Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
-
66100 - 66001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 67901 67900 - 67801 67800 - 67701 67700 - 67601 67600 - 67501 67500 - 67401 67400 - 67301 67300 - 67201 67200 - 67101 67100 - 67001 67000 - 66901 66900 - 66801 66800 - 66701 66700 - 66601 66600 - 66501 66500 - 66401 66400 - 66301 66300 - 66201 66200 - 66101 66100 - 66001 66000 - 65901 65900 - 65801 65800 - 65701 65700 - 65601 65600 - 65501 65500 - 65401 65400 - 65301 65300 - 65201 65200 - 65101 65100 - 65001 65000 - 64901 64900 - 64801 64800 - 64701 64700 - 64601 64600 - 64501 64500 - 64401 64400 - 64301 64300 - 64201 64200 - 64101 64100 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
spiky03
veterán
Hát igen én sem hiszem, hogy eladom, max beszámítattom, ha lehet és cserélnék egyszer másikra.
-
Q
senior tag
Tegnap leadtam a kis F22-t izzó cserére meg tisztítására Batyonak, majdnem 4 év használt után 1851 órával.
Biztos lesz benne por azért rendesen.
Elvileg kb 2 hét, amíg elkészül vele, mert azt mondta, hogy kb 20 gépet visz majd haza, amikre ugyanez a sors vár


Beszélgettünk egy kicsit és azt mondta, hogy nappaliba (ahol én használom a gépet) kb az LS5 lenne a következő lépcső, amivel tudnék "ugorni" képminőségben. Meg ami jó még az ALR vásznamhoz.
Csak az a baj, 5-600 ezer az a vetítő, az F22-t meg már csak szinte gombokért lehetne eladni.... Pedig 4 éve annak is szép ára volt, amikor vettem.
Én ezért nem adtam el az f22-őt. Kicsi, könnyű cipelni, jó kertmozihoz, de volt, hogy elvittem nyaralásra ahol több kisgyerekes családdal együtt, esti kerti lepedőre vetítés ment.
Az LS5 más történet, utána már a 3 chip a következő lépcső, ha látványosat szeretnél ugrani. -
spiky03
veterán
Tegnap leadtam a kis F22-t izzó cserére meg tisztítására Batyonak, majdnem 4 év használt után 1851 órával.
Biztos lesz benne por azért rendesen.
Elvileg kb 2 hét, amíg elkészül vele, mert azt mondta, hogy kb 20 gépet visz majd haza, amikre ugyanez a sors vár


Beszélgettünk egy kicsit és azt mondta, hogy nappaliba (ahol én használom a gépet) kb az LS5 lenne a következő lépcső, amivel tudnék "ugorni" képminőségben. Meg ami jó még az ALR vásznamhoz.
Csak az a baj, 5-600 ezer az a vetítő, az F22-t meg már csak szinte gombokért lehetne eladni.... Pedig 4 éve annak is szép ára volt, amikor vettem.
-
a2d2
addikt
-
péjé
őstag
-
#91658752
törölt tag
-
péjé
őstag
Keress gamer projikat ha több pénzed van rá. Ha nincs: klasszikus benq w1070 input lag 16ms körül van, benq w1090 33ms, benq th681 33ms...ezek használtan 80-100eft körül elérhetőek.
gugli a barátod...:-) -
#91658752
törölt tag
Sziasztok!
Melyik jelenleg a legolcsóbban beszerezhető projektor, amivel lehet normálisan PlayStation 5öt rákötve játszani? Van egy Blitzwolfom, de nagyon akadozik.
-
péjé
őstag
Jó ideje nem követtem a projektor piacot (2005-ben vettem a mostanit). Pár hete elkezdtem nézelődni, találtam is pár ajánlott típust, viszont ezeknél az elhelyezéssel bajban vagyok. Konkrétan egy Panasonic pt-ae900 utódját keresem és a lens shift miatt bizonytalan vagyok, hogy mi lehet számomra az ajánlott. Hasonló paraméterek minimum szükségesek, mert galérián van elhelyezve, máshova nem tudom tenni, jelenleg szinte teljesen kitekert jobb alsó állásban a joy.
Az új projektornál a felbontás min. 1080p (esetleg HDR) lenne a cél, hasonló vetítési paraméterekkel és jó lenne ha a mostani 26/30 dB zajszintje sem lenne magasabb. (4k-t nem hiszem, hogy meg tudnám fizetni).
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
AVX-en árulnak 2 epson 9200-t is, azok simán jók lehetnek.
-
MoVieFaN
aktív tag
Jó ideje nem követtem a projektor piacot (2005-ben vettem a mostanit). Pár hete elkezdtem nézelődni, találtam is pár ajánlott típust, viszont ezeknél az elhelyezéssel bajban vagyok. Konkrétan egy Panasonic pt-ae900 utódját keresem és a lens shift miatt bizonytalan vagyok, hogy mi lehet számomra az ajánlott. Hasonló paraméterek minimum szükségesek, mert galérián van elhelyezve, máshova nem tudom tenni, jelenleg szinte teljesen kitekert jobb alsó állásban a joy.
Az új projektornál a felbontás min. 1080p (esetleg HDR) lenne a cél, hasonló vetítési paraméterekkel és jó lenne ha a mostani 26/30 dB zajszintje sem lenne magasabb. (4k-t nem hiszem, hogy meg tudnám fizetni).
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
-
jlight
csendes tag
BENQ w1070plus-hoz tudnátok belépő vásznat ajánlani. Max 2-3 méterről tudnék vetíteni és hordoznám is, nem lenne felfúrva. Láttam, hogy vannak állványos verziók, akár manualis rolóval meg olyanis aminek a szélén vannak lyukak és csak ki kell feszíteni.
A praktikum elsőbbséget élvez a képminőseggelszemben, főleg kisgyerekek moziznánank rajta. -
mivamma
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem olyan mennyezeti konzolt, amit lehet finomhangolni? Úgy értem, hogy nem nyeklik, nyaklik, és a konzolon pár mm elmozdulás a képen fél métert fog okozni. Betekerek egy csavart, hogy rögzítsem a pozíciót, biztos, hogy elmozdul a kép. Eddig elvoltam vele, de költöztünk, és most már idegesít.Köszönöm előre is.

Szerk.: azt se bánnám, ha vízszintesen lehetne jobbra, balra, előre, hátra csúsztatni a vetítőt, miután már fel van csavarozva. És persze a magasságát is lehetne állítani, minél kisebb egységben. Mert a jelenlegit kb 5 cm-enként lehet emelni, vagy lejjebb vinni.
Én ilyet használok. Ez nem mozdul el egy mm sem!
AlzaErgo projektor tartó C20B Advanced fekete -
Bikkrom
senior tag
Mire használnád? Mennyi a keret? Milyen helyen vetítenél vele és mit?
-
S.J.
tag
sziasztok,
projektor vasarlas elott allok, es hasznaltan kinez egy jo lehetoseg: Sony vpl-phz10, kb. 400e Ft-ert. Uj ara ennek 3x -a, de nyilven regebbi modell, (6-7 eves).
Erdemes ezen az aron ujat vasarolni, vagy megerheti hasznaltan ez? Mi a velemenyetek?
-
z123456789
addikt
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem olyan mennyezeti konzolt, amit lehet finomhangolni? Úgy értem, hogy nem nyeklik, nyaklik, és a konzolon pár mm elmozdulás a képen fél métert fog okozni. Betekerek egy csavart, hogy rögzítsem a pozíciót, biztos, hogy elmozdul a kép. Eddig elvoltam vele, de költöztünk, és most már idegesít.Köszönöm előre is.

Szerk.: azt se bánnám, ha vízszintesen lehetne jobbra, balra, előre, hátra csúsztatni a vetítőt, miután már fel van csavarozva. És persze a magasságát is lehetne állítani, minél kisebb egységben. Mert a jelenlegit kb 5 cm-enként lehet emelni, vagy lejjebb vinni.
-
péjé
őstag
Köszi szépen, ahogy nézegettem kábé egyedül a 1070 van a piacon, de abból legalább több. A használt tévés történetet elengedném a magyar használtpiac sajátosságai, meg az inverterek halálra való hajlandósága okán (valakinek meg kell fizetnie azt, hogy ő öt évig nézte a tévét, mielőtt eladja).
Hang tekintetében ezeket mihez lehet hasonlítani? Képesek átordítani halkan nézett sorozaton? Ha esetleg megtámogatom őket egy-két-pár hagyományos, 12 centis ventillátorral akkor jobb lehet?
Ugyanitt jól értelmezem, hogy az izzók ilyen 40k környékén mennek, a lámpamodulok ennek a duplájáért, vagy van valami utángyártott, ami olcsó?
Nem ordít egyáltalán de célszerű lenne meghallgatnod, sima hangerő mellett ami mondjuk egy hangprojektorból jön nem is veszed észre, halk jeleneteknél fogod meghallani de nem kellemetlen, a 100+" kép látványa kárpótolni fog. Ennél csak a min 2-3x ennyibe kerülő jvc, epson, sonyknak van kisebb hangja. Ebbe sztem 30e körül lehet szerválni izzót de megkérem kollégákat aki ilyet használ mit lát ez ügyben. Lehet keresni Batyo kollégát amúgy lámpa/szervíz miatt ha kell. pár ezres kínai vackot ne tegyél bele.
-
makkmarce
őstag
Sziasztok,
Mivel sikerült GTK-znom a 75 colos tévémet költözés során és előreláthatólag sok költözés lesz még az életemben, illetve a szemem is kívánja a folyamatosan növekvő képet, így erősen elkezdtem gondolkodni azon, hogy a projektorok irányába mozdulok el, mert mégiscsak könnyebben mozgathatóak, mint egy két négyzetméteres, betörni szerető üvegdarab.
A cél elsődlegesen a filmezés és a sorozatozás, ebből a filmezés sötétben (blackout függöny van, ennél több nem áll rendelkezésre), sorozatozás félhomályban, hogy nap közben ne kelljen folyamatosan cibálni a függönyt.
Vetíteni gondolom én első körben falra, aztán ha sikerült megtalálni az optimális pozíciót és méretet, akkor vászonra. Tippre olyan 100-120 col környéke lesz az, amit ki lehet hozni a szobából, mivel ágy lesz előtte, ezért nem megoldható a teljesen szemből nézés.
A szoba kábé három méter hosszú, ha a vászon ~50 centi magasságtól kezdődik, akkor 150 centi magasság áll rendelkezésre, olyan 220-250 centi szélesség mellett. A projektor olyan két méter magasságban lenne, polcon, ezzel talán valamelyest tudok lefelé variálni, ugyanakkor mivel fejnél lesz, ezért gondolom a zúgás okán nem szeretném a fülemen hordani. Vízszintesen kábé bárhová tudom rakni, mivel végig van polc (gondolom a lencse közepe -> vetítendő felület közepe az optimális).
Az ablak a vetített képtől jobbra van derékszögben, egy ajtó közel szemben, szóval ha derengés jön, akkor arról jön.
Fullhd bőven elég, ha nincs pénz, igények se legyenek különösebben. (eltekintve attól, hogy legyen relatíve halk, meg alacsony fogyasztású, de tippre a kettő együtt jár)
Mivel különösebben nincs pénz, így a leendő vászonnal együtt olyan 100k a max, amit fel tudnék köhögni erre a célra.
Operációs rendszer nem kell különösebben, openelec lesz rákötve, vagy valami x64-es pc.
Alzán nézegetten a csájníz cuccokat, ugyanakkor a ~200lm gondolom, hogy egy sárgödör bevilágítására sem feltétlen elég, újonnan más meg gondolom nincs a 80-100k+áfa range-ben, úgyhogy gondolom hardverapró.
Ahogy néztem, a Benq W1070 ami ajánlott ilyesmi árkategóriában, ezen kívül esetleg van még más is? Illetve esetleg érdemes lehet valami olcsóbb, hd ready DLP csodát venni, hogy megnézzem, egyáltalán szükségem van -e erre?
Esetleg tudnátok írni még pár típust, amire tudok keresgélni hvaprón?
Pluszegy:
Mi az, amire érdemes odafigyelni használt projektornál a lámpában lévő órák számán kívül? Ilyet érdemes lehet postázva venni, vagy csak személyes átvét?
Pluszkettő:
Elnézést a sok láma kérdésért, pár napja olvasgatok ennek utána, csak éppen egyelőre még eléggé csirkebéljóslásnak tűnik, illetve jobb kétszer kérdezni, mint egyszer elcseszni.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
sajnos a projectornak hangja lesz, amit vagy meg tudsz szokni, vagy nem, de ha barkácsolós vagy, tudsz építeni egy hushboxot (jól szellőző hangelnyelő doboz), amivel nagyban csökkentheted a zajt. Én elsőként a helyedben mindenképp egy olcsó használtat vennék. Ha nem jön be, ugyanannyiért tovább tudod adni, ha meg tetszik, akkor érdemes használni minimum fél évig, akkor kiderül, hogy mi nem tetszik benne, és a következő gépet már úgy, hogy javíts a zavaró problémákon.
Használtnál az épp benne lévő lámpaóra számít, mert ha nagyon öreg a lámpa (1500+óra), akkor már nagyon nem azt mutatja, amire valóban képes az a gép. Új gépet 200 alatt nem kapsz, és ha tovább szeretnéd adni, akkor kb fél áron fogod tudni, hisz a többi használttal fog versenyezni, és sajnos sok új nem feltétlen jobb, mint a régi.
Kezdésnek tényleg a beugrós öregebb BENQ-k, optomák, stb jó választás, hogy megismerkedj a projectorozás élményével. Mivel a szoba átellenes végébe raknád a gépet, a fehér fal kezdésnek teljesen jó megoldás. Az elhelyezéssel kapcsolatban mindenképp a Projector central oldalán érdemes megnézni, hogy hogyan, hova fog vetíteni a gép.
-
Candy
tag
Halk, jó kép, olcsó...valamelyiket engedd el kis pénzért....:-)
100eft-ba a benq w1070 fog beleférni, nem néma mert van hűtése. Aminek kis hangja van azok pl a jvc, epson 9200, stb de az áruk kb 250-400 eft. használtan.
Vagy a kereten emelsz vagy kötsz vmi kompromiszumot vagy használt tévét nézel.Ha lehet nézd meg személyesen, DLP gépnél ne legyen egyetlen pötty sem (pixelhiba), kezdődő dmd chip hiba, olcsó vetítőnél GTK. Ha találsz vmit írd be ide, vki mondd rá vmit.
Érdemes egy kalkulátorban megnézni hogy tudod elhelyezni.... [link]Köszi szépen, ahogy nézegettem kábé egyedül a 1070 van a piacon, de abból legalább több. A használt tévés történetet elengedném a magyar használtpiac sajátosságai, meg az inverterek halálra való hajlandósága okán (valakinek meg kell fizetnie azt, hogy ő öt évig nézte a tévét, mielőtt eladja).
Hang tekintetében ezeket mihez lehet hasonlítani? Képesek átordítani halkan nézett sorozaton? Ha esetleg megtámogatom őket egy-két-pár hagyományos, 12 centis ventillátorral akkor jobb lehet?
Ugyanitt jól értelmezem, hogy az izzók ilyen 40k környékén mennek, a lámpamodulok ennek a duplájáért, vagy van valami utángyártott, ami olcsó?
-
péjé
őstag
Halk, jó kép, olcsó...valamelyiket engedd el kis pénzért....:-)
100eft-ba a benq w1070 fog beleférni, nem néma mert van hűtése. Aminek kis hangja van azok pl a jvc, epson 9200, stb de az áruk kb 250-400 eft. használtan.
Vagy a kereten emelsz vagy kötsz vmi kompromiszumot vagy használt tévét nézel.Ha lehet nézd meg személyesen, DLP gépnél ne legyen egyetlen pötty sem (pixelhiba), kezdődő dmd chip hiba, olcsó vetítőnél GTK. Ha találsz vmit írd be ide, vki mondd rá vmit.
Érdemes egy kalkulátorban megnézni hogy tudod elhelyezni.... [link] -
Atomgeszi
nagyúr
Sziasztok,
Mivel sikerült GTK-znom a 75 colos tévémet költözés során és előreláthatólag sok költözés lesz még az életemben, illetve a szemem is kívánja a folyamatosan növekvő képet, így erősen elkezdtem gondolkodni azon, hogy a projektorok irányába mozdulok el, mert mégiscsak könnyebben mozgathatóak, mint egy két négyzetméteres, betörni szerető üvegdarab.
A cél elsődlegesen a filmezés és a sorozatozás, ebből a filmezés sötétben (blackout függöny van, ennél több nem áll rendelkezésre), sorozatozás félhomályban, hogy nap közben ne kelljen folyamatosan cibálni a függönyt.
Vetíteni gondolom én első körben falra, aztán ha sikerült megtalálni az optimális pozíciót és méretet, akkor vászonra. Tippre olyan 100-120 col környéke lesz az, amit ki lehet hozni a szobából, mivel ágy lesz előtte, ezért nem megoldható a teljesen szemből nézés.
A szoba kábé három méter hosszú, ha a vászon ~50 centi magasságtól kezdődik, akkor 150 centi magasság áll rendelkezésre, olyan 220-250 centi szélesség mellett. A projektor olyan két méter magasságban lenne, polcon, ezzel talán valamelyest tudok lefelé variálni, ugyanakkor mivel fejnél lesz, ezért gondolom a zúgás okán nem szeretném a fülemen hordani. Vízszintesen kábé bárhová tudom rakni, mivel végig van polc (gondolom a lencse közepe -> vetítendő felület közepe az optimális).
Az ablak a vetített képtől jobbra van derékszögben, egy ajtó közel szemben, szóval ha derengés jön, akkor arról jön.
Fullhd bőven elég, ha nincs pénz, igények se legyenek különösebben. (eltekintve attól, hogy legyen relatíve halk, meg alacsony fogyasztású, de tippre a kettő együtt jár)
Mivel különösebben nincs pénz, így a leendő vászonnal együtt olyan 100k a max, amit fel tudnék köhögni erre a célra.
Operációs rendszer nem kell különösebben, openelec lesz rákötve, vagy valami x64-es pc.
Alzán nézegetten a csájníz cuccokat, ugyanakkor a ~200lm gondolom, hogy egy sárgödör bevilágítására sem feltétlen elég, újonnan más meg gondolom nincs a 80-100k+áfa range-ben, úgyhogy gondolom hardverapró.
Ahogy néztem, a Benq W1070 ami ajánlott ilyesmi árkategóriában, ezen kívül esetleg van még más is? Illetve esetleg érdemes lehet valami olcsóbb, hd ready DLP csodát venni, hogy megnézzem, egyáltalán szükségem van -e erre?
Esetleg tudnátok írni még pár típust, amire tudok keresgélni hvaprón?
Pluszegy:
Mi az, amire érdemes odafigyelni használt projektornál a lámpában lévő órák számán kívül? Ilyet érdemes lehet postázva venni, vagy csak személyes átvét?
Pluszkettő:
Elnézést a sok láma kérdésért, pár napja olvasgatok ennek utána, csak éppen egyelőre még eléggé csirkebéljóslásnak tűnik, illetve jobb kétszer kérdezni, mint egyszer elcseszni.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
W1070 minden, csak nem halk.
-
Candy
tag
Sziasztok,
Mivel sikerült GTK-znom a 75 colos tévémet költözés során és előreláthatólag sok költözés lesz még az életemben, illetve a szemem is kívánja a folyamatosan növekvő képet, így erősen elkezdtem gondolkodni azon, hogy a projektorok irányába mozdulok el, mert mégiscsak könnyebben mozgathatóak, mint egy két négyzetméteres, betörni szerető üvegdarab.
A cél elsődlegesen a filmezés és a sorozatozás, ebből a filmezés sötétben (blackout függöny van, ennél több nem áll rendelkezésre), sorozatozás félhomályban, hogy nap közben ne kelljen folyamatosan cibálni a függönyt.
Vetíteni gondolom én első körben falra, aztán ha sikerült megtalálni az optimális pozíciót és méretet, akkor vászonra. Tippre olyan 100-120 col környéke lesz az, amit ki lehet hozni a szobából, mivel ágy lesz előtte, ezért nem megoldható a teljesen szemből nézés.
A szoba kábé három méter hosszú, ha a vászon ~50 centi magasságtól kezdődik, akkor 150 centi magasság áll rendelkezésre, olyan 220-250 centi szélesség mellett. A projektor olyan két méter magasságban lenne, polcon, ezzel talán valamelyest tudok lefelé variálni, ugyanakkor mivel fejnél lesz, ezért gondolom a zúgás okán nem szeretném a fülemen hordani. Vízszintesen kábé bárhová tudom rakni, mivel végig van polc (gondolom a lencse közepe -> vetítendő felület közepe az optimális).
Az ablak a vetített képtől jobbra van derékszögben, egy ajtó közel szemben, szóval ha derengés jön, akkor arról jön.
Fullhd bőven elég, ha nincs pénz, igények se legyenek különösebben. (eltekintve attól, hogy legyen relatíve halk, meg alacsony fogyasztású, de tippre a kettő együtt jár)
Mivel különösebben nincs pénz, így a leendő vászonnal együtt olyan 100k a max, amit fel tudnék köhögni erre a célra.
Operációs rendszer nem kell különösebben, openelec lesz rákötve, vagy valami x64-es pc.
Alzán nézegetten a csájníz cuccokat, ugyanakkor a ~200lm gondolom, hogy egy sárgödör bevilágítására sem feltétlen elég, újonnan más meg gondolom nincs a 80-100k+áfa range-ben, úgyhogy gondolom hardverapró.
Ahogy néztem, a Benq W1070 ami ajánlott ilyesmi árkategóriában, ezen kívül esetleg van még más is? Illetve esetleg érdemes lehet valami olcsóbb, hd ready DLP csodát venni, hogy megnézzem, egyáltalán szükségem van -e erre?
Esetleg tudnátok írni még pár típust, amire tudok keresgélni hvaprón?
Pluszegy:
Mi az, amire érdemes odafigyelni használt projektornál a lámpában lévő órák számán kívül? Ilyet érdemes lehet postázva venni, vagy csak személyes átvét?
Pluszkettő:
Elnézést a sok láma kérdésért, pár napja olvasgatok ennek utána, csak éppen egyelőre még eléggé csirkebéljóslásnak tűnik, illetve jobb kétszer kérdezni, mint egyszer elcseszni.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
-
trecom
tag
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy egy sony vpl vw40-hez képest előrelépés egy sony vpl hw40 es?
Ha igen miért ha nem azt is kifejtenétek? -
Celithrandi
addikt
-
péjé
őstag
Végignyálazva az új gépeket 400eft-ig, láttam jó mindenes meg játékra kihegyezett gépeket, ha mozizni keresel inkább akkor sztem nézz körül mi van kínálatban a használt jobb gépeknél. ...avx-en akad epson 9200, SIM2 HT3000e, jvc x5000, jvc x5500...időnként felbukkan epson 9300, 9400.... [link]
Esetleg felhívhatod Batyót, mindig van nála normálisan rendberakott használt normális gép eladó akár számlásan. -
makkmarce
őstag
6 szegmens dlp színkerék lenne a lézer gépben?
szoktak kerekezni a lézernél is, sőt, valamelyikben 2 kerék is van

ja látom, közben meg is válaszolták -
ateszm
senior tag
Köszönöm szépen! Esetleg más gyártó megbízható terméke melyik lenne ebben a 350-400K-s árfekvésben ha újban gondolkodnék?
-
péjé
őstag
-
ateszm
senior tag
Ez egy lézer-foszfor dlp gép. Jó az input lagja, 15,7 ms ahogy írják de a benga nagy fényerő miatt ez inkább mindenes gép lesz mint kifejezetten mozis.
Az optoma hívja a saját technológiáját duracore lézernek.
Működési elve itt van bővebben.... [link] ..... [link]
" a lézer-foszfor projektorának működési vázlata: a kék lézer és az általa gerjesztett sárga foszfor fénye (mivel komplementer színek) fehér fényt hoz létre, amelyet a továbbiakban optikailag ugyanúgy dolgoz fel a projektor, mintha hagyományos lámpa fénye lenne."A tartóssága jobb mint a sima lámpás de kötve hiszem hogy 30,000 órát elmegy, a gyenge pont sztem a foszforkerék.
Köszönöm szépen! Akkor maradjak inkább a sima 146X vonalon (225K),esetleg egy jóárasított használt hd29-nél?
-
péjé
őstag
EB, olimpia sorozat filmek. 141X-et váltana,ami amúgy nagyon tetszik.
Ezt én is megtaláltam, inkább a chip érdekelne (esetleg 0.65?) hogy milyen van benne, meg esetlegaki ismer olyat aki látott már vagy hallott olyanról akinek az ismerősének a szomszédja használta, mennyire jött be neki?
Ez egy lézer-foszfor dlp gép. Jó az input lagja, 15,7 ms ahogy írják de a benga nagy fényerő miatt ez inkább mindenes gép lesz mint kifejezetten mozis.
Az optoma hívja a saját technológiáját duracore lézernek.
Működési elve itt van bővebben.... [link] ..... [link]
" a lézer-foszfor projektorának működési vázlata: a kék lézer és az általa gerjesztett sárga foszfor fénye (mivel komplementer színek) fehér fényt hoz létre, amelyet a továbbiakban optikailag ugyanúgy dolgoz fel a projektor, mintha hagyományos lámpa fénye lenne."A tartóssága jobb mint a sima lámpás de kötve hiszem hogy 30,000 órát elmegy, a gyenge pont sztem a foszforkerék.
-
BBéci
legenda
6 szegmens dlp színkerék lenne a lézer gépben?
"fémhalogén izzó"
-
sony89
aktív tag
6 szegmens dlp színkerék lenne a lézer gépben?
Ez nem lézeres gép hanem lámpás!
-
Celithrandi
addikt
Ezt találtam róla!
Mire szeretnéd használni?
Fényerősség3600 Lumen (ANSI) 1Felbontás1920x1080 Képarány16:9 (HD )Kontraszt 25 000:1 (teljes be/ki) Kijelző típusa1 cm DLP Színkerék6 szegmens Színfeldolgozás10 bites Bemeneti késés1080p/60: 16 ms Videó módok720p, 1080i, 1080p/60, 576i, 576p, 480p, 480i Adatmódok MAX 1920x1200 3D módok Full HD 3D Lámpa típusa240 W-os fémhalogén izzó A lámpa élettartama4000 óra / 15000 óra (Eco)Lámpa modellBL-FU240H
6 szegmens dlp színkerék lenne a lézer gépben?
-
ateszm
senior tag
Ezt találtam róla!
Mire szeretnéd használni?
Fényerősség3600 Lumen (ANSI) 1Felbontás1920x1080 Képarány16:9 (HD )Kontraszt 25 000:1 (teljes be/ki) Kijelző típusa1 cm DLP Színkerék6 szegmens Színfeldolgozás10 bites Bemeneti késés1080p/60: 16 ms Videó módok720p, 1080i, 1080p/60, 576i, 576p, 480p, 480i Adatmódok MAX 1920x1200 3D módok Full HD 3D Lámpa típusa240 W-os fémhalogén izzó A lámpa élettartama4000 óra / 15000 óra (Eco)Lámpa modellBL-FU240H
EB, olimpia sorozat filmek. 141X-et váltana,ami amúgy nagyon tetszik.
Ezt én is megtaláltam, inkább a chip érdekelne (esetleg 0.65?) hogy milyen van benne, meg esetlegaki ismer olyat aki látott már vagy hallott olyanról akinek az ismerősének a szomszédja használta, mennyire jött be neki?
-
sony89
aktív tag
Ezt találtam róla!
Mire szeretnéd használni?
Fényerősség3600 Lumen (ANSI) 1Felbontás1920x1080 Képarány16:9 (HD )Kontraszt 25 000:1 (teljes be/ki) Kijelző típusa1 cm DLP Színkerék6 szegmens Színfeldolgozás10 bites Bemeneti késés1080p/60: 16 ms Videó módok720p, 1080i, 1080p/60, 576i, 576p, 480p, 480i Adatmódok MAX 1920x1200 3D módok Full HD 3D Lámpa típusa240 W-os fémhalogén izzó A lámpa élettartama4000 óra / 15000 óra (Eco)Lámpa modellBL-FU240H
-
ateszm
senior tag
-
herrká
senior tag
-
péjé
őstag
Wanbo T2 Max. Akciós volt, rá repültem, juhé kert mozi! Kb 3,5-4 méterről vetitettem 120"-os szintén kínai vászonra. Vagy inkább vetitettem volna. Fényerő kevés. Talán valami 200 v. 250 Ansi-t irtak a tesztben. De ahogy jöttek sorban az újabb Wanbok, már 150-re módosult. :-) Szóval teljes sötétben lehetett látható képet vetíteni. Halvány, mosott színekkel. Valami Android 4 vagy 5 volt rajta. A youtube is úgy laggolt, mintha szaggatott felvételt néztünk volna. Egyre inkább nem tetszett.
Aztán itt érdeklődtem, hogy szürke vaszonnal jobb lenne vagy sem? Többen írták, írtatok, hogy ennek mind1. Inkább adjam el ha tudom és vegyek egy használt projit. Először még kicsit rosszul is esett, hogy fikazzak életem első projektorat, aztán egy baratomnal láttam egy Epson 9400-at, igaz fehér falú házimozi szobában, vagy 3+ méteres vásznon. Megértettem, hogy igazatok van.
Egy itteni forumtag pedig felajánlotta, hogy megnezhetem a mozi szobáját, ahol két féle projektor is volt. Nos, ez adta a végső lökést.Wanbot meghirdetettem. Két napon belül rá is csapott valaki. Rá kb újabb két napra meghirdettek a marketon egy 1070-et. 50-ert. Nézegettem vagy két napig, biztos voltam benne, hogy valami atvereses - utalj előre, aztán sose kapod meg - aztán csak írtam neki. Kiderült, hogy nem átverés, csak nem tudta az árakat. Akkorra már utánanézett és rájött, hogy nagyon olcsón rakta fel, de azt mondta, már nem akart s.gget csinálni a szájából. Ráadásul kérdezte, hogy adhat két mennyezeti konzolt mert csak kidobna. Sőt, ha nagyobb autóval vagyok egy 130"-os vászon is jöhetett volna egy huszasert. Szóval, szerencsém volt!
W1070. Kell a szurkulet vagy sötét ennek is. Lehet 100"-ra közelebbről jobb lenne, de szeretem a nagy képet. Vannak színek! Színesek! :-) Elenkek. A hajszálakat meg lehet számolni a film szereplőin. Kontrasztos, éles kép! Nem tudom a venti vagy szinkerek vagy mi, de kicsit csapagyas nyekergo hangja van, de a képért cserébe nem bánom. :-)Szóval nem bántam meg! Ha tudom hirdetem az igét, mikor a különböző Wanbo meg Blitzwolf csodákra kérdeznek az ezeket teszteloknel, hogy ne higgyék el a világ összes lumenjet, meg a 4k-t, meg az akár 6 méteres képet.
Tanuljanak a más kárán! Bár én szerencsére bukó nélkül jöttem ki a dologból.
köszi, kb mehetne is az öszefoglalóba...
Sok emberkének próbáljuk ezt elmagyarázni, örülök h néha sikerül...:-) -
herrká
senior tag
Wanbo T2 Max. Akciós volt, rá repültem, juhé kert mozi! Kb 3,5-4 méterről vetitettem 120"-os szintén kínai vászonra. Vagy inkább vetitettem volna. Fényerő kevés. Talán valami 200 v. 250 Ansi-t irtak a tesztben. De ahogy jöttek sorban az újabb Wanbok, már 150-re módosult. :-) Szóval teljes sötétben lehetett látható képet vetíteni. Halvány, mosott színekkel. Valami Android 4 vagy 5 volt rajta. A youtube is úgy laggolt, mintha szaggatott felvételt néztünk volna. Egyre inkább nem tetszett.
Aztán itt érdeklődtem, hogy szürke vaszonnal jobb lenne vagy sem? Többen írták, írtatok, hogy ennek mind1. Inkább adjam el ha tudom és vegyek egy használt projit. Először még kicsit rosszul is esett, hogy fikazzak életem első projektorat, aztán egy baratomnal láttam egy Epson 9400-at, igaz fehér falú házimozi szobában, vagy 3+ méteres vásznon. Megértettem, hogy igazatok van.
Egy itteni forumtag pedig felajánlotta, hogy megnezhetem a mozi szobáját, ahol két féle projektor is volt. Nos, ez adta a végső lökést.Wanbot meghirdetettem. Két napon belül rá is csapott valaki. Rá kb újabb két napra meghirdettek a marketon egy 1070-et. 50-ert. Nézegettem vagy két napig, biztos voltam benne, hogy valami atvereses - utalj előre, aztán sose kapod meg - aztán csak írtam neki. Kiderült, hogy nem átverés, csak nem tudta az árakat. Akkorra már utánanézett és rájött, hogy nagyon olcsón rakta fel, de azt mondta, már nem akart s.gget csinálni a szájából. Ráadásul kérdezte, hogy adhat két mennyezeti konzolt mert csak kidobna. Sőt, ha nagyobb autóval vagyok egy 130"-os vászon is jöhetett volna egy huszasert. Szóval, szerencsém volt!
W1070. Kell a szurkulet vagy sötét ennek is. Lehet 100"-ra közelebbről jobb lenne, de szeretem a nagy képet. Vannak színek! Színesek! :-) Elenkek. A hajszálakat meg lehet számolni a film szereplőin. Kontrasztos, éles kép! Nem tudom a venti vagy szinkerek vagy mi, de kicsit csapagyas nyekergo hangja van, de a képért cserébe nem bánom. :-)Szóval nem bántam meg! Ha tudom hirdetem az igét, mikor a különböző Wanbo meg Blitzwolf csodákra kérdeznek az ezeket teszteloknel, hogy ne higgyék el a világ összes lumenjet, meg a 4k-t, meg az akár 6 méteres képet.
Tanuljanak a más kárán! Bár én szerencsére bukó nélkül jöttem ki a dologból.
-
Vhiktor
nagyúr
Igazán nincs mit, szivesen! Én is átmentem ezen a lépcsőfokon. Szerencsém volt, mert amennyiért elvitték a kínai projit, pont annyiért vettem az 1070-et, marketplacén. Hirtelen akarta az illető eladni. Majdnem féláron hoztam el, ráadásul két gyári új felfogató konzolt is adott csak úgy.
Szerintem válassz ki néhány készüléket és itt megkérdezed, melyiket ajánlanák arra a célra amire neked kell. Segítőkész a hozzáértő csapat.Milyen kínait cserletel le? Szerintem sokaknak hasznos lenne erről bővebb infó, hogy miért jobb egy használt 1070. Hiába mondjuk sokan nem hiszik el, Nálad viszont volt kínai csoda gép is.
-
a2d2
addikt
Na, ma tudtam foglalkozni a projektor pucolással.
Osram izzó van benne gyárilag, ezt még visszarakom mert hibátlan, max feljebb kapcsolom eco módból normálra.
Lenne két kérdésem.
1. A gyárilag felragasztott átlátszó műanyaglapot vissza kell tenni? Leporszívóztam, van még annyi tapadása hogy visszatapad ha kell.
2. A lámpamodulba becsatlakozik egy kis hőelvezető fémtüske. Gondoltam nyomnék a vájatába kis hővezető pasztát.
Csatolok pár képet is hatha valakit érdekel a gyári izzótípus is.
Megnéztem csak erre az izzótípusra keresve:
A gyári Osram kb 20eFt, az utángyártott kínai meg kb 10e. Lehet berendelek egy gyárit és elrakom a fiókba hogy pár év múlva cserélni tudjam egyből.
[link] -
herrká
senior tag
Igazán nincs mit, szivesen! Én is átmentem ezen a lépcsőfokon. Szerencsém volt, mert amennyiért elvitték a kínai projit, pont annyiért vettem az 1070-et, marketplacén. Hirtelen akarta az illető eladni. Majdnem féláron hoztam el, ráadásul két gyári új felfogató konzolt is adott csak úgy.
Szerintem válassz ki néhány készüléket és itt megkérdezed, melyiket ajánlanák arra a célra amire neked kell. Segítőkész a hozzáértő csapat. -
a2d2
addikt
Na, ma tudtam foglalkozni a projektor pucolással.
Osram izzó van benne gyárilag, ezt még visszarakom mert hibátlan, max feljebb kapcsolom eco módból normálra.
Lenne két kérdésem.
1. A gyárilag felragasztott átlátszó műanyaglapot vissza kell tenni? Leporszívóztam, van még annyi tapadása hogy visszatapad ha kell.
2. A lámpamodulba becsatlakozik egy kis hőelvezető fémtüske. Gondoltam nyomnék a vájatába kis hővezető pasztát.
Csatolok pár képet is hatha valakit érdekel a gyári izzótípus is.
-
f4lcon
addikt
Szia! Kínaira rá van írva a világ összes lumenje. Nagyon sokkal kell osztani, hogy a valós szám legyen. Kínaival kezdtem én is. Csak teljes sötétben - teraszon, amely 3 oldalról tárt - volt valamennyire élvezhető.
Itt meggyőztek a váltásról. Egy - ajánlott bestbuynak számító - BenQ W1070-et vettem. Pont 50-ért, ami a kereted, de nagyon jól sikerült kifognom. Amúgy inkább 80-100... De! Még a BenQ se nagyon használható a teraszon, csak mikor már minimum szürkület van! Dolgozok elhúzható függönyözésen, mert én meg az olimpiát nézném kint szivesen.
Szóval, szerintem emelni kell a kereten, és biztos fognak itt szóbajöhető gépeket ajánlani a hozzáértők. Bocs, hogy belevauuuKöszi akkor elkezdem bújni az aprót
Marketplace-t is néztem de félelmetes mennyire nincsen adat a hirdetett projektorokról -
herrká
senior tag
-
Vhiktor
nagyúr
Tényleg van valahol ajánlott vagy optimális beállítás W1070-re? Nekem minden csúszka 0-an vagy középen van, a fényerő 50%-on. Normál beállítással. Próbáltam emelni pl a fényerőt 75 - 80-ra, akkor meg még a focipálya zoldje is szinte fehér volt és mozogtak rajta valami foltok. Kb 4m-rol, 120"-ra vetitek. Az izzonal nem veszem észre, hogy Eco vagy bármilyen más beallitasban erősebb lenne. Köszönöm
Jó lenne viszonylag vilagosban is legalább látható képet kicsikarni!Nincs, mert a lámpa óraszámától is függ. Cinema képmód.
-
Celithrandi
addikt
-
péjé
őstag
inkább egy 42 colos tv mint egy xga prezentációs gép aminek pénzértéke sincs. Komolyan mondom megjavítom a 720p themescene gépemet és feldobom, az legalább egy több milliós highend gép, ezek szerint itt találnék neki szerető gazdit.
Látod az igényt meg a pénz keretet, bohóckodni a kertben tökéletes mind2.
Inkább mint vmi wanbo stb kínai csoda.
Egyébként meg most az EB alatt elkelt volna sztem az a 720p gép is. -
Celithrandi
addikt
inkább egy 42 colos tv mint egy xga prezentációs gép aminek pénzértéke sincs. Komolyan mondom megjavítom a 720p themescene gépemet és feldobom, az legalább egy több milliós highend gép, ezek szerint itt találnék neki szerető gazdit.
-
péjé
őstag
-
Márton
nagyúr
Tehát a fényerőre értetted azt, hogy "még rendben van" Értem.
Hát, próbálgasd. Tedd hátrébb a projit, vagy állítsd a zoomon ha még tudsz. -
Márton
nagyúr
Defináld azt hogy "még rendben van"!
Egy 1.5 m-es kép is lehet óriási ha közelről nézed és egy 3 vagy 4 m-es is pici, ha a kert másik végéből nézed... -
herrká
senior tag
Szia! Kínaira rá van írva a világ összes lumenje. Nagyon sokkal kell osztani, hogy a valós szám legyen. Kínaival kezdtem én is. Csak teljes sötétben - teraszon, amely 3 oldalról tárt - volt valamennyire élvezhető.
Itt meggyőztek a váltásról. Egy - ajánlott bestbuynak számító - BenQ W1070-et vettem. Pont 50-ért, ami a kereted, de nagyon jól sikerült kifognom. Amúgy inkább 80-100... De! Még a BenQ se nagyon használható a teraszon, csak mikor már minimum szürkület van! Dolgozok elhúzható függönyözésen, mert én meg az olimpiát nézném kint szivesen.
Szóval, szerintem emelni kell a kereten, és biztos fognak itt szóbajöhető gépeket ajánlani a hozzáértők. Bocs, hogy belevauuuTényleg van valahol ajánlott vagy optimális beállítás W1070-re? Nekem minden csúszka 0-an vagy középen van, a fényerő 50%-on. Normál beállítással. Próbáltam emelni pl a fényerőt 75 - 80-ra, akkor meg még a focipálya zoldje is szinte fehér volt és mozogtak rajta valami foltok. Kb 4m-rol, 120"-ra vetitek. Az izzonal nem veszem észre, hogy Eco vagy bármilyen más beallitasban erősebb lenne. Köszönöm
Jó lenne viszonylag vilagosban is legalább látható képet kicsikarni! -
atirag
őstag
Azt azért ne feledd, minél nagyobb a kép, annál halványabb
TV vételre én egy dvb-t boxot ajánlok, 10e alatt megkapod (használt piacról akár anteRnával együtt
és a legjobb minőséget kapod, amit a szolgáltató nyújt, nem agyontömörített 25p netes jelet.szerk: most olvasom, nincs vételed. Hol lax? Milyen antennával próbátad? Vannak pár ezerért már erősítősek is. Meg érdemes forgatni, ide-oda helyezni akár koax hosszabbítóval is. A boxok kiírják a jel erősségét, látod hol a legjobb.
Köszi. Vajon mekkora lehet az a méret ami még rendben van? Most a 250cm széles sztem jó volt. Csak pont emiatt gondolkoztam nagyobb vásznon ha már van hely.
-
Janaboy
Topikgazda
a döntőre akarok összehozni valami babzsákfoteles bulit
az meg talán 9-kor kezdődik
a ház hátfala pont teljes árnyékot vet, mert a másik oldalán megy le a nap, így már hattól árnyékban van egyébként a hely, amit vetítésre kinéztemmivel projektorból teljesen vakon vagyok, így mire figyeljek? az ANSI lumen volt a laikusként egyetlen felismerhető és hasonlítható mérőszám, aminek az elvén össze tudtam hasonlítani a kínai kínálatot
ennyi tudással a birtokomban félek, hogy nem fogok tudni használtan "jót" venni. a 40-50k egyébként valóban a teljes keretemKb 4 dologra figyelj, hogy legalább 3000 lumenes legyen, legyen hdmi, minimum 1024x768 felbontas és ne legyen nagyon sok óra (3000-4000+) benne.

-
herrká
senior tag
a döntőre akarok összehozni valami babzsákfoteles bulit
az meg talán 9-kor kezdődik
a ház hátfala pont teljes árnyékot vet, mert a másik oldalán megy le a nap, így már hattól árnyékban van egyébként a hely, amit vetítésre kinéztemmivel projektorból teljesen vakon vagyok, így mire figyeljek? az ANSI lumen volt a laikusként egyetlen felismerhető és hasonlítható mérőszám, aminek az elvén össze tudtam hasonlítani a kínai kínálatot
ennyi tudással a birtokomban félek, hogy nem fogok tudni használtan "jót" venni. a 40-50k egyébként valóban a teljes keretemSzia! Kínaira rá van írva a világ összes lumenje. Nagyon sokkal kell osztani, hogy a valós szám legyen. Kínaival kezdtem én is. Csak teljes sötétben - teraszon, amely 3 oldalról tárt - volt valamennyire élvezhető.
Itt meggyőztek a váltásról. Egy - ajánlott bestbuynak számító - BenQ W1070-et vettem. Pont 50-ért, ami a kereted, de nagyon jól sikerült kifognom. Amúgy inkább 80-100... De! Még a BenQ se nagyon használható a teraszon, csak mikor már minimum szürkület van! Dolgozok elhúzható függönyözésen, mert én meg az olimpiát nézném kint szivesen.
Szóval, szerintem emelni kell a kereten, és biztos fognak itt szóbajöhető gépeket ajánlani a hozzáértők. Bocs, hogy belevauuu -
f4lcon
addikt
-
ateszm
senior tag
a döntőre akarok összehozni valami babzsákfoteles bulit
az meg talán 9-kor kezdődik
a ház hátfala pont teljes árnyékot vet, mert a másik oldalán megy le a nap, így már hattól árnyékban van egyébként a hely, amit vetítésre kinéztemmivel projektorból teljesen vakon vagyok, így mire figyeljek? az ANSI lumen volt a laikusként egyetlen felismerhető és hasonlítható mérőszám, aminek az elvén össze tudtam hasonlítani a kínai kínálatot
ennyi tudással a birtokomban félek, hogy nem fogok tudni használtan "jót" venni. a 40-50k egyébként valóban a teljes keretemennyiért piát vesz az ember a döntőre vaze

-
f4lcon
addikt
Egy vászonanyag sokat dob rajta, szóval azt ajánlom, de nyilván egy fehér lepedő is lehet megoldás, célszerű előbb a projektort beszerezni.
Projektor gyanánt pedig érdemesebb hardverapron vagy avxen keresni egy használt gépet 40-50k között, sokkal jobb lesz mint bármelyik aliexpress és társai.De azért azt vedd figyelembe, hogy most pl 18-kor és 21-kor kezdődnek meccsek, 18-as meccset kültéren nem fogod nézni, semmi nem lesz belőle látható.
a döntőre akarok összehozni valami babzsákfoteles bulit
az meg talán 9-kor kezdődik
a ház hátfala pont teljes árnyékot vet, mert a másik oldalán megy le a nap, így már hattól árnyékban van egyébként a hely, amit vetítésre kinéztemmivel projektorból teljesen vakon vagyok, így mire figyeljek? az ANSI lumen volt a laikusként egyetlen felismerhető és hasonlítható mérőszám, aminek az elvén össze tudtam hasonlítani a kínai kínálatot
ennyi tudással a birtokomban félek, hogy nem fogok tudni használtan "jót" venni. a 40-50k egyébként valóban a teljes keretem -
Janaboy
Topikgazda
tapasztalati kérdésem van, mi a legolcsóbb, már működőképes "rendszer" ami kültéri tv nézéshez megfelelő?
van egy kis faházam, aminek a 4 méter x 2,2 méter oldalára szeretnék vásznat tenni (lógatni, ideiglenesen) amire vetítenék
első körben haverokkal foci EB-t néznénk, természetesen
laptop van, arról menne wifin a TVGO, arról meg gondolom type-c-vel vagy hdmi-vel le lehet hozni a képet
kérdés, hogy például vászonnak elég-e egy keretre kifeszített fehér lepedő, vagy kell valami ilyesmi cucc?
illetve mi az a minimum lumen, ami egy valószínűen banggood/geekbuying/aliexpress beszerzési forrás esetén kültéren is elfogadható fényerőt jelent?
kérek mindenkit, hogy vegyük figyelembe, budget megoldást keresek, így hajlandó vagyok kompromisszumokra. a hordozhatóság nem feltétel, a faház 10 méterre van a terasztól
és rögzíteni is tudnám a projektort, ha kellene (ott a gyerek játszóvára) viszont ha kis megkötést kell tennem itt-ott, akkor nem baj - ha olcsó.Egy vászonanyag sokat dob rajta, szóval azt ajánlom, de nyilván egy fehér lepedő is lehet megoldás, célszerű előbb a projektort beszerezni.
Projektor gyanánt pedig érdemesebb hardverapron vagy avxen keresni egy használt gépet 40-50k között, sokkal jobb lesz mint bármelyik aliexpress és társai.De azért azt vedd figyelembe, hogy most pl 18-kor és 21-kor kezdődnek meccsek, 18-as meccset kültéren nem fogod nézni, semmi nem lesz belőle látható.
-
f4lcon
addikt
tapasztalati kérdésem van, mi a legolcsóbb, már működőképes "rendszer" ami kültéri tv nézéshez megfelelő?
van egy kis faházam, aminek a 4 méter x 2,2 méter oldalára szeretnék vásznat tenni (lógatni, ideiglenesen) amire vetítenék
első körben haverokkal foci EB-t néznénk, természetesen
laptop van, arról menne wifin a TVGO, arról meg gondolom type-c-vel vagy hdmi-vel le lehet hozni a képet
kérdés, hogy például vászonnak elég-e egy keretre kifeszített fehér lepedő, vagy kell valami ilyesmi cucc?
illetve mi az a minimum lumen, ami egy valószínűen banggood/geekbuying/aliexpress beszerzési forrás esetén kültéren is elfogadható fényerőt jelent?
kérek mindenkit, hogy vegyük figyelembe, budget megoldást keresek, így hajlandó vagyok kompromisszumokra. a hordozhatóság nem feltétel, a faház 10 méterre van a terasztól
és rögzíteni is tudnám a projektort, ha kellene (ott a gyerek játszóvára) viszont ha kis megkötést kell tennem itt-ott, akkor nem baj - ha olcsó. -
péjé
őstag
Gamer projikat keress ez esetben, ott nem ritka a 120/240hz-s kép.
-
Vhiktor
nagyúr
Manualban benne szokott lenni, meg a készülék adatlapján is.
-
ateszm
senior tag
Basic kérdés,előre is bocsánat érte!
Hol találok olyan táblázatot,ahol a projektor által maximálisan megjeleníthető képkockaszám meg van adva? Sima árukeresős adatlapon nem mindig szerepel. Pl ha rallyszimulátort kötnék de csak 50 vagy 60 fps-t tud,az oda nekem kevés.
-
Janaboy
Topikgazda
Kérlek ezzel a témával menjetek a megfelelő topikba.
Köszönöm. -
atirag
őstag
Azt azért ne feledd, minél nagyobb a kép, annál halványabb
TV vételre én egy dvb-t boxot ajánlok, 10e alatt megkapod (használt piacról akár anteRnával együtt
és a legjobb minőséget kapod, amit a szolgáltató nyújt, nem agyontömörített 25p netes jelet.szerk: most olvasom, nincs vételed. Hol lax? Milyen antennával próbátad? Vannak pár ezerért már erősítősek is. Meg érdemes forgatni, ide-oda helyezni akár koax hosszabbítóval is. A boxok kiírják a jel erősségét, látod hol a legjobb.
Nem túl messze Pesttől csak a domborzat pont úgy jön ki,hogy takarva vagyok kicsit. Meg tudnám oldani,de legalább 2 méter fölé kellene tenem az antennát. De értem mit mondasz és logikus. Agyalok rajta.
Celithrandi : Nem is akarnám erőltetni hidd el
De nem akartam oda is apple tv-t a külön táp miatt. Gondoltam csak bedugom a projektorba és nem kell plusz aljzat. Persze utólag kiderült,hogy az új chromecast már annyit fogyaszt ,hogy nem elég az amit a projektortól kap
Szóval így már használhatok akár apple tv-t is amin van natív Tarr mobil applikáció amivel viszont simán megy a tv.
-
Márton
nagyúr
Kipróbáltam az optoma 146x-et a kertben. 9 órától már rendesen használható. Sima papírra vetítettem és teljesen élvezhető. Rájöttem,hogy jó nagy vászon kell. Most 250cm széles,de sztem kell 300cm minimum

A lényeg,hogy nagyon tetszik. Jó vásár volt eddig. A chromecast nem az igazi tv adások megjelenítésére. Ezzel még küzdök. Telekom és Tarr mobil app-om van ,de egyik sem megy natívan. És tükrözni sem tudom iphone-ról a dolgokat
Azt azért ne feledd, minél nagyobb a kép, annál halványabb
TV vételre én egy dvb-t boxot ajánlok, 10e alatt megkapod (használt piacról akár anteRnával együtt
és a legjobb minőséget kapod, amit a szolgáltató nyújt, nem agyontömörített 25p netes jelet.szerk: most olvasom, nincs vételed. Hol lax? Milyen antennával próbátad? Vannak pár ezerért már erősítősek is. Meg érdemes forgatni, ide-oda helyezni akár koax hosszabbítóval is. A boxok kiírják a jel erősségét, látod hol a legjobb.
-
Celithrandi
addikt
-
atirag
őstag
laptop?
Attila sem tudtam. Próbáltam chroecast jelre nyomni majd kiírta ,higy vannak default player…. Es nem ment ko. Google chrome böngésző macos.
-
Celithrandi
addikt
Kipróbáltam az optoma 146x-et a kertben. 9 órától már rendesen használható. Sima papírra vetítettem és teljesen élvezhető. Rájöttem,hogy jó nagy vászon kell. Most 250cm széles,de sztem kell 300cm minimum

A lényeg,hogy nagyon tetszik. Jó vásár volt eddig. A chromecast nem az igazi tv adások megjelenítésére. Ezzel még küzdök. Telekom és Tarr mobil app-om van ,de egyik sem megy natívan. És tükrözni sem tudom iphone-ról a dolgokat
laptop?
-
atirag
őstag
Kipróbáltam az optoma 146x-et a kertben. 9 órától már rendesen használható. Sima papírra vetítettem és teljesen élvezhető. Rájöttem,hogy jó nagy vászon kell. Most 250cm széles,de sztem kell 300cm minimum

A lényeg,hogy nagyon tetszik. Jó vásár volt eddig. A chromecast nem az igazi tv adások megjelenítésére. Ezzel még küzdök. Telekom és Tarr mobil app-om van ,de egyik sem megy natívan. És tükrözni sem tudom iphone-ról a dolgokat
-
Celithrandi
addikt
-
ateszm
senior tag
avx en láttam egy hd29darebee-t 110ért. az érdekes lehet
Mintha az már elkelt volna...
-
Celithrandi
addikt
avx en láttam egy hd29darebee-t 110ért. az érdekes lehet
-
Vhiktor
nagyúr
Kicsit komolyabb dlp vagy használt jvc, epson
-
ateszm
senior tag
Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor maradok a s*ggemen
amúgy mi lenne a következő lépcsőfok mondjuk új projektornál aminél már bizonyosan én is észrevenném a különbséget? (Celithrandit már nem merem zaklatni ezzel,annyit segített privátban.)
-
makkmarce
őstag
szerintem nem lenne látható különbség a kettő között, max mérni tudnád, de lámpás projectornál amúgy is esik a fényerő már az első 100 órában, tehát a régi géped új lámpával hasonlóan nézne ki, mint a drágább gép 100 órás lámpával

-
ateszm
senior tag
141X lesz az, de a lényeg a lényeg, hogy elégedett vagyok. De ha már itt tartok, érdemes 146x-re upgradelni a kicsivel nagyobb kontraszt és fényerő miatt? 190K, a 141x-hez 90et kéne hozzátegyek.
-
trecom
tag
Sziasztok köszönöm mindenkinek a tanácsát a tegnapi hozzászólásomhoz.
-
trecom
tag
-
trecom
tag
-
Celithrandi
addikt
ha levenné 2 perc alatt megszokná, rá kell venni. Én a monitorom is 11es fényerön használom a 100as skálán világosban is ha dolgozom + win éjszakai mód kézzel beállítva. Játék alatt viszont már maxon.
-
trecom
tag
-
Márton
nagyúr
az durva! en nem tudom annyira levenni toksotetben, ami kellemes a szememnek.
monitor detto. van egy app. ami 10%-ra veszi a fenyerot, igy indul reggel 9ig a win, de van hogy almosan meg ez is sok, ezert a monitor menujeben text-re rakom az uzemmodot, ami meg vagy a harmadara csokkenti. na igy mar okes 😜 -
a2d2
addikt
Félreértesz, én sem nézem az 55-ös TV-t a projektor mellett. Én a 100"-os TV-ről beszéltem, hogy az már úgy elég nézhető lenne
-
Vhiktor
nagyúr
-
Atomgeszi
nagyúr
Ez így van.
De 100 colos tvnél ez még nem gond. Én láttam többet is 1500 nit körül, egyáltalán nem volt bántó. A mostani telefonok is 2000 nitet már tudnak.
Illetve arról sem szabad megfeledkezni hogy egy hdr filmben a diffuse white 208 nit körül van, csak felette kezdődnek a hdr fények, egyszóval egy átlagos jelenet hdr filmben bőven 200 nit alatt van, vagy akár 100 nit alatt.
És arról sem szabad megfeledkezni, hogy a hdr szabványt korom sötét szobahoz találtak ki, még az is meg van adva, hogy a szoba környezeti fénye mennyi lehet, emlékeim szerint max 5 nit, a képernyő mögött és közelében ennek csak a töredéke. Szóval nem kell ettől félni.
Vannak tvk amik tudnak már 3000-5000 nitet, csak elvan nem mert itt vissza vannak véve 2000 nit korulre, most így tűnik.Én a mobil fényerőt is nagyon leveszem reggel meg este is, mert kisüti a szemem.
-
Vhiktor
nagyúr
Melyik van Nálad? a 3 és 5000 nitesnéál euban sehogy nem lehet 2000 felé vinni állítólag.
A 845 tud kalibráltan 2400 nit körül (az még a szabályozás előtt jelent meg). De ettől vannak jobb tv-i a TCL-nek -
makkmarce
őstag
tudom, nekem is a TCL-nél van ilyen "bolti demo" mód , kb 1.5X fényesebb lesz egyből a képe, de nagyon úgy akarja a menü, hogy az valami tiltott dolog, ha csak a fényerőt akarom 50% fölé venni, már jönnek a popup-ok, hogy ilyet nem szabad.
-
Vhiktor
nagyúr
Ez így van.
De 100 colos tvnél ez még nem gond. Én láttam többet is 1500 nit körül, egyáltalán nem volt bántó. A mostani telefonok is 2000 nitet már tudnak.
Illetve arról sem szabad megfeledkezni hogy egy hdr filmben a diffuse white 208 nit körül van, csak felette kezdődnek a hdr fények, egyszóval egy átlagos jelenet hdr filmben bőven 200 nit alatt van, vagy akár 100 nit alatt.
És arról sem szabad megfeledkezni, hogy a hdr szabványt korom sötét szobahoz találtak ki, még az is meg van adva, hogy a szoba környezeti fénye mennyi lehet, emlékeim szerint max 5 nit, a képernyő mögött és közelében ennek csak a töredéke. Szóval nem kell ettől félni.
Vannak tvk amik tudnak már 3000-5000 nitet, csak elvan nem mert itt vissza vannak véve 2000 nit korulre, most így tűnik.*csak EU-ban vissza vannak butítva a korlátozások miatt.
-
makkmarce
őstag
Ez így van.
De 100 colos tvnél ez még nem gond. Én láttam többet is 1500 nit körül, egyáltalán nem volt bántó. A mostani telefonok is 2000 nitet már tudnak.
Illetve arról sem szabad megfeledkezni hogy egy hdr filmben a diffuse white 208 nit körül van, csak felette kezdődnek a hdr fények, egyszóval egy átlagos jelenet hdr filmben bőven 200 nit alatt van, vagy akár 100 nit alatt.
És arról sem szabad megfeledkezni, hogy a hdr szabványt korom sötét szobahoz találtak ki, még az is meg van adva, hogy a szoba környezeti fénye mennyi lehet, emlékeim szerint max 5 nit, a képernyő mögött és közelében ennek csak a töredéke. Szóval nem kell ettől félni.
Vannak tvk amik tudnak már 3000-5000 nitet, csak elvan nem mert itt vissza vannak véve 2000 nit korulre, most így tűnik.nem bántó, csak tönkrevágja a szemed
(bár nekem bántó, és nagyon fárasztja a szemem) -
Vhiktor
nagyúr
Ez így van.
De 100 colos tvnél ez még nem gond. Én láttam többet is 1500 nit körül, egyáltalán nem volt bántó. A mostani telefonok is 2000 nitet már tudnak.
Illetve arról sem szabad megfeledkezni hogy egy hdr filmben a diffuse white 208 nit körül van, csak felette kezdődnek a hdr fények, egyszóval egy átlagos jelenet hdr filmben bőven 200 nit alatt van, vagy akár 100 nit alatt.
És arról sem szabad megfeledkezni, hogy a hdr szabványt korom sötét szobahoz találtak ki, még az is meg van adva, hogy a szoba környezeti fénye mennyi lehet, emlékeim szerint max 5 nit, a képernyő mögött és közelében ennek csak a töredéke. Szóval nem kell ettől félni.
Vannak tvk amik tudnak már 3000-5000 nitet, csak elvan nem mert itt vissza vannak véve 2000 nit korulre, most így tűnik. -
szepi0808
senior tag
-
Ijk
félisten
-
makkmarce
őstag
ha pontszerűen éri a fény, akkor sajnos lesz. Ha a képernyő nem tölti ki a látóteredet, csak egy kis részét, akkor a pupilla a kelleténél jobban kitágul, így túl sok fényt kapnak a receptorok.
-
-KP-
veterán
Képmeret-kepminoseg számít. 55"-hoz képest 100" vetített kép is teljesen más dimenzió hogy relatív nagy kepminoseg kompromisszumot is hajlandó elfogadni a néző. Ellenben 77"-85" tv esetén már dedikált moziszoba körülmények között sem fognak sokan 100" vetített képet nézni, ott 120" a határ kb., de ott is már nem biztos hogy kielégítő a 820 sor 2.35:1 film esetén fhd géppel, vagy 4k projektor vagy anamorf prizma kerül számításba.
100" tv-vel szemben pedig már legalább 130cm, de inkább 150 magas 2.35:1 vászonra vetített anamorf prizmas képet tartok versenyképesnek, természetesen dedikált környezetben.Állandóan az anamorfikus vetítést szajkózod. Én is fan vagyok, de a userek 99%-a nem is hallott róla kb.
-
Q
senior tag
Csak a természetben a teljes környezet világos, míg a tévé a sötét környezethez képest pontforrásként világít. Nem mindegy, hogy egy az úton közlekedő autó lámpájába nappal nézel vagy este.
Ha a tévé képe kalibrált, sokkal kellemesebb nézni, de a felhasználók nagy része még nem is hallott a kalibrálásról, sőt a legszínesebb, legnagyobb fényerejű módokban tévézik. Többek között az én tévém sincs kalibrálva, mert nem érdekel a mai katasztrófacsenelek mellett. -
Q
senior tag
Képmeret-kepminoseg számít. 55"-hoz képest 100" vetített kép is teljesen más dimenzió hogy relatív nagy kepminoseg kompromisszumot is hajlandó elfogadni a néző. Ellenben 77"-85" tv esetén már dedikált moziszoba körülmények között sem fognak sokan 100" vetített képet nézni, ott 120" a határ kb., de ott is már nem biztos hogy kielégítő a 820 sor 2.35:1 film esetén fhd géppel, vagy 4k projektor vagy anamorf prizma kerül számításba.
100" tv-vel szemben pedig már legalább 130cm, de inkább 150 magas 2.35:1 vászonra vetített anamorf prizmas képet tartok versenyképesnek, természetesen dedikált környezetben." legalább 130cm, de inkább 150 magas 2.35:1 vászonra vetített anamorf prizmas képet tartok versenyképesnek, természetesen dedikált környezetben"
Ez a felállás lenne az igazi, de ez már olyan áron van, amit kevesen fizetnek meg. Nagyon elszaladtak az árak. A nagy vásznakkal problémás lehet a hangfalak elhelyezése is. Van rá megoldás, ami egyéb problémákat generál. A tévét meg - kis túlzással - odateszed a helyére és kész vagy.
De biztos, hogy nincs az a tévé amiért én lecserélném a vetítést. Jelen pillanatban. -
Vhiktor
nagyúr
Semmi baja nem lesz a szemnek. A terméseztben ettől sokkal nagyobb fényerő éri a szemünket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
66100 - 66001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 67901 67900 - 67801 67800 - 67701 67700 - 67601 67600 - 67501 67500 - 67401 67400 - 67301 67300 - 67201 67200 - 67101 67100 - 67001 67000 - 66901 66900 - 66801 66800 - 66701 66700 - 66601 66600 - 66501 66500 - 66401 66400 - 66301 66300 - 66201 66200 - 66101 66100 - 66001 66000 - 65901 65900 - 65801 65800 - 65701 65700 - 65601 65600 - 65501 65500 - 65401 65400 - 65301 65300 - 65201 65200 - 65101 65100 - 65001 65000 - 64901 64900 - 64801 64800 - 64701 64700 - 64601 64600 - 64501 64500 - 64401 64400 - 64301 64300 - 64201 64200 - 64101 64100 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Milyen autót vegyek?
- PlayStation 5
- Óra topik
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- iPhone topik
- Suzuki topik
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Epson EB-FH06 projektor, CSAK 770 óra a lámpában! ÚJ ÁRA 250.000Ft-tól indul !
- BenQ W2700 4K HDR Home Cinema Projector - 100% DCI-P3
- Vivtek D5380U-WNL - 5000 Ansis projektor - Full HD 3D - Bekapcsol de kis képet ad
- Barco ClickShare CS-100 R9861510 - Vezeték nélküli prezentációs rendszer
- SAMSUNG (SP-LSP7TFAXXH) 120" DLP LÉZER TV ! MAX 300CM !!!! AKCIÓ!
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue Karcmentes állapot 100% akku (93 ciklus)
- LEXAR 32GB DDR4 3200 MHz laptop RAM - utolsó darab
- Xiaomi Redmi 15C 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Corsair VENGEANCE RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMW16GX4M2Z3200C16
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 2600X 16GB DDR4 128GB SSD 500GB HDD GTX 1060 3GB Rampage SHIVA 400W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Biztos lesz benne por azért rendesen.







