Hirdetés
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vagányak a Cooler Master Q300L/QUBE sorozatú mikrotornyainak legújabb kiadásai
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen TV-t vegyek?
- Androidos fejegységek
- OLED TV topic
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
-
72100 - 72001
101818 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 71901 71900 - 71801 71800 - 71701 71700 - 71601 71600 - 71501 71500 - 71401 71400 - 71301 71300 - 71201 71200 - 71101 71100 - 71001 71000 - 70901 70900 - 70801 70800 - 70701 70700 - 70601 70600 - 70501 70500 - 70401 70400 - 70301 70300 - 70201 70200 - 70101 70100 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
WaterWave
veterán
Akik használnak Open VPN -t :
VPN Server 1.4.3-2838
The current DST Root CA X3 root certificate used by Let's Encrypt will expire at the end of September. To ensure continued connectivity, please update the package and re-export the configuration file to your OpenVPN client as soon as possible.Most frissítettem le, köszi
-
z67
őstag
Olyan kérdésem lenne, hogy egy DS218play-ben basic módból át tudok térni JBOD módra, vagy ez csak teljes újraformázás után lehetséges? 2 db 3 TB-s lemezt szeretnék egynek látni.
Köszönöm szépen!
-
gyugyo79
addikt
Akik használnak Open VPN -t :
VPN Server 1.4.3-2838
The current DST Root CA X3 root certificate used by Let's Encrypt will expire at the end of September. To ensure continued connectivity, please update the package and re-export the configuration file to your OpenVPN client as soon as possible. -
Magnat
veterán
Nem Intel proci van benne, szóval x86_64 Docker nem fog rajta futni.
Arm verziókat elvileg fel lehet varázsolni rájuk, kell némi linux ismeret hozzá.
Ez is segíthetHa nem akarod sokat kézzel adminisztrálni akkor viszont egy Intel CPU-s Synology a megoldás, vagy nem a Syno-n futtatod a Dockert.
Tegyük hozzá, h "No official Docker images work on the ARM architecture because they contain binaries built for x64 (regular PCs). - So, you need get source binary from application, and compile to architecture ARM if you need install application."
-
AiRLAC
veterán
Nem Intel proci van benne, szóval x86_64 Docker nem fog rajta futni.
Arm verziókat elvileg fel lehet varázsolni rájuk, kell némi linux ismeret hozzá.
Ez is segíthetHa nem akarod sokat kézzel adminisztrálni akkor viszont egy Intel CPU-s Synology a megoldás, vagy nem a Syno-n futtatod a Dockert.
-
gyuri81
veterán
Nézem a Docker kompatibilitást listát, de szomorúan látom, hogy szinte csak a + os NAS-okat támogatja. Esetleg valahogy fel lehet varázsolni a sima DS218-ra?
-
Elemental
addikt
-
Magnat
veterán
-
Sanya
nagyúr
bitwarden RS, vagy az új nevén Vaultwarden:
vaultwarden/server - Docker Image | Docker HubA környzeti alatt a következőket add hozzá:
ADMIN_TOKEN --> ide egy nagyonnagyonnagyonerős adminjelszót adj meg! máshol ezt ne tárold. EZ az admin jelszó, ami nem azonos a felhasználód jelszavával.
SIGNUPS_ALLOWED --> false mármint idegenek ne csináljanak ide neked új felhasználót maguknak. ( ezt a saját felhasználód után is beállíthatod)
adj meg egy data környvtárat:
Mivel a bitwarden-vaultwarden csak és kizárólag aláírt https alól fut, így meg kell adj egy http portot:
3012-3012( ez nem tudom most mihez kell)
8085 (nálam ez) -80 ( itt jösz be)Namost reverz proxval a http portjára a dockernek át kell irányítani egy https kérést (Remélem érthető):
majd beengeded a routeren a 8086-os portot.így https://<domaincimed.synology.me>:8086-on fog működni a bitwarden/vaultwarden
-
#46824192
törölt tag
Igen, a "fő" melóhelyemen nekem is így van, sőt van egy módosított Win telepítő is, illetve a személyes- és csapatmappák is mind fileszerveren vannak, de sajnos így is van pár speciális cucc amivel szívni lehet, pl az Abev telepítését nem lehet megúszni ha olyan gép dől össze ahol használatban van.
Az abev az a jó kis java nyomtatvány kitöltö?
-
Magnat
veterán
Igen, a "fő" melóhelyemen nekem is így van, sőt van egy módosított Win telepítő is, illetve a személyes- és csapatmappák is mind fileszerveren vannak, de sajnos így is van pár speciális cucc amivel szívni lehet, pl az Abev telepítését nem lehet megúszni ha olyan gép dől össze ahol használatban van.
-
#46824192
törölt tag
Annyiban nem rossz a rendszerpartíció mentése, h kb annyi idő alatt vissza lehet dobni egy működő rendszert mint ahogy egy alap Windows felmászik telepítőből (na jó, kicsit több, de csak mert elég lassan másolja vissza az Aomei az adatokat) ... persze ha annyira nincsen semmi a munkaállomáson egy Win+Office-n kívül akkor tényleg felesleges.
Igen, nálunk a pc nagyjából kimerül a w10,office, levelező trióban. Ezeket meg nem nagy dolog újrahúzni.
Jön majd még 1-2 nagyobb okosság , de az már böngészőbe , így azok "mentése" máshol történik. Max az adatbázisok napi 2x mentve lesznek a helyi nasra (is). -
jcage
tag
-
aDtG
tag
Sziasztok!
Egy jelszókezelőt keresek amivel a NAS-ra tudom menteni a jelszavaimat. Tudtok valamit ajánlani? Nem lenne hátrány ha iPhone és Windows készülékekkel egyaránt tudnám használni.
Tudtok valamit ajánlani?köszi
-
nor.bert
csendes tag
Remélem jól értelmezem, hogy akkor a bemásolt hsz-ban johans érvelése Synology-ra nem vonatkozik, de ezen kívül érvényes? Esetleg csak a HW RAID-re vonatkozik?
Szerencsére nekem nem okoz így gondot. A RAID5 a HDD defekt egyszerű helyreállítása érdekében, a Btrfs meg a SynologyDrive dupla helyfoglalásának kivédése miatt volt szempont az új NAS telepítésénél.
Sajnálom, hogy a Synology folyamatosan fejleszti a CloudStation-t, a régebbiek sokkal egyszerűbbek és gyorsabbak voltak. A SynologyDrive meg kész őrület első látásra. -
Magnat
veterán
Köszi a tippet. Komplett partíciót értelmetlen menteni. Legalábbis nekünk a cégnél.
A freefilesync is elbukott sftp -vel,ugyanis van pár fájl amibe megmagyarázhatatlanul beletörik a bicskája és nem tölti fel. Közben észrevettem hogy w10-en a gyári drive client alkalmazás csak addig zabál cpu-t még összegyűjti a kijelölt fájlokat/mappákat. Sikerült mindent bekonfigolni , 3 gépről megy a folyamatos mentés.Már csak (telefonon android és ios) kelle megoldani ,hogy a drive vagy a ds file csatlakozzon. De jelenleg egyik sem működik és több órám ráment a semmiért! Ez nagyon bosszantó.
Annyiban nem rossz a rendszerpartíció mentése, h kb annyi idő alatt vissza lehet dobni egy működő rendszert mint ahogy egy alap Windows felmászik telepítőből (na jó, kicsit több, de csak mert elég lassan másolja vissza az Aomei az adatokat) ... persze ha annyira nincsen semmi a munkaállomáson egy Win+Office-n kívül akkor tényleg felesleges.
-
AiRLAC
veterán
Köszönöm a gyors választ. Azóta ki is próbáltam, úgy működik, ahogy írtad. Frissen telepített RAID 5 -re adatokat írtam, majd HDD-t cseréltem és az újraépítés után minden klappol. A próba kedvéért nem a végleges HDD-ket raktam bele indulásnál., de most már azokkal üzemel.
Ez a hsz. bizonytalanított el:
Synology-ék nem használják a btrfs beépített RAID funkcióit, hanem sima md tömbök vannak és azokon van btrfs filerendszer.
-
#46824192
törölt tag
Én az Aomei Backuppert használom teljes image mentésére időzítve, a régebbi ingyenes verziók még valahány partícióig működtek, ami a gyakorlatban annyit jelent, h mbr-re telepített Windows-zal műxik, gpt-vel sajnos nem, mert ott létrehoz még egy marék kisebb partíciót telepítéskor, amivel már eléred az ingyenes verzió limitjét. (Persze van megoldás arra is, csak kicsit kutakodni kell
).
Fel van mountolva a nas egy könyvtára, oda ment időzítve minden gépról az Aomei, amit aztán egy a nason futó időzített mentés áttesz egy olyan könyvtárba amihez a klienseknek már nincs hozzáférése. Emellett könyvtár szintű szinkronizációra meg ott a Synology Drive.Köszi a tippet. Komplett partíciót értelmetlen menteni. Legalábbis nekünk a cégnél.
A freefilesync is elbukott sftp -vel,ugyanis van pár fájl amibe megmagyarázhatatlanul beletörik a bicskája és nem tölti fel. Közben észrevettem hogy w10-en a gyári drive client alkalmazás csak addig zabál cpu-t még összegyűjti a kijelölt fájlokat/mappákat. Sikerült mindent bekonfigolni , 3 gépről megy a folyamatos mentés.Már csak (telefonon android és ios) kelle megoldani ,hogy a drive vagy a ds file csatlakozzon. De jelenleg egyik sem működik és több órám ráment a semmiért! Ez nagyon bosszantó.
-
nor.bert
csendes tag
Normál esetben az előttem szóló hozzászólás a mérvadó. Nálam viszont volt olyan is, hogy 1 hdd tönkre ment (hardver hiba), de egy második hdd-n megsérült az adat(extra eset, illetve nem cseréltem időben az első hdd-t), és csak úgy tudtam javítani, hogy előbb adtam hozzá az újat, és utóbb vettem ki a rosszat (nekem mákom volt, mert volt még plusz egy hdd slot).
Köszönöm a gyors választ. A Te esetedre talán az lehet magyarázat, hogy a rádugott plusz HDD-t Hot Spare vinyóként használva feltehetően egyszerűbb a rendszer újraépítése. Ezt arra alapozom, amit a súgóban olvastam:
"Hot Spare
Hot spare drives are standby drives that can automatically repair degraded storage pools with RAID types supporting drive fault tolerance. When a drive crashes and results in storage pool degradation, the hot spare drive will automatically repair the degraded storage pool, thereby repairing the degraded storage pool and restoring it to healthy status (however, if two drives have crashed but only one hot spare drive was assigned to repair one of the crashed drives, then the storage pool status will remain as degraded). After the hot spare drive has replaced the crashed drive, the hot spare drive will be added to the storage pool and will no longer act as a hot spare drive for storage pool protection." -
nor.bert
csendes tag
Mindegy igazából, hogy btrfs vagy ext4. Kiveszed a rosszat berakod a jót és javítod a RAID -et.
https://kb.synology.com/en-af/DSM/help/DSM/StorageManager/storage_pool_repair?version=6#degradedKöszönöm a gyors választ. Azóta ki is próbáltam, úgy működik, ahogy írtad. Frissen telepített RAID 5 -re adatokat írtam, majd HDD-t cseréltem és az újraépítés után minden klappol. A próba kedvéért nem a végleges HDD-ket raktam bele indulásnál., de most már azokkal üzemel.
Ez a hsz. bizonytalanított el:
-
Magnat
veterán
Én az Aomei Backuppert használom teljes image mentésére időzítve, a régebbi ingyenes verziók még valahány partícióig működtek, ami a gyakorlatban annyit jelent, h mbr-re telepített Windows-zal műxik, gpt-vel sajnos nem, mert ott létrehoz még egy marék kisebb partíciót telepítéskor, amivel már eléred az ingyenes verzió limitjét. (Persze van megoldás arra is, csak kicsit kutakodni kell
).
Fel van mountolva a nas egy könyvtára, oda ment időzítve minden gépról az Aomei, amit aztán egy a nason futó időzített mentés áttesz egy olyan könyvtárba amihez a klienseknek már nincs hozzáférése. Emellett könyvtár szintű szinkronizációra meg ott a Synology Drive. -
boba6
senior tag
Garid nem lesz rá itthon az tuti, hisz nem magyar importőrön át jött be. Ha baj van és Németországba vissza tudod juttatni biztonságosan, gyorsan és költséghatékonyan, valamint így, hogy kint élsz és 730 EUR-ért tényleg a küszöbödön van (egyébként 795 lenne, direkt végignyomkodtam), NEKED megérheti.
A szerviz a brexit miatt sajna EU-n kívül ragadt, így a direkt odaküldés extrém macera és költség. -
xpert
csendes tag
https://wasabi-support.zendesk.com/hc/en-us/articles/115001684131-How-do-I-use-Synology-with-Wasabi-
-
#46824192
törölt tag
-
AiRLAC
veterán
Kicsit olvasgattam a témában.
Valószínűleg a figyelt mappa közé kell betallózni , amit egyébként is szinkronizálandó mappapárként megadtam a batch fájlban. Csak így egy kicsit számomra értelmetlen. Létrehozom a párokat , de ha nem rakom figyelt mappába akkor nem lesz mentve ?! Akkor már miért nem rakja a batch alapján automatikusa a szinkronizálandó mappát a figyelt mappába? Így lenne logikus szerintem.Egyelőre keresem a legjobb megoldást néhány laptop mentésére, ez a drive client windows app eléggé lezabálja a procit ha dolgozik. Emlékeim szerint a freefilesync egy SFTP kapcsolattal nem ilyen erőforrás igényes.
"Egyelőre keresem a legjobb megoldást néhány laptop mentésére, "
Ha Intel procis a Syno akkor Active Backup for Business esetleg? -
#46824192
törölt tag
Kicsit olvasgattam a témában.
Valószínűleg a figyelt mappa közé kell betallózni , amit egyébként is szinkronizálandó mappapárként megadtam a batch fájlban. Csak így egy kicsit számomra értelmetlen. Létrehozom a párokat , de ha nem rakom figyelt mappába akkor nem lesz mentve ?! Akkor már miért nem rakja a batch alapján automatikusa a szinkronizálandó mappát a figyelt mappába? Így lenne logikus szerintem.Egyelőre keresem a legjobb megoldást néhány laptop mentésére, ez a drive client windows app eléggé lezabálja a procit ha dolgozik. Emlékeim szerint a freefilesync egy SFTP kapcsolattal nem ilyen erőforrás igényes.
-
Patice
Topikgazda
Nem használom ezt a programot, de az ilyenekben a figyelt mappa arra való, hogy minden változást azonnal szinkronizáljon a cél felé.
-
#46824192
törölt tag
-
felho001
tag
-
gyugyo79
addikt
Minimum a konténer log -ja kéne ahhoz, hogy érdemben segíteni tudjon bárki.
Ami tuti, hogy a linuxserver/piwigo az simán elindul és bejön a konfig felülete a beállított portokon mondjuk én nem a leírásod szerint indítottam hanem ahogy a konténer oldalán van leírva, hogy fel kell / lehet paraméterezni ...
A leíráshoz képest van (443) kapásból https port beállítási lehetőség is amihez generál ön-aláírt tanúsítványt. -
zex
aktív tag
Sziasztok!
Telepítettem a piwigo képgalériát Docker-be, az alábbi leírás szerint:
https://mariushosting.com/how-to-install-piwigo-on-your-synology-nas/
Telepítés után a NAS_IP_címe:8633-ra 403-as hibát kapok és rá nem tudok jönni mit rontottam el.
Erre nincs ötletetek?
-
Patice
Topikgazda
-
tjsz
senior tag
Köszönöm szépen, meg fogom nézni!
-
Sanyi.mTs
addikt
QC-val is megy a Hyper Backup?
-
Patice
Topikgazda
Sziasztok!
Adva van 2 telephely, az egyiken DS220+, a másikon pedig egy DS220j. A 2 telephely közötti site-to-site vpn nem igazán kivitelezhető. Milyen BIZTONSÁGOS megoldást javasoltak arra, hogy a DS220+ mentése menjen a DS220j-re, a DS220j mentés pedig a plus-os eszközre?
Előre is köszi!
Hyper backup és Hyper backup Vault kel mindkét eszközre. A kapcsolat mentés közben emlékeim szerint titkosított és ütemezhető a mentés időpontja.
A cél helyen a mentés lehet titkosított is.
A kapcsolat létrehozásához DDNS + port forward vagy QuickConncet kell csak. -
blakey
titán
-
tjsz
senior tag
Sziasztok!
Adva van 2 telephely, az egyiken DS220+, a másikon pedig egy DS220j. A 2 telephely közötti site-to-site vpn nem igazán kivitelezhető. Milyen BIZTONSÁGOS megoldást javasoltak arra, hogy a DS220+ mentése menjen a DS220j-re, a DS220j mentés pedig a plus-os eszközre?
Előre is köszi!
-
gyuri81
veterán
Állítolag CERT hiba miatt nem megy...Vissza kell pl 1 nappal állítani a PC-t, és így menni fog.Egyedül kb az Edge tudja betölteni.szerk: pont leírták előttem
-
Borisz76
nagyúr
Köszönöm szépen a megerősítést mindenkinek.
-
poirot
őstag
-
zex
aktív tag
Sziasztok!
Telepítettem a piwigo képgalériát Docker-be, az alábbi leírás szerint:
https://mariushosting.com/how-to-install-piwigo-on-your-synology-nas/
Telepítés után a NAS_IP_címe:8633-ra 403-as hibát kapok és rá nem tudok jönni mit rontottam el.
-
blakey
titán
Lejárt a hitelesítés, Edge-el be lehet lépni, de nem tökéletes. Dátumot állítsd 1 nappal korábbira, hátha úgy simán beenged. Szerintem hamarosan megújítják a hitelesítést és akkor nem lesz gond.
-
Borisz76
nagyúr
Sziasztok.
Gyors kérdés :
Megy nálatok az NC*re oldal ?
Tegnap még ment....ma már : Az ön kapcsolata nem privát....hibaüzenet fogadott. -
Statikus
senior tag
Szia, oké, 13% különbség. Ha kint jársz, megéri megvenni, főleg, ha jó áron vetted az eurót

-
beteg
őstag
hello,
Ha van itt tapasztalat, megköszönném!
A Cloud Sync által támogatott felhős tárhelyek közül melyik a legolcsóbb kb 3 TB adat tárolására, ami normálisan használható is?Köszi!!
-
mtz81
tag
Szerintem gyorsabb lett. Úgy veszem észre a 414slim-en, hogy optimalizálták az erőforrás igényeket. Eddig, ha bármit csináltam rajta, a CPU 90% felett pörgött, a RAM pedig 20% alatt. Elég volt csak bejelentkezni a DSM-be.
Most a CPU nem nagyon megy 75% fölé, de a RAM 50% felett mozog. Végeredménybe viszont sokkal gyorsabb lett, gyorsabban jön be a DSM, és gyorsabban nyitogatja az ablakokat. A "homokórázás" is sokkal kevesebb lett.
416play-en (8g ram) is mintha gyorsabb lenne, de az eddig sem volt lassú. -
Peathee
senior tag
Bocsi, de szóljál ha kapsz valahol 355-ért eurót! Mert a bankközi piacon is 360 fölött. Ráadásul nem ebből adódik az árkülönbség, hanem a kicsiny hazánkban alkalmazott világrekorder áfa miatt. A garanciális ügyintézés pedig meglehetősen problémás lehet, ha itt szeretnéd a garit érvényesíteni. A magyar forgalmazót nem kötelezhetik a garanciális igény érvényesítésére, hacsak a gyártóval nincs ilyen megállapodása.
Én kint dolgozom, Euróban kapom a fizetésem.

Az áfa különbséget tudom, itt 16% otthon világrekord 27% -
gyuri81
veterán
Az eddig itt olvasottak alapján csak akkor van probléma, ha valaki aktívan használja valamelyik szolgáltatást.
Pl. Photo Station után a Synology Photos működik, csak újraszkenneli a képeket és új metaadatokat generál, kvázi mintha előröl kezdené az ember a Photo Station-ben is.
Cloud Station esetén úgy olvastam rosszabb a helyzet. Ott újra kell konfigurálni minden mentést, a frissítés után nem megy tovább a Cloud Station és nem is migrálódnak a beállítások. Az adatok gondolom maradnak a mentések helyein.
Amúgy a Synology Drive DSM6 alatt is van, így szerintem ha valaki már azt használja, akkor az upgrade DSM7-re ennél az alkalmazásnál nem fog problémát okozni.A DSM 7 valóban erőforrás igényesebb mint a 6-os verziók?
-
Patice
Topikgazda
Az eddig itt olvasottak alapján csak akkor van probléma, ha valaki aktívan használja valamelyik szolgáltatást.
Pl. Photo Station után a Synology Photos működik, csak újraszkenneli a képeket és új metaadatokat generál, kvázi mintha előröl kezdené az ember a Photo Station-ben is.
Cloud Station esetén úgy olvastam rosszabb a helyzet. Ott újra kell konfigurálni minden mentést, a frissítés után nem megy tovább a Cloud Station és nem is migrálódnak a beállítások. Az adatok gondolom maradnak a mentések helyein.
Amúgy a Synology Drive DSM6 alatt is van, így szerintem ha valaki már azt használja, akkor az upgrade DSM7-re ennél az alkalmazásnál nem fog problémát okozni. -
ArthurShelby
addikt
Figyelj linkelj egy leírást, videót ahol mdadm al végig csinálják amit állítasz ("betettem az új hdd-t, és a 3-mas 4-es hibás hdd-k olvasható adataiból felépítette az új 3mas hdd-t." = 2 hibás hddből felépítenek 1 hibátlant) egy RAID5 -nél vagy Synologyn vagy bármin. 2db valóban hibás HDD -t maga a RAID5 nem állít, hogy le tud kezelni ...
A fenti képből például kb nem derül ki semmi azon túl, hogy a Synonak egy már nem aktuális felületén van hiba üzenet. Az sem, hogy amikor rádugtad a új HDD -t pld a 3. helyére azt jól dugtad e rá (mert ugye ez egy Xpeno) és nem azért nem tudtad pld javítani stb ...Még a Syno is büszke lenne arra ha tudná azt amit írsz és ráadásul ha tudná akkor pld a tárhely növelésre berakott nagyobb HDD -nél ha van hely biztos nem első körben cseréltetnék a HDD-t és nem a biztonságosabb előbb létrehozzuk az újon a másolatát és utána csere ... Nem inkább előző kivesz (raid degraded ) új berak raid újraépít = szerncsejáték mert az jobb ...
Én értem, hogy te nem érted szakmailag, én még inkább nem látok bele (ráadásul felejtek is, és így utólag nem vagyok elég precíz), viszont hidd el nekem, hogy így volt, és nem is értem miért hazudnék egy ilyen piti dologban. Ne haragudj, de utólag már nem tudom rekonstruálni a dolgot számodra videóval (és nem is szeretném, nem fűznek boldog emlékek hozzá).
Ahogy az előző hozzászólásomban is látszik, a 3. Hdd tönkrement, viszont a 4. Hdd-n csak a helykiosztás ment tönkre, és azt sejtem, hogy valahogy még pótolni tudta a hibás 3. Hdd-ről a 4.-en a helykiosztást (annyira valószínű még használható volt, vagy csak olyan rész veszett el a 4-esből, ami a 3-masból még kiolvasható volt). De ez mind csak feltételezés, hogy mi volt mögötte.
Az események sorrendje:
1. Tönkre ment a 3-mas hdd, és 1-2 hétre rá a 4-esen is a helykiosztási állapot.
A rendszer partíció/ rendszer működött, és a fájlok is megvoltak, viszont felkiáltó jellel jelzett (az, hogy már ebben a fázisban piros, vagy narancs sárga színű volt már nem emlékszem), hogy gáz van a rendszer állapotával.
2. Első körben megpróbáltam az általad is ajánlott, rossz hdd-t (3-mas) kiveszem, új hdd-t beteszem megoldást. Ekkor piros felkiálto jellel jelzett hogy minden meghalt, összeomlott, nem voltak meg a fájljaim. Itt rendesen megijedtem.
3. Visszatéve a rossz 3-mas hdd-t (kikapcsolt állapotban), visszatért az 1. pont szerinti állapot. Gyorsan lementettem minden adatot.
4. Az 5. slotba betéve az új hdd-t (magyarán 5db hdd volt benn) már sikerült a 3-mas hdd-t kijavítani, viszont a 4-es hdd-n a helykiosztási állapot továbbra is tönkrement (degradálódott) volt.
5. A 4-es hdd-n kijavítottam a helykiosztási állapotot. Itt arra már nem emlékszem, hogy előtte, vagy csak a művelet után vettem ki a rossz hdd-t, de szerintem előtte.
6. Örültem magamnak, hogy megvannak az adataim.
7. Azóta egy másik nas-ra hyper backuppal mentem a legfontossabb adataim (képek).Vége!
Aki nem hiszi, járjon utána! -
Gyarmati_
senior tag
Én nem hinném, hogy az MM magyar vállalatának kellene helyt állnia a német vállalat helyett. Fura lenne. Mert akkor visszaélésre is lehetőséget adna. Hiszen a javíthatatlan terméket vagy cserélni kell, vagy vissza kell adni a pénzt. S erről a vevő dönt. A dolog végig gondolását rád bízom! (S nem csak 100.000-es nagyságrendű eszköz létezik, hanem több milliós is!) Belföldre természeténél fogva igaz, amit írtál.
En is úgy tudom hogy javítattni lehet, csere esetén viszont kint kell intézkedni.
-
sziszi-fuszi
senior tag
Én nem hinném, hogy az MM magyar vállalatának kellene helyt állnia a német vállalat helyett. Fura lenne. Mert akkor visszaélésre is lehetőséget adna. Hiszen a javíthatatlan terméket vagy cserélni kell, vagy vissza kell adni a pénzt. S erről a vevő dönt. A dolog végig gondolását rád bízom! (S nem csak 100.000-es nagyságrendű eszköz létezik, hanem több milliós is!) Belföldre természeténél fogva igaz, amit írtál.
-
Sanyi.mTs
addikt
Bocsi, de szóljál ha kapsz valahol 355-ért eurót! Mert a bankközi piacon is 360 fölött. Ráadásul nem ebből adódik az árkülönbség, hanem a kicsiny hazánkban alkalmazott világrekorder áfa miatt. A garanciális ügyintézés pedig meglehetősen problémás lehet, ha itt szeretnéd a garit érvényesíteni. A magyar forgalmazót nem kötelezhetik a garanciális igény érvényesítésére, hacsak a gyártóval nincs ilyen megállapodása.
Ha jól tudom, német MM-ben vett eszközöket lehet gariztatni magyar MM-ben.
-
sziszi-fuszi
senior tag
Bocsi, de szóljál ha kapsz valahol 355-ért eurót! Mert a bankközi piacon is 360 fölött. Ráadásul nem ebből adódik az árkülönbség, hanem a kicsiny hazánkban alkalmazott világrekorder áfa miatt. A garanciális ügyintézés pedig meglehetősen problémás lehet, ha itt szeretnéd a garit érvényesíteni. A magyar forgalmazót nem kötelezhetik a garanciális igény érvényesítésére, hacsak a gyártóval nincs ilyen megállapodása.
-
Peathee
senior tag
-
ZetorGumi
addikt
Nekem is a 918+, 920+ mozgatja a fantáziám inkább.

Így legalább megerősítést kaptam, hogy az jó választás lesz.
-
Arolotifar
őstag
-
#46824192
törölt tag
-
Patice
Topikgazda
Frissítettem a téma összefoglalót, betettem az elejére egy DSM7.0-ről szóló részt + linkeket.
Ha valamit esetleg hiányoltok belőle, akkor szóljatok nyugodtan!
-
gyugyo79
addikt
Mit tudtam elnézni?
Mindkettőt hibásnak jelezte. Emlékszem, mikor kivettem a hibás hdd-t és visszatettem a helyére az újat, és nem működött, be voltam csokizva, hogy minden adatom elveszett.
Miután betettem az 5. slotba az új hdd-t, a javítás már nem volt kiszürkülve, és meg tudtam javítani.
Ebben az állapotban egyébként még működő képes volt a nas, így végül első körben nem javítottam (miután kiderült, hogy egy sima hdd csere nem elég), hanem adatot mentettem.
Figyelj linkelj egy leírást, videót ahol mdadm al végig csinálják amit állítasz ("betettem az új hdd-t, és a 3-mas 4-es hibás hdd-k olvasható adataiból felépítette az új 3mas hdd-t." = 2 hibás hddből felépítenek 1 hibátlant) egy RAID5 -nél vagy Synologyn vagy bármin. 2db valóban hibás HDD -t maga a RAID5 nem állít, hogy le tud kezelni ...
A fenti képből például kb nem derül ki semmi azon túl, hogy a Synonak egy már nem aktuális felületén van hiba üzenet. Az sem, hogy amikor rádugtad a új HDD -t pld a 3. helyére azt jól dugtad e rá (mert ugye ez egy Xpeno) és nem azért nem tudtad pld javítani stb ...Még a Syno is büszke lenne arra ha tudná azt amit írsz és ráadásul ha tudná akkor pld a tárhely növelésre berakott nagyobb HDD -nél ha van hely biztos nem első körben cseréltetnék a HDD-t és nem a biztonságosabb előbb létrehozzuk az újon a másolatát és utána csere ... Nem inkább előző kivesz (raid degraded ) új berak raid újraépít = szerncsejáték mert az jobb ...
-
ArthurShelby
addikt
Ez szép mese, de valamit elnéztél max ...
A Syno SHR1 (4HDD-nél) = RAID5
A RAID5 az amit tud :
"A RAID 5 vezérlők a hibás meghajtó helyére betett új, üres meghajtót automatikusan fel tudják tölteni az eredeti adatokkal." wiki
Ha nem a "helyére" raknál hanem hozzá adnál egy + HDD-t a tömbhöz akkor már a rotating parity is 5 HDD -re kerülne elosztásra ha előtte 4-en (
Már persze ha engedne ilyet degraded mode -ban.) volt és ez 5. eltávolítása után meg vissza 4-re ha ilyet lehetne .Olyat nem tud a RAID5 -hogy rámutatsz egy a tömbön kívüli HDD-re, hogy erre pakoljon össze mindent ami az egyik raid tömben lévő HDD -n van pláne nem fogja 2 hibásról össze rakosgatni pláne a Synoban nincs ilyen ...
Szóval az szép és jó amit állítasz csak éppen a RIAD5 nem tudja és a Syno sem tudja. Speciális mentő szoftverrel ezt megcsinálhatod csak az lehet többe kerül mint egy SOHO Synology ...
Mit tudtam elnézni?
Mindkettőt hibásnak jelezte. Emlékszem, mikor kivettem a hibás hdd-t és visszatettem a helyére az újat, és nem működött, be voltam csokizva, hogy minden adatom elveszett.
Miután betettem az 5. slotba az új hdd-t, a javítás már nem volt kiszürkülve, és meg tudtam javítani.
Ebben az állapotban egyébként még működő képes volt a nas, így végül első körben nem javítottam (miután kiderült, hogy egy sima hdd csere nem elég), hanem adatot mentettem.
-
gyugyo79
addikt
+
Az első hozzászólásodat nézve. Ja és az alapján ha egyszer beállítottad már manuálisan a 16881 -et mint külső port ami a NAS 16881-re mutat akkor utána a 16881 foglalt lesz az UPnP nem fogja tudni beállítani meg kb más sem ezért nem is azt állítja be #71978 (62245) .Ha be tudod a portokat állítani és mint látom be tudod az UPnP -t ne használd ne engedélyezd a routereden. Kár vállalnod a használatával járó + kockázatot.
Tehát az első #71973 -ben lévő képen lévő beállításokból azt vedd ki és állítsd be manuálisan a port átirányítást (Később láttam, hogy jól le is ellenőrizted nyitva van e).
A BT protokol kódolást rakd automatikusra ha Magyarországról vagy olyan helyről / helyen használod ahol nem kell, kötelező a kódolás. Úgy olyan kliensekkel is beszél majd a tied akiknél ez nincs bekapcsolva meg olyanokkal is akiknél be van ...A DHT -t látom azóta már kínodba bekapcsoltad azt kapcsold ki vissza ha használsz olyan oldalt ahol számít a feltöltési mennyiség + nem mellesleg szeretnéd, ha a kliensedben látható meg egyezzen az oldalon láthatóval.
-
gyugyo79
addikt
Tesztből a megosztási arány eléri ... 0 -át rakd 1000000 -e pld. (tudom, hogy mind a 2 feltétel esetén kéne csak rögtön leállni a seednek, de azért nézd meg hátha)
-
gyuri81
veterán
Kevés párhuzamosan aktív torrent van engedélyezve. E mellé amennyire jól emlékszem állítottál egy maximum 1 MB/s -es feltöltési limitet is. A kettő együtt már tud hasonlót okozni ...
Meg persze az is lehet, hogy soka seed -elik, kevesen húzzák illetve olyanok, akik nem tudnak jobban tölteni ...
Azóta már 0-ra vettem a feltöltést...
Nem csak letöltések számát lehet maximalizálni? Az aktív torrenteket is? Na ilyen nem találtam a DS-ben... -
gyugyo79
addikt
Nem.
Szóval a felállás 4db hdd, shr, btrfs. Első körben hardver hibás lett a 3-mas hdd-m, amit nem siettem kicserélni, majd a 4-es hdd-n is sérültek az adatok.
Hiába vettem ki a hibás 3-masat, és tettem a be helyére az új hdd-t, összeomlott a kötet, nem tudta javítani (értelemszerűen ugyanez volt a 4-esnél is). A megoldás az lett, hogy az 5. slotba (ami nagy mák, hogy volt) betettem az új hdd-t, és a 3-mas 4-es hibás hdd-k olvasható adataiból felépítette az új 3mas hdd-t. Majd a rossz hardverhibás hdd-t kivéve (de ezt nem lett volna muszáj) tudtam kijavítani a 4-es hdd-t.Ez szép mese, de valamit elnéztél max ...
A Syno SHR1 (4HDD-nél) = RAID5
A RAID5 az amit tud :
"A RAID 5 vezérlők a hibás meghajtó helyére betett új, üres meghajtót automatikusan fel tudják tölteni az eredeti adatokkal." wiki
Ha nem a "helyére" raknál hanem hozzá adnál egy + HDD-t a tömbhöz akkor már a rotating parity is 5 HDD -re kerülne elosztásra ha előtte 4-en (
Már persze ha engedne ilyet degraded mode -ban.) volt és ez 5. eltávolítása után meg vissza 4-re ha ilyet lehetne .Olyat nem tud a RAID5 -hogy rámutatsz egy a tömbön kívüli HDD-re, hogy erre pakoljon össze mindent ami az egyik raid tömben lévő HDD -n van pláne nem fogja 2 hibásról össze rakosgatni pláne a Synoban nincs ilyen ...
Szóval az szép és jó amit állítasz csak éppen a RIAD5 nem tudja és a Syno sem tudja. Speciális mentő szoftverrel ezt megcsinálhatod csak az lehet többe kerül mint egy SOHO Synology ...
-
ArthurShelby
addikt
A lényeg:
A rossz HDD -t ami nem volt már a raidben akár rögtön kivehetted volna. Az, hogy a helyére raktad volna a jó HDD-t amivel a RAID tömb helyre van állítva vagy egy üres slotba semmin sem változtatott hisz az a HDD már nem volt a RAID tömb része.Biztos, hogy első a leromlott RAID tömb helyreállítása.
Nem.
Szóval a felállás 4db hdd, shr, btrfs. Első körben hardver hibás lett a 3-mas hdd-m, amit nem siettem kicserélni, majd a 4-es hdd-n is sérültek az adatok.
Hiába vettem ki a hibás 3-masat, és tettem a be helyére az új hdd-t, összeomlott a kötet, nem tudta javítani (értelemszerűen ugyanez volt a 4-esnél is). A megoldás az lett, hogy az 5. slotba (ami nagy mák, hogy volt) betettem az új hdd-t, és a 3-mas 4-es hibás hdd-k olvasható adataiból felépítette az új 3mas hdd-t. Majd a rossz hardverhibás hdd-t kivéve (de ezt nem lett volna muszáj) tudtam kijavítani a 4-es hdd-t. -
dkess
őstag
Kevés párhuzamosan aktív torrent van engedélyezve. E mellé amennyire jól emlékszem állítottál egy maximum 1 MB/s -es feltöltési limitet is. A kettő együtt már tud hasonlót okozni ...
Meg persze az is lehet, hogy soka seed -elik, kevesen húzzák illetve olyanok, akik nem tudnak jobban tölteni ...
-
gyuri81
veterán
Szerintetek miért van az, hogy alig szedik tőlem a torrenteket? Kb a 20 seed-elendő torrentem áll, néha néha ugrik fel 1-1 upload...15kb es 800kb között( Sokak által seed-elteket töltők vissza)
-
gyugyo79
addikt
Írtam is, hogy az a jó, amit te írtál, amit én írtam csak extra eset (jeleztem hogy extrém esetben ilyen is előfordulhat).
Nálam (ha jól emlékszem) mikor betettem a plusz hdd-t első körben a rossz hdd-t javította, majd a sérült adatosat (itt már ki is vettem a rossz hdd-t, és újra rámentem a javításra, talán paritás konzisztencia ellenőrzés volt).A lényeg:
A rossz HDD -t ami nem volt már a raidben akár rögtön kivehetted volna. Az, hogy a helyére raktad volna a jó HDD-t amivel a RAID tömb helyre van állítva vagy egy üres slotba semmin sem változtatott hisz az a HDD már nem volt a RAID tömb része.Biztos, hogy első a leromlott RAID tömb helyreállítása.
-
ArthurShelby
addikt
Mivel nem írta pontosan, hogy már leromlot a raid állapota (meg lemezek száma) vagy csak észrevette a hogy van egy rossz HDD (amit még nem dobott ki raid tömbből) ez az univerzálisan jó válasz , mert amúgy a jó HDD-t hozzáadva ("hozzá kell adni az új lemezt") és utána kivéve a rosszat lesz egy leromlott RAID tömbje ugye ...
Az elég nyilvánvaló, hogy bárhol lehet slot ügyileg amivel javítjuk a leromlott tömböt, hisz többek közt a hot spare sem működne egyébként (De ha már nincs a raidben egy HDD mert kidobódott kb tök feleslegesen tartjuk bent a NAS -ban) ...
Te is elsőnek hozzáadtál egyet amivel a már leromlott tömböt javítottad de a megsérült adatos HDD-t már biztos nem így cserélted ugye ....
Írtam is, hogy az a jó, amit te írtál, amit én írtam csak extra eset (jeleztem hogy extrém esetben ilyen is előfordulhat).
Nálam (ha jól emlékszem) mikor betettem a plusz hdd-t első körben a rossz hdd-t javította, majd a sérült adatosat (itt már ki is vettem a rossz hdd-t, és újra rámentem a javításra, talán paritás konzisztencia ellenőrzés volt). -
Statikus
senior tag
-
Patice
Topikgazda
Gari ügyben szerintem érdeklődj a Neon Multimédia Kft. - nél, ez a cég a hivatalos magyar forgalmazó.
-
dkess
őstag
Szia,
Igen, a Magyarországon vásárolt NAS -okban is benne vannak a "más nyelvek" - hasonlóképpen gondolom ez a Németországban vásárolt NAS -okkal sincsen másképpen ...
-
Peathee
senior tag
Sziasztok,
Én sokat vagyok idén Németországban. Itt jóval olcsóbbak a NAS-ok (920-ast vagy a 1520-ast venném)
Ezekben is benne lehet a magyar nyelv? Illetve a garancia érvényes lehet itthon is? -
gyugyo79
addikt
Normál esetben az előttem szóló hozzászólás a mérvadó. Nálam viszont volt olyan is, hogy 1 hdd tönkre ment (hardver hiba), de egy második hdd-n megsérült az adat(extra eset, illetve nem cseréltem időben az első hdd-t), és csak úgy tudtam javítani, hogy előbb adtam hozzá az újat, és utóbb vettem ki a rosszat (nekem mákom volt, mert volt még plusz egy hdd slot).
Mivel nem írta pontosan, hogy már leromlot a raid állapota (meg lemezek száma) vagy csak észrevette a hogy van egy rossz HDD (amit még nem dobott ki raid tömbből) ez az univerzálisan jó válasz , mert amúgy a jó HDD-t hozzáadva ("hozzá kell adni az új lemezt") és utána kivéve a rosszat lesz egy leromlott RAID tömbje ugye ...
Az elég nyilvánvaló, hogy bárhol lehet slot ügyileg amivel javítjuk a leromlott tömböt, hisz többek közt a hot spare sem működne egyébként (De ha már nincs a raidben egy HDD mert kidobódott kb tök feleslegesen tartjuk bent a NAS -ban) ...
Te is elsőnek hozzáadtál egyet amivel a már leromlott tömböt javítottad de a megsérült adatos HDD-t már biztos nem így cserélted ugye ....
-
oroszlan12
tag
Sziasztok! FTP elérésevel vannak problémák. 7 Dsm van fent.
Port nyitás megvolt, engedélyek megadva (azt hiszem minden ami kell).
De sehogy sem tudom elérni az ftp megosztást.
Tudna vki segíteni!? -
fecke78
senior tag
-
Arolotifar
őstag
-
dkess
őstag
Még van olyan, ami nincs meg?
Amennyire jól emlékszem, akkor a negyedik évadból vadászik még pár részre ...
-
Arolotifar
őstag
-
Magnat
veterán
Nekem a gyári 2 gigás mellett egy 1600-as 8-as van a 718+-ban, szépen mennek egymás mellett.
-
Magnat
veterán
És mind a 378 ebook?
Az nem lenne legális, linux disztrókat gyűjtök
-
fecke78
senior tag
918+ ban 1866mhz es ram van ?
megprobàlkozok ram frisitéssel 2x8 gb 1600 mhz est is rakhatok bele ha jól sejtem , nem történik semmi számottevő tragédia ?
talàltam kingstin hyperx-et 1866 ban ,megprobàlom azt -
ArthurShelby
addikt
Sziasztok!
Btrfs fájlrendszerű RAID5, vagy SHR esetén HDD hibát lehet javítani a remove/add módszerrel, vagy előbb hozzá kell adni az új lemezt? Egy régebbi írásban olvastam, hogy csak add/remove sorrenddel lehet újraépíteni, de ott nem Synology-ról értekeztek. Talán tudja valaki a naprakész választ?Normál esetben az előttem szóló hozzászólás a mérvadó. Nálam viszont volt olyan is, hogy 1 hdd tönkre ment (hardver hiba), de egy második hdd-n megsérült az adat(extra eset, illetve nem cseréltem időben az első hdd-t), és csak úgy tudtam javítani, hogy előbb adtam hozzá az újat, és utóbb vettem ki a rosszat (nekem mákom volt, mert volt még plusz egy hdd slot).
-
gyugyo79
addikt
Sziasztok!
Btrfs fájlrendszerű RAID5, vagy SHR esetén HDD hibát lehet javítani a remove/add módszerrel, vagy előbb hozzá kell adni az új lemezt? Egy régebbi írásban olvastam, hogy csak add/remove sorrenddel lehet újraépíteni, de ott nem Synology-ról értekeztek. Talán tudja valaki a naprakész választ?Mindegy igazából, hogy btrfs vagy ext4. Kiveszed a rosszat berakod a jót és javítod a RAID -et.
https://kb.synology.com/en-af/DSM/help/DSM/StorageManager/storage_pool_repair?version=6#degraded -
nor.bert
csendes tag
Sziasztok!
Btrfs fájlrendszerű RAID5, vagy SHR esetén HDD hibát lehet javítani a remove/add módszerrel, vagy előbb hozzá kell adni az új lemezt? Egy régebbi írásban olvastam, hogy csak add/remove sorrenddel lehet újraépíteni, de ott nem Synology-ról értekeztek. Talán tudja valaki a naprakész választ? -
ArthurShelby
addikt
-
#46824192
törölt tag
Az valós lenne ,hogy sem ios , sem androidon egyszerűen nem kapcsolódik sem a drive sem a ds file?
Már 3x átnyálaztam minden beállítást, de kb az appoknak mint ha a nas nem is létezne.Hiba,hiba,hiba
Mivel sok reményt nem fűzök így ezekhez, tudtok mondani appot ios-re webdav-hoz? Androidon nálam a cx file explorer a best. Légezik ebből ios verzió?
-
Multibit
nagyúr
És mind a 378 ebook?
Nem, linux iso
-
ArthurShelby
addikt
-
Magnat
veterán
-
Arolotifar
őstag
-
gyuri81
veterán
Valaki tudna nekem torrent seed-ben segíteni?
Egyszerűen nem akar visszatölteni...köszönöm! -
Syl
nagyúr
-
dkess
őstag
Igen, megnéztem, egyezik a Whats my IP oldal által és a router által az IP
mutatom a többi képet:
továbbra sem tölt vissza...
(Nemrég a coreelec box-on ment szépen a torrent, ha kinyitottam az adott portot...)Estleg nincs kedve valakinek Teamviewer-hez? Hátha gyorsabban rájön a hibára

Szerk.: Nem ide.
-
dkess
őstag
-
gyuri81
veterán
Tulajdonképpen azért mindegy, hogy be van kapcsolva az UPnP vagy nincs, mert a routeren az egy kézzel létrehozott szabály. Ez látszik is egyértelműen a router -es felület képén ... Egyébként rosszul is van rögzítve ... Két megoldás van:
- UPnP vissza, a NAS -on meg végigviszed a 'Router beállítása' gombbal kezdeményezett folyamatot,
- javítod a kézzel létrehozott szabályodat a routeren. A külső port legyen ugyanaz, mint a belső.@Boss81, #71993
Mindig érdekelt ennek a 1000 vagy akár többezer torrent -et kell seed -ben tartani dolognak a pszichológiája. Erről ejtenél pár szót?
Ugye egy sima PC -vel (azaz nincs éjjel-nappal tolva) 50 torrent -el már top 5000 környékén (vastagon 'Elite' rang) lehet lenni a virágboltos oldalon ...
-
Elemental
addikt
-
dkess
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
72100 - 72001
101818 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 71901 71900 - 71801 71800 - 71701 71700 - 71601 71600 - 71501 71500 - 71401 71400 - 71301 71300 - 71201 71200 - 71101 71100 - 71001 71000 - 70901 70900 - 70801 70800 - 70701 70700 - 70601 70600 - 70501 70500 - 70401 70400 - 70301 70300 - 70201 70200 - 70101 70100 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Gyúrósok ide!
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- Formula-1
- EAFC 26
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Elektromos autók - motorok
- Le Mans Ultimate
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Windows 11
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

).

, de azt mondják ott csak linux iso fájlok vannak
Amíg nem volt NAS a háznál, örültem, ha benne voltam az 50 ezerben 🙃


)
