Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
-
46100 - 46001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 47901 47900 - 47801 47800 - 47701 47700 - 47601 47600 - 47501 47500 - 47401 47400 - 47301 47300 - 47201 47200 - 47101 47100 - 47001 47000 - 46901 46900 - 46801 46800 - 46701 46700 - 46601 46600 - 46501 46500 - 46401 46400 - 46301 46300 - 46201 46200 - 46101 46100 - 46001 46000 - 45901 45900 - 45801 45800 - 45701 45700 - 45601 45600 - 45501 45500 - 45401 45400 - 45301 45300 - 45201 45200 - 45101 45100 - 45001 45000 - 44901 44900 - 44801 44800 - 44701 44700 - 44601 44600 - 44501 44500 - 44401 44400 - 44301 44300 - 44201 44200 - 44101 44100 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
junior19
senior tag
Értem amit írsz.

Én sem tudom mit jelent a pc jel, jónak tűnik vele a kép, csak nekem furcsa, hogy miért nem video jel. Ennyi az egész. Szerintem a pc jel és video jel a projektornál a feketeszintet jelölheti, hogy alacsony vagy normál, de ez csak tip.A BD lejátszón nem csak lemezes filmeket szoktunk nézni, hanem mkv file-okat is.
Szerintem csak lehet felcserélték a kifejezéseket.
A Samsung is érdekes kifejezéseket használ, ha jól láttam Samsung a BD lejátszó.
Itt egy cikk erről a témáról, igaz itt pont a másik kimeneti szint a téma, mivel pc-s csatlakozásról írnak. De benne van, hogyan lehet ellenőrizni a kimeneti szintet, s milyet vár a megjelenítő.
[link] -
Vhiktor
nagyúr
Nem tudom, hogy mit takar az, hogy YUV jelként fogadja a proji, és pc jelként ismeri fel. Letilt sok mindent a képbeállításokban? Eleve ez egy rossz opció, mert ha kiírja, hogy YUV jelet kap, az ritkán tartozik a pc-hez, mert ott általánosabb az rgb használata.
Továbbra is azt mondom, hogy túlbonyolítod az életed. Ha autó állásban a bd-én a kimenet, jó a tévén és a projin is, akkor felesleges piszkálni.
Vagy ha átállítod mindenképpen, akkor ahol változik a kép, ott kell a megjelenítőt is hozzáigazítani.
Azért sincs értelme nagyon piszkálni ha jól működik auto kimeneten, mert lehet még egy csavar a történetben.
Mivel ez bd lejátszó, az anyagok erre YCbCr-re készülnek. De ha mondjuk rgb-re állítod a kimenetet, akkor az fájlos lejátszásnál(mkv) fog működni, de dvd vagy bd lemez lejátszásánál már nem, akkor mindenképpen YCbCr jelet fog kiadni. A megjelenítő meg rgb-t vár, mert arra lett beállítva. Tehát még akkor is változtatnod kell a videoszinteket, hogy milyen formátumokat játszol le.
Ezért írtam, hogy nem tudom mit jelent a pc mód, mit befolyásol, de ha semmi lényegeset, akkor ne foglalkozz vele.Értem amit írsz.

Én sem tudom mit jelent a pc jel, jónak tűnik vele a kép, csak nekem furcsa, hogy miért nem video jel. Ennyi az egész. Szerintem a pc jel és video jel a projektornál a feketeszintet jelölheti, hogy alacsony vagy normál, de ez csak tip.A BD lejátszón nem csak lemezes filmeket szoktunk nézni, hanem mkv file-okat is.
-
junior19
senior tag
Nem tudom, hogy mit takar az, hogy YUV jelként fogadja a proji, és pc jelként ismeri fel. Letilt sok mindent a képbeállításokban? Eleve ez egy rossz opció, mert ha kiírja, hogy YUV jelet kap, az ritkán tartozik a pc-hez, mert ott általánosabb az rgb használata.
Továbbra is azt mondom, hogy túlbonyolítod az életed. Ha autó állásban a bd-én a kimenet, jó a tévén és a projin is, akkor felesleges piszkálni.
Vagy ha átállítod mindenképpen, akkor ahol változik a kép, ott kell a megjelenítőt is hozzáigazítani.
Azért sincs értelme nagyon piszkálni ha jól működik auto kimeneten, mert lehet még egy csavar a történetben.
Mivel ez bd lejátszó, az anyagok erre YCbCr-re készülnek. De ha mondjuk rgb-re állítod a kimenetet, akkor az fájlos lejátszásnál(mkv) fog működni, de dvd vagy bd lemez lejátszásánál már nem, akkor mindenképpen YCbCr jelet fog kiadni. A megjelenítő meg rgb-t vár, mert arra lett beállítva. Tehát még akkor is változtatnod kell a videoszinteket, hogy milyen formátumokat játszol le.
Ezért írtam, hogy nem tudom mit jelent a pc mód, mit befolyásol, de ha semmi lényegeset, akkor ne foglalkozz vele. -
Vhiktor
nagyúr
És az azvar, hogy a projektor pc jelnek ismeri fel. Csak akkor lesz video jel, ha a lejátszót átállítom rgb szabványosra. Viszont akkor meg a tv képe romlik el (lesz túl világos, fátyolos.)
-
Vhiktor
nagyúr
Este kipróbáltam. Ha auto-n van a lejátszó és proji is, akkor a proji info-ja szerint YUV a color space. Tehát akkor a lejátszó YCbCr-n adja a jelet a proji pedig úgyis fogadja és ekkor a prji a hdmi jelet pcre állítja. Csak akkor lesz a projin rgb ha a lejátszót is arra állítom.
Csak az a fura nekem, hogy a proji miért pc jel-re állítja amikor az a 0-255 tartományt jelenti nem? Ha meg kézzel átállitom a projit ebben video jelre, akkor lesz világosabb a kép, de az biztos nem jó.
Akkor maradjon auto-n és ne foglalkozzak vele?
A kép csak akkor lesz rosz, tehát fátyolos, világos, ha a projektoron az ő általa felismert hdmi jelet átállítom a másik opcióra.
-
Vhiktor
nagyúr
Ezt a 4:4:4-et felejtsd el, semmi köze a problémádhoz.
Azt sem értem egyébként, hogy írtad, hogy a lejátszó ha automatára van állítva, akkor jó a kép, ha videora, akkor sötét lesz. Ha automatán jó, akkor minek piszkálni?
Egyébként egy kis segítség, ha mindenképpen kapcsolgatni szeretnél.
Ha a kimenetet változtatod, s azt tapasztalod, amit jelen esetben is, hogy sötétebb a kép, akkor a lejátszó tuti rgb jelet ad ki, a megjelenítő pedig YCbCr-t vár. Ilyenkor a megjelenítőt kell rgb-re kapcsolni.
A másik ami még gyakran előfordulhat, hogy a lejátszó YCbCr-t ad ki, a kép lapos lesz, mert rgb-t vár, a megjelenítőt kell YCbCr állásba tenni.
Ha a forrás és a megjelenítő is automatán megfelelő képet ad, akkor felesleges piszkálni.
Az a video opció amit írsz, tuti rgb jel, mert másképp nem lenne sötétebb a kép. Az tehát a megjelenítő beállításához biztos, hogy rossz opció.Este kipróbáltam. Ha auto-n van a lejátszó és proji is, akkor a proji info-ja szerint YUV a color space. Tehát akkor a lejátszó YCbCr-n adja a jelet a proji pedig úgyis fogadja és ekkor a prji a hdmi jelet pcre állítja. Csak akkor lesz a projin rgb ha a lejátszót is arra állítom.
Csak az a fura nekem, hogy a proji miért pc jel-re állítja amikor az a 0-255 tartományt jelenti nem? Ha meg kézzel átállitom a projit ebben video jelre, akkor lesz világosabb a kép, de az biztos nem jó.
Akkor maradjon auto-n és ne foglalkozzak vele?
-
BBéci
legenda
Hát kötelezőnek nem kötelező, de nekünk a világos színek jobban tetszenek. A multifunkciós jelzővel arra utaltam, hogy nem tudom megoldani, hogy dedikált moziszobám legyen, nem tudok kompromisszumok nélküli környezetet kialakítani. (Lehet, hogy egy későbbi festés során kaphat a plafon egy kicsit más árnyalatot, de engem a sötét színek nyomasztanának.)
Volt már valamelyik szobád sötét árnyalatúra festve?
Én állat, amikor a házam épült, csupa világos színt választottam, ezzel kínoztam magam sok évig. Az elmúlt hetekben a hálószobám grafitszürke, a nappali sötétzöld lett, besz@rás, hogy mennyire tetszik, feleségemnek szintén.
[link], [link]
Monitoronként eltérő lehet, hacsak nincs műszerrel kalibrálva. -
bgaborj
csendes tag
Hát kötelezőnek nem kötelező, de nekünk a világos színek jobban tetszenek. A multifunkciós jelzővel arra utaltam, hogy nem tudom megoldani, hogy dedikált moziszobám legyen, nem tudok kompromisszumok nélküli környezetet kialakítani. (Lehet, hogy egy későbbi festés során kaphat a plafon egy kicsit más árnyalatot, de engem a sötét színek nyomasztanának.)
-
BBéci
legenda
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Kb. 13 éve használunk egy Sanyo PLVZ-4 projektort. Kizárólag mozizásra és este, teljes sötétben. A szoba messze nem ideális (mivel tetőtérről van szó), a fal nem függőleges, csak plafonra szerelt, belógatott vászonnal tudtam megoldani. 200 cm szélességű vászonra vetítek 4,5 méterről, a plafon fehér. Jól elvoltam ezzel a projektorral, de múlt karácsonykor black friday akcióban vettem a fiamnak egy Acer H6518-as dlp projektort. Nem is nagyon néztem utána a képességeinek, jó árban volt és kész.
Amikor beüzemeltük, akkor megdöbbentett, hogy a fiam lakásában, szintén nem ideális körülmények között (világos fal elé lógatott vászon) ez a viszonylag olcsó projektor mennyivel jobb, élesebb, kontrasztosabb képet ad mint az enyém, a szivárvány pedig egyáltalán nem volt számomra észlelhető. Szóval otthon is váltani szeretnék. A keret kb. 500.000 Ft-ig mehetne. A vetítés körülményein, a szobán nem nagyon tudok változtatni, mert ez egy multifunkciós nappali.
Kérdés az, hogy ilyen körülmények között milyen minőségi kategóriát célozzak meg? Olyat szeretnék, amivel újabb jópár évig ellehetek. A 4K-val kapcsolatban erősen elbizonytalanító volt, amiket írtatok többen a fórumban. Válasszak használtan egy minőségi dlp-s HD vetítőt? Vagy a nem ideális körülmények miatt úgysem jön ki az a különbség amit ezek a minőségi darabok tudnak, és egy új, belépő szintű dlp-nél nem érdemes többre törekednem?
Minden véleményt, tanácsot köszönök.Egy kérdés: miért kötelező egy multifunkciós nappaliban a fehér plafon? Az enyém korábban sem volt fehér, belepusztulnék, ha olyan lenne, ám a héten sötétzöldre festettem és brutálisan jól néz ki, öröm minden ott töltött pillanat.
-
bgaborj
csendes tag
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Kb. 13 éve használunk egy Sanyo PLVZ-4 projektort. Kizárólag mozizásra és este, teljes sötétben. A szoba messze nem ideális (mivel tetőtérről van szó), a fal nem függőleges, csak plafonra szerelt, belógatott vászonnal tudtam megoldani. 200 cm szélességű vászonra vetítek 4,5 méterről, a plafon fehér. Jól elvoltam ezzel a projektorral, de múlt karácsonykor black friday akcióban vettem a fiamnak egy Acer H6518-as dlp projektort. Nem is nagyon néztem utána a képességeinek, jó árban volt és kész.
Amikor beüzemeltük, akkor megdöbbentett, hogy a fiam lakásában, szintén nem ideális körülmények között (világos fal elé lógatott vászon) ez a viszonylag olcsó projektor mennyivel jobb, élesebb, kontrasztosabb képet ad mint az enyém, a szivárvány pedig egyáltalán nem volt számomra észlelhető. Szóval otthon is váltani szeretnék. A keret kb. 500.000 Ft-ig mehetne. A vetítés körülményein, a szobán nem nagyon tudok változtatni, mert ez egy multifunkciós nappali.
Kérdés az, hogy ilyen körülmények között milyen minőségi kategóriát célozzak meg? Olyat szeretnék, amivel újabb jópár évig ellehetek. A 4K-val kapcsolatban erősen elbizonytalanító volt, amiket írtatok többen a fórumban. Válasszak használtan egy minőségi dlp-s HD vetítőt? Vagy a nem ideális körülmények miatt úgysem jön ki az a különbség amit ezek a minőségi darabok tudnak, és egy új, belépő szintű dlp-nél nem érdemes többre törekednem?
Minden véleményt, tanácsot köszönök. -
junior19
senior tag
Ezt a 4:4:4-et felejtsd el, semmi köze a problémádhoz.
Azt sem értem egyébként, hogy írtad, hogy a lejátszó ha automatára van állítva, akkor jó a kép, ha videora, akkor sötét lesz. Ha automatán jó, akkor minek piszkálni?
Egyébként egy kis segítség, ha mindenképpen kapcsolgatni szeretnél.
Ha a kimenetet változtatod, s azt tapasztalod, amit jelen esetben is, hogy sötétebb a kép, akkor a lejátszó tuti rgb jelet ad ki, a megjelenítő pedig YCbCr-t vár. Ilyenkor a megjelenítőt kell rgb-re kapcsolni.
A másik ami még gyakran előfordulhat, hogy a lejátszó YCbCr-t ad ki, a kép lapos lesz, mert rgb-t vár, a megjelenítőt kell YCbCr állásba tenni.
Ha a forrás és a megjelenítő is automatán megfelelő képet ad, akkor felesleges piszkálni.
Az a video opció amit írsz, tuti rgb jel, mert másképp nem lenne sötétebb a kép. Az tehát a megjelenítő beállításához biztos, hogy rossz opció. -
Vhiktor
nagyúr
Azt javaslom a benq-n csinálj egy visszaállítást, (factory reset ha jól emlékszem) és utána mozi módban nézd meg mit mutat a kép a bd auto állásán, próbaképp megnézheted mi történik a másik beállításon. Alapban a 2 auto állásnál megfelelően kell csatlakozni a lejátszónak a projival. Ha ez megvolt, végpontozz egyet és kész is. A nem auto kimenetek arra vannak ha egy tv/proji nem tudja automatán beállítani magának a kapott jelet.
Ha használsz konzolt annak is van a video jel kimenet állításnál hasonló.
Ha PC-ről hajtod meg a lejátszó progiban kell állítani a kimenő jelet de ott sztem az auto állás a full rgb-t küldi így a pc-nek célszerű külön beállítást elmenteni a vetítőn.Ma este kipróbálom.
A proji most automatán a bd pedig 4:4:4-en van és így a proji ahogy láttam pc jelnek érzékeli automatán. -
péjé
őstag
Tv-n kipróbáltam, ezek a belállítások vannak a BD lejátszón:

A tvn a hdmi feketeszint normálra van állítva és az RGB(szabványos)-on kivül mindennel jól működik. Az RGB szabványos olyan mintha 0-255ig küldené a jelet.
A projektor pedig ezeket támogatja:

Illetve a projektorra még ezt írták:
The HDMI settings have options for video or PC levels. You’ll have to choose the latter if you want to see below-black in RGB mode. Interestingly, above-white signals appear regardless of the setting. I stuck with video mode to maximize dynamic range.Azt javaslom a benq-n csinálj egy visszaállítást, (factory reset ha jól emlékszem) és utána mozi módban nézd meg mit mutat a kép a bd auto állásán, próbaképp megnézheted mi történik a másik beállításon. Alapban a 2 auto állásnál megfelelően kell csatlakozni a lejátszónak a projival. Ha ez megvolt, végpontozz egyet és kész is. A nem auto kimenetek arra vannak ha egy tv/proji nem tudja automatán beállítani magának a kapott jelet.
Ha használsz konzolt annak is van a video jel kimenet állításnál hasonló.
Ha PC-ről hajtod meg a lejátszó progiban kell állítani a kimenő jelet de ott sztem az auto állás a full rgb-t küldi így a pc-nek célszerű külön beállítást elmenteni a vetítőn. -
Vhiktor
nagyúr
Tv-n kipróbáltam, ezek a belállítások vannak a BD lejátszón:

A tvn a hdmi feketeszint normálra van állítva és az RGB(szabványos)-on kivül mindennel jól működik. Az RGB szabványos olyan mintha 0-255ig küldené a jelet.
A projektor pedig ezeket támogatja:

Illetve a projektorra még ezt írták:
The HDMI settings have options for video or PC levels. You’ll have to choose the latter if you want to see below-black in RGB mode. Interestingly, above-white signals appear regardless of the setting. I stuck with video mode to maximize dynamic range. -
yanpec
senior tag
Nalam ugyan ez volt az optoma eh400ason, en lampara gyanakodtam, aztan egy film erejeig hagytam 1080p24hz-en, es azota eco modban sincs vibralas (kb 30-40 orat ment igy azota, szoval nem tudom hogy hosszu tavon is megoldja-e). Sajat felelossegre megprobalhatod, de valoszinu egy uj szinkerek akkor nalad is kelleni fog nemsokara.
Köszi, megpróbálom.
-
Gabesz26
senior tag
Próbáld meg ezt, van kiszállítás magyarországra. Árban verhetetlen és minoségben sincs elmaradva az általad linkeltektől.
Nekem volt ilyen vásznam. Sajnos ebben az árkategóriában az oldalfeszítés semmire sem garancia (nekem nagyon egyenetlen volt a felülete bármennyire is feszítettem), így annak a felárát nem biztos, hogy érdemes megfizetni.
Nem az eredeti kérdezőnek ajánlás, de ha már írtam, akkor megosztom itt is, hogy pár hete Screenline Mot Tensioned vásznat használok Radiance felülettel. Csak ajánlani tudom ezt a felületet, azoknak akik világos falak között szeretnék megoldani a vetítést. Nálam fehér a mennyezet, az oldalfalak közepesen sötét barna árnyalatúak, ebben a környezetben az előző 1.0-s vászonhoz képest ég és föld, annyit javult a kép. Tegnap pont a gyerkőccel mese moziztunk egy kicsit este, emiatt háttérben volt is világítás felkapcsolva, hogy ne legyen teljesen sötét, de még így is bőven nézhető volt a kép (az 1.0 vászon ilyenkor már
) -
pet007
aktív tag
Nalam ugyan ez volt az optoma eh400ason, en lampara gyanakodtam, aztan egy film erejeig hagytam 1080p24hz-en, es azota eco modban sincs vibralas (kb 30-40 orat ment igy azota, szoval nem tudom hogy hosszu tavon is megoldja-e). Sajat felelossegre megprobalhatod, de valoszinu egy uj szinkerek akkor nalad is kelleni fog nemsokara.
-
JackFeryll
őstag
Sziasztok!
Ismerősnek keresnék projektort 2 árkategóriában is újat:
max 150 ezres kerettel
és
max 200 ezres kerettel
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók))
-házimozi
- mire szeretnél vetíteni
-vászonra
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt
300×260 a falméret, 240*240 körüli vászon lenne. 4-4.5 méter távolságból vetítve. (mondjuk plafonról ?)
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
világos, de itt a keretek miatt gondolom ne legyen szempont, lehet sötétíteniKöszönöm a segítséget.
-
yanpec
senior tag
-
Cseneles
őstag
Sziasztok,
Melyik vásznat ajánlanátok egy Optoma UHD300X projektorhoz?
Eddig ez a kettő versenyző van:
Bydium motoros vetítővászon, 16:9, 240x135cm
ELITE SCREENS, Spectrum motoros rolós vetítővászon 100"
vagy inkább nézzek másik márkát?
Próbáld meg ezt, van kiszállítás magyarországra. Árban verhetetlen és minoségben sincs elmaradva az általad linkeltektől.
-
walko
tag
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
-
Vhiktor
nagyúr
Legközelebbi projektorozásnál kipróbálom. De ha az emlékem nem csal, akkor 3 opció van: RGB Limited, RGB Full és ycbcr444. De lehet, hogy az ycbcr444 az ycbcr422.
-
szepi0808
senior tag
Köszi szépen az ajánlást!
Kérhetnék esetleg egy kis kifejtést, hogy miért ő lenne a megfelelő?
Teljes laikus vagyok, csak annyi tűnt fel elsőre, hogy a 3000 ANSI lumen-nél vannak erősebbek ebben az árkategóriában. Illetve vannak jóval olcsóbbak, amik tudják ezt, vagy ennél nagyobb fényerőt. Ez akkor nem annyira mérvadó, hogy foglalkozni kelljen vele? Inkább a kontrasztarány fontos?
Pl az Optoma HD29H 250k-ért ezt tudja: Kontrasztarány: 50000:1 Fényerő: 3400 ANSI lumen Típus: DLP Felbontás: 1920 x 1080, 144Hz Zajszint: 25 dB
Köszi előre is!
Ezt tudod használni mozira is, bár ahhoz kicsit nagyobb a fényereje kelleténél, de kompromisszumot kell kötnöd, ha kettős felhasználás a cél. De én ezt találom jobbnak, amivel mind a két használat megoldható. DLP főleg a belépő nagy fényerővel ábrák vetítésénél tud kellemetlenül rainbowzni, azt nem mindenki viseli könnyen.
-
péjé
őstag
A Samsung BD-t próbáld átállítani 420-ra vagy 422-re, a filmeket is 420-ra masterelik, +limited rgb de működni kellene az auto beállításnak.
HTPC, pc, konzol mehet 444 full rgb-vel, ezeknek csinálj egy külön profilt ha nem akarja automatán kezelni.
Javult esetleg? -
PPeti1986
tag
Sziasztok,
Melyik vásznat ajánlanátok egy Optoma UHD300X projektorhoz?
Eddig ez a kettő versenyző van:
Bydium motoros vetítővászon, 16:9, 240x135cm
ELITE SCREENS, Spectrum motoros rolós vetítővászon 100"
vagy inkább nézzek másik márkát?
-
Vhiktor
nagyúr
Mi a forrás? Auto beállításnál a proji a kapot jel alapján tudja hogy melyik RGB jel jön.
Már nem emlékszem van-e menthető profil a w2000-ben de ha igen akkor oda megcsinálnám a pc-nek a végpontozást, a többi profilra meg a lejátszónak való beállítást. Mit használsz amúgy? média boxot?
Nálam pl. a ps4-et pc-nek érzékeli a proji és így is kellett hozzáállítani.Samsung 3DBD lejátszó a forrás. Amikor a tv-re volt rákötve a lejátszó akkor a tv természetesen nem pc-nek ismerte fel.
A lejátszó ycbcr444-re van állítva. -
péjé
őstag
Benq W2000-nél ha a hdmi jelet video jelre állítom akkor túl sötét lesz a kép, pl a sötétkék átmegy feketébe, pedig elvileg erre kellene állítani. Auto-n jó, de az meg a PC jelnek felel meg. Nem értem.
Azt gondoltam, hogy a videojel 16-235-ig megy a pc meg 0-255ig. De ez olyan mintha a HDMI feketeszintet tenné alacsonyra(video) vagy normálra(pc jel).Mi a forrás? Auto beállításnál a proji a kapot jel alapján tudja hogy melyik RGB jel jön.
Már nem emlékszem van-e menthető profil a w2000-ben de ha igen akkor oda megcsinálnám a pc-nek a végpontozást, a többi profilra meg a lejátszónak való beállítást. Mit használsz amúgy? média boxot?
Nálam pl. a ps4-et pc-nek érzékeli a proji és így is kellett hozzáállítani. -
pet007
aktív tag
-
yanpec
senior tag
Sziasztok
Van egy acer projektorom és elkezdett a fényrő vibrálni. Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet vele 750 óra van benne.
-
Vhiktor
nagyúr
Benq W2000-nél ha a hdmi jelet video jelre állítom akkor túl sötét lesz a kép, pl a sötétkék átmegy feketébe, pedig elvileg erre kellene állítani. Auto-n jó, de az meg a PC jelnek felel meg. Nem értem.
Azt gondoltam, hogy a videojel 16-235-ig megy a pc meg 0-255ig. De ez olyan mintha a HDMI feketeszintet tenné alacsonyra(video) vagy normálra(pc jel). -
spiky03
veterán
Nem értem. 3m-ről egy Barco 1.24-es lencséje meglövi lazán a 222cm széles képet, olyan meg ha éppen nincs is Palinak mindig szokott szállingózni hirdetések között. Konkrétan EN13-as lencse.
Vagy akkor nem jön ki a matek nekem sehogy sem.Morph76 : Csak rábeszéltek lassan erre a sorround projektre. Attól félek jövőre meg a kis Pio vsx-832 lesz cserélve, ennek a hifi témának nincs vége sose.
De vége van ha meghuzol magadnak egy határt.

Nah meg a legfontosabb, h mennyire vagy megelégedve a jelenlegi rendszerrel, vagy mi hiányzik a mostanibol a hatsokon kívül?
-
Vitee
aktív tag
Köszi szépen.
Rákerestem a 7200-ra és kapásból jó pár 1 csillagos értékelést kapott, hogy poros, garanciális takarítás után nagyon hamar poros, foltos a vetített kép. A 7300-ra úgyszint voltak ilyen kommentek.
Úgy tűnik ezt még a "prémiumabb" gépeknél se tudták megoldani? -
Cseneles
őstag
Szia, beszéltem gyulaipallal privátban azóta egy párszor, de sajnos nincs olyan lencséje amivel meg tudnám oldani a dolgokat.
Azóta méregettem és a konzol 3.18m távolságban van felfúrva, a gép eleje 3.07 méternél van, mögötte meg van 10centi.
A szoba 3.4m, a pali gépe pedig 3.6-ról tudná ami nekem kell.Szóval bárkinek van ötlete, tippje, még mindig keresek olyan gépet ami 3m körüli távról tudja vetíteni a 100" képméretet, zárt az optikai része, nem tud így bejutni a por, viszonylag kicsi a géptest. Eddig DLP-t használtam, de lehet más is esetleg, de az hozza a w2000 szintjét.
Használt gép is lehet, bár AVX-en sincs semmi most. Volt egy UHD65 ami talán jó lett volna de az el is ment.
Árban 3-500k ft, csak legyen végre por és hibamentes.Előre is köszönöm!
Használtan JVC dla vagy Epson 7200-7300
-
zsoika
addikt
Nem értem. 3m-ről egy Barco 1.24-es lencséje meglövi lazán a 222cm széles képet, olyan meg ha éppen nincs is Palinak mindig szokott szállingózni hirdetések között. Konkrétan EN13-as lencse.
Vagy akkor nem jön ki a matek nekem sehogy sem.Morph76 : Csak rábeszéltek lassan erre a sorround projektre. Attól félek jövőre meg a kis Pio vsx-832 lesz cserélve, ennek a hifi témának nincs vége sose.
"Csak rábeszéltek lassan erre a sorround projektre." Remélem
"Attól félek jövőre meg a kis Pio vsx-832 lesz cserélve," Biztos lehetsz benne.
"ennek a hifi témának nincs vége sose" Jól gondolod...csak belefáradni lehet ,aztán ha kipihented folyt.köv. -
Vitee
aktív tag
Nem értem. 3m-ről egy Barco 1.24-es lencséje meglövi lazán a 222cm széles képet, olyan meg ha éppen nincs is Palinak mindig szokott szállingózni hirdetések között. Konkrétan EN13-as lencse.
Vagy akkor nem jön ki a matek nekem sehogy sem.Morph76 : Csak rábeszéltek lassan erre a sorround projektre. Attól félek jövőre meg a kis Pio vsx-832 lesz cserélve, ennek a hifi témának nincs vége sose.
Lenne neki talán egy Cineo30 vagy F32, de a mérete miatt nem igazán ajánlotta. Helyette mondta az Avielot, ami kicsi és tudja azt amit a nagyok, ahhoz nincs neki lencse.
Én is a kis gépre tenném a voksomat, de egyelőre az nem opció emiatt.
Egy 36nm-es panel nappalijába lenne a gép, a nagy az elég hangos is, meg a hőtermélse is nagyobb gondolom mint a kicsinek. Ezért nézelődök még, mert itt jelen pillanatban megakadtunk. -
Ijk
félisten
Szia, beszéltem gyulaipallal privátban azóta egy párszor, de sajnos nincs olyan lencséje amivel meg tudnám oldani a dolgokat.
Azóta méregettem és a konzol 3.18m távolságban van felfúrva, a gép eleje 3.07 méternél van, mögötte meg van 10centi.
A szoba 3.4m, a pali gépe pedig 3.6-ról tudná ami nekem kell.Szóval bárkinek van ötlete, tippje, még mindig keresek olyan gépet ami 3m körüli távról tudja vetíteni a 100" képméretet, zárt az optikai része, nem tud így bejutni a por, viszonylag kicsi a géptest. Eddig DLP-t használtam, de lehet más is esetleg, de az hozza a w2000 szintjét.
Használt gép is lehet, bár AVX-en sincs semmi most. Volt egy UHD65 ami talán jó lett volna de az el is ment.
Árban 3-500k ft, csak legyen végre por és hibamentes.Előre is köszönöm!
Nem értem. 3m-ről egy Barco 1.24-es lencséje meglövi lazán a 222cm széles képet, olyan meg ha éppen nincs is Palinak mindig szokott szállingózni hirdetések között. Konkrétan EN13-as lencse.
Vagy akkor nem jön ki a matek nekem sehogy sem.Morph76 : Csak rábeszéltek lassan erre a sorround projektre. Attól félek jövőre meg a kis Pio vsx-832 lesz cserélve, ennek a hifi témának nincs vége sose.
-
Vitee
aktív tag
Az EN15 pont jó lenne neki, de nem tudom honnan lehet beszerezni.
Arra már én is rárepülnék egyszer egy wqxga géppel (16:9-re digitálisan zoomolva 2.35:1-ről még pont FHD felbontásom lenne, mozis képaránynál meg bőven FHD fölött lennék). Bár amikor nézem a filmeket a Runcoval soha nem gondolok váltásra.Bár pont láttam ebayen.
Szia, beszéltem gyulaipallal privátban azóta egy párszor, de sajnos nincs olyan lencséje amivel meg tudnám oldani a dolgokat.
Azóta méregettem és a konzol 3.18m távolságban van felfúrva, a gép eleje 3.07 méternél van, mögötte meg van 10centi.
A szoba 3.4m, a pali gépe pedig 3.6-ról tudná ami nekem kell.Szóval bárkinek van ötlete, tippje, még mindig keresek olyan gépet ami 3m körüli távról tudja vetíteni a 100" képméretet, zárt az optikai része, nem tud így bejutni a por, viszonylag kicsi a géptest. Eddig DLP-t használtam, de lehet más is esetleg, de az hozza a w2000 szintjét.
Használt gép is lehet, bár AVX-en sincs semmi most. Volt egy UHD65 ami talán jó lett volna de az el is ment.
Árban 3-500k ft, csak legyen végre por és hibamentes.Előre is köszönöm!
-
Morph76
senior tag
Megér az, hidd el. Kép és hang harmóniában. Nagy már a kép, nagyobbacska, hang is dukál...
-
Dorian
félisten
Sommer Orbit 225 MKII Németo-ból rendelve jó és olcsó.
-
CyDoN
senior tag
Sziasztok,
Szeretnék ajánlást kérni tőletek.
Alapvetően oktatási célra kellene projektort találnom, de alkalomszerűen filmnézésre is használnánk. Viszonylag kevéssé árnyékolható nappali fény mellett is működnie kellene prezentációk vetítéséhez. A szoba amiben használnánk kb 50m2-es, a pozicionálás viszonylag rugalmas, kb 4 méter lenne a vászon és a projektor közti max távolság.A keretösszeg maximum bruttó 300-350.000 lenne, de nem feltétlenül lényeges, hogy kitöltsük, ha van jó ár/érték arányú olcsóbb lehetőség, ami megfelelhet a célnak.
Köszönöm a segítséget előre is.
Alapvetően oktatási célra egy dedikált szobába jobb lenne egy UST projektor, így nem zavarna oktatás közben.
WXGA, UST, 3000+ lumen.
Ezekbe általában tartozék a fali konzol. Veszel hozzá még egy wifi-s kiegésztítő és teljes a szett
-
péjé
őstag
Köszi szépen az ajánlást!
Kérhetnék esetleg egy kis kifejtést, hogy miért ő lenne a megfelelő?
Teljes laikus vagyok, csak annyi tűnt fel elsőre, hogy a 3000 ANSI lumen-nél vannak erősebbek ebben az árkategóriában. Illetve vannak jóval olcsóbbak, amik tudják ezt, vagy ennél nagyobb fényerőt. Ez akkor nem annyira mérvadó, hogy foglalkozni kelljen vele? Inkább a kontrasztarány fontos?
Pl az Optoma HD29H 250k-ért ezt tudja: Kontrasztarány: 50000:1 Fényerő: 3400 ANSI lumen Típus: DLP Felbontás: 1920 x 1080, 144Hz Zajszint: 25 dB
Köszi előre is!
Akár az epson, akár amit kinéztél az is jó lehet, mindkettő inkább a mozis felhasználás felé hajlik sztem.
Irodai felhasználásra tipikusan minél nagyobb fényerő, nagy lámpaélettartam kell, esetleg wifi, hálózatba köthetőség...
Mozizni már más a fontos...pl a kontraszt (natív, nem a reklámban lévő), kalibrálhatóság, min. rec709 színtér, min. fullhd, minél jobb optika (meg még sok más) és elég az alacsonyabb fényerő is.Az inkább irodai gépeket a 16:10-es képaránnyal tudod kiszűrni... [link] ismert márkát keress meg minél nagyobb garanciát.
-
BBéci
legenda
Köszi szépen az ajánlást!
Kérhetnék esetleg egy kis kifejtést, hogy miért ő lenne a megfelelő?
Teljes laikus vagyok, csak annyi tűnt fel elsőre, hogy a 3000 ANSI lumen-nél vannak erősebbek ebben az árkategóriában. Illetve vannak jóval olcsóbbak, amik tudják ezt, vagy ennél nagyobb fényerőt. Ez akkor nem annyira mérvadó, hogy foglalkozni kelljen vele? Inkább a kontrasztarány fontos?
Pl az Optoma HD29H 250k-ért ezt tudja: Kontrasztarány: 50000:1 Fényerő: 3400 ANSI lumen Típus: DLP Felbontás: 1920 x 1080, 144Hz Zajszint: 25 dB
Köszi előre is!
Minden fontos, de nem azokkal kell számolni, amiket a gyárak megadnak, mert a legtöbb esetben közük nincs a valósághoz.
-
walko
tag
Köszi szépen az ajánlást!
Kérhetnék esetleg egy kis kifejtést, hogy miért ő lenne a megfelelő?
Teljes laikus vagyok, csak annyi tűnt fel elsőre, hogy a 3000 ANSI lumen-nél vannak erősebbek ebben az árkategóriában. Illetve vannak jóval olcsóbbak, amik tudják ezt, vagy ennél nagyobb fényerőt. Ez akkor nem annyira mérvadó, hogy foglalkozni kelljen vele? Inkább a kontrasztarány fontos?
Pl az Optoma HD29H 250k-ért ezt tudja: Kontrasztarány: 50000:1 Fényerő: 3400 ANSI lumen Típus: DLP Felbontás: 1920 x 1080, 144Hz Zajszint: 25 dB
Köszi előre is!
-
Ijk
félisten
Hát srácok számolgatok, 85 volt anno az ELAC b5.2 most gondolom gyenge árfolyam miatt 100k, ehhez még vennem kellene jó 30m kábelt (mivel hátsó dobozok), az is lenne vagy 2000Ft/m, plusz keményfa polcok. Nem biztos hogy megér nekem 200 ezret a surround hangzás.
-
szepi0808
senior tag
Sziasztok,
Szeretnék ajánlást kérni tőletek.
Alapvetően oktatási célra kellene projektort találnom, de alkalomszerűen filmnézésre is használnánk. Viszonylag kevéssé árnyékolható nappali fény mellett is működnie kellene prezentációk vetítéséhez. A szoba amiben használnánk kb 50m2-es, a pozicionálás viszonylag rugalmas, kb 4 méter lenne a vászon és a projektor közti max távolság.A keretösszeg maximum bruttó 300-350.000 lenne, de nem feltétlenül lényeges, hogy kitöltsük, ha van jó ár/érték arányú olcsóbb lehetőség, ami megfelelhet a célnak.
Köszönöm a segítséget előre is.
Epson EH-TW6700
-
walko
tag
Sziasztok,
Szeretnék ajánlást kérni tőletek.
Alapvetően oktatási célra kellene projektort találnom, de alkalomszerűen filmnézésre is használnánk. Viszonylag kevéssé árnyékolható nappali fény mellett is működnie kellene prezentációk vetítéséhez. A szoba amiben használnánk kb 50m2-es, a pozicionálás viszonylag rugalmas, kb 4 méter lenne a vászon és a projektor közti max távolság.A keretösszeg maximum bruttó 300-350.000 lenne, de nem feltétlenül lényeges, hogy kitöltsük, ha van jó ár/érték arányú olcsóbb lehetőség, ami megfelelhet a célnak.
Köszönöm a segítséget előre is.
-
BBéci
legenda
-
kalapacsolok
senior tag
-
Redsky
csendes tag
-
Cseneles
őstag
-
Gery555
csendes tag
Üdv.Optoma hd26 projektoromat szeretném lecserélni.Ajánlottak egy epson eh tw610-et minimális ráfizetéssel.Elvileg az optomának jobb a kontrasztja ,viszont a másik újabb és lcd.Érdemes lenne lecserélnem?
-
péjé
őstag
-
BBéci
legenda
Volt ilyenem több is, egy idő után gondoltak egyet és nem működtek tovább.
az alin van ez az ugreen nevű gyártó, nagyon minőségiek a kábelei, egy próba után onnan rendeltem többet is, használtam tőlük ilyent aminek változtatható az iránya...lehet splitter és switch is... [link] de a HDR nem megy át rajt mivel 1.4-es.Nem létezik kábelekre vonatkozó HDMI 1.4 szabvány.
-
c4
őstag
Az Optoma HD144 menüjében belehet állítani a színkerék sebességét? Ezt hogyan kell? Én nem találtam ilyen lehetőséget.
Sehogy valószínűleg, automatikusan állítja a képfrekvenciától függően.
-
morten1
csendes tag
Ez engem is kiidegelt az elején (Epson után), de beállítottam folyamat 4x sebességre a színkereket, így a gép is halkabb és nem váltogat menü és film között (inkább elviselem azt a jelenetenkénti 1-1 szivárványt mint a plusz két dB-t). Annyi hogy 60Hz-en mennek most a filmek is, de a kadenciahelytelenségből akadó pár percenkénti mikrolagot nem látom, valószínűleg nagyon elveszik a folyamatos motion blur mellett.
Jól értettem? Az Optoma HD144 menüjében belehet állítani a színkerék sebességét? Ezt hogyan kell? Én nem találtam ilyen lehetőséget.
-
péjé
őstag
ok, köszi! Még az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha a projektor VGA bemenetébe dugnék egy VGA-hdmi átalakítót, és ebbe a TV hdmi kábelét. Vagy nagyon rontaná ez a minőséget? Sima HD adásról van szó.
A vga nagyon gyenge felbontást tud már, 800x600...jobban jársz a hdmi elosztóval.
-
kalapacsolok
senior tag
Volt ilyenem több is, egy idő után gondoltak egyet és nem működtek tovább.
az alin van ez az ugreen nevű gyártó, nagyon minőségiek a kábelei, egy próba után onnan rendeltem többet is, használtam tőlük ilyent aminek változtatható az iránya...lehet splitter és switch is... [link] de a HDR nem megy át rajt mivel 1.4-es.ok, köszi! Még az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha a projektor VGA bemenetébe dugnék egy VGA-hdmi átalakítót, és ebbe a TV hdmi kábelét. Vagy nagyon rontaná ez a minőséget? Sima HD adásról van szó.
-
péjé
őstag
KÖszi, de ez őrült drága. [link] Ez nem volna jó, ez nem "automatikusan" működik? Távirányítót nem látok hozzá.
Volt ilyenem több is, egy idő után gondoltak egyet és nem működtek tovább.
az alin van ez az ugreen nevű gyártó, nagyon minőségiek a kábelei, egy próba után onnan rendeltem többet is, használtam tőlük ilyent aminek változtatható az iránya...lehet splitter és switch is... [link] de a HDR nem megy át rajt mivel 1.4-es. -
péjé
őstag
Nálam 12m a hdmi, megy vele, ahogy olvasom 15 körül szokott lenni amihez már kellhet jelerősítés.
-
kalapacsolok
senior tag
-
Vhiktor
nagyúr
Neked akkor hdmi switch kell, amibe több jel megy be és 1 megy ki.
Van amelyik távirányítós és úgy tudod váltani hogy melyik forrás jele megy kifelé.
Ez egy komolyabb kiadás, 4K HDR stb...azért merem ajánlani mert ettől a gyártótól van nekem hdmi slitter és tökéletesen megy már régóta... [link] Ha nem kell a 4K akkor kereshetsz persze vmi olcsóbb kiadást.
Ez egy fapados fullhd megoldás de megbízható a gyártó, szintén kipróbált... [link]
esetleg ez... [link]Nézegettem a Vorke splittert amit egyszer ajánlottál, csak egy problémám van vele, hogy nem találom a leírásban, hogy milyen hosszú kábelt támogat.
Milyen hosszú kábellel használod?
Vannak splitterek amik csak 8 m-ert mások pedig 15 m-ert támogatnak. -
péjé
őstag
köszi, és olyan nincs, ahol nem kell távirányítóval váltani? Mert feltételezném, vagy annyira "intelligens", hogy ha nincs jel, másik hdmi-n pedig igen, akkor azt továbbítja. Mert kikapcsolt XBOX-ból semmi nem jön olyankor tudtommal... Vagy ilyen nincs?
A Vorke az tud automatán kapcsolgatni a leírás alapján.
-
kalapacsolok
senior tag
Neked akkor hdmi switch kell, amibe több jel megy be és 1 megy ki.
Van amelyik távirányítós és úgy tudod váltani hogy melyik forrás jele megy kifelé.
Ez egy komolyabb kiadás, 4K HDR stb...azért merem ajánlani mert ettől a gyártótól van nekem hdmi slitter és tökéletesen megy már régóta... [link] Ha nem kell a 4K akkor kereshetsz persze vmi olcsóbb kiadást.
Ez egy fapados fullhd megoldás de megbízható a gyártó, szintén kipróbált... [link]
esetleg ez... [link]köszi, és olyan nincs, ahol nem kell távirányítóval váltani? Mert feltételezném, vagy annyira "intelligens", hogy ha nincs jel, másik hdmi-n pedig igen, akkor azt továbbítja. Mert kikapcsolt XBOX-ból semmi nem jön olyankor tudtommal... Vagy ilyen nincs?
-
péjé
őstag
Sziasztok! Két HDMI van a projektoromon. Az egyiken Chromecast van, az lehetséges, hogy a másikhoz veszek egy HDMI elosztót, és egy hdmi-be lesz bedugva a segítségével egyszerre az XBOX és a TV? Az működőképes, hogy ha erre váltok, arról veszi a jelet, ami épp be van kapcsolva, azaz vagy xbox vagy tv?
HDMI elosztóból mindegy, milyet veszek? köszi a segítséget!

Neked akkor hdmi switch kell, amibe több jel megy be és 1 megy ki.
Van amelyik távirányítós és úgy tudod váltani hogy melyik forrás jele megy kifelé.
Ez egy komolyabb kiadás, 4K HDR stb...azért merem ajánlani mert ettől a gyártótól van nekem hdmi slitter és tökéletesen megy már régóta... [link] Ha nem kell a 4K akkor kereshetsz persze vmi olcsóbb kiadást.
Ez egy fapados fullhd megoldás de megbízható a gyártó, szintén kipróbált... [link]
esetleg ez... [link] -
kalapacsolok
senior tag
Sziasztok! Két HDMI van a projektoromon. Az egyiken Chromecast van, az lehetséges, hogy a másikhoz veszek egy HDMI elosztót, és egy hdmi-be lesz bedugva a segítségével egyszerre az XBOX és a TV? Az működőképes, hogy ha erre váltok, arról veszi a jelet, ami épp be van kapcsolva, azaz vagy xbox vagy tv?
HDMI elosztóból mindegy, milyet veszek? köszi a segítséget!

-
maki0308
csendes tag
-
maki0308
csendes tag
Vhiktor linkje alapján meg tudod csinálni a végpontozást. A projid alapban sztem tudja hogy milyen jelet kap ha automatára van állítva, full RGB v. limited RGB...a lejátszók a limiteden mennek, PC használja a full-t.
Legyen automatán, ha nem jól értelmezi a gép akkor elmásznak a színek, rossz adat alapján jeleníti meg a szürkét, feketét.A túl sötét jelenetek nem a DLP gépek erőssége, jó végpontozással ki lehet hozni jóra a feketét rajta. A w6000 jó gép, megnézném egyszer azt is...:-) Fontos a minél sötétebb vetítési környezet, minimalizálni a vászonra visszaverődő fényt.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget
Ha hazaérek meg is csinálom
-
péjé
őstag
Sziasztok
Abban szeretnék segítséget kérni hogy van egy benq W6000 es gépem és valahogy nem tudom megtalálni a tökéletes kép beállítást
Lehet elég buta a kérdés de nem nagyon tudom máshogy megfogalmazni
1080p töltöm le a filmeket általában horror jellegű filmek mejekben dominál a sötét szín de pár fantasy film is megy ott meg azért jobban a világos
Hátha van valakinek tapasztalata
Segítséget előre is köszönömVhiktor linkje alapján meg tudod csinálni a végpontozást. A projid alapban sztem tudja hogy milyen jelet kap ha automatára van állítva, full RGB v. limited RGB...a lejátszók a limiteden mennek, PC használja a full-t.
Legyen automatán, ha nem jól értelmezi a gép akkor elmásznak a színek, rossz adat alapján jeleníti meg a szürkét, feketét.A túl sötét jelenetek nem a DLP gépek erőssége, jó végpontozással ki lehet hozni jóra a feketét rajta. A w6000 jó gép, megnézném egyszer azt is...:-) Fontos a minél sötétebb vetítési környezet, minimalizálni a vászonra visszaverődő fényt.
-
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok
Abban szeretnék segítséget kérni hogy van egy benq W6000 es gépem és valahogy nem tudom megtalálni a tökéletes kép beállítást
Lehet elég buta a kérdés de nem nagyon tudom máshogy megfogalmazni
1080p töltöm le a filmeket általában horror jellegű filmek mejekben dominál a sötét szín de pár fantasy film is megy ott meg azért jobban a világos
Hátha van valakinek tapasztalata
Segítséget előre is köszönömVégpontozd a képet. Az nagyon sokat számít és könnyen elvégezhető.
Fényerő állításhoz:
[link]
A fényerőt kell állítanod egészen addig amig a 16-os oszlop egybeolvad a háttérrel és a 17-es, de legalább a 18-as oszloptól felfele minden oszlop látszik.Kontraszt állításhoz:
Kontrasztot kell állítanod amig a Reference White oszlop egybeolvad a háttérrel és minden alatta levő, oszlop látszik. Sok megjelenítőnél ezt fel lehe ttolni 100-ra.
[link]Egéybként erről az oldalról letölthető az egész csomag veszteségmentesen:
[link]
MP4 formátum jó lesz. -
maki0308
csendes tag
Sziasztok
Abban szeretnék segítséget kérni hogy van egy benq W6000 es gépem és valahogy nem tudom megtalálni a tökéletes kép beállítást
Lehet elég buta a kérdés de nem nagyon tudom máshogy megfogalmazni
1080p töltöm le a filmeket általában horror jellegű filmek mejekben dominál a sötét szín de pár fantasy film is megy ott meg azért jobban a világos
Hátha van valakinek tapasztalata
Segítséget előre is köszönöm -
pusi1981
aktív tag
Vetített képen ne legyen fehér pixelhiba, 1 sem mert az kezdődő dmd hibára utal, porszemet sem jó látni a képben, lehet hogy érzékeny helyre került és csak szervíz tudja takarítani.
Vetítés közben csak a venti hangját halld, nem lehet kerregés (színkerék) vagy a táp cicergése sem jó jel. A kép legyen beélesíthető, próbáld ki az üzemmódokat, van szervízmenü ott lehet látni a valós üzemórát, guglizd ki hogy lehet belépni, minden gyártónál más.
Ha kicsit rádobsz a pénzre 80eftért körül van fullhd benq w1070.
A vetítőknek van vetítési táv kalkulátora, ez az acer 100" képátlót 342-382cm-ről tud vetíteni... [link]Köszönöm a segítséget!
-
Vhiktor
nagyúr
Arra gondolok ezzel hogy nem mindegy hol van az a por...ha könnyen takarítható helyen van akkor el tudod te is távolítani...de pár napja írta itt vki hogy 2-3 benq w2000-et is látott ami lencsén belül volt poros...ott vmi gond van, pláne egy kevés órát futott gépnél...
ha van 1-2 porszemcse és nem zavaró akkor nem kell rohangálni de ha elkezd szaporodni akkor ott meg kell keresni az okát nehogy idővel a tényleg sok porszemcse a magas hőhatás miatt ráégjen belül alkatrészekre. DLP gépeket is érdemes időnként takarítani hiszen a statikusság vonzza a port és belül elkoszolódhat mint pl. egy számítógép.LCD-nél a por halálos, ezért is kell rendszeresen takarítani a szűrőket, időnként meg ultrahangos tisztításra vinni.... [link]
És azt hogy lehet eldönteni, hogy a por a chipen vagy valamelyik optikai egységen van?
-
péjé
őstag
Arra gondolok ezzel hogy nem mindegy hol van az a por...ha könnyen takarítható helyen van akkor el tudod te is távolítani...de pár napja írta itt vki hogy 2-3 benq w2000-et is látott ami lencsén belül volt poros...ott vmi gond van, pláne egy kevés órát futott gépnél...
ha van 1-2 porszemcse és nem zavaró akkor nem kell rohangálni de ha elkezd szaporodni akkor ott meg kell keresni az okát nehogy idővel a tényleg sok porszemcse a magas hőhatás miatt ráégjen belül alkatrészekre. DLP gépeket is érdemes időnként takarítani hiszen a statikusság vonzza a port és belül elkoszolódhat mint pl. egy számítógép.LCD-nél a por halálos, ezért is kell rendszeresen takarítani a szűrőket, időnként meg ultrahangos tisztításra vinni.... [link]
-
Vhiktor
nagyúr
Vetített képen ne legyen fehér pixelhiba, 1 sem mert az kezdődő dmd hibára utal, porszemet sem jó látni a képben, lehet hogy érzékeny helyre került és csak szervíz tudja takarítani.
Vetítés közben csak a venti hangját halld, nem lehet kerregés (színkerék) vagy a táp cicergése sem jó jel. A kép legyen beélesíthető, próbáld ki az üzemmódokat, van szervízmenü ott lehet látni a valós üzemórát, guglizd ki hogy lehet belépni, minden gyártónál más.
Ha kicsit rádobsz a pénzre 80eftért körül van fullhd benq w1070.
A vetítőknek van vetítési táv kalkulátora, ez az acer 100" képátlót 342-382cm-ről tud vetíteni... [link]Ha van pár porszem a vetített képen, akkor az mi problémát okozhat? CSak esztétikailag zavaró vagy meghíbásodáshoz is vezethet?
-
Ogard
tag
-
Cseneles
őstag
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata MITSUBISHI HC4000 projektorral?Hasznalhato atlagos dlp gep, belepo kategorias semmi extra.
-
KatonaT
aktív tag
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata MITSUBISHI HC4000 projektorral? -
péjé
őstag
Vetített képen ne legyen fehér pixelhiba, 1 sem mert az kezdődő dmd hibára utal, porszemet sem jó látni a képben, lehet hogy érzékeny helyre került és csak szervíz tudja takarítani.
Vetítés közben csak a venti hangját halld, nem lehet kerregés (színkerék) vagy a táp cicergése sem jó jel. A kép legyen beélesíthető, próbáld ki az üzemmódokat, van szervízmenü ott lehet látni a valós üzemórát, guglizd ki hogy lehet belépni, minden gyártónál más.
Ha kicsit rádobsz a pénzre 80eftért körül van fullhd benq w1070.
A vetítőknek van vetítési táv kalkulátora, ez az acer 100" képátlót 342-382cm-ről tud vetíteni... [link] -
pusi1981
aktív tag
-
pusi1981
aktív tag
Az átlagos kínai vacaknál tényleg jobb lesz de vedd figyelembe hogy ez valójában irodai gép, nem mozizás a fő profilja.
Igazából most mozis 720p gépet nem is látni, állapotát azért nézd meg alaposan.
Szervíz menüben van a nem törölhető valós üzemóra...lcd gép, teljesen fehér képet vetítve nem lehet semmi folt...ha van akkor inkább hagyd.Köszönöm a tanácsot!
És esetleg más valós 720p-s,használt projektort tudsz ajánlani 50.000 ft-os ársávban,amit érdemes lehet megvennem és nem nagyon nyúlok mellé?
720p-s filmeket néznék közel három méteres távolságból vetítve,inkább este fehér falra vetítve. -
péjé
őstag
Az átlagos kínai vacaknál tényleg jobb lesz de vedd figyelembe hogy ez valójában irodai gép, nem mozizás a fő profilja.
Igazából most mozis 720p gépet nem is látni, állapotát azért nézd meg alaposan.
Szervíz menüben van a nem törölhető valós üzemóra...lcd gép, teljesen fehér képet vetítve nem lehet semmi folt...ha van akkor inkább hagyd. -
gyulaipal
tag
Ilyesmi gépre gondoltam WIde lencsével:
GyP
-
gyulaipal
tag
Azt írod, hogy "A másik lehetőség kicserélni a lencséjét a baba-Barco-nak. Kell venni egy idősebb, kisebb felbontású, esetleg hibás gépet (pl. Ebay-ről) amiben a megfelelő lencse van." Tudnál mesélni egy kicsit bővebben a szóba jöhető gépek és lencsék típusáról? Az F22 termékoldalán ezt találtam, de laikusként nem lettem sokkal okosabb:
"Lenses: - Wide Angle EN17 lens - throw ratios: 1.09 : 1 (720p) / 1.00 : 1 (SXGA+) / 0.92 : 1 (1080p) / 0.92 : 1 (WUXGA)
- Ultra Wide Angle EN19 lens - throw ratios: 0.88 : 1 (720p) / 0.80 : 1 (SXGA+) / 0.74 : 1 (1080p) / 0.74 : 1 (WUXGA)
- Standard projection lens EN35 - throw ratios: 1.89 - 2.62 : 1 (720p) / 1.73 - 2.39 : 1 (SXGA+) / 1.60 - 2.21 : 1 (1080p) / 1.60 - 2.21 : 1 (WUXGA)
F22 lenses are not interchangeable"Amelyik F20, F22 vagy hasonló (de NEM F12) gép nevében benne van a "Wide" szó, abban gyárilag a széles (de fix, azaz zoom nélküli, 0,92:1) lencse van. Amelyik nevében az "Ultra Wide" benne van, abban a legszélesebb (0,74:1) lencse van.
A lencsét (a gyári speckó ellenére) simán át lehet tenni másik gépbe, csak (típustól függően) ehhez a lens-shift mechanikát is át kell tenni, mivel a lencse nyakának az átmérője más az EN35 és az EN17/EN19 lencsék esetén. Ez azonban nem gond, csak pormentes térben (lamináris box) kell szétszedni a gépet (ne menjen tele porral, ha már gyárilag zárt). Nálam van lamináris box, úgyhogy ez nem gond.
Majd teszek ide Ebay-es linket, de most futnom kell, bocsi...
-
pusi1981
aktív tag
Sziasztok!
Epson EH-TW450 projektor használtam megér manapság 150€-t?
Átlagos otthoni használatra venném.
Először kínai vackokat néztem,de meggyőztetek visszaolvasva a fórumot. -
Ogard
tag
Hej,
pár perce kitaláltam a megoldást a hasonló esetekre.
Ha már fel van fúrva egy konzol túl közel a vászonhoz, akkor a konzolra fel kell fúrni egy deszkát alulról, amivel összekötjük a konzolt a (vászontól távolabbi) fallal. A deszka másik vége a falhoz van rögzítve. Ez így kimondva szarul hangzik, de meg lehet csinálni nagyon esztétikusra, hogy modern, dögös legyen a megjelenése (nem valami szálkás, ótvar ronda deszkára gondolok, hanem pl. valami gipszkartonozott, szép színre festett, RGB LED-es világítású, dögös, modern belsőépítészeti elemre). Ha pl. ez gipszkartonozva van, akkor akár Atmos sugárzó (vagy Auro-s VOG) hangszóró is mehet bele, szóval NEM kell a dolognak rondának és haszontalannak lennie. A "deszkára" azután alulról oda lehet tenni a projektort, ahova tetszik, felül meg mehetnek a kábelek a LED csíkok között. Így megoldható a távolság kérdése ... és még jól is nézhet ki a dolog.
A másik lehetőség kicserélni a lencséjét a baba-Barco-nak. Kell venni egy idősebb, kisebb felbontású,esetleg hibás gépet (pl. Ebay-ről) amiben a megfelelő lencse van. Ez nagyságrendileg 50eFt-os játék (plusz vám, áfa, szállítás, de nyilván EU-ból kell venni, akkor minden sokkkal olcsóbb) de láttam már 20eFt-ért is ilyet hirdetve, szóval akár sokkal olcsóbb is lehet a dolog.
A baba-Barco ára 300eFt, lencse nélkül 270eFt-ért vihető, de csak akkor, ha hoz a vevő egy donor gépet, aminek a lencséjét AZONNAL át tudom tenni (a szűrt levegőjű lamináris boxban) a gépbe (a lencse leszedésekor a DMD előtti TIR prizma front felülete szabaddá válik, ha így kiviszik a gépet poros környezetbe, akkor garantáltan lehet a gépet optikailag takarítani).
A nálam levő baba-Barco-k fényereje 1200-1400 lumen körül szoktott lenni kalibrálva, új, gyári lámpával. Ez kb. 3,6-3,8m széles kép vetítésére elegendő fényerő a nagymoziban szabványos maximális fénysűrűség mellett (1.0 gain esetén, JÓL értelmezve a DCI szabványt). Ez kb. a duplája a "normál" DLP-k D65-re kalibrált fényerejének ... de hát ezekben 0,95"-es DMD van, aminek a felülete is kb. a duplája a "normál" gépekben levő 0,65"-es chip-hez képest. A fényerő NEM gond ... feltéve, hogy UHP lámpa van a gépben.
Viszont a fényerő nagyon is gond lesz, ha LED fényforrást használunk az F22-ben. Kisebb vásznakra azonban (pár hónapon belül) jól használható lehet majd a LED fényforrás. Tesztüzemben már szépen működik a LED...
Elvben "dolgozom" egy lézer-foszfor fényforráson is, amivel viszont a fényerő is jó lesz majd ... de első körben a LED projektet akarom lezárni. Az viszont NEM kérdés, hogy meg fogom csinálni a dolgot, én már láttam a DreamCinema-ban a Barco Balder-t vetíteni a lézer-foszfor fényforrással, 4000 lumen kalibrált fényerővel. A kontrasztja is fenomenális volt "csontig" csukott íriszekkel. Ez elég inspiráló tapasztalat volt! EZT kár lenne kihagyni! Főleg mivel a régebbi Barco-k (a natív UHD jel "nem fogadásán" kívül) csak a fényforrásban különböznek a mai, 13-20 milliós Barco gépektől. Ha teszünk egy ilyen gépbe egy lézer-foszfor fényforrást, akkor már csak egy HTPC kell (az UHD tartalom kezelésére) és a vetített kép "majdnem" egyenértékű lesz az új Barco-k képével (azonos a képfeldolgozás, a DMD chip, az optika, stb.). Ja, bocs, egy dolgot kivéve: én nem nagyon láttam még "tisztán" RGB színekből vetítő 1 chip-es (és lézeres) Barco-t. Ezek mind ipari gépek, amiket házimozisoknak adnak el. Emiatt az általam látott ilyen gépek az RGB színek mellett sárgát is vetítettek (kihasználván a foszfor által termelt durva mennyiségű sárga fényt). Ez a fényerőnek jót tett ... de kb. mindenki egyetért abban, hogy a mozis kép "tiszta" RGB színekből vetítés mellett lesz a legjobb minőségű ... és így látszik legkevésbé a szivárvány is. De fura, én pont RGBRGB színkerekes Barco gépekbe akarok tenni lézer-foszfor fényforrást ... tehát akkor melyik megoldásnak is lesz jobb a képminősége?
No, akkor jöhet az "ellenzék", meg az "úgysem tudod Te azt megcsinálni" meg a "csupa szakmai marhaságokat írogatsz" szöveg. Megszoktam ... viszont a LED fényforrású baba-Barco már nagyon szépen vetít és ha (végre) megérkeznének a fejlettebb LED-ek, akkor már fúrnám is fel a hálószobában. Részletek a "haladó projektoros" topic-ban ... ha esetleg valakit érdekel...
Azt írod, hogy "A másik lehetőség kicserélni a lencséjét a baba-Barco-nak. Kell venni egy idősebb, kisebb felbontású, esetleg hibás gépet (pl. Ebay-ről) amiben a megfelelő lencse van." Tudnál mesélni egy kicsit bővebben a szóba jöhető gépek és lencsék típusáról? Az F22 termékoldalán ezt találtam, de laikusként nem lettem sokkal okosabb:
"Lenses: - Wide Angle EN17 lens - throw ratios: 1.09 : 1 (720p) / 1.00 : 1 (SXGA+) / 0.92 : 1 (1080p) / 0.92 : 1 (WUXGA)
- Ultra Wide Angle EN19 lens - throw ratios: 0.88 : 1 (720p) / 0.80 : 1 (SXGA+) / 0.74 : 1 (1080p) / 0.74 : 1 (WUXGA)
- Standard projection lens EN35 - throw ratios: 1.89 - 2.62 : 1 (720p) / 1.73 - 2.39 : 1 (SXGA+) / 1.60 - 2.21 : 1 (1080p) / 1.60 - 2.21 : 1 (WUXGA)
F22 lenses are not interchangeable" -
Vhiktor
nagyúr
Mennyezetre szerelt DLP gépet érdemes néha kivülről letörölni a portól esetleg leporszívózni, vagy netán a szellőzőin kerewsztül kiszívni a port porszívó segítségével?
-
gyulaipal
tag
Ezek szerint gyakorlatilag lehetséges volna létrehozni egy 1.1:1 lencsés F22-est? Mennyibe kerülne ez körülbelül? (Nálam 4.2 méterről kellene kivetíteni vele egy 290 cm széles vásznat, most egy Viewsonic PJD7720-ast használok, annak 1-1.1 a zoomtartománya.) És milyen fényereje lenne? Ha jól emlékszem több F22 hirdetésben is arról írtál, hogy ezeknek a gépeknek a nagy vetítési távolság az egyetlen hátránya, és a fal áttörését illetve tükörből vetítést javasoltad kis távolságra. Jól értem, hogy van más megoldás is? Írnál kicsit bővebben erről?
Hej,
pár perce kitaláltam a megoldást a hasonló esetekre.
Ha már fel van fúrva egy konzol túl közel a vászonhoz, akkor a konzolra fel kell fúrni egy deszkát alulról, amivel összekötjük a konzolt a (vászontól távolabbi) fallal. A deszka másik vége a falhoz van rögzítve. Ez így kimondva szarul hangzik, de meg lehet csinálni nagyon esztétikusra, hogy modern, dögös legyen a megjelenése (nem valami szálkás, ótvar ronda deszkára gondolok, hanem pl. valami gipszkartonozott, szép színre festett, RGB LED-es világítású, dögös, modern belsőépítészeti elemre). Ha pl. ez gipszkartonozva van, akkor akár Atmos sugárzó (vagy Auro-s VOG) hangszóró is mehet bele, szóval NEM kell a dolognak rondának és haszontalannak lennie. A "deszkára" azután alulról oda lehet tenni a projektort, ahova tetszik, felül meg mehetnek a kábelek a LED csíkok között. Így megoldható a távolság kérdése ... és még jól is nézhet ki a dolog.
A másik lehetőség kicserélni a lencséjét a baba-Barco-nak. Kell venni egy idősebb, kisebb felbontású,esetleg hibás gépet (pl. Ebay-ről) amiben a megfelelő lencse van. Ez nagyságrendileg 50eFt-os játék (plusz vám, áfa, szállítás, de nyilván EU-ból kell venni, akkor minden sokkkal olcsóbb) de láttam már 20eFt-ért is ilyet hirdetve, szóval akár sokkal olcsóbb is lehet a dolog.
A baba-Barco ára 300eFt, lencse nélkül 270eFt-ért vihető, de csak akkor, ha hoz a vevő egy donor gépet, aminek a lencséjét AZONNAL át tudom tenni (a szűrt levegőjű lamináris boxban) a gépbe (a lencse leszedésekor a DMD előtti TIR prizma front felülete szabaddá válik, ha így kiviszik a gépet poros környezetbe, akkor garantáltan lehet a gépet optikailag takarítani).
A nálam levő baba-Barco-k fényereje 1200-1400 lumen körül szoktott lenni kalibrálva, új, gyári lámpával. Ez kb. 3,6-3,8m széles kép vetítésére elegendő fényerő a nagymoziban szabványos maximális fénysűrűség mellett (1.0 gain esetén, JÓL értelmezve a DCI szabványt). Ez kb. a duplája a "normál" DLP-k D65-re kalibrált fényerejének ... de hát ezekben 0,95"-es DMD van, aminek a felülete is kb. a duplája a "normál" gépekben levő 0,65"-es chip-hez képest. A fényerő NEM gond ... feltéve, hogy UHP lámpa van a gépben.
Viszont a fényerő nagyon is gond lesz, ha LED fényforrást használunk az F22-ben. Kisebb vásznakra azonban (pár hónapon belül) jól használható lehet majd a LED fényforrás. Tesztüzemben már szépen működik a LED...
Elvben "dolgozom" egy lézer-foszfor fényforráson is, amivel viszont a fényerő is jó lesz majd ... de első körben a LED projektet akarom lezárni. Az viszont NEM kérdés, hogy meg fogom csinálni a dolgot, én már láttam a DreamCinema-ban a Barco Balder-t vetíteni a lézer-foszfor fényforrással, 4000 lumen kalibrált fényerővel. A kontrasztja is fenomenális volt "csontig" csukott íriszekkel. Ez elég inspiráló tapasztalat volt! EZT kár lenne kihagyni! Főleg mivel a régebbi Barco-k (a natív UHD jel "nem fogadásán" kívül) csak a fényforrásban különböznek a mai, 13-20 milliós Barco gépektől. Ha teszünk egy ilyen gépbe egy lézer-foszfor fényforrást, akkor már csak egy HTPC kell (az UHD tartalom kezelésére) és a vetített kép "majdnem" egyenértékű lesz az új Barco-k képével (azonos a képfeldolgozás, a DMD chip, az optika, stb.). Ja, bocs, egy dolgot kivéve: én nem nagyon láttam még "tisztán" RGB színekből vetítő 1 chip-es (és lézeres) Barco-t. Ezek mind ipari gépek, amiket házimozisoknak adnak el. Emiatt az általam látott ilyen gépek az RGB színek mellett sárgát is vetítettek (kihasználván a foszfor által termelt durva mennyiségű sárga fényt). Ez a fényerőnek jót tett ... de kb. mindenki egyetért abban, hogy a mozis kép "tiszta" RGB színekből vetítés mellett lesz a legjobb minőségű ... és így látszik legkevésbé a szivárvány is. De fura, én pont RGBRGB színkerekes Barco gépekbe akarok tenni lézer-foszfor fényforrást ... tehát akkor melyik megoldásnak is lesz jobb a képminősége?
No, akkor jöhet az "ellenzék", meg az "úgysem tudod Te azt megcsinálni" meg a "csupa szakmai marhaságokat írogatsz" szöveg. Megszoktam ... viszont a LED fényforrású baba-Barco már nagyon szépen vetít és ha (végre) megérkeznének a fejlettebb LED-ek, akkor már fúrnám is fel a hálószobában. Részletek a "haladó projektoros" topic-ban ... ha esetleg valakit érdekel...
-
Ijk
félisten
Ezek szerint gyakorlatilag lehetséges volna létrehozni egy 1.1:1 lencsés F22-est? Mennyibe kerülne ez körülbelül? (Nálam 4.2 méterről kellene kivetíteni vele egy 290 cm széles vásznat, most egy Viewsonic PJD7720-ast használok, annak 1-1.1 a zoomtartománya.) És milyen fényereje lenne? Ha jól emlékszem több F22 hirdetésben is arról írtál, hogy ezeknek a gépeknek a nagy vetítési távolság az egyetlen hátránya, és a fal áttörését illetve tükörből vetítést javasoltad kis távolságra. Jól értem, hogy van más megoldás is? Írnál kicsit bővebben erről?
4,2 méterről kvázi minden gép tud 290 széles képet, ahhoz nem kell nagylátó lencse.
-
Ogard
tag
Természetesen létezik rövid távolságból vetítéshez lencse a komoly gépekhez. Szerintem mindegyikhez, de én csak PD/Barco gépekkel foglalkozom rendszerint, így azokat ismerem.
Az F32 kategóriás gépekhez van 1,16:1 fix lencse (talán EN15 a neve), azon nincs zoom. Az EN13 lencse már zoom-os, az 1.24...1.6:1 arányban vetít. Van 0.74:1-es lencse is (EN12) de szerintem az már túlzás. A nagygépekben egy mozdulat lencsét cserélni, bajonett zár tartja a lencsét. Megjegyzem ezrekben vetítés közben is lehet lencsét cserélni, a gép automatikusan detektálja az új lencse típusát és kész, működik. Lámpacseréhez sem kell a nagygépeket kikapcsolni ... milyen ciki is lenne "állandóan" kapcsolgatni a gépet! :-)
Az F22 kategóriás gépekhez is vannak nagyobb szögben vetítő lencsék, de azokat csak úgy lehet beszerezni, hogy vesz az ember egy olcsó gépet pl. Ebay-ről, amiben az van és átteszem. Ahhoz viszont szét kell bontani a gépet, a kisgép lencséje nem cserélhető egy mozdulattal.
Ezek szerint gyakorlatilag lehetséges volna létrehozni egy 1.1:1 lencsés F22-est? Mennyibe kerülne ez körülbelül? (Nálam 4.2 méterről kellene kivetíteni vele egy 290 cm széles vásznat, most egy Viewsonic PJD7720-ast használok, annak 1-1.1 a zoomtartománya.) És milyen fényereje lenne? Ha jól emlékszem több F22 hirdetésben is arról írtál, hogy ezeknek a gépeknek a nagy vetítési távolság az egyetlen hátránya, és a fal áttörését illetve tükörből vetítést javasoltad kis távolságra. Jól értem, hogy van más megoldás is? Írnál kicsit bővebben erről?
-
spiky03
veterán
Hat igen en is igy gondoltam ezt, ezert is lenne jo az oldalfalat is lefesteni majd valami fehertol eltero szinre ha nem is szurkere.
Jobb oldlarol ures lesz a ter igy az nem nagyon fog hatni a kepre.
-
Ijk
félisten
Koszonom a videot!
Tenyleg latni h fakobb lesz a fekete a video vegere.
Ugy erzem nekem is majd valahogy akkor meg kell oldani a plafon sotetiteset, legalabb a vaszon kozeleben ha az egeszet nem isn tudom.
Persze elobb majd a falfestes jon vagy max fuggonyozes oda is ha marad feher az oldalfal.
Mert gondolom az nem sokat javit majd a kepen ha csak az a fal lesz szurke amelyiken a vaszon lesz?A képre jóformán pont a vászon mögötti fal nincs hatással. Onnan nem tud visszaverődni.
-
spiky03
veterán
Koszonom a videot!
Tenyleg latni h fakobb lesz a fekete a video vegere.
Ugy erzem nekem is majd valahogy akkor meg kell oldani a plafon sotetiteset, legalabb a vaszon kozeleben ha az egeszet nem isn tudom.
Persze elobb majd a falfestes jon vagy max fuggonyozes oda is ha marad feher az oldalfal.
Mert gondolom az nem sokat javit majd a kepen ha csak az a fal lesz szurke amelyiken a vaszon lesz? -
BBéci
legenda
-
Hiccusz
csendes tag
Sziasztok!
Hallottátok már, hogy 2019. október 23 - 27. között Nyílt napokat tart a DREAMCINEMA?
Dolby Atmos, DTS-X, Auro3D és egyéb nyalánkságokkal. Bővebb infó a FB oldalukon! -
Ijk
félisten
-
Ijk
félisten
-
szepi0808
senior tag
Most már elkészült a nappali végre, nem csak nyersen egy fém konzolon lóg a falon a projektor.
Bedobom az album linkjét , van két videó, az egyikben a mennyezeti sötétítő működése ha valaki kíváncsi.
Magam részéről nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, össze sem hasonlítható az élmény még a 65" plazmával szemben sem, amit a 116"-os vászonra vetített kép nyújt.Gratula! Vászonnal minden rendben, jó a fényerőd?
Új hozzászólás Aktív témák
-
46100 - 46001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 47901 47900 - 47801 47800 - 47701 47700 - 47601 47600 - 47501 47500 - 47401 47400 - 47301 47300 - 47201 47200 - 47101 47100 - 47001 47000 - 46901 46900 - 46801 46800 - 46701 46700 - 46601 46600 - 46501 46500 - 46401 46400 - 46301 46300 - 46201 46200 - 46101 46100 - 46001 46000 - 45901 45900 - 45801 45800 - 45701 45700 - 45601 45600 - 45501 45500 - 45401 45400 - 45301 45300 - 45201 45200 - 45101 45100 - 45001 45000 - 44901 44900 - 44801 44800 - 44701 44700 - 44601 44600 - 44501 44500 - 44401 44400 - 44301 44300 - 44201 44200 - 44101 44100 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- iPhone topik
- Suzuki topik
- Gitáros topic
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egy igazi klasszikus, furcsán felújítva – R-Type Dimensions III teszt
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- PS4 Pro 1TB CUH-7216B fekete használt
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone SE 2020 128GB Black - 2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4891, 92% AKKSI
- 27% - GAMING PC! Intel i7-13700KF / RTX 4070 Ti / Z690 / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 850w! BeszámítOK
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5266, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


)


Dolby Atmos, DTS-X, Auro3D és egyéb nyalánkságokkal. Bővebb infó a FB oldalukon!
Janaboy
