Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
22100 - 22001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 23901 23900 - 23801 23800 - 23701 23700 - 23601 23600 - 23501 23500 - 23401 23400 - 23301 23300 - 23201 23200 - 23101 23100 - 23001 23000 - 22901 22900 - 22801 22800 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
adamcsik
aktív tag
A lejátszón válassz 2D-t.

Van olyan 3D-s filmem, ami automatikusan két 2D-ben indul el ha a projektoron nézem. Amit most szeretnék megnézni, az viszont nem indul el 2D-ben. Ez mitől függ?
-
Janaboy
Topikgazda
Epson EH-TW6600 érkezett hozzám szemrevételezésre, majd írok róla.
Egyelőre annyit, hogy egy alapos kalibrálás ráférne, aki ilyet vásárol, az számítson rá, hogy kalibrálni kell.
Installálni nagyon könnyű, vízszintes és függőleges lens shift is van benne, hatalmas a zomm tartománya. Nálam a mennyezetről talpon simán megvetítette a 3m-es vásznat.
Fényerő: nagyon jó.
Natív kontraszt: közepes.
Ansi kontraszt, közepes.
Dinamikus írisz, lassú és zajos.
Eco módban csöndes.
Optika élessége elfogadható.

Ara se veszes..
-
szepi0808
senior tag
Epson EH-TW6600 érkezett hozzám szemrevételezésre, majd írok róla.
Egyelőre annyit, hogy egy alapos kalibrálás ráférne, aki ilyet vásárol, az számítson rá, hogy kalibrálni kell.
Installálni nagyon könnyű, vízszintes és függőleges lens shift is van benne, hatalmas a zomm tartománya. Nálam a mennyezetről talpon simán megvetítette a 3m-es vásznat.
Fényerő: nagyon jó.
Natív kontraszt: közepes.
Ansi kontraszt, közepes.
Dinamikus írisz, lassú és zajos.
Eco módban csöndes.
Optika élessége elfogadható.

-
gabika1969
aktív tag
-
adamcsik
aktív tag
Üdv!
3D-s filmet hogyan lehet nem 3D-s projektoron nézni? Úgy gondoltam, mint a TV-n hogy kiválasztom, hogy 3D-ben akarom nézni, vagy normál módban. (a lemezen mindkét verzió rajta van) -
A`rpi
addikt
Persze javítható, a kérdés csak az hogy mennyiért.
Ha megvan még a garanciapapír érdemes lenne megnézni a hivatalos márkaszerviz elérhetőségét.
Például BP-n itt foglalkoznak javítással:
MEDIUM Magyarország Kft.
1142 Bp. Komáromi út 11 -
adamcsik
aktív tag
Üdv!
Van egy ACER projektorom. A vetített képen megjelent 3 pixelhiba. Javítható valahogy?
-
Rick4
félisten
-
Norbi 72
veterán
-
c4
őstag
-
devil-k
nagyúr
-
c4
őstag
-
Norbi 72
veterán
-
devil-k
nagyúr
-
Norbi 72
veterán
-
devil-k
nagyúr
-
Norbi 72
veterán
-
robi222
senior tag
-
devil-k
nagyúr
-
A`rpi
addikt
Le a kalappal a benq szerviz előtt..

Egy belül kissé poros w1070 volt az alany, plusz volt egy zörgős venti, de ugye én nem tudtam, hogy melyik volt az, ők telefonban főleg nem. Mivel Szegedről mentem Pestre, nem szívesen hagytam volna ott a projit egy hétre, de mailben azt ígérték, hogy másfél óra is elég nekik, be kell lépni szerdán, nekifognak, 1.5 óra múlva vihető. Tényleg minden úgy volt ahogy mondták, mivel a zörgős venti volt is raktáron, betették, de ha nem lett volna, lerendelik, egy hét múlva újra megyek a projival, és akkor beteszik.
FW frissítés, takarítás, venticsere cakk pakk belefért. Nem volt szájhúzás, mint sok más helyen, teljesen korrekten álltak hozzá.
Ha megkérdeznem, mennyibe fog kerülni a javítási költség várhatóan?
-
Janaboy
Topikgazda
-
Norbi 72
veterán
-
M3cK
tag
Üdv!
BenQ TH681+ ről vélemény? Vagy jobban megéri a W1070 vagy a még drágább W1070+?
Esetleg van valami jobb hasonló árkategóriában?
Köszi a válaszokat!
-
Rick4
félisten
Le a kalappal a benq szerviz előtt..

Egy belül kissé poros w1070 volt az alany, plusz volt egy zörgős venti, de ugye én nem tudtam, hogy melyik volt az, ők telefonban főleg nem. Mivel Szegedről mentem Pestre, nem szívesen hagytam volna ott a projit egy hétre, de mailben azt ígérték, hogy másfél óra is elég nekik, be kell lépni szerdán, nekifognak, 1.5 óra múlva vihető. Tényleg minden úgy volt ahogy mondták, mivel a zörgős venti volt is raktáron, betették, de ha nem lett volna, lerendelik, egy hét múlva újra megyek a projival, és akkor beteszik.
FW frissítés, takarítás, venticsere cakk pakk belefért. Nem volt szájhúzás, mint sok más helyen, teljesen korrekten álltak hozzá.
-
Pro Koryak
addikt
-
Dexar007
veterán
-
devil-k
nagyúr
-
robi222
senior tag
-
devil-k
nagyúr
Venni kell egy Runco-t, Sim2-t és már nem fog fájni a fejed.
Ahhoz képest nem volt nagy előrelépés a Sony az Epsonhoz képest. -
robi222
senior tag
-
devil-k
nagyúr
-
robi222
senior tag
-
devil-k
nagyúr
-
robi222
senior tag
-
Norbi 72
veterán
-
_Smooth
senior tag
Arra érdemes odafigyelni, hogy egy projektor jóval többet fogyaszt egy tévénél, és
még tuner sincs benne... De hülye vagyok, ma már nincs is analóg adás.
De hülye vagyok, ma már nincs is analóg adás.

Legalábbis földfelszíni...

Anyáméknál UPC-től érkező kábel 3 készülékbe megy, ebből 2 analóg CRT, és csak a digitális LCD alatt van STB. De a többin is megy adás, csak más minőségben és néhány csatorna hiányzik.
Helyesbítek, a box-ból is majdnem ugyanolyan f*s jel jön ki, hiába HDMI-s XD
1280×720/50 forrást ír ki a TV is. De szerencsére legalább nem fizetnek sokat az alap net + alap telefon + sok csatornás baromságért (just kidding 10k+, digi meg 5400ért dobálja a 200as netet, telefonnal meg majdnem fullos tv-vel) - nevetséges.DRB (#22060)
Amúgy én max egy 20-ast adnék érte ennek fényében. -
DRB
senior tag
Annál talán azért többet ér(szerintem), meg mint ahogy írtam is egy 55 centis, kb. 25 éves CRT TV helyett lenne, tehát nagy elvárásaim nincsenek. Nyilván egy nagy tábla Milkát nekem nagyon megérne(kvázi ingyen lenne), de ezt azért én, úgy hogy egyébként nem tudom mit ér egy ilyen cucc, kevésnek érzem.
(#22062) cinemazealot: Mint ahogy írtam, nincs semmilyen TV előfizetésem, MinDig TV-t sem nézek, bár a számítógépben van TV tuner(digitális természetesen), tehát ha akarok tudok TV-t nézni, de nem erre kellene projektor, hanem, mint ahogy írtam volt, néha egy-egy filmet megnézni.
Egyébként, ha ezt nem veszem meg, akkor veszek kb. 5-8000 forintért egy másik CRT TV-t, tehát ekkora marha nagy elvárásaim vannak.

Oké kissé úgy tűnik, hogy magamat akarom rábeszélni, de nem így van, nem kell rábeszélni, valóban szeretném megvenni a azt projektor, mert kell valami a TV helyett és megtetszett, de nyilván az ésszerűség határain belül. Vennék én ledes full HD-s csillivilli újat, de arra nincs(most) pénzem, ennyi. Azért megkérdezem a haverom, hogy mit szól a nagy tábla Milkához(kb 1000 Ft)
, de ő sem hülye, így max. egy vigyor lesz a válasz.Szóval valami ésszerű ár kéne nekem, a fentiek tükrében.
Szerk: Megmértem a régi TV fogyasztását, 90 Watt, bár ez lehet azért ennyi mert megmihálylott. Most találtam egy pdf-et a CS6-ról, abban 240 Wattot ír max (a lámpa meg 165 W). Ezt egy héten 2x kibírom.
-
SirAlo
aktív tag
Arra érdemes odafigyelni, hogy egy projektor jóval többet fogyaszt egy tévénél, és
még tuner sincs benne... De hülye vagyok, ma már nincs is analóg adás.
Azert digitalishoz is kell tuner
vagy egy dekoder -
cinemazealot
addikt
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Elromlott a TV-m, egy ezer éves CRT, így nagy veszteség nem ért, meg hát nem is nagyon használtam, néha megnézetem egy filmet rajta, TV előfizetésem sincs, de azért csak kéne valami helyette. Egy haveromnál kallódik egy SONY VPL-CS6-os projektor, ez sem egy mai darab, meg nem is egy nagy durranás(800x600-as felbontás, stb), a távirányítója sincs meg, vagy legalább is nem találja az ember, de ezektől függetlenül az öreg 55 centis CRT tvmet csak tudná helyettesíteni.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyit érhet ez az öreg SONY projektor? Őszintén szólva sokat nem szeretnék kiadni érte, de a haveromat sem akarnám átvágni(nagyon
). Amúgy kérdeztem én mennyit kér érte, de igazából lövése nincsen, na meg nekem se.
Előre is köszi az infókat!
Arra érdemes odafigyelni, hogy egy projektor jóval többet fogyaszt egy tévénél, és
még tuner sincs benne... De hülye vagyok, ma már nincs is analóg adás.
-
Bobolit
aktív tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Elromlott a TV-m, egy ezer éves CRT, így nagy veszteség nem ért, meg hát nem is nagyon használtam, néha megnézetem egy filmet rajta, TV előfizetésem sincs, de azért csak kéne valami helyette. Egy haveromnál kallódik egy SONY VPL-CS6-os projektor, ez sem egy mai darab, meg nem is egy nagy durranás(800x600-as felbontás, stb), a távirányítója sincs meg, vagy legalább is nem találja az ember, de ezektől függetlenül az öreg 55 centis CRT tvmet csak tudná helyettesíteni.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyit érhet ez az öreg SONY projektor? Őszintén szólva sokat nem szeretnék kiadni érte, de a haveromat sem akarnám átvágni(nagyon
). Amúgy kérdeztem én mennyit kér érte, de igazából lövése nincsen, na meg nekem se.
Előre is köszi az infókat!
Szerintem ha jót akarsz nem adsz érte pénzt, max egy nagy Milkát.
-
DRB
senior tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Elromlott a TV-m, egy ezer éves CRT, így nagy veszteség nem ért, meg hát nem is nagyon használtam, néha megnézetem egy filmet rajta, TV előfizetésem sincs, de azért csak kéne valami helyette. Egy haveromnál kallódik egy SONY VPL-CS6-os projektor, ez sem egy mai darab, meg nem is egy nagy durranás(800x600-as felbontás, stb), a távirányítója sincs meg, vagy legalább is nem találja az ember, de ezektől függetlenül az öreg 55 centis CRT tvmet csak tudná helyettesíteni.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyit érhet ez az öreg SONY projektor? Őszintén szólva sokat nem szeretnék kiadni érte, de a haveromat sem akarnám átvágni(nagyon
). Amúgy kérdeztem én mennyit kér érte, de igazából lövése nincsen, na meg nekem se.
Előre is köszi az infókat!
-
robi222
senior tag
-
Norbi 72
veterán
-
robi222
senior tag
-
devil-k
nagyúr
-
robi222
senior tag
-
A`rpi
addikt
-
robi222
senior tag
LCD-kel nem nagyon van gondja, ott a popi lesz a hibás, havernak is, és amikor volt nálam is újra kellett indítani egy párszor, hogy kezet fogjon az umc-vel. Akartam én is váltani, de bosszantó volt a kezelése és a sok probléma, na meg a hangja tuning táp nélkül nagyon gyengécske, ezért visszaküldtem.
Milyen tuning táp?
Mi változik tölle?
Popi 400 ra gondolsz ugye? -
CyDoN
senior tag
Lehet, hogy ez gépelési hiba lesz... 266 helyett 662 font akart az lenni

szerk:
ITT inkább €1200-ról beszélnek...
"The Acer U5320W projector will be available in EMEA in June with prices starting at €1,199, and in China in June with prices starting at ¥39,999."
Így akkor visszavonulós...
nah így már az ár

-
_Smooth
senior tag
Lehet, hogy ez gépelési hiba lesz... 266 helyett 662 font akart az lenni

szerk:
ITT inkább €1200-ról beszélnek...
"The Acer U5320W projector will be available in EMEA in June with prices starting at €1,199, and in China in June with prices starting at ¥39,999."
Így akkor visszavonulós...
-
CyDoN
senior tag
Ezekkel biztos találkoztatok már.
A második példány kimondottan tetszetős (Ł266-os árával meg pláne). Van ilyen rövid vetítési távolsággal hasonló gép hasonló áron? Én valahogy mindig csak a Philips kb 280-300k-s gépébe futottam bele.
Itt a cégnél lehet, hogy nem lenne rossz cserélni majd a kis öreg Benq-t, ez pedig kimondottan szimpatikus. Ennél nagyobb felbontás nem indokolt (jelenlegi is csak XGA).Az igencsak remek ár! Kérdés, hogy az itthoni Acer iroda milyen árra gondol! A BenQ hasonló vetítője 650-700 € körül mozog.
-
_Smooth
senior tag
Ezekkel biztos találkoztatok már.
A második példány kimondottan tetszetős (Ł266-os árával meg pláne). Van ilyen rövid vetítési távolsággal hasonló gép hasonló áron? Én valahogy mindig csak a Philips kb 280-300k-s gépébe futottam bele.
Itt a cégnél lehet, hogy nem lenne rossz cserélni majd a kis öreg Benq-t, ez pedig kimondottan szimpatikus. Ennél nagyobb felbontás nem indokolt (jelenlegi is csak XGA). -
szepi0808
senior tag
LCD-kel nem nagyon van gondja, ott a popi lesz a hibás, havernak is, és amikor volt nálam is újra kellett indítani egy párszor, hogy kezet fogjon az umc-vel. Akartam én is váltani, de bosszantó volt a kezelése és a sok probléma, na meg a hangja tuning táp nélkül nagyon gyengécske, ezért visszaküldtem.
-
StLui
veterán
Azzal tudsz cserélni aki irodai vetítőt szeretne, a házimozi vetítő helyett.
Van az az ipad reklám, amikor a nagypapa vágódeszkának használja, nem tudja mire való. Lánya meg elképedve végignézi ahogy a papa a csap alatt elöblíti. Na szóval ipad air is jó vétel mondjuk 50-ért, de nem akkor ha vágódeszkának használod, hanem akkor ha arra használod amire való. -
rutinka29
csendes tag
-
robi222
senior tag
-
Janaboy
Topikgazda
-
robi222
senior tag
Hogy megérte az kérdéses.Ha a kép mínőséget nézed akkor nagyon nem.Mert használtan hasonló árban egy epson tw5000 250000-ért százszor jobb vállasztás .
És mielött leszoltok nem azért mondom mert én árulok egy ilyent. -
robi222
senior tag
-
lemmy9
őstag
-
rutinka29
csendes tag
Mikor ezt a vetítőt utoljára kapni lehetett (2013-ban), akkor több mint 400 eFt volt az ára, ahogy a most kapható utóda, az Epson EB-1771W is 400 eFt körül kapható. Úgyhogy a 200 eFt-os csereérték megérte.
Amúgy tényleg nem házimozi céljára való, mert ez egy könnyű, hordozható, de nagy fényerejű vetítő.
ennek az utódja a 1776w mivel a 1775w a típusa.
Ez a csúcs ebben a szériában.
De szerintem is megérte. -
AVhelper
senior tag
Igazából csere volt de értékben olyan 200 ezer körül.
Ami nekem fontos volt az a vetítési körülmény rugalmassága,a viszonylag kis méret és a nagy fényerő és 720p felbontás.
Ennek tökéletesen megfelel.
Van benne wifi is és az autómata méretre igazítás is jól jön nekem.
Én 0 perces vadi uj volt !
Nem bántam meg csak érdekelt,hogy lehet e ennél jobb is.Mikor ezt a vetítőt utoljára kapni lehetett (2013-ban), akkor több mint 400 eFt volt az ára, ahogy a most kapható utóda, az Epson EB-1771W is 400 eFt körül kapható. Úgyhogy a 200 eFt-os csereérték megérte.
Amúgy tényleg nem házimozi céljára való, mert ez egy könnyű, hordozható, de nagy fényerejű vetítő.
-
Q
senior tag
-
robi222
senior tag
-
Janaboy
Topikgazda
-
c4
őstag
-
robi222
senior tag
-
devil-k
nagyúr
"ez inkább prezentációs proji!"
Nem inkább, ez az!
Prezentációra tökéletes, mozisára nem. Mondhat bárki bármit. Ezt minden rosszindulat nélkül írom. -
c4
őstag
Lehet a popcornon kell beállítani, hogy a HDMI kimenet éljen. Alapértelmezett az analóg Tv kimenet is lehet.
Dune lejátszónál is választani kell, hogy melyik kimenet aktiválódjon. -
Rick4
félisten
-
robi222
senior tag
-
Q
senior tag
Én is azt mondanám mint Janaboy. Próbáld meg auto módban a kimenetet a PCH -n.
-
rutinka29
csendes tag
Köszi,az a baj,hogy mindenki pénzt akar a projektorért és nem cserélni

-
Janaboy
Topikgazda
A frekvencia lehet a gond..50hz-en marad a popi és 60hz kell a projinak..
Persze ez csak tipp..tudsz a popin állítani autó hdmi-t? -
robi222
senior tag
-
Janaboy
Topikgazda
Mert ahogy írta devil-k is..ezért a pénzért már a számodra sokkal jobban használható típust vehettél volna, ráadásul full hd felbontásban!
Én is rákerestem és rögtön kidobja, hogy ez inkább prezentációs proji!
Lehet el kellene adnod vagy cserélni egy benq w1070-re
-
rutinka29
csendes tag
-
rutinka29
csendes tag
Igazából csere volt de értékben olyan 200 ezer körül.
Ami nekem fontos volt az a vetítési körülmény rugalmassága,a viszonylag kis méret és a nagy fényerő és 720p felbontás.
Ennek tökéletesen megfelel.
Van benne wifi is és az autómata méretre igazítás is jól jön nekem.
Én 0 perces vadi uj volt !
Nem bántam meg csak érdekelt,hogy lehet e ennél jobb is. -
Janaboy
Topikgazda
-
rutinka29
csendes tag
-
StLui
veterán
Kedves Fórumtársak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy olcsónak nem mondható Epson EB-1775W projektort.
Főleg TV adás és HD filmnézésre van használva.
Néha PS3.
Kérdésem,hogy lehet jobb lett volna egy DLP HM projektor?
Én keveslem a fekete színt.
Ez egy elég komoly projektor,de nem vagyok elégedett 100%-ban a képpel.
Lehet egy BENQ 130 ezres DLP ugyan ilyen felbontással lenyomná képben?
Van e tapasztalatotok ezen a téren?"Vettem egy...."
Még vissza tudod adni, vagy csak bosszantani magadat jöttél most kérdezni?
-
rutinka29
csendes tag
-
devil-k
nagyúr
Kedves Fórumtársak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy olcsónak nem mondható Epson EB-1775W projektort.
Főleg TV adás és HD filmnézésre van használva.
Néha PS3.
Kérdésem,hogy lehet jobb lett volna egy DLP HM projektor?
Én keveslem a fekete színt.
Ez egy elég komoly projektor,de nem vagyok elégedett 100%-ban a képpel.
Lehet egy BENQ 130 ezres DLP ugyan ilyen felbontással lenyomná képben?
Van e tapasztalatotok ezen a téren?Ezt a projektort mindennek nevezném, de komolynak aztán már nem.
Az okok:
- ez prezentációs projektor, nem házimozis
- 1280 x 800 felbontás
- 2.000 : 1 kontraszt
... stb.Egy BenQ W1070-es géppel jobban járnál, az legalább házimozi célra van tervezve.
-
rutinka29
csendes tag
Kedves Fórumtársak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy olcsónak nem mondható Epson EB-1775W projektort.
Főleg TV adás és HD filmnézésre van használva.
Néha PS3.
Kérdésem,hogy lehet jobb lett volna egy DLP HM projektor?
Én keveslem a fekete színt.
Ez egy elég komoly projektor,de nem vagyok elégedett 100%-ban a képpel.
Lehet egy BENQ 130 ezres DLP ugyan ilyen felbontással lenyomná képben?
Van e tapasztalatotok ezen a téren? -
Q
senior tag
-
Rick4
félisten
-
Norbi 72
veterán
-
robi222
senior tag
Találkoztatok már olyan problémával h egy emotiva umc 1 -be popi 400 at dugok be hdmi-n de a kép már nem megy át a pana at5000 projiba?
Emotivát most vettem de nem sikerül párosítani. -
Neoteric
addikt
Az a footage nem ingame sajna, csak egy kis erődemonstráció, h mire képes a játék motorja.
-
ManUnited
aktív tag
-
c4
őstag
-
ManUnited
aktív tag
Szerintem a nézőt nem érdekli az ilyen technikai kérdés... Bár az akkori gépparkkal, lehet ezt is hónapokig renderelnék.
Na de majd kiderül a film nézése során, hány bakit követtek el a CGI megjelenítés során. Sokszor látni - komoly, kiemelt filmeknél is - mozgatási hibákat. Ami inkább érdekli/zavarhatja a nézőt.Na de mindegy. A linkelt videó nálam nem váltotta ki a "Hűha!" kategóriát.
Csakhogy ezt nem nézni, hanem játszani fogod/ják. És így már mindjárt elég durva a látvány.
-
c4
őstag
Azért az Avatart szerintem nem érdemes ide felhozni, mert az egy több szerverfarmmal hetekig/hónapokig renderelt mozifilm, ez pedig egy "game engine footage", tehát ez ott renderelődik ki előtted élőben.
Szerintem a nézőt nem érdekli az ilyen technikai kérdés... Bár az akkori gépparkkal, lehet ezt is hónapokig renderelnék.
Na de majd kiderül a film nézése során, hány bakit követtek el a CGI megjelenítés során. Sokszor látni - komoly, kiemelt filmeknél is - mozgatási hibákat. Ami inkább érdekli/zavarhatja a nézőt.Na de mindegy. A linkelt videó nálam nem váltotta ki a "Hűha!" kategóriát.
-
cinemazealot
addikt
Azért az Avatart szerintem nem érdemes ide felhozni, mert az egy több szerverfarmmal hetekig/hónapokig renderelt mozifilm, ez pedig egy "game engine footage", tehát ez ott renderelődik ki előtted élőben.
-
Janaboy
Topikgazda
-
c4
őstag
És valljuk be, annyi idős fejjel jobban is tetszett....

Rég volt, tán' igaz sem volt.

#22001) Janaboy:
Emlékszel még az Avatarra?
(#22003) jracz:
Igen, az anamorf vetítésre céloztam.

Maszkolásnál sem használod a vászon 1/3-ad részét.
-
z123456789
addikt
Grat a nagy mérethez!!Én is ekkorát tervezek Ugyan csak szepi0808 fórumtárstól igaz motoros kivitelben,igaz sajnos nem garantált a hullámmentesség,oldalfeszítéssel ahogy látom elég húzós az ára sajnos.. Jó lehet már itt tartani..Én egy Panasonic Ptat 6000-es projival vetítenék majd,de majd jövök kis infóért a hozzáértőkhöz


Imádom a hangrendszered. Nagyon szép, pedig én megrögzött "fekete" vagyok.

-
jracz
tag
Hónapokig vacilláltam a majdani képarányon.
És be kellett látnom, hogy a szoba adottságai és a felmerülő extra költségek miatt, le kellett mondanom az anamorf vetítésről.
( Ha erre gondoltál )
Ha a maszkolásra, akkor majd később elválik , hogy hiányzik-e. -
jracz
tag
Gratula a kifeszítéshez! Most már tényleg nagyképű lettél.

Ha tetszett az SW VII. trailer, akkor nézd meg ezt is:https://www.youtube.com/watch?v=ZwWLns7-xN8
Én is letöltöttem és meg szoktam nézni a trailerel együtt. Nem vagyok játékos, de ezt ki fogom próbálni.
Köszi Szepi

Nem gondoltam volna, hogy egyszer eljutok a lepedőre vetítéstől majd eddig.
Most úgy érzem , hogy méretben és a felület minőségében is ennél nem akarok jobbat.
Most már csak élveznem kellene.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Persze annyi minden apróság hiányzik még (nem a hangra gondolok)
Az már látszik, hogy a parkettára kell egy sötét futószőnyeg majd.
Jó lenne egy függöny is a vászon elé.
Majd a szoba többi része is kap egy sötétebb árnyalatot.
Van még mit tenni.
A vetítő is új helyre kerül. Hátrébb, hogy minél kisebb zoommal vetítsek. -
Janaboy
Topikgazda
Lehet h maga a jelenet nem nagy szam, de azert full szamitogepes "animaciohoz" kepest nem rossz!
Ha maga a jatek ilyen lesz teljesen, akkor csak nem lesz annyira rossz..
Csak hat 2017 vege nem itt van a sarkon
Új hozzászólás Aktív témák
-
22100 - 22001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 23901 23900 - 23801 23800 - 23701 23700 - 23601 23600 - 23501 23500 - 23401 23400 - 23301 23300 - 23201 23200 - 23101 23100 - 23001 23000 - 22901 22900 - 22801 22800 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Lenovo P73 i7-9850H 32Gb Ram 1Tb NVMe Nvidia RTX 3000 6Gb Boltból Garanciával
- 27% - iiyama G-MASTER G2470HSU-B6 IPS Monitor! 1920x1080 / 180Hz / 1ms / FreeSync
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Pro (2019) 192GB 8TB - Intel Xeon W 3245 192GB DDR4 8TB 2xAMD Pro Vega 32GB
- Apple iPhone 11 / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







