Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Házimozi belépő szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Nikon DSLR topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 3D nyomtatás
- TCL LCD és LED TV-k
- Még egy körre elviszi a Raptor Lake-et az Intel
-
78024 - 77901
78024 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
mandju
senior tag
Huh, ezt nagyon leegyszerűsítetted... aki komolyan veszi a mozizást...
aki komolyan veszi a mozizást az dedikált szobában teszi megfelelő hangtechnikával (csatornaszám, processzálás, akusztika, teljesítmény, headroom stb) külön technikai teremmel és (a nagy része) dlp projektort használ...
én nem számolom ide magam, mert jelenleg csak egy nz800 világítja meg a vásznam... de talán hamarosan vissza tudok ülni a DLP vonatra. Annyira szerettem volna, hogy a tnm olcsón jó legyen. De sajnos nem lett és még várnom kell a megfelelő vetítőre. Sajnos nincs felesleges 20-30 millióm egy Barcora, Christie-re... pedig azzal teljesülne az álmom.
talán majd egy tnm MKII, vagy MKIII, ha lesz...
Mondjuk ha lenne sem adnék ennyi pénzt egy vetítőért... nem tartom megalapozottnak a professzionális DLP-k árazását. Luxustermék, luxus áron... egy Barco árán kapsz egy full extrás magas kategóriás új SUV-t... hát milyen világot élünk??? -
Nagyon unalmas olvasni azt, hogy szerintetek kit és miért tiltottak ki.
Konkrét esetről nem beszélve: A fórumon nem szoktuk díjazni, ha moderáció után ugyanazt az egyértelműen alapelvekbe ütköző kontextust valaki visszarak. Ha teszi ezt többször, és közben a biztonság kedvéért beleáll a moderációba, annak egész biztosan legalább ideiglenes topiktiltás a vége.
Nem, szakmai okok miatt senki nem lett továbbra sem tiltva.
Lépjünk túl.

---
HEAHEA: több hozzászólás sorban lett törölve, valószínűleg a kapcsolódók miatt. Ilyenkor sorban törlünk, hogy ne lógjanak a levegőben.
-
HEAHEA
aktív tag
Hová tűnt a hsz.-em? Nem értem miért lett törölve...
-
Vhiktor
nagyúr
De jelenleg az egy jó projektor, és 20 év múlva a Barco szintén az élmezőnyben lesz. Lehet akkor már nem projektorokkal hanem led falakkal. Aki komolyan veszi a mozizást az Barco-t vagy Christie projektort fog venni főleg ha esetleg a rendes mozi anyagot megvásárolja.... De ettől függetlenül várom hogy a kínaiak az ilyen nagy projektorok piacára is belépjenek, akkor lehet ebben a szegmensben is lenne ár verseny.
Aki komolyan veszi a mozizást az nagyon jol tudja hogy alacsony adl mellett szamit igazán a kontraszt arany es a feketeszint, hiszen a jelenetek 90%a ilyen. Na itt mindegyik nagy dlp vas utan huztam erősen a számát, dehat kinek mi

-
Vhiktor
nagyúr
Illetve ez barco és christie eseteben sem titok.
-
Vhiktor
nagyúr
Vannak kétségeim a 0.47-es chip meddig bírná a nagy fényerőt, és nem vagyok ezzel egyedül. Azért hogy a kínaiak komoly konkurenciát jelentsenek a Barco-nak anyaghasználatban, tartósságban is azt a szintet kellene hozzák, és akkor már az se 1 millió lesz. Aztán alkatrészellátásban és szervizháttérrel is fel kellene nőniük oda. Hidd el azok az installerek, akik a nagy Barcokat telepítik az ügyfeleknek, nem fognak kockáztatni még jó darabig.
Téves azt gondolni hogy a barcoba, christiebe nem Kínába gyártják az alkatrészeket. Több kínai csoport tagja vagyok ahol hegyekben allnak ezen gepekhez az alkatrészek. Ha a kianiak akarják egy pillanat alatt osszeraknak sajat maguk egy ilyen gepet. Náluk van minden hozza.
-
Vhiktor
nagyúr
Nagyobb vásznat? Inkább kisebbet es akkor jobban be lehet húzni az iriszt a 300 nithez is. De a dolby cinema is (hdr) 108 nit

Egybekent meg minél nagyobb a vaszon, vagyis a latoter lefedettség vetitett kép esetben annal kisebb fénysűrűség kell a hdrhez.
De továbbra is teljesen felesleges projektoron hídról beszélni, mert képtelen ra az egyideju kojteaszt aránya es az miatt hogy hdr esetében szabvanyilag minden szon fenyereje kobe van vesve. Erre egyelten projektor sem kepes. Ha megy tone mappingel ki van eroszakolva a minel vilagosabb kép, annal inkabb lesz sdr szeru a vegeredmeny. (Pl ha madvr eseteben valaki kevesebb nitet állít be a tone mapping beallitasnal mint amennyit valoban mert a vásznon, pontosan ezt csinalja.)
-
m3ss
veterán
-
Ijk
félisten
meglatjuk mit hoz a jovo. egy biztos, 5 ev garit adnak a tnum-ra. az is biztos, hogy semekkora dobozban, neman uzemelnek ezek a gepek. es azert ott van a tnm-ben is a boost mode, ahol 5-6e lument tud? gondolom teszteltek, hogy kiibirja-e...akkor miert ne tudnak megoldani kicsit nagyobb dobozban, mas hutessel a nagyobb fenyaramot?
ha meglatjak, hogy lehet a nagyokkal is tudnak versenyezni igy, miert ne? most nem a barcora, christiere gondolok. de ha minden irisz allas mellett +50% fenyaramot tudna a titan, es nem lenne speckle akkor azert lehet izgulna a jvc is es at kellene gondolniuk a kinalatukat.Ha cégre veszed akkor is van 5 év ?
-
m3ss
veterán
Ott van, hogy mi a megengedett, igen. De a kis chipeknél a Ti gyakran nem ad meg várható élettartamot a speckóban, a nagy chipeknél megadják. Vajon miért? Illetve nem csak maga a chip számít. Nagy fényerő nagyobb hőmennyiséggel jár, az egész gépet úgy kell megtervezni, hogy ezt bírja is hosszú távon.
meglatjuk mit hoz a jovo. egy biztos, 5 ev garit adnak a tnum-ra. az is biztos, hogy semekkora dobozban, neman uzemelnek ezek a gepek. es azert ott van a tnm-ben is a boost mode, ahol 5-6e lument tud? gondolom teszteltek, hogy kiibirja-e...akkor miert ne tudnak megoldani kicsit nagyobb dobozban, mas hutessel a nagyobb fenyaramot?
ha meglatjak, hogy lehet a nagyokkal is tudnak versenyezni igy, miert ne? most nem a barcora, christiere gondolok. de ha minden irisz allas mellett +50% fenyaramot tudna a titan, es nem lenne speckle akkor azert lehet izgulna a jvc is es at kellene gondolniuk a kinalatukat. -
-KP-
veterán
mi az, hogy meddig bírná? ott van a specifikáció a TI oldalán, hogy mi a megengedett. Az előző 0.47 limitje kb 3000 körül volt (néha túlhajtották), a gyártó erre az újra 8000-et mond, csak tudják, hogy mit tud a saját chip-jük.
Komolyan, ezek olyan kijelentések, mintha az intel vagy amd kihozna egy új procit, ami igér 6ghz-et, és azt írnád, hogy úgy is szét fog égni, mert nem fogja bírni, holott miért ne bírná, ha a gyártó ezt adta meg specnek? Az új DMD-t a kínaiak nem hajtják túl, még maxon se megy.Ott van, hogy mi a megengedett, igen. De a kis chipeknél a Ti gyakran nem ad meg várható élettartamot a speckóban, a nagy chipeknél megadják. Vajon miért? Illetve nem csak maga a chip számít. Nagy fényerő nagyobb hőmennyiséggel jár, az egész gépet úgy kell megtervezni, hogy ezt bírja is hosszú távon.
-
proci985
MODERÁTOR
Vannak kétségeim a 0.47-es chip meddig bírná a nagy fényerőt, és nem vagyok ezzel egyedül. Azért hogy a kínaiak komoly konkurenciát jelentsenek a Barco-nak anyaghasználatban, tartósságban is azt a szintet kellene hozzák, és akkor már az se 1 millió lesz. Aztán alkatrészellátásban és szervizháttérrel is fel kellene nőniük oda. Hidd el azok az installerek, akik a nagy Barcokat telepítik az ügyfeleknek, nem fognak kockáztatni még jó darabig.
nem, akkor sem lesznek ellenfelek.
ezeknél a mozis gépeknél részben az infrastruktúráért és ökoszisztémáért fizet az user. kínaiaknál ilyen nincs, és amíg nem mennek rá a profi vonalra, nem is lesz.
Christie gépeknél pl backup lámpa van, ilyen szintű túlbiztosítás otthonra felesleges.
-
makkmarce
őstag
Vannak kétségeim a 0.47-es chip meddig bírná a nagy fényerőt, és nem vagyok ezzel egyedül. Azért hogy a kínaiak komoly konkurenciát jelentsenek a Barco-nak anyaghasználatban, tartósságban is azt a szintet kellene hozzák, és akkor már az se 1 millió lesz. Aztán alkatrészellátásban és szervizháttérrel is fel kellene nőniük oda. Hidd el azok az installerek, akik a nagy Barcokat telepítik az ügyfeleknek, nem fognak kockáztatni még jó darabig.
mi az, hogy meddig bírná? ott van a specifikáció a TI oldalán, hogy mi a megengedett. Az előző 0.47 limitje kb 3000 körül volt (néha túlhajtották), a gyártó erre az újra 8000-et mond, csak tudják, hogy mit tud a saját chip-jük.
Komolyan, ezek olyan kijelentések, mintha az intel vagy amd kihozna egy új procit, ami igér 6ghz-et, és azt írnád, hogy úgy is szét fog égni, mert nem fogja bírni, holott miért ne bírná, ha a gyártó ezt adta meg specnek? Az új DMD-t a kínaiak nem hajtják túl, még maxon se megy. -
powerup2
addikt
-
-KP-
veterán
barcoeknak is vigyazniuk kell, nehogy a norveg istenek nyugdijba vonuljanak a ragnarok elott. ha a kínaiak raereznek es hasonlo aron csak ezt a dmdt tobb fennyel meg tudjak loni akkor azert sokan el fognak gondolkodni, hogy fizessenek-e 20x annyit azert, hogy tovabb meselhessek a norveg mitologiat. ha ugyanakkora vasznon, hasonlo kontraszttal kapod a hasonlo fenysurusegu kepet fillerekert lehet sokaknak johet a temus ragnarok is. szep es jo hogy elesebb a borosuveg meretu optika de nem biztos, hogy mindenki meg akarja fizetni az egesz pinceszetet is.
persze nyilvan jo a nagyobb optika nagy vaszonra, csak ne legyen 20x annyi a gep, es mint latjuk heimdall tulaj szerint sok mindenben mar most jobb a titan, mert softwaresen gondok vannak a heimdallal is.Vannak kétségeim a 0.47-es chip meddig bírná a nagy fényerőt, és nem vagyok ezzel egyedül. Azért hogy a kínaiak komoly konkurenciát jelentsenek a Barco-nak anyaghasználatban, tartósságban is azt a szintet kellene hozzák, és akkor már az se 1 millió lesz. Aztán alkatrészellátásban és szervizháttérrel is fel kellene nőniük oda. Hidd el azok az installerek, akik a nagy Barcokat telepítik az ügyfeleknek, nem fognak kockáztatni még jó darabig.
-
m3ss
veterán
Egyelore ugy nez ki csak o erti ott a dolgat. Adamantiumus szobaba boven eleg 160 nit hdr eseten projektorhoz.
nalam az epson ql3000 325 nit korul tudott, vallahatatlan felete szinttel es nezhetetlen sotet jelentekkel, másrészt meg optimális szobaban nagy képernyőn mar bantja is a szemet.300 nit mellett konkrétan vacak lesz a fekete szint meg ha megvan a nativ 6-7k on off kontraszt akkor is. Ha meg nincs meg akkor kar az egészről kár beszelni. Masreszt meg rendes hdrhez még a 300 nit is édes keves. Kár ezt hajszolni es a sotet jelenetek dinamikussagat bealdozni ezért, amikor a hdr filmek jeleneteinek nagy resze is alacsony adl szintu. Pontosan erről beszél az avsforumos emberke, de hat ott is nagy a "szakertelem" a hangos tömegtől.
ice agehez jo lesz a 300 nit. az atlag filmeken meg megoldja a feketeszintet majd a kepzelet.
de komolyra forditva a szot ha lehet tovabb kell tuningolni az iriszt es jobban visszahuzni vaqy nagyobb vasznat valasztani. -
Vhiktor
nagyúr
persze
. nem az AVXen és nem valamelyik random hazai audiofil fórumon vagyunk.topikban biztos van pár ember 200-250"es vászonnal, nekik érthető módon más megoldás kell, mint nagyszobában egy 100-135"ösre.
ld ha valaki nekem lehúzná a Diracot, mert rossz a dinamikára, akkor képenröhögném, ha nem ad mellé mérési jegyzőkönyvet (ami alapján lehet bugreportot küldeni). audio topikokban kb az összes objektum-alapú setup PEQzva van, 11-13 hangfalas dts:x/atmos setupoknál nagyon nincs is más lehetőség.
---
Heimdall ahogy nézem még valamennyire reális is, hogy működhet kisebb teremben. A 25000 lumenes Christiek viszont egyszerűen kisüti a vásznat, ld Turbo73 linkelt videója. Egyszerűen nem home setupra van kitalálva.
Otthoni felhasználásra eseteben en csak 2 helyen találkoztam tobb min 4 meter szeles vaszonnal. Nekik valoban nincs sok választásuk. Nem otthoni esetben meg sokkal tobbel, viszont ott meg kontraaut arany a beka segged alatt a.feketeszinttel egyetemben.
-
m3ss
veterán
barcoeknak is vigyazniuk kell, nehogy a norveg istenek nyugdijba vonuljanak a ragnarok elott. ha a kínaiak raereznek es hasonlo aron csak ezt a dmdt tobb fennyel meg tudjak loni akkor azert sokan el fognak gondolkodni, hogy fizessenek-e 20x annyit azert, hogy tovabb meselhessek a norveg mitologiat. ha ugyanakkora vasznon, hasonlo kontraszttal kapod a hasonlo fenysurusegu kepet fillerekert lehet sokaknak johet a temus ragnarok is. szep es jo hogy elesebb a borosuveg meretu optika de nem biztos, hogy mindenki meg akarja fizetni az egesz pinceszetet is.
persze nyilvan jo a nagyobb optika nagy vaszonra, csak ne legyen 20x annyi a gep, es mint latjuk heimdall tulaj szerint sok mindenben mar most jobb a titan, mert softwaresen gondok vannak a heimdallal is. -
Vhiktor
nagyúr
Ezek a gepek arra valók hogy hatalmas vasznakat vetitsenek meg vele ertlemes fenysuruseggel.
-
proci985
MODERÁTOR
persze
. nem az AVXen és nem valamelyik random hazai audiofil fórumon vagyunk.topikban biztos van pár ember 200-250"es vászonnal, nekik érthető módon más megoldás kell, mint nagyszobában egy 100-135"ösre.
ld ha valaki nekem lehúzná a Diracot, mert rossz a dinamikára, akkor képenröhögném, ha nem ad mellé mérési jegyzőkönyvet (ami alapján lehet bugreportot küldeni). audio topikokban kb az összes objektum-alapú setup PEQzva van, 11-13 hangfalas dts:x/atmos setupoknál nagyon nincs is más lehetőség.
---
Heimdall ahogy nézem még valamennyire reális is, hogy működhet kisebb teremben. A 25000 lumenes Christiek viszont egyszerűen kisüti a vásznat, ld Turbo73 linkelt videója. Egyszerűen nem home setupra van kitalálva.
-
Turbo73
aktív tag
-
Vhiktor
nagyúr
jaja, igazából szuper, hogy van 200-250"re projektor ami elég erős HDRre, de ezeket a gépeket kisebb mozikba szánják.
szóval kb árban és tudásban felhozni őket a Titan kapcsán kb olyan, mint a Heimdall kapcsán nagyterembe való megoldásokkal példázni*. Igen, én is láttam redditen az amerikai madladet aki szó szerint beemelőztetett egy Christiet a házába egy célra épített moziterembe, de valahol maradjunk már reálisak.
*másik oldalról elég szürreális, hogy jelenleg ott tartunk a moving goalpostnál a kínaiak ellen, hogy a 60.000 USD MSRPs mozis projektorok számítanak ellenfélnek. amikor dehogyis, a Titan kb értelmes fényerővel meg se tud vetíteni akkora vásznat, ahogy egy 25000 lumenes laser projektornak elkezd értelme lenni. ld a linkelt avsforum, avagy van az a pont dinamikus kontrasztnál, ahol projektorral is túl sok lesz a fényerő.
csak utóbbi probléma egész eddig kizárólag a mozis projektorokkal volt probléma, nagyszobás projektoroknál kb most jutottunk el oda, hogy egyáltalán 30 fL megvan, nem maxon járó fényforrással.
Realitás? Itt?

Egybekent meg akar tetszik itt sokaknak akar nem, siman fel lehet hozni oket kisebb képernyő méret esetén kepminosegben a heaimdallhoz is. Főleg ha filmeket neznek rajta es nem pixelenkent teszt kepeket 10 cmrol nagyítóval.
-
proci985
MODERÁTOR
En tudok olyanról aki heimdall helyett vett valerion vmaxot. Hogy miert tőle kell megkerdezni. Mondjuk miután lattam mindkét projektort en sem csodálkozom rajta.
En mint ahogy irtam is egyáltalán nem voltam hasra esve a heimdalltol (hiaba volt egy madvr eny xtremel megtamogatva), aznap itthon fülig erő szájjal néztem az x5900-amat, toredek aron.
Persze ha 4-5 meter szeles kepet szeretnek vetiteni akkor nincs sok választás, erre lettek kitalalva ezek a gepek nem 120 colra. Az hatalmas túlzás itt a fórumban hogy minden mas xar ezekhez képest, hat nagyon nem igy van, persze hacsak nem mindig havas tájat szeretnétek nézegetni rajta.
jaja, igazából szuper, hogy van 200-250"re projektor ami elég erős HDRre, de ezeket a gépeket kisebb mozikba szánják.
szóval kb árban és tudásban felhozni őket a Titan kapcsán kb olyan, mint a Heimdall kapcsán nagyterembe való megoldásokkal példázni*. Igen, én is láttam redditen az amerikai madladet aki szó szerint beemelőztetett egy Christiet a házába egy célra épített moziterembe, de valahol maradjunk már reálisak.
*másik oldalról elég szürreális, hogy jelenleg ott tartunk a moving goalpostnál a kínaiak ellen, hogy a 60.000 USD MSRPs mozis projektorok számítanak ellenfélnek. amikor dehogyis, a Titan kb értelmes fényerővel meg se tud vetíteni akkora vásznat, ahogy egy 25000 lumenes laser projektornak elkezd értelme lenni. ld a linkelt avsforum, avagy van az a pont dinamikus kontrasztnál, ahol projektorral is túl sok lesz a fényerő.
csak utóbbi probléma egész eddig kizárólag a mozis projektorokkal volt probléma, nagyszobás projektoroknál kb most jutottunk el oda, hogy egyáltalán 30 fL megvan, nem maxon járó fényforrással.
-
-KP-
veterán
heimdall cs-je van, meg meg vagy 3 1dlp, szoval kollegatok
keni-vagja a temat, kiderult a tnm topicos irasaibol is.
valoszinuleg tapasztalatbol irja, hogy a 300 nit nem fogja megerni a 150 nittel szemben. 300 nit is sovany amugy valodi hdrhez.
azert, hogy a par%-ban lathato kepi tartalomnak is csak par %-at elfoglalo csucsfenyek neked 2x olyan vilagosak legyenek ezert elrontod a feketeszinted. sot a dinamika tartomanyod is.
persze mint irja, vetito fuggo. gondolom ha 300 nit mellett tudna vmelyik dlp ertekelheto feketeszintet dinamikus dimminggel is akkor nem a 100-150 nitrol irkalna. irsz neki, hogy de a griffyn igy meg ugy, biztos reagal, beszelt arrol is masik topicban.
ha tobb 10 milliot el akarnek kolteni vetitore biztos kikernek tobb velemenyt. plane olyanoket, akik anyagilag nem erintettek a kerdesben.Ok, bevallom túl nagy a cikk, és nem olvastam végig az egészet. Majd egyszer lehet rászánom az időt.
-
Vhiktor
nagyúr
Egyelore ugy nez ki csak o erti ott a dolgat. Adamantiumus szobaba boven eleg 160 nit hdr eseten projektorhoz.
nalam az epson ql3000 325 nit korul tudott, vallahatatlan felete szinttel es nezhetetlen sotet jelentekkel, másrészt meg optimális szobaban nagy képernyőn mar bantja is a szemet.300 nit mellett konkrétan vacak lesz a fekete szint meg ha megvan a nativ 6-7k on off kontraszt akkor is. Ha meg nincs meg akkor kar az egészről kár beszelni. Masreszt meg rendes hdrhez még a 300 nit is édes keves. Kár ezt hajszolni es a sotet jelenetek dinamikussagat bealdozni ezért, amikor a hdr filmek jeleneteinek nagy resze is alacsony adl szintu. Pontosan erről beszél az avsforumos emberke, de hat ott is nagy a "szakertelem" a hangos tömegtől.
-
Vhiktor
nagyúr
Nem, nem szúrt, és most sem szúr szemet. A bragi egy kisebb(Barco szintjén kicsi persze) ledes gép, a Heimdall+ azért jóval felette van. A Valerion nagyobb színteret és nagyobb fényerőt is tud, mint a Bragi valószínűleg. De ha már szóbajött ez, akkor a teljes sztorit kellene leírni. Ez az illető aki Valerionra cserélte a Bragiját a hálóban használta a Bragit. A mozitermében maradt egy Freya furcsa módon
En tudok olyanról aki heimdall helyett vett valerion vmaxot. Hogy miert tőle kell megkerdezni. Mondjuk miután lattam mindkét projektort en sem csodálkozom rajta.
En mint ahogy irtam is egyáltalán nem voltam hasra esve a heimdalltol (hiaba volt egy madvr eny xtremel megtamogatva), aznap itthon fülig erő szájjal néztem az x5900-amat, toredek aron.
Persze ha 4-5 meter szeles kepet szeretnek vetiteni akkor nincs sok választás, erre lettek kitalalva ezek a gepek nem 120 colra. Az hatalmas túlzás itt a fórumban hogy minden mas xar ezekhez képest, hat nagyon nem igy van, persze hacsak nem mindig havas tájat szeretnétek nézegetni rajta.
-
Vhiktor
nagyúr
jónak mondod, most, hogy nincs projectorom, most voltam a moziban
visszasírtam az optomát, lehet, hogy tudnák szervizelni 20 éven át, de nem sikerült.
Nem az a kérdés, hogy javítható e 20 éven át, hanem az, hogy gazdaságos e javítani 20 éven át. Mennek az autók is 20 évet, de azért egy új azonos kategóriájú kínait bármikor oda mernék tenni egy 10-20 éves régebbi mellé. (5-8 éve még nem mertem volna), ezért szenvednek az európai autógyártók is kínában. Ugyanaz történik, mint a délkoreai termékekkel. Az elején mindenki csak röhög, mi a franc ez, aztán egyre komolyabbak, végül a régi gyártók fejére nőnek."Nem, nem spórolsz modularitás kinyírásával 50%-ot. Maximum ha a kínai állam beáll a gyártó mögé mint sok esetben amíg be nem törnek a piacra (vajon KS árat ki finanszírozza?)."
Az XGIMI.. ugyanis ez egy 13 éves cég, tehát nem, nem a kínai állam finanszírozza, már rég itt vannak a piacon, minden évben, 2013-tól bemutatják a portékáikat, és az elején elég gyengék voltak, most meg az amazonon best seller-ek.
Nem a TNM nem a Heimdall ellen megy, még ők sem állítottak ilyet sohasem. Azt kellene megérteni, hogy a Heimdall lehetne fényévekkel jobb, ha csak fele annyi energiát és fejlesztést fektetnének bele, mint a kínaiak. Az, hogy felmerül az összehasonlíthatóság, az nem a TNM problémája. Ha a laikus ránéz, és azt mondja, jó ez a 15 milliós, de alig látom a különbséget a két gép között, akkor miért venne 15 ért? Nem, ez nem moziba szánt gép, de azon se lepődnék meg, ha nemsokára előállnának egy olyannal, bár az is lehet, hogy a TI-vel megegyeztek, hogy olyat nem gyárthatnak. (akár lehet hasonló kifutása, mint az akkugyártásnak, ahol magát szívatta meg a nyugat, mikor az LFP-t odaadta a kínaiaknak, hogy az NMC úgy is jobb, most meg pofára esés van.)
Honnan tudod, hogy nem lesz megbízható a gép? A 3 év garit be mertek vállalni, meglátjuk hányan küldözgetik vissza.
A TI chipgyártó, és ha el tud adni milliókat az olcsóbból(az XGIMI évi 2 milliós gyártási kapacitással fut jelenleg), akár annak kárára, hogy csökken kicsit a highend bevétele, szerintem nem fognak habozni kirakni a terméket. Aztán jön majd a highend szegmensben is ez az új DMD.A heimdall tudtommal 60.000 usd + áfa
legalabbis nekem ennyit mondtak. -
Vhiktor
nagyúr
Erdekes ez az optika fétis. Mar be lett bozinyitva többször is hogy itt nem a meret a lenyeg.
-
m3ss
veterán
nem tudom, ettol fuggetlenul erdemes koruljarni a temat. nekem ugy tunik ez az ember tudja mirol beszel
aztan max kiderul, hogy megsem..
inkabb arrol beszelgessunk, hogy van-e ertelme ennel a gepnel a 300 nitnek. irj abba a forumba, legyunk okosabbak! vagy nem erdekel tobb velemeny? -
powerup2
addikt
heimdall cs-je van, meg meg vagy 3 1dlp, szoval kollegatok
keni-vagja a temat, kiderult a tnm topicos irasaibol is.
valoszinuleg tapasztalatbol irja, hogy a 300 nit nem fogja megerni a 150 nittel szemben. 300 nit is sovany amugy valodi hdrhez.
azert, hogy a par%-ban lathato kepi tartalomnak is csak par %-at elfoglalo csucsfenyek neked 2x olyan vilagosak legyenek ezert elrontod a feketeszinted. sot a dinamika tartomanyod is.
persze mint irja, vetito fuggo. gondolom ha 300 nit mellett tudna vmelyik dlp ertekelheto feketeszintet dinamikus dimminggel is akkor nem a 100-150 nitrol irkalna. irsz neki, hogy de a griffyn igy meg ugy, biztos reagal, beszelt arrol is masik topicban.
ha tobb 10 milliot el akarnek kolteni vetitore biztos kikernek tobb velemenyt. plane olyanoket, akik anyagilag nem erintettek a kerdesben.Cseneles szerinted anyagilag érintett ebben ?
-
m3ss
veterán
Nekem úgy tűnik, hogy írt általánosságban egy cikket, de nem látom hol van valós tapasztalata olyan készülékkel, amiről a cikkjében is ír. Kb. olyan mintha én nekiállnék versenyautókról irogatni, miközben életemben nem mentem 160-nál többel. Ismételten kár, hogy Cseneles tiltva van, mert nála volt Griffyn egy hosszabb időre és készített is objektív tuningot hozzá, valószínűleg mérte is.
heimdall cs-je van, meg meg vagy 3 1dlp, szoval kollegatok
keni-vagja a temat, kiderult a tnm topicos irasaibol is.
valoszinuleg tapasztalatbol irja, hogy a 300 nit nem fogja megerni a 150 nittel szemben. 300 nit is sovany amugy valodi hdrhez.
azert, hogy a par%-ban lathato kepi tartalomnak is csak par %-at elfoglalo csucsfenyek neked 2x olyan vilagosak legyenek ezert elrontod a feketeszinted. sot a dinamika tartomanyod is.
persze mint irja, vetito fuggo. gondolom ha 300 nit mellett tudna vmelyik dlp ertekelheto feketeszintet dinamikus dimminggel is akkor nem a 100-150 nitrol irkalna. irsz neki, hogy de a griffyn igy meg ugy, biztos reagal, beszelt arrol is masik topicban.
ha tobb 10 milliot el akarnek kolteni vetitore biztos kikernek tobb velemenyt. plane olyanoket, akik anyagilag nem erintettek a kerdesben. -
-KP-
veterán
olvasd vegig mind a 4 oldalt, tanulsagos. attol hogy hdr tartalmat nezel meg az adott jelenet 90%-ban az sdr-hez hasonlo atlag fenysuruseggel fut. teny, hogy vannak neha olyan csucsfenyek a kepen, amik jobban neznek ki 300 niten, mint 150-en. de azert a par % kepi tartalomert nem erdemes tonkretenni a feketeszinted, meg a dinamikatartomanyod.
olyan mintha egy versenyauto leszorito erejet ugy allitanad be, hogy egyenesre, vegesebessegre legyen optimalizalva. ha olyan palyan mesz vele, ahol kanyarodni is kell es keves az egyenes ezzel csak veszitesz. na ilyesmi ez, keves az egyenes (hdr csucsfeny) viszont sok a kanyar..koridore optimalizalsz.Nekem úgy tűnik, hogy írt általánosságban egy cikket, de nem látom hol van valós tapasztalata olyan készülékkel, amiről a cikkjében is ír. Kb. olyan mintha én nekiállnék versenyautókról irogatni, miközben életemben nem mentem 160-nál többel. Ismételten kár, hogy Cseneles tiltva van, mert nála volt Griffyn egy hosszabb időre és készített is objektív tuningot hozzá, valószínűleg mérte is.
-
m3ss
veterán
igen, most kiszamoltad masik gain ertekre amit mondtam 2800 lumenre.

ha at vaszon, akkor nem lesz 1.0 gain sem sztem. ha nem at vaszon es nincs speckle akkor lehet 1.4 gain vasznad is.
mindenesetre ha fizikailag lehetseges megvilagitani nagyobb fenyarammal ezt a chipet, mar pedig azt mondjak igen, akkor biztosan lesz ilyen amirol beszelek. az elso ilyen chipes vetito 4e kalibralt lument tud nyitva, es 2800-at dinamikus irisszel, 5-7e onoff korul. ennyi penzert..ekkora hazban, nema hutessel
biztos nem visszafele fognak fejleszteni.
ha nincs speckle es jon a 7e kalibralt lumen johetnek a 4.5 meteres veszteseges alr vasznak is nappaliba is
-
Ijk
félisten
4m szeles nem olyan nagy. 100-150 nitet ekkora feluleten sztem 1-2 even belul tudnak majd a kinaiak. ha hangatereszto akkor problemasabb. nyilvan ez a jo irany, de azert budget mozihoz nem hangatereszto rendszerben mar most tudna ezt a tnm, ha nem lenne speckle. ha megoldjak valahogy a specklt kovetkezo modellnel akar rezegtetessel vagy hibrid fenyforrassal akkor 4m szeles 1.4 gain feluleten 40 fl-en tudna mar most is a tnm dinamikus irisszel 2800 lumennel. es ez az elso ilyen dmd-s gep?
biztos, hogy kovetkezo gep ami tnm ellen megy nagyobb fenysuruseget fog tudni.
1-2 ev es milla alatt vetithetsz otthon 4m+-t 100-150 nittel, en azt tippelem.
amugy kivancsi vagyok, hogy epson, sony egyeb markak mikor jonnek a dlp gepukkel..4m széles 1.0-as vászonhoz 3000 lumen kell 100 nithez. ennyit tud a TNM is.
Heimdall-nak van CS verziója 4500 lumennel. -
m3ss
veterán
Nem is gondoltam hogy te veszed meg, hacsak nincs elfekvőben 20 milliód.

Nem hiszem hogy akinek 4m széles CS vászonnal épített dedikált szobája van és persze rá tud szánni 20 milliót vetítőre, az gondolkodik TNM-ben Heimdallal szemben. Azért más képi világot ad egy 1" DMD.
Bár mai 1,5m/m2 ingatlanár mellett már nem a vetítő a legnagyobb tétel dedikált szobát tekintve.
20 év múlva még lehet "kukázni" Heimdall-t, vagy akárcsak egy Bragi CS-t, kínait már nem fogsz, még 5 év múlva sem.4m szeles nem olyan nagy. 100-150 nitet ekkora feluleten sztem 1-2 even belul tudnak majd a kinaiak. ha hangatereszto akkor problemasabb. nyilvan ez a jo irany, de azert budget mozihoz nem hangatereszto rendszerben mar most tudna ezt a tnm, ha nem lenne speckle. ha megoldjak valahogy a specklt kovetkezo modellnel akar rezegtetessel vagy hibrid fenyforrassal akkor 4m szeles 1.4 gain feluleten 40 fl-en tudna mar most is a tnm dinamikus irisszel 2800 lumennel. es ez az elso ilyen dmd-s gep?
biztos, hogy kovetkezo gep ami tnm ellen megy nagyobb fenysuruseget fog tudni.
1-2 ev es milla alatt vetithetsz otthon 4m+-t 100-150 nittel, en azt tippelem.
amugy kivancsi vagyok, hogy epson, sony egyeb markak mikor jonnek a dlp gepukkel.. -
Ijk
félisten
Nem is gondoltam hogy te veszed meg, hacsak nincs elfekvőben 20 milliód.

Nem hiszem hogy akinek 4m széles CS vászonnal épített dedikált szobája van és persze rá tud szánni 20 milliót vetítőre, az gondolkodik TNM-ben Heimdallal szemben. Azért más képi világot ad egy 1" DMD.
Bár mai 1,5m/m2 ingatlanár mellett már nem a vetítő a legnagyobb tétel dedikált szobát tekintve.
20 év múlva még lehet "kukázni" Heimdall-t, vagy akárcsak egy Bragi CS-t, kínait már nem fogsz, még 5 év múlva sem. -
powerup2
addikt
De jelenleg az egy jó projektor, és 20 év múlva a Barco szintén az élmezőnyben lesz. Lehet akkor már nem projektorokkal hanem led falakkal. Aki komolyan veszi a mozizást az Barco-t vagy Christie projektort fog venni főleg ha esetleg a rendes mozi anyagot megvásárolja.... De ettől függetlenül várom hogy a kínaiak az ilyen nagy projektorok piacára is belépjenek, akkor lehet ebben a szegmensben is lenne ár verseny.
-
Vhiktor
nagyúr
TI persze hogy azt ígéri hogy az új chip jobb mint a régi, és gyakorlatban is az lesz ha javitanak a billenesi szogeken. De akkor is egy 0.47" dmd-rol beszélünk, amelyet folyamatosan fejlesztenek. Nem azért tesznek.47-es chipet ezekbe a gepekbe mert jobb mint a nagyobbak, hanem mert olcsóbbak. Olcsóbb a dmd, optikai rendszer lencsei joval kisebbek, konnyebbek. Mivel tudod kompenzálni a kisebb kapalkotot és optikai rendszert? Megnoveled a lézer teljesítményt töredék áron egy nagy kepalkoto és hozzá tartozó optikai rendszer költségehez képest.
A kérdőjel szamomra nem csak a képi jellemzők ( nem csak szekvencialis kontraszt hatarozza meg), hanem hogy hány évig akarják hogy működjön mielőtt megfozi a chipet stuck pixelekkel.
Barco ha jól tudom hasonló fenyaramot tud, csak abban 1" dmd van, a gép meg 4x akkora. Ha meg kepminosegben is hasonló (kétlem, eleve nativ 4k vs rezgetos) akkor nyugodtan bezarhat a Barco, persze ez irónia.
Vhiktor: Heimdall 20 év mulva is jó eséllyel működő gép lesz, TNM nem gondolom, még mértékletes otthoni hasznalat mellet sem. Ha megkuttyan benne valami Barco javítható, egy kommersz gép valószínűleg gazdasági totálkár. Ez is benne van az ár érték arányban.
Igen működő kepes lesz, de kerul 20szor annyiba mint a tnm es ba szervizelni kell az sem 2 fillér lesz. 20 mulva meg olyan gepet veszek ami korberohogi a heimdallt toredek aron, de lehet hogy 10 ev mulva is.
-
péjé
őstag
Miből gondolod h az eu-s verzióban nincs hátsó kapu? Sok ország tilt minden kínai hálózati cuccot állami szektorba megvenni...hagyjuk is ezt, messze vezet ez :-) Annyival amúgy nem olcsóbbak h megérje a kínai garit kockáztatni, érdekességképp linkeltem ide.
-
makkmarce
őstag
nem vennék semmiképp.. ott nem csak a kínai menüt kapod meg, hanem a teljes kínai állami infrastruktúrát is.. a nagy falon keresztül kell majd update-eket letölteni
, gari meg nem lesz. -
m3ss
veterán
latni kellene, hogy nez ki a feketeszint ilyen-olyan megvilagitottsagu jelenetek mellett lezer dimminggel. szivesen elszorakoznek dreamcinemaban ezzel
mindenesetre neked nagyobb vaszon is elferne, nem?
a griffyn is iriszes? ezt a 10k folott onoffot maxra huzott irisszel tudja? hany lumen ekkora onoffal?amugy ez a 100-150 nit igy szemre nekem is bejott. foleg nz500-al, aminek nagyon jo feketeszintje volt igy is. plane vilagosabb jelenetek mellett, ott tenyleg masvilag, mint a 18 fl. viszont meg adamantium mellett is durvan megvilagit mindent a vaszon ekkora fenysuruseg mellett. a sotetben uszo kep nehezen valosul meg ekkora fenysuruseggel. de azert nyilvan inkabb ezt valasztanam

mindenesetre alul, rengeteget szamit a feketeszint. az en gepem szemre 2% alatt nem volt azert vallalhatatlan meg az nz500 mellett sem, mert ugye 18 fl korul vetitettem vele...a feketeszintet meg max zoommal kis ablakban se tudtam merni, nem hogy 100% szurken, meg 1% adl mellett sem. pedig allitolag 0.002-ig mer a muszerem. szoval lent, a 2-3x adl kontraszt ellenere nem volt sokkolo a dinamika kulonbseg az nz500-hoz kepest a feketeszint miatt. 2-3% alatt dominal a fekete es az eszlelt kontrasztban sokat szamit.
ansi kozeleben viszont ugyanez a 2-3x kulonbseg a nagyobb fenysuruseggel sokkolo volt.
nagyon durva lesz a tnm-el jatszani ilyen magas adl kontraszttal...tuti szajtatos lesz. csak rakjak ossze a game modot. es kuldjek mar.
-
powerup2
addikt
latni kellene, hogy nez ki a feketeszint ilyen-olyan megvilagitottsagu jelenetek mellett lezer dimminggel. szivesen elszorakoznek dreamcinemaban ezzel
mindenesetre neked nagyobb vaszon is elferne, nem?
a griffyn is iriszes? ezt a 10k folott onoffot maxra huzott irisszel tudja? hany lumen ekkora onoffal?5m széles vászon is elférne a leendő szobába. Griffyn tekintetében Cseneles tudna erre válaszolni. Ő az a személy aki tuningolja az ilyen kaliberű projektorokat. Nem mellékesen rajta kívül a német Arled Cinema foglalkozik ilyennel.
-
m3ss
veterán
latni kellene, hogy nez ki a feketeszint ilyen-olyan megvilagitottsagu jelenetek mellett lezer dimminggel. szivesen elszorakoznek dreamcinemaban ezzel
mindenesetre neked nagyobb vaszon is elferne, nem?
a griffyn is iriszes? ezt a 10k folott onoffot maxra huzott irisszel tudja? hany lumen ekkora onoffal? -
powerup2
addikt
olvass bele ebbe. persze nem tudom hogy mukodik a griffyn dinamikus dimming. de ha olvasgatod ennek a sracnak a gondolatait, aki egesz kompetensnek tunik...akkor elgondolkodtato, hogy mennyire erdemes felmenni hdr fenysurusegben vetitoknel. azert, hogy egy jelenetben az a parszaz pixelnyi fenyforras, effekt, robbanas egyeb highlight jo vilagos legyen nem biztos hogy erdemes teljesen tonkretenni a feketeszintet. a 300 nites vetitett hdr-rol is beszel. egy jo kozeputat erdemes megcelozni.
o 100-150 nitet javasol. Viktor is ha jol tudom hasonlora kalibralta a heimdallt.ISE-n a Heimdal 200 nit-re volt állítva. Nerthus az még fényesebb volt.
-
m3ss
veterán
olvass bele ebbe. persze nem tudom hogy mukodik a griffyn dinamikus dimming. de ha olvasgatod ennek a sracnak a gondolatait, aki egesz kompetensnek tunik...akkor elgondolkodtato, hogy mennyire erdemes felmenni hdr fenysurusegben vetitoknel. azert, hogy egy jelenetben az a parszaz pixelnyi fenyforras, effekt, robbanas egyeb highlight jo vilagos legyen nem biztos hogy erdemes teljesen tonkretenni a feketeszintet. a 300 nites vetitett hdr-rol is beszel. egy jo kozeputat erdemes megcelozni.
o 100-150 nitet javasol. Viktor is ha jol tudom hasonlora kalibralta a heimdallt.olvasd vegig mind a 4 oldalt, tanulsagos. attol hogy hdr tartalmat nezel meg az adott jelenet 90%-ban az sdr-hez hasonlo atlag fenysuruseggel fut. teny, hogy vannak neha olyan csucsfenyek a kepen, amik jobban neznek ki 300 niten, mint 150-en. de azert a par % kepi tartalomert nem erdemes tonkretenni a feketeszinted, meg a dinamikatartomanyod.
olyan mintha egy versenyauto leszorito erejet ugy allitanad be, hogy egyenesre, vegesebessegre legyen optimalizalva. ha olyan palyan mesz vele, ahol kanyarodni is kell es keves az egyenes ezzel csak veszitesz. na ilyesmi ez, keves az egyenes (hdr csucsfeny) viszont sok a kanyar..koridore optimalizalsz. -
m3ss
veterán
olvass bele ebbe. persze nem tudom hogy mukodik a griffyn dinamikus dimming. de ha olvasgatod ennek a sracnak a gondolatait, aki egesz kompetensnek tunik...akkor elgondolkodtato, hogy mennyire erdemes felmenni hdr fenysurusegben vetitoknel. azert, hogy egy jelenetben az a parszaz pixelnyi fenyforras, effekt, robbanas egyeb highlight jo vilagos legyen nem biztos hogy erdemes teljesen tonkretenni a feketeszintet. a 300 nites vetitett hdr-rol is beszel. egy jo kozeputat erdemes megcelozni.
o 100-150 nitet javasol. Viktor is ha jol tudom hasonlora kalibralta a heimdallt. -
péjé
őstag
-
powerup2
addikt
-
m3ss
veterán
-
powerup2
addikt
nyilvan. azert jo ranezni erre a kepre. tnp meg jobb is. 800e huf alatt. amugy meg utolagos pledge tnp-re 2999-ert par napja is elerheto volt. meg eszhez terhettek
amugy sztem nem lesz afa. bekertek az adoszamomat meg az adatokat ellenorzesre erre visszairjak ezt:
Regarding this matter, we have just received feedback from the relevant team.
At the moment, Kickstarter has not collected any VAT fees. Later, the platform will send a post-campaign survey (via email) to collect the necessary information needed to fulfill rewards.
At that time, you will be able to fill in your details and see whether any VAT will be applied.
Thank you for your understanding and support.Csak nem mindegy hogy a vászonra érkezik 30fl vagy érkezik 100 vagy több !!!
-
m3ss
veterán
nyilvan. azert jo ranezni erre a kepre. tnp meg jobb is. 800e huf alatt. amugy meg utolagos pledge tnp-re 2999-ert par napja is elerheto volt. meg eszhez terhettek
amugy sztem nem lesz afa. bekertek az adoszamomat meg az adatokat ellenorzesre erre visszairjak ezt:
Regarding this matter, we have just received feedback from the relevant team.
At the moment, Kickstarter has not collected any VAT fees. Later, the platform will send a post-campaign survey (via email) to collect the necessary information needed to fulfill rewards.
At that time, you will be able to fill in your details and see whether any VAT will be applied.
Thank you for your understanding and support. -
-KP-
veterán
-
powerup2
addikt
-
m3ss
veterán
-
makkmarce
őstag
-
powerup2
addikt
Kevés lenne optikailag nem lenne elég éles a kép. 22 FL vagy a 27FL kevés lenne a számomra.
-
makkmarce
őstag
egy 1.0-ás vásznon az NZ900 tudna 22fL-t.. bár jó kérdés, hogy ezt választanám e, ha ilyesmiben kellene gondolkodnom. Esetleg egy high gain vászonnal 27 körül lenne. Ha épített a szoba, akkor akár elég is.
-
powerup2
addikt
-
m3ss
veterán
-
powerup2
addikt
Kb csak ezert neztem egy idoben avxet
sztem komolyan gondolja
. Amikor bementem a moziszobajaba le kellett hajolni mert tobb szazezres hdmi kabele nem ert el a vetitohoz. Gondolom nem akart fel millat rakolteni meg
Eloben is ezt tolta, hogy o beallit mindent szemre. Hat erdekes volt az amit beallitott
Szepi is hasonló ő egy ideig nem kalibrálta a projektorokat illetve a mozi beállitásánál a dirac egyéb szoftverek tönkreteszik a dinamikát agymenéssel ment. Nevetséges ő is.
-
m3ss
veterán
Kb csak ezert neztem egy idoben avxet
sztem komolyan gondolja
. Amikor bementem a moziszobajaba le kellett hajolni mert tobb szazezres hdmi kabele nem ert el a vetitohoz. Gondolom nem akart fel millat rakolteni meg
Eloben is ezt tolta, hogy o beallit mindent szemre. Hat erdekes volt az amit beallitott
-
powerup2
addikt
Mindenesetre.a nagy vaszon az mindent visz. Den mesternel avxrol..
4m szeles 16:9 talán 1.4 gain vaszon 9400 epson, nagyon durva akkora teruleten a planet earth
3m-es vaszon utan.
Sokkal nagyobb sokk mint egy heimdall elesseg nekem.
Pont ezert vacillalok moziszobaval. Ott 360cm szeles ferne el. Nappaliban meg csinalhatnek 450 cm szeles 21:9et is. Alulról feljovo alr + titan 4
bár lehet ekkora meret mar csak fixben van?Makkmarci: haha azt en sem birnam idegekkel. Jatszal mar azon, olyan mint egy jatektermi gep, dobalod bele a penzt folyamatosan

Den mester
olvastad miket ír ? kb az avx vicc embere. Egy ideig vicces mikor olvasod a hülyeségeit de idővel nem vicces hogy valaki elhiszi a sok hülyeséget amit ír. -
m3ss
veterán
Mindenesetre.a nagy vaszon az mindent visz. Den mesternel avxrol..
4m szeles 16:9 talán 1.4 gain vaszon 9400 epson, nagyon durva akkora teruleten a planet earth
3m-es vaszon utan.
Sokkal nagyobb sokk mint egy heimdall elesseg nekem.
Pont ezert vacillalok moziszobaval. Ott 360cm szeles ferne el. Nappaliban meg csinalhatnek 450 cm szeles 21:9et is. Alulról feljovo alr + titan 4
bár lehet ekkora meret mar csak fixben van?Makkmarci: haha azt en sem birnam idegekkel. Jatszal mar azon, olyan mint egy jatektermi gep, dobalod bele a penzt folyamatosan

-
powerup2
addikt
JVC oké 450cm széles vásznat melyik tudja kiszolgálni rendesen ?
-
makkmarce
őstag
ezt értem, de akkor nem jobb fele ennyiből megvenni a legnagyobb JVC-t, ami ennél többet tud? Ha már minden mindegy és mennyit költ az ember. Persze ha használtan, jóárasítva hozzá lehet jutni, az más tészta.
-
powerup2
addikt
6,000:1 On/Off HC objektivvel és ezt még lehet tuningolni 10000:1 vagy tovább... fényt feláldozva!!! és itt nyer értelmet a sok lumen.
-
-KP-
veterán
-
makkmarce
őstag
-
makkmarce
őstag
Lehet, hogy lámpás lesz,Most látom, hogy lentebb már írták, hogy nem lámpás.
Nézd meg Linus legújabb projectoros videóját (tesztnek nem nevezném). 6 lámpa, mindegyik külön elektronikával chip-el, mint a tintapatronos nyomtatónál. Izzik, mint a galagonya, de ez nem a nappalis móka
, talán 3-4kw-os fogyasztás. Azon a gépen nem mernék játszani se, mert látnám, hogy óránként pörög a számláló és fogynak a chip-es lámpákból a kreditek
, aztán kiírná a gép, hogy nincs tovább, cserélj lámpát. Mozinál ez érthető, otthonra az ilyen setup számomra értelmezhetetlen, mintha valaki egy kamionnal járna bevásárolni. -
powerup2
addikt
-
m3ss
veterán
Mondjuk gondolom a 25k lumen az a max, iriszt behuzod akkor lehet az sokkal kevesebb is. Ugy mar ertelmet is latom. De gondolom a 25k lument azt nem lampas gepek tudjak, hanem vmi lezeres. Milyen gep tud ennyit?
-
tobias40
veterán
Elnézést az OFF kérdésért, de hátha valaki épp mostanában vett ilyesmit projektorhoz.
Jelenleg egy több, mint 10 éves Android Box-ot használok a projektoromhoz. Egy ezer éves Kodin kívül már semmi sem fut rajta (azzal filmezek), nem telepíthető semmi rá, már a YouTube sem megy rajta, mert frissíteni kellene, de már nem engedi évek óta.
Szeretnék venni egy újat, mit ajánlatok, amin megy minden jól? Ami kellene: Netflix, HBO és ami még fontos, az a SweetTV appja, mert azzal TV-zek. Persze az sem telepíthető a mostani boxra, ezért a box mellett egy Thomson DVB-C tunert használok TV-re, de macera a két eszközt használni, illetve, a kábeles koax TV-t le is akarom mondani, már csak a projektor miatt van előfizetve, a lakásban a TV-ken már mindegyiken a SweetTV-t használom.
Aki tud, dobhatna akár konkrét linket bevált Android Boxra, ami most ajánlatott.
Köszönöm!
Inkáb itt érdeklődj: [link]
-
Exian
addikt
Elnézést az OFF kérdésért, de hátha valaki épp mostanában vett ilyesmit projektorhoz.
Jelenleg egy több, mint 10 éves Android Box-ot használok a projektoromhoz. Egy ezer éves Kodin kívül már semmi sem fut rajta (azzal filmezek), nem telepíthető semmi rá, már a YouTube sem megy rajta, mert frissíteni kellene, de már nem engedi évek óta.
Szeretnék venni egy újat, mit ajánlatok, amin megy minden jól? Ami kellene: Netflix, HBO és ami még fontos, az a SweetTV appja, mert azzal TV-zek. Persze az sem telepíthető a mostani boxra, ezért a box mellett egy Thomson DVB-C tunert használok TV-re, de macera a két eszközt használni, illetve, a kábeles koax TV-t le is akarom mondani, már csak a projektor miatt van előfizetve, a lakásban a TV-ken már mindegyiken a SweetTV-t használom.
Aki tud, dobhatna akár konkrét linket bevált Android Boxra, ami most ajánlatott.
Köszönöm!
-
m3ss
veterán
Ízlésekről persze nem is érdemes vitázni. Legjobb személyesen demózni amelyek közül vásárolni szeretne az ember. Én nem merek megnézni modern LED/RGB DLP-t, de 3 millás JVC-t sem, mert utána könnyen hitványnak érezném az otthoni gépet.

És biztosan nem fogok nemhogy 3 milliót, de még felet sem vetítőre költeni, nincs annyi időm filmezni hogy megérje.Biztos vagyok benne hogy kicsit formalodna a velemenyed ha megneznel egy x5900-x7900at denevér barlangban. A szemunk a feketeszintre erzekeny. Valszeg nem is jo irany emiatt dinamikus dolgok nelkul jaratni egy csucs dlpt, inkabb szoknam meg az artifactokat, pumpalast, color shiftet meg ki tudja mit. Persze ezt is latni kellene, addig kar okoskodnom..
-
Ijk
félisten
Nem írtam extrém alacsony adlt, 5% adl alatt tortenik a filmek fele ha iol emlekszem a statisztikakra..a feketeszint igy dinamikus dolgok nelkul gyenge volt a heimdallon 2-3-4% alatt is akkora fenysuruseggel. Minden moziszobas jvc tulaj húzná a szajat. Persze lehet sokan meg igy is azt választanak, elfogadom.
Mas vetiton filmezni. Nappaliban nincs immersion tvvel hiaba nagy, hiaba jo a kontraszt..egy sotetben uszo kep az teljesen mas. Eszlelt, nem valos kontraszton is sokat dob. Maszkolas detto.
Ízlésekről persze nem is érdemes vitázni. Legjobb személyesen demózni amelyek közül vásárolni szeretne az ember. Én nem merek megnézni modern LED/RGB DLP-t, de 3 millás JVC-t sem, mert utána könnyen hitványnak érezném az otthoni gépet.

És biztosan nem fogok nemhogy 3 milliót, de még felet sem vetítőre költeni, nincs annyi időm filmezni hogy megérje. -
m3ss
veterán
"de en nem tudnam azt lenyelni, hogy egy nz700 olyan utana alacsony adl mellett, mint egy oled. hiaba karcolja meg a vasznat, ha egyszeruen dinamikaban nem hozza azt lent. "
Ugyanakkor nem csak a szekvenciális kontraszt határozza meg a képet. Nagyon kevés az extrém alacsony ADL egy filmben, persze ez filmtől is függ. Mint ahogy írtam korábban nekem itt van a nappaliban a 77" OLED, és nem néztem rajta, max 3 filmet 4 év alatt, csak sorozatokat. Filmezni inkább áttekerek 5km-t a dedikált szobába, annak ellenére hogy natív 2500:1 az f22, 90% rec709 színtérrel. Egy modern Bragi CS is köröket ver rá, és még dynablack is van benne, Heimdall pedig ugye még magasabb kategória.Nem írtam extrém alacsony adlt, 5% adl alatt tortenik a filmek fele ha iol emlekszem a statisztikakra..a feketeszint igy dinamikus dolgok nelkul gyenge volt a heimdallon 2-3-4% alatt is akkora fenysuruseggel. Minden moziszobas jvc tulaj húzná a szajat. Persze lehet sokan meg igy is azt választanak, elfogadom.
Mas vetiton filmezni. Nappaliban nincs immersion tvvel hiaba nagy, hiaba jo a kontraszt..egy sotetben uszo kep az teljesen mas. Eszlelt, nem valos kontraszton is sokat dob. Maszkolas detto.
-
Ijk
félisten
itthon is meg lehet nezni a heimdall + cs-t, gondolom meg mindig ott van a dreamcinemaban.
en szivesen eldemozgatnam meg, dynablackel nagyon megneznem. jo cucc az nagyon, brutal penge.
de en nem tudnam azt lenyelni, hogy egy nz700 olyan utana alacsony adl mellett, mint egy oled. hiaba karcolja meg a vasznat, ha egyszeruen dinamikaban nem hozza azt lent. aztan fene tudja, ha vegtelen penzem lenne es eleget demoznam, nem kizart hogy a heimdallt valasztanam ha a dinamikus lezer dimming sokat javit rajta.ez a tnm is biztos szep, biztos jo. de ha kapnek egy garis (en nevemre
) nz500-at ugyanannyiert, tuti nem gondolkoznek. persze nem lattam meg a tnm-et, de a valeriont igen. es azert 5% alatt az nz500 az egy mas vetito volt, mint a cinema4-re huzott valerion."de en nem tudnam azt lenyelni, hogy egy nz700 olyan utana alacsony adl mellett, mint egy oled. hiaba karcolja meg a vasznat, ha egyszeruen dinamikaban nem hozza azt lent. "
Ugyanakkor nem csak a szekvenciális kontraszt határozza meg a képet. Nagyon kevés az extrém alacsony ADL egy filmben, persze ez filmtől is függ. Mint ahogy írtam korábban nekem itt van a nappaliban a 77" OLED, és nem néztem rajta, max 3 filmet 4 év alatt, csak sorozatokat. Filmezni inkább áttekerek 5km-t a dedikált szobába, annak ellenére hogy natív 2500:1 az f22, 90% rec709 színtérrel. Egy modern Bragi CS is köröket ver rá, és még dynablack is van benne, Heimdall pedig ugye még magasabb kategória. -
Joshi
titán
De hogy még mindig nem értitek, hogy az almát a körtével hasonlítgatunk össze. Én azt értem és elfogadom, hogy egy Christie, Barco, Heimdal piszok jó peojektor. Nekem azzal van bajom, hogy állandóan vitába torkollik ha valaki elkezd beszélni egy kínai új projektorról. Aki ilyen kínai kompakt projektort akar venni, annak nem alternatíva egy régi nagy vas. Most az árakat hagyjuk is, mert az még rátesz egy lapáttal. Én örülök ha meg tudok vetíteni 100"-t, de nekem már ez is bőven megfelel.
-
makkmarce
őstag
mekkora pofáraesés lesz, ha majd a TNM nem hozza az elvártat, aztán kiderül, hogy a teszterek kozmetikázott gépeket kaptak
Jó móka lesz ez, már nagyon várom. -
m3ss
veterán
kizarjak? ha megszegi a ph szabalyzatat akkor kizarjak. nekem is volt gyonyoru versem amit kimoderaltak, nagyon rosszul esett

sztem itthon a heimdall is keveseket erint. te szoktal maybachot tesztelni ha dustert akarsz venni?
en is csak azert mentem, hogy at vasznat, jo hangot, moziszobat, sonyt lassak.
ezek a fullhd christiek...nem latom ertelmet mar most sem. szervizelni sok penzert, sok evesek gari nelkul, izzok, ho, hang, fogyasztas, meret, felbontas, szolgaltatasok hianya. meg moziszobaba se vennek sztem. de ossze kellene merni egy tnm-el amugy 0.9-1.1x kepszel tavrol, kivancsi lennek.
hasonlo aron mennek. -
-KP-
veterán
De nem kell vitatkozni, egyszerűen ha téged hidegen hagynak a kínai projektorok és a nappaliban való vetítés, akkor nem kell hozzászólni a témához. Nem kell bebizonyítani semmit, hogy most ez a jobb vagy az a jobb. Beszélgetni kell egy adott témáról és kész. Ha éppen a felső kategóriás projektor a téma akkor arról diskuráljanak azok, akiket ez érdekel.
Továbbra sem értem, hogy ezt miből szűrted le, hogy engem nem érdekelnek a kínai projektorok. Csupán reagáltam a kutyának sem kell, meg nem nappaliba való általánosításodra. Simán elképzelhető hogy hamarosan lesz nálam is kínai projektor. Még lehet akár Xgimi is, vagy ki tudja. Úgyis félévente, évente jönnek most az újabb modellekkel. Csak jelenleg nem ez a prioritás, és 1-2 év alatt kiforrja magát ez is, mire nekem kelleni fog.
-
powerup2
addikt
itthon is meg lehet nezni a heimdall + cs-t, gondolom meg mindig ott van a dreamcinemaban.
en szivesen eldemozgatnam meg, dynablackel nagyon megneznem. jo cucc az nagyon, brutal penge.
de en nem tudnam azt lenyelni, hogy egy nz700 olyan utana alacsony adl mellett, mint egy oled. hiaba karcolja meg a vasznat, ha egyszeruen dinamikaban nem hozza azt lent. aztan fene tudja, ha vegtelen penzem lenne es eleget demoznam, nem kizart hogy a heimdallt valasztanam ha a dinamikus lezer dimming sokat javit rajta.ez a tnm is biztos szep, biztos jo. de ha kapnek egy garis (en nevemre
) nz500-at ugyanannyiert, tuti nem gondolkoznek. persze nem lattam meg a tnm-et, de a valeriont igen. es azert 5% alatt az nz500 az egy mas vetito volt, mint a cinema4-re huzott valerion.Igen a DC-ben itthon meglehet nézni a Heimdalt de nyugatabbra Barco nem belépő projektorait is meglehet pl Freya új változatát!!! aztán Christien projektorokat itthon is meglehet Cseneles jópárat tuningolt is. Csak hát Csenelest rendszerint kizárják innen enyhén részrehajlóan ....
-
m3ss
veterán
itthon is meg lehet nezni a heimdall + cs-t, gondolom meg mindig ott van a dreamcinemaban.
en szivesen eldemozgatnam meg, dynablackel nagyon megneznem. jo cucc az nagyon, brutal penge.
de en nem tudnam azt lenyelni, hogy egy nz700 olyan utana alacsony adl mellett, mint egy oled. hiaba karcolja meg a vasznat, ha egyszeruen dinamikaban nem hozza azt lent. aztan fene tudja, ha vegtelen penzem lenne es eleget demoznam, nem kizart hogy a heimdallt valasztanam ha a dinamikus lezer dimming sokat javit rajta.ez a tnm is biztos szep, biztos jo. de ha kapnek egy garis (en nevemre
) nz500-at ugyanannyiert, tuti nem gondolkoznek. persze nem lattam meg a tnm-et, de a valeriont igen. es azert 5% alatt az nz500 az egy mas vetito volt, mint a cinema4-re huzott valerion.ez a tnm is biztos szep, biztos jo. de ha kapnek egy garis (en nevemre
) nz500-at ugyanannyiert, tuti nem gondolkoznek. persze nem lattam meg a tnm-et, de a valeriont igen. es azert 5% alatt az nz500 az egy mas vetito volt, mint a cinema4-re huzott valerion.
persze nem olyan egyszeru, ez szimplan csak a kepminoseg. de tnm throw miatt, meg fenyaram miatt vetithet nagyobb kepet. 3d, fi..
es hat ha nem afazzak le akkor ajandek.
csodalkozok amugy, hogy senki nem ugrott ra innen csak mi 3-an. -
m3ss
veterán
itthon is meg lehet nezni a heimdall + cs-t, gondolom meg mindig ott van a dreamcinemaban.
en szivesen eldemozgatnam meg, dynablackel nagyon megneznem. jo cucc az nagyon, brutal penge.
de en nem tudnam azt lenyelni, hogy egy nz700 olyan utana alacsony adl mellett, mint egy oled. hiaba karcolja meg a vasznat, ha egyszeruen dinamikaban nem hozza azt lent. aztan fene tudja, ha vegtelen penzem lenne es eleget demoznam, nem kizart hogy a heimdallt valasztanam ha a dinamikus lezer dimming sokat javit rajta.ez a tnm is biztos szep, biztos jo. de ha kapnek egy garis (en nevemre
) nz500-at ugyanannyiert, tuti nem gondolkoznek. persze nem lattam meg a tnm-et, de a valeriont igen. es azert 5% alatt az nz500 az egy mas vetito volt, mint a cinema4-re huzott valerion. -
powerup2
addikt
Amúgy ha nem láttál ilyen nagy vasat működés közbe ideális szobába akkor ülj kocsiba vagy repülőre és nyugaton megtudod nézni őket. Vannak rendezvények is pl ISE kimész megnézed és átértékeled a dolgokat.
-
Joshi
titán
De nem kell vitatkozni, egyszerűen ha téged hidegen hagynak a kínai projektorok és a nappaliban való vetítés, akkor nem kell hozzászólni a témához. Nem kell bebizonyítani semmit, hogy most ez a jobb vagy az a jobb. Beszélgetni kell egy adott témáról és kész. Ha éppen a felső kategóriás projektor a téma akkor arról diskuráljanak azok, akiket ez érdekel.
-
m3ss
veterán
mozitermes nagy AT vasznas rendszereknel is lesznek akik kinai gepet fognak venni majd, ha ez a chip elbir tobb fenyt is...mert a nagy fenyaramu gepeket aranyaron merik.
most meg csak az nz500 ellen mennek.
es mar most is lehet felfele kacsintgatni vele, 350-370 cm szeles 0.8 gain-en meg sztem hasznalhato F4-en vagy dinamikus irisszel. 23-27 fl korul. -
-KP-
veterán
Viszont amikor meg a sima otthoni projektorok a téma, akkor ti jöttök a hiperszuper méregdrága projektoraitokkal. Én eddig se fikáztam az általatok preferált csúcskategóriás projektorokat, egyszerűen csak leírtam hogy ezek nem otthonra valók. De itt azoknak sincs ilyen projektora akik állandóan ezzel érvelnek. Szóval akkor sokan vagyunk csórók.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
"ilyet csak az mond akinek nem telik rá."
Erre most mit mondjak? Mert ha neked telik rá akkor mennyivel vagy különb ember? De egyébként kifejtettem a miérteket, úgy látszik hogy nem vagy képes felfogni ahogy rajtad kívül még jó néhány embernek se.Ezzel megint vitatkoznék, a topik címe projektor topik. Nem projektor topik kizárólag nappaliba.
-
Joshi
titán
Ok, akkor fórumozzál külföldi fórumokon és veregessétek meg egymás virtuális vállát, hogy mennyire jó hogy ti ilyen projektort használtok.
-
-KP-
veterán
Most akkor éjt nappallá téve hozzátok fel az ezerből egy példát? Kezd nagyon szánalmas lenni. Pont az a jó, hogy van már jó és főleg megfizethető alternatíva. Hogy aztán hosszútávon milyen lesz, az majd kiderül. De pont azok picsognak ezen, akik egy lyukas garast se adnának egy kínai "vacakért". Tipikus.
Figyelj, csak hoztam egy példát, mindent meg lehet oldani fantáziávaL, kreativitással. De igen, nyugodj meg, ezek a nagy gépek szerintem sem átlag nappali barát megoldások
De ettől még ha valaki szeretné, meg tudja oldani, hogy használja. A kirohanásod meg végképp nem értem. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy valamikor lesz nekem is kínai rgb lézeres gépem. Mellesleg te kezdesz beszélni végletekben. Kutyának sem kell és hasonlók. A valóság ennél árnyaltabb. -
powerup2
addikt
Viszont amikor meg a sima otthoni projektorok a téma, akkor ti jöttök a hiperszuper méregdrága projektoraitokkal. Én eddig se fikáztam az általatok preferált csúcskategóriás projektorokat, egyszerűen csak leírtam hogy ezek nem otthonra valók. De itt azoknak sincs ilyen projektora akik állandóan ezzel érvelnek. Szóval akkor sokan vagyunk csórók.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
"ilyet csak az mond akinek nem telik rá."
Erre most mit mondjak? Mert ha neked telik rá akkor mennyivel vagy különb ember? De egyébként kifejtettem a miérteket, úgy látszik hogy nem vagy képes felfogni ahogy rajtad kívül még jó néhány embernek se.Sokan otthon használják itthon is. Akik ilyet használnak nem forumoznak sok esetben. Tőlünk nyugatabbra még többen használnak profi projektorokat.
-
Joshi
titán
Az erős kijelentés hogy a kutyának sem kell ... ilyet csak az mond akinek nem telik rá. Amúgy a Barco Christien projektorok kiválóak. Az hogy sokaknál a vetítés megáll nappali szintjén nem jelenti azt hogy egyesek ne érnék be ezzel. Lehet nyitni kéne egy Topikot ahol dedikált moziszobás vetítők lennének a téma középpontjába.
Viszont amikor meg a sima otthoni projektorok a téma, akkor ti jöttök a hiperszuper méregdrága projektoraitokkal. Én eddig se fikáztam az általatok preferált csúcskategóriás projektorokat, egyszerűen csak leírtam hogy ezek nem otthonra valók. De itt azoknak sincs ilyen projektora akik állandóan ezzel érvelnek. Szóval akkor sokan vagyunk csórók.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
"ilyet csak az mond akinek nem telik rá."
Erre most mit mondjak? Mert ha neked telik rá akkor mennyivel vagy különb ember? De egyébként kifejtettem a miérteket, úgy látszik hogy nem vagy képes felfogni ahogy rajtad kívül még jó néhány embernek se. -
powerup2
addikt
Ahogy mandju úgy te se érted meg, hogy azok a vetítők hiába tök jók, de a kutyának nem kell. Szerintem még olcsón se, mert egyszerűen nem egy átlagos nappaliba valók. Ez a topik 99%-ban otthoni házimozis fórumozókból áll. Nem épített moziszobásokról van szó, mert az hogy egy nappalit berongyozol attól az még nem lesz dedikált moziszoba. Sokkal jobb megoldás átlagos otthoni nappaliba, vagy egy külön denevérbarlangosított kis szobába egy odavaló projektor. Pont erre lesznek jók ezek a kínai megoldások aránylag "olcsón". Mit nem értetek ezen?
Az erős kijelentés hogy a kutyának sem kell ... ilyet csak az mond akinek nem telik rá. Amúgy a Barco Christien projektorok kiválóak. Az hogy sokaknál a vetítés megáll nappali szintjén nem jelenti azt hogy egyesek ne érnék be ezzel. Lehet nyitni kéne egy Topikot ahol dedikált moziszobás vetítők lennének a téma középpontjába.
-
Joshi
titán
Most akkor éjt nappallá téve hozzátok fel az ezerből egy példát? Kezd nagyon szánalmas lenni. Pont az a jó, hogy van már jó és főleg megfizethető alternatíva. Hogy aztán hosszútávon milyen lesz, az majd kiderül. De pont azok picsognak ezen, akik egy lyukas garast se adnának egy kínai "vacakért". Tipikus.
-
-KP-
veterán
Nem, nem szúrt, és most sem szúr szemet. A bragi egy kisebb(Barco szintjén kicsi persze) ledes gép, a Heimdall+ azért jóval felette van. A Valerion nagyobb színteret és nagyobb fényerőt is tud, mint a Bragi valószínűleg. De ha már szóbajött ez, akkor a teljes sztorit kellene leírni. Ez az illető aki Valerionra cserélte a Bragiját a hálóban használta a Bragit. A mozitermében maradt egy Freya furcsa módon
-
m3ss
veterán
jónak mondod, most, hogy nincs projectorom, most voltam a moziban
visszasírtam az optomát, lehet, hogy tudnák szervizelni 20 éven át, de nem sikerült.
Nem az a kérdés, hogy javítható e 20 éven át, hanem az, hogy gazdaságos e javítani 20 éven át. Mennek az autók is 20 évet, de azért egy új azonos kategóriájú kínait bármikor oda mernék tenni egy 10-20 éves régebbi mellé. (5-8 éve még nem mertem volna), ezért szenvednek az európai autógyártók is kínában. Ugyanaz történik, mint a délkoreai termékekkel. Az elején mindenki csak röhög, mi a franc ez, aztán egyre komolyabbak, végül a régi gyártók fejére nőnek."Nem, nem spórolsz modularitás kinyírásával 50%-ot. Maximum ha a kínai állam beáll a gyártó mögé mint sok esetben amíg be nem törnek a piacra (vajon KS árat ki finanszírozza?)."
Az XGIMI.. ugyanis ez egy 13 éves cég, tehát nem, nem a kínai állam finanszírozza, már rég itt vannak a piacon, minden évben, 2013-tól bemutatják a portékáikat, és az elején elég gyengék voltak, most meg az amazonon best seller-ek.
Nem a TNM nem a Heimdall ellen megy, még ők sem állítottak ilyet sohasem. Azt kellene megérteni, hogy a Heimdall lehetne fényévekkel jobb, ha csak fele annyi energiát és fejlesztést fektetnének bele, mint a kínaiak. Az, hogy felmerül az összehasonlíthatóság, az nem a TNM problémája. Ha a laikus ránéz, és azt mondja, jó ez a 15 milliós, de alig látom a különbséget a két gép között, akkor miért venne 15 ért? Nem, ez nem moziba szánt gép, de azon se lepődnék meg, ha nemsokára előállnának egy olyannal, bár az is lehet, hogy a TI-vel megegyeztek, hogy olyat nem gyárthatnak. (akár lehet hasonló kifutása, mint az akkugyártásnak, ahol magát szívatta meg a nyugat, mikor az LFP-t odaadta a kínaiaknak, hogy az NMC úgy is jobb, most meg pofára esés van.)
Honnan tudod, hogy nem lesz megbízható a gép? A 3 év garit be mertek vállalni, meglátjuk hányan küldözgetik vissza.
A TI chipgyártó, és ha el tud adni milliókat az olcsóbból(az XGIMI évi 2 milliós gyártási kapacitással fut jelenleg), akár annak kárára, hogy csökken kicsit a highend bevétele, szerintem nem fognak habozni kirakni a terméket. Aztán jön majd a highend szegmensben is ez az új DMD.Ezek jo gondolatok
-
-KP-
veterán
Ahogy mandju úgy te se érted meg, hogy azok a vetítők hiába tök jók, de a kutyának nem kell. Szerintem még olcsón se, mert egyszerűen nem egy átlagos nappaliba valók. Ez a topik 99%-ban otthoni házimozis fórumozókból áll. Nem épített moziszobásokról van szó, mert az hogy egy nappalit berongyozol attól az még nem lesz dedikált moziszoba. Sokkal jobb megoldás átlagos otthoni nappaliba, vagy egy külön denevérbarlangosított kis szobába egy odavaló projektor. Pont erre lesznek jók ezek a kínai megoldások aránylag "olcsón". Mit nem értetek ezen?
Van olyan ismerősöm az amerikai konyhás nappalijában használ Christie HD10k-m-et, és úgy el van rejtve, hogy észre se veszed.
-
Joshi
titán
Ahogy mandju úgy te se érted meg, hogy azok a vetítők hiába tök jók, de a kutyának nem kell. Szerintem még olcsón se, mert egyszerűen nem egy átlagos nappaliba valók. Ez a topik 99%-ban otthoni házimozis fórumozókból áll. Nem épített moziszobásokról van szó, mert az hogy egy nappalit berongyozol attól az még nem lesz dedikált moziszoba. Sokkal jobb megoldás átlagos otthoni nappaliba, vagy egy külön denevérbarlangosított kis szobába egy odavaló projektor. Pont erre lesznek jók ezek a kínai megoldások aránylag "olcsón". Mit nem értetek ezen?
-
makkmarce
őstag
Régi PD, Runco gépek már közel 20 évesek, persze jelentős részük szervizeléssel ennyi idős. De jellemzően kb. 10 év lehet a maximum mire leszerelik őket ahova vásárolták újonnan.
Nem, nem spórolsz modularitás kinyírásával 50%-ot. Maximum ha a kínai állam beáll a gyártó mögé mint sok esetben amíg be nem törnek a piacra (vajon KS árat ki finanszírozza?). Szerintem kb. 10-20%-ot lehet spórolni ha tartani akarod az alkatrész minőséget, ha meg azt nem tartod egy moziban, profi szinten elfogadhatatlan ha nem megbízható nagy terhelés mellett a gép, nem konstans az elvárt képminőség, hiába küldnek félévente cseregépet.
Azért TNM baromi messze van egy Barcotól alkatrész, konstrukció minőségben. Ezáltal azt is megkérdőjelezem hogy képminőségben közelíti azt a szintet, egész egyszerűen dmd és optikai rendszer között szakadék tátong, és nem tudom elképzelni hogy ez a vásznon nem jelenik meg kézzelfogható formában. Abban sem hiszek hogy TI kiad egy relatíve olcsó mini dmd-t ami kifejezetten kommersz lifestyle kategória volt mindig is, és megszorongatja a pár éves csúcs 4x felületű dmd-ket házon belül.jónak mondod, most, hogy nincs projectorom, most voltam a moziban
visszasírtam az optomát, lehet, hogy tudnák szervizelni 20 éven át, de nem sikerült.
Nem az a kérdés, hogy javítható e 20 éven át, hanem az, hogy gazdaságos e javítani 20 éven át. Mennek az autók is 20 évet, de azért egy új azonos kategóriájú kínait bármikor oda mernék tenni egy 10-20 éves régebbi mellé. (5-8 éve még nem mertem volna), ezért szenvednek az európai autógyártók is kínában. Ugyanaz történik, mint a délkoreai termékekkel. Az elején mindenki csak röhög, mi a franc ez, aztán egyre komolyabbak, végül a régi gyártók fejére nőnek."Nem, nem spórolsz modularitás kinyírásával 50%-ot. Maximum ha a kínai állam beáll a gyártó mögé mint sok esetben amíg be nem törnek a piacra (vajon KS árat ki finanszírozza?)."
Az XGIMI.. ugyanis ez egy 13 éves cég, tehát nem, nem a kínai állam finanszírozza, már rég itt vannak a piacon, minden évben, 2013-tól bemutatják a portékáikat, és az elején elég gyengék voltak, most meg az amazonon best seller-ek.
Nem a TNM nem a Heimdall ellen megy, még ők sem állítottak ilyet sohasem. Azt kellene megérteni, hogy a Heimdall lehetne fényévekkel jobb, ha csak fele annyi energiát és fejlesztést fektetnének bele, mint a kínaiak. Az, hogy felmerül az összehasonlíthatóság, az nem a TNM problémája. Ha a laikus ránéz, és azt mondja, jó ez a 15 milliós, de alig látom a különbséget a két gép között, akkor miért venne 15 ért? Nem, ez nem moziba szánt gép, de azon se lepődnék meg, ha nemsokára előállnának egy olyannal, bár az is lehet, hogy a TI-vel megegyeztek, hogy olyat nem gyárthatnak. (akár lehet hasonló kifutása, mint az akkugyártásnak, ahol magát szívatta meg a nyugat, mikor az LFP-t odaadta a kínaiaknak, hogy az NMC úgy is jobb, most meg pofára esés van.)
Honnan tudod, hogy nem lesz megbízható a gép? A 3 év garit be mertek vállalni, meglátjuk hányan küldözgetik vissza.
A TI chipgyártó, és ha el tud adni milliókat az olcsóbból(az XGIMI évi 2 milliós gyártási kapacitással fut jelenleg), akár annak kárára, hogy csökken kicsit a highend bevétele, szerintem nem fognak habozni kirakni a terméket. Aztán jön majd a highend szegmensben is ez az új DMD. -
Ijk
félisten
Gondolom a Christie a konkurencia.
De őszintén ha ránézel egy Bragira vagy Heimdallra, úgy gondolod hogy ezek $10k kategória is lehetne kínaiként? Csak az optika súlya annyi mint a TNM (költői túlzással, olyan 3-4kg lehet). -
m3ss
veterán
Ez igaz, de az nem lehet hogy a barco azert ilyen draga mert nincs abban a szegmensben konkurencia? Mint egy rolls royce. Kivancsi lennek milyem haszonkulccsal dolgoznak..Plusz van egy reteg ahol nem az ar ertek szamit hanem a presztizs, meg se vennek ha kommersz top jvc aron menne.
-
Ijk
félisten
Fenyuton legalabb annyi mulik, sokazor ekkora koltsegvetesbol se tudtak idaig ilyen ansit csinalni, plane nem ennyiert
Az meg hogy mennyiert hoznak ki szerinted az csak egy spekilacio, biztosan keresnek eleget a barcon..lehetne olcsobb, hogy mennyivel azt ugysem fogja itt tudni senki sem.Nyilván spekuláció, mivel nincs kínai Barco szintű projektor gyártó. De ha van egy kínai gyártó aminek terméke versenyképes minden szinten EU, USA, Japán gyártó termékével, már nem is annyira olcsóbb, főleg ha azok Kínában gyártatnak.
-
m3ss
veterán
Régi PD, Runco gépek már közel 20 évesek, persze jelentős részük szervizeléssel ennyi idős. De jellemzően kb. 10 év lehet a maximum mire leszerelik őket ahova vásárolták újonnan.
Nem, nem spórolsz modularitás kinyírásával 50%-ot. Maximum ha a kínai állam beáll a gyártó mögé mint sok esetben amíg be nem törnek a piacra (vajon KS árat ki finanszírozza?). Szerintem kb. 10-20%-ot lehet spórolni ha tartani akarod az alkatrész minőséget, ha meg azt nem tartod egy moziban, profi szinten elfogadhatatlan ha nem megbízható nagy terhelés mellett a gép, nem konstans az elvárt képminőség, hiába küldnek félévente cseregépet.
Azért TNM baromi messze van egy Barcotól alkatrész, konstrukció minőségben. Ezáltal azt is megkérdőjelezem hogy képminőségben közelíti azt a szintet, egész egyszerűen dmd és optikai rendszer között szakadék tátong, és nem tudom elképzelni hogy ez a vásznon nem jelenik meg kézzelfogható formában. Abban sem hiszek hogy TI kiad egy relatíve olcsó mini dmd-t ami kifejezetten kommersz lifestyle kategória volt mindig is, és megszorongatja a pár éves csúcs 4x felületű dmd-ket házon belül.Fenyuton legalabb annyi mulik, sokazor ekkora koltsegvetesbol se tudtak idaig ilyen ansit csinalni, plane nem ennyiert
Az meg hogy mennyiert hoznak ki szerinted az csak egy spekilacio, biztosan keresnek eleget a barcon..lehetne olcsobb, hogy mennyivel azt ugysem fogja itt tudni senki sem. -
Ijk
félisten
Nem lenne sokkal olcsóbb, kb fele annyiból ki tudnák hozni szerintem. Tegyük fel, nem lesz modulárisan javítható a kínai. Pár dolgot lehet rajta javítani, a legtöbb dolgot nem, viszont adnak a kínaiak is rá 5 éves garit. Kérdés: 5 évenként venni egy modern gépet féláron, vagy 10 évig javításokkal kitolni a régi élettartamát?
Régi PD, Runco gépek már közel 20 évesek, persze jelentős részük szervizeléssel ennyi idős. De jellemzően kb. 10 év lehet a maximum mire leszerelik őket ahova vásárolták újonnan.
Nem, nem spórolsz modularitás kinyírásával 50%-ot. Maximum ha a kínai állam beáll a gyártó mögé mint sok esetben amíg be nem törnek a piacra (vajon KS árat ki finanszírozza?). Szerintem kb. 10-20%-ot lehet spórolni ha tartani akarod az alkatrész minőséget, ha meg azt nem tartod egy moziban, profi szinten elfogadhatatlan ha nem megbízható nagy terhelés mellett a gép, nem konstans az elvárt képminőség, hiába küldnek félévente cseregépet.
Azért TNM baromi messze van egy Barcotól alkatrész, konstrukció minőségben. Ezáltal azt is megkérdőjelezem hogy képminőségben közelíti azt a szintet, egész egyszerűen dmd és optikai rendszer között szakadék tátong, és nem tudom elképzelni hogy ez a vásznon nem jelenik meg kézzelfogható formában. Abban sem hiszek hogy TI kiad egy relatíve olcsó mini dmd-t ami kifejezetten kommersz lifestyle kategória volt mindig is, és megszorongatja a pár éves csúcs 4x felületű dmd-ket házon belül. -
makkmarce
őstag
Arra akartam ravilagitani ha a 0.47" dmd, a mini optikaval, kompakt lézerrel hozza ugyan azt vagy nagyon közel mint 1" dmd a többszörös méretű és milliós árú optikaval, komoly lézeres modullal es hutessel, akkor nincs az a hülye aki 1" dmd-vel gyárt gépet. Nem lenne sokkal olcsóbb a kínai sem 1" dmd-vel. Ahhoz ugyanugy profi moduláris optikat kellene gyartani, fenyalagutat, masszív lézer modult.
Hacsak nem forrasztjak az egeszet egybe hogy nem érdemes javítani, megveszed valamelyik behegesztett lencsével amelyik kell. Ha meg elromlik akkor küldenek újat, mert nem érdemes költséges modularis, időtálló, szervizelheto gépet építeni, szervizhalozatot fentartani. Kidobod a kukába és kapod az újat, kiveve ha lejart a gari, akkor kutya nem fogja megjavitani.Nem lenne sokkal olcsóbb, kb fele annyiból ki tudnák hozni szerintem. Tegyük fel, nem lesz modulárisan javítható a kínai. Pár dolgot lehet rajta javítani, a legtöbb dolgot nem, viszont adnak a kínaiak is rá 5 éves garit. Kérdés: 5 évenként venni egy modern gépet féláron, vagy 10 évig javításokkal kitolni a régi élettartamát?
Új hozzászólás Aktív témák
-
78024 - 77901
78024 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
Hirdetés
- NVME, M2 NGFF, 2,5" SATA SSD-k vegyes OEM márkák és prémium típusok, sok újszerű. 128GB-512GB
- Hp 830 G9 i5 1235u 16Gb Ram 256Gb NVMe FullHD Boltból Garanciával
- Xiaomi Mi 11i 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Samsung Galaxy Tab S8 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


talán majd egy tnm MKII, vagy MKIII, ha lesz...

aztan max kiderul, hogy megsem..
olvastad miket ír ? kb az avx vicc embere. Egy ideig vicces mikor olvasod a hülyeségeit de idővel nem vicces hogy valaki elhiszi a sok hülyeséget amit ír.
3m-es vaszon utan.
, aztán kiírná a gép, hogy nincs tovább, cserélj lámpát. Mozinál ez érthető, otthonra az ilyen setup számomra értelmezhetetlen, mintha valaki egy kamionnal járna bevásárolni.

De ettől még ha valaki szeretné, meg tudja oldani, hogy használja. A kirohanásod meg végképp nem értem. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy valamikor lesz nekem is kínai rgb lézeres gépem. Mellesleg te kezdesz beszélni végletekben. Kutyának sem kell és hasonlók. A valóság ennél árnyaltabb.
Janaboy
