy oldal 2-8 per kozott jon .
bersze belsö halo hiba kizarva, több bongeszö, több geprol, probalva. gyakorlatilag a pici nas 132% on porog . a fotok, videok inexelese kikapcsolva.
mit tudok tenni, mert innen bajban vagyok . jah dhh 2x3T wd redRestart volt?
-
paolinho
addikt
-
hkari
őstag
Nekem nincs béta csomag opció, de a Plex oldali lehetőség jó ötletnek tünt, ahonnan sikerült is letölteni az appot. Viszont sajnos ezzel is elakadtam annak ellenére, hogy egy egész jó leírásba botlottam a telepítését illetően. Viszont amikor végigmentem a protokolon, az írja, hogy Nem hitelesített - Nincs hozzáférése ehhez a kiszolgálóhoz. Szóval ez sem hozott eredményt sajna.
Csomagkezelési központ - Beállítások - Igen, Béta verziókat akarok látni
-
paolinho
addikt
Nekem nincs béta csomag opció, de a Plex oldali lehetőség jó ötletnek tünt, ahonnan sikerült is letölteni az appot. Viszont sajnos ezzel is elakadtam annak ellenére, hogy egy egész jó leírásba botlottam a telepítését illetően. Viszont amikor végigmentem a protokolon, az írja, hogy Nem hitelesített - Nincs hozzáférése ehhez a kiszolgálóhoz. Szóval ez sem hozott eredményt sajna.
-
cpt rodgi
tag
sziasztok .
216j met frissitettem en balga... dsm7 re . azota ( 3 napja) dolgozik mint örült, villog a lan, es a 2 hdd melozik es villog is. belepni szinte lehetetlen, ( 40-50 perc) bent egy oldal 2-8 per kozott jon .
bersze belsö halo hiba kizarva, több bongeszö, több geprol, probalva. gyakorlatilag a pici nas 132% on porog . a fotok, videok inexelese kikapcsolva.
mit tudok tenni, mert innen bajban vagyok . jah dhh 2x3T wd red -
Steady74
addikt
-
hackeeeee
Jómunkásember
A Photos migrálás érdekes volt. Amíg a helyszíneket migrálta, alig ette a procit(3-5%), majd az embereknél végre 100%ra terhelt. A 65 ezer kép megvolt 6,5 óra alatt
Azt nem használom, bocsi de nem rossz

-
arn
félisten
Nálam is hasonló van, 920+, 4x6TB WD Red Plus, és mikor semmilyen le-feltöltés nem megy, akkor is kerregnek a vinyók szépen-lassan-egyet-egyet. Nem tudom micsoda de kezd zavarni.
szerk: Megnéztem az erőforrások figyelésében, és a kötetnél 80-90-170 kb/s írási sebességet mutat a diagram, miközben a download stationban meg a le és a feltöltés 0.
Ez nem a fej kattyogasa volt, durvan tekertek, mint amikor folyamatosan random olvas. Ujrainditas utan abbahagyta.
-
Steady74
addikt
Nálam is hasonló van, 920+, 4x6TB WD Red Plus, és mikor semmilyen le-feltöltés nem megy, akkor is kerregnek a vinyók szépen-lassan-egyet-egyet. Nem tudom micsoda de kezd zavarni.
szerk: Megnéztem az erőforrások figyelésében, és a kötetnél 80-90-170 kb/s írási sebességet mutat a diagram, miközben a download stationban meg a le és a feltöltés 0.
-
Steady74
addikt
Ds720+, dsm7 tegnap este is feltunt, hogy baromira tekeri a vinyot vmi, azt hittem a letoltesek. Ma reggel megint rakezdte. Leallitottam az osszes servicest, nem csatlakozik ra senki, a log es az aktivitasmero sem mutat semmit, kihuztam a netet, de a vinyok ezerrel tekernek.
Ejjel nem megy, reggeli bekapcsolas utan lefut rajta egy quick scan, de az par perc szokott lenni.
Mi a szar ez? Finoman szolva is nyugtalanito… olyan, mintha vmi virus scannelne az egeszet. Tegnap is feltunt, hogy egy sima zenehallgatasnal is belassult.
Nálam is hasonló van, 920+, 4x6TB WD Red Plus, és mikor semmilyen le-feltöltés nem megy, akkor is kerregnek a vinyók szépen-lassan-egyet-egyet. Nem tudom micsoda de kezd zavarni.
szerk: Megnéztem az erőforrások figyelésében, és a kötetnél 80-90-170 kb/s írási sebességet mutat a diagram, miközben a download stationban meg a le és a feltöltés 0.
-
zsamiatt
őstag
-
Bobbacsi
veterán
Tudom, hogy velem van a baj, de nekem nem elég "szájbarágós" a Tasker leírása, de próbálkozom még vele, hogy megértsem, mert kényelmes lenne, ha megoldaná a Plex-kérdést.
Igazából a downgrade is elég cifra, és félő, hogy az ember bukhatja az adatait, szóval azon is hezitálok, de túl sok eddig negatív nálam a 7-es verzióban. Persze lehet, hogy van megoldás mindenre, csak apránként kell rájönni.Írtam neked privátot próbáld ki hátha ....
-
Ear001
addikt
Hát én ha beírom a kereső mezőbe a Plex szót, kidob ugyan valami PlexPy Custom nevűt, de ez szerintem nem az amit én keresek. Szóval nálam nem jelenik mek maga az app.
Madwe: köszi a tippet, de nekem rohadt cifra ez a Tasker-es megoldás. Azt hiszem megpróbálom downgrade-elni, bár még teljesen egyértelmű megoldást erre sem találtam.
Már bánom, hogy 7-re váltottam!Csomagkezelőben a béta csomagok között nincs ott a Plex? Ha nincs, próbáltál már a Plex oldaláról letöltött csomagot feltenni?
-
zsamiatt
őstag
Tudom, hogy velem van a baj, de nekem nem elég "szájbarágós" a Tasker leírása, de próbálkozom még vele, hogy megértsem, mert kényelmes lenne, ha megoldaná a Plex-kérdést.
Igazából a downgrade is elég cifra, és félő, hogy az ember bukhatja az adatait, szóval azon is hezitálok, de túl sok eddig negatív nálam a 7-es verzióban. Persze lehet, hogy van megoldás mindenre, csak apránként kell rájönni.a legtöbb videon amit láttam és leírás, illetve nálam is így megy ez a két adat:
PGID 101
PUID 1026Ki kell próbálni a 100-t is ha a 101 nem megy. Nekem ezek default értékek voltak, szerintem nálad sincs eltérés.
-
paolinho
addikt
Speciel pont a task scheduleres rész az ami full opcionális az egészben, elég a docker appon belül összekattintgatni. Igazából tényleg csak annyi, h felteszed a dockert, leszeded a plex image-et, elindítod s a fenti volumeokat (illetve létrehozod ehhez a docker/plex mappát) meg változókat beállítod (ehhez egyedül a 2 id-t kell kideríteni pl sshn keresztül, ami macera) s kész.
szerintem egy downgrade sokkal több macera, de te tudod

Tudom, hogy velem van a baj, de nekem nem elég "szájbarágós" a Tasker leírása, de próbálkozom még vele, hogy megértsem, mert kényelmes lenne, ha megoldaná a Plex-kérdést.
Igazából a downgrade is elég cifra, és félő, hogy az ember bukhatja az adatait, szóval azon is hezitálok, de túl sok eddig negatív nálam a 7-es verzióban. Persze lehet, hogy van megoldás mindenre, csak apránként kell rájönni. -
Madwe
nagyúr
Hát én ha beírom a kereső mezőbe a Plex szót, kidob ugyan valami PlexPy Custom nevűt, de ez szerintem nem az amit én keresek. Szóval nálam nem jelenik mek maga az app.
Madwe: köszi a tippet, de nekem rohadt cifra ez a Tasker-es megoldás. Azt hiszem megpróbálom downgrade-elni, bár még teljesen egyértelmű megoldást erre sem találtam.
Már bánom, hogy 7-re váltottam!Speciel pont a task scheduleres rész az ami full opcionális az egészben, elég a docker appon belül összekattintgatni. Igazából tényleg csak annyi, h felteszed a dockert, leszeded a plex image-et, elindítod s a fenti volumeokat (illetve létrehozod ehhez a docker/plex mappát) meg változókat beállítod (ehhez egyedül a 2 id-t kell kideríteni pl sshn keresztül, ami macera) s kész.
szerintem egy downgrade sokkal több macera, de te tudod

-
paolinho
addikt
Hát én ha beírom a kereső mezőbe a Plex szót, kidob ugyan valami PlexPy Custom nevűt, de ez szerintem nem az amit én keresek. Szóval nálam nem jelenik mek maga az app.
Madwe: köszi a tippet, de nekem rohadt cifra ez a Tasker-es megoldás. Azt hiszem megpróbálom downgrade-elni, bár még teljesen egyértelmű megoldást erre sem találtam.
Már bánom, hogy 7-re váltottam!Szerintetek ez a DSM downgrade megoldás lehet a 7-ről a 6-ra történő visszaállításra is?
-
paolinho
addikt
Hát én ha beírom a kereső mezőbe a Plex szót, kidob ugyan valami PlexPy Custom nevűt, de ez szerintem nem az amit én keresek. Szóval nálam nem jelenik mek maga az app.
Madwe: köszi a tippet, de nekem rohadt cifra ez a Tasker-es megoldás. Azt hiszem megpróbálom downgrade-elni, bár még teljesen egyértelmű megoldást erre sem találtam.
Már bánom, hogy 7-re váltottam! -
Bobbacsi
veterán
A DSM 7-ben található Plex-el nekem is gondjaim vannak,az eddig jól múködő könyvtárakat hiába szkennelem be ujra mindig csak üres könyvtárakat ír ki
pedig engedélyezve vannak.
A Plex 1.24.3.5033-7000 verzió
A fiókadatok is jók a TV látja a Plexet de szintén azt írja ,hogy jelenleg üres a hozzáadott kónyvtár ( Film, Sorozat...stb ami jogos is ) -
arn
félisten
Ds720+, dsm7 tegnap este is feltunt, hogy baromira tekeri a vinyot vmi, azt hittem a letoltesek. Ma reggel megint rakezdte. Leallitottam az osszes servicest, nem csatlakozik ra senki, a log es az aktivitasmero sem mutat semmit, kihuztam a netet, de a vinyok ezerrel tekernek.
Ejjel nem megy, reggeli bekapcsolas utan lefut rajta egy quick scan, de az par perc szokott lenni.
Mi a szar ez? Finoman szolva is nyugtalanito… olyan, mintha vmi virus scannelne az egeszet. Tegnap is feltunt, hogy egy sima zenehallgatasnal is belassult.
-
AiRLAC
veterán
DSM 7 kapcsán kérdezném, hogy van-e, aki ezt a rendszert sikeresen használja. Én ma váltottam (próbaképpen), de bevallom eddig nem lettem rajongója az újnak. Nálam első nézetre két fontos opcióban hozott visszalépést a 7-es. A TV-m nem látja a NAS-t, illetve a PLEX sem használható, már csak azért sem, mert a Csomagkezelési központban sincs Plex.
Azt gondolom, hogy jelenleg a downgrade a megoldás (feltéve, ha ez kivitelezhető). Vagy van megoldás a DSM 7 komfortizálására?"PLEX sem használható, már csak azért sem, mert a Csomagkezelési központban sincs Plex"
A béta csomagok között láttam. -
paolinho
addikt
Örülnék ennek én is, de egyelőre buktatókba ütközöm. Mindenesetre biztató, amit írtál, bár jó lenne valami részletesebb leírás, hogy én is kikerülhessem a felesleges protokolokat.
-
blakey
titán
DSM 7 kapcsán kérdezném, hogy van-e, aki ezt a rendszert sikeresen használja. Én ma váltottam (próbaképpen), de bevallom eddig nem lettem rajongója az újnak. Nálam első nézetre két fontos opcióban hozott visszalépést a 7-es. A TV-m nem látja a NAS-t, illetve a PLEX sem használható, már csak azért sem, mert a Csomagkezelési központban sincs Plex.
Azt gondolom, hogy jelenleg a downgrade a megoldás (feltéve, ha ez kivitelezhető). Vagy van megoldás a DSM 7 komfortizálására?DSM7 alatt megy a Plex, lassan 2 hónapja használom ezen az OS-en. Gyakorlatilag minden ugyanúgy működik, csak a frissítéssel kapcsolatos változásokat, teendőket érdemes elolvasni.
-
paolinho
addikt
DSM 7 kapcsán kérdezném, hogy van-e, aki ezt a rendszert sikeresen használja. Én ma váltottam (próbaképpen), de bevallom eddig nem lettem rajongója az újnak. Nálam első nézetre két fontos opcióban hozott visszalépést a 7-es. A TV-m nem látja a NAS-t, illetve a PLEX sem használható, már csak azért sem, mert a Csomagkezelési központban sincs Plex.
Azt gondolom, hogy jelenleg a downgrade a megoldás (feltéve, ha ez kivitelezhető). Vagy van megoldás a DSM 7 komfortizálására? -
Primary92
senior tag
-
AiRLAC
veterán
Jól értelmezem, hogy DS418-ról nem tudnék tovább lépni a lemezek áthelyezésével, ha mondjuk megkotlik a NAS?
BTRFS biztonsági mentésére a Snapshot Replication szolgál? A célhelynek is BTRFS -nek kell lennie? Vagy milyen módon biztonsági mentenétek?
BTRFS biztonsági mentésére a Snapshot Replication szolgál?
A célhelynek is BTRFS -nek kell lennie? Vagy milyen módon biztonsági mentenétek?
Igen és igen.Más módszer lehet a Hyperbackup pl.
-
urban racer
senior tag
-
urban racer
senior tag
VPN nincsen, azzal már nem akarom terhelni ezt a 11 éves jószágot. Igazából csak realtime backupot akarok a 211j-n a jelenlegi NAS-om néhány mappájáról. Tehát, ha az enyémen (918+) módosítok egy file-t, akkor az naponta egyszer, vagy akár realtime szinkronizálva (backupolva) legyen a másik helyen levő 211j-n.
Ahogy látom talán Hyperbackup lehet a megoldás? Sajnos még a szolgáltatóra várok, hogy aktiválják ott az ipv4-et

realtime szinkronizálva (backupolva)
Ezt írtam fentebb is, felejtsd el. A szinkron nem backup!
Neked hyper backup kell, napi 1x(vagy ha releváns többször) futtatva x rotációval. Ha a backup nasra nincs szükség, akkor állítsd be, hogy a backup előtt a nas 10-15 perccel kapcsoljon be, majd a szokásos mentés+50% időtartam után kapcsoljon ki.
Új hozzászólás Aktív témák
-
74100 - 74001
101821 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Hieronymus: Windows 11 - Registrációsadatbázis trükk feloldja a rejtett CPU teljesítményt
- A numerikus pad találkozása a 8 kHz-cel a Logitech billentyűzetén
- Ford topik
- Cyberpunk 2077
- Vezetékes FEJhallgatók
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
- 4 db. gyári Mercedes eqc alufelni
- Lenovo gyári akkumulátor T490, T495, P43S, T14 G1 G2, P14S G1 G2
- Bontatlan Lenovo Legion 5-83F0002WHV-Intel ultra7-32gb-1TB-RTX5050 8GB-165 Hz OLED-3 év gar
- DELL Latitude 7320 detachable,13",FHD+,2 az 1-ben,i5-1140G7,16GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Dell Latitude 5520 i3-1125G4 / 16gb ddr4/ 240gb NVMe ssd/ Fair akku/
- Lenovo A285 12,5" FHD - Ryzen 5 pro 2500U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5395
- 27% - GIGABYTE B760 GAMING X AX Alaplap
- Dobozos! Xbox Series S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Vállalom telefonok,tabletek javítását ,(szoftveres hibát is,frp lock-ot is)márkától fügetlenűl
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Bár továbbra is nekem olyan emlékem van/volt, hogy a "tárhely" menüben mindkét tárolókészlet fel volt tüntetve. Most 1 kötet van, de a HDD menüben látszik mindkét lemez.
#74088

pedig engedélyezve vannak.

