Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
18100 - 18001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
xtremetuning
addikt
mit matricázott át? nem is hallottam erről

Pedig így van...
-
c4
őstag
-
Norbi 72
veterán
A W7500-as natív kontrasztja 4000:1?Az egész jó.
Illetve most olvastam 1880:1-hez is..

-
c4
őstag
jaa, hogy crystal a tipusjele. oké, bocsánat a tudatlanságomért.
azért valami (gondolom optika) nagyon más tömegű a két készülékben. 12kg vs 6.7kg.
Nem tudok róla. hogy más optika lenne benne. Az a biztos, hogy át van dobozolva.
De használta Sim2 a domino szériához már a w10000-et is.De a Mitsubishi is átmatricázott már BenQ készüléket. Európában nem volt forgalomban. A típusszámot most fejből nem tudom.
-
bajnokpityu
félisten
-
c4
őstag
engem a sim2 néven árult benq még jobban érdekelne.
Pyarancsolj: Crystal 45

Sanyinál már rendelheted is.

Vagy BenQ érdekel? w6000 már nincs, 7000-es széria fut.
-
bajnokpityu
félisten
Asszem' még a Crystal 45 is BenQ. De legalább már átdobozolták.
Benq W6000 specs
2500 lumens
50,000:1 contrast ratio
16.85" x 6.14" x 13.58" (W x H x D)
audible noise 32db
Philips VIDI lamp tech
280w lamp
Throw Ratio, 1.62 ~ 2.43:1
6 segment color wheelCrystal 45 specs
2500 lumens
50,000:1 contrast ratio
17.7" x 6.5" x 14.3" (W x H x D)
audible noise 31db
Philips VIDI lamp tech
280w lamp
1.62 - 2.43 Throw
6 segment color wheelI really hope the extra $6000 doesn't just buy you a glossy box
To be fair, it was described as the successor to the D60"
engem a sim2 néven árult benq még jobban érdekelne.
-
c4
őstag
mit matricázott át? nem is hallottam erről

Asszem' még a Crystal 45 is BenQ. De legalább már átdobozolták.
Benq W6000 specs
2500 lumens
50,000:1 contrast ratio
16.85" x 6.14" x 13.58" (W x H x D)
audible noise 32db
Philips VIDI lamp tech
280w lamp
Throw Ratio, 1.62 ~ 2.43:1
6 segment color wheelCrystal 45 specs
2500 lumens
50,000:1 contrast ratio
17.7" x 6.5" x 14.3" (W x H x D)
audible noise 31db
Philips VIDI lamp tech
280w lamp
1.62 - 2.43 Throw
6 segment color wheelI really hope the extra $6000 doesn't just buy you a glossy box
To be fair, it was described as the successor to the D60"
-
NeAndrew
csendes tag
A vetítési és nézési távolságra a három dolgot kell figyelembe venni (a fizikai adottságok mellett):
- Fényerő: minél nagyobb a kép, annál kisebb lesz az egységnyi felületre jutó fényerő. Ha van háttérvilágítás, beszűrődő napfény, akkor a kontraszt a fényerő csökkenésével meredeken romlik. Figyelembe kell venni, hogy a lámpa, ami újonan elég fényes volt, 1000 óra után a fényerejének 30-40%-át, de akár felét is elveszítheti.
- Látószög: minél messzebről nézed a képet, annál kisebb lesz a kép, ezen nincs mit magyarázni
Ez határozza meg a maximális javasolt nézési távolságot, a javasolt maximum a képernyő szélességének háromszorosa.- Pixelek: minél közelebbről nézed a képet, annál jobban látszanak a pixelek. Ez határozza meg a minimális nézési távolságot, a javasolt minimum a képernyő szélességének másfélszerese. A DLP projektoroknak jobb a pixel-kitöltöttsége, érdemes olyat választani, és akkor közelebbről sem olyan zavaróak a pixelek.
Szövegolvasáshoz a minimális nézési távolság közelépbe vagy akár közelebb ülnék (mert ha fárad a szem, vagy öregszik, akkor hamar eltűnnek a pixelek). És úgy vetítenék, hogy jóval fényesebb legyen a kép a mozis ajánlásnál. Egy 3000 lumenes géppel 2-3m-es kép, 1.1-es vászon 2.5-3.5m-ről nézve.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a babzsák elég alacsonyan van, és előre kényelmesebb nézni, mint felfelé, tehát a mozizáshoz ajánlott 120cm magasan kezdődő kép helyett inkább egy padló fölött 20-30cm-rel kezdődő megoldást választanék.
Persze mindez a programozásra optimalizálva, ha filmet nem egyedül babzsákból, hanem másokkal szeretnél nézni, akkor valamilyen kompromisszumot kell találni a kétféle igény közt: filmhez sötétítesz, kisebb fényerő mellett is jó lesz a kontraszt, és zavaró a túl fényes kép. No meg többen jobban le tudnak ülni egy nagyobb képernyő előtt.
Nagyon köszönöm az összefoglalót!
Gépből új vagy használt a javaslott? (csak sima 2D képet vetítenék)
-
bajnokpityu
félisten
A 1070 csak ár/érték viszonylatban best buy. vannak azért köztes állapotok. Vagy régebbi csúcsgépek, (DC3as) vagy az új generációból a csúcsmodellek, Optikailag mindenképp jobbak a belépőmodelleknél.
W6000-esem van, elvagyok vele valahogy. A Sim2 alja a BenQ csúcsa... olyannyira, hogy gyakorlatilag átmatricázta a Sim2. És megszorozta az árát kettővel.
Például 2D-re normál vászonméret mellett egy Benq w10000, 20000 simán vállalható minőség még ma is.Sim2 D60
mit matricázott át? nem is hallottam erről

-
c4
őstag
Akkor ha jól értem a w1070-hez képest szigorúan dlp-nél maradva csak a sim2 és runco modellek jöhetnek szóba ahol feketében, színekben előrelépést tapasztalnék (elég húzósak még használtban is)? Benq W7xxx szériával van valakinek tapasztalata?
A 1070 csak ár/érték viszonylatban best buy. vannak azért köztes állapotok. Vagy régebbi csúcsgépek, (DC3as) vagy az új generációból a csúcsmodellek, Optikailag mindenképp jobbak a belépőmodelleknél.
W6000-esem van, elvagyok vele valahogy. A Sim2 alja a BenQ csúcsa... olyannyira, hogy gyakorlatilag átmatricázta a Sim2. És megszorozta az árát kettővel.
Például 2D-re normál vászonméret mellett egy Benq w10000, 20000 simán vállalható minőség még ma is.Sim2 D60
-
kruplishal
tag
Nehéz helyzetben leszel, ha új készülékben gondolkodsz. BenQ vonalon ott a w7000-es széria. (Már várnék valami újdonságot a cégtől.) Használtban kifoghatsz jobb gépeket, Runco... Sim2 D80E...
Ha jobb feketére vágysz, kevés a rászánt összeg. DC4-es chip csak a prémiumkategóriában van.
A kategória használt árairól szerintem xtremetuning kartárs tud esetleg segítségünkre lenni.Esetleg LED vonalon indulhatsz el, Optoma, Runco... bár az utóbbi már kissé nagyon borsos áron van.
Akkor ha jól értem a w1070-hez képest szigorúan dlp-nél maradva csak a sim2 és runco modellek jöhetnek szóba ahol feketében, színekben előrelépést tapasztalnék (elég húzósak még használtban is)? Benq W7xxx szériával van valakinek tapasztalata?
-
lajthabalazs
senior tag
@CyDoN: A vetítésre kinézett faltól max 5 méterre lehet. Igazából teljesen laikus vagyok a témában gondolom minél nagyobb a kép annál jobb? Kb 4,5 méter távolságból lenne nézve ha film megy. Programozásnál valószínűleg közelebbről. A fal jelenleg fehér és a belmagasság 3m kb, oldalirányban is bőven van hely.
@lajthabalazs: Igen programozásra nem is volt kérdés hogy kell-e a full hd. Én eddig több ismerősömtől is csak jót hallottam a projektoron való programozásról. Igazából van 2 monitor, de asztalnál szerintem nem olyan kényelmes, mint egy babzsákból, és nemszeretem a laptop ölben kombót. Ha projektoron programozás, akkor csak az alt-tab. Amúgy netbeans a szerencsés jelölt.
A vetítési és nézési távolságra a három dolgot kell figyelembe venni (a fizikai adottságok mellett):
- Fényerő: minél nagyobb a kép, annál kisebb lesz az egységnyi felületre jutó fényerő. Ha van háttérvilágítás, beszűrődő napfény, akkor a kontraszt a fényerő csökkenésével meredeken romlik. Figyelembe kell venni, hogy a lámpa, ami újonan elég fényes volt, 1000 óra után a fényerejének 30-40%-át, de akár felét is elveszítheti.
- Látószög: minél messzebről nézed a képet, annál kisebb lesz a kép, ezen nincs mit magyarázni
Ez határozza meg a maximális javasolt nézési távolságot, a javasolt maximum a képernyő szélességének háromszorosa.- Pixelek: minél közelebbről nézed a képet, annál jobban látszanak a pixelek. Ez határozza meg a minimális nézési távolságot, a javasolt minimum a képernyő szélességének másfélszerese. A DLP projektoroknak jobb a pixel-kitöltöttsége, érdemes olyat választani, és akkor közelebbről sem olyan zavaróak a pixelek.
Szövegolvasáshoz a minimális nézési távolság közelépbe vagy akár közelebb ülnék (mert ha fárad a szem, vagy öregszik, akkor hamar eltűnnek a pixelek). És úgy vetítenék, hogy jóval fényesebb legyen a kép a mozis ajánlásnál. Egy 3000 lumenes géppel 2-3m-es kép, 1.1-es vászon 2.5-3.5m-ről nézve.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a babzsák elég alacsonyan van, és előre kényelmesebb nézni, mint felfelé, tehát a mozizáshoz ajánlott 120cm magasan kezdődő kép helyett inkább egy padló fölött 20-30cm-rel kezdődő megoldást választanék.
Persze mindez a programozásra optimalizálva, ha filmet nem egyedül babzsákból, hanem másokkal szeretnél nézni, akkor valamilyen kompromisszumot kell találni a kétféle igény közt: filmhez sötétítesz, kisebb fényerő mellett is jó lesz a kontraszt, és zavaró a túl fényes kép. No meg többen jobban le tudnak ülni egy nagyobb képernyő előtt.
-
lajthabalazs
senior tag
@CyDoN: A vetítésre kinézett faltól max 5 méterre lehet. Igazából teljesen laikus vagyok a témában gondolom minél nagyobb a kép annál jobb? Kb 4,5 méter távolságból lenne nézve ha film megy. Programozásnál valószínűleg közelebbről. A fal jelenleg fehér és a belmagasság 3m kb, oldalirányban is bőven van hely.
@lajthabalazs: Igen programozásra nem is volt kérdés hogy kell-e a full hd. Én eddig több ismerősömtől is csak jót hallottam a projektoron való programozásról. Igazából van 2 monitor, de asztalnál szerintem nem olyan kényelmes, mint egy babzsákból, és nemszeretem a laptop ölben kombót. Ha projektoron programozás, akkor csak az alt-tab. Amúgy netbeans a szerencsés jelölt.
Ha vannak ismerőseid, akiknek bevált a projektor, akkor nézd meg hogy neked is tetszik-e az ő rendszerük, és ha igen, válaszd azt a gépet, elhelyezést, képméretet, amit ők használnak. Én csak a saját tapasztalataimat osztottam meg a saját LED-es - és általam használt irodai - projektorokról.
-
c4
őstag
-
Dexar007
veterán
Egy Runco ls-5 megeri a tobbletkoltseget egy sony hw30-40-50 nel szemben?
(Jajj mit vettem a fejembe..
) -
NeAndrew
csendes tag
Pont programozásra kell a Full HD, ha nem Notepad-ben dolgozik a srác, hanem valamilyen fejlettebb IDE-t használ, akkor 1024x768 vagy 1280x800 pixelből a sok menü, toolbar és nézet után alig marad valami hely középen.
Számomra programozáshoz - de egyszerű olvasáshoz is - a TV és a projektor is megeröltető, a karakterek életlenek, nem szép a rajzolatuk. Meg persze nem árt a két monitor, ami projektor esetén ugráló fókusztávolságot jelent, vagy két projektort.@CyDoN: A vetítésre kinézett faltól max 5 méterre lehet. Igazából teljesen laikus vagyok a témában gondolom minél nagyobb a kép annál jobb? Kb 4,5 méter távolságból lenne nézve ha film megy. Programozásnál valószínűleg közelebbről. A fal jelenleg fehér és a belmagasság 3m kb, oldalirányban is bőven van hely.
@lajthabalazs: Igen programozásra nem is volt kérdés hogy kell-e a full hd. Én eddig több ismerősömtől is csak jót hallottam a projektoron való programozásról. Igazából van 2 monitor, de asztalnál szerintem nem olyan kényelmes, mint egy babzsákból, és nemszeretem a laptop ölben kombót. Ha projektoron programozás, akkor csak az alt-tab. Amúgy netbeans a szerencsés jelölt.
-
lajthabalazs
senior tag
Pont programozásra kell a Full HD, ha nem Notepad-ben dolgozik a srác, hanem valamilyen fejlettebb IDE-t használ, akkor 1024x768 vagy 1280x800 pixelből a sok menü, toolbar és nézet után alig marad valami hely középen.
Számomra programozáshoz - de egyszerű olvasáshoz is - a TV és a projektor is megeröltető, a karakterek életlenek, nem szép a rajzolatuk. Meg persze nem árt a két monitor, ami projektor esetén ugráló fókusztávolságot jelent, vagy két projektort. -
CyDoN
senior tag
Sziasztok!
Projektor vásárlásan gondolkozom 100-200k-t szánnék rá (nemtudom mennyit érdemes ez csak első elgondolás volt.)
1. kérdésem, érdemes újat venni vagy használtan alacsony áron lehet jókat beszerezni (itt ph-n láttam elég lassan mennek a projektorok.)
2. Milyen égővel szereltet érdemes venni? Főleg sötét szobában lenne használva, filmezésre, programozásra.
3. Filmezésben mennyivel érezhető az 1080p a 720p-hez képest? vagy filmre elég a 720p?
4. Egypár jó ár/értény arányú cuccot tudtok esetleg linkelni?
5. Hol tudok alaposan utánaolvasni a témának?
Üdv,
AndrásSzia,
Mekkora képet szeretnél vetíteni milyen távolságból?
Programozáshoz nem kell túl sok minden, de filmre azért jó ha a 1080p
-
NeAndrew
csendes tag
Sziasztok!
Projektor vásárlásan gondolkozom 100-200k-t szánnék rá (nemtudom mennyit érdemes ez csak első elgondolás volt.)
1. kérdésem, érdemes újat venni vagy használtan alacsony áron lehet jókat beszerezni (itt ph-n láttam elég lassan mennek a projektorok.)
2. Milyen égővel szereltet érdemes venni? Főleg sötét szobában lenne használva, filmezésre, programozásra.
3. Filmezésben mennyivel érezhető az 1080p a 720p-hez képest? vagy filmre elég a 720p?
4. Egypár jó ár/értény arányú cuccot tudtok esetleg linkelni?
5. Hol tudok alaposan utánaolvasni a témának?
Üdv,
András -
xtremetuning
addikt
nem elég éles a felirat?

DLP-vel vagyok....
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
bajnokpityu
félisten
Igen, Pityunak néha kellene egy szinkronizált változat....

nem elég éles a felirat?

-
AVhelper
senior tag
210 x 130 centis gain 1-es vásznon 2.000 ANSI lumen fényárammal már 231 cd/m2 felületi fényesség hozható létre, ami bőven elég egy világos előadóteremben. Vagyis az alapvetően világos képtartalmú prezentációhoz már ez a fényerő is elég. Azért direkt napfény lehetőleg ne érje a vetítővásznat.
-
xtremetuning
addikt
-
szepi0808
senior tag
jó volt nála a kép is, vetitő is, vászon is. kéne úgy, ahogy van. csak motoros, mert itt nem tudnék vele mit kezdeni.
nem érted. nem a minőségbe kötöttem bele. egy magyarázat lehet, hogy a screenline vászon esetén az 1.0 és az 1.4 gain vászon is 150fokban ver vissza, hogy az 1.0 az az 1.4ből lett fejlesztve, és ahelyett, hogy más festéket találtak volna ki az 1.0hoz, inkább rákentek még egy réteget, hogy sötétebb legyen a kép, és elnyeljen fényt.
igy lenne annak is értelme, h miért nem tetszik azonos tipusból az 1.0s gain.
de ettől függetlenül az lenne a logikus, hogy az alacsonyabb gainhez nagyobb szög tartozik.
Nem nagyon értem az okfejtést, de mind1.

Akkor jó volt az összeállítás, pedig mondtam neki írhatna ide is róla, már csak a nézési szög miatt is.
-
bajnokpityu
félisten
jó volt nála a kép is, vetitő is, vászon is. kéne úgy, ahogy van. csak motoros, mert itt nem tudnék vele mit kezdeni.
nem érted. nem a minőségbe kötöttem bele. egy magyarázat lehet, hogy a screenline vászon esetén az 1.0 és az 1.4 gain vászon is 150fokban ver vissza, hogy az 1.0 az az 1.4ből lett fejlesztve, és ahelyett, hogy más festéket találtak volna ki az 1.0hoz, inkább rákentek még egy réteget, hogy sötétebb legyen a kép, és elnyeljen fényt.
igy lenne annak is értelme, h miért nem tetszik azonos tipusból az 1.0s gain.
de ettől függetlenül az lenne a logikus, hogy az alacsonyabb gainhez nagyobb szög tartozik.
-
szepi0808
senior tag
A 150 fok a 180 fokához képest korlátozás, még ha ez a gyakorlatban nem jelenti a felhasználói élmény csökkenését, mert 80 fokos tartományban ülnek a nézők.
Engem inkább az érdekel, hogy mennyire marad egyenletes a fény, nehéz elképzelni, hogy van olyan anyag, ami a két szélén 15 - 15 fokban nem ver vissza semmit, és a középső 150 fokban meg egyenletesen. Viszont ha nem így csinálja, akkor azok a részek, amiket az ember szemből néz (közelebb eső széle), világosabbak lesznek, mint azok, amiket ferdén (távolabb eső széle).
Pedig 150-160 fokosak a matt fehér 1.0 gaines vásznak is.
Hát nem tudom, ki az, aki a vászon szélétől kb 3m-re kiülne. Általában mindenki olyan vásznat választ, ha több üléssor is van, hogy legalább a legszélesebb üléssor szélessége megegyezzen a vetített kép széleivel- Pl. nálam is így van. Nem irányított szürke felület vagy 2-3 gaines High light vásznaknál, ami középen hot spot-osak nem lehet észre venni azt a 150 fokot, csak ha extrém oldalra ülsz, de még olyat nem is próbáltam,mert nincs is annyi hely egy átlagos szobában. -
StLui
veterán
-
szepi0808
senior tag
Azt azért vágod, hogy ez lehetetlen? Vagy elkészült a perpétum?
Azzal viszont megerősítelek, h segítőkész, korrekt voltál vászon témában.
Pedig gyári adat, amivel nem szoktak dobálózni. De nem értem.
Még nem nézted meg a D80-al a barátodnál az 1,4-es Diamond vásznat? Mert ott rögtön kiderül, ha turpisság lenne. 
-
lajthabalazs
senior tag
A 150 fok a 180 fokához képest korlátozás, még ha ez a gyakorlatban nem jelenti a felhasználói élmény csökkenését, mert 80 fokos tartományban ülnek a nézők.
Engem inkább az érdekel, hogy mennyire marad egyenletes a fény, nehéz elképzelni, hogy van olyan anyag, ami a két szélén 15 - 15 fokban nem ver vissza semmit, és a középső 150 fokban meg egyenletesen. Viszont ha nem így csinálja, akkor azok a részek, amiket az ember szemből néz (közelebb eső széle), világosabbak lesznek, mint azok, amiket ferdén (távolabb eső széle).
-
tirszin
senior tag
Én addig vártam az 1. projektorral, amíg a 1080p elérhető árú nem lett. Ha figyelembe vesszük, hogy egy normális film 21:9 arányú, még az 1080 pixelből is elveszítesz szűk 300-at.

Végül egy ACER 6510-nél kötöttem ki. Nem rossz, hozza a kategóriájának megfelelő minőséget.
Sztem. a 720-as változatában sem fogsz csalódni. -
sagit
veterán
-
flexxx2
őstag
-
sagit
veterán
-
StLui
veterán
-
flexxx2
őstag
-
sagit
veterán
-
Atomgeszi
nagyúr
Akkor abban a szobában megspórolod bőven a fűtés költséget

Egyébként nálunk a suliban van egy Lg XGA, pontos típust nem tudom, de dlp és 3200lumen. Most jár 1077 óránál normál módban, és a táblavilgatast már nem lehet kapcsolni, mert null fenyereje van kb.. Másik terembe fele annyit futott ugyanaz a gép kétszer olyan fényes. Rossz vásár volt a sulinak. Normál módban amúgy is csak 2 ezer órát ígérnek.
Jah és vagy 6-7 halott pixel van rajta.

-
Atomgeszi
nagyúr
kb. 10.000 lumen biztosan kell nappali fényviszonyok mellett

Akkor abban a szobában megspórolod bőven a fűtés költséget

Egyébként nálunk a suliban van egy Lg XGA, pontos típust nem tudom, de dlp és 3200lumen. Most jár 1077 óránál normál módban, és a táblavilgatast már nem lehet kapcsolni, mert null fenyereje van kb.. Másik terembe fele annyit futott ugyanaz a gép kétszer olyan fényes. Rossz vásár volt a sulinak. Normál módban amúgy is csak 2 ezer órát ígérnek.
-
kruplishal
tag
-
Cseneles
őstag
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...mitől számít magas fényerejűnek egy projektor? Illetve mi az az érték amitől már egy átlagos helységben nappal is látható? Mondjuk egy 210*130-as kép méretben....
-
c4
őstag
A mai készülékeknél bőven elegendő általában a megmaradt fényerő. Néhány szélsőséges esetet leszámítva. A LED gépeknél jobb ez a százalék, lejjebb valaki betett egy ábrát róla.
-
flexxx2
őstag
Akkor bocsánat félre értettem.
Ki mennyivel elégszik meg és 1000 óra után mennyi marad ebből a fényerőből. Inkább nézem kicsit fényesebben, mint 1000 óratájékán -40% fényerő veszteség miatt legyen lapos a kép. Mert ugye kb 0-100 óra között szoktak tesztelni és adatokat közölni a projikról.
Ezért kell rászámolni azt, hogy egy közép lámpa időnél (kb1000 óra) mennyi fényerő marad és ezzel kiszámolni a fL értéket, ami visszajön a vászonról.
Vegyük ezt a 240-es méretet és vegyünk egy 650 lumenes fényerőséget, ami megint csak egy átlag. 600 L-ből marad 1000 óránál -40%-al számolva marad 390 hoppá
240 x 135
1.0 = 11 fL
1.2 = 13 fL
1.4 = 16 fL

Ez a 40% fényerőveszteség minden izzó esetén érvényes, vagy kategóriánként változó? Ez így nagyon durván hangzik egyébként, súrolja az átverés határát nálam.
-
zulu_mester
tag
-
c4
őstag
Az online képeken a bársony is csillog - bár amiket néztem, mind műszálasak voltak. Milyen árban van az, ami nem csillog? Esetleg érdemes kord bársonnyal próbálkozni, a barázdák miatt nagyobb felület, jobb fényelnyelés?
Mélyfekete filc? Nem tudom már a bársonyárakat, de nem volt olcsó.
-
bajnokpityu
félisten
Azt azért vágod, hogy ez lehetetlen? Vagy elkészült a perpétum?
Azzal viszont megerősítelek, h segítőkész, korrekt voltál vászon témában.
-
lajthabalazs
senior tag
-
eumano
tag
Sziasztok!
Rolós vászon esetén (92"), ha 1 év környékén behullámosodik és van még rá gari akkor anyaghibára hivatkozva simán garanciáztatják vagy nem megfelelő használatra hivatkozva elhajtanak? Egyáltalán kötelesek-e ezt a termék hibájaként venni vagyis, hogy természetes jelenségként veszik és azt mondják, hogy mivel rolós ezért ez benne van, hogy idővel hullámosodni fog? Akinek volt ezzel kapcsolatban élménye az kérem ossza már meg velem mert vászon vásárlása előtt állok!
Köszönöm előre is!
-
c4
őstag
-
Atomgeszi
nagyúr
-
Bratee
csendes tag
-
sagit
veterán
Sziasztok
Belépő projektort keresek, 3 méterről vetítenék a hófehér falra, első körben vászon nem kellene nekem ha nem muszáj, kicsi a költségvetés.
300-400€-ra gondoltam, olyan 180-200 cm átmérőjű képet szeretnék kapni végeredménynek, sötétíteni frankón tudok, 3D nem lényeg, csak alkalmi hétvégi filmezésre lesz használva a nappaliban.
Ötletek?

Vélemények? Megfelelhet nekem?
-
c4
őstag
Sziasztok!
Egy Hitachi CP-RX70 projektorral van problémám. A helyzet a következő: a projektor képe már tegnap "remegett" és nem volt tiszta. Ma már be sem lehet kapcsolni. Folyamatosan ég pirosan a Power led és a Lamp ledje is. Mi lehet a probléma? Filter hiba vagy esetleg kiégett benne az izzó?
Nézd meg a hibakódot a leírásban. Esetleg fordulj Batyohoz, ha nem értesz a javításhoz.
-
zulu_mester
tag
Sziasztok!
Egy Hitachi CP-RX70 projektorral van problémám. A helyzet a következő: a projektor képe már tegnap "remegett" és nem volt tiszta. Ma már be sem lehet kapcsolni. Folyamatosan ég pirosan a Power led és a Lamp ledje is. Mi lehet a probléma? Filter hiba vagy esetleg kiégett benne az izzó?
-
c4
őstag
-
jracz
tag
-
Cseneles
őstag
-
cecil
aktív tag
Takarítàs volt?

-
Sefter
veterán
Köszönöm!
viccet félre téve, nehogy az egész falat fehérre fesd...maszkolj ki a kívánt vászon méretet és csak azt fesd fehérre, körülötte a többit valami sötétebb színnel..
-
pitypang18
tag
-
Bratee
csendes tag
pitypang, Tikkurila H499 tipusu festeket kevertess es azzal fesd le!
-
rambustibi
őstag
-
Sefter
veterán
Sziasztok!
Karácsonyra egy benq tw523 tulaja lettem. Szeretném lefesteni a szoba egyik falát fehérre, ahová vetítve lesz a kép.
Milyen festék az ideális ehhez a művelethez?
Köszi!Fehér, a feliratnak meg húzz egy fekete csíkot.
-
xtremetuning
addikt
-
pitypang18
tag
Sziasztok!
Karácsonyra egy benq tw523 tulaja lettem. Szeretném lefesteni a szoba egyik falát fehérre, ahová vetítve lesz a kép.
Milyen festék az ideális ehhez a művelethez?
Köszi! -
szepi0808
senior tag
Te szerelmes lettél az 1.4-be....

Nem, csak gondolok a jövőre is.
De, mint látod a számítások jók és van benne valami. 
-
xtremetuning
addikt
Akkor bocsánat félre értettem.
Ki mennyivel elégszik meg és 1000 óra után mennyi marad ebből a fényerőből. Inkább nézem kicsit fényesebben, mint 1000 óratájékán -40% fényerő veszteség miatt legyen lapos a kép. Mert ugye kb 0-100 óra között szoktak tesztelni és adatokat közölni a projikról.
Ezért kell rászámolni azt, hogy egy közép lámpa időnél (kb1000 óra) mennyi fényerő marad és ezzel kiszámolni a fL értéket, ami visszajön a vászonról.
Vegyük ezt a 240-es méretet és vegyünk egy 650 lumenes fényerőséget, ami megint csak egy átlag. 600 L-ből marad 1000 óránál -40%-al számolva marad 390 hoppá
240 x 135
1.0 = 11 fL
1.2 = 13 fL
1.4 = 16 fL

Te szerelmes lettél az 1.4-be....

-
sagit
veterán
Sziasztok
Belépő projektort keresek, 3 méterről vetítenék a hófehér falra, első körben vászon nem kellene nekem ha nem muszáj, kicsi a költségvetés.
300-400€-ra gondoltam, olyan 180-200 cm átmérőjű képet szeretnék kapni végeredménynek, sötétíteni frankón tudok, 3D nem lényeg, csak alkalmi hétvégi filmezésre lesz használva a nappaliban.
Ötletek?

-
c4
őstag
Akkor bocsánat félre értettem.
Ki mennyivel elégszik meg és 1000 óra után mennyi marad ebből a fényerőből. Inkább nézem kicsit fényesebben, mint 1000 óratájékán -40% fényerő veszteség miatt legyen lapos a kép. Mert ugye kb 0-100 óra között szoktak tesztelni és adatokat közölni a projikról.
Ezért kell rászámolni azt, hogy egy közép lámpa időnél (kb1000 óra) mennyi fényerő marad és ezzel kiszámolni a fL értéket, ami visszajön a vászonról.
Vegyük ezt a 240-es méretet és vegyünk egy 650 lumenes fényerőséget, ami megint csak egy átlag. 600 L-ből marad 1000 óránál -40%-al számolva marad 390 hoppá
240 x 135
1.0 = 11 fL
1.2 = 13 fL
1.4 = 16 fL

Persze máris másként néz ki, ha újrakalibrálod időnként a gépet. Az első 400 órában nem is érdemes, annyira sok a fény.
-
szepi0808
senior tag
Akkor bocsánat félre értettem.
Ki mennyivel elégszik meg és 1000 óra után mennyi marad ebből a fényerőből. Inkább nézem kicsit fényesebben, mint 1000 óratájékán -40% fényerő veszteség miatt legyen lapos a kép. Mert ugye kb 0-100 óra között szoktak tesztelni és adatokat közölni a projikról.
Ezért kell rászámolni azt, hogy egy közép lámpa időnél (kb1000 óra) mennyi fényerő marad és ezzel kiszámolni a fL értéket, ami visszajön a vászonról.
Vegyük ezt a 240-es méretet és vegyünk egy 650 lumenes fényerőséget, ami megint csak egy átlag. 600 L-ből marad 1000 óránál -40%-al számolva marad 390 hoppá
240 x 135
1.0 = 11 fL
1.2 = 13 fL
1.4 = 16 fL

-
Dexar007
veterán
-
c4
őstag
Már megint elkezdjük?
Akkor újra elmondom, hogy a valós fényerőt kell nézni nem a gyári adatot.
És inkább a fórumosoknak jobb biznisz, mint nekem szerintem, aki engem keres, az jobban jár, mint ha az utcai áron kapná meg akár a vásznakat. Nem tudom mire ez az irigykedés, de velem még nem járt rosszul senki, de nem is fog.Nem is rád írtam, hogy nagy biznic.
Kalibrált 600-800 Ansihoz se kell erősített vászon. Az első generációs 450 Ansis LED gépekhez is 1.2-es vásznakat ajánlottak a gyártók. Persze 240 centi fölött elkel a nagyobb erősítés.
-
szepi0808
senior tag
Már megint elkezdjük?
Akkor újra elmondom, hogy a valós fényerőt kell nézni nem a gyári adatot.
És inkább a fórumosoknak jobb biznisz, mint nekem szerintem, aki engem keres, az jobban jár, mint ha az utcai áron kapná meg akár a vásznakat. Nem tudom mire ez az irigykedés, de velem még nem járt rosszul senki, de nem is fog. -
c4
őstag
Akkor sincs szükség 2000 Ansihoz sima 2D-re 240 cm-es vászonszélesség mellett erősített vászonra, ugye?
Nagy biznic ez a vászonkérdés is, megértem.
-
Gaborka30
aktív tag
-
szepi0808
senior tag
A szokásos kérdés: mekkora vásznat szeretnél bevetíteni, 2D, 3D a cél?
Ha nagyon gagyi a sötétítési lehetőség, erősített vásznat kell választani, az csökkenti a visszavert fény káros hatását, viszont csökken a betekintési szög. Ha ketten nézitek szemből, tök mindegy. Fix, rolós, motoros, motoros oldalfeszített legyen az a vászon?És így tovább... és így tovább...
erősített vásznat kell választani, az csökkenti a visszavert fény káros hatását, viszont csökken a betekintési szög.
Ez ebben a formában nem igaz, legalább is nem minden gyártónál. A ScreenLine 1.0, 1.2, 1.4 vásznainál nincs betekintési szög korlátozás, mind 150'-os. -
c4
őstag
Matt fehér 1.0-ás vásznat. Bár lehet elsiklott a figyelmem a képméret felett. 3 méternél már jobb lenne az 1.2-es vászon. Nem tudom, van-e manapság hullámmentes erősített rolós vászon. A datavásznak felejtősek messziről.
-
DjKoxi
senior tag
"a vászon elé eresztik le a TV-t. " - azért ez kemény....
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Valódi "kép a képben"

-
xtremetuning
addikt
"a vászon elé eresztik le a TV-t. " - azért ez kemény....
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Gaborka30
aktív tag
Vászon elé a TV-t?
Én fordítva gondoltam..
Nem a TV-t szeretném mozgatni
Hétfő és újév.

Akkor a logisztika és a Barátok közt nézés megoldódott, marad a "milyen vásznat ajánlotok" kérdés
-
devil-k
nagyúr
Lebuktam.

Igazából logisztikai gondban vagyok... ahova a vászon kerülhetne jelenleg, most ott van a tv...
Igazából először nagyobb tv vásárlásában gondolkodtam.. amit viszont mozira használnék.. Na de.. amennyiből kijön mondjuk egy 160-as tv, annyiból kijön a projektor vászonnal együtt... A tv nézére meg alkalmas a mostani méret is...
Na de.. a helyem ettől még nem lesz több... Az okozhat gondot, ha a vászon a TV előtt van?Nagyon sokan csinálják így,
hogy a vászon elé eresztik le a TV-t.Vesznek/meghagynak egy "gagyibb" LCD TV-t a TV műsoroknak, a mozi pedig mehet a vetítőről.Szerk.
Értsd jól, korán van még és hétfő.
A vásznat eresztik le a TV elé!(#18019) xtremetuning
Tudtam, hogy tetszeni fog az ötlet!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Gaborka30
aktív tag
Lebuktam.

Igazából logisztikai gondban vagyok... ahova a vászon kerülhetne jelenleg, most ott van a tv...
Igazából először nagyobb tv vásárlásában gondolkodtam.. amit viszont mozira használnék.. Na de.. amennyiből kijön mondjuk egy 160-as tv, annyiból kijön a projektor vászonnal együtt... A tv nézére meg alkalmas a mostani méret is...
Na de.. a helyem ettől még nem lesz több... Az okozhat gondot, ha a vászon a TV előtt van? -
c4
őstag
Akkor inkább fesd fehérre a falat.
Alkalmas, persze. Ami videojel, mehet rá. Az izzó élettartalma és a tervezett avultatás szab határt a készülékeknek.
-
devil-k
nagyúr
"a projektor+vászon alkalmas tv nézére is?"
Alkalmasnak alkalmas csak semmi értelme nincs, illetve nem érdemes "pocsékolni" az izzót ilyesmire. Szerintem. A Barátok köztöt akarod nézni esténként, mi?

-
Gaborka30
aktív tag
A szokásos kérdés: mekkora vásznat szeretnél bevetíteni, 2D, 3D a cél?
Ha nagyon gagyi a sötétítési lehetőség, erősített vásznat kell választani, az csökkenti a visszavert fény káros hatását, viszont csökken a betekintési szög. Ha ketten nézitek szemből, tök mindegy. Fix, rolós, motoros, motoros oldalfeszített legyen az a vászon?És így tovább... és így tovább...
Hűűű
Köszi 
3D nem cél... nem ketten nézzük, de szinte teljesen szemből. Rolós vászon kellene... A motor nem fontos.
Még egy kérdés:
a projektor+vászon alkalmas tv nézére is? Úgy értem: bírja a rendszeres, viszonylag hosszú idejű használatot?
Egyáltalán: szokták erre használni? -
c4
őstag
-
devil-k
nagyúr
A szokásos kérdés: mekkora vásznat szeretnél bevetíteni, 2D, 3D a cél?
Ha nagyon gagyi a sötétítési lehetőség, erősített vásznat kell választani, az csökkenti a visszavert fény káros hatását, viszont csökken a betekintési szög. Ha ketten nézitek szemből, tök mindegy. Fix, rolós, motoros, motoros oldalfeszített legyen az a vászon?És így tovább... és így tovább...
No, meg az anyagi keret.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
c4
őstag
Sziasztok!
Házimozi projektor vásárlását tervezem. Itt olvasgatva úgy látom, hogy a BENQ W1070 jó választás lehet.
A kérdésem: milyen vetítővásznat érdemes vásárolni ehhez a projektorhoz? Teljesen nem tudok besötétíteni a szobában... már ha ez számít egyáltalán?
Milyen szempontokat kell figyelembe venni a vászon vásárlásakor?Köszönöm!
Gábor
A szokásos kérdés: mekkora vásznat szeretnél bevetíteni, 2D, 3D a cél?
Ha nagyon gagyi a sötétítési lehetőség, erősített vásznat kell választani, az csökkenti a visszavert fény káros hatását, viszont csökken a betekintési szög. Ha ketten nézitek szemből, tök mindegy. Fix, rolós, motoros, motoros oldalfeszített legyen az a vászon?És így tovább... és így tovább...
-
Gaborka30
aktív tag
Sziasztok!
Házimozi projektor vásárlását tervezem. Itt olvasgatva úgy látom, hogy a BENQ W1070 jó választás lehet.
A kérdésem: milyen vetítővásznat érdemes vásárolni ehhez a projektorhoz? Teljesen nem tudok besötétíteni a szobában... már ha ez számít egyáltalán?
Milyen szempontokat kell figyelembe venni a vászon vásárlásakor?Köszönöm!
Gábor
-
c4
őstag
Vegyes érzelmeket váltott ki bennem az adatlapja... 0,95"-ös DLP, 7 szegmenses színkerék az klassz, viszont hangosnak hangos. Ma már az 1000 Ansi sem kiemelkedő érték. Lens shift hiánya... Optikailag lehet jó, nem volt ez a maga korában belépőkészülék. Yoda talán látta annak idején és tud véleményt mondani róla.
-
Spuri2000
senior tag
-
cecil
aktív tag
Hali!
Tudnátok nekem véleményt mondani a Sharp XV-Z21000 projektorról?
-
Haart
addikt
Akkor vagy huzigalod a kabeleket, vagy valamelyiken elfelejted a 3D-t.
De ha mar elojott a tema: nalam egy HD7870-re van kötve DVI-n a monitor + melle a W1070 HDMI-n, viszont ha igy egymas mellett be vannak dugva, akkor a monitoron a kep tearingel 2D-ben es 3D-ben egyarant, a projektoron viszont hibatlan. Duplazott a kep, vagyis ugyanazt latom mind2 megjeleniton. Amint kihuzom a projektort a vga-bol, a monitoron megszunik a tearing. Erre valakinek otlet h hogyan tudnam orvosolni a problemet anelkul, hogy a projektor kabelet ki-be huzogassam?
Nálam az a gond ha PDVD-vel lejátszok valamit akkor néha összekeveri a kijelzőket hiába rakom át a kiterjesztett képre. Aztán ha rosszul indítom el akkor hopp 24Hz-lesz a monitor képe, ami nem baba
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Cseneles
őstag
Akkor vagy huzigalod a kabeleket, vagy valamelyiken elfelejted a 3D-t.
De ha mar elojott a tema: nalam egy HD7870-re van kötve DVI-n a monitor + melle a W1070 HDMI-n, viszont ha igy egymas mellett be vannak dugva, akkor a monitoron a kep tearingel 2D-ben es 3D-ben egyarant, a projektoron viszont hibatlan. Duplazott a kep, vagyis ugyanazt latom mind2 megjeleniton. Amint kihuzom a projektort a vga-bol, a monitoron megszunik a tearing. Erre valakinek otlet h hogyan tudnam orvosolni a problemet anelkul, hogy a projektor kabelet ki-be huzogassam?
Ne klónozva legyen a a megjelenítő, hanem a monitorod képe legyen kiterjesztve a projektorra
így nem lesz gond 
-
Neoteric
addikt
Akkor vagy huzigalod a kabeleket, vagy valamelyiken elfelejted a 3D-t.
De ha mar elojott a tema: nalam egy HD7870-re van kötve DVI-n a monitor + melle a W1070 HDMI-n, viszont ha igy egymas mellett be vannak dugva, akkor a monitoron a kep tearingel 2D-ben es 3D-ben egyarant, a projektoron viszont hibatlan. Duplazott a kep, vagyis ugyanazt latom mind2 megjeleniton. Amint kihuzom a projektort a vga-bol, a monitoron megszunik a tearing. Erre valakinek otlet h hogyan tudnam orvosolni a problemet anelkul, hogy a projektor kabelet ki-be huzogassam?
-
Haart
addikt
Azt elfelejtettem mondani hogy a monitorom is 3D-s (nem mintha kihasználnám) viszont az passziv 3D.
És talált hogy 1.4a HDMI kimenetet támogat a 280x
-
eumano
tag
Kérdés:
Adott egy Epson TW5200 ami PC-re van kötve. És van egy monitorom is a PC-re kötve. Na most, mindkettőjük HDMI-vel működik ugye. Viszont a VGA-mon (R9 280X) viszont 1db HDMI és egy DVI-I van.
A kérdés az hogy vajon a monitort vagy a Projit kössem közvetlenül a HDMI-re? És miért? Van-e egyáltalán lényege?A projektort egyértelműen a HDMI kimenetre kösd mivel (csak tippelem) tudja az 1.4a szabványt vagyis a 3D csak ezen keresztül fog menni. Gondolom a monitorod nem 3D-s ezért azt nyugodtan kötheted a DVI-os kimenetre.
Új hozzászólás Aktív témák
-
18100 - 18001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Benq SW921 projektor - 5000 Ansi - PC 3D Ready- nem ad képet
- BenQ W2700 4K HDR Home Cinema Projector - 100% DCI-P3
- Epson EB-FH06 projektor, CSAK 770 óra a lámpában! ÚJ ÁRA 250.000Ft-tól indul !
- Epson EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - - elszineződött kép alul felül
- Epson Europe EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - távirányitóval - több darab -
- PS3 új játékok
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AF Dock (DisplayLink) (2 4K felbontás)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP ProBook 450 G8 - i5-1135G7 I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- 27% Áfás MacBook Pro 14" M3 Pro 18 GB RAM, 512 GB SSD, Space Black - 0473BE
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




)










A vásznat eresztik le a TV elé!
Janaboy
