Mérleg rovat
-
Jövő héten New Yorkban gyújtja be a SpaceX a rakétákat
A rekordértékű tőzsdei bevezetés spekulációk szerint a Tesla egyesítést készítheti elő.
-
Rengeteg pénzre van szüksége a Google-nek az AI bővítésére
Túl kevés a saját erőforrás a mesterséges intelligencia étvágyának kielégítésére.
-
Egybillió dollárt ér az Anthropic
Nincs szám, ami túl nagy lenne egy AI vállalat értékbecslésében.
-
Plus-pénz: fizess a Facebook és az Insta élményekért!
Új csomagokat indított a Meta, az AI-nak is köze van hozzá.
-
Mégsem lesz rémálom Linuxot használni az USA egyes államaiban
A hagyományos Linux disztribúciók végül mentesülni fognak az életkor-ellenőrzési kötelezettség alól.
-
Egyre több keresztény tekint spirituális mentorként az AI-ra
A Barna felmérése szerint ugyanakkor a lelkipásztorok nagy többsége aggódik amiatt, hogy az AI helyettesítheti Istent.
-
Kínában már drámaian esnek az alaplapeladások
A legnagyobb ázsiai piacon áprilisban éves szinten 44%-os volt a visszaesés, és hol van még ennek a vége?
-
AI kölcsönzővé vált a SpaceX?
Holnap lő ki az újgenerációs Starship, ám az Anthropic csinálhat Elon Musk cégéből pénznyomtatót.
-
Az utolsó pillanatban oldotta meg a sztrájk-kérdést a Samsung
Egy ideiglenes bérmegállapodás hatására a szakszervezete felfüggesztette a tervezett sztrájkot.
-
Az OpenAI javára ítélt a bíróság Elon Musk perében
A kaliforniai elévülési szabályok elsöpörték a vádakat.
-
Jelentősen ronthat a memóriahiányon egy holnap kezdődő sztrájk
A Samsung utolsó megegyezési kísérlete is kudarcba fulladt, mivel a szakszervezeti dolgozók ragaszkodnak a követeléseikhez.
-
Marxistává válik az AI, ha elviselhetetlenné teszik a munkakörülményeit
Erről számolt be a Stanford Egyetem új kutatása, ami különböző módon nehezítette az AI-ügynökök feladatait.
-
A Phoenix után elkelt az AMI BIOS-t biztosító vállalat is
Az új tulajdonos az FPGA-kban utazó Lattice lesz, az üzlet pedig még a nyáron lezárulhat.
-
Bekebelezte a Phoenix BIOS-t a Lenovo
A vállalat felvásásolta a Phoenix Technologies firmware üzletágát.
-
Váratlan fordulat: összefog a SpaceXAI és az Anthropic
Ezt biztosan nem látta előre a szakma: bérbe adja szervereit a Claude-on élcelődő Elon Musk.
-
DigiTimes: Kevesebb és drágább alaplap jöhet
Az elemzők a teljes PC-komponens piac visszaesésre számítanak 2026 második felére, és ez az alaplapok gyártóit is nagyon komolyan érinti.
-
AI vagy klíma? Ha dönteni kell, egyelőre az előbbi nyer
A Microsoftnak is feladja a leckét az energiaigény és a zöld működés kibékítése, az újabb és újabb adatközpontok építését viszont képtelenek leállítani.
-
Hamarosan százmilliónként számolhatjuk az űrinternetezőket
Az egyik kulcsbeszállító szerint még csak most következik a műholdas telekommunikáció aranykora.
-
A szélenergiába menekülne a TSMC
Tajvan olajból és gázból csak az importra támaszkodhat, a chipgyártó viszont szeretné növelni az energiabiztonságot.
-
Hét évet kapott a Samsung korábbi, Kínának kémkedő mérnöke
A CXMT memóriagyártásához nagymértékben hozzájárulhattak a dél-koreai cégtől ellopott technológiák.
-
Felégeti készpénztartalékait a Tesla
Optimus az igazi pénznyelő, de a Robotaxi és a nyergesvontató is nyeli a pénzt.
-
Így szórna el 60 milliárdot Elon Musk egy Cursor mozdulattal
Napi nagy számok rovatunkban a SpaceX kódoló startupot venne egy kisebb ország GDP-jéből.
-
Távozik az Apple vezérigazgatója
Tim Cook alatt az Apple a növekedés éveit élte, az új CEO megerősítheti a pozícióit.
-
Tagadja az NVIDIA, hogy PC-gyártót vásárolna
A gyors reakció lehűtötte a pletykákat, de furcsa, hogy egyáltalán felmerült az ötlet.
-
Már csak több évre szóló szerződésekben gondolkodnak a memóriagyártók
Ez jelentős teher lesz a kisebb partnerek számára, így a piac változásait nehezen fogják menedzselni.
-
Pénzköteggel párnázta ki a memóriaszektor a Samsung negyedévét
Brutális nyereséggel nyitott a vállalat félvezető üzletága, és ez még csak a kezdet.
-
Szó szerint kifüstöli az AI-t a Közel-Keleten Irán
Az USA támadásaira válaszul a környező országok adatközpontjait vették és veszik célba.
-
Visszaszerezte az írországi Fab 34-es gyárát az Intel
Ezzel megszűnt az Apollóval kötött 2024-es megállapodás.
-
Egyre több tényező hajtja felfelé az árakat, és hol van még a vége?
Már nem csak az AI okozta keresletnövekedés a baj: a közel-keleti háború okozta nyersanyag- és energiahiány is drasztikus drágulást és hiányt okozhat.
-
Sok pénz mellett az NVLink Fusiont is felkarolja a Marvell
Az NVIDIA kétmilliárd dolláros befektetéssel segíti az egyedi megrendeléseket kiszolgáló céget.
-
Frissítve! Íme a Summer Game Fest összes bejelentése!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Apple MacBook
- LEGO klub
- Villanyszerelés
- Motoros topic
- Linux kezdőknek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...