Hirdetés

2016. augusztus 27., szombat

(#34851) bostone

bostone
(őstag)

Azt hiszem kipróbáltam mindent az itt felsorolt lehetőségek közül.
Előfordulhat, hogy fizikai okok miatt nem érem el a menüt, illetve nem látom sehol semmilyen keresővel a routert? Tehát tönkrement egy alkatrész?

"Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény! Anyámmal élek, babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény?!"

(#34852) nimfas válasza Somatom (#34596) üzenetére

nimfas
(őstag)

Szia!

Tplink 1043 V3 routerem van...

1. Most akkor melyik verziós 3372 érné meg? HiLink, vagy nem HiLink?

2. Honnan lehet tudni vásárlás előtt, hogy HiLink-es (192.168.8.1) avagy nem???

A routeren jelenleg GoldenOrb_2016-04-01 ( OpenWRT r48430 ) / LuCI 15.05 fut, sikeresen elcsesztem a NON HiLink modemet... 22-es firm-et tettem rá.

Leírás szerint a HiLink verziót "tök egyszerű" összehozni ezzel a routerrel. Ezért tettem volna fel ezt a firm-et, hát nem sikerült, nem tudom beállítani a mobil netet rajta, webui felület bejön.

[Huawei 3372, OpenWrt]

Tehát a kérdés, hogy mennyivel lenne gyorsabb egy hilink verzió.

(a non HiLink-el az volt a baj, hogy vmiért nem értem el WAN oldalról se a nas-t ftp-n, se a rajta futó transmission-t, se a Luci felületet)

(#34853) Somatom válasza nimfas (#34852) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Én ebből (remélem) kiszálltam. Ma megkapom a miniPC -met, ami majd lekezeli a modemet.

My name is User. Super User! ZOPO ZP999 XXX

(#34854) nimfas válasza Somatom (#34853) üzenetére

nimfas
(őstag)

Arról majd írhatnál, hogy sikerült-e átirányítani a Lan porton a bejövő forgalmat a modem felől.
Esetleg egy leírás is a mikéntjéről, lehet kivenném az ADSL modemet a sorból :)

Akkor HiLink verzió lenne a jobb addig is?

(#34855) Gubek-Einste válasza Ekkosh (#34848) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

1; Wifi router-t nem rakunk szekrénybe mert csak feleslegesen árnyékolja.
Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.
Szintenként 1-1 eszköz lenne a legoptimálisabb, egy komolyab router a bejövő helyre és egy másik az emeletre AP módban.

2; Switch mindenképpen kellene fog, típusra mindegy mivel nekem elég lesz a nem-menedzselt is amelyekből csak a márkát kell megfizetni.

3; Első pontban tárgyalt eset.

4; Igen, elég lesz a gigabites hálózat kialakítása otthonra.

#34850 bexinho23
Milyen típusú a router és milyen firmware van rajta?

#34851 bostone
Nem kizárt, mennyi idős az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#34856) mezis válasza bostone (#34851) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Router pontos típusa ?
A routerhez UTP kábellel csatlakoztatva az újraindított PC-t nem sikerül csatlakozni ?

mezis

(#34857) Somatom válasza nimfas (#34854) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Remélem, hogy arról majd mások fognak nekem itt írni. :) Évek óta nem használtam aktívan Windows -t, és amikor még használtam, az XP volt. Szerinted képes lennék kútfőből összehozni egy Win 10 -en? Az is feladat lesz, hogy beüzemeljem. :) Androidon és Puppylinuxon ez egyszerű. De, a Windows, az nekem magas. :)
Azt sem tudom, hogy melyik modem verzió lenne jobb. Nekem HiLink van, így ezzel fogok próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#34858) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#34855) üzenetére

bexinho23
(senior tag)

ASUS RT-N56U B1 - Padavan fw. 3.4.3.9-099 (AP módban)

Huawei (telekom kábeles net) HG8245 (DMZ-nél van megadva az ASUS IP-je) Itt lehetne beállítani FTP-t portokkal együtt, de nem ide van kötve a HDD.

(#34859) Gubek-Einste válasza bexinho23 (#34858) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Nézz be a router saját topikjába inkább ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#34860) nimfas válasza Somatom (#34857) üzenetére

nimfas
(őstag)

Leírásban mintha Linux (Ubuntu) is említve lett volna, lehet hogy azt is lehet rá tenni. :)

(#34861) Ekkosh válasza Gubek-Einste (#34855) üzenetére

Ekkosh
(tag)

Értem, köszi. Szóval valahogy így kellene összetennem a rendszert? A UPC routert amit kapok (500Mbit) átállítom modem módba, ebből a komolyabb wifi routerbe, abba az unmanaged switch (kb 16 port) abból a vezetékes aljzatokba,?
Ha úgy döntök hogy lesz fent is egy router az a switch-ből jön vagy a lenti routerből?
A router tűzfala elegendő lesz?
Ha veszek egy komolyabb routert (mondjuk ASUS RT-AC66U) akkor Te megpróbálnád az egész lakást lefedni lentről egy routerrel, és ha nem megy akkor bővíteni fent egy másikkal, vagy esélytelen.
Ha lentre megveszem a fenti típust (és az lefedni a kertet is) akkor fentre milyen olcsóbb típust javasolható?
A router - AP kombó megoldható úgy hogy egy hálózati nevet használjanak, és a készülékeim autmatikusan átálljanak a nagyobb jelerősségűre?
Köszi szépen.

(#34862) bostone válasza mezis (#34856) üzenetére

bostone
(őstag)

TL-WR741ND, több, mint 5 éves, pontosan nem tudom. Hasáb forma, nem ívelt.

A router kábellel kapcsolódik a upc által biztosított modemhez, a pc is kábellel a routerhez. A kapcsolat él, viszont nem érem el a router menüjét és resetelni sem vagyok képes a fogpiszkálós módszert többszöri, legalább 1 percen át tartó kísérlet után feladtam.

Azóta megkerestem a modem menüjét, ami hibát jelez a hálózatban, melyre öndiagnosztika után figyelmeztetett, önmagától nem képes elhárítani.

A wifi kereső program sem látja. Az összes lakásban található eszközt megjeleníti, a routert nem.
A tplink oldalán is csak egy üres mező fogad.

(Talán köze van a dologhoz, talán nem. Egy hálózatba kapcsolt eszköz bizonyos beállításában jelez, hogy mac cím inaktív, vagy érvénytelen, vagy valami hasonló. Néhány napja, pár másodperces áramkimaradás után nem tudok használni egy szolgáltatást.)

"Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény! Anyámmal élek, babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény?!"

(#34863) Somatom válasza nimfas (#34860) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Igen, lehet. Teszt is van róla. De, a HiLinkes modem eddig semmilyen, általam próbált, Linux alapú rendszeren nem volt hajlandó netet adni.

(#34864) mezis válasza bostone (#34862) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Az gyári IP cím nem mindig egyezik a leírással. A legegyszerűbb a WnetWacher programot használni.

A WR741 beállításához PC-vel csatlakozz a WR741 egyik LAN portjához, és semmi más ne legyen csatlakoztatva a WR741-eshez (csak a tápegysége :D ). Ebben az állapotban először a WR741-et kapcsold aztán amikor már magához tért a WR741, utána kapcsold (vagy indítsd újra) a PC-t

Az arra hivatott LED-ek jelzik a működést ?

(WiFi kereső: melyik ezek közül ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34865) cellpeti

cellpeti
(PH! nagyúr)

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni.

2 szintes családi ház terasszal. Teraszra szeretnénk jol fogható wifit.

A felső szinten van egy TP Link router és lent a konyhában van egy ismétlő és van egy a teraszon is, de jel még sincs. Vagyis van jel, csak épp net nincsen. Ötlet? A felső szint és a terasz közötti táv kb max.15méter de nincs net.

PSN/Origin/Steam: cellpeti

(#34866) mezis válasza cellpeti (#34865) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

A routerek beállítása ilyen ?

Ezek közül valamelyikkel meg nézzünk szét az éterben.

mezis

(#34867) Gubek-Einste válasza Ekkosh (#34861) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A UPC routert amit kapok (500Mbit) átállítom modem módba, ebből a komolyabb wifi routerbe, abba az unmanaged switch (kb 16 port) abból a vezetékes aljzatokba,?
Igen

Ha úgy döntök hogy lesz fent is egy router az a switch-ből jön vagy a lenti routerből?
Mindegy

A router tűzfala elegendő lesz?
Igen

Ha veszek egy komolyabb routert (mondjuk ASUS RT-AC66U) akkor Te megpróbálnád az egész lakást lefedni lentről egy routerrel, és ha nem megy akkor bővíteni fent egy másikkal, vagy esélytelen.
Kezdetnek eggyel próbálkozzál, ha nem lesz megfelelő az eredmény akkor még mindig lehet bővíteni a rendszert.

Ha lentre megveszem a fenti típust (és az lefedni a kertet is) akkor fentre milyen olcsóbb típust javasolható?
Igényektől függ, a fentben linkelt topikba arra kérdezzél rá.

A router - AP kombó megoldható úgy hogy egy hálózati nevet használjanak, és a készülékeim autmatikusan átálljanak a nagyobb jelerősségűre?
Lehet használni ugyan azt az SSID/pass párost több eszközön is de a wifi csatorna legyen minél távolabbi egymástól.
Automatikus átállás nem biztos, hogy lesz, ez a képesség eszköz és beállítás függő.

(#34868) cellpeti válasza mezis (#34866) üzenetére

cellpeti
(PH! nagyúr)

utánna nézek

(#34869) Ekkosh válasza Gubek-Einste (#34867) üzenetére

Ekkosh
(tag)

Köszönöm. Megyek a másik topikba válogatni.

(#34870) cellpeti válasza mezis (#34866) üzenetére

cellpeti
(PH! nagyúr)

1. TP LINK WR842ND - 192.168.0.1.
2. Konnektorba dugható jelismétlő - 192.168.10.1.

Az általad linkelt leírás alapján semmi nincs.

(#34871) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#34859) üzenetére

bexinho23
(senior tag)

Oké, bár úgy gondoltam, hogy lehet nem az ASUS oldalról kéne keresnem a megoldást. Vagy mégis. De mindenesetre hálózatépítés fogalomba tartozhat a kérdésem. Mindenesetre felteszem itt is egyértelműbben, hátha akad olyan, aki hasonló esetre talált megoldást:

1. Valaki használja AP-ként a routert?
2. Ha igen, akkor külső HDD esetében használ FTP-t?
3. Ha igen, akkor valaki használja is az FTP-t külső elérésre, nem csak belsőre?
4. Ha igen, akkor az hogy oldotta meg? :)

Nekem AP-ben van, és kívülről el tudom érni DDNS-sel az ASUS router felületét (az elé bekötött telekomos modem/routeren keresztül). Viszont nekem arra is szükségem lenne, hogy az FTP-t is elérjem ugyanígy.

(#34872) bexinho23 válasza bexinho23 (#34871) üzenetére

bexinho23
(senior tag)

Eljutottam odáig, hogy kéri a felhasználó nevet és a jelszót. Ezt megadva viszont ez az üzenet fogad:
"530 Login incorrect".

(#34873) cellpeti válasza cellpeti (#34870) üzenetére

cellpeti
(PH! nagyúr)

sikerült megoldanom aztán. Édesapám rosszul állította be :)

(#34874) Silent77 válasza Silent77 (#34847) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Senki nem tud segíteni?

Napok óta kínlódok vele, most reggelig csesztettem. :(
Nem értem, több leírást is megnéztem.
Amikor a xiaomihoz csatlakozik, akkor a konyhába már alig van jel.
Dobálta is a hálózatot, kínomban már kihúztam.
Megpróbálom pontosan leírni mit csinálok.
1043 fix 11 csatorna beállítva.
Xiaomiba bedugom a net kábelt ami jön a digi routerből, és összedugom a számítógéppel.
Előtte csinálom kell egy resetet, mert különben nem jön be az admin menü.
Belépek, átírom 192.168.0.2-re, restart.
Dhcp off.
Visszadugom a net kábelt 1043-ba, és egy lan kábellel összekötöm őket.
Xiaomi-t repeater módba teszem. Név ugyanaz.
Látszólag jó, mivel telefonon app-ban látom.
Viszont ahogy beállítom repeater módba, onnantól nem tudom elérni a 192.168.0.2-n.
Ha a telefon rácsatlakozik, és kimegyek a konyhába, szinte nulla a jel.
Nem tudom mit rontok el.
Nagyon hálás lennék ha valaki esetleg privátba tudna segíteni, mert már kikészít. :(
Lényeg, hogy kábeltől megszabaduljak a szóbába, tehát mindenképp wifi-n akarom megoldani.

Remélem nagyjából érthető, mint írtam nem vagyok képben a hálózatokban. :R

[ Szerkesztve ]

Tarantula X6 motor, eladóak.

(#34875) Somatom

Somatom
(PH! félisten)

Beváltom a fenyegetésemet, most kérnék helpet! :)
Beüzemeltem a Vorke V1 -en a Win10 -et, megy a HiLinkes E3372, él a net. Most ezt kéne valahogy kiküldenem Lanon, és ha lehet, akkor hotspot -ként, Wifin is. De, a Winhez nem nagyon értek. Szerintetek hogy kéne nekifognom?

Mellékvágány: Sikerült mikroSD -ről bebootolnom egy 64 bites Puppylinuxot, 4.6.3 -as kernellel, de ez sem akarta lekezelni a modemet. Mondjuk, Win10 alatt sem ment olyan automatikusan, mint XP -n. Bele kellett mennem a hálózati beállításokba, ott megkeresni a Huawei eszközt, ami a Win szerint CD ROM, és futtatni a CD -t. Ezután dobta a böngésző azt a bizonyos 192.168.8.1 -es ablakot. Na, itt tartok most.

(#34876) Gubek-Einste válasza Somatom (#34875) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

ÍGY kell megcsinálni a megosztást.

(#34877) Somatom válasza Gubek-Einste (#34876) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Csak nem Win10 alatt, és nem ezzel a stick -kel. A parancs lefut, nincs error, de miniport sehol sincs. A stick sem stick -ként jelenik meg a hálózati kapcsolatoknál, hanem most két Ethernet kapcsolatom van. Az utóbbi még talán nem lenne gond, mert annak is van "rendes" megosztás menüje, csak a legördülőben nincs miniport, amit kiválaszthatnék.

[ Szerkesztve ]

(#34878) Gubek-Einste válasza Somatom (#34877) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

ITT már meg van említve külön a W10 is.

(#34879) Somatom válasza Gubek-Einste (#34878) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Első beüzemelésnél én kikapcsoltam minden frissítési próbálkozást. Jelenleg még 2GB mobilnetem van, nem örülnék, ha arra ráengedne egy Win frissítést. De, ezek szerint kell egy ilyen anniversary frissítés, mert abban a menüben most nekem nincs hotspot opció.

[ Szerkesztve ]

(#34880) pendre54

pendre54
(őstag)

Üdv!
Tudom, hogy nem kifejezetten ide tartozik, de van itt a fórumon olyan topik, ahol asztali PC-be való, PCI-E-s csatlakozású hálózati kártyákról lehet érdeklődni?

(#34881) Gubek-Einste válasza pendre54 (#34880) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Milyen router mellé kellene?

Ajánlottak:
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

(#34882) Tasakkk

Tasakkk
(újonc)

Hi!

Családi házon belül a felső szinten szeretném megoldani a folyamatos internet elérhetőséget, a jobb/erősebb router, antenna... nem segített.
Ezért a powerline adapter mellett döntöttem, nem kellene hiper-szuper csak annyi lenne a lényeg, hogy sima eszközöket (telefon, tablet) is tudjunk használni.
Első körben ezt a két típust néztem ki, árban is kb. ebben gondolkozok:
[link] - TP-Link TL-PA4020PKIT
Vagy
[link]- TP-Link TL-PA411KIT
Valakinek vélemény, tapasztalat?
Esetleg más típust ajánlana?!

Köszi, köszi!

(#34883) mezis válasza Silent77 (#34874) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

A 1043-nak mi a LAN IP címe és mi a DHCP tartománya ?

mezis

(#34884) pendre54 válasza Gubek-Einste (#34881) üzenetére

pendre54
(őstag)

Köszi, de ennyire nem bonyolult a dolog. T-Home-os vezetékes net, a vezetéket még szerintem a monarchiában, Ferecjóska alatt ;] rakhatták le, egyébként egy 30/5-ös csomag. Semmi router, meg egyéb ilyen úri huncutság nincs, így az antennás megoldás se érdekel. Van egy SISCO-s modem, az abból kijövő madzag van bedugva az alaplapi LAN portba, és ennyi.
Sajna nagyon nem stabil a net, gyakran vannak rövid, 2-3 perces kimaradások, a multis játékokban komoly laggok, stb. Tudom, hogy ez alapvetően a netszolgáltatás minőségével függ össze alapvetően, de úgy vagyok vele, hogy amiről én tudok tenni, azt megteszem.
Ezért keresnék egy egy kicsit komolyabb minőségű hálózati kártyát, amit hosszabb távon is tudnék használni, majd alaplap csere esetén is. Tehát nem ilyen 2-3 ezer Ft-os zs kategóriás tescos cuccra gondolok. Amit rászánnék a projektre olyan 12-13 ezer Ft, ehhez kellenének javaslatok.

(#34885) Somatom válasza Somatom (#34879) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Na, ezért akarok átállni korlátlan mobilnetre. Másfél órája megy a Win frissítés. Most 6% -nál tart. :W

(#34886) cocka válasza Somatom (#34885) üzenetére

cocka
(őstag)

Ez is félig off, de igazán eljuthatnának már MSék arra szintre, hogy lehessen fájlokba letölteni a frissítéseket látható módon tetszőleges mappába, hogy akkor telepíthesd, amikor akarod. Akár webről is, ha valamiért a windóz MS updater baszik leszedni a fájlt vagy fájlokat és/vagy több qrva óra lenne maga a letöltés.

Egyébként nem értem, hogy az 50-100 megabites netek korában a google miért képes megoldani, hogy elfogadható sebességgel történjen a fel-letöltés, az MS miért nem? Na mindegy. 50 megabittel miért dialup szintű sebességgel kell letöltögetni?

(#34887) nimfas válasza Somatom (#34885) üzenetére

nimfas
(őstag)

Relax, reggelre meglesz a 80% ;]

[ Szerkesztve ]

(#34888) Somatom válasza cocka (#34886) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Sztem ez most nem a MS sara, hanem a gyászos itthoni netemé. Mikrohullámos fos, mert itt nincs más. Bár, valami optikai szálat most húzogatnak az utcában, de inkább nem élem bele magam, hogy abból nekem lesz valaha netem.

(#34889) cocka válasza Somatom (#34875) üzenetére

cocka
(őstag)

Egyre inkább az az érzésem, hogy nem kell nekem az a hilinkes fw upgrade az E3372-mre. :D Konklúzió: jó nekem a non hilink verzió is. A feladatát így is ellátja.

(#34890) Silent77 válasza mezis (#34883) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Gyári, 192.168.0.1
Start: 192.168.0.100
End: 192.168.0.199

[ Szerkesztve ]

Tarantula X6 motor, eladóak.

(#34891) nimfas válasza Somatom (#34888) üzenetére

nimfas
(őstag)

Egy sarokkal arrébb van rendes tv és net is... mi kimaradtunk a szórásból. Ezért szívok én is a szakadozó ADSL-el :W

(#34892) Somatom válasza cocka (#34889) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Nyílván. Tisztában vagyok azzal, hogy a mobilnetre átállás szempontjából egyáltalán nem az az optimális megoldás, hogy egy Wines PC ossza a netet az USB -jébe dugott modemről. De, már régóta akartam egy ilyen kis kütyüt, és a modemes ügytől függetlenül is nagyon örülök neki. Ha ezzel összejön a net, akkor bódottá. Ha nem, akkor nézek valami más megoldást, de a Vorke akkor is hasznos kütyü lesz.

(#34893) nimfas válasza Somatom (#34892) üzenetére

nimfas
(őstag)

Mennyibe fájt akciósan? Jelenleg 200 dodó körül mozog....

(#34894) Nova96

Nova96
(őstag)

Sziasztok erre nincs valami olcsó alternatíva : [link]

(#34895) Intruder2k5 válasza Nova96 (#34894) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

De van, két sör az ára. :)

És persze használhatsz panelantennát is, de ezek mind irányított megoldások, tehát csak adott szögben lesz erősebb a jel, máshol az eddigihez képest gyengülni fog.

[ Szerkesztve ]

(#34896) nimfas válasza Intruder2k5 (#34895) üzenetére

nimfas
(őstag)

Big Like ! :C :C :C

(#34897) Somatom válasza nimfas (#34893) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Sarcmentesen eljutott hozzám, így volt 148 Euro.

[ Szerkesztve ]

(#34898) ityam válasza ityam (#34842) üzenetére

ityam
(senior tag)

Mivel most éppen fizetésre várok így nincs anyagi forrásom egy wifi router/repeaterre kipróbáltam az elvét hogy megoldás lehet e egy ilyen repeater.
A laptopomat állítottam be egy MyPublicWifi programmal repeater üzemmódba és teljesen jól működik. az emeletet beszórja wifivel. mostmár csak az internet szoláltatót kell rendbeszedni.

Esetleg akinek repeater lehet a megoldás letesztelheti laptoppal hogy mennyire működik jól az elv. Könnyen beállítható progi.

Androidra is kerestem ilyen progit hogy esetleg a nem használt telóm állítom be így de csak a fqrouter2 alkalmazást találtam ilyenre de a legfrissebb nem indult el egy régebbi verzió meg nem támogatta a telóm SOCját :( Ha esetleg valaki tud androidra más ilyen progit ami repeater módba teszi a telót azt megköszönöm.

ASUS P5K, C2D E4300@3000MHz 2X1 Gb+2x2GB Kingmax DDR2 800, Gainward GTX 460 1GB,550W Chieftech táp.

(#34899) Somatom válasza Gubek-Einste (#34878) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Köszönöm az útbaigazítást!
Kérték tőlem priviben, hogy írjam le a módját. Reggelre lement a frissítés. Lett hotspot menüpontom. Megadtam az SSID -t, és a jelszót, és bekapcsoltam. A telóm látta a hálót, csak IP -t nem kapott. Be kellett menni a korábban írt beállításokba, és a virtuális ethernet kapcsolatnál aktiválni kellett a megosztást. A legördülőben ki kellett választani a virtuális wifit. Innentől síma ügy volt, már osztotta is az IP -t, lett egy Mifim. :) A legördülőben ott a fizikai ethernet port is, de egyszerre csak egy megosztást tudok kijelölni. Tehát, vagy Lanon továbbítja a netet, vagy Wifin. Úgy látom, hogy Wifi hotspotként 8 eszközt tud kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#34900) Somatom válasza Somatom (#34899) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Még valami!

A telóm IP -je 192.168.137.172
Telón, terminálban indítottam traceroute -ot egy külső IP -re. Azt írta, hogy 192.168.137.1 (vagyis, a wifi) -> 192.168.8.1 (vagyis, a modem virtuális ethernete), és innen ment kifelé. Kíváncsi leszek, hogy ha a valós ethernetre irányítom a megosztást és mögé akasztom a router -t, akkor hogy lesz portforward.

[ Szerkesztve ]

(#34901) Gubek-Einste válasza Somatom (#34900) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Én ilyen célra inkább valami Linux/BSD alapú rendszert használnék, jobban testre szabható lenne az egész.

(#34902) Somatom válasza Gubek-Einste (#34901) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Én is. A Tomatos routeremmel kezdtem. De, nem kezeli a HiLinkes E3372 -t. A 4.6.3 -as kernelű Puppylinux sem. Lsusb -re látja, azonosítja az eszközt, de, ennyi. A hálózati konfignál már nem érzékel csatlakoztatott modemet.

[ Szerkesztve ]

(#34903) Gubek-Einste válasza Somatom (#34902) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Valami spec router/tűzfal disztroval próbáltad már?

(#34904) Somatom válasza Gubek-Einste (#34903) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Nem. Nem is ismerek olyat, és szerintem a tudásom is nagyon kevés egy ilyen rendszer konfigolásához. Tomatot is azért használok, mert tök egyszerű volt telepíteni, és Intruder2k5 -nek :R köszönhetően remek a support. De, pl. egy optware, entware nekem már magas. Igazából azt sem tudom, hogy eszik, vagy isszák. :)

[ Szerkesztve ]

(#34905) Gubek-Einste válasza Somatom (#34904) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Akkor W7?

(#34906) Somatom válasza Gubek-Einste (#34905) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Mi az a W7? Windows 7? Azzal mennyivel lennék előrébb, mint most, a Win 10 Anniversary -val?

(#34907) Gubek-Einste válasza Somatom (#34906) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Igen Windows 7, talán az alatt könnyebb lenne a megvalósítás.

(#34908) Somatom válasza Gubek-Einste (#34907) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Nem lenne könnyebb. Itt a modem a probléma. Virtuális ethernet port jön létre. Ez a HiLink lényege, ez van integrálva a modem firmware -ébe. Ezért van a 192.168.8.1 -es IP, és ezért nem megy Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34909) Nova96 válasza Intruder2k5 (#34895) üzenetére

Nova96
(őstag)

Köszi. :R

(#34910) sepsi0

sepsi0
(senior tag)

Sziasztok!

Kérdésem lenne.
Van itthon egy működő hálózatom 6 pc és egy smart tv gigás hálózattal.
Ezt a feladatot most 2 router látja el.
Egy WDR4300 fő router ebbe jön a net és osztja a másik WDR3600 felé. Ezeken vannak a vezetékes eszközök plusz még a 4300 a wifi kiszolgáló.
Most ezek az eszközök egy emeletes vasbeton szerkezetű ház emeleti szobájában vannak.
Lent elég gyenge a wifi jel. Gondolkodtam egy repeater router beszerzésén, de arra jutottam, hogy kell a gigás háló és egy ilyen router sok erre a célra.

Amiben a segítségetek kellene.
Vennék egy ilyen switch-et kiváltani a WDR3600-at (Tenda G1005D) az emeletre.
A WDR3600 leköltözne a földszintre a tv kábelére lenne csatlakoztatva így megmaradna a belső háló.
A WDR3600-bol még kellene, hogy kapjon netet a smart tv és egy HTPC. Ez eddig nekem is tiszta sor...

Az megoldható, hogy a WDR3600 switch-ként működjön lent, ahogyan eddig is, de wifi repeater is legyen?
Szóval a WDR4300 wifi jelét ossza lent tovább a WDR3600, de még vezetékes switch-ként is menjen, megmaradjon a otthoni vezetékes hálózat is?

Bocs a hosszú írásért.
Ha igen leírnátok mit és hogyan állítsak be?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

A legfontosabb lemaradt... :B mindegyik routeren Vargalex féle OpenWrt van.

[ Szerkesztve ]

(#34911) mezis válasza sepsi0 (#34910) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

A 3600-al maradnék az UTP kábeles kapcsolatnál és egy "foldszinti AP"-t állítanék be, az emeleti WiFi-től jó távoli frekvencián.

mezis

(#34912) sepsi0 válasza mezis (#34911) üzenetére

sepsi0
(senior tag)

Akkor ezek szeint nem megoldható?
Több gond is van ezzel... Sok a gyerek tablet, amit az emeleten is használnak. A lenti wifi térereje fent elég gyér lenne, mert volt már így. Az eszközök csak akkor váltanának, ha eltünne a gyenge wifi jele, de szerintem nem mindegyik.
Társasház 8 lakás plusz van céges wifi is itt.... Nagynehezen magamévá tettem a 12-es csatornát.
1-2-3-5-6-8-10 foglalt többszörösen.
Az 5ghz-et kevés eszköz tudja...
Csak ennyi bajom van. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34913) Laci.M

Laci.M
(senior tag)

Sziasztok!

Vettem egy Asus N18U routert, ami mostmár a ház fő rotere lett, viszont a régi routereim egyik se tudom beállítani, hogy a szobámban sima vezetékes switch-ként üzemeljenek, nem látok rajtuk bridge üzemmódot.
A két itthoni router amiből választhatok: Linksys WRT160Nv2 és egy TP-Link WDR3600
A switchen egy számítógép és egy tv lógna állandóan. Mindkét routeren gyári FW van, de hajlandó vok felrakni mást. A net 30megás T-home egy HG8245 modemmel. Az Asus routeren van egy mobilwinyó, amit látnia kéne a switch utáni tv-nek is, meg a gépnek is.

Modem->Asus router->vezetékes switch-> eszközök kábelen ->ez lenne a cél

(A TP-n volt már régebben openWRT, csak eltévedtem a millió beállításban és nem tudtam úgy összehozni hogy minden jó legyen)

Melyiket ajánlanátok, és mit állítsak be? WAN-t használhatom ethernetként?

(DHCP kikapcsolása, IP cím a modem által kiadható tartományom belül legyen - ennyit csináltam)
Előre is köszönöm a segítséget! :)

Gubek-Einste
Ha ezt látod elnézést, nem is értem korábban hogy írhattam rossz csoportba... Beírtam a keresőbe, hogy router és arra kattintottam, elnézést...

LG G4, Dell Latitude E5430, Samsung UE40F6400, Chuwi Vi10

(#34914) Tin

Tin
(őstag)

sziasztok,

TP-LINK TL-SG108 switch ajánlott?

Digi ZTE 668-ra dugnám ezt, és egy Asus RT-N18U-t, utóbbit egyelőre switchként és wifihez, aztán lehet, hogy router lesz, akkor meg arra fűzném fel a TP-LINK switchet.

nem tudom, ez a TP-LINK mennyire megbízható, stabil, illetve ezekkel az eszközökkel jól működik együtt?

(#34915) Gubek-Einste: köszi! padlást amúgy bírja? (nyáron meleg télen hideg)

[ Szerkesztve ]

(#34915) Gubek-Einste válasza Laci.M (#34913) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

ÍGY kell beállítani a másodlagos eszközt.
Inkább a TP-Link-et használd.
Gyári firmware-rel a WAN-t nem tudod használni, CFW alatt már igen.

#34914 Tin
Jó lesz, nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#34916) Laci.M válasza Gubek-Einste (#34915) üzenetére

Laci.M
(senior tag)

Köszönöm szépen, úgy néz ki működik!

Annyi a baj, hogy 8-9 MB/sec felé nem akar menni a másolás. A winyó egy WD elements 1TB USB3. NTFS fájlrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#34917) nimfas válasza Laci.M (#34916) üzenetére

nimfas
(őstag)

Ha a tplinkre van dugva a winyo akkor az ntfs felejtős, ext4 kell. Tplink 1043 esetén 12-13MByte/s. Ez a max....

(#34918) Laci.M válasza nimfas (#34917) üzenetére

Laci.M
(senior tag)

Az Asus N18U-ra van dugva, a TP csak egy egyszerű vezeték nélküli switchként van használatban.

(#34919) kakadu78

kakadu78
(újonc)

sziasztok!

vettem egy asus rt-ac1200g+ routert és van egy qnap ts119 nas-om 2tb vinyóval.
a problémám a következő: a nas torrentezik csak nagyon lassan: 25kb-3mb /sec max
hálózatba másolás 38-40mb/sec az sirály az rtn14u-hoz képest.
legújabb gyári fw van rajt, ja és a kliens lista sem mutat semmit hiába látom, hogy 8-an vannak a routerre kapcsolódva, nem látom az eszközöket..
esetleg valaki , help? köszönöm

(#34920) bostone válasza mezis (#34864) üzenetére

bostone
(őstag)

Amikor csak a router és a noti csatlakozik egymáshoz a router egyik lan portjában, a wnetwatcher kidob egy ip címet, amelyen a notit jelöli meg. Rákeresek és az eredmény ugyanaz: a webhely nem érhető el.

(#34921) Gubek-Einste válasza bostone (#34920) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

CMD-ben az ipconfig parancs kimenetében a default gateway a router admin IP címe.

(#34922) rukh

rukh
(tag)

Hi!

Hogyan/milyen programmal tudnám megmérni az otthoni PC - UTP kábel - router - UTP kábel - médialejátszó rendszerem átviteli sebességét (másolás a HDD-ről a médialejátszóra)? A PC-n belül mi hat legerősebben a másolási sebességre (HDD, driverek, processzor, hálózati kártya ...)? A router és a PC-ben lévő hálózati kártya gigabites, CAT6-os kábelekkel összekötve.

Kösz,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#34923) Somatom válasza rukh (#34922) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

A processzor, de sztem a médialejátszó portja, vagy az adatírási képessége lesz a szűk keresztmetszet.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.