Távközlés rovat
-
Tűzgömbként semmisült meg Jeff Bezos rakétája
Senkinek nem esett baja, de bajban a NASA, a Blue Origin és az AST SpaceMobile küldetései.
-
Tíz éve segíti a hazai oktatást a Yettel ProSuli
A robotverseny a legnépszerűbb, de az AI kihívásaival is foglalkozik az ingyenes program.
-
Mi csak nyerhetünk a fokozódó űrinternet versenyben
A SpaceX barát és ellenség: defenzív szövetséget kötött három nagy szolgáltató.
-
A Starlink amerikai sikere az európai mobillefedettséget is stabilizálhatja
Zöld utat kapott Elon Musk cége a nagy sávszélességű űrmobilnet kiépítésére.
-
Kína szerint nagy árat fizet az EU a Huawei/ZTE berendezések cseréjéért
A CCCEU és a KPMG sajtóközleménye 370 milliárd eurós teherre hívja fel a figyelmet.
-
Hamarosan százmilliónként számolhatjuk az űrinternetezőket
Az egyik kulcsbeszállító szerint még csak most következik a műholdas telekommunikáció aranykora.
-
EU: senki ne használjon Huawei és ZTE hálózati berendezéseket!
Az operátori ajánlást kötelező jogi keret válthatja.
-
Orbitális tévedés a New Glenn harmadik útján
Probléma volt Jeff Bezos óriásrakétájának második fokozatával, óriás műhold fog az óceánba pottyanni.
-
Bekebelezi az Amazon az Apple műholdas partnerét
Átrendezi a Globalstar felvásárlása a Föld körüli erőviszonyokat.
-
Hello Leo: véget ér a Starlink egyeduralma
2026 közepén elindítja szélessávú internetszolgáltatását az Amazon, csak fel kéne még lőni pár száz műholdat.
-
MWC 2026: Műholdakkal tömné ki a Telekom a lefedettségi réseket
A Starlink konstelláció nem csak a fehér foltokat tüntetheti el: tartalékhálózat lehet, ha beüt a ménkű.
-
Több ezer műholddal bővülhet az Amazon flottája
Az Amazon 4500 további LEO-műholdra kapott engedélyt, már csak az a kérdés, mikorra végeznek ezek felbocsájtásával.
-
Egymillió műholdból építene a SpaceX adatközpontot
Madárraj? Szúnyogfelhő? Nem: Kardasov elvtárs vágyálma Elon Musk értelmezésében.
-
Összeadná Elon az Eget és a Földet
Az xAI és a SpaceX fúziója csak a kezdet: a Tesla is beszállna a szerelmi háromszögbe.
-
Kell-e a korlátlan mobilnet, vagy luxusból égetjük a pénzt?
A határtalanság a szabadság szimbóluma, egy kutatás szerint viszont nem szükségszerűség.
-
Elképzelhetetlen sebességre kapcsol Jeff Bezos űrinternete
Kapaszkodj meg: terabites sebességgel fogunk föld körüli pályán száguldozni!
-
Januártól igényelhető a kiskorúak tartalomvédelme a mobilszolgáltatóknál
Az ingyenesen kérhető tartalomszűrés blokkolja a felnőtt tartalmak elérését.
-
A részvénypiacot is kilőné az űrbe a SpaceX
Elképesztő piaci értékkel léphet tőzsdére Elon Musk űrinternet és rakétacége.
-
Fájhat Elon feje: mindjárt kész a Starlink-rivális
Lassan beérik az Amazon munkája, és elindulhat a Leo nevű műholdas netszolgáltatás.
-
Végleg kitiltaná a Huawei-t az EU a hálózatkiépítésből
A ZTE is érintett, komoly tagállami viták kerekedhetnek abból, ha jogszabály születik.
-
Műholdas AI chippel fedné le a bolygót a Samsung
A Starlink műholdas internettel, a Samsung globális AI modemmel készül eltüntetni a fehér foltokat. Az Apple bejelentkezett.
-
Nyelveken áthidaló AI platformot mutatott be a Telekom
A CoMind magyarul nyújt villámgyors vállalati segítséget.
-
Fel kell készülnünk a 2G kivezetésére
Fokozatos lesz a leépítés, de nem kell tartani a lefedettség csökkenésétől.
-
Vodafone-részvényekre cserélte Yettel-CETIN részesedését a 4iG csoport
Az ügylettel 70,5 százalékra növelte tulajdonát a Vodafone Magyarországban a tőkepiaci vállalatcsoport.
-
Kiakadtak a nagy cégek az EU tervei miatt
A multinacionális vállalatok a tervezett plusz hozzájárulást méltatlan és káros különadónak tekintik.
-
Telekom: várakozások feletti volt a tavalyi bevétel
A menedzsment 5 százalékos várakozását meghaladva, 7,8 százalékkal magasabb árbevételt ért el a Magyar Telekom tavaly a számos kihívás ellenére, ami óriási eredmény, a növekedés motorja a mobiladat volt – mondta Rékasi Tibor, a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatója sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
-
Még egy hónapig tart a támogatott mobilkészülék-csere
Március végén ér véget a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság mobilkészülék-csere támogatási programja, így már csak néhány hétig lehet kihasználni a 40 ezer forintos kedvezményt.
-
Új vezetők a 4iG-nél és a Vodafone Magyarországnál
A 4iG Nyrt. igazgatósága a Vodafone Magyarország és a meglévő távközlési portfólió integrációja érdekében új felsővezetőket nevezett ki a cégcsoporthoz frissen csatlakozott társaság, valamint a 4iG Nyrt. irányításába.
-
Lezárult a Vodafone Magyarország megvásárlása
A január 8-án aláírt adásvételi megállapodásnak megfelelően a 4iG Nyrt. 51, a Magyar Állam pedig 49 százalékos közvetett befolyást szerzett a magyar piac második legnagyobb telekommunikációs vállalatában.
-
Nevet vált a T-Systems Magyarország Zrt.
Emellett 2023. februárjától Telekom márka alatt szolgálja ki közép- és nagyvállalati ügyfeleit a Telekom csoport.


