Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
-
77836 - 77701
77836 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vhiktor
nagyúr
A vizsim és vizsim bright modellek pont hogy a leg színhelyesebb modellek voltak, mindkettő rgbrgb színkerekes és ± 0.002 a garantált beállítható színpontosságuk. Brightnél picit hosszabb a zöld szegmens, ezért fényesebb. Ugyanúgy be lehet állítani mint a vizsimet viszont a zöld hossza miatt 2-3%-al több lesz a szivárvány és a fényerő is csökken.
Merd meg a szinek fenyerejet. Akkor meglatod miről beszélek
saturation sweeps jo ra. A +-0.002 csak xy koordinatara vonatkozik nem Y-ra, az pedig a szinek egyik legfomlmtosabb összetevője! Hiába jo az xy koordinata ha az Y nem, akkor lehet delta e 6-8 is az elteres egy egy szinarnyalatnal. Bright szinkerekesre vonatkozik, a maisk rendben van. -
makkmarce
őstag
-
deexteer
csendes tag
A vizsim és vizsim bright modellek pont hogy a leg színhelyesebb modellek voltak, mindkettő rgbrgb színkerekes és ± 0.002 a garantált beállítható színpontosságuk. Brightnél picit hosszabb a zöld szegmens, ezért fényesebb. Ugyanúgy be lehet állítani mint a vizsimet viszont a zöld hossza miatt 2-3%-al több lesz a szivárvány és a fényerő is csökken.
-
m3ss
veterán
nincs tobbe max? csak pro meg ultramax?
-
makkmarce
őstag
-
makkmarce
őstag
nekem is tetszik, kár hogy a storyban néha orbitális butaságok vannak.. mi lett volna, ha Galadriel nem áll fel a végén? annyira bugyután fájdalmas volt, simán legurulhatott volna. Az évad egyik legerősebb jelenetének kellett volna lennie, és a legbugyutább lett
-
Rp526
senior tag
-
-KP-
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
-
Rp526
senior tag
-
Vhiktor
nagyúr
A Gyűrűk Ura: A Hatalom Gyűrűi gyönyörűen van fényelve.
-
makkmarce
őstag
Arra írtam, hogy jóval erősebb a fénye az f22-nek a jvc-nél.
Van azért sok jó tartalom ott is, csak nem feltétlen az, amit az ember arcába tol az elején. Pl rengeteg távolkeleti film, de van nagyon jó saját gyártású is. -
m3ss
veterán
-
Ijk
félisten
nem lattal meg f22-nel jobb kontrasztot. de abban biztos vagy, hogy 1500-at nem akarsz...fogalmad sincs mibol maradsz ki. oriasi csodalkozas lenne meglatnal egy masik gepet.
egy barmilyen allapotu olcso jvc 10e korul tud 1% adl alatt. de 2%-nal is legalabb 2x akkora kontrasztot tudnak f22-hoz kepest. tomve van minden film 2% adl jelenetekkel.
es akkor ha meglatnal egy nz500-at...Hogyne láttam volna, van egy 77"oledem. Hidd el hogy jobb a kontrasztja, ha mozifilmet akarok nezni megis atbiciklizem a varos túlsó felére a dedikált szobába ahol az f22 van.
Rengeteg dologból bizonyára kimaradok csak a világ penze es ideje nem lenne elég projektorokat kergetni. -
makkmarce
őstag
nem lattal meg f22-nel jobb kontrasztot. de abban biztos vagy, hogy 1500-at nem akarsz...fogalmad sincs mibol maradsz ki. oriasi csodalkozas lenne meglatnal egy masik gepet.
egy barmilyen allapotu olcso jvc 10e korul tud 1% adl alatt. de 2%-nal is legalabb 2x akkora kontrasztot tudnak f22-hoz kepest. tomve van minden film 2% adl jelenetekkel.
es akkor ha meglatnal egy nz500-at...nem olyan biztos az, mert a fényerő csak a fele/kétharmada.
-
makkmarce
őstag
mit ki nem találnak.. hát ilyen terveim nincsenek. Nem szoktam nagyon elmerülni benne, mert akkor minden apróság kezd idegesíteni. A W4000 fekete szintje, ha a fele lett volna, az nekem szerintem kb elég is lett volna. A TNM kb 4-5x-ös natívot tud a w4000-hez képest, több, mint elég lesz a nappalis mozis élményhez. Eddig is csak az zavart, hogy sötét jelenetnél kicsit világosabb a fekete a falnál, ez remélhetőleg megoldódik és egybefolyik majd.
Egyetértek Ijk-val, a fanatikusok forgassanak árnyjátékot, mi egyszerű halandók meg szeretnénk látni, hogy mi történik a filmen
Mióta a Netflix is behozta a szabályt, hogy nem lehet fekete alapon fekete filmet forgatni (ugye a HBO Max-os pofáraesés óta, ahol a készítők lehülyézték a nézőket, hogy vegyél jó tévét paraszt), azóta elég volt oda is az esetek 99%-ába a w4000 is. -
m3ss
veterán
Majd meglatom, nem biztos hogy egyformák az igenyeink, ha zavar kikapcsolom.
Egyébként nagyon kevés jelenetnel érzem laposnak a képet f22-vel, és ezért sem akarok emiatt szazezreket elszorni. Azok is inkább modern filmek, ilyen holdfenyben forgatott vagy nd100-al felvett jelenetek, amitől agybajt kapok és nem a projektor miatt. Nem termeszetfilmet akarok nézni, hanem kontrasztos filmet. Ahol esti jeleneteknel kék reflektorokkal adnak képi dinamikát, hogy ne arnyjatekot láss még egy oleden is.
Nyilván ha valakit érdekel egy LS-5 - TNM vagy jobb JVC csere az szóljon mert nincs ellenemre a magasabb natív kontraszt.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
nem lattal meg f22-nel jobb kontrasztot. de abban biztos vagy, hogy 1500-at nem akarsz...fogalmad sincs mibol maradsz ki. oriasi csodalkozas lenne meglatnal egy masik gepet.
egy barmilyen allapotu olcso jvc 10e korul tud 1% adl alatt. de 2%-nal is legalabb 2x akkora kontrasztot tudnak f22-hoz kepest. tomve van minden film 2% adl jelenetekkel.
es akkor ha meglatnal egy nz500-at... -
Ijk
félisten
Ertem. Dinamikus kontraszttol művi lesz a kép, es nem lesz soha olyan mint egy nativ eseteben. Minden projektorlnal es tvnel próbáltam. Kb nulla haszna van.
Valerion is jó példa erre pedig annak nagyobb a nativ kontrasztja, be lehetett kapcsolni rajta az atya úr istent is, semmi nem volt a kepe jvchez képest sinners jelenetben.Javs is belefutott ezzel az erdőbe.
Majd meglatom, nem biztos hogy egyformák az igenyeink, ha zavar kikapcsolom.
Egyébként nagyon kevés jelenetnel érzem laposnak a képet f22-vel, és ezért sem akarok emiatt szazezreket elszorni. Azok is inkább modern filmek, ilyen holdfenyben forgatott vagy nd100-al felvett jelenetek, amitől agybajt kapok és nem a projektor miatt. Nem termeszetfilmet akarok nézni, hanem kontrasztos filmet. Ahol esti jeleneteknel kék reflektorokkal adnak képi dinamikát, hogy ne arnyjatekot láss még egy oleden is.
Nyilván ha valakit érdekel egy LS-5 - TNM vagy jobb JVC csere az szóljon mert nincs ellenemre a magasabb natív kontraszt.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
m3ss
veterán
horizontal lens shift. vagy 20-30% ansi kulonbseget okoz kozepponthoz kepest. van valahol errol is meres azt hiszem spyke litvan baratunknal.
kicsit ugy erzem neha kar ebben elmerulni ennyire. be kell kapcsolni a vetitot es nezni a filmeket
-
makkmarce
őstag
nem csak a zoom szamit. es nem, aki kevesebb onoffot mert nezte ezt is.
akartam is mondani, hogy nehogy felfurd rogton kozepre, mert oldalra shiftelve nem kicsit jobb az ansi, nem az onoff
es akkor meg tovabb lehet menni, mert allitolag a dble (meg lehet mas algoritmus is) olyat is csinal, hogy az adott jelenetben a film dinamikatartomanya tegyuk fel csak 300:1 de a vetitod ott tudna 1000:1-et akkor ott kiterjeszti a 300:1-et..csak ugye a gammaval is jatszani kell es sokszor en nem ugy fog kinezni, mint ahogy azt megalmodtak.
ja es ez lehet hulyeseg, mert elegge elmeleti sikon mozgolodott javs baratunk, merni kellene ezt tenyleg kijelzon, hogy tenyleg ez tortenik-e
nemértem.. próbálom érteni, de hát nemértem. Miféle oldalra shiftelés?
-
makkmarce
őstag
Ertem. Dinamikus kontraszttol művi lesz a kép, es nem lesz soha olyan mint egy nativ eseteben. Minden projektorlnal es tvnel próbáltam. Kb nulla haszna van.
Valerion is jó példa erre pedig annak nagyobb a nativ kontrasztja, be lehetett kapcsolni rajta az atya úr istent is, semmi nem volt a kepe jvchez képest sinners jelenetben.Javs is belefutott ezzel az erdőbe.
1 jelenetért nem vennék egy homályvadász projectort 140"-ra
Inkább legyen néhány sötét jelenet rossz, minthogy a világosak színtelen, fénytelen masszát alkossanak, ahol a tengerparti napsütés inkább egy borús délután, ha csak 1 foton is bejön a másik szobából. -
m3ss
veterán
találtam TNM natív ON/OFF kontrasztról egy ilyet (eredmények a jobb alsó sarokban):
https://www.youtube.com/watch?v=uV65a29_X2c&t=2892s
Ami látszik, hogy nagyon nem mindegy, milyen távol van a készülék, nem mindegy, hogy hova csavarozza fel az ember. Lehet mire ideér, csinálok a mennyezetre valami vízszintes sínt, amin könnyebben be tudom állítani.
Gondolom ez sok esetben megmagyarázza a miért csak 6000 a kontraszt méréseket, ha telibe tekerte a zoom-ot a szaki.nem csak a zoom szamit. es nem, aki kevesebb onoffot mert nezte ezt is.
akartam is mondani, hogy nehogy felfurd rogton kozepre, mert oldalra shiftelve nem kicsit jobb az ansi, nem az onoff
es akkor meg tovabb lehet menni, mert allitolag a dble (meg lehet mas algoritmus is) olyat is csinal, hogy az adott jelenetben a film dinamikatartomanya tegyuk fel csak 300:1 de a vetitod ott tudna 1000:1-et akkor ott kiterjeszti a 300:1-et..csak ugye a gammaval is jatszani kell es sokszor en nem ugy fog kinezni, mint ahogy azt megalmodtak.
ja es ez lehet hulyeseg, mert elegge elmeleti sikon mozgolodott javs baratunk, merni kellene ezt tenyleg kijelzon, hogy tenyleg ez tortenik-e
-
makkmarce
őstag
találtam TNM natív ON/OFF kontrasztról egy ilyet (eredmények a jobb alsó sarokban):
https://www.youtube.com/watch?v=uV65a29_X2c&t=2892s
Ami látszik, hogy nagyon nem mindegy, milyen távol van a készülék, nem mindegy, hogy hova csavarozza fel az ember. Lehet mire ideér, csinálok a mennyezetre valami vízszintes sínt, amin könnyebben be tudom állítani.
Gondolom ez sok esetben megmagyarázza a miért csak 6000 a kontraszt méréseket, ha telibe tekerte a zoom-ot a szaki. -
Vhiktor
nagyúr
Nem, félreérted. A megjelenített egyidejű kontrasztod 500:1, nem a megjelenítőé. Azaz egy sötét jelenetnél a legvilágosabb szürke és fekete közötti fényerő különbség 500-szoros. Ezt egy natív 500:1, de még 1000:1 kijelzővel sem tudod meglépni, mert a legvilágosabb szürkéd már a pl. max 100 nitből csak 5, a feketéd meg ugyanúgy 0.1 nit, azaz 50:1 az egyidejű kontrasztod abban a pillanatban. 8000:1megjelenítőnél meg 40:1, ha van dinamikus szabályozás akkor meg ennek többszöröse.
Ertem. Dinamikus kontraszttol művi lesz a kép, es nem lesz soha olyan mint egy nativ eseteben. Minden projektorlnal es tvnel próbáltam. Kb nulla haszna van.
Valerion is jó példa erre pedig annak nagyobb a nativ kontrasztja, be lehetett kapcsolni rajta az atya úr istent is, semmi nem volt a kepe jvchez képest sinners jelenetben.Javs is belefutott ezzel az erdőbe.
-
Vhiktor
nagyúr
-
m3ss
veterán
Az én értelmezésemben kb. 500:1 egyidejű (képen megjelenő) kontraszt ami szép dinamikus. Natív 2000:1 kontrasztos gépnél 1% ADL-nél viszont lesz mondjuk 40:1 kontrasztod, ami lapos persze. Ekkor jön a dinamikus írisz, és a feketeszintet letolja az ötödére, miközben a legvilágosabb rész nem változik, vagyis lesz 200:1 kontrasztod ami ha nem is ugrik le a vászonról mégis sokkal dinamikusabb.
A gond hogy gyakorlatban nem mindig 40:1 az arány, hanem van egy világos pont, vagy folt ami mondjuk a teljes fényerő 50%-a, de mivel apró része a képnek te mégis a 40:1-es egyidejű kontrasztot látod. Ilyenkor felére viszi le a fényerőt, azaz 40:1-ből lett 80:1 amivel nem vagy sokkal előrébb. Tehát kifejezetten jelenetfüggő, és ezért is alap a szürke felirat. Az biztos hogy ilyen jelenetnél csak a magasabb natív kontraszt segít, 8000:1 gépnél ugye már fentebbi példa 360:1-et jelent.
Alapvetően támogatom a dinamikus kontrasztot, ha nem 500:1 natívot akarják pofozgatni vagy bekamuzni 2000:1-nek. Egész egyszerűen minden jelenetben ahol nincs 100% fényerős pixel kidobod a projektorod fényerejét az ablakon, ami még 10k natív kontrasztnál is pazarlás.ez amugy naon osszetett es vetito fuggo. es nem is tudom hogy mukodik pontosan runconal. mostanaban nezegettem en is tclen..
Ekkor jön a dinamikus írisz, és a feketeszintet letolja az ötödére, miközben a legvilágosabb rész nem változi
ez nem igy van, legtobb dinamikus irisz ugyanannyira tolja le mind2 vegpontot. na most ha neked eleve keves a fenysuruseged, akkor ez problema is lehet.
vetitoknel a dinamikus kontraszt sem olyan, mint egy tv-nel, mert egesz light engine manipulalja es nem tud csak ugy sotetebb feketet anelkul, hogy a csucsfenyeket sem csokkentene.
itt jon a kepbe a laser dimming vagy a dynablack ami segit abban, hogy a csucsfenyekbol ne veszits annyit, digitalisan feltolja vmeddig ezeket. ha jol tudom...hogy mennyire meg ez hogy nez ki, azt nem tudom.
es akkor meg az is tenyezo, hogy milyen adl mellett mit csinal, mert nem ugyanazt fogja csinalni sotet, kozepes, meg vilagos jelenetek mellett.
es akkor meg tovabb lehet menni, mert allitolag a dble (meg lehet mas algoritmus is) olyat is csinal, hogy az adott jelenetben a film dinamikatartomanya tegyuk fel csak 300:1 de a vetitod ott tudna 1000:1-et akkor ott kiterjeszti a 300:1-et..csak ugye a gammaval is jatszani kell es sokszor en nem ugy fog kinezni, mint ahogy azt megalmodtak. -
makkmarce
őstag
1000:1-et tudnak az IPS TV-k, 2000:1 nem olyan rossz, ha nem az OLED az elvárt szint. Ha meg OLED kell, akkor minek vacakolni projectorral?

-
Ijk
félisten
Nem, félreérted. A megjelenített egyidejű kontrasztod 500:1, nem a megjelenítőé. Azaz egy sötét jelenetnél a legvilágosabb szürke és fekete közötti fényerő különbség 500-szoros. Ezt egy natív 500:1, de még 1000:1 kijelzővel sem tudod meglépni, mert a legvilágosabb szürkéd már a pl. max 100 nitből csak 5, a feketéd meg ugyanúgy 0.1 nit, azaz 50:1 az egyidejű kontrasztod abban a pillanatban. 8000:1megjelenítőnél meg 40:1, ha van dinamikus szabályozás akkor meg ennek többszöröse.
-
Vhiktor
nagyúr
Az én értelmezésemben kb. 500:1 egyidejű (képen megjelenő) kontraszt ami szép dinamikus. Natív 2000:1 kontrasztos gépnél 1% ADL-nél viszont lesz mondjuk 40:1 kontrasztod, ami lapos persze. Ekkor jön a dinamikus írisz, és a feketeszintet letolja az ötödére, miközben a legvilágosabb rész nem változik, vagyis lesz 200:1 kontrasztod ami ha nem is ugrik le a vászonról mégis sokkal dinamikusabb.
A gond hogy gyakorlatban nem mindig 40:1 az arány, hanem van egy világos pont, vagy folt ami mondjuk a teljes fényerő 50%-a, de mivel apró része a képnek te mégis a 40:1-es egyidejű kontrasztot látod. Ilyenkor felére viszi le a fényerőt, azaz 40:1-ből lett 80:1 amivel nem vagy sokkal előrébb. Tehát kifejezetten jelenetfüggő, és ezért is alap a szürke felirat. Az biztos hogy ilyen jelenetnél csak a magasabb natív kontraszt segít, 8000:1 gépnél ugye már fentebbi példa 360:1-et jelent.
Alapvetően támogatom a dinamikus kontrasztot, ha nem 500:1 natívot akarják pofozgatni vagy bekamuzni 2000:1-nek. Egész egyszerűen minden jelenetben ahol nincs 100% fényerős pixel kidobod a projektorod fényerejét az ablakon, ami még 10k natív kontrasztnál is pazarlás.500:1 az attól függ hogy mekkora adl szinten nézed, magas adlnel->világos jelentnel teljesen jo. Ezért jo ips paneles tvn világos jelenetnel, sotetnel meg okadek. Pedig annak minden adl szint mellett 1000:1 a kontraszt aranya.
-
Ijk
félisten
Az én értelmezésemben kb. 500:1 egyidejű (képen megjelenő) kontraszt ami szép dinamikus. Natív 2000:1 kontrasztos gépnél 1% ADL-nél viszont lesz mondjuk 40:1 kontrasztod, ami lapos persze. Ekkor jön a dinamikus írisz, és a feketeszintet letolja az ötödére, miközben a legvilágosabb rész nem változik, vagyis lesz 200:1 kontrasztod ami ha nem is ugrik le a vászonról mégis sokkal dinamikusabb.
A gond hogy gyakorlatban nem mindig 40:1 az arány, hanem van egy világos pont, vagy folt ami mondjuk a teljes fényerő 50%-a, de mivel apró része a képnek te mégis a 40:1-es egyidejű kontrasztot látod. Ilyenkor felére viszi le a fényerőt, azaz 40:1-ből lett 80:1 amivel nem vagy sokkal előrébb. Tehát kifejezetten jelenetfüggő, és ezért is alap a szürke felirat. Az biztos hogy ilyen jelenetnél csak a magasabb natív kontraszt segít, 8000:1 gépnél ugye már fentebbi példa 360:1-et jelent.
Alapvetően támogatom a dinamikus kontrasztot, ha nem 500:1 natívot akarják pofozgatni vagy bekamuzni 2000:1-nek. Egész egyszerűen minden jelenetben ahol nincs 100% fényerős pixel kidobod a projektorod fényerejét az ablakon, ami még 10k natív kontrasztnál is pazarlás. -
m3ss
veterán
igen, en is 3500 onoffot lattam. biginel a fenysurusegrol beszeltem, neki nagyon nem tudott annyit, mint amit te irtal. amit te irtal az nekem eleg soknak tunik...gondolom valami gyari lampa volt.
viszont biginel az 1% ha jol emlekszem 2e korul volt. de a tnm, meg cseneles vx22 adl mereseibol kiindulva egy 600-700-as ansis gepnek 1% korul sztem inkabb 3e kornyeken kellene tudnia, ha 3500 az onoff. persze bigi lehet vasznon merte. mondjuk szurke vasznon ha jol tudom, ahol tudott 100 ansit merni. akkor viszont meg sem a szoba limitalta sztem 2e-re@1%, sajat mereseimbol kiindulva legalabbis...engem amikor a szoba limitalt 66 ansira, akkor is tudtam 3300 1%-ot merni. nem lehet, hogy az ls3 fenyut, ansi differencia miatt (ha egyaltalan van) hiaba raksz bele dc4-et akkor sem lesz az adl kontrasztod igazan jobb, csak az onoff? de csak brainstormolok...le kell merni darkchip upgrade elott utan adl-t lencsevel szemben aztan kiderul. gondolom csinaltak ilyet.
de engem nem erdekel az ls5, el akarom felejteni
-
Vhiktor
nagyúr
Igen, ez sem elképzelhetetlen.
#77793 hat figy, ha nem irtak volna ekkorra kontrasztokat akkor engem nem erdekelne. Elvileg kb 7-9ezret kell tudnia f7en. 700-900 lumen mellett. Es annyira nem is van elmaszva a wb abban a kepmodban...meglatjuk. csodalkoznek ha random peldanyokat kaptak volna..plane hogy ultra maxhoz valogat xgimi.
Persze hogy f4et tartottak, mert szott 150 colos veszteseges vaszonra vetitenek vele. De nem csak ott lehet hasznalni. En kerem szépen a 7-8e onoffomat velvetbe burkolozva 17 fl környékén. Az meg dble nelkul is fincsi kellene hogy legyen. Dble on meg plane, ha jol mukodik..
En is pontosan erre játszok. Ha hozni fogja akkor készen vagyunk persze csak akkor ha alacsony adl mellett is
. -
m3ss
veterán
Nem tudom milyen, Bbeci is bekapcsolva használta pedig ő elég nagy kritikus. Kíváncsi leszek mit mutat majd.
TNM nativ sem lesz szvsz 10k, valószínűleg 4k reális aztán ranyomod a dinamikus fényerőt. Esetleg f7-re behuzva már közelíti, de kétlem hogy bárki is bealdoz majd jelentős fényerőt kis nativ kontraszt nyeresegert. Tesztelők jellemzően f4-et tartottak optimalisnak. De majd várjuk a beszámolókat, kíváncsi leszek a mérésekre.
Persze aki nativ kontrasztra hajt annak csak JVC a jó választás.Vhiktor: Nem értem. Nyilván a mélyebb fekete a lényeg, pont az 1-2% alatti adl az ami kiverezteti a dlp-t.
1% adlnel uugy 2000 kornyeken leszel, mint f22vel. Csak feketed melyebb lesz.
-
Q
senior tag
Bigi gépe 3524:1 volt kitisztítva, beállítva.
-
m3ss
veterán
Igen, ez sem elképzelhetetlen.
#77793 hat figy, ha nem irtak volna ekkorra kontrasztokat akkor engem nem erdekelne. Elvileg kb 7-9ezret kell tudnia f7en. 700-900 lumen mellett. Es annyira nem is van elmaszva a wb abban a kepmodban...meglatjuk. csodalkoznek ha random peldanyokat kaptak volna..plane hogy ultra maxhoz valogat xgimi.
Persze hogy f4et tartottak, mert szott 150 colos veszteseges vaszonra vetitenek vele. De nem csak ott lehet hasznalni. En kerem szépen a 7-8e onoffomat velvetbe burkolozva 17 fl környékén. Az meg dble nelkul is fincsi kellene hogy legyen. Dble on meg plane, ha jol mukodik..
-
Vhiktor
nagyúr
Nem tudom milyen, Bbeci is bekapcsolva használta pedig ő elég nagy kritikus. Kíváncsi leszek mit mutat majd.
TNM nativ sem lesz szvsz 10k, valószínűleg 4k reális aztán ranyomod a dinamikus fényerőt. Esetleg f7-re behuzva már közelíti, de kétlem hogy bárki is bealdoz majd jelentős fényerőt kis nativ kontraszt nyeresegert. Tesztelők jellemzően f4-et tartottak optimalisnak. De majd várjuk a beszámolókat, kíváncsi leszek a mérésekre.
Persze aki nativ kontrasztra hajt annak csak JVC a jó választás.Vhiktor: Nem értem. Nyilván a mélyebb fekete a lényeg, pont az 1-2% alatti adl az ami kiverezteti a dlp-t.
Igen a mwlyebb fekete a lényeg. De 2000:1 egyideju kontraszt arannyal mindenhogyan vacakul néz ki egy sotet jelenet. Nincs dinamika.
-
Joshi
titán
-
makkmarce
őstag
-
mandju
senior tag
Jelenleg szerintem jobb lesz várni. Bár neked nincs mivel vetítened. De a feltételezések szerint az első 2000 darabos charge kész van és a következő gyártási charge-ban már esetleg fel tudják használni az első gyártási tapasztalatokat és talán fű alatt hibákat javítani...
-
Ijk
félisten
Nem tudom milyen, Bbeci is bekapcsolva használta pedig ő elég nagy kritikus. Kíváncsi leszek mit mutat majd.
TNM nativ sem lesz szvsz 10k, valószínűleg 4k reális aztán ranyomod a dinamikus fényerőt. Esetleg f7-re behuzva már közelíti, de kétlem hogy bárki is bealdoz majd jelentős fényerőt kis nativ kontraszt nyeresegert. Tesztelők jellemzően f4-et tartottak optimalisnak. De majd várjuk a beszámolókat, kíváncsi leszek a mérésekre.
Persze aki nativ kontrasztra hajt annak csak JVC a jó választás.Vhiktor: Nem értem. Nyilván a mélyebb fekete a lényeg, pont az 1-2% alatti adl az ami kiverezteti a dlp-t.
-
Vhiktor
nagyúr
A mai napig nem értettem meg miert van rajongás a dinamikus iriszert, attol nem lesz nagyobb az egyideju kontraszt arany csak a fekete lesz melyebb. 2000:1 kontraszt arannyal meg mindegy mennyire szűkül be akkor is lapos a kép. Nagy kontraszt aranynal mar van ertleme ha láthatatlanul mukodik.
-
m3ss
veterán
-
m3ss
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
Oszinten nem figyeltem pontosan milyen gepekrol megy a diszkurzus, csak az f szeriakra reagáltam. Főleg amikor bekapcosljak a bright colort rajtuk hogy legyen fenyero es kontraszt.
-
Ijk
félisten
Attól függ melyik lencse van benne és melyik dmd (dc3 vagy dc4).
Dinamikus irisszel meg tökmindegy, ugyis 10k körüli a kontraszt ami már bőven jó. -
mandju
senior tag
TNM kiszállítási lista (hogy mennyire valid nem tudom) HKV-n posztolták.

-
m3ss
veterán
-
m3ss
veterán
Kérdezd meg bigi forumtarsat mennyit mert, nem regen vett gépet meg izzot.
Az is feltunt gondolom, hogy azoknak a teszteloknek se hiszünk
2800:1? Azt hittem 3500. Meg erdekesebb..
Viktor: nekem ugy tunt azt irja, hogy runcon nincs cms, f22 bright az ok.
-
makkmarce
őstag
nem hiszed el amit rairtak a prospektusra? 2 oraig kalibralnak minden gepet a gyarban (xgimi tnm)
haha, en se hiszek el egy szot se se nekik, se a teszteloknek. en azt hiszem el amit mi merunk...te, mandju, cseneles, en, akarki itt pl..viszont ez az RGB lezer nem jo irany sztem. irtak avsen is, hogy egy RBB+foszfor ha megvalosithato lehet jobb irany lett volna. ez a speckle ez tiszta szivas. nagyon lecsokkenti a hasznalhato vasznak szamat. es azert aki nem moziszobazik, az at vaszon nem mindig megvalosithato.
egy 1.2-1.3 gaines feher vasznon 1-2 klikkel tovabb lehetne huzni az iriszt a tnm-en is, sokkal jobb kontraszt lenne ugy. arrol nem is beszelve, hogy kb nem is nagyon van alr amivel ne lenne speckle...es hat nappaliban meg ez lenne a jo irany.foszfor kerék? vissza a kőkorszakba? zümmögjön ezerrel? nagy erőlelépés volt mikor váltottam. Minél kevesebb mozgó zörgő vacak van benne, annál jobb. A tartósságról nem is beszélve.
-
Q
senior tag
nyilvan nem, en pont abban az idoben vettem olcsobban x7900-at, tudom mennyiert mentek akkor az ls5-ok mert mar akkor sem ertettem, hogy itthon mi zajlik.
nem akarom reggelig sorolni, hogy mi az a 25 dolog amiben jobb, meg mi az az 1 max 2 dolog amiben nem mert titeket nem erdekel.
nem nappaliban kell kikapcsolt eshifttel demozni 30% adl mellett. el kell ballagni pl viktorhoz, megnezni bekalibralva, olyan gamman ahogy erdemes nezni, olyan szobaban ahol illik. olyan jelenetekkel amik a filmet atlag adl szintjet tukrozik. highon behuzva az iriszt, olyan fenysurusegre hozva mint a pislakolo ls5. egy random nem tul jo peldanyt is megnezhetsz, nem a kulfoldi valogatottakrol beszelek. lehet nezegetni a sarokban is az elesseget nyugodtan
nincs benne cms? miert? tokeletesekek a szinek anelkul?
volt nalam tobb napra f22.
nem erdekelnek a random tesztek

Ezt megint nem értem: pislákoló. 110", szürke 0,8 gain vásznon 21fl volt nálam az ls5, minden kikapcsolt okossággal 2800:1. Prizmával erre még +25% fényerőm volt. Ez minden, csak nem pislákoló.
Ahhoz képest, hogy nem érdekelnek a random tesztek, napok óta a TNM ramdom tesztjeit idézed.
-
Vhiktor
nagyúr
nyilvan nem, en pont abban az idoben vettem olcsobban x7900-at, tudom mennyiert mentek akkor az ls5-ok mert mar akkor sem ertettem, hogy itthon mi zajlik.
nem akarom reggelig sorolni, hogy mi az a 25 dolog amiben jobb, meg mi az az 1 max 2 dolog amiben nem mert titeket nem erdekel.
nem nappaliban kell kikapcsolt eshifttel demozni 30% adl mellett. el kell ballagni pl viktorhoz, megnezni bekalibralva, olyan gamman ahogy erdemes nezni, olyan szobaban ahol illik. olyan jelenetekkel amik a filmet atlag adl szintjet tukrozik. highon behuzva az iriszt, olyan fenysurusegre hozva mint a pislakolo ls5. egy random nem tul jo peldanyt is megnezhetsz, nem a kulfoldi valogatottakrol beszelek. lehet nezegetni a sarokban is az elesseget nyugodtan
nincs benne cms? miert? tokeletesekek a szinek anelkul?
volt nalam tobb napra f22.
nem erdekelnek a random tesztek

A legtöbb pd f szeria soha nem lesz színhelyes, mert bright szinkerek van bennük, igy a szinek deltae értéke hatalmas a nem megfelelo luminancia miatt(szinek legfontosabb meghatarozo tényezője, tevesen erre mondjak sokan hogy pop-ol a kép.)
-
Q
senior tag
-
Joshi
titán
Írtam én, hogy degradálódik az xw? Csak jeleztem, hogy fiatal géppel felesleges aggódni, mert bosszantó lenne ha meghibásodna, de védve vagy. De azonnal rápörögsz a témára, ha meglátod a Sony márkanevet.
Nekem is Sonym van, de pont nem érdekel, hogy másé a világ másik felén meghibásodott. Vásárlás előtt természetesen elolvastam amit lehetett.Valóban te nem írtad, KP-val kevertelek össze meg sok mindenki mással. Akkor sorry.
-
m3ss
veterán
Hogyhogy mi köze? Csak annyi, hogy ha bexarik a géped, akkor garanciáztatod. Akkor meg nem mindegy, hogy mit írnak róla a fórumokon?
m3ss
Miért volt Runco meg Pd láz? Azért mert még egy éve sem tudtál mellé tenni olyan gépet ami tisztán a vetített képet nézve ár/érték arányban meg tudta fogni. Az én értékrendem szerint!! Kivéve, ha csak a feketére gerjedsz. Bár az LS5 dc4-gyel elég jó feketét tud. Viszont nincs benne cms, így nem nagyon kell kalibrálni.
(A PD-k a másik véglet cms szempontból. Profi.)
Az, hogy olvasol ezekről a gépekről, az alig számít valamit míg nem éltél vele legalább néhány film erejéig.De azért van ám magyar teszt is (igaz, hogy nincs a legjobb 4 között a tesztelő)

[link] Érdemes a dátumot is figyelni, mert azóta nem lett rosszabb ez a gép.
[link] Nem teljesen f22, de minden megoldható.nyilvan nem, en pont abban az idoben vettem olcsobban x7900-at, tudom mennyiert mentek akkor az ls5-ok mert mar akkor sem ertettem, hogy itthon mi zajlik.
nem akarom reggelig sorolni, hogy mi az a 25 dolog amiben jobb, meg mi az az 1 max 2 dolog amiben nem mert titeket nem erdekel.
nem nappaliban kell kikapcsolt eshifttel demozni 30% adl mellett. el kell ballagni pl viktorhoz, megnezni bekalibralva, olyan gamman ahogy erdemes nezni, olyan szobaban ahol illik. olyan jelenetekkel amik a filmet atlag adl szintjet tukrozik. highon behuzva az iriszt, olyan fenysurusegre hozva mint a pislakolo ls5. egy random nem tul jo peldanyt is megnezhetsz, nem a kulfoldi valogatottakrol beszelek. lehet nezegetni a sarokban is az elesseget nyugodtan
nincs benne cms? miert? tokeletesekek a szinek anelkul?
volt nalam tobb napra f22.
nem erdekelnek a random tesztek

-
Q
senior tag
"Hogyhogy mi köze? Csak annyi, hogy ha bexarik a géped, akkor garanciáztatod. Akkor meg nem mindegy, hogy mit írnak róla a fórumokon?"
Egyelőre nem a Sony-t érinti a degradálódás, hanem a Sony márkán belül egyes modelleket/szériákat. Konkrétan az XW szériát eddig nem érinti. Ugye ez a legújabb szériája a Sony-nak. A garanciának ehhez semmi köze.
A probléma az, hogy általánosítotok. Konkrét szériákat nevezzetek meg, mert így a helyes.Írtam én, hogy degradálódik az xw? Csak jeleztem, hogy fiatal géppel felesleges aggódni, mert bosszantó lenne ha meghibásodna, de védve vagy. De azonnal rápörögsz a témára, ha meglátod a Sony márkanevet.
Nekem is Sonym van, de pont nem érdekel, hogy másé a világ másik felén meghibásodott. Vásárlás előtt természetesen elolvastam amit lehetett. -
Joshi
titán
Hogyhogy mi köze? Csak annyi, hogy ha bexarik a géped, akkor garanciáztatod. Akkor meg nem mindegy, hogy mit írnak róla a fórumokon?
m3ss
Miért volt Runco meg Pd láz? Azért mert még egy éve sem tudtál mellé tenni olyan gépet ami tisztán a vetített képet nézve ár/érték arányban meg tudta fogni. Az én értékrendem szerint!! Kivéve, ha csak a feketére gerjedsz. Bár az LS5 dc4-gyel elég jó feketét tud. Viszont nincs benne cms, így nem nagyon kell kalibrálni.
(A PD-k a másik véglet cms szempontból. Profi.)
Az, hogy olvasol ezekről a gépekről, az alig számít valamit míg nem éltél vele legalább néhány film erejéig.De azért van ám magyar teszt is (igaz, hogy nincs a legjobb 4 között a tesztelő)

[link] Érdemes a dátumot is figyelni, mert azóta nem lett rosszabb ez a gép.
[link] Nem teljesen f22, de minden megoldható."Hogyhogy mi köze? Csak annyi, hogy ha bexarik a géped, akkor garanciáztatod. Akkor meg nem mindegy, hogy mit írnak róla a fórumokon?"
Egyelőre nem a Sony-t érinti a degradálódás, hanem a Sony márkán belül egyes modelleket/szériákat. Konkrétan az XW szériát eddig nem érinti. Ugye ez a legújabb szériája a Sony-nak. A garanciának ehhez semmi köze.
A probléma az, hogy általánosítotok. Konkrét szériákat nevezzetek meg, mert így a helyes. -
Q
senior tag
Mi köze ennek a garanciához? A régebbi VW szériát érintette a kontraszt degradáció, de mára már mindenki összemossa úgy általánosan a Sony márkával. Értem én hogy utálni kell a Sony-t, mert a VW szériánál nem ismerte el a gyártási hibát. De attól még az XW széria már egy új korszak. Én azon is csak mosolyogni tudok, hogy a trollok azt várják hogy az XW szériánál is előjöjjön a régebbi probléma. Sok "jó fej ember" él ezen a bolygón.
Hogyhogy mi köze? Csak annyi, hogy ha bexarik a géped, akkor garanciáztatod. Akkor meg nem mindegy, hogy mit írnak róla a fórumokon?
m3ss
Miért volt Runco meg Pd láz? Azért mert még egy éve sem tudtál mellé tenni olyan gépet ami tisztán a vetített képet nézve ár/érték arányban meg tudta fogni. Az én értékrendem szerint!! Kivéve, ha csak a feketére gerjedsz. Bár az LS5 dc4-gyel elég jó feketét tud. Viszont nincs benne cms, így nem nagyon kell kalibrálni.
(A PD-k a másik véglet cms szempontból. Profi.)
Az, hogy olvasol ezekről a gépekről, az alig számít valamit míg nem éltél vele legalább néhány film erejéig.De azért van ám magyar teszt is (igaz, hogy nincs a legjobb 4 között a tesztelő)

[link] Érdemes a dátumot is figyelni, mert azóta nem lett rosszabb ez a gép.
[link] Nem teljesen f22, de minden megoldható. -
Vhiktor
nagyúr
"Sony is degradálódott szinte mind."
Az XW szériából még nem nagyon van, eddig csak Vhiktor írt arról hogy valahol olvasta hogy már abból is van. Persze semmi link vagy hasonló, csak beböfögte hogy már ebből a szériából is van degradálódott. Én nem mértem rosszabb értékeket mint 2 évvel ezelőtt. Csak okosan a kijelentésekkel.Facebook csoportban lattam, kertem az illetőtől bizonyítékot, azóta sem adott, csak irta. En személy szerint xw szerianal nem tapasztaltam.
-
Ijk
félisten
ha ennyire fontos a kontraszt, csodalkozok hogy nem neztel meg egy jvct vagy 9400-at. ls5 fenysuruseghez addig huzhatod ezeken a gepeken az iriszt..ezek a gepek erosek kontrasztban. olcsobbak vagy hasonlo aron vannak mint a prizmas geped, amit jo aron veszel.
lencse memoria gombbal, digitalis maszk egyebek amik ugy latom erdekelnenek.
nem azt irtam, hogy te lennel reszrehajlo.Már hogy 2000 felett legyen a natív?

Szerintem ez még nem hajszolasa az on-off kontrasztnak. Kíváncsi vagyok a dinamikus iriszre egyébként, azzal már 10k körül van.
Nyilván tucatnyi opció van 400-800k kategóriában, mindenki mást mondana mit ajanlana hogy nézzek meg. A prizma jelenleg adottság amit nem tudok tőkévé konvertalni hogy hozzadjam az ls5 árához. Ilyenkor meg jön a ha még egy kicsit hozzateszek, meguszhatom az áfát akkor akár TNM, vagy modernebb használt d-ila. -
Joshi
titán
-
Vhiktor
nagyúr
Nekem most vonta le ks a tnm arat.
-
-KP-
veterán
Mi köze ennek a garanciához? A régebbi VW szériát érintette a kontraszt degradáció, de mára már mindenki összemossa úgy általánosan a Sony márkával. Értem én hogy utálni kell a Sony-t, mert a VW szériánál nem ismerte el a gyártási hibát. De attól még az XW széria már egy új korszak. Én azon is csak mosolyogni tudok, hogy a trollok azt várják hogy az XW szériánál is előjöjjön a régebbi probléma. Sok "jó fej ember" él ezen a bolygón.
Nyugalom. Pár száz ezres készülékekről beszéltünk, értelemszerűen abba a sávba tartozó Sonykra tartozott, amit írtam. Tehát a régi HW meg a VPL VW szériára. Ennek evidensnek kellett volna lennie.
-
Joshi
titán
Mi köze ennek a garanciához? A régebbi VW szériát érintette a kontraszt degradáció, de mára már mindenki összemossa úgy általánosan a Sony márkával. Értem én hogy utálni kell a Sony-t, mert a VW szériánál nem ismerte el a gyártási hibát. De attól még az XW széria már egy új korszak. Én azon is csak mosolyogni tudok, hogy a trollok azt várják hogy az XW szériánál is előjöjjön a régebbi probléma. Sok "jó fej ember" él ezen a bolygón.
-
m3ss
veterán
Igen, a Valerion Max-ra írtam a 3900 eurót.
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/206989171_-visionmaster-max-valerion.html
Használt 9400-ast vagy 9300-ast bottal se piszkálnám meg. Vajon mennyi a degradálódott panelhibás közülük? Ismerősi körben van két darab Epson 9300-as, mindkettő javíthatatlan, alig pár száz óra használat mellett. Sony is degradálódott szinte mind. Akkor már inkább JVC. De kérdés, hogy milyen áron. Sokszor túl vannak árazva azok is, csak mert JVC. Ha 7xxe a Valerion max használtan, akkor semmilyen fullhd-s lámpás JVC-ért se adnék közel ennyit, vagy akár többet.
A használt Valerion 7xx ezerért természetesen jó ár. De lásd be azt is, hogy egy prizma nagyon réteg igény. Ha meg is hirdetné, ki tudja meddig árulná és mennyiért kelne el. Nem arról van szó, hogy most vett egy prizmát 300-400k-ért, az LS5-el együtt. A prizma már megvan neki szerintem évek óta, csak kiveszi az F22-t a prizma mögül, és berakja az LS5-t a helyére. Ha értékesíti utólag az F22-jét, akkor pedig alig fizet rá valamit az upgrade-re.
Igen, a Valerion Max-ra írtam a 3900 eurót.
ne beszelgessunk uj valerionrol, raadasul olyan aron...1 m-ert ujan is volt awol boltbol ebayen, euban par hete, honapja. hasznalt arat nezzuk, itt volt a lehetoseg mandju amit irt. gondolom van es lesz meg nem egy ilyen. media lejatszo sem kell hozza. nem kell htpct telepitgetni, lehet nagyobb vasznat is hasznalni, soroljam meg? kar, mert titeket sztem senki sem fog meggyozni csak a pali meg a cseneles. mondjuk en sose ertettem ezt. ha autot akarok venni szted elhiszem amit a kereskedo mond? ha ingatlant nezek akkor erdekel mit mond az ingatlanos? ennyire nem vagyok naiv
nem rad gondolok, mert te demoztal ezt-azt. de sokan itt vakon hisznek, hittek olyanoknak akiknek nyilvan az az erdekuk, hogy ezek a gepek porogjenek. Ha 7xxe a Valerion max használtan, akkor semmilyen fullhd-s lámpás JVC-ért se adnék közel ennyit, vagy akár többet.
ezzel egyetertek. sot, meg 500-at se nagyon, mert en abban gondolkodok, hogy melyik lesz eladhato...nem veletlen mentek le a lampas jvc arak kint durvan. az ottani piacot kell nezni, tobb a gep, realisak az arak. itthon csak influenszerek tudnak gepet eladni kb
amikor prizmat vett akkor is ezen kellett volna gondolkodni sztem. vagy legalabb elmenni demozni megnezni egy barmilyen gepet. aztan siman lehet, hogy nem tetszik neki az lcd ezert vagy azert. de az, hogy gorgeted magad elott most mar evekig mert ott a prizmad es mindig talalsz indokot ra hogy amiatt veszel xy gepet?
de amugy absz igazad van, hogy ennyiert az o jelenelegi helyzeteben nem hulyeseg ez az ls5
en a korabbi pd, ls5 lazat nem tudom mire velni, ezt tanulmanyozni kellene... 
-
Q
senior tag
"Sony is degradálódott szinte mind."
Az XW szériából még nem nagyon van, eddig csak Vhiktor írt arról hogy valahol olvasta hogy már abból is van. Persze semmi link vagy hasonló, csak beböfögte hogy már ebből a szériából is van degradálódott. Én nem mértem rosszabb értékeket mint 2 évvel ezelőtt. Csak okosan a kijelentésekkel.Gondolom a tied is garanciás még. Akkor meg majdnem mindegy, de 5000-ről sehol nincs tömeges sipákolás.
-
Joshi
titán
Igen, a Valerion Max-ra írtam a 3900 eurót.
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/206989171_-visionmaster-max-valerion.html
Használt 9400-ast vagy 9300-ast bottal se piszkálnám meg. Vajon mennyi a degradálódott panelhibás közülük? Ismerősi körben van két darab Epson 9300-as, mindkettő javíthatatlan, alig pár száz óra használat mellett. Sony is degradálódott szinte mind. Akkor már inkább JVC. De kérdés, hogy milyen áron. Sokszor túl vannak árazva azok is, csak mert JVC. Ha 7xxe a Valerion max használtan, akkor semmilyen fullhd-s lámpás JVC-ért se adnék közel ennyit, vagy akár többet.
A használt Valerion 7xx ezerért természetesen jó ár. De lásd be azt is, hogy egy prizma nagyon réteg igény. Ha meg is hirdetné, ki tudja meddig árulná és mennyiért kelne el. Nem arról van szó, hogy most vett egy prizmát 300-400k-ért, az LS5-el együtt. A prizma már megvan neki szerintem évek óta, csak kiveszi az F22-t a prizma mögül, és berakja az LS5-t a helyére. Ha értékesíti utólag az F22-jét, akkor pedig alig fizet rá valamit az upgrade-re.
"Sony is degradálódott szinte mind."
Az XW szériából még nem nagyon van, eddig csak Vhiktor írt arról hogy valahol olvasta hogy már abból is van. Persze semmi link vagy hasonló, csak beböfögte hogy már ebből a szériából is van degradálódott. Én nem mértem rosszabb értékeket mint 2 évvel ezelőtt. Csak okosan a kijelentésekkel. -
Q
senior tag
Az f22, runco es társai azért vannak mindig belekevreve mert eddig ezek voltak itt a fórumban a non plus ultrak 1 héttel ezelőtt is, hogy ne vacak lcdkhez hasonlítsuk a valeriont (ami amugy is kínai vacak es egy reggebi dlp mindenben jobb, kozben meg nem.)
Nyilvan 100k-ert ar érték arányban f22 verhetetlen. De nem rég ezek fel milláért mentek vagy felette.
F22-ők soha nem mentek fél milláért. Ismerősöm 4 éve vette 180ért. (220e hirdetve) Talán a legjobb f32-ők mentek 5-600 körül. 5-6 éve? Mit tudtál mellé tenni 4 évvel ezelőtt ennyiért?
Általánosságban:
A másik meg a prizmás vetítés. Azért az elég komolyan tud mutatni amikor a vásznon a gép összes pixele megjelenik. Fényerőt is nyersz elvileg és a képnek ad egy kis mélység érzetet. Ha zavarja az embert a torzítása, azt is ki lehet teljesen zárni. Csak akarni kell.
Nem véletlenül lehet kapni szinte minden komoly vetítőhöz anamorf lencséket a mai napig. Még a Valerionhoz is. -
-KP-
veterán
nem a muszer a problemas a kalibralasban, hanem a tudas hozza. meg az ido mire elsajatitod, megcsinalod. egy tnm-et is nehez kalibralni. egy jvc-hez nem kell ertened. nextnextnext kesz.
nem kell fenyero ekkora vaszonra, de az onoffrol beszel. egy normalis lcd vagy tnm gepen behuzod az iriszt es 3-10x ekkora onoffod van.
akkor vagy ugyanakkora fenysurusegnel. nem azt mondtam, hogy vetitsen 35 fl-en ha nem akar, sot meg is ertem, ha csak 18 fl-et akar nezni. de ezt nezheti jobb kontraszttal is ha nem egy oskovuletet hasznal.3900 eurot mire irod? valerionra? de hat ott nezed a hasznalt f22 meg f32 arat realisan, meg ls5-ot 200-ert. akkor a valeriont is olcso hasznalt aron nezd, amit irt mandju az 7xx e.
amugy is egy nemet hasznalt x5900/x7500 gepet kell melletenni sztem, vagy egy hasznalt 9400-at. ezeket annyiert megkapja mint amennyiert a prizmaval egyutt er az ls5-je. de csak azert nem olcsobbak, mert jo aron veszi az ls5-ot.
most irta, hogy talan 500-700 korul van prizmaval, izzoval egyebekkel az ls5...akkor irrealis mellerakni a hasznalt valeriont 7xx e-ert?
200-400e-ert kapsz kint x5900/x7500 szeru gepeket...Igen, a Valerion Max-ra írtam a 3900 eurót.
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/206989171_-visionmaster-max-valerion.html
Használt 9400-ast vagy 9300-ast bottal se piszkálnám meg. Vajon mennyi a degradálódott panelhibás közülük? Ismerősi körben van két darab Epson 9300-as, mindkettő javíthatatlan, alig pár száz óra használat mellett. Sony is degradálódott szinte mind. Akkor már inkább JVC. De kérdés, hogy milyen áron. Sokszor túl vannak árazva azok is, csak mert JVC. Ha 7xxe a Valerion max használtan, akkor semmilyen fullhd-s lámpás JVC-ért se adnék közel ennyit, vagy akár többet.
A használt Valerion 7xx ezerért természetesen jó ár. De lásd be azt is, hogy egy prizma nagyon réteg igény. Ha meg is hirdetné, ki tudja meddig árulná és mennyiért kelne el. Nem arról van szó, hogy most vett egy prizmát 300-400k-ért, az LS5-el együtt. A prizma már megvan neki szerintem évek óta, csak kiveszi az F22-t a prizma mögül, és berakja az LS5-t a helyére. Ha értékesíti utólag az F22-jét, akkor pedig alig fizet rá valamit az upgrade-re.
-
-KP-
veterán
Az f22, runco es társai azért vannak mindig belekevreve mert eddig ezek voltak itt a fórumban a non plus ultrak 1 héttel ezelőtt is, hogy ne vacak lcdkhez hasonlítsuk a valeriont (ami amugy is kínai vacak es egy reggebi dlp mindenben jobb, kozben meg nem.)
Nyilvan 100k-ert ar érték arányban f22 verhetetlen. De nem rég ezek fel milláért mentek vagy felette.
Szerintem sose voltak non plus ultrák. Mindig is jó ár/érték arányú készülékek voltak. A 400-500k-s ár pedig sose volt reális egy f22-ért. Már vagy 3 éve megvehetőek voltak 100-150 euróért az f22-k a német oldalról cserés lámpával, ami plusz 160 eur kb. Vagy kb. 80 csak az izzó. Csak a hazai piac egy részére jellemző életképtelen vásárlók miatt maradhattak fenn ezek a gépek irreális áron. A mai napig belefutok olyan személyekbe, akik nem hajlandók külföldről venni semmit, mert mennyivel is jobb egy magyar magánszemély 3-5x áron, mint egy számlát adó német cég, akihez vissza lehet küldeni, és lehet reklamálni az esetleges hibákat ....
-
Vhiktor
nagyúr
De kell LS5-öt is kalibrálni, de azt te magad is meg tudod tenni egy i1 display pro-val. 50-60k körül levadászható és annyiszor kalibrálsz vele, ahányszor akarsz. Nem kell méregdrága műszerpark hozzá, vagy kihívni azt, akinek van.
Most meg pont te tűnsz olyannak, aki mindent kitalál, hogy miért kell mindenkinek TNM-et venni. Korábban a csapból is a JVC folyt, most meg a csapból is a TNM folyik. Ijk leírta, hogy van xrite-ja otthon. Szóval ez a része pipa. Azt is leírta, hogy évi 20-50 filmet néz meg nagy átlagban. Szóval a 200 órát 2 év, az 500-at kb. 5 év alatt fogja elérni. Ha nem néz évi 50, csak évi 20-30 filmet, akkor meg még 2x ennyi idő. Ráadásul egy nem túl nagy scope vászna van, prizmával, úgyhogy a nagy fényerő sem lételem nála. Biztosan érdemes lenne neki 1millával többet rákölteni caklipak mindenre? Továbbra is azt mondom, hogy racionális döntést hozott.
Azt meg végképp nem értem, miért kell örökké belekeverni a beszélgetésekbe az F22-t/F32-t. Számomra egy F22 értéke max. 100k, kizárólag új lámpával. Egy F32 értékét 200-250k-ra teszem. Ennyiért ezek a mai napig szuper ár/érték arányú gépek, és az ég világon semmilyen problémát nem látok abban, ha egy 3900 eurós(Számold át a 3900 eurót forintba, német áfa helyett magyarral és némi postaköltséget, kb. 1.5milla lesz a forintos ár) vetítőnek esetleg jobb képe van nála. Még mindig 6-7x árkülönbségről beszélünk. Sőt, inkább azt mondom, hogy marhára ideje volt, hogy végre történjen valami a piacon.
Az f22, runco es társai azért vannak mindig belekevreve mert eddig ezek voltak itt a fórumban a non plus ultrak 1 héttel ezelőtt is, hogy ne vacak lcdkhez hasonlítsuk a valeriont (ami amugy is kínai vacak es egy reggebi dlp mindenben jobb, kozben meg nem.)
Nyilvan 100k-ert ar érték arányban f22 verhetetlen. De nem rég ezek fel milláért mentek vagy felette.
-
m3ss
veterán
De kell LS5-öt is kalibrálni, de azt te magad is meg tudod tenni egy i1 display pro-val. 50-60k körül levadászható és annyiszor kalibrálsz vele, ahányszor akarsz. Nem kell méregdrága műszerpark hozzá, vagy kihívni azt, akinek van.
Most meg pont te tűnsz olyannak, aki mindent kitalál, hogy miért kell mindenkinek TNM-et venni. Korábban a csapból is a JVC folyt, most meg a csapból is a TNM folyik. Ijk leírta, hogy van xrite-ja otthon. Szóval ez a része pipa. Azt is leírta, hogy évi 20-50 filmet néz meg nagy átlagban. Szóval a 200 órát 2 év, az 500-at kb. 5 év alatt fogja elérni. Ha nem néz évi 50, csak évi 20-30 filmet, akkor meg még 2x ennyi idő. Ráadásul egy nem túl nagy scope vászna van, prizmával, úgyhogy a nagy fényerő sem lételem nála. Biztosan érdemes lenne neki 1millával többet rákölteni caklipak mindenre? Továbbra is azt mondom, hogy racionális döntést hozott.
Azt meg végképp nem értem, miért kell örökké belekeverni a beszélgetésekbe az F22-t/F32-t. Számomra egy F22 értéke max. 100k, kizárólag új lámpával. Egy F32 értékét 200-250k-ra teszem. Ennyiért ezek a mai napig szuper ár/érték arányú gépek, és az ég világon semmilyen problémát nem látok abban, ha egy 3900 eurós(Számold át a 3900 eurót forintba, német áfa helyett magyarral és némi postaköltséget, kb. 1.5milla lesz a forintos ár) vetítőnek esetleg jobb képe van nála. Még mindig 6-7x árkülönbségről beszélünk. Sőt, inkább azt mondom, hogy marhára ideje volt, hogy végre történjen valami a piacon.
nem a muszer a problemas a kalibralasban, hanem a tudas hozza. meg az ido mire elsajatitod, megcsinalod. egy tnm-et is nehez kalibralni. egy jvc-hez nem kell ertened. nextnextnext kesz.
nem kell fenyero ekkora vaszonra, de az onoffrol beszel. egy normalis lcd vagy tnm gepen behuzod az iriszt es 3-10x ekkora onoffod van.
akkor vagy ugyanakkora fenysurusegnel. nem azt mondtam, hogy vetitsen 35 fl-en ha nem akar, sot meg is ertem, ha csak 18 fl-et akar nezni. de ezt nezheti jobb kontraszttal is ha nem egy oskovuletet hasznal.3900 eurot mire irod? valerionra? de hat ott nezed a hasznalt f22 meg f32 arat realisan, meg ls5-ot 200-ert. akkor a valeriont is olcso hasznalt aron nezd, amit irt mandju az 7xx e.
amugy is egy nemet hasznalt x5900/x7500 gepet kell melletenni sztem, vagy egy hasznalt 9400-at. ezeket annyiert megkapja mint amennyiert a prizmaval egyutt er az ls5-je. de csak azert nem olcsobbak, mert jo aron veszi az ls5-ot.
most irta, hogy talan 500-700 korul van prizmaval, izzoval egyebekkel az ls5...akkor irrealis mellerakni a hasznalt valeriont 7xx e-ert?
200-400e-ert kapsz kint x5900/x7500 szeru gepeket... -
-KP-
veterán
meg ilyen jo aron is, ha hozzaszamolsz egy prizmat, egy takaritast, egy izzot (amivel mennyi fenysuruseg is lesz 400h mulva?) mar nem nez ki olyan jol sztem. ls5-ot kalibralni sem kell?
csak azonnal, aztan 200h mulka, aztan 500h mulva...de akkor meg radobbensz, hogy a fenyaram volt, nincs. johet az uj izzo, kezdodhet elolrol. tuti kevesbe fog elmaszni 1000h alatt egy rgb lezer. itt mondjuk jvcnel az igazi elony autocal miatt.plusz sztem van 30% esely arra, hogy nettoban, 7xx e -ert meg lehet kapni a tnp-t.
de ott a vmax, az viszont most is annyi lett volna. kivancsi lennek mit nyilatkoznatok ha demoztatok volna ilyen gepet.
en lattam f22-ot, vmi cywiz f32-ot is. mondjuk nem adamantium mellett. de az admantiumos vmax mas vilag ezekhez kepest. beszabehu kepe volt magas adl mellett.amugy ez az f22 ami nalam jart, annyira eles sem volt. akarhogy tekergettem az elesitest, kicsit mindig fatyolos kepe volt windows karaktereket nezegetve. filmeken jo volt, de egy vmax az elessegileg egeszen mas.
De kell LS5-öt is kalibrálni, de azt te magad is meg tudod tenni egy i1 display pro-val. 50-60k körül levadászható és annyiszor kalibrálsz vele, ahányszor akarsz. Nem kell méregdrága műszerpark hozzá, vagy kihívni azt, akinek van.
Most meg pont te tűnsz olyannak, aki mindent kitalál, hogy miért kell mindenkinek TNM-et venni. Korábban a csapból is a JVC folyt, most meg a csapból is a TNM folyik. Ijk leírta, hogy van xrite-ja otthon. Szóval ez a része pipa. Azt is leírta, hogy évi 20-50 filmet néz meg nagy átlagban. Szóval a 200 órát 2 év, az 500-at kb. 5 év alatt fogja elérni. Ha nem néz évi 50, csak évi 20-30 filmet, akkor meg még 2x ennyi idő. Ráadásul egy nem túl nagy scope vászna van, prizmával, úgyhogy a nagy fényerő sem lételem nála. Biztosan érdemes lenne neki 1millával többet rákölteni caklipak mindenre? Továbbra is azt mondom, hogy racionális döntést hozott.
Azt meg végképp nem értem, miért kell örökké belekeverni a beszélgetésekbe az F22-t/F32-t. Számomra egy F22 értéke max. 100k, kizárólag új lámpával. Egy F32 értékét 200-250k-ra teszem. Ennyiért ezek a mai napig szuper ár/érték arányú gépek, és az ég világon semmilyen problémát nem látok abban, ha egy 3900 eurós(Számold át a 3900 eurót forintba, német áfa helyett magyarral és némi postaköltséget, kb. 1.5milla lesz a forintos ár) vetítőnek esetleg jobb képe van nála. Még mindig 6-7x árkülönbségről beszélünk. Sőt, inkább azt mondom, hogy marhára ideje volt, hogy végre történjen valami a piacon.
-
m3ss
veterán
ha ennyire fontos a kontraszt, csodalkozok hogy nem neztel meg egy jvct vagy 9400-at. ls5 fenysuruseghez addig huzhatod ezeken a gepeken az iriszt..ezek a gepek erosek kontrasztban. olcsobbak vagy hasonlo aron vannak mint a prizmas geped, amit jo aron veszel.
lencse memoria gombbal, digitalis maszk egyebek amik ugy latom erdekelnenek.
nem azt irtam, hogy te lennel reszrehajlo. -
Ijk
félisten
Egyiket sem, nem gondolom hogy részrehajló vagyok, kizárólag a képi specifikációk alapján ítélem meg. Jelen esetben 2700+ kontraszt vs 1500, ami nem túl acélos filmezni. 2k kontraszt alatti gépek nem érdekelnek, bármilyen fényerősségel, elesseggel, szinterrel vetitenek.
-
m3ss
veterán
amugy milyen gepeket lattal eloben? jvc, sony, epson, kinai ezek kozul lattal barmit is megfelelo kornyezetben nem reszrehajlo talalassal?
-
Ijk
félisten
Kontrasztban azért még C2 felett van (2200-2500:1), ha nem szobában a fejem fölé kell tenni, filmre még így is f22-t venném a kettőből.
de honnan tudod ha meg nem lattal ilyen gepeket? mondjuk c2-ot en se. de el tudom kepzelni, hogy nem kicsit elesebb..
aki az elessegre bukik, az nezzen meg egy 40 fl-et eloszor es utana nyilatkozzon errol, hogy inkabb utana a 18fl-et nezne. sokkal elesebbnek hat ugyanaz a gep ha 45 fl-et nezel rajta mintha 18-at. aki a regebbi dlpkre bukik annak a color pop, magas adl tetszeni fog, ebben pont erosek ezek a kinai gepek.
a 2000 meg a 2200-2500 kontraszt kozotti kulonbseg az elenyeszo kb.
kicsit ugy erzem, hogy reszrehajlok vagytok. ha jvc ellen kell menni akkor nem szamit annyira az alacsony adl kontraszt, elesseg meg magas adl a minden. ha meg kinai rgb ellen kell menni akkor meg jottok a 10-20% onoff kulonbseggel. raadasul f22 ansiban sem eros, 1-2%-tol ez szempont. persze nem tudom, hogy a c2 ilyen teren mit tud. de ha jobb az ansija, akkor kar az onoffrol beszelgetni.Egyik sem ütős kontraszt, de jelen esetben C2 1500:1, amihez képest látványos a 2000 feletti érték filmeknél, az enyém 1:2700 felett van.
Már ha erről a c2-ről beszéltek... -
m3ss
veterán
Kontrasztban azért még C2 felett van (2200-2500:1), ha nem szobában a fejem fölé kell tenni, filmre még így is f22-t venném a kettőből.
de honnan tudod ha meg nem lattal ilyen gepeket? mondjuk c2-ot en se. de el tudom kepzelni, hogy nem kicsit elesebb..
aki az elessegre bukik, az nezzen meg egy 40 fl-et eloszor es utana nyilatkozzon errol, hogy inkabb utana a 18fl-et nezne. sokkal elesebbnek hat ugyanaz a gep ha 45 fl-et nezel rajta mintha 18-at. aki a regebbi dlpkre bukik annak a color pop, magas adl tetszeni fog, ebben pont erosek ezek a kinai gepek.
a 2000 meg a 2200-2500 kontraszt kozotti kulonbseg az elenyeszo kb.
kicsit ugy erzem, hogy reszrehajlok vagytok. ha jvc ellen kell menni akkor nem szamit annyira az alacsony adl kontraszt, elesseg meg magas adl a minden. ha meg kinai rgb ellen kell menni akkor meg jottok a 10-20% onoff kulonbseggel. raadasul f22 ansiban sem eros, 1-2%-tol ez szempont. persze nem tudom, hogy a c2 ilyen teren mit tud. de ha jobb az ansija, akkor kar az onoffrol beszelgetni. -
Vhiktor
nagyúr
Tudom, viszont ez egy szakmai fórum.
Részletesség lehet jobb kifejezés lett volna, mert inkább arról van itt szó. Szóval lehet akármilyen szuper az optikája, ha a DLP chip és a vezérlés a szűk keresztmetszet.
És többen írták itt, hogy nem feltétlenül annyira éles a képe, mint azt páran írják. Főleg nem prizmával.
Igen, ezert irtam korabban hogy a valerion vmax siman hozta ezek elesseget, sot verte is oket.
-
proci985
MODERÁTOR
Tudom, viszont ez egy szakmai fórum.
Részletesség lehet jobb kifejezés lett volna, mert inkább arról van itt szó. Szóval lehet akármilyen szuper az optikája, ha a DLP chip és a vezérlés a szűk keresztmetszet.
És többen írták itt, hogy nem feltétlenül annyira éles a képe, mint azt páran írják. Főleg nem prizmával.
-
Vhiktor
nagyúr
Nem találtam mérést az F22ről.
Papíron jobb a kontrasztja, fényerőben (gyári lámpával a lámpa elején) elvileg szintén elég erős.
Színtérben kb a HDMI 90+%át fedi csak le. Natív HDR nincs, 4K nincs és emiatt élességben biztosan és láthatóan gyengébb lesz. Kínai 4K lézerek sajnos homogénen az egész felületen élesek. Szóval contenttől függően lehet ezt szépíteni, hogy dehát a feketeszint, ja, csak éppen színtérben és részletességben viszont 2026os szinten már meghaladott.
Persze játszhatunk audio hifi fórumosat, hogy dehát volt még benne anyag, meg prémium márka. Próbálhatjuk befektetésként nézni és védeni, hogy az ám a legjobb, főleg, ha közben még áruljuk is a cuccot, vagy ebből élünk. Persze tudom, hogy ezt így leírva valószínűleg van olyan online fórum ahol blaszfémia lenne.
Figyelmen kívül hagyva, hogy az F22 nagyszobába elviselhetetlenül hangos, mai szemmel problémás a throw rate, meg a lámpa degradáció, meg igazából megintcsak pár szaki tartja rendben az állományt.
Annyira azért nem meglepő, hogy egy 2500USD MSRPs gép (C2 is annyi!) 15+ évvel később megver egy 6-9000MSRPs gépet képminőségre is.
Ijk: persze, tudom, hogy relatíve olcsón mennek, és okkal. Az áráért a tudása szuper, főleg, ha valakinek kizárólag fHD contentre kell, úgy nagyon a limitációi se jönnek ki és van olyan speciális use-case (mint a Tied), ahol jó ötlet.
Félre ne érts, én abszolút nem védem az f22-t, én csak arra céloztam, hogy lehet, hogy egy ilyen kijelentésre páran ugrani fognak (kizárólag csak az élesség miatt írtam, hogy pár fórumtársat érzékenyen érinthet).
-
proci985
MODERÁTOR
Nem találtam mérést az F22ről.
Papíron jobb a kontrasztja, fényerőben (gyári lámpával a lámpa elején) elvileg szintén elég erős.
Színtérben kb a HDMI 90+%át fedi csak le. Natív HDR nincs, 4K nincs és emiatt élességben biztosan és láthatóan gyengébb lesz. Kínai 4K lézerek sajnos homogénen az egész felületen élesek. Szóval contenttől függően lehet ezt szépíteni, hogy dehát a feketeszint, ja, csak éppen színtérben és részletességben viszont 2026os szinten már meghaladott.
Persze játszhatunk audio hifi fórumosat, hogy dehát volt még benne anyag, meg prémium márka. Próbálhatjuk befektetésként nézni és védeni, hogy az ám a legjobb, főleg, ha közben még áruljuk is a cuccot, vagy ebből élünk. Persze tudom, hogy ezt így leírva valószínűleg van olyan online fórum ahol blaszfémia lenne.
Figyelmen kívül hagyva, hogy az F22 nagyszobába elviselhetetlenül hangos, mai szemmel problémás a throw rate, meg a lámpa degradáció, meg igazából megintcsak pár szaki tartja rendben az állományt.
Annyira azért nem meglepő, hogy egy 2500USD MSRPs gép (C2 is annyi!) 15+ évvel később megver egy 6-9000MSRPs gépet képminőségre is.
Ijk: persze, tudom, hogy relatíve olcsón mennek, és okkal. Az áráért a tudása szuper, főleg, ha valakinek kizárólag fHD contentre kell, úgy nagyon a limitációi se jönnek ki és van olyan speciális use-case (mint a Tied), ahol jó ötlet.
-
Ijk
félisten
a Barco F22t nagyon a W2000 mellé sem lehet odarakni, hacsak nem süket vagy nagyotthalló az user és a szomszéd szobából vetít. (igen, tudom, hogy van valami spec optika ami kb duplázza az árat.)
C2 volt 1000 eur körül újonnan év elején. abban a pillanatban, hogy 4K (HDR) contentet nézel, az F22 messze nem a C2 ligájában játszik képminőségre. 17 éves gép, szóval ez nem meglepő, az a csoda, hogy ennyi ideig tartotta magát.
és akkor a C2 kb a belépő ajánlott tripla lézeres szint.
Az F22 már messze nem 1000Eur liga, ha eladom az enyém kb. 100-ért fogom meghirdetni, de csak hogy tudjanak miből alkudni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Kontrasztban azért még C2 felett van (2200-2500:1), ha nem szobában a fejem fölé kell tenni, filmre még így is f22-t venném a kettőből. -
Vhiktor
nagyúr
a Barco F22t nagyon a W2000 mellé sem lehet odarakni, hacsak nem süket vagy nagyotthalló az user és a szomszéd szobából vetít. (igen, tudom, hogy van valami spec optika ami kb duplázza az árat.)
C2 volt 1000 eur körül újonnan év elején. abban a pillanatban, hogy 4K (HDR) contentet nézel, az F22 messze nem a C2 ligájában játszik képminőségre. 17 éves gép, szóval ez nem meglepő, az a csoda, hogy ennyi ideig tartotta magát.
és akkor a C2 kb a belépő ajánlott tripla lézeres szint.
F22 messze nem a C2 ligájában játszik képminőségre
Az ilyen kejelentésekkel óvatosan
-
proci985
MODERÁTOR
jah. allitolag eleg jok gyarilag. meg kell nezni majd valoban igy van-e... egy jvc gepet pl bun elkezdeni hasznalni kalibralas nelkul, gamma biztosan nincs a helyen. nalam mondjuk mas sem volt.
nem vagyok meggyozodve rola, hogy jo irany amugy ez a prizmazas. plane ha torzit. foleg ha nem lehet eladni. en mondjuk total erzelemmentesen kozelitem meg ezt a vetito kerdest, sot minden muszaki cikket. erdekel, hogy mennyiert tudok kiszallni majd belole.
meglatjuk mit hoz az elkovetkezendo 1-2 ev, es hogy mennyit veszit a tnm/tnp az arabol.
sztem kickstarteres brutto aron is jo befektetes lesz. 1 evig tartani fogja az arat sztem. persze evi 30-50 film miatt ertheto, ha nem akarsz sok penzt erre locsolni.
Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne.
hat nem tudom...en nem adnek ennyit erte. itt irta mandju a hasznalt vmaxot 750e huf korul. lejatszot se kell venned hozza, tok jo tonemappingja van. brutal elesseg, poppol a termeszetfilm rajta mint allat
ls5-hoz kepest az alien is
es akkor a tnp meg jobb...ha tenyleg f7-en 8-9ezer onoffot tud, azt nem nagyon akarod az ls5 melle odatenni. minden masban is jobb.
es akkor ott a gari is a titan mellett.
200 korul megallva jo vetelnek tartom ezeker a regi dlpket, mint az ls5. vagy 100e alatt egy f22. megveszed es hasznalod, nem koltesz ra csak nezed. ha mar takaritassal, izzoval, prizmaval szamolsz nekem nem jon ki a matek.
aztan persze nem tudom, mert egy ilyen c2-ot is megneznek, lehet hasznaltan az is olcso lesz hamarosan. lehet f22 melle oda lehetne rakni.a Barco F22t nagyon a W2000 mellé sem lehet odarakni, hacsak nem süket vagy nagyotthalló az user és a szomszéd szobából vetít. (igen, tudom, hogy van valami spec optika ami kb duplázza az árat.)
C2 volt 1000 eur körül újonnan év elején. abban a pillanatban, hogy 4K (HDR) contentet nézel, az F22 messze nem a C2 ligájában játszik képminőségre. 17 éves gép, szóval ez nem meglepő, az a csoda, hogy ennyi ideig tartotta magát.
és akkor a C2 kb a belépő ajánlott tripla lézeres szint.
-
Ijk
félisten
jah. allitolag eleg jok gyarilag. meg kell nezni majd valoban igy van-e... egy jvc gepet pl bun elkezdeni hasznalni kalibralas nelkul, gamma biztosan nincs a helyen. nalam mondjuk mas sem volt.
nem vagyok meggyozodve rola, hogy jo irany amugy ez a prizmazas. plane ha torzit. foleg ha nem lehet eladni. en mondjuk total erzelemmentesen kozelitem meg ezt a vetito kerdest, sot minden muszaki cikket. erdekel, hogy mennyiert tudok kiszallni majd belole.
meglatjuk mit hoz az elkovetkezendo 1-2 ev, es hogy mennyit veszit a tnm/tnp az arabol.
sztem kickstarteres brutto aron is jo befektetes lesz. 1 evig tartani fogja az arat sztem. persze evi 30-50 film miatt ertheto, ha nem akarsz sok penzt erre locsolni.
Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne.
hat nem tudom...en nem adnek ennyit erte. itt irta mandju a hasznalt vmaxot 750e huf korul. lejatszot se kell venned hozza, tok jo tonemappingja van. brutal elesseg, poppol a termeszetfilm rajta mint allat
ls5-hoz kepest az alien is
es akkor a tnp meg jobb...ha tenyleg f7-en 8-9ezer onoffot tud, azt nem nagyon akarod az ls5 melle odatenni. minden masban is jobb.
es akkor ott a gari is a titan mellett.
200 korul megallva jo vetelnek tartom ezeker a regi dlpket, mint az ls5. vagy 100e alatt egy f22. megveszed es hasznalod, nem koltesz ra csak nezed. ha mar takaritassal, izzoval, prizmaval szamolsz nekem nem jon ki a matek.
aztan persze nem tudom, mert egy ilyen c2-ot is megneznek, lehet hasznaltan az is olcso lesz hamarosan. lehet f22 melle oda lehetne rakni.Prizma eredete három okra vezethető vissza, az egyik a fényerő hiánya, másik a sorfelbontás vesztesége 1080p de különösen 720p gépeknél, harmadik maszkolás probléma ha túlvetíted a képet, 2000:1 kontrasztnál még fekete falakon is világítani fog alul felül a fekete sáv. Negyedik lehetne a lencsememória hiánya, ami régi gépeknél még nem volt jellemző fícsör. Nálam a legnagyobb kép képaránya 2.35:1 és ezáltal nézési távnál a képmagasság a referencia érték, nálam képmagasság x3. 16:9 kisebb mint a mozis képarány.
Egyrészt kevesen vetítenek ilyen vászonra, másrészt már bőven van fényerő túlvetíteni a vásznat, és elég kontraszt is hogy ne világítson a fekete csík, lencse memória is, az hogy 4k-nak eldobod 30%-át sorfelbontásban már vállrángatós történet, nem lesz pixelrácsos képed, forrásanyag meg eleve nem tartalmaz 2160 sort 2.35:1 aránynál. Szóval egy mai JVC-nél vagy egy TNM-nél leginkább papírnehezéknek jó, régi 400 lumenes 1080 soros gépnél jelentősen javít az élményen miközben a optikai hibákból adódó veszteség filmeknél nem fog látszódni. -
Vhiktor
nagyúr
nem hiszed el amit rairtak a prospektusra? 2 oraig kalibralnak minden gepet a gyarban (xgimi tnm)
haha, en se hiszek el egy szot se se nekik, se a teszteloknek. en azt hiszem el amit mi merunk...te, mandju, cseneles, en, akarki itt pl..viszont ez az RGB lezer nem jo irany sztem. irtak avsen is, hogy egy RBB+foszfor ha megvalosithato lehet jobb irany lett volna. ez a speckle ez tiszta szivas. nagyon lecsokkenti a hasznalhato vasznak szamat. es azert aki nem moziszobazik, az at vaszon nem mindig megvalosithato.
egy 1.2-1.3 gaines feher vasznon 1-2 klikkel tovabb lehetne huzni az iriszt a tnm-en is, sokkal jobb kontraszt lenne ugy. arrol nem is beszelve, hogy kb nem is nagyon van alr amivel ne lenne speckle...es hat nappaliban meg ez lenne a jo irany.Valerionra is alacsony deltaet írtak a specifikacioban, aztán nézd meg a mereseim
Ettől a tnm lehet meg gyarilag jo.
-
m3ss
veterán
meg ilyen jo aron is, ha hozzaszamolsz egy prizmat, egy takaritast, egy izzot (amivel mennyi fenysuruseg is lesz 400h mulva?) mar nem nez ki olyan jol sztem. ls5-ot kalibralni sem kell?
csak azonnal, aztan 200h mulka, aztan 500h mulva...de akkor meg radobbensz, hogy a fenyaram volt, nincs. johet az uj izzo, kezdodhet elolrol. tuti kevesbe fog elmaszni 1000h alatt egy rgb lezer. itt mondjuk jvcnel az igazi elony autocal miatt.plusz sztem van 30% esely arra, hogy nettoban, 7xx e -ert meg lehet kapni a tnp-t.
de ott a vmax, az viszont most is annyi lett volna. kivancsi lennek mit nyilatkoznatok ha demoztatok volna ilyen gepet.
en lattam f22-ot, vmi cywiz f32-ot is. mondjuk nem adamantium mellett. de az admantiumos vmax mas vilag ezekhez kepest. beszabehu kepe volt magas adl mellett.amugy ez az f22 ami nalam jart, annyira eles sem volt. akarhogy tekergettem az elesitest, kicsit mindig fatyolos kepe volt windows karaktereket nezegetve. filmeken jo volt, de egy vmax az elessegileg egeszen mas.
-
m3ss
veterán
nem hiszed el amit rairtak a prospektusra? 2 oraig kalibralnak minden gepet a gyarban (xgimi tnm)
haha, en se hiszek el egy szot se se nekik, se a teszteloknek. en azt hiszem el amit mi merunk...te, mandju, cseneles, en, akarki itt pl..viszont ez az RGB lezer nem jo irany sztem. irtak avsen is, hogy egy RBB+foszfor ha megvalosithato lehet jobb irany lett volna. ez a speckle ez tiszta szivas. nagyon lecsokkenti a hasznalhato vasznak szamat. es azert aki nem moziszobazik, az at vaszon nem mindig megvalosithato.
egy 1.2-1.3 gaines feher vasznon 1-2 klikkel tovabb lehetne huzni az iriszt a tnm-en is, sokkal jobb kontraszt lenne ugy. arrol nem is beszelve, hogy kb nem is nagyon van alr amivel ne lenne speckle...es hat nappaliban meg ez lenne a jo irany. -
-KP-
veterán
Magam részéről közel voltam hogy a Xgimi-t (Pro) megvegyem fogcsikorgatva, végül maradtam Ls5-nél (pontosabban Planar PD8150) Péjétől, mivel kaptam tőle egy számomra kellemes ajánlatot (itt is megköszönöm a segítséget neki és Csenelesnek ill. Batyónak objektív csere intézésében).
Több okból maradtam régi DLP-nél, elsősorban anyagi megfontolásból, mert jelentős szakadák tátong a két gép ára között még ÁFA nélkül is.
Van egy prizmám, amit értelmetlen lenne Xgimivel használni, ugye szkóp vászonra vetítek ami 270cm széles 1.2 gain, tehát nem egy óriási felület, a szoba full fekete szóval nincs szükségem fényágyúra. Ennek az értékét csak eladásával tudnám Xigmi oldalára írni, ami manapság igen nehézkes. Sokkal érdekesebb lenne a történet ha nem lenne prizmám és azzal is számolnom kellene 200-300k között használtan.
Másik ok hogy legideálisabb esetben is évi 50 film mennyiségű anyagot tudok nézni a dedikált szobámban, szóval fényforrás élettartam számomra jelentéktelen, sokkal többet ér ha lámpás gép alapárán spórolok.
A harmadik ok hogy én nem szeretek kalibrálással, htpc beállítással órákat vesződni, vissza tervezem tenni a Vten-t sima SDR anyagok lejátszásához.
Negyedik ok hogy érzelmi kötödésem van régi DLP gépekhez, a klasszikus anamorfikus vetítéshez.
Ötödik ok hogy még Cseneles és Batyó révén még mindig van ezeknek a gépeknek itthon szervizelési lehetősége, kapok még hozzá csere lámpát, alkatrészt.
Hatodik ok hogy nem tudnék anélkül kilépni régi dlp világából hogy egy LS-5-öt nem próbáltam ki.
De.
Most először bizonytalanodtam el kínai gép irányába mint dedikált szobás vetítő opció. És bizony rágódtam rajta pár napot hogy beugrom KS kampányba egy pro-ra. Biztos vannak kínjai a gépnek, messze nem tökéletes, azonban neki szól a nagyobb színtér, fényerő szabadsága, a natív kontraszt ahonnan indul még ha esetleg "csak" 5000:1, a felbontás, hogy nem kellene falat farigcsálnom hanem felpattintom egy polcra, míg prizmás konzolozós beállítással, azaz komplett telepítéssel már látatlanban el fogok egy napot vesződni (mondjuk leginkább a hely kialakítása miatt).
Mivel nincs prizma, és úgy tűnik ez a gép már nem valami gagyi optikát kapott, valamint ha rezegtetéssel is de 4k, ha túlvetítem a képet akkor saroktól-sarokig penge képet kapok. Prizmával ez teljesen esélytelen, szerencsére nekem filmezésnél ez nem jelent problémát. F22 optikája állítólag a legélesebb, de még az sem teljesen éles sarkokon nálam, bár ez lehet felület egyenetlenségi hiba is, de LS-5 optikája azért nem ez a szint és akkor még jön rá a prizma.
És akkor még ott a lézer fényforrás, UHP-hez képest magas élettartam és sokkal konstansabb fényerő, de olyan magasról indul lumenben hogy nincs jelentősége a veszteségnek.Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne, miközben TNP ÁFÁ-val 1M elgondolkodtatott még engem is, pedig az igényeimhez jóval közelebb áll egy ilyen régi gép képessége mint átlag projektorosoknak (játék, nem dedikált szoba, 16:9 vászon). Végülis jól jártam, mert pár éve esélytelen lett volna ezt a gépet ennyiért megkapni, és dedikált szobába fimre még mindig remek opciónak tartom, most pedig hogy lement a kickstarter kampány már nincs miről beszélni egyelőre.
1millából sehogy se jönnél ki a TNM-el. Ha kalibráltatni is akarod, az sem jelentéktelen tétel. Az LS5-el jól jártál azon az áron.
-
Vhiktor
nagyúr
jah. allitolag eleg jok gyarilag. meg kell nezni majd valoban igy van-e... egy jvc gepet pl bun elkezdeni hasznalni kalibralas nelkul, gamma biztosan nincs a helyen. nalam mondjuk mas sem volt.
nem vagyok meggyozodve rola, hogy jo irany amugy ez a prizmazas. plane ha torzit. foleg ha nem lehet eladni. en mondjuk total erzelemmentesen kozelitem meg ezt a vetito kerdest, sot minden muszaki cikket. erdekel, hogy mennyiert tudok kiszallni majd belole.
meglatjuk mit hoz az elkovetkezendo 1-2 ev, es hogy mennyit veszit a tnm/tnp az arabol.
sztem kickstarteres brutto aron is jo befektetes lesz. 1 evig tartani fogja az arat sztem. persze evi 30-50 film miatt ertheto, ha nem akarsz sok penzt erre locsolni.
Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne.
hat nem tudom...en nem adnek ennyit erte. itt irta mandju a hasznalt vmaxot 750e huf korul. lejatszot se kell venned hozza, tok jo tonemappingja van. brutal elesseg, poppol a termeszetfilm rajta mint allat
ls5-hoz kepest az alien is
es akkor a tnp meg jobb...ha tenyleg f7-en 8-9ezer onoffot tud, azt nem nagyon akarod az ls5 melle odatenni. minden masban is jobb.
es akkor ott a gari is a titan mellett.
200 korul megallva jo vetelnek tartom ezeker a regi dlpket, mint az ls5. vagy 100e alatt egy f22. megveszed es hasznalod, nem koltesz ra csak nezed. ha mar takaritassal, izzoval, prizmaval szamolsz nekem nem jon ki a matek.
aztan persze nem tudom, mert egy ilyen c2-ot is megneznek, lehet hasznaltan az is olcso lesz hamarosan. lehet f22 melle oda lehetne rakni.gyári jvc kalibárlástól sokkal, sokkal rosszabbak, annyi hogy gamma kifogástalan rajtuk gyárilag is, a színek borzasztóak. Meglátjuk TNM-nél mi lesz.
-
Vhiktor
nagyúr
Ja, kínai gépek meglepően közel vannak deltaEre alapból is, ld mondoprojos.
Kérdés, hogy preparáltat kapnak e, de ettől függetlenül 3 körüli deltaE megszokott. Ez jobb, mint anno a gyári kalibrált W2000 értéke és közel a 2 körüli deltaEhez, ami normál esetben a kalibrációs cél.
Ijk: ez ilyen, kíváncsi vagyok mit szólsz. plusz ez úgy hangzik, hogy eleve elérhető. max ha olyan van, akkor black friday körül tudsz ugrani.
Ja, kínai gépek meglepően közel vannak deltaEre alapból is, ld mondoprojos.
Ez nem feltétlenül igaz, bőven deltaE 7, de inkább 11 valerion és awol is
Valószínűleg ők tesztre felkészített gépet kaptak ebből a szempontból.
-
m3ss
veterán
Ja, kínai gépek meglepően közel vannak deltaEre alapból is, ld mondoprojos.
Kérdés, hogy preparáltat kapnak e, de ettől függetlenül 3 körüli deltaE megszokott. Ez jobb, mint anno a gyári kalibrált W2000 értéke és közel a 2 körüli deltaEhez, ami normál esetben a kalibrációs cél.
Ijk: ez ilyen, kíváncsi vagyok mit szólsz. plusz ez úgy hangzik, hogy eleve elérhető. max ha olyan van, akkor black friday körül tudsz ugrani.
jah. allitolag eleg jok gyarilag. meg kell nezni majd valoban igy van-e... egy jvc gepet pl bun elkezdeni hasznalni kalibralas nelkul, gamma biztosan nincs a helyen. nalam mondjuk mas sem volt.
nem vagyok meggyozodve rola, hogy jo irany amugy ez a prizmazas. plane ha torzit. foleg ha nem lehet eladni. en mondjuk total erzelemmentesen kozelitem meg ezt a vetito kerdest, sot minden muszaki cikket. erdekel, hogy mennyiert tudok kiszallni majd belole.
meglatjuk mit hoz az elkovetkezendo 1-2 ev, es hogy mennyit veszit a tnm/tnp az arabol.
sztem kickstarteres brutto aron is jo befektetes lesz. 1 evig tartani fogja az arat sztem. persze evi 30-50 film miatt ertheto, ha nem akarsz sok penzt erre locsolni.
Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne.
hat nem tudom...en nem adnek ennyit erte. itt irta mandju a hasznalt vmaxot 750e huf korul. lejatszot se kell venned hozza, tok jo tonemappingja van. brutal elesseg, poppol a termeszetfilm rajta mint allat
ls5-hoz kepest az alien is
es akkor a tnp meg jobb...ha tenyleg f7-en 8-9ezer onoffot tud, azt nem nagyon akarod az ls5 melle odatenni. minden masban is jobb.
es akkor ott a gari is a titan mellett.
200 korul megallva jo vetelnek tartom ezeker a regi dlpket, mint az ls5. vagy 100e alatt egy f22. megveszed es hasznalod, nem koltesz ra csak nezed. ha mar takaritassal, izzoval, prizmaval szamolsz nekem nem jon ki a matek.
aztan persze nem tudom, mert egy ilyen c2-ot is megneznek, lehet hasznaltan az is olcso lesz hamarosan. lehet f22 melle oda lehetne rakni. -
Joshi
titán
"hanem hogy elsősorban TNM de más kínai gép is egyre érdekesebb alternatíva, pedig pár éve egy lyukas garast nem adtam volna értük."
Ahogy most se adtál érte egy lyukas garast se.

-
proci985
MODERÁTOR
"...A harmadik ok hogy én nem szeretek kalibrálással"
Pont hogy a lámpás gépeket kell aránylag gyakran kalibrálni, én pont ezért hanyagoltam a lámpás gépeket. Egyébként nem kell megmagyarázni a döntésedet, gyakorlatilag senkinek semmi köze hozzá. Ha te így láttad jónak akkor nincs miről beszélni.
Ja, kínai gépek meglepően közel vannak deltaEre alapból is, ld mondoprojos.
Kérdés, hogy preparáltat kapnak e, de ettől függetlenül 3 körüli deltaE megszokott. Ez jobb, mint anno a gyári kalibrált W2000 értéke és közel a 2 körüli deltaEhez, ami normál esetben a kalibrációs cél.
Ijk: ez ilyen, kíváncsi vagyok mit szólsz. plusz ez úgy hangzik, hogy eleve elérhető. max ha olyan van, akkor black friday körül tudsz ugrani.
-
Ijk
félisten
"...A harmadik ok hogy én nem szeretek kalibrálással"
Pont hogy a lámpás gépeket kell aránylag gyakran kalibrálni, én pont ezért hanyagoltam a lámpás gépeket. Egyébként nem kell megmagyarázni a döntésedet, gyakorlatilag senkinek semmi köze hozzá. Ha te így láttad jónak akkor nincs miről beszélni.
Mondjuk nem is az a lényeg (csak kifejtettem kicsit), hanem hogy elsősorban TNM de más kínai gép is egyre érdekesebb alternatíva, pedig pár éve egy lyukas garast nem adtam volna értük.
Van egy X-rite-m, azzal rá tudok időnként állítani. -
Joshi
titán
Magam részéről közel voltam hogy a Xgimi-t (Pro) megvegyem fogcsikorgatva, végül maradtam Ls5-nél (pontosabban Planar PD8150) Péjétől, mivel kaptam tőle egy számomra kellemes ajánlatot (itt is megköszönöm a segítséget neki és Csenelesnek ill. Batyónak objektív csere intézésében).
Több okból maradtam régi DLP-nél, elsősorban anyagi megfontolásból, mert jelentős szakadák tátong a két gép ára között még ÁFA nélkül is.
Van egy prizmám, amit értelmetlen lenne Xgimivel használni, ugye szkóp vászonra vetítek ami 270cm széles 1.2 gain, tehát nem egy óriási felület, a szoba full fekete szóval nincs szükségem fényágyúra. Ennek az értékét csak eladásával tudnám Xigmi oldalára írni, ami manapság igen nehézkes. Sokkal érdekesebb lenne a történet ha nem lenne prizmám és azzal is számolnom kellene 200-300k között használtan.
Másik ok hogy legideálisabb esetben is évi 50 film mennyiségű anyagot tudok nézni a dedikált szobámban, szóval fényforrás élettartam számomra jelentéktelen, sokkal többet ér ha lámpás gép alapárán spórolok.
A harmadik ok hogy én nem szeretek kalibrálással, htpc beállítással órákat vesződni, vissza tervezem tenni a Vten-t sima SDR anyagok lejátszásához.
Negyedik ok hogy érzelmi kötödésem van régi DLP gépekhez, a klasszikus anamorfikus vetítéshez.
Ötödik ok hogy még Cseneles és Batyó révén még mindig van ezeknek a gépeknek itthon szervizelési lehetősége, kapok még hozzá csere lámpát, alkatrészt.
Hatodik ok hogy nem tudnék anélkül kilépni régi dlp világából hogy egy LS-5-öt nem próbáltam ki.
De.
Most először bizonytalanodtam el kínai gép irányába mint dedikált szobás vetítő opció. És bizony rágódtam rajta pár napot hogy beugrom KS kampányba egy pro-ra. Biztos vannak kínjai a gépnek, messze nem tökéletes, azonban neki szól a nagyobb színtér, fényerő szabadsága, a natív kontraszt ahonnan indul még ha esetleg "csak" 5000:1, a felbontás, hogy nem kellene falat farigcsálnom hanem felpattintom egy polcra, míg prizmás konzolozós beállítással, azaz komplett telepítéssel már látatlanban el fogok egy napot vesződni (mondjuk leginkább a hely kialakítása miatt).
Mivel nincs prizma, és úgy tűnik ez a gép már nem valami gagyi optikát kapott, valamint ha rezegtetéssel is de 4k, ha túlvetítem a képet akkor saroktól-sarokig penge képet kapok. Prizmával ez teljesen esélytelen, szerencsére nekem filmezésnél ez nem jelent problémát. F22 optikája állítólag a legélesebb, de még az sem teljesen éles sarkokon nálam, bár ez lehet felület egyenetlenségi hiba is, de LS-5 optikája azért nem ez a szint és akkor még jön rá a prizma.
És akkor még ott a lézer fényforrás, UHP-hez képest magas élettartam és sokkal konstansabb fényerő, de olyan magasról indul lumenben hogy nincs jelentősége a veszteségnek.Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne, miközben TNP ÁFÁ-val 1M elgondolkodtatott még engem is, pedig az igényeimhez jóval közelebb áll egy ilyen régi gép képessége mint átlag projektorosoknak (játék, nem dedikált szoba, 16:9 vászon). Végülis jól jártam, mert pár éve esélytelen lett volna ezt a gépet ennyiért megkapni, és dedikált szobába fimre még mindig remek opciónak tartom, most pedig hogy lement a kickstarter kampány már nincs miről beszélni egyelőre.
"...A harmadik ok hogy én nem szeretek kalibrálással"
Pont hogy a lámpás gépeket kell aránylag gyakran kalibrálni, én pont ezért hanyagoltam a lámpás gépeket. Egyébként nem kell megmagyarázni a döntésedet, gyakorlatilag senkinek semmi köze hozzá. Ha te így láttad jónak akkor nincs miről beszélni.
-
Ijk
félisten
Magam részéről közel voltam hogy a Xgimi-t (Pro) megvegyem fogcsikorgatva, végül maradtam Ls5-nél (pontosabban Planar PD8150) Péjétől, mivel kaptam tőle egy számomra kellemes ajánlatot (itt is megköszönöm a segítséget neki és Csenelesnek ill. Batyónak objektív csere intézésében).
Több okból maradtam régi DLP-nél, elsősorban anyagi megfontolásból, mert jelentős szakadák tátong a két gép ára között még ÁFA nélkül is.
Van egy prizmám, amit értelmetlen lenne Xgimivel használni, ugye szkóp vászonra vetítek ami 270cm széles 1.2 gain, tehát nem egy óriási felület, a szoba full fekete szóval nincs szükségem fényágyúra. Ennek az értékét csak eladásával tudnám Xigmi oldalára írni, ami manapság igen nehézkes. Sokkal érdekesebb lenne a történet ha nem lenne prizmám és azzal is számolnom kellene 200-300k között használtan.
Másik ok hogy legideálisabb esetben is évi 50 film mennyiségű anyagot tudok nézni a dedikált szobámban, szóval fényforrás élettartam számomra jelentéktelen, sokkal többet ér ha lámpás gép alapárán spórolok.
A harmadik ok hogy én nem szeretek kalibrálással, htpc beállítással órákat vesződni, vissza tervezem tenni a Vten-t sima SDR anyagok lejátszásához.
Negyedik ok hogy érzelmi kötödésem van régi DLP gépekhez, a klasszikus anamorfikus vetítéshez.
Ötödik ok hogy még Cseneles és Batyó révén még mindig van ezeknek a gépeknek itthon szervizelési lehetősége, kapok még hozzá csere lámpát, alkatrészt.
Hatodik ok hogy nem tudnék anélkül kilépni régi dlp világából hogy egy LS-5-öt nem próbáltam ki.
De.
Most először bizonytalanodtam el kínai gép irányába mint dedikált szobás vetítő opció. És bizony rágódtam rajta pár napot hogy beugrom KS kampányba egy pro-ra. Biztos vannak kínjai a gépnek, messze nem tökéletes, azonban neki szól a nagyobb színtér, fényerő szabadsága, a natív kontraszt ahonnan indul még ha esetleg "csak" 5000:1, a felbontás, hogy nem kellene falat farigcsálnom hanem felpattintom egy polcra, míg prizmás konzolozós beállítással, azaz komplett telepítéssel már látatlanban el fogok egy napot vesződni (mondjuk leginkább a hely kialakítása miatt).
Mivel nincs prizma, és úgy tűnik ez a gép már nem valami gagyi optikát kapott, valamint ha rezegtetéssel is de 4k, ha túlvetítem a képet akkor saroktól-sarokig penge képet kapok. Prizmával ez teljesen esélytelen, szerencsére nekem filmezésnél ez nem jelent problémát. F22 optikája állítólag a legélesebb, de még az sem teljesen éles sarkokon nálam, bár ez lehet felület egyenetlenségi hiba is, de LS-5 optikája azért nem ez a szint és akkor még jön rá a prizma.
És akkor még ott a lézer fényforrás, UHP-hez képest magas élettartam és sokkal konstansabb fényerő, de olyan magasról indul lumenben hogy nincs jelentősége a veszteségnek.Összességében 0-ról indulva egy régi 1xDLP (amelyeknek árait jelentősen nyomja le az évek, tv-k, egyre jobb kínai gépek) + prizma még így is 500-700k lenne, miközben TNP ÁFÁ-val 1M elgondolkodtatott még engem is, pedig az igényeimhez jóval közelebb áll egy ilyen régi gép képessége mint átlag projektorosoknak (játék, nem dedikált szoba, 16:9 vászon). Végülis jól jártam, mert pár éve esélytelen lett volna ezt a gépet ennyiért megkapni, és dedikált szobába fimre még mindig remek opciónak tartom, most pedig hogy lement a kickstarter kampány már nincs miről beszélni egyelőre.
-
devil-k
nagyúr
-
makkmarce
őstag
-
alaves
addikt
-
-KP-
veterán
Én ezzel a legkevésbé sem értek egyet, hogy a tnm 3000 eur kategória. Főleg úgy, hogy az nz500-at 5-6000-es kategóriának veszed.
-
makkmarce
őstag
Hmm ezt nem is tudtam, én 2400 körül vagyok. 04.23-án indult, én 24-én foglaltam, akkor még okés vagyok
. kb 1:40-hez - 1:50-hez, hogy nyerhetünk valamit, bár a focis izé nem érdekel annyira. -
Vhiktor
nagyúr
Akik az elso 72 órában backeltek azok kozott lesz reward, nem tudom hányan vagyunk. En 2900-al is benne voltam a 72 órában.
-
makkmarce
őstag
-
Vhiktor
nagyúr
most egyébként ilyenkor mi van? még sosem csináltam olyan kampányt, hogy majd 1x levonják, mindig akkor vonták, mikor befizettem. Azt tudom, hogy a US usereknek csináltak egy kb 800 USD-s levonást előre tegnap, el ne fussanak
nekem ilyen se volt eddig. Engedtem a kártyán az összeget, de 24 óra után visszavonja.Ingyen kapjuk

Egyebkent szerintem par nap míg feldolgozzák, visszaigazolja xgimi es gondolom utana történik a levonas.
-
makkmarce
őstag
most egyébként ilyenkor mi van? még sosem csináltam olyan kampányt, hogy majd 1x levonják, mindig akkor vonták, mikor befizettem. Azt tudom, hogy a US usereknek csináltak egy kb 800 USD-s levonást előre tegnap, el ne fussanak
nekem ilyen se volt eddig. Engedtem a kártyán az összeget, de 24 óra után visszavonja. -
makkmarce
őstag
-
Joshi
titán
-
Vhiktor
nagyúr
Szerintem ezeket az új kínai projektorokat eleve úgy tervezték, hogy nincs az általad elképzelt natív kontraszt. Valahol mindig belenyúl az sw vagy hw. Ha a végeredmény egyébként vállalható, akkor ezt el kell fogadni hogy ez ilyen. Ha neked minden trükk nélkül kell a natív kontraszt, akkor ne vegyél ilyen kütyüket.
Most mar jon, nem léptem vissza tole. Kíváncsi vagyok mit tud. Viszont ha kiderul hogy kozelebe nincs az avsforum hypnek akkor jaj nekik, gőzerovel fogom ott osztani az ívet
-
alaves
addikt
Szerintem ezeket az új kínai projektorokat eleve úgy tervezték, hogy nincs az általad elképzelt natív kontraszt. Valahol mindig belenyúl az sw vagy hw. Ha a végeredmény egyébként vállalható, akkor ezt el kell fogadni hogy ez ilyen. Ha neked minden trükk nélkül kell a natív kontraszt, akkor ne vegyél ilyen kütyüket.
Valóban, helyén kell kezelni, az 5000-6000 EUR kategória az nz500, a tnm az 3000 EUR-s kategória (mégha drágábban is próbálják majd eladni pár hónapig), a 2000-es kat. pedig a jmgo n3 ultimate.
-
Joshi
titán
még van 50 percem gondolkodni.
Most láttam projectorjunkies Aetherion teszjtét, hát full kamu ott is az on off kontraszt mérés, 6k:1 körüliről ír, míg nálam 3500:1 felé nem ment
Ha ebből indulok ki akkor a TNM összes avsfroumos mérése is kamu. Ami viszont nagyon eltántorít....Lassan befejezem a szenvedésem

Szerintem ezeket az új kínai projektorokat eleve úgy tervezték, hogy nincs az általad elképzelt natív kontraszt. Valahol mindig belenyúl az sw vagy hw. Ha a végeredmény egyébként vállalható, akkor ezt el kell fogadni hogy ez ilyen. Ha neked minden trükk nélkül kell a natív kontraszt, akkor ne vegyél ilyen kütyüket.
-
makkmarce
őstag
jó, de hát ilyeneket írnak:
This is a performance that places the TITAN Noir Max among the best HDR managers I have had occasion to measure on a DLP projector.
vagy elég megnézni a "Subjective Impressions" blokkot
Az egekbe dicséri, meglep. -
Vhiktor
nagyúr
Ezen az aetherionon is rajta van a review sample matrica. Talán a korábban feltöltött képeim látszik is.
-
m3ss
veterán
De ne mar, tuti teleirom az avst ha mi is fele akkora onoffot merunk f7en..
Vmaxra viszont hasonlot mertel mint xfs avsen. Fel is volt matricazva, hogy nem kereskedelmi peldany
-
Vhiktor
nagyúr
Hát, a mondoprojos csak nem hazudik.. ott leírták a w4000-ről, hogy 1:1700. Az XGIMI ennek ugyanazon a fényerőn több, mint dupláját tudja. Dinamikusan meg fényévekkel többet. Szerintem el leszek vele egy darabig, ha nem kotlik meg. Nem várok csodát, szerintem még a mondoprojos túl is dicsérte

Mondoprojos szerintem az egyetlen megbízható most.
-
proci985
MODERÁTOR
Hát, a mondoprojos csak nem hazudik.. ott leírták a w4000-ről, hogy 1:1700. Az XGIMI ennek ugyanazon a fényerőn több, mint dupláját tudja. Dinamikusan meg fényévekkel többet. Szerintem el leszek vele egy darabig, ha nem kotlik meg. Nem várok csodát, szerintem még a mondoprojos túl is dicsérte

Ja kíváncsi leszek. Én is W4000ret nézegettem elég sokáig, hála égnek nem vettem végül.
-
makkmarce
őstag
még van 50 percem gondolkodni.
Most láttam projectorjunkies Aetherion teszjtét, hát full kamu ott is az on off kontraszt mérés, 6k:1 körüliről ír, míg nálam 3500:1 felé nem ment
Ha ebből indulok ki akkor a TNM összes avsfroumos mérése is kamu. Ami viszont nagyon eltántorít....Lassan befejezem a szenvedésem

Hát, a mondoprojos csak nem hazudik.. ott leírták a w4000-ről, hogy 1:1700. Az XGIMI ennek ugyanazon a fényerőn több, mint dupláját tudja. Dinamikusan meg fényévekkel többet. Szerintem el leszek vele egy darabig, ha nem kotlik meg. Nem várok csodát, szerintem még a mondoprojos túl is dicsérte

-
Vhiktor
nagyúr
-
proci985
MODERÁTOR
egyik sem, ez mindkettő 0.47.
DLP780TE (ami valamiért nincs kint az oldalon az ábrán) a legújabb ahogy nézem, de ez is 1080p natív: [link]
Vhiktor: max eladod, Valerionok is gyorsan elmentek erre.
viszont a gyakorlatban láttad, hogy én is Benq W2000 felől jöttem XPR laserre (Hisense C2), és nagyon elégedett vagyok.
persze, a C2 feketeszintre nem igazán jobb a W2000nél, másik oldalról viszont másik oldalról ott vagyok, hogy lemondom az összes streamingem, mert fHDben vacak a képminőségük, és ezen a projektoron látom. W2000en ez sosem volt baj.
Negatívum: Hízik az itthoni 4K HDR lemezgyűjtemény szépen, ami viszont sajnos még mindig nem olcsó.
-
m3ss
veterán
még van 50 percem gondolkodni.
Most láttam projectorjunkies Aetherion teszjtét, hát full kamu ott is az on off kontraszt mérés, 6k:1 körüliről ír, míg nálam 3500:1 felé nem ment
Ha ebből indulok ki akkor a TNM összes avsfroumos mérése is kamu. Ami viszont nagyon eltántorít....Lassan befejezem a szenvedésem

ajjaj. az nem a max? vagy ott is prot teszteltek?
-
Vhiktor
nagyúr
Mert a DBLE-nek és a többi trükknek szerintem szüksége van rá, nem feltétlen lesz frame, de lesz pixel interpoláció. Ha 24 fps-el szabályozna a DBLE, szerintem ronda lenne, kattogna, így finomabb lesz az átmenet, de ez csak tipp.
1 óra és lejár a KS, és nem kell már agyalni, hogy kell, vagy nem kell, mekkora átverés is lesz ez
még van 50 percem gondolkodni.
Most láttam projectorjunkies Aetherion teszjtét, hát full kamu ott is az on off kontraszt mérés, 6k:1 körüliről ír, míg nálam 3500:1 felé nem ment
Ha ebből indulok ki akkor a TNM összes avsfroumos mérése is kamu. Ami viszont nagyon eltántorít....Lassan befejezem a szenvedésem

-
makkmarce
őstag
Mert a DBLE-nek és a többi trükknek szerintem szüksége van rá, nem feltétlen lesz frame, de lesz pixel interpoláció. Ha 24 fps-el szabályozna a DBLE, szerintem ronda lenne, kattogna, így finomabb lesz az átmenet, de ez csak tipp.
1 óra és lejár a KS, és nem kell már agyalni, hogy kell, vagy nem kell, mekkora átverés is lesz ez
-
Vhiktor
nagyúr
0,78, de az a chip is 1080p natív, ld a linkelt specsheetet.
Annyi előnye van, hogy sokkal világosabbra lehet hangolni, ami lehetőség más problémákat megoldani.
Vhiktor: igen, valószínűleg az lesz, hogy kifelé az eszköz 48Hzt mutat, ettől még a vezérlés 120Hzn fog menni.
de ez ilyen, pl 3d grafikai megjelenítőknél vannak erre kipróbált megoldások, amik megfelelő illúziót teremtenek az usernek.
Miért használnak interpolációt?
ezt nem tudom hova tenni. -
makkmarce
őstag
0,78, de az a chip is 1080p natív, ld a linkelt specsheetet.
Annyi előnye van, hogy sokkal világosabbra lehet hangolni, ami lehetőség más problémákat megoldani.
Vhiktor: igen, valószínűleg az lesz, hogy kifelé az eszköz 48Hzt mutat, ettől még a vezérlés 120Hzn fog menni.
de ez ilyen, pl 3d grafikai megjelenítőknél vannak erre kipróbált megoldások, amik megfelelő illúziót teremtenek az usernek.
Igen, a DLP link 144Hz-en megy fixen, a szemüvegek is. Ezért a hz valójában mindegy, ha 24 hz-el osztható.
-
makkmarce
őstag
natív 4K 24Hzet nem fognak tudni egy 1080ps DMD chippel [link] (forrás TI spec) mert a 0.78 is az, TI nem gyárt 4Kt. szóval kelleni fog XPR, max a bemenetre állítanak 48Hzt, de belül valószínűleg oversampling kell az engine meghajtásához. A nagyobb chip ugye segít pár dolgon, de a felbontáson semmit.
4Khoz mindenképp rezgetni kell, azt pedig minimum 2 frame interpolációjából jön össze.
ld ez:

[link] forrás mondoprojos, normál Titan. Szóval ez a natív 0.47es chipekhez képest gyász, akkor is, ha filmezni igazából majdnem mindegy.Ijk: változó, de mérnökök ehhez sokkal de sokkal jobban értenek, mint amire egy fórumon ki lehet ötletelni.
más kérdés, hogy ha el van szúrva az látványos, de komoly interpolációs hibákat én főleg digitális kamerára forgatott késő 90 - kora 2000es japán filmeknél szoktam látni, ahol bejött még egy NTSC-SECAM konverzió is. pl Sion Sono Suicide Clubja volt érintett (beleérve a friss Umbrella kiadást is), vagy a Battle Royale kora2000es kiadásai.
Amit linkeltél az valami régi chip, a jelenlegi új SST chip-ek kódja DLP472TE / DLP473TE
Ebből valamelyik. A régi 0.47-esek nagyon gyengék ehhez képest a TI és a tesztek szerint is. -
proci985
MODERÁTOR
0,78, de az a chip is 1080p natív, ld a linkelt specsheetet.
Annyi előnye van, hogy sokkal világosabbra lehet hangolni, ami lehetőség más problémákat megoldani.
Vhiktor: igen, valószínűleg az lesz, hogy kifelé az eszköz 48Hzt mutat, ettől még a vezérlés 120Hzn fog menni.
de ez ilyen, pl 3d grafikai megjelenítőknél vannak erre kipróbált megoldások, amik megfelelő illúziót teremtenek az usernek.
-
Vhiktor
nagyúr
natív 4K 24Hzet nem fognak tudni egy 1080ps DMD chippel [link] (forrás TI spec) mert a 0.78 is az, TI nem gyárt 4Kt. szóval kelleni fog XPR, max a bemenetre állítanak 48Hzt, de belül valószínűleg oversampling kell az engine meghajtásához. A nagyobb chip ugye segít pár dolgon, de a felbontáson semmit.
4Khoz mindenképp rezgetni kell, azt pedig minimum 2 frame interpolációjából jön össze.
ld ez:

[link] forrás mondoprojos, normál Titan. Szóval ez a natív 0.47es chipekhez képest gyász, akkor is, ha filmezni igazából majdnem mindegy.Ijk: változó, de mérnökök ehhez sokkal de sokkal jobban értenek, mint amire egy fórumon ki lehet ötletelni.
más kérdés, hogy ha el van szúrva az látványos, de komoly interpolációs hibákat én főleg digitális kamerára forgatott késő 90 - kora 2000es japán filmeknél szoktam látni, ahol bejött még egy NTSC-SECAM konverzió is. pl Sion Sono Suicide Clubja volt érintett (beleérve a friss Umbrella kiadást is), vagy a Battle Royale kora2000es kiadásai.
Nem kell 24 Hz-es képfirssítés, villogna a kép mint a barom, tvk is 120 illetve 144 Hz-en üzemelnek nem 24-en, attól még kadenciahelyesek x:x pulldownal.
Jelenleg TNM-nél nem ez lesz egészen, mert 48 Hz mellett is használ inteprolációt, hogy miért azt tőlük kell megkérdezni.TI részéről ennyi év tapasztalattal a hátuk mögött felettéb érdekes, hogy nem megy kapásból a 24p, valószinűleg nem is fog menni soha tökéletesen, csak trükközve, mert gondllom a hw képtelen rá.
-
makkmarce
őstag
natív 4K 24Hzet nem fognak tudni egy 1080ps DMD chippel [link] (forrás TI spec) mert a 0.78 is az, TI nem gyárt 4Kt. szóval kelleni fog XPR, max a bemenetre állítanak 48Hzt, de belül valószínűleg oversampling kell az engine meghajtásához. A nagyobb chip ugye segít pár dolgon, de a felbontáson semmit.
4Khoz mindenképp rezgetni kell, azt pedig minimum 2 frame interpolációjából jön össze.
ld ez:

[link] forrás mondoprojos, normál Titan. Szóval ez a natív 0.47es chipekhez képest gyász, akkor is, ha filmezni igazából majdnem mindegy.Ijk: változó, de mérnökök ehhez sokkal de sokkal jobban értenek, mint amire egy fórumon ki lehet ötletelni.
más kérdés, hogy ha el van szúrva az látványos, de komoly interpolációs hibákat én főleg digitális kamerára forgatott késő 90 - kora 2000es japán filmeknél szoktam látni, ahol bejött még egy NTSC-SECAM konverzió is. pl Sion Sono Suicide Clubja volt érintett (beleérve a friss Umbrella kiadást is), vagy a Battle Royale kora2000es kiadásai.
A titan nem 0.47-es, hanem talán 0.65-ös.
-
proci985
MODERÁTOR
natív 4K 24Hzet nem fognak tudni egy 1080ps DMD chippel [link] (forrás TI spec) mert a 0.78 is az, TI nem gyárt 4Kt. szóval kelleni fog XPR, max a bemenetre állítanak 48Hzt, de belül valószínűleg oversampling kell az engine meghajtásához. A nagyobb chip ugye segít pár dolgon, de a felbontáson semmit.
4Khoz mindenképp rezgetni kell, azt pedig minimum 2 frame interpolációjából jön össze.
ld ez:

[link] forrás mondoprojos, normál Titan. Szóval ez a natív 0.47es chipekhez képest gyász, akkor is, ha filmezni igazából majdnem mindegy.Ijk: változó, de mérnökök ehhez sokkal de sokkal jobban értenek, mint amire egy fórumon ki lehet ötletelni.
más kérdés, hogy ha el van szúrva az látványos, de komoly interpolációs hibákat én főleg digitális kamerára forgatott késő 90 - kora 2000es japán filmeknél szoktam látni, ahol bejött még egy NTSC-SECAM konverzió is. pl Sion Sono Suicide Clubja volt érintett (beleérve a friss Umbrella kiadást is), vagy a Battle Royale kora2000es kiadásai.
-
Ijk
félisten
Nem vagyok annyira videofil hogy ragaszkodjak "igazi" 24p-hez.
Legyen judder és látványos inetrpoláció mentes (szappanopera ill. képi artifaktok).
De ez megint olyan hogy személyesen kellene kipróbálni mit látok. -
makkmarce
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
77836 - 77701
77836 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Óra topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Íme az új Android Auto!
- Apple MacBook
- Xbox Series X|S
- Met: Metallica: M72 World Tour
- sh4d0w: Amikor az ostobaság szorgalommal párosul
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Blue -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5505
- Xiaomi Redmi 12/ 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- TAVASZI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Silver - 2 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4916, 100% AKKSI
- GMR 2TB 2.5 SATA3 SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

saturation sweeps jo ra. A +-0.002 csak xy koordinatara vonatkozik nem Y-ra, az pedig a szinek egyik legfomlmtosabb összetevője! Hiába jo az xy koordinata ha az Y nem, akkor lehet delta e 6-8 is az elteres egy egy szinarnyalatnal. Bright szinkerekesre vonatkozik, a maisk rendben van.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




(A PD-k a másik véglet cms szempontból. Profi.)
Janaboy
