Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
-
26100 - 26001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 27901 27900 - 27801 27800 - 27701 27700 - 27601 27600 - 27501 27500 - 27401 27400 - 27301 27300 - 27201 27200 - 27101 27100 - 27001 27000 - 26901 26900 - 26801 26800 - 26701 26700 - 26601 26600 - 26501 26500 - 26401 26400 - 26301 26300 - 26201 26200 - 26101 26100 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dexar007
veterán
-
tank1
tag
-
Madwe
nagyúr
Pár hszel ezelött szó volt a noname 10-15 mes hdmi kábelekről, amikkel nincs gond. Igazából meg is lepődtem h nem lett hirtelen 50hsz minimum a most akkor van vagy nincs külöbség köztük hitvitában, miszerint a drágább szebb, de nem mert a drágább max hosszabb métereknél jobb annyiban h biztos nem hibázik vs hülye mindenki mert a 3000 hufos 60mes kábelemen is tökéletes a kép hozzáállás

-
bajnokpityu
félisten
(#26082) devil-k
Éspedig?(#26083) xtremetuning
De, ami ott ki volt állítva, az annyiba került. Mondták.
Jaj, én úgy mondtam, h tök rendben van,h kb ötödére gondoltam árban.. Egy chip dlp 15milla?
-
A`rpi
addikt
Persze, csak elsősorban hozzászólás az ár érték arányra épült,
szerintem a fórumtárs számára sem lenne kérdés mely modellt válassza,
ha mindkettő elérhető lenne számára.
-
devil-k
nagyúr
-
Dexar007
veterán
-
devil-k
nagyúr
Csak tudnám, hogyan került ide most a HDMI?
-
z123456789
addikt
-
Dexar007
veterán
Szojj' Dexar! Elérted már Bátyót?

Nem meg,biztos szabin van.

-
z123456789
addikt
Szojj' Dexar! Elérted már Bátyót?

-
Dexar007
veterán
Kezdodik.: ,,Neked nincs szemed hozza" ... ,,Nem neked nincs szemed hozza" ,,Jo de neked füled nincs hozza" ,, Jo, de a 30 ezer forintos hdmi kabel jobb" ,,Nem igaz,mert a noname ugyanolyan" Kovetkeztetes.: ,,Nem,neked nincs szemed hozza".
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
devil-k
nagyúr
Akkor szerencsésnek mondhatom magam, hogy igénytelen szemű vagyok.

Számomra akkora "hűha" különbség nem volt a kettő között. Amint mondtam, az extra széles vásznú kép viszont nagyon tetszett.Illetve, hogy nincs szükség maszkolásra!

NEM írtam, hogy igénytelen a szemed.
-
z123456789
addikt
Akkor szerencsésnek mondhatom magam, hogy igénytelen szemű vagyok.

Számomra akkora "hűha" különbség nem volt a kettő között. Amint mondtam, az extra széles vásznú kép viszont nagyon tetszett. -
devil-k
nagyúr
(#26082) devil-k
Éspedig?(#26083) xtremetuning
De, ami ott ki volt állítva, az annyiba került. Mondták.
Nem vagyok orvos, nem tudom, hogy a szemednek mi baja lehet, de azért a két vetítőt összehasonlítani nem igazán lehet, nem egy liga. A Barco fényéveket vert/ver a Sony-ra és ezt én is bevallom/belátom, akinek Sony vetítője van.
-
z123456789
addikt
(#26082) devil-k
Éspedig?(#26083) xtremetuning
De, ami ott ki volt állítva, az annyiba került. Mondták.
-
xtremetuning
addikt
Örültem hogy ott voltatok. Nekem tetszett a kisebbik Sony képe. Ha most lépnék feljebb, akkor elgondolkoznék rajta. Számomra tetszetős képet adott, még akkor is ha nem volt kihozva minden belőle. Örültem hogy láttam végre a Benq-n kívül mást is. Véleményem szerint a DreamCinemások képe sem mutatott sokkal többet a 15 millás Barco-val. Legalább is az extra széles vásznon kívül nekem sokkal több nem jött le.

És örültem a személyes találkának is.
Az a barco sosem volt 15M.
-
devil-k
nagyúr
Örültem hogy ott voltatok. Nekem tetszett a kisebbik Sony képe. Ha most lépnék feljebb, akkor elgondolkoznék rajta. Számomra tetszetős képet adott, még akkor is ha nem volt kihozva minden belőle. Örültem hogy láttam végre a Benq-n kívül mást is. Véleményem szerint a DreamCinemások képe sem mutatott sokkal többet a 15 millás Barco-val. Legalább is az extra széles vásznon kívül nekem sokkal több nem jött le.

És örültem a személyes találkának is.
Akkor ott a szemeddel nagy baj van.

szepi
Köszönjük a meghívást! Véleményem az, hogy a 4K demo nem ütött igazából, mert nincs még hozzá natív 4K film. Majd ha lesz, akkor a helyzet is máshogy fog majd kinézni. Majd, valamikor. -
Madwe
nagyúr
Igen az.
Nekem ami egyből feltűnt az a fekete szint. Nem mondom hogy közelített egy plazmáéhoz, de az 1070-énél sokkal jobb volt. Ebben látok sok fantáziát, színmélységeket illetően pl. Meg szerintem halkabb is volt a venti. Bár ezt az egész napos hallgatózás mellett nem biztos hogy jól ítéltem meg. Gyári adatok szerint is halkabb ha jól tudom. A színek tetszettek így is amúgy, illetve szivárványt nem láttam. Ez is betudható sok mindennek, de akkor sem láttam.Köszi!
Hát engem (s a vendégeimet se
) se a szivárvány se a zajszint nem zavar, azért a fekete miatt majd ránézek valamikor, kérdés annyit megér e nekem a különbözet 
-
z123456789
addikt
Igen az.
Nekem ami egyből feltűnt az a fekete szint. Nem mondom hogy közelített egy plazmáéhoz, de az 1070-énél sokkal jobb volt. Ebben látok sok fantáziát, színmélységeket illetően pl. Meg szerintem halkabb is volt a venti. Bár ezt az egész napos hallgatózás mellett nem biztos hogy jól ítéltem meg. Gyári adatok szerint is halkabb ha jól tudom. A színek tetszettek így is amúgy, illetve szivárványt nem láttam. Ez is betudható sok mindennek, de akkor sem láttam. -
Madwe
nagyúr
Örültem hogy ott voltatok. Nekem tetszett a kisebbik Sony képe. Ha most lépnék feljebb, akkor elgondolkoznék rajta. Számomra tetszetős képet adott, még akkor is ha nem volt kihozva minden belőle. Örültem hogy láttam végre a Benq-n kívül mást is. Véleményem szerint a DreamCinemások képe sem mutatott sokkal többet a 15 millás Barco-val. Legalább is az extra széles vásznon kívül nekem sokkal több nem jött le.

És örültem a személyes találkának is.
W1070ed van neked is? Ahoz képest miben látsz előrelépést pl a Sonyval?
Tudom, nézzem meg magamnak
de hátha el lehet mesélni is, meg ha láttam volna már akkor is érdekelne más véleménye is... -
z123456789
addikt
Köszönöm minden kedves fórumtársnak, akik megkerestek a show. Sajnos sok időm nem volt senkivel sem beszélni, full telt ház volt mindkét nap.
Vasárnap már korlátoztuk a létszámot, mert tarthatatlan volt az az állapot, amikor hátul is tele voltak. A legrosszabb, hogy ők sem tudták élvezni sem a képet sem a hangot és a bent ülők sem, mivel lefedték a háttér sugárzókat. A kép és a hang olyan volt amilyen, a szoba adottságaihoz képet még elviselhető is volt, nem tetszett, de egy átlag embernek akár kedvet is csinálhatott a mozizáshoz. Nagyjából ez is volt a cél, nem a szakfülű és szemű embereknek találták ezt ki, ők menjenek el egy normálisan kialakított demószobába és ott vizsgálják meg a képet és hangot, onnan vonjanak le következtetést.Örültem hogy ott voltatok. Nekem tetszett a kisebbik Sony képe. Ha most lépnék feljebb, akkor elgondolkoznék rajta. Számomra tetszetős képet adott, még akkor is ha nem volt kihozva minden belőle. Örültem hogy láttam végre a Benq-n kívül mást is. Véleményem szerint a DreamCinemások képe sem mutatott sokkal többet a 15 millás Barco-val. Legalább is az extra széles vásznon kívül nekem sokkal több nem jött le.

És örültem a személyes találkának is.
-
szepi0808
senior tag
Köszönöm minden kedves fórumtársnak, akik megkerestek a show. Sajnos sok időm nem volt senkivel sem beszélni, full telt ház volt mindkét nap.
Vasárnap már korlátoztuk a létszámot, mert tarthatatlan volt az az állapot, amikor hátul is tele voltak. A legrosszabb, hogy ők sem tudták élvezni sem a képet sem a hangot és a bent ülők sem, mivel lefedték a háttér sugárzókat. A kép és a hang olyan volt amilyen, a szoba adottságaihoz képet még elviselhető is volt, nem tetszett, de egy átlag embernek akár kedvet is csinálhatott a mozizáshoz. Nagyjából ez is volt a cél, nem a szakfülű és szemű embereknek találták ezt ki, ők menjenek el egy normálisan kialakított demószobába és ott vizsgálják meg a képet és hangot, onnan vonjanak le következtetést. -
szepi0808
senior tag
Sziasztok!
Ma kint voltam a házimozi kiállításon. Láttam egy bemutatót Sony VPL-HW55ES vetítővel. Nagyon-nagyon tetszett. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban (vagy olcsóbban) jobb,
vagy legalább olyan jó vetítő van-e.
Teljesen elsötétített szoba, kb. 4,5m-es nézési távolság, kb. 3m széles vászon, csak filmek nézésére lenne.Esetleg nem nálunk láttad a Sony-t? (AVmax)
-
Norbi 72
veterán
Nyugati nevelés.


-
z123456789
addikt
Te is azzal voltál, mégsem hagytál ki minket.....

Nyugati nevelés.

-
xtremetuning
addikt
Biztos csajjal volt és menni kellett máshova is.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Te is azzal voltál, mégsem hagytál ki minket.....

-
devil-k
nagyúr
Biztos csajjal volt és menni kellett máshova is.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

-
z123456789
addikt
-
HIJ
őstag
Vásárolt már valaki az avspecialistánál? Lehet hogy mégis ott nézek egy w1070 -et inkább, ha megfelelőek a számlafeltételek

-
devil-k
nagyúr
-
Norbi 72
veterán
Vegyes érzéseim vannak a ma látottakkal kapcsolatosan. Filmvetítést szerettem volna látni, de videóvetítést kaptam 1-2 helyen. Nem tudom, hogy az utóbbinak mi volt az oka?
Arra az álláspontra jutottam, hogy inkább egy szuper FHD-s gép, mint egy most még kiforratlan 4K-s vas. Jó lesz majd, valamikor....Te miért nem hívtál föl vazze?

-
devil-k
nagyúr
Vegyes érzéseim vannak a ma látottakkal kapcsolatosan. Filmvetítést szerettem volna látni, de videóvetítést kaptam 1-2 helyen. Nem tudom, hogy az utóbbinak mi volt az oka?
Arra az álláspontra jutottam, hogy inkább egy szuper FHD-s gép, mint egy most még kiforratlan 4K-s vas. Jó lesz majd, valamikor.... -
z123456789
addikt
Sziasztok!
Ma kint voltam a házimozi kiállításon. Láttam egy bemutatót Sony VPL-HW55ES vetítővel. Nagyon-nagyon tetszett. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban (vagy olcsóbban) jobb,
vagy legalább olyan jó vetítő van-e.
Teljesen elsötétített szoba, kb. 4,5m-es nézési távolság, kb. 3m széles vászon, csak filmek nézésére lenne.Az nem egy VPL-HW65ES volt?
(#26055) c4

-
A`rpi
addikt
7kiló azért annyira nem versenyképes ár, oké hogy most a forint nagyon gyenge, de kb egy évvel ezelőtt PS4 es csomag 1 millió körül mozgott...
-
gyeniko
őstag
Sziasztok!
Ma kint voltam a házimozi kiállításon. Láttam egy bemutatót Sony VPL-HW55ES vetítővel. Nagyon-nagyon tetszett. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban (vagy olcsóbban) jobb,
vagy legalább olyan jó vetítő van-e.
Teljesen elsötétített szoba, kb. 4,5m-es nézési távolság, kb. 3m széles vászon, csak filmek nézésére lenne.Kifutó típus, 1-2 helyen hirdetnek 0-100 órás magyar garisat 700 e Ft alatt, nagyon megbízható fórumtársak. Sietned kell, ha tényleg ilyet vennél.
-
xtremetuning
addikt
-
Dexar007
veterán
-
Janaboy
Topikgazda
-
c4
őstag
Sziasztok!
Ma kint voltam a házimozi kiállításon. Láttam egy bemutatót Sony VPL-HW55ES vetítővel. Nagyon-nagyon tetszett. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban (vagy olcsóbban) jobb,
vagy legalább olyan jó vetítő van-e.
Teljesen elsötétített szoba, kb. 4,5m-es nézési távolság, kb. 3m széles vászon, csak filmek nézésére lenne.Ha lenne, mindenki azt venne...
-
Dexar007
veterán
Sziasztok!
Ma kint voltam a házimozi kiállításon. Láttam egy bemutatót Sony VPL-HW55ES vetítővel. Nagyon-nagyon tetszett. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban (vagy olcsóbban) jobb,
vagy legalább olyan jó vetítő van-e.
Teljesen elsötétített szoba, kb. 4,5m-es nézési távolság, kb. 3m széles vászon, csak filmek nézésére lenne.JVC X30. Veletlenül pont nalam is van egy.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Palika71
őstag
Sziasztok!
Ma kint voltam a házimozi kiállításon. Láttam egy bemutatót Sony VPL-HW55ES vetítővel. Nagyon-nagyon tetszett. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban (vagy olcsóbban) jobb,
vagy legalább olyan jó vetítő van-e.
Teljesen elsötétített szoba, kb. 4,5m-es nézési távolság, kb. 3m széles vászon, csak filmek nézésére lenne. -
Turbo73
aktív tag
-
Dexar007
veterán
-
c4
őstag
-
Dexar007
veterán
Lehet olvassa a topicot.

Visszamennye!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
gyeniko: Nincs meg a szama.
-
gyeniko
őstag
-
Norbi 72
veterán
Lehet olvassa a topicot.

![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
z123456789
addikt
-
Dexar007
veterán
Batyot nem lehet elerni,vagy csak nekem nem valaszol?
-
StLui
veterán
-
Q
senior tag
-
AVhelper
senior tag
Jaj, nem tudtam, hogy nem lehet.. Végülis ezek publikusan elérhető adatok és nem egy magánszemély üzletét rontom/hajtom, de akkor elnézést.
Én is meglepődtem, hogy ennyivel olcsóbb.. de jó értékeléseket olvastam az oldalról.. nem tudom, hogy van e bármi buktatója. Nyilván a garanciára rákérdezek.
Elárulom, hogy ez az ár alacsonyabb, mint a hivatalos forgalmazási csatornán keresztül a kiemelt hazai AV kereskedők beszerzési ára. Lehet, hogy a cég külföldi beszerzésből jut a termékhez és "ÁFA megspórolós" módban működik.
-
synar
őstag
-
Q
senior tag
Én nemrég vettem ebből a márkából 2 db 1 méterest, de az egyikkel kihagy a kép. Semmi extra, 3d nélküli tv és médialejátszó közé kellett volna. Csak óvatosan ezzel a típussal.
-
bulikavagyok
nagyúr
Jaj, nem tudtam, hogy nem lehet.. Végülis ezek publikusan elérhető adatok és nem egy magánszemély üzletét rontom/hajtom, de akkor elnézést.
Én is meglepődtem, hogy ennyivel olcsóbb.. de jó értékeléseket olvastam az oldalról.. nem tudom, hogy van e bármi buktatója. Nyilván a garanciára rákérdezek.
Nyugodtan linkelheted, ha nem a sajátod!
-
Salak
aktív tag
Jaj, nem tudtam, hogy nem lehet.. Végülis ezek publikusan elérhető adatok és nem egy magánszemély üzletét rontom/hajtom, de akkor elnézést.
Én is meglepődtem, hogy ennyivel olcsóbb.. de jó értékeléseket olvastam az oldalról.. nem tudom, hogy van e bármi buktatója. Nyilván a garanciára rákérdezek.
-
jracz
tag
-
liszi70
nagyúr
-
AVhelper
senior tag
-
Salak
aktív tag
Nem tudom, mekkora képet szeretnél vetíteni, de a szóban forgó árkategóriájú, kis nagyításátfogású zoom lencsével rendelkező vetítőkkel 5 m-ről már nem nagyon lehet 3 m alatti a kép szélessége. Vagyis jó ha van elegendő fényerő egy nagyobb vetítővászon megvilágításához, főleg, ha az előadást nem teljes sötétségben akarjátok tartani.
Ajánlom az EPSON EB-U04 WUXGA (1920 x 1200) felbontású projektorát, ami előadások és akár Full HD videók vetítésére is megfelelő . Ennek ára ugyan bruttó 214.900 Ft, de olcsó üzemeltetni, mert a lámpája akár 10.000 óráig is bírja takarékos üzemmódban.
Köszi a segítséget. Ha jól látom, itt ez az Epson csak 189K. Vagy az valamilyen butított változat?
-
HIJ
őstag
Nem emlékszem, hogy írtad volna, de ha csak projektor lesz (és TV nem), akkor érdemes megfontolni a médialejátszó projektor közelébe helyezését (így elég lesz egy rövidebb HDMI kábel is), és akkor már csak a hangot kell elhozni tőle, ami megint csak nem igényel komolyabb (drágább) kábelezést, főleg ha az digitálisan érkezik.
Ez a TV -től másik szobában lenne. Most bajban is vagyok, mert az ott lévő popcornhour a400 még ott is jó lenne, szóval még nem tudom, h mi lesz. Lehet hogy PC -ről fog menni, mert az abban a szobában van...
Még egy hangot kéne összegondolnom. Ha már moziélmény, akkor az is fontos

-
cinemazealot
addikt
Nem emlékszem, hogy írtad volna, de ha csak projektor lesz (és TV nem), akkor érdemes megfontolni a médialejátszó projektor közelébe helyezését (így elég lesz egy rövidebb HDMI kábel is), és akkor már csak a hangot kell elhozni tőle, ami megint csak nem igényel komolyabb (drágább) kábelezést, főleg ha az digitálisan érkezik.
-
bulikavagyok
nagyúr
-
synar
őstag
-
Márton
nagyúr
-
Norbi 72
veterán
-
HIJ
őstag
-
Norbi 72
veterán
-
HIJ
őstag
Na rákérdeztem Szepire, de amíg válaszol felteszek egy elég amatőr kérdést. Hogyan szoktátok a projektor megtáplálni tartalommal? Mert ugye az a plafonon, a médialejátszó és a többi meg gondolom a vászon alatt. Azért a kettő között majdnem 10m van.
-
AVhelper
senior tag
Nem tudom, mekkora képet szeretnél vetíteni, de a szóban forgó árkategóriájú, kis nagyításátfogású zoom lencsével rendelkező vetítőkkel 5 m-ről már nem nagyon lehet 3 m alatti a kép szélessége. Vagyis jó ha van elegendő fényerő egy nagyobb vetítővászon megvilágításához, főleg, ha az előadást nem teljes sötétségben akarjátok tartani.
Ajánlom az EPSON EB-U04 WUXGA (1920 x 1200) felbontású projektorát, ami előadások és akár Full HD videók vetítésére is megfelelő . Ennek ára ugyan bruttó 214.900 Ft, de olcsó üzemeltetni, mert a lámpája akár 10.000 óráig is bírja takarékos üzemmódban.
-
Salak
aktív tag
Mivel lesznek bőven idősek, nem árt, ha nagy a kép..
Gondolom ebből a pénzből mindent nem lehet, ezért keresem a lehető legjobb opciót a keretek között.@Márton: köszi!
-
Márton
nagyúr
-
Janaboy
Topikgazda
-
Salak
aktív tag
-
Janaboy
Topikgazda
Nem minden a felbontás, itt neked sokat fog számítani a fényerő! Valami kifejezetten ilyesmi projit kell keresni..prezentációkra szánt...
-
Márton
nagyúr
Elég nagy képet vetít. Én 3.5m-ről használom, 3m széles képet tol.
Fényerő van bőven, még 3D-ben is
-
Salak
aktív tag
Alapvetően előadásokat (PPT) és ahhoz kapcsolódóan videókat/filmeket fogunk vetíteni.
A termet elég jól el lehet sötétíteni, valamint nagyjából 5-6 méterről kellene vetíteni, elsősorban vászonra.
Gondolom minél nagyobb felbontást tud, annál jobb?!Köszi!
@Márton ((#26021) Köszi, megnézem!
-
Márton
nagyúr
Sziasztok!
Projektorvásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, mivel nem értek hozzá.
200K HUF a keret.
Nem lenne nagyon sokat használva.
Falra és vászonra vetítenénk vele.Értelemszerűen minél hosszabb távra szeretnénk egy jó ár/érték arányút.
Mivel annyi féle van, mint égen a csillag és nem igazán tudom mire kell figyelni vagy mit kellene kerülni, tudnátok ajánlani alternatívákat?
Köszönöm szépen előre is!
Én az Acer P1500-at ajánlom. Nem bántam meg!
-
Janaboy
Topikgazda
Sziasztok!
Projektorvásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, mivel nem értek hozzá.
200K HUF a keret.
Nem lenne nagyon sokat használva.
Falra és vászonra vetítenénk vele.Értelemszerűen minél hosszabb távra szeretnénk egy jó ár/érték arányút.
Mivel annyi féle van, mint égen a csillag és nem igazán tudom mire kell figyelni vagy mit kellene kerülni, tudnátok ajánlani alternatívákat?
Köszönöm szépen előre is!
Tudni kellene, hogy miket akarsz vetíteni, milyen környezetben (mennyire lehet elsötétíteni), mekkora méretet, milyen távolról stb.
-
Salak
aktív tag
Sziasztok!
Projektorvásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, mivel nem értek hozzá.
200K HUF a keret.
Nem lenne nagyon sokat használva.
Falra és vászonra vetítenénk vele.Értelemszerűen minél hosszabb távra szeretnénk egy jó ár/érték arányút.
Mivel annyi féle van, mint égen a csillag és nem igazán tudom mire kell figyelni vagy mit kellene kerülni, tudnátok ajánlani alternatívákat?
Köszönöm szépen előre is!
-
z123456789
addikt
-
synar
őstag
-
HIJ
őstag
Akkor ez a vászon annyira nem jó nekem. Akkor lehet hogy a vásznat nem innen rendelem mégsem... Tudtok ajánlani valami jó helyet vagy embert erre?
Ugye előbb ki kéne válasszam a vásznat, hogy pl a proji konzolt is kiválasszam...
-
_Smooth
senior tag
Nekem sok lenne.
Próbáld a kép alsó harmada és fele közötti részt megcélozni szemmagasságnak. (kinek hogy kényelmesebb - vannak ajánlások a kép alsó harmadára és van a fele fölött egy picivel, hogy így a fej egy kicsit inkább előrefele billenjen és pihentesse a nyakizmokat)Tehát ülj be a kényelems néző pozícióba, mérd le a szemmagasságod és - egy 100" átlójú (kb 124cm magas) kép esetén - vonj le kb 40-50cm-t. Ezt érdemes alsó élnek belőni.
Ha 110cm magasan van a szemed, akkor kb 60-70cm lehet az optimális.
(Feltételezve, hogy közel THX javaslat alapján belőtt távolságból nézed) -
synar
őstag
De egy kicsit sok, úgy próbáld felszerelni, hogy a vászon közepe legyen szemmagasságban (kb. 120cm) a padlótól.
(#26015) _Smooth
Na így a precízebb
-
HIJ
őstag
Ráadásul, amit linkeltél, az 16:10-es (így - meg a kisebb átló miatt is - csak 202cm széles, nem 220, ahogy korábban tervezted).
Esetleg alternatíva lehet (ha nagyon nem találsz náluk más megoldást) egy 4:3-as 220 széles fali vászon is.
Egy ilyen 175cm magas lenne. Ha tövig leengeded, akkor 50cm fekete maszkolást kell csak adnod neki felülről. (egy L-profillal tudod esetleg rögzíteni a mennyezeten, tetszőleges távolságban a faltól)Másik opció, hogy egy fali 16:9-est raksz fel falra szerelt konzolra, ami tetszőleges távolságba helyezi a faltól (így viszont 50cm-vel a mennyezet alá kerül)
Igen-igen, közben méregettem és a 2 m is teljesen megfelelne, szóval ezzel a részével nem lenne gond.
A baj viszont, hogy így ~107 cm -re lenne a kép alja a padlótól. Ez nem sok egy kicsit?
-
_Smooth
senior tag
Sajnos nincs lehetőség fix vászonra, mert egy ablak van azon a falon, amire szeretnék vetíteni...
Jól gondolom, hogy a fali vászonnak nincsen lefutója? Mert én mindenképp plafonra szeretném, de akkor ha nincs lefutó, akkor nagyon magasan lenne...
Ráadásul, amit linkeltél, az 16:10-es (így - meg a kisebb átló miatt is - csak 202cm széles, nem 220, ahogy korábban tervezted).
Esetleg alternatíva lehet (ha nagyon nem találsz náluk más megoldást) egy 4:3-as 220 széles fali vászon is.
Egy ilyen 175cm magas lenne. Ha tövig leengeded, akkor 50cm fekete maszkolást kell csak adnod neki felülről. (egy L-profillal tudod esetleg rögzíteni a mennyezeten, tetszőleges távolságban a faltól)Másik opció, hogy egy fali 16:9-est raksz fel falra szerelt konzolra, ami tetszőleges távolságba helyezi a faltól (így viszont 50cm-vel a mennyezet alá kerül)
-
synar
őstag
-
HIJ
őstag
Sajnos nincs lehetőség fix vászonra, mert egy ablak van azon a falon, amire szeretnék vetíteni...
Jól gondolom, hogy a fali vászonnak nincsen lefutója? Mert én mindenképp plafonra szeretném, de akkor ha nincs lefutó, akkor nagyon magasan lenne...
-
synar
őstag
Na akkor hazaérek méricskélek kicsit.
Úgy látom, hogy a projinak optimálisan 1x zommal 359 cm -re kell lennie a vászontól a 100" -nál. Lehet hogy ez lesz a szűk keresztmetszet. Egyébként a vásznaknál ez a pöndörödés mennyire jellemző? Meg pl amit az edigitalnal nézek, egyiknél sincs írva a fekete lefutósáv hossza. Illetve egynél van, de annál meg 3 cm -t ír, ami talán elírás lehet...
Figyelj oda az Edigitálnál, mert nagy a kavarodás náluk a vászon méretek és a képarányok között. Itt egy példa: [Funscreen Rollo 4:3 114*203 projektor vászon]. Ha kiszámolod ez nem 4:3, hanem 16:9. Én is náluk vettem a nyáron egy szintén Funscreen márkájú 180 cm széles vásznat akcióban volt 14000 Ft, most azt nem találom a kínálatban, de ott ugyanez az elírás volt. Kockáztattam a rendelésnél, mert gyorsan kellett a vászon és szerencsére 16:9 lett a képarány és nem 10 cm, hanem 40 cm a kifutó. Egyébként ezt a márkát nem nagyon ajánlom, itt demonstráltam, hogy miért és a felülete sem túl szép, van egy kis hotspot is , de csak akkor zavaró, ha szinte teljesen fehér az egész kép. Ha lehet próbáld megoldani a fix keretes vásznat, jó minőségű anyagból. Ha nem ragaszkodnál az Edigitalhoz, javasolnám, hogy keresd meg itt a fórumon Szepit, már sokunknak szerzett olcsón és jó minőségű vásznat akár méterben is és egy kis barkácsolással lehet hozzá keretet gyártani, vagy bútorlapra felfeszíteni. A következő fejlesztésnél nálam is tervben van a vászoncsere fix keretesre.
-
HIJ
őstag
Na akkor hazaérek méricskélek kicsit.
Úgy látom, hogy a projinak optimálisan 1x zommal 359 cm -re kell lennie a vászontól a 100" -nál. Lehet hogy ez lesz a szűk keresztmetszet. Egyébként a vásznaknál ez a pöndörödés mennyire jellemző? Meg pl amit az edigitalnal nézek, egyiknél sincs írva a fekete lefutósáv hossza. Illetve egynél van, de annál meg 3 cm -t ír, ami talán elírás lehet...
-
_Smooth
senior tag
Nekünk 80" lett volna a THX ajánlás a kb 2,9m nézési távolságra. Akkor javasolták a srácok itt a nagyobbat, így lett 210cm széles erre a távolságra. Nem is bántam meg, főleg 3D-nél jó, negyed évig így néztük, de most valamiért hátrébb került vagy 50cm-vel a kanapé, és így érdekes módon sokkal kellemesebb volt nézni (szerintem azért nem hülyeség az a THX ajánlás).
Én azt mondom, nincs szükség 3-ről nézve 100"-nál nagyobb képre. -
devil-k
nagyúr
Én 3 méterről nézek 83"-as vásznat. No, nem azért, mert skót vagyok, egyszerűen nem fér el fizikailag nagyobb vászon a szobában sajnos.
A szoba mérete is hasonló, mint a tiéd.
-
bulikavagyok
nagyúr
Én kicsit távolabbról nézem (kb 3,5 méter), és nekem sok volt a 100".. De ez mindenkinél más szerintem. Ha megvetted a projektort, utána a falra vetíts pár napig, és csak utána vegyél vásznat szerintem.
Egyébként a 100"-nak 3,11-től van az ajánlott nézési távolsága. Itt meg tudod nézni.Szerk.: Most 90"-os a kép, de még tesztelgetem..

-
StLui
veterán
Tök mindegy a szoba mérete, a nézési táv számít, én pl 235 széles vásznat nézek 270-ről, 3D-hez messze ülök így, csak nagyobban gondolkodnék ennél ilyen távra, de legalább ekkora. De ismerek olyat akinek nagy volt az új 40"-os tévé, és eladta, vett egy 32-est
-
HIJ
őstag
Milyen távolról fogod nézni, mennyire tudod belógatni a gépet a mennyezetről?
Ez a két Optoma a 220cm széles vásznat 3,3-3,6m közötti távolságból tudja vetíteni (zoom mértékétől függően).
116% offset miatt kicsivel a vászon felső éle fölé kell majd pozícionálni a lencse közepét, de mindenképp be kell lógatni.124cm magas képpel, ha mondjuk 70cm-re akarod leengedni az alját, akkor a földtől kb 204cm környékén kellene lennie a lencsének (mínusz a gép vastagságának fele), tehát egy kb 40cm hosszú mennyezeti tartó fog kelleni. (ami változhat a vásznad elhelyezésével - pl. ha lejjebb engeded, akkor értelemszerűen hosszabb karra lesz szükség).
Ha mennyezeten akarod rögzíteni a vásznat, akkor abból is olyat érdemes keresni, aminek van legalább 50cm fekete kifutója.
Akkor induljunk ki az alapoktól: egy 3x4 -es szobába, ahol a 3 méteres oldalra kerül a vászon, mekkora méret az amit érdemes berakni? Van értelme a 100" nak ha kb csak 3 méter a nézési távolság?
-
_Smooth
senior tag
Milyen távolról fogod nézni, mennyire tudod belógatni a gépet a mennyezetről?
Ez a két Optoma a 220cm széles vásznat 3,3-3,6m közötti távolságból tudja vetíteni (zoom mértékétől függően).
116% offset miatt kicsivel a vászon felső éle fölé kell majd pozícionálni a lencse közepét, de mindenképp be kell lógatni.124cm magas képpel, ha mondjuk 70cm-re akarod leengedni az alját, akkor a földtől kb 204cm környékén kellene lennie a lencsének (mínusz a gép vastagságának fele), tehát egy kb 40cm hosszú mennyezeti tartó fog kelleni. (ami változhat a vásznad elhelyezésével - pl. ha lejjebb engeded, akkor értelemszerűen hosszabb karra lesz szükség).
Ha mennyezeten akarod rögzíteni a vásznat, akkor abból is olyat érdemes keresni, aminek van legalább 50cm fekete kifutója.
-
HIJ
őstag
Vászonhoz nem sokat tudok fűzni, fix vásznas vagyok (olcsóbb rolósok minőségétől félek, drágábbra nem futotta - de szerencsére nem is volt probléma fix elhelyezése).
Apropó. Az egész elhelyezése (legalább tervben) megoldott már? Mennyire rugalmas a helyiség?
Mert nem mindegy, milyen távolságra, milyen pozícióban tudod elhelyezni az adott gépet az adott méretű vászonhoz képest.
Illetve a nézési távolsághoz érdemes a vászon méretét is optimalizálni.Egy 4x3 m -es szobában lesz, aminek a magassága kb 2,5 m. Szóval a proji és a vászon között ~0-4 m ig lehet a távolság. Azért gondoltam a 100" -ra, mert annak a szélessége olyan 220 körül van.
Új hozzászólás Aktív témák
-
26100 - 26001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 27901 27900 - 27801 27800 - 27701 27700 - 27601 27600 - 27501 27500 - 27401 27400 - 27301 27300 - 27201 27200 - 27101 27100 - 27001 27000 - 26901 26900 - 26801 26800 - 26701 26700 - 26601 26600 - 26501 26500 - 26401 26400 - 26301 26300 - 26201 26200 - 26101 26100 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- iPhone topik
- Suzuki topik
- Gitáros topic
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egy igazi klasszikus, furcsán felújítva – R-Type Dimensions III teszt
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fotók, videók mobillal
- További aktív témák...
- AKCIÓ! GIGABYTE B650E R9 7900X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5080 16GB NZXT H9 Flow White Corsair 850W
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 1 Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB IPS 1 év teljeskörű garancia
- 27% - ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Alaplap
- Lenovo Thinkpad L13 Gen.2,FHD,i5-1135G7,8GB DDR4,256GB NVMe SSD,WIN11
- 284 - Lenovo Legion Pro 5 (16ADR10) - AMD Ryzen 9 8940HX, RTX 5070
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



de hátha el lehet mesélni is, meg ha láttam volna már akkor is érdekelne más véleménye is...







