Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
78159 - 78101
78159 - 78101 78100 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vhiktor
nagyúr
Szerintem ezt könnyen le lehetne zárni, ha megirnad hogy 300 nit mellett mekkora lesz a valos nativ kontrasztod, trukkozesek nelkul.
Nalam meg lehetett nezni kb 350 niten az epson ql3000-et, nagyon vilagos jeleneteknel jol mutatott, de nem mutatott jobban mint valerion vmax a kb 160 nitjevel. Cserebe a sotet jelenetek a vacak kontraszt aranya miatt meg sajnos eleg kiabranditoak voltak.
Szoval jo tud lenni a 300 nit es felette,.de csak akkor ha ez melle nagy nativ kontraszt arany is társul.
Meg azt hozza tennem, hogy nekem pl a szememet optimális szobaban 30 perc utan mar bántotta is.
Pont a szem fáradástól félek a tnm esetében is. Az 1 chipes dlp rohadtul fárasztja a szemet, mert folyamatosan villog a képe, ez szemfáradást, könnyezést okoz.
Erdekes módon ez mindig el van sumakolva amikor dlp-ről van szó. -
Vhiktor
nagyúr
Szerintem ezt könnyen le lehetne zárni, ha megirnad hogy 300 nit mellett mekkora lesz a valos nativ kontrasztod, trukkozesek nelkul.
Nalam meg lehetett nezni kb 350 niten az epson ql3000-et, nagyon vilagos jeleneteknel jol mutatott, de nem mutatott jobban mint valerion vmax a kb 160 nitjevel. Cserebe a sotet jelenetek a vacak kontraszt aranya miatt meg sajnos eleg kiabranditoak voltak.
Szoval jo tud lenni a 300 nit es felette,.de csak akkor ha ez melle nagy nativ kontraszt arany is társul.
Meg azt hozza tennem, hogy nekem pl a szememet optimális szobaban 30 perc utan mar bántotta is.
-
Vhiktor
nagyúr
nem bagatelizalom el, nekem az x7900 lencseje extrem sarokban is rohadt eles volt. a technologiat jobban ertekelem egy dlpben amugy, a kevesbe digitalis, analog, konnyen nezheto kepet. mmint a komoly gepekben. csak legyen hozza egy bizonyos feketeszint, kontraszt. mindenesetre a tnm-nel azert az sde az nem annyira szimpi. meglatjuk milyen lesz ha hasznalom, mit szolok hozza...
inkabb csak nem birom ezt, hogy a nagy hangu cseneles itt allandoan leszologat, hogy borosuveg meretu objektiv alatt nincs elet. ledes benq egyebek. biztos, hogy nem fejlodhettek uveg megmunkalas teren? biztos, hogy kisebb szenzorhoz nem lehet jo uveget csinalni kisebb meretben? sot megmondom oszinten, en mindennel kapcsolatban szkeptikus vagyok amit mond. plane miutan kiderult ez-az.
amikor arulta a gepeket nekem is mindent el akart adni amig meg nem kertem ra, hogy koszi nekem ne. batyo soookkal objektivebb, pedig o is dlp fan.
errol is kifejtettem mar a velemenyem, biztosan elesebb lenne egy nagyobb, komolyabb optikaval a tnm is. viszont nem biztos, hogy en kifizetnek 1 helyett 2 milliot erte. mert mozogekepen nem vagyok benne biztos, hogy indokolt lenne ez. a vmaxot nezve sztem jo kompromisszumot talaltak optika teren. sot valszeg dmd meret - objektiv kombo teren is. arakat figyelembe veve.
de nektek meg ott a barco, christie, runco.fotozasnal kicsit maskepp gonodlkodom. az ugyfel latja a kulonbseget? megeri valtanom dragabbra? ott inkabb az erdekel, hogy konzisztens legyen a wb meg az ellenfenyes kontraszt uvegek kozott, mert igy kevesebb idot kell eltoltenem azzal, hogy konzisztens legyen a vegeredmeny egy adott sorozatban tonusok meg szinek tekinteteben. amugy ha most mutatok neked 2 kepet, az egyiket csucs fel millios uveggel a masikat egyszerubb 50e ft-ossal csinaltam nem fogod tudni megmondani webes meretben, hogy melyikkel keszult. de meg ha meg is tudnad, mert belezoomolgatsz a sarokba..az ugyfelek laikusak.
Ijk pl a fotos forumban is kiderult, hogy ott is teljesen mashogy gondolkodik.Ezt a választ nem Neked szánom, csak pont most olvastam a hszedben.
Amúgy azt nem ertem miert terjedt el hogy dlp kepe kevesbe digitális.
Pont hogy a dlp kepe sokkal digitálisabb, míg egy dila kepe sokkal filmszerubb, analogosabb.
Ezt itt ebben a fórumban már évek óta teljesen rosszul írjak, ezert terjedt el ez itt hibásan.
Szamomra is sokkal digitálisabb, muvibb a kepe a dlpnek, főleg hogy most mar jó pár éve nem ezt nézem napi szinten, meg jobban feltunik.Nem azt mondom hogy a dlp kép karaktere jobb vagy rosszabb, csak azt hogy valojaban az a digitalisabb, mig pl a dila a filmszerubb/analogosabb.
Chatgpt is igy tudja:
A dlp projektor vagy dila porjektor kepe a digitalisabb
Ha a „digitálisabb” kép alatt azt érted, hogy élesebb, precízebb, keményebb kontúrokkal rendelkező, kevésbé filmszerű megjelenést ad, akkor általában a DLP projektorok képe számít digitálisabbnak.
DLP
Nagyon éles pixelstruktúra és kontúrok.Magas ANSI kontraszt, ezért a kép „ütősebbnek” hat.
Gyakran nagyobb a mikrokontraszt érzet.
A mozgásmegjelenítés általában tisztább.
Sok néző szerint a kép „digitális”, „analitikus” vagy „ablakszerű”.
D-ILA (JVC LCoS)
Lágyabb, filmszerűbb képkarakter.Sokkal magasabb natív kontraszt és mélyebb fekete.
A pixelek kevésbé láthatók, a kép homogénebb.
Kevésbé „digitális”, inkább „filmes” érzetű.
Ha például összehasonlítasz egy csúcskategóriás DLP-t, mint a Barco Heimdall vagy egy Christie RGB lézeres DLP-t egy JVC DLA-NZ9 modellel, akkor a DLP általában élesebbnek és digitálisabbnak, a JVC pedig filmszerűbbnek és mélyebbnek hat.
Érdekesség, hogy sok professzionális kalibrátor és házimozi-rajongó a DLP-t „monitor-szerűnek”, a D-ILA-t pedig „35 mm-es filmszerűnek” írja le.
Ezért a rövid válasz: a DLP képe általában digitálisabb, a D-ILA képe filmszerűbb.
A dlp projektor vagy dila porjektor kepe a digitalisabb
Ha a „digitálisabb” kép alatt azt érted, hogy élesebb, precízebb, keményebb kontúrokkal rendelkező, kevésbé filmszerű megjelenést ad, akkor általában a DLP projektorok képe számít digitálisabbnak.
DLP
Nagyon éles pixelstruktúra és kontúrok.Magas ANSI kontraszt, ezért a kép „ütősebbnek” hat.
Gyakran nagyobb a mikrokontraszt érzet.
A mozgásmegjelenítés általában tisztább.
Sok néző szerint a kép „digitális”, „analitikus” vagy „ablakszerű”.
D-ILA (JVC LCoS)
Lágyabb, filmszerűbb képkarakter.Sokkal magasabb natív kontraszt és mélyebb fekete.
A pixelek kevésbé láthatók, a kép homogénebb.
Kevésbé „digitális”, inkább „filmes” érzetű.
Ha például összehasonlítasz egy csúcskategóriás DLP-t, mint a Barco Heimdall vagy egy Christie RGB lézeres DLP-t egy JVC DLA-NZ9 modellel, akkor a DLP általában élesebbnek és digitálisabbnak, a JVC pedig filmszerűbbnek és mélyebbnek hat.
Érdekesség, hogy sok professzionális kalibrátor és házimozi-rajongó a DLP-t „monitor-szerűnek”, a D-ILA-t pedig „35 mm-es filmszerűnek” írja le.
Ezért a rövid válasz: a DLP képe általában digitálisabb, a D-ILA képe filmszerűbb.
Tehat a dila kepe jobbam haosnlit analog vetito kepere?
Igen, általánosságban a D-ILA (LCoS) képe közelebb áll egy analóg filmvetítő vizuális karakteréhez, mint a DLP-é.
Ennek több oka van:
A D-ILA pixelstruktúrája rendkívül finom, ezért a kép folytonosabbnak, kevésbé „digitálisnak” hat.
A nagyon magas natív kontraszt miatt a sötét jelenetek mélysége jobban emlékeztet a filmkópiák tónusvilágára.
A kép általában valamivel lágyabb, kevésbé éles kontúrokkal jelenik meg, ami sokak szerint filmesebb hatást kelt.
Kevésbé hangsúlyos a mikrokontraszt és a „digitális élesség”, ami a DLP egyik jellegzetessége.
Ugyanakkor fontos, hogy a valódi 35 mm-es vagy 70 mm-es filmvetítő képéhez egyik digitális technológia sem hasonlít teljesen. Az analóg filmnek van egy saját szemcseszerkezete, organikus textúrája és tónusátmenete, amit digitálisan csak megközelíteni lehet.
Ha a két technológiát egy skálára tennénk:
35 mm film → D-ILA → DLP
akkor a legtöbb néző a D-ILA-t érezné közelebb az analóg filmélményhez, míg a DLP-t inkább modern, precíz, digitális megjelenésűnek. Emiatt sok házimozi-rajongó a JVC D-ILA projektorokat választja, ha a cél a minél filmesebb képélmény.
Ezt egyébként évekkel ezelőtt avx-en gyulaipali is hasonlóan irta le, emlekeim szerint. Neki a digitális tetszik jobban.
-
m3ss
veterán
de miert nem valaszolsz a kerdesemre? oszinten kivancsi vagyok. nyilvan jol mutat bizonyos jeleneteknel. de valami arany kozeputat akarsz beloni, ami minden jelenetnel jol mutat.
andy gondolom nem banja, ha 300 nitet akarok otthonra es naluk veszem, tuningoltatom. persze ettol meg igaza is lehet. azert en megkerdeznek, beszelnek olyanokkal is akik szinten kompetensnek tunnek es mind1 nekik hogy te mit veszel. en ezt mondtam multkor is.
cseneles tehetseget sem vontam kerdore. amugy is a tehetseg inkabb egy veleszuletett kepesseg. szakertelemre gondolsz. pont arrol beszeltem, hogy az van neki. jobban ert a gepek mukodesehez, mint itt barki.
-
powerup2
addikt
Melyik filmek melyik jeleneteit demoztak 300 niten? Ugy is kellene vmi magas adles demo nekem is.
Plusz nyilvan a vetiton is sok mulik, hogy mennyire tudja visszavenni alacsony adl mellett a fenysuruseget. Ezert kerdeztem, hogy mit tudsz errol. De nem sokat.
Olvasd el a cikket. Nem arul semmit o.Csak ismételni tudom magam hogy ülj kocsiba vagy repülőre és menj el az arledbe és Andy fog neked mutatni.
-
makkmarce
őstag
Linus újra projectorokat bontogat: https://www.youtube.com/watch?v=umaKDHNmfG8
-
makkmarce
őstag
jaja, nekem meg ketto is van beloluk. ahogy nezem elegge felment az aruk sajnos.
göteborgi a ceg, szoval nekem gyorsan ideert
.viszont tenyleg szuperek, alacsonyabb hangeron is ha kell, meg tudjak allitani a levegot a szobaban.
kb a felso ket par atmossal es ezekkel volt meg a feeling, hogy akkor innentol megvan a teljes mozi hangulat.
igen, én is tervezem, hogy veszek még egyet, de tényleg megy fel az ára sajnos

-
m3ss
veterán
Az a helyzet hogy veled ellentétbe én láttam 200 nit feletti képet vetitve, és képzeld élveztem. Tudod a szegény német arled cinema-ba is Andy aki azért ismert név a komoly házi mozi építés tekintetében, ő pl állítja hogy igazán 200 nit felett kezd el élni a kép tudod ott 300 nittel is vetítenek a vászonra. De tudjuk Andy aki annyi féle projektorral találkozott meg hivatalosan is tuningolja a Barco Christie projektorokat kevesebbet tud mint te !!! olyan szomorúak ott németbe hogy nincs egy ilyen isten adta tehetségük mint te. De tudod az a szép az irisz témában hogy azoknak a tuningolt "ócska DLP projektoroknak" akár 10.000-es kontrasztjuk is van és emelet tudnak 300 nitet 5m-es képernyőn. Persze itt hozzáteszem azt hogy ezt a tuningot az általad lenézed szegény Cseneles szintén megtudja csinálni. Csak hogy lásd tisztán picit a ködben, hogy erre itt EU-ba maréknyi ember képes. Ennek az embernek a tehetségét nézed le... szerintem örülni kéne hogy nálunk az országba van egy ilyen. Javaslom ülj kocsiba vagy repülőre és látogass meg rendes mozi szobákat ne a nappalidból indulj ki meg az olyan helységekből ahol a lábad a centerre tudod helyezni! Ha már elmész és beszélgetsz pár igen hozzáértővel ott lehet változik majd a véleményed és a hozzáállásod a témához.
Melyik filmek melyik jeleneteit demoztak 300 niten? Ugy is kellene vmi magas adles demo nekem is.
Plusz nyilvan a vetiton is sok mulik, hogy mennyire tudja visszavenni alacsony adl mellett a fenysuruseget. Ezert kerdeztem, hogy mit tudsz errol. De nem sokat.
Olvasd el a cikket. Nem arul semmit o. -
proci985
MODERÁTOR
jaja, nekem meg ketto is van beloluk. ahogy nezem elegge felment az aruk sajnos.
göteborgi a ceg, szoval nekem gyorsan ideert
.viszont tenyleg szuperek, alacsonyabb hangeron is ha kell, meg tudjak allitani a levegot a szobaban.
kb a felso ket par atmossal es ezekkel volt meg a feeling, hogy akkor innentol megvan a teljes mozi hangulat.
-
makkmarce
őstag
+1 pont az XTZ-nek, nekem is bevált, átlag nappaliba nagyon jó élmény, és egész jó áron van, néha le is van árazva. Hátránya, hogy csak az európai gyártótól lehet megvenni. Az 1kw nem dönti le a házat, de nekem azért megmozgatta az ablakokat 1-1 nagyobb robbanásnál

-
powerup2
addikt
most ne tereld at iriszre a temat.
ezt irtad: "Csak nem mindegy hogy a vászonra érkezik 30fl vagy érkezik 100 vagy több !!! "
erre en: "100 fl folott tervezel vetiteni?"
erre te: "HDR-es moziba 300 nitet el kell érni ha meg picit fölé megy az sem gond."ez mintha arra utalna, hogy ezt tervezed. es meg vagy rola gyozodve, hogy a jo hdr kephez 300+ nit kell. de ez nem egy tv, itt mas tenyezok is vannak. ezert is linkeltem neked azt, hogy vetitoknel ez miert nem jo irany, hatha erdekel.
Az a helyzet hogy veled ellentétbe én láttam 200 nit feletti képet vetitve, és képzeld élveztem. Tudod a szegény német arled cinema-ba is Andy aki azért ismert név a komoly házi mozi építés tekintetében, ő pl állítja hogy igazán 200 nit felett kezd el élni a kép tudod ott 300 nittel is vetítenek a vászonra. De tudjuk Andy aki annyi féle projektorral találkozott meg hivatalosan is tuningolja a Barco Christie projektorokat kevesebbet tud mint te !!! olyan szomorúak ott németbe hogy nincs egy ilyen isten adta tehetségük mint te. De tudod az a szép az irisz témában hogy azoknak a tuningolt "ócska DLP projektoroknak" akár 10.000-es kontrasztjuk is van és emelet tudnak 300 nitet 5m-es képernyőn. Persze itt hozzáteszem azt hogy ezt a tuningot az általad lenézed szegény Cseneles szintén megtudja csinálni. Csak hogy lásd tisztán picit a ködben, hogy erre itt EU-ba maréknyi ember képes. Ennek az embernek a tehetségét nézed le... szerintem örülni kéne hogy nálunk az országba van egy ilyen. Javaslom ülj kocsiba vagy repülőre és látogass meg rendes mozi szobákat ne a nappalidból indulj ki meg az olyan helységekből ahol a lábad a centerre tudod helyezni! Ha már elmész és beszélgetsz pár igen hozzáértővel ott lehet változik majd a véleményed és a hozzáállásod a témához.
-
Vhiktor
nagyúr
Na most már aztán elég a ferdítésekből és a hazugságokból

Ha már így többes számban, társasan meg lettünk szólítva.... Nincs fétis, meg irány. Ez a te képzelgésed, semmi több. Ár/érték arány van. Ez az f22, f32 úgy be van csípődve nálad, mint az ideg. Egy f22 új lámpával ér 100.000 forintot kb. Annyiért az egy szuper gép. Egy f32 értéke is 200-250k, az is egy szuper gép annyiért. 200-300k körül egy LS5 is szuper gép. De ezt egyszerűen képtelen vagy megérteni. Ezekkel a gépekkel pedig bőven lehet már hátradőlve élvezni a filmeket. Aki már rendelkezik egy ilyen géppel, annak minden esetben megéri venni egy újabb, drágább gépet? Vagy ha szimplán nem akar ettől többet szánni a dologra? Mutass ennyi pénzért jobb gépeket, konkrét típusokat kérek. De ha elkezdesz lcd-s Epsonokat, meg X30-as JVC-ket példának hozni, akkor ne is fáradozz inkább ...
A másik amit írsz, pedig nettó hazugság. "Demózni, látni, hallani se akartok" Itt komolyan felröhögtem, hogy ez pont te írod? Gyakorolj már némi önkritikát. 25kilóméterre laksz a DC-től, de egy DC-s nyílt napra képtelen vagy elmenni. Ha nem cseszegetünk a múltkor is, hogy miért nem mész már el a Heimdall demóra, akkor az is kimaradt volna. Pedig ez már a sokadik alkalom volt, mert minden évben vannak DC-s nyílt napok, általában akkor amikor a hifishow is megy. Demózta korábban a Barco Njordot, volt Epson QB1000/QL3000 nap, volt LS12000 nap, volt azt hiszem Barco Loki és Balder is, azelőtt Sony lézershow Sony 760 és a GTZ380-al talán. Az is lehet, hogy a GTZ380 külön alkalom volt... 2017 óta egy kivételével mindegyik nyílt napon/bemutatón ott voltam, te hány alkalommal voltál jelen? Pedig nekem 140km táv, nem 25. Van akinek még ettől is több, és mindegyiken jelen volt...
Azt is ezerszer leírtam, hogy Q-nál rendszeresen csinálunk szeánszokat. Korábban F22-t használt Stewart Greyhawk ALR vászonnal, most Sony XW5000 van fehér AT vászonnal. Volt hogy vittem az LS12000-t megkergetni a Sony 5000-est. Volt hogy vittem az F32-t és megnéztük mit produkált a Sony 5000 mellett. Volt hogy Cseneleshez egyszerre vittem Zalaegerszegre az F32-t, az LS12000-t és összenéztük egy nap a tuningolt Q750i-t, a 3 chipes VX22-t és az LS12000-t meg az F32-t. Mostanság max. 2-3 havonta megfordulok nála, te elmentél legalább egyszer?? Te hányszor vitted a JVC-det bárhova, vagy hozzád hányszor hoztak valamit??? Elmentem ldg81-hez és Quetz-hez Pestre. Voltam Nagykanizsán Epson 9300 demón mielőtt megvettem az f32-t. Siklóson évente, kétévente megfordulok Dhcodokinál. Sony HW55-öt használt egy 110" Screenline fehér vásznon, amit váltott egy Sony 5000 és egy 315 széles xyscreen. Voltam Szécsényben(szlovák határ mellett, majd 4 órás út volt), Martfűn, Sopronkövesden mandju-nál 2x. Először még a Dreamvision Siglos+ 3 volt nála, ami egy átdolgozott JVC X9000. Másodszor az NZ800. Igen, jó pár év eltelt a két látogatás között. Cutlernél megszámolni se tudom hányszor voltam. Eleinte Epson 9300-ast használt, később F32-t, most egy pár éve már Christie-t. Ezenkívül voltunk Q-val doreknél Zalaszentgróton. De év elején is írtam, volt olyan nap, amikor reggel 6:45kor indultam útnak, és éjjel 3-kor értem haza. 5 helyen voltunk 1 nap alatt. Ez volt a Christie Griffynes nap. Ha összeszámolnám mennyit kocsikáztam csak demókra, lehet a 10.000km meglenne vagy felette lennék. Ja és tegnap említetted, hogy megnéznél egy Xgimi Christie párbajt. Szerintem mi majd tartunk ilyet is.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azt már meg se említem, hogy Zozi meg powerup2 rendszeresen megfordul Ausztriában és Németországban, olyan készülékeket is látnak rendszeresen mind dlp, mind lcd vonalon, amit itthon sehol sem lehet. Zozinak picit könnyebb, mert az osztrák határ mellett lakik. De powerup2 BP-ről megy rendszeresen német/osztrák kereskedőkhöz. Egyszerűen gondol egyet és autóba ül. Nem a sült galambot várja a szájába... Cutler rendszeresen jár ISE-re is, ez korábban asszem Hollandiában volt, tavaly/tavalyelőtt óta meg Barcelonában. De volt kint ldg81 és powerup2 is, és reményeim szerint egyszer egyik évben ki fogok látogatni én is. Az egyetlen ami visszatart, hogy sajna repülőn valami oknál fogva rosszul érzem magam. A nagy körhintát se bírom pl. Valami fül orr gégészeti probléma, nem akarok itt ebbe belemenni..
De ja, mi demózni meg látni, hallani se akarunk... Szívesen olvasnám a listádat, hogy hány helyre mentél el látni, hallani valamit. Ahelyett hogy naponta 50x leírod, hogy kontraszt, adl, fekete, adl,fekete,kontraszt, kontraszt, fekete, adl.
Pedig az x30 is veri ezeket alacsony adl mellett. De akkor legyen jvc x500 az 300kbolegvan, sot németeknél sokkal kevesebből.
-
m3ss
veterán
most ne tereld at iriszre a temat.
ezt irtad: "Csak nem mindegy hogy a vászonra érkezik 30fl vagy érkezik 100 vagy több !!! "
erre en: "100 fl folott tervezel vetiteni?"
erre te: "HDR-es moziba 300 nitet el kell érni ha meg picit fölé megy az sem gond."ez mintha arra utalna, hogy ezt tervezed. es meg vagy rola gyozodve, hogy a jo hdr kephez 300+ nit kell. de ez nem egy tv, itt mas tenyezok is vannak. ezert is linkeltem neked azt, hogy vetitoknel ez miert nem jo irany, hatha erdekel.
-
powerup2
addikt
Nem feltétlen a 300 nit a cél, hanem az hogy fényt áldozunk be a jobb kontraszt érdekében plusz a jó kontraszt eléréséhez és megfelelő mennyiségű nit eléréséhez kell a sok lumen, nem arra hogy a 10 emeletes panel oldalára valami képet varázsoljak.
-
m3ss
veterán
-
powerup2
addikt
-
ctrlaltdel13
őstag
-
m3ss
veterán
Az a baj hogy járatlan vagy a témába és osztod az észt. Ha csendben maradnál sokkal jobb lenne mindenkinek. Szerinted azt nézem hol magasabb a szám
nevetséges.. én azt nézem melyik termék mire képes mit ad számomra x méretbe. Azt is megértem hogy kisebbek az igényeid ez nem gond de tudod nem mindenkinek a célja az a szint ami neked elég. Az hogy én utazok x km azt azért teszem hogy megismerjem az eszközöket mert ami papíron van lehet szép és jó csak lehet köszönő viszonyba sincs a valósággal. Engem nem érdekel ha valami kínai az sem ha belga vagy japán engem maga az érdekel mit ad. Amúgy a sok személyeskedés amit itt hónapok óta folytatsz az már túl tesz egy határon. a szamok alatt most csak a fenysuruseget ertettem. es ebben bizonyos szint felett a nagyobb nem mindig jobb, meg hdr-ben sem.
-
Márton
nagyúr
sajnos nagyon fárasztó már olvasni is ezt a topikot
-
powerup2
addikt
nem en mondtam, hogy ennyiert er, hanem KP. szoval neki cimezd
de amugy egyetertek vele. irtam, hogy volt nalam tobb napra f22, fluorit lencses.mit kellene irnom erre a fel oldalra amit csak atfutottam, hogy ki mit hol hany gepet demozott? szinte teljesen irrelevans. akkor biztos latott 150 meg 300 nitet is. dinamikus lezer dimminget is parszor. mi volt a velemenye ezekrol a kerdesekrol? hogy az az ember teoriakat osztogat meg
powerupnak? kb az jott at az o iranyabol, hogy minel nagyobb szam az biztosan jobb.
engem nem erdekel, hogy hanyszor tankoltal mire odaertel demozni.
pedig ahhoz sok vetitot sem kell latni, hogy a hdr cikkes emberkenek a gondolatait olvasgatva azt konstatald, hogy partatlan es kompetens, full profi. attol fuggetlenul hogy jvct vagy heimdallt birtokol.
Cseneles pl sok gepet latott mar, jobban ert itt hozzajuk mint az egesz forum szummazva, de olyan szinten reszrehajlo, hogy max egy felmerulo hibaval kapcsolatosan erdekelne a velemenye. amit aztan Batyoval javittatnek.Az a baj hogy járatlan vagy a témába és osztod az észt. Ha csendben maradnál sokkal jobb lenne mindenkinek. Szerinted azt nézem hol magasabb a szám
nevetséges.. én azt nézem melyik termék mire képes mit ad számomra x méretbe. Azt is megértem hogy kisebbek az igényeid ez nem gond de tudod nem mindenkinek a célja az a szint ami neked elég. Az hogy én utazok x km azt azért teszem hogy megismerjem az eszközöket mert ami papíron van lehet szép és jó csak lehet köszönő viszonyba sincs a valósággal. Engem nem érdekel ha valami kínai az sem ha belga vagy japán engem maga az érdekel mit ad. Amúgy a sok személyeskedés amit itt hónapok óta folytatsz az már túl tesz egy határon. -
m3ss
veterán
Na most már aztán elég a ferdítésekből és a hazugságokból

Ha már így többes számban, társasan meg lettünk szólítva.... Nincs fétis, meg irány. Ez a te képzelgésed, semmi több. Ár/érték arány van. Ez az f22, f32 úgy be van csípődve nálad, mint az ideg. Egy f22 új lámpával ér 100.000 forintot kb. Annyiért az egy szuper gép. Egy f32 értéke is 200-250k, az is egy szuper gép annyiért. 200-300k körül egy LS5 is szuper gép. De ezt egyszerűen képtelen vagy megérteni. Ezekkel a gépekkel pedig bőven lehet már hátradőlve élvezni a filmeket. Aki már rendelkezik egy ilyen géppel, annak minden esetben megéri venni egy újabb, drágább gépet? Vagy ha szimplán nem akar ettől többet szánni a dologra? Mutass ennyi pénzért jobb gépeket, konkrét típusokat kérek. De ha elkezdesz lcd-s Epsonokat, meg X30-as JVC-ket példának hozni, akkor ne is fáradozz inkább ...
A másik amit írsz, pedig nettó hazugság. "Demózni, látni, hallani se akartok" Itt komolyan felröhögtem, hogy ez pont te írod? Gyakorolj már némi önkritikát. 25kilóméterre laksz a DC-től, de egy DC-s nyílt napra képtelen vagy elmenni. Ha nem cseszegetünk a múltkor is, hogy miért nem mész már el a Heimdall demóra, akkor az is kimaradt volna. Pedig ez már a sokadik alkalom volt, mert minden évben vannak DC-s nyílt napok, általában akkor amikor a hifishow is megy. Demózta korábban a Barco Njordot, volt Epson QB1000/QL3000 nap, volt LS12000 nap, volt azt hiszem Barco Loki és Balder is, azelőtt Sony lézershow Sony 760 és a GTZ380-al talán. Az is lehet, hogy a GTZ380 külön alkalom volt... 2017 óta egy kivételével mindegyik nyílt napon/bemutatón ott voltam, te hány alkalommal voltál jelen? Pedig nekem 140km táv, nem 25. Van akinek még ettől is több, és mindegyiken jelen volt...
Azt is ezerszer leírtam, hogy Q-nál rendszeresen csinálunk szeánszokat. Korábban F22-t használt Stewart Greyhawk ALR vászonnal, most Sony XW5000 van fehér AT vászonnal. Volt hogy vittem az LS12000-t megkergetni a Sony 5000-est. Volt hogy vittem az F32-t és megnéztük mit produkált a Sony 5000 mellett. Volt hogy Cseneleshez egyszerre vittem Zalaegerszegre az F32-t, az LS12000-t és összenéztük egy nap a tuningolt Q750i-t, a 3 chipes VX22-t és az LS12000-t meg az F32-t. Mostanság max. 2-3 havonta megfordulok nála, te elmentél legalább egyszer?? Te hányszor vitted a JVC-det bárhova, vagy hozzád hányszor hoztak valamit??? Elmentem ldg81-hez és Quetz-hez Pestre. Voltam Nagykanizsán Epson 9300 demón mielőtt megvettem az f32-t. Siklóson évente, kétévente megfordulok Dhcodokinál. Sony HW55-öt használt egy 110" Screenline fehér vásznon, amit váltott egy Sony 5000 és egy 315 széles xyscreen. Voltam Szécsényben(szlovák határ mellett, majd 4 órás út volt), Martfűn, Sopronkövesden mandju-nál 2x. Először még a Dreamvision Siglos+ 3 volt nála, ami egy átdolgozott JVC X9000. Másodszor az NZ800. Igen, jó pár év eltelt a két látogatás között. Cutlernél megszámolni se tudom hányszor voltam. Eleinte Epson 9300-ast használt, később F32-t, most egy pár éve már Christie-t. Ezenkívül voltunk Q-val doreknél Zalaszentgróton. De év elején is írtam, volt olyan nap, amikor reggel 6:45kor indultam útnak, és éjjel 3-kor értem haza. 5 helyen voltunk 1 nap alatt. Ez volt a Christie Griffynes nap. Ha összeszámolnám mennyit kocsikáztam csak demókra, lehet a 10.000km meglenne vagy felette lennék. Ja és tegnap említetted, hogy megnéznél egy Xgimi Christie párbajt. Szerintem mi majd tartunk ilyet is.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azt már meg se említem, hogy Zozi meg powerup2 rendszeresen megfordul Ausztriában és Németországban, olyan készülékeket is látnak rendszeresen mind dlp, mind lcd vonalon, amit itthon sehol sem lehet. Zozinak picit könnyebb, mert az osztrák határ mellett lakik. De powerup2 BP-ről megy rendszeresen német/osztrák kereskedőkhöz. Egyszerűen gondol egyet és autóba ül. Nem a sült galambot várja a szájába... Cutler rendszeresen jár ISE-re is, ez korábban asszem Hollandiában volt, tavaly/tavalyelőtt óta meg Barcelonában. De volt kint ldg81 és powerup2 is, és reményeim szerint egyszer egyik évben ki fogok látogatni én is. Az egyetlen ami visszatart, hogy sajna repülőn valami oknál fogva rosszul érzem magam. A nagy körhintát se bírom pl. Valami fül orr gégészeti probléma, nem akarok itt ebbe belemenni..
De ja, mi demózni meg látni, hallani se akarunk... Szívesen olvasnám a listádat, hogy hány helyre mentél el látni, hallani valamit. Ahelyett hogy naponta 50x leírod, hogy kontraszt, adl, fekete, adl,fekete,kontraszt, kontraszt, fekete, adl.
Szívesen olvasnám a listádat, hogy hány helyre mentél el látni, hallani valamit. Ahelyett hogy naponta 50x leírod, hogy kontraszt, adl, fekete, adl,fekete,kontraszt, kontraszt, fekete, adl.
de most komolyan, listat akarsz olvasgatni arrol hogy hol jartam?
en irok rendszeresen a tapasztalataimrol, en pl a lista helyett inkabb azt olvasgatnam, hogy melyik demon, milyen jelenetet nezve mit szurtel le.
en irtam eleg sokat nz500-rol, vmaxrol, sajat geprol. hogy nekem mi hianyzik, miben jok, miben rosszak. konkret jelenetekkel illusztralva, hogy melyik adl mellett segitett az ebl vagy sem. mit tapasztaltam eszlelt kontraszt kapcsan, feketeszint hatasa erre bizonyos jeleneteknel. heimdallrol is, de ott azert mas volt, nem sajat sokat latott demok, beszelgettem is emberekkel, ok is beszeltek a vetitorol, terem meg a hangzas is elvette a figyelmemet mert azok jobban erdekeltek. korabban is irtam jo par vetitorol, rendszerrol.
ha tevesek a meglatasaim akkor koss bele, beszelgessunk rola. nem attol leszek hiteles, hogy tobb helyen jartam, mint te.de akkor majd csinalok neked kulon posztot. elmegyek Viktorhoz aetheriont demozni, erdekel ez a vaszon kombo. valszeg dobogoko fele fogok menni, hogy veressek egy jot odafele menet. premium uzemanyagot fogok elotte tankolni, visszafele lehet a 10-esen jovok, mert sok az erdoben az npc este. majd leirom mennyi volt a fogyasztasom, mikor indultam, hany piros lampa szabotalt es hany kcalt fogyasztottam az uton.
-
m3ss
veterán
nem en mondtam, hogy ennyiert er, hanem KP. szoval neki cimezd
de amugy egyetertek vele. irtam, hogy volt nalam tobb napra f22, fluorit lencses.mit kellene irnom erre a fel oldalra amit csak atfutottam, hogy ki mit hol hany gepet demozott? szinte teljesen irrelevans. akkor biztos latott 150 meg 300 nitet is. dinamikus lezer dimminget is parszor. mi volt a velemenye ezekrol a kerdesekrol? hogy az az ember teoriakat osztogat meg
powerupnak? kb az jott at az o iranyabol, hogy minel nagyobb szam az biztosan jobb.
engem nem erdekel, hogy hanyszor tankoltal mire odaertel demozni.
pedig ahhoz sok vetitot sem kell latni, hogy a hdr cikkes emberkenek a gondolatait olvasgatva azt konstatald, hogy partatlan es kompetens, full profi. attol fuggetlenul hogy jvct vagy heimdallt birtokol.
Cseneles pl sok gepet latott mar, jobban ert itt hozzajuk mint az egesz forum szummazva, de olyan szinten reszrehajlo, hogy max egy felmerulo hibaval kapcsolatosan erdekelne a velemenye. amit aztan Batyoval javittatnek. -
Q
senior tag
en nem mondtam, hogy te nem lattal mas vetitot. sztem te is kicsit fetisiszta vagy, ad valami pluszt a regi premium termek birtoklasa. de lehet nem, ezt csak te tudhatod. elfogadom. azt is, hogy neked jobban tetszik a dlp, mert mar lattal tobb gepet.
de mint latjuk a tomegeknek hianyzik ezekbol a gepekbol rengeteg minden.
lattam eleg sok gepet en is, mertem is. nem akarok olyan gepeket megnezni amik szamomra nem alternativak ilyen-olyna okok miatt, nem pazarlom erre az idomet. pl egy epson ql-t latatlanul is tudom hogy mit nyujtana..
Cseneleshez inkabb nem mennek mar
az meg hogy ki mennyi gepet latott, meg hany km-t jart be nem feltetlen jelenti azt, hogy erdekel a velemenye vagy hozzaerto. es most nem rad gondolok. pl mandju velemenyere adok, mert latszik rajta hogy ert hozza es nem arul(t) semmit. de nem mindenkirol mondhato ez el itt, meg ha sokat demozott, utazott is hogy ertene hozza vagy ne lenne reszrehajlo.Egy f22 új lámpával ér 100.000 forintot kb.
latod Q ugynok..
Persze látom, 100ezer. Tele is van ennyiért a piac
Amíg nem láttál, addig nem tudod, hogy mit nyújt, csak gondolod. KP írásából is kiemelted a lényeget, hogy hány km-t hajlandó utazni. De nekem mindegy. Mindenki azt gondol amit akar, én látom a saját utam és a célom. -
m3ss
veterán
Na most már aztán elég a ferdítésekből és a hazugságokból

Ha már így többes számban, társasan meg lettünk szólítva.... Nincs fétis, meg irány. Ez a te képzelgésed, semmi több. Ár/érték arány van. Ez az f22, f32 úgy be van csípődve nálad, mint az ideg. Egy f22 új lámpával ér 100.000 forintot kb. Annyiért az egy szuper gép. Egy f32 értéke is 200-250k, az is egy szuper gép annyiért. 200-300k körül egy LS5 is szuper gép. De ezt egyszerűen képtelen vagy megérteni. Ezekkel a gépekkel pedig bőven lehet már hátradőlve élvezni a filmeket. Aki már rendelkezik egy ilyen géppel, annak minden esetben megéri venni egy újabb, drágább gépet? Vagy ha szimplán nem akar ettől többet szánni a dologra? Mutass ennyi pénzért jobb gépeket, konkrét típusokat kérek. De ha elkezdesz lcd-s Epsonokat, meg X30-as JVC-ket példának hozni, akkor ne is fáradozz inkább ...
A másik amit írsz, pedig nettó hazugság. "Demózni, látni, hallani se akartok" Itt komolyan felröhögtem, hogy ez pont te írod? Gyakorolj már némi önkritikát. 25kilóméterre laksz a DC-től, de egy DC-s nyílt napra képtelen vagy elmenni. Ha nem cseszegetünk a múltkor is, hogy miért nem mész már el a Heimdall demóra, akkor az is kimaradt volna. Pedig ez már a sokadik alkalom volt, mert minden évben vannak DC-s nyílt napok, általában akkor amikor a hifishow is megy. Demózta korábban a Barco Njordot, volt Epson QB1000/QL3000 nap, volt LS12000 nap, volt azt hiszem Barco Loki és Balder is, azelőtt Sony lézershow Sony 760 és a GTZ380-al talán. Az is lehet, hogy a GTZ380 külön alkalom volt... 2017 óta egy kivételével mindegyik nyílt napon/bemutatón ott voltam, te hány alkalommal voltál jelen? Pedig nekem 140km táv, nem 25. Van akinek még ettől is több, és mindegyiken jelen volt...
Azt is ezerszer leírtam, hogy Q-nál rendszeresen csinálunk szeánszokat. Korábban F22-t használt Stewart Greyhawk ALR vászonnal, most Sony XW5000 van fehér AT vászonnal. Volt hogy vittem az LS12000-t megkergetni a Sony 5000-est. Volt hogy vittem az F32-t és megnéztük mit produkált a Sony 5000 mellett. Volt hogy Cseneleshez egyszerre vittem Zalaegerszegre az F32-t, az LS12000-t és összenéztük egy nap a tuningolt Q750i-t, a 3 chipes VX22-t és az LS12000-t meg az F32-t. Mostanság max. 2-3 havonta megfordulok nála, te elmentél legalább egyszer?? Te hányszor vitted a JVC-det bárhova, vagy hozzád hányszor hoztak valamit??? Elmentem ldg81-hez és Quetz-hez Pestre. Voltam Nagykanizsán Epson 9300 demón mielőtt megvettem az f32-t. Siklóson évente, kétévente megfordulok Dhcodokinál. Sony HW55-öt használt egy 110" Screenline fehér vásznon, amit váltott egy Sony 5000 és egy 315 széles xyscreen. Voltam Szécsényben(szlovák határ mellett, majd 4 órás út volt), Martfűn, Sopronkövesden mandju-nál 2x. Először még a Dreamvision Siglos+ 3 volt nála, ami egy átdolgozott JVC X9000. Másodszor az NZ800. Igen, jó pár év eltelt a két látogatás között. Cutlernél megszámolni se tudom hányszor voltam. Eleinte Epson 9300-ast használt, később F32-t, most egy pár éve már Christie-t. Ezenkívül voltunk Q-val doreknél Zalaszentgróton. De év elején is írtam, volt olyan nap, amikor reggel 6:45kor indultam útnak, és éjjel 3-kor értem haza. 5 helyen voltunk 1 nap alatt. Ez volt a Christie Griffynes nap. Ha összeszámolnám mennyit kocsikáztam csak demókra, lehet a 10.000km meglenne vagy felette lennék. Ja és tegnap említetted, hogy megnéznél egy Xgimi Christie párbajt. Szerintem mi majd tartunk ilyet is.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azt már meg se említem, hogy Zozi meg powerup2 rendszeresen megfordul Ausztriában és Németországban, olyan készülékeket is látnak rendszeresen mind dlp, mind lcd vonalon, amit itthon sehol sem lehet. Zozinak picit könnyebb, mert az osztrák határ mellett lakik. De powerup2 BP-ről megy rendszeresen német/osztrák kereskedőkhöz. Egyszerűen gondol egyet és autóba ül. Nem a sült galambot várja a szájába... Cutler rendszeresen jár ISE-re is, ez korábban asszem Hollandiában volt, tavaly/tavalyelőtt óta meg Barcelonában. De volt kint ldg81 és powerup2 is, és reményeim szerint egyszer egyik évben ki fogok látogatni én is. Az egyetlen ami visszatart, hogy sajna repülőn valami oknál fogva rosszul érzem magam. A nagy körhintát se bírom pl. Valami fül orr gégészeti probléma, nem akarok itt ebbe belemenni..
De ja, mi demózni meg látni, hallani se akarunk... Szívesen olvasnám a listádat, hogy hány helyre mentél el látni, hallani valamit. Ahelyett hogy naponta 50x leírod, hogy kontraszt, adl, fekete, adl,fekete,kontraszt, kontraszt, fekete, adl.
en nem mondtam, hogy te nem lattal mas vetitot. sztem te is kicsit fetisiszta vagy, ad valami pluszt a regi premium termek birtoklasa. de lehet nem, ezt csak te tudhatod. elfogadom. azt is, hogy neked jobban tetszik a dlp, mert mar lattal tobb gepet.
de mint latjuk a tomegeknek hianyzik ezekbol a gepekbol rengeteg minden.
lattam eleg sok gepet en is, mertem is. nem akarok olyan gepeket megnezni amik szamomra nem alternativak ilyen-olyna okok miatt, nem pazarlom erre az idomet. pl egy epson ql-t latatlanul is tudom hogy mit nyujtana..
Cseneleshez inkabb nem mennek mar
az meg hogy ki mennyi gepet latott, meg hany km-t jart be nem feltetlen jelenti azt, hogy erdekel a velemenye vagy hozzaerto. es most nem rad gondolok. pl mandju velemenyere adok, mert latszik rajta hogy ert hozza es nem arul(t) semmit. de nem mindenkirol mondhato ez el itt, meg ha sokat demozott, utazott is hogy ertene hozza vagy ne lenne reszrehajlo.Egy f22 új lámpával ér 100.000 forintot kb.
latod Q ugynok..
-
m3ss
veterán
Nosztalgia mi? Véletlenül sem az előnyei miatt használják.
De azt is ezerszer leírtuk, hogy van tapasztalat lcd-vel is. Egymás mellett is, nem csak demóra, hanem hosszú együttéléssel. Panasonic, Epson, Sony, JVC. De mindegy. Ezen meg végképp csodálkozom, hogy elbagatellizálod az optika fontosságát, hiszen fotózol is.nem bagatelizalom el, nekem az x7900 lencseje extrem sarokban is rohadt eles volt. a technologiat jobban ertekelem egy dlpben amugy, a kevesbe digitalis, analog, konnyen nezheto kepet. mmint a komoly gepekben. csak legyen hozza egy bizonyos feketeszint, kontraszt. mindenesetre a tnm-nel azert az sde az nem annyira szimpi. meglatjuk milyen lesz ha hasznalom, mit szolok hozza...
inkabb csak nem birom ezt, hogy a nagy hangu cseneles itt allandoan leszologat, hogy borosuveg meretu objektiv alatt nincs elet. ledes benq egyebek. biztos, hogy nem fejlodhettek uveg megmunkalas teren? biztos, hogy kisebb szenzorhoz nem lehet jo uveget csinalni kisebb meretben? sot megmondom oszinten, en mindennel kapcsolatban szkeptikus vagyok amit mond. plane miutan kiderult ez-az.
amikor arulta a gepeket nekem is mindent el akart adni amig meg nem kertem ra, hogy koszi nekem ne. batyo soookkal objektivebb, pedig o is dlp fan.
errol is kifejtettem mar a velemenyem, biztosan elesebb lenne egy nagyobb, komolyabb optikaval a tnm is. viszont nem biztos, hogy en kifizetnek 1 helyett 2 milliot erte. mert mozogekepen nem vagyok benne biztos, hogy indokolt lenne ez. a vmaxot nezve sztem jo kompromisszumot talaltak optika teren. sot valszeg dmd meret - objektiv kombo teren is. arakat figyelembe veve.
de nektek meg ott a barco, christie, runco.fotozasnal kicsit maskepp gonodlkodom. az ugyfel latja a kulonbseget? megeri valtanom dragabbra? ott inkabb az erdekel, hogy konzisztens legyen a wb meg az ellenfenyes kontraszt uvegek kozott, mert igy kevesebb idot kell eltoltenem azzal, hogy konzisztens legyen a vegeredmeny egy adott sorozatban tonusok meg szinek tekinteteben. amugy ha most mutatok neked 2 kepet, az egyiket csucs fel millios uveggel a masikat egyszerubb 50e ft-ossal csinaltam nem fogod tudni megmondani webes meretben, hogy melyikkel keszult. de meg ha meg is tudnad, mert belezoomolgatsz a sarokba..az ugyfelek laikusak.
Ijk pl a fotos forumban is kiderult, hogy ott is teljesen mashogy gondolkodik. -
-KP-
veterán
persze, de ok nem kepet mennek analizalni, meg zajszintet. nezik a filmet.
en arra gondolok hogy beulteted oket es el kellene donteniuk melyik kep tetszik jobban, melyiket neznek inkabb. ti egy teljesen mas irany vagytok, nektek ez az objektiv, meg regi premium termek ez valahol fetis. ad valami pluszt. ez egy eleterzes sztem, mint amikor beulsz a regi luxus s mercibe
errol olvasgattatok, hallgattatok az odat a regi nagy dlpkhez eveken at. orultok ennek, mindenben le van maradva de valahogy mindig kiderul a vegen, hogy nektek semelyik feature sem hianyzik amit tudnak az uj gepek. nagy, hangos? van olyan ismerosom aki berakja a nappaliba. fekete? senki se panaszkodott meg ra. 3d? halott. zajszint? technikai szoba vagy hushbox. kontraszt? nem fontos. felbontas? beszeljunk az optikai elessegrol. szinter? nem kell. gari? leterdelek helyette. eladhatosag? orokre jo 
kivancsi lennek mit szolnatok egy vmaxhoz ha az f22 fluorit meg a szajviz f32 eles, reszletes..
nektek is ugyanigy mukodik a szemetek, a feketeszintre erzekeny. de demozni latni, hallani sem akartok a mas technologiarol.
csak a prizma meg a borosuveg optika meg a 300 nit.
hiaba fejlodnek az optikak is, hiaba nem feltetlen kell ugyanakkora objektiv egy kisebb szenzorhoz, hiaba nem annyira fontos objektiven nezve az extrem sarok egy mozgokepen.
engem erdekel az elesseg is, de nem dugom homokba a fejem. a feketeszint fontossagat nem nagyon lehet megkerdojelezni. mozgepkepet nezek, ugy hogy pl bizonyos regi filmek jo resze sehol sincs elessegben...Na most már aztán elég a ferdítésekből és a hazugságokból

Ha már így többes számban, társasan meg lettünk szólítva.... Nincs fétis, meg irány. Ez a te képzelgésed, semmi több. Ár/érték arány van. Ez az f22, f32 úgy be van csípődve nálad, mint az ideg. Egy f22 új lámpával ér 100.000 forintot kb. Annyiért az egy szuper gép. Egy f32 értéke is 200-250k, az is egy szuper gép annyiért. 200-300k körül egy LS5 is szuper gép. De ezt egyszerűen képtelen vagy megérteni. Ezekkel a gépekkel pedig bőven lehet már hátradőlve élvezni a filmeket. Aki már rendelkezik egy ilyen géppel, annak minden esetben megéri venni egy újabb, drágább gépet? Vagy ha szimplán nem akar ettől többet szánni a dologra? Mutass ennyi pénzért jobb gépeket, konkrét típusokat kérek. De ha elkezdesz lcd-s Epsonokat, meg X30-as JVC-ket példának hozni, akkor ne is fáradozz inkább ...
A másik amit írsz, pedig nettó hazugság. "Demózni, látni, hallani se akartok" Itt komolyan felröhögtem, hogy ez pont te írod? Gyakorolj már némi önkritikát. 25kilóméterre laksz a DC-től, de egy DC-s nyílt napra képtelen vagy elmenni. Ha nem cseszegetünk a múltkor is, hogy miért nem mész már el a Heimdall demóra, akkor az is kimaradt volna. Pedig ez már a sokadik alkalom volt, mert minden évben vannak DC-s nyílt napok, általában akkor amikor a hifishow is megy. Demózta korábban a Barco Njordot, volt Epson QB1000/QL3000 nap, volt LS12000 nap, volt azt hiszem Barco Loki és Balder is, azelőtt Sony lézershow Sony 760 és a GTZ380-al talán. Az is lehet, hogy a GTZ380 külön alkalom volt... 2017 óta egy kivételével mindegyik nyílt napon/bemutatón ott voltam, te hány alkalommal voltál jelen? Pedig nekem 140km táv, nem 25. Van akinek még ettől is több, és mindegyiken jelen volt...
Azt is ezerszer leírtam, hogy Q-nál rendszeresen csinálunk szeánszokat. Korábban F22-t használt Stewart Greyhawk ALR vászonnal, most Sony XW5000 van fehér AT vászonnal. Volt hogy vittem az LS12000-t megkergetni a Sony 5000-est. Volt hogy vittem az F32-t és megnéztük mit produkált a Sony 5000 mellett. Volt hogy Cseneleshez egyszerre vittem Zalaegerszegre az F32-t, az LS12000-t és összenéztük egy nap a tuningolt Q750i-t, a 3 chipes VX22-t és az LS12000-t meg az F32-t. Mostanság max. 2-3 havonta megfordulok nála, te elmentél legalább egyszer?? Te hányszor vitted a JVC-det bárhova, vagy hozzád hányszor hoztak valamit??? Elmentem ldg81-hez és Quetz-hez Pestre. Voltam Nagykanizsán Epson 9300 demón mielőtt megvettem az f32-t. Siklóson évente, kétévente megfordulok Dhcodokinál. Sony HW55-öt használt egy 110" Screenline fehér vásznon, amit váltott egy Sony 5000 és egy 315 széles xyscreen. Voltam Szécsényben(szlovák határ mellett, majd 4 órás út volt), Martfűn, Sopronkövesden mandju-nál 2x. Először még a Dreamvision Siglos+ 3 volt nála, ami egy átdolgozott JVC X9000. Másodszor az NZ800. Igen, jó pár év eltelt a két látogatás között. Cutlernél megszámolni se tudom hányszor voltam. Eleinte Epson 9300-ast használt, később F32-t, most egy pár éve már Christie-t. Ezenkívül voltunk Q-val doreknél Zalaszentgróton. De év elején is írtam, volt olyan nap, amikor reggel 6:45kor indultam útnak, és éjjel 3-kor értem haza. 5 helyen voltunk 1 nap alatt. Ez volt a Christie Griffynes nap. Ha összeszámolnám mennyit kocsikáztam csak demókra, lehet a 10.000km meglenne vagy felette lennék. Ja és tegnap említetted, hogy megnéznél egy Xgimi Christie párbajt. Szerintem mi majd tartunk ilyet is.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azt már meg se említem, hogy Zozi meg powerup2 rendszeresen megfordul Ausztriában és Németországban, olyan készülékeket is látnak rendszeresen mind dlp, mind lcd vonalon, amit itthon sehol sem lehet. Zozinak picit könnyebb, mert az osztrák határ mellett lakik. De powerup2 BP-ről megy rendszeresen német/osztrák kereskedőkhöz. Egyszerűen gondol egyet és autóba ül. Nem a sült galambot várja a szájába... Cutler rendszeresen jár ISE-re is, ez korábban asszem Hollandiában volt, tavaly/tavalyelőtt óta meg Barcelonában. De volt kint ldg81 és powerup2 is, és reményeim szerint egyszer egyik évben ki fogok látogatni én is. Az egyetlen ami visszatart, hogy sajna repülőn valami oknál fogva rosszul érzem magam. A nagy körhintát se bírom pl. Valami fül orr gégészeti probléma, nem akarok itt ebbe belemenni..
De ja, mi demózni meg látni, hallani se akarunk... Szívesen olvasnám a listádat, hogy hány helyre mentél el látni, hallani valamit. Ahelyett hogy naponta 50x leírod, hogy kontraszt, adl, fekete, adl,fekete,kontraszt, kontraszt, fekete, adl.
-
powerup2
addikt
Kisarkítod azt amit írtam! van aki nappaliba vetít kis géppel és van aki dedikált szobába vetít dlp géppel és külön technikai helységgel. Az hogy most hány férőhelyes lényegtelen mert egy nappaliba is letudok ültetni 8 embert.
-
Q
senior tag
persze, de ok nem kepet mennek analizalni, meg zajszintet. nezik a filmet.
en arra gondolok hogy beulteted oket es el kellene donteniuk melyik kep tetszik jobban, melyiket neznek inkabb. ti egy teljesen mas irany vagytok, nektek ez az objektiv, meg regi premium termek ez valahol fetis. ad valami pluszt. ez egy eleterzes sztem, mint amikor beulsz a regi luxus s mercibe
errol olvasgattatok, hallgattatok az odat a regi nagy dlpkhez eveken at. orultok ennek, mindenben le van maradva de valahogy mindig kiderul a vegen, hogy nektek semelyik feature sem hianyzik amit tudnak az uj gepek. nagy, hangos? van olyan ismerosom aki berakja a nappaliba. fekete? senki se panaszkodott meg ra. 3d? halott. zajszint? technikai szoba vagy hushbox. kontraszt? nem fontos. felbontas? beszeljunk az optikai elessegrol. szinter? nem kell. gari? leterdelek helyette. eladhatosag? orokre jo 
kivancsi lennek mit szolnatok egy vmaxhoz ha az f22 fluorit meg a szajviz f32 eles, reszletes..
nektek is ugyanigy mukodik a szemetek, a feketeszintre erzekeny. de demozni latni, hallani sem akartok a mas technologiarol.
csak a prizma meg a borosuveg optika meg a 300 nit.
hiaba fejlodnek az optikak is, hiaba nem feltetlen kell ugyanakkora objektiv egy kisebb szenzorhoz, hiaba nem annyira fontos objektiven nezve az extrem sarok egy mozgokepen.
engem erdekel az elesseg is, de nem dugom homokba a fejem. a feketeszint fontossagat nem nagyon lehet megkerdojelezni. mozgepkepet nezek, ugy hogy pl bizonyos regi filmek jo resze sehol sincs elessegben...Nosztalgia mi? Véletlenül sem az előnyei miatt használják.
De azt is ezerszer leírtuk, hogy van tapasztalat lcd-vel is. Egymás mellett is, nem csak demóra, hanem hosszú együttéléssel. Panasonic, Epson, Sony, JVC. De mindegy. Ezen meg végképp csodálkozom, hogy elbagatellizálod az optika fontosságát, hiszen fotózol is. -
Ijk
félisten
en sztem nem mondtam, hogy van kinai alternativa annyiert. sokszor irtam, hogy most sztem 100e alatt f22, 400-500e alatt jvc xXXXX vagy epson 9400, felette meg vmax, tnm, nz500. afolott meg nem igazan tudom, nincs eleg tapasztalatom.
miert csak dlp? kizarod az lcdt. miert is? meseltek, hogy szar?
Mert nem kockáztatok 10 éves géppel hogy degradálódott a panel, egyébként sem olyan kontraszt bajnokok mint egy relatíve modern, de jóval drágább D-ILA, ANSI-juk kifejezetten nem az erősségük amelyek még ebben az árban kaphatók.
Mert szeretem a DLP képi világát ahogy van, mozgásmegjelenítését, pixelkontrasztját, szívesebben nézem mint az OLED-et, jó eséllyel javítható észszerű áron egy régi gép ha esetleg megkuttyan, de eleve úgy vannak méretezve hogy bírják a gyűrődést, tehát házimoziban sokáig mennek.
Mert eleve elégedett vagyok az F22-vel is.Pl. JVC 7900-at már látatlanban elfogadnék, csak nem épp 200-400k kategória.
Ellenben szerintem még soha nem győzködtem itt senkit hogy nézzen meg DLP-t vagy vegyen azt.
-
m3ss
veterán
De ismét csak megkerülöd a kérdést hogy nincs kínai mini dlp aletrnatíva 200-400k szegmensben. Arról most egyáltalán nincs kedvem vitázni miért nem akarok régi LCD gépet.
Nem emlékszem már mit mondtak pár éve a falakról, legfeljebb azt hogy ha már szignifikánsan sötétebb a felület mint fehér nappaliban akkor érdemes lehet fehér vászonra vetíteni, már lesz képi dinamikád, de snki nem állította szerintem hogy bármilyen szinten is hozza a fekete falas dedikált szobát. Mindig is kifejezetten szószólója voltam a szoba kezelésének, de általában le lett oltva a vita hogy (nyilván) senki nem akar barlang nappalit meg mindenki olyan környezetben vetít ami neki tettszik (amivel szintén nem tudok vitázni).makkmarce: Milyen szint?
en sztem nem mondtam, hogy van kinai alternativa annyiert. sokszor irtam, hogy most sztem 100e alatt f22, 400-500e alatt jvc xXXXX vagy epson 9400, felette meg vmax, tnm, nz500. afolott meg nem igazan tudom, nincs eleg tapasztalatom.
miert csak dlp? kizarod az lcdt. miert is? meseltek, hogy szar?
-
Ijk
félisten
Mennyire vagyok aktív résztvevője az lcd-dlp vitáknak?
Mert szerintem egyáltalán nem. -
m3ss
veterán
en arra gondoltam, hogy van 200-400-ert mas alternativa is, mint a prizmas nosztalgia dlp. a 10 eves lcd gep is elmegy am jo esellyel neked meg 500 orat az elkovetkezendo x evben amennyit nezed. jo esellyel izzot se kell venned bele. en elfogadnam akkor is hogy nem tetszik a kepuk, nem kell a fekete, nem jo a kepkarakter neked. de hat meg nem lattal semmilyen mas gepet
nonszensz veled errol beszelgetni..jo ez a cikk, de par eve meg mindenki arrol beszelt itt, hogy milyen jo kontrasztos kepe lesz nappaliban ha zoldre festi a falat. nem, nem lesz
kicsit jobb lesz, mint a feher fal. nem sokkal amugy ha kozel van a mennyezet es nagy a vaszon.konkretan hihetetlen ez nekem, hogy sok eve jarsz ide a topicba allandoan aktiv reszese vagy ezeknek a dlp vs lcd vitaknak de meg nem lattal lcd gepet. se epsont, se sonyt, se jvct. egyet se. nehezen tudok ezen tullepni
-
Ijk
félisten
en arra gondoltam, hogy van 200-400-ert mas alternativa is, mint a prizmas nosztalgia dlp. a 10 eves lcd gep is elmegy am jo esellyel neked meg 500 orat az elkovetkezendo x evben amennyit nezed. jo esellyel izzot se kell venned bele. en elfogadnam akkor is hogy nem tetszik a kepuk, nem kell a fekete, nem jo a kepkarakter neked. de hat meg nem lattal semmilyen mas gepet
nonszensz veled errol beszelgetni..jo ez a cikk, de par eve meg mindenki arrol beszelt itt, hogy milyen jo kontrasztos kepe lesz nappaliban ha zoldre festi a falat. nem, nem lesz
kicsit jobb lesz, mint a feher fal. nem sokkal amugy ha kozel van a mennyezet es nagy a vaszon.De ismét csak megkerülöd a kérdést hogy nincs kínai mini dlp aletrnatíva 200-400k szegmensben. Arról most egyáltalán nincs kedvem vitázni miért nem akarok régi LCD gépet.
Nem emlékszem már mit mondtak pár éve a falakról, legfeljebb azt hogy ha már szignifikánsan sötétebb a felület mint fehér nappaliban akkor érdemes lehet fehér vászonra vetíteni, már lesz képi dinamikád, de snki nem állította szerintem hogy bármilyen szinten is hozza a fekete falas dedikált szobát. Mindig is kifejezetten szószólója voltam a szoba kezelésének, de általában le lett oltva a vita hogy (nyilván) senki nem akar barlang nappalit meg mindenki olyan környezetben vetít ami neki tettszik (amivel szintén nem tudok vitázni).makkmarce: Milyen szint?
-
makkmarce
őstag
-
makkmarce
őstag
ennyi erővel lehetne olyan is, hogy házba építek 8 ülőhellyel mozit, külön gépészeti szobával
Kb 3 ember lenne benne. -
m3ss
veterán
2015-ös cikk.

Nem, nincs alternatíva, ne keverd össze a dolgokat. Mini kínai dlp-k lekörözik a régi nagy dlp-ket, erről volt szó. Az más dolog hogy engem nem érdekel 10 éves LCD gép.
1500-2000:1 natív kontraszt a nagymozis standard, de emellett én is ezt tartom alapvető minimumnak.en arra gondoltam, hogy van 200-400-ert mas alternativa is, mint a prizmas nosztalgia dlp. a 10 eves lcd gep is elmegy am jo esellyel neked meg 500 orat az elkovetkezendo x evben amennyit nezed. jo esellyel izzot se kell venned bele. en elfogadnam akkor is hogy nem tetszik a kepuk, nem kell a fekete, nem jo a kepkarakter neked. de hat meg nem lattal semmilyen mas gepet
nonszensz veled errol beszelgetni..jo ez a cikk, de par eve meg mindenki arrol beszelt itt, hogy milyen jo kontrasztos kepe lesz nappaliban ha zoldre festi a falat. nem, nem lesz
kicsit jobb lesz, mint a feher fal. nem sokkal amugy ha kozel van a mennyezet es nagy a vaszon. -
Ijk
félisten
nem eroltetem, de sztem a laikusok nincsenek ezzel tisztaban, hogy mennyit is ront a szoba amig el nem kezdik meregetni. sztem jo ezt tisztaba tenni. aztan akinek fontos az vagy sotetit, vagy alr vasznazik.
en orultem volna, ha erre hamarabb rajovok de nem nagyon volt ez tema adl meresek, alr vasznak elott.2015-ös cikk.

Nem, nincs alternatíva, ne keverd össze a dolgokat. Mini kínai dlp-k lekörözik a régi nagy dlp-ket, erről volt szó. Az más dolog hogy engem nem érdekel 10 éves LCD gép.
1500-2000:1 natív kontraszt a nagymozis standard, de emellett én is ezt tartom alapvető minimumnak. -
m3ss
veterán
irtam mar sokszor, hogy van ennyiert mas alternativa, te nem vagy ezekre kivancsi. nem baj, csak nem akarok veled errol beszelgetni amig nem lattal mas gepet
most a 2500 nativ ala nem akarsz menni, ugy lehet az 5e nativ ala nem akarnal. vagy a 3e 2% ala. -
m3ss
veterán
Nem kell erőltetni ezt a szintet szerintem.
Aki akarja, hogy a mozija a legjobb körülmények között legyen és a vetítőből ki lehessen hajtani a maximumot, az rendbe teszi a környezetét. Nem kérdés.De vannak olyanok, akiknek nincs rá “igénye”. Nincs ezzel semmi gond, hagyni kell, ha neki úgy a komfortos.
nem eroltetem, de sztem a laikusok nincsenek ezzel tisztaban, hogy mennyit is ront a szoba amig el nem kezdik meregetni. sztem jo ezt tisztaba tenni. aztan akinek fontos az vagy sotetit, vagy alr vasznazik.
en orultem volna, ha erre hamarabb rajovok de nem nagyon volt ez tema adl meresek, alr vasznak elott. -
Ogard
tag
screenline mot white ice - három méterről nézve nincs rajta se speckle se hotspot. Amikor hét éve megvetem Szepitől, szívtam a fogam, hogy nincs pénzem ALR-re, de most eléggé örülök, mert a kép így hibátlan.
-
Ijk
félisten
Na de a natív kontraszt kérdését elegánsan megkerülted a 200-400k kategóriában. Nem akar senki 500:1-1000:1 kontraszttal filmet nézni.
-
devil-k
nagyúr
van kep a szobadrol? nem kotozkodni akarok, de ha kozel vannak a falak es festve vannak...
az hogy maszkolod a vasznat semmit se szamit a mennyezet miatt.
nalam raadasul oldalt sotetbarna szekreny faltol mennyezetig, nagyon nagy mennyisegu barna blackout fuggony szemben, oldalt. tokmind1.. ez az 1.2 (merve 1.1) gain 3m szeles 16:9 vaszon telibeveri az egesz szobat es minden feluletrol reflektalodik vissza...es nem 150 nittel vetitettem.persze ettol meg nem fogok deneverbarlangot csinalni semelyik szobabol, vagy szorakozni tobblepcsos szoba atrendezessel.
ezt elfogadom, ha alr vasznat sem akarsz akkor viszont el kell fogadnod, hogy valoszinuleg harmad akkora kontrasztot nezel, mint amit nezhetnel ahogy ijk mondja, par %-tol.
a betevedok menjenek csak alr iranyban
Nem kell erőltetni ezt a szintet szerintem.
Aki akarja, hogy a mozija a legjobb körülmények között legyen és a vetítőből ki lehessen hajtani a maximumot, az rendbe teszi a környezetét. Nem kérdés.De vannak olyanok, akiknek nincs rá “igénye”. Nincs ezzel semmi gond, hagyni kell, ha neki úgy a komfortos.
-
m3ss
veterán
van kep a szobadrol? nem kotozkodni akarok, de ha kozel vannak a falak es festve vannak...
az hogy maszkolod a vasznat semmit se szamit a mennyezet miatt.
nalam raadasul oldalt sotetbarna szekreny faltol mennyezetig, nagyon nagy mennyisegu barna blackout fuggony szemben, oldalt. tokmind1.. ez az 1.2 (merve 1.1) gain 3m szeles 16:9 vaszon telibeveri az egesz szobat es minden feluletrol reflektalodik vissza...es nem 150 nittel vetitettem.persze ettol meg nem fogok deneverbarlangot csinalni semelyik szobabol, vagy szorakozni tobblepcsos szoba atrendezessel.
ezt elfogadom, ha alr vasznat sem akarsz akkor viszont el kell fogadnod, hogy valoszinuleg harmad akkora kontrasztot nezel, mint amit nezhetnel ahogy ijk mondja, par %-tol.
a betevedok menjenek csak alr iranyban
vaszon meret nagyon nem mind1 fenyszennyezesben, de korabban emlegetett immersionben sem. pl egy 3m szeles 16:9 vaszon akkora teruletu, mint egy 4m szeles 21:9.
es amugy en is maszkolgatok manualisan felulrol 21:9-re, nagyon sok 16:9 tartalom van. sok regi film, ujabb sorozat, streamingre keszult film...sztem szinte fele 16:9. en ezert is inkabb 16:9-et raknek moziszobaba. -
powerup2
addikt
Szerintem kellene csinálnotok egy olyan topikot aminek a neve ez lenne projektorok nappalihoz! komolyan és akkor nem lenne vita azon, hogy most kis projektor vagy nagy dlp. Szerintem ez a topik maradhatna a dlp-s.
-
m3ss
veterán
van kep a szobadrol? nem kotozkodni akarok, de ha kozel vannak a falak es festve vannak...
az hogy maszkolod a vasznat semmit se szamit a mennyezet miatt.
nalam raadasul oldalt sotetbarna szekreny faltol mennyezetig, nagyon nagy mennyisegu barna blackout fuggony szemben, oldalt. tokmind1.. ez az 1.2 (merve 1.1) gain 3m szeles 16:9 vaszon telibeveri az egesz szobat es minden feluletrol reflektalodik vissza...es nem 150 nittel vetitettem.persze ettol meg nem fogok deneverbarlangot csinalni semelyik szobabol, vagy szorakozni tobblepcsos szoba atrendezessel.
ezt elfogadom, ha alr vasznat sem akarsz akkor viszont el kell fogadnod, hogy valoszinuleg harmad akkora kontrasztot nezel, mint amit nezhetnel ahogy ijk mondja, par %-tol.
a betevedok menjenek csak alr iranyban
-
m3ss
veterán
nagychipes DLP képi világgal
de te meg csak ilyen kepi vilagot lattal. teljesen felesleges errol beszelgetni. hogyan is akarhatnal valami olyat amit meg nem lattal.
-
proci985
MODERÁTOR
ok, de nalam ket retegben van sotetitve. sima sotetito fuggony magaban nem er semmit.
persze ettol meg nem fogok deneverbarlangot csinalni semelyik szobabol, vagy szorakozni tobblepcsos szoba atrendezessel.
-
m3ss
veterán
Nappalim hátsó fala mögött egy folyosó van, komolyan fontolgattam, hogy vágok egy kis ablaknyi lyukat rá, és azon keresztül vetítem meg a vásznam egy komolyabb régi lámpás vetítővel. A folyosó plafonja alatt nem sok vizet zavart volna, a router is ott áll egy polcon. Végül mégis a valerion max mellett döntöttem, észre se venni a polcon, légvonalban másfél méterre a fejemtől, gyakorlatilag nem lehet hallani. Nappaliba ideális megoldás, és ha a gyerekek maratoni PS-ezéseket csapnak, nem kell félteni tőlük a lámpa óraszámát, de tévézni is jól lehet, nappali fényben. (Sima 1.1 gaines fehér vászon, nincs rajta speckle.) Ha meg komoly mozizásra szánom magam, 5 perc alatt felmegy a plafonra az adamantiumos vitorlám, cinema2-re csukom az iriszt és egész lenyűgöző mozi élményem van. Közben meg egy teljesen normális élhető fehér falú nappali, 3 nagy de jól sötétíthető ablakkal, piros szőnyeggel, tele könyvespolcokkal festményekkel. (hangrendszer yamaha erősítő, 9 pocokra elrejtett klipsch hangszóróval, és egy kanapé mögé rejtett subbal.) Ezek a kis kínai lézerek az igencsak vállalható kompromisszum lehetőségét teremtik meg abszolut feltűnés menetesen.
A mosatni vásznam 290 széles, ha tovább akarnám fokozni az élvezeteket, lecserélném egy 450 széles cinemascopera - az még pont elfér, és a speexman féle anamorf lencsével ki is tudnám vetíteni. (De az még kb. 1 millió vagy 800k plusz lenne, a mostani rendszer kb. 1.4 ből állt fel, nem hiszem, hogy lehetne ennél jobb ár-érték-élmény arányt kihozni.)Sima 1.1 gaines fehér vászon, nincs rajta speckle.
milyen vaszon? abszolut zero speckle? -
m3ss
veterán
nappalira van halk vetitovannak plafonra rejthejto kazettas vasznak. az, hogy minden iranybol teljesen le lehessen sotetiteni a nappalit, szerintem alap.
felulrol visszaverodo fenyt valamennyire fekete maszkolt vaszon megoldja (nekem is olyan van, az alapbol segit), alul meg a sotet szonyeg is kifejezetten sokat segit.
audional vannak kompakt 9+2+2 csatornas integralt erositok (pl Marantz 6/7es szeria, Denon 3700/3800h) amiket relative egyszeru eldugni. suboknal D osztaly.
5-13 hangfalat el lehet dugni, max kreativnak kell lenni a butorokkal.
hush box felesleges
nem az ablak sotetitesre gondolok. vegyel egy muszert, aztan lesz csodalkozas. mutattam mar tobbszor a szobam ami 3300 1%-nal es 66 ansinal megallt.
-
Vhiktor
nagyúr
Egyebkent meg annyira nem is szürreális mert egy barco dp2k8st par millabol siman lehet venni.
-
Ijk
félisten
persze, de ok nem kepet mennek analizalni, meg zajszintet. nezik a filmet.
en arra gondolok hogy beulteted oket es el kellene donteniuk melyik kep tetszik jobban, melyiket neznek inkabb. ti egy teljesen mas irany vagytok, nektek ez az objektiv, meg regi premium termek ez valahol fetis. ad valami pluszt. ez egy eleterzes sztem, mint amikor beulsz a regi luxus s mercibe
errol olvasgattatok, hallgattatok az odat a regi nagy dlpkhez eveken at. orultok ennek, mindenben le van maradva de valahogy mindig kiderul a vegen, hogy nektek semelyik feature sem hianyzik amit tudnak az uj gepek. nagy, hangos? van olyan ismerosom aki berakja a nappaliba. fekete? senki se panaszkodott meg ra. 3d? halott. zajszint? technikai szoba vagy hushbox. kontraszt? nem fontos. felbontas? beszeljunk az optikai elessegrol. szinter? nem kell. gari? leterdelek helyette. eladhatosag? orokre jo 
kivancsi lennek mit szolnatok egy vmaxhoz ha az f22 fluorit meg a szajviz f32 eles, reszletes..
nektek is ugyanigy mukodik a szemetek, a feketeszintre erzekeny. de demozni latni, hallani sem akartok a mas technologiarol.
csak a prizma meg a borosuveg optika meg a 300 nit.
hiaba fejlodnek az optikak is, hiaba nem feltetlen kell ugyanakkora objektiv egy kisebb szenzorhoz, hiaba nem annyira fontos objektiven nezve az extrem sarok egy mozgokepen.
engem erdekel az elesseg is, de nem dugom homokba a fejem. a feketeszint fontossagat nem nagyon lehet megkerdojelezni. mozgepkepet nezek, ugy hogy pl bizonyos regi filmek jo resze sehol sincs elessegben...Nem csak régi gép fétis, egyszerűen nem kapsz új gépet 200-400k kategóriában min. 2k natív kontraszttal, nagychipes DLP képi világgal.
Ha láttál már win asztalt prizmával, még akár egy F22-vel is akkor tudhatod hogy nem érdekel filmnél a saroktól-sarokig élesség.
-
proci985
MODERÁTOR
ja husbox szekrenyben az ok. de ez megint olyan, hogy nem eletszeru. ha nappali akkor mar kaphatsz halk vetitot ami kicsit, nem kell ezzel szorakoznod.
aki a norveg mitologiara bukik annak van helye moziszobara is.Mindent meg lehet oldani nappaliban vetítés esetén, én elég messzire elmentem de még akkor is legfeljebb karcolgattam a dedikált szoba fényvisszaverés szintjét.
miert, oldalrol nem volt fuggonyod? nekem minden iranyban van, siman korberohogok fenyvisszaveresben egy atlagos instagrammra optimalizalt moziszobat. egy feketere festettet meg plane. de majd hozok szamokat ha lesz vetitom.
az en szekrenybe rejtheto oldalso fuggonyzesem szinte barmilyen helyisegben megoldhato, ahol elfer egy kb. 60x40x40-es szekreny. 1 perc elhuzni. a mennyezet a problemas, korulmenyes. de ha egy ust alr felulrol allitolag 95%-ot szur...akkor megerkeztel.nappalira van halk vetitovannak plafonra rejthejto kazettas vasznak. az, hogy minden iranybol teljesen le lehessen sotetiteni a nappalit, szerintem alap.
felulrol visszaverodo fenyt valamennyire fekete maszkolt vaszon megoldja (nekem is olyan van, az alapbol segit), alul meg a sotet szonyeg is kifejezetten sokat segit.
audional vannak kompakt 9+2+2 csatornas integralt erositok (pl Marantz 6/7es szeria, Denon 3700/3800h) amiket relative egyszeru eldugni. suboknal D osztaly.
5-13 hangfalat el lehet dugni, max kreativnak kell lenni a butorokkal.
hush box felesleges
-
Ogard
tag
Nappalim hátsó fala mögött egy folyosó van, komolyan fontolgattam, hogy vágok egy kis ablaknyi lyukat rá, és azon keresztül vetítem meg a vásznam egy komolyabb régi lámpás vetítővel. A folyosó plafonja alatt nem sok vizet zavart volna, a router is ott áll egy polcon. Végül mégis a valerion max mellett döntöttem, észre se venni a polcon, légvonalban másfél méterre a fejemtől, gyakorlatilag nem lehet hallani. Nappaliba ideális megoldás, és ha a gyerekek maratoni PS-ezéseket csapnak, nem kell félteni tőlük a lámpa óraszámát, de tévézni is jól lehet, nappali fényben. (Sima 1.1 gaines fehér vászon, nincs rajta speckle.) Ha meg komoly mozizásra szánom magam, 5 perc alatt felmegy a plafonra az adamantiumos vitorlám, cinema2-re csukom az iriszt és egész lenyűgöző mozi élményem van. Közben meg egy teljesen normális élhető fehér falú nappali, 3 nagy de jól sötétíthető ablakkal, piros szőnyeggel, tele könyvespolcokkal festményekkel. (hangrendszer yamaha erősítő, 9 pocokra elrejtett klipsch hangszóróval, és egy kanapé mögé rejtett subbal.) Ezek a kis kínai lézerek az igencsak vállalható kompromisszum lehetőségét teremtik meg abszolut feltűnés menetesen.
A mosatni vásznam 290 széles, ha tovább akarnám fokozni az élvezeteket, lecserélném egy 450 széles cinemascopera - az még pont elfér, és a speexman féle anamorf lencsével ki is tudnám vetíteni. (De az még kb. 1 millió vagy 800k plusz lenne, a mostani rendszer kb. 1.4 ből állt fel, nem hiszem, hogy lehetne ennél jobb ár-érték-élmény arányt kihozni.) -
m3ss
veterán
Én moziztam jópárszor laikusokkal, még egyszer nem panaszkodtak a fekete szint miatt. Még a vetítő zajszintje miatt sem. De ha laikusokról beszélünk, hallottál már laikusokat kereskedelmi mozikban a feketeszintre panaszkodni? Mert én 3 évtized alatt még nem hallottam ilyet. A gyenge fényerőre panaszkodni viszont meg se tudom számolni hányszor, főleg 3d-s filmek alatt.
persze, de ok nem kepet mennek analizalni, meg zajszintet. nezik a filmet.
en arra gondolok hogy beulteted oket es el kellene donteniuk melyik kep tetszik jobban, melyiket neznek inkabb. ti egy teljesen mas irany vagytok, nektek ez az objektiv, meg regi premium termek ez valahol fetis. ad valami pluszt. ez egy eleterzes sztem, mint amikor beulsz a regi luxus s mercibe
errol olvasgattatok, hallgattatok az odat a regi nagy dlpkhez eveken at. orultok ennek, mindenben le van maradva de valahogy mindig kiderul a vegen, hogy nektek semelyik feature sem hianyzik amit tudnak az uj gepek. nagy, hangos? van olyan ismerosom aki berakja a nappaliba. fekete? senki se panaszkodott meg ra. 3d? halott. zajszint? technikai szoba vagy hushbox. kontraszt? nem fontos. felbontas? beszeljunk az optikai elessegrol. szinter? nem kell. gari? leterdelek helyette. eladhatosag? orokre jo 
kivancsi lennek mit szolnatok egy vmaxhoz ha az f22 fluorit meg a szajviz f32 eles, reszletes..
nektek is ugyanigy mukodik a szemetek, a feketeszintre erzekeny. de demozni latni, hallani sem akartok a mas technologiarol.
csak a prizma meg a borosuveg optika meg a 300 nit.
hiaba fejlodnek az optikak is, hiaba nem feltetlen kell ugyanakkora objektiv egy kisebb szenzorhoz, hiaba nem annyira fontos objektiven nezve az extrem sarok egy mozgokepen.
engem erdekel az elesseg is, de nem dugom homokba a fejem. a feketeszint fontossagat nem nagyon lehet megkerdojelezni. mozgepkepet nezek, ugy hogy pl bizonyos regi filmek jo resze sehol sincs elessegben... -
Vhiktor
nagyúr
Nem értem mi szükség van ilyen képekre. Abszolút rossz példa. Ti hajtogatjátok örökké, hogy almát almával hasonlítsunk. Ez a Christie CP4230 egy olyan vetítő, ami akár 25-30méter széles mozivásznakhoz is jó. Ráadásul Xenon lámpás, ami még az uhp lámpához képest is fűt, szó szerint. A "kisebb" modellek 1.5-3kw, a nagyobbak akár 4-6kW fogyasztásig is felmennek. Teljes telepített tömeg 140-150kg is lehet. Néhány amerikai milliomost leszámítva senki nem használ ill. használt ilyet házimozira. Aki meg igen, ott valószínűleg már maga a szoba és a vászon is akkora méretű, annyi székkel, ami már inkább hajaz a kereskedelmi mozik méretéhez, mint egy házimozira.
Egy valamit nem értek, ha en osztok meg ilyet akkor rögtön szúrja a szemeteket hogy almat a körtével, forditott esetben meg nem. Ha mas osztotta volna meg, mar menne a hallelujazas, hogy mekkora szakértelem, tapasztalat, stb.
-
Ijk
félisten
ja husbox szekrenyben az ok. de ez megint olyan, hogy nem eletszeru. ha nappali akkor mar kaphatsz halk vetitot ami kicsit, nem kell ezzel szorakoznod.
aki a norveg mitologiara bukik annak van helye moziszobara is.Mindent meg lehet oldani nappaliban vetítés esetén, én elég messzire elmentem de még akkor is legfeljebb karcolgattam a dedikált szoba fényvisszaverés szintjét.
miert, oldalrol nem volt fuggonyod? nekem minden iranyban van, siman korberohogok fenyvisszaveresben egy atlagos instagrammra optimalizalt moziszobat. egy feketere festettet meg plane. de majd hozok szamokat ha lesz vetitom.
az en szekrenybe rejtheto oldalso fuggonyzesem szinte barmilyen helyisegben megoldhato, ahol elfer egy kb. 60x40x40-es szekreny. 1 perc elhuzni. a mennyezet a problemas, korulmenyes. de ha egy ust alr felulrol allitolag 95%-ot szur...akkor megerkeztel.Teljesen egyéni döntés hogy egy TNM-et beépítesz-e szekrénybe (de akkor kell szellőztetés) egy nappaliban, vagy szabadon hagyod. Ugyanígy hogy dedikált szobában a fejed fölé raksz egy Heimdallt, vagy egy TNM-et. Egyik esetben sem indokolt műszakilag a technológiai leválasztás, mint mondtam esztétika, hőelvezetés, kábelek elrejtése (kivéve ha f22-vel vetítesz). Dedikált szobában nem vagy projektor méretben megkötve, mert kutyát nem érdekel hogy a plafonon lóg egy projektor, nappaliban meg a kis doboz is lehet zavaró.
Dedikált szobámban minden fal fekete, és ennek hatása kézzelfogható 5% ADL feletti kontrasztban a korábbi, relatíve agyonsötétített nappalihoz képest. Teljesen mindegy milyen csúcsszuper gépet használnak, még egy nem fehér falas nappaliban is csak integet egy sötét falú dedikált szobában vetített kép dinamikájának. Mindenki a 2-3% alatti ADL-re van rágyógyulva, egyéni megítélés kérdése, nálam 1% alatt kezd kicsit zavaró lenni 2-3k natív kontraszt, és ez töredéke azoknak a jeleneteknek amit a nappalis környezet ver agyon 5% ADL felett. -
Vhiktor
nagyúr
-
Vhiktor
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
-
78159 - 78101
78159 - 78101 78100 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Google Pixel topik
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- Új kijelzős! Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 i7-11875H 32GB 1TB RTX A3000 FHD 1 év gar 500NIT
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG XBOX Ally X 24GB/1TB kézikonzol garanciával, hibátlan működéssel
- UltraAKCIÓS! ÚJ! Lenovo Yoga PRO 9 Ultra 9 285H 32GB RAM 1TB SSD RTX 5060 8GB 16" QHD++ OLED 3év Gar
- Samsung Galaxy S24 Ultra - Titanium Violet - 12/512GB - Megkímélt szép állapotban.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
nevetséges.. én azt nézem melyik termék mire képes mit ad számomra x méretbe. Azt is megértem hogy kisebbek az igényeid ez nem gond de tudod nem mindenkinek a célja az a szint ami neked elég. Az hogy én utazok x km azt azért teszem hogy megismerjem az eszközöket mert ami papíron van lehet szép és jó csak lehet köszönő viszonyba sincs a valósággal. Engem nem érdekel ha valami kínai az sem ha belga vagy japán engem maga az érdekel mit ad. Amúgy a sok személyeskedés amit itt hónapok óta folytatsz az már túl tesz egy határon.
en irok rendszeresen a tapasztalataimrol, en pl a lista helyett inkabb azt olvasgatnam, hogy melyik demon, milyen jelenetet nezve mit szurtel le.
Janaboy
