- Fórumok
- Beviteli eszközök
- Egérpad topik
- (kiemelt téma)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen asztali médialejátszót?
- VR topik
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- OLED monitor topic
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
-
15823 - 15701
15823 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:07 Téma összefoglaló


Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!
Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?
Új hozzászólás Aktív témák
-
L4D1K
őstag
-
Mephike
őstag
Sziasztok!
Ezer eve nem vettem egerpadot, segitseget kerek.
Otthoni / irodai munkara keresek egy ujat mert a regi mar nem "szep".
900x400mm-t keresek, lehet szelesebb is.
Jelenleg egy noname filc / karton nem tudom milyen szurke textilt hasznalunk. Ennel szeretnek jobbat - ami lehetoseg szerint moshato is. Csak egyszinu, vekony lehet minta es logo nelkul.
Korabban vettem egy kicsi glorious pc gaming egerpadot, annak a minosege tetszett de a keresett meretben mar 20+ ezer meg sztem vastag is.
Semmilyen kompetitiv jatekkal nem jatszom, szoval elsosornan kinezet funkcioja lenne meg persze hogy vedje az asztalt.
Van esetleg kimondottan ajanlott megoldas / marka, vagy teljesen jo a random aliexpress filc parszaz forintert / szovet par ezer forintert?
Koszi

Aliexpressen milliónyi van. Én ott néznék körbe először.
-
L4D1K
őstag
Sziasztok!
Ezer eve nem vettem egerpadot, segitseget kerek.
Otthoni / irodai munkara keresek egy ujat mert a regi mar nem "szep".
900x400mm-t keresek, lehet szelesebb is.
Jelenleg egy noname filc / karton nem tudom milyen szurke textilt hasznalunk. Ennel szeretnek jobbat - ami lehetoseg szerint moshato is. Csak egyszinu, vekony lehet minta es logo nelkul.
Korabban vettem egy kicsi glorious pc gaming egerpadot, annak a minosege tetszett de a keresett meretben mar 20+ ezer meg sztem vastag is.
Semmilyen kompetitiv jatekkal nem jatszom, szoval elsosornan kinezet funkcioja lenne meg persze hogy vedje az asztalt.
Van esetleg kimondottan ajanlott megoldas / marka, vagy teljesen jo a random aliexpress filc parszaz forintert / szovet par ezer forintert?
Koszi

-
egymegegy1
tag
Ez a kép kicsit Ai generáltnak tűnik, minden estre örömmel latnám esporban is használnánk üveget.
-
Mephike
őstag
Úgy gondolom, hogy Elige lesz az első profi CS2 játékos, aki üveg egérpadot használ. De persze lehet tévedek, mindenesetre mostanában nagy versenyen még nem láttam ilyet.
(TENTA-X pad amúgy a kép alapján.) -
Angie™
addikt
Sziasztok,
1. Mennyi a keret? - 20-25K max
2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet? - Inkább magyar webshop
3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol? kb. 480x400 hely van, kifejezetten CS2-höz keresek, 800dpi/1,25 érzékenységen játszom.
4. Milyen egérrel fogod használni? ATK Sky F1 Extreme Leviatan
5. Van-e valami konkrét preferenciád? Évek óta egy Gigabyte AMP900 egérpadot használok. Most hogy rákattantam a CS2-re szeretnék egy jobb/komolyabb egérpadot. A 180 fokos fordulásoknál azt éreztem eddig, hogy lassú vagyok ezért azt gondoltam, hogy egy gyorsabb pad kell nekem. Rendeltem egy Fnatic Dash 2-őt, most próbáltam ki, de ez már túl gyors, úgy érzem a kontrollból vesztettem, nehezebb megállítani a célkeresztet a fejeknél, nem lesz jó úgy érzem. Gemini azt ajánlja vegyek egy Zowie G-SR-SE padot, hogy az jó CS2 játékhoz. Tudtok segíteni mi lenne a jó megoldás?
-
smallmer
őstag
Sziasztok!
Ezidáig Razer Gigantus Egérpadokat használtam nagy megelégedéssel. Volt egy XXL és egy 3XL verzióm is. Sőt még meg is vannak, de ezeket el szeretném adni és vásárolni helyette másikat.
Az eladás oka nem az, hogy bármi problémám lenne velük, csak egyre nagyobbak a kis gyerekeim és már néha-néha beszabadulnak a dolgozószobámba.
Tartok tőle, hogy előbb-utóbb a kis maszatos kezükkel megfogják (nyilván törekszünk rá, hogy tiszták legyenek) és úgy tudom, hogy ezeket a szöveteket nem nagyon lehet jól tisztítani.Így az jutott eszembe, hogy vennék valami könnyen letörölhető deskmatot és mellé egy kisebb egérpadot.
A deskmatnál valami bőr szerű anyagra gondoltam, míg az egérpadnál üvegre (Razer Atlas Pro).
Mit gondoltok, jó ez a felállás? Igazából szövet is lehetnek, de azt havi szinten szerintem mosnám, ha tippelnem kellene és gondolom nincs olyan ami ezt bírja.Köszi a segítséget.
-
4nick8
őstag
Úgy néz ki sikerül kicserélni a FNatic Maya X-em egy Faker Viper Pro 3-ra. Viszont sajnos a narancssárga Artisan Soft kicsit furán fog mutatni az új egérrel, szóval gondolkozom annak is a cseréjén.

1. Mennyi a keret?
20 - 30 000 ft, de nem ez lesz a döntő szempont.
2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
A használtpiac a preferált, de külföld is szóba jöhet.
3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
L méret lenne az ideális, leginkább 400 DPI. Mostanában leginkább DBD, R6, BF6 kombókkal van használva, tehát nem CS-hez keresek padot.
4. Milyen egérrel fogod használni?
Razer Viper V3 Pro Faker edition
5. Van-e valami konkrét preferenciád?
Nem mondanám preferenciának, de ez a jelenlegi Artisan az egyik legjobb pad volt, amit próbáltam, szóval ehhez hasonló profil irányában szeretnék nézelődni. Lehetőség szerint olyan színvariácóban, ami jobban illik a Fakerhez. Leginkább egyszínű, de akár grafikás mintától sem riadok vissza.Köszi.
-
0xmilan
addikt
A "milyen érzékenységgel játszol" kerdeshez ode kene irni zarojelben, hogy annak a mertekegysege cm/360°.
-
BBpeter
tag
Úgy néz ki sikerül kicserélni a FNatic Maya X-em egy Faker Viper Pro 3-ra. Viszont sajnos a narancssárga Artisan Soft kicsit furán fog mutatni az új egérrel, szóval gondolkozom annak is a cseréjén.

1. Mennyi a keret?
20 - 30 000 ft, de nem ez lesz a döntő szempont.
2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
A használtpiac a preferált, de külföld is szóba jöhet.
3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
L méret lenne az ideális, leginkább 400 DPI. Mostanában leginkább DBD, R6, BF6 kombókkal van használva, tehát nem CS-hez keresek padot.
4. Milyen egérrel fogod használni?
Razer Viper V3 Pro Faker edition
5. Van-e valami konkrét preferenciád?
Nem mondanám preferenciának, de ez a jelenlegi Artisan az egyik legjobb pad volt, amit próbáltam, szóval ehhez hasonló profil irányában szeretnék nézelődni. Lehetőség szerint olyan színvariácóban, ami jobban illik a Fakerhez. Leginkább egyszínű, de akár grafikás mintától sem riadok vissza.Köszi.
-
Mephike
őstag
Sziasztok

Eddig control típusú Aliexpresses padjaim voltak (
) de úgy döntöttem jó lenne valami profibb cucc. Artisan padokat néztem ki, kettőt próbáltam 20-20 percre, de nem tudom a többi milyen lehet.
- Hien Mid: Kegyetlen, konkrétan darálta a kezemet
- Zero Soft: A felület számomra ezen is túl érdes volt, és vágta a csuklómat ahogy mozgattam az egeret
Szóval inkább egy sima felületűt néznék. Raiden vs Type 99 a kettő ha jól láttam a táblázatot, de fogalmam sincs hogy melyik a jobb, hiszen két véglet, és még akkor nem került szóba az hogy mid-soft-xsoft.
Jelenleg a játékokban ami idegesít célzásnál, ha nem tudom megmozdítani az egeret pici korrekcióhoz. Felhasználás napi 8-10 órára: CS2, OSU, böngészés, office munka.
Köszönöm előre is
A Raiden és a Type99 felülete eléggé hasonló, nálam van mind2. Ugyanakkor CS2 miatt én a Type 99-et javaslom.
Írtam privátot. -
0xmilan
addikt
Hát igen, üveget elsőre biztos hogy nem szeretnék, főleg mert amiket hallottam róluk (külön sleeve, dot kell, hangos ha poros stb) nem éri meg azt az extrát számomra, főleg hogy valószínűleg drágábbak még az Artisanoknál is. Bárcsak ki tudnék valahol próbálni egy Raident...

Az uvegnel viszont plusz pont, hogy csak egyszeri beruhazas, ami kitart eleted vegeig.
Cserebe sok idot es energiat sporolsz a tisztitasan, mert eleg kezzel lesoporni rola a port.
Nem kopik el, emiatt konstans sebessege van mindenhol es nem lesz olyan foltos, mint a szovetek, amikbe hamar belediffundalodik a kosz meg a zsir a kezrol. -
BogdanGlitch
csendes újonc
Nem olyan könnyű a helyzet, alacsony "static fiction" ami neked kéne, abban az ultimate az üveg egérpad, de érthető, ha olyat nem akarsz. Szövetben én megpróbálnék valami gyors padot, Raidenem volt, ilyen szempontból jó lehet, tartósság szempontjából már nem biztos. Én üveges vagyok, várd meg mások véleményét is, de így érzésre Raiden lehet jó lesz a végén szövetből.
Hát igen, üveget elsőre biztos hogy nem szeretnék, főleg mert amiket hallottam róluk (külön sleeve, dot kell, hangos ha poros stb) nem éri meg azt az extrát számomra, főleg hogy valószínűleg drágábbak még az Artisanoknál is. Bárcsak ki tudnék valahol próbálni egy Raident...

-
gaben22
őstag
Sziasztok

Eddig control típusú Aliexpresses padjaim voltak (
) de úgy döntöttem jó lenne valami profibb cucc. Artisan padokat néztem ki, kettőt próbáltam 20-20 percre, de nem tudom a többi milyen lehet.
- Hien Mid: Kegyetlen, konkrétan darálta a kezemet
- Zero Soft: A felület számomra ezen is túl érdes volt, és vágta a csuklómat ahogy mozgattam az egeret
Szóval inkább egy sima felületűt néznék. Raiden vs Type 99 a kettő ha jól láttam a táblázatot, de fogalmam sincs hogy melyik a jobb, hiszen két véglet, és még akkor nem került szóba az hogy mid-soft-xsoft.
Jelenleg a játékokban ami idegesít célzásnál, ha nem tudom megmozdítani az egeret pici korrekcióhoz. Felhasználás napi 8-10 órára: CS2, OSU, böngészés, office munka.
Köszönöm előre is
Nem olyan könnyű a helyzet, alacsony "static fiction" ami neked kéne, abban az ultimate az üveg egérpad, de érthető, ha olyat nem akarsz. Szövetben én megpróbálnék valami gyors padot, Raidenem volt, ilyen szempontból jó lehet, tartósság szempontjából már nem biztos. Én üveges vagyok, várd meg mások véleményét is, de így érzésre Raiden lehet jó lesz a végén szövetből.
-
BogdanGlitch
csendes újonc
Sziasztok

Eddig control típusú Aliexpresses padjaim voltak (
) de úgy döntöttem jó lenne valami profibb cucc. Artisan padokat néztem ki, kettőt próbáltam 20-20 percre, de nem tudom a többi milyen lehet.
- Hien Mid: Kegyetlen, konkrétan darálta a kezemet
- Zero Soft: A felület számomra ezen is túl érdes volt, és vágta a csuklómat ahogy mozgattam az egeret
Szóval inkább egy sima felületűt néznék. Raiden vs Type 99 a kettő ha jól láttam a táblázatot, de fogalmam sincs hogy melyik a jobb, hiszen két véglet, és még akkor nem került szóba az hogy mid-soft-xsoft.
Jelenleg a játékokban ami idegesít célzásnál, ha nem tudom megmozdítani az egeret pici korrekcióhoz. Felhasználás napi 8-10 órára: CS2, OSU, böngészés, office munka.
Köszönöm előre is
-
gaben22
őstag
Haverommal mi is cipeltük egymás gépeit, CRT monitor jó buli volt, főleg mert neki végefele már 17-es Sony Trinitronja volt (elég nagy májerság volt az a monitor akkoriban), vidéki kisváros, csodálom kopók soha nem állítottak meg minket
. Mi többnyire Starcraftoztunk meg néha Quake 1-et toltunk. -
Mephike
őstag
Érdekes, ezek szerint látnak rá piacot. Pár éve látszódott már, hogy egérpadok is elindultak "felfele", emberek elkezdtek minőséget keresni és hajlandóak is voltak egyre többet és többet fizetni érte, mindez az üveg egérpadok megjelenésével csúcsosodott ki, azokért már elég kemény valutát fizetnek az emberek és egyre népszerűbbek is úgy tűnik, Redditen is lehet már a postok fele "milyen üveget vegyek" kérdés. Na, de visszatérve a táskára az persze adja magát, ha viszed magaddal a nagy egérpadodat, főleg ha üveg, akkor meg is akarod védeni, de hát mégis ki utazik az egérpadjával bárhova is
!? Lehetne feltenni a kérdést, viszont 1-2 commentet láttam, azt írják pl. Koreában gyakori, hogy internet caféba mennek gémelni (PC bang) és viszik magukkal a cuccaikat, Pulsar pedig koreai. Legyen akkor így, nekem mondjuk továbbra is életidegen.Fiatalon jártam LAN partykra és CS versenyekre. Emlékszem mekkora élmény volt a CRT monitorokat cipelni. Persze az egérpadom egy igénytelen vacak volt. Ugyanakkor aranyat ért egy jó táska, amibe a gépház gond nélkül belefért és elbírta annak a súlyát.
-
gaben22
őstag
Érdekes, ezek szerint látnak rá piacot. Pár éve látszódott már, hogy egérpadok is elindultak "felfele", emberek elkezdtek minőséget keresni és hajlandóak is voltak egyre többet és többet fizetni érte, mindez az üveg egérpadok megjelenésével csúcsosodott ki, azokért már elég kemény valutát fizetnek az emberek és egyre népszerűbbek is úgy tűnik, Redditen is lehet már a postok fele "milyen üveget vegyek" kérdés. Na, de visszatérve a táskára az persze adja magát, ha viszed magaddal a nagy egérpadodat, főleg ha üveg, akkor meg is akarod védeni, de hát mégis ki utazik az egérpadjával bárhova is
!? Lehetne feltenni a kérdést, viszont 1-2 commentet láttam, azt írják pl. Koreában gyakori, hogy internet caféba mennek gémelni (PC bang) és viszik magukkal a cuccaikat, Pulsar pedig koreai. Legyen akkor így, nekem mondjuk továbbra is életidegen. -
pinnacle
nagyúr
Változó kinek mi tetszik meg főleg milyen egérpadon, Ultraglide nagy előnye, hogy egész olcsó. Ha ki akarsz próbálni mást, akkor UHWMPE alapanyagú X-Raypad Obsidian PRO Air ami jóval tartósabb még üvegen is a sima PTFE-nél, nagyobb molekuláris tömegű PTFE pl. X-raypad U9 ULTRA, Ghostglides Cyclone Pro. Ezek mondjuk elvileg picit lassítanak a glide-on. Amire figyelni kell, hogy valóban eleget emeljen az egeren. Nekem üvegen volt már, hogy rátettem a pöttyöt és leért az alja. Én saját olcsó megoldással (egy, kettő) emelek meg tompítom a felület textúráját, Ghostglides-nak van jó drágán előre kivágott megoldása is erre a célra (0.15mm-t emel, meg tompít is persze, mert poron anyag). Ami még számít, hogy mennyire halk/hangos egy talp, meg persze tartósság. Hard padra mint mondtam akár mehetne kerámia, üveg vagy zafír is, de akkor a padod fog kopni, kérdés hogy lassan vagy gyorsan ill. lehet elég hangos is lesz. Kopás padtól függ, ha gyorsan elkopik, akkor az jó drága mulatság lesz.
OK! Köszi! Majd meglátom, hogy ez a karistolás egyedi probléma volt az ICE-al vagy ez ilyen. Egyébként tökéletes lenne nekem, de 1-2 havonta cserélgetve is jó lesz.
-
gaben22
őstag
Köszi! Ige, az volt furcsa, hogy átláttam az egér alatt, mégis karistolt. Nem éreztem én sem semmit, legközelebb megreszelem.

100db ICE-ot vettem, remélem kitart egy ideig, de ha van jobb ajánlott egértalp írjátok meg légy szíves. Nagyon szeretem ezt a műanyag padot, nekem pont ilyen gyors kell. Vettem Yttrium, ATK szövetpadot de nekem az lassú volt. Visszaváltottam erre, először nagyon gyorsnak tűnt, most már pont jó.
Nekem a Logitech RX250 formája a legjobb, illetve az oldalara billenthető görgőt is nagyon szeretem. Persze sehol sem lehet már kapni, de az eBayen USA-ban találtam 8-at. Mind megvettem. Ennek még az a régi puha kábele van, ami nálunk is volt eleinte. Érdekes módon ha a gyári talpra tettem az ICE-ot már magas volt. Le kellett szedni, úgy már jó.Változó kinek mi tetszik meg főleg milyen egérpadon, Ultraglide nagy előnye, hogy egész olcsó. Ha ki akarsz próbálni mást, akkor UHWMPE alapanyagú X-Raypad Obsidian PRO Air ami jóval tartósabb még üvegen is a sima PTFE-nél, nagyobb molekuláris tömegű PTFE pl. X-raypad U9 ULTRA, Ghostglides Cyclone Pro. Ezek mondjuk elvileg picit lassítanak a glide-on. Amire figyelni kell, hogy valóban eleget emeljen az egeren. Nekem üvegen volt már, hogy rátettem a pöttyöt és leért az alja. Én saját olcsó megoldással (egy, kettő) emelek meg tompítom a felület textúráját, Ghostglides-nak van jó drágán előre kivágott megoldása is erre a célra (0.15mm-t emel, meg tompít is persze, mert poron anyag). Ami még számít, hogy mennyire halk/hangos egy talp, meg persze tartósság. Hard padra mint mondtam akár mehetne kerámia, üveg vagy zafír is, de akkor a padod fog kopni, kérdés hogy lassan vagy gyorsan ill. lehet elég hangos is lesz. Kopás padtól függ, ha gyorsan elkopik, akkor az jó drága mulatság lesz.
-
pinnacle
nagyúr
Előfordulhat, hogy valami apró porszem belekapott az anyagba. Én üveget használok és nekem is volt már talán kétszer, hogy valamibe nagyon belekapott, általában ujjadat végighúzod a talpakon és porszem/hajszál volt nincs, de ebben a két esetben nem segített és szemmel se látszódott semmi. Köröm polírozó vagy mi a neve volt itthon (nem reszelő, polírozó és nem, nem én használtam
, valami ilyesmi), azzal akkor megküldtem azt a talpat, amelyik reszelt és jobb lett. Hard padot sose használtam, nem tudom ott mi a dörgés, de pöttyök azért vannak, hogy cserélje az ember, üvegen van aki akár naponta is cseréli őket. Hard pardra amúgy kerámia talpak vagy üveg is jó, vagy zafír, ha sokat akarsz költeni
. Előtte persze nézz utána mennyire strapabíró a hard padod, nehogy kerámia/... legyalulja, a gyengébbeket fel tudja szedni.Köszi! Ige, az volt furcsa, hogy átláttam az egér alatt, mégis karistolt. Nem éreztem én sem semmit, legközelebb megreszelem.

100db ICE-ot vettem, remélem kitart egy ideig, de ha van jobb ajánlott egértalp írjátok meg légy szíves. Nagyon szeretem ezt a műanyag padot, nekem pont ilyen gyors kell. Vettem Yttrium, ATK szövetpadot de nekem az lassú volt. Visszaváltottam erre, először nagyon gyorsnak tűnt, most már pont jó.
Nekem a Logitech RX250 formája a legjobb, illetve az oldalara billenthető görgőt is nagyon szeretem. Persze sehol sem lehet már kapni, de az eBayen USA-ban találtam 8-at. Mind megvettem. Ennek még az a régi puha kábele van, ami nálunk is volt eleinte. Érdekes módon ha a gyári talpra tettem az ICE-ot már magas volt. Le kellett szedni, úgy már jó. -
gaben22
őstag
Sziasztok!
Ultraglide ICE-ot használok, SteelSeries QcK Hard Pad-on. 1 hónap után olyan hangja van, mintha elkopott volna az egértalp, leérne az egér alja, karcolná a padot, de alá nézve van távolság. Ez mi a fenétől lehet? Egértalpban szemcsék vannak? Mi lenne a legjobb egértalp a műanyag padhoz? Azt hittem az ICE.Előfordulhat, hogy valami apró porszem belekapott az anyagba. Én üveget használok és nekem is volt már talán kétszer, hogy valamibe nagyon belekapott, általában ujjadat végighúzod a talpakon és porszem/hajszál volt nincs, de ebben a két esetben nem segített és szemmel se látszódott semmi. Köröm polírozó vagy mi a neve volt itthon (nem reszelő, polírozó és nem, nem én használtam
, valami ilyesmi), azzal akkor megküldtem azt a talpat, amelyik reszelt és jobb lett. Hard padot sose használtam, nem tudom ott mi a dörgés, de pöttyök azért vannak, hogy cserélje az ember, üvegen van aki akár naponta is cseréli őket. Hard pardra amúgy kerámia talpak vagy üveg is jó, vagy zafír, ha sokat akarsz költeni
. Előtte persze nézz utána mennyire strapabíró a hard padod, nehogy kerámia/... legyalulja, a gyengébbeket fel tudja szedni. -
pinnacle
nagyúr
Sziasztok!
Ultraglide ICE-ot használok, SteelSeries QcK Hard Pad-on. 1 hónap után olyan hangja van, mintha elkopott volna az egértalp, leérne az egér alja, karcolná a padot, de alá nézve van távolság. Ez mi a fenétől lehet? Egértalpban szemcsék vannak? Mi lenne a legjobb egértalp a műanyag padhoz? Azt hittem az ICE. -
Mephike
őstag
Szívesen néznék tőled egy review videót.
Köszi!
Superglide 3 pénteken.
Pulsar eS PD170-t pedig felírtam a listára! -
egymegegy1
tag
-
camper
tag
Sziasztok!
Jelenleg egy Razer Goliathus Mobile padot használok egy Razer Viper V4 Pro-val mindig alacsony dpi-vel (800), semmi multi, de még csak annyira gyors játékok se, max a Doom Eternal és hasonlók. Arra gondoltam, hogy ha van valami jobb cucc, amivel még jobban tudnál élvezni a játékot, vennék egy olyat, mindenhol ez az Artisian ZERO jön fel, amiről szintén hallottam rengeteget, de mivel magas az ára, nem mennék bele minden nélkül, pláne, hogy fogalmam sincs mire kéne figyelnem (plusz, nekem ez a klasszikus nagyon kicsi méret kéne, mert nincs helyem). Ezek után ki és mit javasol? Az ár ha indokolt nekem mindegy, külföldön élek, így a rendelés se gond.
Köszönöm!
A Steelseries Qck sorozatban van S-től egész 5XL méretig egérpad, ami téged érdekelhet az S (250x210mm) és az M (320x270mm), mindegyik olcsó és sem minőséggel, sem tartóssággal nem lesz probléma.
Ettől függetlenül az a véleményem, hogy sok értelme ennek a váltásnak nincs, a minőségi előrelépés csak az lenne ha valahogy el tudnád érni, hogy minimum egy L (400x450mm) méret elférjen azon az asztalon. -
Mephike
őstag
Sziasztok!
Jelenleg egy Razer Goliathus Mobile padot használok egy Razer Viper V4 Pro-val mindig alacsony dpi-vel (800), semmi multi, de még csak annyira gyors játékok se, max a Doom Eternal és hasonlók. Arra gondoltam, hogy ha van valami jobb cucc, amivel még jobban tudnál élvezni a játékot, vennék egy olyat, mindenhol ez az Artisian ZERO jön fel, amiről szintén hallottam rengeteget, de mivel magas az ára, nem mennék bele minden nélkül, pláne, hogy fogalmam sincs mire kéne figyelnem (plusz, nekem ez a klasszikus nagyon kicsi méret kéne, mert nincs helyem). Ezek után ki és mit javasol? Az ár ha indokolt nekem mindegy, külföldön élek, így a rendelés se gond.
Köszönöm!
Az Artisan neve nem véletlenül jön szembe mindenhol.
Kis méretű egérpadot nem fog tudni ajánlani senki, mert nem nagyon van gyártó (nekem egy se ugrik be), aki manapság ilyet csinálna. Főleg nem egy Viper V4 alá, alacsony DPI-hoz, ahol elvileg nagy mozdulatokkal kellene játszanod.
Ha a méret sehogy nem növelhető, akkor marad az Aliexpress és társai. Más kérdés, hogy ezzel kb. valamilyen szinten megalázod az egeredet
-
Mephike
őstag
[link] ezt próbálta már valaki?
Elvileg olyan mint egy üveg , hártányai nélkül. GOndolom kopás itt gyorsabb és a pára stb inkoznisztensé teszi , de kiváncso lennék élménybeszálolókról.Az üvegpadjukat (Superglide3) nagyon szeretem. Tudom, ezzel szűk kisebbségben vagyok.
Lehet erre ránézek majd egyszer. Mindenesetre vélemény/tapasztalat engem is érdekelne. -
egymegegy1
tag
[link] ezt próbálta már valaki?
Elvileg olyan mint egy üveg , hártányai nélkül. GOndolom kopás itt gyorsabb és a pára stb inkoznisztensé teszi , de kiváncso lennék élménybeszálolókról. -
cyberkind
félisten
Sziasztok!
Jelenleg egy Razer Goliathus Mobile padot használok egy Razer Viper V4 Pro-val mindig alacsony dpi-vel (800), semmi multi, de még csak annyira gyors játékok se, max a Doom Eternal és hasonlók. Arra gondoltam, hogy ha van valami jobb cucc, amivel még jobban tudnál élvezni a játékot, vennék egy olyat, mindenhol ez az Artisian ZERO jön fel, amiről szintén hallottam rengeteget, de mivel magas az ára, nem mennék bele minden nélkül, pláne, hogy fogalmam sincs mire kéne figyelnem (plusz, nekem ez a klasszikus nagyon kicsi méret kéne, mert nincs helyem). Ezek után ki és mit javasol? Az ár ha indokolt nekem mindegy, külföldön élek, így a rendelés se gond.
Köszönöm!
-
benfolds
őstag
lehet, hogy nem teljesen ontopik lesz a kérdésem: régimódi íróasztalom van, aminek a billentyűzet- és egértartó felülete az asztallap alá tolható. azért szeretem ezt a megoldást, mert a tálcámat, amin kajálni szoktam a gép előtt, az asztalra tudom tenni.
azon kívül (a monitort és a hangszórókat nem számítva) még papírok, könyvek, távirányítók, pendrive, pohár stb. van az asztalomon, szóval van kupi. eddig papírral takartam az asztallapot, hogy ne kopjon/koszolódjon, de elég ocsmány és gagyi megoldás. mit ajánlanátok erre a célra, ami esztétikus, nem csúszkál, könnyen tisztítható és tartós? lehet venni xxxl méretű egérpadot, ami jól nézne ki, de szerintem hamar koszolódna, és nem olyan könnyű tisztán tartani egy szövet egérpadot. alin kapni műbőr alátéteket mindenféle színben, ezek annyira nem tetszenek. ugyanott láttam még marhabőrt, ami nem néz ki rosszul, de kicsit konyhai feeling. az asztal egyébként világos fa utánzatú mdf-ből (?) készült talán, elég masszív, nagy íróasztal. olyan 40x80-100 cm lenne az ideális alátét méret. -
Mephike
őstag
Megvásárolható a LockOn Odyssey üvegpad, gondolom ez sem lesz sokáig készleten.
-
Mephike
őstag
-
4nick8
őstag
Collectible:

-
jimpo
őstag
Sziasztok
Egérpadot keresek az alábbi szempontok alapján.1. Mennyi a keret?
10-15 ezer körül2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
Jöhet európán belül, akár használtan is3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
46 × 41 cm a jelenlegi, az bőven elég. 5-6 centivel lehet kisebb, mindkét mérete.1400 CPI FPS játékokkal játszok főként... PUBG és DeltaForce, plusz Single lövölde.
4. Milyen egérrel fogod használni?
Endgame Gear OP1 8k v2 mellé, alá kerül.5. Van-e valami konkrét preferenciád?
Jelenleg egy 5 éves Glorious XL (46 × 41 cm) egérpadot használok, ennél azért jobban is csúszhatna... Valami Balanced vagy picit gyorsabb Szövetet pad kelleneKöszönöm előre is

-
Mephike
őstag
Jön egy újabb Wallhack limitált pad, tetejébe a Ghost in the Shell kap rajta helyet.
Kicsit szomorú vagyok, hogy csak SP005-ben gondolkodnak.
Tudom, ebből adnak el a legtöbbet.
-
Mephike
őstag
-
Csandi
addikt
Üvegen nálam 1 hetet bírta, szöveten nem használtam arra van artisan dot.
Cyclone Pro sokkal jobb üvegre.
-
Mephike
őstag
Súrlódás mindig 2 felülettől függ ezért lehet neten akár ugyanarról a talpról 2 más véleményt olvasni. Nem ugyanazon a padon tesztelték, egyik friss volt másik már 2 hetes + szubjektitivás is játszik... Nekem 1 SP-005-öm van, annak hivatalosan ugyanaz a felülete, mint az SP-004-nek (csak jobban lekerekített a széle és vékonyabb). 4 különböző egér van most "csapon", ebből a frissen felrakott X-Raypad Jade Air (zöld) a leghalkabb, de az hamar bekopik és dörzspapír lesz, érzésre is, hangra is. Hangra utána egy már 3 hete koptatott X-Raypad Obsidian Pro (UHMW-PE) házilag rárakott "tompítóval" következik. Van milliónyi dotom, de csomót nem próbáltam még úgyhogy nem tudom hangra mi a legjobb SP-004/SP-005-ön sajna. Frissen lehet sok nagyon butter tud lenni csak aztán 0.5-2 napra rá már cserélned kell.
Nálam most X-Raypad Obsidian Air (lila) van fent. (Talán itt ajánlotta valaki, vagy Redditen, mindenesetre hálás vagyok neki!
)
Bár még csak 2 napja használom, szóval tartósságot (elvileg fogja bírni) nem tudom megerősíteni, de hangra és érzetre én megtaláltam, amit kerestem. -
gaben22
őstag
Persze még mindig üvegen vagyok wh sp-004
Súrlódás mindig 2 felülettől függ ezért lehet neten akár ugyanarról a talpról 2 más véleményt olvasni. Nem ugyanazon a padon tesztelték, egyik friss volt másik már 2 hetes + szubjektitivás is játszik... Nekem 1 SP-005-öm van, annak hivatalosan ugyanaz a felülete, mint az SP-004-nek (csak jobban lekerekített a széle és vékonyabb). 4 különböző egér van most "csapon", ebből a frissen felrakott X-Raypad Jade Air (zöld) a leghalkabb, de az hamar bekopik és dörzspapír lesz, érzésre is, hangra is. Hangra utána egy már 3 hete koptatott X-Raypad Obsidian Pro (UHMW-PE) házilag rárakott "tompítóval" következik. Van milliónyi dotom, de csomót nem próbáltam még úgyhogy nem tudom hangra mi a legjobb SP-004/SP-005-ön sajna. Frissen lehet sok nagyon butter tud lenni csak aztán 0.5-2 napra rá már cserélned kell.
-
egymegegy1
tag
Tudtok ajánlani hasonlóan tartós de halkabb kontrollos dotokat mint a talongames c1/cr1 black?
Lassan már 2hete használom szerintem még minimum 2-őt ki bír az első szett amit felraktam. nagyon elégedett vagyok vele csak fejhallgató nélkül hangos kicsit. Most rendeltem westlab Orange + cream dotokat.(nem próbáltam még ezeket).Persze még mindig üvegen vagyok wh sp-004
-
egymegegy1
tag
Tudtok ajánlani hasonlóan tartós de halkabb kontrollos dotokat mint a talongames c1/cr1 black?
Lassan már 2hete használom szerintem még minimum 2-őt ki bír az első szett amit felraktam. nagyon elégedett vagyok vele csak fejhallgató nélkül hangos kicsit. Most rendeltem westlab Orange + cream dotokat.(nem próbáltam még ezeket). -
pinnacle
nagyúr
Ezek szerint ennyit számít az alig 1mm.:
Ezt a legegyszerűbb kipróbálni hogy talpak nélkül meg mozdul-e a mutató de ha van vékonyabb talp sem lehet rossz.
Egérből keycron m6 lite-ot néznék meg, ha nem kompetitív játszol, bár lehet a forma meg annyira nem jó mert relatív piszok nagy, de az egyik legjobb "productivitás" egér ha lehet ezt mondani.Padból meg cordura ha nem tévedek amit keresnél, bár ez sem tuti, de ebból sem nagy a választék.
Köszi!
Nekem csak munkához kell. Talp nélkül nincs gond, csak azzal lassú. Illetve talppal azért akad érdes felületen, mert már az is magas neki. Egyáltalán van ajánlott alacsonyabb egértalp? Nekem olyan egér kellene, aminek nincs hüvelyujj tartója, hagyományos formát szeretem, ahol az asztalon van az ujjam. Régebben már írták, hogy az ilyen oldalra dönthető görgőjű egerek nem nagyon vannak, mert bonyolítja a szerkezetet (mondjuk a Logitech RX250 egerek 10 éve működnek), meg nehezíti az egeret. -
Enton
addikt
Köszi!
Ezek szerint ennyit számít az alig 1mm. Az a gond, hogy nem nagyon találok más oldalra dönthető (nekem így a leggyorsabb az előre-hátra lapozás) , jó fogású egeret. Nekem ez a régi forma tetszik. Logitech RX250-em van, de már kifutott, helyette kellene valami.Ez a HP jó lenne csak nehéz, nehezen mozgatható, de teflon talpakkal egészen jó. Melyik a leggyorsabb pad, egyáltalán van olyan, mint egy kopott műanyag pad?
Illetve lehet alacsonyabb talp kellene. Abból van ajánlott, ami csak 0,5mm-es vagy alacsonyabb?Ezek szerint ennyit számít az alig 1mm.:
Ezt a legegyszerűbb kipróbálni hogy talpak nélkül meg mozdul-e a mutató de ha van vékonyabb talp sem lehet rossz.
Egérből keycron m6 lite-ot néznék meg, ha nem kompetitív játszol, bár lehet a forma meg annyira nem jó mert relatív piszok nagy, de az egyik legjobb "productivitás" egér ha lehet ezt mondani.Padból meg cordura ha nem tévedek amit keresnél, bár ez sem tuti, de ebból sem nagy a választék.
-
pinnacle
nagyúr
Köszi!
Ezek szerint ennyit számít az alig 1mm. Az a gond, hogy nem nagyon találok más oldalra dönthető (nekem így a leggyorsabb az előre-hátra lapozás) , jó fogású egeret. Nekem ez a régi forma tetszik. Logitech RX250-em van, de már kifutott, helyette kellene valami.Ez a HP jó lenne csak nehéz, nehezen mozgatható, de teflon talpakkal egészen jó. Melyik a leggyorsabb pad, egyáltalán van olyan, mint egy kopott műanyag pad?
Illetve lehet alacsonyabb talp kellene. Abból van ajánlott, ami csak 0,5mm-es vagy alacsonyabb? -
Enton
addikt
Sziasztok!
Vettem egy HP 700-as egeret (nekem fontos az oldalra dönthető görgő) Ultraglide ICE-ot tettem rá, ettől nagyon könnyen mozog az asztalon lévő The G-Lab egérpadon, de a mellettem lévő ATK Sky L-en meg sem mozdult. Azt hittem azért mert a BT vevő (PC vagy a HP) nem látja, mert ha a közelében van akkor nincs probléma. Viszont a SteelSeries QcK műanyag padon még az asztal alatt is tökéletes. Illetve azóta, hogy felraktam az ICE-ot, szövetpadon néha kicsi késéssel mozdul meg az egér. Ez mi a fenétől van, magas a skatez? Később kiderült, hogy SteelSeries QcK műanyag padnak csak a közepén jó, ahol tükörsimára van már kopva, az érdes részen meg sem mozdul.
Tehát nekem olyan egérpad kellene, mint amilyen kopott műanyag részen van, ha egyáltalán van ilyen. Ott tökéletes.Egér szenzorra tippelnék ha tudnál lodot állítani rajta, ami kérdés, az lehet segítene.
Hp oldala is csak ennyit említ:
De ebből meg az jön le hogy nem lehet lodot állítani.

-
pinnacle
nagyúr
Sziasztok!
Vettem egy HP 700-as egeret (nekem fontos az oldalra dönthető görgő) Ultraglide ICE-ot tettem rá, ettől nagyon könnyen mozog az asztalon lévő The G-Lab egérpadon, de a mellettem lévő ATK Sky L-en meg sem mozdult. Azt hittem azért mert a BT vevő (PC vagy a HP) nem látja, mert ha a közelében van akkor nincs probléma. Viszont a SteelSeries QcK műanyag padon még az asztal alatt is tökéletes. Illetve azóta, hogy felraktam az ICE-ot, szövetpadon néha kicsi késéssel mozdul meg az egér. Ez mi a fenétől van, magas a skatez? Később kiderült, hogy SteelSeries QcK műanyag padnak csak a közepén jó, ahol tükörsimára van már kopva, az érdes részen meg sem mozdul.
Tehát nekem olyan egérpad kellene, mint amilyen kopott műanyag részen van, ha egyáltalán van ilyen. Ott tökéletes. -
gaben22
őstag
-
Csandi
addikt
Köszönőviszonyban sincs a megjelenés előtti promo fotókkal. Én sem bánom így
(ellenban az új gigantus egészen érdekelne, de nem gondolom, hogy a leggyorsabb bármiben is jobban lenne mint a Raiden Mid, szóval vszeg az is kimarad
) -
Mephike
őstag
-
Csandi
addikt
Nyugtass meg kérlek hogy ezt szöveten használod. Mert nálam az üvegen eddig egy talp sem bírta másfél 2hétig.
Szöveten pulsár talp van 2 éves, de nem éreztem szükségét váltani a pót talpra mert ugye 2 jár egy csomagban.Nekem is 1-2 hét volt a legstrapabíróbb PTFE is.
-
Enton
addikt
Nyugtass meg kérlek hogy ezt szöveten használod. Mert nálam az üvegen eddig egy talp sem bírta másfél 2hétig.
Szöveten pulsár talp van 2 éves, de nem éreztem szükségét váltani a pót talpra mert ugye 2 jár egy csomagban.A 11 hónap alatt 3 szövet padom lett(link+ egy atk duckbill jött nemrég) de 1-2 napnál tovább egyik sem húzta.
-
egymegegy1
tag
Nálam egy x-raypad obsidian air donut van ami 11 hónapos:
Sokadik egér, 2 hónapos korában liqquidg kolléga már úgy nyilatkozott róla hogy bőven cserés, plusz megszavaztuk az egyik legtapadósabbnak az akkori bandából. Bár az egyik padon meglepően ő volt a leggyorsabb amit nem igen értek, illetőleg nem jön ki a matek.
Azóta is használnom, már csak a hosszabb távú tapasztalatok miatt is, plusz érdekel milyen lesz ha összekopik a középső koronggal.Nyugtass meg kérlek hogy ezt szöveten használod. Mert nálam az üvegen eddig egy talp sem bírta másfél 2hétig.
Szöveten pulsár talp van 2 éves, de nem éreztem szükségét váltani a pót talpra mert ugye 2 jár egy csomagban. -
Enton
addikt
Nálad melyik skatez tart hetekig/hónapokig?
(üvegen)Nálam egy x-raypad obsidian air donut van ami 11 hónapos:
Sokadik egér, 2 hónapos korában liqquidg kolléga már úgy nyilatkozott róla hogy bőven cserés, plusz megszavaztuk az egyik legtapadósabbnak az akkori bandából. Bár az egyik padon meglepően ő volt a leggyorsabb amit nem igen értek, illetőleg nem jön ki a matek.
Azóta is használnom, már csak a hosszabb távú tapasztalatok miatt is, plusz érdekel milyen lesz ha összekopik a középső koronggal. -
gaben22
őstag
Nálad melyik skatez tart hetekig/hónapokig?
(üvegen)Több is, pl. X-Raypad zöld Jade Air, de az is csak Skypad 2.0-n, többin hangos és reszelős lett elég hamar, viszont Skypad 2.0-n tök jó volt szarrá kopva is (halk és smooth). Megjegyzem kb. 3 éve nem játszottam semmivel, nekem az a rossz, ha le kell vennem a kezem a billentyűzetről, egerezni nem hatékony szóval hiában ülök a gépek előtt akár 18-20 órát is egy nap nem égetem úgy az egereket mint mások. Ha valaki lövöldözős játékkal játszik és rángatja az egeret, mint a hülyegyerek, annak tutira sokkal hamarabb elkopik.
-
egymegegy1
tag
Köszi a tippet, képen amúgy pont egy Wallhack UHWM-PE-t "airesítettem" (ami amúgy X-Raypad Obsidian Pro). Az a baj, hogy üvegen kell pár nap (1-2 hét), mire betöri az ember, frissen nagyon más tud lenni, mint amilyen kis kopás után hetekig/hónapokig lesz/lehet majd, ezért nem tudom mindet felcsapni, aztán kiszelektálni melyik a jó nekem, illetve ugye súrlódásnál kettőn áll a vásár, mindkét felület számít, pl. a rommá kopott X-Raypad Jade Air a Skypad 2.0-n nagyon bejövős nálam míg Wallhack VA-005-ön meg dörzspapír és nagyon zajos (ami jó hír, mert jó sokáig lehet/lehetne használni majd azon). Összeborítottam a kis skate gyűjteményem, akad már pár
.
Nálad melyik skatez tart hetekig/hónapokig?
(üvegen) -
gaben22
őstag
Köszi a tippet, képen amúgy pont egy Wallhack UHWM-PE-t "airesítettem" (ami amúgy X-Raypad Obsidian Pro). Az a baj, hogy üvegen kell pár nap (1-2 hét), mire betöri az ember, frissen nagyon más tud lenni, mint amilyen kis kopás után hetekig/hónapokig lesz/lehet majd, ezért nem tudom mindet felcsapni, aztán kiszelektálni melyik a jó nekem, illetve ugye súrlódásnál kettőn áll a vásár, mindkét felület számít, pl. a rommá kopott X-Raypad Jade Air a Skypad 2.0-n nagyon bejövős nálam míg Wallhack VA-005-ön meg dörzspapír és nagyon zajos (ami jó hír, mert jó sokáig lehet/lehetne használni majd azon). Összeborítottam a kis skate gyűjteményem, akad már pár
.
-
Csandi
addikt
Meg is jött az első Alibabaról rendelt custom üveg egérpad (még 2 jön majd más gyártótól). Szerencsére egyben ideért, azért a brandelt üvegek komolyabb dobozt (esetleg hordtáskát is) kapnak, úgyhogy ezt inkább megúsztuk mint sem jó. Március 7-én adtam le a rendelést 450x400-as méretben, később szóltak, hogy az 1.6 mm vastag csak egy picit nagyobb méretben van nekik most így választhattam, végül 3.2 mm lett az eredeti méretben vékony gumi alsó réteggel együtt. Maga az üveg 19 USD volt, erre jött még rá a szállítás meg a buzi magyar ÁFA, mindennel együtt 48 USD-t fizettem érte (szállítás elég drága ekkora méretben, kisebbnél olcsóbb).
A felület control (üveg léptékkel persze), mosás után a nedvesség ezen párolog el a legrosszabbul, kb. 3-4x a diffi pl. Wallhack VA-005-höz képest. Minta széle kicsit "homályos", de ennél a designnál ez nekem kifelyezetten tetszik, felület smooth, üveg élét visznt csak levették, hogy ne vágja el az kezed, de kerekítésről szó sincs. Az alsó csúszásgátló réteg brandelt üvegeknél jobb, de igazából ez is bőven elég (nekem).
Egy szopó van üvegekel, mindegyiknél más skate jöt be nekem rajta (zaj nálam az elsődleges szempont), most csapon Ultraglide Silencer (aka ultracontrol, Ultraglide nevezéktana eléggé kétértelmű itt-ott), kicsit kopott X-Raypad Jade Air (zöld) és friss X-Raypad Obsidian Pro (UHMW-PE) egyedileg rárakott 0.5 mm vastag "tompító" réteggel (alább 1 kép mit jelent ez), ezen eddig a friss Obsidian Pro a nyerő, az még ráadásul rátesz egy kis controlt.
2 Alibaba rendelés után a tapasztalat, hogy akkor is chatelj velük rendelésnél, ha amúgy lenne nekik "order" gomb. A felrakott termékleírás opciókkal elég hiányos, chaten egyből elárasztanak mindenféle opciókkal egészen kis üvegtől a deskmat méretig, egyik suppliernél választhattam 2 külön felület és két külön csúszásgátló alsó réteg között, amiket hirdetésben meg se említettek.



Wallhack Silent UHWM-PE és Cyclone Pro dotot is tudom javasolni ha csendesség kell.
-
gaben22
őstag
Meg is jött az első Alibabaról rendelt custom üveg egérpad (még 2 jön majd más gyártótól). Szerencsére egyben ideért, azért a brandelt üvegek komolyabb dobozt (esetleg hordtáskát is) kapnak, úgyhogy ezt inkább megúsztuk mint sem jó. Március 7-én adtam le a rendelést 450x400-as méretben, később szóltak, hogy az 1.6 mm vastag csak egy picit nagyobb méretben van nekik most így választhattam, végül 3.2 mm lett az eredeti méretben vékony gumi alsó réteggel együtt. Maga az üveg 19 USD volt, erre jött még rá a szállítás meg a buzi magyar ÁFA, mindennel együtt 48 USD-t fizettem érte (szállítás elég drága ekkora méretben, kisebbnél olcsóbb).
A felület control (üveg léptékkel persze), mosás után a nedvesség ezen párolog el a legrosszabbul, kb. 3-4x a diffi pl. Wallhack VA-005-höz képest. Minta széle kicsit "homályos", de ennél a designnál ez nekem kifelyezetten tetszik, felület smooth, üveg élét visznt csak levették, hogy ne vágja el az kezed, de kerekítésről szó sincs. Az alsó csúszásgátló réteg brandelt üvegeknél jobb, de igazából ez is bőven elég (nekem).
Egy szopó van üvegekel, mindegyiknél más skate jöt be nekem rajta (zaj nálam az elsődleges szempont), most csapon Ultraglide Silencer (aka ultracontrol, Ultraglide nevezéktana eléggé kétértelmű itt-ott), kicsit kopott X-Raypad Jade Air (zöld) és friss X-Raypad Obsidian Pro (UHMW-PE) egyedileg rárakott 0.5 mm vastag "tompító" réteggel (alább 1 kép mit jelent ez), ezen eddig a friss Obsidian Pro a nyerő, az még ráadásul rátesz egy kis controlt.
2 Alibaba rendelés után a tapasztalat, hogy akkor is chatelj velük rendelésnél, ha amúgy lenne nekik "order" gomb. A felrakott termékleírás opciókkal elég hiányos, chaten egyből elárasztanak mindenféle opciókkal egészen kis üvegtől a deskmat méretig, egyik suppliernél választhattam 2 külön felület és két külön csúszásgátló alsó réteg között, amiket hirdetésben meg se említettek.



-
4nick8
őstag
Érdekes koncepció lesz. Lehet rápróbálok az egyikre.
After three mousepad editions and a lot of development time, we’re ready to share our latest mousepad project.
The goal was simple: stop forcing people to choose between cloth or glass.
Glass pads offer a firm surface and a consistent, low-friction glide.
Cloth pads offer control, friction tuning, comfort, and slower skate wear.
Our solution: a cloth surface paired with an extremely firm elastomeric high-density polymer base that we call the QuantumBase.
The result is a mousepad with a stable, glass-like foundation and the controlled, nuanced glide of cloth.
Choose between four different cloth fabrics with glide speeds displayed on the graphic above.
S2P - Extreme speed
S1P - Balanced
C1P - Control
C2P - Extreme control
Glass mousepads are great.
- But they come with trade-offs.
- A bit of dust and your mouse starts scratching - regular cleaning is required.
- They are often too fast, which can lead to overshooting.
- Many players end up needing a sleeve, which is not for everyone.
- Glass eats mouse skates.
The Quantum Edition aims to solve these issues with a glass-like, extremely firm base and a cloth surface.Összetett pad? Óriás szopás.
-
Csandi
addikt
Érdekes koncepció lesz. Lehet rápróbálok az egyikre.
After three mousepad editions and a lot of development time, we’re ready to share our latest mousepad project.
The goal was simple: stop forcing people to choose between cloth or glass.
Glass pads offer a firm surface and a consistent, low-friction glide.
Cloth pads offer control, friction tuning, comfort, and slower skate wear.
Our solution: a cloth surface paired with an extremely firm elastomeric high-density polymer base that we call the QuantumBase.
The result is a mousepad with a stable, glass-like foundation and the controlled, nuanced glide of cloth.
Choose between four different cloth fabrics with glide speeds displayed on the graphic above.
S2P - Extreme speed
S1P - Balanced
C1P - Control
C2P - Extreme control
Glass mousepads are great.
- But they come with trade-offs.
- A bit of dust and your mouse starts scratching - regular cleaning is required.
- They are often too fast, which can lead to overshooting.
- Many players end up needing a sleeve, which is not for everyone.
- Glass eats mouse skates.
The Quantum Edition aims to solve these issues with a glass-like, extremely firm base and a cloth surface.S2P-n én is gondolkozom. Nem is drágák.
-
Mephike
őstag
Érdekes koncepció lesz. Lehet rápróbálok az egyikre.
After three mousepad editions and a lot of development time, we’re ready to share our latest mousepad project.
The goal was simple: stop forcing people to choose between cloth or glass.
Glass pads offer a firm surface and a consistent, low-friction glide.
Cloth pads offer control, friction tuning, comfort, and slower skate wear.
Our solution: a cloth surface paired with an extremely firm elastomeric high-density polymer base that we call the QuantumBase.
The result is a mousepad with a stable, glass-like foundation and the controlled, nuanced glide of cloth.
Choose between four different cloth fabrics with glide speeds displayed on the graphic above.
S2P - Extreme speed
S1P - Balanced
C1P - Control
C2P - Extreme control
Glass mousepads are great.
- But they come with trade-offs.
- A bit of dust and your mouse starts scratching - regular cleaning is required.
- They are often too fast, which can lead to overshooting.
- Many players end up needing a sleeve, which is not for everyone.
- Glass eats mouse skates.
The Quantum Edition aims to solve these issues with a glass-like, extremely firm base and a cloth surface. -
Csandi
addikt
-
krono.
tag
-
demmer123
őstag
MPC-1200 sajnos feketében nem találtam már sehol ahol kapható lenne, van más alternativa ekkora méretben? 1200-tól meg mélységbe legyen 550-600 legalább.
HP HyperX Pulsefire Mat 2XL találtam
-
gaben22
őstag
Na, szokásos hajnali lefekvés előtti "hülyevásárlás" mára is letudva
. Alibaba-n (igen, Alibaba) kerestem egy suppliert, aki már 1 darabtól is elad üveg egérpadot, kiválasztottam egyet, lehetett feltölteni custom design-t is, há' mondom nehogymá' ne töltsek fel valamit, feltöltöttem egyet, elvileg UV printinggel rányomják (hogy a tetejére vagy az aljára azt nemtom
).
Amúgy mikor összeklikkeltem mindent kerestem volna az order gombot, de az nem volt csak chat, végül egy életem egy halálom alapon rányomtam a chatre, 5 perc után már írtak is (vasárnap), mondták van többféle méret meg vastagság. Végül 45x40-es 1.6mm vastag üveg lesz (az drágább volt), 49 USD a vége a jó magyar ÁFA minden terhével. 30 nap múlva kiderül. Aliról már úton van 0.2 mm "vastag" szilikon aljzat meg kétoldalas "tép", azt ráragasztom majd az aljára aztán hipp-hopp így lett aChocapicGabenwrks egérpad. Van nekik low noise üvegük is, ha ez bejön lehet behúzok egy olyat is. -
gaben22
őstag
Napi LOL, gondolom neki el lehetne adni a waifu mintás skate-et jópízér
. Azért mondom vigyázni kell ezekkel az egérpados figurákkal, mert egyik-másik elég szigorú basement dweller lehet orbitális fanboi faktorral...
-
Csandi
addikt
-
gaben22
őstag
Na megjött a Raiden Mid XXL japánból (wtf, 4 nap alatt) délelőtt, feldobtam az artisan dotokat is, tényleg mint a vaj úgy siklik és alig lassabb mint az üveg.
Aimelgettem vele, 1 hete nem aimlaboztam mert Marathon Server Slam volt utána meg szüneteltem kicsit, ma beléptem aimlabozni, a pontjaim kb. ugyanazok voltak mint üvegen staticban és dynamic clickingben és trackingben is, illetve trackingbe lőttem is egy rekordot.
A Ghostglides skate-ek dobozához kifejezetten passzolt volna az ezen kiadású "Réden"
nagyúr... meg egyébként is Sofortkauf.
-
Csandi
addikt
-
koxx
MODERÁTOR
Na megjött a Raiden Mid XXL japánból (wtf, 4 nap alatt) délelőtt, feldobtam az artisan dotokat is, tényleg mint a vaj úgy siklik és alig lassabb mint az üveg.
Aimelgettem vele, 1 hete nem aimlaboztam mert Marathon Server Slam volt utána meg szüneteltem kicsit, ma beléptem aimlabozni, a pontjaim kb. ugyanazok voltak mint üvegen staticban és dynamic clickingben és trackingben is, illetve trackingbe lőttem is egy rekordot.
Ez a kávébarna ugye? sztem ilyet adtam el mert rohadtul elkezdett tapadni pár hónap után.
-
Csandi
addikt
Na megjött a Raiden Mid XXL japánból (wtf, 4 nap alatt) délelőtt, feldobtam az artisan dotokat is, tényleg mint a vaj úgy siklik és alig lassabb mint az üveg.
Aimelgettem vele, 1 hete nem aimlaboztam mert Marathon Server Slam volt utána meg szüneteltem kicsit, ma beléptem aimlabozni, a pontjaim kb. ugyanazok voltak mint üvegen staticban és dynamic clickingben és trackingben is, illetve trackingbe lőttem is egy rekordot.
-
PCProfessor
aktív tag
Mpc összes dashnél gyorsabb, főleg egyes talpakkal. Endorfy is gyorsabb mint dash és olcsó pad. Bár a cordura anyag nem mindenkinek jön be, én nagyon szerettem mindkét darabot(mpc 450 és endorfy). Fantech strikepad is gyors és olcsó. Bár ha nagyon izzad vagy olajos a kezed az összes belassul egy idő után, hiába tisztítod rendszeresen.
-
csibe1
veterán
Akkor biztos én vagyok vak, de csak az M, S, L meg hasonló méretek voltak feltüntetve.
El is ment tőle a kedvem, vettem másikat.
Nekem jó, méretre is okés, kényelmes.
Majd ebből veszek még egyet tartaléknak.
Túl van ez itt egy kicsit lihegve.
-
csibe1
veterán
Eddig néha-néha gondolkodtam üvegpadon, mert biztos jobban siklik rajta az egér, meg tartósabb; de ezek után törölve van a listáról.
Köszi szépen a véleményt, megkíméltél egy rossz választástól!

-
csibe1
veterán
Jó azért annyira ne szarjátok össze magatokat a marketingtől
, csávónak nyilván van 1400-1600 fokon izzó kemencéje otthon a parkettán amivel naphosszat edzett üveget olvasztgat, no meg persze "ionágyúja", hogy a különböző coatingokat kifejlessze. Vagy csak egyszerűen Jimfukéktől párezerér' megveszi ami van, tesz alá egy AI képet meg egy ideológiát, hogy azt higgyük VIP cuccot veszünk
.Ez kb az aliexpresses hiperszuper hologramos kamu videó kategória.

-
csibe1
veterán
Az ég világon semmi baja nincs a büdösön kívül, ráadásul évek óta így csinálom. Csak eddig szaga nem lett sosem. Egyébként kifejezetten rákérdeztem a gyártótól, és azt mondta, nyugodtan lehet gépben mosni, ahogy számtalan más padot is.
A gépben mosás, meg a vasalás között van egy kis különbség.

Aztán a gépben mosás sem mindegy, hogy milyen hosszan, mekkora hőfokon történik.
A vasalás meg kicsit veszélyes is lehet idővel ,mert elöregednek az egérpad anyagai, és a ragasztó is.
Lehet ezért nem tetszett már neki az utólagos vasalás.
Amit még mindig nem értek, mert jóval nagyobb hőhatásnak teszi ki az egérpad anyagát.
Ez nagyjából az a kategória amikor a cipőt kimossák mosógépben, aztán megy a csodálkozás, hogy jééé levált az orra vagy az egész talpa. -
Csandi
addikt
-
csibe1
veterán
-
demmer123
őstag
Fnatic Dash XD és endgame gear mpc közt sok gyorsassági különbség van?
-
Csandi
addikt
Én hienen próbáltam tiger ice v2 dotokat, mint tudjuk hien balanc/gyors között van, de a dotokkal sokkal gyorsabb lett viszont ehez kell az hogy ne süppedjen bele a dot, volt amikor olyan érzésem volt hogy mintha dot és egér nem lett volna összhangban, mármint hogy a dot csúszót az egéren és nem az egér és talpak az egérpadon, úgy ilyen érzeten volt aqua control +al is. De kis odafigyeléssel ez szokható és korrigálható is.
Hien nem kell, túl durva a fülelete meg egyáltalán nem Raiden speed.
Dot süppedés ellen meg a Mid keménység jó. -
egymegegy1
tag
Én rengeteget fejlődtem üvegen, és kb. egyből jobb voltam vele. A negatívumok meg amit te is írtál. (Hetente dot csere megvolt, sleeve a netezéshez is megvolt) Ezért gondoltam, meg mások is alátámasztották, hogy a következő lépcső akkor a leggyorsabb szövet, gyors talpakkal. Üveghez képest még az is kontrolosabb kicsit, de kényelmesebb is.
Aimlab benchmarkban a ~400ezer playerből aki megcsinálta már top 1500 körül vagyok, haverom meg top200, nála is Raiden az endgame.
Én hienen próbáltam tiger ice v2 dotokat, mint tudjuk hien balanc/gyors között van, de a dotokkal sokkal gyorsabb lett viszont ehez kell az hogy ne süppedjen bele a dot, volt amikor olyan érzésem volt hogy mintha dot és egér nem lett volna összhangban, mármint hogy a dot csúszót az egéren és nem az egér és talpak az egérpadon, úgy ilyen érzeten volt aqua control +al is. De kis odafigyeléssel ez szokható és korrigálható is.
-
Csandi
addikt
A mágikus henger nekem is bejött.
Illetve én javaslom kóstolj rá egy ATK egérpadra is. Tudom kevesebbe kerül és nem akkora név, de ott találhatsz hasonló csúszásélményt, cserébe olyan lesz a felület, amit nem kell ennyit tisztítani. (Tartaléknak, próbának, kísérletezésnek, hívod aminek akarod.)Melyiket? Megveszek én bármit
csak akkor a lehető leggyorsabbat most.Lassúnak ortna Shogun, kiviből visszaraktam, clickingem semmivel nem volt rosszabb mint ami üvegen megtanultam, a tracking szarabb volt meg a mikrokorrekcio, de azt gyors szövet megoldja.
-
Mephike
őstag
Vagy veszek kettőt, és amig egyik szárad másikat használom

Matty (top1 aimer a világon) is Raidenen játszik, ő 1-2 hetente mossa és 9 havonta újat vesz.
Ja vágom, szerintem nem kell ehhez, hogy Artisan legyen a kefe
Mágikus henger ami leszedi a szöszöket ruháról igaz? Mert akkor azt Zero-n is használtam.Illetve ezzel a dot skate tierlisttal nagyjából egyetértek [link] , üvegre meg szövetre is, nyilván mindet nem próbáltam ami itt van ellentétben a szerzővel, neki van kb 10 üvegpadja meg 30 szövet, de amiket próbáltam azok valid, és ha hardened PTFE-t használnék Raidenen nem Artisan dotot akkor a kis muanyag szemcsék nem lennének ennyire látványosan beleivodva majd
oersze a halott bőr és társain ez nem segitA mágikus henger nekem is bejött.
Illetve én javaslom kóstolj rá egy ATK egérpadra is. Tudom kevesebbe kerül és nem akkora név, de ott találhatsz hasonló csúszásélményt, cserébe olyan lesz a felület, amit nem kell ennyit tisztítani. (Tartaléknak, próbának, kísérletezésnek, hívod aminek akarod.) -
Csandi
addikt
Raident viszont iszonyat gyakran kell takarítani valószínűleg, legalábbis Pest belváros pora nem tett neki jót, enyém még ilyenebb volt mielőtt elengedtem, pedig azért mostam "néha" (kézzel, lanolinmentes szappan + szivacs + kézmeleg wasser), de nyilván nem mindennap... Szövetet ugye be kell tervezni mikor mosod, én éjjel lefekvés csináltam, reggelre meg megszáradt, csak hajnal 4-5 fele megesett nem egyszer, hogy nem volt kedvem nekiállni "sikálni"
.BTW, Mousepad Sweeper MS-01
. Vagy mágikus henger, amivel a kopaszok fésülködnek (kellően idősek tudják, mi az a mágikus henger).Vagy veszek kettőt, és amig egyik szárad másikat használom

Matty (top1 aimer a világon) is Raidenen játszik, ő 1-2 hetente mossa és 9 havonta újat vesz.
Ja vágom, szerintem nem kell ehhez, hogy Artisan legyen a kefe
Mágikus henger ami leszedi a szöszöket ruháról igaz? Mert akkor azt Zero-n is használtam.Illetve ezzel a dot skate tierlisttal nagyjából egyetértek [link] , üvegre meg szövetre is, nyilván mindet nem próbáltam ami itt van ellentétben a szerzővel, neki van kb 10 üvegpadja meg 30 szövet, de amiket próbáltam azok valid, és ha hardened PTFE-t használnék Raidenen nem Artisan dotot akkor a kis muanyag szemcsék nem lennének ennyire látványosan beleivodva majd
oersze a halott bőr és társain ez nem segit -
gaben22
őstag
Én rengeteget fejlődtem üvegen, és kb. egyből jobb voltam vele. A negatívumok meg amit te is írtál. (Hetente dot csere megvolt, sleeve a netezéshez is megvolt) Ezért gondoltam, meg mások is alátámasztották, hogy a következő lépcső akkor a leggyorsabb szövet, gyors talpakkal. Üveghez képest még az is kontrolosabb kicsit, de kényelmesebb is.
Aimlab benchmarkban a ~400ezer playerből aki megcsinálta már top 1500 körül vagyok, haverom meg top200, nála is Raiden az endgame.
Raident viszont iszonyat gyakran kell takarítani valószínűleg, legalábbis Pest belváros pora nem tett neki jót, enyém még ilyenebb volt mielőtt elengedtem, pedig azért mostam "néha" (kézzel, lanolinmentes szappan + szivacs + kézmeleg wasser), de nyilván nem mindennap... Szövetet ugye be kell tervezni mikor mosod, én éjjel lefekvés csináltam, reggelre meg megszáradt, csak hajnal 4-5 fele megesett nem egyszer, hogy nem volt kedvem nekiállni "sikálni"
.BTW, Mousepad Sweeper MS-01
. Vagy mágikus henger, amivel a kopaszok fésülködnek (kellően idősek tudják, mi az a mágikus henger). -
Csandi
addikt
Én rengeteget fejlődtem üvegen, és kb. egyből jobb voltam vele. A negatívumok meg amit te is írtál. (Hetente dot csere megvolt, sleeve a netezéshez is megvolt) Ezért gondoltam, meg mások is alátámasztották, hogy a következő lépcső akkor a leggyorsabb szövet, gyors talpakkal. Üveghez képest még az is kontrolosabb kicsit, de kényelmesebb is.
Aimlab benchmarkban a ~400ezer playerből aki megcsinálta már top 1500 körül vagyok, haverom meg top200, nála is Raiden az endgame.
-
Mephike
őstag
Ilyen a popszakma, nekem se jött be az üveg, pedig nagyon akartam.
-
koxx
MODERÁTOR
1 hónap üvegpad tapasztalatom --> [link]
Kommenteket is ajánlom figyelembe, van köztük néhány elég tanulságos.
Következő állomás, Raiden Mid XXL
(teszt majd Artisan dottal illetve Cyclone Proval lesz)tldr, vagy ha nem tud valaki angolul annyira: Az üveg által jobb aimer lettem, kiváló tanulóeszköz és nagyon magas szintű aiminget lehet vele elérni. Ez a mérföldkő egy szükséges vagy csak nagyon hasznos lépcső az aiming journey-ben, viszont megvannak a maga negativumai ahogy ezt mindenki tudja. Így, hogy már lassan minden intermediate scenariom diamond úgy érzem eljutottam arra a pontra ahol az üveg megtanította amit tud és így jobb tudnék lenni egy gyors szöveten és ahogy egy komment is írta, a teoretikus plafon az üveggel habár magasabban van, a konzisztens padló viszont a szövettel van magasabban.
Én sokkal szarabbul játszottam üvegpadon. Nem is bírtam 1 napnál tovább. Az, hogy állandóan cserélgessem a talpakat, sleeve legyen a kezemen és mindig törölgessem a padot teljesen életszerűtlen. Plusz netezésre rohadt kényelmetlen a hideg és kemény felület.
-
Csandi
addikt
Én még vátnék a helyedben a szövetre vissza téréssel , túlzottan felgyorsúlt világban élünk javaslom lasíts kicsit . Emléxem a régi időszakra amikor még csak pár db "normásli" egérpad gyártók voltak és akkoriban nem vátogatták a padokat hvaonta , persze elolvastam a posztodat rediten és egyet is kell értsek vele , mert tény hogy vannak negatívomai is az üvegnek, de ne felejtsük el a pozitívimait sem, én mindnekép adnék még időt neki. 1 hónap nem hosszú idő hátja párod is és te is hozzászoksz,
Nálam még nem volt panasz hangjára, tény hogy kell karvédő hozzá és dotkat is datálja , de eddigi szerény véleményem szerint több pozitívum szól üveg mellett mint ellene. Persze lehet váltogatni is , vagy rosszabb esetben lessz egy vágódeszkátok
. mint tudjuk mindenkinek van egy egyéni preferenciája és végső soron a döntés a tiéd/tiétek, Mindenestre tanulságos történet.
Nem adom el az üveget, csak kipróbálok egy Raiden Mid-et. Keresve az “endgamet”
de bármikor ha olyan kedvem van (ha bejön) visszarakom az üveget azt kész
kommenteket is javaslom elolvasni, tök jók. -
egymegegy1
tag
1 hónap üvegpad tapasztalatom --> [link]
Kommenteket is ajánlom figyelembe, van köztük néhány elég tanulságos.
Következő állomás, Raiden Mid XXL
(teszt majd Artisan dottal illetve Cyclone Proval lesz)tldr, vagy ha nem tud valaki angolul annyira: Az üveg által jobb aimer lettem, kiváló tanulóeszköz és nagyon magas szintű aiminget lehet vele elérni. Ez a mérföldkő egy szükséges vagy csak nagyon hasznos lépcső az aiming journey-ben, viszont megvannak a maga negativumai ahogy ezt mindenki tudja. Így, hogy már lassan minden intermediate scenariom diamond úgy érzem eljutottam arra a pontra ahol az üveg megtanította amit tud és így jobb tudnék lenni egy gyors szöveten és ahogy egy komment is írta, a teoretikus plafon az üveggel habár magasabban van, a konzisztens padló viszont a szövettel van magasabban.
Én még vátnék a helyedben a szövetre vissza téréssel , túlzottan felgyorsúlt világban élünk javaslom lasíts kicsit . Emléxem a régi időszakra amikor még csak pár db "normásli" egérpad gyártók voltak és akkoriban nem vátogatták a padokat hvaonta , persze elolvastam a posztodat rediten és egyet is kell értsek vele , mert tény hogy vannak negatívomai is az üvegnek, de ne felejtsük el a pozitívimait sem, én mindnekép adnék még időt neki. 1 hónap nem hosszú idő hátja párod is és te is hozzászoksz,
Nálam még nem volt panasz hangjára, tény hogy kell karvédő hozzá és dotkat is datálja , de eddigi szerény véleményem szerint több pozitívum szól üveg mellett mint ellene. Persze lehet váltogatni is , vagy rosszabb esetben lessz egy vágódeszkátok
. mint tudjuk mindenkinek van egy egyéni preferenciája és végső soron a döntés a tiéd/tiétek, Mindenestre tanulságos történet.
-
gaben22
őstag
Jött egy Tenta-X Oni's Oath Vault-X edition. Első benyomás alapján nem rossz cucc, hangerőben továbbra is a Skypad 2.0 a nyerő (a bumszli szilikon talpait leszedve, anélkül a leghangosabb) mind új mind jó laposra kopott Jade Air esetén. Sebességben továbbra is a Glsswkrs Zane a befutó, az a cucc már-már nevetségesen gyors. Több üveg után a csalódás kategóriába bukdácsolt le nálam a Wallhack VA-005 kb. minden téren.

-
Csandi
addikt
1 hónap üvegpad tapasztalatom --> [link]
Kommenteket is ajánlom figyelembe, van köztük néhány elég tanulságos.
Következő állomás, Raiden Mid XXL
(teszt majd Artisan dottal illetve Cyclone Proval lesz)tldr, vagy ha nem tud valaki angolul annyira: Az üveg által jobb aimer lettem, kiváló tanulóeszköz és nagyon magas szintű aiminget lehet vele elérni. Ez a mérföldkő egy szükséges vagy csak nagyon hasznos lépcső az aiming journey-ben, viszont megvannak a maga negativumai ahogy ezt mindenki tudja. Így, hogy már lassan minden intermediate scenariom diamond úgy érzem eljutottam arra a pontra ahol az üveg megtanította amit tud és így jobb tudnék lenni egy gyors szöveten és ahogy egy komment is írta, a teoretikus plafon az üveggel habár magasabban van, a konzisztens padló viszont a szövettel van magasabban.
-
gaben22
őstag
Valakit érdekel Westlab talpak akciósak Alin az Igazi Sasok Üzletelő Áruházban, szállítással kb. 1200 HUF-ra jön ki 20 skate és van Alin most kupon is. Tőlük vettem már Ultraglide-okat, régóta létező store úgyhogy gondolom origik.
-
Csandi
addikt
Én nem játszom, nálam hang számít leginkább, emiatt azért még megnézek pár üveget a jövőben
. Persze szövet a leghalkabb csak Artisan tartóssága nálam csalódás volt meg szövetet takarítani elég kín amúgy is, általában hajnal 4-5-6 fele fekszem, akkor már nincs kedvem mosogatni, üvegre meg ráköpsz egyet, csuklóddal megdörzsöldtolsz egy vizes rongyot aztán 3 perc múlva kész is.Nekem csak a játék performance a lényeg. Hangnak bőven elég halk volt eddig mind3 skate, pontosabban mind a 4, a Wallhack gyári silent UHWM-PE dot, az Obsidian Air dot, a Cyclone Pro dot, meg a Superstrike gyári UHWM-PE teli talpa.
-
gaben22
őstag
Most gondolkodom, hogy akkor az lehet-e a strapabíróság netovábbja, hogy egy full gyors pad ami nem texturalt, és akkor amellé valami lassabb skate.

De ha a Polarity elég smooth nekem az is jó. És igen én is úgy tudom, hogy ahhoz vmi cyclone pro változat jár.
Aprón van egy Phantom, az nemtom mennyire textúrált, de tudom, hogy nagyon gyors. Behúzhatom azt is akár
Én nem játszom, nálam hang számít leginkább, emiatt azért még megnézek pár üveget a jövőben
. Persze szövet a leghalkabb csak Artisan tartóssága nálam csalódás volt meg szövetet takarítani elég kín amúgy is, általában hajnal 4-5-6 fele fekszem, akkor már nincs kedvem mosogatni, üvegre meg ráköpsz egyet, csuklóddal megdörzsöldtolsz egy vizes rongyot aztán 3 perc múlva kész is. -
Csandi
addikt
Közben minap véletlen láttam, Polarity-hez valami "módosított" Cyclone Pro jár, gondolom majd lehet boltban is kapni akkor egyszer. SP 005-től azért várható volt, hogy darálni fogja a talpakat, nekem VA-005 se ideális, alapból se a leghalkabb (noha vadiúj zöld Jade Airrel azért okés), de ha elkezd bekopni jön az 1000-es smirgli hangzás.
Új lakásban végre van nagy asztalom, kényelmesen tudok több gépet használni egyszerre, most vállalati gép "alá" tettem a régi-régi Skypad 2.0-t, amit eddig sose használtam, anno az volt a bajom vele, hogy iszonyat hangos volt. Levettem a bazinagy és vastag szilikon talpait és iszonyat jó lett, új/rommá kopott Jade Air is nagyon halk vele, kis control életérzés üvegen + még a mérete se túlzó. Csúszkálni csúszkál az asztalon, de ideiglenes megoldást már alkalmaztam rá, majd valami jobbal is előrukkolok alkalomadtán.Most gondolkodom, hogy akkor az lehet-e a strapabíróság netovábbja, hogy egy full gyors pad ami nem texturalt, és akkor amellé valami lassabb skate.

De ha a Polarity elég smooth nekem az is jó. És igen én is úgy tudom, hogy ahhoz vmi cyclone pro változat jár.
Aprón van egy Phantom, az nemtom mennyire textúrált, de tudom, hogy nagyon gyors. Behúzhatom azt is akár
-
gaben22
őstag
Na, SP-005 ön egy hétig nem bírta az Obsidian Air, elkezdett karistolni és ilyen műanyag érzés volt húzni, nem kosz volt áttöröltem sokszor.
Felraktam a Cyclone Pro-t ez sokkal inkább ilyen kipárnázott érzés, net szerint strapabíróbb de mégiscsak PTFE szóval meglátjuk mennyi van benne. A glideja szerintem lassabb mint az Obsidian Air viszont teljesen más érzés. Teljesítményem ugyanolyan vele. Meg sokkal kisebb és vékonyabb ez a dot.
Majd kipróbálom ami a Polarityhez jár ha megjött, de azon is kipróbálom majd ezeket a skateket. Az kevésbé textúrált felület szóval lehet kevésbé zabálja a skatet.
Meg a Tekkusai csávó tweetelte, hogy már eljutottak abba a fázisba a saját GLSSWRKS márkás skatejeikkel, hogy küldik ki creatoroknak meg aimereknek tesztelni. Azt mondta se nem PTFE se nem UHMW-PE, mert az előbbi túl hamar hal utóbbi meg túl lassú hanem valami tök más lesz. Na arra még kiváncsi leszek.
Közben minap véletlen láttam, Polarity-hez valami "módosított" Cyclone Pro jár, gondolom majd lehet boltban is kapni akkor egyszer. SP 005-től azért várható volt, hogy darálni fogja a talpakat, nekem VA-005 se ideális, alapból se a leghalkabb (noha vadiúj zöld Jade Airrel azért okés), de ha elkezd bekopni jön az 1000-es smirgli hangzás.
Új lakásban végre van nagy asztalom, kényelmesen tudok több gépet használni egyszerre, most vállalati gép "alá" tettem a régi-régi Skypad 2.0-t, amit eddig sose használtam, anno az volt a bajom vele, hogy iszonyat hangos volt. Levettem a bazinagy és vastag szilikon talpait és iszonyat jó lett, új/rommá kopott Jade Air is nagyon halk vele, kis control életérzés üvegen + még a mérete se túlzó. Csúszkálni csúszkál az asztalon, de ideiglenes megoldást már alkalmaztam rá, majd valami jobbal is előrukkolok alkalomadtán. -
Csandi
addikt
Na, SP-005 ön egy hétig nem bírta az Obsidian Air, elkezdett karistolni és ilyen műanyag érzés volt húzni, nem kosz volt áttöröltem sokszor.
Felraktam a Cyclone Pro-t ez sokkal inkább ilyen kipárnázott érzés, net szerint strapabíróbb de mégiscsak PTFE szóval meglátjuk mennyi van benne. A glideja szerintem lassabb mint az Obsidian Air viszont teljesen más érzés. Teljesítményem ugyanolyan vele. Meg sokkal kisebb és vékonyabb ez a dot.
Majd kipróbálom ami a Polarityhez jár ha megjött, de azon is kipróbálom majd ezeket a skateket. Az kevésbé textúrált felület szóval lehet kevésbé zabálja a skatet.
Meg a Tekkusai csávó tweetelte, hogy már eljutottak abba a fázisba a saját GLSSWRKS márkás skatejeikkel, hogy küldik ki creatoroknak meg aimereknek tesztelni. Azt mondta se nem PTFE se nem UHMW-PE, mert az előbbi túl hamar hal utóbbi meg túl lassú hanem valami tök más lesz. Na arra még kiváncsi leszek.
-
krono.
tag
Sziasztok!
900x400 (vagy hasonló) méretben milyen jó opciók léteznek most?
X-Raypad Aqua Control II-t néztem, akcióban 55 dollár most. QCK+-t (a vékony varrásmentes szélűt) használtam régebben, most egy HyperX Pulsefire Mat kopott ki alólam, amit azt hiszem az érdesebb felületű Artisanhoz hasonlónak mondtak felületben, sebességben.ATK Z1-et használok default skateken. CS2 (1600dpi 0.5625 sens), BF6 pörög leginkább.
-
Csandi
addikt
tudom hogy nem muszáj erőltetni és a "legnagyobb" aimerek szöveten vannak, én is próbáltam már jó párat, csak nem akarok 2-4 hetente mosogatni, szárítgatni, naponta szöszteleníteni. Nem szeretnék szövettel szövetkezni. Úgy gondolom egy kontrolosabb talpal és gyakorlással vissza nyerhetem az aimom
Hát ja ezt megértem.
Az Obsidian Pro Air az egyik leglasabb és legtartósabb dot, az a szürke ugye, a sima Air a lila, és a Pro is UHWM-PE mint a Wallhack, de arra elég megosztók a vélemények, sokak szerint redditen ilyen karistolós érzés a glideja.
Sztem rendelj a wallhacket amit linkeltem, azt raktam fel V8-ra és tök kontrollált volt, de mégis az üveg előnyeivel.
-
egymegegy1
tag
Nem muszáj erőltetni amúgy. Matty meg Viscose is szöveten van, teli jade talpakkal. Nekem bevált, egyből jó voltam vele.
UHWM-PE talpból, ami jár az SP-005 höz teljesen jó. [link]
Lényegesen kontrolláltabb is mint a PTFE, én most dobtam fel Obsidian Air-t, légiesebb az érzet mint előtte a linkelt dottal, pedig most egy majdnem 2x olyan nehéz egérrel mint a másik.
De amúgy ha megismered az üveg sebességét, utána ha egy gyors szövetre mész vissza (Key83 Mid vagy Raiden Mid) az ezerszer kontrolláltabbnak fog érződni, közben meg szövet világban elég gyorsnak fog számítani. Persze a mikrokorrekcióknál vmennyire ugyanúgy betapad üveghez képest, de mégiscsak más lesz mint egy Zero v Type99.tudom hogy nem muszáj erőltetni és a "legnagyobb" aimerek szöveten vannak, én is próbáltam már jó párat, csak nem akarok 2-4 hetente mosogatni, szárítgatni, naponta szöszteleníteni. Nem szeretnék szövettel szövetkezni. Úgy gondolom egy kontrolosabb talpal és gyakorlással vissza nyerhetem az aimom
-
egymegegy1
tag
-
Enton
addikt
Jó infó mármint hasznos.
Kezedő üveges kérdés, egéren dotokat mikor érdemes cserélni? A púpos formából le darálódott 4 sík felület lett 3 nap alatt, valamint kicsit billeg az egér alig észrevehető de billeg és a hangja is másabb lett, ugyanúgy a siklás is. Tisztítani lehet ablak tisztítóval vagy csak víz?púpos formából le darálódott 4 sík felület lett 3 nap alatt
Ha mindezalatt nem vettél észre lassulást feltűnőbb karcos érzetet akkor használhatod továbbra is amíg "rossz" nem lesz.
De amúgy igen anyaga válogatja melyik meddig bírja, meg kinek milyen nehéz a karja/fogása.Billegést az első felhelyezésnél kell kukulni/próbálgatni, ha használat közben billegősödik ki akkor az megint az használatból fog adódni mennyire ügyesen tudod síkba emelni az egeret.
Tisztítani mindennel is lehet kb, a finomhomok gyémántpor és erősebb vegyszerek már tudnak sérülést okozni a felületben. Én pl a melóhelyi kézfertőtlenítővel szoktam nedvesnek minimális alkohol tartalma véget.
-
Csandi
addikt
Tiger ice v2 van itthon, ami rajta volt az kb másfél hétig artisan hienen futott. Dobok fel atk x1-re, újakat kíváncsi leszek hogy meddig bírja, de mindenképp kell szerezzek be uhw-pe-t, mert nekem túl kevés a kontroll. Cserébe most úgy érzem egyre jobban szétesik az aimom, egyre jobban azt érzem hogy vissza kéne térjek szövetre, de nem adom ilyen könnyen. Sok érv szól üveg mellett. És látom a fényt az alagút végén. YouTube és twich videókkal biztatom magam.
Nem muszáj erőltetni amúgy. Matty meg Viscose is szöveten van, teli jade talpakkal. Nekem bevált, egyből jó voltam vele.
UHWM-PE talpból, ami jár az SP-005 höz teljesen jó. [link]
Lényegesen kontrolláltabb is mint a PTFE, én most dobtam fel Obsidian Air-t, légiesebb az érzet mint előtte a linkelt dottal, pedig most egy majdnem 2x olyan nehéz egérrel mint a másik.
De amúgy ha megismered az üveg sebességét, utána ha egy gyors szövetre mész vissza (Key83 Mid vagy Raiden Mid) az ezerszer kontrolláltabbnak fog érződni, közben meg szövet világban elég gyorsnak fog számítani. Persze a mikrokorrekcióknál vmennyire ugyanúgy betapad üveghez képest, de mégiscsak más lesz mint egy Zero v Type99. -
Mephike
őstag
Tiger ice v2 van itthon, ami rajta volt az kb másfél hétig artisan hienen futott. Dobok fel atk x1-re, újakat kíváncsi leszek hogy meddig bírja, de mindenképp kell szerezzek be uhw-pe-t, mert nekem túl kevés a kontroll. Cserébe most úgy érzem egyre jobban szétesik az aimom, egyre jobban azt érzem hogy vissza kéne térjek szövetre, de nem adom ilyen könnyen. Sok érv szól üveg mellett. És látom a fényt az alagút végén. YouTube és twich videókkal biztatom magam.
Úgy hallottam, hogy ha anime kislány van az egérpadra rajzolva az +10%-ot aim-ra. Próbáltad már?
-
egymegegy1
tag
Én csak vizzel tisztitom de eddig csak 1x kellett am szárazon át szoktam törölgetni.
Dot skatek, hát az változó, érzetre. Ha PTFE akkor azok max 1 hónapig bírják ha sokat használod, de van olyan modell ami annyira puha, hogy hetente is cserés lehet. Ha UHWM-PE akkor 1-3 hónapot írnak neten.
PTFE nyilván gyorsabb cserébe, másik lassabb.
Tiger ice v2 van itthon, ami rajta volt az kb másfél hétig artisan hienen futott. Dobok fel atk x1-re, újakat kíváncsi leszek hogy meddig bírja, de mindenképp kell szerezzek be uhw-pe-t, mert nekem túl kevés a kontroll. Cserébe most úgy érzem egyre jobban szétesik az aimom, egyre jobban azt érzem hogy vissza kéne térjek szövetre, de nem adom ilyen könnyen. Sok érv szól üveg mellett. És látom a fényt az alagút végén. YouTube és twich videókkal biztatom magam.
-
Csandi
addikt
Jó infó mármint hasznos.
Kezedő üveges kérdés, egéren dotokat mikor érdemes cserélni? A púpos formából le darálódott 4 sík felület lett 3 nap alatt, valamint kicsit billeg az egér alig észrevehető de billeg és a hangja is másabb lett, ugyanúgy a siklás is. Tisztítani lehet ablak tisztítóval vagy csak víz?Én csak vizzel tisztitom de eddig csak 1x kellett am szárazon át szoktam törölgetni.
Dot skatek, hát az változó, érzetre. Ha PTFE akkor azok max 1 hónapig bírják ha sokat használod, de van olyan modell ami annyira puha, hogy hetente is cserés lehet. Ha UHWM-PE akkor 1-3 hónapot írnak neten.
PTFE nyilván gyorsabb cserébe, másik lassabb.
-
egymegegy1
tag
Még egy kis info. 2 féle Pulsar sleevet rendeltem, egy simát és egy PRX-eset. Amúgy csak a méret miatt, hogy felpróbáljam az M és L-t és akkor már úgy voltam vele, hogy ne legyenek egyformák.
Na a fekete pulsar sleeve Nylon, a PRX-es meg Polyester. A Nylon jobban siklik a padon, viszont az alá meg beizzad a kéz, nem lélegző anyag. A polyester picit lassabb, kevésbé smooth élmény viszont lélegző. Ha valaki gondolkodna ezeket figyelembe tudja venni.Jó infó mármint hasznos.
Kezedő üveges kérdés, egéren dotokat mikor érdemes cserélni? A púpos formából le darálódott 4 sík felület lett 3 nap alatt, valamint kicsit billeg az egér alig észrevehető de billeg és a hangja is másabb lett, ugyanúgy a siklás is. Tisztítani lehet ablak tisztítóval vagy csak víz? -
Csandi
addikt
Még egy kis info. 2 féle Pulsar sleevet rendeltem, egy simát és egy PRX-eset. Amúgy csak a méret miatt, hogy felpróbáljam az M és L-t és akkor már úgy voltam vele, hogy ne legyenek egyformák.
Na a fekete pulsar sleeve Nylon, a PRX-es meg Polyester. A Nylon jobban siklik a padon, viszont az alá meg beizzad a kéz, nem lélegző anyag. A polyester picit lassabb, kevésbé smooth élmény viszont lélegző. Ha valaki gondolkodna ezeket figyelembe tudja venni. -
Csandi
addikt
Jó ez a Pulsar sleeve sokkal jobb mint a gymbeames amit vettem. Üvegre top, ahogy mondták is reviewkban.
-
Csandi
addikt
Dotokat vannak fent kB egy hetet használtam őket artisan hien-en. Nem cseréltem újra őket. Atk x1 szépen hangtalanul fut, viper mini mintha karistolt volna. Pedig azt szinte nem is használtam. Sleevet hol találok leggyorsabban. Vagy nem helyettesíthető valamivel?
egy zokni zárt végét kivágod és felhúzod a karodra azzal helyettesíthető.
én vettem egy kompressziós sleevet kondis boltban, de ma jött meg a Pulsar sleeve majd tesztelem.
-
egymegegy1
tag
Nem sérül. Dot skate? Ha teli akkor javaslom a dotot, telivel sokszor lesz ez a scratchy feel, dottal szinte soha. Meg én minden nap áttörlöm a kendőjével szárazon, vizet csak egyszer használtam rá mikor valamiért furán gyors volt, sztem csak izzadtság kenődött el rajta mikor sleeve nélkül is próbálgattam.
Dotokat vannak fent kB egy hetet használtam őket artisan hien-en. Nem cseréltem újra őket. Atk x1 szépen hangtalanul fut, viper mini mintha karistolt volna. Pedig azt szinte nem is használtam. Sleevet hol találok leggyorsabban. Vagy nem helyettesíthető valamivel?
-
Csandi
addikt
Megjött a wh sp-004, csak pár percem volt kicsit próbálni, esp tiger ice v2 dotokkal próbáltam, eléggé tetszetős, nem is annyira hangos mint gondoltam. Habár volt hogy elkaptam kis porszeme, na annak volt hangja.ilyenkor nem sérül?
Nem sérül. Dot skate? Ha teli akkor javaslom a dotot, telivel sokszor lesz ez a scratchy feel, dottal szinte soha. Meg én minden nap áttörlöm a kendőjével szárazon, vizet csak egyszer használtam rá mikor valamiért furán gyors volt, sztem csak izzadtság kenődött el rajta mikor sleeve nélkül is próbálgattam.
-
egymegegy1
tag
Megjött a wh sp-004, csak pár percem volt kicsit próbálni, esp tiger ice v2 dotokkal próbáltam, eléggé tetszetős, nem is annyira hangos mint gondoltam. Habár volt hogy elkaptam kis porszeme, na annak volt hangja.ilyenkor nem sérül?
-
Csandi
addikt
hát ha 3 éves akkor tuti. Szövetpadok fogyóeszköz, 1 év alatt elkopik a felülete ahol a legtöbbet használod és máshogy siklik meg nem lesz konzisztens a pad kevésbé használt részeivel.
-
Kobe
veterán
-
Csandi
addikt
Mennyi pénzért? Olcsóbb kategban ATK padok jók, de ott nem tudom melyik modell milyen sebesség, drágában meg Artisan.
-
Kobe
veterán
Van egy kb 3 eves Fnatic Dash XL-em, ami mar kicsit nyuzott
ehelyett keresnek ATK X1 V2- hoz valami ujabbat
lehet szovet es akar uveg is, kicsit nagyobb meretben akar, nem feltetlen a Dash XL teljes adztalt lefedo valtozata, de egy 40x40 koruli meret akarmik most az ajanlottak?
-
gaben22
őstag
Jó azért annyira ne szarjátok össze magatokat a marketingtől
, csávónak nyilván van 1400-1600 fokon izzó kemencéje otthon a parkettán amivel naphosszat edzett üveget olvasztgat, no meg persze "ionágyúja", hogy a különböző coatingokat kifejlessze. Vagy csak egyszerűen Jimfukéktől párezerér' megveszi ami van, tesz alá egy AI képet meg egy ideológiát, hogy azt higgyük VIP cuccot veszünk
. -
righunter
csendes tag
-
Mephike
őstag
Szerintem ne várj a videómra, mert:
1. Ez elvileg limited kiadás, nem tudom, hogy az ATK fog-e még belőle készíteni még ha elfogy a készlet.
2. Most megy az Y9 videóm, köv héten jön a fent látható két egér bemutatója, utána jön a Huan, és van még a tarsolyba még egy egér. Ha ezek lementek már újabb dolgok jönnek majd. Szóval nem tudom, hogy jut-e időm erre a két padra, nem valószínű.
3. Annyit tudok mondani, hogy ez is hozza a Duckbill féle egérpad minőségét. Szóval persze az Artisan picivel jobb, de ár/arány értékben ezek eszméletlen padok lettek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
15823 - 15701
15823 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Beviteli eszközök
- Egérpad topik
- (kiemelt téma)
● olvasd el a téma összefoglalót!
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acemagic Tank 03 PC - Intel Core i7-12700H, 16Gb DDR5, RTX 3060M 12Gb, 1Tb M2, WiFi 6 - Windows 11
- Lenovo ThinkPad X13 G2 13.3" -75% AMD Ryzen 5 Pro 5650U Hexa-core 16GB 512GB SSD FHD
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 16 Pro 128GB Natural Titanium használt, karcmentes 90% akku 6 hónap garancia
- Új Dell Pro 14 Plus Ultra5 238V vPro 8mag 32GB RAM 512GB SSD Intel Arc iGPU 130V Win11 Pro Garancia
- Apple iPhone 16 - Black - 128GB - Újszerű - ONE
- iPhone 15 128GB 89% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




) de úgy döntöttem jó lenne valami profibb cucc. Artisan padokat néztem ki, kettőt próbáltam 20-20 percre, de nem tudom a többi milyen lehet.















