Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
32100 - 32001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
tl-x
addikt
Plafonra van felszerelve és nem teljesen vízszintesen van, kicsit meg van döntve lefelé. Most túllóg a kép a vásznon és az autómata trapéz korrekció is be van kapcsolva ha jól emlékszem. Optika zoomot nem tudom már kissebre venni. Arra gondoltam estleg lejebb engedve a rudat és vízszintbe helyezve a projektort kisebb lesz a kép.
-
a2d2
addikt
Nyilván beállítható, hogy pixelarány helyesen adja ki a képet, magyarán 720p-s forrás esetén 2x40 pixeles sávon "feketét" fog sugározni, csak az a bibi, hogy az 500:1 full kontrasztarány miatt bizony oda is fog jutni fény bőven, hiába "fekete", szóval amíg megvan ez a gép, addig fekete fényelnyelő rész mindenképp ajánlatos oda. Egyébként gondolj bele a legtöbb mozifilm ma már 21:9-hez közeli káparányú extra szélesvásznú, mégsem nyújtja ki a vetítő a teljes magasságára, hanem a nem kellő részeken "fekete" van.

Szia!
Jaja, persze értem. Azzal nincs is semmi bajom ha a vászonon belül vannak a fekete csíkok. Csak a vászon fekete keretén kívülre nem kérem. Megcsinálom majd széles deszkából, remélhetőleg a matt festék eléggé elnyeli majd a fényt hogy ne legyen zavaró. -
.DLL
veterán
Igen, én is ebben reménykedtem, dehát logikus hogy kitolja azt a pár pixelt is. Ez csak úgy működne ha projektoron belül lenne valami maszkolás megvalósítva.
Akkor lehet egyből egy matt feketére fújt szélesebb lécet fogok keretnek ami alul-felül el tudja nyelni ezeket a nem kívánatos pixeleket.Nyilván beállítható, hogy pixelarány helyesen adja ki a képet, magyarán 720p-s forrás esetén 2x40 pixeles sávon "feketét" fog sugározni, csak az a bibi, hogy az 500:1 full kontrasztarány miatt bizony oda is fog jutni fény bőven, hiába "fekete", szóval amíg megvan ez a gép, addig fekete fényelnyelő rész mindenképp ajánlatos oda. Egyébként gondolj bele a legtöbb mozifilm ma már 21:9-hez közeli káparányú extra szélesvásznú, mégsem nyújtja ki a vetítő a teljes magasságára, hanem a nem kellő részeken "fekete" van.

-
CyDoN
senior tag
-
tl-x
addikt
-
a2d2
addikt
Igen, én is ebben reménykedtem, dehát logikus hogy kitolja azt a pár pixelt is. Ez csak úgy működne ha projektoron belül lenne valami maszkolás megvalósítva.
Akkor lehet egyből egy matt feketére fújt szélesebb lécet fogok keretnek ami alul-felül el tudja nyelni ezeket a nem kívánatos pixeleket. -
CyDoN
senior tag
szerintem valamilyen beállítással el lehet tüntetni a két fekete sávot, vagy ha nem akkor tényleg kell valami maszkolás oda, mert a nagyon zavaró!
-
a2d2
addikt
Igen, lekezelni le tudja, azzal nincs gond. Csak épp alul-felül van egy-egy sötét sáv ami a falon nem tűnik fel, viszont 16:9-es vászonnál fel fog

Asszem szerkeszthetek oda egy-egy fényelnyelő fekete sávot amit utólag el lehet majd távolítani ha átváltok végre FullHD projektorra. -
CyDoN
senior tag
Basszus most nézegetem ezt a linket amit csatoltam és ez a nyavajás projektor nem is 720p-s hanem 1280x800-as, vagyis 16:10-es.
Szerintem megzavart a TV box, mert az 720p-s képet lő ki rá.
Ezt valahogy be tudom a menüjéből kalibrálni hogy 16:9-es képet vetítsen?
Magyarul 720p-t küldök ki rajta és nem szeretném hogy majd a vászon alatti és feletti részt is bevilágítsa.A link-en találsz User manual-t, a 15. oldalon találsz információkat, a képarányról.
-
a2d2
addikt
Én berendeltem pénteken ebay-ről a 100"-os vásznat (220cm) mert kb akkorára tippeltem a mostani képet. A következő méret 120" lett volna a maga 265cm szélességével. Otthon pontosan megmértem és pont a kettő közötti képet vetítek most egy zoom nélküli short throw projektorral.
Én sem akarom szétfúrkálni a falat, hanem előkészülök a vászon megérkezéséig: arra gondoltam hogy egy deszkába marok egy hosszanti lyukat középen. A projektort a deszkára fogatom, a deszkát pedig a lyukon keresztül a tartóra erősítem. így lazítva a csavaron mozgatható lenne előre-hátra az egész.
Magyarul kap a projektor egy utólagos zoom funkciót
Csinált már valaki ilyent?Basszus most nézegetem ezt a linket amit csatoltam és ez a nyavajás projektor nem is 720p-s hanem 1280x800-as, vagyis 16:10-es.
Szerintem megzavart a TV box, mert az 720p-s képet lő ki rá.
Ezt valahogy be tudom a menüjéből kalibrálni hogy 16:9-es képet vetítsen?
Magyarul 720p-t küldök ki rajta és nem szeretném hogy majd a vászon alatti és feletti részt is bevilágítsa. -
CyDoN
senior tag
az elején én is halkan néztem filmet a gyerek miatt, de aztán rájöttem, hogy úgy semmi értelme. Maximum játék megy halkan.
Valamit valamiért
most inkább ritkábban nézek filmet (amikor nincs otthon) de akkor szóljon rendesen.
-
a2d2
addikt
Én berendeltem pénteken ebay-ről a 100"-os vásznat (220cm) mert kb akkorára tippeltem a mostani képet. A következő méret 120" lett volna a maga 265cm szélességével. Otthon pontosan megmértem és pont a kettő közötti képet vetítek most egy zoom nélküli short throw projektorral.
Én sem akarom szétfúrkálni a falat, hanem előkészülök a vászon megérkezéséig: arra gondoltam hogy egy deszkába marok egy hosszanti lyukat középen. A projektort a deszkára fogatom, a deszkát pedig a lyukon keresztül a tartóra erősítem. így lazítva a csavaron mozgatható lenne előre-hátra az egész.
Magyarul kap a projektor egy utólagos zoom funkciót
Csinált már valaki ilyent? -
eszcsé1
csendes tag
Fene se tudja, sose használtam még projektort, de egyéb berendezések (klíma, párásító) egy nyugisabb filmnél zavaró számomra. Persze zúzós akciófilmeknél ez nem hallható.
Egyelőre az elhelyezés az, amivel szelektálok, aztán a bennmaradtak közül ez is egy szempont lesz. Persze hiába csendes egy gép, ha közben meg nézhetetlen. Szóval még én is átgondolom mi fontos számomra. -
CyDoN
senior tag
Sajnos fejem felett lesz a projektor elhelyezve a falon. Valószínűleg mennyezeten nem zavarna az a 32-34 dB, de mennyezetre nem tudom megoldani. Még esetleg a vásznat tudnám előre mozgatni, azzal nyerhetek max 50 cm-t (bár valamennyi már bele volt kalkulálva a vetítési távba), és azzal talán bővülne a kör, de úgy meg bután nézne ki. Ezzel a vetítési aránnyal nagyon leszűkültek a lehetőségek.
A w1400-ban nem is az zavar, hogy régebbi típus, csak nem sok infót találok róla. ha jó gép, még be is próbálnám. Már ott tartok, hogy nem szempont az ár-érték arány, csak legyen jó egy kezdő számára, és ne szálljak el árban nagyon (véges a keret és még vászon is kell)(lehet megkereslek majd privátban)
engem sose zavart, hogy hangos egy projektor, de mások vagyunk, szóval van rá lehetőség akkor ki kell próbálni.
Valaki 32-34dB-re azt mondja, hogy semmi, valaki meg a 26dB-től "megsüketül"! -
tl-x
addikt
Mielőtt még ementálit csinálok megint a plafonból eszembe jutott egy másik megoldás a nagyobb vászonra cserélés. Tudtok ajánlani kb 220-240 szélés oldalt feszített vásznat?
-
eszcsé1
csendes tag
Sajnos fejem felett lesz a projektor elhelyezve a falon. Valószínűleg mennyezeten nem zavarna az a 32-34 dB, de mennyezetre nem tudom megoldani. Még esetleg a vásznat tudnám előre mozgatni, azzal nyerhetek max 50 cm-t (bár valamennyi már bele volt kalkulálva a vetítési távba), és azzal talán bővülne a kör, de úgy meg bután nézne ki. Ezzel a vetítési aránnyal nagyon leszűkültek a lehetőségek.
A w1400-ban nem is az zavar, hogy régebbi típus, csak nem sok infót találok róla. ha jó gép, még be is próbálnám. Már ott tartok, hogy nem szempont az ár-érték arány, csak legyen jó egy kezdő számára, és ne szálljak el árban nagyon (véges a keret és még vászon is kell)(lehet megkereslek majd privátban)
-
Vikthor
nagyúr
Aki tud segíteni Mitsubishi HC8000D-BL projektor beszerzésébe kérem szóljon, megbrópálkoznék a szívárvány leküzdésével. Jó a Pana PT-AE3000 csak... mégis.

-
Gabesz87
veterán
-
CyDoN
senior tag
Köszönöm! Utána nézek ezeknek.
@Janaboy! Sajna a w1070 nem fér bele. Talán a w1350 es a w1400 (használtan), beleférne, de egyikről azt az infót kaptam, hogy kicsit hangos, a masik meg, ha jól láttam, már régebbi modell.Szerk: ha 1070 beleférne, annak csak örülnék, de a kalkulátor ezt dobta.
Szerintem, ha tudod akkor próbáld ki a projektort. Mindenkinek más a fontos.
Lehet, hogy nálad nem lesz hangos, mert nem a fejed felett lesz (bár nem tudom) a projektor.
Néha egy régebbi típus többet tud mint egy új
-
bajnokpityu
félisten
-
xtremetuning
addikt
-
.DLL
veterán
-
tl-x
addikt
Na azért annyira nem vészes. Azért látom a különbséget az DLPhez képest. Ilyeneket azért írnak: "Kiváló minőségű, mégis elérhető árú moziélmény otthonában; éles kép, a mély fekete szín, az akadozásmentes mozgás megjelenítés és egyszerű telepítés jellemzik. A készülék mély feketéje és akár 30 000:1 dinamikus kontrasztaránya biztosítja a legsötétebb, leghangulatosabb jelenetek megfelelő megjelenítését is."

-
hm15
senior tag
-
tl-x
addikt
Ezért ez elég csúnya az Espontól, hogy így hírdeti. Bár engem megvettek vele.


-
Janaboy
Topikgazda
-
AVhelper
senior tag
-
eszcsé1
csendes tag
Szia!
Ha az 1,6:1 vetítési arány elegendő (ezzel 3,5 méterről vetíthető a 100"), akkor az alábbiak jöhetnek szóba:
Köszönöm! Utána nézek ezeknek.
@Janaboy! Sajna a w1070 nem fér bele. Talán a w1350 es a w1400 (használtan), beleférne, de egyikről azt az infót kaptam, hogy kicsit hangos, a masik meg, ha jól láttam, már régebbi modell.Szerk: ha 1070 beleférne, annak csak örülnék, de a kalkulátor ezt dobta.
-
Janaboy
Topikgazda
-
AVhelper
senior tag
-
Janaboy
Topikgazda
Szia!
Ha az 1,6:1 vetítési arány elegendő (ezzel 3,5 méterről vetíthető a 100"), akkor az alábbiak jöhetnek szóba:
Ebbe asszem a benq w1070 is belefer.
-
AVhelper
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok néhány projektort mondani a belépő kategóriából (max br. 300e), egyelőre technológia függetlenül, aminek viszonylag nagy a vetítési aránya (v.minek nevezik)?
(Vagy olyan linket, ahol ezen tulajdonságra tudok szűrni)
Otthoni mozizásra, kb 90-100" körüli kép lenne vetitve 3.4-3.7 m-ről.Szia!
Ha az 1,6:1 vetítési arány elegendő (ezzel 3,5 méterről vetíthető a 100"), akkor az alábbiak jöhetnek szóba:
-
.357
csendes tag
LGBp450 a lejátszó.
Eco, mozi kis módosítással.1080p/24Hz. Irisz normál mód. HDMI képtartomány normál Én hagytam a képfeldolgozást gyári beállításban: gyorsban, de nem látok különben semmi különbséget, ha fine-ra állítom. -A fine mód esetén a képinterpoláció bekapcsolás engem amúgy zavar- Az viszont tény, hogy fehér vagy halványszürke felületre történő vetítés között szembetűnő a különbség: azaz ne matt fehérre vetíts. -
tl-x
addikt
Pont úgy jártam mint te, de én 5300-as ra cseréltem

Nekem teljesen bejött a megfelelően előkészített (tükör sima) festett falfelületet ( van vele munka az tény)
Tikkurila Feelings Beltéri Falfesték H499 (halvány szürke) esetén jelentősen csökken az LCD fátyolos hatása.
Blu ray lejátszóból is minőségibbet használj és a kép jobb lesz mint az cserélt típusé meg persze nincs szivárvány.Epsonon milyen beállításokat használsz? Én még nem nagyon állitottam át Eco, cinema mód és fine-ra tettem fast helyett.
-
eszcsé1
csendes tag
Sziasztok!
Tudnátok néhány projektort mondani a belépő kategóriából (max br. 300e), egyelőre technológia függetlenül, aminek viszonylag nagy a vetítési aránya (v.minek nevezik)?
(Vagy olyan linket, ahol ezen tulajdonságra tudok szűrni)
Otthoni mozizásra, kb 90-100" körüli kép lenne vetitve 3.4-3.7 m-ről. -
tl-x
addikt
Mozkiban a DLP projektorok 3 chipesek. Nincs szivárvány.
Nem is volt baj vele.

-
yodamastah
őstag
Playstation 4-el nézek blurayeket. De ha ajánlasz egy jobbat ami tud plexet is akkor lehet benevezek rá. Nekem most kezd helyreállni a szemem a szivárvány után, ugy kifárasztotta, hogy már mindenre érzékeny volt a tv-re is. Persze inkább a technológia nem a szivárvány a hibás.
Tegnap IMAX-ben felszisszentem amikor kiírta hogy DLP, persze az egy több millás készülék gyorsabb színkerékkel.

Mozkiban a DLP projektorok 3 chipesek. Nincs szivárvány.
-
tl-x
addikt
Pont úgy jártam mint te, de én 5300-as ra cseréltem

Nekem teljesen bejött a megfelelően előkészített (tükör sima) festett falfelületet ( van vele munka az tény)
Tikkurila Feelings Beltéri Falfesték H499 (halvány szürke) esetén jelentősen csökken az LCD fátyolos hatása.
Blu ray lejátszóból is minőségibbet használj és a kép jobb lesz mint az cserélt típusé meg persze nincs szivárvány.Playstation 4-el nézek blurayeket. De ha ajánlasz egy jobbat ami tud plexet is akkor lehet benevezek rá. Nekem most kezd helyreállni a szemem a szivárvány után, ugy kifárasztotta, hogy már mindenre érzékeny volt a tv-re is. Persze inkább a technológia nem a szivárvány a hibás.
Tegnap IMAX-ben felszisszentem amikor kiírta hogy DLP, persze az egy több millás készülék gyorsabb színkerékkel.

-
.357
csendes tag
Felraktam a plafonra egyenlőre a régi helyére. 3 ponton sikerült megfogatnom a projit a tartóval. Kicsit most kilóg a kép oldalra, még lelki erőt gyűjtök az átszereléshez. Szerintem úgy fogom kijelölni az új helyét ahogy a régivel csináltam vetítés közben jelölök a plafonon amikor jó a képméret.

Pont úgy jártam mint te, de én 5300-as ra cseréltem

Nekem teljesen bejött a megfelelően előkészített (tükör sima) festett falfelületet ( van vele munka az tény)
Tikkurila Feelings Beltéri Falfesték H499 (halvány szürke) esetén jelentősen csökken az LCD fátyolos hatása.
Blu ray lejátszóból is minőségibbet használj és a kép jobb lesz mint az cserélt típusé meg persze nincs szivárvány. -
tl-x
addikt
Igen úgy akarom beállítani, hogy maradjon egy kis játéka az optikai zoomnak. Kis asztalon/földön nem tudom beállítani mert úgy nagyon nagy a torzulás.
-
c4
őstag
Felraktam a plafonra egyenlőre a régi helyére. 3 ponton sikerült megfogatnom a projit a tartóval. Kicsit most kilóg a kép oldalra, még lelki erőt gyűjtök az átszereléshez. Szerintem úgy fogom kijelölni az új helyét ahogy a régivel csináltam vetítés közben jelölök a plafonon amikor jó a képméret.

Van azon a készüléken zoom, nem kell milliméter pontosan kicentizni...
Sőt, érdemes játszani vele még a földön, melyik állásban a legkisebb az optika és konvergenciahiba...
-
tl-x
addikt
Ezekkel a képekkel nem lehet mit kezdeni méretek nélkül, de mintha már megadtam volna a kalkulátor linket, ahol ki kell választani a vetítőt az "otthoni" fül alatt, beállítani a belmagasságot, a telepítési típust (mennyezeti), képméretet vagy vetítési távolságot, és minden más egyéb leolvasható. Egy hibát nem voltak képesek még mindig kijavítani: két adatmező fel van cseréve ("a vászon alsó szélétől a padlóig" és a "mennyezettől a vászon felső széléig").
Felraktam a plafonra egyenlőre a régi helyére. 3 ponton sikerült megfogatnom a projit a tartóval. Kicsit most kilóg a kép oldalra, még lelki erőt gyűjtök az átszereléshez. Szerintem úgy fogom kijelölni az új helyét ahogy a régivel csináltam vetítés közben jelölök a plafonon amikor jó a képméret.

-
AVhelper
senior tag
Bocsi ha értetlen vagyok kicsit még a izgalmak hatása alatt vagyok (csere, új készülék jó lesz-e stb.).
Nekem most 60 cm-re lelóg a plafonról a tartó és úgy emlékszem még lejjebb engedhető, tehát a projektor optikai síkja kb 70 cm-re lenne a plafontól.Tartó:

Vászon:
Így fel tudom tenni nem? Gyártó is kínál hozzá konzolt plafonra.
Ezekkel a képekkel nem lehet mit kezdeni méretek nélkül, de mintha már megadtam volna a kalkulátor linket, ahol ki kell választani a vetítőt az "otthoni" fül alatt, beállítani a belmagasságot, a telepítési típust (mennyezeti), képméretet vagy vetítési távolságot, és minden más egyéb leolvasható. Egy hibát nem voltak képesek még mindig kijavítani: két adatmező fel van cseréve ("a vászon alsó szélétől a padlóig" és a "mennyezettől a vászon felső széléig").
-
tl-x
addikt
Keystone-korrekció Manuális függőleges: ± 30 °, Manuális vízszintes ± 30 °
-
tl-x
addikt
-
tl-x
addikt
Bocsi ha értetlen vagyok kicsit még a izgalmak hatása alatt vagyok (csere, új készülék jó lesz-e stb.).
Nekem most 60 cm-re lelóg a plafonról a tartó és úgy emlékszem még lejjebb engedhető, tehát a projektor optikai síkja kb 70 cm-re lenne a plafontól.Tartó:

Vászon:
Így fel tudom tenni nem? Gyártó is kínál hozzá konzolt plafonra.
-
AVhelper
senior tag
Mert plafonra szerelve a vele vetített kép teteje, ha nem is sokkal, de a projektor optikai síkja felett van. Vagyis optimális magasságba (a kép közepe 120 cm magasan van) vetített tipikus méretű (120 - 135 cm magas) kép esetén a projektor túl alacsonyan van.
-
a2d2
addikt
-
tl-x
addikt
Elhelyezést megoldom. Kicsit furkálni kell a plafont és glettelni kell a mostani lukakat. Képe tetszik, szinek ahogy várható volt fakóbbak mint egy DLP-n. Ami a legfontosabb nincs zavaró szivárvány nem fáj a szemem tőle.
-
.DLL
veterán
A képe hogy tetszik?
Az elhelyezést meg fogod tudni oldani.
(Keystone-t tényleg ne) -
tl-x
addikt
Figyelmeztettelek, hogy valószínűleg a korábbi vetítő helyéről nem ugyanakkora képet fog vetíteni az új, és nem is oda, ahová kéne, ugye. Az EH-TW5210 egyébként se igen való mennyezeti konzolra, jobban egy kis asztalkára a vetítővászonnal szemben. A trapézkorrekció nem tükrökkel működik, és bizony rontja a felbontást,. ezért kerülendő a használata.
Ok. Sejtettem, hogy máshová kell tenni. Miért nem való plafonra?
-
AVhelper
senior tag
Figyelmeztettelek, hogy valószínűleg a korábbi vetítő helyéről nem ugyanakkora képet fog vetíteni az új, és nem is oda, ahová kéne, ugye. Az EH-TW5210 egyébként se igen való mennyezeti konzolra, jobban egy kis asztalkára a vetítővászonnal szemben. A trapézkorrekció nem tükrökkel működik, és bizony rontja a felbontást,. ezért kerülendő a használata.
-
tl-x
addikt
Sikerült kicseréltek az Optomát egy Epson 5210-re. A régi tartó helye sajnos nem jó közelebb kell tenni. Arra gondoltam hogy van rajta keystone csuszka igy a sarokból akár egy polcról tudok vetíteni vele. Gondolom tükrökkel csinálja. Ezáltal nem csökken a felbontás és a minőség?
-
.DLL
veterán
-
a2d2
addikt
-
CyDoN
senior tag
-
a2d2
addikt
-
CyDoN
senior tag
Nem erősködtem, mert nem küldtel el a pénzt! Ha elküldtem volna akkor utána mennék, hogy szállítsák le! Felajánlottak egy másik projektort ami 200e-el kevesebb, más technológia stb...Beszámítják a pénzt vagy visszautalják.
-
Janaboy
Topikgazda
A kérdés csak az, mi számít megerősítésnek. Tavaly decemberben egy webshop-ban rendeltem egy 32 GB-os SSD-t 286 Ft-ért + 495 Ft szállítási díj. Meg is kaptam róla a visszaigazolót, benne a fenti tételekkel, majd 3 órával később jött a levél, hogy "Megrendelése meghiúsult":
"Sajnálattal értesítjük, hogy az Ön rendelése meghiúsult. Ez az alábbiak miatt történhetett:
- Ön kérte, hogy töröljük a rendelését;
- A megrendelt termék az Ön által kért méretben elfogyott, és belátható időn belül nem fog érkezni. Ebben az esetben kollegánk telefonon egyeztetni fog Önnel a raktáron lévő kiszerelésekről."Természetesen elírás volt, csak egyszerűbb volt nekik ezt a formalevelet elküldeni.

Visszaigazolás nem egyenlő a megrendeléssel.
De erre inkább a fogyasztóvédelmi topik a legjobb

-
cinemazealot
addikt
A kérdés csak az, mi számít megerősítésnek. Tavaly decemberben egy webshop-ban rendeltem egy 32 GB-os SSD-t 286 Ft-ért + 495 Ft szállítási díj. Meg is kaptam róla a visszaigazolót, benne a fenti tételekkel, majd 3 órával később jött a levél, hogy "Megrendelése meghiúsult":
"Sajnálattal értesítjük, hogy az Ön rendelése meghiúsult. Ez az alábbiak miatt történhetett:
- Ön kérte, hogy töröljük a rendelését;
- A megrendelt termék az Ön által kért méretben elfogyott, és belátható időn belül nem fog érkezni. Ebben az esetben kollegánk telefonon egyeztetni fog Önnel a raktáron lévő kiszerelésekről."Természetesen elírás volt, csak egyszerűbb volt nekik ezt a formalevelet elküldeni.

-
Janaboy
Topikgazda
Múlt héten rendeltem egy projektort ott ahol a legolcsóbb volt előreutalással.
Szerencsémre nem jutottam el odáig, hogy el is utaljam a pénzt, mert tegnap ezt a levelet küldték:Sajnálattal értesítjük, hogy megrendelését nem tudjuk kiszolgálni. A termék ára a tegnapi nap folyamán közel 40%-kal emelkedett.
Senki nem ellenőrzi ezeket a cégeket? Persze az árgépen még mindig annyi mint amennyiért rendeltem, de belépve a webshopjukba már a drágább ár van ott.
Ha megerősitették a megrendelést, akkor elvileg kötelező annyiért adnia.
-
c4
őstag
-
a2d2
addikt
Oké, elvileg bármilyen fehér sík felület jó, ha annyira hullámos a falad. A lényeg, hogy blackout cloth anyagnak kell lennie vagy a hátoldala legyen fekete. Ha átmegy a fény rajta, majd a világos falról vissza tud verődni, csak ront a képen, nem is keveset.
Kínából is lehet rendelni, ingyenes szállítással.
Jaja, én is ezeket találtam közben e-bayen.
Ez elég szimpatikus: [link] -
c4
őstag
Oké, elvileg bármilyen fehér sík felület jó, ha annyira hullámos a falad. A lényeg, hogy blackout cloth anyagnak kell lennie vagy a hátoldala legyen fekete. Ha átmegy a fény rajta, majd a világos falról vissza tud verődni, csak ront a képen, nem is keveset.
Kínából is lehet rendelni, ingyenes szállítással.
-
a2d2
addikt
Egy egyszerű vászonnal nem jutsz előrébb a fehérre festett falnál. Még az olcsó kínai gyári vásznakkal sem.
Bársony szél. Ami drágábbra is kijöhet a vászonnál.

Szia!
Hidd el nagyon gáz a fal. Tiszta hullámos ha végighúzom rajta a kezem.
USA-ból semmiképp sem éri meg rendelni, de találtam pl egy ilyent most: [link] -
c4
őstag
Sziasztok!
Fix keretes 16:9-es vetítő vásznat szeretnék készíteni.
Lehet valahol csak vásznat kapni fekete kerettel ami kifeszíthető egy házi készítésű keretre?Meg mondom őszintén hogy nincs rá nagy keret.
Jelenleg fehér falra vetítek szóval minden előrelépés lenne ahhoz képest.Jó lenne nekem pl csak ennek a vászna mindenféle roló nélkül csak 16:9-es formátumban:
[link]
(legvégső esetben megveszem ezt, lenyisszantom a megfelelő méretre, lemaszkolom és befújom feketére a levágott résznél).Hol lehet ilyent beszerezni?
Köszi!
Egy egyszerű vászonnal nem jutsz előrébb a fehérre festett falnál. Még az olcsó kínai gyári vásznakkal sem.
Bársony szél. Ami drágábbra is kijöhet a vászonnál.

-
a2d2
addikt
Sziasztok!
Fix keretes 16:9-es vetítő vásznat szeretnék készíteni.
Lehet valahol csak vásznat kapni fekete kerettel ami kifeszíthető egy házi készítésű keretre?Meg mondom őszintén hogy nincs rá nagy keret.
Jelenleg fehér falra vetítek szóval minden előrelépés lenne ahhoz képest.Jó lenne nekem pl csak ennek a vászna mindenféle roló nélkül csak 16:9-es formátumban:
[link]
(legvégső esetben megveszem ezt, lenyisszantom a megfelelő méretre, lemaszkolom és befújom feketére a levágott résznél).Hol lehet ilyent beszerezni?
Köszi!
-
tl-x
addikt
-
CyDoN
senior tag
Múlt héten rendeltem egy projektort ott ahol a legolcsóbb volt előreutalással.
Szerencsémre nem jutottam el odáig, hogy el is utaljam a pénzt, mert tegnap ezt a levelet küldték:Sajnálattal értesítjük, hogy megrendelését nem tudjuk kiszolgálni. A termék ára a tegnapi nap folyamán közel 40%-kal emelkedett.
Senki nem ellenőrzi ezeket a cégeket? Persze az árgépen még mindig annyi mint amennyiért rendeltem, de belépve a webshopjukba már a drágább ár van ott.
-
sith7
félisten
-
tl-x
addikt
-
Janaboy
Topikgazda
-
tl-x
addikt
-
c4
őstag
Hosszú rágódás és fájó szemek után visszacsomagoltam a dobozába DLP-s projektorom és megpróbálom elcseréltetni egy 3LCD-re. Sajnos nagyon érzékeny vagyok a techólógiájára (szivárvány effekt), akárhogy próbáltam megszokni. Előtte 3LCD-s volt azzal nem volt gond. Drukkoljatok, hogy sikerüljön. Köszönöm az eddigi tanácsokat és segítségeket.
Az elállás nem szerencse kérdése, sőt cserélni sem kell, a pénzt is gond nélkül visszakérheted. 30 napon belül kell visszautalniuk.
-
tl-x
addikt
Hosszú rágódás és fájó szemek után visszacsomagoltam a dobozába DLP-s projektorom és megpróbálom elcseréltetni egy 3LCD-re. Sajnos nagyon érzékeny vagyok a techólógiájára (szivárvány effekt), akárhogy próbáltam megszokni. Előtte 3LCD-s volt azzal nem volt gond. Drukkoljatok, hogy sikerüljön. Köszönöm az eddigi tanácsokat és segítségeket.
-
olloczky
senior tag
Sziasztok
Epson EB-420 projektor van itt az iskolában, fejjel lefelé felfogatva a digitábla elé, de valamiért szellemképes lett a szöveg rajta (ez az eredeti probléma, erre is várnék tippeket), viszont csináltam egy alaphelyzetbe állítást ami így 180 fokban elforgatta a képet és fejjel lefelé (pontosabban normálisan) van a kép
hogy tudom visszaállítani? Nem találok elforgatás opciót, és az eszköz kézikönyvét is átnéztemüdv
Sikerült, valamelyik beállításnál a plafont kellett kiválasztani, és már a szellemkép is eltűnt (magától)
-
olloczky
senior tag
Sziasztok
Epson EB-420 projektor van itt az iskolában, fejjel lefelé felfogatva a digitábla elé, de valamiért szellemképes lett a szöveg rajta (ez az eredeti probléma, erre is várnék tippeket), viszont csináltam egy alaphelyzetbe állítást ami így 180 fokban elforgatta a képet és fejjel lefelé (pontosabban normálisan) van a kép
hogy tudom visszaállítani? Nem találok elforgatás opciót, és az eszköz kézikönyvét is átnéztemüdv
-
Pro Koryak
addikt
pl:
minden kábel, tartozék elvileg külön nylon-/nejlonban van(leragasztva vagy légmentesen zárt). ezeket nehéz úgy visszatenni, hogy ne látszódjon, főleg az utóbbit, mert azt csak széttépve/vágva lehet kibontani.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
a doboz gyári ragasztásán(rag.szalag) is látható, ha nem eredeti vagy újraragasztás(mondjuk ez lehet csak a garancia jegy miatt van/lett kibontva). -
AVhelper
senior tag
Fogalmam sincs. Én csak a projektorokhoz értek, a csomagolásukhoz nem. Nem tudom, hogy van-e rajta fólia. Az utolsó EPSON vetítő amit kicsomagoltam egy EH-TW9300W volt, és azt abba a kb. 1 mm vastag fehér habszerű anyagba burkolták, amit mostanában mindenhol használnak.
-
tl-x
addikt
-
a8l
aktív tag
Szerintem azért nézz meg pár SXRD(Lcos) sony-t, ha tetszik a képe azért lehet találni használtan már 200 körül, néha még alatta is HW10-15-20-at.
Akinek eladtam a hw10-et nagyon elégedett vele, már lámpát is rendelt hozzá us-ból 25-ért(csak az izzót Philips), de a gyárinak sincs baja. Most még csak falra vetít vele, vászon csak 2 hét múlva lesz, de így is odáig van a képétől, úgy is hogy látta a hw65-öt nálam, közvetlenül a hw10 után. -
AVhelper
senior tag
-
tl-x
addikt
-
tl-x
addikt
-
AVhelper
senior tag
-
tl-x
addikt
Bár nem vagyok "Epson felelős", de kétségtelen, hogy a DLP projektorokkal a szivárvány-effektus miatt megbarátkozni nem tudók számára a 3LCD vetítők közül belépő kategóriában az Epsont lehet csak ajánlani, mert más nincs is.
Az Optoma HD141X némileg drágább alternatívája inkább az EH-TW5210 lehetne, de persze nem teljesen, mert más a vetítési aránya és máshogy kell elhelyezni a vetítővászonhoz képest.(lásd a kalkulátort).
Az EH-TW5210-nek nagyobb fényárama a használható színmódokban és ez a színes fénykibocsátásra is igaz, ezért aztán ECO módban is bőven elég (Mozi és Természetes színmódokban is 1.000 lumen) fényt szolgáltat, és ekkor még viszonylag csöndes is. A feketéje kétségtelenül nem olyan mély, mint egy hasonló árkategóriájú DLP vetítőé, de ez csak optimális vetítési körülmények között és alapvetően sötét képek vetítésénél hátrány (lásd erről ezt a kontraszt, a projektor és a környezet viszonyát bemutató remek cikket).
Az EH-TW5210-ban egy hallhatóan és láthatóan működő dinamikus fényszabályzó írisz javíthat a sötét jelenetek feketéjén. A vetített kép sötét árnyalati részletei megvannak, a színek jól szaturáltak és Mozi színmódban kiegyensúlyozottak, bár egy kicsit kékes-zöldes árnyalatba hajlik a fehér (kb. 7.000 K), A szokásos távolságból (képszélesség x 1,1 - 1,5) nézve kellően éles a mozgókép, a játékhoz való üzemmódban csak 25 milliszekundum az input lag. Nem mellesleg a benne lévő lámpára 3 év vagy 3.000 óra jótállást vállal a gyártó és ECO módban 7.500 óra élettartamot ad meg (ráadásul nem is drága, ha cserélni kell majd)
Ja, és itt meg is tekintheted.
Köszönöm szépen.
Egy Epson EB-U04-en gondolkozom. -
AVhelper
senior tag
Bár nem vagyok "Epson felelős", de kétségtelen, hogy a DLP projektorokkal a szivárvány-effektus miatt megbarátkozni nem tudók számára a 3LCD vetítők közül belépő kategóriában az Epsont lehet csak ajánlani, mert más nincs is.
Az Optoma HD141X némileg drágább alternatívája inkább az EH-TW5210 lehetne, de persze nem teljesen, mert más a vetítési aránya és máshogy kell elhelyezni a vetítővászonhoz képest.(lásd a kalkulátort).
Az EH-TW5210-nek nagyobb fényárama a használható színmódokban és ez a színes fénykibocsátásra is igaz, ezért aztán ECO módban is bőven elég (Mozi és Természetes színmódokban is 1.000 lumen) fényt szolgáltat, és ekkor még viszonylag csöndes is. A feketéje kétségtelenül nem olyan mély, mint egy hasonló árkategóriájú DLP vetítőé, de ez csak optimális vetítési körülmények között és alapvetően sötét képek vetítésénél hátrány (lásd erről ezt a kontraszt, a projektor és a környezet viszonyát bemutató remek cikket).
Az EH-TW5210-ban egy hallhatóan és láthatóan működő dinamikus fényszabályzó írisz javíthat a sötét jelenetek feketéjén. A vetített kép sötét árnyalati részletei megvannak, a színek jól szaturáltak és Mozi színmódban kiegyensúlyozottak, bár egy kicsit kékes-zöldes árnyalatba hajlik a fehér (kb. 7.000 K), A szokásos távolságból (képszélesség x 1,1 - 1,5) nézve kellően éles a mozgókép, a játékhoz való üzemmódban csak 25 milliszekundum az input lag. Nem mellesleg a benne lévő lámpára 3 év vagy 3.000 óra jótállást vállal a gyártó és ECO módban 7.500 óra élettartamot ad meg (ráadásul nem is drága, ha cserélni kell majd)
Ja, és itt meg is tekintheted.
-
c4
őstag
-
tl-x
addikt
-
c4
őstag
-
tl-x
addikt
-
c4
őstag
-
tl-x
addikt
-
c4
őstag
-
tl-x
addikt
Neked DLP van?
-
c4
őstag
Szerintem nem.. A deep black drágább kategóriában érhető el, de majd AVHelper pontos információt ad az ezzel a technológiával szerelt készülékk árárról, itt AVHelper az Epson felelős. Szerintem olyan 600 e környékéétől indulnak ezek a gépek... De mérget ne vegyél rá.
-
tl-x
addikt
Csak pár szót, majd a szakértők...
A DLP képi dinamikája nagyobb, az olcsó, egychipes készülékeknek többnyire a technológiából adódóan "élesebb" is a képe, mint a belépő LCD modelleké, a DC3 chippel még jobb fekete szint is elérhető velük. A szivárvány pedig mint látod, adott. Az előzőekben említett ok miatt a deep blcak technológia nélküli LCD vetítőket nem ajánlom senkinek manapság. Az LCoS technológiának lényegesen jobb a feketéje... De sajnos új árát nézve itt a belépő kategória 800 ezer körül van. Hasonló az LCD vs plazma tévé. De itt is óvatosan kell nézelődni, mert voltak/vannak sikeresebb és kevésbé sikeres modellek.
Köszi. Gondolom az Epson EB-U04 sem tudja a "deep black"-et.
-
c4
őstag
Csak pár szót, majd a szakértők...
A DLP képi dinamikája nagyobb, az olcsó, egychipes készülékeknek többnyire a technológiából adódóan "élesebb" is a képe, mint a belépő LCD modelleké, a DC3 chippel még jobb fekete szint is elérhető velük. A szivárvány pedig mint látod, adott. Az előzőekben említett ok miatt a deep blcak technológia nélküli LCD vetítőket nem ajánlom senkinek manapság. Az LCoS technológiának lényegesen jobb a feketéje... De sajnos új árát nézve itt a belépő kategória 800 ezer körül van. Hasonló az LCD vs plazma tévé. De itt is óvatosan kell nézelődni, mert voltak/vannak sikeresebb és kevésbé sikeres modellek.
-
tl-x
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
32100 - 32001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- 27% - HP Omen 35L GAMER PC! Ryzen 8700F / RTX 4070 Super / 64GB DDR5 / 2TB NVMe! BeszámítOK
- Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB Titanium Gray 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ASUS Vivobook X1704VA Intel Core 5 120U 16GB RAM 512GB SSD ÚJ! GARANCIA 2029-IG!
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon 7th - i5-8365U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest










(Keystone-t tényleg ne)
ha kész lesz, küldhetnél pár fotót
Egy Epson EB-U04-en gondolkozom.
