Hirdetés
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Apple MacBook
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Vezetékes FEJhallgatók
-
50100 - 50001
101754 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 51901 51900 - 51801 51800 - 51701 51700 - 51601 51600 - 51501 51500 - 51401 51400 - 51301 51300 - 51201 51200 - 51101 51100 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 49901 49900 - 49801 49800 - 49701 49700 - 49601 49600 - 49501 49500 - 49401 49400 - 49301 49300 - 49201 49200 - 49101 49100 - 49001 49000 - 48901 48900 - 48801 48800 - 48701 48700 - 48601 48600 - 48501 48500 - 48401 48400 - 48301 48300 - 48201 48200 - 48101 48100 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-12-07 18:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
lewisfm
aktív tag
Nekem egy DS118-ra van csatlakoztatva USB-n keresztül egy 2 TB WD Elements HDD, amit előtte egy Windows-os laptopra csatlakoztatva NTSF-re formáztam, s a NAS vígan kezeli.
Mondjuk direkt sebességet nem mértem, de nem tűnik lassúnak.
Úgy rémlik, higy amikor erről a HDD-ről másoltam a belső HDD-re ugyan olyan gyors volt, mint amikor a Windows-os laptophoz volt kapcsolva.Most erre a HDD-ra dolgozik a Hyper Backup.
-
kissdani
senior tag
Sziasztok. Egy távoli elérést szeretnék valahogy megoldani a ds918+ nassal. Az adataim külföldről pc-n vagy telefonon szeretném elérni filmet nézni róla esetleg. Megoldható valahogy? Ha igen segitene valaki hogy milyen progival és mi kell hozzá?
Köszönöm. -
Borisz76
nagyúr
Belépsz a PC-n a NAS webes felületére.
Elindítod a File Station-t.
" Leteszed kicsibe "....a főmenü ikonja melletti sávon rákattintasz.Ezt követően újból elindítod a File Station-t az ikonjával.
A felső sávban 2X jelenik meg !!!
Ezt követően lehet méretezni és egymás mellé tenni az ablakokat.
Innentől kezdve úgy tudod használni mint a PC-n a Total Commander-t.Egyik ablakban megkeresed azt amit szeretnél másolni / mozgatni.
Másik ablakban pedig elvégzed a beillesztést.
A NAS-ra kötött külső USB-s lemezeket is mutatja....ugyanezzel a módszerrel tudsz másolni NAS-ról a külső lemezre.
Pár kép, hogy mire is gondolok :
Az usb-s lemezt is fel lehet csatolni a Windows-ban.
A Total Commander is látja :Pl. : Z meghajtó
-
VGYke
addikt
-
Borisz76
nagyúr
-
VGYke
addikt
Amennyiben már rámásoltad a filmeket minek leformázni?

A NAS (DSM) képes kezelni a külső lemezen lévő NTFS fájlrendszert.
(Elvileg auto mount-al felmountolódik egy usbshare[number] mappába, ha rádugod a diszket az USB portra.)Köszönöm válaszod!
Kérdésemim:
* Mi a NAS szempontból javasolt formátum egy külső (USB3) HDD-nek?
* Hogyan tudom formázni a külső HDD-t NAS-ra csatlakoztatva? -
claire78
senior tag
Neked és mindenkinek: szereztem kölcsönbe egy Techson 53030 típusú kamerát, sehol nincs a támogatási listán és hibátlanul működik. Szóval bátran lehet próbálkozni.
Nagyon szuper ez a funkciója is a NASnak. 👍😃 -
Pékmester
tag
Rájöttem, hogy a cloud server station a ludas. egyelőre kikapcsoltam, lehet, hogy másik sync progi kellene
-
Pékmester
tag
-
maszati
tag
Xpen, vagy még inkább plex topikba tedd fel, több szerencse lesz valszeg

Elsőre nézd meg mit csinál a plex. Inditod, és a webes felületen bármiről megnézve jobb felső sarok szivritmus jel, ott mutatja mit játszik és hogy. Ha transzkodol akkor tud ilyen proci terhelést. A kötet terhelés meg y, ha arról megy a torrent is lehet azzal együtt már megmakkan.
Köszönöm a segítséget.
Negyed órát lejátsza szépen közvetlen adatfolyamból, és utána átmegy transzkódolásba. Sokat segítettél, mert nem tudtam hogy így írja a plex h mit is csinál pontosan
De mitől lehet, hogy negyed olykor fél órán át jó és egyszer csak gondol egyet és nekilát traszkódololni? -
olajbogyo
aktív tag
QuickConnect csak engem szívat? Eddig minden rendben volt ma meg nem csatlakozik be a nasra távolról.
Szia!
Ma én is kaptam egy mailt a Syno-tól, hogy aszongya.....
"Tisztelt felhasználó!
A(z) xxy.synology.me gazdagéppel a kapcsolat 2019-04-04 12:50:02 +02:00 óta megszakadt Kérjük, ellenőrizze DiskStation készüléke hálózati kapcsolatát, és gondoskodjon róla, hogy engedélyezve legyen a DDNS-szolgáltatás.
Szívélyes üdvözlettel:
Synology AccountItthon nézem, hogy a synology.me előtti "gazdanevét átírta valaki???!!, de hogy ki arról fingom sincs....Ezért a DS get alkalmazással, és minden mással hiába is próbáltam belépni, nem lehetett....(csatl.hiba)
Vissza állítottam az eredeti gazdanévre, és csatl.ellenőrzése után újra aktív, és megy is minden megint. Mi történt az éterben....?Mindezek után, most ez jött tőlük:
Tisztelt felhasználó!
Gratulálunk! Az ön DiskStation készüléke sikeresen csatlakozott rendszerünkhöz, és kapcsolata a(z)
xxy.synology.me gazdagéppel 2019-04-04 16:48:01 +02:00 óta újraindult.Szívélyes üdvözlettel:
Synology Account -
Borisz76
nagyúr
-
Mano66
senior tag
Sziasztok.
Ezt a beírást kapom a NAS-tól a DS-ben : " eszköz 1 (SHR, btrfs) kötetének kapacitása alacsony ".
Kezd betelni a hdd ? -
lewisfm
aktív tag
De van.
A sorozatokat külön mappába kell tárolni (/video/TV_Show) vagy a /video/<valami_mappanev> mappát csinálsz, amire be kell állítani a "Videó típusa" "TVmműsor" beálíltást:Továbbá a sorozatok fájlneveiben benne kell lenni egy ilyen mintának:
*S01E01*
pl. Friends.S03E02.720p.BluRay.x264.Hun.Eng-HHD.mkvEz azt jelenti hogy harmadik évad, s azon belül a második epizód.
Ez egy elég jó leírás, hogy hogyan is érdemes elnevezni a videó fájlokat:
[link]Megjegyzés:
A Video Station-ben azért érdemes saját "Könyvtárakat" (figyelem Video Station virtuális könyvtár és nem a tárhelyen lévő mappáról van szó) létrehozni, s abba felvenni a fizikai mappákat, mert akkor ezeknek a Video Station könyvtáraknak a Video Station-ben lehet állítani a jogosultságát is! -
tibi3650
tag
A Calendar alkalmazásnak az adatait hogy tudom biztonsági menteni? Hyper Backup-ban maga az alkalmazást lehet menteni, de ez a belevitt adatokat is menti vagy csak maga az alkalmazást?

-
JoceeHunt
őstag
-
Ghost84
aktív tag
Sziasztok!
Nincs arra valami mód, hogy a DS video rendesen kezelje a sorozatokat?
-
Tamarel
senior tag
Sziasztok DS Get aékalmazás egy ideje nem elérhető már iPhone-ra. Nincs benn a storeban közel egy éve már. Helyette esetleg valamit tudtok ajanlani amivel iPhonról távolról lehet hozzáadni a download stationhöz feladatokat?
DS Mobile
-
#29810560
törölt tag
Sziasztok! DS218+: plusz 1db HDD rádugása előtt, csatlakoztattam hozzá egy USB3-as külső MyPasspoort (vagy mi) HDD-t, ami NTFS.
Rá szeretném másolni a belső HDD-n lévő filmeket. (Pontosabban már rámásoltam, PC alatt)
Mi a javasolt procedúra?
NAS "felületen":Töröljem a külső USB3 HDD tartalmát, formázza a NAS, de mire is, aztán másoljam rá a filmeket? Tudtok útba igazítást adni?Amennyiben már rámásoltad a filmeket minek leformázni?

A NAS (DSM) képes kezelni a külső lemezen lévő NTFS fájlrendszert.
(Elvileg auto mount-al felmountolódik egy usbshare[number] mappába, ha rádugod a diszket az USB portra.) -
VGYke
addikt
Sziasztok! DS218+: plusz 1db HDD rádugása előtt, csatlakoztattam hozzá egy USB3-as külső MyPasspoort (vagy mi) HDD-t, ami NTFS.
Rá szeretném másolni a belső HDD-n lévő filmeket. (Pontosabban már rámásoltam, PC alatt)
Mi a javasolt procedúra?
NAS "felületen":Töröljem a külső USB3 HDD tartalmát, formázza a NAS, de mire is, aztán másoljam rá a filmeket? Tudtok útba igazítást adni? -
Szaszabond
aktív tag
Sziasztok DS Get aékalmazás egy ideje nem elérhető már iPhone-ra. Nincs benn a storeban közel egy éve már. Helyette esetleg valamit tudtok ajanlani amivel iPhonról távolról lehet hozzáadni a download stationhöz feladatokat?
-
Pékmester
tag
sziasztok!
Synology Cloud Station Driveot használok a NAS-sal való szinkronizálársa. Ha újratelepítem a Windowst, ezáltal ezt a programot is, akkor újból végigfuttatja a szinkronizálást? Ami marha sok idő, mert újból másolgatja a sok ezer fájlt.
-
macimeister
aktív tag
-
Borisz76
nagyúr
QuickConnect csak engem szívat? Eddig minden rendben volt ma meg nem csatlakozik be a nasra távolról.
Én minden nap használom a DSGet alkalmazást letöltésre , távolról, QC-t segítségével.
Ma sem volt gond.Utoljára ma 15.20 körül használtam....akkor még ment.
Itthon a PC-ről intézem a tölteni valót....nem néztem azóta. -
macimeister
aktív tag
QuickConnect csak engem szívat? Eddig minden rendben volt ma meg nem csatlakozik be a nasra távolról.
-
Borisz76
nagyúr
-
#56573440
törölt tag
-
Borisz76
nagyúr
Xpen, vagy még inkább plex topikba tedd fel, több szerencse lesz valszeg

Elsőre nézd meg mit csinál a plex. Inditod, és a webes felületen bármiről megnézve jobb felső sarok szivritmus jel, ott mutatja mit játszik és hogy. Ha transzkodol akkor tud ilyen proci terhelést. A kötet terhelés meg y, ha arról megy a torrent is lehet azzal együtt már megmakkan.
Jó lenne azt is tudni, hogy hány lemez és milyen RAID kötet ?
-
#56573440
törölt tag
Sziasztok.
Van egy épített vasam. J3455B-ITX alapokon. 4GB rammal, és mostanában kezdte ez azt csinálni, hogy a a filmet egy idő után elkezdi pufferelni. Plexen keresztül használom okostévével. És most csak a teszt miatt leszedtem egy 4k filmet a HD helyett. Kb 15 percig játszotta le 80-90MB/sec olvasással megterhelve a winyót ami 100%on ki is volt akadva, de ugyan így kiakad 40-50MB/sec HD filmnél is
nem értem, de ilyenkor még szépen megy a film. És egyszer csak Proci 10-12%-ról 98-99%-ra kiakad és úgy is marad a ram 50%-ról 70-75%-ra, és Nagyon gyakran megáll pufferelni. Lehetséges kogy kevés neki a proci? Vagy ha alá vágok még némi ramot akkor jó lehet?Foglalt: 480 MB
Használt: 2,6GB
Puffer: 7,2MB
Gyorsítótárazott: 815MB
Szabad: 108MBXpen, vagy még inkább plex topikba tedd fel, több szerencse lesz valszeg

Elsőre nézd meg mit csinál a plex. Inditod, és a webes felületen bármiről megnézve jobb felső sarok szivritmus jel, ott mutatja mit játszik és hogy. Ha transzkodol akkor tud ilyen proci terhelést. A kötet terhelés meg y, ha arról megy a torrent is lehet azzal együtt már megmakkan.
-
maszati
tag
Sziasztok.
Van egy épített vasam. J3455B-ITX alapokon. 4GB rammal, és mostanában kezdte ez azt csinálni, hogy a a filmet egy idő után elkezdi pufferelni. Plexen keresztül használom okostévével. És most csak a teszt miatt leszedtem egy 4k filmet a HD helyett. Kb 15 percig játszotta le 80-90MB/sec olvasással megterhelve a winyót ami 100%on ki is volt akadva, de ugyan így kiakad 40-50MB/sec HD filmnél is
nem értem, de ilyenkor még szépen megy a film. És egyszer csak Proci 10-12%-ról 98-99%-ra kiakad és úgy is marad a ram 50%-ról 70-75%-ra, és Nagyon gyakran megáll pufferelni. Lehetséges kogy kevés neki a proci? Vagy ha alá vágok még némi ramot akkor jó lehet?Foglalt: 480 MB
Használt: 2,6GB
Puffer: 7,2MB
Gyorsítótárazott: 815MB
Szabad: 108MB -
claire78
senior tag
Találkozott már vki olyannal, hogy a NAS-ra kötött Sharkoon dokkoló időközönként "lerohasztja" a rendszert?
Erőforrásfigyelő meg sem nyílik, "Csatlakozás nem sikerült, ellenőrizze hálózati beállításait", fájlműveletek szinte megállnak és a rákötött HDD-ék nem elérhetőek.
Újraindítva a dokkolót újra megy tökéletesen. Kb. fél éve működött, minden hiba nélkül.
Support? -
gyugyo79
addikt
A Plex nem tartalom szolgáltató mint írtam semmit sem biztosítanak ők csak, hogy elérd a sajátod tehát azt amid van vagy amihez van előfizetésed pld Tidal (nem plex pass hanem Tidal előfizetéssel).
Azt, hogy XY esetleg pénzért ad a saját szerveréhez hozzáférést ahhoz a Plexnek semmi köze, ha ilyet láttál volna hirdetni valahol. Meg ahhoz a kliensnek plex pass se kell igazán...
-
gyugyo79
addikt
Tartalmat nem kapsz pluszt( vagyis kompket filmeket,sorozatokat,zenéket nem de pld trailer meg hasonló igen de linkelem a listát ott majd látod mit ad ) ! Ezek vannak érte.
Én pld a HW kódolás, plex home-al jobban állítható felhasználó jogosultság miatt vettem meg és ezek mellet elbohóckodok a pvr résszel is ami csak így beállítható -használható de kell saját tuner.
A klienseket akkora már megvettem pld magamnak de a család többi tagjának pld nem kellet ...Nem csak előfizetés van amúgy meg is lehet venni.
Amúgy akiknek van azok nem tudom mennyire szokták a Perks részt nézni de most:
"20% off WD products through the end of June 2019 on the WD Europe store."
Magyarország is benne van a listában. De én is csak most láttam többet nem tudok. -
JoceeHunt
őstag
Tartalmat nem kapsz pluszt( vagyis kompket filmeket,sorozatokat,zenéket nem de pld trailer meg hasonló igen de linkelem a listát ott majd látod mit ad ) ! Ezek vannak érte.
Én pld a HW kódolás, plex home-al jobban állítható felhasználó jogosultság miatt vettem meg és ezek mellet elbohóckodok a pvr résszel is ami csak így beállítható -használható de kell saját tuner.
A klienseket akkora már megvettem pld magamnak de a család többi tagjának pld nem kellet ...Nem csak előfizetés van amúgy meg is lehet venni.
Azt hittem filmeket is kapok érte. Láttam hogy Lifetime vásárlás is van azért gondolkodtam el rajta, nem eget-verően magas ha lenne film. A zenékkel mi a helyzet? Új zenék is vannak vagy inkább csak X éven túliak?
(#50064) WaterWave: köszi, bár a live TV sem tudom micsoda

-
gyugyo79
addikt
Tartalmat nem kapsz pluszt( vagyis kompket filmeket,sorozatokat,zenéket nem de pld trailer meg hasonló igen de linkelem a listát ott majd látod mit ad ) ! Ezek vannak érte.
Én pld a HW kódolás, plex home-al jobban állítható felhasználó jogosultság miatt vettem meg és ezek mellet elbohóckodok a pvr résszel is ami csak így beállítható -használható de kell saját tuner.
A klienseket akkora már megvettem pld magamnak de a család többi tagjának pld nem kellet ...Nem csak előfizetés van amúgy meg is lehet venni.
-
WaterWave
veterán
-
JoceeHunt
őstag
-
WaterWave
veterán
-
#56573440
törölt tag
Nálam online és offline is jó. Asszony otthon mesézik gyerekkel, én cégtől nézek épp háttérben, teljesen jó
-
WaterWave
veterán
Nálatok működik a Plex? Nem nyultam hozzá, de új lapot ha behozom, akkor csak tölt - tölt és semmi..
Ujraindítottam már a nast is meg a plex alkalmazást is. Azt se írja, hogy a lap nem jeleníthető meg, csak tölt. -
Patice
Topikgazda
Ha szeretnél Docker-t használni, vagy virtualizálni a NAS-on, akkor azon a köteten, amiről ezek futnának, már jobb választás a btrfs. Ha ezek nincsenek tervben, akkor teljesen jó az ext4 is.
-
#56573440
törölt tag
-
amulet
senior tag
Sziasztok, van valami olyan lehetőség a csomagkezelésben hogy ki tudjam váltani a dropboxot ios, osx és win gépeket?
A dropbox korlátozás most betett nekem azzal hogy lecsökkentette a 3 elérést 🙁 -
Valkűr
addikt
Sziasztok! Nekem olyan kerdesem lenne, h mi hatrany vagy előny származik abbol h nekem nem btrfs hanem ext4- be van allitva a merevlemezek?
-
VGYke
addikt
Nem fog kérdezni semmit.
A lemezkezelőben jelzi csak, hogy van egy használaton kívüli HDD a fiókban.Ha tényleg a meglévő SHR kötetet szeretnéd bővíteni akkor :
Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez
Innentől gyerekjáték....és hosszú folyamat.
Légy türelemmel.Még egyszer írom : nem nő a tárhelyed , tükrözi az adatokat!
Köszönöm! Igen, a biztonságra gyúrok, remélem sikerül...
-
Borisz76
nagyúr
Szia! Köszönöm. Az 1. megoldást szeretném és jelenleg:

Végig olvastam az összes cikkedet, de mégis, inkább a művelet előtt kérdezek, mint sem hogy valamit elrontsak.
Szóval onnantól hogy beteszem a 2. HDD-t, bekapcsolom a NAS-t, adminként belépek, mit fogok látni, mi fog történni, mit kell elindítanom, vagy ha kérdez, mit kell válaszolnom?Nem fog kérdezni semmit.
A lemezkezelőben jelzi csak, hogy van egy használaton kívüli HDD a fiókban.Ha tényleg a meglévő SHR kötetet szeretnéd bővíteni akkor :
Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez
Innentől gyerekjáték....és hosszú folyamat.
Légy türelemmel.Még egyszer írom : nem nő a tárhelyed , tükrözi az adatokat!
-
VGYke
addikt
Szia.
Attól függően, hogy mit szeretnél.....2 megoldás létezik.
1, A meglévő kötetet bővíted.
Ekkor nem nő a tárhely, tükrözi az adatokat a rendszer.
Ez csak akkor működik ha az első kötet SHR.2, Új kötetet hozol létre.
Ekkor a 2 lemez 2 db külön köretként jelenik meg.Szia! Köszönöm. Az 1. megoldást szeretném és jelenleg:

Végig olvastam az összes cikkedet, de mégis, inkább a művelet előtt kérdezek, mint sem hogy valamit elrontsak.
Szóval onnantól hogy beteszem a 2. HDD-t, bekapcsolom a NAS-t, adminként belépek, mit fogok látni, mi fog történni, mit kell elindítanom, vagy ha kérdez, mit kell válaszolnom? -
Dolphine
addikt
Igen automatikusan kell, de ez az SSDP nem egészen erre vonatkozik csak azért írtam ezt mert az 5 másodperc +/- jelentéktelen de írhattam volna 1-et is viszont ez egy olyan beállítás ami miatt újra indítja a service -t így 100%, hogy az új adatokat küldi már át a TV-nek miután kapcsolódtak. De pld a jelen esetben, hogy majd ha hazamész érdekel csak az eredmény ez jó esetben szükségtelen....
Dolphine
Elvileg igen de gyakorlati tapasztalatom 0Ráfrissítettem és eddig minden OK. Legalábbis amire én használom!

-
Borisz76
nagyúr
Sziasztok! Jelenleg 1db HDD (SHR) van a NAS-ban, de van még egy ikertestvére zacskóban.
Leírás szerint, fogalmam sincs mit műveltem már az első HDD behelyezésekor. Most szeretném a második HDD-t is bele tenni és Synologgy RAID (SHR?) kötetet létrehozni.
Mire számítsak ha beleteszem a második HDD-t és bekapcsolom a NAS-t? Mik legyenek az első lépések.
Még soha nem csináltam és nem akarom elcseszni, vagy benézni valamit.Szia.
Attól függően, hogy mit szeretnél.....2 megoldás létezik.
1, A meglévő kötetet bővíted.
Ekkor nem nő a tárhely, tükrözi az adatokat a rendszer.
Ez csak akkor működik ha az első kötet SHR.2, Új kötetet hozol létre.
Ekkor a 2 lemez 2 db külön köretként jelenik meg. -
Krisz26
tag
Sziasztok!
Tapasztaltatok már olyat, hogy minden előzmény nélkül összeomlott egy kötet a nas-on? Nekem egy synology ds118 nasom van, megfigyelő rendszerhez és tegnap elkezdett sípolni. Majd amikor megpróbáltam bejelentkezni, akkor újratelepítést kért. Ezt megcsináltam kétszer, de újra összeomlott. Ma újra megpróbáltam és a második telepítés után egyelőre újra működik. Mi lehet a gond? Winchesterre lehet írni, olvasni, nem kattog. Ilyen még nem volt, fél éve hibátlanul ment ebben a konfigurációban. Köszi előre is a válaszokat!
-
gyugyo79
addikt
Igen automatikusan kell, de ez az SSDP nem egészen erre vonatkozik csak azért írtam ezt mert az 5 másodperc +/- jelentéktelen de írhattam volna 1-et is viszont ez egy olyan beállítás ami miatt újra indítja a service -t így 100%, hogy az új adatokat küldi már át a TV-nek miután kapcsolódtak. De pld a jelen esetben, hogy majd ha hazamész érdekel csak az eredmény ez jó esetben szükségtelen....
Dolphine
Elvileg igen de gyakorlati tapasztalatom 0 -
JoceeHunt
őstag
Ok így könnyebb lesz:
Ha a TM -et használod akkor az azzal letöltött nem kerül a Synology alkalmazásokkal indexelésre automatikusan.
Ha DLNA akkor annak az indexelését nem a Video Stationbe kell indítani + ami megjelennik sem biztos, hogy ugyan az a 2-ben mert külön állítható mappa mind a 2-re. De a Video Station tartalma beállítható, hogy megjelenjen a DLNA szerverben.
A DLNA (Mediaszerver alkalmazás a Synologyn) indexelése az a Vezérlőpult -> Indexelési szolgáltatásoknál a média indexelés résznél állítható. Az indexelt mappa gombra feljön egy beállító felület ahol mappát lehet beállítani és azt, hogy abba mit keressen.Az újra indexelés meg pont az amit ráírtak. Tehát neked ezt kell használni, ha a mappákba nem jelenik meg magától a tartalom mert ezzel 0-ról végig nézi megint a beállított mappák tartalmát.
Utána még a Mediaszerver alkalmazásnak kell észrevenni az adatbázis változásokat és már az új tartalomról küldeni az infót a TV-nek.
Ha állítasz benne egy SSDP intervallumot (pld 5-el növeled vagy csökkentetd) azzal tudod ezt gyorsítani mert újra indul és biztosan az új adatbázist küldi már át a TV-nek. De természetesen az újra indexelésnek előbb le kell futni.
A Médiaszerver böngészési beállításoknál meg az integrálja a Video Station .... kipipálásával tudod a Video Station adatbázisát hozzá adni. Így pld elég ha azt menedzseled ha azt kényelmesebb. Ekkor a TV-n megjelenik egy Video Station mappa és azon belül fogod a VS-ben látott tartalmat látni. Természetesen ha vannak a mappákban átfedések akkor lesz amit itt is ott is ...Nagyjából így már kezdem érteni. Az SSDP eddig nekem 920 másodpercen volt, akkor ezzel automatikusan kéne frissítenie ha jól gondolom, de ez mégsem volt. Most távkapcsolaton keresztül megcsináltam mindent, este ha hazamegyek ránézek a TV-re.

-
Dolphine
addikt
Mi a torrent kliens?
Hogy láttad a TV-n keresztül? DLNA ?
Hol/ hogy indítottad az újraindexelést?Dolphine
rtd1296 -> ARMv8 -as NAS -okhoz van már egy ideje.Azt nem tudom mikortól látszik a nem PLEX PASS -osoknak is a letöltés részbe mert azt nem szoktam kikapcsolni csak, hogy ezt megnézzem én meg alapból azt a letöltést látom.De a fórumán tudsz olvasni is, hogy lásd kb mire számíts.
ARM V8 Support
ARMv8 platform alpha testing
Synology DS118, DS218, DS218Play, DS418j and DS418 model advisory (RealTek CPU)Eddig az alpha verziót használtam. Arra amire nekem kell az is tökéletes (Sub-zero plugin), csak gondolom nem árt frissíteni. A kérdés, hogy vajon engedi-e a frissítést alpháról stabilra?

-
gyugyo79
addikt
A kliens a Transmission, ami GUI-val megy a gépekről. Eddig az ezen letöltött filmek látszottak a TV-n.
Ha számítógépről tallózom be a hálózaton megosztott mappát akkor látom benne a fájlokat.
A Video Station-ben is látom az új filmeket.A TV-n keresztül szerintem DLNA lesz, nemigen értek ehhez, a hálózatoknál látom a NAS-om és az az által megosztott videó anyagokat, a TV gyári applikációján.
Az indexelést itt indítottam újra a mappára kattintva a második ikonnál amit ki is ír.
Ok így könnyebb lesz:
Ha a TM -et használod akkor az azzal letöltött nem kerül a Synology alkalmazásokkal indexelésre automatikusan.
Ha DLNA akkor annak az indexelését nem a Video Stationbe kell indítani + ami megjelennik sem biztos, hogy ugyan az a 2-ben mert külön állítható mappa mind a 2-re. De a Video Station tartalma beállítható, hogy megjelenjen a DLNA szerverben.
A DLNA (Mediaszerver alkalmazás a Synologyn) indexelése az a Vezérlőpult -> Indexelési szolgáltatásoknál a média indexelés résznél állítható. Az indexelt mappa gombra feljön egy beállító felület ahol mappát lehet beállítani és azt, hogy abba mit keressen.Az újra indexelés meg pont az amit ráírtak. Tehát neked ezt kell használni, ha a mappákba nem jelenik meg magától a tartalom mert ezzel 0-ról végig nézi megint a beállított mappák tartalmát.
Utána még a Mediaszerver alkalmazásnak kell észrevenni az adatbázis változásokat és már az új tartalomról küldeni az infót a TV-nek.
Ha állítasz benne egy SSDP intervallumot (pld 5-el növeled vagy csökkentetd) azzal tudod ezt gyorsítani mert újra indul és biztosan az új adatbázist küldi már át a TV-nek. De természetesen az újra indexelésnek előbb le kell futni.
A Médiaszerver böngészési beállításoknál meg az integrálja a Video Station .... kipipálásával tudod a Video Station adatbázisát hozzá adni. Így pld elég ha azt menedzseled ha azt kényelmesebb. Ekkor a TV-n megjelenik egy Video Station mappa és azon belül fogod a VS-ben látott tartalmat látni. Természetesen ha vannak a mappákban átfedések akkor lesz amit itt is ott is ... -
JoceeHunt
őstag
Mi a torrent kliens?
Hogy láttad a TV-n keresztül? DLNA ?
Hol/ hogy indítottad az újraindexelést?Dolphine
rtd1296 -> ARMv8 -as NAS -okhoz van már egy ideje.Azt nem tudom mikortól látszik a nem PLEX PASS -osoknak is a letöltés részbe mert azt nem szoktam kikapcsolni csak, hogy ezt megnézzem én meg alapból azt a letöltést látom.De a fórumán tudsz olvasni is, hogy lásd kb mire számíts.
ARM V8 Support
ARMv8 platform alpha testing
Synology DS118, DS218, DS218Play, DS418j and DS418 model advisory (RealTek CPU)A kliens a Transmission, ami GUI-val megy a gépekről. Eddig az ezen letöltött filmek látszottak a TV-n.
Ha számítógépről tallózom be a hálózaton megosztott mappát akkor látom benne a fájlokat.
A Video Station-ben is látom az új filmeket.A TV-n keresztül szerintem DLNA lesz, nemigen értek ehhez, a hálózatoknál látom a NAS-om és az az által megosztott videó anyagokat, a TV gyári applikációján.
Az indexelést itt indítottam újra a mappára kattintva a második ikonnál amit ki is ír.
-
gyugyo79
addikt
Mi a torrent kliens?
Hogy láttad a TV-n keresztül? DLNA ?
Hol/ hogy indítottad az újraindexelést?Dolphine
rtd1296 -> ARMv8 -as NAS -okhoz van már egy ideje.Azt nem tudom mikortól látszik a nem PLEX PASS -osoknak is a letöltés részbe mert azt nem szoktam kikapcsolni csak, hogy ezt megnézzem én meg alapból azt a letöltést látom.De a fórumán tudsz olvasni is, hogy lásd kb mire számíts.
ARM V8 Support
ARMv8 platform alpha testing
Synology DS118, DS218, DS218Play, DS418j and DS418 model advisory (RealTek CPU) -
JoceeHunt
őstag
Srácok erre valaki tud valami ötletet?
-
Dolphine
addikt
Nem mindig az. A PLEX -nél van egy leírás ami szerint a PLEX -től kell tölteni mindig a megfelelő csomagot + le kell állítani a frissítés előtt és utána frissíteni így lehet minimalizálni az esetlegesen fellépő hibákat.
Jól látom, hogy a DS218-hoz is már letölthető a hivatalos Plex?

-
VGYke
addikt
Sziasztok! Jelenleg 1db HDD (SHR) van a NAS-ban, de van még egy ikertestvére zacskóban.
Leírás szerint, fogalmam sincs mit műveltem már az első HDD behelyezésekor. Most szeretném a második HDD-t is bele tenni és Synologgy RAID (SHR?) kötetet létrehozni.
Mire számítsak ha beleteszem a második HDD-t és bekapcsolom a NAS-t? Mik legyenek az első lépések.
Még soha nem csináltam és nem akarom elcseszni, vagy benézni valamit. -
maci25
aktív tag
Csak nem találom. Nem tudom elképzelni, hogy nem tudja a nas megmondani pl: géza menyi adatot küld és fogad.
(L:/dl/upc/2019-04/02/88391_eeedde68wqfq3f8g_kepkivagas.jpg)[kép](/L)
Ezt megtaláltam
-
tomi5244
őstag
Nem mindig az. A PLEX -nél van egy leírás ami szerint a PLEX -től kell tölteni mindig a megfelelő csomagot + le kell állítani a frissítés előtt és utána frissíteni így lehet minimalizálni az esetlegesen fellépő hibákat.
Én soha nem állítottam le, de ezek után körültekintőbb leszek.
-
gyugyo79
addikt
Nem mindig az. A PLEX -nél van egy leírás ami szerint a PLEX -től kell tölteni mindig a megfelelő csomagot + le kell állítani a frissítés előtt és utána frissíteni így lehet minimalizálni az esetlegesen fellépő hibákat.
-
tomi5244
őstag
Hali!
DS 116-on müxik már egy ideje frankón a plex. Pár napja feldobta a linket, hogy elérhető frissítés. Rákattintok, ahogy eddig is már vagy sokadjára. A letöltött fájlt manuálisan szoktam telepíteni csomagkezelőben, ilyenkor frissítésként kezeli és nem is volt vele gond.
Ma viszont ezt dobta fel

Friss DSM van fent amúgy. Nem értem, hogy miért írja a platformot, mikor a plex most is jól fut az aktuális nason. Létezik, hogy egy frissítéssel elkaszálták az armv7-es procival ellátott nasok támogatását?

-
tomi5244
őstag
Hali!
DS 116-on müxik már egy ideje frankón a plex. Pár napja feldobta a linket, hogy elérhető frissítés. Rákattintok, ahogy eddig is már vagy sokadjára. A letöltött fájlt manuálisan szoktam telepíteni csomagkezelőben, ilyenkor frissítésként kezeli és nem is volt vele gond.
Ma viszont ezt dobta fel

Friss DSM van fent amúgy. Nem értem, hogy miért írja a platformot, mikor a plex most is jól fut az aktuális nason. Létezik, hogy egy frissítéssel elkaszálták az armv7-es procival ellátott nasok támogatását?

-
maci25
aktív tag
Van arra lehetőség, hogy megnézzem melyik felhasználó mennyi adatott forgalmaz le és fel irányha? Nem az érdekel most, hogy mennyit tárol.
Nem találom sehol. -
Sanya
nagyúr
-
IT user
tag
-
Elemental
addikt
Basszus!
A zyxel megveszi az egész synology céget.
-
#56573440
törölt tag
Sziasztok!
Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem, kérem, segítsen, aki tud.
SHR kötetből van két ép hdd-m a tönkrement kötetből (eredetileg 4 hdd volt). Tévedésből ezeken van\volt egy mappában egy .hbk file-ban az összes mentésem. Visszaszerezhetők az adatok valahogy?
Nagyon hálás lennék minden ötletért, fontos lenne.Köszönöm!
4 lemezes shr kötet egy lemezes védelemmel? Mi baja lett a másik kettőnek?
Egyébként adatmentes topik, inkább bízd rá olyanra aki tudja mit csinál, ha még megvan a kettőből egy lemez és nem teljesen kuka talán össze tudja rakni a kötete.
Ha kuka az a két lemez, nos az adatnak annyi. Két lemezből esélytelen helyre rakni bármit.
-
Met
nagyúr
Hogy tudom ellenőrizni hogy nyitva van e a port a DS115j-nek a routerben?
A yougetsignal.com-on nyitottnak mutatja az 51413-as portot ami a Transmission Remote-ban van.
Viszont van 4 torrent aminél nem indul el a letöltés több órája, 4-5 seederrel. -
JoceeHunt
őstag
Tudna valaki segíteni? Torrenttel adott mappába mennek a filmek amiket eddig láttam a TV-n keresztül, most azonban az új letöltött filmek nincsenek benn a tv-n látható listában. Elkezdtem egy újraindexelést a nas-on hátha, de azóta se látom az újakat. Ez mitől lehet?
-
McLee
csendes tag
Sziasztok!
Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem, kérem, segítsen, aki tud.
SHR kötetből van két ép hdd-m a tönkrement kötetből (eredetileg 4 hdd volt). Tévedésből ezeken van\volt egy mappában egy .hbk file-ban az összes mentésem. Visszaszerezhetők az adatok valahogy?
Nagyon hálás lennék minden ötletért, fontos lenne.Köszönöm!
-
Valkűr
addikt
-
RudY
addikt
Nincs kéznél véletlenül olyan valaki, akinek Telekomos Sagemcom F3686AC ONT van használatban?
Az lenne a kérdés, hogy a nyári időszámításra való váltás megoldódott-e? (Nincs semmilyen manuális beállítási lehetőség, ha valaki tippelné.)
Két Synology NAS van nálam, évek óta nincs gond, de most reggel ez meglepi volt, mivel egyik PC-vel, semmilyen fájlkezelőben sem érem el a tartalmukat (az admin felület elérhető), a biztonsági mentések is beálltak, mint a cövek. Ha visszaállítom bármelyik PC-n az időt egy órával, akkor az látja...de eltartott egy darabig mire rájöttem...
...viszont ez a "megoldás" más alkalmazásoknál jócskán problémás lesz, így nyilván csak átmeneti. -
Borisz76
nagyúr
-
Valkűr
addikt
-
ricky731
tag
Ma jön meg a 218+, már csak az a kérdés milyen vinyo legyen bele. Eddig WD red 4TB volt a befutó, szerintetek van jobb opció ilyen árban/megbízhatósagban/kapacitásban?
-
gyugyo79
addikt
Hali!
Adott egy Synology DS218Play + egy Plex.
Ti hogy állítottátok be, a Plexet, hogy automatikusan megkeresse és meg is találja a filmek metaadatait?
Mert én akárhogy állítom sehogy sem találja meg, pedig használom a PortHU -t + a Filmkatalógus kiegészítőt is.De csak mittomén "Aquaman Trinity" vagy "Arizona No1" így találja meg.
Amik jók, azokat én kézzel "Egyeztetés" -sel lőttem be.
Csináltam screenshotokat:
-
Doky1988
senior tag
Hali!
Adott egy Synology DS218Play + egy Plex.
Ti hogy állítottátok be, a Plexet, hogy automatikusan megkeresse és meg is találja a filmek metaadatait?
Mert én akárhogy állítom sehogy sem találja meg, pedig használom a PortHU -t + a Filmkatalógus kiegészítőt is.De csak mittomén "Aquaman Trinity" vagy "Arizona No1" így találja meg.
Amik jók, azokat én kézzel "Egyeztetés" -sel lőttem be.
Csináltam screenshotokat:
-
WaterWave
veterán
Szerintem nagyon jó, ez előtt a Google naptárát használtam, de random tűntek el eseményeim. Illetve a régi dolgokat fogta és törölte. Ezért gondoltam, hogy saját magam tárolom majd a naptáramat. Még majd azt kell megnéznem hogy hogy tudok biztonsági mentést készíteni az adatbázisáról.
Jó fajta
-
Gyima
csendes tag
Sziasztok!
Lehet h volt mar, de most sajnos nincs idom végigolvasni, ezért előre is elnézést.
A kérdés az h ds218 esetében miért lehet az, h a gyári photo mappaba feltöltött könyvtárakból csak a 80%-a látszik a Ds fájl app-ban az egyik user esetében. Az admin user lat mindent, de a másik csak egy részét. Érdekes h a photo station ugyanazokat a mappakat nem látja.
mi lehet? -
tibi3650
tag
Szerintem nagyon jó, ez előtt a Google naptárát használtam, de random tűntek el eseményeim. Illetve a régi dolgokat fogta és törölte. Ezért gondoltam, hogy saját magam tárolom majd a naptáramat. Még majd azt kell megnéznem hogy hogy tudok biztonsági mentést készíteni az adatbázisáról.
-
WaterWave
veterán
-
tibi3650
tag
-
WaterWave
veterán
Én is most ismerkedem a témával, jöhetnek az ötletek azoktól akik napi szinten használják. Androidon jelenleg ezt tesztelgetem, eddig egész jól működik: CalDAV-Sync
Outlook-hoz is találtam párat, most hirtelen nem tudom melyik mellett maradtam. Te melyik beépülőt használod?
Nekem még iOS-re is kellene valami megoldás (még nem próbáltam, ha már androiddal és outlook-kal is működik, akkor lesz értelme tovább lépnem)Melyik alkalmazást használod rá nason? Sima calendar?
-
tibi3650
tag
Sziasztok!
Szeretném a NAS -om naptár és kontakt megosztásra használni pc-ken Outlook klienssel és androidon is. Ki mit használ erre a célra? Outlookot sikerült belőnöm egy 3rd party appal, de androidon nem találok semmi értelmes megoldást. Tud valaki ajánlani valamit erre a célra? Köszi!

Én is most ismerkedem a témával, jöhetnek az ötletek azoktól akik napi szinten használják. Androidon jelenleg ezt tesztelgetem, eddig egész jól működik: CalDAV-Sync
Outlook-hoz is találtam párat, most hirtelen nem tudom melyik mellett maradtam. Te melyik beépülőt használod?
Nekem még iOS-re is kellene valami megoldás (még nem próbáltam, ha már androiddal és outlook-kal is működik, akkor lesz értelme tovább lépnem) -
studiotech33
csendes tag
Bármikor nem, csak kritikus pillanatban
Minden egyéb paraméter maradt, csak megjelent a köteten a lakat. A 8 karakterrel le és visszacsatlakoztatni lehet a gyökérmappát (zárolt/publikus). Várom a Syno support válaszát... -
Madwe
nagyúr
Köszi, a válaszokat!
Én örülnék a legjobban, ha ez egy elfelejtett jelszó probléma lenne
, akkor előbb utóbb eszembe jutna.
De ez műveleti titkosítási kód, nem jelszó. Ha én generáltam volna a kötetre, akkor a feloldó kulcs is rajta lenne az összes hálózati gépen. Nekem úgy tűnik, hogy zárolt művelet közben kapta az áramszünetet a NAS és a feloldás nem történt meg. Az a kérdés, hogy valaki admin sw-vel oldott e fel kötet titkosítást.De ezt a zárolást file szinten még elfogadnám, nade egy egész megosztási mappát zárolna magától bármikor is egy pc? Az már eléggé kétséges szerintem...
tulajdonságra, tulajdonosra mit ír ki a ds, azk rendben vannak? -
gyugyo79
addikt
Köszi, a válaszokat!
Én örülnék a legjobban, ha ez egy elfelejtett jelszó probléma lenne
, akkor előbb utóbb eszembe jutna.
De ez műveleti titkosítási kód, nem jelszó. Ha én generáltam volna a kötetre, akkor a feloldó kulcs is rajta lenne az összes hálózati gépen. Nekem úgy tűnik, hogy zárolt művelet közben kapta az áramszünetet a NAS és a feloldás nem történt meg. Az a kérdés, hogy valaki admin sw-vel oldott e fel kötet titkosítást."De ez műveleti titkosítási kód, nem jelszó"
Ez kb lehet egy a betű is vagy az amit jelszónak használsz (egész pontosan 8 karakter a minimum megkötés). Próbáld csak ki ha gondolod. Amikor új gyökér mappát hozol létre tudod ezt beállítani.
Bár ha írsz a Synonak akkor ezt most hagyd és csak hidd el nekem nehogy ez miatt + kört keljen futnod, hogy ők látják, hogy te állítottál be ilyet ...

Amúgy ha 8+ karakteres jelszót használsz akkor rá is próbálhatsz ...
-
studiotech33
csendes tag
Nem lehet, hogy csak nem emlékszel, hogy állítottál be valamit ? Normál újra indításnál felcsatoltatható az így titkosított mappa de az áramszünet miatt nem egy szabályos leállítás volt ezért kb jó is, hogy nem csatolta fel.
Mármint neked nem jó és pláne ha tényleg nem állítottál be semmit csak akkor ha valaki szándékosan állít be titkosítást.Gondolom egy újraindítást már próbáltál, hátha...
Amúgy szerintem ezen csak a Synology fog segíteni ha valójában nincs letitkosítva tényleg a mappa.Köszi, a válaszokat!
Én örülnék a legjobban, ha ez egy elfelejtett jelszó probléma lenne
, akkor előbb utóbb eszembe jutna.
De ez műveleti titkosítási kód, nem jelszó. Ha én generáltam volna a kötetre, akkor a feloldó kulcs is rajta lenne az összes hálózati gépen. Nekem úgy tűnik, hogy zárolt művelet közben kapta az áramszünetet a NAS és a feloldás nem történt meg. Az a kérdés, hogy valaki admin sw-vel oldott e fel kötet titkosítást. -
Borisz76
nagyúr
A kötet mappát látom a webes felületen (rajta a titkosítási lakattal), de a belső mappákat, file-okat nem. Ez azt jelenti, hogy fel kell csatlakoztatni a mappát a DSM-be a titkosítási kulccsal, de ezt a gép generálta. Ha hálózati gépen megadom a pontos elérést akkor sajnos nem találja a kötetet, csak ha újat hozok létre (ami persze üres).
Esetleg csinálsz egy új megosztott mappát és file stationnal áthelyezed a régi teljes tartalmát.
Vagy a FS-nel sem látod a tartalmat?
-
gyugyo79
addikt
A kötet mappát látom a webes felületen (rajta a titkosítási lakattal), de a belső mappákat, file-okat nem. Ez azt jelenti, hogy fel kell csatlakoztatni a mappát a DSM-be a titkosítási kulccsal, de ezt a gép generálta. Ha hálózati gépen megadom a pontos elérést akkor sajnos nem találja a kötetet, csak ha újat hozok létre (ami persze üres).
Nem lehet, hogy csak nem emlékszel, hogy állítottál be valamit ? Normál újra indításnál felcsatoltatható az így titkosított mappa de az áramszünet miatt nem egy szabályos leállítás volt ezért kb jó is, hogy nem csatolta fel.
Mármint neked nem jó és pláne ha tényleg nem állítottál be semmit csak akkor ha valaki szándékosan állít be titkosítást.Gondolom egy újraindítást már próbáltál, hátha...
Amúgy szerintem ezen csak a Synology fog segíteni ha valójában nincs letitkosítva tényleg a mappa. -
studiotech33
csendes tag
A nas webes dsm felületén látod a mappákat, tudod használni rendesen az adott userekkel? valószínű beakadt a gépeken valami, javaslom távolítsd el a megosztási mappát s csatold megint. (ha a hálózati helyek között tallózva használtad eddig azt felejtsd el az nem stabil sose, jobb klikk az ez a gépre, hálózatim meghajtó csatlakoztatása, adsz newki betüt, //a.nas.ip.cime/megosztásimappa és kész is.
A kötet mappát látom a webes felületen (rajta a titkosítási lakattal), de a belső mappákat, file-okat nem. Ez azt jelenti, hogy fel kell csatlakoztatni a mappát a DSM-be a titkosítási kulccsal, de ezt a gép generálta. Ha hálózati gépen megadom a pontos elérést akkor sajnos nem találja a kötetet, csak ha újat hozok létre (ami persze üres).
-
Madwe
nagyúr
Sziasztok!
Járt már valaki így?
SynoDS218: áramszünet után a megosztott mappát nem látják a gépek.
Nas működik, ha új mappát osztok látják, de a régi (összes adatot tartalmazó) köteten megjelent egy lakat.
Csatlakozáshoz titkosítási kulcsot kér. Ilyet én nem adtam meg.
Fel lehet ezt valahogy oldani?
Köszi...A nas webes dsm felületén látod a mappákat, tudod használni rendesen az adott userekkel? valószínű beakadt a gépeken valami, javaslom távolítsd el a megosztási mappát s csatold megint. (ha a hálózati helyek között tallózva használtad eddig azt felejtsd el az nem stabil sose, jobb klikk az ez a gépre, hálózatim meghajtó csatlakoztatása, adsz newki betüt, //a.nas.ip.cime/megosztásimappa és kész is.
-
studiotech33
csendes tag
Sziasztok!
Járt már valaki így?
SynoDS218: áramszünet után a megosztott mappát nem látják a gépek.
Nas működik, ha új mappát osztok látják, de a régi (összes adatot tartalmazó) köteten megjelent egy lakat.
Csatlakozáshoz titkosítási kulcsot kér. Ilyet én nem adtam meg.
Fel lehet ezt valahogy oldani?
Köszi... -
gyugyo79
addikt
Dede, akörül, megjelenése óta használom, a majd 10 év is arra utalt, a legöregebbnél kicsit pontosítottam 7-8 évre

Azt egy pillanatig se godnoltam volna h reprezentatív példa lennék
Az nekem is feltűnt h syno sír olyan lemezre ami amúgy máshol vígan elél évekig, de én ezt nem a rednek hanem a dsm hülyeségének/magas elvárásainak tudtam eddig be

De az inkább még csak 6 év

Mert és ebben persze lehet, hogy tévedek de én 2012 Q4 -et tudom mint az első kapható verziók gyártási dátuma.
Ráadásul akkor még az áradás miatt a HDD árak is elégé fent voltak ha jól rémlik (az olyan 2011 vége 2012 eleje volt emlékeim szerint)
Viszont nekem is 99% nem az első szériával van ez a pechem hanem az utóbbi pár évben (3) vett és jellemzően a nagyobb méretű lemezekkel mert akkor 2013 körül még a 2 TB -os lemezeket se sokan vállalták be. -
Madwe
nagyúr
Nekem kb 10x ennyire van rálátásom és még az sem reprezentatív minta. Ezért is fogalmaztam úgy, hogy szerencse ...
De engem nem a 3+ évesen meghal zavar, hanem pld.: az amikor már egy évesen van 1-2 I/O hiba működés közben és utána 3-4 havonta ez előjön ...
"de ha utána elindítod megint jó eséllyel be fogja fejezni ... " -> Hát én tudok egy 216+II meg egy 418 -at amire ez nem igaz és már DSM verziók óta ezt tudja ...
Ugyan ezeken a lemezeken ha ki vannak véve simán lefut elsőre másban a teszt ...Tudok olyat akit halálra idegesített, hogy egy lemezére a Synology folyton hibát írt ezért kicserélte és a lemezt meg azóta is használja egy gépében már több mint egy éve ...
Amúgy nem 2012 óta van csak WD RED mint olyan ?
Dede, akörül, megjelenése óta használom, a majd 10 év is arra utalt, a legöregebbnél kicsit pontosítottam 7-8 évre

Azt egy pillanatig se godnoltam volna h reprezentatív példa lennék
Az nekem is feltűnt h syno sír olyan lemezre ami amúgy máshol vígan elél évekig, de én ezt nem a rednek hanem a dsm hülyeségének/magas elvárásainak tudtam eddig be

Új hozzászólás Aktív témák
-
50100 - 50001
101754 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 51901 51900 - 51801 51800 - 51701 51700 - 51601 51600 - 51501 51500 - 51401 51400 - 51301 51300 - 51201 51200 - 51101 51100 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 49901 49900 - 49801 49800 - 49701 49700 - 49601 49600 - 49501 49500 - 49401 49400 - 49301 49300 - 49201 49200 - 49101 49100 - 49001 49000 - 48901 48900 - 48801 48800 - 48701 48700 - 48601 48600 - 48501 48500 - 48401 48400 - 48301 48300 - 48201 48200 - 48101 48100 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Villanyszerelés
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Építő/felújító topik
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Óra topik
- További aktív témák...
- Dell Vostro 3590 i5-10210U/16GB DDR4/ 2x240gb SSD /magyar bill/kiválló akku
- ThinkPad.14,1"",FullHD IPS,Core i5 (4X3,5Ghz)8-32GB RAM,256-512SSD,Világító bill.,Szép megkímélt
- Eladó Xiaomi Redmi Buds 6 Active 5000 ft.-ért
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 512GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- 27% - MSI RTX 5080 SHADOW 3X OC 16GB GDDR7 Videokártya! BeszámítOK
- 261 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- Motorola G60 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Eladó Apple iPhone 15 128GB kék / 12 hó jótállás
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 16 M1 Pro (2021) 16GB/512GB karcmentes 87% akku 191 ciklus
- 293 - Lenovo Legion 5 (15IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest








Patice

