Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
30100 - 30001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 29901 29900 - 29801 29800 - 29701 29700 - 29601 29600 - 29501 29500 - 29401 29400 - 29301 29300 - 29201 29200 - 29101 29100 - 29001 29000 - 28901 28900 - 28801 28800 - 28701 28700 - 28601 28600 - 28501 28500 - 28401 28400 - 28301 28300 - 28201 28200 - 28101 28100 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
#54715584
törölt tag
Akkora TV-t nem kapni 400k-ért sem.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A méret moziszerű élménye fenomenális szvsz és ebben jobb mint bármilyen hasonló árú TV. Egy "LED" tévének csak a háttérvilágítása led (a korábbi fénycsöves megoldások után terjedt el ez a hangzatos kifejezés, de nem OLED!) szóval a panel az továbbra is valamilyen tachnológiájú TFT, tehát a képminőség elég változatos lehet.
Valóban elírtam, 55-60"-ra gondoltam. Nem tudom miért szaladt meg a kezem.

Szerencsére nem keverem a LED és OLED technológiákat.

-
.DLL
veterán
Igen, azt sejtettem, hogy nem szabad összehasonlítani a kettőt, de próbálom behelyezni magam a támpontok közé. A vége úgyis az lesz, hogy megnézem élőben milyenek a projektorok.
BenqW1070 jobb, mint egy LED tévé? Mert ez így jól hangzik. Mert akkor máris megemelem a keretet 400-ra.
Ez akkor is igaz lenne, 60-65" méretű 4K LED lenne az ellenfél? Nem kötözködöm, csak próbálok infóhoz jutni.(#30091) Márton Ez pont ellent mondott devilnek, itt viszont érdekes dolgot vetettél fel. Szemüvegem van, amiről tudom, hogy túl nagy lett a dioptria (így közelebbiek a dolgok), viszont valószínűleg lesz másik szemüvegem is + lencse (távolabb lesznek a dolgok) és néha anélkül is nézek majd filmeket. Szóval lehet majd ez is befolyásol.
(#30093) menpee Úgy tűnik nálad is +1 a méretre. Köszi az infót.

Köszönöm az infókat és a privátokat is.

(#30097) Atomgeszi Ez a lense shift nem egyenlő azzal, mint amikor felteszem a projektort a plafonra fejjel lefelé és próbálom a trapéz oldalakat kiegyenlíteni, ugye? Ez csak ugyanolyan arányban mozgatja a képet mind a 4 irányba?
Akkora TV-t nem kapni 400k-ért sem.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A méret moziszerű élménye fenomenális szvsz és ebben jobb mint bármilyen hasonló árú TV. Egy "LED" tévének csak a háttérvilágítása led (a korábbi fénycsöves megoldások után terjedt el ez a hangzatos kifejezés, de nem OLED!) szóval a panel az továbbra is valamilyen tachnológiájú TFT, tehát a képminőség elég változatos lehet.
-
#54715584
törölt tag
"A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen"
Ezt el sem olvastam inkább.
Mindenki csak nagyobb vásznat szeretne, mint amilyen most van neki, közöttük én is. Ha elfér kényelmesen mondjuk egy 110"-es vászon, akkor ne merészelj mondjuk 90"-es méretet berakni. 
A plazmát és a vetítőt összehasonlítani nem érdemes, nem egy liga. Azért vannak jó belépő gépek, mint a BenqW1070-es, az azért kárpótolni fog egy LED tvhez képest, a méret is. Fix vásznak pedig nagyon emberi áron vannak. Szepi fórumtárs segít abban.
Ebben az árszegmensben max. még Epsont tudsz nézni és akkor vége is.
Igen, azt sejtettem, hogy nem szabad összehasonlítani a kettőt, de próbálom behelyezni magam a támpontok közé. A vége úgyis az lesz, hogy megnézem élőben milyenek a projektorok.
BenqW1070 jobb, mint egy LED tévé? Mert ez így jól hangzik. Mert akkor máris megemelem a keretet 400-ra.
Ez akkor is igaz lenne, 60-65" méretű 4K LED lenne az ellenfél? Nem kötözködöm, csak próbálok infóhoz jutni.(#30091) Márton Ez pont ellent mondott devilnek, itt viszont érdekes dolgot vetettél fel. Szemüvegem van, amiről tudom, hogy túl nagy lett a dioptria (így közelebbiek a dolgok), viszont valószínűleg lesz másik szemüvegem is + lencse (távolabb lesznek a dolgok) és néha anélkül is nézek majd filmeket. Szóval lehet majd ez is befolyásol.
(#30093) menpee Úgy tűnik nálad is +1 a méretre. Köszi az infót.

Köszönöm az infókat és a privátokat is.

(#30097) Atomgeszi Ez a lense shift nem egyenlő azzal, mint amikor felteszem a projektort a plafonra fejjel lefelé és próbálom a trapéz oldalakat kiegyenlíteni, ugye? Ez csak ugyanolyan arányban mozgatja a képet mind a 4 irányba?
-
Atomgeszi
nagyúr
Köszi válaszodat ezek mind megvannak de a fő kérdés, hogy szükség van-e a 40 cm kifutóra vagy esetleg elég lenne 20 cm? Mert a képen csak a vetített méret szerepel. A szekrény elé lenne leengedve és nem tudom, hogy a szekrényre építsek fenyőfából egy magasítót és ebbe rejtsem el a házat vagy a szekrény felé egy tartó konzolt szereljek. A szekrény 180 cm magas, felette a plafonnál egy klíma.Hát ha a 0.88 m-ből még leveszem a 40 cm kifutót és a tokot.
Már bezavar a klímának.
FUNSCREEN FALI VÁSZON ROLLO 154X203 CM SOFTLIFT 16:9 - ez a vászon.
Rollo 154x203 cm vetítővászon, 7,5kg, felső kifutó 40cm, látható méret: 111x197 cm Soft Retraction mechanikával, Kivitel - Rolós, Szélesség (cm) - 203, Magasság (cm) - 154, Képarány - 16:9,[link] Lap alján a műszaki adatlap. 6,8cm a tokozat. Magyarán a projektorodban nincs Lens Shift, ha jól látom, tehát pontosan kell belőni, és a fal ahova rakni(esetleg a faltól távolabb egy szekrény tetejére?) akarod ott pont van egy klíma?
Magyarán, ha jól értem, teljesen kiengedett kifutóval számolva a plafontól számolva 41,2 cm-rel kell lejjebb rakd a vászont.
-
Beni2360
félisten
Köszi válaszodat ezek mind megvannak de a fő kérdés, hogy szükség van-e a 40 cm kifutóra vagy esetleg elég lenne 20 cm? Mert a képen csak a vetített méret szerepel. A szekrény elé lenne leengedve és nem tudom, hogy a szekrényre építsek fenyőfából egy magasítót és ebbe rejtsem el a házat vagy a szekrény felé egy tartó konzolt szereljek. A szekrény 180 cm magas, felette a plafonnál egy klíma.Hát ha a 0.88 m-ből még leveszem a 40 cm kifutót és a tokot.
Már bezavar a klímának.
FUNSCREEN FALI VÁSZON ROLLO 154X203 CM SOFTLIFT 16:9 - ez a vászon.
Rollo 154x203 cm vetítővászon, 7,5kg, felső kifutó 40cm, látható méret: 111x197 cm Soft Retraction mechanikával, Kivitel - Rolós, Szélesség (cm) - 203, Magasság (cm) - 154, Képarány - 16:9, -
Atomgeszi
nagyúr
Pontosítva erről lenne szó de itt nincs felső kifutó jelezve. Nem tudom milyen magasra szereljem a tokot.A 40cm-es kifutó a tok aljától értendő. Nem kaptál méret leírást a vászonhoz? Nálam minden egyes peceknek megadták a méretét, gyerekjáték volt számolni.
-
Beni2360
félisten
-
menpee
aktív tag
Például az egyik gond, hogy úgy tűnik ekkora keretből nem lehet olyan minőséget kihozni, amilyet szeretnék. Bár nem tudom még pontosan milyen is az a minőség, mert előtte meg kell néznem.

A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen.
És hogy ez mennyiben lenne jobb / másabb minőség, mint mondjuk egy LED tévé ugyanebben az árban, főleg, hogy plazmáról jövök.
Persze látnom kellene néhány vetítőt és a képét, de próbálok minden infót beszerezni, hogy tudjak kicsit célirányosabban mozogni ha mégis úgy döntök, hogy projektor lesz.

Jaja, vászon ökölszabály: faltól falig

A következő véleményem előtt mentségemre legyen mondva, hogy nem láttam még sok projektort, így az öszehasonlítási alapom véges, viszont a PF1500G-nek nem érződik kevésnek az 1400 lumen. Full pincében (fekete falak, nincs ablak) még a gyengécske 200-as P1M zseblámpám is számomra élvezhető képet tud nyújtani. Valószínűleg a topiclakók elsírnák magukat rajta, de még így sem mennék vissza fHD 32"-ra, ahonnan jöttem. Az LG-s tapasztalataim pedig a szomszéd szobából jönnek, szerencsére lakótársam bevállalta a vételt, én pedig már magabiztosan fogom ugyanezt meglépni.
Ha egyszer megjön az RX480 végre... -
Beni2360
félisten
Egy asztalról vetített filmnél kell a felső 40 cm-s kifutó egy 90" vászonnál? A mennyezet az kb 70 cm-re van a vetített film felső részénél.
-
Márton
nagyúr
Például az egyik gond, hogy úgy tűnik ekkora keretből nem lehet olyan minőséget kihozni, amilyet szeretnék. Bár nem tudom még pontosan milyen is az a minőség, mert előtte meg kell néznem.

A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen.
És hogy ez mennyiben lenne jobb / másabb minőség, mint mondjuk egy LED tévé ugyanebben az árban, főleg, hogy plazmáról jövök.
Persze látnom kellene néhány vetítőt és a képét, de próbálok minden infót beszerezni, hogy tudjak kicsit célirányosabban mozogni ha mégis úgy döntök, hogy projektor lesz.

"Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3 m távolságról nézném"
"Mindenki csak nagyobb vásznat szeretne"
Kivittem szüleimhez egyik projim a foci EB miatt.
Ikeas "vászon"-ra vetítünk 1.9 vagy 2m széles.
Mondom nem rossz, nem rossz, de nekem kicsinek tűnik mivel itthon min. 2.5m-hez vagyok szokva.
Pár nap után látom apám eltekerte a zoomot, szinte a legkisebb állásba, merthogy a nagy kép zavaró. Sokkal kellemesebb így neki.
Mondjuk ez lehet csak a 23 ember futkározása esetére igaz
-
devil-k
nagyúr
Például az egyik gond, hogy úgy tűnik ekkora keretből nem lehet olyan minőséget kihozni, amilyet szeretnék. Bár nem tudom még pontosan milyen is az a minőség, mert előtte meg kell néznem.

A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen.
És hogy ez mennyiben lenne jobb / másabb minőség, mint mondjuk egy LED tévé ugyanebben az árban, főleg, hogy plazmáról jövök.
Persze látnom kellene néhány vetítőt és a képét, de próbálok minden infót beszerezni, hogy tudjak kicsit célirányosabban mozogni ha mégis úgy döntök, hogy projektor lesz.

"A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen"
Ezt el sem olvastam inkább.
Mindenki csak nagyobb vásznat szeretne, mint amilyen most van neki, közöttük én is. Ha elfér kényelmesen mondjuk egy 110"-es vászon, akkor ne merészelj mondjuk 90"-es méretet berakni. 
A plazmát és a vetítőt összehasonlítani nem érdemes, nem egy liga. Azért vannak jó belépő gépek, mint a BenqW1070-es, az azért kárpótolni fog egy LED tvhez képest, a méret is. Fix vásznak pedig nagyon emberi áron vannak. Szepi fórumtárs segít abban.
Ebben az árszegmensben max. még Epsont tudsz nézni és akkor vége is.
-
#54715584
törölt tag
Például az egyik gond, hogy úgy tűnik ekkora keretből nem lehet olyan minőséget kihozni, amilyet szeretnék. Bár nem tudom még pontosan milyen is az a minőség, mert előtte meg kell néznem.

A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen.
És hogy ez mennyiben lenne jobb / másabb minőség, mint mondjuk egy LED tévé ugyanebben az árban, főleg, hogy plazmáról jövök.
Persze látnom kellene néhány vetítőt és a képét, de próbálok minden infót beszerezni, hogy tudjak kicsit célirányosabban mozogni ha mégis úgy döntök, hogy projektor lesz.

-
devil-k
nagyúr
Hujuj, akkor megint ott fogok toporogni, hogy tévé vagy projektor?

Fix vászon egyáltalán nem gond. Csak ne állványos legyen.
A szoba most valóban sötétebb, de a sötétítés sem gond. Mivel déli fekvésű a lakás, a tévénél is gond a 10-15 óra közötti időszak ebből a szempontból.
10 évig néztem plazmát, nem tudom mire számítsak a projektornál.1400-as fényerő nem kicsi? Ahogy nézegettem, a DLP projektorok vannak többégben. LED-et érdemesebb venni? Arányaiban mennyivel drágább/jobb?
(#30084) cinemazealot Fix vászon lenne, így nem hiszem, hogy ez problémát okozna. A falakon néhány polc van csak, így lényegében nincs rajta semmi. Vagyis most még a tévé.

(#30085) péjé A tévével is ez a gondom, hogy annál is mindig lesz jobb. Amit most kinéztem tévében és megérné, az 400 körüli vagy afelett van. De ott is 300 alól indultunk picivel, de pár ezerért már a másik jobb/többet tud, az annál pár ezerrel drágább megint többet tud és jobb és így tovább. Viszont nem tudom, hogy ha 300 helyett 400-at költenék vetítőre és vászonra mennyivel lennék előbb?
De biztosan futok majd pár kört és megnézek néhány vetítőt. Aztán valószínűleg a képminőség/ár aránynál lehet el is fog dőlni a kérdés."Hujuj, akkor megint ott fogok toporogni, hogy tévé vagy projektor?

Fix vászon egyáltalán nem gond."Akkor mi a gond?

Mindenre megvan a válasz. Egyértelmű a vetítő és a fix vászon is hozzá így. -
#54715584
törölt tag
Csak próbálom előre lendíteni a projektet, hátha nem kell teljesen feladnod, eszerint:
"Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva."
tehát pl. fix keretes vászon nem gond?
"A falak tejes kávé és csokibarna színűek. [...] Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület."
Ez szerintem egészen jó alap, jobb, mintha világos falak lennének, moziszobák falai is mind sötétek, tehát továbbra sem reménytelen a helyzet.
A gyakori használat miatt LED fényforrású projektorból fentebb ajánlották az LG PF 1500G-t ez 300e alatt van, a teljes projekt keretösszegét nem kéne sokkal megemelni. Kérdés mennyire szoktál hozzá a plazma TV képéhez.
Hujuj, akkor megint ott fogok toporogni, hogy tévé vagy projektor?

Fix vászon egyáltalán nem gond. Csak ne állványos legyen.
A szoba most valóban sötétebb, de a sötétítés sem gond. Mivel déli fekvésű a lakás, a tévénél is gond a 10-15 óra közötti időszak ebből a szempontból.
10 évig néztem plazmát, nem tudom mire számítsak a projektornál.1400-as fényerő nem kicsi? Ahogy nézegettem, a DLP projektorok vannak többégben. LED-et érdemesebb venni? Arányaiban mennyivel drágább/jobb?
(#30084) cinemazealot Fix vászon lenne, így nem hiszem, hogy ez problémát okozna. A falakon néhány polc van csak, így lényegében nincs rajta semmi. Vagyis most még a tévé.

(#30085) péjé A tévével is ez a gondom, hogy annál is mindig lesz jobb. Amit most kinéztem tévében és megérné, az 400 körüli vagy afelett van. De ott is 300 alól indultunk picivel, de pár ezerért már a másik jobb/többet tud, az annál pár ezerrel drágább megint többet tud és jobb és így tovább. Viszont nem tudom, hogy ha 300 helyett 400-at költenék vetítőre és vászonra mennyivel lennék előbb?
De biztosan futok majd pár kört és megnézek néhány vetítőt. Aztán valószínűleg a képminőség/ár aránynál lehet el is fog dőlni a kérdés. -
Atomgeszi
nagyúr
szia,
sztem szedd össze itt az infót hogy milyen kaliberű gép/vászon lenne jó neked és irány a használt piac, nagyon jókat ki lehet fogni. Ebay, stb olcsó forrása a lámpának (kb. bolti fele), nem ritkán 3-4-5000 órát is mennek, van amelyik többet...ez napi pár óra használattal is több mint 3 év. Egy közepes fullhd gépet 130-180k ft között ki lehet fogni, szintén nem profi vásznat is találsz normális áron, kutakodni kell meg kivárni. Én fél éve keresgélek, a hétvégén vettem egy optoma hd25e projektort 130k-ért 200 órával, totál újszerű állapotban, még gari van a lámpán.
300k ft-ba nem új cuccal beférsz némi kompromisszummal, esetleg érdemes megnézni hogy a dlp szivárványt látod vagy sem...
Jegyezd meg: a te gépednél mindig lesz jobb és valszeg egyikünk sem tudja megvenni azt amelyiket szeretné...
300k-ba még újan is belefér, ha BenQ W1070-et vesz, plusz hozzá egy kurblis vásznat, esetleg vászonanyagot és ő csinálja meg a fix vásznat.
-
péjé
őstag
Sziasztok,
Jó ideje gondolkozom már új tévé vásárlásán, aztán eszembe jutott, hogy lehet egy projektorral jobban járnék. Teljesen kezdő vagyok a témában (illetve 10 éve volt egy projektorunk, de akkor kitartott 2 évig a csoda, hogy „hatalmas” vászonra tudtunk vetíteni, igazából a minőségre már nem is emlékszem, csak hogy 1024*768 volt a felbontás).
Elolvastam az összefoglalót, visszaolvastam cca. 150 hsz-t is, de sok volt az infó a kapcsolódó oldalakon, és lett sok kérdésem is. Kicsit sok infót fogok rátok zúdítani, ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Lehet lesznek hülye kérdéseim, nem célom a bosszantás, de lehet értetlenkedni fogok majd másoknak egyértelműnek tűnő dolgokon.A keret egyelőre 300e Ft lenne rá (projektor + vászon, ne nevessetek nagyon hangosan
), nem azonnal kell, a pénzre is kell még pár hónap, hogy összegyűljön. Ahogy nézegettem az eszközöket úgy tűnik, hogy a vászon már elérhető 30-50e Ft-ból, a projektor meg 200-250e Ft-tól. De ezt majd megcáfoljátok, vagy nem.1, FHD megjelenítésre kellene. Főleg filmeket és sorozatokat néznék rajta, kevés tévé, az is inkább természetcsatornák vagy ismeretterjesztő műsorok lennének. Vetített képnél mennyire probléma a gyors mozgás illetve mekkora képfrissítéssel dolgoznak a projektorok? Mennyiben hasonlíthatom a mozikhoz? Tudom, ott profi gépek vannak, de a technika elvileg hasonló elven működik? Napi átlag 2-3 óra működést jelentene. Hétköznap mondjuk 2 órát, de hétvégén menne akár 6-8 órát is. Ez jelenthet problémát?
2, Félve mondom, hogy egy 10 éves 42” plazmát váltana. Biztosan elmegyek majd megnézni projektorokat, mert nem tudom mire számítsak jelenleg, de nem hiszem, hogy problémám lenne a váltással. Viszont nem tudom, hogy kontraszt és fényerő értékekben mi a jó? A minél magasabb szám? Mire kell itt figyelni, hogy szép legyen a kép és ne süssék ki a világos részek a szemem?
3, A lakás újépítésű, másfél szobás. A szoba 3,5m széles. A nézési távolság kb. 3m lenne. Itt el is akadtam a vászon méretével kapcsolatban. A kalkulátor szerint a 3m nézési távolsághoz 195 centi széles vásznat ajánl (a THX minősítés), ennél nem is nagyon szeretnék többet (max 220), baj lenne az elhelyezéssel. Ha jól sejtem, matt fehér kell, de olvastam már olyat is, hogy kicsit szürkés/ezüstös vászon a jó.
4, A vászon méretek összezavarnak, 16:9-es arányban ezeket a méreteket találtam: 200*113/135/142/152. Miért van ennyi variáns? Melyik a megfelelő a vetített FHD képnek? Ez nem tudom colban/inchben mit jelent? Valószínűleg 2x nagyobb lenne így is, mint a jelenlegi képfelületem a tévén. Az én arányosító számolásom szerint a 200*113 a megfelelő és ez kb. 90"? Ez hatalmas kép, ekkora méretben is éles az FHD tartalom? A media player képes auto jel kiadására, vannak 720p tartalmaim is. Mennyiben változik a minőség ebben a méretben?
5, A falakon csak polcok vannak, lehet az egyik még jó is lesz a vászon megtartására. Mivel úgyis fúrni kell valószínűleg, nem probléma néhány plusz lyuk. Gondolom projektornak kellene egy konzol a plafonra és a vászon is inkább a falra legyen rögzítve? A falak tejes kávé és csokibarna színűek. A lakás déli fekvésű, elvileg világos, gyakorlatilag ezekkel a sötétebb falakkal már nem annyira. Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület. Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva.
6, Az erősítő, media player, set top box a vászon felőli oldalon van/lenne. Ez azt jelentené, hogy legjobb esetben is 6m HDMI kábel kell. Ez okozhat problémát? 3,5m széles a szoba és 2,5m a belmagasság, ezt kell valahogy kábellel áthidalni.
7, Eléggé porosodik a lakás egy építkezés miatt még csukott ablakoknál is (bár már csak pár hónapig) és a felső szomszéd sem kímél. Hogyan tudnám megelőzni a rossz működést? Elég rendszeresen leporolnom/takarítanom?
Válaszokat előre is köszi, remélem nem okozok majd sok fejtörést és bosszúságot.

szia,
sztem szedd össze itt az infót hogy milyen kaliberű gép/vászon lenne jó neked és irány a használt piac, nagyon jókat ki lehet fogni. Ebay, stb olcsó forrása a lámpának (kb. bolti fele), nem ritkán 3-4-5000 órát is mennek, van amelyik többet...ez napi pár óra használattal is több mint 3 év. Egy közepes fullhd gépet 130-180k ft között ki lehet fogni, szintén nem profi vásznat is találsz normális áron, kutakodni kell meg kivárni. Én fél éve keresgélek, a hétvégén vettem egy optoma hd25e projektort 130k-ért 200 órával, totál újszerű állapotban, még gari van a lámpán.
300k ft-ba nem új cuccal beférsz némi kompromisszummal, esetleg érdemes megnézni hogy a dlp szivárványt látod vagy sem...
Jegyezd meg: a te gépednél mindig lesz jobb és valszeg egyikünk sem tudja megvenni azt amelyiket szeretné...
-
cinemazealot
addikt
Nem azt a részt, hanem, hogy egy fix vásznat kell néznie éjjel nappal .
Ebben az esetben motorosra kell váltsak majd.
s7evcsenko, monstre!
Fix keretes vásznat is meg lehet csinálni úgy, hogy az ne legyen állandóan szem előtt. Még ősszel készítettem egy ilyet, ami plafonra felhajtható. Sajnos máig nem volt időm befejezni, ezért még nem túl szép (sem leengedve, sem felhajtva), de legalább nincs útban. Úgy tervezem, hogy motoros leeresztést fog kapni, és végleges formájában valahogy így nézne majd ki, csak spot-ok nélkül:
Jelenleg ez most nálam egy Hérával festett gipszkarton, ami se nem túl jó, se nem túl szép, de olcsó és legalább most már tudom, hogy az 1.0-ás verziónál tovább kell lépni. Tervezem is, hogy lecserélem valami igazi mozivászonra, de annál gondolni kell arra, hogy legyen mögötte valamilyen légáteresztő hátlap, ami megtámasztja felhajtott állapotban. E nélkül félő, hogy a keret mentén szép kis gyűrődések alakulnak ki a vászon anyagon. Ráadásul, ha egy picit is párás a levegő, nem árt ha a hátlap és a vászon között tud mozogni a levegő, ellenkező esetben bepenészedhet, oszt jóccakát.
-
.DLL
veterán
Sziasztok,
Jó ideje gondolkozom már új tévé vásárlásán, aztán eszembe jutott, hogy lehet egy projektorral jobban járnék. Teljesen kezdő vagyok a témában (illetve 10 éve volt egy projektorunk, de akkor kitartott 2 évig a csoda, hogy „hatalmas” vászonra tudtunk vetíteni, igazából a minőségre már nem is emlékszem, csak hogy 1024*768 volt a felbontás).
Elolvastam az összefoglalót, visszaolvastam cca. 150 hsz-t is, de sok volt az infó a kapcsolódó oldalakon, és lett sok kérdésem is. Kicsit sok infót fogok rátok zúdítani, ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Lehet lesznek hülye kérdéseim, nem célom a bosszantás, de lehet értetlenkedni fogok majd másoknak egyértelműnek tűnő dolgokon.A keret egyelőre 300e Ft lenne rá (projektor + vászon, ne nevessetek nagyon hangosan
), nem azonnal kell, a pénzre is kell még pár hónap, hogy összegyűljön. Ahogy nézegettem az eszközöket úgy tűnik, hogy a vászon már elérhető 30-50e Ft-ból, a projektor meg 200-250e Ft-tól. De ezt majd megcáfoljátok, vagy nem.1, FHD megjelenítésre kellene. Főleg filmeket és sorozatokat néznék rajta, kevés tévé, az is inkább természetcsatornák vagy ismeretterjesztő műsorok lennének. Vetített képnél mennyire probléma a gyors mozgás illetve mekkora képfrissítéssel dolgoznak a projektorok? Mennyiben hasonlíthatom a mozikhoz? Tudom, ott profi gépek vannak, de a technika elvileg hasonló elven működik? Napi átlag 2-3 óra működést jelentene. Hétköznap mondjuk 2 órát, de hétvégén menne akár 6-8 órát is. Ez jelenthet problémát?
2, Félve mondom, hogy egy 10 éves 42” plazmát váltana. Biztosan elmegyek majd megnézni projektorokat, mert nem tudom mire számítsak jelenleg, de nem hiszem, hogy problémám lenne a váltással. Viszont nem tudom, hogy kontraszt és fényerő értékekben mi a jó? A minél magasabb szám? Mire kell itt figyelni, hogy szép legyen a kép és ne süssék ki a világos részek a szemem?
3, A lakás újépítésű, másfél szobás. A szoba 3,5m széles. A nézési távolság kb. 3m lenne. Itt el is akadtam a vászon méretével kapcsolatban. A kalkulátor szerint a 3m nézési távolsághoz 195 centi széles vásznat ajánl (a THX minősítés), ennél nem is nagyon szeretnék többet (max 220), baj lenne az elhelyezéssel. Ha jól sejtem, matt fehér kell, de olvastam már olyat is, hogy kicsit szürkés/ezüstös vászon a jó.
4, A vászon méretek összezavarnak, 16:9-es arányban ezeket a méreteket találtam: 200*113/135/142/152. Miért van ennyi variáns? Melyik a megfelelő a vetített FHD képnek? Ez nem tudom colban/inchben mit jelent? Valószínűleg 2x nagyobb lenne így is, mint a jelenlegi képfelületem a tévén. Az én arányosító számolásom szerint a 200*113 a megfelelő és ez kb. 90"? Ez hatalmas kép, ekkora méretben is éles az FHD tartalom? A media player képes auto jel kiadására, vannak 720p tartalmaim is. Mennyiben változik a minőség ebben a méretben?
5, A falakon csak polcok vannak, lehet az egyik még jó is lesz a vászon megtartására. Mivel úgyis fúrni kell valószínűleg, nem probléma néhány plusz lyuk. Gondolom projektornak kellene egy konzol a plafonra és a vászon is inkább a falra legyen rögzítve? A falak tejes kávé és csokibarna színűek. A lakás déli fekvésű, elvileg világos, gyakorlatilag ezekkel a sötétebb falakkal már nem annyira. Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület. Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva.
6, Az erősítő, media player, set top box a vászon felőli oldalon van/lenne. Ez azt jelentené, hogy legjobb esetben is 6m HDMI kábel kell. Ez okozhat problémát? 3,5m széles a szoba és 2,5m a belmagasság, ezt kell valahogy kábellel áthidalni.
7, Eléggé porosodik a lakás egy építkezés miatt még csukott ablakoknál is (bár már csak pár hónapig) és a felső szomszéd sem kímél. Hogyan tudnám megelőzni a rossz működést? Elég rendszeresen leporolnom/takarítanom?
Válaszokat előre is köszi, remélem nem okozok majd sok fejtörést és bosszúságot.

Csak próbálom előre lendíteni a projektet, hátha nem kell teljesen feladnod, eszerint:
"Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva."
tehát pl. fix keretes vászon nem gond?
"A falak tejes kávé és csokibarna színűek. [...] Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület."
Ez szerintem egészen jó alap, jobb, mintha világos falak lennének, moziszobák falai is mind sötétek, tehát továbbra sem reménytelen a helyzet.
A gyakori használat miatt LED fényforrású projektorból fentebb ajánlották az LG PF 1500G-t ez 300e alatt van, a teljes projekt keretösszegét nem kéne sokkal megemelni. Kérdés mennyire szoktál hozzá a plazma TV képéhez.
-
#54715584
törölt tag
Csak mobilrol tudok most irni, ezert roviden irok.
Eleg karcsu a keret sajnos, ha visszaolvasol akkor latod hogyha megy tvre is a projektor a hagyomanyos fenyforrasuak nem tul gazdasagosak.
A ledesek gyengebb fenyerejuek, folyamatos sosetites kell, tovabba az ajanlott draga.A vaszonbol a minosegi nem 50e
, abbol max a fix keretes jon ki, de azt nem tudod felhuzni.Köszönöm. Közben más is jelezte, hogy a lelkesedésem nagyobb volt, mint a pénztárcám és minimum dupla/tripla árban gondolkozzak. Úgy tűnik mégiscsak jobb megoldás jelenleg az olcsóbb tévé kisebb méretben.
-
Janaboy
Topikgazda
Sziasztok,
Jó ideje gondolkozom már új tévé vásárlásán, aztán eszembe jutott, hogy lehet egy projektorral jobban járnék. Teljesen kezdő vagyok a témában (illetve 10 éve volt egy projektorunk, de akkor kitartott 2 évig a csoda, hogy „hatalmas” vászonra tudtunk vetíteni, igazából a minőségre már nem is emlékszem, csak hogy 1024*768 volt a felbontás).
Elolvastam az összefoglalót, visszaolvastam cca. 150 hsz-t is, de sok volt az infó a kapcsolódó oldalakon, és lett sok kérdésem is. Kicsit sok infót fogok rátok zúdítani, ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Lehet lesznek hülye kérdéseim, nem célom a bosszantás, de lehet értetlenkedni fogok majd másoknak egyértelműnek tűnő dolgokon.A keret egyelőre 300e Ft lenne rá (projektor + vászon, ne nevessetek nagyon hangosan
), nem azonnal kell, a pénzre is kell még pár hónap, hogy összegyűljön. Ahogy nézegettem az eszközöket úgy tűnik, hogy a vászon már elérhető 30-50e Ft-ból, a projektor meg 200-250e Ft-tól. De ezt majd megcáfoljátok, vagy nem.1, FHD megjelenítésre kellene. Főleg filmeket és sorozatokat néznék rajta, kevés tévé, az is inkább természetcsatornák vagy ismeretterjesztő műsorok lennének. Vetített képnél mennyire probléma a gyors mozgás illetve mekkora képfrissítéssel dolgoznak a projektorok? Mennyiben hasonlíthatom a mozikhoz? Tudom, ott profi gépek vannak, de a technika elvileg hasonló elven működik? Napi átlag 2-3 óra működést jelentene. Hétköznap mondjuk 2 órát, de hétvégén menne akár 6-8 órát is. Ez jelenthet problémát?
2, Félve mondom, hogy egy 10 éves 42” plazmát váltana. Biztosan elmegyek majd megnézni projektorokat, mert nem tudom mire számítsak jelenleg, de nem hiszem, hogy problémám lenne a váltással. Viszont nem tudom, hogy kontraszt és fényerő értékekben mi a jó? A minél magasabb szám? Mire kell itt figyelni, hogy szép legyen a kép és ne süssék ki a világos részek a szemem?
3, A lakás újépítésű, másfél szobás. A szoba 3,5m széles. A nézési távolság kb. 3m lenne. Itt el is akadtam a vászon méretével kapcsolatban. A kalkulátor szerint a 3m nézési távolsághoz 195 centi széles vásznat ajánl (a THX minősítés), ennél nem is nagyon szeretnék többet (max 220), baj lenne az elhelyezéssel. Ha jól sejtem, matt fehér kell, de olvastam már olyat is, hogy kicsit szürkés/ezüstös vászon a jó.
4, A vászon méretek összezavarnak, 16:9-es arányban ezeket a méreteket találtam: 200*113/135/142/152. Miért van ennyi variáns? Melyik a megfelelő a vetített FHD képnek? Ez nem tudom colban/inchben mit jelent? Valószínűleg 2x nagyobb lenne így is, mint a jelenlegi képfelületem a tévén. Az én arányosító számolásom szerint a 200*113 a megfelelő és ez kb. 90"? Ez hatalmas kép, ekkora méretben is éles az FHD tartalom? A media player képes auto jel kiadására, vannak 720p tartalmaim is. Mennyiben változik a minőség ebben a méretben?
5, A falakon csak polcok vannak, lehet az egyik még jó is lesz a vászon megtartására. Mivel úgyis fúrni kell valószínűleg, nem probléma néhány plusz lyuk. Gondolom projektornak kellene egy konzol a plafonra és a vászon is inkább a falra legyen rögzítve? A falak tejes kávé és csokibarna színűek. A lakás déli fekvésű, elvileg világos, gyakorlatilag ezekkel a sötétebb falakkal már nem annyira. Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület. Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva.
6, Az erősítő, media player, set top box a vászon felőli oldalon van/lenne. Ez azt jelentené, hogy legjobb esetben is 6m HDMI kábel kell. Ez okozhat problémát? 3,5m széles a szoba és 2,5m a belmagasság, ezt kell valahogy kábellel áthidalni.
7, Eléggé porosodik a lakás egy építkezés miatt még csukott ablakoknál is (bár már csak pár hónapig) és a felső szomszéd sem kímél. Hogyan tudnám megelőzni a rossz működést? Elég rendszeresen leporolnom/takarítanom?
Válaszokat előre is köszi, remélem nem okozok majd sok fejtörést és bosszúságot.

Csak mobilrol tudok most irni, ezert roviden irok.
Eleg karcsu a keret sajnos, ha visszaolvasol akkor latod hogyha megy tvre is a projektor a hagyomanyos fenyforrasuak nem tul gazdasagosak.
A ledesek gyengebb fenyerejuek, folyamatos sosetites kell, tovabba az ajanlott draga.A vaszonbol a minosegi nem 50e
, abbol max a fix keretes jon ki, de azt nem tudod felhuzni. -
jracz
tag
Még az a szerencse, hogy vannak itt türelmes, jóakaratú és segítőkész emberek is.

Mindeh topikban van 1-2 hasonló magas lovon ülő okostojás, aki már az anyatejből magába szívta a tudást, de szerencsére nem miattuk pörög a ph.
Kb ugyan ennyi energiával írhattál/írhattatok volna valami ajánlást is, vagy javaslatot, ahogy a többiek tették, de hát ez volt az egyszerűbb gondolom.
Ezúton kérek elnézést a butaságomért.(#30047) avman :
Köszönöm.
Megpróbálom átvilágítani ezt az LG-t.Nem vagyunk okostojások, sőt még segíteni is szoktunk.
Csak mi vettük a fáradságot és átrágtuk nem csak ezt a fórumot, hanem még egy néhányat.
Meg kipróbáltunk ezt azt.
Olvasni nem szégyen szerintem, meg hasznos is.
Amúgy ha hiszed ha nem, örülök minden érdeklődőnek aki nyit a vetítés felé.
És ezzel vagyunk így egy páran. -
jracz
tag
Jó igaz, az olsó relatív. De akkor lehetne "Kínai és egyéb olcsó projektorok" topic. Ha itt nem kap választ sem, akkor jó eséllyel segítenek az új topicban. Aztán, ha kinövik magukat az újonc projektorosok, jönnek át ide.
És nem az lenne, hogy aki 50k-ért venne projektort az válaszként azt kapná hogy üljön le és gondolja át az életét, hogy hol rontotta el.
Nem arról van szó, hogy gondolja át az életét, de azért mégis...
Világosan látszik, hogy a legtöbben sem nem olvasnak vissza, sem a kereső funkciót nem használják.
Újra és újra mennek ugyanazok a körök. fal-vászon , kínai ledes-ha nem akkor mi, 720p-1080p ,stb-stb
Azért ezek ki lettek tárgyalva már egy párszor.
Kicsit nézzetek már utána, hogy miről szól ez a történet.
Ha már van elképzelés akkor a segítőkész emberkék is jobban tudnak valami hasznos tanácsot adni. -
#54715584
törölt tag
Sziasztok,
Jó ideje gondolkozom már új tévé vásárlásán, aztán eszembe jutott, hogy lehet egy projektorral jobban járnék. Teljesen kezdő vagyok a témában (illetve 10 éve volt egy projektorunk, de akkor kitartott 2 évig a csoda, hogy „hatalmas” vászonra tudtunk vetíteni, igazából a minőségre már nem is emlékszem, csak hogy 1024*768 volt a felbontás).
Elolvastam az összefoglalót, visszaolvastam cca. 150 hsz-t is, de sok volt az infó a kapcsolódó oldalakon, és lett sok kérdésem is. Kicsit sok infót fogok rátok zúdítani, ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Lehet lesznek hülye kérdéseim, nem célom a bosszantás, de lehet értetlenkedni fogok majd másoknak egyértelműnek tűnő dolgokon.A keret egyelőre 300e Ft lenne rá (projektor + vászon, ne nevessetek nagyon hangosan
), nem azonnal kell, a pénzre is kell még pár hónap, hogy összegyűljön. Ahogy nézegettem az eszközöket úgy tűnik, hogy a vászon már elérhető 30-50e Ft-ból, a projektor meg 200-250e Ft-tól. De ezt majd megcáfoljátok, vagy nem.1, FHD megjelenítésre kellene. Főleg filmeket és sorozatokat néznék rajta, kevés tévé, az is inkább természetcsatornák vagy ismeretterjesztő műsorok lennének. Vetített képnél mennyire probléma a gyors mozgás illetve mekkora képfrissítéssel dolgoznak a projektorok? Mennyiben hasonlíthatom a mozikhoz? Tudom, ott profi gépek vannak, de a technika elvileg hasonló elven működik? Napi átlag 2-3 óra működést jelentene. Hétköznap mondjuk 2 órát, de hétvégén menne akár 6-8 órát is. Ez jelenthet problémát?
2, Félve mondom, hogy egy 10 éves 42” plazmát váltana. Biztosan elmegyek majd megnézni projektorokat, mert nem tudom mire számítsak jelenleg, de nem hiszem, hogy problémám lenne a váltással. Viszont nem tudom, hogy kontraszt és fényerő értékekben mi a jó? A minél magasabb szám? Mire kell itt figyelni, hogy szép legyen a kép és ne süssék ki a világos részek a szemem?
3, A lakás újépítésű, másfél szobás. A szoba 3,5m széles. A nézési távolság kb. 3m lenne. Itt el is akadtam a vászon méretével kapcsolatban. A kalkulátor szerint a 3m nézési távolsághoz 195 centi széles vásznat ajánl (a THX minősítés), ennél nem is nagyon szeretnék többet (max 220), baj lenne az elhelyezéssel. Ha jól sejtem, matt fehér kell, de olvastam már olyat is, hogy kicsit szürkés/ezüstös vászon a jó.
4, A vászon méretek összezavarnak, 16:9-es arányban ezeket a méreteket találtam: 200*113/135/142/152. Miért van ennyi variáns? Melyik a megfelelő a vetített FHD képnek? Ez nem tudom colban/inchben mit jelent? Valószínűleg 2x nagyobb lenne így is, mint a jelenlegi képfelületem a tévén. Az én arányosító számolásom szerint a 200*113 a megfelelő és ez kb. 90"? Ez hatalmas kép, ekkora méretben is éles az FHD tartalom? A media player képes auto jel kiadására, vannak 720p tartalmaim is. Mennyiben változik a minőség ebben a méretben?
5, A falakon csak polcok vannak, lehet az egyik még jó is lesz a vászon megtartására. Mivel úgyis fúrni kell valószínűleg, nem probléma néhány plusz lyuk. Gondolom projektornak kellene egy konzol a plafonra és a vászon is inkább a falra legyen rögzítve? A falak tejes kávé és csokibarna színűek. A lakás déli fekvésű, elvileg világos, gyakorlatilag ezekkel a sötétebb falakkal már nem annyira. Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület. Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva.
6, Az erősítő, media player, set top box a vászon felőli oldalon van/lenne. Ez azt jelentené, hogy legjobb esetben is 6m HDMI kábel kell. Ez okozhat problémát? 3,5m széles a szoba és 2,5m a belmagasság, ezt kell valahogy kábellel áthidalni.
7, Eléggé porosodik a lakás egy építkezés miatt még csukott ablakoknál is (bár már csak pár hónapig) és a felső szomszéd sem kímél. Hogyan tudnám megelőzni a rossz működést? Elég rendszeresen leporolnom/takarítanom?
Válaszokat előre is köszi, remélem nem okozok majd sok fejtörést és bosszúságot.

-
s7evcsenko
addikt
-
Q
senior tag
és (#30073) Q :
Akkor még egy dolog kipipálva.

Hacsak asszony keresztbe nem húzza majd a számításaimat.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Akkor el kell vinni egy házimozi/vetítő demózásra. Ha szeret filmezni, akkor nem akar többé tv-n mozizni.

-
s7evcsenko
addikt
-
szepi0808
senior tag
Köszönöm szépen ezt a kimerítő választ.
Kb pont ez a 100 hüvelyk a maximum, amit vetíteni tudok, nagyobb nem fér már el a falon ideálisan.
Első körben, maradok akkor a fix vászonnál, ahogy (#30058) Janaboy is javasolta, aztán ha tudok fejlődni, akkor lépek motorosra.
Igen, írták korábban is, hogy necces a festék, ezért ezt az 5letet már elvetettem.
Nem tervezem hordozni a vetítőt, és a kábelezés miatt is, meg a helykihasználás miatt is a legjobb az lenne nekem, ha a plafonon lenne. Nem tudom mennyire hangos egy ilyen masina, de kétlem, hogy túlzajongana egy házimozi rendszert, ami nagyon ritkán szól halkan.
Mindezek mellett elgondolkodom a felszereléskor, hogy hogy tudnám azt a leg mobilisabban megoldani, de egyelőre ez nem szempont.
Hallgatok a jó szóra, így a LED-es LG tűnik eddig a befutónak, előtte azért megnézem majd haver benq-ját.(#30067) AVhelper:
Ezzel nem tudom mire célzol, de én épp arra utaltam abban a hsz-ben, hogy nem lenne baj, hogy ha lehurrogás helyett vagy mellett tanácsokat osztanának, ha már annyira értenek hozzá, de mindegy, ezt kár tovább ragozni.Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám, egyelőre megvagyok, ha esetleg valami felmerül még, akkor bátorkodom írni azért.
További szép napot!

aztán ha tudok fejlődni, akkor lépek motorosra.
Az nem fejlődés lenne, csak nagyon zsebbe nyúlás, ha ugyanolyan feszített felületet szeretnél, mint a keretesnél.

-
Q
senior tag
Köszönöm szépen ezt a kimerítő választ.
Kb pont ez a 100 hüvelyk a maximum, amit vetíteni tudok, nagyobb nem fér már el a falon ideálisan.
Első körben, maradok akkor a fix vászonnál, ahogy (#30058) Janaboy is javasolta, aztán ha tudok fejlődni, akkor lépek motorosra.
Igen, írták korábban is, hogy necces a festék, ezért ezt az 5letet már elvetettem.
Nem tervezem hordozni a vetítőt, és a kábelezés miatt is, meg a helykihasználás miatt is a legjobb az lenne nekem, ha a plafonon lenne. Nem tudom mennyire hangos egy ilyen masina, de kétlem, hogy túlzajongana egy házimozi rendszert, ami nagyon ritkán szól halkan.
Mindezek mellett elgondolkodom a felszereléskor, hogy hogy tudnám azt a leg mobilisabban megoldani, de egyelőre ez nem szempont.
Hallgatok a jó szóra, így a LED-es LG tűnik eddig a befutónak, előtte azért megnézem majd haver benq-ját.(#30067) AVhelper:
Ezzel nem tudom mire célzol, de én épp arra utaltam abban a hsz-ben, hogy nem lenne baj, hogy ha lehurrogás helyett vagy mellett tanácsokat osztanának, ha már annyira értenek hozzá, de mindegy, ezt kár tovább ragozni.Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám, egyelőre megvagyok, ha esetleg valami felmerül még, akkor bátorkodom írni azért.
További szép napot!

Szerintem ha tudsz fix vásznat használni, ne akard motorosra cserélni.
-
s7evcsenko
addikt
- Először el kell dönteni, hogy hol lenne a legjobb helye a vetített képnek, aminek minimális hüvelykben mért átlójának a centiméterben mért nézési távolság negyedének illik lennie (400 cm távolságból minimum 100 hüvelyk (254 cm) átlójú 16:9-es kép dukál). Nem biztos, hogy a 3 x 5 méteres szoba valamelyik 3 m széles falán lenne a legjobb a kép, gondolni kell a hangsugárzók elhelyezésére is. Lehetőleg ne mászkáljanak a vetített kép előt még véletlenül se, vagyis nem jó, ha olyan falon van a vetítőfelület ami mellett közvetlenül ajtó nyílik. Nem butaság, ha a vetítővászon a szoba ablakát takarja el, mert akkor mindjárt a besötétítést is megoldhatod.
- Nem feltétlenül a plafon a legjobb helye a projektornak. Lehet, hogy elvinnéd néha a barátokhoz játszani, meccset nézni vagy csak ki a kertbe este kint mozizni. A kis távolságból is viszonylag nagy képet vetítő projektorokat (ezek vetítési, azaz képtávolság/képszélesség arány 1,6:1 alatt van) célszerűbb a nézési pozíció előtt egy kis asztalon elhelyezni, mert ideálisabb magasságban lesz a kép és kevéssé zavaró a vetítő zaja, mint a fej felett vagy mögött elhelyezve.
- Ha megvan a vetített kép helye, mérete és a projektor lehetséges helye(i), akkor kell a megfelelőt keresni.
- A szokványos falfesték nem jó fényvisszaverő, s így csak pocsékba megy a projektor fényárama. Vannak ugyan vetítőfelület céljára szolgáló speciális festékek, de tökéletesen sík falfelületet kell kialakítása és a festéshez is érteni kell.
- Használj fix kertre feszített vagy motoros vetítővásznat! Erre azért érdemes költeni, mert hosszú távú befektetés (egy jó vetítővászon több projektort is kiszolgál). Inkább költs kevesebbet a projektorra, ha már spórolni kell.
A 300 eFt-os keretbe beleférnek:
LG PF1500G LED a fényforrása
Acer V7500
EPSON EH-TW5350 beépített WLAN kapcsolaton át Miracast technológiával képernyőtükrözés okostelefonról, táblagéprőlKöszönöm szépen ezt a kimerítő választ.
Kb pont ez a 100 hüvelyk a maximum, amit vetíteni tudok, nagyobb nem fér már el a falon ideálisan.
Első körben, maradok akkor a fix vászonnál, ahogy (#30058) Janaboy is javasolta, aztán ha tudok fejlődni, akkor lépek motorosra.
Igen, írták korábban is, hogy necces a festék, ezért ezt az 5letet már elvetettem.
Nem tervezem hordozni a vetítőt, és a kábelezés miatt is, meg a helykihasználás miatt is a legjobb az lenne nekem, ha a plafonon lenne. Nem tudom mennyire hangos egy ilyen masina, de kétlem, hogy túlzajongana egy házimozi rendszert, ami nagyon ritkán szól halkan.
Mindezek mellett elgondolkodom a felszereléskor, hogy hogy tudnám azt a leg mobilisabban megoldani, de egyelőre ez nem szempont.
Hallgatok a jó szóra, így a LED-es LG tűnik eddig a befutónak, előtte azért megnézem majd haver benq-ját.(#30067) AVhelper:
Ezzel nem tudom mire célzol, de én épp arra utaltam abban a hsz-ben, hogy nem lenne baj, hogy ha lehurrogás helyett vagy mellett tanácsokat osztanának, ha már annyira értenek hozzá, de mindegy, ezt kár tovább ragozni.Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám, egyelőre megvagyok, ha esetleg valami felmerül még, akkor bátorkodom írni azért.
További szép napot!

-
devil-k
nagyúr
Még az a szerencse, hogy vannak itt türelmes, jóakaratú és segítőkész emberek is.

Mindeh topikban van 1-2 hasonló magas lovon ülő okostojás, aki már az anyatejből magába szívta a tudást, de szerencsére nem miattuk pörög a ph.
Kb ugyan ennyi energiával írhattál/írhattatok volna valami ajánlást is, vagy javaslatot, ahogy a többiek tették, de hát ez volt az egyszerűbb gondolom.
Ezúton kérek elnézést a butaságomért.(#30047) avman :
Köszönöm.
Megpróbálom átvilágítani ezt az LG-t.Csak egy minimális tájékozódás, utánaolvasás kellene a témában... semmi más.
-
hm15
senior tag
Nem láttam a kettőt együtt, tehát csak becsülni tudom, hogy az LG PF1500G-nek kb. ugyanolyan a fekete szintje, mint a BenQ W1070-é, vagyis a sötét jelenetekben szürke az a fekete és mosottak a sötét árnyalati részletek, de ebben az árkategóriában ne várj csodát. Ezen némileg javít az energiatakarékosabb LED meghajtási módokat használata, de akkor meg csökken a csúcs fényáram, vagyis korlátozódik a megvetíthető kép mérete, bár egy 100-100 hüvelykes kép simán vetíthető vele így is egy gain 1-es vászonra, jól sötétített szobában. Ez itt egy elég jó teszt a PF1500G-ről.
Köszönöm. 280 centiméterről nézünk 90 inch képet, fix 1.2 gain vászon, denevér barlanggá sötétíthető szobában. 0-255 szürke skála szépen elkülönítve megjeleníthető, persze a legsötétebb árnyalat ebben a kategóriában még messze a feketétől, de ennél rosszabbat már nem tolerálnék. Nehéz ügy ha nincs lehetőség egymás mellett megnézni.
-
AVhelper
senior tag
Élőben nem tudom megnézni ezt az LG-t, a számokhoz nem értek, nagyon elmarad fekete szintet tekintve a Benq 1070-hez képest? Amivel teljesen elégedett vagyok amúgy, de ha képminőségben nem visszalépés, meggondolnék egy cserét. Nekem sem rossz ötlet végleg száműzni a TV-t, a LED-es LG igy két legyet egy csapásra.
Nem láttam a kettőt együtt, tehát csak becsülni tudom, hogy az LG PF1500G-nek kb. ugyanolyan a fekete szintje, mint a BenQ W1070-é, vagyis a sötét jelenetekben szürke az a fekete és mosottak a sötét árnyalati részletek, de ebben az árkategóriában ne várj csodát. Ezen némileg javít az energiatakarékosabb LED meghajtási módokat használata, de akkor meg csökken a csúcs fényáram, vagyis korlátozódik a megvetíthető kép mérete, bár egy 100-100 hüvelykes kép simán vetíthető vele így is egy gain 1-es vászonra, jól sötétített szobában. Ez itt egy elég jó teszt a PF1500G-ről.
-
hm15
senior tag
- Először el kell dönteni, hogy hol lenne a legjobb helye a vetített képnek, aminek minimális hüvelykben mért átlójának a centiméterben mért nézési távolság negyedének illik lennie (400 cm távolságból minimum 100 hüvelyk (254 cm) átlójú 16:9-es kép dukál). Nem biztos, hogy a 3 x 5 méteres szoba valamelyik 3 m széles falán lenne a legjobb a kép, gondolni kell a hangsugárzók elhelyezésére is. Lehetőleg ne mászkáljanak a vetített kép előt még véletlenül se, vagyis nem jó, ha olyan falon van a vetítőfelület ami mellett közvetlenül ajtó nyílik. Nem butaság, ha a vetítővászon a szoba ablakát takarja el, mert akkor mindjárt a besötétítést is megoldhatod.
- Nem feltétlenül a plafon a legjobb helye a projektornak. Lehet, hogy elvinnéd néha a barátokhoz játszani, meccset nézni vagy csak ki a kertbe este kint mozizni. A kis távolságból is viszonylag nagy képet vetítő projektorokat (ezek vetítési, azaz képtávolság/képszélesség arány 1,6:1 alatt van) célszerűbb a nézési pozíció előtt egy kis asztalon elhelyezni, mert ideálisabb magasságban lesz a kép és kevéssé zavaró a vetítő zaja, mint a fej felett vagy mögött elhelyezve.
- Ha megvan a vetített kép helye, mérete és a projektor lehetséges helye(i), akkor kell a megfelelőt keresni.
- A szokványos falfesték nem jó fényvisszaverő, s így csak pocsékba megy a projektor fényárama. Vannak ugyan vetítőfelület céljára szolgáló speciális festékek, de tökéletesen sík falfelületet kell kialakítása és a festéshez is érteni kell.
- Használj fix kertre feszített vagy motoros vetítővásznat! Erre azért érdemes költeni, mert hosszú távú befektetés (egy jó vetítővászon több projektort is kiszolgál). Inkább költs kevesebbet a projektorra, ha már spórolni kell.
A 300 eFt-os keretbe beleférnek:
LG PF1500G LED a fényforrása
Acer V7500
EPSON EH-TW5350 beépített WLAN kapcsolaton át Miracast technológiával képernyőtükrözés okostelefonról, táblagéprőlÉlőben nem tudom megnézni ezt az LG-t, a számokhoz nem értek, nagyon elmarad fekete szintet tekintve a Benq 1070-hez képest? Amivel teljesen elégedett vagyok amúgy, de ha képminőségben nem visszalépés, meggondolnék egy cserét. Nekem sem rossz ötlet végleg száműzni a TV-t, a LED-es LG igy két legyet egy csapásra.
-
AVhelper
senior tag
Még az a szerencse, hogy vannak itt türelmes, jóakaratú és segítőkész emberek is.

Mindeh topikban van 1-2 hasonló magas lovon ülő okostojás, aki már az anyatejből magába szívta a tudást, de szerencsére nem miattuk pörög a ph.
Kb ugyan ennyi energiával írhattál/írhattatok volna valami ajánlást is, vagy javaslatot, ahogy a többiek tették, de hát ez volt az egyszerűbb gondolom.
Ezúton kérek elnézést a butaságomért.(#30047) avman :
Köszönöm.
Megpróbálom átvilágítani ezt az LG-t.Azért az ugye nem baj, ha valaki ért ahhoz, amiről itt a PH-n tanácsokat oszt?!
-
AVhelper
senior tag
Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte.
Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?
- Először el kell dönteni, hogy hol lenne a legjobb helye a vetített képnek, aminek minimális hüvelykben mért átlójának a centiméterben mért nézési távolság negyedének illik lennie (400 cm távolságból minimum 100 hüvelyk (254 cm) átlójú 16:9-es kép dukál). Nem biztos, hogy a 3 x 5 méteres szoba valamelyik 3 m széles falán lenne a legjobb a kép, gondolni kell a hangsugárzók elhelyezésére is. Lehetőleg ne mászkáljanak a vetített kép előt még véletlenül se, vagyis nem jó, ha olyan falon van a vetítőfelület ami mellett közvetlenül ajtó nyílik. Nem butaság, ha a vetítővászon a szoba ablakát takarja el, mert akkor mindjárt a besötétítést is megoldhatod.
- Nem feltétlenül a plafon a legjobb helye a projektornak. Lehet, hogy elvinnéd néha a barátokhoz játszani, meccset nézni vagy csak ki a kertbe este kint mozizni. A kis távolságból is viszonylag nagy képet vetítő projektorokat (ezek vetítési, azaz képtávolság/képszélesség arány 1,6:1 alatt van) célszerűbb a nézési pozíció előtt egy kis asztalon elhelyezni, mert ideálisabb magasságban lesz a kép és kevéssé zavaró a vetítő zaja, mint a fej felett vagy mögött elhelyezve.
- Ha megvan a vetített kép helye, mérete és a projektor lehetséges helye(i), akkor kell a megfelelőt keresni.
- A szokványos falfesték nem jó fényvisszaverő, s így csak pocsékba megy a projektor fényárama. Vannak ugyan vetítőfelület céljára szolgáló speciális festékek, de tökéletesen sík falfelületet kell kialakítása és a festéshez is érteni kell.
- Használj fix kertre feszített vagy motoros vetítővásznat! Erre azért érdemes költeni, mert hosszú távú befektetés (egy jó vetítővászon több projektort is kiszolgál). Inkább költs kevesebbet a projektorra, ha már spórolni kell.
A 300 eFt-os keretbe beleférnek:
LG PF1500G LED a fényforrása
Acer V7500
EPSON EH-TW5350 beépített WLAN kapcsolaton át Miracast technológiával képernyőtükrözés okostelefonról, táblagépről -
DoItYourself
addikt
-
DoItYourself
addikt
Valószínűleg azért, mert ehhez már szükséges "szaktudás". Az ár szerinti szűrés már könnyebben vonz új tagokat, amivel lehet növelni a projektoros közösséget. Legrosszabb esetben törlik az új topicot.
Szóljanak a topic lakók, ha kezd sok lenni az ötletelésem.
Korábban is volt már róla szó, majdnem nyitottam is egyet, csak akkor nem volt időm egy értelmes első hsz-t összedobni róla. Támogatom!
-
lkksioskdl3
aktív tag
Valószínűleg azért, mert ehhez már szükséges "szaktudás". Az ár szerinti szűrés már könnyebben vonz új tagokat, amivel lehet növelni a projektoros közösséget. Legrosszabb esetben törlik az új topicot.
Szóljanak a topic lakók, ha kezd sok lenni az ötletelésem.
-
#95590400
törölt tag
-
lkksioskdl3
aktív tag
Szerintem simán elbírná az új topic is. A másik lelőhelye az ebayes topic, de az olyan gyorsan pörög, hogy átláthatatlan. És bőven vannak olyanok, akik 50k kifizetnek egy kínai projektorét, de 100at már semmilyen másért sem.
Tényleg csak az órás topic tudom felhozni példaként, mert ott is erről van szó kb.
Valaki az életben nem költene többet 10k-nál egy órára, de azért kiszeretné tárgyalni, hogy ebben kategóriában mi a "legjobb". -
c4
őstag
Abból szerintem igen kevés van, ha meg professzionális megoldás kell, már nem is olcsó.
Nem kevesebb, mint az ocó kínai vetítők kérdskörében. Na meg a prezentációs gépek a legolcsóbb kategóriában is ott vannak. 80-90 ezres árkategória sem ritka szerintem.
-
#95590400
törölt tag
"az lg-n kívül sok azért nem rohangál"
Mi ez a lézeres projektor? Olyan tudományosan hangzik, mint anno a plazmatévé.

egy ilyet
[link]
majdnem megvettem anno, mert akkora zsákutca volt, hogy 250k környékére leárazták. de mikor megrendeltem, kiderült, nincs már több az országban.
nekem szerintem jó lett volna, igénytelen állat vagyok.
-
Janaboy
Topikgazda
Szepen beszelgessetek itt nekem!

s7evcsenko: amugy ha van lehetoseged fix vaszonra, akkor inkabb vegyel vaszon anyagot, az ugy nem annyira draga. Illetve tenyleg erdemes a tvzest atgondolni, a led-es lenne alkalmas arra, de azoknak meg alacsonyabb a fenyerejuk.
-
lkksioskdl3
aktív tag
-
s7evcsenko
addikt
Még az a szerencse, hogy vannak itt türelmes, jóakaratú és segítőkész emberek is.

Mindeh topikban van 1-2 hasonló magas lovon ülő okostojás, aki már az anyatejből magába szívta a tudást, de szerencsére nem miattuk pörög a ph.
Kb ugyan ennyi energiával írhattál/írhattatok volna valami ajánlást is, vagy javaslatot, ahogy a többiek tették, de hát ez volt az egyszerűbb gondolom.
Ezúton kérek elnézést a butaságomért.(#30047) avman :
Köszönöm.
Megpróbálom átvilágítani ezt az LG-t. -
DoItYourself
addikt
-
c4
őstag
"az lg-n kívül sok azért nem rohangál"
Mi ez a lézeres projektor? Olyan tudományosan hangzik, mint anno a plazmatévé.

-
DoItYourself
addikt
ha egy sima diszperzites, meszelt fehér (de legalább világos) falad van, akkor az már bőven jó az első körre.
vászon az kb. sokféle lehet: kézi, motoros, fix keretes vagy épp feszített motoros.
egy jobb minőségű anyagnak van tartása, nem fogja a huzat himbálni, de ha nem motoros feszített, vagy fix, akkor azért hullámos lesz egy idő után. jó esetben évek múlva, rosszabb esetben pedig, miután kicsomagoltad.
ha meg tudod oldani, és addig is van fehér vagy világos felületed, akkor a következő lépés egy fix keretes vászon, egy középkategóriás anyagból. nem koszolódik, házilag is megoldható, illetve szoktak itt előfordulni porszívóügynökök, akiktől be lehet szerezni.
azt meg szerintem ízlésed dönti el akkor így, hogy végül is mekkora felületet választasz, milyen erősséggel használod a lámpát, kell-e ehhez fényerősített vászon, ha igen, akkor 1,2, 1,4.
és erre, amit írtál csak led proji. és ezen az lg-n kívül sok azért nem rohangál ebben az árban, vállalható minőséggel."az lg-n kívül sok azért nem rohangál"
Mi ez a lézeres projektor? Olyan tudományosan hangzik, mint anno a plazmatévé.

-
Rick4
félisten
pfúj. hol laksz te, a kék osztrigában?

nem vagy méltó a vetítés szent tevékenységéhez. az istenek meg fognak büntetni és elkárhozol így.
amúgy vagy 8 hónapig hurcoltam magam meg a vetítőmet időnként szegedre. ott a fal sárgás volt. a csajnak meg hosszú lábai. nem ilyen bőrszerkós fickó, bajusszal
Nem én választottam a színt, hanem a párom, aki ráadásul nő, és 15 éve a párom, szóval ilyen osztrigás dolgok ki vannak zárva.

Írtam már, készül a vászon a fix kerettel, csak idő hiányában nem ma, meg nem holnap lesz kész.

-
c4
őstag
Jó igaz, az olsó relatív. De akkor lehetne "Kínai és egyéb olcsó projektorok" topic. Ha itt nem kap választ sem, akkor jó eséllyel segítenek az új topicban. Aztán, ha kinövik magukat az újonc projektorosok, jönnek át ide.
És nem az lenne, hogy aki 50k-ért venne projektort az válaszként azt kapná hogy üljön le és gondolja át az életét, hogy hol rontotta el.
Hát hozd létre azt a topikot, de mindjárt mellécsaphatsz egy prezentációs vetítőkkel foglakozót is.

-
lkksioskdl3
aktív tag
Jó igaz, az olsó relatív. De akkor lehetne "Kínai és egyéb olcsó projektorok" topic. Ha itt nem kap választ sem, akkor jó eséllyel segítenek az új topicban. Aztán, ha kinövik magukat az újonc projektorosok, jönnek át ide.
És nem az lenne, hogy aki 50k-ért venne projektort az válaszként azt kapná hogy üljön le és gondolja át az életét, hogy hol rontotta el.
-
#95590400
törölt tag
pfúj. hol laksz te, a kék osztrigában?

nem vagy méltó a vetítés szent tevékenységéhez. az istenek meg fognak büntetni és elkárhozol így.
amúgy vagy 8 hónapig hurcoltam magam meg a vetítőmet időnként szegedre. ott a fal sárgás volt. a csajnak meg hosszú lábai. nem ilyen bőrszerkós fickó, bajusszal
-
Rick4
félisten
A símaságára gondoltam, de jogos.

Te nem pécsi vagy véletlenül?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#30039) Rick4:
Közben kiderítettem, az egyik haveromnak ilyen van, úgyhogy elmegyek megsasolom.
(#30044) Vikthor :
Elég nagy a por a panelban!Szegedi vagyok, de itt csak matt, göcsörtös, sötét rózsaszínű fal van még.

-
#95590400
törölt tag
A festett falat nem úgy gondoltam, hogy fogom azt lemeszelem, hanem vannak speciális fesékek, amik tükrös, mosható felületet adnak, hasonlóan mint egy vászon... azt hittem ez jobb lesz így, mert nem mozog és hajladozik, mint a vászon, nem kell feszítésekkel trükköznöm, ilyesmi...
Mint írtam, plafonra szeretném tenni, így gyakorlatilag 0-5m között bárhol lehet a vetítő.
Annyit viszont kifelejtettem, hogy xbox is menne rajta bőségesen, nem tudom ez változtat-e valamin...
Elég sokat menne a vetítő, napi 3 óra, az borítékolható, de inkább 5-öt.Rick4:
Köszönöm, ezt számításba veszem.ha egy sima diszperzites, meszelt fehér (de legalább világos) falad van, akkor az már bőven jó az első körre.
vászon az kb. sokféle lehet: kézi, motoros, fix keretes vagy épp feszített motoros.
egy jobb minőségű anyagnak van tartása, nem fogja a huzat himbálni, de ha nem motoros feszített, vagy fix, akkor azért hullámos lesz egy idő után. jó esetben évek múlva, rosszabb esetben pedig, miután kicsomagoltad.
ha meg tudod oldani, és addig is van fehér vagy világos felületed, akkor a következő lépés egy fix keretes vászon, egy középkategóriás anyagból. nem koszolódik, házilag is megoldható, illetve szoktak itt előfordulni porszívóügynökök, akiktől be lehet szerezni.
azt meg szerintem ízlésed dönti el akkor így, hogy végül is mekkora felületet választasz, milyen erősséggel használod a lámpát, kell-e ehhez fényerősített vászon, ha igen, akkor 1,2, 1,4.
és erre, amit írtál csak led proji. és ezen az lg-n kívül sok azért nem rohangál ebben az árban, vállalható minőséggel. -
devil-k
nagyúr
Lehet érdemes lenne egy olcsó projektor topicot létrehozni, mint az órás topicoknál.
Ott működik, és itt is mindenki boldog lenne.No, de mi számít olcsónak?
(#30036) s7evcsenko
Talán ha nem írnál nettó butaságokat, akkor máshogy lenne a dolog. Osztom jracz kolléga álláspontját. -
s7evcsenko
addikt
A símaságára gondoltam, de jogos.

Te nem pécsi vagy véletlenül?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#30039) Rick4:
Közben kiderítettem, az egyik haveromnak ilyen van, úgyhogy elmegyek megsasolom.
(#30044) Vikthor :
Elég nagy a por a panelban! -
Vikthor
nagyúr
A festett falat nem úgy gondoltam, hogy fogom azt lemeszelem, hanem vannak speciális fesékek, amik tükrös, mosható felületet adnak, hasonlóan mint egy vászon... azt hittem ez jobb lesz így, mert nem mozog és hajladozik, mint a vászon, nem kell feszítésekkel trükköznöm, ilyesmi...
Mint írtam, plafonra szeretném tenni, így gyakorlatilag 0-5m között bárhol lehet a vetítő.
Annyit viszont kifelejtettem, hogy xbox is menne rajta bőségesen, nem tudom ez változtat-e valamin...
Elég sokat menne a vetítő, napi 3 óra, az borítékolható, de inkább 5-öt.Rick4:
Köszönöm, ezt számításba veszem.miért akarsz te mozivásznat mosni? vászonruhát lehet perszillel vagy mi, de ezt ne akard.

-
Rick4
félisten
A festett falat nem úgy gondoltam, hogy fogom azt lemeszelem, hanem vannak speciális fesékek, amik tükrös, mosható felületet adnak, hasonlóan mint egy vászon... azt hittem ez jobb lesz így, mert nem mozog és hajladozik, mint a vászon, nem kell feszítésekkel trükköznöm, ilyesmi...
Mint írtam, plafonra szeretném tenni, így gyakorlatilag 0-5m között bárhol lehet a vetítő.
Annyit viszont kifelejtettem, hogy xbox is menne rajta bőségesen, nem tudom ez változtat-e valamin...
Elég sokat menne a vetítő, napi 3 óra, az borítékolható, de inkább 5-öt.Rick4:
Köszönöm, ezt számításba veszem.Láttál már te vásznat közelről. Isten őrizz, hogy az egy picit is tükrös legyen. Pont hogy mattnak kell lennie.

-
s7evcsenko
addikt
ehhez a felhasználáshoz, ekkora mérethez, ezekhez a körülményekhez: led. mert ugye tv-t szeretnél kiváltani, nem csak hetente párszor megnézni rajta egy filmet. egy régimódi pilács élettartama manapság 3-5 ezer óra. a ledé 30k állítólag.
méghozzá akkor lg pf1500. az árba bőven befér, a vetített felületnek elsőre mehet a fehér fal, aztán majd eldöntöd, érdemes-e váltanod, ha igen mire. fényerő milyen, 1 gain felett felület kell-e. méretben szeretnéd-e növelni a képet, ha igen, mekkora lesz a fényerő veszteség.
viszont akkor azért az tisztázni kellene, milyen távolságban, hova tudod tenni a vetítőt, mert úgy jön mi, hogy mekkora képet fogsz kapni, ezt is illene belőni előtte.A festett falat nem úgy gondoltam, hogy fogom azt lemeszelem, hanem vannak speciális fesékek, amik tükrös, mosható felületet adnak, hasonlóan mint egy vászon... azt hittem ez jobb lesz így, mert nem mozog és hajladozik, mint a vászon, nem kell feszítésekkel trükköznöm, ilyesmi...
Mint írtam, plafonra szeretném tenni, így gyakorlatilag 0-5m között bárhol lehet a vetítő.
Annyit viszont kifelejtettem, hogy xbox is menne rajta bőségesen, nem tudom ez változtat-e valamin...
Elég sokat menne a vetítő, napi 3 óra, az borítékolható, de inkább 5-öt.Rick4:
Köszönöm, ezt számításba veszem. -
#95590400
törölt tag
dlp/lcd pilács szempontjából egykutya.

legyen napi 3 óra, ebben benne van a pisiszünet ésatöbbi is. ez évi 1000 órát jelent (nekem 1800 óra csusszant be a vetítőbe, de az elmúlt fél évben sokszor bealudtam előtte és ment órákat feleslegesen) ez így mondjuk 3-4 év, de ebből az utolsó harmad már full fényerőn és hangon. vagy lámpacsere.
az előző vetítőmet is úgy vettem, hogy az lesz az utolsó, utána már csak ledeset veszek. vettem hozzá plusz pilácsot, mert olcsó volt, 25k-ért, egyet kaptam a géphez ajándékba és a színkerék kezdett behangosodni. azt cseréltem 40k-ért. aztán megint hangos lett, van az uccsó pilácsban talán 1500 óra, azaz talán van vissza neki ugyanennyi, mielőtt a szürke felületem miatt nézhetetlenné haloványodik a fénye. egyelőre még nem annyira zavaróan hangos, de 500 óra múlva nem lehet majd megmaradni mellette megint. tartaléknak, csajozni jó.
gazdasági totálkár egy vetítő 15.000 óra környékén már.
hogy a ledesekben mi mihálylik meg mennyi idő múlva, az érdekes kérdés, de ha bő egy éve nem 360.000 környékén kezd a szóban forgó lg, hanem 260.000, mint most, akkor már megvettem volna. helyette viszont lőttem egy óccó 720p acert. ami még 1,5 évig húzza, aztán vagy kerítek bele egy olcsóbb pilácsot, és mondjuk 2-3 év múlva dobom ki. jó esetben
-
spiky03
veterán
ehhez a felhasználáshoz, ekkora mérethez, ezekhez a körülményekhez: led. mert ugye tv-t szeretnél kiváltani, nem csak hetente párszor megnézni rajta egy filmet. egy régimódi pilács élettartama manapság 3-5 ezer óra. a ledé 30k állítólag.
méghozzá akkor lg pf1500. az árba bőven befér, a vetített felületnek elsőre mehet a fehér fal, aztán majd eldöntöd, érdemes-e váltanod, ha igen mire. fényerő milyen, 1 gain felett felület kell-e. méretben szeretnéd-e növelni a képet, ha igen, mekkora lesz a fényerő veszteség.
viszont akkor azért az tisztázni kellene, milyen távolságban, hova tudod tenni a vetítőt, mert úgy jön mi, hogy mekkora képet fogsz kapni, ezt is illene belőni előtte.Akkor azt mondod, ha valaki naponta megnéz 1-2 filmet vagy akár sorozat részt, akkor ő csak LCD projektor vegyen és ne DLP-t?
-
Rick4
félisten
Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte.
Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?
Benq W1070-em van, többször próbáltam, médialejátszóról 4K video, UHD műholdvevővel astra uhd demo csatik még 1080p-s kimenetre is visszatéve (mert a projektornak ugye ez a max, a 2160p-n nincs kép) is látványos különbség van az 1080p-s forráshoz képest, tehát jó lesz az úgy is, a 300K-ba is belefér.
-
#95590400
törölt tag
Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte.
Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?
ehhez a felhasználáshoz, ekkora mérethez, ezekhez a körülményekhez: led. mert ugye tv-t szeretnél kiváltani, nem csak hetente párszor megnézni rajta egy filmet. egy régimódi pilács élettartama manapság 3-5 ezer óra. a ledé 30k állítólag.
méghozzá akkor lg pf1500. az árba bőven befér, a vetített felületnek elsőre mehet a fehér fal, aztán majd eldöntöd, érdemes-e váltanod, ha igen mire. fényerő milyen, 1 gain felett felület kell-e. méretben szeretnéd-e növelni a képet, ha igen, mekkora lesz a fényerő veszteség.
viszont akkor azért az tisztázni kellene, milyen távolságban, hova tudod tenni a vetítőt, mert úgy jön mi, hogy mekkora képet fogsz kapni, ezt is illene belőni előtte. -
#95590400
törölt tag
esetleg hol elmondjuk, a 4k irreális jelenleg a projektorok világában... ez nem gagyipaneles lcd a számháborúban
az előirányzott ár után köll még egy nullát tenni, mer. -
s7evcsenko
addikt
-
jracz
tag
Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte.
Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?
4k vetítő , de vászon helyett festett falra vetítenél.
Látom van ami nem változik.
Nem is értem miért van ez a topic. -
s7evcsenko
addikt
-
c4
őstag
Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte.
Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?
A (med600) sem tudja a 4K-t, vetítőből csak a Sony gyárt pillanatnyilag natív 4K-s vetítőket több milliós áron.
-
s7evcsenko
addikt
Üdv.
Szeretném lecserélni a jelenlegi LCD-m (55ES7080), és felmerült bennem, hogy hátha jobban járok egy projektorral.
Olyanban gondolkodok, amivel teljesen ki tudom váltani a tv-t, vagyis ne kelljen mindkettő a szobába.
- Amire használnám:
TV adások (digikábel), filmnézés (med600) házimozi rendszerbe kötve (nas, erősítő).
Itt megjegyezném, hogy jó lenne, ha tudná a 4K-t és az aktív 3D-t, de ez természetesen ár függő, ha irreálisan többe kerül, akkor nem ragaszkodom hozzá.
- Amire vetíteném az még képlékeny.
Gondolkodom azon, hogy úgy festem le a falat, hogy ne kelljen vászon, ha ez nem megoldható, akkor vászon.
- Mindenképp nagyobb képet szeretnék, mint 55", sőt 65"-nak örülnék a legjobban.
A nézési távolság képlékeny, a táblzatban foglalt értékeket minden méretnél tartani tudnám.
Kb 5m hosszú, 3mm széles a szoba, így tudok mozogni, sötétíteni is tudom bármennyire.
- Elsősorban a plafonra tenném a projektort, mert talán ott lenne a legkevésbé útban.
- Árban kb. 300k-t gondoltam, de ha ennyiből semmiképp nem jön ki, akkor várok pár hónapot, és mehetek feljebb az árral, de ahhoz nagyon le kell nyűgözzön, hogy ennél többet fizessek érte.
Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel projektort?
-
lkksioskdl3
aktív tag
Lehet érdemes lenne egy olcsó projektor topicot létrehozni, mint az órás topicoknál.
Ott működik, és itt is mindenki boldog lenne. -
MajaG
senior tag
Nekem volt ilyen alja, meg 720P-s kínai is, az árukat megérik.
Nem kell sokat várni, de pl egy kisgyereknek nagyba kirakni a mesét teljesen jó.
Itt ne keress színeket meg konrasztot, de van olyan célcsoport akit ez sose érdekelt... -
spiky03
veterán
-
c4
őstag
Egy projektor guru nem vesz a kezébe ilyet, hacsak nem a szomszéd ablakát akarja betörni vele.
-
spiky03
veterán
-
Vikthor
nagyúr
-
Rick4
félisten
-
thomasrc
aktív tag
Az egyébként normális, hogy a W1070 menüjében csak SBS vagy Top/Bottom 3D-t tudok kiválasztani? A frame packing mód ki van szürkítve. Bocs a hirtelen témaváltásért, de ezt most vettem csak észre.
-
Márton
nagyúr
Lehet, hogy a 2 lencse között túl széles a közepe az én szemeimhez.
Mondjuk nincs széles fejem az tény
-
Rick4
félisten
Ezt pont nem tudom fényképezni, gondolom fejforma kérdése, hogy ki8nek mennyire van a szeme a lencse közepén, nekem jó volt, és jó lesz legközelebb is.

Gondolom ha valaki felveszi, és tükörben a szemeit középen látja, akkor nem lesz rossz a vászon előtt sem.
-
Márton
nagyúr
-
Rick4
félisten
Rendben, egyetértünk, nem is vitatkozom.
Egy fontosat azonban még kifelejtettem: a lencsék mérete.
Én 2,5m széles képet nézek 3,5m-ről és sok kis lencséjű szemüvegen keresztül bizony nem látja mindkét szemem a teljes képterületet és ez nagyon tud zavarni.
A G05 pont ideális e szempontból is
Érdekes, én 2.4m széleset nézek 3.6m-ről, és a lencsék tökéletesen fedik a képet, sőt.

-
AVhelper
senior tag
Én nem vagyok nagy híve a sztereoszkóp képnek, de készültek olyan filmek, melyekben jól és egészséges mértékeben használták a 3D-t (lásd Avatar).
-
patroly61
tag
Köszönöm fáradozásodat,
de közben én elkezdtem kutatni és egyenlőre ezt találtam de csak párban adják és így mát 22€ felett lenne. Írtam neki levelet, hogy esetleg külön külön csomagban érdekelne.
Vagy ez is jó lenne?Én ilyet [link]vettem mondjuk ez 4db-os csomag a dobozban usb kábel,törlőkendő és egy kis szütyő.
-
Beni2360
félisten
Bármely RF szinkronizált szemüveg megfelel ezzel a logóval (a kettő közül a második):

Alkalmas tehát a Samsung SSG-5100GB vagy a párban árult SSG-P51002.

Az élmények új világát pedig a 3D szemüveg és a tévé közötti rádiófrekvenciás kapcsolat teszi teljessé.
Ez létre jön a projektornál is? -
thomasrc
aktív tag
Valóban, a Gonbes G05 a megfizethető befutó.
Nem drága, 144Hz, matt fekete keret (fontos!), tölthető és nincs rajta swap gond. Ez szintén fontos, mert nálunk már 10 db is van
A G15-öt nem ajánlom, volt kettőm. Gyenge anyag, látszik rajta a spórolás (vagy a súlycsökkentésre való hajtás), a levehető szára könnyen eltörik a csatlakozásnál. Egyszer adtam oda egy 9 éves gyereknek, mondtam, vigyázzon rá, 10 perc múlva eltörte.
A másiknak meg az elemfedele nem csukódik már, azt is csak egy kis pöcök tartotta. Szóval az hamar hulladékká válhat, bár maga a képminőség rendben volt. Ha vigyázol rá mint a hímestojás és az ár a legfontosabb, csak akkor vedd.Köszi, engem is az zavart a G15-ben, hogy ránézésre bóvli műanyagnak tűnik. Közben keresgéltem és szerintem megvan a nyertes:
SainSonic Bravia
http://www.sainsonic.com/sainsonic-bravia-bv-30-active-shutter-3d-glasses-aluminum-frame-silver.htmlEz elvileg a Sony 3D szemüvegének a replikája (csak elől más a műanyag és a gumis részek rajta). A SainSonic márkában meg lehet bízni úgy általánosan?
-
AVhelper
senior tag
Bármely RF szinkronizált szemüveg megfelel ezzel a logóval (a kettő közül a második):

Alkalmas tehát a Samsung SSG-5100GB vagy a párban árult SSG-P51002.
-
Márton
nagyúr
Rendben, egyetértünk, nem is vitatkozom.
Egy fontosat azonban még kifelejtettem: a lencsék mérete.
Én 2,5m széles képet nézek 3,5m-ről és sok kis lencséjű szemüvegen keresztül bizony nem látja mindkét szemem a teljes képterületet és ez nagyon tud zavarni.
A G05 pont ideális e szempontból is
-
Beni2360
félisten
Sajnos tényleg nem ismerem ezeket a darabokat, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy keress rá az ezzel foglalkozó fórumokra, hátha írnak róluk jót-rosszat, ami alapján dönthetsz. Mondjuk, az ~5e Ft/db már nem olyan túl drága (végül én is annyiért vettem a DLP-s darabokat) és talán megéri a kockázatot. Legrosszabb esetben ha mégsem jó a minősége, az eladó fejéhez vágod.

Ok köszi, de kiutazni elég drága volna de nem bánnám.
-
cinemazealot
addikt
Köszönöm fáradozásodat,
de közben én elkezdtem kutatni és egyenlőre ezt találtam de csak párban adják és így mát 22€ felett lenne. Írtam neki levelet, hogy esetleg külön külön csomagban érdekelne.
Vagy ez is jó lenne?Sajnos tényleg nem ismerem ezeket a darabokat, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy keress rá az ezzel foglalkozó fórumokra, hátha írnak róluk jót-rosszat, ami alapján dönthetsz. Mondjuk, az ~5e Ft/db már nem olyan túl drága (végül én is annyiért vettem a DLP-s darabokat) és talán megéri a kockázatot. Legrosszabb esetben ha mégsem jó a minősége, az eladó fejéhez vágod.

-
Beni2360
félisten
Hát, a DLP-n kívül egyéb szemüveg-technológiáknak nem nagyon néztem eddig utána. A géped (EH-TW5210, ugye?) adatlapjáról elindulva úgy látom, hogy Neked az Epson ELPGS03 vagy ezzel kompatibilis szemüvegek lennének jók... viszont ezek qrv@drágák.
Némi guglizás és keresésfinomítás alapján erre a "ne vegyél Epson szemüveget"
és erre az eBay találati oldalra jutottam. Azt kéne megtudni, hogy ezek közül melyek megbízhatóak és jó minőségűek. Árban mindegyik veri a gyártó által javasolt kukkert. Tovább kell kutakodni felhasználói tapasztalatok és vélemények után...Köszönöm fáradozásodat,
de közben én elkezdtem kutatni és egyenlőre ezt találtam de csak párban adják és így mát 22€ felett lenne. Írtam neki levelet, hogy esetleg külön külön csomagban érdekelne.
Vagy ez is jó lenne? -
cinemazealot
addikt
Hát, a DLP-n kívül egyéb szemüveg-technológiáknak nem nagyon néztem eddig utána. A géped (EH-TW5210, ugye?) adatlapjáról elindulva úgy látom, hogy Neked az Epson ELPGS03 vagy ezzel kompatibilis szemüvegek lennének jók... viszont ezek qrv@drágák.
Némi guglizás és keresésfinomítás alapján erre a "ne vegyél Epson szemüveget"
és erre az eBay találati oldalra jutottam. Azt kéne megtudni, hogy ezek közül melyek megbízhatóak és jó minőségűek. Árban mindegyik veri a gyártó által javasolt kukkert. Tovább kell kutakodni felhasználói tapasztalatok és vélemények után... -
Rick4
félisten
Valóban, a Gonbes G05 a megfizethető befutó.
Nem drága, 144Hz, matt fekete keret (fontos!), tölthető és nincs rajta swap gond. Ez szintén fontos, mert nálunk már 10 db is van
A G15-öt nem ajánlom, volt kettőm. Gyenge anyag, látszik rajta a spórolás (vagy a súlycsökkentésre való hajtás), a levehető szára könnyen eltörik a csatlakozásnál. Egyszer adtam oda egy 9 éves gyereknek, mondtam, vigyázzon rá, 10 perc múlva eltörte.
A másiknak meg az elemfedele nem csukódik már, azt is csak egy kis pöcök tartotta. Szóval az hamar hulladékká válhat, bár maga a képminőség rendben volt. Ha vigyázol rá mint a hímestojás és az ár a legfontosabb, csak akkor vedd.Nekem ilyen vna, magamnak vettem, tudok rá vigyázni, és ebből adódóan nincs is baja. Ha úgy alakul, mindent tönkre lehet tenni, nálunk az 5-6 éves dolgok is új állapotban vannak, ide jöhet ilyen gagyi, semmirevaló anyagból készült termék is, itt megmarad az eredeti állapot.

-
Márton
nagyúr
Valóban, a Gonbes G05 a megfizethető befutó.
Nem drága, 144Hz, matt fekete keret (fontos!), tölthető és nincs rajta swap gond. Ez szintén fontos, mert nálunk már 10 db is van
A G15-öt nem ajánlom, volt kettőm. Gyenge anyag, látszik rajta a spórolás (vagy a súlycsökkentésre való hajtás), a levehető szára könnyen eltörik a csatlakozásnál. Egyszer adtam oda egy 9 éves gyereknek, mondtam, vigyázzon rá, 10 perc múlva eltörte.
A másiknak meg az elemfedele nem csukódik már, azt is csak egy kis pöcök tartotta. Szóval az hamar hulladékká válhat, bár maga a képminőség rendben volt. Ha vigyázol rá mint a hímestojás és az ár a legfontosabb, csak akkor vedd. -
Beni2360
félisten
Igaz, nem vékony keretes, de én egy ilyen eBay-es szemüveget rendeltem még az ősszel egyik topictárs javaslatára, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Oké, 3 óra után már jó levenni, de egyébként nem kényelmetlen és a képminőségével is (egy BenQ W1070-nel használom) minden rendben van. Az ára meg magáért beszél.

Szia, esetleg EPSON-hoz tudnál segíteni 3D szemüveg ügyben?

-
r4pt0r
tag
Köszi, valószínűleg akkor tényleg az 1.08 az utolsó.
Más: BenQ W1070-hez szeretnék 3D szemüveget vásárolni, de információra lenne szükségem, hogy vásárláskor mikre érdemes figyelni? Nyilván DLP linkes szemüveg kell és 144Hz-es (úgy tudom tud ennyit a W1070, fixme). Olyan van esetleg, hogy egyik szemüveg jobban sötétíti a képet, mint a másik? Ilyenre kell figyelni?
Amiket eddig néztem, azok közül formára a Samsung szemüvegei jönnek be nekem. Nem akarok vastag keretet és hatalmas lencséket, csak annyit, hogy a látóteret töltse ki... Viszont a Samsung oldalán nem igazán van információ a szemüvegekről, hogy milyen technológiát használnak és hány Hz-esek.
Ezeket néztem eddig:
* Samsung SSG-P51002
* Samsung SSG-P51002/XC
* Samsung SSG-5100GB
* Samsung SSG-3050GB
* G15 DLP (noname kínai(?); formában ez áll legközelebb a Samsunghoz)Vastag keretesek:
* Sainsonic Zebra (DLP, 96-144Hz)
* Nvidia 3D Vision 2Ezek közül a Sainsonic és a G15 DLP tuti kompatibilis a technológia miatt, a többi viszont kérdéses. Vélemény?
Én ilyet vettem, szerintem fentebb linkelt is hasonló vagy ugyanez. Tökéletesen működik.
-
Rick4
félisten
-
cinemazealot
addikt
Köszi, valószínűleg akkor tényleg az 1.08 az utolsó.
Más: BenQ W1070-hez szeretnék 3D szemüveget vásárolni, de információra lenne szükségem, hogy vásárláskor mikre érdemes figyelni? Nyilván DLP linkes szemüveg kell és 144Hz-es (úgy tudom tud ennyit a W1070, fixme). Olyan van esetleg, hogy egyik szemüveg jobban sötétíti a képet, mint a másik? Ilyenre kell figyelni?
Amiket eddig néztem, azok közül formára a Samsung szemüvegei jönnek be nekem. Nem akarok vastag keretet és hatalmas lencséket, csak annyit, hogy a látóteret töltse ki... Viszont a Samsung oldalán nem igazán van információ a szemüvegekről, hogy milyen technológiát használnak és hány Hz-esek.
Ezeket néztem eddig:
* Samsung SSG-P51002
* Samsung SSG-P51002/XC
* Samsung SSG-5100GB
* Samsung SSG-3050GB
* G15 DLP (noname kínai(?); formában ez áll legközelebb a Samsunghoz)Vastag keretesek:
* Sainsonic Zebra (DLP, 96-144Hz)
* Nvidia 3D Vision 2Ezek közül a Sainsonic és a G15 DLP tuti kompatibilis a technológia miatt, a többi viszont kérdéses. Vélemény?
Igaz, nem vékony keretes, de én egy ilyen eBay-es szemüveget rendeltem még az ősszel egyik topictárs javaslatára, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Oké, 3 óra után már jó levenni, de egyébként nem kényelmetlen és a képminőségével is (egy BenQ W1070-nel használom) minden rendben van. Az ára meg magáért beszél.

-
thomasrc
aktív tag
Igen, gyanús is volt nekem a Samsung. Akkor DLP linkes 3D szemüveg nincs is vékonyban?

-
Rick4
félisten
Köszi, valószínűleg akkor tényleg az 1.08 az utolsó.
Más: BenQ W1070-hez szeretnék 3D szemüveget vásárolni, de információra lenne szükségem, hogy vásárláskor mikre érdemes figyelni? Nyilván DLP linkes szemüveg kell és 144Hz-es (úgy tudom tud ennyit a W1070, fixme). Olyan van esetleg, hogy egyik szemüveg jobban sötétíti a képet, mint a másik? Ilyenre kell figyelni?
Amiket eddig néztem, azok közül formára a Samsung szemüvegei jönnek be nekem. Nem akarok vastag keretet és hatalmas lencséket, csak annyit, hogy a látóteret töltse ki... Viszont a Samsung oldalán nem igazán van információ a szemüvegekről, hogy milyen technológiát használnak és hány Hz-esek.
Ezeket néztem eddig:
* Samsung SSG-P51002
* Samsung SSG-P51002/XC
* Samsung SSG-5100GB
* Samsung SSG-3050GB
* G15 DLP (noname kínai(?); formában ez áll legközelebb a Samsunghoz)Vastag keretesek:
* Sainsonic Zebra (DLP, 96-144Hz)
* Nvidia 3D Vision 2Ezek közül a Sainsonic és a G15 DLP tuti kompatibilis a technológia miatt, a többi viszont kérdéses. Vélemény?
A Samsungból az 5100-as széria volt nekem, az 3D TV-hez való, szerintem a többi is. Nehogy lukra fuss, az nagyon nem jó projektorhoz.

Most egy sainsonic van, magamnak hoztam az usából, kiválóan teszi a dolgát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
30100 - 30001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 29901 29900 - 29801 29800 - 29701 29700 - 29601 29600 - 29501 29500 - 29401 29400 - 29301 29300 - 29201 29200 - 29101 29100 - 29001 29000 - 28901 28900 - 28801 28800 - 28701 28700 - 28601 28600 - 28501 28500 - 28401 28400 - 28301 28300 - 28201 28200 - 28101 28100 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Egy igazi klasszikus, furcsán felújítva – R-Type Dimensions III teszt
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fotók, videók mobillal
- bitpork: Balcsis tali 2026
- BestBuy topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- EAFC 26
- További aktív témák...
- 27% - Philips Evnia 27M2N3200S IPS Monitor! 1920x1080 / 180Hz / 0.5ms / FreeSync
- Apple iPhone 12 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 128GB Pink -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5469, 90% AKKSI
- Sony Xperia XZ / 3/32GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 27% - GAMING PC! Intel i7-13700KF / RTX 4070 Ti / Z690 / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 850w! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Ez akkor is igaz lenne, 60-65" méretű 4K LED lenne az ellenfél? Nem kötözködöm, csak próbálok infóhoz jutni.
Már bezavar a klímának.


, abbol max a fix keretes jon ki, de azt nem tudod felhuzni.






