Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
-
24100 - 24001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 23901 23900 - 23801 23800 - 23701 23700 - 23601 23600 - 23501 23500 - 23401 23400 - 23301 23300 - 23201 23200 - 23101 23100 - 23001 23000 - 22901 22900 - 22801 22800 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Q
senior tag
Tettem be egy linket egy Pana 6000 hirdetésről, ami nagyon jó árban volt, de nem azért, mert én hirdetem, sőt nem is ismerem ki az. Csak jóindulatból, hogy aki ilyet keres érdemes lett volna rácsapni, de már azóta el is vitték, én meg kaptam egy figyelmeztetést.
Elnézést kérek, de nem én hirdettem, de többen ebben az árkategóriában keresgéltek itt, én csak jót akartam.
Akkor ez egy hülye szabály. Miért ne ajánlhatnál egy jó vételt, ha nem fűződik hozzá érdeked?! Ráadásul egy-egy szóban forgó készülék jó téma alap is lehet.
-
Vikthor
nagyúr
Tettem be egy linket egy Pana 6000 hirdetésről, ami nagyon jó árban volt, de nem azért, mert én hirdetem, sőt nem is ismerem ki az. Csak jóindulatból, hogy aki ilyet keres érdemes lett volna rácsapni, de már azóta el is vitték, én meg kaptam egy figyelmeztetést.
Elnézést kérek, de nem én hirdettem, de többen ebben az árkategóriában keresgéltek itt, én csak jót akartam.
nagyon is jól tetted örülök, hogy segítesz körbeszaglászni, nem is értem az ilyen degenerált szabályokat amúgy... Én is arra készültem lecsapni, csak már el is vitték...

-
szepi0808
senior tag
Tettem be egy linket egy Pana 6000 hirdetésről, ami nagyon jó árban volt, de nem azért, mert én hirdetem, sőt nem is ismerem ki az. Csak jóindulatból, hogy aki ilyet keres érdemes lett volna rácsapni, de már azóta el is vitték, én meg kaptam egy figyelmeztetést.
Elnézést kérek, de nem én hirdettem, de többen ebben az árkategóriában keresgéltek itt, én csak jót akartam.
-
Turbo73
aktív tag
Azt gondolom, a lényeget értetted.
Ő igen, de Te csak nem akarod...
-
xtremetuning
addikt
-
#95590400
törölt tag
ezért jó a szürke vászon...
sokat dob a kontrasztérzeten.
amúgy félelmetes, hogy dynamic light módban az acernek mennyire durva feketéje van így. ez a benq-n az extremeco. szépen dimmeli a pilácsot, lemegy a fogyasztása olyan 80 watt környékére. és mennyire kiégeti fehérre egyes esetekben a színeket.
a koncepció jó, csak ki kellett kapcsolnom

-
gyeniko
őstag
Semmi gond, én kérek elnézést.
Bár ennyi erővel a trabant is csúcsgép volt, hiszen a trabant palettáján........Majdnem jó az analógia, csak kicsikét sántít: az Epson a világ legnagyobb projektor gyártója, a Trabant pedig...? Inkább a Toyota, a GM és a VW csúcsmodelljeivel kellene párhuzamot vonni....
-
xtremetuning
addikt
-
Turbo73
aktív tag
En ilyenkor a hc4000-em ertekeit szeretem bemasolni.:
Egyidejű kontraszt:
50% 510:1
25% 1350:1
15% 1550:1
5% 2200:1
2% 2700:1
0,2% 2880:1![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Magyaran 5%-ig mindegyiket megeszi,pedig ez csak egy alig 100 ezres gep.Persze a többi melyebbre megy le "feketeben" de kit erdekel? Igy is olyan szürke mindegyik,hogy beszarsz.

Engem pl. nagyon is érdekel, akarom mondani zavar, ha nincs fekete csak szürke. Annyira, hogy ilyen proji szóba sem jöhet.
-
Turbo73
aktív tag
Azért az 5000-es epsont 'csúcsgép'ként aposztrofálni....

Egykori csúcsgép, az Epson palettáján, mivel az Epsonokról volt szó. Nem gondoltam, hogy ezt így külön kell magyarázni...

-
agabe
addikt
Amennyiben Balagee mérvadó, én meghajlok elotte. Ugy korulnezve a tesztjei kozt Ansi kontrsztra a HW30-50 is rosszabb, mint a Pana 5000. Persze nem nagy tétel, de ha mar tesztek meg mérés:
HW50
Kalibrált fényerő és kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
Fényerő: 702 lumen
Kalibrált on/off kontraszt: 44300:1
Kalibrált natív on/off kontraszt: 4500:1 - 7500:1 (a manuális írisz beállításától függő)Egyidejű kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
50% 480:1
25% 860:1
15% 1100:1
5% 1920:1
2% 3430:1
0,2% 4760:1Pana
Maximális fényerő (Dynamic mód, Cinema Filter ki, Normal lámpa mód): 1970 lumen
Kalibrált mozi módban (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa mód): 520 lumen
Max. natív kontraszt (Dynamic mód, Cinema filter ki, Normál lámpa, Max. zoom): 6200:1
Kalibrált max. natív kontraszt (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa, max. zoom): 3820:1Egyidejű kontraszt (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa):
50% 515:1
25% 1100:1
15% 1230:1
5% 1890:1
2% 2750:1
0,2% 3430:1HW30
Kalibrált fényerő és kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
Fényerő: 540 lumen
Kalibrált on/off kontraszt: 35100:1
Kalibrált natív on/off kontraszt: 5400:1 - 8250:1 (a manuális írisz beállításától függő)Egyidejű kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
50% 480:1
25% 850:1
15% 1180:1
5% 2110:1
2% 3250:1
0,2% 4580:1Ketlem, h a HW40 tultenne az 50. Amint latjuk a 30 pl. Ugyanugy nem egy fenyagyu kalibralva.
Balagee igen alaposan tesztel es sok tapasztalattal rendelkezik, igy erdemes figyelembe venni a tesztjeit.
A kontraszt fontos (nagyon is) de nem az egyetlen tenyezo.
Nem lenyegtelen pl. mekkora meretu a vetitendo kep, mert ha nagy akkor hiaba jo kontrasztu a proji de keves a feny a vaszonhoz...es ez csak egy dolog, de csomo minden van ami miatt a kep egyszeruen csak jo lesz vegredmenyben barmit is nezel rajta, vagy nehol lesz valami fura/zavaro resz, es ez raadasul emberenkent is valtozo kinek mi mennyire zavaro.
HW40-es jobb pl. nekem mint a pana 5000-6000 , vagy akar az 50-55-os sony-k azoknal a korulmenyeknel amiknel otthon en vetitek, a dinamikus irisz hianya ellenere (amit amugy is ki szoktam kapcsolni ha valamiben van hasonlo...tv-ben a dinamikus kontraszt is ilyen), de ez az en preferenciaimtol is fugg biztos. -
robi222
senior tag
-
Norbi 72
veterán
-
xtremetuning
addikt
En ilyenkor a hc4000-em ertekeit szeretem bemasolni.:
Egyidejű kontraszt:
50% 510:1
25% 1350:1
15% 1550:1
5% 2200:1
2% 2700:1
0,2% 2880:1![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Magyaran 5%-ig mindegyiket megeszi,pedig ez csak egy alig 100 ezres gep.Persze a többi melyebbre megy le "feketeben" de kit erdekel? Igy is olyan szürke mindegyik,hogy beszarsz.

" Igy is olyan szürke mindegyik,hogy beszarsz.
"Na végre....

-
Tonyka 2
tag
En ilyenkor a hc4000-em ertekeit szeretem bemasolni.:
Egyidejű kontraszt:
50% 510:1
25% 1350:1
15% 1550:1
5% 2200:1
2% 2700:1
0,2% 2880:1![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Magyaran 5%-ig mindegyiket megeszi,pedig ez csak egy alig 100 ezres gep.Persze a többi melyebbre megy le "feketeben" de kit erdekel? Igy is olyan szürke mindegyik,hogy beszarsz.

Hatha ennyi eleg is a jo kephez, akkor kar gyartani dragabb gepeket.
Amugy meg sztem nem lattal meg igazi feketet idealis vetitesi kornyezetben. Mert az bizony nem szurke.

-
Dexar007
veterán
Amennyiben Balagee mérvadó, én meghajlok elotte. Ugy korulnezve a tesztjei kozt Ansi kontrsztra a HW30-50 is rosszabb, mint a Pana 5000. Persze nem nagy tétel, de ha mar tesztek meg mérés:
HW50
Kalibrált fényerő és kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
Fényerő: 702 lumen
Kalibrált on/off kontraszt: 44300:1
Kalibrált natív on/off kontraszt: 4500:1 - 7500:1 (a manuális írisz beállításától függő)Egyidejű kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
50% 480:1
25% 860:1
15% 1100:1
5% 1920:1
2% 3430:1
0,2% 4760:1Pana
Maximális fényerő (Dynamic mód, Cinema Filter ki, Normal lámpa mód): 1970 lumen
Kalibrált mozi módban (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa mód): 520 lumen
Max. natív kontraszt (Dynamic mód, Cinema filter ki, Normál lámpa, Max. zoom): 6200:1
Kalibrált max. natív kontraszt (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa, max. zoom): 3820:1Egyidejű kontraszt (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa):
50% 515:1
25% 1100:1
15% 1230:1
5% 1890:1
2% 2750:1
0,2% 3430:1HW30
Kalibrált fényerő és kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
Fényerő: 540 lumen
Kalibrált on/off kontraszt: 35100:1
Kalibrált natív on/off kontraszt: 5400:1 - 8250:1 (a manuális írisz beállításától függő)Egyidejű kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
50% 480:1
25% 850:1
15% 1180:1
5% 2110:1
2% 3250:1
0,2% 4580:1Ketlem, h a HW40 tultenne az 50. Amint latjuk a 30 pl. Ugyanugy nem egy fenyagyu kalibralva.
En ilyenkor a hc4000-em ertekeit szeretem bemasolni.:
Egyidejű kontraszt:
50% 510:1
25% 1350:1
15% 1550:1
5% 2200:1
2% 2700:1
0,2% 2880:1![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Magyaran 5%-ig mindegyiket megeszi,pedig ez csak egy alig 100 ezres gep.Persze a többi melyebbre megy le "feketeben" de kit erdekel? Igy is olyan szürke mindegyik,hogy beszarsz.

-
Tonyka 2
tag
Amennyiben Balagee mérvadó, én meghajlok elotte. Ugy korulnezve a tesztjei kozt Ansi kontrsztra a HW30-50 is rosszabb, mint a Pana 5000. Persze nem nagy tétel, de ha mar tesztek meg mérés:
HW50
Kalibrált fényerő és kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
Fényerő: 702 lumen
Kalibrált on/off kontraszt: 44300:1
Kalibrált natív on/off kontraszt: 4500:1 - 7500:1 (a manuális írisz beállításától függő)Egyidejű kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
50% 480:1
25% 860:1
15% 1100:1
5% 1920:1
2% 3430:1
0,2% 4760:1Pana
Maximális fényerő (Dynamic mód, Cinema Filter ki, Normal lámpa mód): 1970 lumen
Kalibrált mozi módban (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa mód): 520 lumen
Max. natív kontraszt (Dynamic mód, Cinema filter ki, Normál lámpa, Max. zoom): 6200:1
Kalibrált max. natív kontraszt (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa, max. zoom): 3820:1Egyidejű kontraszt (Cinema1 mód, 6500 K, Cinema Filter be, Eco lámpa):
50% 515:1
25% 1100:1
15% 1230:1
5% 1890:1
2% 2750:1
0,2% 3430:1HW30
Kalibrált fényerő és kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
Fényerő: 540 lumen
Kalibrált on/off kontraszt: 35100:1
Kalibrált natív on/off kontraszt: 5400:1 - 8250:1 (a manuális írisz beállításától függő)Egyidejű kontraszt (Custom mód, auto írisz bekapcsolva, low lamp üzemmód)
50% 480:1
25% 850:1
15% 1180:1
5% 2110:1
2% 3250:1
0,2% 4580:1Ketlem, h a HW40 tultenne az 50. Amint latjuk a 30 pl. Ugyanugy nem egy fenyagyu kalibralva.
-
BBéci
legenda
Most komolyan levontad a 6000 vs 55-bol, h milyen lehet egy 5000 vs 40? Amit amugy sosem lattal egymas mellett? Pana tesztet en is tudok linkelni ha kell, meg kimagaslo is raadasnak. Megvannak a hibai nem kerteltem, de attol a rossztol amilyennek te kezeled attol messze van. 55 hajtok en is, jobb nem ketseges, csak nem ez volt a kerdes. Regi Sony volt nalam, 20 vagy 30 mar nem emlekszem, ritka rossz kepe volt.
"Érdekes" azt hangoztatni, arra hivatkozni, azzal érvelni, hogy "nagyon jól ismerem tesztekből".

-
Tonyka 2
tag
6000-ret láttam Fireman kollégánál, mikor lecserélte egy használt HW55-re, nagyon örült neki. Azt mondta, hogy sokkal jobb, mint a pana volt. Szerintem még meg van az akkori leve, de nem is ez a lényeg, hanem hogy kibeszéltük a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban és ő egy user nincs miért pártját fogni egyik gépnek sem. Nagyon jól ismerem tesztekből a két szóban forgó gépet, sőt kalibrálási képek is vannak, ahol látni a kalibrálás utáni 7fL-es eredményt, de előtte sem volt 12-nél több.
Szép dolog az a motoros lencse, de a vetített kép szerintem sokkal többet számít. Aki kicsit is benne van a dologban az tudja, hogy a HW40 a HW50 írisz nélküli változata és gyári állapotban is nagyon közel van a kalibrált állapothoz. Tehát ha valakinek nincs lehetősége kalibráltatni, az is nyugodt lehet, hogy jó képet fog látni kalibrálás nélkül is. Sőt még hosszú üzemórák után sem változik sokat a gép állapota, így nem szükséges az újra kalibrálás. Linkelhetnék a cine4home-tól, de már biztos látták sokan, amikor betettem ide is az erre vonatkozó tesztet.
Lényeges dolog, hogy a HW40 is 500:1 ANSI kontraszttal rendelkezik, ami már DLP szint és ez a kép dinamikájában is jócskán meglátszik.
A 900 lumenes kalibrált fényerő eco módban is sokaknak számít, akiknek nem kis vásznuk van.
A hab a tortán az RC, ami sokat dob a képen, nagyon sok részlet láthatóvá válik, ami eddig csak homály fedte. Tudom itt is megosztott a közönség, van, aki kedveli, van a ki nem, de minimális beállítással szerintem mindenki használja.
A többi dologban a Pana is jó gép és a mélyfeketéket leszámítva, ami a dinamikus írisznek köszönhető a sötét jeleneteknél, jobb gépnek tartom a HW40-et.
Amúgy üdv a fórumon. Remélem, nem válik az ellenségeskedésed csataterévé ez a fórum is, eddig szépen mindenki elfért egymástól.Most komolyan levontad a 6000 vs 55-bol, h milyen lehet egy 5000 vs 40? Amit amugy sosem lattal egymas mellett? Pana tesztet en is tudok linkelni ha kell, meg kimagaslo is raadasnak. Megvannak a hibai nem kerteltem, de attol a rossztol amilyennek te kezeled attol messze van. 55 hajtok en is, jobb nem ketseges, csak nem ez volt a kerdes. Regi Sony volt nalam, 20 vagy 30 mar nem emlekszem, ritka rossz kepe volt.
-
Q
senior tag
#24072
-
Q
senior tag
6000-ret láttam Fireman kollégánál, mikor lecserélte egy használt HW55-re, nagyon örült neki. Azt mondta, hogy sokkal jobb, mint a pana volt. Szerintem még meg van az akkori leve, de nem is ez a lényeg, hanem hogy kibeszéltük a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban és ő egy user nincs miért pártját fogni egyik gépnek sem. Nagyon jól ismerem tesztekből a két szóban forgó gépet, sőt kalibrálási képek is vannak, ahol látni a kalibrálás utáni 7fL-es eredményt, de előtte sem volt 12-nél több.
Szép dolog az a motoros lencse, de a vetített kép szerintem sokkal többet számít. Aki kicsit is benne van a dologban az tudja, hogy a HW40 a HW50 írisz nélküli változata és gyári állapotban is nagyon közel van a kalibrált állapothoz. Tehát ha valakinek nincs lehetősége kalibráltatni, az is nyugodt lehet, hogy jó képet fog látni kalibrálás nélkül is. Sőt még hosszú üzemórák után sem változik sokat a gép állapota, így nem szükséges az újra kalibrálás. Linkelhetnék a cine4home-tól, de már biztos látták sokan, amikor betettem ide is az erre vonatkozó tesztet.
Lényeges dolog, hogy a HW40 is 500:1 ANSI kontraszttal rendelkezik, ami már DLP szint és ez a kép dinamikájában is jócskán meglátszik.
A 900 lumenes kalibrált fényerő eco módban is sokaknak számít, akiknek nem kis vásznuk van.
A hab a tortán az RC, ami sokat dob a képen, nagyon sok részlet láthatóvá válik, ami eddig csak homály fedte. Tudom itt is megosztott a közönség, van, aki kedveli, van a ki nem, de minimális beállítással szerintem mindenki használja.
A többi dologban a Pana is jó gép és a mélyfeketéket leszámítva, ami a dinamikus írisznek köszönhető a sötét jeleneteknél, jobb gépnek tartom a HW40-et.
Amúgy üdv a fórumon. Remélem, nem válik az ellenségeskedésed csataterévé ez a fórum is, eddig szépen mindenki elfért egymástól.A HW55 jobb, de az ára is +400k. De a "kis" Sony is legalább 150-nel drágább, és itt már nem biztos, hogy jobb választás a Panánál. Legalábbis nekem.
Xtremetuning
#24074 végén nem tartottad valami sokra. Igaz, azt nem írtad, hogy rossz volt, vsak én gondoltam tovább. Sry -
Pro Koryak
addikt
a w6000 nem csúcsgép, ráadásul el is cseszték.
-
szepi0808
senior tag
Nyilatkozik aki még sosem látott 5000 sem 6000 életében. A Pana nem rossz gép, a dinamikus írisz vezérlése a legjobb az összes közül. Igen még a HW55-nél is. Az optikái elég megbízhatóak, nincs nagy szórás, mint mondjuk egy Epson-nál. Csendes akár emelt lámpamódban is. A 3D is jó rajta. Hibája, h kalibrálva elég kicsi a fényereje, illetve kalibrálni nem egy egyszerű eset. Picit lágyabb a képe, mint a versenytársakénak. De már közel sem annyira, mint a régi 3000-4000 modellekké. A Detail Clarity minimális használatával szépen be lehet lőni az élességet. Kalibrálás nélkül, kicsit túlszaturált mesterkéltek a színei. Összességben egy tisztességes gép árkategóriájában. Én a 40-es ellen szavazok, ha 50-ről lenne szó akkor nem volna kérdés, a Sony-t mondanám.
6000-ret láttam Fireman kollégánál, mikor lecserélte egy használt HW55-re, nagyon örült neki. Azt mondta, hogy sokkal jobb, mint a pana volt. Szerintem még meg van az akkori leve, de nem is ez a lényeg, hanem hogy kibeszéltük a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban és ő egy user nincs miért pártját fogni egyik gépnek sem. Nagyon jól ismerem tesztekből a két szóban forgó gépet, sőt kalibrálási képek is vannak, ahol látni a kalibrálás utáni 7fL-es eredményt, de előtte sem volt 12-nél több.
Szép dolog az a motoros lencse, de a vetített kép szerintem sokkal többet számít. Aki kicsit is benne van a dologban az tudja, hogy a HW40 a HW50 írisz nélküli változata és gyári állapotban is nagyon közel van a kalibrált állapothoz. Tehát ha valakinek nincs lehetősége kalibráltatni, az is nyugodt lehet, hogy jó képet fog látni kalibrálás nélkül is. Sőt még hosszú üzemórák után sem változik sokat a gép állapota, így nem szükséges az újra kalibrálás. Linkelhetnék a cine4home-tól, de már biztos látták sokan, amikor betettem ide is az erre vonatkozó tesztet.
Lényeges dolog, hogy a HW40 is 500:1 ANSI kontraszttal rendelkezik, ami már DLP szint és ez a kép dinamikájában is jócskán meglátszik.
A 900 lumenes kalibrált fényerő eco módban is sokaknak számít, akiknek nem kis vásznuk van.
A hab a tortán az RC, ami sokat dob a képen, nagyon sok részlet láthatóvá válik, ami eddig csak homály fedte. Tudom itt is megosztott a közönség, van, aki kedveli, van a ki nem, de minimális beállítással szerintem mindenki használja.
A többi dologban a Pana is jó gép és a mélyfeketéket leszámítva, ami a dinamikus írisznek köszönhető a sötét jeleneteknél, jobb gépnek tartom a HW40-et.
Amúgy üdv a fórumon. Remélem, nem válik az ellenségeskedésed csataterévé ez a fórum is, eddig szépen mindenki elfért egymástól. -
xtremetuning
addikt
-
Q
senior tag
Én a maga korában vettem. De már akkor sem néztem rózsaszín szemcsin keresztül...ezt sokan megtanulhatnák.
A jónál is lehet mindig jobbat találni. Ha nem ebben a pillanatban, akkor majd a jövő hónapban kihoznak valamit. Attól valami még lehet jó, hogy nem highend. Csak saját kategóriájában kell kezelni.
-
xtremetuning
addikt
Én a maga korában vettem. De már akkor sem néztem rózsaszín szemcsin keresztül...ezt sokan megtanulhatnák.
-
robi222
senior tag
Volt 5000 nekem is. Azért ne magyarázzuk megy a körben a lyukat.
Az első vetítőm. Fakó, dinamikátlan kép, fekete so-so, lcds élesség.
Imádtam....
...amikor lecseréltem.
Ár-értékben nem rossz, de ne emeljük piedesztálra.
Maga korabban a legjobbak közé tartozott .Most persze a saját kategoriájábban már elavult .De még mindig megeszi a mostami also lcd -ket vagy a dlp ket .Hetente nézek tesomnál 1070 -el egyszinten lévő Optoma hd25 -ön filmet de még mimdig elmaradnak az Epson Tw5000 mellett.
-
xtremetuning
addikt
-
Tonyka 2
tag
Az 5000 olyan hulyesegek vannak, mint a Deep Black, a 6000 hire hamva sincs. A feketeje koszono viszonyban sincs a kettonek. 2D-ben es szinekben romma veri az oreg a fiatalt. Az 5000 optikaja is jobb, es had ne sorolnam tovabb.
-
robi222
senior tag
Azért az 5000-es epsont 'csúcsgép'ként aposztrofálni....

Csak annyira mint most a 9200 vagy a Sony Hw55.
-
xtremetuning
addikt
-
Dexar007
veterán
A benq w6000 is "csucsgep" de aztan egy w1070 megeszi.Attol meg,hogy tele pakoljuk felesleges baromsagokkal es 80db hdmi porttal,hasznalhatatlan irisszel,attol meg nem lesz jobb gep.
Persze elkepzelheto,hogy az 5000es tenyleg jobb,elobb latni kene. -
Turbo73
aktív tag
-
Dexar007
veterán
-
Q
senior tag
-
Turbo73
aktív tag
-
Dexar007
veterán
-
Vikthor
nagyúr
-
Q
senior tag
-
robi222
senior tag
-
Q
senior tag
-
robi222
senior tag
+ lencse memória és Lens Shift. A tudásukhoz képest az áruk is igen jónak mondható. Engem a 1070-nek nagyon zavart a hangja és a szivárványra is ki vagyok hegyezve.(sajnos) A hangot mondjuk az elhelyezéssel egy kicsit lehet kompenzálni, de nálam pont a fejünk felett lóg a gép. Az AT6000-ből semmit nem hallok.
Tényleg nekem is 20 cm -re a fejem felet van ,de mikor nem megy a film akkorsem zavar .
-
BBéci
legenda
-
robi222
senior tag
-
robi222
senior tag
-
Vikthor
nagyúr
+ lencse memória és Lens Shift. A tudásukhoz képest az áruk is igen jónak mondható. Engem a 1070-nek nagyon zavart a hangja és a szivárványra is ki vagyok hegyezve.(sajnos) A hangot mondjuk az elhelyezéssel egy kicsit lehet kompenzálni, de nálam pont a fejünk felett lóg a gép. Az AT6000-ből semmit nem hallok.
egyetértek, én is látom a szívárványt és baromira tud zavarni, ezért vettem 3000-es panát.
-
Q
senior tag
Hát DLP-hez képest tényleg meg kell nézni. A fekete tuti jobb lesz, az ansi kontraszt már kérdőjel, ott remekelnek a DLP-k, és az élesség is, illetve képtisztaság is a DLP asztala. Megnézed l, a saját tapasztalat az igazi.
Vagy bejön, vagy nem. A motoros fókuszt, és zoomot elfelejtettem a pozitiv tulajdonságoknál.+ lencse memória és Lens Shift. A tudásukhoz képest az áruk is igen jónak mondható. Engem a 1070-nek nagyon zavart a hangja és a szivárványra is ki vagyok hegyezve.(sajnos) A hangot mondjuk az elhelyezéssel egy kicsit lehet kompenzálni, de nálam pont a fejünk felett lóg a gép. Az AT6000-ből semmit nem hallok.
-
Dexar007
veterán
-
_Smooth
senior tag
-
robi222
senior tag
1070 tényleg jó gép. De még az Epson Tw5000 amit eladtam az is jobb volt .Fatyu vete meg, innen a forumrol ,és ő is látta a Benq -hoz képest a különbséget. Hátha nyilatkozik .
-
Tonyka 2
tag
Hát DLP-hez képest tényleg meg kell nézni. A fekete tuti jobb lesz, az ansi kontraszt már kérdőjel, ott remekelnek a DLP-k, és az élesség is, illetve képtisztaság is a DLP asztala. Megnézed l, a saját tapasztalat az igazi.
Vagy bejön, vagy nem. A motoros fókuszt, és zoomot elfelejtettem a pozitiv tulajdonságoknál. -
dota1
aktív tag
Az lesz , hogy egyeztetek robival és megnézem. Arra vagyok kiváncsi, hogy van-e olyan dinamikus és éles képe mint egy dlp 1070-nek. Persze gondolom a feketéje sokkal jobb. Meglátjuk...
-
Tonyka 2
tag
Nyilatkozik aki még sosem látott 5000 sem 6000 életében. A Pana nem rossz gép, a dinamikus írisz vezérlése a legjobb az összes közül. Igen még a HW55-nél is. Az optikái elég megbízhatóak, nincs nagy szórás, mint mondjuk egy Epson-nál. Csendes akár emelt lámpamódban is. A 3D is jó rajta. Hibája, h kalibrálva elég kicsi a fényereje, illetve kalibrálni nem egy egyszerű eset. Picit lágyabb a képe, mint a versenytársakénak. De már közel sem annyira, mint a régi 3000-4000 modellekké. A Detail Clarity minimális használatával szépen be lehet lőni az élességet. Kalibrálás nélkül, kicsit túlszaturált mesterkéltek a színei. Összességben egy tisztességes gép árkategóriájában. Én a 40-es ellen szavazok, ha 50-ről lenne szó akkor nem volna kérdés, a Sony-t mondanám.
-
szepi0808
senior tag
Pedig a Pana At5000 iszonyú jó proji.
Én felváltva használom az Epson Tw9200 al és sosincs hiányérzetem mikor kicserélem őket. Max, h az Epson képe picit élesebb. De azon kivül tokéletes gép .
EPSON TW 5000 ről ugrottam fel a panára, és hatalmas a különbség a kettő közöt. Nagyobb mint a 9200 közöt.Nem is mondta senki, hogy nem jó, a HW40-hez viszonyítottam, és ez csak a saját véleményem.
-
robi222
senior tag
Sejtettem h ezt megkapom

De nem váltottam volna erre ha nem letvolna sokkal jobb .Az Epsont is árulom pont azért mert annyira jó mindkettő, h teljesen mindegy melyik marad ,mert tokeletes gép mind a kettő .Az Epsont nem is feljeblépés miatt vetem, mégha az álom projim is volt .Csak egy hangfalba beszámoltam és így két legyet ütöttem egy csapásra . -
_Smooth
senior tag
Pedig a Pana At5000 iszonyú jó proji.
Én felváltva használom az Epson Tw9200 al és sosincs hiányérzetem mikor kicserélem őket. Max, h az Epson képe picit élesebb. De azon kivül tokéletes gép .
EPSON TW 5000 ről ugrottam fel a panára, és hatalmas a különbség a kettő közöt. Nagyobb mint a 9200 közöt.Ilyen aláírással nem is lehetne hitelesebb

Just kidding!
-
robi222
senior tag
Pedig a Pana At5000 iszonyú jó proji.
Én felváltva használom az Epson Tw9200 al és sosincs hiányérzetem mikor kicserélem őket. Max, h az Epson képe picit élesebb. De azon kivül tokéletes gép .
EPSON TW 5000 ről ugrottam fel a panára, és hatalmas a különbség a kettő közöt. Nagyobb mint a 9200 közöt. -
szepi0808
senior tag
-
dota1
aktív tag
Sziasztok Srácok!
Azon kattogok most , hogy milyen projit vegyek
. Korábban volt már nekem epson tw3500, benq w1070.
A w1070-est januárban adtam el mert építkezni kezdtünk... Most lettünk kész és lenne egy külön moziszoba
a tetőtérben ezért most újból projektort keresek. Első körben kinéztem a benq w1400-1500-at a képkocka interpoláció, nagyobb fényerő és zoom miatt, majd olvasgatva a teszteket kiderült számomra , hogy nem lennék jobb képminőségben a 1070-hez képest (mondjuk nem "röcögne" a kép lassú svenkeléskor ill. több fény...) Az elhelyezés nem lenne gond, viszont kb. 2,8-3m széles vásznat kellene neki bevetíteni , Szepi féle "barkács" vászonanyagra. Szoba 6,5x7m, 4,5-5m-re ülnénk a vászontól. Gondolom ide kellene már az 1,4 gain.
Szval. azon filózok , hogy 1070-hez képest jobban járok-e egy w1400-el ha mondjuk az interpolációt nem vesszük figyelembe. Ill. hirdetnek egy ideje egy pana at5000-et (LCD!) még azzal szemezgetek , hogy az vajon lényegesen jobb-e képminőségben mint a kis benq-k (pl. feketeszint,mozgás) Bár a tw3500 lcd-vel nem voltam megelégedve, de gondolom a pana más kategória.
Vegyek újra 1070-et
, vagy tudtok ajánlani valamit (használt is) 400k-ig ami jobbat nyújt a 1070-nél, és van most eladó? 
Látom senki..... Egyébként a pana at5000 a sony hw40-el van egy szinten?
-
#95590400
törölt tag
Sziasztok!
W1070-on kivul letezik ajanlott projector?
130ezer ft-ig(155, de ebbol 25elmegy vaszonra) kellene egy projector jatekra. 16:9-es keparany, lehetoleg fhd, minimum 30fps, lehetoleg minnel nagyobb fenyero. Ja, es 90colosra szeretnem beloni a kepet. Full sotet szobaba jonne. A vaszontol max 3meterre lenne a proji.
Letezik ilyen?
Acer H5380BD. 130k környékén beszerezhető. kicsit szivárványozik, a fényerő is magasabb, mint kellene, így inkább szürke vászonnal.
ennyiből erre fussa. -
szepi0808
senior tag
-
Janaboy
Topikgazda
-
adamcsik
aktív tag
-
_Smooth
senior tag
-
Vikthor
nagyúr
-
adamcsik
aktív tag
Üdv!
1280x800-as képarány mennyire gáz filmnézéshez? -
Bobolit
aktív tag
Esetleg egy ilyen?

Valszeg az emelőmechanikával se jönnél ki (sokkal) olcsóbban.
Ha VESA 200as a TV-d, akkor van ennek egy kisebb, 200×200 változata is (majdnem egy 10-essel olcsóbban).90cm-nél kezdődik a kép? O.O
Én úgy gondoltam, hogy a 80cm ideális lehet a mi szokásainknak megfelelően (egyszerűbb anyagot félfekvőben nézzük), de néha még egy kicsit ez is magas, pedig még kisebb is a vásznam. A teteje meg majd 240cm magasan lenne?
Vagy ez a TV-re vonatkozik?Nem is rossz, köszi.
Igen, 80 jobb lenne, de a szekrény nem akar összemenni
-
dota1
aktív tag
Sziasztok Srácok!
Azon kattogok most , hogy milyen projit vegyek
. Korábban volt már nekem epson tw3500, benq w1070.
A w1070-est januárban adtam el mert építkezni kezdtünk... Most lettünk kész és lenne egy külön moziszoba
a tetőtérben ezért most újból projektort keresek. Első körben kinéztem a benq w1400-1500-at a képkocka interpoláció, nagyobb fényerő és zoom miatt, majd olvasgatva a teszteket kiderült számomra , hogy nem lennék jobb képminőségben a 1070-hez képest (mondjuk nem "röcögne" a kép lassú svenkeléskor ill. több fény...) Az elhelyezés nem lenne gond, viszont kb. 2,8-3m széles vásznat kellene neki bevetíteni , Szepi féle "barkács" vászonanyagra. Szoba 6,5x7m, 4,5-5m-re ülnénk a vászontól. Gondolom ide kellene már az 1,4 gain.
Szval. azon filózok , hogy 1070-hez képest jobban járok-e egy w1400-el ha mondjuk az interpolációt nem vesszük figyelembe. Ill. hirdetnek egy ideje egy pana at5000-et (LCD!) még azzal szemezgetek , hogy az vajon lényegesen jobb-e képminőségben mint a kis benq-k (pl. feketeszint,mozgás) Bár a tw3500 lcd-vel nem voltam megelégedve, de gondolom a pana más kategória.
Vegyek újra 1070-et
, vagy tudtok ajánlani valamit (használt is) 400k-ig ami jobbat nyújt a 1070-nél, és van most eladó? 
-
szepi0808
senior tag
-
_Smooth
senior tag
Egy kis ötletelés. Bármennyire is jól hangzik, a valóságban mégsem annyira jó 270 cm széles képen az Xbox One. Nálam 90 cm-nél kezdődik a vetített kép alja. Csinált már esetleg valaki valami emelőszerű tv állványt, amivel vetítéskor 'lejjebb' lehet engedni a tévét? Egy 47"-es tévé kb. 70 cm magas, tehát max 20 cm lehetne a mechanika. Nagy baromság?

Esetleg egy ilyen?

Valszeg az emelőmechanikával se jönnél ki (sokkal) olcsóbban.
Ha VESA 200as a TV-d, akkor van ennek egy kisebb, 200×200 változata is (majdnem egy 10-essel olcsóbban).90cm-nél kezdődik a kép? O.O
Én úgy gondoltam, hogy a 80cm ideális lehet a mi szokásainknak megfelelően (egyszerűbb anyagot félfekvőben nézzük), de néha még egy kicsit ez is magas, pedig még kisebb is a vásznam. A teteje meg majd 240cm magasan lenne?
Vagy ez a TV-re vonatkozik? -
Bobolit
aktív tag
Egy kis ötletelés. Bármennyire is jól hangzik, a valóságban mégsem annyira jó 270 cm széles képen az Xbox One. Nálam 90 cm-nél kezdődik a vetített kép alja. Csinált már esetleg valaki valami emelőszerű tv állványt, amivel vetítéskor 'lejjebb' lehet engedni a tévét? Egy 47"-es tévé kb. 70 cm magas, tehát max 20 cm lehetne a mechanika. Nagy baromság?

-
code1005
senior tag
A W1070-et azert irtam, hogy azon kivul kellene valami, mert az szamomra nem a megfizetheto kategoria mar.
Van fent egy ilyen hardverapron: Benq W703d+prejecta vaszon. 110ezer ft. W703D ajanlott? Vasarlaskor mire kell figyelni? Ezekbe van elettartam szamlalo?Ennyiért jó vétel is lehet, egyben van minden, csak a kategóriájában kezeld, 720p a felbontása. Ha tuti nem lesz pénz a fullhd-ra akkor ez is jó választás.
-
energy4ever
addikt
A W1070-et azert irtam, hogy azon kivul kellene valami, mert az szamomra nem a megfizetheto kategoria mar.
Van fent egy ilyen hardverapron: Benq W703d+prejecta vaszon. 110ezer ft. W703D ajanlott? Vasarlaskor mire kell figyelni? Ezekbe van elettartam szamlalo? -
z123456789
addikt
Sziasztok!
W1070-on kivul letezik ajanlott projector?
130ezer ft-ig(155, de ebbol 25elmegy vaszonra) kellene egy projector jatekra. 16:9-es keparany, lehetoleg fhd, minimum 30fps, lehetoleg minnel nagyobb fenyero. Ja, es 90colosra szeretnem beloni a kepet. Full sotet szobaba jonne. A vaszontol max 3meterre lenne a proji.
Letezik ilyen?
A vászont 25e-ért kifejtenéd bővebben? Vagy biztos vagy benne hogy az jó lesz?
-
escape
aktív tag
Sziasztok!
W1070-on kivul letezik ajanlott projector?
130ezer ft-ig(155, de ebbol 25elmegy vaszonra) kellene egy projector jatekra. 16:9-es keparany, lehetoleg fhd, minimum 30fps, lehetoleg minnel nagyobb fenyero. Ja, es 90colosra szeretnem beloni a kepet. Full sotet szobaba jonne. A vaszontol max 3meterre lenne a proji.
Letezik ilyen?
Ha kicsit még gyűjtesz rá, akkor már 170-ért is van 1 év garis w1070, amivel nem lősz mellé. Perpill nem tudok olcsóbb fhd-s vetítőt mondani ennél. Optoma hd 26 illetve az epson tw 5200 van még ebben a kategóriában.
-
code1005
senior tag
Sziasztok!
W1070-on kivul letezik ajanlott projector?
130ezer ft-ig(155, de ebbol 25elmegy vaszonra) kellene egy projector jatekra. 16:9-es keparany, lehetoleg fhd, minimum 30fps, lehetoleg minnel nagyobb fenyero. Ja, es 90colosra szeretnem beloni a kepet. Full sotet szobaba jonne. A vaszontol max 3meterre lenne a proji.
Letezik ilyen?
Több is, de a w1070 se 130e-res kategória. Bruttó ennyiért biztos nem kapsz új, fullhd projektort, használtan már nagyobb eséllyel ki lehet fogni, akár vászonnal, kábellel együtt. Ha új kell akkor ennyiért csak 720p van.
-
energy4ever
addikt
Sziasztok!
W1070-on kivul letezik ajanlott projector?
130ezer ft-ig(155, de ebbol 25elmegy vaszonra) kellene egy projector jatekra. 16:9-es keparany, lehetoleg fhd, minimum 30fps, lehetoleg minnel nagyobb fenyero. Ja, es 90colosra szeretnem beloni a kepet. Full sotet szobaba jonne. A vaszontol max 3meterre lenne a proji.
Letezik ilyen?
-
Kroland25
tag
-
Q
senior tag
Szerintem a kettő együtt nem ér 30ezret, ha házimozira kell. Bocs...
-
szepi0808
senior tag
Még az 1024-es is gyenge nem még a kevesebb. Legalább 1280x720p-nek kellene lenni. Törekedj a nagyobb és 16:9-es felbontásra!
-
adamcsik
aktív tag
BenQ MX525 projektor vagy BenQ MS524 a jobb választás? Az egyik 1024X768 a másik 800X600 felbontású. A többi paramétere ugyanaz. Az árban viszont van 30000Ft különbség. A kérdésem az lenne, hogy mekkora különbség van a két felbontás között? Megéri-e a +30000Ft-ot?
-
Pietro 22
aktív tag
Sziasztok!
Egy kis technikai segitseget szeretnek kerni.
Adott par keszulek.
- BenQ MW526 projektor
- Ibiza Sound Disco-15AMP aktiv hangfalElosszor is ugy tennem fel a kerdésem, hogy milyen kabellel celszeru osszekotni a projektort az aktiv hangfallal?
Mi egy 3.5 jack csatlakozot dugtunk be a projektorba, aminek a vegen RCA csatlakozo van es az ment be az aktiv hangfalba.
Szol a hangfal de nagyon silanyul. Nincs basszus, plusz halk. Ha telefonrol jatszok le zenet ugyan ezzel az ossze kotessel akkor meg kivalo a hangzas, es van eros basszus is. Ez mitol lehet? -
miatta
csendes tag
Üdv!
Első projektor vásárlásán gondolkodom, max 120-at szánnék rá, első körben egy Acer X1373-et néztem ki, esetleg az itt is megemlített Benq TW523P-t. A kettő közül melyik az ajánlott(abb)? Az Acer kissé halkabb és mintha nagyobb képet is adna azonos távolságból (ez a Benq nincs benne a projectorcentral adatbázisában).
Ebben az árkategóriában van esetleg jobb, ami kapható is idehaza?
A projektort olyan 2,5 méterre tudnám elhelyezni a vászontól (ami a következő beruházás lesz). Jelenleg egy 23 colos monitoron filmezek, úgyhogy az is kérdéses, hogy ennyiért inkább egy lapos-tv-t keressek, vagy nagyobb élményt jelent a rosszabb képminőség melletti, de jóval nagyobb képméret?
A szobám egyben a hálóm és nappalim is, noha teljesen be tudom sötétíteni, de mégsem egy normál nappali, ezért nem is szánnék rá többet.Előre is köszönöm válaszotokat!
-
Blasku
tag
-
brummmogo
tag
Én is csak nagyon ritkán hallom meg a venti hangját, pedig nem sokkal mögöttünk, kicsivel több, mint 2m-rel a padló felett van a gép. Igaz, SmartECO-ban.
Haverom mindig csak annyit mondott, ha valami zörgésre, kopogásra, erősebb zajra panaszkodtam az autóban; nincs hangos autó, csak gyenge zene

Így van, végső esetben hangerőt fel.

-
Gigi01
őstag
Én is csak nagyon ritkán hallom meg a venti hangját, pedig nem sokkal mögöttünk, kicsivel több, mint 2m-rel a padló felett van a gép. Igaz, SmartECO-ban.
Haverom mindig csak annyit mondott, ha valami zörgésre, kopogásra, erősebb zajra panaszkodtam az autóban; nincs hangos autó, csak gyenge zene

Én smart-ban már hallom,lehet hozzászoktam a sima eco-hoz,mert én úgy használom.
-
_Smooth
senior tag
Én is csak nagyon ritkán hallom meg a venti hangját, pedig nem sokkal mögöttünk, kicsivel több, mint 2m-rel a padló felett van a gép. Igaz, SmartECO-ban.
Haverom mindig csak annyit mondott, ha valami zörgésre, kopogásra, erősebb zajra panaszkodtam az autóban; nincs hangos autó, csak gyenge zene

-
brummmogo
tag
Nézni kb. ugyanúgy 2,5 méterről fogom, mert a kanapé is a túlsó falhoz lesz hozzátolva. Nem lehet, hogy így nagyon hallani fogom a hűtését a gépnek? Amúgy szerencsés a helyzet, mert nemrég költöztem a mostani lakásba és a bútoraim még csak a hálószobát tudták kitölteni, a nappali ahol a vetítő lesz, az jobbára még üres. Tehát a projektorhoz tudom igazítani az egészet.
A 110%-os offsetről nem is tudtam, de talán nem is fog gondot okozni ha a mennyezetről lógatom le a projektort. A vászon is egy kicsit alacsonyabbról tekerődik majd le, mert pont felette van egy álmennyezetbe épített lámpasor (nem akartam a szomszédéval közös falra szerelni, mert akkor a hangfalak is ott csinálják a csatazajt).Apropó, hush boxot csinált már valamelyikőtök? Ha a fejem fölött lesz a vetítő, lehet hogy rákényszerülök.
Nálam is kb 2,5-3m a nézési és vetítési távolság. A hűtést hallani egy kicsit, de nem zavaróan. Filmezés közben nekem már fel sem tűnik.

-
Blasku
tag
A 203cm széles vászonhoz ilyen távolságból kelleni fog egy kis zoom.
Nézni is 2,5m-ről fogjátok?
Amikor a gép elhelyezését számolgatod (illetve, h tudsz-e még pár 10cm-t nyerni), számolj a magassággal is. (esetleges tereptárgyak kerülgetésekor)
114cm magas a kép és összesen kb 76cm-vel tudod a kép felső szélét a felszerelés helyzetétől leereszteni.A gépet mennyezetről beeresztve, fejjel lefelé kellene felszerelni, és a kép felső szélénél magasabbra kell pozícionálni a lencse közepét, mivel 110% offsetje van. Lens shift használatával összesen (a vászon széléhez, nem az alapállapothoz képest) kb 17cm-vel tudod feljebb rakni, ha szükséges.
Tehát, ha szekrény fölött akarod mondjuk elhelyezni, a vásznat pedig mondjuk optimálisan a padlótól 60cm-re akarod leengedni, akkor 174cm magasan lesz a teteje, vagyis a gép lencséjének közepe alapállapotban (0 lens shift mellett) alig 180cm, amihez a lencse közepétől a gép tetejéig kb 5cm vastagság adódik hozzá, vagyis 175cm-re lógna be a mennyezetről. Én egy kis helyet azért hagynék neki, már csak azért is, mert a gombok is ezen az oldalon vannak (tetején), szóval 165-170cm közötti magasságú szekrény fölé tudnád így betolni mondjuk a falig. (de ha ilyen kevés helyet hagysz a szekrény és gép között, és nagyon betolod a falhoz, akkor a szekrény széle betakarhat a képbe)
Amennyivel magasabbra teszed a vásznat, akkor értelemszerűen annyit nyersz a gépnél is.
Továbbá ott a lens shift, ami még nagyjából 10-11cm-t segíthet.Nézni kb. ugyanúgy 2,5 méterről fogom, mert a kanapé is a túlsó falhoz lesz hozzátolva. Nem lehet, hogy így nagyon hallani fogom a hűtését a gépnek? Amúgy szerencsés a helyzet, mert nemrég költöztem a mostani lakásba és a bútoraim még csak a hálószobát tudták kitölteni, a nappali ahol a vetítő lesz, az jobbára még üres. Tehát a projektorhoz tudom igazítani az egészet.
A 110%-os offsetről nem is tudtam, de talán nem is fog gondot okozni ha a mennyezetről lógatom le a projektort. A vászon is egy kicsit alacsonyabbról tekerődik majd le, mert pont felette van egy álmennyezetbe épített lámpasor (nem akartam a szomszédéval közös falra szerelni, mert akkor a hangfalak is ott csinálják a csatazajt).Apropó, hush boxot csinált már valamelyikőtök? Ha a fejem fölött lesz a vetítő, lehet hogy rákényszerülök.
-
_Smooth
senior tag
Sziasztok!
Elkezdtem gondolkodni egy projektoros házimozin, de még messze vagyok attól hogy összegyűljön rá a szükséges pénzmag, szóval még csak a tervezési fázisnál tartok. A BenQ W1070-es tetszik nekem a legjobban az itteni ajánlások alapján (esetleg tudjátok hogy Budapesten mostanában hol lehetne megnézni?) és ahhoz néztem egy ilyen vásznat: [link].
Legfeljebb 2,5 méterről tudok vele vetíteni (ill. még lemérem, hogy lehetne néhány 10 centivel távolabbról), a szobában ahol lenne a vászon nem annyira ideálisak a viszonyok: világos-zöld ill. világos tapétacsíkos a fal, a plafon pedig fehér. A teljes besötétítést meg tudnám oldani a redőnyökkel és egy jó vastag függönnyel éjszaka (panel 9. emelete), de tartok tőle hogy jó sok lenne a visszavert fény a világos falról/plafonról.
Ezek mellett a feltételek mellett ugye szerintetek is egy világosszürke vászonnal járnék a legjobban? A belinkelt vászon talán nem azt a kategóriát képviseli ami fél év után elkezd hullámosodni, hanem viszonylag komolynak számít már, ugye?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
A 203cm széles vászonhoz ilyen távolságból kelleni fog egy kis zoom.
Nézni is 2,5m-ről fogjátok?
Amikor a gép elhelyezését számolgatod (illetve, h tudsz-e még pár 10cm-t nyerni), számolj a magassággal is. (esetleges tereptárgyak kerülgetésekor)
114cm magas a kép és összesen kb 76cm-vel tudod a kép felső szélét a felszerelés helyzetétől leereszteni.A gépet mennyezetről beeresztve, fejjel lefelé kellene felszerelni, és a kép felső szélénél magasabbra kell pozícionálni a lencse közepét, mivel 110% offsetje van. Lens shift használatával összesen (a vászon széléhez, nem az alapállapothoz képest) kb 17cm-vel tudod feljebb rakni, ha szükséges.
Tehát, ha szekrény fölött akarod mondjuk elhelyezni, a vásznat pedig mondjuk optimálisan a padlótól 60cm-re akarod leengedni, akkor 174cm magasan lesz a teteje, vagyis a gép lencséjének közepe alapállapotban (0 lens shift mellett) alig 180cm, amihez a lencse közepétől a gép tetejéig kb 5cm vastagság adódik hozzá, vagyis 175cm-re lógna be a mennyezetről. Én egy kis helyet azért hagynék neki, már csak azért is, mert a gombok is ezen az oldalon vannak (tetején), szóval 165-170cm közötti magasságú szekrény fölé tudnád így betolni mondjuk a falig. (de ha ilyen kevés helyet hagysz a szekrény és gép között, és nagyon betolod a falhoz, akkor a szekrény széle betakarhat a képbe)
Amennyivel magasabbra teszed a vásznat, akkor értelemszerűen annyit nyersz a gépnél is.
Továbbá ott a lens shift, ami még nagyjából 10-11cm-t segíthet. -
Blasku
tag
Sziasztok!
Elkezdtem gondolkodni egy projektoros házimozin, de még messze vagyok attól hogy összegyűljön rá a szükséges pénzmag, szóval még csak a tervezési fázisnál tartok. A BenQ W1070-es tetszik nekem a legjobban az itteni ajánlások alapján (esetleg tudjátok hogy Budapesten mostanában hol lehetne megnézni?) és ahhoz néztem egy ilyen vásznat: [link].
Legfeljebb 2,5 méterről tudok vele vetíteni (ill. még lemérem, hogy lehetne néhány 10 centivel távolabbról), a szobában ahol lenne a vászon nem annyira ideálisak a viszonyok: világos-zöld ill. világos tapétacsíkos a fal, a plafon pedig fehér. A teljes besötétítést meg tudnám oldani a redőnyökkel és egy jó vastag függönnyel éjszaka (panel 9. emelete), de tartok tőle hogy jó sok lenne a visszavert fény a világos falról/plafonról.
Ezek mellett a feltételek mellett ugye szerintetek is egy világosszürke vászonnal járnék a legjobban? A belinkelt vászon talán nem azt a kategóriát képviseli ami fél év után elkezd hullámosodni, hanem viszonylag komolynak számít már, ugye?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
-
_Smooth
senior tag
Esetleg egy kitolható szerkezet segítségével megoldható hogy betolható legyen az ablak elé,
de fixen nem rakhatom elé mert ez egy nappali ezért nem megoldható a mennyezetre való rögzítés
és közelebb se tudom vinni .Kellene pár típus amivel ilyen távolságról tudnék legfeljebb 280 széles képet vetíteni ,szélesebb nem lehet mert eltakarja a házimozim fronjaitHát ez az Infocus konkrétan 5m-ről tudja a 280cm széles képet. Azt nem tudom, ezt milyen minőségben produkálja, mennyire jó házimozi célokra, de ebben az árkategóriában én spec ezt találtam csak. A többség 4,2m-nél nem megy kijjebb.
Esetleg a w1070-est közelebb vinni a vászonhoz? A legrövidebb táv 3,2m, ahonnan már ekkora képet tud vetíteni.
Vagy a vásznat tudod-e közelebb hozni a hátsó falhoz? Persze, akkor már a 280cm sok lehet - vagy hátrébb ültök, kockáztatva a hangkép erős változását, vagy kisebb vászon esetleg (amivel nem lesztek előrébb
) -
code1005
senior tag
Szívem szerint egy Chief konzolt ajánlanék, ami tuti erős és nagyon pontosan beállítható, de nem mindenki akar 30eFt-ot fizetni egy jó konzolért. Ezért a VEPRB-6S konzollal is fel lehet rakni, ami 14500Ft (én is raktam már ilyennel is, igaz lehet vele szívni, mert a gömbcsuklót nagyon nehéz beállítani) a karokból meg annyit használsz fel amennyi kell.
Én egy ilyet néztem ki, főként az ára miatt: [link]
-
szepi0808
senior tag
Szívem szerint egy Chief konzolt ajánlanék, ami tuti erős és nagyon pontosan beállítható, de nem mindenki akar 30eFt-ot fizetni egy jó konzolért. Ezért a VEPRB-6S konzollal is fel lehet rakni, ami 14500Ft (én is raktam már ilyennel is, igaz lehet vele szívni, mert a gömbcsuklót nagyon nehéz beállítani) a karokból meg annyit használsz fel amennyi kell.
-
code1005
senior tag
Mondjatok nekem egy jó plafon konzolt a w1070-hez. Nem kell teleszkópos, jó a fix. Amiket találok univerzálisakat azokon 4 kar van a benq-n pedig csak 3 rögzítő. Jó lehet hozzá ez is?
-
Fefe66
tag
esetleg egy mobil kis asztalka a kanapé elé? vagy mondjuk egy kis dohányzóasztalt, üvegasztalkát akár véglegesre is oda lehet tenni.
kérdés, miről akarod meghajtani és hogyan, mert ez mondjuk elég macerás tud lenni hosszabbítóval, kábelezéssel ésatöbbivel, meg a fengshuinak is odab@sz, ha minden este akarod használni, bár szerintem pár alkalom után kb. 3 perc alatt össze lehet rakni meg szétszedni rutinból.
egyetlen előnye van, hogy szekrényben nem porosodik napközben.Természetesen dohányzó asztal is van a nappaliban meg más bútor is amit nem tartottam fontosnak lerajzolni, nem gondoltam rátenni a vetítőt mert kicsit nem figyel az ember a nagy izgalmak közben megmozdítja az asztalt és már el is ment a kép.Szegélylécben vittem a hátsó hangfalkábelt is HDMI kábelnek
van még helye -
#95590400
törölt tag
Esetleg egy kitolható szerkezet segítségével megoldható hogy betolható legyen az ablak elé,
de fixen nem rakhatom elé mert ez egy nappali ezért nem megoldható a mennyezetre való rögzítés
és közelebb se tudom vinni .Kellene pár típus amivel ilyen távolságról tudnék legfeljebb 280 széles képet vetíteni ,szélesebb nem lehet mert eltakarja a házimozim fronjaitesetleg egy mobil kis asztalka a kanapé elé? vagy mondjuk egy kis dohányzóasztalt, üvegasztalkát akár véglegesre is oda lehet tenni.
kérdés, miről akarod meghajtani és hogyan, mert ez mondjuk elég macerás tud lenni hosszabbítóval, kábelezéssel ésatöbbivel, meg a fengshuinak is odab@sz, ha minden este akarod használni, bár szerintem pár alkalom után kb. 3 perc alatt össze lehet rakni meg szétszedni rutinból.
egyetlen előnye van, hogy szekrényben nem porosodik napközben. -
Gigi01
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
24100 - 24001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 23901 23900 - 23801 23800 - 23701 23700 - 23601 23600 - 23501 23500 - 23401 23400 - 23301 23300 - 23201 23200 - 23101 23100 - 23001 23000 - 22901 22900 - 22801 22800 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Milyen autót vegyek?
- PlayStation 5
- Óra topik
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- iPhone topik
- Suzuki topik
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Vivtek D5380U-WNL - 5000 Ansis projektor - Full HD 3D - Bekapcsol de kis képet ad
- SAMSUNG (SP-LSP7TFAXXH) 120" DLP LÉZER TV ! MAX 300CM !!!! AKCIÓ!
- Barco ClickShare CS-100 R9861510 - Vezeték nélküli prezentációs rendszer
- Ricoh PJ wx2240 - projektor - 3100 lumen- PC 3D ready- HDMI
- ÁRZUHANÁÁÁS- mini projektor Acer K135
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E5550, E5570, 5590, 5500, 5501, 5510, 5520 / SZÁMLA + GARANCIA
- AKCIÓ! ASRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
- iPhone 15 Pro 128GB 89% (1év Garancia)
- 263 - Lenovo ThinkBook 16p (G6 IAX) - Intel Core U9 275HX, RTX 5060 (ELKELT)
- GIGABYTE 2TB NVMe M.2 SSD 2280 Gen3 SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



sokat dob a kontrasztérzeten.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






, vagy tudtok ajánlani valamit (használt is) 400k-ig ami jobbat nyújt a 1070-nél, és van most eladó?


Janaboy
