Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
10100 - 10001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
StLui
veterán
ez egy legalább 680eFt-os vetítő és már majdnem olyan jó képet tud mint a 240eFt-os benq? (én egyiket sem láttam még működni, csak az itt olvasottak alapján)
-
CyDoN
senior tag
kukkantok és 24 hónap míg a BenQ 36 hónap. És inkább a 230e-s projektorom legyen garanciális 3 évig mint a 30e-s lámpa! ...de persze azt veszel amit akarsz

-
Turbo73
aktív tag
-
CyDoN
senior tag
-
CyDoN
senior tag
-
Bobby81
tag
Olvastam talán 3-4 használóját az benq w1070-nek, mindnek tetszett, olvastam az lcd-s vetítőkről alkotott véleményét yodamastah-nak, és ennyi összességében nekem elég volt. Ez kb olyan mint a plazma tévé, aki ért hozzá tudja, hogy nincs jobb alternatíva jelenleg tévének, aki nem ért hozzá az lcd-t akar venni

Azt hiszem én is belevágok egy W1070-be, de már valószínűleg csak jövőre mert nem nagyon lehet most kapni sehol!

-
StLui
veterán
Olvastam talán 3-4 használóját az benq w1070-nek, mindnek tetszett, olvastam az lcd-s vetítőkről alkotott véleményét yodamastah-nak, és ennyi összességében nekem elég volt. Ez kb olyan mint a plazma tévé, aki ért hozzá tudja, hogy nincs jobb alternatíva jelenleg tévének, aki nem ért hozzá az lcd-t akar venni

-
Bobby81
tag
Köszönöm a linket! Már olvastam korábban!
Mit is várok? Talán még több véleményt, inkább tapasztalatot, (esetleg) ellenvéleményt!
-
StLui
veterán
Meg kell hogy nyugtassalak én is olvasgatok elég sokat, de sajnos itt Magyarországon elég kicsi szerintem a projektorozók tábora. Legalábbis azoké, akik interneten is hajlandóak megosztani a tapasztalataikat. Ezért is próbálok érdeklődni, hogy kinek mi a tapasztalata.
Egyébként milyen vásznat vettél és mekkorát?
De linkeltem neked egy gyakorlott szakértő véleményét, mit vársz ennél többet?
235 széles a vászon, egy újonnan 100eFt körüli reflecta vásznat vettem használtan 30-ért.
-
Bobby81
tag
Ennyit kéne most épp csak visszaolvasni
Döbbenet, venni akartok valamit, kiváncsiak vagytok és nem olvastok. Én most kaptam kézhez a benq w1070-et, két évet végigolvastam mielőtt döntöttem. most lettem kész a vászon mennyezetre fúrásával, vetítés jó esetben holnap lesz, de lehet még akkor sem, majd ha időm akad

Meg kell hogy nyugtassalak én is olvasgatok elég sokat, de sajnos itt Magyarországon elég kicsi szerintem a projektorozók tábora. Legalábbis azoké, akik interneten is hajlandóak megosztani a tapasztalataikat. Ezért is próbálok érdeklődni, hogy kinek mi a tapasztalata.
Egyébként milyen vásznat vettél és mekkorát?
-
elodman
aktív tag
Ennyit kéne most épp csak visszaolvasni
Döbbenet, venni akartok valamit, kiváncsiak vagytok és nem olvastok. Én most kaptam kézhez a benq w1070-et, két évet végigolvastam mielőtt döntöttem. most lettem kész a vászon mennyezetre fúrásával, vetítés jó esetben holnap lesz, de lehet még akkor sem, majd ha időm akad

Ave Nektek.
(köszi a múltkori szivárvány-stressz mentesítő válaszaitokat, bár még nem mernék saját meggyőződés nélkül vásárolni ily értékben.)
Szóval, hol lehetne vajh megcsodálni egy BenQ W1070-est működés közben?
Bemutatoterem.net - pl. nem is árul, azaz nem is mutatja be.
Ha vki tud ilyen helyről Bp-en, plz. írja meg.+athanx.
-
#75912448
törölt tag
Kis nyálcsorgatás: SIM2 Super Lumis, ilyenem sem ma lesz

-
StLui
veterán
Ennyit kéne most épp csak visszaolvasni
Döbbenet, venni akartok valamit, kiváncsiak vagytok és nem olvastok. Én most kaptam kézhez a benq w1070-et, két évet végigolvastam mielőtt döntöttem. most lettem kész a vászon mennyezetre fúrásával, vetítés jó esetben holnap lesz, de lehet még akkor sem, majd ha időm akad

-
andrew-msi
aktív tag
-
andrew-msi
aktív tag
-
Turbo73
aktív tag
-
Bobby81
tag
Szerintem ezt senki nem tudja eldönteni helyetted.
A lényeg nézz meg minél több gépet mielőtt döntesz.
Én ezt tettem.És neked mi lett a vége? Mit vettél?
-
andrew-msi
aktív tag
-
Bobby81
tag
Akkor most a EPSON 6100 jobb mint a BENQ W1070 vagy nem?
Látott már itt valaki ilyen gépeket egymás mellett?
-
Zull
senior tag
Olvass és értelmez!
Kérdés:
"Ti melyiket vennétek és miért?"
Válasz:
"Én a TW6100-at. Amiért ezt: LCD, 3D."
(Mert nem bírom a szivárványt.)
Ennyi!
mindegy, hagyjuk....
-
andrew-msi
aktív tag
-
c4
őstag
No azért 7x színkerék nem sok gépben van. A moziban meg kizárólag 3 chipes DLP-k vannak.
"A moziban meg kizárólag 3 chipes DLP-k vannak."
Ja, tényleg, -
yodamastah
őstag
No azért 7x színkerék nem sok gépben van. A moziban meg kizárólag 3 chipes DLP-k vannak.
-
c4
őstag
Hat, hétszeres színkerékkel nem tragédia a szivárványeffektus. Szerintem több előnye van a a DLP technikának, mint hátránya. A mozikban is DLP vetítők vannak, onnan sem rohannak ki az emberek, mert szivárványt látnak a film helyett.
-
CyDoN
senior tag
Biztos csinált már erről valaki statisztikát, nem tudom hogy mindeki megszokja-e vagy sem, de álljon itt egy példa tőlem:
Több mint 2 évig használtam egy Optoma HD700x-et, ami lévén hogy 4x color wheel-el rendelkezik, valószínűleg az egyik legrosszabb projektor a szivárvány effekt szempontjából. Én kb 1 hét aktív használat után fel se fogtam hogy van ilyen effekt (előtte se zavart mondjuk), persze direktben elő lehet hozni (jobbra balra gyorsan mozgatod a szemed, ujjaidat gyorsan fel-le legyezed a fényben, stb stb) de ha néztem egy filmet akkor már fel se tűnt. Most erre lehetne mondani hogy Ok, ez te vagy, ettől még más láthatja. Viszont, ezalatt a 2 év alatt kb 20 különböző embernek vetítettem, ebből EGY darab jegyezte meg hogy egyátalán lát valami fajta szívárvány szerű effektet. Lehet több is látta, de annyira nem zavarta őket hogy megjegyezzék, most gondolj bele mennyire zavarta volna őket ha nem 2 óráig nézték volna, hanem mondjuk egy hetet is eltöltenek filmnézéssel a projektor elött.
Szerintem a legtöbb reakció a szivárvány effektre abból jön, hogy az emberek mielőtt elköltenének 150-200e forintot, elmennek ide oda amoda megnézni projektorokat, és amikor először látnak DLP-t, ráadásul tudatosan is készülnek a szivárványozásra, akkor egyszerűen megijednek hogy JAJJ ez tényleg ott van. És emiatt elbátortalanodnak, és esetleg vesznek egy LCD-t. Mert hogy nekem nem nagyon rémlik hogy itt lett volna olyan ember aki vett volna egy DLP projektort, majd eladta volna 1 hónap múlva mert még mindig össze vissza lát szivárványokat pedig még az eső sem esik odakint, és hogy ő ezt nem bírja és meg akar tőle szabadulni.
Én se hallottam még olyat, hogy szivárvány miatt valaki el akarta volna adni a DLP-s vetítőjét!
Nálam meghatározóbb, hogy a BenQ-ra 3év míg az Epsonra 2év garancia van!
-
Zull
senior tag
Biztos csinált már erről valaki statisztikát, nem tudom hogy mindeki megszokja-e vagy sem, de álljon itt egy példa tőlem:
Több mint 2 évig használtam egy Optoma HD700x-et, ami lévén hogy 4x color wheel-el rendelkezik, valószínűleg az egyik legrosszabb projektor a szivárvány effekt szempontjából. Én kb 1 hét aktív használat után fel se fogtam hogy van ilyen effekt (előtte se zavart mondjuk), persze direktben elő lehet hozni (jobbra balra gyorsan mozgatod a szemed, ujjaidat gyorsan fel-le legyezed a fényben, stb stb) de ha néztem egy filmet akkor már fel se tűnt. Most erre lehetne mondani hogy Ok, ez te vagy, ettől még más láthatja. Viszont, ezalatt a 2 év alatt kb 20 különböző embernek vetítettem, ebből EGY darab jegyezte meg hogy egyátalán lát valami fajta szívárvány szerű effektet. Lehet több is látta, de annyira nem zavarta őket hogy megjegyezzék, most gondolj bele mennyire zavarta volna őket ha nem 2 óráig nézték volna, hanem mondjuk egy hetet is eltöltenek filmnézéssel a projektor elött.
Szerintem a legtöbb reakció a szivárvány effektre abból jön, hogy az emberek mielőtt elköltenének 150-200e forintot, elmennek ide oda amoda megnézni projektorokat, és amikor először látnak DLP-t, ráadásul tudatosan is készülnek a szivárványozásra, akkor egyszerűen megijednek hogy JAJJ ez tényleg ott van. És emiatt elbátortalanodnak, és esetleg vesznek egy LCD-t. Mert hogy nekem nem nagyon rémlik hogy itt lett volna olyan ember aki vett volna egy DLP projektort, majd eladta volna 1 hónap múlva mert még mindig össze vissza lát szivárványokat pedig még az eső sem esik odakint, és hogy ő ezt nem bírja és meg akar tőle szabadulni.
-
CyDoN
senior tag
Én a TW6100-at. Amiért ezt: LCD, 3D.
A Benq-k a DLP miatt kiestek (nekem).
5200-ról mindenki lebeszélt, mert nem igazi házimozis cucc.De sajnos nincs 400e-m, így vettem egy használt Epson 8100-at.
Talán holnap meg is jön!
A maradékból meg veszek egy nagyobb vásznat és minden oké.
Pár év múlva meg ha olcsóbb lesz talán jön egy 3D-s LCD.a garancia miatt én a BenQ mellett szavazok

-
Maybourne
tag
-
Bobby81
tag
-
Zull
senior tag
Én a TW6100-at. Amiért ezt: LCD, 3D.
A Benq-k a DLP miatt kiestek (nekem).
5200-ról mindenki lebeszélt, mert nem igazi házimozis cucc.De sajnos nincs 400e-m, így vettem egy használt Epson 8100-at.
Talán holnap meg is jön!
A maradékból meg veszek egy nagyobb vásznat és minden oké.
Pár év múlva meg ha olcsóbb lesz talán jön egy 3D-s LCD.Szóval azért vegyen LCD-t mert nem bírod a szivárványt?
-
andrew-msi
aktív tag
Én a TW6100-at. Amiért ezt: LCD, 3D.
A Benq-k a DLP miatt kiestek (nekem).
5200-ról mindenki lebeszélt, mert nem igazi házimozis cucc.De sajnos nincs 400e-m, így vettem egy használt Epson 8100-at.
Talán holnap meg is jön!
A maradékból meg veszek egy nagyobb vásznat és minden oké.
Pár év múlva meg ha olcsóbb lesz talán jön egy 3D-s LCD. -
Bobby81
tag
Ti melyiket vennétek és miért? Megköszönném ha segítenétek választani és megindokolnátok ki-miért választaná az adott típust?
Benq W1070 vagy Benq W1300 vagy Epson EH-TW5200 vagy Epson EH-TW6100
-
Bratee
csendes tag
Mindössze 370 óra van a lámpájában még csak.
De érdekes, ha film kezdése után kb 20 perccel utána állítok ( mert ekkorra "elhomályosodik" ) akkor meg éles marad film végéig.. -
CyDoN
senior tag
-
Bobby81
tag
-
CyDoN
senior tag
-
Bobby81
tag
-
Vikthor
nagyúr
-
Bobby81
tag
Sziasztok!
Az edigital-on olvastam, hogy a BENQ W1070 kifutott termék és nem lesz többet! (Legalábbis ott!)
Mi lesz az utód? tud róla valaki valamit?
-
Bobolit
aktív tag
-
ripla
addikt
az enyém kikapcsolás után még vagy 15-20 másodpercig fújja ki a meleg levegőt, és csak utána kapcsol ki.
-
ripla
addikt
Üdv.
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Optoma HD600X LV típusú projektorom, az lenne a gondja, hogy elkezdek filmet nézni, és egy idő után 20-25 perc elhomályosodik a képe. Nem nagyon, de engem zavar, látszik hogy nem éles. Film közben kell utána állítani, ami elég cink ha többen is nézünk filmet. A projektor elvileg jól hűlik, egy polcon van, mindkét oldalról és előröl is tud hűlni. Mi lehet erre a problémára a megoldás? Már mindenhol kerestem, de annyit írnak hogy valószínűleg "hőtágulás" miatt van. Ezzel mit tudok kezdeni?Időközben látom hogy nem túl optimális topicba írtam. Hol tudnék segítséget kérni? Még új vagyok. :-/
amit én tudok, hogy a kép akkor kezd homályos lenni amikor a lámpa már a végét járja. hány óra van eddig a lámpában? nekem egy optoma hd200x van, de a 2.5 év alatt még soha nem volt vele ilyen problémám.
-
c4
őstag
-
Bobolit
aktív tag
Házimozi projektorokra jellemző, hogy kikapcsolás után nincs utóhűtés? Nekem eddig prezentációs vetítőm volt és az kikapcs után még percekig tekerte a ventillátort...

-
Bratee
csendes tag
Üdv.
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Optoma HD600X LV típusú projektorom, az lenne a gondja, hogy elkezdek filmet nézni, és egy idő után 20-25 perc elhomályosodik a képe. Nem nagyon, de engem zavar, látszik hogy nem éles. Film közben kell utána állítani, ami elég cink ha többen is nézünk filmet. A projektor elvileg jól hűlik, egy polcon van, mindkét oldalról és előröl is tud hűlni. Mi lehet erre a problémára a megoldás? Már mindenhol kerestem, de annyit írnak hogy valószínűleg "hőtágulás" miatt van. Ezzel mit tudok kezdeni?Időközben látom hogy nem túl optimális topicba írtam. Hol tudnék segítséget kérni? Még új vagyok. :-/
-
andrew-msi
aktív tag
Például:HD Home Theater Tune Up
köszönöm
-
c4
őstag
Tudtok valami egyszerű kalibrációs programot.
Alap beállításokra gondolok, mint régen volt a DVD-ken (valami THX-es cucc) projektorra.Például:HD Home Theater Tune Up
-
andrew-msi
aktív tag
Tudtok valami egyszerű kalibrációs programot.
Alap beállításokra gondolok, mint régen volt a DVD-ken (valami THX-es cucc) projektorra. -
CyDoN
senior tag
Ha nem akarod ide oda rakosgatni a projektort akkor megvan, hogy milyen távolságból fogod nézni, és milyen képátlóval.
Ha nem szeretnél 38"-nál kisebb vagy 235"-nál nagyobb képet akkor megint csak mindegy melyik!A W1080ST mellett az szól, ha esetleg kisebb (esetleg később gyerekszobába) szobába átszed akkor nem lesz gond. A W1070 mellett az szólna, hogy a vetítési eltolás nagyobb szabadságot adna

Én a W1070-et venném, mert abból többet vásároltak
-
elodman
aktív tag
Amazon:
nem rendeltem még róla, de ténleg a 900 usd-s ár jónak tűnik, de mivel asszem +30% egyéb kts jön (mivel USA-ból árulják), így csak az 1080ST az, ami még olcsóbb mintha itthon vennénk.
De IMHO garancia érvényesítés és reklamáció nehézkessége, áruelveszés miatt:
én nem vennék íly drágaságot távolról.El kéne dönteni, milyen távolról érdemes nézni a képet, pl. fel tudod-e függeszteni a normal throw-s masinát.
ez nem tom mennyire elfogadott, azon belül is THX, stb ajánlások vannak:
[link] -
c4
őstag
Én a ST modellt venném, ha későbbiekben kisebb helyiségbe kerül, akkor is "nagy" képet tud vetíteni. De a nagy helyiségben is jó, mert távol lesz a nézési pontól a vetítő, így a ventilátorzaj kevésbé zavaró, na meg a lehető legnagyobb képet vetítheti az ember. A pontos képméret modellezést meg tudod nézni akár a BenQ oldalán is.
-
boy25
csendes tag
-
ripla
addikt
ebben az esetben akkor ezt javaslom.

-
boy25
csendes tag
Köszi, én is így gondolom! Csak nem értem, hogy miért hozták ki jobban a whathifin. Elvileg mind a kettőt el tudom helyezni a szobámban, az amazonon pedig ugyanannyiba kerülne. Ennek fényében ti melyiket választanátok? Várom a javaslatokat.
-
kabar
senior tag
-
boy25
csendes tag
-
CyDoN
senior tag
-
Bobby81
tag
-
boy25
csendes tag
-
andrew-msi
aktív tag
Sajnos ebben nincs Deep Black. A régebbi modellek közül a TW2000, TW4400. TW4500, TW5000, TW5500 amikben benne van. (esélyes hogy nem teljes a lista, fejből írtam
)Ja és a 8100 tényleg TW3500. USA modelleknek más neve van.

Igen ez a név kavarás engem is megzavart (bár én nem értek hozzá).
Úgy tűnik meg van a Panasonic AE900 utódja, egy Epson 8100 személyében.
Lehet hogy nincs Deep Black, de úgy érzem ez is előrelépés lesz.
Alig várom hogy megkapjam a gépet.
-
CyDoN
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem abban, hogy mi a különbség a Benq W1070 és W1080ST között. Én nem látok nagy különbséget az áron kívül. Amazonon viszont most egy árban vannak. Érdemesebb az 1080ST megvenni vagy nincs jelentősége, hogy melyiket választom?
Köszönöm előre is a válaszokat!A W1080ST az ShortThrow. A vetítési aránya: 0.69 - 0.83 (65.7" @ 1 m). A W1070 az "normál" és az aránya: 1.15-1.5 (79"@2M) Ez a különbség

-
yodamastah
őstag
Erről van valakinek valami tapasztalata?
Epson Home Cinema 8100
Ha jól tudom ez egy az egyben ugyan az mint az Epson EH-TW3500 (?)
Sajnos ebben nincs Deep Black. A régebbi modellek közül a TW2000, TW4400. TW4500, TW5000, TW5500 amikben benne van. (esélyes hogy nem teljes a lista, fejből írtam
)Ja és a 8100 tényleg TW3500. USA modelleknek más neve van.

-
J0shu4M1ll3r
senior tag
Sziasztok!
Régóta szeretnék egy projektort mozizás céljából, és lassan talán elérkezik a pillanat.
Kérdésem az lenne, hogy milyen belépő szintű 1080p 3D masinát tudtok ajánlani?
A 3D mennyire értékes, ha mozira szeretném használni? Megéri az árát?
Illetve vászon téren milyen tulajdonságokra kell figyelni?
Köszönöm a válaszokat!
Üdv! -
andrew-msi
aktív tag
Erről van valakinek valami tapasztalata?
Epson Home Cinema 8100
Ha jól tudom ez egy az egyben ugyan az mint az Epson EH-TW3500 (?)
-
boy25
csendes tag
Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem abban, hogy mi a különbség a Benq W1070 és W1080ST között. Én nem látok nagy különbséget az áron kívül. Amazonon viszont most egy árban vannak. Érdemesebb az 1080ST megvenni vagy nincs jelentősége, hogy melyiket választom?
Köszönöm előre is a válaszokat! -
JohannZimu
senior tag
Hát megmondom őszintén eddig ami tényleg jónak mondható LED vetítőt teszteltem/láttam, azokon mindegyiken elélg durva árcédula volt.
Optoma nem tudom hogy gondolta. Nem rossz próbálkozás amúgy a HD91, csak a probléma pont az, hogy 1millió ft-ért olyanokat kellene megvernie, mint a JVC, Sony, Epson, Panasonic hasonló árú projektorai, amik sokkal jobbak, és jelenleg a legjobb ár/teljesítményt nyújtják a házimozi projektor piacon.
Inkább csináltak volna egy gagyibb optikai rendszerű alap kivitelt 3-400k-ért, vagy egy 2-2,5milliós modellt ami megpróbál odaállni a nagyok mellé amik 5 millió felett vannak.
M.150 közelébe kellett volna jutnia a 2,5 milliós ár mellett. Én is a bizakodók között voltam. Marad a D80e....mint cél.
Köszönjük a tesztet!

-
yodamastah
őstag
Hát megmondom őszintén eddig ami tényleg jónak mondható LED vetítőt teszteltem/láttam, azokon mindegyiken elélg durva árcédula volt.
Optoma nem tudom hogy gondolta. Nem rossz próbálkozás amúgy a HD91, csak a probléma pont az, hogy 1millió ft-ért olyanokat kellene megvernie, mint a JVC, Sony, Epson, Panasonic hasonló árú projektorai, amik sokkal jobbak, és jelenleg a legjobb ár/teljesítményt nyújtják a házimozi projektor piacon.
Inkább csináltak volna egy gagyibb optikai rendszerű alap kivitelt 3-400k-ért, vagy egy 2-2,5milliós modellt ami megpróbál odaállni a nagyok mellé amik 5 millió felett vannak.
-
jracz
tag
Kiraktuk a HD91 tesztet [link]
Csalódás volt számomra. Remélem a forgalmazó nem fog kivégeztetni a teszt miatt

Én csak azt nem értem az Optoma árképzésénél, hogy ha meg sem közelíti az azonos árfekvésben kapható lámpás vetítők képét, akkor pont a led meghajtás nem foga ösztönözni a vevőket, hogy ezt megvegyék.
Ha lenne egy millám lámpás vetítőre, ami 2 és 3d módban is lenyomja ezt, akkor biztos nem venném meg az Optomát.
Egyáltalán ki a célközönség?
Persze a fejlődés iránya dicséretes.
Köszönjük a tesztet
-
yodamastah
őstag
Kiraktuk a HD91 tesztet [link]
Csalódás volt számomra. Remélem a forgalmazó nem fog kivégeztetni a teszt miatt

-
Csibcsala
tag
Sziasztok!
Dlp projektornál a vízszintes vetítési eltolás mennyi lehet? Köszönöm -
Bobby81
tag
Akkor ezek szerint nincs jelentős különbség!?
-
CyDoN
senior tag
Ha jól tudom akkor a W1300 dobozban van mellékelve szemüveg, de ez nem akkor plusz!
-
CyDoN
senior tag
Kell valakinek W1070 karácsony előtt? Találtam 1db-ot
230 000 Ft!!! -
milszab
senior tag
Az 1500-ról olvastam hogy halkabb mint az 1070-es de nem tud annyi mindent. Lencse eltolás stb... Meg ugye jóval drágább!
Az 1300-as meg az adatlapja alapján nekem ugyanolyannak tűnik mint az 1070-es... -
Bobby81
tag
Van lényeges minőségbeli különbség a BENQ W1070 vs. BENQ W1300 vs. BENQ W1500 között?
Elméletileg én mindegyiket ugyanolyannak látom, az optika tér el egy kicsit!
-
kabar
senior tag
Tisztában voltam vele eddig is. Ezért is említettem az m1 m2-t és nem a retek klub, TV2, hasonlók műsorát.
-
c4
őstag
A földi sugárzású digitális műsorszórásban csak a 3 közszolgálati adó biztosít HD műsorokat.
Elsődlegesen a stúdióműsorokat és a nemzetközi nagy sporteseményeket (F1, Olimpia, VB, EB...)
A konzervműsoranyag felkonvertált SD anyagból áll nagyrészt. -
kabar
senior tag
-
c4
őstag
-
kabar
senior tag
-
Bobby81
tag
-
csabi011
tag
Hát lehet maradok, akkor a set top box-nál és a 7 ingyen adásnál, csak a discovery jött volna jól a kábeltv-ről de végül is mindegy.
-
Neoteric
addikt
Milyen csomagod van neked h még analóg kábel tvd van? Nálunk (vidanet, legnagyobb csomag) 200Ft-tal drágább a digitális az analógnál. Cserébe több csatorna, van ahol van több hangsáv, szebb kép, ráadásul a set top boxot simán rá tudod kötni hdmivel a projektorra, 'oszt lőn Vadangyal 120"-on vmi gagyi felbontáson, de ha szerencséd van akkor legalább a képarány stimmel. Szóval projektoron szvsz csak HD adást érdemes nézni, de az meg analógon neked nem fog jönni.
-
c4
őstag
Dehogy nincs rá lehetőség! Veszel egy videoprocesszort és máris össze tudod kötni. (Bár elég drága mulatság lesz.)
De vehetsz szerintem processzáló HM erősítőt is, az is felskálázza neked. Akkor is kell közé video vagy DVD rekorder. -
csabi011
tag
-
c4
őstag
A koaxot dugod a VHS videóba vagy a DVD rekorderbe, abból pedig RCA, YUV, euroscart st.. kábelen mész be a projiba.
-
jracz
tag
-
csabi011
tag
de koax kábelt nem tudom bele dugni szóval valami átalakító csak kell, meg akkor a projektor távirányítójával fogok tudni váltogatni az adások közt? Egyébként egy LG PA70G-ről van szó
-
c4
őstag
Nincs a projektorodon analóg bemenet? Szerintem van.
YUV, RGB, valami tutira van. Majd a proji videoprocija digitalizálja és felskálázza neked az analóg jelet. -
andrew-msi
aktív tag
thanx Neoteric az infoért, sajna további eltántorító dologba akadtam
gr8 yodamastah, fincsi infok!eme szivárványdömpingben úszó iszonyatot (BenQ W1070-en) látja-e ama 2lábonjáró is - Gyaloggaloppos v. nem - aki már mexokta?
[link]
(6.20-8.30 perc)
Netán a feltöltőnek szavai hitelesek, s kamerája számlájára írható e sitkó stroboszkóp effekt?thanx.
Ez kicsit túlzás szerintem is.
Én csak akkor látom, ha nagyon keresem. Néha magától de nem zavaró.
A feleségem sokszor látta, őt nagyon zavarta.
Nézz meg egyet élőben szerintem. -
csabi011
tag
-
r4pt0r
tag
thanx Neoteric az infoért, sajna további eltántorító dologba akadtam
gr8 yodamastah, fincsi infok!eme szivárványdömpingben úszó iszonyatot (BenQ W1070-en) látja-e ama 2lábonjáró is - Gyaloggaloppos v. nem - aki már mexokta?
[link]
(6.20-8.30 perc)
Netán a feltöltőnek szavai hitelesek, s kamerája számlájára írható e sitkó stroboszkóp effekt?thanx.
Én is néztem videókat vásárlás előtt, amik így néztek ki, mondom ezt bisztos nem lehet megszokni. De elárulhatom ilyet az első bekapcsolás után se lehet látni, nem hogy megszokás után. Egyedül a fekete kép, fehér feliraton láttam az elején amikor nagyon akartam, de ma már ott se látom.
Szóval nem szabad dönteni youtube alapján.
-
c4
őstag
thanx Neoteric az infoért, sajna további eltántorító dologba akadtam
gr8 yodamastah, fincsi infok!eme szivárványdömpingben úszó iszonyatot (BenQ W1070-en) látja-e ama 2lábonjáró is - Gyaloggaloppos v. nem - aki már mexokta?
[link]
(6.20-8.30 perc)
Netán a feltöltőnek szavai hitelesek, s kamerája számlájára írható e sitkó stroboszkóp effekt?thanx.
Netán a feltöltőnek szavai hitelesek, s kamerája számlájára írható e sitkó stroboszkóp effekt?
Igen, a kamerának köszönhető.
-
elodman
aktív tag
Nekem nincs bajom, de a feleségem látja.
Mindenki megtudja szokni?
thanx Neoteric az infoért, sajna további eltántorító dologba akadtam
gr8 yodamastah, fincsi infok!eme szivárványdömpingben úszó iszonyatot (BenQ W1070-en) látja-e ama 2lábonjáró is - Gyaloggaloppos v. nem - aki már mexokta?
[link]
(6.20-8.30 perc)
Netán a feltöltőnek szavai hitelesek, s kamerája számlájára írható e sitkó stroboszkóp effekt?thanx.
-
yodamastah
őstag
Epson EH-TW5910-ről valakinek tapasztalata?
Erről a vonalról nekem csak a 6000-el van. Ez kb u.a. mint az 5900, kicsit tud többet. Lapos kép (nincs DeepBlack), közepesen homály optika, homogenitás problémák, beállíthatatlan színvilág. Kb ez a tapasztalat vele. Kezdő projektor vásárlót el lehet kábítani vele, de nekem nem tetszett.
Az viszont tény, hogy ha valaki szivárvány mentes projektort keres, akkor 400-500e alatt én sem tudok jobbat mondani mint az olcsó Epsonok. Ez így van már jó ideje, a Tw3200 idejében is ez volt. Pedig hogy utáltam azt a modellt....

Amúgy gratulálok az Epson marketingeseknek a folyamatos összevissza számozáshoz. Az 5000es sorozat pár évvel ezelőtt a felső kategória volt az Epsonnál(DeepBlack benne) . Pl egy pár éves TW5000 vagy TW5500at inkább ajánlanék megvenni mint egy új 5900at. De még simán az is lehet, hogy az öreg TW2000 is elveri, ez volt az első DeepBlackes modell.
Továbbra is azt mondom, hogy Epsonból olyat kell venni ami DeepBlack-es. Ezekben a modellekben általában rak annyi plusz az Epson, hogyaz LCD tehcológia hiányosságai jelentősen csökkennek. Pontosabbra is beállíthatók, jobb optika kerül rájuk, és a DeepBlack miatt jó a kontraszt is. Pl a mostani 8100/9100/9200 teljesen jó gépek.
-
c4
őstag
-
andrew-msi
aktív tag
Ez az összehasonlítás.... Egyrészt téves állítások vannak benne (pl LCD élesebb és kontúrosabb.. ), másrészt az előnyök / hátrányok résznél jelentős hiányosságok vannak.
Az 1 chipes DLP projektorok óriási előnye a rendkívül egyszerű light engine. Ez az oka annak, hogy sokszor még egy alap DLP projektor is tiszta és éles képet tud csinálni (pl W1070). Akár sokkal komolyabb és drágább LCD/D-ILA/SXRD projektorokhoz képest is látványosan tisztább és élesebb tud lenni egy belépő DLP gép képe.
A DLP legnagyobb hátránya egyértelműen a szivárvány. De mondjuk összehasonlítva egy belépő LCD-t egy belépő DLP-vel, úgy szoktam fogalmazni, hogy igaz néha látom a szivárvnyt a DLP-n, de az LCD-n meg állandóan látom hogy fos a kép

LCD-ből a belépő kategória szerintem felejtős. LCD-ből a legjobbakat kell megvenni, amikben van Deebplack technológia. Pl TW8100/9100 Epson. Ezek a Deepblackesek általában jó gépek, de mondjuk egy TW3200 (ezmár kifutott, csak volt ezzel kapcsolatban kérdés nemrég) közelében nincs képélességben, kép tisztaságban, dinamikában, színpontosságban mondjuk egy W1070-hez képest.
Epson EH-TW5910-ről valakinek tapasztalata?
-
csabi011
tag
Hello!
Mit kell vennem ahhoz, hogy tudjam a projektoron nézni az analóg kábel tv-t?
Új hozzászólás Aktív témák
-
10100 - 10001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Benq SW921 projektor - 5000 Ansi - PC 3D Ready- nem ad képet
- Vivtek D5380U-WNL - 5000 Ansis projektor - Full HD 3D - Bekapcsol de kis képet ad
- JVC DLA-N7B natív 4k projektor eladó.
- Epson EB-FH06 projektor, CSAK 770 óra a lámpában! ÚJ ÁRA 250.000Ft-tól indul !
- Epson EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - - elszineződött kép alul felül
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple Studio Display 27" A2525 - Standard Glass - 2022 - 27% Áfás
- ÚJ! SKY BLUE MacBook Air M4 13" 16GB 256GB - 1év Garancia! TÖLTŐ, +AJÁNDÉK!!!
- Huawei Watch GT 3 42 mm 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- 262 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest









Janaboy
