Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
58100 - 58001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 59901 59900 - 59801 59800 - 59701 59700 - 59601 59600 - 59501 59500 - 59401 59400 - 59301 59300 - 59201 59200 - 59101 59100 - 59001 59000 - 58901 58900 - 58801 58800 - 58701 58700 - 58601 58600 - 58501 58500 - 58401 58400 - 58301 58300 - 58201 58200 - 58101 58100 - 58001 58000 - 57901 57900 - 57801 57800 - 57701 57700 - 57601 57600 - 57501 57500 - 57401 57400 - 57301 57300 - 57201 57200 - 57101 57100 - 57001 57000 - 56901 56900 - 56801 56800 - 56701 56700 - 56601 56600 - 56501 56500 - 56401 56400 - 56301 56300 - 56201 56200 - 56101 56100 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Márton
nagyúr
-
makkmarce
őstag
részletességet nem tud elvenni, csak ha valami túl gyorsan mozog, de ezt a filmeknél is úgy oldják meg, hogy megmutatják állva, lassan, aztán utána már hiába motion blur, az agyad javít a képen
Akkor lesz gond, ha elkezded kikockázni, de akkor sose lesz jó. -
Khaosz55
addikt
Videók alapján simán veszít a részletességből, de még a távoli környezet is. Nekem nem jön be, de kösz a tippet.
-
Márton
nagyúr
ND? Mármint szűrőt ? Resolvban editálok, állítok elléseget, fényerőt, kontrasztot, zajszűrést stb.
Megnéztem a videókat youtube-on hát nekem pont nem tetszik. Elveszti a részletességét a videó. Összemossa a részleteket. Én minimális élesítéssel veszek fel goproval és resolvban beállítom az élesítést.
Nem értem ezt a szűrőt szerintem jobb nem lesz a kép tőle.ND igen. Tudod, mint a napszemcsi...
Hosszabb lesz a záridő, ezáltal lesz természetesn motion blur-öd.
Ha nem kapkodós a mozgás, akkor nem veszítesz részletességet. -
Khaosz55
addikt
ND? Mármint szűrőt ? Resolvban editálok, állítok elléseget, fényerőt, kontrasztot, zajszűrést stb.
Megnéztem a videókat youtube-on hát nekem pont nem tetszik. Elveszti a részletességét a videó. Összemossa a részleteket. Én minimális élesítéssel veszek fel goproval és resolvban beállítom az élesítést.
Nem értem ezt a szűrőt szerintem jobb nem lesz a kép tőle. -
Ijk
félisten
Üdv, sziasztok!
Projektor és vászon vásárlás előtt állok, de mivel nem vagyok jártas a témában ha tudna segíteni valaki, megköszönném.
Otthoni mozizásra keresek projektort és vászont.
99%-ban film nézésre.
Hogy mire szeretnék vetíteni, abból csak annyit tudok megmondani, hogy mindenféleképpen vászonra.
Méretre is csak annyit tudok, hogy a 100" az legalább legyen meg, ha ettől nagyobb, az csak jó.
1920x1080 felbontású bőven elég, távolságban pedig ezt olyan távolról szeretnénk nézni, ahol ekkora méretben épp, hogy nem zavaró a FullHD felbontás.
Kinti vetítésre van elsősorban terv, egyenlőre a jóidő s hely hiány miatt az udvar. (nem nappal, szürkület vége, este fele)
Mivel nincsenek hatalmas elvárásaim látvány terén, igy projektor árban nekem sajnos 250.000 Ft lesz a teteje, vászont illetőleg pedig bőven elég a manuális, amire normálisan lehet vetíteni és erre max 100.000 Ft-ot szánok.
Aki tudna nekem javasolni olyan gépeket, amik közel állnak az elvárásaimhoz, annak megköszönném.Avx aprorol Sim2 domino vagy Runco Rs900.
Vetítési távolságról nem adtál infót, illetve hogy mi a nézési táv. Kép magasság három-negyszerese az ajánlott.
Általános világos falak és padlonal is jóval sötétebb ajánlott vetítésre, fehér a legrosszabb. -
Lackah
csendes tag
Üdv, sziasztok!
Projektor és vászon vásárlás előtt állok, de mivel nem vagyok jártas a témában ha tudna segíteni valaki, megköszönném.
Otthoni mozizásra keresek projektort és vászont.
99%-ban film nézésre.
Hogy mire szeretnék vetíteni, abból csak annyit tudok megmondani, hogy mindenféleképpen vászonra.
Méretre is csak annyit tudok, hogy a 100" az legalább legyen meg, ha ettől nagyobb, az csak jó.
1920x1080 felbontású bőven elég, távolságban pedig ezt olyan távolról szeretnénk nézni, ahol ekkora méretben épp, hogy nem zavaró a FullHD felbontás.
Kinti vetítésre van elsősorban terv, egyenlőre a jóidő s hely hiány miatt az udvar. (nem nappal, szürkület vége, este fele)
Mivel nincsenek hatalmas elvárásaim látvány terén, igy projektor árban nekem sajnos 250.000 Ft lesz a teteje, vászont illetőleg pedig bőven elég a manuális, amire normálisan lehet vetíteni és erre max 100.000 Ft-ot szánok.
Aki tudna nekem javasolni olyan gépeket, amik közel állnak az elvárásaimhoz, annak megköszönném. -
makkmarce
őstag
megjegyzem én lesz@rom mit álmodott meg a rendező. Ha lehetne belenyúlnék a képtartalomba. 60fps-re konvertálnám fel, több esetben pedig élénkségen, kontraszton is változtatnék. A direkt zajos képeől ne is beszéljünk…a halálom. A kiváló kinőségü digitális kamerák világában filmes gépekkel felvenni számomra érthetetlen. Áldom az eget amikor egy jó minőségű kristálytiszta képpel rendelkező film jön ki. Pl szárnyas fejvadász, Utazók, Lucy, Prometheus stb.
nehogy azt hidd, hogy jobb lenne.. volt már nem 1x, hogy rosszabb lett. A filmnek van egy hatása, a 60 fpstől meg olyan lenne, mint egy barátok közt.
A másik, hogy iszonyat megdrágítaná a költségeket. (nem , nem a kamera a drága, hanem az utómunka gépideje). -
Ijk
félisten
A 24p vs 60p ízlés kérdése, én pl. nem szeretnék filmeket "videós" képkocka sűrűséggel nézni.
Ami viszont fontos hogy a megjelenítő natív módon képes legyen legjobb megjelenítést nyújtani, vagyis a 24p-t juddermentesen, magas mozgóképfelbontással. Az hogy te erre bekapcsolsz interpolációt az a saját ízlésed kérdése, de ha interpoláció nélkül gyenge minőségű a 24p lejátszás az probléma. -
Márton
nagyúr
De motion blur van szemmel is -> használj ND-t azon a gopron.
-
Márton
nagyúr
Elolvastam sok-sok cikket, hogy mi, hol, merre, miért, mi célja, hatása, stb.
Egyébként meg különbség van 24p celluloidra forgott anyag és digitális felvevős között is.
Aztán global vagy rolling az a shutter, stb.
De beszéljünk újra a dologról úgy 2032-ben
-
Vhiktor
nagyúr
Pontosan.
Sajnos ez egyenlőre technológiai (leginkább tárolási) limitáció
.
Én sem szeretem, de sajnos jelenleg ezzel tudunk főzni. -
m3ss
veterán
megjegyzem én lesz@rom mit álmodott meg a rendező. Ha lehetne belenyúlnék a képtartalomba. 60fps-re konvertálnám fel, több esetben pedig élénkségen, kontraszton is változtatnék. A direkt zajos képeől ne is beszéljünk…a halálom. A kiváló kinőségü digitális kamerák világában filmes gépekkel felvenni számomra érthetetlen. Áldom az eget amikor egy jó minőségű kristálytiszta képpel rendelkező film jön ki. Pl szárnyas fejvadász, Utazók, Lucy, Prometheus stb.
az utomunka is egy kifejezo eszkoz a rendezo, operator kezeben, miert kellene mindennek habos-babos szinesnek lennie?
egy band of brothersnek attol van ez a komor haborus hangulata, hogy alulszaturalt, zajos. ugyanugy hozzatartozik a filmhez, mint egy horrorban a kezzel mozgatott kamera vagy a zene...ez kicsit olyan, mintha az iro szohasznalatan akarnal egy konyvben valtoztatni
de valojaban nem csodalkozok ezen, nekem is sok ismerosom igy van ezzel, inkabb nezik a tv-t az tultolt kontraszttal, tulszaturalt beallitasokkal mert nekik ez tetszik. idot kell hagyni a vmennyire szofisztikalt vizualis izles kialakulasahoz is
-
Vikthor
nagyúr
Nekem megvan a Gemini Man 4K lemezen és eleinte szokatlan volt, de mivel valós (natív) 60 fps-el lett felvéve, így nem volt gond, ellenben mint mikor a megjelenítő találgatja kifelé a 24 fps-ről felgyorsított kamutartalmat -> artifacting meg szellmeképek... Köszönöm szépen de ebből az utóbbiból én spec nem kérek. Akár 48 akár 60 fps én állok elébe jöjjön, csak NATÍV legyen!!!

-
Khaosz55
addikt
Ok rendben, de ha pl én körben nézek nem remeg a "kép" amit látok a szememmel, és éppen ezért engem zavar az ha projektor képe remeg ilyen esetbe. Szerintem az alkotó sem remegéssel álmodta meg hanem 24p van ebből kell főzni.
-
Vhiktor
nagyúr
Az utómunka beletartozik a "megálmodás" részébe.
De az tény, hogy a 24 fps az az őskorból maradt még velünk, rég elavult már, tovább kellene lépni rajta. Az is biztos, hogy a 24 fps nem a "megálmodás" része.
Én mindig mindenkinek azt tanácsolom, hogy a mozgásmegjelenítést a saját ízlése szerint állítsa be.
-
mettek
addikt
megjegyzem én lesz@rom mit álmodott meg a rendező. Ha lehetne belenyúlnék a képtartalomba. 60fps-re konvertálnám fel, több esetben pedig élénkségen, kontraszton is változtatnék. A direkt zajos képeől ne is beszéljünk…a halálom. A kiváló kinőségü digitális kamerák világában filmes gépekkel felvenni számomra érthetetlen. Áldom az eget amikor egy jó minőségű kristálytiszta képpel rendelkező film jön ki. Pl szárnyas fejvadász, Utazók, Lucy, Prometheus stb.
-
Vikthor
nagyúr
-
Khaosz55
addikt
-
Khaosz55
addikt
Ez egyéni izlés kérdése. De az biztos, hogy egyetlen interpolációs algoritmus sem tökéletes, ami nincs azt nem lehet tökéletesen kitalálni, tehát hibák mindig lesznek.
Az lenne a jó ha áttérnének 48 fps-re, már az sokat segítene ezen.Én pl csakis kadenciahelyesen nézek mindent, engem az interpolációs hiba és a szappanopera effekt sokkal jobban zavar mint a darabosság ami egyébként elég ritka, mert a film készítők (legalábbis a jobbak) ezt szem elött tartják és ezt figyelembe véve veszik fel a pásztázó jeleneteket is, valamint megfelelő utómunkával azért elég szépen eltüntethető.
Ezen az alapon az utómunka mi ha nem a megálmodott képtartalomba való belenyúlás.
-
Khaosz55
addikt
Egyet értek!
Én is pc gamingben nőttem fel és engem is idegesít a darabos 23-24 fps-es képfrissítés. A szemem kifolyik tőle kb. Régen voltam projektor nézőben egy hifis forumtársnál, neki is offolva volt az interpoláció, kérdeztem is hogy miért ilyen darabos a kép, aztán mutatta hogy ezt bekapcsolva folyékony lesz. Na akkor már tetszett de neki meg az ahogy az alkotó megálmodta.
Erről meg az a véleményem hogy ez nem alkotói döntés mint pl a színszűrőkkel, fényekkel játszás, csupán ez a standard és erre van belőve a technika.
Ha költséghatékonyan lehetne 60 fps-ben felvenni akkor azt tennék."Ahogy az alkotó megálmodat" nem álmodott meg semmit ez van 24Hz. Gondolhatod hány BR lemezre férne rá 2-3 Órás 4K film 60, 100 vagy 120 képkocka/sec-el.
Goproval csinálok sok motoros videót. Minimum 60FPS-re törekszem többet úgy sem tud a projektor 4K-ban. Van 24FPS felvétel gopron, de azzal vágott videók nem mutatnak olyan jól főleg ha 360 fokba körbefordítom ha pl hegyeket veszek fel. -
mettek
addikt
-
Vikthor
nagyúr
Ez egyéni izlés kérdése. De az biztos, hogy egyetlen interpolációs algoritmus sem tökéletes, ami nincs azt nem lehet tökéletesen kitalálni, tehát hibák mindig lesznek.
Az lenne a jó ha áttérnének 48 fps-re, már az sokat segítene ezen.Én pl csakis kadenciahelyesen nézek mindent, engem az interpolációs hiba és a szappanopera effekt sokkal jobban zavar mint a darabosság ami egyébként elég ritka, mert a film készítők (legalábbis a jobbak) ezt szem elött tartják és ezt figyelembe véve veszik fel a pásztázó jeleneteket is, valamint megfelelő utómunkával azért elég szépen eltüntethető.
+1
Továbbá az én véleményem még az ezzel kapcsolatban, hogy "meg is lehet tanulni filmet nézni" ha 24 fps a natív sebessége. Amikor pásztázik a kamera az esetek 95+ százalékában tárgyat is mutatnak és nem csak úgy "üresen" a pásztázó tájat. Ilyenkor ha a tárgyra néz az ember akkor jóval kevésbé szembetűnő a 24 fps sebességből adódó zavaró tényező.
-
Vhiktor
nagyúr
Ez egyéni izlés kérdése. De az biztos, hogy egyetlen interpolációs algoritmus sem tökéletes, ami nincs azt nem lehet tökéletesen kitalálni, tehát hibák mindig lesznek.
Az lenne a jó ha áttérnének 48 fps-re, már az sokat segítene ezen.Én pl csakis kadenciahelyesen nézek mindent, engem az interpolációs hiba és a szappanopera effekt sokkal jobban zavar mint a darabosság ami egyébként elég ritka, mert a film készítők (legalábbis a jobbak) ezt szem elött tartják és ezt figyelembe véve veszik fel a pásztázó jeleneteket is, valamint megfelelő utómunkával azért elég szépen eltüntethető.
-
Márton
nagyúr
Egyet értek!
Én is pc gamingben nőttem fel és engem is idegesít a darabos 23-24 fps-es képfrissítés. A szemem kifolyik tőle kb. Régen voltam projektor nézőben egy hifis forumtársnál, neki is offolva volt az interpoláció, kérdeztem is hogy miért ilyen darabos a kép, aztán mutatta hogy ezt bekapcsolva folyékony lesz. Na akkor már tetszett de neki meg az ahogy az alkotó megálmodta.
Erről meg az a véleményem hogy ez nem alkotói döntés mint pl a színszűrőkkel, fényekkel játszás, csupán ez a standard és erre van belőve a technika.
Ha költséghatékonyan lehetne 60 fps-ben felvenni akkor azt tennék.15 éve én is ezt gondoltam, lol.
Aztán felnőttem
-
mettek
addikt
Ok, de kijelenti nem lehet, hogy nem jó mert nem a valós képi tatalom. Akinek mutattam mindenkinek ez tetszett, az hogy valós vagy nem valós képi tatalom van mögötte az kb senkit nem érdekelt. Megnézel egy pl marvel filmet hol látsz a valóságban olyan színeket? Sehol. Az egész egy CGI aztán keressük a valós képi tartalmat.
Ez kb olyan mint a szilikon mell, az is mű még is megnézi mindenki, hiába a temészeteset szereti.Egyet értek!
Én is pc gamingben nőttem fel és engem is idegesít a darabos 23-24 fps-es képfrissítés. A szemem kifolyik tőle kb. Régen voltam projektor nézőben egy hifis forumtársnál, neki is offolva volt az interpoláció, kérdeztem is hogy miért ilyen darabos a kép, aztán mutatta hogy ezt bekapcsolva folyékony lesz. Na akkor már tetszett de neki meg az ahogy az alkotó megálmodta.
Erről meg az a véleményem hogy ez nem alkotói döntés mint pl a színszűrőkkel, fényekkel játszás, csupán ez a standard és erre van belőve a technika.
Ha költséghatékonyan lehetne 60 fps-ben felvenni akkor azt tennék. -
Khaosz55
addikt
Az Interploracio azt csinalja, h kiszamol es behelyettesit egy nemletezo kepi tartalmat a mozgas elsimitasa erdekeben. Olyan tartalom ez ami a felvetelen nem szerepel. Ez valakinek bejon, valakinek nem. Valamelyik vetito jobban csinalja valamelyik muve teszi a kepet tole. Izlesek es pofonok. Ez mint a hangban is, a tokeletes a hu visszaadas, de valakinek tetszik a badogos csilingeles.
Ok, de kijelenti nem lehet, hogy nem jó mert nem a valós képi tatalom. Akinek mutattam mindenkinek ez tetszett, az hogy valós vagy nem valós képi tatalom van mögötte az kb senkit nem érdekelt. Megnézel egy pl marvel filmet hol látsz a valóságban olyan színeket? Sehol. Az egész egy CGI aztán keressük a valós képi tartalmat.
Ez kb olyan mint a szilikon mell, az is mű még is megnézi mindenki, hiába a temészeteset szereti. -
m3ss
veterán
amugy ezt osztom, tenyleg eleg szar a mozgasmegjelenites epson 9400-on is dlp-hez kepest. planet earth II-ben volt sok ilyen horizontal panning shot, vagy amikor a dron repked az oserdo felett, eleg idegesito tud lenni. ott probalkoztam low interpolacioval en is..
-
Cseneles
őstag
Nem tudom, nekem tetszik a Sony interpoláció. Volt Epson 9400-am és Benq-m is. Nekem nagyon zavaró volt az remegő kép főleg 120"-os képméreten. Ez az én véleményem, de mutattam haverjaimnak nekik melyik tetszik, ha ki van kapcsolva vagy ha be van kapcsolva a simítás, mindenkinek smoth low beállítás tetszett. Haverom pont azt mondja, hogy megőrül a TV-jén az interpolációtól, hiába kadenciahelyes a lejátszás. Lehet azért is fontos nekem a sima képmozgás mert pl a PC monitoron FPS game közben a 60Hz-től is idegbajt kapok 100Hz van jelenleg ami sokkal jobb, de sokkal magasabb (144hz vagy 240Hz) értéket is szívesen el tudnál viselni csak a monitor nem tudja.
Az Interploracio azt csinalja, h kiszamol es behelyettesit egy nemletezo kepi tartalmat a mozgas elsimitasa erdekeben. Olyan tartalom ez ami a felvetelen nem szerepel. Ez valakinek bejon, valakinek nem. Valamelyik vetito jobban csinalja valamelyik muve teszi a kepet tole. Izlesek es pofonok. Ez mint a hangban is, a tokeletes a hu visszaadas, de valakinek tetszik a badogos csilingeles.
-
Khaosz55
addikt
Szepi...
Nyugodtan hozz egy altalad jonak velt sony hw55 vagy 65 vetitot es nalam osszengedhetjuk a szekrenyembol kivalasztott barmelyik X3 JVC vetitovel egy ugyanazon a vasznon. Par forumos havert athivok de hozz magaddal te is, igy legalabb egyertelmu lesz a latott kulondbseg es annak valos publikacioja. Fényerőben egy kicsit jobb a hw65, viszont dughatok a gepbe egy modernebb teljesen megegyezo gyari specifikacios egot es igy mar ez sem mondhato el. Az interpolaciorol meg annyit, h muve teszi a kepet aki meg bekapcsolja annak kb mind1 milyen kepet nez. Nem véletlenül nem foglalkozom Sonyval, batyo sem!
ÜdvNem tudom, nekem tetszik a Sony interpoláció. Volt Epson 9400-am és Benq-m is. Nekem nagyon zavaró volt az remegő kép főleg 120"-os képméreten. Ez az én véleményem, de mutattam haverjaimnak nekik melyik tetszik, ha ki van kapcsolva vagy ha be van kapcsolva a simítás, mindenkinek smoth low beállítás tetszett. Haverom pont azt mondja, hogy megőrül a TV-jén az interpolációtól, hiába kadenciahelyes a lejátszás. Lehet azért is fontos nekem a sima képmozgás mert pl a PC monitoron FPS game közben a 60Hz-től is idegbajt kapok 100Hz van jelenleg ami sokkal jobb, de sokkal magasabb (144hz vagy 240Hz) értéket is szívesen el tudnál viselni csak a monitor nem tudja.
-
Cseneles
őstag
Sony VPL-HW50-55-65 még high módban is nagyon halk, szinte hangtalan. Képben meg fentebb áll az X3-X30-35-től is, én is ezek után váltottam erre. Fényerőben, ANSI kontrasztban, mozgásleképezésben, sőt a Sonyban nagyon jól működik az interpoláció és low módban szinte mellékhatások nélkül észrevétlenül simítja a mozgásokat. Ezt a JVC-ben használhatatlan, és az Epsonban is. Ha közelről nézel nagy képet, akkor sokkal jobb így nézni. Mindenképpen nézz meg egy ilyet is.
Szepi...
Nyugodtan hozz egy altalad jonak velt sony hw55 vagy 65 vetitot es nalam osszengedhetjuk a szekrenyembol kivalasztott barmelyik X3 JVC vetitovel egy ugyanazon a vasznon. Par forumos havert athivok de hozz magaddal te is, igy legalabb egyertelmu lesz a latott kulondbseg es annak valos publikacioja. Fényerőben egy kicsit jobb a hw65, viszont dughatok a gepbe egy modernebb teljesen megegyezo gyari specifikacios egot es igy mar ez sem mondhato el. Az interpolaciorol meg annyit, h muve teszi a kepet aki meg bekapcsolja annak kb mind1 milyen kepet nez. Nem véletlenül nem foglalkozom Sonyval, batyo sem!
Üdv -
szepi0808
senior tag
Sziasztok! Halk projektort keresek filmezéshez/stream tartalom fogyasztáshoz, jól sötétíthető helyiségbe (bár nem moziszoba).
Meg tudjátok erősíteni, hogy egy JVC X3 még mindig megállja a helyét a mai mezőnyben? Tudom, hogy inkább az eco módra jellemző a halk működés és hogy sok olcsóbb, DLP projektornak is nagyobb fényereje van. Viszont a halk működés tényleg szempont, lévén sokszor csak este van lehetőségem használni, amikor a hangrendszer már csak alacsonyabb hangerőn működhet. És a hangos(abb) ventilátor zajt hosszú távon nem bírom. Tudom van hush box megoldás is, de amit én csinálnék, az nem lenne nagyon lakás kompatibilis.
Köszönöm!Sony VPL-HW50-55-65 még high módban is nagyon halk, szinte hangtalan. Képben meg fentebb áll az X3-X30-35-től is, én is ezek után váltottam erre. Fényerőben, ANSI kontrasztban, mozgásleképezésben, sőt a Sonyban nagyon jól működik az interpoláció és low módban szinte mellékhatások nélkül észrevétlenül simítja a mozgásokat. Ezt a JVC-ben használhatatlan, és az Epsonban is. Ha közelről nézel nagy képet, akkor sokkal jobb így nézni. Mindenképpen nézz meg egy ilyet is.
-
viperabácsi
addikt
Összepakoltam a projektort a Denon-3910-es dvd lejátszóval, a világosszürke napvitorlavászon ráfeszítve a 280x158-as keretre. 2m magasan van projektor lencse a hátamnál lévő lambériafalra csavarozott állványon. 330cm-re van az ülési pozíció a vászontól. A vetített kép mérete 270x148 cm. A laposabb kép 270x115 cm. A vászon mögött 5cm-re szintén lambériafal. Jó a kép, elég világos. Persze sokat kellett állítgatni. Az íris 5-ről 8-ra emelése hozta meg a megfelelő fényerősséget. A max 10 már sok volt.
Már így is jó képet ad, de a kérdésem az lenne, hogy ha fekete vásznat tennék mögé/mint ahogy a lycra-mögé volt itt a javaslat, hogy annak javítja a képminőséget/, javulhat e még a képminőség/jobb fényvisszaverődés/. Másik kérdés, hogy az iris magasabbra állításával/5-ről 8-ra/ mi történt a képpel, mit csinál az iris.10 m-es 4K-s HDMI vezeték jól funkcionál/5800 Ft volt/
Azért ez így már mozi.
/tv-hez jó az 50"-os plazma képe, de amióta az uncsiöcsémnél láttam a projija kivetített képét, már házimozizáshoz keveseltem a 127 cm-es képátlót
/Egy linket dobsz a hdmi -hez ?
-
Cseneles
őstag
Sziasztok!
Van egy sanyo plc wxu30 projektorom. Most szereztem be kezdő vagyok. Szedtem már szét mert egy halom por volt benne minden lencse. Rettentő sokat dobott a képminőségen egyébként viszont van vele egy kis problémám ami előtte is ugyan így meg volt( nem én csesztem el
) A kép bal felső sarka éles akkor a jobb alsó sarka homály és ugyan ez fordítva. Ezzel lehet valamit tenni? Valamint vannak tesztképeim annak idejé képcsöves tv-ket is szerelgettem és a fehér rácsos teszképen tisztán látszik hogy a kép felétől elcsúszik a piros szín, az egész kép jobb oldalán. Konvergencia hibának hívják ha jól rémlik.
Van esély rá, hogy javíthatok rajta valahogy szemre vagy inkább engedjem el a dolgot? Láttam én hogy lehetne rajta állítani mikor atomjaira szedtem, de inkább előbb kérdezek ebbe az idegen témába. Műszaki beállítottságu ember vagyok szakmám is villanyszerelő, műszerész.
Köszönöm! Hello.
Az elesseg kerdesevel lehet tenni egy probat, ha van lehegoseg az objektiv dontesere a prizma vagy a lencse pohiciojahoz kepest. A konvergencia az javithatatlan. Ha egyik panel elallitodott a tibbihez kepest akkor kuka. Allitottam mar be egy pana gepen de kb 200000ft alatt neki sem allnek akkkra cumi.
Üdv -
achilleuss
tag
köszi. akkor valós a fényerő növekedés, nem csak beképzeltem
, akkor ez így rendben. mindenesetre aláfeszítek egy fekete vásznat a világosszürke alá, rontani biztos nem rontok a képminőségben, csak javíthat szerintem/bár így is jó, de hátha jobb is lehet
/ -
Kispotter
tag
Sziasztok!
Van egy sanyo plc wxu30 projektorom. Most szereztem be kezdő vagyok. Szedtem már szét mert egy halom por volt benne minden lencse. Rettentő sokat dobott a képminőségen egyébként viszont van vele egy kis problémám ami előtte is ugyan így meg volt( nem én csesztem el
) A kép bal felső sarka éles akkor a jobb alsó sarka homály és ugyan ez fordítva. Ezzel lehet valamit tenni? Valamint vannak tesztképeim annak idejé képcsöves tv-ket is szerelgettem és a fehér rácsos teszképen tisztán látszik hogy a kép felétől elcsúszik a piros szín, az egész kép jobb oldalán. Konvergencia hibának hívják ha jól rémlik.
Van esély rá, hogy javíthatok rajta valahogy szemre vagy inkább engedjem el a dolgot? Láttam én hogy lehetne rajta állítani mikor atomjaira szedtem, de inkább előbb kérdezek ebbe az idegen témába. Műszaki beállítottságu ember vagyok szakmám is villanyszerelő, műszerész.
Köszönöm! -
BIGi75
őstag
Összepakoltam a projektort a Denon-3910-es dvd lejátszóval, a világosszürke napvitorlavászon ráfeszítve a 280x158-as keretre. 2m magasan van projektor lencse a hátamnál lévő lambériafalra csavarozott állványon. 330cm-re van az ülési pozíció a vászontól. A vetített kép mérete 270x148 cm. A laposabb kép 270x115 cm. A vászon mögött 5cm-re szintén lambériafal. Jó a kép, elég világos. Persze sokat kellett állítgatni. Az íris 5-ről 8-ra emelése hozta meg a megfelelő fényerősséget. A max 10 már sok volt.
Már így is jó képet ad, de a kérdésem az lenne, hogy ha fekete vásznat tennék mögé/mint ahogy a lycra-mögé volt itt a javaslat, hogy annak javítja a képminőséget/, javulhat e még a képminőség/jobb fényvisszaverődés/. Másik kérdés, hogy az iris magasabbra állításával/5-ről 8-ra/ mi történt a képpel, mit csinál az iris.10 m-es 4K-s HDMI vezeték jól funkcionál/5800 Ft volt/
Azért ez így már mozi.
/tv-hez jó az 50"-os plazma képe, de amióta az uncsiöcsémnél láttam a projija kivetített képét, már házimozizáshoz keveseltem a 127 cm-es képátlót
/Az írisz a projektor lámpája és lencséje közötti állítható rekesz. Ha nagyobbra veszed szélesebbre nyílik és több fényt enged át, világosabb lesz a vetített kép.
A fekete vászon kérdéséhez nem tudok hozzászólni. -
achilleuss
tag
Összepakoltam a projektort a Denon-3910-es dvd lejátszóval, a világosszürke napvitorlavászon ráfeszítve a 280x158-as keretre. 2m magasan van projektor lencse a hátamnál lévő lambériafalra csavarozott állványon. 330cm-re van az ülési pozíció a vászontól. A vetített kép mérete 270x148 cm. A laposabb kép 270x115 cm. A vászon mögött 5cm-re szintén lambériafal. Jó a kép, elég világos. Persze sokat kellett állítgatni. Az íris 5-ről 8-ra emelése hozta meg a megfelelő fényerősséget. A max 10 már sok volt.
Már így is jó képet ad, de a kérdésem az lenne, hogy ha fekete vásznat tennék mögé/mint ahogy a lycra-mögé volt itt a javaslat, hogy annak javítja a képminőséget/, javulhat e még a képminőség/jobb fényvisszaverődés/. Másik kérdés, hogy az iris magasabbra állításával/5-ről 8-ra/ mi történt a képpel, mit csinál az iris.10 m-es 4K-s HDMI vezeték jól funkcionál/5800 Ft volt/
Azért ez így már mozi.
/tv-hez jó az 50"-os plazma képe, de amióta az uncsiöcsémnél láttam a projija kivetített képét, már házimozizáshoz keveseltem a 127 cm-es képátlót
/ -
tobias40
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
193 cm-es a vászon, kb 3,5 , távolságról vetítenék. A halk üzemmódra már csak az esti órákban lenne igazán szükség, akkor meg nem gond, ha picivel kevesebb a fényerő. Igaz nem tudom a kevesebb fényerő mit jelent a normál módhoz képest.
#58055 BBéci Kb. hasonló elhelyezés lenne nálam is és én is ezt a "cseppet sem zavar még éjszaka sem" érzést keresem.
#58054 Vhiktor Köszönöm! Gondolom a nagyobb dobozban komolyabb szellőztetés is megoldható.
#58053 makkmarce Persze, a zajszint fogalma, illetve, hogy kit milyen típusú zaj zavar az relatív, de egy általános hangerőszint valamennyire jól definiálható, vagy más típushoz hasonlítható.
Én jelenleg BenQ W1100-hoz tudok viszonyítani, annak a zajszintje nekem már a kényelmes fölött van, amikor este használom, persze ha van rá lehetőség, hogy hangosabban szóljon a hangrendszer, akkor az is ok.
Szóval igazából a kérdés egy BenQ W1100-hoz viszonyítva kérdés, ehhez képest keresem a jóval halkabbat és ha már csere, akkor nyilván a képminőség javulás sem lenne hátrány.
Ezért is kérdés, hogy a mai Full HD mezőnyben a (régebbi) JVC jó választás-e. (2-3 évig valószínűleg nem cserélnék.)Igen jó választás, de azzal számolnod kell, hogy kisebb a fényereje mint a benqnak, valamint szerintem nem lesz annyira éles a képe (a dlp vs lcd miatt)
-
LWhite
tag
Igen, bocsánat, 193 cm a vászon szélessége, ez 87" átlóban.
-
péjé
őstag
193 cm-es a vászon, kb 3,5 , távolságról vetítenék. A halk üzemmódra már csak az esti órákban lenne igazán szükség, akkor meg nem gond, ha picivel kevesebb a fényerő. Igaz nem tudom a kevesebb fényerő mit jelent a normál módhoz képest.
#58055 BBéci Kb. hasonló elhelyezés lenne nálam is és én is ezt a "cseppet sem zavar még éjszaka sem" érzést keresem.
#58054 Vhiktor Köszönöm! Gondolom a nagyobb dobozban komolyabb szellőztetés is megoldható.
#58053 makkmarce Persze, a zajszint fogalma, illetve, hogy kit milyen típusú zaj zavar az relatív, de egy általános hangerőszint valamennyire jól definiálható, vagy más típushoz hasonlítható.
Én jelenleg BenQ W1100-hoz tudok viszonyítani, annak a zajszintje nekem már a kényelmes fölött van, amikor este használom, persze ha van rá lehetőség, hogy hangosabban szóljon a hangrendszer, akkor az is ok.
Szóval igazából a kérdés egy BenQ W1100-hoz viszonyítva kérdés, ehhez képest keresem a jóval halkabbat és ha már csere, akkor nyilván a képminőség javulás sem lenne hátrány.
Ezért is kérdés, hogy a mai Full HD mezőnyben a (régebbi) JVC jó választás-e. (2-3 évig valószínűleg nem cserélnék.)A 193cm a szélesség v az átló akar lenni?
Cseneles hirdetésében vannak adatok amit mért. Eco módban 101" vásznon 16fL, normál módban 19fL-t mért gain 1.2 vásznon. Ez a 16fL érték azért kell vetíteni de 1.2-es vásznon méri ezt..mondjuk egy 101"-os vászon 224cm széles...[link]
193cm széles képre sztem elég lesz az X3 fényereje ecoban is.
Fontos hogy a vetítési körülményektől sok minden függ, ha világos falaid vannak akkor a vászonra visszaverődő fény sokat ront a képen. -
LWhite
tag
193 cm-es a vászon, kb 3,5 , távolságról vetítenék. A halk üzemmódra már csak az esti órákban lenne igazán szükség, akkor meg nem gond, ha picivel kevesebb a fényerő. Igaz nem tudom a kevesebb fényerő mit jelent a normál módhoz képest.
#58055 BBéci Kb. hasonló elhelyezés lenne nálam is és én is ezt a "cseppet sem zavar még éjszaka sem" érzést keresem.
#58054 Vhiktor Köszönöm! Gondolom a nagyobb dobozban komolyabb szellőztetés is megoldható.
#58053 makkmarce Persze, a zajszint fogalma, illetve, hogy kit milyen típusú zaj zavar az relatív, de egy általános hangerőszint valamennyire jól definiálható, vagy más típushoz hasonlítható.
Én jelenleg BenQ W1100-hoz tudok viszonyítani, annak a zajszintje nekem már a kényelmes fölött van, amikor este használom, persze ha van rá lehetőség, hogy hangosabban szóljon a hangrendszer, akkor az is ok.
Szóval igazából a kérdés egy BenQ W1100-hoz viszonyítva kérdés, ehhez képest keresem a jóval halkabbat és ha már csere, akkor nyilván a képminőség javulás sem lenne hátrány.
Ezért is kérdés, hogy a mai Full HD mezőnyben a (régebbi) JVC jó választás-e. (2-3 évig valószínűleg nem cserélnék.) -
péjé
őstag
Sziasztok! Halk projektort keresek filmezéshez/stream tartalom fogyasztáshoz, jól sötétíthető helyiségbe (bár nem moziszoba).
Meg tudjátok erősíteni, hogy egy JVC X3 még mindig megállja a helyét a mai mezőnyben? Tudom, hogy inkább az eco módra jellemző a halk működés és hogy sok olcsóbb, DLP projektornak is nagyobb fényereje van. Viszont a halk működés tényleg szempont, lévén sokszor csak este van lehetőségem használni, amikor a hangrendszer már csak alacsonyabb hangerőn működhet. És a hangos(abb) ventilátor zajt hosszú távon nem bírom. Tudom van hush box megoldás is, de amit én csinálnék, az nem lenne nagyon lakás kompatibilis.
Köszönöm!A JVC X3 jó gép, ecoban nagyon halk de kisebb a fényerő...mekkora vászonra fogsz vetíteni?
-
BBéci
legenda
Runco LS-5 eco módban nagyon halk, cseppet sem zavar még éjszaka sem, amikor 32-35 dB-re van állítva a hangerő. 110-120 cm-rel van a fejem fölött, 35-40 centivel hátrébb, attól függően, hogy a relax mennyire van hátra döntve.
-
Vikthor
nagyúr
Sziasztok! Halk projektort keresek filmezéshez/stream tartalom fogyasztáshoz, jól sötétíthető helyiségbe (bár nem moziszoba).
Meg tudjátok erősíteni, hogy egy JVC X3 még mindig megállja a helyét a mai mezőnyben? Tudom, hogy inkább az eco módra jellemző a halk működés és hogy sok olcsóbb, DLP projektornak is nagyobb fényereje van. Viszont a halk működés tényleg szempont, lévén sokszor csak este van lehetőségem használni, amikor a hangrendszer már csak alacsonyabb hangerőn működhet. És a hangos(abb) ventilátor zajt hosszú távon nem bírom. Tudom van hush box megoldás is, de amit én csinálnék, az nem lenne nagyon lakás kompatibilis.
Köszönöm!Epson 9300tol felfelé nagyon halk normal módban, ecoban meg szinte semmi sem, mindkettőt elnyomja a film hangereje amit nézel. JVCre ezekre a nagydobozosokra is igaz ez, halkak. És igen általában a DLP vetítők hangosabbak.
-
makkmarce
őstag
Sziasztok! Halk projektort keresek filmezéshez/stream tartalom fogyasztáshoz, jól sötétíthető helyiségbe (bár nem moziszoba).
Meg tudjátok erősíteni, hogy egy JVC X3 még mindig megállja a helyét a mai mezőnyben? Tudom, hogy inkább az eco módra jellemző a halk működés és hogy sok olcsóbb, DLP projektornak is nagyobb fényereje van. Viszont a halk működés tényleg szempont, lévén sokszor csak este van lehetőségem használni, amikor a hangrendszer már csak alacsonyabb hangerőn működhet. És a hangos(abb) ventilátor zajt hosszú távon nem bírom. Tudom van hush box megoldás is, de amit én csinálnék, az nem lenne nagyon lakás kompatibilis.
Köszönöm!A halk az relatív. A DLP hangosabb a kerék miatt az LCD meg hangosabb, mert jobban kell hűteni. A másik gond, hogy ki milyen frekvenciára/zajra érzékeny. Ha halkat szeretnél, akkor vagy külön szobába teszed a projectort, vagy építesz neki egy hushboxot, és akkor tényleg csendes lesz. Sajnos szerintem alap esetben mindegyik zajos, hiába van ráírva hogy 30db. Persze vannak extrém hangosak is, az általad írt modelt én nem ismerem.
-
LWhite
tag
Sziasztok! Halk projektort keresek filmezéshez/stream tartalom fogyasztáshoz, jól sötétíthető helyiségbe (bár nem moziszoba).
Meg tudjátok erősíteni, hogy egy JVC X3 még mindig megállja a helyét a mai mezőnyben? Tudom, hogy inkább az eco módra jellemző a halk működés és hogy sok olcsóbb, DLP projektornak is nagyobb fényereje van. Viszont a halk működés tényleg szempont, lévén sokszor csak este van lehetőségem használni, amikor a hangrendszer már csak alacsonyabb hangerőn működhet. És a hangos(abb) ventilátor zajt hosszú távon nem bírom. Tudom van hush box megoldás is, de amit én csinálnék, az nem lenne nagyon lakás kompatibilis.
Köszönöm!Ja igen, Full HD is szempont, 4K projektor még csak egy távolabbi cél.
-
LWhite
tag
Sziasztok! Halk projektort keresek filmezéshez/stream tartalom fogyasztáshoz, jól sötétíthető helyiségbe (bár nem moziszoba).
Meg tudjátok erősíteni, hogy egy JVC X3 még mindig megállja a helyét a mai mezőnyben? Tudom, hogy inkább az eco módra jellemző a halk működés és hogy sok olcsóbb, DLP projektornak is nagyobb fényereje van. Viszont a halk működés tényleg szempont, lévén sokszor csak este van lehetőségem használni, amikor a hangrendszer már csak alacsonyabb hangerőn működhet. És a hangos(abb) ventilátor zajt hosszú távon nem bírom. Tudom van hush box megoldás is, de amit én csinálnék, az nem lenne nagyon lakás kompatibilis.
Köszönöm! -
Vhiktor
nagyúr
Megjött a két infrás szemüvegem de vmiért nem működik a 3d-s film lejátszás.
A Sony HW55ES projektoromhoz a mederer600-as lejátszót próbáltam a szemüveg Sony BR250.
Próbáltam a proji 3d-s beállításoknál "automatán" használni de úgy sem jó és a 3d-s beállításokon belül mindhárom lehetőséget.Akép 3D-ssé válik de a szemüveg nem akarja jól megjeleníteni a 3D-s képet,olyan mintha nem kapcsolódna a projihoz.
Mit kell beállítanom vagy mit rontok el hogy nem működik?
Párosítani kell a projektorral.
-
tobias40
veterán
Megjött a két infrás szemüvegem de vmiért nem működik a 3d-s film lejátszás.
A Sony HW55ES projektoromhoz a mederer600-as lejátszót próbáltam a szemüveg Sony BR250.
Próbáltam a proji 3d-s beállításoknál "automatán" használni de úgy sem jó és a 3d-s beállításokon belül mindhárom lehetőséget.Akép 3D-ssé válik de a szemüveg nem akarja jól megjeleníteni a 3D-s képet,olyan mintha nem kapcsolódna a projihoz.
Mit kell beállítanom vagy mit rontok el hogy nem működik?
-
Márton
nagyúr
-
haruspex
aktív tag
-
Ijk
félisten
-
cinemazealot
addikt
Valószínűleg a Dolby Pro Logic-ra gondolsz.
Azért merek Janaboy iménti intelme ellenére mégis írni erről, mert ennek az eljárásnak az volt a lényege, hogy a mozikban használt 35 mm-es cellulóz filmre (jelentős köze van a vetítéshez) nyomtatott sztereó hangcsatornába kódolva képesek legyenek térhatású hangot kikeverni mozikba, illetve a '80-as évektől kezdődően akár otthonra a HiFi készülékekkel rendelkező felhasználók számára. De nem 5.1-et, hanem csak 4.0-át. Ahogy olvasom, a fáziseltoláson kívül volt ebben pszichoakusztikai tényezőkkel való varázslás is bőven. De biztos, hogy működött, mert a '90-es évek elején több alkalommal is ledöbbentett az Átrium mozi térhatású hangzása (és a filmek előtti intrók/demók/logók). 
-
BBéci
legenda
Elolvastam és arra válaszoltam, hogy aki jó hangminőségre vágyik, az egyáltalán ne használjon Bluetooth átvitelt. Szó sem volt Bluetooth kábel minőségéről.
Az általad linkelt oldalon sincs 5.0, csak sima 5.
-
pusi1981
aktív tag
-
makkmarce
őstag
Általános esetben a Toslink optika az 5.1/7.1-es hangot csak alap Dolby Digital (AC-3) és DTS kódolással viszi át. Veszteségmentes Dolby TrueHD és DTS-HD Master Audio formátumokat már nem tud átvinni... legalábbis elméletben. Maga az üveg képes lehet rá, a csatlakoztatott eszközöktől függ, hogy kezelik-e ezeket a nagyobb bitrátájú kódolási formátumokat.
Én is úgy tudom, hogy a Bluetooth csak sztereó hangot képes átvinni, amit mindenképpen újrakódol (még akkor is, ha az eredeti hang is kódolt, pl. DD, DTS, AAC, MP3 stb.). Ha a linkelt kütyü az elvártak szerint teszi a dolgát, akkor nagy valószínűséggel nyerni fogsz a kábeles hangátvitellel, mert egy átkódolást kihagysz és hagyod, hogy a soundbar operáljon a 6+ diszkrét csatornával (DD, DTS esetén).
elméletileg régen az 5.1-et tudták stereon tolni valami fáziseltolással, a régi erősítőm is tudta, de biztos nem erre építenék.
-
makkmarce
őstag
Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok.
LCD TV-je válogatja, egy közepeset már biztos nem.
A projectorom sokkal színhűbb, mint a gyengébb LCD-k, és nem tapasztalok rajta foltosodást, mint sok LCD-k háttérvilágításánál. Lehet a kép közepe kicsit világosabb, de nincsennek összevissza foltok. Ha viszont kontrasztot akarsz, akkor nem projector, hanem OLED kell neked.
Szerintem túl van értékelve ez a számmisztika, ránézel valakinél, hogy tetszik e vagy sem. Esetleg összeszedsz tartalmat előre (leginkább valami űrös jelenetet, vagy sötét batmant), ott szoktak elvérezni.
Egy transformers filmnél napsütésben, mikor minden robban, nemigazán érdekes szerintem hogy most a hősünk pisztolytáskája mennyire mélyfekete
-
Janaboy
Topikgazda
Ezzel az audio témával kérlek menjetek a megfelelő topikba.
Köszönöm. -
cinemazealot
addikt
Esetleg jobb lenne egy ILYEN és optikával átvinni a hangot ? Ahogy nézem a képet ott azt írja optikához hogy , 5.1 -et átvisz.
Általános esetben a Toslink optika az 5.1/7.1-es hangot csak alap Dolby Digital (AC-3) és DTS kódolással viszi át. Veszteségmentes Dolby TrueHD és DTS-HD Master Audio formátumokat már nem tud átvinni... legalábbis elméletben. Maga az üveg képes lehet rá, a csatlakoztatott eszközöktől függ, hogy kezelik-e ezeket a nagyobb bitrátájú kódolási formátumokat.
Én is úgy tudom, hogy a Bluetooth csak sztereó hangot képes átvinni, amit mindenképpen újrakódol (még akkor is, ha az eredeti hang is kódolt, pl. DD, DTS, AAC, MP3 stb.). Ha a linkelt kütyü az elvártak szerint teszi a dolgát, akkor nagy valószínűséggel nyerni fogsz a kábeles hangátvitellel, mert egy átkódolást kihagysz és hagyod, hogy a soundbar operáljon a 6+ diszkrét csatornával (DD, DTS esetén).
-
Vhiktor
nagyúr
Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok.
Semmi nem veri, még ha több 10 millióért veszel projektort az sem.
-
BIGi75
őstag
Esetleg jobb lenne egy ILYEN és optikával átvinni a hangot ? Ahogy nézem a képet ott azt írja optikához hogy , 5.1 -et átvisz.
Kábellel biztosan jobb minőségű a kapcsolat, és valós 5.1 megy át optikán tömörített hanggal, de nem vagyok biztos benne, hogy ezt kihallod a soundbar-on (3.1-es ha jól láttam). Ha nem hallasz különbséget kábeles kapcsolat és BT között hangminőségben, nem látom értelmét splitter beiktatásának(ha egyébként az időzítéssel, késéssel nincs problémád BT-on).
-
viperabácsi
addikt
A Dolby-t én megvettem, fülessel használom is (Sony 1000xm3) BT-n keresztül, és tényleg jó. Sima sztereo fülessel, bármivel müködik. A hangkártya térbeli beállításainál az 5.1, 7.1 mellett a Dolby telepítése után megjelen egy "Dolby Access Home Theatre " lehetőség is, én BT-n keresztül nem próbáltam ezt soundbarral, de lehet ez esetben ez segít a hangon olyan esetben is, mint ahogy viperabácsi használja a projektort.
Esetleg jobb lenne egy ILYEN és optikával átvinni a hangot ? Ahogy nézem a képet ott azt írja optikához hogy , 5.1 -et átvisz.
-
haruspex
aktív tag
-
BIGi75
őstag
A többcsatornás pl. 5.1 hangot valóban nem kezeli a BT.
Olyat olvastam hogy ha van pl. Dolby Atmos képes fülesed akkor ha megvásárolod a Dolby Atmos appot (pc, ios, macOS, android) akkor az varázsol neked olyan hatást.
pl. xbox-ra le lehet tölteni ezeket az appokat és ha olyan a fülesed/hangcucc akkor ad pluszt.Gondolom ha egy JBL soundbar kap BT-n keresztül jelet akkor majd maga kikeveri a hangot amire tervezték.
Amikor fülessel nézek filmet (JBL Club One) akkor BT-n keresztül is simán van térhatása a hangoknak, gondolom ezt a füles intézi.A Dolby-t én megvettem, fülessel használom is (Sony 1000xm3) BT-n keresztül, és tényleg jó. Sima sztereo fülessel, bármivel müködik. A hangkártya térbeli beállításainál az 5.1, 7.1 mellett a Dolby telepítése után megjelen egy "Dolby Access Home Theatre " lehetőség is, én BT-n keresztül nem próbáltam ezt soundbarral, de lehet ez esetben ez segít a hangon olyan esetben is, mint ahogy viperabácsi használja a projektort.
-
Ijk
félisten
Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok.
Semmi, mert nincs lehetőséged vetitesben otthon elérni 1:1000 ansi kontrasztot.
-
péjé
őstag
A többcsatornás pl. 5.1 hangot valóban nem kezeli a BT.
Olyat olvastam hogy ha van pl. Dolby Atmos képes fülesed akkor ha megvásárolod a Dolby Atmos appot (pc, ios, macOS, android) akkor az varázsol neked olyan hatást.
pl. xbox-ra le lehet tölteni ezeket az appokat és ha olyan a fülesed/hangcucc akkor ad pluszt.Gondolom ha egy JBL soundbar kap BT-n keresztül jelet akkor majd maga kikeveri a hangot amire tervezték.
Amikor fülessel nézek filmet (JBL Club One) akkor BT-n keresztül is simán van térhatása a hangoknak, gondolom ezt a füles intézi. -
m3ss
veterán
Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok.
nalam a tizeneves lcd tv erzesre siman jobb volt kontrasztban, mint feher mennyezettel a 2e koruli kontrasztaranyu dlp. persze ettol meg szivesebben neztem a vetitot...most 9400-on, sotetebb szobaval azert masvilag.rendesen mely a fekete...es fenyero is brutal. kivancsi lennek mennyit szamit a szoba sotetites...valszeg rengeteget. ez a feher mennyezet sztem teljesen hazavagta az ansit. na meg arra is kivancsi lennek hany lumen ez vasznon, de 1.2-es vaszonnal, sdr-ben econ -20-as irisszel hasznalom
de minap vegre sikerult egy olyan filmet neznem, rifkin's festival, ahol magaval a filmmel voltam elfoglalva. nezi az ember ezeket a random akciofilmeket, kepregeny filmeket es komolyan mondom csak a kontraszttal, szinekkel, beallitasokkal, hanggal vagyok elfoglalva annyira nem kotnek le ezek a felszines szarok.. -
péjé
őstag
-
mandju
senior tag
-
haruspex
aktív tag
NOs az lenne a lérdésem, hogy van-e a 11. kerületből elérhető távolságban olyan fórumtárs, PD evo22sx+-szal, aki segítene nekem feltanítani egy távirányítót
-
BIGi75
őstag
Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok.
Hát azért nem mindegy szerintem, hogy egy IPS paneles vagy egy VA paneles LCD-ről van-e szó, előbbi lehet 1000 alatt natívban, utóbbi meg 6000 felett. A jóval jobb és kellemesebb, mozisabb kép meg nem csak a kontraszt miatt van sztem.
-
Bikkrom
senior tag
Ki mit mond tapasztalat alapján, hol van az a kontraszt szint ami már veri az LCD TV-ket? Egy BenQ w2000 vagy bármelyik 2000-2500-as valós kontrasztú DLP már jobb? Vagy inkább egy ársávval fentebb egy Sony HW55/65, JVC X3, Epson 9000-9200? Vagy ezek már jóval jobb képet tudnak, mint egy LCD? Nehéz megmondanom saját tapasztalatból, mert a környezet nem ideális teljesen. Ezért érdekel a Ti tapasztalatotok.
-
BIGi75
őstag
Jaa, hogy ez BT verziószám...mert tudtommal a BT nem támogat térhatású hangot.
-
haruspex
aktív tag
Próbáld meg sure-t esetleg a Barco vagy Digital Projection márkákkal is. Én egyébként úgy tudom, hogy a "baba Barco-k" gombsora elég megbízhatatlanul működik. Sok gépben problémát okozott, ezért inkább kikötötték. A hibás működést naplózza projektor. Ha a hibatárolója megtelik, akkor képes a gépet is letiltani. Ezzel számolni kell, de úgyis mindenki távirányítóról használja. Nem lakik a közeledben PD tulajdonos? Elég jól meg lett szórva az ország velük. Lehet egy próbát megérne felprogramoztatni egy tanítható távot.
Én nem ismerek egyet sem.
Amúgy valamilyen hasonló ötletem volt nekem is, de ehhez előbb szeretném látni, hogy működik normálisan, mielőtt költök rá, és szívességet kérek meg hibásnak táv. nélkül drága volt azért.Egyelőre írtam az eladónak, meglátom mit mond
Köszönöm amúgy, végigpróbáltam a sure-t nem jutottam többre, úgyhogy majd kiderül mi lesz.
-
tobias40
veterán
Nálam a CE box optikai kimenetére tettem egy jobbfajta BT transzmittert (Ugreen) így megvan a BT 5.0 kapcsolat, erre mondjuk én fülessel kapcsolódom rá de gondolom ue. menne soundbarral is, vagy akár a box saját BT kapcsolatán is de azok nem túl jó minőségűek általában.
ilyet használok...[link]Köszi!
-
Q
senior tag
NOs a menüt sure-ban egy random gombbal sikerült végül előcsalogatni, a le és fel nyilak sem működnek, és olyan appot még nem találtam amivel menne, úgyhogy ez van. Kár érte, amúgy a képe szépnek néz ki a gépnek, gondoltam küldözgetés helyett alkuval is megoldható a dolog, legfeljebb rendelek egy távirányítót, de így nem tűnik olyan nagyon jó ötletnek.
Próbáld meg sure-t esetleg a Barco vagy Digital Projection márkákkal is. Én egyébként úgy tudom, hogy a "baba Barco-k" gombsora elég megbízhatatlanul működik. Sok gépben problémát okozott, ezért inkább kikötötték. A hibás működést naplózza projektor. Ha a hibatárolója megtelik, akkor képes a gépet is letiltani. Ezzel számolni kell, de úgyis mindenki távirányítóról használja. Nem lakik a közeledben PD tulajdonos? Elég jól meg lett szórva az ország velük. Lehet egy próbát megérne felprogramoztatni egy tanítható távot.
-
BIGi75
őstag
Sosem néztem mit kezd a bluetooth több csatornával, csak sztereóban használtam eddig. Szóval az LFE sávot nem viszi át, csak 5 csatornát?
-
haruspex
aktív tag
NOs a menüt sure-ban egy random gombbal sikerült végül előcsalogatni, a le és fel nyilak sem működnek, és olyan appot még nem találtam amivel menne, úgyhogy ez van. Kár érte, amúgy a képe szépnek néz ki a gépnek, gondoltam küldözgetés helyett alkuval is megoldható a dolog, legfeljebb rendelek egy távirányítót, de így nem tűnik olyan nagyon jó ötletnek.
-
Gergi92
csendes tag
-
haruspex
aktív tag
-
BBéci
legenda
Nálam a CE box optikai kimenetére tettem egy jobbfajta BT transzmittert (Ugreen) így megvan a BT 5.0 kapcsolat, erre mondjuk én fülessel kapcsolódom rá de gondolom ue. menne soundbarral is, vagy akár a box saját BT kapcsolatán is de azok nem túl jó minőségűek általában.
ilyet használok...[link]Bármilyen eszközről legyen szó, a kábeles összeköttetés jobb hangminőséget biztosít, mint a Bluetooth.
Nincs 5.0, csak sima 5! Ha nem hiszed, járj utána.
-
péjé
őstag
-
péjé
őstag
Ez a "kis trükkel Bluetooth-on keresztül" ez hogyan menne?
Nekem is van egy BT soundbar-om és a lejátszót lehet áthelyezném a projektor mellé ha ez stabilan működik.
Most egy 2 méteres hdmi vezetékkel megyek a CE box-ból a soundbar-ra onnan egy 10 méteressel projektorra,de ez így nem szép megoldás mert még nem kábalcsatornáztam be.
De ha a BT megoldás is stabil és uanolyan jó minőséget produkál akkor áttérnék erre...Nálam a CE box optikai kimenetére tettem egy jobbfajta BT transzmittert (Ugreen) így megvan a BT 5.0 kapcsolat, erre mondjuk én fülessel kapcsolódom rá de gondolom ue. menne soundbarral is, vagy akár a box saját BT kapcsolatán is de azok nem túl jó minőségűek általában.
ilyet használok...[link] -
Q
senior tag
Sziasztok!
HÁtha valaki tud segíteni. Rendeltem, (ebayről) egy Projectiondesign evo22sx+ projektort. Nem volt hozzá távirányító, de ezt tudtam, (mondjuk táp kábel sem, de ezt nem, mondjuk nem is hiányzott, volt.) Megjött, de "szerencsére" nem működik a menü gomb rajta.
Mielőtt visszaküldöm, vagy írok az eladónak, tud-e valaki olyan programot androidra, amelyikkel lehet vezérelni, mert eddig csak olyat találtam ami ki-be tudja kapcsolni. (Bónusz, gondolom konzolon volt használva, vagy nem tudom, mert fejjel lefelé van állítva a kép. hogy teljes legyen az öröm....)
Előre is köszönöm.
Infrás telefonnal a [Sure] nálam vezérelte az f22-t.
-
viperabácsi
addikt
-
tobias40
veterán
szia,
minél kevesebb világos felület a szobában, ha lehet akkor fix vászon, ezt tudsz talán olcsóbban kifogni jót használtan.
300eft--ba használt jó gép már belefér, új csak belépő kat.
Legolcsóbb ár/érték bajnok lejátszók a Coreelec-es boxok, kb 20eft-ból kijön és mindent is lejátszik, arról le tudod venni a hangot a soundbarnak , pl optikai kábellel vagy kis trükkel Bluetooth-on keresztül. Ebben az esetben a vetítő mellé rakhatod a lejátszót rövid hdmi-vel, kábel nélkül meg megy a hang a JBL-hez.
Vezeték nélküli fullhd átvitel minőségi kivitelben nem olcsó.Ez a "kis trükkel Bluetooth-on keresztül" ez hogyan menne?
Nekem is van egy BT soundbar-om és a lejátszót lehet áthelyezném a projektor mellé ha ez stabilan működik.
Most egy 2 méteres hdmi vezetékkel megyek a CE box-ból a soundbar-ra onnan egy 10 méteressel projektorra,de ez így nem szép megoldás mert még nem kábalcsatornáztam be.
De ha a BT megoldás is stabil és uanolyan jó minőséget produkál akkor áttérnék erre... -
haruspex
aktív tag
Én most egy Google Crhomecast with google TV -vel próbálkozom az van a BenQ W1110 seggébe dugva és Plex a lejátszó PC-röl etetem chrome böngésző asztal megosztásával , akadás mentesen átmegy a kép vezeték nélkül. Próbáltam Samsung 55"Q60R 4K tv be ugyan így átment a YT -s videók 4k -ban is.
Mondjuk a Google Crhomecast with google TV is egy androidos tv ( box ) , így sok mindent le lehet játszatni vele plex nélkül is. Kis ügyességgel , usb C hub ami tud PD töltést azzal megy rajta pendrive is.Sziasztok!
HÁtha valaki tud segíteni. Rendeltem, (ebayről) egy Projectiondesign evo22sx+ projektort. Nem volt hozzá távirányító, de ezt tudtam, (mondjuk táp kábel sem, de ezt nem, mondjuk nem is hiányzott, volt.) Megjött, de "szerencsére" nem működik a menü gomb rajta.
Mielőtt visszaküldöm, vagy írok az eladónak, tud-e valaki olyan programot androidra, amelyikkel lehet vezérelni, mert eddig csak olyat találtam ami ki-be tudja kapcsolni. (Bónusz, gondolom konzolon volt használva, vagy nem tudom, mert fejjel lefelé van állítva a kép. hogy teljes legyen az öröm....)
Előre is köszönöm.
-
BIGi75
őstag
Én most egy Google Crhomecast with google TV -vel próbálkozom az van a BenQ W1110 seggébe dugva és Plex a lejátszó PC-röl etetem chrome böngésző asztal megosztásával , akadás mentesen átmegy a kép vezeték nélkül. Próbáltam Samsung 55"Q60R 4K tv be ugyan így átment a YT -s videók 4k -ban is.
Mondjuk a Google Crhomecast with google TV is egy androidos tv ( box ) , így sok mindent le lehet játszatni vele plex nélkül is. Kis ügyességgel , usb C hub ami tud PD töltést azzal megy rajta pendrive is.Csak a képet küldöd GC Tvre, a hang meg megy pc-ről? Az is jó megoldás, de ha így van akkor oda elég lehet egy Cc3 is, végülis csak a kábelezést váltod ki vele.
-
viperabácsi
addikt
szia,
minél kevesebb világos felület a szobában, ha lehet akkor fix vászon, ezt tudsz talán olcsóbban kifogni jót használtan.
300eft--ba használt jó gép már belefér, új csak belépő kat.
Legolcsóbb ár/érték bajnok lejátszók a Coreelec-es boxok, kb 20eft-ból kijön és mindent is lejátszik, arról le tudod venni a hangot a soundbarnak , pl optikai kábellel vagy kis trükkel Bluetooth-on keresztül. Ebben az esetben a vetítő mellé rakhatod a lejátszót rövid hdmi-vel, kábel nélkül meg megy a hang a JBL-hez.
Vezeték nélküli fullhd átvitel minőségi kivitelben nem olcsó.Én most egy Google Crhomecast with google TV -vel próbálkozom az van a BenQ W1110 seggébe dugva és Plex a lejátszó PC-röl etetem chrome böngésző asztal megosztásával , akadás mentesen átmegy a kép vezeték nélkül. Próbáltam Samsung 55"Q60R 4K tv be ugyan így átment a YT -s videók 4k -ban is.
Mondjuk a Google Crhomecast with google TV is egy androidos tv ( box ) , így sok mindent le lehet játszatni vele plex nélkül is. Kis ügyességgel , usb C hub ami tud PD töltést azzal megy rajta pendrive is. -
Gergi92
csendes tag
szia,
minél kevesebb világos felület a szobában, ha lehet akkor fix vászon, ezt tudsz talán olcsóbban kifogni jót használtan.
300eft--ba használt jó gép már belefér, új csak belépő kat.
Legolcsóbb ár/érték bajnok lejátszók a Coreelec-es boxok, kb 20eft-ból kijön és mindent is lejátszik, arról le tudod venni a hangot a soundbarnak , pl optikai kábellel vagy kis trükkel Bluetooth-on keresztül. Ebben az esetben a vetítő mellé rakhatod a lejátszót rövid hdmi-vel, kábel nélkül meg megy a hang a JBL-hez.
Vezeték nélküli fullhd átvitel minőségi kivitelben nem olcsó.Szia!
Media boxokat tudsz linkelni esetleg amin core Elec rendszer van, vagy amit ajánlotok?
Illetve projektor példákat is, amit házimozira ajánlsz (ajánlotok)?
Köszönöm! -
péjé
őstag
Sziasztok!
Szeretnék egy full hd projektoros "moziszobát" kialakítani, ebben kérnék kis segítséget. A körülmények adottak, és van egy JBL 9.1 soundbar amit össze szeretnék kötni a "rendszerrel". Milyen projektort ajánlotok ~300e ig? Illetve milyen multimédiás eszközt ami külső ssd ről olvassa a filmeket (jobbára mkv) ? Vagy inkább pc vel legyen összekötve? Kicsit frusztrál a sok kábel, ezért ha van valamilyen vezeték nélküli megoldás annak nagyon örülnék.
Köszönöm!szia,
minél kevesebb világos felület a szobában, ha lehet akkor fix vászon, ezt tudsz talán olcsóbban kifogni jót használtan.
300eft--ba használt jó gép már belefér, új csak belépő kat.
Legolcsóbb ár/érték bajnok lejátszók a Coreelec-es boxok, kb 20eft-ból kijön és mindent is lejátszik, arról le tudod venni a hangot a soundbarnak , pl optikai kábellel vagy kis trükkel Bluetooth-on keresztül. Ebben az esetben a vetítő mellé rakhatod a lejátszót rövid hdmi-vel, kábel nélkül meg megy a hang a JBL-hez.
Vezeték nélküli fullhd átvitel minőségi kivitelben nem olcsó. -
Gergi92
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék egy full hd projektoros "moziszobát" kialakítani, ebben kérnék kis segítséget. A körülmények adottak, és van egy JBL 9.1 soundbar amit össze szeretnék kötni a "rendszerrel". Milyen projektort ajánlotok ~300e ig? Illetve milyen multimédiás eszközt ami külső ssd ről olvassa a filmeket (jobbára mkv) ? Vagy inkább pc vel legyen összekötve? Kicsit frusztrál a sok kábel, ezért ha van valamilyen vezeték nélküli megoldás annak nagyon örülnék.
Köszönöm! -
Ijk
félisten
Annyira azért jó a látásom, hogy össze tudjam hasonlítani a két képet, és hát eléggé gyenge a moziban látható.
Nem jártam azokban a mozikban, de nekem az a tapasztalatom itteni moziban hogy relatív magas ansi kontrasztú, jó dinamikájó képet vetít, az otthoni sötét falú, feketén elfüggönyözött mennyezetű szobában vetített képpel még lépéshátrányban is voltam érzetre.
-
Pro Koryak
addikt
Annyira azért jó a látásom, hogy össze tudjam hasonlítani a két képet, és hát eléggé gyenge a moziban látható.
-
Cseneles
őstag
"Meg a másik hogy az összes teremben ahol eddig jártam egytől egyig trapéz volt a vetített kép, hát no comment...."
Ezzel kapcsolatban bennem már rég felmerült egy kérdés, de sosem kérdeztem még rá.
Egyes gépházban készült fotókon megfigyelhető, hogy a projektor meg van döntve lefelé. Ennek vajon mi lehet az oka? Nem tud lens shiftet a projektor? Vagy nem akarják a lencse szélét használni (képminőség romlása miatt), ezért inkább trapéz képet vetítenek? Bár az sem jobb, mert akkor meg torzított és defókuszált lehet a kép...
Egyébként ez a döntött installáció már a filmes világban is megfigyelhető volt, ott sem nagyon értettem, hogy miként kompenzálják a trapéz torzulást:

A megdontesnek az oka, h magas erteku gain 2.0 vagy 2.8as szurke vasznat hasznalnak a nagy felulett es a gyenge feketeszint vegett. A hotspot elkerulese erdekeben a vaszon ivelt es a teteje dontve is van annak erdekeben hogy ezt a jelenseget ne a nezo szemebe hanem a plafon fele terelje. A vetito ezt a dolest koveti, ogy se trapez korrekcio sem egyeb aberacio nincs jelen.
-
Ijk
félisten
De itt most a képminőségről volt szó.
Egyébként meg jó filmekre kell menni mert arra kevesen kíváncsiak, ilyen blockbusterekre mennek tömegek meg idióta karácsonyi vígjátékokra.
Új hozzászólás Aktív témák
-
58100 - 58001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 59901 59900 - 59801 59800 - 59701 59700 - 59601 59600 - 59501 59500 - 59401 59400 - 59301 59300 - 59201 59200 - 59101 59100 - 59001 59000 - 58901 58900 - 58801 58800 - 58701 58700 - 58601 58600 - 58501 58500 - 58401 58400 - 58301 58300 - 58201 58200 - 58101 58100 - 58001 58000 - 57901 57900 - 57801 57800 - 57701 57700 - 57601 57600 - 57501 57500 - 57401 57400 - 57301 57300 - 57201 57200 - 57101 57100 - 57001 57000 - 56901 56900 - 56801 56800 - 56701 56700 - 56601 56600 - 56501 56500 - 56401 56400 - 56301 56300 - 56201 56200 - 56101 56100 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egy igazi klasszikus, furcsán felújítva – R-Type Dimensions III teszt
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fotók, videók mobillal
- bitpork: Balcsis tali 2026
- BestBuy topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- EAFC 26
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i5-1335U / 16GB DDR5 / FHD+ IPS / Helyszíni Garancia 2027-ig
- iPhone 13 128GB 100% (1év Garancia)- Új EREDETI Akkumulátor
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium Szép állapot 96% akkumulátor (312 ciklus)
- Dell Optiplex 390 MT,i3-2130,8GB RAM,128GB SSD,WIN10
- Okosóra felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

.

)
Azért merek
Janaboy
