Hirdetés
-
32200 - 32101
46764 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-02-05 13:47 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
soldi3r
veterán
Sziasztok!
TCL 55C805 esetén garanciával kapcsolatban kérdésem, hogy pontosan milyen garancia is van hozzá ?
LG-hez hasonlóan a szerviz elszállítja/helyszínen javítja vagy pedig az ügyfélnek kell megoldani is a bejuttatast ?A rögzített bekötésű, valamint a 10 kg-nál súlyosabb tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, akkor az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik.
-
ρσгτσ
addikt
Lassan működik a folyamat, de úgy az egész. Az ügyfélszolgálat és a szerviz is.
Emellett például kijelző meghibásodásnál hiába küldesz képeket, vagy akár videót a problémáról, az általában nem elég. Nálam például vízszintesen, pár milliméterenként fekete csíkok jelentek meg a kijelzőn. Végig az egészen.
Bevett szokás, hogy videó beszélgetést kezdeményeznek és meghatározott távolságról kell mutogatni a TV -t a szoftverben lévő tesztábrákkal.
Ami egyébként nem rossz, csak éppen olyan ábrák vannak, aminél egy csomó meghibásodás egyáltalán nem látszik. Főleg, ha "x" méterről kell videózni, mert ezt is kérni fogják.
Ezen ponton pedig még nem jutottál el a szervizig, csak a Samsung -gal kommunikálsz.
Ha keresgélsz a Samsung topikban, akkor találkozol pár érdekes sztorival. Kicsit olyan, mintha az ügyfélszolgálat feladata elsősorban az lenne, hogy kibújjanak a garanciális javítás alól.
Nekem egyébként különösebb gondom nem volt velük azon kívül, hogy hetekig, majdnem hogy 1 hónapig tartott az egész sztori javítási idő nélkül. Mert amúgy nálam nem volt alkatrész a TV -hez. Elfogadtam azt is, hogy elég szigorú a policy.
Ugyanakkor sokan elég nagy küzdelmek árán tudták javíttatni a készüléket. Ezért alakult ki több topikban is az a vélemény, hogy a Samsung -nál a garanciális támogatás nem túl jó.
LG -hez is volt szerencsém a múlt hónapban. Ott bejelentettem a hibát, pár nap múlva hívott a szerviz és megrendelték a kijelzőt. Majd kijöttek és kicserélték. Nem kellett napokig várni, bizonygatni a problémát.
-
Darth_Revan
veterán
Sziasztok!
TCL 55C805 esetén garanciával kapcsolatban kérdésem, hogy pontosan milyen garancia is van hozzá ?
LG-hez hasonlóan a szerviz elszállítja/helyszínen javítja vagy pedig az ügyfélnek kell megoldani is a bejuttatast ? -
Orbiteric
aktív tag
-
Treff
aktív tag
Samsung -ot ebben a kategóriában a nem túl jó garanciális háttér miatt nem választanék. A TCL viszont ár-érték arányban kiváló. Feltéve, ha nincsenek vele gondok, mint például a fenti eset(ek) is.
Szerintem belépő készülék, QLED, és mini LED vonalon TCL vagy Hisense körül kellene nézelődni. Utóbbit én nem igazán ismerem. A TV ajánlós, vagy a márka topikban biztos okosabbakat tudnak mondani.
Esetleg még az elődjére, a C645 -re érdemes rákeresni itt a topikban. Úgy tudom van pár tulaj és azzal nem volt túl sok probléma. De a többiek majd segítenek. Abból is van 43 colos méret.
Mit értesz az alatt, hogy nem túl jó a Samsung garanciális háttere? Írnál róla bőveben? Köszi!
-
belan
addikt
Tcl 65c765 350 ezer akcióba most több zóna van benne mint c845 , 65 c765 vedd meg !
-
Cortez863
csendes tag
Sziasztok!
Keresek 65"-os tv-t max. 450.000 Ft-ig. Főleg tv és film nézésre lenne használva.
TCL 65C765 és TCL 65C845 néztem eddig. Melyiket ajánlanátok? Mire kell figyelnem rendelésnél? -
gab1ka
senior tag
Nekem 805-van, nem olyan rég kaptam meg, és nem volt rajta fólia ami beborította volna az egész felületet, csak 2 oldalt, illetve felül meg alul voltak egy 2-3 centis sávban. Lehet, hogy valami visszaküldöttet kaptam?
Emellett képesek voltak képernyő közepére egy vonalkódos matricát ragasztani, aminek a maradványait kemény clean-es suvickolással tudtam eltávolítani
(pedig eddig csak szárazon törléssel takarítottam a korábbi tvmet)"Lehet, hogy valami visszaküldöttet kaptam?"
Vagy kiállított darabot x ezer óra üzemidővel..Így vagy úgy az ilyet azonnal vissza kell küldeni szerintem. Ha ugyanannyit fizetsz érte mint más, akkor jogod van neked is vadonatúj terméket kapnod a pénzedért amit te bontasz ki először, amiről a fóliát lehúzva makulátlanul tiszta a kijelző stb. A normális boltok az ilyesmit feltüntetik és bontott termékként árulják alacsonyabb áron.
-
HF77
őstag
Nekem 805-van, nem olyan rég kaptam meg, és nem volt rajta fólia ami beborította volna az egész felületet, csak 2 oldalt, illetve felül meg alul voltak egy 2-3 centis sávban. Lehet, hogy valami visszaküldöttet kaptam?
Emellett képesek voltak képernyő közepére egy vonalkódos matricát ragasztani, aminek a maradványait kemény clean-es suvickolással tudtam eltávolítani
(pedig eddig csak szárazon törléssel takarítottam a korábbi tvmet)nekem volt a kijelzőn is folia oldalán hungarocel is,vonalkód viszont nem.igen gyanítom visszaküldött példányt kaptál
-
Nagya21
addikt
Nekem 805-van, nem olyan rég kaptam meg, és nem volt rajta fólia ami beborította volna az egész felületet, csak 2 oldalt, illetve felül meg alul voltak egy 2-3 centis sávban. Lehet, hogy valami visszaküldöttet kaptam?
Emellett képesek voltak képernyő közepére egy vonalkódos matricát ragasztani, aminek a maradványait kemény clean-es suvickolással tudtam eltávolítani
(pedig eddig csak szárazon törléssel takarítottam a korábbi tvmet)Hali!
Hát lehet, nekem körbe fólia, képernyőn fólia, kétoldalt a képernyőn habszivacs csík, alig tudtam kicsomagolni a sok fóliából.....
Üdv Nagya -
breezer88
tag
Nekem 805-van, nem olyan rég kaptam meg, és nem volt rajta fólia ami beborította volna az egész felületet, csak 2 oldalt, illetve felül meg alul voltak egy 2-3 centis sávban. Lehet, hogy valami visszaküldöttet kaptam?
Emellett képesek voltak képernyő közepére egy vonalkódos matricát ragasztani, aminek a maradványait kemény clean-es suvickolással tudtam eltávolítani
(pedig eddig csak szárazon törléssel takarítottam a korábbi tvmet) -
mrmft
senior tag
Sziasztok!
E két tv között vacillálok,ajánlásaitok alapján.
TCL65C765 1008 ZÓNA 2400nit fényerő.
TCL55C765 720 ZÓNA 2000(2200?) nit fényerő.
Mivel laikus vagyok a kérdésem , a 65c765 nagyobb méretben jobb minőségű(2400nit 1008 zóna) képet ad vagy ez a nagyobb képméret miatt ugyanolyan kb mint a 55c765?
Megvárom a pénteki EMAG akciót és megrendelem valamelyiket.
Remélem 300,250 ezer áron lesz kb.Adatok aranyai alapjan jobb a 65"-os verzio. Ha van helyed ahova elfer es van ra kereted is akkor plane.
-
István 67
tag
Sziasztok!
E két tv között vacillálok,ajánlásaitok alapján.
TCL65C765 1008 ZÓNA 2400nit fényerő.
TCL55C765 720 ZÓNA 2000(2200?) nit fényerő.
Mivel laikus vagyok a kérdésem , a 65c765 nagyobb méretben jobb minőségű(2400nit 1008 zóna) képet ad vagy ez a nagyobb képméret miatt ugyanolyan kb mint a 55c765?
Megvárom a pénteki EMAG akciót és megrendelem valamelyiket.
Remélem 300,250 ezer áron lesz kb. -
Orbiteric
aktív tag
Sziasztok!
Azt mondja meg valaki, hogy miért csinálja a C805, hogy a házimozi erősítője earc ra van kötve, és a hangerőt nem lehet állítani a tv távirányítójával csak ha kb 5ször ki/be kapcsolom a tv-t? A 10 éves panasonicom hiba nélkül csinálta, ezt meg ki be kell huzogatni, kapcsolgatni hogy jó legyen. A playstationt a 1es hdmi-en se találja meg mindig, de ez nem olyan gyakran fordul előgyári visszaállitás talán segit.
-
vaksi8
senior tag
Sziasztok!
Azt mondja meg valaki, hogy miért csinálja a C805, hogy a házimozi erősítője earc ra van kötve, és a hangerőt nem lehet állítani a tv távirányítójával csak ha kb 5ször ki/be kapcsolom a tv-t? A 10 éves panasonicom hiba nélkül csinálta, ezt meg ki be kell huzogatni, kapcsolgatni hogy jó legyen. A playstationt a 1es hdmi-en se találja meg mindig, de ez nem olyan gyakran fordul elő -
Bass
addikt
Sziasztok
Probálnám a denon dvd-t működésre bírni de nem megy,a tv egy 50 c645 .Vettem jack csatis av kábelt de semmi,nem tudom kiválasztani h onnan jöjjön a jel.Van valami trükk?
Köszönöm -
zsolt501
nagyúr
Remélem ez nem lesz álandó probléma.
-
breezer88
tag
Manapság milyen lehetőség van tv adás rögzítésére? Van olyan eszköz mint régen a dvd lejátszó volt, hogy rádugom és fel tudok venni vele a tvről? Vodás vagyok, tehát van box is digivel ellentétben.
-
ROBOTER
addikt
Elkiabáltam, újra ugyanazt csinálja. Nem kapcsol át HDMI-re bekapcsoláskor.
-
belan
addikt
-
Celtis
veterán
Focimeccsnél hol van sűrű, kontrasztos minta? Eleve az csak tv adás, ami nem 4K csak HD.
Most visszakerestem egy jelenetet, amire emlékszem, hogy a TCL-en villogott. Netflix: Nem versz át 4. epizód 20:50-től következő vágásokban (de talán előtte is) a nyomozó kabátja /zakója.
Vhiktor figyelmébe is ajánlom ezt a következő teszthez. Persze lehet, hogy megint hibátlan készüléket fog ki, amilyen szerencséje van. -
ROBOTER
addikt
Nálam most 2 napja csinálja azt a C805 TV- hogy kénye kedve szerint valamelyik bemenetre akar ráállni bekapcsoláskor ez lehet HDMI, vagy TV adás is, pedig nincs bekapcsolva neki hogy a legutóbbi bemenetre álljon a Google kezdőképernyő van megadva., és csak a TV újra indításával tudom észhez teríteni, olyan mintha valami szoftveres bug lenne benne, az a fura hogy a rendszer nem frissült, max applikáció frissülhetett.
Nem tudom találkoztatok e hasonló problémával?Ilyennel nem találkoztam, igaz, én monitornak használom. 10 hónapja üzemel, azóta a HDMI4-en kívül szerintem nem látott mást. Max. egyszer a földi DTV-t.
Mindenesetre most a második bekapcsolásnál is jól működött, remélem az áramtalanítás megoldotta az én gondom. -
Skarpea
tag
-
zsolt501
nagyúr
-
TGarry
csendes tag
Esetleg ha találsz hozzá régebbi FW -t az lehet stabilabb. De ez a TCL márka topik, nem egészen ide való a kérdés.
Szerk.:
Van egy nem túl aktív LED / LCD TV topik. De valószínű okosabbat ott sem nagyon tudnak mondani, ha csak nincs valakinek pont ilyen készüléke.Köszi , én úgy tudom hogy ez is TCL-gyártmány ezért tettem fel itt a kérdést , hátha valaki szembesült már ezzel a hibával.
-
Winnie The P
őstag
-
ρσгτσ
addikt
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Thomson 49uc6406-készülékünk , már egy ideje borzasztó lassú, lassan tölt be, alkalmazásokat több perc mire megnyit ,van hogy a betöltéskor csak az android feliratig jut utána lefagy , ezt álltalában csak újratelepítéssel tudjuk megoldani. Firmware updatek voltak próbáltam régebbi-újabb verziókat , egy darabig eldöcög velük de mindig ugyan az lesz a vége 1-2 hét használat után. Alkalmazásokkal nem szoktam telepakolni csak a 'gyárilag' telepített netflix szokott rajta lenni, alkalmazásokat a box-ról szoktam használni.
Leszedtem már a hátlapját kiporoltam gondoltam hátha , de ez sem segített. Van valakinek valami tippje mi okozhatja a problémát? Kép-hang rendben van ezért nem szeretném még lecserélni.Esetleg ha találsz hozzá régebbi FW -t az lehet stabilabb. De ez a TCL márka topik, nem egészen ide való a kérdés.
Szerk.:
Van egy nem túl aktív LED / LCD TV topik. De valószínű okosabbat ott sem nagyon tudnak mondani, ha csak nincs valakinek pont ilyen készüléke. -
TGarry
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Thomson 49uc6406-készülékünk , már egy ideje borzasztó lassú, lassan tölt be, alkalmazásokat több perc mire megnyit ,van hogy a betöltéskor csak az android feliratig jut utána lefagy , ezt álltalában csak újratelepítéssel tudjuk megoldani. Firmware updatek voltak próbáltam régebbi-újabb verziókat , egy darabig eldöcög velük de mindig ugyan az lesz a vége 1-2 hét használat után. Alkalmazásokkal nem szoktam telepakolni csak a 'gyárilag' telepített netflix szokott rajta lenni, alkalmazásokat a box-ról szoktam használni.
Leszedtem már a hátlapját kiporoltam gondoltam hátha , de ez sem segített. Van valakinek valami tippje mi okozhatja a problémát? Kép-hang rendben van ezért nem szeretném még lecserélni. -
soldi3r
veterán
Hali!
A 50C805 tévével rendelkező leírná, hogy mekkora távolság van a tévé alja/alsó része és a talp alja közt? Tehát egy Digi beltéri elfér alatta?
Köszönöm.Product size (WxHxD) 1111 / 712 / 300 mm
Product size w/o stand 1111 / 646 / 10,1-51-81 mm
712-646=66 -
Winnie The P
őstag
Hali!
A 50C805 tévével rendelkező leírná, hogy mekkora távolság van a tévé alja/alsó része és a talp alja közt? Tehát egy Digi beltéri elfér alatta?
Köszönöm. -
zsolt501
nagyúr
Sziasztok!
C805-ön kb. 2..3 hete nem működik a bekapcsoláskor a legutolsó bemenet kiválasztása. Minden bekapcsoláskor újra ki kell jelölni. Eddig tökéletesen ment. Megnéztem a beállításokat, jól van bejelölve, még egy oda-vissza kiválasztást is csináltam, de nincs eredménye. Azt nem figyeltem, hogy összeesik-e a hiba megjelenésének időpontja egy szoftverfrissítéssel.
Tapasztaltatok hasonlót?
Nálam most 2 napja csinálja azt a C805 TV- hogy kénye kedve szerint valamelyik bemenetre akar ráállni bekapcsoláskor ez lehet HDMI, vagy TV adás is, pedig nincs bekapcsolva neki hogy a legutóbbi bemenetre álljon a Google kezdőképernyő van megadva., és csak a TV újra indításával tudom észhez teríteni, olyan mintha valami szoftveres bug lenne benne, az a fura hogy a rendszer nem frissült, max applikáció frissülhetett.
Nem tudom találkoztatok e hasonló problémával? -
soldi3r
veterán
-
proradeon
őstag
-
storm3
senior tag
Van valahol Budapesten C765 kiallitva,nem tudjatok?
-
ROBOTER
addikt
Éppen be akartam írni, hogy áramtalanítás után az első bekapcs eddig pozitív eredményt hozott. Ezek szerint mindenben van egy kis szelet windows.
Köszi! -
belan
addikt
Aki C765-öt használ, az valószínűleg nem tart otthon C805-öt és C845-öt, hogy válaszolni tudjon erre a kérdésre. De ha csak a specifikációkat nézzük, akkor szerintem elmondható, hogy ha már van C805-öd vagy C845-öd, akkor azt nem feltétlen érdemes lecserélni C765-re, viszont ha most állsz vásárlás előtt, akkor egyértelműen a C765 a legjobb választás.
Nekem volt c845 és most akciós 65c765 azért kérdezem mert ki próbálnám ha nagy lenne differencia két tv között .
-
belan
addikt
-
proradeon
őstag
Aki C765-öt használ, az valószínűleg nem tart otthon C805-öt és C845-öt, hogy válaszolni tudjon erre a kérdésre. De ha csak a specifikációkat nézzük, akkor szerintem elmondható, hogy ha már van C805-öd vagy C845-öd, akkor azt nem feltétlen érdemes lecserélni C765-re, viszont ha most állsz vásárlás előtt, akkor egyértelműen a C765 a legjobb választás.
-
HF77
őstag
-
Vhiktor
Topikgazda
-
belan
addikt
Hello valaki használ itt c765 az lenne kérdésem mennyivel jobb a kontrasztja meg a képminőségbe mint egy c805 vagy c845-nek ?
-
Nagya21
addikt
Sziasztok!
C805-ön kb. 2..3 hete nem működik a bekapcsoláskor a legutolsó bemenet kiválasztása. Minden bekapcsoláskor újra ki kell jelölni. Eddig tökéletesen ment. Megnéztem a beállításokat, jól van bejelölve, még egy oda-vissza kiválasztást is csináltam, de nincs eredménye. Azt nem figyeltem, hogy összeesik-e a hiba megjelenésének időpontja egy szoftverfrissítéssel.
Tapasztaltatok hasonlót?
Hali!
Nekem azt csinálja, ami be van állítva.
Probaképpen csinálj egy teljes leállítást, lehet utána magához tér.
Üdv Nagya -
boborján2
őstag
-
ROBOTER
addikt
Sziasztok!
C805-ön kb. 2..3 hete nem működik a bekapcsoláskor a legutolsó bemenet kiválasztása. Minden bekapcsoláskor újra ki kell jelölni. Eddig tökéletesen ment. Megnéztem a beállításokat, jól van bejelölve, még egy oda-vissza kiválasztást is csináltam, de nincs eredménye. Azt nem figyeltem, hogy összeesik-e a hiba megjelenésének időpontja egy szoftverfrissítéssel.
Tapasztaltatok hasonlót?
-
HF77
őstag
-
Cartmenn
aktív tag
A méret nem mindegy a Hisense-nél ---mert valamelyik IPS paneles ---én pld mindkettőt venném (kivétel a 75ös Hisense mert az VA paneles)
a TCL újabb típus ,nagyobb fényerő --zónában akkora különbségek nincsennek , a TCL androidjához több alkalmazás van. Használat dönti el . -
freeland0806
aktív tag
Samsung -ot ebben a kategóriában a nem túl jó garanciális háttér miatt nem választanék. A TCL viszont ár-érték arányban kiváló. Feltéve, ha nincsenek vele gondok, mint például a fenti eset(ek) is.
Szerintem belépő készülék, QLED, és mini LED vonalon TCL vagy Hisense körül kellene nézelődni. Utóbbit én nem igazán ismerem. A TV ajánlós, vagy a márka topikban biztos okosabbakat tudnak mondani.
Esetleg még az elődjére, a C645 -re érdemes rákeresni itt a topikban. Úgy tudom van pár tulaj és azzal nem volt túl sok probléma. De a többiek majd segítenek. Abból is van 43 colos méret.
Hát.. én Samsungot fogok jövő héten valamikor kihozni a TCL helyett a Q60D-t. Edge LED de tökmindegy, a 655nél olyan bevilágítások voltak, hogy simán elment volna egy nem túl homogén edge lednek is.
Már azzal is beérem ha nem lesz meg ez a fekete pixelesedés (még mindig nem tudok rá pontos definíciót pláne nem magyarul) stb, ami utána keresve valamiféle alaplap hiba lehetett külföldi fórumokon olvasva.
Ráadásul ezeknél a nagyon budget tvknél panaszkodtak erre, mint a Vizio (és a TCL egy pár évvel ezelőtti modelljéről is olvastam, amikor begugliztam a pixelated grainy blotchy black on tv szavakat, azt hiszem a p605ről beszéltek). Volt akinek gari után jött ez ki, én még szerencsés vagyok, hogy kb 2 nap után. Egy biztos. A következő tvm a Samu után mini led lesz, vagy oled az száz százalék, pedig nem használnám ki. Ez már a 3. tvm lesz fél év alatt alapesetben meg kb 5 évente szoktam cserélni. Nincs magas elvárásom csak annyi, hogy működjön normálisan a készülék. Semmi extra, nekem nem kell több ezer nit, meg valós hdr semmi csak egy normális nézhető képernyő, mellé egy normálisan működő szoftver. Működjön normálisan, ez minden amit elvárok. Nem azért írtam ne értse félre senki, mert fikázni akarom a TCL-t ráadásul egy TCL fórumban, pláne nem egyetlen modell alapján, de én nem merek egy ugyanilyen tvt bevállalni. -
Celtis
veterán
Még annyi, hogy statikus aprólékos képnél fű Ilyesmi lassú mozgásnál van egy kis vibrálás. Főleg 4k sdr-ben, de ez elvileg Qled sajátosság. Szerencsére ritkán futok bele. Mozgás hibákról annyit, hogy anyám Phillips meg apám LG TV-jén is vannak. Ezek az LCD-k egyszerűen ilyenek. Amúgy inkább a 23,9fps mozi és a YouTube 25\30fps lehet problémás. 50 és 60 fps videók teljesen jók mozgás javítás nélkül, mivel a TV 50\60Hz. Sajnos 120Hz nincs nekem.
A sűrű mintáza vibrálása a legkevésbé sem qled sajátosság. Itt leginkább egy kikapcsolhatatlan élesítés okozza.
-
Vhiktor
Topikgazda
Még annyi, hogy statikus aprólékos képnél fű Ilyesmi lassú mozgásnál van egy kis vibrálás. Főleg 4k sdr-ben, de ez elvileg Qled sajátosság. Szerencsére ritkán futok bele. Mozgás hibákról annyit, hogy anyám Phillips meg apám LG TV-jén is vannak. Ezek az LCD-k egyszerűen ilyenek. Amúgy inkább a 23,9fps mozi és a YouTube 25\30fps lehet problémás. 50 és 60 fps videók teljesen jók mozgás javítás nélkül, mivel a TV 50\60Hz. Sajnos 120Hz nincs nekem.
Nincs ilyen sajátosság.
-
Till@
aktív tag
Sziasztok!
Nálam 65c805 is akanak az említett videók belső felületen,
de nem akad PC-n Nvidia, Kinhank G1 + Coreelec, viszont van ami Firestick-en is, pedig van AFR (képkockaseb. egyeztetés)!Ami elgondolkodtató, hogy mindenkinél ugyan ott akad u.olyan készüléken az lehetne sw-hiba, de hogy egy másik felületen más hw-en és sw-en is ugyan ott akad az már elgondolkodtató lehet hogy a videó kódólása ill. konténere nem kompatibilis az eszközzel?
Mert más forrásoknál nem jellemző, főként streaming esetében.Tudom nem vigasztaló hogy pl. streaming. miatt vásárolt készülék nem hibamentes, de ezek közül kell választani:
1. így nézem
2. másik típust v. márkát választok
3. csatlakoztatok hozzá külső media-playert (asztali v. stick)
Mindkét megoldás töbletköltséget jelent.U.i.: Még várom a legújabb frissítést a mi most csak beta verz. létezik, mert azt olvastam róla hogy nagyon hajaz az új 2024-es modellek menüjére, hátha a látványon túl mást is fejlesztettek benne.
A Firestick nálam csak a C805-ön akadozik kritikus jeleneteknél, más tévén használva nyoma sincs a hibának.
-
kenicsab
tag
Na igen, ez egy nehéz kérdés. Főleg ezek az akadások. Hogy van akinél van, van akinél nincs. Anno mikor vettem az első IPS monitoromat, ott volt a panel lottó, hogy kinek mekkora a bevilágítás.
Itt meg az akadás lottó....!? És ugyan korábban voltak itt olyan gondolatok, hogy dedededede, mindenkinél akad, csak van aki nem veszi észre. Ez nem igaz, múltkor én is belinkeltem már ide a Vérapó kérdéses jelenetét, szépen össze lehet hasonlítani azoknak a tulajoknak a videóival, ahol valóban akad. Itt semmi akadás: [link]
Meg azt hiszem a 3test problémát is linkeltem már akadás nélkül.DE azt is írtam, hogy pl a 3test probléma nálam is akadt, de a videó bezárása és újra elindítása után megszűnik a probléma.
Szóval valóban nem hibátlan készülékek és aki beszívja egy olyan példánnyal, amelyen nem szüntethető meg az akadás, az csalódott lesz és én is visszaküldtem volna és a TCL felé sem néznék soha többé, ha megszüntethetetlenül jelen lenne nálam is az akadás.
A számomra teljesen érthetetlen dolog, hogy egy Homatics Box R 4K Plus + coreELEC esetén is ugyanúgy beakadt a 3test probléma kérdéses jelenete, és ugyanúgy video újraindítás oldotta meg azon is..... Ez felfoghatatlan, hogy miért, hiszen abban az esetben a TV csak egy megjelenítő és semmi más. Mégis ugyanaz a szoftveres probléma állt fenn egy teljesen más, elvileg a tv-nél sokkal jobb rendszeren...
Sziasztok!
Nálam 65c805 is akanak az említett videók belső felületen,
de nem akad PC-n Nvidia, Kinhank G1 + Coreelec, viszont van ami Firestick-en is, pedig van AFR (képkockaseb. egyeztetés)!Ami elgondolkodtató, hogy mindenkinél ugyan ott akad u.olyan készüléken az lehetne sw-hiba, de hogy egy másik felületen más hw-en és sw-en is ugyan ott akad az már elgondolkodtató lehet hogy a videó kódólása ill. konténere nem kompatibilis az eszközzel?
Mert más forrásoknál nem jellemző, főként streaming esetében.Tudom nem vigasztaló hogy pl. streaming. miatt vásárolt készülék nem hibamentes, de ezek közül kell választani:
1. így nézem
2. másik típust v. márkát választok
3. csatlakoztatok hozzá külső media-playert (asztali v. stick)
Mindkét megoldás töbletköltséget jelent.U.i.: Még várom a legújabb frissítést a mi most csak beta verz. létezik, mert azt olvastam róla hogy nagyon hajaz az új 2024-es modellek menüjére, hátha a látványon túl mást is fejlesztettek benne.
-
Skarpea
tag
Még annyi, hogy statikus aprólékos képnél fű Ilyesmi lassú mozgásnál van egy kis vibrálás. Főleg 4k sdr-ben, de ez elvileg Qled sajátosság. Szerencsére ritkán futok bele. Mozgás hibákról annyit, hogy anyám Phillips meg apám LG TV-jén is vannak. Ezek az LCD-k egyszerűen ilyenek. Amúgy inkább a 23,9fps mozi és a YouTube 25\30fps lehet problémás. 50 és 60 fps videók teljesen jók mozgás javítás nélkül, mivel a TV 50\60Hz. Sajnos 120Hz nincs nekem.
-
Orbiteric
aktív tag
-
Qtya123
őstag
Nem tudom, ez egy érdekes kérdés.
Ha valaki IMG -ből újratelepít egy FW -t, annak elvileg meg kellene oldania problémát. Tekintettel arra, hogy nem mindenkinél jelentkezik.
Bár valószínűnek tartom, hogy teljes pucoláshoz még az IMG is kevés. Annyira nem értek a TV -khez, de gondolom itt is vannak külön rejtett partíciók, adatok, fájlok, amihez az sem nyúl hozzá. Még akkor sem, ha jóval nagyobb, mint egy OTA. Majd valaki megcáfol, ha tud.
Ugyanakkor szerintem nem lehet kizárni hardveres hibát sem. Hiszen szimpla megjelenítéshez is kell hardver. Még ha nem is olyan mértékű, mint amikor a TV USB -ről vagy streaming -ről kezel egy videót. Hardveres hiba esetén nem feltétlenül lényeges, hogy az adott feladathoz a TV mennyi erőforrást használ. Attól függ milyen hibáról van szó.
Szerk.:
Meg amúgy az is biztos, hogy nagyon mások az emberek. Nagyon máshogy látnak, és másra érzékenyek.Ezért lehet az, hogy például valaki teljesen levesz minden kép- és mozgásjavító beállítást. Más számára pedig így nézhetetlen, és képhibákkal sokkal kellemesebb neki a látvány.
Én pl a mozis hatást szeretem a filmeknél, ezért azzal indul készüléktől függetlenül, hogy minden mozgásjavító kikapcsolva.
A hányinger kerülget a szappanopera hatású mozgásmegjelenítéstől.
-
Till@
aktív tag
Nem tudom, ez egy érdekes kérdés.
Ha valaki IMG -ből újratelepít egy FW -t, annak elvileg meg kellene oldania problémát. Tekintettel arra, hogy nem mindenkinél jelentkezik.
Bár valószínűnek tartom, hogy teljes pucoláshoz még az IMG is kevés. Annyira nem értek a TV -khez, de gondolom itt is vannak külön rejtett partíciók, adatok, fájlok, amihez az sem nyúl hozzá. Még akkor sem, ha jóval nagyobb, mint egy OTA. Majd valaki megcáfol, ha tud.
Ugyanakkor szerintem nem lehet kizárni hardveres hibát sem. Hiszen szimpla megjelenítéshez is kell hardver. Még ha nem is olyan mértékű, mint amikor a TV USB -ről vagy streaming -ről kezel egy videót. Hardveres hiba esetén nem feltétlenül lényeges, hogy az adott feladathoz a TV mennyi erőforrást használ. Attól függ milyen hibáról van szó.
Szerk.:
Meg amúgy az is biztos, hogy nagyon mások az emberek. Nagyon máshogy látnak, és másra érzékenyek.Ezért lehet az, hogy például valaki teljesen levesz minden kép- és mozgásjavító beállítást. Más számára pedig így nézhetetlen, és képhibákkal sokkal kellemesebb neki a látvány.
Utolsó két mondathoz annyit, hogy akinél akadozik a mozgókép, az a mozgásjavítókat csúcsra is járathatja, jó sosem lesz, ellenben még sz@rabb.
-
Mizol29
senior tag
Én meg 43C645-ből kifogtam egy vertical banding-es darabot, szóval lutri az egész.
-
Skarpea
tag
Ez a kérdés bennem is felmerült a topicot olvasva. A specifikációkat nézve ár/érték arányban verhetetlennek tűnik ez a típus, de annyi negatív tapasztalatot olvasni, hogy nehéz eldönteni ezek a hibák micsodák valójában?
Én 43-as méretben keresek idős, félig süket szülőknek tv-t csakis tv adásokat nézni, de elbizonytalanodtam, hogy bár papíron ebben az árszegmensben a TCL 43C655 kiemelkedik a tudását tekintve, biztos ez lenne a legjobb választás esetleg a nálam top2 helyet elfoglaló Samsung QE43Q60DAU helyett?Nekem 43C645 van egy éve hibátlan ha ez segít. Szerintem a fekete és a hangja is jó. Nem foltos a háttérvilágítás. Akadoz@s jó mozgás javítás beállítással megoldható. De pl Xboxon Dolby vision teljesen folyamatos a mozgás gyárilag.
-
ρσгτσ
addikt
Na igen, ez egy nehéz kérdés. Főleg ezek az akadások. Hogy van akinél van, van akinél nincs. Anno mikor vettem az első IPS monitoromat, ott volt a panel lottó, hogy kinek mekkora a bevilágítás.
Itt meg az akadás lottó....!? És ugyan korábban voltak itt olyan gondolatok, hogy dedededede, mindenkinél akad, csak van aki nem veszi észre. Ez nem igaz, múltkor én is belinkeltem már ide a Vérapó kérdéses jelenetét, szépen össze lehet hasonlítani azoknak a tulajoknak a videóival, ahol valóban akad. Itt semmi akadás: [link]
Meg azt hiszem a 3test problémát is linkeltem már akadás nélkül.DE azt is írtam, hogy pl a 3test probléma nálam is akadt, de a videó bezárása és újra elindítása után megszűnik a probléma.
Szóval valóban nem hibátlan készülékek és aki beszívja egy olyan példánnyal, amelyen nem szüntethető meg az akadás, az csalódott lesz és én is visszaküldtem volna és a TCL felé sem néznék soha többé, ha megszüntethetetlenül jelen lenne nálam is az akadás.
A számomra teljesen érthetetlen dolog, hogy egy Homatics Box R 4K Plus + coreELEC esetén is ugyanúgy beakadt a 3test probléma kérdéses jelenete, és ugyanúgy video újraindítás oldotta meg azon is..... Ez felfoghatatlan, hogy miért, hiszen abban az esetben a TV csak egy megjelenítő és semmi más. Mégis ugyanaz a szoftveres probléma állt fenn egy teljesen más, elvileg a tv-nél sokkal jobb rendszeren...
Nem tudom, ez egy érdekes kérdés.
Ha valaki IMG -ből újratelepít egy FW -t, annak elvileg meg kellene oldania problémát. Tekintettel arra, hogy nem mindenkinél jelentkezik.
Bár valószínűnek tartom, hogy teljes pucoláshoz még az IMG is kevés. Annyira nem értek a TV -khez, de gondolom itt is vannak külön rejtett partíciók, adatok, fájlok, amihez az sem nyúl hozzá. Még akkor sem, ha jóval nagyobb, mint egy OTA. Majd valaki megcáfol, ha tud.
Ugyanakkor szerintem nem lehet kizárni hardveres hibát sem. Hiszen szimpla megjelenítéshez is kell hardver. Még ha nem is olyan mértékű, mint amikor a TV USB -ről vagy streaming -ről kezel egy videót. Hardveres hiba esetén nem feltétlenül lényeges, hogy az adott feladathoz a TV mennyi erőforrást használ. Attól függ milyen hibáról van szó.
Szerk.:
Meg amúgy az is biztos, hogy nagyon mások az emberek. Nagyon máshogy látnak, és másra érzékenyek.Ezért lehet az, hogy például valaki teljesen levesz minden kép- és mozgásjavító beállítást. Más számára pedig így nézhetetlen, és képhibákkal sokkal kellemesebb neki a látvány.
-
Qtya123
őstag
Samsung -ot ebben a kategóriában a nem túl jó garanciális háttér miatt nem választanék. A TCL viszont ár-érték arányban kiváló. Feltéve, ha nincsenek vele gondok, mint például a fenti eset(ek) is.
Szerintem belépő készülék, QLED, és mini LED vonalon TCL vagy Hisense körül kellene nézelődni. Utóbbit én nem igazán ismerem. A TV ajánlós, vagy a márka topikban biztos okosabbakat tudnak mondani.
Esetleg még az elődjére, a C645 -re érdemes rákeresni itt a topikban. Úgy tudom van pár tulaj és azzal nem volt túl sok probléma. De a többiek majd segítenek. Abból is van 43 colos méret.
Na igen, ez egy nehéz kérdés. Főleg ezek az akadások. Hogy van akinél van, van akinél nincs. Anno mikor vettem az első IPS monitoromat, ott volt a panel lottó, hogy kinek mekkora a bevilágítás.
Itt meg az akadás lottó....!? És ugyan korábban voltak itt olyan gondolatok, hogy dedededede, mindenkinél akad, csak van aki nem veszi észre. Ez nem igaz, múltkor én is belinkeltem már ide a Vérapó kérdéses jelenetét, szépen össze lehet hasonlítani azoknak a tulajoknak a videóival, ahol valóban akad. Itt semmi akadás: [link]
Meg azt hiszem a 3test problémát is linkeltem már akadás nélkül.DE azt is írtam, hogy pl a 3test probléma nálam is akadt, de a videó bezárása és újra elindítása után megszűnik a probléma.
Szóval valóban nem hibátlan készülékek és aki beszívja egy olyan példánnyal, amelyen nem szüntethető meg az akadás, az csalódott lesz és én is visszaküldtem volna és a TCL felé sem néznék soha többé, ha megszüntethetetlenül jelen lenne nálam is az akadás.
A számomra teljesen érthetetlen dolog, hogy egy Homatics Box R 4K Plus + coreELEC esetén is ugyanúgy beakadt a 3test probléma kérdéses jelenete, és ugyanúgy video újraindítás oldotta meg azon is..... Ez felfoghatatlan, hogy miért, hiszen abban az esetben a TV csak egy megjelenítő és semmi más. Mégis ugyanaz a szoftveres probléma állt fenn egy teljesen más, elvileg a tv-nél sokkal jobb rendszeren...
-
westcoastog
veterán
Van aki elégedett a C655 -tel? Foltosodás, felhősödés, panelen lévő kosz, pixelhiba és egyéb problémák nélkül?
Kiváló készülék lenne normál TV adásokra, de úgy tűnik akad néhány panasz a fenti problémákra, amiből egyik sem normális.
Nálam például felhősödés nem volt. A képe és a hangja is szerintem tök jó. Viszont a pixelhibák, a panelen lévő koszok, illetve a hosszú, valószínű sérülésből eredő folt/csík rontotta az összképet.
Így lehet elengedem ezt a típust, és inkább a C805 -re megyek rá.
Szerk.:
Nekem a C655 hangja jobban tetszett, és normál TV adásra nem is feltétlen lenne indokolt egy mini LED, de azért elgondolkoztam...A túlélesített vibráló részleteken kívül, ami valószínűleg szoftveres hiba, nálam képminőségben elég jól vizsgázik az 55c655, pedig én aztán rohadtul háklis tudok lenni mindenre, nekem se kosz semmi nincs szerencsére.
-
ρσгτσ
addikt
Ez a kérdés bennem is felmerült a topicot olvasva. A specifikációkat nézve ár/érték arányban verhetetlennek tűnik ez a típus, de annyi negatív tapasztalatot olvasni, hogy nehéz eldönteni ezek a hibák micsodák valójában?
Én 43-as méretben keresek idős, félig süket szülőknek tv-t csakis tv adásokat nézni, de elbizonytalanodtam, hogy bár papíron ebben az árszegmensben a TCL 43C655 kiemelkedik a tudását tekintve, biztos ez lenne a legjobb választás esetleg a nálam top2 helyet elfoglaló Samsung QE43Q60DAU helyett?Samsung -ot ebben a kategóriában a nem túl jó garanciális háttér miatt nem választanék. A TCL viszont ár-érték arányban kiváló. Feltéve, ha nincsenek vele gondok, mint például a fenti eset(ek) is.
Szerintem belépő készülék, QLED, és mini LED vonalon TCL vagy Hisense körül kellene nézelődni. Utóbbit én nem igazán ismerem. A TV ajánlós, vagy a márka topikban biztos okosabbakat tudnak mondani.
Esetleg még az elődjére, a C645 -re érdemes rákeresni itt a topikban. Úgy tudom van pár tulaj és azzal nem volt túl sok probléma. De a többiek majd segítenek. Abból is van 43 colos méret.
-
sgx
tag
Van aki elégedett a C655 -tel? Foltosodás, felhősödés, panelen lévő kosz, pixelhiba és egyéb problémák nélkül?
Kiváló készülék lenne normál TV adásokra, de úgy tűnik akad néhány panasz a fenti problémákra, amiből egyik sem normális.
Nálam például felhősödés nem volt. A képe és a hangja is szerintem tök jó. Viszont a pixelhibák, a panelen lévő koszok, illetve a hosszú, valószínű sérülésből eredő folt/csík rontotta az összképet.
Így lehet elengedem ezt a típust, és inkább a C805 -re megyek rá.
Szerk.:
Nekem a C655 hangja jobban tetszett, és normál TV adásra nem is feltétlen lenne indokolt egy mini LED, de azért elgondolkoztam...Ez a kérdés bennem is felmerült a topicot olvasva. A specifikációkat nézve ár/érték arányban verhetetlennek tűnik ez a típus, de annyi negatív tapasztalatot olvasni, hogy nehéz eldönteni ezek a hibák micsodák valójában?
Én 43-as méretben keresek idős, félig süket szülőknek tv-t csakis tv adásokat nézni, de elbizonytalanodtam, hogy bár papíron ebben az árszegmensben a TCL 43C655 kiemelkedik a tudását tekintve, biztos ez lenne a legjobb választás esetleg a nálam top2 helyet elfoglaló Samsung QE43Q60DAU helyett? -
Qtya123
őstag
Én Vileda mikroszálast használok.
Nem erősen rányomva, nehogy karcoljon (ja és úgy hajtogatva, hogy az a kis fehér biléta, ami rajta van, az belül legyen). Így a kendő szépen leszedi a porszemeket.Folyadékot nem használok, nincs összetaperolva, összetüszögve, hogy bármi olyan szennyeződés legyen rajta, amihez nedvesség kell.
-
Volband
tag
köszönöm szépen!
-
ρσгτσ
addikt
Tesco -ban vagy Auchan -ban szoktam venni, de sok helyen lehet kapni. Viszont csak normális, megbízható helyről ajánlom. Nehogy legyen benne valami olyan anyag, ami felkarcolja a TV -t.
Szerk.:
Igen, például a Vileda is jó. Az is sok helyen kapható. -
mrmft
senior tag
-
Volband
tag
Mi is domolt vettünk, a mikroszálas utántörlés maradt el. A törlőkendőt hol vettétek?
-
ρσгτσ
addikt
Rossmann -os Domol jó, csak utána le kell törölni mikroszálas törlőkendővel. Szépen leszed mindent. Párom azt használja minden TV -re évek óta.
De az esetek többségében, ha nem igazán makacs foltról van szó, akkor simán a mikroszálas törlőkendő is elég.
-
Volband
tag
Mivel szoktátok tisztítani a tv-t? Rossmannban vettünk kendőt, de csak maszatolt.
-
mrmft
senior tag
-
ρσгτσ
addikt
Eddig szerintem egyiknél sem volt ennyire "jellemző". De ott is lehet "csak" lefutott egy hibás gyártás. Több méretben is. Ezért érdeklődöm, hogy más mennyire elégedett.
Nálam például a kijelzőn lévő koszok elég érdekesek voltak C655 -nél. Mármint arra gondolok, hogy túl szabályosak, egymástól nagyjából azonos távolságra voltak egy vonalban, vízszintesen. Összesen 5 db. Meg valószínű az alatta lévő csík is ezzel összefügg.
Ezért az a tippem, hogy valami gyártósori probléma miatt volt, és nem Józsi koszolta össze a gyárban.
-
soldi3r
veterán
Van aki elégedett a C655 -tel? Foltosodás, felhősödés, panelen lévő kosz, pixelhiba és egyéb problémák nélkül?
Kiváló készülék lenne normál TV adásokra, de úgy tűnik akad néhány panasz a fenti problémákra, amiből egyik sem normális.
Nálam például felhősödés nem volt. A képe és a hangja is szerintem tök jó. Viszont a pixelhibák, a panelen lévő koszok, illetve a hosszú, valószínű sérülésből eredő folt/csík rontotta az összképet.
Így lehet elengedem ezt a típust, és inkább a C805 -re megyek rá.
Szerk.:
Nekem a C655 hangja jobban tetszett, és normál TV adásra nem is feltétlen lenne indokolt egy mini LED, de azért elgondolkoztam...A 805-rol nem olvastal hasonlokat? A belul foltos kijelzo az gyartasi hiba, kicsit tartok attol, hogy ez markan belul nem valtozik.
-
ρσгτσ
addikt
Van aki elégedett a C655 -tel? Foltosodás, felhősödés, panelen lévő kosz, pixelhiba és egyéb problémák nélkül?
Kiváló készülék lenne normál TV adásokra, de úgy tűnik akad néhány panasz a fenti problémákra, amiből egyik sem normális.
Nálam például felhősödés nem volt. A képe és a hangja is szerintem tök jó. Viszont a pixelhibák, a panelen lévő koszok, illetve a hosszú, valószínű sérülésből eredő folt/csík rontotta az összképet.
Így lehet elengedem ezt a típust, és inkább a C805 -re megyek rá.
Szerk.:
Nekem a C655 hangja jobban tetszett, és normál TV adásra nem is feltétlen lenne indokolt egy mini LED, de azért elgondolkoztam... -
Hamu2020
csendes tag
Sziasztok. 98c765 vásárlását tervezem. Lg oled az előzmény. Ami nagyon fog hiányozni az pvr és time shift funkciók. Van-e valami ötlet arra hogy mivel tudnám ezt megoldani? App vagy valami külső okos bármi? További kérdés hogy 98 coll méretben van most ár/érték arányban jobb?
-
István 67
tag
Sziasztok! Szerintetek melyik a jobb? TCL765vsHisenseU8KQ ?
-
amdni
aktív tag
Sziasztok!
TLC 55C645 tv-m van kb. fél éve.
Azóta sem tudom Ubunturól (24.04) átküldeni a képet hálózaton keresztül. (Windows-al megy).
Valakinek sikerült már?
Gnome Hálózati Megjelenítő program látja a tv-t, indításkor mikor küldeném át a képet sötét háttér jelenik meg, egy pillanatra miracast vagy cromecast logó látszódik a tv-n, de ennyi.
VLC ugyenezt csinája, látja a tv-t, de maga a film nem indul el a tv-n, csak a film címe jelenik meg.Ebben kérném a tanácsotokat.
Köszönöm szépen! -
koko52
nagyúr
A nagy magyar blekkfrájdéj. Most annyi mint amennyi nyáron volt. Ügyesen megvolt a jogszabályoknak megfelelően a tartós drága ár. Milyen szépen kartelleztek a boltok:
-
droti25
őstag
Rendben köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat.
Plex-el használnám és filmeket inkább remux verziókban és sorozatokat 1080-ban.
Esetleg valaki használ tcl tévén plexet? Mik a tapasztalatai?Nekem is tökéletes minden Plex-el!
-
classic B
senior tag
-
Treff
aktív tag
-
Fantomas80
tag
-
Fantomas80
tag
Valaki összefoglalná röviden melyik a jobb és mivel a a C765 vagy a C805? Melyiket érdemes választani ? Jelenleg egy TCL 65C715 ös készülékem van jó lenne valami nagyobb méretbe új tv.
-
bigrob
őstag
Rendben köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat.
Plex-el használnám és filmeket inkább remux verziókban és sorozatokat 1080-ban.
Esetleg valaki használ tcl tévén plexet? Mik a tapasztalatai?Hibátlanul működik nálam.
-
zsolt501
nagyúr
Igazából csak annyi, hogy olvasgattam pár kommentet itt, hogy vannak problémák a netflix platformján is és, hogy a plex az mennyire szokott problémás lenni? Akad a kép vagy vibrál stb.
Egy biztos nem 100%-os a rendszer a TCL-en, én pl hiányolom a TV esetén a Plexben a Frissítési gyakoriság váltás lehetőségét, itt hiába kapcsolod be az nem működik, pedig egy fontos és jó funkció, ha nem mesterségesen lekreált képkockákat akar a néző nézni, és ez bizony érinti a többi applikációt is mert bizony ott sem működik a lehetőség, nem vált a TV, olyan mintha a TCL fejlesztő mérnökei nem engedélyezték volna, pedig Chromecast with Google TV-vel megy rendesen a váltás, TCL-en nem megy így, kötve hiszem hogy a hardver ne lenne rá alkalmas.
-
Blackeventer
csendes tag
Igazából csak annyi, hogy olvasgattam pár kommentet itt, hogy vannak problémák a netflix platformján is és, hogy a plex az mennyire szokott problémás lenni? Akad a kép vagy vibrál stb.
-
zsolt501
nagyúr
Rendben köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat.
Plex-el használnám és filmeket inkább remux verziókban és sorozatokat 1080-ban.
Esetleg valaki használ tcl tévén plexet? Mik a tapasztalatai?Én szoktam használni így, de Chromecast with Google TV-vel is C805-öt, szóval van összehasonlítási alapom Google TV és Plex szinten, kérdezz és megpróbálok válaszolni.
-
Blackeventer
csendes tag
Nem csak a 144Hz az előnye, hanem (azon kívül, amit ρσгτσ említett) az is, hogy 1008 a local dimming zónák száma, míg a c655-nél 104.
Szerintem egészen más élmény, de ezt mutatja az árkülönbség is.
Véleményem szerint elsősorban akkor lehet érdemes a c655 helyett a c765-öt választanod, ha HDR vagy DV tartalmakat nézel. Ha csak simán SDR filmeket/sorozatokat fogyasztasz, akkor nem feltétlen éri meg a felárat.
Rendben köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat.
Plex-el használnám és filmeket inkább remux verziókban és sorozatokat 1080-ban.
Esetleg valaki használ tcl tévén plexet? Mik a tapasztalatai? -
proradeon
őstag
Köszönöm a válaszod.
Még egy kérdést, ha feltehetek.
összehasonlítva a c765-el az már 144 hz ez játékra használja inkább az ember, nem?
Én ha csak filmre használom semmi előnyöm a 144 hz-val, vagy?Nem csak a 144Hz az előnye, hanem (azon kívül, amit ρσгτσ említett) az is, hogy 1008 a local dimming zónák száma, míg a c655-nél 104.
Szerintem egészen más élmény, de ezt mutatja az árkülönbség is.
Véleményem szerint elsősorban akkor lehet érdemes a c655 helyett a c765-öt választanod, ha HDR vagy DV tartalmakat nézel. Ha csak simán SDR filmeket/sorozatokat fogyasztasz, akkor nem feltétlen éri meg a felárat.
-
ρσгτσ
addikt
Köszönöm a válaszod.
Még egy kérdést, ha feltehetek.
összehasonlítva a c765-el az már 144 hz ez játékra használja inkább az ember, nem?
Én ha csak filmre használom semmi előnyöm a 144 hz-val, vagy?A C765 már mini LED, lényegesen jobb megjelenítés, képminőség. Játékra és filmezésre jobb.
A C655 is jó TV, de nem egy kategória a C765 -tel.
-
Blackeventer
csendes tag
Azt senki nem fogja tudni megjósolni, hogy idén fog-e ennél lentebb menni az ára, azonban az én véleményem szerint nem valószínű, hogy az eMAG BF ár alá fog lőni bármelyik bolt idén.
Azt pedig csak te tudod eldönteni, hogy megér-e neked ennyit.
Ez nem neked szól, de ha már román eMAG BF árak:
- a 75c765 410 ezer forintnyi lej
- a 65c765 pedig 300 ezerNyilván más ország, más adók, így a jövőheti magyar eMAG BF-en lehet, hogy sokkal rosszabb ára lesz, de azért ez biztató.

Köszönöm a válaszod.
Még egy kérdést, ha feltehetek.
összehasonlítva a c765-el az már 144 hz ez játékra használja inkább az ember, nem?
Én ha csak filmre használom semmi előnyöm a 144 hz-val, vagy? -
proradeon
őstag
Jó reggelit mindenkinek, tudom a black friday hülyeség viszont a kérdésem az, hogy a 65c655 emagon jelenleg (románia) 187 ezer forint.
megérős ez az ár? Ennél lentebb gondolom idén már nem lesz.Azt senki nem fogja tudni megjósolni, hogy idén fog-e ennél lentebb menni az ára, azonban az én véleményem szerint nem valószínű, hogy az eMAG BF ár alá fog lőni bármelyik bolt idén.
Azt pedig csak te tudod eldönteni, hogy megér-e neked ennyit.
Ez nem neked szól, de ha már román eMAG BF árak:
- a 75c765 410 ezer forintnyi lej
- a 65c765 pedig 300 ezerNyilván más ország, más adók, így a jövőheti magyar eMAG BF-en lehet, hogy sokkal rosszabb ára lesz, de azért ez biztató.

-
Blackeventer
csendes tag
Jó reggelit mindenkinek, tudom a black friday hülyeség viszont a kérdésem az, hogy a 65c655 emagon jelenleg (románia) 187 ezer forint.
megérős ez az ár? Ennél lentebb gondolom idén már nem lesz. -
mikrofon
veterán
Borsodban lakom, parisat a szolgáltató neve, koax kábeles a rendszer. Köszönöm, megnézem!
Celtis: tegnap néztem a meccset a sport tv-n és észrevettem, hogy nem lassításnál is akadt. Igaz, csak minimálisan, alig észrevehetően. Netflixen is hasonlót tapasztaltam. Igen, vissza fogom küldeni.
classic B: Köszönöm, vissza fogom küldeni. Én sem reménykedem abban, hogy ez meg fog javulni. Hagyom a tcl-t, a samsungokat majd megnézem.
Biztos nem vennék DV nélküli TV-t....
-
Cartmenn
aktív tag
Sziasztok! Rendeltem egy 55C805-ös tv-t. Lenne két kérdésem. Egyes csatornákon odakapcsoláskor (pl. M4, RTL, Spiler, Duna stb.) kb. 1 másodpercre szétesik a kép, aztán megjavul. Ez a tv hibája lenne? Illetve pl. foci meccsen a lassításoknál sok esetben elég erősen akadozik a kép. Legjobban ez a jelenség az M4-en tapasztalható. Hiába állítgatom, akár Vhiktor C835-ös youtube-os videója alapján, nincs változás. Más is tapasztalt hasonlókat ennél vagy más típusnál? Eléggé elszomorít. Egy 10 éves Samsung helyére került. Annál ilyen problémák nem voltak. Köszönöm előre is a válaszokat!
Én ritkán nézem a 805öt inkább csak Hdd-ről való filmezésre használom a gyári lejátszóval-----nálam a digi kábel van (a tv c-tunerjével) ,én nem tapasztaltam ilyet ---igazán csak a gyári beállításokat használom, gyorsindítás nélkül---és nincs napi használatban,lehet ez is lényeges
a netflixes akadás a felhozott filmeknél nekem is meg volt -
Celtis
veterán
Borsodban lakom, parisat a szolgáltató neve, koax kábeles a rendszer. Köszönöm, megnézem!
Celtis: tegnap néztem a meccset a sport tv-n és észrevettem, hogy nem lassításnál is akadt. Igaz, csak minimálisan, alig észrevehetően. Netflixen is hasonlót tapasztaltam. Igen, vissza fogom küldeni.
classic B: Köszönöm, vissza fogom küldeni. Én sem reménykedem abban, hogy ez meg fog javulni. Hagyom a tcl-t, a samsungokat majd megnézem.
Jaja, pont mint nálam.
De úgy látom neked érzékeny a szemed erre az akadásra. Kíváncsi leszek a samsunggal milyen tapasztalatod lesz, az jó-e focimeccsen, mert nekem volt azzal a márkával is volt hasonló gondom.
-
belan
addikt
Az OLED az biztosan más világ, és megértem. Nálunk például méretes kanapé van, így lényeges a betekintési szög minősége. Ráadásul én nagyon érzékeny is vagyok rá. Erre a VA nem igazán jó...az OLED viszont igen. Emellett persze van más előnye is.
Ugyanakkor azt gondolom, hogy aki megteheti, az vegyen VA mini LED -et vagy OLED -et. Attól függően, hogy milyen felhasználói szokásai és lehetőségei vannak. Valahol ott kezdődik a minőség.
Viszont sima QLED -ben is lehet találni jó TV -t. A C655 szerintem pont ilyen. Annak tökéletes, aki nem tud vagy nem akar sokat költeni.
Ha mini LED -et keresnék, akkor én jelenleg a C765 -öt venném meg. Jó áron jó képminőség. Főleg, ha szoftveresen is rendben van.
Igen c765 arany közép út 65 colba most 350 .
-
IMseventhson
újonc
a foltos elszineződés se volt senkinek anno videót is tetem be ide az olimpia idején
ki a kábelszolgáltató?anno én erre jutottam
TCL 75C845 Pr telekom kábeltévé szolgáltató koax kábeles rendszer, amin az Internet és telefon is rajta
eredmények
Movie képbeállítás fényerő 10-20-30% Local Diming Maximumon
-földi digitális M4sport > nincs hiba
-szolgáltató Amiko Hd boxa > nincs hiba
-Tv saját digitális tunerje > hiba Local Diming mindegy hova van állítva már a kikapcsolást is próbáltam.
kontrolnak ugye az olimpia lehetőséget adott a EUSport összehasonlításra is ott sincs hibaBorsodban lakom, parisat a szolgáltató neve, koax kábeles a rendszer. Köszönöm, megnézem!
Celtis: tegnap néztem a meccset a sport tv-n és észrevettem, hogy nem lassításnál is akadt. Igaz, csak minimálisan, alig észrevehetően. Netflixen is hasonlót tapasztaltam. Igen, vissza fogom küldeni.
classic B: Köszönöm, vissza fogom küldeni. Én sem reménykedem abban, hogy ez meg fog javulni. Hagyom a tcl-t, a samsungokat majd megnézem.
-
koko52
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
-
32200 - 32101
46764 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- SAMSUNG (QE65Q90T) 165CM Q-LED 100HZ SMART PRÉMIUM LED TV ! AKCIÓ
- Hisense 40A4BG hibátlan állapot.
- PHILIPS (PHILIPS 75MLED820/12) 190CM 4K QD MINLED 100HZ SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ
- SAMSUNG (LH98QMTBPGCXEN ) 250CM !!! 4K WIFI SMART MONITOR ! AKCIÓ! IGAZI MOZI!!
- 32" CHiQ L32FM9V (Alza gari, 2030.07. hóig)
- MSI Thin GF63 12VF RTX 4060 / 144Hz / SZINTE ÚJ!
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- Apple iPhone 12 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:96%
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
- AKCIÓ! ASUS B550M R7 5700 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB Lian Li Vector V100 ADATA 750W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
(pedig eddig csak szárazon törléssel takarítottam a korábbi tvmet)
Köszi!



