Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

(#69401) qdak válasza Rolly (#69397) üzenetére

qdak
(PH! addikt)

Hát, aki családi háznál, bízik a szinekbe az is felelőtlen :D

Nem szeretem így elosztan, ahogy konnektorbol sem szerencsés, akk ink a wago

pjen olyasmi kell nekem :R

moha21 Igen mert az tényleg félrevezető lehet. Nekem méh az alura is mondták hogy direkt rá valót tegyek.

Köszi a segítségeket :R

Asus P6T, Xeon X5675@3.8GHz, 7870 Tahiti LE@1.05/1.5GHz, 16GB DDR3, FSP 600W ® MSI G41M-P26, Xeon E5450, 560Ti, 8GB DDR3, Thermaltake 630W ® OMV: Gigabyte G41MT-S2P, E8400, 4GB DDR3, FSP 400W ® Huawei G8 32GB

(#69402) darvinya válasza draco31 (#69400) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

ESR mérő csak kiforrasztott elkot tud mérni, de nem kondi hiba lesz.
Inkább valamilyen félvezető döglődik, mert míg hideg addig jó, de mikor bemelegszik, akkor már nem teszi dolgát.

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#69403) draco31 válasza darvinya (#69402) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Igen, tudom hogy csak kiforrasztottat mér, jó is volt mindegyik.
Akkor ez kuka lesz, mert én meg nem találom benne hol a hiba.

ASUS VivoBook S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip

(#69404) darvinya válasza draco31 (#69403) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Írtam, hogy félvezető (dióda, tranzisztor) kiméred hidegen (ha nem látszik, hogy rossz), s üzem után.
Ekkor értékek totál megváltozik, de ezeket nem kell kiszedni.

(#69405) draco31 válasza darvinya (#69404) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Rendben, teszek ma egy próbát.

ASUS VivoBook S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip

(#69406) kuyarashi

kuyarashi
(senior tag)

Sziasztok!

A CW-5000 hűtőberendezés honlapján, a "Performance Curve" alatti grafikont elmagyarázná valaki?
A rendszer a lézercsőből kilépő folyadékot hűti és keringteti, így biztosítva az állandó, alacsony hőmérsékletet a munka folyamán.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#69407) kuyarashi válasza kuyarashi (#69406) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

Vagy ebben a PDF-ben egy márkásabb hűtőberendezésnél hasonló a helyzet.

(#69408) weiss válasza kuyarashi (#69406) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Én értelmezésem szerint pl. 20 fok külső hőmérsékletnél, ha elég, hogy 30 fokra hűtsön, 780 W teljesítményt tud eldisszipálni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#69409) kuyarashi válasza weiss (#69408) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

A 780W az mire utal?

[ Szerkesztve ]

(#69410) weiss válasza kuyarashi (#69409) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

A teljesítményre, amit le kell hűtenie.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#69411) kuyarashi válasza weiss (#69410) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

80W-os lézercsőről beszélünk. Ott mi a 800W?
Szóval ezt nem tudom összeegyeztetni.

(#69412) And válasza kuyarashi (#69411) üzenetére

And
(PH! kedvence)

A kulcsszó a hatásfok lehet, ami ezeknél a CO2-lézereknél legfeljebb 15..20%-os lehet. Itt egy konkrét típus: [link], ennél a bevitt teljesítmény közel 600 wattra adódik, a hasznos optikai kimenet pedig névleg 80W. A különbséget kell elvinnie a hűtőberendezésnek.

(#69413) kuyarashi válasza And (#69412) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

Azt honnan tudom, hogy 600W a bevitt teljesítmény, ill. mennyi a bevitt teljesítmény mondjuk, ha 20%-on hajtom a csövet? Gondolom ehhez gyártói diagram, vagy táblázat kellene.

(#69414) And válasza kuyarashi (#69413) üzenetére

And
(PH! kedvence)

A linkelt oldalon a lézercső adatainál megtalálható az üzemi áram- és feszültségérték, abból jön ki:
22 kV * 26 mA= 572 W. Ja, nem árt, ha az adott csőnek vannak üzemi adatai (de akkora teljesítménynél nagyjából hasonlóak lehetnek az áram / feszültségviszonyok). Hogy az U-I karakterisztika hogy néz ki, azt csak saccolni tudom a google találatai alapján, de úgy tűnik, hogy gyújtás után az üzemi feszültség - nagyon alacsony üzemi áramig - már nem nagyon változik, vagyis az üzemi áramnak a működési maximumértékhez viszonyított aránya határozza meg a teljesítményt.

(#69415) kuyarashi válasza And (#69414) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

Köszi mindkettőtöknek. Kb. erre számítottam, csak meg akartam saccolni, hogy milyen körülmények között tudja lehűteni a CW-5000 a 80W-os csövet.

Jelenleg, a CW-3000 passzív hűtővel (amiben nincs hűtőkompresszor) a 27°C-os szobában 27°C-ra le is hűti a vizet, de az ajánlott folyadékhőmérséklet úgy 20 és 24°C közé tehető.
Egyébként a csőből kiáramló víz 27.9-re, majd 29°C-ra is felment. Ennél akár több is lehetett volna, csak leállítottuk a gépet. A CW-3000 hozta a papírforma szerintieket (azt, hogy környezeti hőre hűt), de az ideálishoz kb. 22°C-ra volna szükségünk. A cső 19%-on volt hajtva.

A lényeg, hogy a CW-5000 tényleg meg kell, hogy birkózzon a feladattal, még a nyári 28-30°C-okban is.

(#69416) tordaitibi

tordaitibi
(őstag)

Parkside akkupakk, csereltem cellakat, azota 5-6 perc hasznalat utan letilt, akku lemerulve, szerinte.
Ramerve, az 5 cella 3,99 es 4,03 volt kozott van, a teljes pakk 19,97V. Terhelni is lehet, a cellak tokeletesek, cellankent 7amperrel leterhelve is.
Toltore teve, 10 perc mulva keszrejelez, a cellak 4,17-4,19V kozott vannak vagyis a balanszere is jo.
Gepbe dugva ismet 5-6 perc hasznalat es akku lemerult jelzes.
Erre valami otlet?

(#69417) mezis válasza tordaitibi (#69416) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

A lecserélt cellák tényleg gyengék voltak ?

mezis

(#69418) JóGéza válasza tordaitibi (#69416) üzenetére

JóGéza
(tag)

A cellák terhelhetősége mekkora? Hány ampert tudnak leadni tartósan?

(#69419) aryes

aryes
(PH! kedvence)

Sziasztok! Tudnátok nekem tanácsot adni? Sehogy sem tudom kideríteni, hogy egy pam8403 alapú erősítőnek, ami 5V-ról üzemel, mekkora a max áramfelvétele, vagyis mekkora tápot kell neki biztosítani, hogy ne torzítson (illetve legalább a táp miatt ne :D ). Ha puffer kondit kötök az usb port mögötti bekötési pontokra, az segít valamennyit? 4ohmos hangszórókkal próbáltam, de közepes hangerőnél is elég hmmm... vacak volt a hangja. Tudom-tudom, 2$-ért nem is várok hifi minőséget, de azért biztos, hogy ennél több van benne.
Bónusz kérdés: ha csak egy hangszórót szeretnék rá kötni, hogy kössem, hogy az erősítő se menjen tönkre, de mégis a legtöbb teljesítményt ki tudjam venni belőle?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69420) GZoli7 válasza aryes (#69419) üzenetére

GZoli7
(senior tag)

Mivel D osztály, így viszonylag nagy a hatásfoka.
2A-nek illene elégnek lennie.

(#69421) Ribi válasza aryes (#69419) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Adatlap szerint 1 kimeneten 4 ohmon közel 1A-t meg tud enni, szóval sztereóban tényleg kell neki a 2A.

Alapból egy 470 mikrós kondit ír a chip javaslatként és a nyákon szerintem biztos nincs akkora. Szóval akár megpróbálhatod.

(#69422) tordaitibi válasza mezis (#69417) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

És JóGéza,
5S kötésbe volt gyárilag és 1 darab cella zárlatos lett.
Mivel kaptam 2 darab (állítólag) újszerű 5S pakkot, ezek is akkus fúróhoz valóak vagyis az áramterhetőséggel nem kéne gondnak lenni.
A rossz Parkside akkutartót felboncoltam, mivel ebbe 1,5Ah akkuk voltak, a másik két pakk meg 1Ah cellákból állt, ezekből csináltam egy 5S2P pakkot és ezt marha rondán de begyömöszöltem a Parkside gép akkutartójába, bekötve minden a helyére, a fő és a balanszer pontok is. Majd feltettem a töltőjére. Magára hagytam, valamikor készrejelzett, levettem, megpörgettem a gépet, minden OK.
3 nap múlva kellett a gép és akkor jöttem rá erre a 4-5 perc üzemidő és kikapcsol, 10 perc töltés és készet jelez mutatványára.
Ma már melóba vagyok de holnap otthon feltöltöm és kis árammal, 0,5-1C.vel mérek a pakkon egy wattóra vagyis egy amperóra kapacitást.
Lehet mégsem újszerű a 2 pakk amit kaptam és nagyobb áramnál beesik a feszültsége, az elektronika meg ezt lemerülésként detektálja.
Más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#69423) aryes válasza Ribi (#69421) üzenetére

aryes
(PH! kedvence)

...és GZoli7: köszi szépen! Akkor valószínűleg az 5V 1A power bank volt a szűk keresztmetszet a tesztnél. Kipróbálom egy izmosabb táppal és kondival megsegítve. :R

(#69424) Attix70 válasza tordaitibi (#69416) üzenetére

Attix70
(fanatikus tag)

Milyen cellákra cserélted ? típus?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#69425) szaszlaci

szaszlaci
(PH! kedvence)

Üdv!

Van itt egy egyszerű triakos kérdés. Ha egy ilyen fázishasításos teljesítményszabályozó alapkapcsolás kimenete össze van kötve a bemenettel, mit szól hozzá? Vagyis megnyomom a kapcsolót.

Mikor vezet, pár tized Volttal emeli meg.
Mikor nem vezet, akkor is megkapja a 230 V ~ csúcsfeszültségét.

■■■

(#69426) mezis válasza tordaitibi (#69422) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Ólom és NiMH akkukkal tapasztaltam, hogy amikor már elöregedtek, kicsi a kapacitásuk, két eset van: vagy nagyon rövid töltés után már a teljes feltöltöttség jeleit mutatják, vagy napokig nyomhatom bele az áramot aztán megnézhetem mit kapok belőle vissza.

mezis

(#69427) tordaitibi válasza mezis (#69426) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

És a többieknek is akik segíteni próbáltak,.
Ma megvolt a teszt, 2A átlagos terheléssel 36 wattórát tudtam kivenni a pakkból.
A teljes folyamatot nem volt türelmem végigkövetni mert a Wh mérőmnek a mért táp adja a saját tápfeszültségét is vagyis amikor a pakk lekapcsolt, a műszer is megszűnik működni de az értéket eltárolja.

A 36Wh lefordítva 18V közepes feszültség és 2A közepes kisütőáramra az pontosan 2Ah, és pontosan 2 amperórásak a beépített cellák. Vagyis minden happy de mégsem lehet hasznáni a gépet.
Már csak arra tudok gondolni hogy mégsem újszerű cellákat kaptam (ajándék cellának ne nézd a belső ellenállását) és mikor a gép beterheli 20-25 amperrel akkor leesik a pakk feszültsége a kikapcsolási határ alá és az elektronika érthetően nem kapcsol vissza csak ha töltőre teszem.
Az akkukat ingyé kaptam, két darab akkus fúró pakk, 1Ah cellák, 10 darab.
Más célra tökéletesen használhatóak de a nagy áramokat már nem bírják, erre jutottam.

(#69428) Gézengúz válasza tordaitibi (#69427) üzenetére

Gézengúz
(PH! addikt)

Pont írni akartam, biztos, hogy a nagy áramfelvételtől térdelnek le.
Alin vettem Liitokala HG2-es 3000-es akksikat, (csoki) most már pár töltés bennük van, de hihetetlen erősek és jól bírják. Most lesz megint kis leárazás nézz rájuk szerintem.

Pl.

[link]

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért!

(#69429) tillatrilla

tillatrilla
(fanatikus tag)

Sziasztok! A fiam BT fejhallgatójában széthullott egy microkapcsoló. Funkciója lényeges,ezért kellene másik. 7mm széles,2-3mm környékén van a magassága,mélysége. Ali,ebay forrás jó lenne,de ha itthonról is lehetséges,akkor az is ok. Köszi előre is!

Isten megteremtette a Földet. Minden mást a kínaiak....

(#69430) Attix70 válasza tordaitibi (#69427) üzenetére

Attix70
(fanatikus tag)

Már kérdeztem, hogy milyen cellákat raktál be (a gyártmányra lennék kíváncsi). Léteznek olyan cellák amik NAGY kisütő áramot bírnak (e-cigi, akkus fúró, stb.) és léteznek kisebb kisütő áramot elviselő típusok (laptop akku, elektromos kerékpár, stb.). Ha kis áramút raktál bele akkor 1értelmű a helyzet (nagyobb belső ellenállás és lekapcsol az elektronika).

(#69425) szaszlaci :
Semmi gond nem lesz, nem fog melegedni a triak (nemesik rajta fesz)

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#69431) johniee válasza Gézengúz (#69428) üzenetére

johniee
(senior tag)

Én is ugyanezeket várom, hogy végre megérkezzen az akkus fúróhoz, jó sokan vásároltak már ilyet :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#69432) szaszlaci válasza Attix70 (#69430) üzenetére

szaszlaci
(PH! kedvence)

Kösz!

■■■

(#69433) johniee válasza tillatrilla (#69429) üzenetére

johniee
(senior tag)

Esetleg ilyen kellene bele? :) [link]
Ez olcsóbb kiszerelés: [link]
Még egy: [link]

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#69434) tillatrilla válasza johniee (#69433) üzenetére

tillatrilla
(fanatikus tag)

Szia! Nagy ász vagy,én bárhogy kerestem,még hasonlót sem találtam. Az első,utolsó linken lévő szerintem tökéletes!! Hálás köszönet!!! :R

Isten megteremtette a Földet. Minden mást a kínaiak....

(#69435) Gézengúz válasza johniee (#69431) üzenetére

Gézengúz
(PH! addikt)

Ezt az eladót délután találtam,
[link]
2 nap múlva igen jó árban lesz, rácsapok vagy 16 darabra.

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért!

(#69436) tordaitibi válasza Attix70 (#69430) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

Nem vásároltam hanem kaptam ingyen 2 darab Black&Decker akkus fúróhoz való, vagyis eleve erre a nagyáramú használatra készült 1Ah/5cellás akkupakkot. Ezekből csináltam 2P5S kötésbe 1 pakkot és beépítettem a Parkside 1,5Ah pakk dobozába.

Nem néztem a cellák nevét, típusát hisz eleve akkus fúróhoz készült. Ha hazaérek megnézem de szerintem a haver jóhiszeműen úgy adta nekem őket hogy újszerűek de a tesztek szerint már le vannak harcolva, a kapacitásuk megvan de nagy áramcsúcsokat nem tudnak már leadni.

(#69437) tordaitibi válasza Gézengúz (#69435) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

Neharagudj, nem tudnál 5 darabbal többet rendelni? Vagy egy nyolc darabos csomaggal többet, átvenném.
Nincs Ali regem, ezért nem is regelnék be.
Ha messze vagy, én Pest megye Pécel, akkor tárgytalan, postázási macerával nem terhelnélek.
Ha megy a dolog, előre is nagy köszönetem.
Kihajítanám a régi akkukat és lenne egy jó akkus fúróm végre.

(#69438) darvinya válasza tordaitibi (#69436) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

1A/5Cella

Pont nem nagy áramú, mivel ez nagyon kevés, mikor leosztod 200mAh-ra jön ki.
Nagy áramú min 2A/Cella, ez 5Cellánál már 10Ah.

[ Szerkesztve ]

(#69439) Gézengúz válasza darvinya (#69438) üzenetére

Gézengúz
(PH! addikt)

Sorba kötött celláknál mióta adódik össze az áramerősség?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.