Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redwhite78
    aktív tag

    Van olyan projektor amit a talpara lehet tenni ha kb 255 cm magasan van?

    Vagy ilyen magasan mindenképp fejjel lefelé kell elhelyezni őket?

    Mert egy polcot gondoltam, hogy arra rakom majd a projektort mert így könnyebb cserélni is ha kell. :DDD nem kell csavarozgatni.

    Vagy esetleg milyen rögzítését tudtok ajánlani ami kulturáltan néz ki?

    Köszönöm

    Csavarozd alulról a polcra! :D

  • BBéci
    legenda

    Van olyan projektor amit a talpara lehet tenni ha kb 255 cm magasan van?

    Vagy ilyen magasan mindenképp fejjel lefelé kell elhelyezni őket?

    Mert egy polcot gondoltam, hogy arra rakom majd a projektort mert így könnyebb cserélni is ha kell. :DDD nem kell csavarozgatni.

    Vagy esetleg milyen rögzítését tudtok ajánlani ami kulturáltan néz ki?

    Köszönöm

    Talán van olyan, de biztosan ritka, mint a fehér holló. Feltételezve, hogy a vászon/kép alja kb. 80 centire van a padlótól.
    Miért akarod annyira magasra tenni?

  • spiky03
    veterán

    Van olyan projektor amit a talpara lehet tenni ha kb 255 cm magasan van?

    Vagy ilyen magasan mindenképp fejjel lefelé kell elhelyezni őket?

    Mert egy polcot gondoltam, hogy arra rakom majd a projektort mert így könnyebb cserélni is ha kell. :DDD nem kell csavarozgatni.

    Vagy esetleg milyen rögzítését tudtok ajánlani ami kulturáltan néz ki?

    Köszönöm

  • BBéci
    legenda

    Talán kifizetődőbb megtartani egy TV-t is a projektor mellett amíg ilyen árak repkednek. :)

    Szerintem mindenképpen érdemed tévét is tartani. Nálam 2003-óta az a felállás.
    Vasárnap délután kezdtünk el sorozatot nézni, az első epizódot tévén, mert kellemes hangulatot adott a kert látványa. Amikor besötétedett, akkor engedtem le a vásznat és a folytatás nagy méretben vetítve ment.

  • redwhite78
    aktív tag

    Amivel jelenleg érdemes lenne foglalkozni az még elég drága.
    Itt
    Teszt
    AVS Fórum
    De ez is mint általában minden vetítő ,igényli a dedikált helységet és a vásznat.
    De még tényleg borsos ára van :) Viszont én ezzel már eltudnám képzelni a mindent egyben (tv+házi mozi)dolgot.

    Talán kifizetődőbb megtartani egy TV-t is a projektor mellett amíg ilyen árak repkednek. :)

  • redwhite78
    aktív tag

    Műszaki paraméterekért ne az árukeresőt nézd, azt a boltok töltik fel (sokszor elég szarul). Nézd a gyártó oldalát:
    - HF85LSR: Lézer, 3 kg, 140 W, 26 dB, 80"-es kép 0,336 méteren, 20 ezer óra
    - HF65LSR: RGB LED, 1,5 kg, 100 W, 21 dB, 100"-es kép 0,38 méteren, 30 ezer óra

    Köszi. Megnéztem a gyártónál és a kiemelésed is, de így sem lettem sokkal okosabb. Megéri a drágább, vagy igazából a felhasználási szokásom mellett nincs nagy különbség? Nincs tapasztalatom a projektorokkal, de gondolom este már mindegy, hogy 1000 vagy 1500 lumen a fényerő. Én meg 95%-ban este tévézek. Kivételes esetben meg ott a redőny.

  • péjé
    őstag

    Van az a motoros alr ust vaszon ami lentrol indul. Szerintem az egy jo alternativa lehet. Biztos tudja valaki a nevet, de nem olcso.

    A Vividstormra gondolsz sztem, 2300$ 120".... [link]
    Lehet akad az yxscreen-nek is, hasonló árban lesz az is.

  • Mik76
    senior tag

    UST vetítőhöz ajánlott a fix vászon mivel a vetítő a fal hibáit kihozza.
    Milyen vetítőt néztél ki? nappali fényben nem fog szépen működni de ha tudsz sötétíteni meg esetleg egy ALR vásznat veszel hozzá akkor elég jó lehet de ez így azért nem olcsó dolog összesen. Mekkora a keret?

    Van az a motoros alr ust vaszon ami lentrol indul. Szerintem az egy jo alternativa lehet. Biztos tudja valaki a nevet, de nem olcso.

  • Taki46
    tag

    Sziasztok!
    Láttam reklámban ultra rövid vetítési távolságú projektort, ami nagyon megtetszett. Egy olyat keresek, amit integrálni lehet különösebb gond nélkül (=hazaviszem és összedugom) meglévő Telekom TV-box-hoz, internetes stream tartalmakhoz (Netflix, HBO Go), Blueray lejátszóhoz, illetve hangrendszerhez. Lényegében azt szeretném, ha minden ugyanúgy működne rajta, mint most a TV-n.
    Hagyományos vetítő nem érdekel, nincs helyem, kedvem messze elhelyezni a faltól. (Max 50-60 cm lehet a távolság) Egyáltalán életképes megoldás ilyen rövid távolságról képet vetíteni?
    Legalább FHD felbontást tudni kellene és hosszú élettartamú égő legyen benne.
    Tudtok ajánlani max. 500e Ft körül ilyen készüléket?

    És elég, ha egy sima, fehér falra vetítem a képet, vagy mindenképp kellene vászon is?

    Amivel jelenleg érdemes lenne foglalkozni az még elég drága.
    Itt
    Teszt
    AVS Fórum
    De ez is mint általában minden vetítő ,igényli a dedikált helységet és a vásznat.
    De még tényleg borsos ára van :) Viszont én ezzel már eltudnám képzelni a mindent egyben (tv+házi mozi)dolgot.

  • Nem szeretnék vásznat, mert nem szép és a fal szinte hibátlan, de max. tökéletesre becsiszolom. Ha így se jó, akkor meg vmi diszkrét motoros vásznat felrakok, de az külön költségvetés lenne, nem számít bele a projektor árába. Utóbbira ahogy írtam olyan 500e körül szánok, de feleslegesen nem áldoznék olyanra, amit nem használok ki.
    Amúgy alig találok választékot, eddig ezt a kettőt néztem. Nagyon nem látom a különbséget sem a kettő között a +500lumen fényerőn kívül. De tényleg 100+ e Ft különséget okoz a másfélszeres fényerő? Vagy vmi mást is tud pluszban?
    https://www.arukereso.hu/projektor-c88/lg/hf65lsr-p458190186/
    https://www.arukereso.hu/projektor-c88/lg/hf85lsr-p462099993/

    Műszaki paraméterekért ne az árukeresőt nézd, azt a boltok töltik fel (sokszor elég szarul). Nézd a gyártó oldalát:
    - HF85LSR: Lézer, 3 kg, 140 W, 26 dB, 80"-es kép 0,336 méteren, 20 ezer óra
    - HF65LSR: RGB LED, 1,5 kg, 100 W, 21 dB, 100"-es kép 0,38 méteren, 30 ezer óra

  • redwhite78
    aktív tag

    UST vetítőhöz ajánlott a fix vászon mivel a vetítő a fal hibáit kihozza.
    Milyen vetítőt néztél ki? nappali fényben nem fog szépen működni de ha tudsz sötétíteni meg esetleg egy ALR vásznat veszel hozzá akkor elég jó lehet de ez így azért nem olcsó dolog összesen. Mekkora a keret?

    Nem szeretnék vásznat, mert nem szép és a fal szinte hibátlan, de max. tökéletesre becsiszolom. Ha így se jó, akkor meg vmi diszkrét motoros vásznat felrakok, de az külön költségvetés lenne, nem számít bele a projektor árába. Utóbbira ahogy írtam olyan 500e körül szánok, de feleslegesen nem áldoznék olyanra, amit nem használok ki.
    Amúgy alig találok választékot, eddig ezt a kettőt néztem. Nagyon nem látom a különbséget sem a kettő között a +500lumen fényerőn kívül. De tényleg 100+ e Ft különséget okoz a másfélszeres fényerő? Vagy vmi mást is tud pluszban?
    https://www.arukereso.hu/projektor-c88/lg/hf65lsr-p458190186/
    https://www.arukereso.hu/projektor-c88/lg/hf85lsr-p462099993/

  • péjé
    őstag

    Egy másik falszakaszon megtartom a TV-t, majd kérek hozzá egy új set top boxot. Ez igazából csak az esti filmezéshez és meccsekhez kellene.

    UST vetítőhöz ajánlott a fix vászon mivel a vetítő a fal hibáit kihozza.
    Milyen vetítőt néztél ki? nappali fényben nem fog szépen működni de ha tudsz sötétíteni meg esetleg egy ALR vásznat veszel hozzá akkor elég jó lehet de ez így azért nem olcsó dolog összesen. Mekkora a keret?

  • redwhite78
    aktív tag

    Ha teljesen ki szeretnéd váltani vele a TV-t akkor én nem ajánlom, főleg, ha nem dedikált, sötét falú szobába kerül.
    Esetleg ha sötétítés sem megoldható akkor a nappali tv-zés is ugrott.

    Egy másik falszakaszon megtartom a TV-t, majd kérek hozzá egy új set top boxot. Ez igazából csak az esti filmezéshez és meccsekhez kellene.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Sziasztok!
    Láttam reklámban ultra rövid vetítési távolságú projektort, ami nagyon megtetszett. Egy olyat keresek, amit integrálni lehet különösebb gond nélkül (=hazaviszem és összedugom) meglévő Telekom TV-box-hoz, internetes stream tartalmakhoz (Netflix, HBO Go), Blueray lejátszóhoz, illetve hangrendszerhez. Lényegében azt szeretném, ha minden ugyanúgy működne rajta, mint most a TV-n.
    Hagyományos vetítő nem érdekel, nincs helyem, kedvem messze elhelyezni a faltól. (Max 50-60 cm lehet a távolság) Egyáltalán életképes megoldás ilyen rövid távolságról képet vetíteni?
    Legalább FHD felbontást tudni kellene és hosszú élettartamú égő legyen benne.
    Tudtok ajánlani max. 500e Ft körül ilyen készüléket?

    És elég, ha egy sima, fehér falra vetítem a képet, vagy mindenképp kellene vászon is?

    Ha teljesen ki szeretnéd váltani vele a TV-t akkor én nem ajánlom, főleg, ha nem dedikált, sötét falú szobába kerül.
    Esetleg ha sötétítés sem megoldható akkor a nappali tv-zés is ugrott.

  • redwhite78
    aktív tag

    Sziasztok!
    Láttam reklámban ultra rövid vetítési távolságú projektort, ami nagyon megtetszett. Egy olyat keresek, amit integrálni lehet különösebb gond nélkül (=hazaviszem és összedugom) meglévő Telekom TV-box-hoz, internetes stream tartalmakhoz (Netflix, HBO Go), Blueray lejátszóhoz, illetve hangrendszerhez. Lényegében azt szeretném, ha minden ugyanúgy működne rajta, mint most a TV-n.
    Hagyományos vetítő nem érdekel, nincs helyem, kedvem messze elhelyezni a faltól. (Max 50-60 cm lehet a távolság) Egyáltalán életképes megoldás ilyen rövid távolságról képet vetíteni?
    Legalább FHD felbontást tudni kellene és hosszú élettartamú égő legyen benne.
    Tudtok ajánlani max. 500e Ft körül ilyen készüléket?

    És elég, ha egy sima, fehér falra vetítem a képet, vagy mindenképp kellene vászon is?

  • Vhiktor
    nagyúr

    Attól függ, mit értünk natív alatt. Ha azt, meg tudja-e jeleníteni (ki tudja-e tenni) az uhd felbontást, akkor az. Ha azt, hogy van-e rajta valós 8,4 millió pixel, akkor nem. Az utóbbi amúgy 2M felett indul.

    Natív alatt természetesen a valós pixelek számát értem.

  • Hiccusz
    csendes tag

    Én egyikre sem cserélném, nem hiszem, hogy bármiben is lenne előrelépés, kontrasztban viszont lenne visszalépés.
    Egyik sem natív 4k-s. A natív 4K bőven millió felett kezdődik.
    Szerintem az optoma nem mondja meg az igazat a specifikációknél, kizártnk tartom, hogy natív 4k-s legyen.

    Attól függ, mit értünk natív alatt. Ha azt, meg tudja-e jeleníteni (ki tudja-e tenni) az uhd felbontást, akkor az. Ha azt, hogy van-e rajta valós 8,4 millió pixel, akkor nem. Az utóbbi amúgy 2M felett indul.

  • m3ss
    veterán

    Én egyikre sem cserélném, nem hiszem, hogy bármiben is lenne előrelépés, kontrasztban viszont lenne visszalépés.
    Egyik sem natív 4k-s. A natív 4K bőven millió felett kezdődik.
    Szerintem az optoma nem mondja meg az igazat a specifikációknél, kizártnk tartom, hogy natív 4k-s legyen.

    ertem, hat ha nem egyertelmuen elorelepes, akkor biztos napolom a dolgot :R
    amugy kinai olcso lampakkal/izzokkal tapasztalata van vkinek? vehetek persze 2x aron osramot is, ami elmegy 5-6+ e orat, de 3e ora utan mar nem nagyon akarok pl 3d filmet nezni annyira keves lesz a fenyero...ennyi erovel raprobalhatnek vmi 10e ft-os kinai lampamodulra is, lehet 3e orat ez is elmegy...

    tenyleg ha mar latom hogy kalbiralsz, megy egy pu.

    (#50082) péjé jaja, brutto 350 a legolcsobb. nettoban szamoltam.

  • péjé
    őstag

    "A 0.47-es dmd miatt nem túl combos kontrasztjuk ezeknek"
    azert gondolom nem visszalepes :F

    igen, azt neztem en is, hogy a 9300/9400 ara is kezd egyre baratsagosabb lenni. az a baj sajat szememmel egyiket sem lattam meg, nem tudom milyen lehet pl az emlegetett optomahoz kepest. neha azert jatszok is, alacsony input lag vonzo...lehet el kellene mennem demozni valahova...10+ eve nem lattam lcd vetitot :DDD
    sok jatek meg film azert mar tamogatja a 4k-t meg a hdr-t is, persze en is mindenhol ezt hallom, hogy belepobb vetitoknel sok ertelme nincs. lehet vmi rendes optikas full hd vetitovel is ellennek meg 1-2 évig. plane hogy x4000-et is cserelnem kellene 4k miatt,sot gondolom a hdmi kabeleket is.. viszont hasznaltan 500 kornyeke mar sok nekem, optoma hd30 pl. nettoban ujan most kijon 280 kornyeken. lehet ev vegen meg tobb akcio lesz...
    ez az uhd30 nativ 4k-s, ugye?

    Az uhd30 nem natív 4K de ez a legkisebb baja a belép 4k vetítőknek meg ahogy nézem inkább 350e mint 280eft. bár nem tudom hol nézted.
    Ha nem sürgős akkor érdemes várni, hátha beesik vmi akció.

  • Vhiktor
    nagyúr

    hello
    vetito cseren gondolkodok, valos tovabblepes 1070+-rol egy w2700 vagy optoma uhd30? black level, kontraszt eszrevehetoen jobb sotetitett szobaban? kb 4m-rol nezem, 113"-os vaszon, kerdes 4k-nak is mennyi ertelme van ilyen tavolsagrol. legalabb kep elesseg biztos jobb lenne, na meg mozgasmegjelenites is remelem. ha viszont nem oriasi tovabblepes kontrasztban, feketeben akkor lehet inkabb varok mar 1-2 évet es nem fizetek most 3-4x arat vetito cserere..
    w2700 input lagja hogy alakul 1070+ -hoz kepest?

    Én egyikre sem cserélném, nem hiszem, hogy bármiben is lenne előrelépés, kontrasztban viszont lenne visszalépés.
    Egyik sem natív 4k-s. A natív 4K bőven millió felett kezdődik.
    Szerintem az optoma nem mondja meg az igazat a specifikációknél, kizártnk tartom, hogy natív 4k-s legyen.

  • m3ss
    veterán

    Az optoma sztem a jobb választás kettő közül.
    Ha fontos az input lag akkor az Optoma sokkal jobb, ezt a benq-t nem is ajánlják játékra.
    A 0.47-es dmd miatt nem túl combos kontrasztjuk ezeknek, cserében részletesebb a kép és kicsit jobb a színkép mint a w1070-nek.
    Vetítőknél a HDR-t igazából el lehet felejteni így ne keresd itt a tévés 4K-HDR képet.
    Ha nem tartasz a használt gépektől most akciós áron van jvc x5900 az avx-en, az megeszi ezeket reggelire ,de van ott epson 9300, 9400 is.
    Akadnak régebbi felsőkat. DLP-k is ebben az árban már bőven, amíg nincs elérhető áron használt natív 4K JVC addig sztem azok a legjobb választások..:-)

    "A 0.47-es dmd miatt nem túl combos kontrasztjuk ezeknek"
    azert gondolom nem visszalepes :F

    igen, azt neztem en is, hogy a 9300/9400 ara is kezd egyre baratsagosabb lenni. az a baj sajat szememmel egyiket sem lattam meg, nem tudom milyen lehet pl az emlegetett optomahoz kepest. neha azert jatszok is, alacsony input lag vonzo...lehet el kellene mennem demozni valahova...10+ eve nem lattam lcd vetitot :DDD
    sok jatek meg film azert mar tamogatja a 4k-t meg a hdr-t is, persze en is mindenhol ezt hallom, hogy belepobb vetitoknel sok ertelme nincs. lehet vmi rendes optikas full hd vetitovel is ellennek meg 1-2 évig. plane hogy x4000-et is cserelnem kellene 4k miatt,sot gondolom a hdmi kabeleket is.. viszont hasznaltan 500 kornyeke mar sok nekem, optoma hd30 pl. nettoban ujan most kijon 280 kornyeken. lehet ev vegen meg tobb akcio lesz...
    ez az uhd30 nativ 4k-s, ugye?

  • péjé
    őstag

    hello
    vetito cseren gondolkodok, valos tovabblepes 1070+-rol egy w2700 vagy optoma uhd30? black level, kontraszt eszrevehetoen jobb sotetitett szobaban? kb 4m-rol nezem, 113"-os vaszon, kerdes 4k-nak is mennyi ertelme van ilyen tavolsagrol. legalabb kep elesseg biztos jobb lenne, na meg mozgasmegjelenites is remelem. ha viszont nem oriasi tovabblepes kontrasztban, feketeben akkor lehet inkabb varok mar 1-2 évet es nem fizetek most 3-4x arat vetito cserere..
    w2700 input lagja hogy alakul 1070+ -hoz kepest?

    Az optoma sztem a jobb választás kettő közül.
    Ha fontos az input lag akkor az Optoma sokkal jobb, ezt a benq-t nem is ajánlják játékra.
    A 0.47-es dmd miatt nem túl combos kontrasztjuk ezeknek, cserében részletesebb a kép és kicsit jobb a színkép mint a w1070-nek.
    Vetítőknél a HDR-t igazából el lehet felejteni így ne keresd itt a tévés 4K-HDR képet.
    Ha nem tartasz a használt gépektől most akciós áron van jvc x5900 az avx-en, az megeszi ezeket reggelire ,de van ott epson 9300, 9400 is.
    Akadnak régebbi felsőkat. DLP-k is ebben az árban már bőven, amíg nincs elérhető áron használt natív 4K JVC addig sztem azok a legjobb választások..:-)

  • m3ss
    veterán

    hello
    vetito cseren gondolkodok, valos tovabblepes 1070+-rol egy w2700 vagy optoma uhd30? black level, kontraszt eszrevehetoen jobb sotetitett szobaban? kb 4m-rol nezem, 113"-os vaszon, kerdes 4k-nak is mennyi ertelme van ilyen tavolsagrol. legalabb kep elesseg biztos jobb lenne, na meg mozgasmegjelenites is remelem. ha viszont nem oriasi tovabblepes kontrasztban, feketeben akkor lehet inkabb varok mar 1-2 évet es nem fizetek most 3-4x arat vetito cserere..
    w2700 input lagja hogy alakul 1070+ -hoz kepest?

  • Pro Koryak
    addikt

    Köszönöm, de tényleg nincs más proji ami szóba jöhetne? Ez a gép elviszi a 700-1 milliós ársávot? A vásznakat nem nagyon értem, hogy mit kell néznem. Láttam Alzán 50.000 ért is és máshol 400.000 ért is. :/ Lényegében nekem olyan kellene ami nem másfele veri vissza a fényt ugye?

    Van ott avx-en egy JVC X5900 550e-ért! Ez most eléggé best buy, ennyiért. Ezt pár évig nem kellene lecserélned.

  • Sziasztok,

    Tudom, hogy nem teljesen illik egy ilyen HC topikba a low end kerdesem, de azt szeretnem megtudni, hogy szerintetek [link] egy ilyen projectorban oldaliranyu keystone correction is van, vagy csak vertikalis?
    Koszi

    Gyoker vagyok, ott a leirasban, hogy horizontal and vertical...
    Bannolhattok :W

  • Sziasztok,

    Tudom, hogy nem teljesen illik egy ilyen HC topikba a low end kerdesem, de azt szeretnem megtudni, hogy szerintetek [link] egy ilyen projectorban oldaliranyu keystone correction is van, vagy csak vertikalis?
    Koszi

    Ha fogadnom kellene, én arra tippelnék nagy meggyőződéssel, hogy maximum csak függőleges és az sem tűpontos.

  • Sziasztok,

    Tudom, hogy nem teljesen illik egy ilyen HC topikba a low end kerdesem, de azt szeretnem megtudni, hogy szerintetek [link] egy ilyen projectorban oldaliranyu keystone correction is van, vagy csak vertikalis?
    Koszi

  • Régebben írtam, az árak némileg változhattak már:

    3m széles, DIY vászon anyagok:

    - Center Stage XD: 230 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Center Stage UF: 140 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Dreamscreen Ultraweave V6: 999EUR, free shipping

    16:9 fix keretes vásznak:
    - Center Stage XD 130" átló: 1746 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Center Stage UF 130" átló: 1746 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Dreamscreen Ultraweave 129" átló: 1999 EUR, free shipping
    - Lumene Movie Palace UHD 4K Acoustic 300C 138": 1300 EUR

    Egyébb, jó minőségű vásznak - ár ismeretlen:
    - Screen research ClearPix 4k
    - Seymour Screen Excellence Enlightor Neo 4k

    Itt pedig találsz egy részletes tesztet különböző vetítő vásznakról: accucal_front_projection_screen_report.pdf

    Köszönöm :) Jó messziről kell hozatni :)

  • Quetz
    őstag

    Szia! Tudnál pár linket küldeni erre a vászonra? Mint látod hely lenne bőven. De a másik verzióra is lenne hely, szóval nem tudom, hogy megér e plusz 1-200k-t rákölteni, csak azért, hogy elmondhassam hangáteresztő.
    ljk: Runco vagy JVC vetítőkre gondolsz? 3-400 körül használtan? Azok ennyire jó minőségűek? Mondjuk egy DLA-X5000BE használtan?

    Régebben írtam, az árak némileg változhattak már:

    3m széles, DIY vászon anyagok:

    - Center Stage XD: 230 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Center Stage UF: 140 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Dreamscreen Ultraweave V6: 999EUR, free shipping

    16:9 fix keretes vásznak:
    - Center Stage XD 130" átló: 1746 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Center Stage UF 130" átló: 1746 USD + Áfa + Vám + szállítás Amerikából
    - Dreamscreen Ultraweave 129" átló: 1999 EUR, free shipping
    - Lumene Movie Palace UHD 4K Acoustic 300C 138": 1300 EUR

    Egyébb, jó minőségű vásznak - ár ismeretlen:
    - Screen research ClearPix 4k
    - Seymour Screen Excellence Enlightor Neo 4k

    Itt pedig találsz egy részletes tesztet különböző vetítő vásznakról: accucal_front_projection_screen_report.pdf

  • Cseneles
    őstag

    Szia! Tudnál pár linket küldeni erre a vászonra? Mint látod hely lenne bőven. De a másik verzióra is lenne hely, szóval nem tudom, hogy megér e plusz 1-200k-t rákölteni, csak azért, hogy elmondhassam hangáteresztő.
    ljk: Runco vagy JVC vetítőkre gondolsz? 3-400 körül használtan? Azok ennyire jó minőségűek? Mondjuk egy DLA-X5000BE használtan?

    A JVC X5000 egy jó alap együtt lehet vele élni de az árazása kicsit túllőtt. Azért a pénzért jóval jobbat is kapsz a használt piacon. Mind dlp mind LCD fronton.

  • Ijk
    félisten

    Szia! Tudnál pár linket küldeni erre a vászonra? Mint látod hely lenne bőven. De a másik verzióra is lenne hely, szóval nem tudom, hogy megér e plusz 1-200k-t rákölteni, csak azért, hogy elmondhassam hangáteresztő.
    ljk: Runco vagy JVC vetítőkre gondolsz? 3-400 körül használtan? Azok ennyire jó minőségűek? Mondjuk egy DLA-X5000BE használtan?

    0.95" DMD-s DLP-ből kvázi minden jó, szoktak lenni AVX-en, kb. 250-600k tartományban. Ezeknek jellemzően 1500-6000:1 között van a natív kontrasztjuk írisztől és lámpától függően. Szivárvány probléma lehet, érdemes megnézni különböző technológiákat vásárlás előtt.
    JVC szerintem jó, bár nem ismerem, ezek újonnan 1-2 milliós gépek, Sony-ból a HW65,55 az olcsóbb de állítólag műanyag objektív miatt nem olyan penge élesek, magasabb kategóriái kb mind jók úgy tudom, de nem hiszem hogy millió alatt találsz. EPson 9000-es széria is jó mozizni.

  • Hangáteresztő szőtt vászon a világ legjobb megoldása, dedikált szobába nem is használnék mást. Viszont az ára 200-800k között van, attól függően, hogy hogy DIY keretet csinálsz, vagy készen veszed, illetve milyen minőséget keresel.
    Arra is számolnod kell, hogy ebben az esetben 50-60cm-t elvesz majd a szobából az előtétfal amit építened kell, de ennek akusztikai előnyei lesznek.

    Szia! Tudnál pár linket küldeni erre a vászonra? Mint látod hely lenne bőven. De a másik verzióra is lenne hely, szóval nem tudom, hogy megér e plusz 1-200k-t rákölteni, csak azért, hogy elmondhassam hangáteresztő.
    ljk: Runco vagy JVC vetítőkre gondolsz? 3-400 körül használtan? Azok ennyire jó minőségűek? Mondjuk egy DLA-X5000BE használtan?

  • Hiccusz
    csendes tag

    Köszönöm, de tényleg nincs más proji ami szóba jöhetne? Ez a gép elviszi a 700-1 milliós ársávot? A vásznakat nem nagyon értem, hogy mit kell néznem. Láttam Alzán 50.000 ért is és máshol 400.000 ért is. :/ Lényegében nekem olyan kellene ami nem másfele veri vissza a fényt ugye?

    Van, de azok más tulajdonságban lesznek gyengék. Ha nem értesz hozzá és kezdő vagy, azt javaslom, menj el pár helyre, nézz meg élőben vetített képeket, beszélj az eladókkal és ez alapján dönts! A nap végén rá fogsz jönni, ebben az ársávban, valamilyen mértékű kompromisszumot kell, hogy köss.

  • Quetz
    őstag

    Sziasztok! Úgy néz ki elkezdenék nézelődni projektor ügyben. Pár tanácsra szükségem lenne.

    mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
    Házimozi, Ps4-Ps5
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fix keretes vászon, nem kell motoros csak egy feszített-keretes darabra gondoltam a hang áteresztő is szóba jöhet, de nem létszükség. Bevallom ezt max 100.000 körülre gondoltam, mivel a szoba adottságai nem rosszak, de ebben is kérnék tanácsot.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    100"-120" ahogy majd kényelmesnek látom 4-5 méter körül lenne a nézési távolság
    - mekkora a szoba,
    ~25Nm2 (A szoba elülső része, a hátsó rész leválasztásra kerülne)
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    nem nagyon van, 520 Cm a legtávolabbi pontom ahova tehetem plafonra tervezném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    3 kategóriára is szeretnék ajánlásokat. Még nem győződtem meg róla, hogy mennyit is érdemes erre szánnom.
    3-500.000Ft
    5-750.000Ft
    7-1.000.000Ft (TW9400 Eddig erről olvastam csupa jót külföldi oldalakon is) Nem zárkózom el a használttól, de 900.000 et nem raknék lutri használt cuccba)

    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Moziszoba lenne, kompromisszum nélkül a sötétítésre vonatkozólag ablak nincs. (fal-plafon színe bármi lehet)

    Egy képet berakok alulra a szoba elrendezése és méretére vonatkozólag. Van egy Beugró a szoba 3/4 részénél. Ez egy beton áthidaló ami a plafonon is végigfut meg oldalt is. (teraszt tartja :) ) . Odáig bárhova tudom tenni. Belmagasságom csak 235 Cm. Elég sokmindent meg tudok csinálni magamnak, de tanácsot elfogadnék több dologra is. Szoba gipszkartonozás szükségessége, elrendezés Stb.
    Szeretném ha viszonylag éles képet kapnék, tudom hogy ennyiért max felskálázós 4k-t kapok, de nincs 2 millióm erre. Amit tudok mondani, hogy Aréna Imax moziban én nagyon sokszor elmosódottnak látom a képet 3D ben, sima moziban pedig mindenhogy. Mozgás közben pedig végképp. Ennél élesebbet szeretnék. Nem tudom, hogy DLP vagy LCD. Kérnék alternatívát mindkettőre. Nézelődök egy ideje, de nem sok értelmezhetőt látok tesztekben. Lényegében a 300 ezresre is azt írják, hogy nem rossz, Meg a 600 ezresre is....
    Konkrét típusok, esetleg linkeket is írhatnátok. Külföldi Webshop is szóba jöhet, ha szállít itthonra és nem 2 Ft a különbség. Black Friday projektornál segíthet?
    Köszi előre is :R :R :R

    Hangáteresztő szőtt vászon a világ legjobb megoldása, dedikált szobába nem is használnék mást. Viszont az ára 200-800k között van, attól függően, hogy hogy DIY keretet csinálsz, vagy készen veszed, illetve milyen minőséget keresel.
    Arra is számolnod kell, hogy ebben az esetben 50-60cm-t elvesz majd a szobából az előtétfal amit építened kell, de ennek akusztikai előnyei lesznek.

  • Ijk
    félisten

    Rendben, de UST esetén senki nem fog a vetítő elé állni, ha többen játszatok akkor megeshet (ha plafonra szereled persze kevésbé). Jobb képet csak UST miatt nem adna. Ez mellett közvetlen a fal előtt van vagyis semmilyen helyett nem foglal szemben és nincs vetítési távolság sem (50 cm maximum). Ez mellett ha lézer projektor lámpával sem kell foglalkozni. Ez egy ötlet ha nem tetszik akkor ne így csináld.

    Csak éppen bármelyik UST-t ebben az ársávban képminőségben agyonver egy TW9400, használt D-ILA, vagy 0.95"DMD-s használt DLP. Pár hónap után lecserélné mert sokkal jobbat kapna, eladni meg nehéz.

  • Ájvé
    veterán

    Nem lesz semmilyen napfény. Ez egy szuterén helyiség. 80% ban a föld alatt van. A szoba másik oldalán lesz egyedül egy nyitható vékony ablak. Így hogy van helyem bőven, miért kellene UST- t betenni? Jobb képet adna?

    Rendben, de UST esetén senki nem fog a vetítő elé állni, ha többen játszatok akkor megeshet (ha plafonra szereled persze kevésbé). Jobb képet csak UST miatt nem adna. Ez mellett közvetlen a fal előtt van vagyis semmilyen helyett nem foglal szemben és nincs vetítési távolság sem (50 cm maximum). Ez mellett ha lézer projektor lámpával sem kell foglalkozni. Ez egy ötlet ha nem tetszik akkor ne így csináld.

  • Q
    senior tag

    Sziasztok! Úgy néz ki elkezdenék nézelődni projektor ügyben. Pár tanácsra szükségem lenne.

    mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
    Házimozi, Ps4-Ps5
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fix keretes vászon, nem kell motoros csak egy feszített-keretes darabra gondoltam a hang áteresztő is szóba jöhet, de nem létszükség. Bevallom ezt max 100.000 körülre gondoltam, mivel a szoba adottságai nem rosszak, de ebben is kérnék tanácsot.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    100"-120" ahogy majd kényelmesnek látom 4-5 méter körül lenne a nézési távolság
    - mekkora a szoba,
    ~25Nm2 (A szoba elülső része, a hátsó rész leválasztásra kerülne)
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    nem nagyon van, 520 Cm a legtávolabbi pontom ahova tehetem plafonra tervezném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    3 kategóriára is szeretnék ajánlásokat. Még nem győződtem meg róla, hogy mennyit is érdemes erre szánnom.
    3-500.000Ft
    5-750.000Ft
    7-1.000.000Ft (TW9400 Eddig erről olvastam csupa jót külföldi oldalakon is) Nem zárkózom el a használttól, de 900.000 et nem raknék lutri használt cuccba)

    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Moziszoba lenne, kompromisszum nélkül a sötétítésre vonatkozólag ablak nincs. (fal-plafon színe bármi lehet)

    Egy képet berakok alulra a szoba elrendezése és méretére vonatkozólag. Van egy Beugró a szoba 3/4 részénél. Ez egy beton áthidaló ami a plafonon is végigfut meg oldalt is. (teraszt tartja :) ) . Odáig bárhova tudom tenni. Belmagasságom csak 235 Cm. Elég sokmindent meg tudok csinálni magamnak, de tanácsot elfogadnék több dologra is. Szoba gipszkartonozás szükségessége, elrendezés Stb.
    Szeretném ha viszonylag éles képet kapnék, tudom hogy ennyiért max felskálázós 4k-t kapok, de nincs 2 millióm erre. Amit tudok mondani, hogy Aréna Imax moziban én nagyon sokszor elmosódottnak látom a képet 3D ben, sima moziban pedig mindenhogy. Mozgás közben pedig végképp. Ennél élesebbet szeretnék. Nem tudom, hogy DLP vagy LCD. Kérnék alternatívát mindkettőre. Nézelődök egy ideje, de nem sok értelmezhetőt látok tesztekben. Lényegében a 300 ezresre is azt írják, hogy nem rossz, Meg a 600 ezresre is....
    Konkrét típusok, esetleg linkeket is írhatnátok. Külföldi Webshop is szóba jöhet, ha szállít itthonra és nem 2 Ft a különbség. Black Friday projektornál segíthet?
    Köszi előre is :R :R :R

    A 3-500ezres kategóriában van most Epson 9300. Azt is meggondolnám.

  • BBéci
    legenda

    Nem lesz semmilyen napfény. Ez egy szuterén helyiség. 80% ban a föld alatt van. A szoba másik oldalán lesz egyedül egy nyitható vékony ablak. Így hogy van helyem bőven, miért kellene UST- t betenni? Jobb képet adna?

    Dehogy adna jobb képet.

  • UST projektor lenne legjobb erre a célra szerintem, egy speciális vászonnal nem ideális fényviszonyok között is tudnád használni (szórt nem közvetlen napfény). Ez viszont nem lenne olcsó, 1 millió alatt szerintem nem nagyon állna meg.

    Nem lesz semmilyen napfény. Ez egy szuterén helyiség. 80% ban a föld alatt van. A szoba másik oldalán lesz egyedül egy nyitható vékony ablak. Így hogy van helyem bőven, miért kellene UST- t betenni? Jobb képet adna?

  • Ájvé
    veterán

    Sziasztok! Úgy néz ki elkezdenék nézelődni projektor ügyben. Pár tanácsra szükségem lenne.

    mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
    Házimozi, Ps4-Ps5
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fix keretes vászon, nem kell motoros csak egy feszített-keretes darabra gondoltam a hang áteresztő is szóba jöhet, de nem létszükség. Bevallom ezt max 100.000 körülre gondoltam, mivel a szoba adottságai nem rosszak, de ebben is kérnék tanácsot.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    100"-120" ahogy majd kényelmesnek látom 4-5 méter körül lenne a nézési távolság
    - mekkora a szoba,
    ~25Nm2 (A szoba elülső része, a hátsó rész leválasztásra kerülne)
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    nem nagyon van, 520 Cm a legtávolabbi pontom ahova tehetem plafonra tervezném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    3 kategóriára is szeretnék ajánlásokat. Még nem győződtem meg róla, hogy mennyit is érdemes erre szánnom.
    3-500.000Ft
    5-750.000Ft
    7-1.000.000Ft (TW9400 Eddig erről olvastam csupa jót külföldi oldalakon is) Nem zárkózom el a használttól, de 900.000 et nem raknék lutri használt cuccba)

    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Moziszoba lenne, kompromisszum nélkül a sötétítésre vonatkozólag ablak nincs. (fal-plafon színe bármi lehet)

    Egy képet berakok alulra a szoba elrendezése és méretére vonatkozólag. Van egy Beugró a szoba 3/4 részénél. Ez egy beton áthidaló ami a plafonon is végigfut meg oldalt is. (teraszt tartja :) ) . Odáig bárhova tudom tenni. Belmagasságom csak 235 Cm. Elég sokmindent meg tudok csinálni magamnak, de tanácsot elfogadnék több dologra is. Szoba gipszkartonozás szükségessége, elrendezés Stb.
    Szeretném ha viszonylag éles képet kapnék, tudom hogy ennyiért max felskálázós 4k-t kapok, de nincs 2 millióm erre. Amit tudok mondani, hogy Aréna Imax moziban én nagyon sokszor elmosódottnak látom a képet 3D ben, sima moziban pedig mindenhogy. Mozgás közben pedig végképp. Ennél élesebbet szeretnék. Nem tudom, hogy DLP vagy LCD. Kérnék alternatívát mindkettőre. Nézelődök egy ideje, de nem sok értelmezhetőt látok tesztekben. Lényegében a 300 ezresre is azt írják, hogy nem rossz, Meg a 600 ezresre is....
    Konkrét típusok, esetleg linkeket is írhatnátok. Külföldi Webshop is szóba jöhet, ha szállít itthonra és nem 2 Ft a különbség. Black Friday projektornál segíthet?
    Köszi előre is :R :R :R

    UST projektor lenne legjobb erre a célra szerintem, egy speciális vászonnal nem ideális fényviszonyok között is tudnád használni (szórt nem közvetlen napfény). Ez viszont nem lenne olcsó, 1 millió alatt szerintem nem nagyon állna meg.

  • péjé
    őstag

    Köszönöm, de tényleg nincs más proji ami szóba jöhetne? Ez a gép elviszi a 700-1 milliós ársávot? A vásznakat nem nagyon értem, hogy mit kell néznem. Láttam Alzán 50.000 ért is és máshol 400.000 ért is. :/ Lényegében nekem olyan kellene ami nem másfele veri vissza a fényt ugye?

    Azért írtam a tw9400-et mert könnyen elhelyezhető, halk gép, kvázi 4K képet is tud, nem kell egy ideig cserélni és ez még garis is, ha nem jön be eladható elég könnyen.
    Én személy szerint használt felsőkat. DLP-t is javasolnék de én úgy vettem észre hogy aki idegenkedik a használt gépektől az ilyenbe ne vágjon bele. Denevér moziszobába jó a normál vászon hiszen gyakorlatilag nincs fényviszaverődés a vászonra ezért nem kell speckó vászon, a fix előnye meg hogy nem hullámosodik. Egy moziszobában tud igazán kibontakozni egy gép tudása így ez nagy előny lesz neked.

  • devil-k
    nagyúr

    Köszönöm, de tényleg nincs más proji ami szóba jöhetne? Ez a gép elviszi a 700-1 milliós ársávot? A vásznakat nem nagyon értem, hogy mit kell néznem. Láttam Alzán 50.000 ért is és máshol 400.000 ért is. :/ Lényegében nekem olyan kellene ami nem másfele veri vissza a fényt ugye?

    Ha nem érted, hogy mit kell nézni, akkor nem mindegy, melyik ársávban vagy? :U

  • szia, ez egy tw9400, használt, garis, keveset futott és minden gondod megoldva.... [link]
    Vászonnak jó választás a fix, érdemes használtan levadászni egy jó minőséget, ekkora fényerejű géphez pedig elég bőven az 1.0 gain-es is. Ha moziszoba akkor legyen denevérbarlang és mindenki irigyelni fog a kontraszt miatt....:-)
    kis olvasnivaló... [link]

    Köszönöm, de tényleg nincs más proji ami szóba jöhetne? Ez a gép elviszi a 700-1 milliós ársávot? A vásznakat nem nagyon értem, hogy mit kell néznem. Láttam Alzán 50.000 ért is és máshol 400.000 ért is. :/ Lényegében nekem olyan kellene ami nem másfele veri vissza a fényt ugye?

  • péjé
    őstag

    Sziasztok! Úgy néz ki elkezdenék nézelődni projektor ügyben. Pár tanácsra szükségem lenne.

    mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
    Házimozi, Ps4-Ps5
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fix keretes vászon, nem kell motoros csak egy feszített-keretes darabra gondoltam a hang áteresztő is szóba jöhet, de nem létszükség. Bevallom ezt max 100.000 körülre gondoltam, mivel a szoba adottságai nem rosszak, de ebben is kérnék tanácsot.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    100"-120" ahogy majd kényelmesnek látom 4-5 méter körül lenne a nézési távolság
    - mekkora a szoba,
    ~25Nm2 (A szoba elülső része, a hátsó rész leválasztásra kerülne)
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    nem nagyon van, 520 Cm a legtávolabbi pontom ahova tehetem plafonra tervezném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    3 kategóriára is szeretnék ajánlásokat. Még nem győződtem meg róla, hogy mennyit is érdemes erre szánnom.
    3-500.000Ft
    5-750.000Ft
    7-1.000.000Ft (TW9400 Eddig erről olvastam csupa jót külföldi oldalakon is) Nem zárkózom el a használttól, de 900.000 et nem raknék lutri használt cuccba)

    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Moziszoba lenne, kompromisszum nélkül a sötétítésre vonatkozólag ablak nincs. (fal-plafon színe bármi lehet)

    Egy képet berakok alulra a szoba elrendezése és méretére vonatkozólag. Van egy Beugró a szoba 3/4 részénél. Ez egy beton áthidaló ami a plafonon is végigfut meg oldalt is. (teraszt tartja :) ) . Odáig bárhova tudom tenni. Belmagasságom csak 235 Cm. Elég sokmindent meg tudok csinálni magamnak, de tanácsot elfogadnék több dologra is. Szoba gipszkartonozás szükségessége, elrendezés Stb.
    Szeretném ha viszonylag éles képet kapnék, tudom hogy ennyiért max felskálázós 4k-t kapok, de nincs 2 millióm erre. Amit tudok mondani, hogy Aréna Imax moziban én nagyon sokszor elmosódottnak látom a képet 3D ben, sima moziban pedig mindenhogy. Mozgás közben pedig végképp. Ennél élesebbet szeretnék. Nem tudom, hogy DLP vagy LCD. Kérnék alternatívát mindkettőre. Nézelődök egy ideje, de nem sok értelmezhetőt látok tesztekben. Lényegében a 300 ezresre is azt írják, hogy nem rossz, Meg a 600 ezresre is....
    Konkrét típusok, esetleg linkeket is írhatnátok. Külföldi Webshop is szóba jöhet, ha szállít itthonra és nem 2 Ft a különbség. Black Friday projektornál segíthet?
    Köszi előre is :R :R :R

    szia, ez egy tw9400, használt, garis, keveset futott és minden gondod megoldva.... [link]
    Vászonnak jó választás a fix, érdemes használtan levadászni egy jó minőséget, ekkora fényerejű géphez pedig elég bőven az 1.0 gain-es is. Ha moziszoba akkor legyen denevérbarlang és mindenki irigyelni fog a kontraszt miatt....:-)
    kis olvasnivaló... [link]

  • Sziasztok! Úgy néz ki elkezdenék nézelődni projektor ügyben. Pár tanácsra szükségem lenne.

    mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
    Házimozi, Ps4-Ps5
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fix keretes vászon, nem kell motoros csak egy feszített-keretes darabra gondoltam a hang áteresztő is szóba jöhet, de nem létszükség. Bevallom ezt max 100.000 körülre gondoltam, mivel a szoba adottságai nem rosszak, de ebben is kérnék tanácsot.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    100"-120" ahogy majd kényelmesnek látom 4-5 méter körül lenne a nézési távolság
    - mekkora a szoba,
    ~25Nm2 (A szoba elülső része, a hátsó rész leválasztásra kerülne)
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    nem nagyon van, 520 Cm a legtávolabbi pontom ahova tehetem plafonra tervezném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    3 kategóriára is szeretnék ajánlásokat. Még nem győződtem meg róla, hogy mennyit is érdemes erre szánnom.
    3-500.000Ft
    5-750.000Ft
    7-1.000.000Ft (TW9400 Eddig erről olvastam csupa jót külföldi oldalakon is) Nem zárkózom el a használttól, de 900.000 et nem raknék lutri használt cuccba)

    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Moziszoba lenne, kompromisszum nélkül a sötétítésre vonatkozólag ablak nincs. (fal-plafon színe bármi lehet)

    Egy képet berakok alulra a szoba elrendezése és méretére vonatkozólag. Van egy Beugró a szoba 3/4 részénél. Ez egy beton áthidaló ami a plafonon is végigfut meg oldalt is. (teraszt tartja :) ) . Odáig bárhova tudom tenni. Belmagasságom csak 235 Cm. Elég sokmindent meg tudok csinálni magamnak, de tanácsot elfogadnék több dologra is. Szoba gipszkartonozás szükségessége, elrendezés Stb.
    Szeretném ha viszonylag éles képet kapnék, tudom hogy ennyiért max felskálázós 4k-t kapok, de nincs 2 millióm erre. Amit tudok mondani, hogy Aréna Imax moziban én nagyon sokszor elmosódottnak látom a képet 3D ben, sima moziban pedig mindenhogy. Mozgás közben pedig végképp. Ennél élesebbet szeretnék. Nem tudom, hogy DLP vagy LCD. Kérnék alternatívát mindkettőre. Nézelődök egy ideje, de nem sok értelmezhetőt látok tesztekben. Lényegében a 300 ezresre is azt írják, hogy nem rossz, Meg a 600 ezresre is....
    Konkrét típusok, esetleg linkeket is írhatnátok. Külföldi Webshop is szóba jöhet, ha szállít itthonra és nem 2 Ft a különbség. Black Friday projektornál segíthet?
    Köszi előre is :R :R :R


    A kép lemaradt :)

  • Sziasztok! Úgy néz ki elkezdenék nézelődni projektor ügyben. Pár tanácsra szükségem lenne.

    mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
    Házimozi, Ps4-Ps5
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fix keretes vászon, nem kell motoros csak egy feszített-keretes darabra gondoltam a hang áteresztő is szóba jöhet, de nem létszükség. Bevallom ezt max 100.000 körülre gondoltam, mivel a szoba adottságai nem rosszak, de ebben is kérnék tanácsot.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    100"-120" ahogy majd kényelmesnek látom 4-5 méter körül lenne a nézési távolság
    - mekkora a szoba,
    ~25Nm2 (A szoba elülső része, a hátsó rész leválasztásra kerülne)
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    nem nagyon van, 520 Cm a legtávolabbi pontom ahova tehetem plafonra tervezném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    3 kategóriára is szeretnék ajánlásokat. Még nem győződtem meg róla, hogy mennyit is érdemes erre szánnom.
    3-500.000Ft
    5-750.000Ft
    7-1.000.000Ft (TW9400 Eddig erről olvastam csupa jót külföldi oldalakon is) Nem zárkózom el a használttól, de 900.000 et nem raknék lutri használt cuccba)

    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Moziszoba lenne, kompromisszum nélkül a sötétítésre vonatkozólag ablak nincs. (fal-plafon színe bármi lehet)

    Egy képet berakok alulra a szoba elrendezése és méretére vonatkozólag. Van egy Beugró a szoba 3/4 részénél. Ez egy beton áthidaló ami a plafonon is végigfut meg oldalt is. (teraszt tartja :) ) . Odáig bárhova tudom tenni. Belmagasságom csak 235 Cm. Elég sokmindent meg tudok csinálni magamnak, de tanácsot elfogadnék több dologra is. Szoba gipszkartonozás szükségessége, elrendezés Stb.
    Szeretném ha viszonylag éles képet kapnék, tudom hogy ennyiért max felskálázós 4k-t kapok, de nincs 2 millióm erre. Amit tudok mondani, hogy Aréna Imax moziban én nagyon sokszor elmosódottnak látom a képet 3D ben, sima moziban pedig mindenhogy. Mozgás közben pedig végképp. Ennél élesebbet szeretnék. Nem tudom, hogy DLP vagy LCD. Kérnék alternatívát mindkettőre. Nézelődök egy ideje, de nem sok értelmezhetőt látok tesztekben. Lényegében a 300 ezresre is azt írják, hogy nem rossz, Meg a 600 ezresre is....
    Konkrét típusok, esetleg linkeket is írhatnátok. Külföldi Webshop is szóba jöhet, ha szállít itthonra és nem 2 Ft a különbség. Black Friday projektornál segíthet?
    Köszi előre is :R :R :R

  • Dorian
    félisten

    Zsaluzia lesz kívül, csak töksötétben vetítünk majd, és elég ritkán... de akkor nagyon, illetve általában este. A baloldali üvegfelület tükröződésétől tartok...

    A hálózati kábelre nem gondoltam, megfogadom! A NAS régóta tervben volt, eljött az ideje.

    Hangszórókról fogalmam nincs. Kis méretű kell mint Logitech hangszórói méretben, de lehet hogy el kell mennem a kétutasokig (Wharfedale Diamond 9.1 fehérje pl tetszik esztétikailag, nem hallottam még [link] ). Denonnak Yamahának Pioneernek van pici hangszórója, de nem hallottam őket még, nem szeretnék csalódni.

    Black out függöny. Nem csak sötètìtès miatt, hanem az üvegből valò visszaverődèsek miatt is. Ill. ha sötèttel fedett a kèpen kìvüli látòmező, az nagyon sokat számìt.

  • Gabbana
    aktív tag

    A vetítőd felfüggesztése minden elismerést megérdemel! :R
    Viszont a Studio 170 hangdobozok a legborzalmasabbak, amikkel 35 éves hifis és 23 éves házimozis pályafutásom alatt találkoztam. Itt egy bemutató: [link].
    A trágár beszéd rémes, ám szakmai szempontból minden szava teljesen helytálló.
    Az alumínium hangszóróvezeték maga a rémálom, bármit meg szabad venni, még a tömör rezet is, csak azt ne!

    Azért nem ajánlok itt a kérdezőnek semmiféle hangcuccot, mert a házimozis topikban már kapja a válaszokat.

    Zsaluzia lesz kívül, csak töksötétben vetítünk majd, és elég ritkán... de akkor nagyon, illetve általában este. A baloldali üvegfelület tükröződésétől tartok...

    A hálózati kábelre nem gondoltam, megfogadom! A NAS régóta tervben volt, eljött az ideje.

    Hangszórókról fogalmam nincs. Kis méretű kell mint Logitech hangszórói méretben, de lehet hogy el kell mennem a kétutasokig (Wharfedale Diamond 9.1 fehérje pl tetszik esztétikailag, nem hallottam még [link] ). Denonnak Yamahának Pioneernek van pici hangszórója, de nem hallottam őket még, nem szeretnék csalódni.

  • BBéci
    legenda

    A hangfalakat (főleg ha kicsik) szerintem le tudod lógatni a mennyezetről is, akár valamilyen felhajtható/lehajtható állványzattal is. A vászon nyilván macerásabb, de erre is született már megoldás. ;)

    1. Természetesen mind a projektornak, mind a hangfalaknak, mind a vászonnal szüksége lesz vezetékezésre, ezt úgy a legkényelmesebb, ha jó sok és nagy átmérőjű csöved van a falban. Így ha a gipszkarton még nincs kiglettelve, most pattintsd le és húzz be egy jó adag gégecsövet, mert a nélkül később csak szívni fogsz.

    Én a helyedben a projektorhoz még egy hálózati kábelt is behúznék, mert ha tudsz szerezni egy kis méretű médialejátszót, akkor azt felszerelve a projektor mellé, a laptopot ki tudnád váltani és mindent kiszolgálhatna egy NAS. A médialejátszótól viszont vihetnél egy optikai kábelt az erősítőhöz, így a hanggal sem lesz gondod. Én pont így vagyok berendezkedve, csak polcról lövök, nem mennyezeti állványról (a képen látható kábelköteg az UTP, a 230 V és az optikai+koax alapú SPDIF).

    2. Nem tudom, hogy ez polcsugárzónak számít-e, de én sok-sok éve a Jamo Studio 120 Limited-ből vásároltam be Tesco-ból (2 pár volt 50 eFt), egy Onkyo mélynyomóval máig imádom a hangjukat. Viszont ezek feketék. Ha a fehér szín kötelező, akkor esetleg le lehet matricázni és bevonni az előlapját fehér harisnyával.

    3. Erre majd a nálam okosabbak válaszolnak. :B

    4. Én ha jól emlékszem, ilyen 2×2,5 m²-es hangfal kábelt vettem. Hátránya, hogy a szálak csak kívülről vannak rézből, belül alumíniumok. Így olcsóbb, viszont törékenyebb és nyilván nem lesz tökéletes a jelátvitel... már ha ebben az árkategóriában lehet ilyesmire számítani. Az én botfülemnek megfelelnek. :D

    5. Valamilyen árnyékolót terveztek? Anélkül a vetítés elég gázos lesz...

    A vetítőd felfüggesztése minden elismerést megérdemel! :R
    Viszont a Studio 170 hangdobozok a legborzalmasabbak, amikkel 35 éves hifis és 23 éves házimozis pályafutásom alatt találkoztam. Itt egy bemutató: [link].
    A trágár beszéd rémes, ám szakmai szempontból minden szava teljesen helytálló.
    Az alumínium hangszóróvezeték maga a rémálom, bármit meg szabad venni, még a tömör rezet is, csak azt ne!

    Azért nem ajánlok itt a kérdezőnek semmiféle hangcuccot, mert a házimozis topikban már kapja a válaszokat.

  • Sziasztok!

    Feltenném a kérdést itt is...
    Pár évvel ezelőtti a házimozimat el kellett adnom (Dali C8 szett) helyhiány miatt, de lehetőségem nyílt új építésére.
    Mellékelek egy képet a nappaliról, az abban látható panoráma üveg fölé kellene raknom a vásznat, mellé meg felcsavarozni a hangfalakat úgy, hogy a lehető legkevesebb kilátást takarja ki, és a lehető legrejtettebb legyen a cucc... (jobb oldali tolóablak már a konyha, bal oldali ablak alatt egy windowbench lesz a feleségem kérésére, így az álló hangfal kilőve... :W meg a center is felvet kérdéseket)


    Lenne pár kérdésem, eléggé eltávolodtam a témától:

    1. A motoros vászonnak (120") egy hagyományos konnektorra van szüksége a vászon közélében? Ebben az esetben a már felszerelt gipszkartonban kellene vezetéket elvinnem... Erre ötlete, tanácsa valakinek?

    2. Megmaradt egy Denon1908 erősítőm és egy Jamo sub amiket felhasználnék a hangrendszerhez, találnom kellene hozzá egy 5.0 szetett, ami lehetőleg kapható fehérben is, és a négy méter széles öt méter hosszú szobába (szobarészbe) elég. Hallott valaki már meglepően jó POLC hangszórót közületek? Zenehallgatás is fontos lenne, de a lehetőségek adottak. Visszasírom a Dali C8-at de nem fér el. Tippje valakinek esetleg?

    3. 1080P-ben gondolkodom (hálóba lesz 4k TV), kellene hozzá egy projektor, ami 3 m magasról 5 méterre kellene, hogy vetítsen egy 120"-os képet. Milyen projektort ajánlanátok, milyen kábeleket kellene behúznom a falba előre. Gondolom kell konnektor oda is, meg egy hdmi-re gondoltam) Laptopról mennének a filmek, zenék hdmin keresztül. Legalábbis régen így csináltam. Van jobb ötletetek manapság?

    4. Hangfalkábelből több mint 50 méter fog kelleni. NEm költenék rá túl sokat, főleg ha kisméretű hangszórók lesznek. Ár/értékben mi most a best?
    Nem akartam kicsi hangfalakat, de ha egy Bose Lifestyle 650 több mint másfél milla, akkor csak ki lehet hozni a kis hangfalakból is vmit...nem csak a brandet
    5. Valami amire nem gondoltam, jótanács, bármi?

    Köszönöm ha valaki időt szakít rám... :R

    A hangfalakat (főleg ha kicsik) szerintem le tudod lógatni a mennyezetről is, akár valamilyen felhajtható/lehajtható állványzattal is. A vászon nyilván macerásabb, de erre is született már megoldás. ;)

    1. Természetesen mind a projektornak, mind a hangfalaknak, mind a vászonnal szüksége lesz vezetékezésre, ezt úgy a legkényelmesebb, ha jó sok és nagy átmérőjű csöved van a falban. Így ha a gipszkarton még nincs kiglettelve, most pattintsd le és húzz be egy jó adag gégecsövet, mert a nélkül később csak szívni fogsz.

    Én a helyedben a projektorhoz még egy hálózati kábelt is behúznék, mert ha tudsz szerezni egy kis méretű médialejátszót, akkor azt felszerelve a projektor mellé, a laptopot ki tudnád váltani és mindent kiszolgálhatna egy NAS. A médialejátszótól viszont vihetnél egy optikai kábelt az erősítőhöz, így a hanggal sem lesz gondod. Én pont így vagyok berendezkedve, csak polcról lövök, nem mennyezeti állványról (a képen látható kábelköteg az UTP, a 230 V és az optikai+koax alapú SPDIF).

    2. Nem tudom, hogy ez polcsugárzónak számít-e, de én sok-sok éve a Jamo Studio 120 Limited-ből vásároltam be Tesco-ból (2 pár volt 50 eFt), egy Onkyo mélynyomóval máig imádom a hangjukat. Viszont ezek feketék. Ha a fehér szín kötelező, akkor esetleg le lehet matricázni és bevonni az előlapját fehér harisnyával.

    3. Erre majd a nálam okosabbak válaszolnak. :B

    4. Én ha jól emlékszem, ilyen 2×2,5 m²-es hangfal kábelt vettem. Hátránya, hogy a szálak csak kívülről vannak rézből, belül alumíniumok. Így olcsóbb, viszont törékenyebb és nyilván nem lesz tökéletes a jelátvitel... már ha ebben az árkategóriában lehet ilyesmire számítani. Az én botfülemnek megfelelnek. :D

    5. Valamilyen árnyékolót terveztek? Anélkül a vetítés elég gázos lesz...

  • rainman72
    nagyúr

    Sziasztok!

    Feltenném a kérdést itt is...
    Pár évvel ezelőtti a házimozimat el kellett adnom (Dali C8 szett) helyhiány miatt, de lehetőségem nyílt új építésére.
    Mellékelek egy képet a nappaliról, az abban látható panoráma üveg fölé kellene raknom a vásznat, mellé meg felcsavarozni a hangfalakat úgy, hogy a lehető legkevesebb kilátást takarja ki, és a lehető legrejtettebb legyen a cucc... (jobb oldali tolóablak már a konyha, bal oldali ablak alatt egy windowbench lesz a feleségem kérésére, így az álló hangfal kilőve... :W meg a center is felvet kérdéseket)


    Lenne pár kérdésem, eléggé eltávolodtam a témától:

    1. A motoros vászonnak (120") egy hagyományos konnektorra van szüksége a vászon közélében? Ebben az esetben a már felszerelt gipszkartonban kellene vezetéket elvinnem... Erre ötlete, tanácsa valakinek?

    2. Megmaradt egy Denon1908 erősítőm és egy Jamo sub amiket felhasználnék a hangrendszerhez, találnom kellene hozzá egy 5.0 szetett, ami lehetőleg kapható fehérben is, és a négy méter széles öt méter hosszú szobába (szobarészbe) elég. Hallott valaki már meglepően jó POLC hangszórót közületek? Zenehallgatás is fontos lenne, de a lehetőségek adottak. Visszasírom a Dali C8-at de nem fér el. Tippje valakinek esetleg?

    3. 1080P-ben gondolkodom (hálóba lesz 4k TV), kellene hozzá egy projektor, ami 3 m magasról 5 méterre kellene, hogy vetítsen egy 120"-os képet. Milyen projektort ajánlanátok, milyen kábeleket kellene behúznom a falba előre. Gondolom kell konnektor oda is, meg egy hdmi-re gondoltam) Laptopról mennének a filmek, zenék hdmin keresztül. Legalábbis régen így csináltam. Van jobb ötletetek manapság?

    4. Hangfalkábelből több mint 50 méter fog kelleni. NEm költenék rá túl sokat, főleg ha kisméretű hangszórók lesznek. Ár/értékben mi most a best?
    Nem akartam kicsi hangfalakat, de ha egy Bose Lifestyle 650 több mint másfél milla, akkor csak ki lehet hozni a kis hangfalakból is vmit...nem csak a brandet
    5. Valami amire nem gondoltam, jótanács, bármi?

    Köszönöm ha valaki időt szakít rám... :R

    1-2 Full HDs projektor tipust tudok 200e körül,ami jónak tünik,én is nézegetem őket!
    Nekem mediaplayerről megy,Himedia Q30,erősítőn keresztül,hdmi-n!
    BENQ TH535-585
    Optoma HD144X,HD28E
    Acer H6522-6531BD
    Kb 4 méterről tudnak már ezek 120"-t,az előző 2 HD-sem is ilyen volt!
    Vászon pedig 4World 120" 33 ezer volt motoros!

  • Gabbana
    aktív tag

    Sziasztok!

    Feltenném a kérdést itt is...
    Pár évvel ezelőtti a házimozimat el kellett adnom (Dali C8 szett) helyhiány miatt, de lehetőségem nyílt új építésére.
    Mellékelek egy képet a nappaliról, az abban látható panoráma üveg fölé kellene raknom a vásznat, mellé meg felcsavarozni a hangfalakat úgy, hogy a lehető legkevesebb kilátást takarja ki, és a lehető legrejtettebb legyen a cucc... (jobb oldali tolóablak már a konyha, bal oldali ablak alatt egy windowbench lesz a feleségem kérésére, így az álló hangfal kilőve... :W meg a center is felvet kérdéseket)


    Lenne pár kérdésem, eléggé eltávolodtam a témától:

    1. A motoros vászonnak (120") egy hagyományos konnektorra van szüksége a vászon közélében? Ebben az esetben a már felszerelt gipszkartonban kellene vezetéket elvinnem... Erre ötlete, tanácsa valakinek?

    2. Megmaradt egy Denon1908 erősítőm és egy Jamo sub amiket felhasználnék a hangrendszerhez, találnom kellene hozzá egy 5.0 szetett, ami lehetőleg kapható fehérben is, és a négy méter széles öt méter hosszú szobába (szobarészbe) elég. Hallott valaki már meglepően jó POLC hangszórót közületek? Zenehallgatás is fontos lenne, de a lehetőségek adottak. Visszasírom a Dali C8-at de nem fér el. Tippje valakinek esetleg?

    3. 1080P-ben gondolkodom (hálóba lesz 4k TV), kellene hozzá egy projektor, ami 3 m magasról 5 méterre kellene, hogy vetítsen egy 120"-os képet. Milyen projektort ajánlanátok, milyen kábeleket kellene behúznom a falba előre. Gondolom kell konnektor oda is, meg egy hdmi-re gondoltam) Laptopról mennének a filmek, zenék hdmin keresztül. Legalábbis régen így csináltam. Van jobb ötletetek manapság?

    4. Hangfalkábelből több mint 50 méter fog kelleni. NEm költenék rá túl sokat, főleg ha kisméretű hangszórók lesznek. Ár/értékben mi most a best?
    Nem akartam kicsi hangfalakat, de ha egy Bose Lifestyle 650 több mint másfél milla, akkor csak ki lehet hozni a kis hangfalakból is vmit...nem csak a brandet
    5. Valami amire nem gondoltam, jótanács, bármi?

    Köszönöm ha valaki időt szakít rám... :R

  • Hát ehhez nem kell nagy információ búvárkodás. Bállítod most a shiftet maximumra, megjelölöd a nulla pozíciót és a max pozíciót, fogsz egy mérőszalagot megméred.

    Ott a pont😉

  • Vikthor
    nagyúr

    Köszi! :)

    Nem vagyok jártas projektor témában, nem tudom milyen különbségek mutatkoznak meg a kategóriák között?!

    A vetített kép mérete mitől függ?
    Illetve a sötétítés mennyire fontos?

    Sötétítés a vetítés esszenciája. Használtan egy elfogadható fullHD proji olyan 2-300e között van. Hozzá egy jobb 100" körüli vászon is.

  • Ijk
    félisten

    F22 tulajokat kérdezném első soron.
    Jelenleg vízszintesen és függőlegesen is középről vetítek.
    De át lesz rendezve a nappali és csak a nenyóról le lógatva tudom majd elhelyezni a vetítőt.
    Kérdésem, ha fejjel lefelé lógatom, mennyivel mehetek függő irányba felfelé?
    Ugye csak ebbe az irányba módosítható az eltolás.
    De mennyit?

    Hát ehhez nem kell nagy információ búvárkodás. Bállítod most a shiftet maximumra, megjelölöd a nulla pozíciót és a max pozíciót, fogsz egy mérőszalagot megméred.

  • F22 tulajokat kérdezném első soron.
    Jelenleg vízszintesen és függőlegesen is középről vetítek.
    De át lesz rendezve a nappali és csak a nenyóról le lógatva tudom majd elhelyezni a vetítőt.
    Kérdésem, ha fejjel lefelé lógatom, mennyivel mehetek függő irányba felfelé?
    Ugye csak ebbe az irányba módosítható az eltolás.
    De mennyit?

  • zsoika
    addikt

    Sziasztok!!

    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy használtan kb 70-80 körül vetítőt+vászont ki lehet-e hozni??
    Illetve ha igen érdemes-e ebben az árkategóriában vetítéssel foglalkozni?

    A Cél: Full HD Blu-ray filmek megjelenítése!

    Köszönöm! :R

    150eFt az alja szerintem egy normális gép+vászon ....szerencsével mondjuk 120ig lehet le lehet menni, de 70-80 az nagyon kompromisszumos.

  • péjé
    őstag

    Köszi! :)

    Nem vagyok jártas projektor témában, nem tudom milyen különbségek mutatkoznak meg a kategóriák között?!

    A vetített kép mérete mitől függ?
    Illetve a sötétítés mennyire fontos?

    Ebbe véletlenül botlottam bele, a belépő kategóriában jó kis gép ez és fullhd.... [link] érdemes ránézni. Vetíthetsz fehér falra ha nincs más, ha összejön a pénz rá akkor azért érdemes egy használt vásznat nézni.
    Kis pénz kis foci de kompromisszumokkal lehet vetíteni ennyiből is, ez alá azért már nagyon ne menj.
    A sötétítés fontos ill előny ha nem világosak a falak a vászonra visszaverődő fény miatt.
    itt egy kalkulátor meg tudod nézni hova lehet helyezni a vetítőt.... [link]
    alapfogalmak... [link]

  • #98221312
    törölt tag

    Ki lehet hozni, de sok örömet nem okozna.
    Legalább annyit kell rászánni, mint egy belépő hangrendszerre.

    Köszi! :)

    Nem vagyok jártas projektor témában, nem tudom milyen különbségek mutatkoznak meg a kategóriák között?!

    A vetített kép mérete mitől függ?
    Illetve a sötétítés mennyire fontos?

  • BBéci
    legenda

    Sziasztok!!

    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy használtan kb 70-80 körül vetítőt+vászont ki lehet-e hozni??
    Illetve ha igen érdemes-e ebben az árkategóriában vetítéssel foglalkozni?

    A Cél: Full HD Blu-ray filmek megjelenítése!

    Köszönöm! :R

    Ki lehet hozni, de sok örömet nem okozna.
    Legalább annyit kell rászánni, mint egy belépő hangrendszerre.

  • #98221312
    törölt tag

    Sziasztok!!

    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy használtan kb 70-80 körül vetítőt+vászont ki lehet-e hozni??
    Illetve ha igen érdemes-e ebben az árkategóriában vetítéssel foglalkozni?

    A Cél: Full HD Blu-ray filmek megjelenítése!

    Köszönöm! :R

  • Vhiktor
    nagyúr

    Sziasztok !

    Pár napja kérdeztem itt komolyabb projektor ügyben és kaptam is nagyon hasznos segítséget Tőletek, amit előre is köszönök.

    Úgy alakultak a dolgaim, hogy nem fogok tudni mindent egyszerre behúzni és az audio láncom szeretném inkább komolyabbra venni, így tanácsot kérnék kezdő projektor ügyben is. Továbbra is fehér, tisza konyhafal felületre, majd vászonozok később.

    Van valami best buy ilyen 100k körül (+/- 20k), ami becsukott szemmel leemelve polcról most nagyon jó kis szerkezet ? (És akár eladható később is némi apróért, ha komolyabbra váltok).

    Netflix egy Mi Box S-ről + néha TV a Digi set-top-box-áról (gyerek régi tv-je miatt van egy ilyenem).

    Jó állapotú használt szóbajön itt is. :R

    Benq W2000-et keresnék használtan ebben az ársávban.
    Bár az olyan 130-150 körül szokott mozogni.

  • péjé
    őstag

    Köszönöm szépen :R

    A beszerzési forrásainkkal nem vagyok tisztában, de ugyanannyiba kerül a két epson ezt tudom. Ez esetben jobb választás a lézeres?

    Akkor inkább a lézeres persze.

  • szia,
    mindegyik jó irodai gép, magas felbontás nagy fényerő, ezek kellenek nektek.
    az Epson EB-2255U tűnik a legjobb ár/érték arányúnak, 10,000 órát írnak a lámpára.
    A másik epson lézeres de majdnem 2x drágább, mondjuk megy kb 20,000 órát de ez talán nem ér ennyit.
    A benq ha jól olvasom alapban tud vezeték nélküli kapcsolatot, az acernél ehhez külön adapter kell.
    itt egy oldal ahol találsz kalkulátort és ki tudod számolni hova lehet elhelyezni őket.
    [link]

    Köszönöm szépen :R

    A beszerzési forrásainkkal nem vagyok tisztában, de ugyanannyiba kerül a két epson ezt tudom. Ez esetben jobb választás a lézeres?

  • Dißnäëß
    nagyúr

    Sziasztok !

    Pár napja kérdeztem itt komolyabb projektor ügyben és kaptam is nagyon hasznos segítséget Tőletek, amit előre is köszönök.

    Úgy alakultak a dolgaim, hogy nem fogok tudni mindent egyszerre behúzni és az audio láncom szeretném inkább komolyabbra venni, így tanácsot kérnék kezdő projektor ügyben is. Továbbra is fehér, tisza konyhafal felületre, majd vászonozok később.

    Van valami best buy ilyen 100k körül (+/- 20k), ami becsukott szemmel leemelve polcról most nagyon jó kis szerkezet ? (És akár eladható később is némi apróért, ha komolyabbra váltok).

    Netflix egy Mi Box S-ről + néha TV a Digi set-top-box-áról (gyerek régi tv-je miatt van egy ilyenem).

    Jó állapotú használt szóbajön itt is. :R

  • Márton
    nagyúr

    Helló!
    Kicsit gondolkozok projektor beszerzésén, de egyenlőre nagyon lowcost kategóriában, max 60000HUF.
    Használva ablak nélküli pincében lenne elsősorban némi filmnézésre, a felület pedig csak egyszerűen a fehérre glettelt fal.
    Létezik akár használt, akár új, akár helyben, akár kínából ilyen kategóriában eszköz, amit nem bán meg az ember az első bekapcsolás után?
    Előre is köszönöm a tanácsokat!

    Sztem valami megbízható embertől/kis garival egy használt 720p-s masina.

  • fap333
    aktív tag

    Helló!
    Kicsit gondolkozok projektor beszerzésén, de egyenlőre nagyon lowcost kategóriában, max 60000HUF.
    Használva ablak nélküli pincében lenne elsősorban némi filmnézésre, a felület pedig csak egyszerűen a fehérre glettelt fal.
    Létezik akár használt, akár új, akár helyben, akár kínából ilyen kategóriában eszköz, amit nem bán meg az ember az első bekapcsolás után?
    Előre is köszönöm a tanácsokat!

  • péjé
    őstag

    Sziasztok!

    Ne haragudjatok a "bele a közepébe kérdésért", de most sajnos nincs időm durvábban utána olvasgatni a dolognak, hátha tudtok spontán segíteni... Melóhelyre (főként előadásokhoz, prezikhez, kb 100 nm-es terembe, kb 3x3m-es vászonhoz) kell választani az alábbi típusok közül projektort:
    - Optoma EH470
    - Maxell MC-EU5001
    - Benq MH760
    - Acer P6500
    - Epson EB-L510U
    - Epson EB-2255U

    Csak ezek közül lehet választani, indokolt esetben (jobb kép, nagyobb megbízhatóság, több üzemóra, stb.) lehet a legdrágább is akár.

    Köszönöm szépen előre is!
    :R

    szia,
    mindegyik jó irodai gép, magas felbontás nagy fényerő, ezek kellenek nektek.
    az Epson EB-2255U tűnik a legjobb ár/érték arányúnak, 10,000 órát írnak a lámpára.
    A másik epson lézeres de majdnem 2x drágább, mondjuk megy kb 20,000 órát de ez talán nem ér ennyit.
    A benq ha jól olvasom alapban tud vezeték nélküli kapcsolatot, az acernél ehhez külön adapter kell.
    itt egy oldal ahol találsz kalkulátort és ki tudod számolni hova lehet elhelyezni őket.
    [link]

  • Sziasztok!

    Ne haragudjatok a "bele a közepébe kérdésért", de most sajnos nincs időm durvábban utána olvasgatni a dolognak, hátha tudtok spontán segíteni... Melóhelyre (főként előadásokhoz, prezikhez, kb 100 nm-es terembe, kb 3x3m-es vászonhoz) kell választani az alábbi típusok közül projektort:
    - Optoma EH470
    - Maxell MC-EU5001
    - Benq MH760
    - Acer P6500
    - Epson EB-L510U
    - Epson EB-2255U

    Csak ezek közül lehet választani, indokolt esetben (jobb kép, nagyobb megbízhatóság, több üzemóra, stb.) lehet a legdrágább is akár.

    Köszönöm szépen előre is!
    :R

  • BBéci
    legenda

    Kiváncsi lennék, ott hogy néz ki a jelenség, látom-e..

    Passz, fogalmam sincs, nem szoktam 60 fps-es filmeket nézni.

  • Márton
    nagyúr

    Létezik kiváló házimozi vetítő lassú színkerékkel, pl. Avielo.

    Kiváncsi lennék, ott hogy néz ki a jelenség, látom-e..

  • BBéci
    legenda

    Szerintem is lassabb a színkereke az enyémnek. 2x vs 4-6x.
    "With a six-segment RGBCMY color wheel spinning at 7200RPM, the H6510BD has a 2X-speed color wheel. " (H6510=P1500)
    :W

    Létezik kiváló házimozi vetítő lassú színkerékkel, pl. Avielo.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nem néztem utána, hogy a projektorodnak pontosan milyen a hw specifikációja. De ha a többi projektornak gyorsabb a színkereke, akkor ott fogunk kilyukadni, hogy az a projektor prezentációs célokra való.
    Nálam nem látszik semmiféle szellemkép, pedig az én projektorom is nagyon messze van a csúcsgépektől.

    Akkor ott a válasz :K

  • Márton
    nagyúr

    Nem néztem utána, hogy a projektorodnak pontosan milyen a hw specifikációja. De ha a többi projektornak gyorsabb a színkereke, akkor ott fogunk kilyukadni, hogy az a projektor prezentációs célokra való.
    Nálam nem látszik semmiféle szellemkép, pedig az én projektorom is nagyon messze van a csúcsgépektől.

    Szerintem is lassabb a színkereke az enyémnek. 2x vs 4-6x.
    "With a six-segment RGBCMY color wheel spinning at 7200RPM, the H6510BD has a 2X-speed color wheel. " (H6510=P1500)
    :W

  • Vhiktor
    nagyúr

    Hmm, valóban, akkor csak az agyban/retinán van még ott az előző kép nyoma.
    És az zavar, hogy látok egy, teszemazt 60*5= 300fps képfrissítésű jelet a vásznon, amelyben sosincs együtt, egy időpillanatban az összes szín (=rainbow). És amikor jön a következő frame, annak látszik a színcsúszása.
    És ez mozgásnál jobban látszik, ami van akit zavar, van akit nem.
    Itt a 120-ból 60-ra lassított videó. Az elsőnek beérő (fekete ruhás) fiú arca nagyon szellemképes DLP-n. Kb. negyedarcnyi eltolódás látható. Akinél nem, annak gyorsabb a színkereke vagy nem 1chip dlp-s.

    Nem néztem utána, hogy a projektorodnak pontosan milyen a hw specifikációja. De ha a többi projektornak gyorsabb a színkereke, akkor ott fogunk kilyukadni, hogy az a projektor prezentációs célokra való.
    Nálam nem látszik semmiféle szellemkép, pedig az én projektorom is nagyon messze van a csúcsgépektől.

  • Márton
    nagyúr

    Tehát úgy gondolod, hogy még ha véletlenszerűen lőtt fényképek igazolják is, hogy a projektor szellemképtől mentesen vetít, valójában lesznek véletlenszerű pillanatok, amikor mégis szellemképesen vetítene? Ez számomra azért elképzelhetetlen, mert egy olyan nyugodt és könnyen követhető felvételen, mint pl. a "60p", könnyen észrevehető lüktetés lenne érzékelhető. Ilyet pedig szerintem egyikőnk sem tapasztalt.

    Viszont szívesen vetnék egy pillantást az atlétikás videódra. :) Volna rá lehetőség?

    "...amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon."
    Ezt szerintem nem így akartad fogalmazni. :N Egy-chipes DLP projektornál nem létezik olyan, hogy elkezd vetíteni egy színt, miközben "a többi szín még ott van a vásznon". Ha ezt fényképezőgéppel akarod elcsípni, akkor viszont tényleg tapasztalhatsz ilyet:

    Vetítés: [R1 G1 B1][R1 G1 B1][R2 G2 B2][R2 G2 B2]
    Fénykép: ···[XXXXXXXXXXXXXXXXXXX]················

    Itt egy RGB színkerekes projektor 120 Hz-cel jeleníti meg a 60 fps-es videót. Ebből a fényképezőgép 1/60 s-os zársebességgel, de 1/360 s-os (tehát egy "alapszínnyi") késleltetéssel exponál, ezért az első képkockából csak 5 alapszín, a másodikból pedig 1 alapszín lesz rögzítve: türkizes főkép piros szellemképpel.

    (#50011) Márton
    Tetszik ez a módszer. :) A baj vele csak az, hogy a vetítendő tartalmat a vetítőhöz dedikáltan kell előállítani: nem mindegy ugyanis, hogy az adott projektor milyen sorrendben és milyen időzítéssel lövi az alapszíneket.

    Hmm, valóban, akkor csak az agyban/retinán van még ott az előző kép nyoma.
    És az zavar, hogy látok egy, teszemazt 60*5= 300fps képfrissítésű jelet a vásznon, amelyben sosincs együtt, egy időpillanatban az összes szín (=rainbow). És amikor jön a következő frame, annak látszik a színcsúszása.
    És ez mozgásnál jobban látszik, ami van akit zavar, van akit nem.
    Itt a 120-ból 60-ra lassított videó. Az elsőnek beérő (fekete ruhás) fiú arca nagyon szellemképes DLP-n. Kb. negyedarcnyi eltolódás látható. Akinél nem, annak gyorsabb a színkereke vagy nem 1chip dlp-s.

  • Köszi a tesztet, az imént én is megcsináltam és valóban nálam is van 1/60s záridő mellett olyan kép - kb. minden negyedik -, ahol nincs szellemkép. Ellenben én ebből nem azt a következtetést vontam le, ami te, hogy "a projektor szellemkép nélkül vetít."
    Miért is? Már az elején gyanakodtam erre a fránya színkerékre. Ismét megnézve az atlétikás videót, mintha enyhe színes szellemképet láttam volna a futó arca körül. Ez a színes jelenség felfedezhető a 60p scroll ábrán is, ha pl. 2x sebességgel játszod le mpc-vel.
    Tehát a jelenségre egész egyszerűen az a magyarázat, hogy amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon. Máris ott a szellemkép. Aztán fokozatosan felzárkóznak a színek, mígnem lesz olyan időpillanat mikor minden szín az adott frame-et ábrázolja, ekkor helyes a kép, tiszta, éles, aztán megyünk a következőre ami miatt, ugyanúgy kezdődik a folyamat előlről. Nyilván a színkerék sebességétől, a szegmensek számától erősen függ a jelenség mértéke.
    Hogy ez eddig miért nem zavart senkit? Egyrészt a nem ennyire folyamatos mozgásnál nehéz kiszúrni, másrészt a 24p-s hollywood-i filmek egy pásztázásnál eleve ricegnek, vagy akkora motion blur van rajtuk, ami mindent elmos és eltakar.
    Na, gondolom LCD és 3chip DLP-sek nem szenvednek ettől az articaft-tól. De vajon van olyan 1 chipes is, ahol nem látható, mert olyan gyors a színkereke? :U

    Tehát úgy gondolod, hogy még ha véletlenszerűen lőtt fényképek igazolják is, hogy a projektor szellemképtől mentesen vetít, valójában lesznek véletlenszerű pillanatok, amikor mégis szellemképesen vetítene? Ez számomra azért elképzelhetetlen, mert egy olyan nyugodt és könnyen követhető felvételen, mint pl. a "60p", könnyen észrevehető lüktetés lenne érzékelhető. Ilyet pedig szerintem egyikőnk sem tapasztalt.

    Viszont szívesen vetnék egy pillantást az atlétikás videódra. :) Volna rá lehetőség?

    "...amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon."
    Ezt szerintem nem így akartad fogalmazni. :N Egy-chipes DLP projektornál nem létezik olyan, hogy elkezd vetíteni egy színt, miközben "a többi szín még ott van a vásznon". Ha ezt fényképezőgéppel akarod elcsípni, akkor viszont tényleg tapasztalhatsz ilyet:

    Vetítés: [R1 G1 B1][R1 G1 B1][R2 G2 B2][R2 G2 B2]
    Fénykép: ···[XXXXXXXXXXXXXXXXXXX]················

    Itt egy RGB színkerekes projektor 120 Hz-cel jeleníti meg a 60 fps-es videót. Ebből a fényképezőgép 1/60 s-os zársebességgel, de 1/360 s-os (tehát egy "alapszínnyi") késleltetéssel exponál, ezért az első képkockából csak 5 alapszín, a másodikból pedig 1 alapszín lesz rögzítve: türkizes főkép piros szellemképpel.

    (#50011) Márton
    Tetszik ez a módszer. :) A baj vele csak az, hogy a vetítendő tartalmat a vetítőhöz dedikáltan kell előállítani: nem mindegy ugyanis, hogy az adott projektor milyen sorrendben és milyen időzítéssel lövi az alapszíneket.

  • Márton
    nagyúr

    Köszi a tesztet, az imént én is megcsináltam és valóban nálam is van 1/60s záridő mellett olyan kép - kb. minden negyedik -, ahol nincs szellemkép. Ellenben én ebből nem azt a következtetést vontam le, ami te, hogy "a projektor szellemkép nélkül vetít."
    Miért is? Már az elején gyanakodtam erre a fránya színkerékre. Ismét megnézve az atlétikás videót, mintha enyhe színes szellemképet láttam volna a futó arca körül. Ez a színes jelenség felfedezhető a 60p scroll ábrán is, ha pl. 2x sebességgel játszod le mpc-vel.
    Tehát a jelenségre egész egyszerűen az a magyarázat, hogy amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon. Máris ott a szellemkép. Aztán fokozatosan felzárkóznak a színek, mígnem lesz olyan időpillanat mikor minden szín az adott frame-et ábrázolja, ekkor helyes a kép, tiszta, éles, aztán megyünk a következőre ami miatt, ugyanúgy kezdődik a folyamat előlről. Nyilván a színkerék sebességétől, a szegmensek számától erősen függ a jelenség mértéke.
    Hogy ez eddig miért nem zavart senkit? Egyrészt a nem ennyire folyamatos mozgásnál nehéz kiszúrni, másrészt a 24p-s hollywood-i filmek egy pásztázásnál eleve ricegnek, vagy akkora motion blur van rajtuk, ami mindent elmos és eltakar.
    Na, gondolom LCD és 3chip DLP-sek nem szenvednek ettől az articaft-tól. De vajon van olyan 1 chipes is, ahol nem látható, mert olyan gyors a színkereke? :U

    Hmm, valami okosat próbálnak is ellene tenni..

  • Márton
    nagyúr

    Nos, Fiúk-Lányok, nem kell aggódni a DLP miatt: a belépőbb kategóriák (BenQ W1070) is megfelelően gyors képmegjelenítéssel rendelkeznek, csak az agyunk/szemünk járatja a bolondját velünk. :)

    Lőttem Márton tesztvideójáról egy (~8 kép/s sebességű) sorozatot 1/60 s zársebességgel. A sorozatfényképnek az az óriási előnye, hogy mivel a képváltása köszönőviszonyban sincs a videók képváltásával (hiszen a fotós reflexe, a gép pufferelése stb. is befolyással van a képkockák között eltelt időre), így egy sorozaton belül nagy eséllyel készülnek olyan fényképek, amik abszolút nem lesznek szinkronban a videó képkockáival, de kellően hosszú sorozat esetén nagy valószínűséggel lesz olyan kép is, ami pontosan (de legalábbis nagyjából) szinkronba fog esni velük. Ha pedig a fénykép zárideje pont egyezik a videóéval, és a szinkron minimális szellemkép nélkül is létrejön, akkor bizonyos, hogy a projektor szellemkép nélkül vetít. Nos, íme egy ilyen sorozat:

    [1*] [2*] [3] [4] [5*] [6] [7] [8*] [9] [10] [11*]

    A [csillagozott*] képek azok, amiken a fényképezőgép több-kevesebb sikerrel beletrafált a videó adott képkockájába, és mint látható: nincs szellemkép. :)

    A szellemképet valószínűleg azért látjuk, mert a videón látható tábla fehér kerete kb. olyan széles, mint amilyen elmozdulással a videón haladt két képkockányi idő alatt (két egymást követő képkockát függőlegesen elcsúsztatva mutatok):

    Ami tetézi a megtévesztő észlelést, az pedig a J/MPEG kódolásba beépített élkiemelés (ami valójában egy a frekvencia térbe való átmenet velejárója: Ringing artifacts), amitől a tábla fehér szélén túli táj is kicsit sötétebb tónust kap egy-egy pixelnyi sávban. Így a szemünk okkal "hihette" azt, hogy a tábla egyik képkockán látható fekete kerete a következő képkockán ismétlődik. Holott ez nyilván nem így volt. :)

    Köszi a tesztet, az imént én is megcsináltam és valóban nálam is van 1/60s záridő mellett olyan kép - kb. minden negyedik -, ahol nincs szellemkép. Ellenben én ebből nem azt a következtetést vontam le, ami te, hogy "a projektor szellemkép nélkül vetít."
    Miért is? Már az elején gyanakodtam erre a fránya színkerékre. Ismét megnézve az atlétikás videót, mintha enyhe színes szellemképet láttam volna a futó arca körül. Ez a színes jelenség felfedezhető a 60p scroll ábrán is, ha pl. 2x sebességgel játszod le mpc-vel.
    Tehát a jelenségre egész egyszerűen az a magyarázat, hogy amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon. Máris ott a szellemkép. Aztán fokozatosan felzárkóznak a színek, mígnem lesz olyan időpillanat mikor minden szín az adott frame-et ábrázolja, ekkor helyes a kép, tiszta, éles, aztán megyünk a következőre ami miatt, ugyanúgy kezdődik a folyamat előlről. Nyilván a színkerék sebességétől, a szegmensek számától erősen függ a jelenség mértéke.
    Hogy ez eddig miért nem zavart senkit? Egyrészt a nem ennyire folyamatos mozgásnál nehéz kiszúrni, másrészt a 24p-s hollywood-i filmek egy pásztázásnál eleve ricegnek, vagy akkora motion blur van rajtuk, ami mindent elmos és eltakar.
    Na, gondolom LCD és 3chip DLP-sek nem szenvednek ettől az articaft-tól. De vajon van olyan 1 chipes is, ahol nem látható, mert olyan gyors a színkereke? :U

  • Q
    senior tag
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    Van egy ilyenem is. Annyiban jobb, mint az A400-am, hogy lejátszik 4k-t. Egyébként egy katasztrófa a kezelése és a fw a pophoz képest. És mielőtt ebből vita lenne a projektor topikban, :DDD van még egy Dune HD pro 4k, egy Pop-c300, egy Beelink gt iii-ii és egy Oppo203-is itthon. Ebből a sorból messze a Popcornok a legproblémamentesebb lejátszóim. :R

  • Ijk
    félisten

    Kèp ès hangban is eljárt. Főleg a Popi felett. Az ùjabb Dune-k problèmáiròl nem is beszèlve.
    Kezelhetőség valòban szuper, de vmièrt nálam is csak porosodik a Dune ès nem azt használom...

    Miért mi tud jobbat képminőségben? Gondolom nem arra célzol hanem a támogatás, pl HDR. Azok engem nem érintenek, hang pedig még minden átment HDMI-n.
    Pár évig még szerintem kiszolgál, nem mostanában lesz UHD HDR vetítőm.

  • Dorian
    félisten

    Érdekes, mert a kép- és hangminőségük, valamint a kezelhetőségük példaértékű.

    Kèp ès hangban is eljárt. Főleg a Popi felett. Az ùjabb Dune-k problèmáiròl nem is beszèlve.
    Kezelhetőség valòban szuper, de vmièrt nálam is csak porosodik a Dune ès nem azt használom...

  • BBéci
    legenda

    Bőven eljárt felettük az idő

    Érdekes, mert a kép- és hangminőségük, valamint a kezelhetőségük példaértékű.

  • Ijk
    félisten

    Bőven eljárt felettük az idő

    Az lehet de BD50-et szépen lejátszik és sok más formátumot, és 5 másodperc belőni hogy ne mókoljon a forrásanyaggal, ellenben más lejátszók kikapcsolhatatlan, vagy átláthatatlan beálíításaival. Ha egy popin utánhúz akkor biztos nem a lejátszó a gond.

Új hozzászólás Aktív témák