Hirdetés

2017. július 20., csütörtök

(#38751) Gubek-Einste válasza theuprising (#38749) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Én beüzemelnék egy wifi router-t AP módban, a HGW-n pedig kikapcsolnám azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#38752) theuprising válasza Gubek-Einste (#38751) üzenetére

theuprising
(lelkes újonc)

Próbáltam már, nem segített.

(#38753) Melorin

Melorin
(őstag)

Sziasztok! Lehet kezdeni valamit Win10 alatt a következő problémával?
Bejelentkezéskor ez az üzenet fogad: "nem sikerült minden hálózati meghajtót újra csatlakoztatni"
Piros X van a meghajtó mellett de ha rákattintok, látom a tartalmát és a piros X is eltűnik. De az a fránya üzenet mindíg felugrik amikor elindul a Win.

(#38754) legelek válasza Melorin (#38753) üzenetére

legelek
(senior tag)

Erre engem is érdekel a válasz :) (win8.1-nél is így van)

Manapság, ha tejet akarsz inni, nem veszel tehenet otthonra

(#38755) Core2duo6600 válasza theuprising (#38749) üzenetére

Core2duo6600
(PH! kedvence)

No, Én a követkeezőt teném :

A telekom dobozán 4 port van ugye ha 3 iptv ét használsz akkor ebből 3 közvetlenül megy a boxok felé, ez rendben van.
A Sagemcom on wifi kikapcs.

A 4 -kre rákötsz valami normális routert, és erre akasztod rá a kábeles cuccokat, ha ennek a routernak van wifije azt is használhatod, vagy egy AP-ét ha szükséges. Ha kell akkor egy switchet is rátehetsz, nekem így megy, és atom stabil.

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#38756) markussandor

markussandor
(tag)

Sziasztok!

A kereső szerint van páratoknak Telekom féle Netmánia 1000.

Ezzel kapcsolatosan kérdeznék:
Optikát húznak be a lakásba is?
Milyen eszköz alakítja át ethernetté?

(#38757) Gubek-Einste válasza markussandor (#38756) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Inkább a Telekom topikban érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#38758) -kdM-

-kdM-
(senior tag)

Sziasztok!

Routerrel kapcsolatban kérnék segítséget (legalábbis úgy néz ki azzal van a gond). Leginkább játékokban lag spike formájában jelentkezik a probléma. Megpróbáltam leszűkíteni a lehetséges okokat: gépről pingelve a google szerverét kb minden 10-15 csomag 500-600 ms (van amikor felugrik 2000 ms-re), közvetlenül a routerről pingelve minden jónak tűnik. Routert pingelve (asztali gépről vezetékes kapcsolattal, illetve tabletről wifin) ismét jelentkezik a 500-600 ms spike, ezért gyanakszom a routerre.

Firmware most frissítettem (3.17.0 Build). Neten keresgélve hasonló problémáknál mindig a wifi miatt van gubanc, de nálam vezetékes kapcsolatnál is előjön. Pár hónapja jelentkezett a gond (legalábbis akkor vettem észre), de nem jut eszembe semmi olyan változás ami hatással lenne erre.

Router: TP-Link TL-WR740N
1 asztali gép vezetékkel
1 Xbox One vezetékkel
1 tablet wifin
2-3 mobil wifin

Be not afraid. Be terrified. The dark days are here.

(#38759) markussandor válasza Gubek-Einste (#38757) üzenetére

markussandor
(tag)

Köszi a linket!

(#38760) Gubek-Einste válasza -kdM- (#38758) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Reset és manuális újra konfiguráció volt már?
Mennyi idős a router?

(#38761) Don77

Don77
(lelkes újonc)

Egy őskáoszra szeretnék segítséget kérni:
Nappali: telekom router- kábellel kodi box
Emelet: kábellel a lenti router összekötve egy routerrel- iptv set top box- sz.gép kábellel
A rövid lényeg hogyan láthatom a kodival a számítógépet hogy ne kelljen másolgatnom a filmeket.
Megoszttottam a mappát stb, de gondolom a két router miatt nem látom.
Pls help mert kezd tikkelni a szemem.

(#38762) -kdM- válasza Gubek-Einste (#38760) üzenetére

-kdM-
(senior tag)

Teljes áramtalanítást és factory resetet is próbáltam az update előtt, illetve maga az update is csinált egy factory resetet. Azóta csak a netet állítottam be rajta. Olyan 6 éves lehet, megérett a cserére?

(#38763) mezis válasza Don77 (#38761) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Routerek beállítása ilyen ?

mezis

(#38764) Don77 válasza mezis (#38763) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Ilyen volt... de ha így használtam, nem neveteni, bekapcsoltam az iptv-t és elment a wifi. Most mindkét router dhcp-zik. Gondolom ez lesz a baj?

(#38765) krealon válasza Don77 (#38764) üzenetére

krealon
(PH! addikt)

"bekapcsoltam az iptv-t és elment a wifi."

IGMP snooping-ot kell bekapcsolni es a problema megoldva.
Ha a kiegeszito router - aminek a tipusa egyelore ismeretlen - nem tartalmaz ilyet, akkor
- vagy uj router kell,
- vagy ha lehetoseg van alternativ firmware (CFW) hasznalatara, akkor az abban levo IGMP opcio lehet megoldas.

"Most mindkét router dhcp-zik. Gondolom ez lesz a baj?"

Ez esetben valoszinuleg 2 kulon alhaozat jott letre, igy nem csoda, ha a Windows Network nem atjarhato koztuk.

(#38766) Gubek-Einste válasza -kdM- (#38762) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Nem kizárt, hogy cserélni kellene.

(#38767) Don77 válasza krealon (#38765) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Nagyon köszi a segítséget! Dlink-dir600. Gondolom nem lesz benne, azért megnézem...

(#38768) Gubek-Einste válasza Don77 (#38767) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Abból is van több verzió, pontosan melyik?
A LAN beállításoknál kell keresni általában.

(#38769) Don77 válasza Gubek-Einste (#38768) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Ennyit találtam: hardware version: Bx firmware version 2.11
Megy egy olyat is hogy Enable Multicast Streams, gondolom ez lesz az.

(#38770) Gubek-Einste válasza Don77 (#38769) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

És engedélyezve van/volt?

(#38771) Don77 válasza Gubek-Einste (#38770) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Na ebből router csere lesz... Ha engedélyezem akkor megy kb 10 másodpercet az iptv aztán megáll a kép, csatornát váltok ujabb 10mp aztán megáll. Ez a krealon lan-lan féle beállítás, Enable multicast streams: pipa, Enable wan ping response: pipa.

(#38772) -kdM- válasza Gubek-Einste (#38766) üzenetére

-kdM-
(senior tag)

Köszi a segítséget! Akkor elkezdek nézelődni.

(#38773) LaciCRM

LaciCRM
(PH! kedvence)

SZiasztok!

Van egy asztali és egy laptop egymás mellett, mind a kettő wifire csatlakozik. Bonyolult megcsinálni hogy ide oda tudjak fájlokat másolni? win7-alatt régen megtudtam csinálni, de most bárhogy osztom meg a meghajtókat , nem sikerül.

Jelenleg az az üzenet hogy a windows nem tud kapcsolatot létesíteni

A madár az ász.

(#38774) Gubek-Einste válasza LaciCRM (#38773) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Most milyen OS-t használsz?

(#38775) LaciCRM válasza Gubek-Einste (#38774) üzenetére

LaciCRM
(PH! kedvence)

Ja win 10 bocsi, ez kimaradt.

A madár az ász.

(#38776) Gubek-Einste válasza LaciCRM (#38775) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Mennyire van egymástól a két gép? Mert ha közel akkor esetleg egy kliens módú eszközzel ki lehetne váltani a wifi kapcsolatot.

(#38777) LaciCRM válasza Gubek-Einste (#38776) üzenetére

LaciCRM
(PH! kedvence)

Egy asztalon van amikor itthon van. Mind a kettő a sajátom. Nem lehet valami egyszerű fájlmegosztással hálózaton keresztül adatot másolgatni ide oda a meghajtók megosztásával?

A madár az ász.

(#38778) Gubek-Einste válasza LaciCRM (#38777) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A Win sajátján kívül nincsen egyszerűbb.

(#38779) LaciCRM válasza Gubek-Einste (#38778) üzenetére

LaciCRM
(PH! kedvence)

Hát én ezt kérdezem, hogy azzal mi lehet nálam a gond ?

A laptopon az adott meghajtón jobb gomb / tulajdonságok / megosztással megosztottam és ez az ózenet fogad ha a másik gépről be akarnék lépni:

A madár az ász.

(#38780) vinpilu válasza LaciCRM (#38779) üzenetére

vinpilu
(senior tag)

A fiókok jelszóval védettek mindkét gépen?

Mert nekem nem ment a belső hálózat, ha mondjuk az asztali gépen nem volt beállítva jelszó.

Eladó Logitech M705 egér ---> https://goo.gl/IB08Ds

(#38781) LaciCRM válasza vinpilu (#38780) üzenetére

LaciCRM
(PH! kedvence)

Igen, ez volt a gond, az egyik másféle , nem otthoni hálózatra volt állítva :(( Most már jó minden, köszi.

A madár az ász.

(#38782) Syl

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha egy Cat5e tyúkbelet ilyennel "hosszabbítok", az megmarad gigabitesnek, vagy a sebesség visszaesik 100 megára?

Words cannot express how much i don't care

(#38783) VeryByte válasza Syl (#38782) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Megmarad. Mind a 8 eret "hosszabbítja", így megmrad.

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#38784) Syl válasza VeryByte (#38783) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

:R

Words cannot express how much i don't care

(#38785) Don77 válasza Don77 (#38771) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Na router csere megtörtént...amit vissza is vittem a mediaba... :D
Tudtok olyan max 10.000forintos routert ami támogatja ezt a hülye igmp snoopingot? Mert azt dlinket is amit tegnap vettem, gyorsan rákerestem, találtam képeket hogy van a menűben ilyen, hazavittem és persze hogy semmi..

(#38786) Core2duo6600 válasza Don77 (#38785) üzenetére

Core2duo6600
(PH! kedvence)

Az ip TV nem igen fog menni routeren keresztül, a T kom dobozával közvetlen köst össze.

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#38787) Intruder2k5 válasza Core2duo6600 (#38786) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ez így nem igaz, csak IGMP támogatás kell hozzá.

Nework -> LAN
LAN -> IPTV

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#38788) Janusz001 válasza Core2duo6600 (#38786) üzenetére

Janusz001
(fanatikus tag)

Nekem tp link wr1043wd v3 -al vígan ment.

(#38789) Intruder2k5 válasza Janusz001 (#38788) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Mert többek közt abban is van IGMP támogatás, pont annak az emulátorát linkeltem fentebb.

(#38790) Don77 válasza Intruder2k5 (#38789) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Na akkor router már van ami támogatja, most már csak olyat kellene találni ami max 10es körül van :D

(#38791) Core2duo6600 válasza Intruder2k5 (#38789) üzenetére

Core2duo6600
(PH! kedvence)

Ezt jó tudni, ha elöbb tudtam volna , nem szivatom magam a kábelezéssel, úgy 1,5 éve :(

(#38792) krealon válasza Don77 (#38785) üzenetére

krealon
(PH! addikt)

"Tudtok olyan max 10.000forintos routert ami támogatja ezt a hülye igmp snoopingot?"

Nekem az ASUS RT-N12 D1 hozta a megvaltast (access point mod) egy Telecom IPTV-vel terhelt halozaton.
Lehet, hogy a szinten AsusWRT-t hasznalo RT-N12Plus is jo a feladatra, de gyakorlatban meg nem teszteltem.

Ennel olcsobban Tp-link TL-WR840N-el lehetne megoldani, de ott valoszinuleg szukseg lenne OpenWRT alapu firmware-re valtani.

(#38793) Don77 válasza krealon (#38792) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Ohhh hogy az a... Szerintetek melyik két routert nézegettem, az asust amit irtál meg egy dlinket...persze hogy nem az asust hoztam el. Na ma visszaviszem a dlinket aztán becserélem.

(#38794) Intruder2k5 válasza krealon (#38792) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Az emulátor szerint az újabb hardver verziók támogatják TP-LINK gyári fw-vel is. Pl. 841ND v10.

(#38795) sharpner

sharpner
(újonc)

Üdv!
Segítségre lenne szükségem. Telekom hálózatán szeretném használnia a TP-LINK TD-W8961NB v4.0 típusú annex B-s modem/routert. Viszont nem tudom miket kell beállítanom, hogy működjön. Egyedül a felhasználónevem és jelszavam van meg, melyekkel csatlakozni tudnék...

(#38796) krealon válasza sharpner (#38795) üzenetére

krealon
(PH! addikt)

(#38797) Don77 válasza krealon (#38792) üzenetére

Don77
(lelkes újonc)

Nagyon nagyon köszönöm a segítséget!!! Az asus bevállt!
3 kívánságom pipa! Megosztott mappát látom kodival, iptv megy, net van! Mégegyszer köszönöm!

(#38798) Ervin7

Ervin7
(újonc)

Sziasztok! Adott egy router, egy PC és egy Macbook (na meg persze pár telefon). A probléma itt azzal van, hogy a PC eddig wifivel volt ellátva, azonban mostanában egyre gyakrabban okozott problémát, hogy a wifi gyenge jelt szolgáltatott, mivel nagyon el volt terhelve egyéb eszközökkel, ezért pl. online játékokban a pingem az egekben volt. Ma vettem egy kábelt, amivel összekötöttem a routert a PC-vel, gondoltam így már nem fogja befolyásolni a wifiről bejelentkező eszköz, ám ugyanúgy nagy a ping, sőt, sokkal jobban érzékelhető. Hogyan lehetne orvosolni a problémát?

(#38799) lac14548

lac14548
(fanatikus tag)

Fájlok mozgatását/másolását/stb. szeretném megoldani a következők között:

1. - Android TV Box
kábellel csatlakozik a routerhez,
Android 6.0 fut rajta KODI-val
Rá van kötve egy külső HDD

2. - Laptop Win10-el
wifin csatlakozik a routerhez
ESET Internet Security van rajta

3. - Androidos telefonok (2-3 db)

A router TP-Link TL-WR1042ND.

Mindenki lásson mindenkit minden jogosultsággal...

Részletesen le tudja írni nekem valaki a beállításokat?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro...

(#38800) Gubek-Einste válasza Ervin7 (#38798) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Milyen router van használatban?

(#38801) Kolty

Kolty
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Nagy problémámmal fordulnék hozzátok.
Miért nem tudom megosztani a netemet? új telefon samsung galaxy Y5 2016. Egy max oldal betöltése után kiteszi a felkiáltójelet a full térerőre.
Próbáltam kóddal, kód nélkül, Telefonon csak wpa2psk állítható be.
Hiába irodai, otthoni hálózat megszakad. Lehet 2g.n 3g.n autómatikuson.

Esetleg lehet bent valami korlátozás?

Eddig 4éves telefon gond nélkül osztotta azt az adatkártyát ugyanerre a laptopra.

(#38802) sharpner

sharpner
(újonc)

Üdv!
Újabb segítségre lenne szükségem. Adott egy Tenda 4G630 router melyet egy Huawei E3276s-150 modemmel szeretnék használni. Viszont a routerben a modem csak 3G-re kapcsolódik. Számítógépben 4G-re is fel tudom kényszeríteni. A routerben csak 3G/4G beállítás van, így gondolom a modemben kellene valamit állítanom. De hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#38803) V.Stryker

V.Stryker
(PH! kedvence)

Sziasztok,

Van lehetőség otthon több pár powerline adaptert használni? Megbízhatóan működnek ha több van?

Mac vagyok elégedve. :D

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.