Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
20100 - 20001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
hm15
senior tag
Én Sainsonic Zodiac-ot használok egy Benq W1070-hez. Ebay-ről rendeltem 10.500-ért két hét alatt megjött és meg kell, hogy mondjam a gyári 25ezres Benq szemüveghez képest annyi különbséget érzek, hogy az a pirosat jobban megszűri illetve kevésbé engedi át. De nekem ez ennyi pluszt nem ér meg mert nem sűrűn van full sötét jelenet

- Lencse mérete egész baráti számomra (felvéve az egész vászont átlátom nem takar ki belőle)
- kényelmes a viselete,
- akkumulátora nagyon jól bírja,
- egyszer nem dobta el a jelet eddig!Köszönöm neked is, elvileg a Zodiacot váltott a Zebra, mindkettőt kapni 20 dollár környékén.
-
eumano
tag
Polcra tervezem én is, egy ilyet tennék az aljára: STELL SHO 1029
(#20077) _Smooth
Erre a kis lencsére más is panaszkodott, meg piros áteresztésre, de a zebra ilyen szempontból még sötét folt. Képről nehéz megállapítani, de az SFT SG16 nagyobbnak tűnik.
Én Sainsonic Zodiac-ot használok egy Benq W1070-hez. Ebay-ről rendeltem 10.500-ért két hét alatt megjött és meg kell, hogy mondjam a gyári 25ezres Benq szemüveghez képest annyi különbséget érzek, hogy az a pirosat jobban megszűri illetve kevésbé engedi át. De nekem ez ennyi pluszt nem ér meg mert nem sűrűn van full sötét jelenet

- Lencse mérete egész baráti számomra (felvéve az egész vászont átlátom nem takar ki belőle)
- kényelmes a viselete,
- akkumulátora nagyon jól bírja,
- egyszer nem dobta el a jelet eddig! -
hm15
senior tag
Polcra tervezem én is, egy ilyet tennék az aljára: STELL SHO 1029
(#20077) _Smooth
Erre a kis lencsére más is panaszkodott, meg piros áteresztésre, de a zebra ilyen szempontból még sötét folt. Képről nehéz megállapítani, de az SFT SG16 nagyobbnak tűnik.
-
Norbi 72
veterán
-
devil-k
nagyúr
-
Norbi 72
veterán
-
devil-k
nagyúr
Igazság szerint nagyon kíváncsi vagyok, mert ha ennyire steril lesz, akkor mi lesz a "mozihatással"? Nekem így az egész olyan, mintha a filmet kézi kamerával vették volna fel.

-
szepi0808
senior tag
800e-1 millió ft körül találod a legjobb ár/teljesítmény arányú gépeket. Sony HW40/HW55 800e-1000e vagy egy JVC x500 1300e bruttóért, ezek jó középkategóriás gépek, szerethető, pontosra beállítható képpel.
Esetleg ha levadászol egy pár éves alig használt HW50 vagy JVC X3/30/35 ezekből is ki lehet hozni jót, még kedvezőbb áron. (pl. Most kalibráltam be egy zsír új X30-at és fullos CMS nélkül is meglepően pontosra sikerült belőni.)
Annyira kell vigyázni hogy jól meg kell nézni a használt gépeket. Főleg a JVC-nél X3/x30/x35 voltak optikai bajok, meg a vacak lámpa sorozatok.
DLP nem tudok ajánlani ebben az árkategóriában. Persze használtban pár éves komoly DLP projektorok néha megjelennek. De ezek a jó vételek ritkák, és nem sokáig vannak meg.
Teljesen egyetértek.

-
Norbi 72
veterán
Barakával is összehasonlítottuk,jobb volt nála.Persze fhd felbontás volt.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Devil: Müvi?Van benne valami,de egy demótól mit várunk?

-
devil-k
nagyúr
-
Dexar007
veterán
A japok a kis benq-bol is 4k-sat csinalnak!
Mondjuk ezt nem ertem. Mennyivel lehet jobb,mint egy Samsara/Baraka BD50-ben? Szerintem semennyire. -
Norbi 72
veterán
Ez nem ilyen egyszerű. Vannak éles optikával rendelkező felsőkategóriás projik, meg vannak jó projik lágy optikával, azokon lehet segíteni egy kis élesítéssel, felkonvertálással. Egyén függő van, aki úgy szereti, ha homályos vagy nem részletes a kép, meg van, aki szereti, ha részlet gazdag és valósághű kép köszön vissza a vászonról is.
Volt már rá példa, hogy a 4K-ra is azt mondták, hogy ez már túl éles és nem természetes a kép.
Ezeknek nem javaslom az 1080p felbontásnál többet. 
Vasárnap Patice elhozta HTPC-n a japán 4K demót,az 1070-esen is elképesztő volt a képminőség,és a mozgásmegjelenítés is!Jó lesz ez...

-
yodamastah
őstag
Köszönöm, hogy válaszoltál.
DLP vagy LCD, fogalmam sincs. Projektor + vászon 1-1,5M forintnál többet biztos nem fogok rá áldozni(használt cuccoktól nem zárkózom el).
Jelenlegi 5.1 rendszerem egy JBL es szett + velodyne cht mélynyomó, zenére külön láncot használok. Mivel a házimozi és a hi-fi amolyan hobbi nálam, ezért úgymond folyamatos fejlesztésben vagyok.
Viszont sajnos még nem volt lehetőségem projektorozni, ezért ehhez teljesen analfa vagyok.
A belmagasság 3,2m, amíg a projektort nem kell 2m alá belógatnom addig a projektort bárhova rakhatom. 3D nem érdekel. A szobába teljes sötétséget tudok csinálni, a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz. Jelenleg csak ennyi információm és elképzelésem van az egészről. Valami ötlet, hogy később ne kelljen újból villanyszerelőt hívni és szétvésetni a nappalit?800e-1 millió ft körül találod a legjobb ár/teljesítmény arányú gépeket. Sony HW40/HW55 800e-1000e vagy egy JVC x500 1300e bruttóért, ezek jó középkategóriás gépek, szerethető, pontosra beállítható képpel.
Esetleg ha levadászol egy pár éves alig használt HW50 vagy JVC X3/30/35 ezekből is ki lehet hozni jót, még kedvezőbb áron. (pl. Most kalibráltam be egy zsír új X30-at és fullos CMS nélkül is meglepően pontosra sikerült belőni.)
Annyira kell vigyázni hogy jól meg kell nézni a használt gépeket. Főleg a JVC-nél X3/x30/x35 voltak optikai bajok, meg a vacak lámpa sorozatok.
DLP nem tudok ajánlani ebben az árkategóriában. Persze használtban pár éves komoly DLP projektorok néha megjelennek. De ezek a jó vételek ritkák, és nem sokáig vannak meg.
-
szepi0808
senior tag
Ez nem ilyen egyszerű. Vannak éles optikával rendelkező felsőkategóriás projik, meg vannak jó projik lágy optikával, azokon lehet segíteni egy kis élesítéssel, felkonvertálással. Egyén függő van, aki úgy szereti, ha homályos vagy nem részletes a kép, meg van, aki szereti, ha részlet gazdag és valósághű kép köszön vissza a vászonról is.
Volt már rá példa, hogy a 4K-ra is azt mondták, hogy ez már túl éles és nem természetes a kép.
Ezeknek nem javaslom az 1080p felbontásnál többet. 
-
Janaboy
Topikgazda
a 'háttérben' mindig is jelen van/volt a jobb minőségű verziója csak a régebbi lejátszók még nem tudták olvasni, dekódolni...

...ezek a újak megmá igenrc = rece creation - azaz recésebb/élesebb lesz a kép
Rece creation

-
Pro Koryak
addikt
a 'háttérben' mindig is jelen van/volt a jobb minőségű verziója csak a régebbi lejátszók még nem tudták olvasni, dekódolni...

...ezek a újak megmá igenrc = rece creation - azaz recésebb/élesebb lesz a kép
-
Dexar007
veterán
-
Janaboy
Topikgazda
Hamarosan kipróbálhatok egy DVDO iScan Mini™
Leírás:
DVDO iScan Mini™ 4K Ultra HD egyben felskálázó, video EDID szerkesztő és 4K Ultra HD tesztábra generátor.
Felskálázhatunk SD és HD tartalmakat 4k Ultra HD felbontásra.
Saját menüvel és távirányítóval rendelkezik.
A készülék a híres Silicon Imagine VRS®ClearView™ technológiát tartalmazza.
A tesztek alapján DVDO iScan Mini™ képe nagyon természetes, digitális torzításoktól mentes
Én azt nem értem, ha valami eleve vacak minőségű, akkor abból hogy lehet ultra minőséget "generálni"?
-
szepi0808
senior tag
Hamarosan kipróbálhatok egy DVDO iScan Mini™
Leírás:
DVDO iScan Mini™ 4K Ultra HD egyben felskálázó, video EDID szerkesztő és 4K Ultra HD tesztábra generátor.
Felskálázhatunk SD és HD tartalmakat 4k Ultra HD felbontásra.
Saját menüvel és távirányítóval rendelkezik.
A készülék a híres Silicon Imagine VRS®ClearView™ technológiát tartalmazza.
A tesztek alapján DVDO iScan Mini™ képe nagyon természetes, digitális torzításoktól mentes
-
Q
senior tag
-
Dexar007
veterán
-
_Smooth
senior tag
W1070-hez keresek szemüveget. Nem a 3D a legfontosabb cél, beérném szerényebb, de elfogadható minőségű darabbal. Alábbiakról kérdeznélek titeket:
SainSonic Zebra. Ennek állítólag BenQ elektronikája van, újabb típus kevés gyakorlati tapasztalattal.
SFT SG16-DLP. A gyártónak már voltak jobbnak vélt szemüvegei, ez is egy újabb típus.
Nyilván a Hi-SHOCK YDD3PG koppintása, vagy 1:1-ben ugyanaz, de Alin nincs paypal, ezért ezt a lehetőséget dobtam. Pedig csupa kiváló értékelést kapott, sajnos ebayen nem találtam.
Nekem volt szerencsém egyik fórumtársunknál kipróbálni egy gyári BenQ és egy (általad linkelt) SFT-hez hasonló kialakítású Sainsonic-ot.
Mind a kettő hasonló képet adott (számomra), nem volt érezhető különbség a 3D hatásban sem. Azonban a sainsonicnak kisebb volt a lencséje, ami viszont baromi zavaró volt. -
spiky03
veterán
-
Q
senior tag
-
devil-k
nagyúr
Persze tudom, hogy nem kell és, hogy a világos szín megöli a képet.
Ezért keresek én is más alternatívákat ha lesz egyszer talán vetítőm, mert a falak átfestése vagyis a plafon mert az egyik oldalon nem lenne fal a másikon meg az ablakok vannak sem jöhet sajnos szóba.
Igaz nyáron tervezünk egy frissítő festést, aztán majd megpróbálom meggyőzni az asszonyt, hogy kicsit sötétebb színeket használjunk.
Mondjuk csak a falakat festjük szerintem a fehér plafont nem.
Ezért is gondoltam a felhajtható vászonra, mert akkor két legyet ütnék egyszerre.
Lenne vászon is, meg fekete plafon is a vetített kép előtt. Nah meg eltüntetett vászon is, így nem zavarná az asszonyt. 
Apóssal lehet, hogy megtudnánk csinálni a kivitelezéstét a vászonnak. Már a maszkolásra is gondoltam, hogy azt, hogy kellene megoldani.
A vászon tetejére valami szövetet vagy valami keményebb anyagot, ami nem hajlik be, és akkor ilyen csúzkán le lehetne húzni a vászon aljára meg a tetejére és ott rögzíteni addig amíg kell.
Valami ilyesmire gondoltam tegnap este hirtelen.
De jó is, hogy MacGyver-en nevelkedtem.

Szerintem most már nagyon készen állsz a vetítésre.
Az asszony meg őrülni fog, hogy a kedvenc filmjeit nézheti nagyban is. -
Dexar007
veterán
-
spiky03
veterán
Nem azt mondom, hogy denevérbarlangot kell csinálni a lakásból, de azért a világos falszín megöli a vetítést. De ennek kiküszöbölésére sok alternatíva létezik. Vehet az ember 3 milliós vetítőt is, ha a szoba adottságai nem megfelelőek.
Janaboy
Ha bejön neki.
Q
Én a plafont szeretném megoldani vele, mintákat én is kérni fogok.Persze tudom, hogy nem kell és, hogy a világos szín megöli a képet.
Ezért keresek én is más alternatívákat ha lesz egyszer talán vetítőm, mert a falak átfestése vagyis a plafon mert az egyik oldalon nem lenne fal a másikon meg az ablakok vannak sem jöhet sajnos szóba.
Igaz nyáron tervezünk egy frissítő festést, aztán majd megpróbálom meggyőzni az asszonyt, hogy kicsit sötétebb színeket használjunk.
Mondjuk csak a falakat festjük szerintem a fehér plafont nem.
Ezért is gondoltam a felhajtható vászonra, mert akkor két legyet ütnék egyszerre.
Lenne vászon is, meg fekete plafon is a vetített kép előtt. Nah meg eltüntetett vászon is, így nem zavarná az asszonyt. 
Apóssal lehet, hogy megtudnánk csinálni a kivitelezéstét a vászonnak. Már a maszkolásra is gondoltam, hogy azt, hogy kellene megoldani.
A vászon tetejére valami szövetet vagy valami keményebb anyagot, ami nem hajlik be, és akkor ilyen csúzkán le lehetne húzni a vászon aljára meg a tetejére és ott rögzíteni addig amíg kell.
Valami ilyesmire gondoltam tegnap este hirtelen.
De jó is, hogy MacGyver-en nevelkedtem.

-
agabe
addikt
A feketén kívül porrá alázza a Sony HW55-öt... és minden házi-mozi kategóriát. Persze a prémiumkategória csúcsgépei más kérdés. Én még nem láttam túl fényes vetített képet. Sehol nincs egy plazmához képest. E mellé ott a kalibráció, kellemesen be lehet azt állítani. Ami biztos, én sem ezt venném meg, egy másik professzionális gyártó készülékeit nézegetem a linkelt készülék árának töredékéért (még a kontrasztaránya is jobb).

Értem én, de most azt is vegyük figyelembe, hogy mi tartozik bele abba az árkategóriába ami ajánlható a kérdezőnek

Vennék én is natív 2.35:1 -es Avielo -t, de nem fér a keretbe
-
c4
őstag
Ez az új sony hw55 pl. (ps4 konzollal) egész jó vétel így egyben 3 év prime supporttal és izzóra is van 3 év gari, az árba belefér, jobb csak esetleg valami dlp lehetne, de abból ajnáljon valaki hasonló ár és minőségi kategóriásat
,(#20067) c4:
Minek olyannal foglalkozni ami kiesik a lehetségesek közül, még egy izzóval is túl világos, és pl. kontrasztja sem egetverően jó ha jól emlékszem 2000-es. Van ahova az kell, és meg is éri oda, de házimozira nem, és most ez egy unikum ilyen nem szokott lenni, de mindegy is, hogy van. Nem az a felhasználási területe amire kellene bármelyikünknek.A feketén kívül porrá alázza a Sony HW55-öt... és minden házi-mozi kategóriát. Persze a prémiumkategória csúcsgépei más kérdés. Én még nem láttam túl fényes vetített képet. Sehol nincs egy plazmához képest. E mellé ott a kalibráció, kellemesen be lehet azt állítani. Ami biztos, én sem ezt venném meg, egy másik professzionális gyártó készülékeit nézegetem a linkelt készülék árának töredékéért (még a kontrasztaránya is jobb).

-
devil-k
nagyúr
Vagy oda pl egy fekete rolót kihúzni, amíg filmezik.
Én ilyenben is gondolkodtam már, egy kis plafon maszkolás.
Mert nálam sem kivitelezhető a fekete falak sajnos.De még mindig én is a legjobb megoldásnak a felcsukható vásznat mondanám, mert ott el van rejtve a fekete szín és így nem "rondít" bele a nappali képébe.

Igaz ez nem biztos, hogy mindenhol kivitelezhető, de szerintem ötletes megoldás.Nem azt mondom, hogy denevérbarlangot kell csinálni a lakásból, de azért a világos falszín megöli a vetítést. De ennek kiküszöbölésére sok alternatíva létezik. Vehet az ember 3 milliós vetítőt is, ha a szoba adottságai nem megfelelőek.
Janaboy
Ha bejön neki.
Q
Én a plafont szeretném megoldani vele, mintákat én is kérni fogok. -
agabe
addikt
Köszönöm, hogy válaszoltál.
DLP vagy LCD, fogalmam sincs. Projektor + vászon 1-1,5M forintnál többet biztos nem fogok rá áldozni(használt cuccoktól nem zárkózom el).
Jelenlegi 5.1 rendszerem egy JBL es szett + velodyne cht mélynyomó, zenére külön láncot használok. Mivel a házimozi és a hi-fi amolyan hobbi nálam, ezért úgymond folyamatos fejlesztésben vagyok.
Viszont sajnos még nem volt lehetőségem projektorozni, ezért ehhez teljesen analfa vagyok.
A belmagasság 3,2m, amíg a projektort nem kell 2m alá belógatnom addig a projektort bárhova rakhatom. 3D nem érdekel. A szobába teljes sötétséget tudok csinálni, a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz. Jelenleg csak ennyi információm és elképzelésem van az egészről. Valami ötlet, hogy később ne kelljen újból villanyszerelőt hívni és szétvésetni a nappalit?Ez az új sony hw55 pl. (ps4 konzollal) egész jó vétel így egyben 3 év prime supporttal és izzóra is van 3 év gari, az árba belefér, jobb csak esetleg valami dlp lehetne, de abból ajnáljon valaki hasonló ár és minőségi kategóriásat
,(#20067) c4:
Minek olyannal foglalkozni ami kiesik a lehetségesek közül, még egy izzóval is túl világos, és pl. kontrasztja sem egetverően jó ha jól emlékszem 2000-es. Van ahova az kell, és meg is éri oda, de házimozira nem, és most ez egy unikum ilyen nem szokott lenni, de mindegy is, hogy van. Nem az a felhasználási területe amire kellene bármelyikünknek. -
c4
őstag
-
Q
senior tag
-
agabe
addikt
-
CyDoN
senior tag
-
c4
őstag
-
Q
senior tag
Kérdezném, hogy használ(t) valaki közületek Halltex paneleket hangszigetelésre, mozihoz? Kaptam a magyar képviselettől mintákat, nagyon jó színekben. De a vastagsága,hát.... Tényleg olyan jól szigetel? Valakinek tapasztalat?
-
tank1
tag
Ebbol az osszegbol igen utos proji es vaszon kijon, foleg ha hasznalt is jatszik. Projibol nem is hinnem, hogy lenne 800ezernel dragabb hasznaltban az is ritkan, es 600-700ezernel tobbet arra (1eves gep felso-kozep kategorias gep parszaz oraval max) sem kell szerintem koltened.
Miutan ez nem igazan korlatozo tenyezo, belogatni is eleg lesz 2m-re (vagy magasabbra is lehet, mert a dragabbakban mar lensshift is van ami megkonnyiti az elhelyezest) szinte barmelyik igy azt kell eldontened mekkora kepet szeretnel legalabb nagysagrendileg, es ahhoz kell megkeresni a megfelelo projit azutan annak tulajdonsagai alapjan kitalalni, hogy azt milyen tavolsagra lehet / kell elhelyezni es oda vinni a csatlakozokat.
A vaszon helye nagyjabol fix, ott is csak a meret es a magassagi elhelyezes, vagy leengedesi magassag szabja meg (ha motoros lesz), hogy hova kell tenni hozza az elektromos bekotest.Szoval hatarozd meg a kep / vaszon meretet, a tobbit meg azutan lehet, es kozel sem lehetetlen.
Pont van az avx-en 800 ezernél drágább. 15 ezer (+áfa) euróért. Mondjuk igazán jól mutatna világos falú helységben.

-
hm15
senior tag
W1070-hez keresek szemüveget. Nem a 3D a legfontosabb cél, beérném szerényebb, de elfogadható minőségű darabbal. Alábbiakról kérdeznélek titeket:
SainSonic Zebra. Ennek állítólag BenQ elektronikája van, újabb típus kevés gyakorlati tapasztalattal.
SFT SG16-DLP. A gyártónak már voltak jobbnak vélt szemüvegei, ez is egy újabb típus.
Nyilván a Hi-SHOCK YDD3PG koppintása, vagy 1:1-ben ugyanaz, de Alin nincs paypal, ezért ezt a lehetőséget dobtam. Pedig csupa kiváló értékelést kapott, sajnos ebayen nem találtam.
-
spiky03
veterán
Vagy oda pl egy fekete rolót kihúzni, amíg filmezik.
Én ilyenben is gondolkodtam már, egy kis plafon maszkolás.
Mert nálam sem kivitelezhető a fekete falak sajnos.De még mindig én is a legjobb megoldásnak a felcsukható vásznat mondanám, mert ott el van rejtve a fekete szín és így nem "rondít" bele a nappali képébe.

Igaz ez nem biztos, hogy mindenhol kivitelezhető, de szerintem ötletes megoldás. -
Janaboy
Topikgazda
-
devil-k
nagyúr
Köszönöm, hogy válaszoltál.
DLP vagy LCD, fogalmam sincs. Projektor + vászon 1-1,5M forintnál többet biztos nem fogok rá áldozni(használt cuccoktól nem zárkózom el).
Jelenlegi 5.1 rendszerem egy JBL es szett + velodyne cht mélynyomó, zenére külön láncot használok. Mivel a házimozi és a hi-fi amolyan hobbi nálam, ezért úgymond folyamatos fejlesztésben vagyok.
Viszont sajnos még nem volt lehetőségem projektorozni, ezért ehhez teljesen analfa vagyok.
A belmagasság 3,2m, amíg a projektort nem kell 2m alá belógatnom addig a projektort bárhova rakhatom. 3D nem érdekel. A szobába teljes sötétséget tudok csinálni, a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz. Jelenleg csak ennyi információm és elképzelésem van az egészről. Valami ötlet, hogy később ne kelljen újból villanyszerelőt hívni és szétvésetni a nappalit?" a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz."
Emiatt elég sokat fogsz ám veszíteni a minőségből.
-
_Smooth
senior tag
Neeeeeeeeeeeeeee!!!!!
Most már Én unom.
Egy vetítőnek 0% az offset-je, ha a kép közepe azonos magasságban van a lencse közepével.
100% az offset, ha a képet 100%-al eltolva vetíti, vagyis a vetített kép széle van azonos magasságban a lencse közepével. Így pl. a 100 cm magas kép közepe 50 centivel (ez a 100%) kerül magasabbra vagy alacsonyabbra (függően a vetítő helyzetétől) a lencse tengelyvonalától.
110% az offset, ha a képet még a 100%-nál is jobban (110%-kal) eltolva vetíti a masina a lencse közepétől. Így pl. a 100 cm magas kép közepe 55 centivel (ez a 110%, vagyis még 10%-kal, azaz 5 centivel) kerül magasabbra vagy alacsonyabbra a lencse tengelyvonalától.
Akkor most már kitalálod, hogy a 130%-os offset mennyivel tolja el a képet a lencse közepétől? Például a 100 cm magas kép közepét? Úgy van, 65 centivel! Vagyis a W1070 20%-os lencseeltolása 100 cm magas kép esetén 15 cm függőleges korrekciót tesz lehetővé.Remélem, világos?
Hát én is ezt magyarázom

De köszönöm, csak egy megerősítésre volt szükségem, hogy jól gondolom.
A kalkulátor a lens shift bekapcsolásakor a kép LS nélkül vetített képének közepétől méri az eltérést?
W1070: 100cm magas kép, lens shift on -> kép alján azt írja, 0,6m
100% offset 50cm lenne, erre rátolom a 130%-ot, akkor 65cm. De ha nem számolok a +10% alap eltolással, akkor kijön a 60cm, ami a kép eredeti közepétől számított új képszél. Így már ez is világos
Amúgy talán pont Te számoltad ki nekem helyesen a lens shiftnek köszönhető eltolást még a legelején. Azóta pedig csak 10%-os értékeket kaptam mindenkitől.
-
AVhelper
senior tag
Köszönöm, hogy válaszoltál.
DLP vagy LCD, fogalmam sincs. Projektor + vászon 1-1,5M forintnál többet biztos nem fogok rá áldozni(használt cuccoktól nem zárkózom el).
Jelenlegi 5.1 rendszerem egy JBL es szett + velodyne cht mélynyomó, zenére külön láncot használok. Mivel a házimozi és a hi-fi amolyan hobbi nálam, ezért úgymond folyamatos fejlesztésben vagyok.
Viszont sajnos még nem volt lehetőségem projektorozni, ezért ehhez teljesen analfa vagyok.
A belmagasság 3,2m, amíg a projektort nem kell 2m alá belógatnom addig a projektort bárhova rakhatom. 3D nem érdekel. A szobába teljes sötétséget tudok csinálni, a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz. Jelenleg csak ennyi információm és elképzelésem van az egészről. Valami ötlet, hogy később ne kelljen újból villanyszerelőt hívni és szétvésetni a nappalit?Ebbe az összegkeretbe 4K vetítő még nem, de egy olyan vetítő belefér, aminek a lencséje kb. kétszeres optikai zoom-ot (képnagyítást) és széles tartományú képeltolást (lencseeltolást) is lehetővé tesz.
A 3,5 méter nézési távolsághoz ajánlott minimális képátló 211 cm (az SMPTE szerint), illetve 253 cm (a THX szerint). Ha valóban komolyan készülsz a 4K vetítésre, akkor persze ennél kétszer nagyobb (420 cm átlójú) képet kell vetítened, hogy lásd a finomabb felbontást.
Úgy tűnik a fentieknek megfelelő vetítő legjobb helye az 5.1 méter "hosszú" szoba végében lenne.
A vászonnak nem feltétlenül kell motorosnak lennie!
-
agabe
addikt
Köszönöm, hogy válaszoltál.
DLP vagy LCD, fogalmam sincs. Projektor + vászon 1-1,5M forintnál többet biztos nem fogok rá áldozni(használt cuccoktól nem zárkózom el).
Jelenlegi 5.1 rendszerem egy JBL es szett + velodyne cht mélynyomó, zenére külön láncot használok. Mivel a házimozi és a hi-fi amolyan hobbi nálam, ezért úgymond folyamatos fejlesztésben vagyok.
Viszont sajnos még nem volt lehetőségem projektorozni, ezért ehhez teljesen analfa vagyok.
A belmagasság 3,2m, amíg a projektort nem kell 2m alá belógatnom addig a projektort bárhova rakhatom. 3D nem érdekel. A szobába teljes sötétséget tudok csinálni, a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz. Jelenleg csak ennyi információm és elképzelésem van az egészről. Valami ötlet, hogy később ne kelljen újból villanyszerelőt hívni és szétvésetni a nappalit?Ebbol az osszegbol igen utos proji es vaszon kijon, foleg ha hasznalt is jatszik. Projibol nem is hinnem, hogy lenne 800ezernel dragabb hasznaltban az is ritkan, es 600-700ezernel tobbet arra (1eves gep felso-kozep kategorias gep parszaz oraval max) sem kell szerintem koltened.
Miutan ez nem igazan korlatozo tenyezo, belogatni is eleg lesz 2m-re (vagy magasabbra is lehet, mert a dragabbakban mar lensshift is van ami megkonnyiti az elhelyezest) szinte barmelyik igy azt kell eldontened mekkora kepet szeretnel legalabb nagysagrendileg, es ahhoz kell megkeresni a megfelelo projit azutan annak tulajdonsagai alapjan kitalalni, hogy azt milyen tavolsagra lehet / kell elhelyezni es oda vinni a csatlakozokat.
A vaszon helye nagyjabol fix, ott is csak a meret es a magassagi elhelyezes, vagy leengedesi magassag szabja meg (ha motoros lesz), hogy hova kell tenni hozza az elektromos bekotest.Szoval hatarozd meg a kep / vaszon meretet, a tobbit meg azutan lehet, es kozel sem lehetetlen.
-
Festina86
tag
Huhh...ez igy sajna keves informacio, es talan nem is tudsz mindent most kitalalni ahhoz, hogy jo tanacsokat lehessen adni minden tekintetben. DLP, vagy LCD (es variansai) ? Milyen minosegu (aru) ? Mennyit koltesz majd a vaszonra, es a hangrendszerre ?
Olyan tavolsagbol ahonnan nezni tervezed 90-120" kozott kb barmekkora jo lehet a vaszon meretnek, vagy ha meg nagyobbat szeretnel az sem lehetetlen (persze szamit milyen meretet ereznel kenyelmesnek es elvezetesnek), de ahhoz mar igen jo fenyereju vetito kell (van nem tul dragan is ami ilyenre is megfelelo.)
Kell 3D, vagy sem?
A szoba magassaga is befolyasolja mit tudsz feralrakni, mert egy viszonylag rovid vetitesi tavolsagu proji (mint a 1070-es benq) kb majdnem a szoba kozepen is lehet ha kisebb a vaszon es oda belogatni magas szobaban nem esztetikus.
Ha hatrebb, esetleg a hatso falra tenned a projit akkor ahhoz mar teljesen mas kellhet (esetleg regebbi jo dlp hasznaltan amik hosszabb vetitesi tavolsagra voltak kitalava, vagy dragabb nagyobb zoom atfogasu vetitok)
Miutan ezek mas-mas elhelyezest kivannak, es mas - mas vaszon jo hozzajuk ezert lehetetlen megmondani most, es ennyi info alapjan hova kellene kabelezned, es meg csomo egyeb fontos dologrol nem is tettem emlitest ami befolyasolhatja az osszkepet.
Ehhez elore el kell tervezni a mozi reszeit (ami nem egyszeru akkor sem ha az ember eloszor azt hiszi nem bonyolitja tul ... majd tobben megerositik), es azutan lehet kabeleket falba tenni, de az elokeszulet (tervezes) tenyleg nagy idoigenyu.Köszönöm, hogy válaszoltál.
DLP vagy LCD, fogalmam sincs. Projektor + vászon 1-1,5M forintnál többet biztos nem fogok rá áldozni(használt cuccoktól nem zárkózom el).
Jelenlegi 5.1 rendszerem egy JBL es szett + velodyne cht mélynyomó, zenére külön láncot használok. Mivel a házimozi és a hi-fi amolyan hobbi nálam, ezért úgymond folyamatos fejlesztésben vagyok.
Viszont sajnos még nem volt lehetőségem projektorozni, ezért ehhez teljesen analfa vagyok.
A belmagasság 3,2m, amíg a projektort nem kell 2m alá belógatnom addig a projektort bárhova rakhatom. 3D nem érdekel. A szobába teljes sötétséget tudok csinálni, a falakat és a mennyezetet viszont nem fogom feketére festeni, valami világosabb szín lesz. Jelenleg csak ennyi információm és elképzelésem van az egészről. Valami ötlet, hogy később ne kelljen újból villanyszerelőt hívni és szétvésetni a nappalit? -
menpee
aktív tag
LG PA72G, a természetes színektől az alapbeállítás nagyon távol van, még a movie mód is egy kicsit túl szaturált. A LED-es projektorok - és a LED-es LCD TV-k is - ezzel kompenzálják a felületes nézőt az egyéb képi hiányosságaikért. Mi szinte kizárólag animációs filmeket nézünk rajta, mert ott eleve nincs természetes szín, a müanyag világhoz jó ez a müanyag projektor. Ha végre elkészül a hálóban is a vetítési felület, akkor megpróbálom kalibrálni valós színek reményében.
,,Mi szinte kizárólag animációs filmeket nézünk rajta" - eléggé ismerős

-
agabe
addikt
Sziasztok!
A jövőben szeretnék a nappalimban projektorral filmet nézni. A lakás felújítás alatt áll, és most tartok a villanyszerelésnél, abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mire kell ilyenkor oda figyelni. A szoba mérete 5,7m X 5,1m, belmagasság 3,2m, nézési távolság 3,5m. A vászon az 5,7m falon lesz. A projektor a mennyezetre, a vászon a mennyezetre vagy a falra lenne szerelve. 1080p-s vagy a későbbiekben 4k-s filmeket szeretnék nézni. Mekkora vászon ajánlott a fent leírt paraméterekhez? Hova kerüljön a projektor? Gondolom a projektornak kell egy konnektor aljzat meg egy kábel csatorna a hdmi-nek, a vászonnak meg csak egy konnektor aljzat. Kell így első körön másra figyelnem?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Huhh...ez igy sajna keves informacio, es talan nem is tudsz mindent most kitalalni ahhoz, hogy jo tanacsokat lehessen adni minden tekintetben. DLP, vagy LCD (es variansai) ? Milyen minosegu (aru) ? Mennyit koltesz majd a vaszonra, es a hangrendszerre ?
Olyan tavolsagbol ahonnan nezni tervezed 90-120" kozott kb barmekkora jo lehet a vaszon meretnek, vagy ha meg nagyobbat szeretnel az sem lehetetlen (persze szamit milyen meretet ereznel kenyelmesnek es elvezetesnek), de ahhoz mar igen jo fenyereju vetito kell (van nem tul dragan is ami ilyenre is megfelelo.)
Kell 3D, vagy sem?
A szoba magassaga is befolyasolja mit tudsz feralrakni, mert egy viszonylag rovid vetitesi tavolsagu proji (mint a 1070-es benq) kb majdnem a szoba kozepen is lehet ha kisebb a vaszon es oda belogatni magas szobaban nem esztetikus.
Ha hatrebb, esetleg a hatso falra tenned a projit akkor ahhoz mar teljesen mas kellhet (esetleg regebbi jo dlp hasznaltan amik hosszabb vetitesi tavolsagra voltak kitalava, vagy dragabb nagyobb zoom atfogasu vetitok)
Miutan ezek mas-mas elhelyezest kivannak, es mas - mas vaszon jo hozzajuk ezert lehetetlen megmondani most, es ennyi info alapjan hova kellene kabelezned, es meg csomo egyeb fontos dologrol nem is tettem emlitest ami befolyasolhatja az osszkepet.
Ehhez elore el kell tervezni a mozi reszeit (ami nem egyszeru akkor sem ha az ember eloszor azt hiszi nem bonyolitja tul ... majd tobben megerositik), es azutan lehet kabeleket falba tenni, de az elokeszulet (tervezes) tenyleg nagy idoigenyu. -
Festina86
tag
Sziasztok!
A jövőben szeretnék a nappalimban projektorral filmet nézni. A lakás felújítás alatt áll, és most tartok a villanyszerelésnél, abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mire kell ilyenkor oda figyelni. A szoba mérete 5,7m X 5,1m, belmagasság 3,2m, nézési távolság 3,5m. A vászon az 5,7m falon lesz. A projektor a mennyezetre, a vászon a mennyezetre vagy a falra lenne szerelve. 1080p-s vagy a későbbiekben 4k-s filmeket szeretnék nézni. Mekkora vászon ajánlott a fent leírt paraméterekhez? Hova kerüljön a projektor? Gondolom a projektornak kell egy konnektor aljzat meg egy kábel csatorna a hdmi-nek, a vászonnak meg csak egy konnektor aljzat. Kell így első körön másra figyelnem?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
-
agabe
addikt
Hivatalos lámpa kompletten 80 ezres fölött van, simán lehet reális, ha az ember 100 ezerért már vehet újabbat, garist, nem kell mindenkinek batyótól, ebay-ről rendelnie, simán lehet reális döntés.....
Na de ez a része kb mindegy, ezt már tuti nem is fogom megvenni, mert a pénzem egy hete ott van, a cucc meg azóta nem ért ide...Ha csak lampat kellett volna cserelni (betenni) es minden mas ok, akkor is olcso...egy W5000-esre talan meg realis lenne, de W6000 nincs 250-280 alatt itthon

Gyari lampa hive vagyok az azert jobban es tovabb birja.(#20004) Gigi01:
Lehetett szerencsed, es persze vannak megbizhatobbnak ertekelheto forrasok hasznalt keszulek eseten is, de megnezni akkor is meg kell. Mar sok esetben bebizonyosodott amikor megneztem 1-2 tokeletes hibatlan keszuleket amit nem is lehuzas miatt akartak eladni, csak sok embernek mast jelent a hibatlan es a tokeletes mint nekem
-
Dexar007
veterán
-
AVhelper
senior tag
Szuper (bár a 16. oldal nem a lens shiftről beszél, hanem, hogy a vászontól milyen távolságra és hogyan helyezd el a gépet)! És most nézd meg a 20. oldalt is!

Ha továbbra sem érted, mit próbálok ecsetelgetni, akkor feladtam
Az általad feldobott képeken 100% offset gépet mutat.
A w1080ST 105%, míg a W1070 110% offset gépek. (továbbá, ezen felül a w1070 még lens shiftet is tartalmaz, ami a 100% offsethez képest +30%-ot ad - önmagához képest, mivel alapból 110%-os - kb +20%-ot jelenthet)
Tehát alapból mindenképp 10%-kal el kell tolnia az illetőnek, aki felszereli (nem pedig pont a vászon éléhez igazítani) - és ezek után marad még némi játéktere a korrigálásra.És a kalkulátor ennek a lens shiftnek köszönhető többletnek a pontos értékét nem mutatja.
Na, ez az! Érted Te ezt!
-
A`rpi
addikt
Jól néz ki ez az állvány, de miért nem csinálsz inkább egy polcot a vetítődnek ?
-
AVhelper
senior tag
Nem érted.
Nem a lens shift a 10%.
Nem akarok 1080-ast és értem, hogy mi az az ST. Azt csak azért kevertem bele a dologba, mert annak köszönhetően sikerült "megvilágosodnom".A w1070-es esetén 10% lens shiftet számoltatsz velem, de ahogy néztem (kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljátok - de jelenleg úgy érzem, nem hülyeség) 10% az offsetje (vagyis gyárilag ennyivel "lövi alá" a képet - ami a 1080 esetén 5%) és ezen felül van még kb 20% környéki (a 0-hoz viszonyítva kb 30%) lens shift.
Tehát, ha valaki maximalizálni akarja a vetítő padlótól mért távolságát, akkor a vászonmagasság felének a 30%-ával tud számolni pluszban.
120cm magas vászon esetén (ha annak a teteje 2méteren van), kb 18cm+, ami 218cm.De most tényleg... nem jól értelmezem?
Neeeeeeeeeeeeeee!!!!!
Most már Én unom.
Egy vetítőnek 0% az offset-je, ha a kép közepe azonos magasságban van a lencse közepével.
100% az offset, ha a képet 100%-al eltolva vetíti, vagyis a vetített kép széle van azonos magasságban a lencse közepével. Így pl. a 100 cm magas kép közepe 50 centivel (ez a 100%) kerül magasabbra vagy alacsonyabbra (függően a vetítő helyzetétől) a lencse tengelyvonalától.
110% az offset, ha a képet még a 100%-nál is jobban (110%-kal) eltolva vetíti a masina a lencse közepétől. Így pl. a 100 cm magas kép közepe 55 centivel (ez a 110%, vagyis még 10%-kal, azaz 5 centivel) kerül magasabbra vagy alacsonyabbra a lencse tengelyvonalától.
Akkor most már kitalálod, hogy a 130%-os offset mennyivel tolja el a képet a lencse közepétől? Például a 100 cm magas kép közepét? Úgy van, 65 centivel! Vagyis a W1070 20%-os lencseeltolása 100 cm magas kép esetén 15 cm függőleges korrekciót tesz lehetővé.Remélem, világos?
-
Dexar007
veterán
-
lajthabalazs
senior tag
Asus P1M-ről tudok írni, mint hasonló kategóriás versenyzőről.
A 200 Lumenes fényforráshoz képest meglepően használható képet produkál, de természetesen sötétben a legjobb. Felkapcsolt villannyal felejtős (60W), egy sólámpa fényét (10W) elbírja, de a visszaverődő fény elég a szobában való kellemes közlekedéshez. 19W-ot fogyaszt ECO módban, 70 centire a fejemtől fejhallgatóval semmi beszűrődő zajt nem produkál, anélkül egy közepesen terhelt videókártya hangjához tudnám hasonlítani.
A színek kicsivel fakóbbak, mint a Samsung LE32C530-on, viszont a vetített kép nem terheli a szememet annyira, mint a képernyő. 2 hétig kiterjesztett asztallal használtam, böngészés a Samun, sorozatok a projektoron, mostanra az utóbbi az elsődleges kijelző. Képet küldhetek róla, de ezeknek a minőségét inkább a fényképező határozná meg, mint a realitás
Összegezve: Hatalmas pozitív csalódás, de ha nem nyertem volna, akkor sosem vettem volna meg. Viszont az új LG LEDesekkel már régóta szemezek, valószínűleg ez is olyanra lesz lecserélve, amikor elérkezettnek látom az időt.
LG PA72G, a természetes színektől az alapbeállítás nagyon távol van, még a movie mód is egy kicsit túl szaturált. A LED-es projektorok - és a LED-es LCD TV-k is - ezzel kompenzálják a felületes nézőt az egyéb képi hiányosságaikért. Mi szinte kizárólag animációs filmeket nézünk rajta, mert ott eleve nincs természetes szín, a müanyag világhoz jó ez a müanyag projektor. Ha végre elkészül a hálóban is a vetítési felület, akkor megpróbálom kalibrálni valós színek reményében.
-
_Smooth
senior tag
Szuper (bár a 16. oldal nem a lens shiftről beszél, hanem, hogy a vászontól milyen távolságra és hogyan helyezd el a gépet)! És most nézd meg a 20. oldalt is!

Ha továbbra sem érted, mit próbálok ecsetelgetni, akkor feladtam
Az általad feldobott képeken 100% offset gépet mutat.
A w1080ST 105%, míg a W1070 110% offset gépek. (továbbá, ezen felül a w1070 még lens shiftet is tartalmaz, ami a 100% offsethez képest +30%-ot ad - önmagához képest, mivel alapból 110%-os - kb +20%-ot jelenthet)
Tehát alapból mindenképp 10%-kal el kell tolnia az illetőnek, aki felszereli (nem pedig pont a vászon éléhez igazítani) - és ezek után marad még némi játéktere a korrigálásra.És a kalkulátor ennek a lens shiftnek köszönhető többletnek a pontos értékét nem mutatja.
-
menpee
aktív tag
Sziasztok!
Egy ACER C120 t. LED projektort állt módomban tesztelni nemrégen és bevallom nagyon megfogott a képi világa, mert olyan mély, természetesen szép színeket még életemben nem láttam és egész élvezhető volt a kép részletesség is, megfelelő besötétítés mellett... csak egy kis képi laggolás jött elő az USB 2.0 hub miatt, de nem ezt is csodálom, mert ez a masina 3.0-át preferál elsősorban!

Kérdés:
Vajon a többi LED-es társa is tud olyan mély vörös színeket varázsolni mint a kis ACER?

Szerintetek?
Köszi minden választ!

Asus P1M-ről tudok írni, mint hasonló kategóriás versenyzőről.
A 200 Lumenes fényforráshoz képest meglepően használható képet produkál, de természetesen sötétben a legjobb. Felkapcsolt villannyal felejtős (60W), egy sólámpa fényét (10W) elbírja, de a visszaverődő fény elég a szobában való kellemes közlekedéshez. 19W-ot fogyaszt ECO módban, 70 centire a fejemtől fejhallgatóval semmi beszűrődő zajt nem produkál, anélkül egy közepesen terhelt videókártya hangjához tudnám hasonlítani.
A színek kicsivel fakóbbak, mint a Samsung LE32C530-on, viszont a vetített kép nem terheli a szememet annyira, mint a képernyő. 2 hétig kiterjesztett asztallal használtam, böngészés a Samun, sorozatok a projektoron, mostanra az utóbbi az elsődleges kijelző. Képet küldhetek róla, de ezeknek a minőségét inkább a fényképező határozná meg, mint a realitás
Összegezve: Hatalmas pozitív csalódás, de ha nem nyertem volna, akkor sosem vettem volna meg. Viszont az új LG LEDesekkel már régóta szemezek, valószínűleg ez is olyanra lesz lecserélve, amikor elérkezettnek látom az időt.
-
Janaboy
Topikgazda
Ez jó kérdés, én se tudom, hogy ront-e a képen a zoom állítása..a w1070 leírása szerint 100"-os képet ~3m-erről írja átlagos távolságnak..viszont értelemszerűen ahhoz az zoomot kb 1.4x -re kell állítani (legalábbis az én számításaimnál).
Smooth: Most túlképpen az a baj, hogy nagyon be fog lógni a projektor a látótérbe?
-
Janaboy
Topikgazda
-
opti06
aktív tag
erről a vászonról mit mondanátok? méreteit tekintve ez megfelel ami legolcsóbb volt, kb 1 évig lenne használva utána lenne normális projektor + rendes oldalfeszítős vászon..
vagy inkább plusz 5e feléárért funscreen esetleg 4world elektromos gondolom ezek hasonló kategória..
-
c4
őstag
Nem érted.
Nem a lens shift a 10%.
Nem akarok 1080-ast és értem, hogy mi az az ST. Azt csak azért kevertem bele a dologba, mert annak köszönhetően sikerült "megvilágosodnom".A w1070-es esetén 10% lens shiftet számoltatsz velem, de ahogy néztem (kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljátok - de jelenleg úgy érzem, nem hülyeség) 10% az offsetje (vagyis gyárilag ennyivel "lövi alá" a képet - ami a 1080 esetén 5%) és ezen felül van még kb 20% környéki (a 0-hoz viszonyítva kb 30%) lens shift.
Tehát, ha valaki maximalizálni akarja a vetítő padlótól mért távolságát, akkor a vászonmagasság felének a 30%-ával tud számolni pluszban.
120cm magas vászon esetén (ha annak a teteje 2méteren van), kb 18cm+, ami 218cm.De most tényleg... nem jól értelmezem?
-
c4
őstag
Nem érted.
Nem a lens shift a 10%.
Nem akarok 1080-ast és értem, hogy mi az az ST. Azt csak azért kevertem bele a dologba, mert annak köszönhetően sikerült "megvilágosodnom".A w1070-es esetén 10% lens shiftet számoltatsz velem, de ahogy néztem (kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljátok - de jelenleg úgy érzem, nem hülyeség) 10% az offsetje (vagyis gyárilag ennyivel "lövi alá" a képet - ami a 1080 esetén 5%) és ezen felül van még kb 20% környéki (a 0-hoz viszonyítva kb 30%) lens shift.
Tehát, ha valaki maximalizálni akarja a vetítő padlótól mért távolságát, akkor a vászonmagasság felének a 30%-ával tud számolni pluszban.
120cm magas vászon esetén (ha annak a teteje 2méteren van), kb 18cm+, ami 218cm.De most tényleg... nem jól értelmezem?
Ilyenkor szoktam mondani, hogy felszerelés előtt próbáld ki. Az offset optikailag adott, kész tény, nem változtathatsz rajta. Ezért nem szerelheted például magas mennyezetre, ha nem fejjel lefelé vetítesz vele. A kalkulátor mindent megmond, kár tovább variálni a dolgot.
Ezen a példán láthatod, a vászon alsó vagy felső síkjához kell igazítani a projektor magasságát. Ha van lens shifted, egy kis előnyt kaptál, ha pár centivel elszámoltad magad..
-
#72042496
törölt tag
A W1070 nálam éppen azért esett ki, mert a szoba közepén kéne belógatnom, vagy felrakni egy olyan polcra ami sehogy sincs jó helyen.
Nekem úgy tűnik, hogy ez a projektor adott távolságból kifejezetten nagy képet vetít. Ha kell, a többiek talán tudnak olyan gépet ajánlani amelyiket távolabb tudsz tenni.
-
_Smooth
senior tag
Nem olyan nehéz kiszámolni. Ha 120 cm a vetíteni kívánt képmagasságod, akkor mennyi a 10%-a? 12 cm a maximális érték. Kevesebb lehet. Az offsettel miért is számolsz? Adva van az alap offsettel számolt vetítési pont a kalkulátorban. Nem adódik össze a 2 érték. Ha nincs lens shift, nincs eltolás. Trapézkorrekció van, ha nem pontosan az offsetnek megfelelően szereled fel. A 1080ST short throw vetítő, kissé drágább lenne a lens shift.
Viszont közelről nagy képet lehet vele vetíteni.Nem érted.
Nem a lens shift a 10%.
Nem akarok 1080-ast és értem, hogy mi az az ST. Azt csak azért kevertem bele a dologba, mert annak köszönhetően sikerült "megvilágosodnom".A w1070-es esetén 10% lens shiftet számoltatsz velem, de ahogy néztem (kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljátok - de jelenleg úgy érzem, nem hülyeség) 10% az offsetje (vagyis gyárilag ennyivel "lövi alá" a képet - ami a 1080 esetén 5%) és ezen felül van még kb 20% környéki (a 0-hoz viszonyítva kb 30%) lens shift.
Tehát, ha valaki maximalizálni akarja a vetítő padlótól mért távolságát, akkor a vászonmagasság felének a 30%-ával tud számolni pluszban.
120cm magas vászon esetén (ha annak a teteje 2méteren van), kb 18cm+, ami 218cm.De most tényleg... nem jól értelmezem?
-
opti06
aktív tag
4:3as a projektor is, később ha veszek új projektort akkor vásznat is kell cserélnem, mivel 4.2m vetítési távolság van, mostani proji 220-260as kép széllességet vetít (újak innen 3-3.5m széllességet ahogy néztem), filmél pedig ha 16:9es akkor berakom feliratot kép alá így jól is jön 4:3.
ezért sokat se szánnék rá, most költözés miatt sok pénz elmegy így projektor csak 1év múlva lesz cserélve kb. ezért addig valami olcsó vászon lenne jó, mert max addig lesz csak használva.. -
spiky03
veterán
-
Janaboy
Topikgazda
Sziasztok!
Milyen vásznat javasolnátok ami 4:3 240cm széles legalább, rolós érdekelne lehetőleg ami olcsón megáll akár használt is jó lenne.. lényeg, hogy ne hajolgasson nagyon be a széle.. funscreeneket nézegettem eddig elég jó áron csak kérdés annyit megér-e egyáltalán, egy régi vga-s sanyo projektorhoz kell jelenleg, ami később cserélve lesz egy komolyabbra, de addig is kellene valami egyszerű vászon ideiglenesen.
Miert 4:3as?
spiky03:a zoomot miert nem modositod? Akkor lehet hatrebbrol vetiteni..vagy tevedek?
-
opti06
aktív tag
Sziasztok!
Milyen vásznat javasolnátok ami 4:3 240cm széles legalább, rolós érdekelne lehetőleg ami olcsón megáll akár használt is jó lenne.. lényeg, hogy ne hajolgasson nagyon be a széle.. funscreeneket nézegettem eddig elég jó áron csak kérdés annyit megér-e egyáltalán, egy régi vga-s sanyo projektorhoz kell jelenleg, ami később cserélve lesz egy komolyabbra, de addig is kellene valami egyszerű vászon ideiglenesen.
-
c4
őstag

hát azt eddig is láttam
De az nekem nem csúszka - nem tudom változtatni, csak egy maximális lehetőséget látok.Viszont ez nem mutat konkrét értékeket (cm-ben, kézzel fogható adatot, csak vizuálisan jelzi, hogy kb annyira tudom elmozdítani).
Így nem tudom biztosan állítani sem, és még mások sem erősítettek meg, de ez nem 10%.Ha 2m magasan van egy 90" átlójú vászon teteje, akkor egy 0% offset projektor lencséjének a közepét 200cm-ig kell leengedni (2,7m belmagasság esetén 70cm - mínusz a konzol meg a gép-lencseközép közti táv).
Ehhez képest pl egy w1080ST, aminek 105% offsetje van, kb 2,8cm-t tud ezen a fenti ~70cm-en rövidíteni (vagyis 202,8cm-re lehet növelni a padlótól mért távolságát).
Ennek a gépnek nincs lens shift funkciója.Ha egy W1070-ről beszélünk, akkor az offset itt már 110%, tehát 5,6cm, vagyis 205,6cm-re lehet feljebb tolni.
Viszont itt már van lens shift, ami 30% (de azt nem a gép alaphelyzetéhez mérten, hanem a 0% offsethez képest számolja) vagyis kb 16,8cm, aminek köszönhetően már egy egészen elfogadható 216,8cm-re lehet feljebb tolni.
Az én 195cm magasságommal, illetve figyelembe véve a kinectesek kalimpálásait, ez már azért igen csak nagy segítség.
Ha pedig, valaki nem ilyen magas és lejjebb akarja engedni a vásznat, de a vetítő alatt is el akar férni, ott is jó szolgálatot tehet.Feltéve, hogy jól értelmeztem a dolgokat

Nem olyan nehéz kiszámolni. Ha 120 cm a vetíteni kívánt képmagasságod, akkor mennyi a 10%-a? 12 cm a maximális érték. Kevesebb lehet. Az offsettel miért is számolsz? Adva van az alap offsettel számolt vetítési pont a kalkulátorban. Nem adódik össze a 2 érték. Ha nincs lens shift, nincs eltolás. Trapézkorrekció van, ha nem pontosan az offsetnek megfelelően szereled fel. A 1080ST short throw vetítő, kissé drágább lenne a lens shift.
Viszont közelről nagy képet lehet vele vetíteni. -
_Smooth
senior tag

hát azt eddig is láttam
De az nekem nem csúszka - nem tudom változtatni, csak egy maximális lehetőséget látok.Viszont ez nem mutat konkrét értékeket (cm-ben, kézzel fogható adatot, csak vizuálisan jelzi, hogy kb annyira tudom elmozdítani).
Így nem tudom biztosan állítani sem, és még mások sem erősítettek meg, de ez nem 10%.Ha 2m magasan van egy 90" átlójú vászon teteje, akkor egy 0% offset projektor lencséjének a közepét 200cm-ig kell leengedni (2,7m belmagasság esetén 70cm - mínusz a konzol meg a gép-lencseközép közti táv).
Ehhez képest pl egy w1080ST, aminek 105% offsetje van, kb 2,8cm-t tud ezen a fenti ~70cm-en rövidíteni (vagyis 202,8cm-re lehet növelni a padlótól mért távolságát).
Ennek a gépnek nincs lens shift funkciója.Ha egy W1070-ről beszélünk, akkor az offset itt már 110%, tehát 5,6cm, vagyis 205,6cm-re lehet feljebb tolni.
Viszont itt már van lens shift, ami 30% (de azt nem a gép alaphelyzetéhez mérten, hanem a 0% offsethez képest számolja) vagyis kb 16,8cm, aminek köszönhetően már egy egészen elfogadható 216,8cm-re lehet feljebb tolni.
Az én 195cm magasságommal, illetve figyelembe véve a kinectesek kalimpálásait, ez már azért igen csak nagy segítség.
Ha pedig, valaki nem ilyen magas és lejjebb akarja engedni a vásznat, de a vetítő alatt is el akar férni, ott is jó szolgálatot tehet.Feltéve, hogy jól értelmeztem a dolgokat

-
c4
őstag
A sötétlila rész, amennyit el tudsz tolni a 0 állásból. A képmagasság 10%-a.
A világoslila, amit alap offsetben vetít a gép.
-
PrinceHerceg
őstag
Sziasztok!
Egy ACER C120 t. LED projektort állt módomban tesztelni nemrégen és bevallom nagyon megfogott a képi világa, mert olyan mély, természetesen szép színeket még életemben nem láttam és egész élvezhető volt a kép részletesség is, megfelelő besötétítés mellett... csak egy kis képi laggolás jött elő az USB 2.0 hub miatt, de nem ezt is csodálom, mert ez a masina 3.0-át preferál elsősorban!

Kérdés:
Vajon a többi LED-es társa is tud olyan mély vörös színeket varázsolni mint a kis ACER?

Szerintetek?
Köszi minden választ!


-
_Smooth
senior tag
Hát nekem ott nincs csúszka.
Ha bekapcsolom a kép alján a lens shiftet, akkor megjelenik egy kis csík, mellette egy méterben megadott érték. De nincs rajta csúszka. -
AVhelper
senior tag
Tőlem offolhatunk tovább, de nyilván sejted, számomra nem volt alternatíva az a termék, és sokak számára sem az, se dupla pénzt, se dupla fogyasztást nem kívántam egy olyasmiért adni, ami heti pár órára köt le. Amennyiben ott nincs ghosting, beégés, és nem vibrál a sarkán a kép, akkor az egy jó termék. Amennyiben 10 emberből 9 az elmúlt 10 évben KURO plazmát vett, akkor egészen biztosan bennem volt a hiba.
De akkor kerüld az általánosítást!
-
Dexar007
veterán
én pont fordítva hallottam/olvastam. ráadásul hazai panasonic plazma forgalmazók voltak az illetők.
pl a vt50 feketeszintje a kétszerese az lx5090-nek és még ezután jön a krp sorozat.
ráadásul a pio plazmák nem vagy kevésbé - sávosodnak, line bleeding, ghost hajlam ... stb, ami sajna a pana utolsó 2-3 szériájára nagyon is jellemző. kivéve dm-fan egyedi vt60-asát
Igen,dm-fannak kulon gyartottak le a vt60-at.

Savosodas tudtommal csak az 50-es szeriara volt jellemzo (Persze nem minden peldany volt erintett).A line bleeding viszont tenyleg letezo jelenseg,engem is talan ez zavar a legjobban.Nap mint nap szoktam latni,foleg animacios filmeknel tud szepen csikozodni.

-
Pro Koryak
addikt
Felolem is mehet.:
,,se dupla pénzt" Vicces,mert azonos kepmeretben mindig a plazma volt az olcsobb.Sot! Nagyobb kepmeretet,jobb minoseget kap az ember alacsonyabb aron. Ott van peldanak az lg plazma. Ami hazon belul persze egyszeru hulladek,de lcd-hez viszonyitva egyaltalan nem kell szegyenkeznie.
,,se dupla fogyasztást" Nincs dupla fogyasztas. Ajanlom figyelmedbe liszi70 mereseit a plazma topikbol. A lenyeg,ahogy irtak is,kb 50W-rol beszelunk,ami havi szinten par gomboc fagyi.
Erdekesnek tartom azt is,hogy zavar a ,,ghosting,beeges",pedig azt 99%-ban nem veszi eszre az ember,mivel homogen hatter kell hozza,hogy latszodjon,es akkor is csak bizonyos szineknel fordul elo. 2:35-ös filmeknel nem is lathatod egyaltalan (alul-felül fekete csik).
Egy dolgot lehet megerteni,az pedig a vibralas. Ugyanugy mint ahogy a dlp-s gepeknel is hiaba magyarazza az ember,hogy ez mennyire jo,ha a szivarvany tonkreteszi az osszkepet.
Pro KoryakHat akkor te valamit nagyon elneztel. Nem egy ember cserelte le a Kuro-jat Pana plazmara.
én pont fordítva hallottam/olvastam. ráadásul hazai panasonic plazma forgalmazók voltak az illetők.
pl a vt50 feketeszintje a kétszerese az lx5090-nek és még ezután jön a krp sorozat.
ráadásul a pio plazmák nem vagy kevésbé - sávosodnak, line bleeding, ghost hajlam ... stb, ami sajna a pana utolsó 2-3 szériájára nagyon is jellemző. kivéve dm-fan egyedi vt60-asát
-
Rick4
félisten
Felolem is mehet.:
,,se dupla pénzt" Vicces,mert azonos kepmeretben mindig a plazma volt az olcsobb.Sot! Nagyobb kepmeretet,jobb minoseget kap az ember alacsonyabb aron. Ott van peldanak az lg plazma. Ami hazon belul persze egyszeru hulladek,de lcd-hez viszonyitva egyaltalan nem kell szegyenkeznie.
,,se dupla fogyasztást" Nincs dupla fogyasztas. Ajanlom figyelmedbe liszi70 mereseit a plazma topikbol. A lenyeg,ahogy irtak is,kb 50W-rol beszelunk,ami havi szinten par gomboc fagyi.
Erdekesnek tartom azt is,hogy zavar a ,,ghosting,beeges",pedig azt 99%-ban nem veszi eszre az ember,mivel homogen hatter kell hozza,hogy latszodjon,es akkor is csak bizonyos szineknel fordul elo. 2:35-ös filmeknel nem is lathatod egyaltalan (alul-felül fekete csik).
Egy dolgot lehet megerteni,az pedig a vibralas. Ugyanugy mint ahogy a dlp-s gepeknel is hiaba magyarazza az ember,hogy ez mennyire jo,ha a szivarvany tonkreteszi az osszkepet.
Pro KoryakHat akkor te valamit nagyon elneztel. Nem egy ember cserelte le a Kuro-jat Pana plazmara.
Félreérted, arról beszéltem, hogy 5 éve a zsebemben lévő pénzért mit kaphattam. Benne volt 250K, ez volt a lélektani határ, nem akartam többet kifizetni, ha már annyira kell csak, hogy esténként fél órát tévézek.
Adott azonos méretben pl samsung- lg lcd, vagy akárcsak a plazma, és volt a pioneer. Egy árban voltak? Nagyon nem.
adott egy samsung lg lcd- és a pioneer ugyanannyit fogyasztottak volna? Nagyon nem.
Ha van egy csatilogó, ami 5 percig egy helyen van, és utána elkapcsolok, ot marad a nyoma, elfogadni el lehet, de nekem nem tetszett.
Az lcd nem vibrált, az általam vett plazma igen, miért is kellene arról beszélnünk, hogy egy olyan készülék, ami nálam sohasem járt, mit csinál?
Részemről ismét lezárnám a vitát, nem kétséges, hogy egy kuro jó, amit én vettem az nem jött be, ha tudom, hogy a 250K-s plazma nem jó, de az 500K-s igen, akkor nem veszek plazmát, mert nekem annyit nem ért akkor sem, most sem.
Feleslegesen beszélgetünk erről, részemről lezárva ez is, meg a plazmás sztori is. Plazmám többé nem lesz. A szivárványozás is zavar, de kevésbé, mint a plazmánál zavart a vibrálás.
Ha az opel astra topicban azzal jöttök, hogy az Audi A8-as sokkal kényelmesebb, nyilván mindenki megérti, de nem mindenki akar 4M helyett 24M-t kifizetni arra, hogy eljárjon hétvégenként a teszkóba bevásárolni. -
kabar
senior tag
Nincs még semmilyen sem.

75 centire van a center teteje így addig gondoltam, hogy lelógatnám a vásznat, mert ugye nem szerencsés ha az ég felé kell néznem a képet.
Meg elvileg még ez az elfogadott max ajánlás a vászon aljának a távolsága a földtől.
De pl már egy olyan gondolat is megfordul a fejemben, mint ami fentebb volt látható a fix vászon a plafonra hajtva, de az meg így vsz nem férne el, mert szerintem nagyobb lenne mint 2 méterre, amennyire a vetítő lenne a vászontól. Nagyobb vászon viszont nem fér el.A vásznat nem fontos a plafonra raknom, mert tudom a falra is így nem kellene 1 méteres kifutó sem, ha jól gondolom. Oda raknám ahol jó lenne. Max a BD polcot kell átszerelnem.

Akkor nincs mese, lógatni kell a projit, vagy állványra rakni. Mindkettő esetben útban lesz. Én már rolós vásznat nem vennék, mert a hullámosodása nagyon zavaró tud lenni, az oldalfeszített meg horror árban van. A motoros egy fokkal jobb, de nagy méretben az is hullámosodik, fülesedik és persze a jó abból is húzós árban van. Mostanában én is ilyen lehajthatóban gondolkozom, és azt hittem, hogy mekkora agy vagyok, mert én is feketére akartam festeni mögötte a mennyezetet. De már mások is rájöttek előttem.

#20019) Dexar007
Egyetértek. Annyit fűzök hozzá, hogy valakit ez zavar, valakit meg a másik.A szerencsések meg nem látják a szivárványt. (Színvakok
) -
Dexar007
veterán
Tőlem offolhatunk tovább, de nyilván sejted, számomra nem volt alternatíva az a termék, és sokak számára sem az, se dupla pénzt, se dupla fogyasztást nem kívántam egy olyasmiért adni, ami heti pár órára köt le. Amennyiben ott nincs ghosting, beégés, és nem vibrál a sarkán a kép, akkor az egy jó termék. Amennyiben 10 emberből 9 az elmúlt 10 évben KURO plazmát vett, akkor egészen biztosan bennem volt a hiba.
Felolem is mehet.:
,,se dupla pénzt" Vicces,mert azonos kepmeretben mindig a plazma volt az olcsobb.Sot! Nagyobb kepmeretet,jobb minoseget kap az ember alacsonyabb aron. Ott van peldanak az lg plazma. Ami hazon belul persze egyszeru hulladek,de lcd-hez viszonyitva egyaltalan nem kell szegyenkeznie.
,,se dupla fogyasztást" Nincs dupla fogyasztas. Ajanlom figyelmedbe liszi70 mereseit a plazma topikbol. A lenyeg,ahogy irtak is,kb 50W-rol beszelunk,ami havi szinten par gomboc fagyi.
Erdekesnek tartom azt is,hogy zavar a ,,ghosting,beeges",pedig azt 99%-ban nem veszi eszre az ember,mivel homogen hatter kell hozza,hogy latszodjon,es akkor is csak bizonyos szineknel fordul elo. 2:35-ös filmeknel nem is lathatod egyaltalan (alul-felül fekete csik).
Egy dolgot lehet megerteni,az pedig a vibralas. Ugyanugy mint ahogy a dlp-s gepeknel is hiaba magyarazza az ember,hogy ez mennyire jo,ha a szivarvany tonkreteszi az osszkepet.
Pro KoryakHat akkor te valamit nagyon elneztel. Nem egy ember cserelte le a Kuro-jat Pana plazmara.
-
spiky03
veterán
Nincs még semmilyen sem.

75 centire van a center teteje így addig gondoltam, hogy lelógatnám a vásznat, mert ugye nem szerencsés ha az ég felé kell néznem a képet.
Meg elvileg még ez az elfogadott max ajánlás a vászon aljának a távolsága a földtől.
De pl már egy olyan gondolat is megfordul a fejemben, mint ami fentebb volt látható a fix vászon a plafonra hajtva, de az meg így vsz nem férne el, mert szerintem nagyobb lenne mint 2 méterre, amennyire a vetítő lenne a vászontól. Nagyobb vászon viszont nem fér el.A vásznat nem fontos a plafonra raknom, mert tudom a falra is így nem kellene 1 méteres kifutó sem, ha jól gondolom. Oda raknám ahol jó lenne. Max a BD polcot kell átszerelnem.

-
kabar
senior tag
Tőlem offolhatunk tovább, de nyilván sejted, számomra nem volt alternatíva az a termék, és sokak számára sem az, se dupla pénzt, se dupla fogyasztást nem kívántam egy olyasmiért adni, ami heti pár órára köt le. Amennyiben ott nincs ghosting, beégés, és nem vibrál a sarkán a kép, akkor az egy jó termék. Amennyiben 10 emberből 9 az elmúlt 10 évben KURO plazmát vett, akkor egészen biztosan bennem volt a hiba.
Kinek a pap, kenek a paplan. Neked nem felelt meg a plazma, és pont. A samsung plazmái szerintem sohasem voltak híresek, legfeljebb kedvező az áruk. A kétszeres fogyasztás szerintem szintén pici túlzás, AVhelper pedig arra célzott, hogy nem a technológia volt teljesen elhibázott, abból is létezett jó. Projektorból is hasonló a helyzet. Szivárvány, kontraszt, fényerő, ár, valahol mindig meg kell alkudnunk, kompromisszumot kell kötnünk. Engem meg az LCD-k felhősödése kerget a sírba. De normális áron normális plazmát már nem lehet kapni. Ez a helyzet.
-
Pro Koryak
addikt
-
kabar
senior tag
És lenne olyan vásznad ami egy méteres kifutóval rendelkezik? Vagy valamiről lemaradhattam. Ha kisebb a távolság a mennyezettől, akkor kisebb belógatás is elegendő. De bocs, ha mindez teljesen nyilvánvaló volt.
-
Rick4
félisten
Tőlem offolhatunk tovább, de nyilván sejted, számomra nem volt alternatíva az a termék, és sokak számára sem az, se dupla pénzt, se dupla fogyasztást nem kívántam egy olyasmiért adni, ami heti pár órára köt le. Amennyiben ott nincs ghosting, beégés, és nem vibrál a sarkán a kép, akkor az egy jó termék. Amennyiben 10 emberből 9 az elmúlt 10 évben KURO plazmát vett, akkor egészen biztosan bennem volt a hiba.
-
c4
őstag
De az a 10% az fix 10%, amivel a kalkulátor eleve számol is. Kapásból annyival kevesebbet ajánl (plafontól való távolságra).
Viszont ott a lens shift, ami az abszolút 0-tól enged 30%-ot.Mármint erre várnék még megerősítést

De én ezek alapján (használati + ez a kalkulátor) így tudtam értelmezni.A lens hift csúszka a válasz as kérdésedre, nem az ofset. Az ábrán, ha mozgatod a csúszkát, meg is látod, milyen nagyságban engedi eltolni a képet függőlegesen. Nem olyan sok az sajna.
-
Dexar007
veterán
-
_Smooth
senior tag
De az a 10% az fix 10%, amivel a kalkulátor eleve számol is. Kapásból annyival kevesebbet ajánl (plafontól való távolságra).
Viszont ott a lens shift, ami az abszolút 0-tól enged 30%-ot.Mármint erre várnék még megerősítést

De én ezek alapján (használati + ez a kalkulátor) így tudtam értelmezni. -
c4
őstag
A kép magasságának 10%-a eltolható a w1070 esetén. A nagyobb modellek lényegesen több lehetőséget biztosítanak. Ennyi pénzért ennyit ad a BenQ. De ott van még az ördögtől való trapézkorrekció lehetősége is, ha nem szeretnéd a szoba közepére belógatni a vetítőt.

-
AVhelper
senior tag
megkockaztatom,hogy aki latja,az valami hihetetlen elcseszett beallitasokkal hasznalja
Volt egyszerre lcd tévém is és plazmám is, volt, hogy felvételt készítettem, mivel a plazma (ami még bejáratós volt, hiszen 2-300 óra volt benne, végig fele fényerő, minden viszavéve középre, egyébként sem használok max kontrasztot, dinamikus kiemeléseket, stb) tudott a vibráláson túl egy olyat, hogy az esti 6 órás duna tv híradó végén a stáblistát nem lehetett elolvasni. Vízszintesen húzták elég gyorsan, az lcd-n olvasható volt, a plazmán nem. Azt már nem mondom, hogy az óriásműlesiklást nézve röhögtem, hogy telepisilték a havat, fehér helyett sárga volt a hó, mivel ugye a plazmák tápegysége limitálva van, és így védekezik a rendszer a túlhajtás ellen. Eladtam 240K helyett 150-ért, csak vigyék... Nem bántam meg hogy másé lett, a megmaradó csatilogó és az utánhúzás se jött be. Amúgy ez egy Samsung ps50c530-as plazma volt,amint anno a plazma topicban bőszen ajánlgattak a hozzáértők, mint korrekt darab azért az árért... A plazma sosem volt tökéletes, voltak előnyösebb tulajdonságai, és voltak hátrányosabbak, akik oda szavaznak bizalmat, azok hajlamosak kevésbé nagy jelentőséget tulajdonítani a hibáknak, ennyi.
"A plazma sosem volt tökéletes"
Akkor Te nem láttál Pioneer KURO plazmát?!
-
z123456789
addikt
Álcázd csillárnak:
"nézd csak mucika milyen gyönyörű lámpát vettem?"
-
spiky03
veterán
-
_Smooth
senior tag
Nem, mert itt nincs magasság, csak távolság kalkuláció.
És a BenQ kalkulátora sem igazán segít.Mármint ez nem teljesen igaz, mert ott már számol a magassággal is, csak nem igazán látom/értem.
Van egy opció alul (Lens shift on/off), de nem ír ki nekem konkrét értéket. Egy vertical 0,71m-t látok csak.De a lényeg, hogy itt a fórumon is eddig egy kivétellel az offsetet mondták a többiek a lens shift esetén.
Viszont ahogy most nézegettem a használatit, ott egy 10% fix eltolást jelöl. Ez lenne egy 90" vászon esetén kb 5,6cm, amit a többiek is mondtak. De ez szerintem nem a lens shift.
Szóval az alaphoz képest (amikor a lencse közepe pont a vászon alsó/felső élére szúr) 10% offset van, vagyis ennyivel alá vagy fölé kell pozícionálni a gépet, hogy pont a vászonra vetítsen.
A lens shift pedig ugyanehhez az alaphoz képest 30%-ot enged (de ebben már az a 10% offset is benne van).Vagy nem jól értelmezem?

-
Rick4
félisten
Hivatalos lámpa kompletten 80 ezres fölött van, simán lehet reális, ha az ember 100 ezerért már vehet újabbat, garist, nem kell mindenkinek batyótól, ebay-ről rendelnie, simán lehet reális döntés.....
Na de ez a része kb mindegy, ezt már tuti nem is fogom megvenni, mert a pénzem egy hete ott van, a cucc meg azóta nem ért ide... -
Gigi01
őstag
Én is postával vettem használt projektort,igaz innen,nálam régebbi topikostól.Ilyen apród,vatera,csak személyes átvétel,vagy még úgy se.
De hála istennek,nálam minden rendben volt.
A nagyon olcsó termékek gyanúsak lehetnek,bár inkább én már csak pofátlanul magas árakkal találkozom.

-
PrinceHerceg
őstag
Sziasztok!
Egy ACER C120 t. LED projektort állt módomban tesztelni nemrégen és bevallom nagyon megfogott a képi világa, mert olyan mély, természetesen szép színeket még életemben nem láttam és egész élvezhető volt a kép részletesség is, megfelelő besötétítés mellett... csak egy kis képi laggolás jött elő az USB 2.0 hub miatt, de nem ezt is csodálom, mert ez a masina 3.0-át preferál elsősorban!

Kérdés:
Vajon a többi LED-es társa is tud olyan mély vörös színeket varázsolni mint a kis ACER?

Szerintetek?
Köszi minden választ!

-
majnz
tag
Bár megvan már a készülék, de még kb 1 hónap, mire beüzemelhetem (kicsit macerás a felszerelése).
Viszont még mindig az elhelyezésen agyalok, amiben a lens shift sokat segítene.
Korábban linkelt itt valaki egy képet (amit a használatiban most én is megtaláltam), hogy egy 90" vászon esetén kb 56mm az eltolás.
De ahogy én értelmezem most (pl a 1080ST-vel összevetve, amelyik nem tartalmaz shiftet), ez csak az offset-re vonatkozik.Mire is alapozom:
- 1070 esetén
offset:
110~130%
- 1080ST esetén
offset:
105%És ugyanazon táblában, a 1080 esetén tényleg fele (28mm) szerepel ott, ahol a 1070-re 56mm.
Elképzelhető hát, hogy a lens shift további (vagy összesen) 30%-ot tud még ehhez hozzátenni?
Vagyis egy 100cm magas vászonnál a 10% offset csak 5cm lenne, de a lens shift segítségével 15cm? -
agabe
addikt
Van-e itt dunaújvárosi? Lyukra futottam, pontosabban egy csalóba botlottam, hirdettek az olx-en egy benq w6000-es projektort kiégett lámpával, elküldtem az árát 22120Ft-ot, de a cucc sosem érkezett meg. Most ott tartunk, hogy az ember elismerte, ő ronthatta el a címzést, a pénzt visszautalja, azóta már 100x ígérte, hogy küldi, legutóbbi ígéret is olyan mint a többi, az a pénz is csak jön péntek délután óta...
Lámpa nélkül sem 22ezer forint lett volna az értéke. Ennek fel kellett volna tűnnie, de anélkül projit ne vegyél sosem, hogy ne néznéd meg, mert csomó más baja is lehet a lámpán kívül.
Új hozzászólás Aktív témák
-
20100 - 20001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fotók, videók mobillal
- bitpork: Balcsis tali 2026
- BestBuy topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- EAFC 26
- Saros (PS5)
- További aktív témák...
- 27% - ASUS ROG STRIX X870-F GAMING WIFI Alaplap!
- Új! AKRacing Premium Master gamer szék
- AKCIÓ! Asus B150 i5 7600 16GB DDR4 256GB SSD GTX 1060 3GB AIO Kendo DeepCool 400W
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Apple iPhone 13 Pro 128 GB Graphite 100% Akku 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Mondjuk ezt nem ertem. Mennyivel lehet jobb,mint egy Samsara/Baraka BD50-ben? Szerintem semennyire.










