Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
42100 - 42001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 43901 43900 - 43801 43800 - 43701 43700 - 43601 43600 - 43501 43500 - 43401 43400 - 43301 43300 - 43201 43200 - 43101 43100 - 43001 43000 - 42901 42900 - 42801 42800 - 42701 42700 - 42601 42600 - 42501 42500 - 42401 42400 - 42301 42300 - 42201 42200 - 42101 42100 - 42001 42000 - 41901 41900 - 41801 41800 - 41701 41700 - 41601 41600 - 41501 41500 - 41401 41400 - 41301 41300 - 41201 41200 - 41101 41100 - 41001 41000 - 40901 40900 - 40801 40800 - 40701 40700 - 40601 40600 - 40501 40500 - 40401 40400 - 40301 40300 - 40201 40200 - 40101 40100 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dorian
félisten
Akkor mondhatnád azt, hogy sok eltérés nincs két készülék között, ha a kalibrált beállításokat pontról pontra összehasonlítottad volna. Ezt én megtettem több egyforma tévével, az értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással. Ami az egyiken mínusz 20, az a másikon plusz 15 és hasonlók.
Ezért kiindulási alapnak sem jó a másik készülékre vonatkozó beállítás halmaz. Ha létezne olyan, ami több vetítőn színhelyes képet biztosít, a gyárból miért nem azzal jönnek ki? Elárulom, nem létezik ilyesmi.(#42096) G-Bali
A redőny nem elegendő, a falak, a plafon és a bútorok színe alapjaiban meghatározza a vásznon látható és mérhető kontrasztot.Vajon csak a kontrasztra van hatással a falszín (világosságának mértéke), vagy a megjelenítés színhelyességét is befolyásolja maga a falszín milyensége?
-
G-Bali
senior tag
Akkor mondhatnád azt, hogy sok eltérés nincs két készülék között, ha a kalibrált beállításokat pontról pontra összehasonlítottad volna. Ezt én megtettem több egyforma tévével, az értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással. Ami az egyiken mínusz 20, az a másikon plusz 15 és hasonlók.
Ezért kiindulási alapnak sem jó a másik készülékre vonatkozó beállítás halmaz. Ha létezne olyan, ami több vetítőn színhelyes képet biztosít, a gyárból miért nem azzal jönnek ki? Elárulom, nem létezik ilyesmi.(#42096) G-Bali
A redőny nem elegendő, a falak, a plafon és a bútorok színe alapjaiban meghatározza a vásznon látható és mérhető kontrasztot.Akkor viszont nem sötét, világos.(ha innen kell nézni....)

-
sixpak
nagyúr
Akkor mondhatnád azt, hogy sok eltérés nincs két készülék között, ha a kalibrált beállításokat pontról pontra összehasonlítottad volna. Ezt én megtettem több egyforma tévével, az értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással. Ami az egyiken mínusz 20, az a másikon plusz 15 és hasonlók.
Ezért kiindulási alapnak sem jó a másik készülékre vonatkozó beállítás halmaz. Ha létezne olyan, ami több vetítőn színhelyes képet biztosít, a gyárból miért nem azzal jönnek ki? Elárulom, nem létezik ilyesmi.(#42096) G-Bali
A redőny nem elegendő, a falak, a plafon és a bútorok színe alapjaiban meghatározza a vásznon látható és mérhető kontrasztot.Tényleg nagyon számít a környezet, nyilván a fal/plafon színe a legfontosabb, nálam csak az ajtó fehér, de már az is sokat számít, ma veszem meg az ajtó elé a vastag barna függönyt, akkor viszont tényleg olyan sötét lesz, mint a banya lyukában.

-
BBéci
legenda
Persze, persze! Kiindulási alapnak jó. Sok eltérés nincs 2 azonos készülék között. Ezt bizonyítja az is hogy már így is tetszik a kép és ezt szeretném még finomítani.....ha lehetséges. Lehet hogy most a legtutibb. Még nem néztem filmet így az új beállításokkal, mert beteg lett a fiam és így itthon maradt.
A fekete szép sötét lett, kérdés nem e túlságosan ....majd kiderül. Nem szeretném ha elvesznének a részletek.Akkor mondhatnád azt, hogy sok eltérés nincs két készülék között, ha a kalibrált beállításokat pontról pontra összehasonlítottad volna. Ezt én megtettem több egyforma tévével, az értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással. Ami az egyiken mínusz 20, az a másikon plusz 15 és hasonlók.
Ezért kiindulási alapnak sem jó a másik készülékre vonatkozó beállítás halmaz. Ha létezne olyan, ami több vetítőn színhelyes képet biztosít, a gyárból miért nem azzal jönnek ki? Elárulom, nem létezik ilyesmi.(#42096) G-Bali
A redőny nem elegendő, a falak, a plafon és a bútorok színe alapjaiban meghatározza a vásznon látható és mérhető kontrasztot. -
G-Bali
senior tag
mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
-Házimozi rendszerre kötve fimet nézni 99%-ban- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
-jelenleg 140cm LCD Tv-n nézünk kb 4-5 méterről ,így kétszer ekkora kép szerintem kellhet... természetesen 1080p a minimum- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- Hát valószínűleg a mennyezetbe egy konzolon lenne valahol (közepén a csillár van)- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
-sajatcél/ Elsőre azt gondoltam hogy megveszem a projektort és a vásznat,de nem gondoltam azt hogy a vászon ennyire drága lesz (150 körül használtan)így a nem tudom hogy inkább a vászonnon legyen az anyagi hangsúly vagy a projektoron
400-450 nagyon max összesen- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
-Redöny van így =sötét...Amit még nem tudok hogy a konzol és a vászonhoz mi kell ,gondolok itt a kabelre csatlakozókra és minden egyéb ami kellhet....vagy később legyen vászon
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Meg azt se tudom hogy a vászon hogy legyen. Ebben se jártam utána még..
Nézzétek el nekem hogyha hülyeséget írnék& kérdeznék
-
#48613632
törölt tag
-
Janaboy
Topikgazda
Akkor szerintem azzal kezd h válaszolsz az oszf kérdéseire

-
G-Bali
senior tag
Azt látom hogy 500e ért már sehol nincs , nagyaból 180e körül van ,de hogy megér ennyit (amúgy tegnap kezdtem a projektor után való olvasást , érdeklődést... szóval szűz vagyok .
Szóval ide költözök a topicba egy időre...
) -
Q
senior tag
-
G-Bali
senior tag
-
Márton
nagyúr
-
AVhelper
senior tag
-
zsoika
addikt
Persze, persze! Kiindulási alapnak jó. Sok eltérés nincs 2 azonos készülék között. Ezt bizonyítja az is hogy már így is tetszik a kép és ezt szeretném még finomítani.....ha lehetséges. Lehet hogy most a legtutibb. Még nem néztem filmet így az új beállításokkal, mert beteg lett a fiam és így itthon maradt.
A fekete szép sötét lett, kérdés nem e túlságosan ....majd kiderül. Nem szeretném ha elvesznének a részletek. -
BBéci
legenda
Alapon nem hagyhatom mert nagyon rossz a gyári beállítás. Olvastam az Optoma HD80-ról több tesztet is és a legnagyobb "hibájának" a piszkosul rossz gyári beállítást hozzák ki. A butítás egyik eszköze, hogy alsóbb kategória essen.
Találtam hozzávetőleges beállítási adatokat.[link]
Tetszik így a cikkben szereplő értékeken de még finomítani szeretném ha kell.Köszönöm srácok! Meg fogom nézni az általatok ajánlott filmeket és az ábrákat is.

Tévés topikokban számtalansuzor leírtam, vetítőkre is érvényes, hogy minden készülék önálló egyéniség, ezért ami beállítás az egyiken perfekt képet ad, az egy másikon rosszabbat eredményezhet, mint a gyári. Önámítás, semi egyéb.
-
péjé
őstag
szia,
avx-en nézz körül, van benq w5000 130-ért, pana 6000 gyári pótlámpával 220-ért...nekem volt mind2, a benq élességben elver szinte mindent, a panának viszont sztem jobb volt a feketéje, nagyobb a zoomja.
Elhelyezésben a pana előnyösebb...kicsit olvasgass utánuk mert almát körtével az összehasonlítás.
A panánál mindenképp nézd meg h volt-e takarítva rendesen és vetített fehér képnél nem lehet semmi folt a képen...ha van akkor sajna felejtős. -
Q
senior tag
Én is a Panát venném, de a 3000 óra az izzónak már sok is lehet. Van a piacon olcsóbban új izzóval. Nem biztos, hogy állapotra az jobb, csak tisztán az izzó idő miatt ajánlom.
-
Vikthor
nagyúr
-
Gomba1974
tag
Sziasztok.
Szerintetek melyik jobb vétel?
BenQ W5000 150000.
Panasonic PT-AT6000E 240000?
Első izzós mind a kettő.
Benq 90 óra.
Pana 3000 óra. -
zsoika
addikt
Alapon nem hagyhatom mert nagyon rossz a gyári beállítás. Olvastam az Optoma HD80-ról több tesztet is és a legnagyobb "hibájának" a piszkosul rossz gyári beállítást hozzák ki. A butítás egyik eszköze, hogy alsóbb kategória essen.
Találtam hozzávetőleges beállítási adatokat.[link]
Tetszik így a cikkben szereplő értékeken de még finomítani szeretném ha kell.Köszönöm srácok! Meg fogom nézni az általatok ajánlott filmeket és az ábrákat is.

-
nuke7
veterán
Kösz....most majd olvashatom ott is oldalakon keresztül.

Nem tudom melyik oldalnak van igaza, de utálom amikor ezen rugózik a HM topik napokig.
Én az egyik véleményt sem vetem el, (maradok középen) de nekem fura hogy az emberek milyen szűk látókörűen tudnak ragaszkodni az elveikhez. Mintha minden csak" fekete / fehér" volna és nem létezne közötte szín.Ti melyik filmmel szoktátok a szín beállításokat tesztelni, illetve a szürke/fekete árnyalatokat? Direkt nem írtam kalibrációt mert nem műszeres lenne a dolog csak úgy szemre.....viszont ehhez kellene olyan film amiben kb valós fű, ég stb színek vannak , illetve részletgazdag fekete.

asszem az új casino royale bluray tv-s körökben referencia ebből a szempontból (meghát az ábrák ahogy írták előttem is)
-
kokokka
addikt
Kösz....most majd olvashatom ott is oldalakon keresztül.

Nem tudom melyik oldalnak van igaza, de utálom amikor ezen rugózik a HM topik napokig.
Én az egyik véleményt sem vetem el, (maradok középen) de nekem fura hogy az emberek milyen szűk látókörűen tudnak ragaszkodni az elveikhez. Mintha minden csak" fekete / fehér" volna és nem létezne közötte szín.Ti melyik filmmel szoktátok a szín beállításokat tesztelni, illetve a szürke/fekete árnyalatokat? Direkt nem írtam kalibrációt mert nem műszeres lenne a dolog csak úgy szemre.....viszont ehhez kellene olyan film amiben kb valós fű, ég stb színek vannak , illetve részletgazdag fekete.

Planet Earth 2 4K
-
BBéci
legenda
Kösz....most majd olvashatom ott is oldalakon keresztül.

Nem tudom melyik oldalnak van igaza, de utálom amikor ezen rugózik a HM topik napokig.
Én az egyik véleményt sem vetem el, (maradok középen) de nekem fura hogy az emberek milyen szűk látókörűen tudnak ragaszkodni az elveikhez. Mintha minden csak" fekete / fehér" volna és nem létezne közötte szín.Ti melyik filmmel szoktátok a szín beállításokat tesztelni, illetve a szürke/fekete árnyalatokat? Direkt nem írtam kalibrációt mert nem műszeres lenne a dolog csak úgy szemre.....viszont ehhez kellene olyan film amiben kb valós fű, ég stb színek vannak , illetve részletgazdag fekete.

A Baraka és a Samsara színvilága talán alkalmas arra, bár a helyedben ragaszkodnék a műszeres kalibráláshoz!
-
Márton
nagyúr
ezeken túl vagyok
egyik sem tudja, max. a hangot átvinni -
qqzs
őstag
Mikor chromecastra keresen ebayen feldob kinai kutyuket amik allitolag tudjak az airplayt chromecastot miracastot egyben, jofogason vagy fb marketplacen Anycast-kent latsz ilyesmitl. Meg nem probaltam de 6 ezer koruli arert erdemes lehet kiprobalni
-
Márton
nagyúr
köszi neked is.
utolsó off: azt tudja valaki melyik apple tv verzió tudja az airplayt és a 1080/60-at?
Ahogy látom az egyes verzió még csak airplayt sem tud, a 2-es meg max 1080/30-at.
-
Dorian
félisten
Kösz....most majd olvashatom ott is oldalakon keresztül.

Nem tudom melyik oldalnak van igaza, de utálom amikor ezen rugózik a HM topik napokig.
Én az egyik véleményt sem vetem el, (maradok középen) de nekem fura hogy az emberek milyen szűk látókörűen tudnak ragaszkodni az elveikhez. Mintha minden csak" fekete / fehér" volna és nem létezne közötte szín.Ti melyik filmmel szoktátok a szín beállításokat tesztelni, illetve a szürke/fekete árnyalatokat? Direkt nem írtam kalibrációt mert nem műszeres lenne a dolog csak úgy szemre.....viszont ehhez kellene olyan film amiben kb valós fű, ég stb színek vannak , illetve részletgazdag fekete.

Feketeszint, fehér fényesség beállítására vannak tesztábrák, azzal kell nem filmekkel, színeket meg úgysem fogod tudni, inkább hagyd alapon. De pl. az Apocalypto a zöldekre elég jól irányt mutat, viszont ott a bőrszín beállítása félre fog vinni
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
zsoika
addikt
Kösz....most majd olvashatom ott is oldalakon keresztül.

Nem tudom melyik oldalnak van igaza, de utálom amikor ezen rugózik a HM topik napokig.
Én az egyik véleményt sem vetem el, (maradok középen) de nekem fura hogy az emberek milyen szűk látókörűen tudnak ragaszkodni az elveikhez. Mintha minden csak" fekete / fehér" volna és nem létezne közötte szín.Ti melyik filmmel szoktátok a szín beállításokat tesztelni, illetve a szürke/fekete árnyalatokat? Direkt nem írtam kalibrációt mert nem műszeres lenne a dolog csak úgy szemre.....viszont ehhez kellene olyan film amiben kb valós fű, ég stb színek vannak , illetve részletgazdag fekete.

-
Janaboy
Topikgazda
A hang miben más? Kövérebbek a nullák és nem fér át a kábelen?
Igen, de ez itt off, a hazimozi topikban lehet erről vitázni.
-
motoroskanál
tag
-
emvy
félisten
-
Márton
nagyúr
-
emvy
félisten
Chromecast nem opcio?
-
AVhelper
senior tag
Most a CES 2019-en jelentették be az Apple és a nagy TV márkák első készülékeiket Airplay 2 és HomeKit támogatással, de projektor még nincs ilyen.
Marad az Apple TV box.
-
emvy
félisten
Az én egyik munkám közben, folyamatosan telefonálok egy barátommal az autóból, miközben használom az internetet is, ami egy apphoz szükséges, ugyanarra a telóra. Mivel a telefonom, az én hálózatomban, nem tudja a 4G telefonhívásokat, vagyis inkább úgy mondom, hogy ez meglehetősen rapszódikus, mert hol van, hol meg nincs, így a telefonom, beszélgetés közben, visszavált 3G/H+ jelminőségre.
És bármikor reprodukálhatóan, igaz véletlenszerűen, de napi szinten előfordulva hallom, hogy a beszélgetőpartnerem hangja olyan, mintha egy hosszú acélcsövön keresztül beszélne. Zajos és visszhangos.
Márpedig, tudtommal a mobiltelefonos beszélgetés, teljesen digitális rendszer.Ha ez igaz, és az éterben történő jelveszteség, illetve zajosodás jól hallható elváltozást okoz, kihagyás helyett, akkor miért ne fordulhatna elő ugyanez, vagy hasonló jelenség, ha a jeltovábbítás fizikai eszköz segítségével történik, nem pedig rádióhullámokkal?
Amúgy, én sem hallom soha az olcsó kábel/drága kábel közti különbséget, de ettől még elfogadom, hogy lehet ilyen, illetve, nekem még sosem sikerült észlelhető minőségváltozást előidéznem, akármilyen gyenge is volt a kábelem.
Ebből kifolyólag, nem foglalnék szigorúan állást ez ügyben, csak mondom, hogy van ilyen is.> És bármikor reprodukálhatóan, igaz véletlenszerűen, de napi szinten előfordulva hallom, hogy a beszélgetőpartnerem hangja olyan, mintha egy hosszú acélcsövön keresztül beszélne. Zajos és visszhangos.
A sztori itt kicsit mas. Egyreszt a visszhangosodas, stb. az konkretan a keszulekek problemaja. Vannak viszont egyeb zajok (artifaktok) amik tenyleg jelvesztesegbol fakadnak, mert a rendszer ugy van megcsinalva, hogy adaptalodjon a durvan veszteseges atvitelhez, tehat ha pl. kimarad egy csomag, akkor ne dobja el a hivast, hanem interpolaljon, etc.
HDMI eseteben nem igy mukodik a dolog.
Mondok egy jo analogiat: ha valaki azt mondja, h HDMI kabelek kozott olyan kulonbseget tapasztalt, h pl. az egyiknel kontrasztosabb a kep, az ahhoz hasonlo, mintha valaki azt tapasztalta volna, hogy a felesege bizonyos mobilon kedves dolgokat mond a telefonba, mas keszulek vagy rosszabb vetel eseten meg zsortolodik es valassal fenyeget.
(De kiszalltam ebbol en is, ezek ilyen vegtelen vitak.)
-
Janaboy
Topikgazda
> Nem vagyok szaki, csak gondolkodom, így akár tévedhetek is.
Jah, tevedsz.
Amit lentebb mondtam, az arrol szol, hogy ha szar a kabel, akkor megszakadhat az adatfolyam, elmehet a kep, sot, meg pixelhibaid is lehetnek (nagyon-nagyon ritka esetben). Viszont olyasmi, hogy pl. mas lesz a kep arnyalata, vagy kontrasztja, nem fordulhat elo. Aki mast allit, azt abszolut nem szabad komolyan venni.
Nem is volt szó képi elteresrol, hangrol volt szó.
-
emvy
félisten
Igen, lehet, hogy a te telefonod képes a jó minőségre és a térerő is "adná" de a fogadó félnél lehet, hogy nincsenek meg az ideális körülmények.
A magam részéről én sem hiszem, hogy egy kódolt DTS hangban bármiféle változás lenne a kábel hosszának függvényében. (én optikán viszem át a hangot az erősítőbe)
Sőt, most a HDMI kábelekkel is szép kis tapasztalatot szereztem. 10 méteres Hama HDMI kábel 4k30hz-en pont ugyan azt a minőséget tudja mint 2db (egyenként 2x annyiba kerülő 4,5m-es HDMI 2.0 kábel) + Delock 4:4:4-es jelerősítő. A különbség a kettő csatorna között annyi, hogy a 4,5 + Delock + 4,5 méteres jel úttal megy a 4k60Hz is, míg a sima Hama HDMI-vel 4k60Hz-en eldobja a jelet.
De én ilyen vitába nem akarok belemenni, ugyanis van egy közeli ismerősöm aki nagyon csúnyán nézett rám amiatt mert a télen, a padláson házilag sodort különleges tisztaságú öklömnyi vastag réz hangfalkábelét a lábammal arrébb pöcköltem pár centit, hogy teszteljem a súlyát. Kioktatást kaptam, hogy a hosszú hónapok alatt sorba rendeződött atomszerkezetet most megbolygattam és megint hónapok kellenek mire irányba állnak. Kérdeztem, tőle, hogy hallja e az eltérést, azt mondta, hogy Nem, de tudja és a tudat már zavarja. Nem boncolgattam tovább a témát, a sok milliós pick-up ból sejthettem volna, hogy ez már nem az a szint amit földi ember érthet.

Mindamellett az ő "baja" fizikailag magyarázható volt, még ha kb. kimutathatatlan is. A digitális hangokkal kapcsolatban nincs ilyen magyarázat sem..
Vannak külön erre a dologra javító algoritmusok, amik az ilyen minimális veszteséget javítani tudják. Ha túl nagy a veszteség, akkor valóban hibás lehet a dekódolás, de az már inkább az a szint amikor konkrétan eldobja a jelet és kuka lesz.
> A különbség a kettő csatorna között annyi, hogy a 4,5 + Delock + 4,5 méteres jel úttal megy a 4k60Hz is, míg a sima Hama HDMI-vel 4k60Hz-en eldobja a jelet.
Ez peldaul abszolut stimmel, pont ilyen kulonbsegek vannak kabelek kozott.
-
emvy
félisten
Huawei P10 Plus, és abszolút jó minőségű hívásokra képes. Nem állnék egyik oldalra sem, csak arra akarok kilyukadni, hogy külső tényező is képes befolyásolni a digitális úton továbbított jelminőséget.
pl mi van akkor, ha egy gyenge minőségű kábelen, mikrolaggok generálódnak, ami voltaképp jelveszteséget okoz?
Nanoszekundumnyi adatok maradnak ki, ahol üres hely van, vagy valami kusza jelhalmaz. Nem vagyok szaki, csak gondolkodom, így akár tévedhetek is.De sajnos kiszállok a beszélgetésből, mert mennem kell dolgozni.
> Nem vagyok szaki, csak gondolkodom, így akár tévedhetek is.
Jah, tevedsz.
Amit lentebb mondtam, az arrol szol, hogy ha szar a kabel, akkor megszakadhat az adatfolyam, elmehet a kep, sot, meg pixelhibaid is lehetnek (nagyon-nagyon ritka esetben). Viszont olyasmi, hogy pl. mas lesz a kep arnyalata, vagy kontrasztja, nem fordulhat elo. Aki mast allit, azt abszolut nem szabad komolyan venni.
-
Hobbbyt
őstag
Huawei P10 Plus, és abszolút jó minőségű hívásokra képes. Nem állnék egyik oldalra sem, csak arra akarok kilyukadni, hogy külső tényező is képes befolyásolni a digitális úton továbbított jelminőséget.
pl mi van akkor, ha egy gyenge minőségű kábelen, mikrolaggok generálódnak, ami voltaképp jelveszteséget okoz?
Nanoszekundumnyi adatok maradnak ki, ahol üres hely van, vagy valami kusza jelhalmaz. Nem vagyok szaki, csak gondolkodom, így akár tévedhetek is.De sajnos kiszállok a beszélgetésből, mert mennem kell dolgozni.
Igen, lehet, hogy a te telefonod képes a jó minőségre és a térerő is "adná" de a fogadó félnél lehet, hogy nincsenek meg az ideális körülmények.
A magam részéről én sem hiszem, hogy egy kódolt DTS hangban bármiféle változás lenne a kábel hosszának függvényében. (én optikán viszem át a hangot az erősítőbe)
Sőt, most a HDMI kábelekkel is szép kis tapasztalatot szereztem. 10 méteres Hama HDMI kábel 4k30hz-en pont ugyan azt a minőséget tudja mint 2db (egyenként 2x annyiba kerülő 4,5m-es HDMI 2.0 kábel) + Delock 4:4:4-es jelerősítő. A különbség a kettő csatorna között annyi, hogy a 4,5 + Delock + 4,5 méteres jel úttal megy a 4k60Hz is, míg a sima Hama HDMI-vel 4k60Hz-en eldobja a jelet.
De én ilyen vitába nem akarok belemenni, ugyanis van egy közeli ismerősöm aki nagyon csúnyán nézett rám amiatt mert a télen, a padláson házilag sodort különleges tisztaságú öklömnyi vastag réz hangfalkábelét a lábammal arrébb pöcköltem pár centit, hogy teszteljem a súlyát. Kioktatást kaptam, hogy a hosszú hónapok alatt sorba rendeződött atomszerkezetet most megbolygattam és megint hónapok kellenek mire irányba állnak. Kérdeztem, tőle, hogy hallja e az eltérést, azt mondta, hogy Nem, de tudja és a tudat már zavarja. Nem boncolgattam tovább a témát, a sok milliós pick-up ból sejthettem volna, hogy ez már nem az a szint amit földi ember érthet.

Mindamellett az ő "baja" fizikailag magyarázható volt, még ha kb. kimutathatatlan is. A digitális hangokkal kapcsolatban nincs ilyen magyarázat sem..
Vannak külön erre a dologra javító algoritmusok, amik az ilyen minimális veszteséget javítani tudják. Ha túl nagy a veszteség, akkor valóban hibás lehet a dekódolás, de az már inkább az a szint amikor konkrétan eldobja a jelet és kuka lesz.
-
#48613632
törölt tag
Ácsi, Ácsi.. A telefonbeszélgetés hangminőségét ne keverd ide mert túl sok dinamikus változó van az egyenletben.
1, Minden készülék más minőségű mikrofonnal van szerelve (értelemszerűen egy 10e forintos low buget gyatrább mint egy csúcs)
2, Minden készülék más tömörítési és hangjavítási algoritmusokat használ, akár beszélgetés közben is változtatva ezeket.
3, A jelerősség függvényében is változik a tömörítési arány.
4, A szolgáltatók is más-más bitrátát preferálnak.A telefonhívás alapvetően az emberi hang dinamikatartományára van kiélezve és úgy próbálnak egyensúlyozni, hogy minél érthetőbb legyen a beszéd minél kevesebb hálózati terheléssel. Nem a minőség a fő szempont, hanem a stabil kommunikáció.
Ezért is jobb fényévekkel egy viber vagy egyéb netes hívás..
Huawei P10 Plus, és abszolút jó minőségű hívásokra képes. Nem állnék egyik oldalra sem, csak arra akarok kilyukadni, hogy külső tényező is képes befolyásolni a digitális úton továbbított jelminőséget.
pl mi van akkor, ha egy gyenge minőségű kábelen, mikrolaggok generálódnak, ami voltaképp jelveszteséget okoz?
Nanoszekundumnyi adatok maradnak ki, ahol üres hely van, vagy valami kusza jelhalmaz. Nem vagyok szaki, csak gondolkodom, így akár tévedhetek is.De sajnos kiszállok a beszélgetésből, mert mennem kell dolgozni.
-
Hobbbyt
őstag
Az én egyik munkám közben, folyamatosan telefonálok egy barátommal az autóból, miközben használom az internetet is, ami egy apphoz szükséges, ugyanarra a telóra. Mivel a telefonom, az én hálózatomban, nem tudja a 4G telefonhívásokat, vagyis inkább úgy mondom, hogy ez meglehetősen rapszódikus, mert hol van, hol meg nincs, így a telefonom, beszélgetés közben, visszavált 3G/H+ jelminőségre.
És bármikor reprodukálhatóan, igaz véletlenszerűen, de napi szinten előfordulva hallom, hogy a beszélgetőpartnerem hangja olyan, mintha egy hosszú acélcsövön keresztül beszélne. Zajos és visszhangos.
Márpedig, tudtommal a mobiltelefonos beszélgetés, teljesen digitális rendszer.Ha ez igaz, és az éterben történő jelveszteség, illetve zajosodás jól hallható elváltozást okoz, kihagyás helyett, akkor miért ne fordulhatna elő ugyanez, vagy hasonló jelenség, ha a jeltovábbítás fizikai eszköz segítségével történik, nem pedig rádióhullámokkal?
Amúgy, én sem hallom soha az olcsó kábel/drága kábel közti különbséget, de ettől még elfogadom, hogy lehet ilyen, illetve, nekem még sosem sikerült észlelhető minőségváltozást előidéznem, akármilyen gyenge is volt a kábelem.
Ebből kifolyólag, nem foglalnék szigorúan állást ez ügyben, csak mondom, hogy van ilyen is.Ácsi, Ácsi.. A telefonbeszélgetés hangminőségét ne keverd ide mert túl sok dinamikus változó van az egyenletben.
1, Minden készülék más minőségű mikrofonnal van szerelve (értelemszerűen egy 10e forintos low buget gyatrább mint egy csúcs)
2, Minden készülék más tömörítési és hangjavítási algoritmusokat használ, akár beszélgetés közben is változtatva ezeket.
3, A jelerősség függvényében is változik a tömörítési arány.
4, A szolgáltatók is más-más bitrátát preferálnak.A telefonhívás alapvetően az emberi hang dinamikatartományára van kiélezve és úgy próbálnak egyensúlyozni, hogy minél érthetőbb legyen a beszéd minél kevesebb hálózati terheléssel. Nem a minőség a fő szempont, hanem a stabil kommunikáció.
Ezért is jobb fényévekkel egy viber vagy egyéb netes hívás..
-
Márton
nagyúr
-
#48613632
törölt tag
Az én egyik munkám közben, folyamatosan telefonálok egy barátommal az autóból, miközben használom az internetet is, ami egy apphoz szükséges, ugyanarra a telóra. Mivel a telefonom, az én hálózatomban, nem tudja a 4G telefonhívásokat, vagyis inkább úgy mondom, hogy ez meglehetősen rapszódikus, mert hol van, hol meg nincs, így a telefonom, beszélgetés közben, visszavált 3G/H+ jelminőségre.
És bármikor reprodukálhatóan, igaz véletlenszerűen, de napi szinten előfordulva hallom, hogy a beszélgetőpartnerem hangja olyan, mintha egy hosszú acélcsövön keresztül beszélne. Zajos és visszhangos.
Márpedig, tudtommal a mobiltelefonos beszélgetés, teljesen digitális rendszer.Ha ez igaz, és az éterben történő jelveszteség, illetve zajosodás jól hallható elváltozást okoz, kihagyás helyett, akkor miért ne fordulhatna elő ugyanez, vagy hasonló jelenség, ha a jeltovábbítás fizikai eszköz segítségével történik, nem pedig rádióhullámokkal?
Amúgy, én sem hallom soha az olcsó kábel/drága kábel közti különbséget, de ettől még elfogadom, hogy lehet ilyen, illetve, nekem még sosem sikerült észlelhető minőségváltozást előidéznem, akármilyen gyenge is volt a kábelem.
Ebből kifolyólag, nem foglalnék szigorúan állást ez ügyben, csak mondom, hogy van ilyen is. -
emvy
félisten
-
BBéci
legenda
-
krisz12356
tag
Hát, nekem volt egy Optoma GT1080Darbee, az szerintem Neked pont megfelelne, figyelembe véve az árat, és az igényeid. Szerintem short throw modellekben gondolkodj, ha nem is az általam ajánlottban. Azok rövid távról lőnek nagy képet, többnyire a lencse síkja fölé vetített képpel.
szerk: Amit xenon2 ajánl, az is optimális lenne.
Köszi! Még mérlegelek

-
mettek
addikt
A legegyszerűbb: Apple tv. 40-60 ezer ft. Rádugod hdmi-vel projira vagy tv-re és ott az airplay, ökoszisztéma

-
Márton
nagyúr
üdv,
Airplay-t tudó 3D projektor van már a piacon?
Ha nincs, mi a legolcsóbb stick, amivel ios készülékről pár gombnyomással képet, videót, képernyőt lehet küldeni a vászonra?
(lehetőleg a telóra ne kelljen telepíteni semmit, mert különböző irodai ügyfelekről van szó.)köszi

-
emvy
félisten
-
#48613632
törölt tag
Max 200 ezer , és ehhez az árhoz képest a legjobb minőség a lehető legnagyobb méretben 😅
Hát, nekem volt egy Optoma GT1080Darbee, az szerintem Neked pont megfelelne, figyelembe véve az árat, és az igényeid. Szerintem short throw modellekben gondolkodj, ha nem is az általam ajánlottban. Azok rövid távról lőnek nagy képet, többnyire a lencse síkja fölé vetített képpel.
szerk: Amit xenon2 ajánl, az is optimális lenne.
-
nuke7
veterán
úgy néz ki pár héten belül meggyógyul a p1500-am, úgyhogy a köv. upgrade a tépőzár a projecta mögé

-
xenon2
senior tag
Max 200 ezer , és ehhez az árhoz képest a legjobb minőség a lehető legnagyobb méretben 😅
Én láttam itt az aprón egy rövid vetítési távolságú benq 1080st+-t,az olyan amire vágysz szerintem.

-
BBéci
legenda
Nekem egy sony x700 lejátszóm van. Ezen es a komolyabb blu ray lejatszokon 2 hdmi kimenet van. Egyik a kepnek egyik a hangnak. Nalam a lejatszo a proji mellett van igy ide elég egy rövidke jó minőségű hdmi. A hangot meg egy olcsóbb 15 meteres hdmi-n viszem előre. A hang tovabbítással sok gondja nem lehet a kábelnek nagyobb méretben sem. Bár így nem kapsz képet az erősítő menüjéhez.
1 méteres hossz esetén képminőségben nincs különbség a 3000 és a 60000 forintos kábel között. Viszont 15 méteres esetén hangban lehetnek jelentős eltérések.
-
krisz12356
tag
-
#48613632
törölt tag
Sziasztok!
Olyan FullHD projektort keresek ami könnyen hordozható , filmnézésre- játékra is használható . Kb 2 méter távolságból használnám.
Tudtok segíteni?
Előre is köszi a segítséget!Nem mondtad, mennyi pénzed van rá, valamint azt sem, hogy mekkora képet szeretnél lőni 2m-ről.
-
krisz12356
tag
Sziasztok!
Olyan FullHD projektort keresek ami könnyen hordozható , filmnézésre- játékra is használható . Kb 2 méter távolságból használnám.
Tudtok segíteni?
Előre is köszi a segítséget! -
#48613632
törölt tag
QualGear projector wall mounts
Lőttem néhány fotót az össze-, és felszerelésről. Gondoltam megosztom Veletek, hátha megtetszik valakinek.
ITT és ITT a doboz látható. Szép, terjedelmes csomagolás, nem aprózták el. Ráhelyeztem egy HDD-t, hogy jobban érzékelni lehessen a méreteket.
Jár hozzá egy 1:1 méretű sablon is, amivel könnyű előrajzolni a furatok pozícióját a falon. Van külön fára, gipszkartonra, és betonszerkezetre ajánlás, más, és más lyukpozíciókkal.
Így néz ki a teljes csomag. Igényes rajzolatú használati utasítás, enyvezett felületű papírra, színes nyomtatással.
Különféle csavarok az alaplemez falra rögzítéshez, minden faltípusra, valamint, a készülék rögzítéséhez is, M3, M4, és M5 méretű csavarok, különböző hosszúsággal, alátéttel, mivel minden projektorhoz, más típusú csavarok szükségesek.
Az enyém is benne volt
Felület előrajzolva. Sajnos ilyen buta módon, egy tulajdonképpeni sarokba kellett helyeznem. Valójában, az egy kémény, amivel pont szemben helyezkedik el a vásznam közepe. Így ferdén kell lőnöm, illetve ugye ezért jó a horizontal lens shift.
Itt már fenn van az alaplemez. A középső kivágás körül található, négy kis függőleges vájatba, voltaképp csak be kell akasztani a tartókonzolt, és a sarkoknál csavarokkal rögzíteni. Itt látható hogyan.
Kábelmenedzsmentre is gondoltak. Tulajdonképpen, a konzol profil belsejében fut végig a táp, és HDMI kábel, az innenső végén meg szépen hagyjuk kilógatva.
Sajnos elfelejtettem fotót lőni a projektor kerethez rögzítéséről, de egyszerű, mint a faék. Felcsavarozzuk a hozzá adott csavarokkal a négy kis tartókarra, majd oldalról belehúzzuk, az előző képen látható, négyzet alakú keretbe. Ezután két csavarral előlről, kettővel hátulról rögzítjük. Az előző képen látszik is a kereten, a hátsó rögzítőcsavarok helye.
Amit még láthatunk, hogy a tartókonzol előre kihúzható, tehát pl short throw projikhoz is kiváló, ha visszafelé, maga alá lövünk úgymond.
Így néz ki összeszerelve. A konzol tetején egy előlapi takaró van, ami elrejti a kis tekerentyűket. Ezekkel még lehet utólag finomhangolni.
A teherbírása 15kg, s bár ennek nem néztem utána, de gondolom ez a kihúzott állapotra is él, tehát, elvben ennél többet is tud. Az én projim kb 8kg, bőven elbírja.
Ára picivel kevesebb, mint £100 szállítással, az UK-n belül. Csak ebben a színben kapható.EZ volt a beszerzési forrás, de szerintem én vittem el az utolsót, mivel jelenleg nincs több nekik.
Viszont van más tipus ha esetleg valaki kedvet kapott ilyesmihez, vagy szüksége lenne rá.
-
péjé
őstag
-
péjé
őstag
Nekem egy sony x700 lejátszóm van. Ezen es a komolyabb blu ray lejatszokon 2 hdmi kimenet van. Egyik a kepnek egyik a hangnak. Nalam a lejatszo a proji mellett van igy ide elég egy rövidke jó minőségű hdmi. A hangot meg egy olcsóbb 15 meteres hdmi-n viszem előre. A hang tovabbítással sok gondja nem lehet a kábelnek nagyobb méretben sem. Bár így nem kapsz képet az erősítő menüjéhez.
Ez jó ötlet, kis kiegészítés: esetleg drága BD lejátszó helyett egy box+ hdmi splitter és meg is van a HD hangoknak visszafelé a hdmi kábel. Mondjuk 4K-t nem próbáltam még AC-s wifin csak sima fullhd BD iso fájt lejátszani de az megy.
-
mettek
addikt
Erosito csere lesz aminek ket hdmi kimenete van. Igy a hdmi kabel a projektorhoz megoldas a kezenfekvo. A gond hogy a csoben a padlo alatt mar megy ket par hangszorokabel. Hacsak nincs valami speci megoldas a hdmi csatlakozo athuzas utani felrakasara akkor a tavolsag fal toveben kb 12-13 meter 4db 90 fokos kanyarral. Erre mit javasoltok es mennyibe fog ez kerulni kb.?
Nekem egy sony x700 lejátszóm van. Ezen es a komolyabb blu ray lejatszokon 2 hdmi kimenet van. Egyik a kepnek egyik a hangnak. Nalam a lejatszo a proji mellett van igy ide elég egy rövidke jó minőségű hdmi. A hangot meg egy olcsóbb 15 meteres hdmi-n viszem előre. A hang tovabbítással sok gondja nem lehet a kábelnek nagyobb méretben sem. Bár így nem kapsz képet az erősítő menüjéhez.
-
emvy
félisten
10m felett esélyes h jelerősítő is kell majd a hdmi-hez. Lehetőség a hdmi-utp kábel-hdmi kombináció, ilyesmi,ott ahogy írják 30-40 akár 70m-ig nem kell erősítés, azt nem tudom hogy a HDR átmegy-e, a 4k felbontás, 3D, CEC működik. Léteznek wifi-s megoldások fullhd képátvitelre, ezek drágábbak mint a kábeles megoldások.
Van aki azt csinálta hogy a proji mellé tett egy ac wifis lejátszót és a hangot visszavitte optikai kábellel az erősítőhöz de itt ugye akkor csak DTS, DD hangok mennek.Nekem ugyanez a gond. Ahogy olvasom, 20 m-ig 40k/30Hz átvihető még.
-
péjé
őstag
Erosito csere lesz aminek ket hdmi kimenete van. Igy a hdmi kabel a projektorhoz megoldas a kezenfekvo. A gond hogy a csoben a padlo alatt mar megy ket par hangszorokabel. Hacsak nincs valami speci megoldas a hdmi csatlakozo athuzas utani felrakasara akkor a tavolsag fal toveben kb 12-13 meter 4db 90 fokos kanyarral. Erre mit javasoltok es mennyibe fog ez kerulni kb.?
10m felett esélyes h jelerősítő is kell majd a hdmi-hez. Lehetőség a hdmi-utp kábel-hdmi kombináció, ilyesmi,ott ahogy írják 30-40 akár 70m-ig nem kell erősítés, azt nem tudom hogy a HDR átmegy-e, a 4k felbontás, 3D, CEC működik. Léteznek wifi-s megoldások fullhd képátvitelre, ezek drágábbak mint a kábeles megoldások.
Van aki azt csinálta hogy a proji mellé tett egy ac wifis lejátszót és a hangot visszavitte optikai kábellel az erősítőhöz de itt ugye akkor csak DTS, DD hangok mennek. -
qqzs
őstag
Erosito csere lesz aminek ket hdmi kimenete van. Igy a hdmi kabel a projektorhoz megoldas a kezenfekvo. A gond hogy a csoben a padlo alatt mar megy ket par hangszorokabel. Hacsak nincs valami speci megoldas a hdmi csatlakozo athuzas utani felrakasara akkor a tavolsag fal toveben kb 12-13 meter 4db 90 fokos kanyarral. Erre mit javasoltok es mennyibe fog ez kerulni kb.?
-
mettek
addikt
-
AVhelper
senior tag
Sziasztok,
Teljesen vetítés-szűz vagyok, szeretném elveszíteni, jöttem kérdezni: Milyen vetítőt és vásznat javasoltok erre a felhasználásra? Biztos van 1-2 bevált modell vetítőből, vászonból is...- mire szeretnéd használni
fim
- mire szeretnél vetíteni
motoros vászon
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt
2,5 m széles képre gondoltam, 3 m távolságból
- mekkora a szoba
24 m2
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort
mennyezet
- mennyit szeretnél rá költeni
Nem vagyok tájékozott, mondjuk vászonnal együtt 800.000 Ft az kevés?
- mennyire világos/sötét a szoba
Még horonyvésések előtt állok, így még nincs végleges szín. Mivel nappali és nem tisztán moziszoba, ezért bordó vagy fekete, stb. nem jöhet szóba, max "közepes sötétségű" szín.Lent látszik a tervezett alaprajzi elrendezés. A középső ablak (és radiátor) megszűnik, a többi redőnyt kap.
Egyéb preferenciák:
Jelenleg egy Panasonic plazmatévém van, tisztában vagyok vele, hogy olyan feketét úgysem kapok, de azért jó lenne, ha nem csak a szürke akárhány árnyalatait nézhetném.
Nem kizárólag csimbumm akciófilmeket nézek, így szempont, hogy a proji ventilátora viszonylag halk legyen.
Jó lenne még a szoba kialakítása előtt véglegesíteni a számomra optimális projektort, hiszen nem mindegy hová vésetem a mennyezeti védőcsöveket.Más most nem jut eszembe, köszönöm a segítséget!
Szia!
Én a kimaradó ablak helyére a két ablak közé egy kb. 220 cm széles fix keretes vetítővásznat tennék fel a falra, amit egy motoros függönnyel takarnék használaton kívül. Ugyanez a függöny széthúzva proszcéniumként némileg árnyékolná is a vásznat a szoba falairól visszaverődő fénytől.
A front bal és jobb hangsugárzókat távolabb helyezném a hát- és oldalfalaktól (kb. 1,2 m-re), és a 3 méteres belmagasság lehetővé teszi egy basszuscsapdaként is funkcionáló hangelnyelő álmennyezet kialakítását.
Ebben az említett álmennyezetben vezetném a tápellátást és a jelkábelt a vetítőhöz, amit csak akkor választanék ki, amikor a projekt már a megvalósítás küszöbén áll. Most ugyanis felesleges dönteni a projektorról.
-
péjé
őstag
A legjobb feketével biró projektornak a JVC-ket mondják de ezek általában alacsonyabb fényerejű projektorok amihez viszont optimalis korulmények kellenek (sötét szoba) ugx ahogy a jo hanghoz csillapított szoba.
Nálam is átlag a nappali ezért magasabb fényerejű projit ajánlottak ami végül egy epson 7300 lett. Én elégedett vagyok vele..a legtöbb jelenetben tv színtű képe van de vannak olyanok is ahol persze kijön h ez mégiscsak projektor illetve a hdr filmekhez sem jó. Nekem a nem hdr anyag kontrasztosabbnak tűnik mint a hdr.
A 9300-as még jobb feketében, én azt tudnám javasolni. Baromi halk gép. Ecoban szinte észrevehetetlen. De ezek már nagy dög gèpek, erős konzol vagy polc kell nekik.
Nem régen jött ki vki fw frissítás a 9300-asra ami rendbe hozta a hdr-t, legalábbis avx-en olvastam vhol...olvass utána, hátha a 7300-as is kapott ilyesmit.
-
Janaboy
Topikgazda
Én ezt vettem.
Screenline Mot Tensioned 223 x 125 101” 1.0HV, + Wireless trigger (RTU +TRIGGER) RF távirányító.
Sajnos a házam nappalijában, csak motoros és csak ebben a méretben gondolkozhattam.
Viszont nem szeretném ha hullámosodna,stb.
Inkább egyszer ruházok be, mint cserélgessem az előjövő hibák végett.
A mai világban ez nem olcsó, ezt el kell fogadni.Hat en 800ks költségvetésnel max 150-200at költenek a vászonra ha mindenképp motoros kell persze.
Aztan kb 50kt a kiegészítőkre mint hdmi kabel, konzol stb.
Es a maradékot 500-600kt projektorra.
Mondjuk ott ha mar kapnék használtan epson 9xxxx est azt nagyon meggondolnam. Arrol a gépről csak jót olvastam itt eddig
-
ctrlaltdel13
őstag
Vannak kategóriák...anyagilag. Az oldalfeszített vászon a magas kategória amire kevesek tudnak szánni. De még amit en használok motoros Screenline az is keveseknek adatik meg.
Ha egyszer lesz saját házam akkor oda egy fix keretes vásznat tervezek amit majd én készítek el. Szerszámok vannak, barkácsolni szoktam, csak vászon anyag kell.
Én ezt vettem.
Screenline Mot Tensioned 223 x 125 101” 1.0HV, + Wireless trigger (RTU +TRIGGER) RF távirányító.
Sajnos a házam nappalijában, csak motoros és csak ebben a méretben gondolkozhattam.
Viszont nem szeretném ha hullámosodna,stb.
Inkább egyszer ruházok be, mint cserélgessem az előjövő hibák végett.
A mai világban ez nem olcsó, ezt el kell fogadni. -
mettek
addikt
Megtettem.
De ezt kifejthetnéd bővebben is.Vannak kategóriák...anyagilag. Az oldalfeszített vászon a magas kategória amire kevesek tudnak szánni. De még amit en használok motoros Screenline az is keveseknek adatik meg.
Ha egyszer lesz saját házam akkor oda egy fix keretes vásznat tervezek amit majd én készítek el. Szerszámok vannak, barkácsolni szoktam, csak vászon anyag kell.
-
ctrlaltdel13
őstag
-
mettek
addikt
Ez mind oké.
És egy motoros,oldalfeszített, 120" környéki vászon mennyit adna még hozzá?Oldalfeszítettet vegyen az akinek nem számít a pénz.
-
Q
senior tag
Ez mind oké.
És egy motoros,oldalfeszített, 120" környéki vászon mennyit adna még hozzá?Az oldalfeszített az csilliárd.
-
ctrlaltdel13
őstag
...és DORIAN
Már nem annyira elrugaszkodott. Epson 9300 Ausztriában volt 2000 Euroért. Akkor még marad vászonra is. De a használt Sony HW65 árak is elég jól beestek. De új áron is van most 600e-ért. De ha megelégszik 1-2 ével öregebb gépekkel, akkor kis szerencsével lehet találni vigyázott HW55-öt Epson9100/9200 vagy Pana6000-et. Bár ez utóbbi kicsit fényszegény, nem tudom mit tudna világos falak között. Viszont ezek már nem belépő kategóriás vetítők, jó képpel, sok-sok extrával, nagy lens shifttel. Ez ugye fontos lehet, ha valaki nem szeretné a nappali közepére lógatni a projektort. DLP-ről mem tudok nyilatkozni, nekem nem volt soha.Ez mind oké.
És egy motoros,oldalfeszített, 120" környéki vászon mennyit adna még hozzá? -
Q
senior tag
Ez már egy kicsit elrugaszkodott a 800k-s vászon vetítő össz értékhez.
...és DORIAN
Már nem annyira elrugaszkodott. Epson 9300 Ausztriában volt 2000 Euroért. Akkor még marad vászonra is. De a használt Sony HW65 árak is elég jól beestek. De új áron is van most 600e-ért. De ha megelégszik 1-2 ével öregebb gépekkel, akkor kis szerencsével lehet találni vigyázott HW55-öt Epson9100/9200 vagy Pana6000-et. Bár ez utóbbi kicsit fényszegény, nem tudom mit tudna világos falak között. Viszont ezek már nem belépő kategóriás vetítők, jó képpel, sok-sok extrával, nagy lens shifttel. Ez ugye fontos lehet, ha valaki nem szeretné a nappali közepére lógatni a projektort. DLP-ről mem tudok nyilatkozni, nekem nem volt soha. -
zsoika
addikt
-
ctrlaltdel13
őstag
A legjobb feketével biró projektornak a JVC-ket mondják de ezek általában alacsonyabb fényerejű projektorok amihez viszont optimalis korulmények kellenek (sötét szoba) ugx ahogy a jo hanghoz csillapított szoba.
Nálam is átlag a nappali ezért magasabb fényerejű projit ajánlottak ami végül egy epson 7300 lett. Én elégedett vagyok vele..a legtöbb jelenetben tv színtű képe van de vannak olyanok is ahol persze kijön h ez mégiscsak projektor illetve a hdr filmekhez sem jó. Nekem a nem hdr anyag kontrasztosabbnak tűnik mint a hdr.
A 9300-as még jobb feketében, én azt tudnám javasolni. Baromi halk gép. Ecoban szinte észrevehetetlen. De ezek már nagy dög gèpek, erős konzol vagy polc kell nekik.
Ez már egy kicsit elrugaszkodott a 800k-s vászon vetítő össz értékhez.
-
mettek
addikt
Sziasztok,
Teljesen vetítés-szűz vagyok, szeretném elveszíteni, jöttem kérdezni: Milyen vetítőt és vásznat javasoltok erre a felhasználásra? Biztos van 1-2 bevált modell vetítőből, vászonból is...- mire szeretnéd használni
fim
- mire szeretnél vetíteni
motoros vászon
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt
2,5 m széles képre gondoltam, 3 m távolságból
- mekkora a szoba
24 m2
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort
mennyezet
- mennyit szeretnél rá költeni
Nem vagyok tájékozott, mondjuk vászonnal együtt 800.000 Ft az kevés?
- mennyire világos/sötét a szoba
Még horonyvésések előtt állok, így még nincs végleges szín. Mivel nappali és nem tisztán moziszoba, ezért bordó vagy fekete, stb. nem jöhet szóba, max "közepes sötétségű" szín.Lent látszik a tervezett alaprajzi elrendezés. A középső ablak (és radiátor) megszűnik, a többi redőnyt kap.
Egyéb preferenciák:
Jelenleg egy Panasonic plazmatévém van, tisztában vagyok vele, hogy olyan feketét úgysem kapok, de azért jó lenne, ha nem csak a szürke akárhány árnyalatait nézhetném.
Nem kizárólag csimbumm akciófilmeket nézek, így szempont, hogy a proji ventilátora viszonylag halk legyen.
Jó lenne még a szoba kialakítása előtt véglegesíteni a számomra optimális projektort, hiszen nem mindegy hová vésetem a mennyezeti védőcsöveket.Más most nem jut eszembe, köszönöm a segítséget!
A legjobb feketével biró projektornak a JVC-ket mondják de ezek általában alacsonyabb fényerejű projektorok amihez viszont optimalis korulmények kellenek (sötét szoba) ugx ahogy a jo hanghoz csillapított szoba.
Nálam is átlag a nappali ezért magasabb fényerejű projit ajánlottak ami végül egy epson 7300 lett. Én elégedett vagyok vele..a legtöbb jelenetben tv színtű képe van de vannak olyanok is ahol persze kijön h ez mégiscsak projektor illetve a hdr filmekhez sem jó. Nekem a nem hdr anyag kontrasztosabbnak tűnik mint a hdr.
A 9300-as még jobb feketében, én azt tudnám javasolni. Baromi halk gép. Ecoban szinte észrevehetetlen. De ezek már nagy dög gèpek, erős konzol vagy polc kell nekik.
-
zsoika
addikt
Van most egy ilyen lejátszó itthon tesztelésre. A topikjában azt írják hogy még csak a béta szoft tud kadenciahelyes lejátszást és hogy nem rootolt ,zárt a droid rajta.
-
zsoika
addikt
Ki kell keresni az adott proji szervíz menü kódját, mindnek van, azt nem lehet törölni...de látom már megjegyezték...:-)
Használtakat vettem eddig mind 1 kivételével (bár az meg bemutató darab volt), egynél futottam lukra de ott meg nem néztem meg a szervíz menüt, meg is fizettem a rutintalanságom árát.Hopp...ezt nem tudtam. Az optoma hd80 hoz megtudnátok keresni?
-
nuke7
veterán
projektor central-on találtam valamit - ezek a projektorok mennyire ajánlottak házimozira..?

ViewSonic Pro7827HD
Acer H6510BD
BenQ HT1070
(otthoni körülmények miatt szerintem elég sok por van a lakásban - város végülis - ezért inkább dlp fele huz a szívem, elvileg az nem olyan érzékeny rá, én meg az acer p1500 esetében se láttam a szivárványosodást.. úgyis kérdezhetném, hogy vajon van-e most jobb vétel viszonylag olcsón mint az acer p1500)
-
péjé
őstag
-
péjé
őstag
Ez egy vegyes kimenet...vagy 3.5 jacken jön ki a sztereó jel vagy átalakítóval dts/dd hangot tudsz az erősítő optikai bemenetére küldeni, ez utóbbi tuti jobb...ha bd iso fájlokat szeretnél nézni ami a legjobb kép/hang minőséget adja akkor célszerű a fentebb leírt hdmi-s megoldást körüljárni
-
nuke7
veterán
hello,
van olyan kereső, ahol throw ratio alapján tudnék nézelődni projektorokat..?

-
sixpak
nagyúr
-
qqzs
őstag
Mi Box kimenetre azt irjak hogy AV: SPDIF Out / 3.5mm audio output x 1 port.
Tehat 3.5 jacken menne ki SPDIF amihez coax kell ha jol tudom? Az meg milyen?
-
Janaboy
Topikgazda
Ki kell keresni az adott proji szervíz menü kódját, mindnek van, azt nem lehet törölni...de látom már megjegyezték...:-)
Használtakat vettem eddig mind 1 kivételével (bár az meg bemutató darab volt), egynél futottam lukra de ott meg nem néztem meg a szervíz menüt, meg is fizettem a rutintalanságom árát.En múltkor kerestem a használt epsonhoz, de nem találtam.
-
péjé
őstag
Ki kell keresni az adott proji szervíz menü kódját, mindnek van, azt nem lehet törölni...de látom már megjegyezték...:-)
Használtakat vettem eddig mind 1 kivételével (bár az meg bemutató darab volt), egynél futottam lukra de ott meg nem néztem meg a szervíz menüt, meg is fizettem a rutintalanságom árát. -
Q
senior tag
"Használtat csak megbízható eladótól vennék"
Ez alap minden használt, főleg nagy értékű terméknél.
És projektort csak személyesen, próba után. Viszont a projektorok szerviz menüjében a valós üzemidő megnézhető. -
zsoika
addikt
Ja ....érdekes módon a használt projikban ált. kevés óra van. Kb olyan mint a visszatekert autó.
Használtat csak megbízható eladótól vennék. -
péjé
őstag
Sziasztok,
Teljesen vetítés-szűz vagyok, szeretném elveszíteni, jöttem kérdezni: Milyen vetítőt és vásznat javasoltok erre a felhasználásra? Biztos van 1-2 bevált modell vetítőből, vászonból is...- mire szeretnéd használni
fim
- mire szeretnél vetíteni
motoros vászon
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt
2,5 m széles képre gondoltam, 3 m távolságból
- mekkora a szoba
24 m2
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort
mennyezet
- mennyit szeretnél rá költeni
Nem vagyok tájékozott, mondjuk vászonnal együtt 800.000 Ft az kevés?
- mennyire világos/sötét a szoba
Még horonyvésések előtt állok, így még nincs végleges szín. Mivel nappali és nem tisztán moziszoba, ezért bordó vagy fekete, stb. nem jöhet szóba, max "közepes sötétségű" szín.Lent látszik a tervezett alaprajzi elrendezés. A középső ablak (és radiátor) megszűnik, a többi redőnyt kap.
Egyéb preferenciák:
Jelenleg egy Panasonic plazmatévém van, tisztában vagyok vele, hogy olyan feketét úgysem kapok, de azért jó lenne, ha nem csak a szürke akárhány árnyalatait nézhetném.
Nem kizárólag csimbumm akciófilmeket nézek, így szempont, hogy a proji ventilátora viszonylag halk legyen.
Jó lenne még a szoba kialakítása előtt véglegesíteni a számomra optimális projektort, hiszen nem mindegy hová vésetem a mennyezeti védőcsöveket.Más most nem jut eszembe, köszönöm a segítséget!
szia,
jöhet használt cucc is? vászonnal mindenképp jobban jársz, gépet pedig 1-2 lépcsővel feljebbit is ki lehet fogni akár kevés órával használtan. -
Dorian
félisten
Sziasztok,
Teljesen vetítés-szűz vagyok, szeretném elveszíteni, jöttem kérdezni: Milyen vetítőt és vásznat javasoltok erre a felhasználásra? Biztos van 1-2 bevált modell vetítőből, vászonból is...- mire szeretnéd használni
fim
- mire szeretnél vetíteni
motoros vászon
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt
2,5 m széles képre gondoltam, 3 m távolságból
- mekkora a szoba
24 m2
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort
mennyezet
- mennyit szeretnél rá költeni
Nem vagyok tájékozott, mondjuk vászonnal együtt 800.000 Ft az kevés?
- mennyire világos/sötét a szoba
Még horonyvésések előtt állok, így még nincs végleges szín. Mivel nappali és nem tisztán moziszoba, ezért bordó vagy fekete, stb. nem jöhet szóba, max "közepes sötétségű" szín.Lent látszik a tervezett alaprajzi elrendezés. A középső ablak (és radiátor) megszűnik, a többi redőnyt kap.
Egyéb preferenciák:
Jelenleg egy Panasonic plazmatévém van, tisztában vagyok vele, hogy olyan feketét úgysem kapok, de azért jó lenne, ha nem csak a szürke akárhány árnyalatait nézhetném.
Nem kizárólag csimbumm akciófilmeket nézek, így szempont, hogy a proji ventilátora viszonylag halk legyen.
Jó lenne még a szoba kialakítása előtt véglegesíteni a számomra optimális projektort, hiszen nem mindegy hová vésetem a mennyezeti védőcsöveket.Más most nem jut eszembe, köszönöm a segítséget!
-
péjé
őstag
Ha van egy osszerakott hazimozi a teve kore akkor mi a legegyszerubb modja annak hogy a kepet a projektorhoz vigyuk vagy a projektortol a hangot a erositohoz. Esetleg egy Xiaomi tv box lehetne pl a projektornal amire lehet castolni ha lehet olyat hoyg a hang az erositobe megy a kep meg castolva van. Vagy merre induljak ami nem kerul sok penzbe?
Ha az AV-nek van hdmi kimenete akkor egyértelmű. Másik opció: a lejátszóból egy hdmi splittebe mehet a jel, onnan a tv és a proji felé megy a hdmi, nem kell kézzel cserélgetni akkor (nálam így van, annyi h hdmi az erősítőbe is megy a HD hangok miatt). A hangot le tudod venni sok lejátszóról/tv-ről optikain is.
Ha a proji mellé teszel egy boxot akkor viszont a hangot onnan kell levenni. Ha jó minőségű hang kell akkor maradj sztem a hdmi-s megoldásoknál, úgy lehet HD hang is (ha nem csak DTS, DD kell). -
zsoika
addikt
Ha van egy osszerakott hazimozi a teve kore akkor mi a legegyszerubb modja annak hogy a kepet a projektorhoz vigyuk vagy a projektortol a hangot a erositohoz. Esetleg egy Xiaomi tv box lehetne pl a projektornal amire lehet castolni ha lehet olyat hoyg a hang az erositobe megy a kep meg castolva van. Vagy merre induljak ami nem kerul sok penzbe?
Több megoldás is van! A legegyszerűbb ha az erősítőn van 2 hdmi kimenet.
Lejátszó-erősítő-tv és proji a sorrend hdmi kábellel összekötve.
Lehet két hdmi kimenetes lejátszót is használni de az ált. drágább ...kivéve ha sz.gép a lejátszó mert azon alap a több hdmi kimenet. -
cinemazealot
addikt
Ha van egy osszerakott hazimozi a teve kore akkor mi a legegyszerubb modja annak hogy a kepet a projektorhoz vigyuk vagy a projektortol a hangot a erositohoz. Esetleg egy Xiaomi tv box lehetne pl a projektornal amire lehet castolni ha lehet olyat hoyg a hang az erositobe megy a kep meg castolva van. Vagy merre induljak ami nem kerul sok penzbe?
Nekem egy S905-ös lejátszó csücsül a projektor mellett, zsinóron kapja a hálózatot, rövid, de (szerintem) jófajta HDMI kábellel van összekötve a vetítővel, az erősítőhöz meg 12 méternyi optikán megy a hang. Nekem ez tűnt a legolcsóbb megoldásnak...
...miután tudatosult bennem, hogy a HDMI behúzására nem elég vastag a korábban a falban kialakított csövezés.

-
qqzs
őstag
Ha van egy osszerakott hazimozi a teve kore akkor mi a legegyszerubb modja annak hogy a kepet a projektorhoz vigyuk vagy a projektortol a hangot a erositohoz. Esetleg egy Xiaomi tv box lehetne pl a projektornal amire lehet castolni ha lehet olyat hoyg a hang az erositobe megy a kep meg castolva van. Vagy merre induljak ami nem kerul sok penzbe?
-
zsoika
addikt
A projektoron is megvolt ,de csak a menüben található beállításokat "nullázta".
A lejátszón meg duál rendszer van (android és LibreELEC) de egyikkel sem jó.
Holnap majd nekiállok és megpróbálom kitesztelni, de nem kapcsolgathatom a projit ki-be rövid időn belül....nem hiszem hogy jót tesz neki.A 10m -es HDMI kábel meg be van fűzve az álmennyezetbe ....azt is ki kéne szedni onnan a teszteléshez( Alza garis), de nem sok kedvem van hozzá.

A projin találtam (a gépen) egy re-sync gombot, holnap kipróbálom és sz.géppel is.
Na ...a picsába.
Ma egy barátom elhozta a Pio LX erősítőjét és végigteszteltem minden kábelt, forrást és megjelenítőt. Kiderült hogy az ő erősítőjével minden jó. Ezután visszaraktam az én erősítőmet és most azzal is jó.
A tesztelés közben a lejátszóból kihúztam az UTP kábelt. Szerintem az okozta.
Most tesztelem pár napig és aztán visszakötöm a vez.netet. -
#48613632
törölt tag
Most is ezt nézi asszony, ECO módban
Függöny ablak széltől ablak szélig ér, így a fény beszivárog. Az asztalomon 1m-re lévő A4-es papírt simán el tudom olvasni, olyan világos van, és a TV teljesen élvezhető.
Nem tudom a LED milyen, de ez TV-re tökéletesen alkalmas.ITT látszik a fényerő ECO-ban. Nincs ennyire sötét, csak ha fényforrást fényképezel, a kamera visszavesz az ISO-ból, és sötétebbnek tűnik a környezet.
ITT egy kép a jelenlegi fényviszonyokról. (Kupleráj az íróasztalomon
)Tervben volt a sötétítés, de inkább kiveszünk egy jobb kérót tavasszal, kicsit kinőttük ezt. Meg felújításra szorulna, de a főbérlő nem hajlandó költeni rá, én meg így nem fogok.
-
péjé
őstag
szia,
eddig itt a fórumban ha jól emlékszem az LG PF1500G került szóba mint ledes proji amivel akár napi több órát is lehet tévézni és filmnézésre is alkalmas....[link]
El kell olvasni a véleményeket róla, kisebb a fényereje (mint a ledeseknek általában) így nappali fénynél a tévézés felejtős, sötétíteni kell. A szokásos tv élményt el kell felejteni itt a nagy kép kárpótolhat esetleg. Jófogáson láttam használtat, meg kellene nézni ha lehetséges működés közben.
Azt írták róla h a belépő kat. dlp-k képét hozza, gyenge fekete, 1.1-es zoom, nincs lens shift. Ha fontos a tévézés akkor ez jobb választás lehet mint a lámpás vetítők.
Mostanában látni új projikat egész magas lámpa óraszámmal hirdetni, ha tényleg elmennek 4-5-8000 sőt 10,000 órát akkor lehet ott is megérné körülnézni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
42100 - 42001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 43901 43900 - 43801 43800 - 43701 43700 - 43601 43600 - 43501 43500 - 43401 43400 - 43301 43300 - 43201 43200 - 43101 43100 - 43001 43000 - 42901 42900 - 42801 42800 - 42701 42700 - 42601 42600 - 42501 42500 - 42401 42400 - 42301 42300 - 42201 42200 - 42101 42100 - 42001 42000 - 41901 41900 - 41801 41800 - 41701 41700 - 41601 41600 - 41501 41500 - 41401 41400 - 41301 41300 - 41201 41200 - 41101 41100 - 41001 41000 - 40901 40900 - 40801 40800 - 40701 40700 - 40601 40600 - 40501 40500 - 40401 40400 - 40301 40300 - 40201 40200 - 40101 40100 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- BenQ W2700 4K HDR Home Cinema Projector - 100% DCI-P3
- Blitzwolf bw-vp7 LCD LED projektor
- Epson Europe EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - távirányitóval - több darab -
- Epson EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - - elszineződött kép alul felül
- Vivtek D5380U-WNL - 5000 Ansis projektor - Full HD 3D - Bekapcsol de kis képet ad
- Apple iPhone 16 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- iPhone 17 Pro Max 256GB - Új Bontatlan
- Alienware Aurora R13 Gaming! i7-12700KF / RTX 3080 Ti / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 1TB HDD! BeszámítOK
- Új kijelzős! Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 i7-11875H 32GB 512GB RTX A3000 FHD 1 év gar 500NIT
- Akció!!! Microsoft Surface Laptop 4 AMD Ryzen 4680U 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



400-450 nagyon max összesen![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







