Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
54100 - 54001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 55901 55900 - 55801 55800 - 55701 55700 - 55601 55600 - 55501 55500 - 55401 55400 - 55301 55300 - 55201 55200 - 55101 55100 - 55001 55000 - 54901 54900 - 54801 54800 - 54701 54700 - 54601 54600 - 54501 54500 - 54401 54400 - 54301 54300 - 54201 54200 - 54101 54100 - 54001 54000 - 53901 53900 - 53801 53800 - 53701 53700 - 53601 53600 - 53501 53500 - 53401 53400 - 53301 53300 - 53201 53200 - 53101 53100 - 53001 53000 - 52901 52900 - 52801 52800 - 52701 52700 - 52601 52600 - 52501 52500 - 52401 52400 - 52301 52300 - 52201 52200 - 52101 52100 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
BBéci
legenda
Basszus, évek óta lesem, hogy mikor vétesz végre egy nyelvtani hibát, hát MOST! A "nagyrészét" nem egy szó, ami egy szó, az a "nagyrészt".
Bocsánat, nem cikizésből írom, nagyon helyeslem, hogy törekszel a helyes írásra (beszédre). Tudom, hogy néhány embert zavar, ha kijavítod őket, de mégis felvállalod, amiért tényleg tisztellek!
Jogos, ráadásul pontosan tudom, hogy külön kell írni, mégis többször elhibáztam. Nem vagyok tévedhetetlen, a Telex teszjeit csak 70-80 százalékos sikerrel szoktam megoldani.
-
Ijk
félisten
Lehet hogy költözünk másik lakásba ahol egyben van a nappali-konyha-étkező és a kis méret miatt nem optimális sötétre festeni. A mostani kisebb lakás, de külön van a 20nm2 nappali, még itt is necces, 30nm2 külön nappalit lazán lesötétítenék. Csak olyan ingatlant nem tudunk megfizetni. Ahol meg lenne külön hangszigetelt moziszoba pláne nem, pedig az a legjobb.
-
proci985
MODERÁTOR
11000 Ft volt az 5 liter Dulux. Azért ennyi, mert nem kész színt választottam, mint a lakás többi helyiségéhez, hanem kevertettem, annak 3000 körüli a felára.
A hengerek, nyél, hosszabbító, festéktál, fóliák, maszkoló szalagok simán kijöttek 9000-ből.#54081Dorian
Ne viccelj! 5 liter festék elég volt a két réteghez, maradt belőle 3-4 deci. Most is pont annyiba kerül, mint két éve, amikor festettem: [link]. 8000 a kész színű, plusz 3000 a helyi keverés.
Igaz, a szoba csak 22,5 négyzetméteres.jo, de jellemzoen erdemes alapozoval kezdeni szvsz, plusz falfelulettol is fugg. nekem is kozelebb volt 20hoz legutobb, igaz majdnem negy meterese belmagassaggal. ja es ez Budapesten volt, amikor ott csinaltam felujitast.
-
Janaboy
Topikgazda
Na miért kell lemondanod róla?
-
Ijk
félisten
Szoftveres lens shift nincs. Akkor biztos rosszat néztem ez valami képeltolás, nem lencseeltolás.
Érdekes hogy nincs horizontális lencseeltolás. Ilyenkor mindig felértékelődik számomra Runco-m lencséje. Kár hogy valószínűleg le kell mondanom a projektorozásról hamarosan. -
Dorian
félisten
-
Vhiktor
nagyúr
-
Ijk
félisten
-
Khaosz55
addikt
Én is festegettem. Oszlop fekete, hátsó fal galaxis szürke. A galaxis szürkét festeni nem volt egyszerű sajnos foltosra száradt, másik henger és bőséges festékkel már jó lett. Plafon maradt sárgás, tovább nem sötétítek ez nappali nem dedikált szoba. A festésekkel még az ALR kontrasztján is sokat hozott, közbe van másik nagyobb gain értékű ALR amin a fehér és a fényerő és kompett kép is rendben van.
Before-after
Itt még száradt.
Na és tegnap az örök epic film az Aliens. Ez sem tegnap jelent meg.
-
Dorian
félisten
-
gyeniko
őstag
Jogos felvetés, gondoltam rá én is, de közben megnéztem a maradékot, tele van vele egy 900 ml-es uborkásüveg, plusz egy decis tormás, tehát 1 liter maradt. Azzal be tudtam volna festeni a könyvespolc által takart falfelület nagyrészét. Valami bútor mindenképpen lenne ott, amik mögött nem muszáj két rétegben festeni. Igazából még 20000-be sem került, mert a segédanyagokat, eszközöket a többi helyiségben is használtam.
Basszus, évek óta lesem, hogy mikor vétesz végre egy nyelvtani hibát, hát MOST! A "nagyrészét" nem egy szó, ami egy szó, az a "nagyrészt".
Bocsánat, nem cikizésből írom, nagyon helyeslem, hogy törekszel a helyes írásra (beszédre). Tudom, hogy néhány embert zavar, ha kijavítod őket, de mégis felvállalod, amiért tényleg tisztellek!
-
Mik76
senior tag
-
BBéci
legenda
A C3X 1080-nak is van négyirányú lencseeltolása, ezért nem igazán értem Dorian problémáját. Bár az a tuti, ha pontosan szemben helyezzük el a vetítőt.
-
Mik76
senior tag
Mikor az epson 4010-et kellett beallitani baromira ertekeltem a minden iranyu lencse eltolast. Es meg az optika is kozepen volt.

-
BBéci
legenda
Jogos felvetés, gondoltam rá én is, de közben megnéztem a maradékot, tele van vele egy 900 ml-es uborkásüveg, plusz egy decis tormás, tehát 1 liter maradt. Azzal be tudtam volna festeni a könyvespolc által takart falfelület nagyrészét. Valami bútor mindenképpen lenne ott, amik mögött nem muszáj két rétegben festeni. Igazából még 20000-be sem került, mert a segédanyagokat, eszközöket a többi helyiségben is használtam.
-
sixpak
nagyúr
20 ezerből még a maszkoló szalagok és egyebek is kijönnek.
Nemrég festettem a gamer sarkomat, úgy kijött 20-ból, hogy vettem a monitor mögé valami spéci fényvisszaverő tapétát, az volt csak 8 ezer, 1 tekercs.
Persze ha valaki festőt hív, akkor érdemes még egy 100-ast rászámolni.
-
Dorian
félisten
11000 Ft volt az 5 liter Dulux. Azért ennyi, mert nem kész színt választottam, mint a lakás többi helyiségéhez, hanem kevertettem, annak 3000 körüli a felára.
A hengerek, nyél, hosszabbító, festéktál, fóliák, maszkoló szalagok simán kijöttek 9000-ből.#54081Dorian
Ne viccelj! 5 liter festék elég volt a két réteghez, maradt belőle 3-4 deci. Most is pont annyiba kerül, mint két éve, amikor festettem: [link]. 8000 a kész színű, plusz 3000 a helyi keverés.
Igaz, a szoba csak 22,5 négyzetméteres.Ok, de neked a spk könyvespolc mellett alig van szabad falfelületed, nekem meg tök üres volt a 25 m2
-
BBéci
legenda
11000 Ft volt az 5 liter Dulux. Azért ennyi, mert nem kész színt választottam, mint a lakás többi helyiségéhez, hanem kevertettem, annak 3000 körüli a felára.
A hengerek, nyél, hosszabbító, festéktál, fóliák, maszkoló szalagok simán kijöttek 9000-ből.#54081Dorian
Ne viccelj! 5 liter festék elég volt a két réteghez, maradt belőle 3-4 deci. Most is pont annyiba kerül, mint két éve, amikor festettem: [link]. 8000 a kész színű, plusz 3000 a helyi keverés.
Igaz, a szoba csak 22,5 négyzetméteres. -
Pro Koryak
addikt
Volt nálam pár hétig, még a barackszínű falak idején C3X 1080 és rettenet volt a képe ahhoz viszonyítva, amit a Házimozi Stúdió demószobájában láttam. Persze nem ALR és 0,8, hanem normál vászon volt és van. Számomra az ALR-ek piszkosfehér színe elfogadhatatlan. Akkor inkább nem vetítenék. 20000 forintba került a szoba sötétzöldre festése, az volt a létező legjobb ötlet és megoldás. Minden szempontból kellemesebb szemnek, léleknek, ha vetítéstől függetlenül a szomszéd helyiségből nézek be, akkor is.
Nálam a sötétre festés kiesik, tetőtér + tetőablak, nem frankó.
0.8 vászonnal ha egymás mellett volt a régi 1.0 vászon látszott difi. 1 film és hozzászokik a szem, észre sem, fel sem tűnik.
Persze ha fehér rókát nézel hóban vadászva 2órán keresztül, lehet.
-
Dorian
félisten
-
makkmarce
őstag
-
Ijk
félisten
Attól függ mennyire világos. Ha világos azért ne várj egetrengető változást. A helyzet az hogy ami jó, attól a nappali is jó sötét lesz, ami egy nagy nappalinál még előnyös is lehet, kisebbnél viszont már probléma lehet.
-
proci985
MODERÁTOR
-
spiky03
veterán
Nálunk a héten lesz festés.
A fehér nappali kap egy kis színt.
Ilyen cappuccino színű lesz vagy milyen.
Kíváncsi leszek hoz e valami változást a képen?
-
BBéci
legenda
Nem éppen, nálam Sim2 kicsit komolyabb gépe és világos környezet + 0.8 alr és elég komoly képe van, még úgy is, hogy nem egy fényágyú.

Az az X7900 hirdetés meg lezárva. Annyiért igen jó áron volt.
Volt nálam pár hétig, még a barackszínű falak idején C3X 1080 és rettenet volt a képe ahhoz viszonyítva, amit a Házimozi Stúdió demószobájában láttam. Persze nem ALR és 0,8, hanem normál vászon volt és van. Számomra az ALR-ek piszkosfehér színe elfogadhatatlan. Akkor inkább nem vetítenék. 20000 forintba került a szoba sötétzöldre festése, az volt a létező legjobb ötlet és megoldás. Minden szempontból kellemesebb szemnek, léleknek, ha vetítéstől függetlenül a szomszéd helyiségből nézek be, akkor is.
-
Ijk
félisten
Nem éppen, nálam Sim2 kicsit komolyabb gépe és világos környezet + 0.8 alr és elég komoly képe van, még úgy is, hogy nem egy fényágyú.

Az az X7900 hirdetés meg lezárva. Annyiért igen jó áron volt.
Nálad van kimért kontraszt és fényerő?
-
Pro Koryak
addikt
Nem éppen, nálam Sim2 kicsit komolyabb gépe és világos környezet + 0.8 alr és elég komoly képe van, még úgy is, hogy nem egy fényágyú.

Az az X7900 hirdetés meg lezárva. Annyiért igen jó áron volt.
-
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok,
Jelenleg egy Epson TW-7400-as projektort használok, 120"-os ALR vászonnal.
A környezet nincs kialakítva, a fal nem fehér, de nem is sötét, világosabb barack színű, a szobába külső fény nem szűrödik be.
A nagyon sötétben játszódó jeleneteknél sötétszürke a kép, a világosabb részek nem elég kontrasztosak. Szeretnék javítani rajta, kinéztem 2 projektort:Segítene-e a váltás, vagy a nem optimális körülmények miatt ennyit lehet kihozni a jelenlegi helyzetből, és a jobb vetítő sem segítene? A JVC talán kevés lenne a relatíve alacsony fényerő miatt, ha van valakinek tapasztalata, kérem írja meg.
Filmre, és PC monitorként is használom játékra, sokszor nap közben is megy.Köszi,
Sanyi
Világos jeleneteknél a fehér környezet öli meg a képet, a sötét jeleneteknél meg nem elég alacsony a fekteszint. De ez a projektor teljesen rednben van, szerintem nem kellene annyira szürkének látnod. Lehet rosszul van beállítva.
Ha a fekete a lényeg, akkor a 9200-at egyből elfelejteném, a 9400-al sem foglalkoznék és rögtön lecsapnék a JVC X7900-ra. Eddig messzemenőleg annak volt a legjobb feketeszintje amit láttam.
JVC bőven jó 120 collra, kérdés, mekkora az ALR vászon gain-je.
-
Ijk
félisten
Sziasztok,
Jelenleg egy Epson TW-7400-as projektort használok, 120"-os ALR vászonnal.
A környezet nincs kialakítva, a fal nem fehér, de nem is sötét, világosabb barack színű, a szobába külső fény nem szűrödik be.
A nagyon sötétben játszódó jeleneteknél sötétszürke a kép, a világosabb részek nem elég kontrasztosak. Szeretnék javítani rajta, kinéztem 2 projektort:Segítene-e a váltás, vagy a nem optimális körülmények miatt ennyit lehet kihozni a jelenlegi helyzetből, és a jobb vetítő sem segítene? A JVC talán kevés lenne a relatíve alacsony fényerő miatt, ha van valakinek tapasztalata, kérem írja meg.
Filmre, és PC monitorként is használom játékra, sokszor nap közben is megy.Köszi,
Sanyi
Nem tudom milyen ALR vásznad van, és nincs tapasztalatom hogy a minőségiek milyen képet adnak, de a világos jeleneteknél egyértelműen a visszaverődés a probléma, ott vászoncsere jobb ALR-re vagy a helyiség felületeinek sötétítése.
Sötét jeleneteknél ha van írisz a gépben azon érdemes állítani (7400-ast nem ismerem), azzal javítható a natív kontraszt. Egyéb esetben feljebb lépés kategóriában, de 7400-ról inkább 9400 vagy drágább Sony, JVC készülék.
Az hogy szürke az is érdekes kérdés. Ki kellene mérni a kontrasztot és fényerőt mert így nehéz véleményezni. -
BBéci
legenda
Sziasztok,
Jelenleg egy Epson TW-7400-as projektort használok, 120"-os ALR vászonnal.
A környezet nincs kialakítva, a fal nem fehér, de nem is sötét, világosabb barack színű, a szobába külső fény nem szűrödik be.
A nagyon sötétben játszódó jeleneteknél sötétszürke a kép, a világosabb részek nem elég kontrasztosak. Szeretnék javítani rajta, kinéztem 2 projektort:Segítene-e a váltás, vagy a nem optimális körülmények miatt ennyit lehet kihozni a jelenlegi helyzetből, és a jobb vetítő sem segítene? A JVC talán kevés lenne a relatíve alacsony fényerő miatt, ha van valakinek tapasztalata, kérem írja meg.
Filmre, és PC monitorként is használom játékra, sokszor nap közben is megy.Köszi,
Sanyi
Nagyon jó vetítővel rendelkezel, ha biztosítod számára a szükséges feltételeket, elégedett leszel a képével.
Nézd meg a topik összefoglaló grafikonját, amiben látható, hogy a csúcsszuper projektor képe is ótvar vacak, ha világosak a falak, a padló és a plafon. -
LuSa
csendes tag
Sziasztok,
Jelenleg egy Epson TW-7400-as projektort használok, 120"-os ALR vászonnal.
A környezet nincs kialakítva, a fal nem fehér, de nem is sötét, világosabb barack színű, a szobába külső fény nem szűrödik be.
A nagyon sötétben játszódó jeleneteknél sötétszürke a kép, a világosabb részek nem elég kontrasztosak. Szeretnék javítani rajta, kinéztem 2 projektort:Segítene-e a váltás, vagy a nem optimális körülmények miatt ennyit lehet kihozni a jelenlegi helyzetből, és a jobb vetítő sem segítene? A JVC talán kevés lenne a relatíve alacsony fényerő miatt, ha van valakinek tapasztalata, kérem írja meg.
Filmre, és PC monitorként is használom játékra, sokszor nap közben is megy.Köszi,
Sanyi
-
makkmarce
őstag
Az egyik legfontosabb, hogy tudd oda tenni a projectort, ahonnan megvan a megfelelő képméret.
Ennek a projectornak itt tudod ellenőrizni a vetítési távolságát:
https://www.projectorcentral.com/InFocus-Genesis_IN116BBST-projection-calculator-pro.htm -
péjé
őstag
-
Vhiktor
nagyúr
"Sajnos azt, hogy hogyan merőleges a lencse a vászonra lehetetlen kimérnem..."
Ha kép széleit látod, van mihez mérned.Akkor lesz merőleges a lencse a vászonra, ha kép két széle egyforma távolságra esik a lencsétől.
Ezt most kimérheted lézeres távolságmérővel, de ugyanúgy megfelel a varródobozból egy spulni cérna is, ti. mindegy mekkora a távolság, csak egyenlő legyen a két szél.
A lézeres távolságmérő jó lehet.
De a cérnás módszer nem egzakt, ugyanis nagyon nem mindegy, hogy mennyire van megfeszítve mérésnél a cérna/madzag/kötél vagy legyen az bármi is. Simán centiméterek lehetnek az eltérések a 2 oldalon mérve.
-
asci
tag
Sziasztok!
Alapítvány vásárolna közösségi vetítésekhez projektort. Kérlek segítsetek megfelelőt kiválasztani.
Pár infó:
Rossz vetítési körülmények, többnyire napközben, félhomályt is nehéz elérni.
Van egy 244 cm szélességű vászon, illetve egy 7 m szélességű fehér falfelület
Jó lenne ha rövid vetítési távolságot tudna
1280x720 felbontás bőven elég, persze lehet full HD is, 4k nem kell
~200 ezer Ft körüli összegért, csak új jöhet szóba számlával, lehetőleg sok garanciávalMegválaszolva magamnak:
"InFocus Genesis IN116BBST Short Throw Projektor" pl. megfelelő lenne, érdemes megvenni? -
Dorian
félisten
"Sajnos azt, hogy hogyan merőleges a lencse a vászonra lehetetlen kimérnem..."
Ha kép széleit látod, van mihez mérned.Akkor lesz merőleges a lencse a vászonra, ha kép két széle egyforma távolságra esik a lencsétől.
Ezt most kimérheted lézeres távolságmérővel, de ugyanúgy megfelel a varródobozból egy spulni cérna is, ti. mindegy mekkora a távolság, csak egyenlő legyen a két szél.
Ez elméletben így van. De a gyakorlatban még nem tudom, hogyan oldom meg azt, hogy a projektor felcsavarozva forgatható (és finoman forgatható) legyen.
Ugyanis ha a 4 db 35 cm-es lelógó csavarszárakra le és felteszem a polcra fúrt projektort, az annyiszor kicsit máshová fog kerülni.(De rohadtul utálok bármit szerelni)
-
alphamooncam
őstag
Lehet, hogy el is van fordulva, de az biztos, hogy a lencse most horizontálisan nem ott van, ahol a kép közepe (ez látható, mérhető), ezt biztosan korrigálnom kell. (Nincs "eddig", mert teljesen új helyre, új fajta felfogatással került felszerelésre a vetítő)
Sajnos azt, hogy hogyan merőleges a lencse a vászonra, azt lehetetlen kimérnem, nincs mihez. Annyit tudok tenni, hogy amennyire lehet, vászonközéphez képest 1-2 centi pontosan helyezem el az optikai tengelyt, és kitalálom, hogy milyen furatokat csináljak a bútorlapba (amire rá van csavarozva fejtetőn a vetítő), hogy minimális forgatási lehetőségem legyen.
"Sajnos azt, hogy hogyan merőleges a lencse a vászonra lehetetlen kimérnem..."
Ha kép széleit látod, van mihez mérned.Akkor lesz merőleges a lencse a vászonra, ha kép két széle egyforma távolságra esik a lencsétől.
Ezt most kimérheted lézeres távolságmérővel, de ugyanúgy megfelel a varródobozból egy spulni cérna is, ti. mindegy mekkora a távolság, csak egyenlő legyen a két szél.
-
Dorian
félisten
Szerintem ha 16cm-el került arrébb a lencse, akkor az 5m távolságban pontosan 16cm-es eltolódást kellene jelentsen a vásznon. Ha valójában 50 centivel tolódott el a kép, akkor a proji kicsit el van fordulva.
Ha ekkora elfordulás eddig nem volt zavaró, sőt, észrevehető sem, akkor akár fordítasz is most rajta annyit visszafelé, hogy pont a vászon közepébe vetítsen.
(Bár oldalas trapéztorzulásnak szerintem már látszódnia kellene ekkora fordításnál...)Lehet, hogy el is van fordulva, de az biztos, hogy a lencse most horizontálisan nem ott van, ahol a kép közepe (ez látható, mérhető), ezt biztosan korrigálnom kell. (Nincs "eddig", mert teljesen új helyre, új fajta felfogatással került felszerelésre a vetítő)
Sajnos azt, hogy hogyan merőleges a lencse a vászonra, azt lehetetlen kimérnem, nincs mihez. Annyit tudok tenni, hogy amennyire lehet, vászonközéphez képest 1-2 centi pontosan helyezem el az optikai tengelyt, és kitalálom, hogy milyen furatokat csináljak a bútorlapba (amire rá van csavarozva fejtetőn a vetítő), hogy minimális forgatási lehetőségem legyen.
-
Alabástrom
senior tag
Szerintem ha 16cm-el került arrébb a lencse, akkor az 5m távolságban pontosan 16cm-es eltolódást kellene jelentsen a vásznon. Ha valójában 50 centivel tolódott el a kép, akkor a proji kicsit el van fordulva.
Ha ekkora elfordulás eddig nem volt zavaró, sőt, észrevehető sem, akkor akár fordítasz is most rajta annyit visszafelé, hogy pont a vászon közepébe vetítsen.
(Bár oldalas trapéztorzulásnak szerintem már látszódnia kellene ekkora fordításnál...)Jobban belegondolva, ha most ráfordítod a vászonra a projektort, akkor még közelebb is lesz a tökéletes merőlegeshez, mint eddig volt...
-
Alabástrom
senior tag
Rosszabb. Olaszok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(Ha jól rémlik, a lencse tengelye 8 cm-re van a közepétől, tehát ha a lencsét összelőttem álló helyzetben a vászon közepével, így megfordítva most 16-ra került, így 5 m-es távban valóban okozhatja azt az 50 centis képeltolást)De legalább a júniusi lámpacsere és beállítás után most végre bekapcsoltam és megbizonyosodtam, hogy jó lámpával és működőképesen kaptam vissza, a tükrök is be vannak állítva, így nincs már alul-felül elszíneződés.
Szerintem ha 16cm-el került arrébb a lencse, akkor az 5m távolságban pontosan 16cm-es eltolódást kellene jelentsen a vásznon. Ha valójában 50 centivel tolódott el a kép, akkor a proji kicsit el van fordulva.
Ha ekkora elfordulás eddig nem volt zavaró, sőt, észrevehető sem, akkor akár fordítasz is most rajta annyit visszafelé, hogy pont a vászon közepébe vetítsen.
(Bár oldalas trapéztorzulásnak szerintem már látszódnia kellene ekkora fordításnál...) -
Vhiktor
nagyúr
Rosszabb. Olaszok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(Ha jól rémlik, a lencse tengelye 8 cm-re van a közepétől, tehát ha a lencsét összelőttem álló helyzetben a vászon közepével, így megfordítva most 16-ra került, így 5 m-es távban valóban okozhatja azt az 50 centis képeltolást)De legalább a júniusi lámpacsere és beállítás után most végre bekapcsoltam és megbizonyosodtam, hogy jó lámpával és működőképesen kaptam vissza, a tükrök is be vannak állítva, így nincs már alul-felül elszíneződés.
Engem ki tudnak kergetni a világból azokkal a gépekkel melyeknek nem a gépház közepén van a lencséjük. Sajnos enyémnek sem a közepén van
, ezért ha le kell netán szerelni és újra felrakni, elötte egy doboz nyugtatóra szükségem van.
-
Vhiktor
nagyúr
Köszönöm szépen a segítséget! Akkor semmilyen új projektor nincs ennyiért ami használható? Egyik csili-vili tesztek által kihozott új Yaber, Wimius, View sonic, Blitzwolf sem tud annyit, mint ezek a használt régebbi gépek?
Vászon vásárlásnál mire érdemes figyelni? Kb egy 120"-osat terveztem. Ezekkel a gépekkel 3 méterről az ideális vagy nem?
Köszönöm szépen!
Azok a csilli villi a hozzáértétst teljesen nélkülöző youtuber-ek által reklámozott gépek a kanyarban sincsenek azokhoz a használt gépekhez képest.

-
Dorian
félisten
Rosszabb. Olaszok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(Ha jól rémlik, a lencse tengelye 8 cm-re van a közepétől, tehát ha a lencsét összelőttem álló helyzetben a vászon közepével, így megfordítva most 16-ra került, így 5 m-es távban valóban okozhatja azt az 50 centis képeltolást)De legalább a júniusi lámpacsere és beállítás után most végre bekapcsoltam és megbizonyosodtam, hogy jó lámpával és működőképesen kaptam vissza, a tükrök is be vannak állítva, így nincs már alul-felül elszíneződés.
-
Bikkrom
senior tag
szia,
ebben az árkategóriában lehet használt fhd gépet kifogni, akad 2 olyan amit érdemes megnézni, epson tw5200 és infocus sp8600 vagy benq w1090... [link]
Mindkettő alapgép, lencse eltolás nincs, kicsi fókusz van így eléggé pontosan kell belőni hova teszed...az epsont közelebbre tudod tenni ua. képhez, kalkulátorral nézd meg őket hogyan lehet elhelyezni.
A 2 említett kínai gép nem tudja ezeknek a paramétereit hiába írnak rájuk bármit. A fehér nappaliba meg vehetnél sokkal drágább gépet annak is lerontaná a képét a visszaverődő fény így alkalmi szórakozásnak jók, sokkat nem feccölsz bele és ha nem nem jön be kis buktával eladod.
A BT hangcuccot a lejátszóhoz kell kötni, egy CE box tökéletes lehet erre, ár/érték arányban verhetetlenek... [link]
Beleidre vigyázz, még azért kellhetnek....:-)Köszönöm szépen a segítséget! Akkor semmilyen új projektor nincs ennyiért ami használható? Egyik csili-vili tesztek által kihozott új Yaber, Wimius, View sonic, Blitzwolf sem tud annyit, mint ezek a használt régebbi gépek?
Vászon vásárlásnál mire érdemes figyelni? Kb egy 120"-osat terveztem. Ezekkel a gépekkel 3 méterről az ideális vagy nem?
Köszönöm szépen!
-
Ijk
félisten
Pedig írtam: "Nem vettem figyelembe, hogy az optika nem a proji tengelyén van"
Tehát amikor állítva belőttem a proji helyével a kép pozícióját, megjelöltem a furatokat, akkor elfelejtettem, hogy ha fejjel lefelé fordítom, akkor az optika nem ugyanabban a függőleges síkban lesz. Én hülye, most szerelhetem le, meg vissza.Értem, elég érdekes konstrukció, franciák képesek ilyenre.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
péjé
őstag
Sziasztok!
Adott egy 36 m2-es fehér nappali 6*6 méter, 18 m2 üvegfelülettel. Jól kezdődik. Meg egy max 70-80 ezres keret. Ide jöhet egy "impossibru" mém. De azért nem olyan vészes a szitu. Nappal a szobákban TV-zünk úgyis. Este lenne csak használva, mikor már senki sem sürög-forog a lakásban és összeülünk a gyerkőcökkel nézni egy Shrekket popcornnal. Az Avengers 10. részét úgyis a 4k 75" előtt 1 méterre ülve nézi meg apa egyedül.
Vetítve 2,5 - 3 méterről lenne vászonra, polcról. Oda fúrom fel a polcot ahova kell, tehát nem kell trapéz korrekció vagy mifene. Mit javasoltok? Néztem a Xiaomi Wanbo meg Blitzwolf gépeit, de gondolom ez itt olyan tabu amiért szeppukot kell eszközölnöm magamon azonnal.
Kiontva beleimet saját kezeimmel ebbe a vetítésre tökéletesen alkalmatlan nappaliba.Ugyan itt érdekel vászonra javaslat. Hatalmas legyen.

Plusz bluetooth 5.1 hangfal rendszert csatlakoztatnék rá. Mertek valamilyet javasolni?
Hálásan köszönöm a segítséget előre is!

szia,
ebben az árkategóriában lehet használt fhd gépet kifogni, akad 2 olyan amit érdemes megnézni, epson tw5200 és infocus sp8600 vagy benq w1090... [link]
Mindkettő alapgép, lencse eltolás nincs, kicsi fókusz van így eléggé pontosan kell belőni hova teszed...az epsont közelebbre tudod tenni ua. képhez, kalkulátorral nézd meg őket hogyan lehet elhelyezni.
A 2 említett kínai gép nem tudja ezeknek a paramétereit hiába írnak rájuk bármit. A fehér nappaliba meg vehetnél sokkal drágább gépet annak is lerontaná a képét a visszaverődő fény így alkalmi szórakozásnak jók, sokkat nem feccölsz bele és ha nem nem jön be kis buktával eladod.
A BT hangcuccot a lejátszóhoz kell kötni, egy CE box tökéletes lehet erre, ár/érték arányban verhetetlenek... [link]
Beleidre vigyázz, még azért kellhetnek....:-) -
Dorian
félisten
3x elolvastam, lehet hogy fáradt vagyok de bizonyisten nem értem. Az objektív nem középvonalban van, ezért fejjel lefelé eltolódott egyik irányba a kép? Csak mert centikre lehet legfeljebb a közepétől és akkor centikre lógna le a kép amit egy lens shifttel lazán korrigálsz. Már ha jól értelmezem a problémát, akkor meg inkább az lehet hogy nem merőleges az objektív a vászonra.
Pedig írtam: "Nem vettem figyelembe, hogy az optika nem a proji tengelyén van"
Tehát amikor állítva belőttem a proji helyével a kép pozícióját, megjelöltem a furatokat, akkor elfelejtettem, hogy ha fejjel lefelé fordítom, akkor az optika nem ugyanabban a függőleges síkban lesz. Én hülye, most szerelhetem le, meg vissza. -
BBéci
legenda
3x elolvastam, lehet hogy fáradt vagyok de bizonyisten nem értem. Az objektív nem középvonalban van, ezért fejjel lefelé eltolódott egyik irányba a kép? Csak mert centikre lehet legfeljebb a közepétől és akkor centikre lógna le a kép amit egy lens shifttel lazán korrigálsz. Már ha jól értelmezem a problémát, akkor meg inkább az lehet hogy nem merőleges az objektív a vászonra.
Nem a gép középvonalában van, ezt kihagyta a számításból.
-
Ijk
félisten
Nna, megmondtam. Milliméterre kimértem mindent, fúrtam, csavaroztam, baromi küzdős volt a bútorlapra csavarozott projektort a lelógó csavarszárakra feltenni és rögzíteni, de kész, a proji a helyén, bekapcsol... és bazzzeeeee...
Nem vettem figyelembe, hogy az optika nem a proji tengelyén van, és fejtetőn minden megfordul. Most függőlegesen jó a kép, vízszintesen meg negyed része lelóg a vászonról
Az a baj, hogy az optikai tengely helye pontosan nem mérhető ki, mert íves az egész, úgyh kb. 10 cm hosszú sávokat kell a csavarok helyének a bútorlapba marni. De ezt majd inkább asztalossal egy másik bútorlapba
3x elolvastam, lehet hogy fáradt vagyok de bizonyisten nem értem. Az objektív nem középvonalban van, ezért fejjel lefelé eltolódott egyik irányba a kép? Csak mert centikre lehet legfeljebb a közepétől és akkor centikre lógna le a kép amit egy lens shifttel lazán korrigálsz. Már ha jól értelmezem a problémát, akkor meg inkább az lehet hogy nem merőleges az objektív a vászonra.
-
Dorian
félisten
Nna, megmondtam. Milliméterre kimértem mindent, fúrtam, csavaroztam, baromi küzdős volt a bútorlapra csavarozott projektort a lelógó csavarszárakra feltenni és rögzíteni, de kész, a proji a helyén, bekapcsol... és bazzzeeeee...
Nem vettem figyelembe, hogy az optika nem a proji tengelyén van, és fejtetőn minden megfordul. Most függőlegesen jó a kép, vízszintesen meg negyed része lelóg a vászonról
Az a baj, hogy az optikai tengely helye pontosan nem mérhető ki, mert íves az egész, úgyh kb. 10 cm hosszú sávokat kell a csavarok helyének a bútorlapba marni. De ezt majd inkább asztalossal egy másik bútorlapba
Ó b... Elvileg ha a bútorlapot is megfordítom és úgy szerelem rá a projit, pozícióba kerül. Elvileg...
-
Bikkrom
senior tag
Sziasztok!
Adott egy 36 m2-es fehér nappali 6*6 méter, 18 m2 üvegfelülettel. Jól kezdődik. Meg egy max 70-80 ezres keret. Ide jöhet egy "impossibru" mém. De azért nem olyan vészes a szitu. Nappal a szobákban TV-zünk úgyis. Este lenne csak használva, mikor már senki sem sürög-forog a lakásban és összeülünk a gyerkőcökkel nézni egy Shrekket popcornnal. Az Avengers 10. részét úgyis a 4k 75" előtt 1 méterre ülve nézi meg apa egyedül.
Vetítve 2,5 - 3 méterről lenne vászonra, polcról. Oda fúrom fel a polcot ahova kell, tehát nem kell trapéz korrekció vagy mifene. Mit javasoltok? Néztem a Xiaomi Wanbo meg Blitzwolf gépeit, de gondolom ez itt olyan tabu amiért szeppukot kell eszközölnöm magamon azonnal.
Kiontva beleimet saját kezeimmel ebbe a vetítésre tökéletesen alkalmatlan nappaliba.Ugyan itt érdekel vászonra javaslat. Hatalmas legyen.

Plusz bluetooth 5.1 hangfal rendszert csatlakoztatnék rá. Mertek valamilyet javasolni?
Hálásan köszönöm a segítséget előre is!

-
Dorian
félisten
Nna, megmondtam. Milliméterre kimértem mindent, fúrtam, csavaroztam, baromi küzdős volt a bútorlapra csavarozott projektort a lelógó csavarszárakra feltenni és rögzíteni, de kész, a proji a helyén, bekapcsol... és bazzzeeeee...
Nem vettem figyelembe, hogy az optika nem a proji tengelyén van, és fejtetőn minden megfordul. Most függőlegesen jó a kép, vízszintesen meg negyed része lelóg a vászonról
Az a baj, hogy az optikai tengely helye pontosan nem mérhető ki, mert íves az egész, úgyh kb. 10 cm hosszú sávokat kell a csavarok helyének a bútorlapba marni. De ezt majd inkább asztalossal egy másik bútorlapba
-
makkmarce
őstag
-
Dorian
félisten
Látni kéne a felfogatási pontokat.
Én csinálnék valami olyan szerkezetet, ami fix a konzolon, de a projit tudod csúsztatni rajta.A legegyszerűbb verzió felé megyek, mert bármit barkácsolni - szerelni legalább annyira utálok mint amennyire béna vagyok benne
-
ctrlaltdel13
őstag
Látni kéne a felfogatási pontokat.
Én csinálnék valami olyan szerkezetet, ami fix a konzolon, de a projit tudod csúsztatni rajta. -
Cseneles
őstag
Már megbékéltem IJK megoldásával.
Csak még ki kell találnom, hogyan mérem ki a 3 furat helyét, mert ennek halál pontosnak kell lennie, különben nem lesz középen a kép (a függőpolc már fix, de azon talpán állva lehetne jobbra-balra tologatni), a vetítőn meg nincs egy egyenes felület. Holnap megcsinálom.Ha ram hallgatsz 3db kb 1cm szeles furatot csinalsz a beallithatosag végett. Igy kapsz egy kis holtjatekot balra jobbra.
-
Dorian
félisten
Ha jól tudom 50% körüli a lens shift a gépedben...ennél sokkal nagyobb kell hogy a talpán állva egy magasabb polcról tudj vetíteni vele, 100% feletti érték kell hozzá. Ahogy nézem 180cm körüli a kép magassága nálad, hogy 70cm-en legyen az alja és a talpán akarod használni akkor kb 160cm-re kelll hogy legyen a lencse közepe de inkább lejjebb hogy ne koppra legyen kitekerve. Így nem tudom hogy el lehet- helyezni nálad...ha nem akkor marad a fordított felrakás.
Már megbékéltem IJK megoldásával.
Csak még ki kell találnom, hogyan mérem ki a 3 furat helyét, mert ennek halál pontosnak kell lennie, különben nem lesz középen a kép (a függőpolc már fix, de azon talpán állva lehetne jobbra-balra tologatni), a vetítőn meg nincs egy egyenes felület. Holnap megcsinálom. -
péjé
őstag
Ha jól tudom 50% körüli a lens shift a gépedben...ennél sokkal nagyobb kell hogy a talpán állva egy magasabb polcról tudj vetíteni vele, 100% feletti érték kell hozzá. Ahogy nézem 180cm körüli a kép magassága nálad, hogy 70cm-en legyen az alja és a talpán akarod használni akkor kb 160cm-re kelll hogy legyen a lencse közepe de inkább lejjebb hogy ne koppra legyen kitekerve. Így nem tudom hogy el lehet- helyezni nálad...ha nem akkor marad a fordított felrakás.
-
BBéci
legenda
Help!
Végre volt idő és sikerült feltennem a projektort (Sim2 c3x) egy függesztett polcra.
(Eddig mennyezetről fejtetőn lógott le, de azzal a konzolos rögzítéssel nem tudtam vízszintbe állítani). A jelenlegi lencseközép-magassága 210cm (korábban, fejtetőn ennél 5-10 cm-rel magasabban volt).
A vászon alja 71, teteje 215 cm-en van.
Viszont a függőleges lencseeltolást messze nem tudom úgy beállítani, hogy eléggé le kerüljön a kép, maxra csavarva is 140cm-en van az alja.
Ez most tényleg ilyen, hogy 2m magasan nem lehet polcra tenni csak fejjel lefelé lógatni?
Titkon reménykedem, hogy menüben valahol be lehet állítani, de orientacion menüpontban csak ez a 4 opció van: floor, ceiling, floor rear, ceiling rear (utóbbi kettőt nem is értem mire jó, hogy tükörképet ad.)A Házimozi Stúdióban lábukon álltak a vetítők, amikor C3X-et teszteltem, nálam is úgy volt elhelyezve.
A tükör beállítás olyan vásznakhoz kell, amikre hátulról lehet vetíteni egy töksötét helyiségből. Úgy a nézők oldalán nem kellenek sötét falak és némi világítás is lehet, mert egyik sem befolyásolja a kontrasztot és a színeket, egyszóval a képet. -
Dorian
félisten
Remekül fog kinézni

(Mondjuk ha nem ilyen íves lenne a teteje, hanem sík, akkor legalább simán fejre lehetne állítani a polcon) -
Ijk
félisten
Help!
Végre volt idő és sikerült feltennem a projektort (Sim2 c3x) egy függesztett polcra.
(Eddig mennyezetről fejtetőn lógott le, de azzal a konzolos rögzítéssel nem tudtam vízszintbe állítani). A jelenlegi lencseközép-magassága 210cm (korábban, fejtetőn ennél 5-10 cm-rel magasabban volt).
A vászon alja 71, teteje 215 cm-en van.
Viszont a függőleges lencseeltolást messze nem tudom úgy beállítani, hogy eléggé le kerüljön a kép, maxra csavarva is 140cm-en van az alja.
Ez most tényleg ilyen, hogy 2m magasan nem lehet polcra tenni csak fejjel lefelé lógatni?
Titkon reménykedem, hogy menüben valahol be lehet állítani, de orientacion menüpontban csak ez a 4 opció van: floor, ceiling, floor rear, ceiling rear (utóbbi kettőt nem is értem mire jó, hogy tükörképet ad.)Igen, mert úgy van tervezve hogy lent asztalon talpon áll akkor felfelé tolod el a képet, függesztve meg lefelé.
Átfúrod a polc tetejét és becsavarozod a lábait hogy fejjel lefelé álljon. -
Dorian
félisten
Help!
Végre volt idő és sikerült feltennem a projektort (Sim2 c3x) egy függesztett polcra.
(Eddig mennyezetről fejtetőn lógott le, de azzal a konzolos rögzítéssel nem tudtam vízszintbe állítani). A jelenlegi lencseközép-magassága 210cm (korábban, fejtetőn ennél 5-10 cm-rel magasabban volt).
A vászon alja 71, teteje 215 cm-en van.
Viszont a függőleges lencseeltolást messze nem tudom úgy beállítani, hogy eléggé le kerüljön a kép, maxra csavarva is 140cm-en van az alja.
Ez most tényleg ilyen, hogy 2m magasan nem lehet polcra tenni csak fejjel lefelé lógatni?
Titkon reménykedem, hogy menüben valahol be lehet állítani, de orientacion menüpontban csak ez a 4 opció van: floor, ceiling, floor rear, ceiling rear (utóbbi kettőt nem is értem mire jó, hogy tükörképet ad.) -
asci
tag
Sziasztok!
Alapítvány vásárolna közösségi vetítésekhez projektort. Kérlek segítsetek megfelelőt kiválasztani.
Pár infó:
Rossz vetítési körülmények, többnyire napközben, félhomályt is nehéz elérni.
Van egy 244 cm szélességű vászon, illetve egy 7 m szélességű fehér falfelület
Jó lenne ha rövid vetítési távolságot tudna
1280x720 felbontás bőven elég, persze lehet full HD is, 4k nem kell
~200 ezer Ft körüli összegért, csak új jöhet szóba számlával, lehetőleg sok garanciával -
Vhiktor
nagyúr
Webáruházból kell rendelni, oda vissza lehet küldeni 2 hétig. Csinálni egy tesztet vele és kitenni ide...a youtube tele van ezeknek a fizetett propaganda tesztjeivel. Vitába keveredtem egy ilyen fazonnal aki elmondása szerint ingyen, saját magától áradozott ezekről az ipari hulladékokról, nem kevés ember meg megnézi és azt gondolja hogy de jó biznisz lesz ez.
Mondjuk az is a magyar ember sajátja hogy elhiszi egy átlagos tv árának a töredékéért kap egy benga nagy tökéletes képet. A jófogás tele van ilyenekkel, a szöveg az hozzá hogy épp csak kibontott, kipróbált vetítő...gondolom kiderült mekkora tré az egész és próbálnak szabadulni tőle.Nem rossz ötlet. Kérdés hogy ezt hányszor tudom eljatszani
, még a végén kitiltanak a webaruhazbol.
-
Ijk
félisten
De legalább a falakat nem kell feketére festeni miatta ...
Ez azért a felhasználás szempontjából nem elhanyagolható tényező.Miért nem? Natív kontraszt 1:500 körüli, ANSI-ból tud 1:300-at ha feketék a falak, egyébként 1:50.
Mondjuk ennek az árából már belépő 75"-os tv-t kapni. -
Del Tommaso
tag
De legalább a falakat nem kell feketére festeni miatta ...
Ez azért a felhasználás szempontjából nem elhanyagolható tényező. -
péjé
őstag
Webáruházból kell rendelni, oda vissza lehet küldeni 2 hétig. Csinálni egy tesztet vele és kitenni ide...a youtube tele van ezeknek a fizetett propaganda tesztjeivel. Vitába keveredtem egy ilyen fazonnal aki elmondása szerint ingyen, saját magától áradozott ezekről az ipari hulladékokról, nem kevés ember meg megnézi és azt gondolja hogy de jó biznisz lesz ez.
Mondjuk az is a magyar ember sajátja hogy elhiszi egy átlagos tv árának a töredékéért kap egy benga nagy tökéletes képet. A jófogás tele van ilyenekkel, a szöveg az hozzá hogy épp csak kibontott, kipróbált vetítő...gondolom kiderült mekkora tré az egész és próbálnak szabadulni tőle. -
Vhiktor
nagyúr
-
eboostr
aktív tag
Sziasztok!
Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro https://www.mi.com/global/product/mi-smart-projector-2-pro Projektorral van valakinek tapasztalta? Elég jónak tűnik, már sok helyen árulják itthon is de tesztet véleményt alig találok róla.
Köszönöm
Helló!
Profi teszt: [link] ( görgess le ott lesz angol is )Mozira nem ajánlatos, a 24p-t nem támogatja, sok kínai versenytárssal egyetemben
-
Ijk
félisten
Sziasztok!
Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro https://www.mi.com/global/product/mi-smart-projector-2-pro Projektorral van valakinek tapasztalta? Elég jónak tűnik, már sok helyen árulják itthon is de tesztet véleményt alig találok róla.
Köszönöm
Attól függ mit vársz tőle. Kb. 1:500 a natív kontrasztja, feketeszint nem lesz az erőssége, egy IPS panel is jobb. Fényerő biztos nem lesz 1300 lumen, szerintem jó ha 400, de ezt le kellene mérni. Játékra haverokkal, meccsnézésre, tv-t kiváltani nem nagy képminőségbeli elvárásokkal jó lehet, házimozira messze elkerülném mert az árából sokkal jobb használt lámpás gépet kapsz erre a célra.
Speckó alapjn 0.47"-os dmd van benne ami elvileg natív 1080p.
-
proci985
MODERÁTOR
-
tempx
tag
-
-KP-
veterán
Sziasztok!
Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro https://www.mi.com/global/product/mi-smart-projector-2-pro Projektorral van valakinek tapasztalta? Elég jónak tűnik, már sok helyen árulják itthon is de tesztet véleményt alig találok róla.
Köszönöm
Jónak tűnik, mert elhiszed a marketing dumát, amit tolnak.
-
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok!
Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro https://www.mi.com/global/product/mi-smart-projector-2-pro Projektorral van valakinek tapasztalta? Elég jónak tűnik, már sok helyen árulják itthon is de tesztet véleményt alig találok róla.
Köszönöm
Ha valaki küld nekem egy ilyet szívesen csinálok róla tesztet

-
tempx
tag
Sziasztok!
Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro https://www.mi.com/global/product/mi-smart-projector-2-pro Projektorral van valakinek tapasztalta? Elég jónak tűnik, már sok helyen árulják itthon is de tesztet véleményt alig találok róla.
Köszönöm
-
péjé
őstag
A Sim2 kommersz kategória lenne?
Igazából persze hogy nem...:-)
Én a commerse--kereskedelmi jelentésre gondoltam, megkülönböztetve a professzionális felhasználású gépektől.
Mondjuk a magyar jelentése a kommersznek - pláne ha szeszes italra gondolunk- akkor negatív de nem ez volt a cél. -
Pro Koryak
addikt
Én a használt magasabb kategóriában hiszek, elfogadom hogy van aki nem vállalja be hogy használtat vegyen.
Van benne némi rizikó valóban de ezek a gépek általában a valós élettartamuk töredékét jelentő óraszámot mentek, megbízható szaki akad aki segít akár elég komoly hiba esetén is de nem ez a jellemző, nekem táphiba volt eddig ami előjött, nem nagy kaland. A keretedbe meg belefér egy belépő kategóriás új vetítő igaz van rá garancia. Melyik ujjad harapod meg, neked kell eldönteni de ha lejár az 1-2 év gari akkor meg ott vagy a gari nélküli kisebb tudású géppel.
AVX-en akad pár gép, mondjuk ezek fhd korábbi csúcsgépek...az említett Sim2, Runco RS1100, akad egy Digital projection M-vision LED bár ez már drágább...ezekkel már szemezgettem, ezek a kínálat teteje most éppen, érdemes megnézni őket.... [link]
Akad mondjuk kvázi 4K JVC X7900 de ez kilóg már a keretedből.
A kommersz kategórai mellett ott vannak pl. a Projectiondesign, Barco gépek, ezek professzionális felhasználásra készültek horror áron, házimoziba beépíthetőek, általában a ventihangjuk ami magasabb, cserébe brutál jó lencse, hajszálpontos kalibrálhatóságuk van, perpill én is ilyet használok. Van min törpölni....:-)A Sim2 kommersz kategória lenne?
-
Márton
nagyúr
3D sosem jött be, egy kis térhatásért minden bukott. Színek, kontraszt, stb.
2 sima proji kell

-
Vhiktor
nagyúr
3D sosem jött be, egy kis térhatásért minden bukott. Színek, kontraszt, stb.
Akkor bátran választhatsz régebbi gépeket
Egyébként mi az amiben javulást vársz?
-
banderasz77
addikt
3D sosem jött be, egy kis térhatásért minden bukott. Színek, kontraszt, stb.
-
Vhiktor
nagyúr
Igen, jó kis útvesztő ez… 🙂
Barco/projection design gépeket nagyon meg kell nézni, hogy milyen állapotban vannak.
Illetve mozira sima VizSim színkerekes verzió az optimális!De bármelyik barco sokkal szebb képet fog adni, mint a 1070.
A régi gépek viszont felejtősek, ha fontos Neked pl a 3D.
-
banderasz77
addikt
Én a használt magasabb kategóriában hiszek, elfogadom hogy van aki nem vállalja be hogy használtat vegyen.
Van benne némi rizikó valóban de ezek a gépek általában a valós élettartamuk töredékét jelentő óraszámot mentek, megbízható szaki akad aki segít akár elég komoly hiba esetén is de nem ez a jellemző, nekem táphiba volt eddig ami előjött, nem nagy kaland. A keretedbe meg belefér egy belépő kategóriás új vetítő igaz van rá garancia. Melyik ujjad harapod meg, neked kell eldönteni de ha lejár az 1-2 év gari akkor meg ott vagy a gari nélküli kisebb tudású géppel.
AVX-en akad pár gép, mondjuk ezek fhd korábbi csúcsgépek...az említett Sim2, Runco RS1100, akad egy Digital projection M-vision LED bár ez már drágább...ezekkel már szemezgettem, ezek a kínálat teteje most éppen, érdemes megnézni őket.... [link]
Akad mondjuk kvázi 4K JVC X7900 de ez kilóg már a keretedből.
A kommersz kategórai mellett ott vannak pl. a Projectiondesign, Barco gépek, ezek professzionális felhasználásra készültek horror áron, házimoziba beépíthetőek, általában a ventihangjuk ami magasabb, cserébe brutál jó lencse, hajszálpontos kalibrálhatóságuk van, perpill én is ilyet használok. Van min törpölni....:-)Igen, jó kis útvesztő ez… 🙂
-
péjé
őstag
Hát, akkor marad az 1080p. Így viszont kérdés, hogy használt vagy új?
Én a használt magasabb kategóriában hiszek, elfogadom hogy van aki nem vállalja be hogy használtat vegyen.
Van benne némi rizikó valóban de ezek a gépek általában a valós élettartamuk töredékét jelentő óraszámot mentek, megbízható szaki akad aki segít akár elég komoly hiba esetén is de nem ez a jellemző, nekem táphiba volt eddig ami előjött, nem nagy kaland. A keretedbe meg belefér egy belépő kategóriás új vetítő igaz van rá garancia. Melyik ujjad harapod meg, neked kell eldönteni de ha lejár az 1-2 év gari akkor meg ott vagy a gari nélküli kisebb tudású géppel.
AVX-en akad pár gép, mondjuk ezek fhd korábbi csúcsgépek...az említett Sim2, Runco RS1100, akad egy Digital projection M-vision LED bár ez már drágább...ezekkel már szemezgettem, ezek a kínálat teteje most éppen, érdemes megnézni őket.... [link]
Akad mondjuk kvázi 4K JVC X7900 de ez kilóg már a keretedből.
A kommersz kategórai mellett ott vannak pl. a Projectiondesign, Barco gépek, ezek professzionális felhasználásra készültek horror áron, házimoziba beépíthetőek, általában a ventihangjuk ami magasabb, cserébe brutál jó lencse, hajszálpontos kalibrálhatóságuk van, perpill én is ilyet használok. Van min törpölni....:-) -
Vhiktor
nagyúr
Hát, akkor marad az 1080p. Így viszont kérdés, hogy használt vagy új?
Újjat már nehezen kapni, ami jó is.
Én mindenképpen használtat vennék és minőségi ugrásban lesz részed

-
banderasz77
addikt
Ekkora keretből most már futja akár egy Sim2 HT3000E-re is vagy veszel egy belépő 4K-s gépet. Natív 4K nagyon drága, DLP-ben talán nincs is, színterük van hogy alig éri el a rec709-et, HDR-ről nem tudnk itt beszélni, kontraszt a béka segge alatt, az optikájuk meg nem éppen kifogástalan finoman szólva...más bajuk nincs :-)
Esetleg egy tv-t veszel ha annyira fontosak ezek.Hát, akkor marad az 1080p. Így viszont kérdés, hogy használt vagy új?
-
péjé
őstag
W2000 1080p, gondolom jobb képminőséggel, mint anno W1070?
Ekkora keretből most már futja akár egy Sim2 HT3000E-re is vagy veszel egy belépő 4K-s gépet. Natív 4K nagyon drága, DLP-ben talán nincs is, színterük van hogy alig éri el a rec709-et, HDR-ről nem tudnk itt beszélni, kontraszt a béka segge alatt, az optikájuk meg nem éppen kifogástalan finoman szólva...más bajuk nincs :-)
Esetleg egy tv-t veszel ha annyira fontosak ezek. -
Vhiktor
nagyúr
W2000 1080p, gondolom jobb képminőséggel, mint anno W1070?
Igen 1080p és jobb a képe.
De már az is kufott model, szerintem nem kapni sehol újjonan már. -
banderasz77
addikt
-
Vhiktor
nagyúr
Natív 4K akkor nincs még 500 alatt gondolom.
Áh, még a 2-3 szerese alatt sincs.
W2700 esetleg, elvileg a w2000, 1070 4ks utódja bizonyos szempontból.
-
banderasz77
addikt
-
makkmarce
őstag
W1070 jellegű, ár/érték bajnok érdekel. 300-400 körül esetleg.
ott csak pixelshift-es lesz, nem lesz élesebb sokkal a képe, de ráírhatják, hogy 4k. Abból is a belépőszint, akkor inkább egy normális 1080p-s.
-
banderasz77
addikt
W1070 jellegű, ár/érték bajnok érdekel. 300-400 körül esetleg.
Ez a Benq W2000 natív 4K?
-
banderasz77
addikt
-
Ijk
félisten
Sziasztok!
Régebben 1080p-re az abszolút bestbuy projektor a Benq W1070 volt, amit nagy megelégedettséggel használtam is.
Mi lenne ennek a 4K-s megfelelője?4k ha van legalább 1,5-2 milliód új gépre. Használtan 800-1M körül is van 4k Sony AVX-en (VW520, VW270).
-
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok!
Régebben 1080p-re az abszolút bestbuy projektor a Benq W1070 volt, amit nagy megelégedettséggel használtam is.
Mi lenne ennek a 4K-s megfelelője?Ár?
-
banderasz77
addikt
Sziasztok!
Régebben 1080p-re az abszolút bestbuy projektor a Benq W1070 volt, amit nagy megelégedettséggel használtam is.
Mi lenne ennek a 4K-s megfelelője? -
proci985
MODERÁTOR
kerdes mire. diavetiteni van (1.-2.), youtube+karaokezni kulteren inkabb dupla ennyiert (3.), rendes minosegben vetiteni pedig otszor ennyiert (4.).
1. vannak dedikalt ultrahordozhato mobil projektorok, pl a ViewSonic M1(+) ezert az arert, de az 480p. Philips picopix szeria elvileg hasonlo, bar ott se erdemes a legolcsobbakat venni mert azok 240p illetve 320p. akksi van. kb ez az ami belefer e koltsegvetesedbe. kepminoseg kerdeses, de valszeg a sator oldalara vetiteni megfelel. nem probaltam szemelyesen.
2. vannak a belepo prezentacios projektorok, pl Acernek a 720p DLP modelljei egy resze arban kozel is van. hangfal van (de szornyu), akksi nincs. chromecast vagy kabel kelleni fog. kepminoseg ertelemszeruleg jobb, hordozhatosag es featureset meg nem. technikailag mobilok, taskajuk altalaban van mind. hasznaltam szemelyesen eleg sokat.
3. aztan vannak a mobil lifestyle projektorok: ezeket jellemzoen lakasban hordozos hazimozira szanjak vagy ha brutalis a lakhatasi koltseg es fixen nem fer el a TV. ide tartozik az Anker Nebula, a Xiaomi Formovie vagy a XGIMI par projektora. normal hangrendreszer van, akksi van, a kepminoseg nem az igazi, de karaokera eleg, filmezni meg lehet veluk. altalaban a specialis felhasznalas miatt kinai gyartoktol elerhetoek: kinai viszont itt mar nem jelent olcsot. egyebkent az Anker es a Philips PicoPix Max van meg jelen itt. jellemzoen 720p vagy eltolos 1080p, 0.33as DMD. btw itt meg akcios Xiaomi Miijat neznek meg, az volt 400 euro korul akcioban amikor soportek (egyebkent szinten 6-700). 0.33as DMD, a tobbi kinainal gyengebb, cserebe viszont hunyoritva mazlival befer a keretedbe. viszont alig kapni valahol Europaban. hasznaltam szemelyesen eleg sokat
4. az a technikailag hordozhato lifestyle+hazimozi projektor, ami mondjuk telora rakotve hazimozira egy normal vaszonnal is jo kepet tud az meg a Viewsonic m10-4K kb 1500 euros aron. pixeleltolos 4K, 0.47es DMD, de ez ebben a kategoriaban normalis hazimozi projektoroknal is normal. az input lagja brutalis, egyebkent ezzel a modellel egy idoben szemeztem itthonra ST hazimozi projektorkent. hasonlo tudasu dedikalt hazimozi projektort hasznalok.
a tobbire meg: ezt a stilust itt a topikban ne.
Új hozzászólás Aktív témák
-
54100 - 54001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 55901 55900 - 55801 55800 - 55701 55700 - 55601 55600 - 55501 55500 - 55401 55400 - 55301 55300 - 55201 55200 - 55101 55100 - 55001 55000 - 54901 54900 - 54801 54800 - 54701 54700 - 54601 54600 - 54501 54500 - 54401 54400 - 54301 54300 - 54201 54200 - 54101 54100 - 54001 54000 - 53901 53900 - 53801 53800 - 53701 53700 - 53601 53600 - 53501 53500 - 53401 53400 - 53301 53300 - 53201 53200 - 53101 53100 - 53001 53000 - 52901 52900 - 52801 52800 - 52701 52700 - 52601 52600 - 52501 52500 - 52401 52400 - 52301 52300 - 52201 52200 - 52101 52100 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- JVC DLA-N7B natív 4k projektor eladó.
- Epson Europe EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - távirányitóval - több darab -
- Epson EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - - elszineződött kép alul felül
- SAMSUNG (SP-LFF3CLAXXXE) DLP SMART PROJEKTOR ! UJ MODELL! AKCIÓ!
- Vivtek D5380U-WNL - 5000 Ansis projektor - Full HD 3D - Bekapcsol de kis képet ad
- Huawei FreeClip 2
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7500 / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 128SSD + 500HDD
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Lian Li Vector V100R 750W
- Apple iPhone 14 Plus 128GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkpadX13 Gen4 üzleti notebook - i5 1335U 16GB DDR5 256GB SSD Intel Iris XE W11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Bocsánat, nem cikizésből írom, nagyon helyeslem, hogy törekszel a helyes írásra (beszédre). Tudom, hogy néhány embert zavar, ha kijavítod őket, de mégis felvállalod, amiért tényleg tisztellek!

, ezért ha le kell netán szerelni és újra felrakni, elötte egy doboz nyugtatóra szükségem van.




, még a végén kitiltanak a webaruhazbol.

