Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor
    nagyúr

    jah, mar reg mas lencsekkel kellene szerelniuk a vetitoket, ha nem akarjak bezarni a bazart a projektor gyartok...a kepmeret elony maradna, ha tudnank vele 3-5 meterrol is 3-5 meter szeles kepet vetiteni.

    Szerintem a projektor mellett csak a kepmeret szól, minden más ellene. Főleg hogy egyre jobb és jobb tvk lesznek.

  • m3ss
    veterán

    Nagyon sok kamu hdr van, pl avatar 2, oppenheimer, 200-300 nitet sem haladja meg.
    Egyébként hdr esetében a difusse white 204 nit körül van, szóval a jelenetek nagy része ez alatt játszódik, e fölött kezdődnek a hdr fények.

    Egyenlőre maradok én is a projektornal de amint lesz 110 vagy 120 colos tv megfizeheto áron, nem kérdés hogy az lesz. Projektor max csak a 3d miatt fog megmaradni hacsak addigra nem teszik újra bele a tvkbe.

    jah, mar reg mas lencsekkel kellene szerelniuk a vetitoket, ha nem akarjak bezarni a bazart a projektor gyartok...a kepmeret elony maradna, ha tudnank vele 3-5 meterrol is 3-5 meter szeles kepet vetiteni.

  • Ijk
    félisten

    100 colos vetített kép és 100 colos jó tv közül melyiket választanád?
    Nyilván egyéni ízlés kérdése. De a képminoseg egyeretlemuen a tv mellett szól, kontraszt, fekete, dinamika, élesség, normális hdr stb.

    Biztos vagyok benne, hogy sok projektoros fog pár éven belül tvre váltani, hacsak nem 135 col és felette vetít.

    Egyiket sem. Min. 120" 2.35:1 vetített kép, tv-ből meg max ez a 77", de inkább 65.
    Persze értem a mondandód, pl. 65"-ban biztos nem vetítenék és a TV. Csak én speciális eset vagyok, mert van amire nekem IPS monitor a legjobb (képszerkesztés, néha játék, PC), van amire a tv (sorozatok) és filmre meg projektor. Mondjuk projektorra mehetne nálam is sorozat, de ezért nem megyek el mindig a moziszobámba a város túloldalára. Az új laksába nem fért be a proji, de 100" tv sem.
    Téged nem zavar ha egy kommersz sorozat 16:9-ben nagyobb a tv-n mint egy mozifilm? Nekem mindig ez volt a bajom a tv-vel.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nekem a projektorozás a 2.35:1 képarányt jelenti, kifejezetten mozizásra. Nem szeretem ha 16:9 nagyobb, de a 98" TV is így mutat mozis képaránnyal a 270cm 2.35:1 vászonhoz képest, még mindig másfélszer akkora a képfelület. Egyébként ha lenne kommersz 270 széles tv azt azért mozgatni sem lenne egyszerű.
    Másik dolog hogy tényleg más hatás a vetített kép. Ezen túl nálam a 77" OLED sötét jelenetekben bandingol. Plazma dither zajolt, LCD meg sarkok felé sötétedik, felhősödik. Projektor meg jó vásznon a szememnek homogén (műszerrel biztos messze nem az).

    4k, HDR őszintén szólva meg nem hoz lázba. Sokszor csak CGI jelenetnél érzem a HDR-t de ott meg a gagyi CGI veri agyon az egészet. Olyan mintha az egész HDR csak egy utómunkával, odagenerált hatás lenne, a legtöbb kamerával felvett jelenetnél meg mintha sima SDR lenne vagy nem megkülönböztethető. Nem értek ehhez a területhez, csak ez a benyomásom.

    Szeretem sorozatokhoz a 77" OLED-et, de film csakis projektoron. Bevallom TV-ből 65" elég lenne, kicsit túl is lőttem 77-el. Titkon bevallom sötét jelenetek bandigja miatt kicsit visszasírom a 65VT60-at, szerintem a számomra releváns tartalmaknál jobb volt a képe emiatt.

    Nagyon sok kamu hdr van, pl avatar 2, oppenheimer, 200-300 nitet sem haladja meg.
    Egyébként hdr esetében a difusse white 204 nit körül van, szóval a jelenetek nagy része ez alatt játszódik, e fölött kezdődnek a hdr fények.

    Egyenlőre maradok én is a projektornal de amint lesz 110 vagy 120 colos tv megfizeheto áron, nem kérdés hogy az lesz. Projektor max csak a 3d miatt fog megmaradni hacsak addigra nem teszik újra bele a tvkbe.

  • BBéci
    legenda

    Nekem a projektorozás a 2.35:1 képarányt jelenti, kifejezetten mozizásra. Nem szeretem ha 16:9 nagyobb, de a 98" TV is így mutat mozis képaránnyal a 270cm 2.35:1 vászonhoz képest, még mindig másfélszer akkora a képfelület. Egyébként ha lenne kommersz 270 széles tv azt azért mozgatni sem lenne egyszerű.
    Másik dolog hogy tényleg más hatás a vetített kép. Ezen túl nálam a 77" OLED sötét jelenetekben bandingol. Plazma dither zajolt, LCD meg sarkok felé sötétedik, felhősödik. Projektor meg jó vásznon a szememnek homogén (műszerrel biztos messze nem az).

    4k, HDR őszintén szólva meg nem hoz lázba. Sokszor csak CGI jelenetnél érzem a HDR-t de ott meg a gagyi CGI veri agyon az egészet. Olyan mintha az egész HDR csak egy utómunkával, odagenerált hatás lenne, a legtöbb kamerával felvett jelenetnél meg mintha sima SDR lenne vagy nem megkülönböztethető. Nem értek ehhez a területhez, csak ez a benyomásom.

    Szeretem sorozatokhoz a 77" OLED-et, de film csakis projektoron. Bevallom TV-ből 65" elég lenne, kicsit túl is lőttem 77-el. Titkon bevallom sötét jelenetek bandigja miatt kicsit visszasírom a 65VT60-at, szerintem a számomra releváns tartalmaknál jobb volt a képe emiatt.

    Sotozatokat is vetítve nézem, bár ennek oka talán az is, hogy a tévém csak 50 colos, ami echte egérmozi.
    Se a 4K, (ami valójában UHD) sem a HDR nem érdekel, sőt, zavar, bánt, idegesít.

    #64095Vhiktor
    Egyértelműen a vetített képet, az okát fentebb olvashatod.
    De megismétlem: kellemetlen a fényforrás nézése.
    Az életünkben minden visszavert fényként jut a szemünkbe, kizárólag a tv az egyetlen fényforrás, amibe belkenézünk. Eltekintve a napfogyatkozástól, amit kormozott üvegen vagy hegesztőálarcon keresztül nézünk. ;]

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nekem a projektorozás a 2.35:1 képarányt jelenti, kifejezetten mozizásra. Nem szeretem ha 16:9 nagyobb, de a 98" TV is így mutat mozis képaránnyal a 270cm 2.35:1 vászonhoz képest, még mindig másfélszer akkora a képfelület. Egyébként ha lenne kommersz 270 széles tv azt azért mozgatni sem lenne egyszerű.
    Másik dolog hogy tényleg más hatás a vetített kép. Ezen túl nálam a 77" OLED sötét jelenetekben bandingol. Plazma dither zajolt, LCD meg sarkok felé sötétedik, felhősödik. Projektor meg jó vásznon a szememnek homogén (műszerrel biztos messze nem az).

    4k, HDR őszintén szólva meg nem hoz lázba. Sokszor csak CGI jelenetnél érzem a HDR-t de ott meg a gagyi CGI veri agyon az egészet. Olyan mintha az egész HDR csak egy utómunkával, odagenerált hatás lenne, a legtöbb kamerával felvett jelenetnél meg mintha sima SDR lenne vagy nem megkülönböztethető. Nem értek ehhez a területhez, csak ez a benyomásom.

    Szeretem sorozatokhoz a 77" OLED-et, de film csakis projektoron. Bevallom TV-ből 65" elég lenne, kicsit túl is lőttem 77-el. Titkon bevallom sötét jelenetek bandigja miatt kicsit visszasírom a 65VT60-at, szerintem a számomra releváns tartalmaknál jobb volt a képe emiatt.

    100 colos vetített kép és 100 colos jó tv közül melyiket választanád?
    Nyilván egyéni ízlés kérdése. De a képminoseg egyeretlemuen a tv mellett szól, kontraszt, fekete, dinamika, élesség, normális hdr stb.

    Biztos vagyok benne, hogy sok projektoros fog pár éven belül tvre váltani, hacsak nem 135 col és felette vetít.

  • Ijk
    félisten

    Lassan valóban leáldozóban van a projektoroknak bizonyos méret alatt.

    Ma kalibraltam egy 98 colos tcl c805-t, 1.2 milla volt.
    Olyan képi dinamika és feketeszint jellemzi amivel egyetlen projektor sem tud versenyre kelni, de még megközelíteni sem. Kalibraltan 1250 nit hdr és dolby vision esetében.....

    Lassan 120 colt is felesleges lesz vetíteni.

    Nekem a projektorozás a 2.35:1 képarányt jelenti, kifejezetten mozizásra. Nem szeretem ha 16:9 nagyobb, de a 98" TV is így mutat mozis képaránnyal a 270cm 2.35:1 vászonhoz képest, még mindig másfélszer akkora a képfelület. Egyébként ha lenne kommersz 270 széles tv azt azért mozgatni sem lenne egyszerű.
    Másik dolog hogy tényleg más hatás a vetített kép. Ezen túl nálam a 77" OLED sötét jelenetekben bandingol. Plazma dither zajolt, LCD meg sarkok felé sötétedik, felhősödik. Projektor meg jó vásznon a szememnek homogén (műszerrel biztos messze nem az).

    4k, HDR őszintén szólva meg nem hoz lázba. Sokszor csak CGI jelenetnél érzem a HDR-t de ott meg a gagyi CGI veri agyon az egészet. Olyan mintha az egész HDR csak egy utómunkával, odagenerált hatás lenne, a legtöbb kamerával felvett jelenetnél meg mintha sima SDR lenne vagy nem megkülönböztethető. Nem értek ehhez a területhez, csak ez a benyomásom.

    Szeretem sorozatokhoz a 77" OLED-et, de film csakis projektoron. Bevallom TV-ből 65" elég lenne, kicsit túl is lőttem 77-el. Titkon bevallom sötét jelenetek bandigja miatt kicsit visszasírom a 65VT60-at, szerintem a számomra releváns tartalmaknál jobb volt a képe emiatt.

  • BBéci
    legenda

    jó-jó, de ezeknél sem visszavert fényt nézel :U
    +hogy mutat a szobában, kikapcsolva? :))

    Pontosan ezeket a kérdéseket szoktam feltenni.
    Engem büntetni, sőt, vallatni lehetne egy akkora tévével. Ráadásul kikapcsolva hatalmas feketés felület, amiből még egy 65 colos is zavart, ezért utáltuk. Szerencsére csak tesztelésre volt itt.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Szerintem a projektornak van egy egyedi megjelenítési formája, amit egy tv sosem tud leutánozni.

    A legnagyobb baj mégis az, hogy a projektor iszonyatosan érzékeny a környezetre, így aztán dedikált szoba nélkül, igencsak kompromisszumos lesz a kapott eredmény.

    Egyedi megjelenési forma= rosszabb kép? ;]
    Bocsi, nem tudtam kihagyni, de értelek.

  • Igen, de ettől függetlenül sokkal jobb, ha őszintén a szívünkre tesszük a kezünket.
    Véleményem szerint nem a visszavert fény számít, hanem csak az, hogy sok projektort megallit az 54 nit, amíg a tvt sokan minimum 200 niten nézik, de 100 alatt senki sdrben. Hdrhez meg kell a fényerő.
    Ne félre állított tvkhez hasonlítsuk a képet.

    Szerintem a projektornak van egy egyedi megjelenítési formája, amit egy tv sosem tud leutánozni.

    A legnagyobb baj mégis az, hogy a projektor iszonyatosan érzékeny a környezetre, így aztán dedikált szoba nélkül, igencsak kompromisszumos lesz a kapott eredmény.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Igen, de ettől függetlenül sokkal jobb, ha őszintén a szívünkre tesszük a kezünket.
    Véleményem szerint nem a visszavert fény számít, hanem csak az, hogy sok projektort megallit az 54 nit, amíg a tvt sokan minimum 200 niten nézik, de 100 alatt senki sdrben. Hdrhez meg kell a fényerő.
    Ne félre állított tvkhez hasonlítsuk a képet.

    Utolsó mondatot nem ide szántam. :R

  • Vhiktor
    nagyúr

    jó-jó, de ezeknél sem visszavert fényt nézel :U
    +hogy mutat a szobában, kikapcsolva? :))

    Igen, de ettől függetlenül sokkal jobb, ha őszintén a szívünkre tesszük a kezünket.
    Véleményem szerint nem a visszavert fény számít, hanem csak az, hogy sok projektort megallit az 54 nit, amíg a tvt sokan minimum 200 niten nézik, de 100 alatt senki sdrben. Hdrhez meg kell a fényerő.
    Ne félre állított tvkhez hasonlítsuk a képet.

  • Márton
    nagyúr

    Lassan valóban leáldozóban van a projektoroknak bizonyos méret alatt.

    Ma kalibraltam egy 98 colos tcl c805-t, 1.2 milla volt.
    Olyan képi dinamika és feketeszint jellemzi amivel egyetlen projektor sem tud versenyre kelni, de még megközelíteni sem. Kalibraltan 1250 nit hdr és dolby vision esetében.....

    Lassan 120 colt is felesleges lesz vetíteni.

    jó-jó, de ezeknél sem visszavert fényt nézel :U
    +hogy mutat a szobában, kikapcsolva? :))

  • Vhiktor
    nagyúr

    Lassan valóban leáldozóban van a projektoroknak bizonyos méret alatt.

    Ma kalibraltam egy 98 colos tcl c805-t, 1.2 milla volt.
    Olyan képi dinamika és feketeszint jellemzi amivel egyetlen projektor sem tud versenyre kelni, de még megközelíteni sem. Kalibraltan 1250 nit hdr és dolby vision esetében.....

    Lassan 120 colt is felesleges lesz vetíteni.

  • hakos1987
    őstag

    Szerintem próbáld ki, mert ha működik, akkor lesz eARC-od is és nem kell új erősítőt venni. :)

    Most volt időm kipróbálni, megjött az AOC HDMI kábel. Természetessen ezzel is xar. Viszont az általad javasolt módszer működik: ha csak SUB-ra állítom az erősítőt, működik. Ez azt jelenti, minden mozizás előtt állítani kell rajta. :U

  • péjé
    őstag

    Szia, azokkal két probléma van:
    -ha kicsit arrébb viszed a fejed torzulhat a kép,
    -általában görnyedni kell a rajzfelület felett.
    Projektor azért jó mert fix lenne a vetítő és nyugodtan tudom függőleges felületen használni.

    Lidl-ben az egyszerűbb mobilos változat néha van (Optical drawing board). kb ez: https://www.youtube.com/watch?v=BOM6S2nAWy4
    -kicsi és torzulhat, de nem kell görnyedni.

    Élményfestéseken sokszor csak nagyméretű másolópapírral másolják át a főbb vonalakat. Projektor ennél sokkal pontosabb, és főleg portrénál fontos mert akkor kell nagyon vigyázni az arányokra. 1-2cm ide vagy oda más esetben annyira nem számít, de portrénál XD.

    Bár ez használt, kb izzó árban kapod meg és azt biztosan tudja ami meg van adva az adatlapján, amire keresed arra tökéletes lehet... [link]

  • victor
    csendes tag

    Erről a videóról nekem a camera lucida ugrott be és a neolucida.

    Szia, azokkal két probléma van:
    -ha kicsit arrébb viszed a fejed torzulhat a kép,
    -általában görnyedni kell a rajzfelület felett.
    Projektor azért jó mert fix lenne a vetítő és nyugodtan tudom függőleges felületen használni.

    Lidl-ben az egyszerűbb mobilos változat néha van (Optical drawing board). kb ez: https://www.youtube.com/watch?v=BOM6S2nAWy4
    -kicsi és torzulhat, de nem kell görnyedni.

    Élményfestéseken sokszor csak nagyméretű másolópapírral másolják át a főbb vonalakat. Projektor ennél sokkal pontosabb, és főleg portrénál fontos mert akkor kell nagyon vigyázni az arányokra. 1-2cm ide vagy oda más esetben annyira nem számít, de portrénál XD.

  • BBéci
    legenda

    Szia,

    Kb. ez a youtube video mutatja be, hogy mire kell. https://www.youtube.com/watch?v=XF6pitFdsok

    Arra, hogy a kivetített kép vonalait átrajzoljam a vászonra vagy farostlemezre kb. 10-20 perc alatt Ali szintú is elég lehet, ezért mondtam az alsó-közép kategóriát.

    Sajnos ez csak szórakoztató elektronika, így gyorsan tönkremegy. Ezért szeretném megtudni, hogy ebben az árkategóriában mi az amit lehet ajánlani? (vagy garancia miatt fogom tudni cserélni.)

    Csak a pontosság kedvéért: amit keresel, az messze van az alsó-középkategóriától.

  • thomasrc
    aktív tag

    Szia, a célnak megfelelő eszközt keresek nem mozirendszert. Kb. ez a youtube video mutatja be, hogy mire kell. https://www.youtube.com/watch?v=XF6pitFdsok

    Arra kell, hogy a kivetített kép vonalait átrajzoljam a vászonra vagy farostlemezre kb. 10-20 perc alatt.

    Ha 250k+ akarnék kiadni ilyesmire akkor inkább hozzátennék még és vászon nyomtatót keresnék, mert azzal még ennyi időbe se kerülne az átrajzolás + számozott kifestőt lehetne készíteni / felkérésre nyomtatni.

    ;] helyett a kérdést olvasd el kérlek.

    Erről a videóról nekem a camera lucida ugrott be és a neolucida.

  • victor
    csendes tag

    hát, valami ilyesmivel, vagy ehhez hasonlóval próbálkozz:
    https://www.banggood.com/BlitzwolfV2-1080P-Android-Projector-Automatic-Keystone-Correction-5G-WIFI-200ANSI-Lumens-Android-9_0-Google-Assistant-Portable-Mini-Home-Theater-Outdoor-Movie-p-1971904.html

    Túl nagy fénye nem lesz, de talán fogod látni a képet.
    Sajnos ilyen gépekkel nincs túl nagy tapasztalatunk, érdemes elolvasni az értékeléseket, hogy kb milyennek látják.
    Ami ebben jó, hogy auto keystone van benne, tehát automatikusan megpróbálja javítani a torzulást, hogy négyzet alakú legyen a kép.
    A kereső szavak amiket használtam a google-ban:
    portable projector auto keystone

    arra figyelj, hogy szeretnek nagyon trükközni a kínaiak (4k képes náluk annyit jelent, hogy nem fagy le, ha megpróbálsz megnyitni rajta egy 4k képet, de lehet, hogy 320x240-ben fogja kirakni), a dobozra írt fényerőt felejtsd el, még a nagyobb gyártók is sokszor hazudnak. Amit keress, az a natív felbontás (jól el szokták dugni, hogy valójában mennyi), és érdemes megnézni a hozzászólásokat, de kb ennyi.

    még arra figyelj, hogy pl ezzel szerintem max 90" átló lehet látható, ha minimálisan be tudsz sötétíteni(mondjuk elhúzod a függönyöket). Ha nagyon be tudsz, akkor esetleg több (pl fehér alapon fekete vonalakat próbálsz kirakni, akkor talán látod). Arra ne számíts, hogy óriás felületeket ezzel meg tudsz vetíteni.

    Thx. :R Köszi a tippet.

    Pont a torzításmentesség a lényeg.

  • victor
    csendes tag

    Pedig 50-60 ért használható újat sajnos nem fogsz találni.
    Valami magas fényerős használt prezentációs projektort lenne érdemes keresni.
    Mondjuk a videót elnézve, azért ő is rendesen besötétített.
    Raadasul látom a linken, hogy egy elég olcsó vacak projektort használt.
    Nyilván ha az jó neked és nem kellenek a tűéles részletek, akkor aliexpressen vagy amazonon találsz belőle tucattal.

    Ezt a videót esetleg használhatod kiindulásnak: [link]

    Thx a linket és tanácsokat.

    A sötétítést / éjszakai használatot meg tudom oldani.
    A színhűség, stb... nem annyira érdekes. A lényeg az, hogy ne torzítsa el az arányokat és a főbb elválasztó vonalakat meg lehessen húzni.
    Élményfestésen kb. 1-3 perc alatt felvázoltak 10 vonalat projektorral, ha 0,5-1cm odébb van az ott nem érdekes.
    Otthon pedig le tudom fixálni ha kell a projektort és akkor pontos az egész, illetve festékkel úgy is átmegyek rajta. Portréfestés miatt kell a nagyobb pontosság, mert ott zavaró ha valami arrébb van.

  • makkmarce
    őstag

    Szia, a célnak megfelelő eszközt keresek nem mozirendszert. Kb. ez a youtube video mutatja be, hogy mire kell. https://www.youtube.com/watch?v=XF6pitFdsok

    Arra kell, hogy a kivetített kép vonalait átrajzoljam a vászonra vagy farostlemezre kb. 10-20 perc alatt.

    Ha 250k+ akarnék kiadni ilyesmire akkor inkább hozzátennék még és vászon nyomtatót keresnék, mert azzal még ennyi időbe se kerülne az átrajzolás + számozott kifestőt lehetne készíteni / felkérésre nyomtatni.

    ;] helyett a kérdést olvasd el kérlek.

    hát, valami ilyesmivel, vagy ehhez hasonlóval próbálkozz:
    https://www.banggood.com/BlitzwolfV2-1080P-Android-Projector-Automatic-Keystone-Correction-5G-WIFI-200ANSI-Lumens-Android-9_0-Google-Assistant-Portable-Mini-Home-Theater-Outdoor-Movie-p-1971904.html

    Túl nagy fénye nem lesz, de talán fogod látni a képet.
    Sajnos ilyen gépekkel nincs túl nagy tapasztalatunk, érdemes elolvasni az értékeléseket, hogy kb milyennek látják.
    Ami ebben jó, hogy auto keystone van benne, tehát automatikusan megpróbálja javítani a torzulást, hogy négyzet alakú legyen a kép.
    A kereső szavak amiket használtam a google-ban:
    portable projector auto keystone

    arra figyelj, hogy szeretnek nagyon trükközni a kínaiak (4k képes náluk annyit jelent, hogy nem fagy le, ha megpróbálsz megnyitni rajta egy 4k képet, de lehet, hogy 320x240-ben fogja kirakni), a dobozra írt fényerőt felejtsd el, még a nagyobb gyártók is sokszor hazudnak. Amit keress, az a natív felbontás (jól el szokták dugni, hogy valójában mennyi), és érdemes megnézni a hozzászólásokat, de kb ennyi.

    még arra figyelj, hogy pl ezzel szerintem max 90" átló lehet látható, ha minimálisan be tudsz sötétíteni(mondjuk elhúzod a függönyöket). Ha nagyon be tudsz, akkor esetleg több (pl fehér alapon fekete vonalakat próbálsz kirakni, akkor talán látod). Arra ne számíts, hogy óriás felületeket ezzel meg tudsz vetíteni.

  • victor
    csendes tag

    Új sehogy sem fog annyiból menni. Alis, kínaiak esetleg, de annak sötétített szobára sem lesz fényereje. Nemhogy világos szobára.
    Új normálisabb prezi fullHD(kell rajzoláshoz szerintem a natív/valós fullHD) 240-től indulnak.

    Használtban ha felmész 80-90-re akkor rendberakott új izzós fullHD prezi gépek akadnak ennyiért, Benq, Acer, Optoma, Epson. Ezt céloznám meg a helyedben. Ennek ég és föld lesz a képe egy 50-60 ezres kínaihoz képest (Xiaomi, BW, Vankyo stb).

    Szia,

    Kb. ez a youtube video mutatja be, hogy mire kell. https://www.youtube.com/watch?v=XF6pitFdsok

    Arra, hogy a kivetített kép vonalait átrajzoljam a vászonra vagy farostlemezre kb. 10-20 perc alatt Ali szintú is elég lehet, ezért mondtam az alsó-közép kategóriát.

    Sajnos ez csak szórakoztató elektronika, így gyorsan tönkremegy. Ezért szeretném megtudni, hogy ebben az árkategóriában mi az amit lehet ajánlani? (vagy garancia miatt fogom tudni cserélni.)

  • Janaboy
    Topikgazda

    Szia, a célnak megfelelő eszközt keresek nem mozirendszert. Kb. ez a youtube video mutatja be, hogy mire kell. https://www.youtube.com/watch?v=XF6pitFdsok

    Arra kell, hogy a kivetített kép vonalait átrajzoljam a vászonra vagy farostlemezre kb. 10-20 perc alatt.

    Ha 250k+ akarnék kiadni ilyesmire akkor inkább hozzátennék még és vászon nyomtatót keresnék, mert azzal még ennyi időbe se kerülne az átrajzolás + számozott kifestőt lehetne készíteni / felkérésre nyomtatni.

    ;] helyett a kérdést olvasd el kérlek.

    Pedig 50-60 ért használható újat sajnos nem fogsz találni.
    Valami magas fényerős használt prezentációs projektort lenne érdemes keresni.
    Mondjuk a videót elnézve, azért ő is rendesen besötétített.
    Raadasul látom a linken, hogy egy elég olcsó vacak projektort használt.
    Nyilván ha az jó neked és nem kellenek a tűéles részletek, akkor aliexpressen vagy amazonon találsz belőle tucattal.

    Ezt a videót esetleg használhatod kiindulásnak: [link]

  • victor
    csendes tag

    Annyiért diavetítőt lehet kapni. ;]
    A normális, új gépek ára ennek négyszeresénél kezdődik.

    Szia, a célnak megfelelő eszközt keresek nem mozirendszert. Kb. ez a youtube video mutatja be, hogy mire kell. https://www.youtube.com/watch?v=XF6pitFdsok

    Arra kell, hogy a kivetített kép vonalait átrajzoljam a vászonra vagy farostlemezre kb. 10-20 perc alatt.

    Ha 250k+ akarnék kiadni ilyesmire akkor inkább hozzátennék még és vászon nyomtatót keresnék, mert azzal még ennyi időbe se kerülne az átrajzolás + számozott kifestőt lehetne készíteni / felkérésre nyomtatni.

    ;] helyett a kérdést olvasd el kérlek.

  • Bikkrom
    senior tag

    Használtat inkább kerülném, kivéve ha töredéke az eredetinek, de nem hiszem, hogy ez az a típus ahol nagy az áresés.

    max. 50-60k.

    Új sehogy sem fog annyiból menni. Alis, kínaiak esetleg, de annak sötétített szobára sem lesz fényereje. Nemhogy világos szobára.
    Új normálisabb prezi fullHD(kell rajzoláshoz szerintem a natív/valós fullHD) 240-től indulnak.

    Használtban ha felmész 80-90-re akkor rendberakott új izzós fullHD prezi gépek akadnak ennyiért, Benq, Acer, Optoma, Epson. Ezt céloznám meg a helyedben. Ennek ég és föld lesz a képe egy 50-60 ezres kínaihoz képest (Xiaomi, BW, Vankyo stb).

  • Vhiktor
    nagyúr

    Használtat inkább kerülném, kivéve ha töredéke az eredetinek, de nem hiszem, hogy ez az a típus ahol nagy az áresés.

    max. 50-60k.

    Akkor aliról valami. Célnak megfelelő lehet.

  • BBéci
    legenda

    Használtat inkább kerülném, kivéve ha töredéke az eredetinek, de nem hiszem, hogy ez az a típus ahol nagy az áresés.

    max. 50-60k.

    Annyiért diavetítőt lehet kapni. ;]
    A normális, új gépek ára ennek négyszeresénél kezdődik.

  • victor
    csendes tag

    Neked egy prezi projektor kell. Mennyi az összeghatár konkrétan? Használt játszik?

    Használtat inkább kerülném, kivéve ha töredéke az eredetinek, de nem hiszem, hogy ez az a típus ahol nagy az áresés.

    max. 50-60k.

  • makkmarce
    őstag

    :K

    fekete egyebkent ezeknel a Benqknal nem annyira rossz ameddig lesotetitesz, egy TFT TV szintjet azert hozza. csak negyszer akkora feluleten.

    nekem lassan negyedik eve van meg a W2000, azota ketszer voltam moziban. viszont 5.2rol 5.2.4re lett upgradelve a setup.

    A .4 az pattintós, vagy felülre szerelted?

  • Bikkrom
    senior tag

    Sziasztok,

    mi mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
    - mire szeretnéd használni a projektort:
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fő feladat Kivetített kép átrajzolása vászonra, farostlemezre. (Festés előtti előrajzolás.)
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    jellemzően kivetített felület: 50*70 cm, max 2m*2m ennél biztos kisebb kivetített felület kell,
    Főleg 0,4-3 méter távból nézem,
    - mekkora a szoba,
    Nem probléma a méret
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    Mobil legyen. Ha viszem terembe ott is tudjam használni telefonnal / laptoppal. Asztalra lehelyezhető.

    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    alsó-közép kategória, nem sokat lenne használatban. (Heti pár óra max)
    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Világos a szoba

    Neked egy prezi projektor kell. Mennyi az összeghatár konkrétan? Használt játszik?

  • victor
    csendes tag

    Sziasztok,

    mi mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
    - mire szeretnéd használni a projektort:
    - mire szeretnél vetíteni,
    Fő feladat Kivetített kép átrajzolása vászonra, farostlemezre. (Festés előtti előrajzolás.)
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
    jellemzően kivetített felület: 50*70 cm, max 2m*2m ennél biztos kisebb kivetített felület kell,
    Főleg 0,4-3 méter távból nézem,
    - mekkora a szoba,
    Nem probléma a méret
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
    Mobil legyen. Ha viszem terembe ott is tudjam használni telefonnal / laptoppal. Asztalra lehelyezhető.

    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
    alsó-közép kategória, nem sokat lenne használatban. (Heti pár óra max)
    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
    Világos a szoba

  • proci985
    MODERÁTOR

    Kb. 2 hete nekem is összeállt a nappaliban a házimozis rendszer. Volt már pár családi vetítés, meg esténként darálom a sorozatokat. Az eddigi tapasztalatok nagyon pozítivak, sokkal nagyobb az élmény, mint amire számítottam. Pár mozijegy árát már biztosan megspóroltuk, a képminőség meg bőven lövi a Cinema City-ben tapasztaltakat.

    Ezeket csak azért írom le azoknak, akik idetévednek a topikba, és tanácsot kérnek, mint ahogy én is tettem, hogy nagyjából 200-250k befektetéssel is megoldható a minőségi vetítés, még fehér plafonos nappaliba is.
    Amit sikerült összeraknom, az egy használt, de szinte új BenQ w1110, kb 4 méterről vetítek 120" feszített ALR vászonra. Gyönyörűek a színek, szerintem a fekete is elég jó, a képméret meg 4 méterről nézve kb. akkora, mintha a Cinema City hátsó sorban ülnék.
    A kábelezés volt egy kicsit trükkös, de az 5.1 hangzást is sikerült megoldani egy audio hangleválasztóval.

    Szóval, mindenkit csak bátorítanék, akinek szintén új a projektorozás világa, hogy felejtse a 4K LED TV csodákat, és inkább beruházzon egy projektorba és egy jó vászonba. Megéri.

    :K

    fekete egyebkent ezeknel a Benqknal nem annyira rossz ameddig lesotetitesz, egy TFT TV szintjet azert hozza. csak negyszer akkora feluleten.

    nekem lassan negyedik eve van meg a W2000, azota ketszer voltam moziban. viszont 5.2rol 5.2.4re lett upgradelve a setup.

  • Kb. 2 hete nekem is összeállt a nappaliban a házimozis rendszer. Volt már pár családi vetítés, meg esténként darálom a sorozatokat. Az eddigi tapasztalatok nagyon pozítivak, sokkal nagyobb az élmény, mint amire számítottam. Pár mozijegy árát már biztosan megspóroltuk, a képminőség meg bőven lövi a Cinema City-ben tapasztaltakat.

    Ezeket csak azért írom le azoknak, akik idetévednek a topikba, és tanácsot kérnek, mint ahogy én is tettem, hogy nagyjából 200-250k befektetéssel is megoldható a minőségi vetítés, még fehér plafonos nappaliba is.
    Amit sikerült összeraknom, az egy használt, de szinte új BenQ w1110, kb 4 méterről vetítek 120" feszített ALR vászonra. Gyönyörűek a színek, szerintem a fekete is elég jó, a képméret meg 4 méterről nézve kb. akkora, mintha a Cinema City hátsó sorban ülnék.
    A kábelezés volt egy kicsit trükkös, de az 5.1 hangzást is sikerült megoldani egy audio hangleválasztóval.

    Szóval, mindenkit csak bátorítanék, akinek szintén új a projektorozás világa, hogy felejtse a 4K LED TV csodákat, és inkább beruházzon egy projektorba és egy jó vászonba. Megéri.

  • Ijk
    félisten

    Súrolja a fizikai képtelenség határát. Legalábbis az ismereteim szerint.

    Ugye erről a modulrol van szó U20U-X3.

  • BBéci
    legenda

    Nagyon kíváncsi vagyok arra a gépre hogy tudtak 0.45" dmd-bol 3000 nativ kontrasztot kihozni.

    Súrolja a fizikai képtelenség határát. Legalábbis az ismereteim szerint.

  • Ijk
    félisten

    Formovie? Beszéljünk privátban.

    Nagyon kíváncsi vagyok arra a gépre hogy tudtak 0.45" dmd-bol 3000 nativ kontrasztot kihozni.

  • makkmarce
    őstag

    Köszi a Válasz Proci985

    "X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed."

    Bekell vallanom itt a google megviccelt és én is benéztem.
    A keresésre mikor beírom hogy X3100i, akkor dob mindenfélét.
    Első helyen X1300i -kb 630.000 Ft
    második x3000i - kb 1 milla
    a harmadik x 3100i - kb 2 milla
    Jól kavarós a nevük.
    ÉN eddgi esélyesnek gondoltam az említett modellt. De csak mert árba még éppen hogy elment volna, de benéztem mert az X1300i -t láttam és nézegettem, nem pedig a X3000i, (630e vs 1M)
    Abban igazat is adok a korábban szólóknak, hogy 1 millából már tényleg egy elég jó vásznas szettet is lehetne, vagy bármit is. De első projektornak nem raknék bele 1 milliót az akciós kifutó modellbe sem -> X3000i.
    Szóval itt inkább az X1300i és az X3000i között lenne a kérdés és nem az X3000i és az X3100i között.

    X1300i:
    1920x1080 DLP, 3,000 lumens, 1.20:1 zoom, 14.1 lbs

    X3000i
    3840x2160 DLP, 3,000 lumens, 1.30:1 zoom, 14.1 lbs

    Ha az X1300i -is még paliba lehet a régi W1070 képével, fényerejével (nyilván hangosabb a nem LED-es, és hűteni kell, stb) akkor van min agyalni, de ha az is gyenge, vagy nem tud érdeben többet azon túl hogy új és ledes, akkor marad a használt W1070. Kevesebbért első projektornak. De azt nem tudom mivel lehet jobb vagy másabb az X1300i.
    Ha csak nem Ti segítettek megfejteni!

    Hála és köszönet!

    :R

    Elméletileg az x3100 egy gaming projector, de hasonló 4 ledes belsővel, mint a w4000i(x4000-resről még nem hallottam). A 3100 és a 3000 közt, amit én a leírásokban láttam, nincs nagy különbség. Nagyobb lett kicsit a fényerő, és bekerült a game mód az opciók közé. (hogy ez mennyit javít az input lag-on, azt nem tudom).

    Én a helyedben egy olcsó használttal indítanék, mert nem mindenkinek tetszik a vetítés. Veszel egy egyszerű, de népszerű gépet 100k alatt (nem 30 ezres kínai csodát), és beleteszel a lámpába vagy 100-200 órát.
    Én nem biztos, hogy vennék elsőnek egy x3100-at, mert valójában nem tudod mire van szükséged, és míg a használt olcsóból szinte bukó nélkül ki tudsz szállni, egy 7-800 ezres ledes géppel ezt jóval nehezebb megtenned, mert a projector piac nem túl nagy, és rengeteg a használt gép is.

    Nem csak azt kell nézni, hogy tetszik e a képe, vagy sem, hanem szivárványozik? villog a szoba? zajos? kevés a fény, túl sok a fény, nem tudod jól elhelyezni, mert ahova kitaláltad, ott még se jó, mert mondjuk a nappali üvegajtóról visszaverődő fény miatt nézhetetlen a kép, de az asszony meg nem akar blackout függönyt?
    Vagy büszkén beüzemeled, aztán kiderül, hogy a gyereknek karnyújtásnyira van, és a zsírkréta/filctoll is túl közel? :)

    Megannyi kérdés és probléma léphet fel, és azt se feledd, hogy nagy kép mellé nagy hang kell, különben hasonlóan nem lesz mozi élmény, mint az 1000 wattos házimozi egy 40"-os régi lcd tv-vel.

  • proci985
    MODERÁTOR

    Köszi a Válasz Proci985

    "X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed."

    Bekell vallanom itt a google megviccelt és én is benéztem.
    A keresésre mikor beírom hogy X3100i, akkor dob mindenfélét.
    Első helyen X1300i -kb 630.000 Ft
    második x3000i - kb 1 milla
    a harmadik x 3100i - kb 2 milla
    Jól kavarós a nevük.
    ÉN eddgi esélyesnek gondoltam az említett modellt. De csak mert árba még éppen hogy elment volna, de benéztem mert az X1300i -t láttam és nézegettem, nem pedig a X3000i, (630e vs 1M)
    Abban igazat is adok a korábban szólóknak, hogy 1 millából már tényleg egy elég jó vásznas szettet is lehetne, vagy bármit is. De első projektornak nem raknék bele 1 milliót az akciós kifutó modellbe sem -> X3000i.
    Szóval itt inkább az X1300i és az X3000i között lenne a kérdés és nem az X3000i és az X3100i között.

    X1300i:
    1920x1080 DLP, 3,000 lumens, 1.20:1 zoom, 14.1 lbs

    X3000i
    3840x2160 DLP, 3,000 lumens, 1.30:1 zoom, 14.1 lbs

    Ha az X1300i -is még paliba lehet a régi W1070 képével, fényerejével (nyilván hangosabb a nem LED-es, és hűteni kell, stb) akkor van min agyalni, de ha az is gyenge, vagy nem tud érdeben többet azon túl hogy új és ledes, akkor marad a használt W1070. Kevesebbért első projektornak. De azt nem tudom mivel lehet jobb vagy másabb az X1300i.
    Ha csak nem Ti segítettek megfejteni!

    Hála és köszönet!

    :R

    akkor ez az a pont, amikor en kivarnek picit egy akcios X3000i modellre.

    X1300nak is 0.66os DMDje van, de ez a kettovel korabbi modell, 4Kt nem tud. ledes, de ennyiert ez szerintem mai szemmel vallalhatatlan.

    X3000i/X3100i normal araert meg ott az X4000i is alig dragabban ha inkabb hazimozis gep kell.

    kivancsisagkeppen, XGimi Horizon Pro es Ultra mennyiert van?

  • jurasa
    csendes tag

    a parhuzamosan futo "regi csucskategorias gep" diskurzust akkor nyugodtan es teljesen ignorald, jellemzoen semelyik nem fog ilyen korulmenyek kozott sem ertelmezheto kepet, sem ekkora kepet vetiteni. az LS-5 az a runco LS-5, egy 7000 USD modell ami 15 eve jelent meg es 7 eve nem gyartjak. 135"et konkretan 5.5 meterrol vetit ki es projectorcentral ekkora tavrol 63nitet ir (meregdraga alternativ lencsevel lehet 4.5 meterrol is megvan, igazabol neked tokmindegy): pincebe rakott mozira mai napig tokeletes, masra meg kb semmire. tetejeben a teljes magyar szervizhalozat par szakit jelent. plusz HDMI 1.3 es 8bites szinteret tud, szoval kb tenyleg arrol van szo, hogy a kontrasztja es az optikaja miatt mai napig egy nagyon szuk felhasznaloi retegnek remek, de minden masra felejtos. te nem esel bele ebbe a szuk felhasznaloi retegbe. hasonlo helyzetekben altalaban meg a Barco F22 szokott feljonni, az neked szinten felejtos, hasonlo indokok miatt, tetejeben az a mai szemmel a tobbsegnek elfogadhatatlanul hangos. regi Sim2 gep detto, es azoknal az sem egyertelmu, hogy egyaltalan a jelenlegi elfogadhato fHD gepek szintjet elerik-e par modell eseten. meg egyszer, neked felejtosek.

    a Benq W1070 / W2000et jellemzoen azert szokas ajanlani, mert elfogadhato a fenyalagutjuk es a chipjuk, tetejeben hasznaltan altalaban relative olcsoak. W2000 hasznaltan ritka, reszben megintcsak nem gyartjak evek ota, reszben ha valaki 4-5 eve 600 euroert vett egy projektort amit mozizni nagyon 1500 euroig nehez lecserelni, akkor nem biztos 3000 eurot ki akar adni az egyertelmu upgradere. ezeknek annyi az elonye, hogy jellemzoen 3 meterrol 120"et mar kivetitenek es egy lesotetitett nagyszobaban mai remekek filmezni. nalam viszont pl a redony mellett extravastag sotetito is van, mert itt svedeknel nem megy le teljesen nyaron a nap.

    gyakorlatilag egy atmeneti helyzetben vagyunk, ahogy futnak ki a halogenlampak. LEDes gepeknek van elonye (a lampak betiltasan kivul is), egyszerubb utankalibralni ja es osszehasonlithatatlanul kevesbe bonyolult huteni.

    X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed.

    mindketto (ebben a generacioban) 0.66os DMD: ez nativ 2718x1528 pixeles felbontas, a 0.47es 1080p, a 0.33mas 1280x720. DMD mikromeretu tukroket hasznal, szoval minel tobb a pixel, annal reszletesebb lesz az eredmeny. a szam itt inchet jelent. regi (15 eves, ld elso bekezdes) gepeknel 0.94es chip is voltak, de jellemzoen 1080p vagy 1920x1200 felbontason, mert ott volt a gyartastechnologia hatara. a fizikailag kisebb meretu mikrotukroknek pedig van elonye is, ld a kommentarom a fenyerorol es a zajrol. kisebb DMD viszont jellemzoen egyszerubb es kisebb hazat jelent, plusz olcsobb. egyebkent pl a Benq W2000 is 0.66os DMDt hasznal, viszont az is meg egy regebbi, 1080p nativ felbontasu chip. szoval adott generacion belul nagyobb DMD -> filmezni jobb, de egy 15 eves csucskategorias chip boven belepokategorias szintre csuszik mai szemmel, a gyartastechnologia es a meret osszes hatranyaval extran. ami miatt a 15 eves csucskategorias chipet meg mindig imadjak, hogy altalaban hasonlo (meregdraga) optika es kivitelezesi minoseg jar melle. kb mint megvenni egy 15-20 eves csucs hazimozi integralt erositot: a vegfok resze mai napig szuper lesz mert ott nagyon nem tortent elorelepes, a vezerles es minden mas viszont elavuloban. viszont ameddig kvazi vegfokkent hasznalod, addig szuper vetel lehet. -> konkluzio: modern gepek kozul ha 0.47 ala nem akarsz menni, semmikeppen, ha mozizni akarsz, mert alatta mar fullHD sincs meg, szoval a reszletgazdagsaga rossz lesz ekkora meretben es harom honapon belul cserelni fogod. 0.66 jobb, de abbol a legolcsobb kb az X3000i most akcioban, 0.94 letezeset meg ignoralhatod.

    x3000i (vagy x3100i) eseten egyebkent probalnam olyan helyrol venni, ahol adott esetben vissza tudod kuldeni. par helyen ki is lehet oket probalni (hazavinni), de ez sajnos ritka, neked pedig egy bemutatoterem nem teljesen relevans.

    Köszi a Válasz Proci985

    "X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed."

    Bekell vallanom itt a google megviccelt és én is benéztem.
    A keresésre mikor beírom hogy X3100i, akkor dob mindenfélét.
    Első helyen X1300i -kb 630.000 Ft
    második x3000i - kb 1 milla
    a harmadik x 3100i - kb 2 milla
    Jól kavarós a nevük.
    ÉN eddgi esélyesnek gondoltam az említett modellt. De csak mert árba még éppen hogy elment volna, de benéztem mert az X1300i -t láttam és nézegettem, nem pedig a X3000i, (630e vs 1M)
    Abban igazat is adok a korábban szólóknak, hogy 1 millából már tényleg egy elég jó vásznas szettet is lehetne, vagy bármit is. De első projektornak nem raknék bele 1 milliót az akciós kifutó modellbe sem -> X3000i.
    Szóval itt inkább az X1300i és az X3000i között lenne a kérdés és nem az X3000i és az X3100i között.

    X1300i:
    1920x1080 DLP, 3,000 lumens, 1.20:1 zoom, 14.1 lbs

    X3000i
    3840x2160 DLP, 3,000 lumens, 1.30:1 zoom, 14.1 lbs

    Ha az X1300i -is még paliba lehet a régi W1070 képével, fényerejével (nyilván hangosabb a nem LED-es, és hűteni kell, stb) akkor van min agyalni, de ha az is gyenge, vagy nem tud érdeben többet azon túl hogy új és ledes, akkor marad a használt W1070. Kevesebbért első projektornak. De azt nem tudom mivel lehet jobb vagy másabb az X1300i.
    Ha csak nem Ti segítettek megfejteni!

    Hála és köszönet!

    :R

  • motown5l
    senior tag

    Hát gyerekek, én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a 220 fontos Projectorral amit meg kaptam 150 fontért szuperul működik. Kép nekem nagyon bejon. Egy tv box van rá dugva. Nagyon halk a készülék. 100 Inc be van vetítve a kép. De még a pudert is látni a szereplő arcán. Ami probléma van vele, az a bluetooth Sony speaker,ha magába a projector fel ismeri de hangot nem ad ki. Csak a buetooth fulhalgatoval.illetve magába a vetítő hangbol. de viszont a boxba van bluetooth, ami kezeli a sonyt. És hang késés. Sincs. Ami érdekelne, hogy milyen vásznat ajánlatok hozzá. Hétvégén már arról akarom nézni a forma 1 et. A azonos érdekelne. Lwhuzos és 90 Inc

    Amazonos lehúzós

  • motown5l
    senior tag

    Hát gyerekek, én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a 220 fontos Projectorral amit meg kaptam 150 fontért szuperul működik. Kép nekem nagyon bejon. Egy tv box van rá dugva. Nagyon halk a készülék. 100 Inc be van vetítve a kép. De még a pudert is látni a szereplő arcán. Ami probléma van vele, az a bluetooth Sony speaker,ha magába a projector fel ismeri de hangot nem ad ki. Csak a buetooth fulhalgatoval.illetve magába a vetítő hangbol. de viszont a boxba van bluetooth, ami kezeli a sonyt. És hang késés. Sincs. Ami érdekelne, hogy milyen vásznat ajánlatok hozzá. Hétvégén már arról akarom nézni a forma 1 et. A azonos érdekelne. Lwhuzos és 90 Inc

  • m3ss
    veterán

    Szerintem kettőnk közül pont te vagy az elfogult. Érdekességképp pont egy ismerősömet győzködtem nemrég egy LCD-s gépről pont az említett Benq helyett. Ő nagyon filózott a Benq-n még az utolsó pillanatig is, leginkább azért mert régebben egyszer kölcsönadtam neki egy PD F32 gépet, és azóta is felemlegeti a dlp-k képi világát az élességet és a színeit. Pedig akkor épp harmat gyenge lámpa volt a gépben, harmat gyenge fényerővel és még így is olyan nyomot hagyott benne, amit évek múlva is felemleget. Egyszerűen nem tudod / tudjátok itt néhányan elfogadni hogy mindegyiknek megvan a maga létjogosultsága. Nyilván aki rainbow látó, annak az 1 chipes dlp kiesik márkától függetlenül és eleve nem is tud mást venni, mint egy LCD-t, vagy 3 chipes dlp-t, de azok újonnan nagyon drágák. De nem minden gép szivárványozik egyformán illetve egyénenként is változik, hogy ki mennyire érzékeny rá. Szóval rainbow látóknak csak LCD. A motoros lens shift és fókusz az Epsonnál szuper, valamint a lencse pozíció memória is. Nem véletlen emelik ki minden tesztben, hogy installáció szempontjából nagyon flexibilis. Nyilván jó az on off kontrasztja is. Az epsonnál a wcg filter miatt hdr-ben a fényereje kifejezetten gyenge, igazából nem is használnám hdr-re. Képélességben is elmarad egy dlp-től. Halknak halk, de high lamp módban az is brutál hangos. Még a kétlámpás F32-m se olyan hangos, mint az Epson high lamp módban. Márpedig nagyobb, akár veszteséges vászonnál HDR alatt lesz olyan eset, ahol nem lesz elég az Eco mód. Akkor ott a vetítési arány. Az Epson 1.35-től vetít, a Benq 1.15-től. Az Epsonnal nem lehet kis szobába nagy képet vetíteni, a Benq-val igen. A lámpa vs. led kérdés szerintem kicsit túl van lihegve. Szerintem egy mostani lámpás gép hamarabb fog végérvényesen tönkremenni, minthogy ne lehessen lámpát kapni bele. Szóval ez a része kevésbé érdekel. Perpill egy 3 chipes dlp-t használok itthon, a mért kontrasztja bőven 2 ezer alatt van és mégse cserélném el egy LCD-re. Főleg nem egy full hd-s lcd-re. Elhozhattam tesztre, mielőtt kifizetem. Megnéztem a Hobbit Smaug pusztaságát és már kaptam is elő a telefont, hogy kell a gép, nem megy sehova. Az említett Benq-nak még meg van az az előnye, hogy tavalyi kiadás. Modern hdr tone mapping algoritmusokkal és dinamikus kontraszt vezérléssel. Modern frame interpolációs algoritmusokkal, ami persze egyénenként változó, hogy valaki szereti vagy sem. Én ha most Epson vetítőt akarnék venni, akkor minimum az LS11000-et venném meg. 2024-ben már nem látom a 9400-as vonzerejét. Belinkeltem korábban Ekki Schmidt tesztjét és ő is azt mondta, hogy az on off kontrasztot leszámítva minden másban jobb a Benq. A tegnap már sokadszorra belinkelt teszten is azt mondta a tesztelő hogy a Benq az Epson 11000 95%-át hozza. Még filmjelenetek is vannak a videóban, és tényleg alig látni a különbséget. De ugye ez nem elég. Mert on off kontraszt. Szajkózzátok ezt reggeltől estig minden nap, mint egy szajkómadár.

    Még filmjelenetek is vannak a videóban, és tényleg alig látni a különbséget.
    :DD ok. en nem kivanok erre erdemben reagalni, pedig tudnek tobb dologra is..felolem mindenki azt vesz amit akar. kap tobb velemenyt tobb iranybol, nincs ezzel semmi baj, majd eldonti milyen szempontok alapjan merlegel.

  • makkmarce
    őstag

    amugy izzo temara visszaterve, tegnap neztem 17xx oranal tart az izzom. majd kimerem hamarosan mit mutat, de ranezesre semmi baj nincs vele. szerintem meg egy 500-1000 orat belerakok takaritas, izzocsere elott. remelem Cseneles megint vallalja majd :)
    mondjuk ha jol emlekszem mondott vmi olyat Batyo, hogy gyari jvc izzok 2-3e oraig is hozhatnak hasznalhato ertekeket.
    vettem anno ebayrol benq-hoz izzot (ezt nem ajanlom senkinek) ami sokkal hamarabb kuka volt.

    lehet, hogy jobb a JVC izzótechnológiája, mert nekem az ebay-es OSRAM pont ugyanazt tudta, mint a gyári OSRAM (gyári szám alapján rendeltem, és németországból jött, nem kínából) az optomában.

  • -KP-
    veterán

    nem is akarlak, sztem te amugy is abban a kategoriaban vagy, hogyha kijonne egy nem dlp gep csoda parameterekkel ingyen akkor se lennel ra nyitott :DDD
    csak nem te is ilyen benqt akarsz venni hazizmozizni? :DDD

    en nem vagyok lcd fanboj, ha tudnek nagy kepet vetiteni, meg tudna 3d-t ls5 lehet azt vettem volna anno 9400 helyett. annak ellenere hogy nem lattam, de amiket mondtok parametereket el tudom kepzelni, hogy f*sza..sot ha lenne egy relative halk 3 chipes 3d-t tudo dlp, szerintem mar azzal vetitenek.

    a mondandom inkabb arra iranyult, hogy vilagos nappaliban sztem ne akarjunk feher vaszonra vetiteni, mert a 30 ansi nem lesz jo senkinek se, hiaba lesz nagy kep. csak ezzel a laikus nincs tisztaban, valszeg fogalma sincs arrol, hogy mennyit ront a szoba stb. en is csak thomas multkori merese ota dobbentem ra, hogy mit csinal egy alr... sajna nem sok vetito van ami kozelrol tud nagy kepet vetiteni elegendo fenyerovel. plane vmi veszteseges feluletre. ezert is mondtam ezt a ket tipust.

    Szerintem kettőnk közül pont te vagy az elfogult. Érdekességképp pont egy ismerősömet győzködtem nemrég egy LCD-s gépről pont az említett Benq helyett. Ő nagyon filózott a Benq-n még az utolsó pillanatig is, leginkább azért mert régebben egyszer kölcsönadtam neki egy PD F32 gépet, és azóta is felemlegeti a dlp-k képi világát az élességet és a színeit. Pedig akkor épp harmat gyenge lámpa volt a gépben, harmat gyenge fényerővel és még így is olyan nyomot hagyott benne, amit évek múlva is felemleget. Egyszerűen nem tudod / tudjátok itt néhányan elfogadni hogy mindegyiknek megvan a maga létjogosultsága. Nyilván aki rainbow látó, annak az 1 chipes dlp kiesik márkától függetlenül és eleve nem is tud mást venni, mint egy LCD-t, vagy 3 chipes dlp-t, de azok újonnan nagyon drágák. De nem minden gép szivárványozik egyformán illetve egyénenként is változik, hogy ki mennyire érzékeny rá. Szóval rainbow látóknak csak LCD. A motoros lens shift és fókusz az Epsonnál szuper, valamint a lencse pozíció memória is. Nem véletlen emelik ki minden tesztben, hogy installáció szempontjából nagyon flexibilis. Nyilván jó az on off kontrasztja is. Az epsonnál a wcg filter miatt hdr-ben a fényereje kifejezetten gyenge, igazából nem is használnám hdr-re. Képélességben is elmarad egy dlp-től. Halknak halk, de high lamp módban az is brutál hangos. Még a kétlámpás F32-m se olyan hangos, mint az Epson high lamp módban. Márpedig nagyobb, akár veszteséges vászonnál HDR alatt lesz olyan eset, ahol nem lesz elég az Eco mód. Akkor ott a vetítési arány. Az Epson 1.35-től vetít, a Benq 1.15-től. Az Epsonnal nem lehet kis szobába nagy képet vetíteni, a Benq-val igen. A lámpa vs. led kérdés szerintem kicsit túl van lihegve. Szerintem egy mostani lámpás gép hamarabb fog végérvényesen tönkremenni, minthogy ne lehessen lámpát kapni bele. Szóval ez a része kevésbé érdekel. Perpill egy 3 chipes dlp-t használok itthon, a mért kontrasztja bőven 2 ezer alatt van és mégse cserélném el egy LCD-re. Főleg nem egy full hd-s lcd-re. Elhozhattam tesztre, mielőtt kifizetem. Megnéztem a Hobbit Smaug pusztaságát és már kaptam is elő a telefont, hogy kell a gép, nem megy sehova. Az említett Benq-nak még meg van az az előnye, hogy tavalyi kiadás. Modern hdr tone mapping algoritmusokkal és dinamikus kontraszt vezérléssel. Modern frame interpolációs algoritmusokkal, ami persze egyénenként változó, hogy valaki szereti vagy sem. Én ha most Epson vetítőt akarnék venni, akkor minimum az LS11000-et venném meg. 2024-ben már nem látom a 9400-as vonzerejét. Belinkeltem korábban Ekki Schmidt tesztjét és ő is azt mondta, hogy az on off kontrasztot leszámítva minden másban jobb a Benq. A tegnap már sokadszorra belinkelt teszten is azt mondta a tesztelő hogy a Benq az Epson 11000 95%-át hozza. Még filmjelenetek is vannak a videóban, és tényleg alig látni a különbséget. De ugye ez nem elég. Mert on off kontraszt. Szajkózzátok ezt reggeltől estig minden nap, mint egy szajkómadár.

  • proci985
    MODERÁTOR

    amugy izzo temara visszaterve, tegnap neztem 17xx oranal tart az izzom. majd kimerem hamarosan mit mutat, de ranezesre semmi baj nincs vele. szerintem meg egy 500-1000 orat belerakok takaritas, izzocsere elott. remelem Cseneles megint vallalja majd :)
    mondjuk ha jol emlekszem mondott vmi olyat Batyo, hogy gyari jvc izzok 2-3e oraig is hozhatnak hasznalhato ertekeket.
    vettem anno ebayrol benq-hoz izzot (ezt nem ajanlom senkinek) ami sokkal hamarabb kuka volt.

    enyemben nem tudom mennyi vann, tippre ilyen 1200 ora korul vagyok.

    igen, van fejlodes, hala egnek.

    ---

    btw neztem, hogy van a szomszed varosban kb 630 euroert egy elado Marquee 9500, ha mar szobakerultek a regi kulonlegessegek. elvileg mukodik. es 100+ kilo (!!!).

  • Vhiktor
    nagyúr

    ezen a 35xx nativos lifestyle projektoron meglepodtem azert. mondjuk ansit nem irtak. megneznem milyen eloben. engem siman megvesznek egy nativval :))

    Én próbáltam kérni formoviet tesztre de nem adtak.

  • m3ss
    veterán

    en ezt nem ertem, kiveve ha kell vmi nagyobb osszegu eszkozrol szamla a konyvelesbe.
    erre tippeltem en is.

    hasonlo egyebkent, bar nalam W2000 van, kizarolagosan filmezni. felmillio alatt max sidestep van (jobb esetben), X3000inel es a Horizon Pronal neztem, hogy ebben az utemben meg a vegen 5 eves korara lesz 2000 euro alatt olyan, amire mar megerne feljebb valtanom.

    ezen a 35xx nativos lifestyle projektoron meglepodtem azert. mondjuk ansit nem irtak. megneznem milyen eloben. engem siman megvesznek egy nativval :))

  • m3ss
    veterán

    amugy izzo temara visszaterve, tegnap neztem 17xx oranal tart az izzom. majd kimerem hamarosan mit mutat, de ranezesre semmi baj nincs vele. szerintem meg egy 500-1000 orat belerakok takaritas, izzocsere elott. remelem Cseneles megint vallalja majd :)
    mondjuk ha jol emlekszem mondott vmi olyat Batyo, hogy gyari jvc izzok 2-3e oraig is hozhatnak hasznalhato ertekeket.
    vettem anno ebayrol benq-hoz izzot (ezt nem ajanlom senkinek) ami sokkal hamarabb kuka volt.

  • proci985
    MODERÁTOR

    lattam, azert is irtam neki minap, mert nem ertem a gondolatmenetet. egyik vetito 630e brutto, masik hasznalt 120e. es azt irja, hogy a hasznalt lesz dragabb, mert ott nem tudja visszaigenyelni az afat. :F en ezt nem ertem, kiveve ha kell vmi nagyobb osszegu eszkozrol szamla a konyvelesbe.
    azert is irtam neki, mert en pont ebben a cipoben jartam, emlekszem beneztem ide evente ujan szamlas vetitot kerestem 1070+ helyett amire megeri cserelni...es persze csak a 4k amit kergettem.

    aztan azota rajottem, hogy nem is biztos a 4k-t kellene kergetni meg a szamlat. sot a fel milla alatti kategoriaban biztosan nem. de lehet tevuton vagyok, elfogadom :DDD

    en ezt nem ertem, kiveve ha kell vmi nagyobb osszegu eszkozrol szamla a konyvelesbe.
    erre tippeltem en is.

    hasonlo egyebkent, bar nalam W2000 van, kizarolagosan filmezni. felmillio alatt max sidestep van (jobb esetben), X3000inel es a Horizon Pronal neztem, hogy ebben az utemben meg a vegen 5 eves korara lesz 2000 euro alatt olyan, amire mar megerne feljebb valtanom.

  • m3ss
    veterán

    Lattad ugye, hogy hasznalt neki nem jatszik, tobb okbol sem.

    tobias40: :R regi gepek nekem tobb okbol kiesnek (120"@nagyszobaban, kulfold). a sajat W2000em jovo honapban lesz 4 eves: filmezni imadom, de masik oldalrol nagyon nem hiszem el, hogy kb 5 eve semmilyen fejlodes nem volt a fronton. narrator: de, tortent.

    az EUs szabalyozas valtozasa miatt pedig a gyartok vagy surgosen osszekapjak magukat, vagy atengedik a piacot a rebrandelt Appotronicsoknak. higanylampas gepet igy 2024ben mar nem biztos, hogy vennek.

    lattam, azert is irtam neki minap, mert nem ertem a gondolatmenetet. egyik vetito 630e brutto, masik hasznalt 120e. es azt irja, hogy a hasznalt lesz dragabb, mert ott nem tudja visszaigenyelni az afat. :F en ezt nem ertem, kiveve ha kell vmi nagyobb osszegu eszkozrol szamla a konyvelesbe.
    azert is irtam neki, mert en pont ebben a cipoben jartam, emlekszem beneztem ide evente ujan szamlas vetitot kerestem 1070+ helyett amire megeri cserelni...es persze csak a 4k amit kergettem.

    aztan azota rajottem, hogy nem is biztos a 4k-t kellene kergetni meg a szamlat. sot a fel milla alatti kategoriaban biztosan nem. de lehet tevuton vagyok, elfogadom :DDD

  • proci985
    MODERÁTOR

    engem nem fogtok tudni meggyozni, hogy 1 millaert vegyek egy 1-2e nativos benq vetitot 2024-ben, akarmennyi ideig is lesz szinhelyes. felteve ha jo helyen nezem, hogy ez az x3100 is 1 milla.
    1 millabol kijon egy jo alr vaszon meg egy 9400 hasznaltan. egy marek izzoval batyotol. azzal is lehet nagy kepet vetiteni, fenyereje is van. nezheto lesz vilagos nappaliban is. ha nem zavarja a hang, egy bright f22 is jo megoldas lehet szinte fele ennyiert.
    amugy nem zavar, ha megis benq iranyba menne el, de azert legyen itt neki egy mas alternativa is..

    Lattad ugye, hogy hasznalt neki nem jatszik, tobb okbol sem.

    tobias40: :R regi gepek nekem tobb okbol kiesnek (120"@nagyszobaban, kulfold). a sajat W2000em jovo honapban lesz 4 eves: filmezni imadom, de masik oldalrol nagyon nem hiszem el, hogy kb 5 eve semmilyen fejlodes nem volt a fronton. narrator: de, tortent.

    az EUs szabalyozas valtozasa miatt pedig a gyartok vagy surgosen osszekapjak magukat, vagy atengedik a piacot a rebrandelt Appotronicsoknak. higanylampas gepet igy 2024ben mar nem biztos, hogy vennek.

  • m3ss
    veterán

    Engem meg nem fogsz meggyőzni, hogy vegyek egy 9400-at.

    nem is akarlak, sztem te amugy is abban a kategoriaban vagy, hogyha kijonne egy nem dlp gep csoda parameterekkel ingyen akkor se lennel ra nyitott :DDD
    csak nem te is ilyen benqt akarsz venni hazizmozizni? :DDD

    en nem vagyok lcd fanboj, ha tudnek nagy kepet vetiteni, meg tudna 3d-t ls5 lehet azt vettem volna anno 9400 helyett. annak ellenere hogy nem lattam, de amiket mondtok parametereket el tudom kepzelni, hogy f*sza..sot ha lenne egy relative halk 3 chipes 3d-t tudo dlp, szerintem mar azzal vetitenek.

    a mondandom inkabb arra iranyult, hogy vilagos nappaliban sztem ne akarjunk feher vaszonra vetiteni, mert a 30 ansi nem lesz jo senkinek se, hiaba lesz nagy kep. csak ezzel a laikus nincs tisztaban, valszeg fogalma sincs arrol, hogy mennyit ront a szoba stb. en is csak thomas multkori merese ota dobbentem ra, hogy mit csinal egy alr... sajna nem sok vetito van ami kozelrol tud nagy kepet vetiteni elegendo fenyerovel. plane vmi veszteseges feluletre. ezert is mondtam ezt a ket tipust.

  • -KP-
    veterán

    engem nem fogtok tudni meggyozni, hogy 1 millaert vegyek egy 1-2e nativos benq vetitot 2024-ben, akarmennyi ideig is lesz szinhelyes. felteve ha jo helyen nezem, hogy ez az x3100 is 1 milla.
    1 millabol kijon egy jo alr vaszon meg egy 9400 hasznaltan. egy marek izzoval batyotol. azzal is lehet nagy kepet vetiteni, fenyereje is van. nezheto lesz vilagos nappaliban is. ha nem zavarja a hang, egy bright f22 is jo megoldas lehet szinte fele ennyiert.
    amugy nem zavar, ha megis benq iranyba menne el, de azert legyen itt neki egy mas alternativa is..

    Engem meg nem fogsz meggyőzni, hogy vegyek egy 9400-at.

  • m3ss
    veterán

    a parhuzamosan futo "regi csucskategorias gep" diskurzust akkor nyugodtan es teljesen ignorald, jellemzoen semelyik nem fog ilyen korulmenyek kozott sem ertelmezheto kepet, sem ekkora kepet vetiteni. az LS-5 az a runco LS-5, egy 7000 USD modell ami 15 eve jelent meg es 7 eve nem gyartjak. 135"et konkretan 5.5 meterrol vetit ki es projectorcentral ekkora tavrol 63nitet ir (meregdraga alternativ lencsevel lehet 4.5 meterrol is megvan, igazabol neked tokmindegy): pincebe rakott mozira mai napig tokeletes, masra meg kb semmire. tetejeben a teljes magyar szervizhalozat par szakit jelent. plusz HDMI 1.3 es 8bites szinteret tud, szoval kb tenyleg arrol van szo, hogy a kontrasztja es az optikaja miatt mai napig egy nagyon szuk felhasznaloi retegnek remek, de minden masra felejtos. te nem esel bele ebbe a szuk felhasznaloi retegbe. hasonlo helyzetekben altalaban meg a Barco F22 szokott feljonni, az neked szinten felejtos, hasonlo indokok miatt, tetejeben az a mai szemmel a tobbsegnek elfogadhatatlanul hangos. regi Sim2 gep detto, es azoknal az sem egyertelmu, hogy egyaltalan a jelenlegi elfogadhato fHD gepek szintjet elerik-e par modell eseten. meg egyszer, neked felejtosek.

    a Benq W1070 / W2000et jellemzoen azert szokas ajanlani, mert elfogadhato a fenyalagutjuk es a chipjuk, tetejeben hasznaltan altalaban relative olcsoak. W2000 hasznaltan ritka, reszben megintcsak nem gyartjak evek ota, reszben ha valaki 4-5 eve 600 euroert vett egy projektort amit mozizni nagyon 1500 euroig nehez lecserelni, akkor nem biztos 3000 eurot ki akar adni az egyertelmu upgradere. ezeknek annyi az elonye, hogy jellemzoen 3 meterrol 120"et mar kivetitenek es egy lesotetitett nagyszobaban mai remekek filmezni. nalam viszont pl a redony mellett extravastag sotetito is van, mert itt svedeknel nem megy le teljesen nyaron a nap.

    gyakorlatilag egy atmeneti helyzetben vagyunk, ahogy futnak ki a halogenlampak. LEDes gepeknek van elonye (a lampak betiltasan kivul is), egyszerubb utankalibralni ja es osszehasonlithatatlanul kevesbe bonyolult huteni.

    X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed.

    mindketto (ebben a generacioban) 0.66os DMD: ez nativ 2718x1528 pixeles felbontas, a 0.47es 1080p, a 0.33mas 1280x720. DMD mikromeretu tukroket hasznal, szoval minel tobb a pixel, annal reszletesebb lesz az eredmeny. a szam itt inchet jelent. regi (15 eves, ld elso bekezdes) gepeknel 0.94es chip is voltak, de jellemzoen 1080p vagy 1920x1200 felbontason, mert ott volt a gyartastechnologia hatara. a fizikailag kisebb meretu mikrotukroknek pedig van elonye is, ld a kommentarom a fenyerorol es a zajrol. kisebb DMD viszont jellemzoen egyszerubb es kisebb hazat jelent, plusz olcsobb. egyebkent pl a Benq W2000 is 0.66os DMDt hasznal, viszont az is meg egy regebbi, 1080p nativ felbontasu chip. szoval adott generacion belul nagyobb DMD -> filmezni jobb, de egy 15 eves csucskategorias chip boven belepokategorias szintre csuszik mai szemmel, a gyartastechnologia es a meret osszes hatranyaval extran. ami miatt a 15 eves csucskategorias chipet meg mindig imadjak, hogy altalaban hasonlo (meregdraga) optika es kivitelezesi minoseg jar melle. kb mint megvenni egy 15-20 eves csucs hazimozi integralt erositot: a vegfok resze mai napig szuper lesz mert ott nagyon nem tortent elorelepes, a vezerles es minden mas viszont elavuloban. viszont ameddig kvazi vegfokkent hasznalod, addig szuper vetel lehet. -> konkluzio: modern gepek kozul ha 0.47 ala nem akarsz menni, semmikeppen, ha mozizni akarsz, mert alatta mar fullHD sincs meg, szoval a reszletgazdagsaga rossz lesz ekkora meretben es harom honapon belul cserelni fogod. 0.66 jobb, de abbol a legolcsobb kb az X3000i most akcioban, 0.94 letezeset meg ignoralhatod.

    x3000i (vagy x3100i) eseten egyebkent probalnam olyan helyrol venni, ahol adott esetben vissza tudod kuldeni. par helyen ki is lehet oket probalni (hazavinni), de ez sajnos ritka, neked pedig egy bemutatoterem nem teljesen relevans.

    engem nem fogtok tudni meggyozni, hogy 1 millaert vegyek egy 1-2e nativos benq vetitot 2024-ben, akarmennyi ideig is lesz szinhelyes. felteve ha jo helyen nezem, hogy ez az x3100 is 1 milla.
    1 millabol kijon egy jo alr vaszon meg egy 9400 hasznaltan. egy marek izzoval batyotol. azzal is lehet nagy kepet vetiteni, fenyereje is van. nezheto lesz vilagos nappaliban is. ha nem zavarja a hang, egy bright f22 is jo megoldas lehet szinte fele ennyiert.
    amugy nem zavar, ha megis benq iranyba menne el, de azert legyen itt neki egy mas alternativa is..

  • tobias40
    veterán

    a parhuzamosan futo "regi csucskategorias gep" diskurzust akkor nyugodtan es teljesen ignorald, jellemzoen semelyik nem fog ilyen korulmenyek kozott sem ertelmezheto kepet, sem ekkora kepet vetiteni. az LS-5 az a runco LS-5, egy 7000 USD modell ami 15 eve jelent meg es 7 eve nem gyartjak. 135"et konkretan 5.5 meterrol vetit ki es projectorcentral ekkora tavrol 63nitet ir (meregdraga alternativ lencsevel lehet 4.5 meterrol is megvan, igazabol neked tokmindegy): pincebe rakott mozira mai napig tokeletes, masra meg kb semmire. tetejeben a teljes magyar szervizhalozat par szakit jelent. plusz HDMI 1.3 es 8bites szinteret tud, szoval kb tenyleg arrol van szo, hogy a kontrasztja es az optikaja miatt mai napig egy nagyon szuk felhasznaloi retegnek remek, de minden masra felejtos. te nem esel bele ebbe a szuk felhasznaloi retegbe. hasonlo helyzetekben altalaban meg a Barco F22 szokott feljonni, az neked szinten felejtos, hasonlo indokok miatt, tetejeben az a mai szemmel a tobbsegnek elfogadhatatlanul hangos. regi Sim2 gep detto, es azoknal az sem egyertelmu, hogy egyaltalan a jelenlegi elfogadhato fHD gepek szintjet elerik-e par modell eseten. meg egyszer, neked felejtosek.

    a Benq W1070 / W2000et jellemzoen azert szokas ajanlani, mert elfogadhato a fenyalagutjuk es a chipjuk, tetejeben hasznaltan altalaban relative olcsoak. W2000 hasznaltan ritka, reszben megintcsak nem gyartjak evek ota, reszben ha valaki 4-5 eve 600 euroert vett egy projektort amit mozizni nagyon 1500 euroig nehez lecserelni, akkor nem biztos 3000 eurot ki akar adni az egyertelmu upgradere. ezeknek annyi az elonye, hogy jellemzoen 3 meterrol 120"et mar kivetitenek es egy lesotetitett nagyszobaban mai remekek filmezni. nalam viszont pl a redony mellett extravastag sotetito is van, mert itt svedeknel nem megy le teljesen nyaron a nap.

    gyakorlatilag egy atmeneti helyzetben vagyunk, ahogy futnak ki a halogenlampak. LEDes gepeknek van elonye (a lampak betiltasan kivul is), egyszerubb utankalibralni ja es osszehasonlithatatlanul kevesbe bonyolult huteni.

    X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed.

    mindketto (ebben a generacioban) 0.66os DMD: ez nativ 2718x1528 pixeles felbontas, a 0.47es 1080p, a 0.33mas 1280x720. DMD mikromeretu tukroket hasznal, szoval minel tobb a pixel, annal reszletesebb lesz az eredmeny. a szam itt inchet jelent. regi (15 eves, ld elso bekezdes) gepeknel 0.94es chip is voltak, de jellemzoen 1080p vagy 1920x1200 felbontason, mert ott volt a gyartastechnologia hatara. a fizikailag kisebb meretu mikrotukroknek pedig van elonye is, ld a kommentarom a fenyerorol es a zajrol. kisebb DMD viszont jellemzoen egyszerubb es kisebb hazat jelent, plusz olcsobb. egyebkent pl a Benq W2000 is 0.66os DMDt hasznal, viszont az is meg egy regebbi, 1080p nativ felbontasu chip. szoval adott generacion belul nagyobb DMD -> filmezni jobb, de egy 15 eves csucskategorias chip boven belepokategorias szintre csuszik mai szemmel, a gyartastechnologia es a meret osszes hatranyaval extran. ami miatt a 15 eves csucskategorias chipet meg mindig imadjak, hogy altalaban hasonlo (meregdraga) optika es kivitelezesi minoseg jar melle. kb mint megvenni egy 15-20 eves csucs hazimozi integralt erositot: a vegfok resze mai napig szuper lesz mert ott nagyon nem tortent elorelepes, a vezerles es minden mas viszont elavuloban. viszont ameddig kvazi vegfokkent hasznalod, addig szuper vetel lehet. -> konkluzio: modern gepek kozul ha 0.47 ala nem akarsz menni, semmikeppen, ha mozizni akarsz, mert alatta mar fullHD sincs meg, szoval a reszletgazdagsaga rossz lesz ekkora meretben es harom honapon belul cserelni fogod. 0.66 jobb, de abbol a legolcsobb kb az X3000i most akcioban, 0.94 letezeset meg ignoralhatod.

    x3000i (vagy x3100i) eseten egyebkent probalnam olyan helyrol venni, ahol adott esetben vissza tudod kuldeni. par helyen ki is lehet oket probalni (hazavinni), de ez sajnos ritka, neked pedig egy bemutatoterem nem teljesen relevans.

    Végre vki összegezte érthetően(még a kezdő számára is) ezt a véget nem érő vitát amit én élvezettel olvastam mert legalább volt egy kis élet a fórumban! :C
    Nem a személyeskedő részére értem hanem a szakmaira,sok dolgot lehet belőlük tanulni csak "szűrni" kell a véleményeket.
    Én is a régebbi gépek pártján állok jelenleg,olyan gépeim vannak,de érdekel a jövő hogy hogyan tovább és merre.
    Mint mindenben,valahol a középúton van az igaszság,ez az én véleményem mert nem mindenkinek azonosak a lehetőségei és elvárásai és a péntárcája! :D
    Én nem vagyok profi ebben a dologban de szeretem a szép és színhelyes NAGY képet nézni mozizás szempontjából!
    A lényeg hogy mindenki élvezettel nézze a saját moziját és javítsa a körülményeket amit itt a kollégák leírtak.(sötétítés,szoba kialakítás,gép elhelyezése,vászon stb..)

  • proci985
    MODERÁTOR

    Köszi a segítséget mindenkinek!
    proci985
    Tv-t nem akarok úgyhogy azt elengedhetjük!
    Azért néztem újat, mert cégre venném meg, így az áfa is leírható.
    Ha használtat vennék akkor az számlanélküli. Ezért néztem inkább úja és ezért dárgábbat.
    A képátló 135" amit vetíteni szeretnék.
    Korábban volt róla szó de itt lesznek az adatok.
    faltól távolság 443 cm
    max képméret 300x169 cm
    képátló max 344 cm --> 135 inch
    A sötétítés nem lesz túl jelentős a redőnyközön kívül, mert a falak fehérek.
    LEd-eset csak azért néztem, mert korábban írtátok, ha már új akkor inkább LED-es
    mert 2026-tól betiltáják a lámákat.
    De az is igaz hogy az én kis kevés használatommal egy lámpás is sokáig elmenne.
    azt még nem sikerült megfejtenem hogy a 0.33 DMD és a 0.66 DMD mit takar, de úgysejtem hogy a kis szenzor mérete és minél nagyobb annál jobb a kép. De nyilván pár százzal meg is rágítja a gépet.
    Az "LS-5" sem tudom mi. Gép típus?
    Most akkor jelenleg
    Vagy számlásan egy új BenQ X3100i kb 630.000 (ami nagyon sokáig kihasznál, vagy ha nem akkor lesz egy itt eladó)
    Vagy egy használt Benq w1070 kb 120.000 de az nekem "dárágbb" mert nem tudom számlásan venni.
    Most ha jó projektorokat vetek össze egymással (ugyértem hasonló szint)
    Akkor azon véleményetek érdekelne még, hogy van-e pro és kontra.

    Ájvé
    Köszi a Lifestile magyarázást.

    a parhuzamosan futo "regi csucskategorias gep" diskurzust akkor nyugodtan es teljesen ignorald, jellemzoen semelyik nem fog ilyen korulmenyek kozott sem ertelmezheto kepet, sem ekkora kepet vetiteni. az LS-5 az a runco LS-5, egy 7000 USD modell ami 15 eve jelent meg es 7 eve nem gyartjak. 135"et konkretan 5.5 meterrol vetit ki es projectorcentral ekkora tavrol 63nitet ir (meregdraga alternativ lencsevel lehet 4.5 meterrol is megvan, igazabol neked tokmindegy): pincebe rakott mozira mai napig tokeletes, masra meg kb semmire. tetejeben a teljes magyar szervizhalozat par szakit jelent. plusz HDMI 1.3 es 8bites szinteret tud, szoval kb tenyleg arrol van szo, hogy a kontrasztja es az optikaja miatt mai napig egy nagyon szuk felhasznaloi retegnek remek, de minden masra felejtos. te nem esel bele ebbe a szuk felhasznaloi retegbe. hasonlo helyzetekben altalaban meg a Barco F22 szokott feljonni, az neked szinten felejtos, hasonlo indokok miatt, tetejeben az a mai szemmel a tobbsegnek elfogadhatatlanul hangos. regi Sim2 gep detto, es azoknal az sem egyertelmu, hogy egyaltalan a jelenlegi elfogadhato fHD gepek szintjet elerik-e par modell eseten. meg egyszer, neked felejtosek.

    a Benq W1070 / W2000et jellemzoen azert szokas ajanlani, mert elfogadhato a fenyalagutjuk es a chipjuk, tetejeben hasznaltan altalaban relative olcsoak. W2000 hasznaltan ritka, reszben megintcsak nem gyartjak evek ota, reszben ha valaki 4-5 eve 600 euroert vett egy projektort amit mozizni nagyon 1500 euroig nehez lecserelni, akkor nem biztos 3000 eurot ki akar adni az egyertelmu upgradere. ezeknek annyi az elonye, hogy jellemzoen 3 meterrol 120"et mar kivetitenek es egy lesotetitett nagyszobaban mai remekek filmezni. nalam viszont pl a redony mellett extravastag sotetito is van, mert itt svedeknel nem megy le teljesen nyaron a nap.

    gyakorlatilag egy atmeneti helyzetben vagyunk, ahogy futnak ki a halogenlampak. LEDes gepeknek van elonye (a lampak betiltasan kivul is), egyszerubb utankalibralni ja es osszehasonlithatatlanul kevesbe bonyolult huteni.

    X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed.

    mindketto (ebben a generacioban) 0.66os DMD: ez nativ 2718x1528 pixeles felbontas, a 0.47es 1080p, a 0.33mas 1280x720. DMD mikromeretu tukroket hasznal, szoval minel tobb a pixel, annal reszletesebb lesz az eredmeny. a szam itt inchet jelent. regi (15 eves, ld elso bekezdes) gepeknel 0.94es chip is voltak, de jellemzoen 1080p vagy 1920x1200 felbontason, mert ott volt a gyartastechnologia hatara. a fizikailag kisebb meretu mikrotukroknek pedig van elonye is, ld a kommentarom a fenyerorol es a zajrol. kisebb DMD viszont jellemzoen egyszerubb es kisebb hazat jelent, plusz olcsobb. egyebkent pl a Benq W2000 is 0.66os DMDt hasznal, viszont az is meg egy regebbi, 1080p nativ felbontasu chip. szoval adott generacion belul nagyobb DMD -> filmezni jobb, de egy 15 eves csucskategorias chip boven belepokategorias szintre csuszik mai szemmel, a gyartastechnologia es a meret osszes hatranyaval extran. ami miatt a 15 eves csucskategorias chipet meg mindig imadjak, hogy altalaban hasonlo (meregdraga) optika es kivitelezesi minoseg jar melle. kb mint megvenni egy 15-20 eves csucs hazimozi integralt erositot: a vegfok resze mai napig szuper lesz mert ott nagyon nem tortent elorelepes, a vezerles es minden mas viszont elavuloban. viszont ameddig kvazi vegfokkent hasznalod, addig szuper vetel lehet. -> konkluzio: modern gepek kozul ha 0.47 ala nem akarsz menni, semmikeppen, ha mozizni akarsz, mert alatta mar fullHD sincs meg, szoval a reszletgazdagsaga rossz lesz ekkora meretben es harom honapon belul cserelni fogod. 0.66 jobb, de abbol a legolcsobb kb az X3000i most akcioban, 0.94 letezeset meg ignoralhatod.

    x3000i (vagy x3100i) eseten egyebkent probalnam olyan helyrol venni, ahol adott esetben vissza tudod kuldeni. par helyen ki is lehet oket probalni (hazavinni), de ez sajnos ritka, neked pedig egy bemutatoterem nem teljesen relevans.

  • makkmarce
    őstag

    Elengedtem. Jó gépet vettél, nincs ellenfele.

    köszönöm, hogy olyat állítasz, amit én sohase mondtam.

  • Q
    senior tag

    Ezt hogy kell értelmezni? Mert ahogy én értelmezem, ez nem igaz!
    Nagyobb a fényereje? kisebb az input lagja, nagyobb a felbontása? stb.
    ha bármelyikre azt mondod igen, akkor kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki.

    A sony gép nem érdekel, nem arról a gépről volt szó. Bármelyik gép elromolhat, ez nem érv.

    Elengedtem. Jó gépet vettél, nincs ellenfele.

  • makkmarce
    őstag

    "Az LS5-nek jobb a feketéje, igen, de csak ott nyer, minden más ponton veszít."
    Ezt hogy kell értelmezni? Mert ahogy én értelmezem, ez nem igaz!

    "Autokalibrátora van, minden bekapcsolásnál megnézi mi jön ki, és bekalibrálja magát. Tehát ha 1x be van állítva, akkor elméletileg úgy marad."
    Elméletileg. Leírtam a példámat. Egy paraméter marad többé-kevésbé változatlan. Az alapszínek helyzete, mivel mindent visszavesz a leggyengébb LED-hez, hogy az arányok megmaradjanak. Semmi újdonság nincs benne.

    Ezt hogy kell értelmezni? Mert ahogy én értelmezem, ez nem igaz!
    Nagyobb a fényereje? kisebb az input lagja, nagyobb a felbontása? stb.
    ha bármelyikre azt mondod igen, akkor kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki.

    A sony gép nem érdekel, nem arról a gépről volt szó. Bármelyik gép elromolhat, ez nem érv.

  • Ijk
    félisten

    De ha már ilyen parázs viták vannak, akkor lángoljon!
    FORMOVIE THEATER
    3626:1 natív kontraszt mellett 89,5% rec 2020 és 124,7% DCi-P3 színtérrel, ALPD 4.0-ás technológia 0,47"-os UST DLP projektorban!
    De tuti jön majd, hogy ez kamu meg hülye vagyok, meg csigazabálónak rossz a szeme!

    Kíváncsi vagyok hogy hoztak ebből a dmd-bol 500:1-bol 3600 nativ kontrasztot..66" dmd-vel akkor 7000:1 is lehetne,.95"-al 10k felett.
    Nem vágom rá hogy kamu, de valahogy kétség van bennem.

  • Ájvé
    veterán

    "Hülyeség, baromság, nem tudsz olvasni, legélesebb kanál, rossz a felfogásod..."
    Az szép. Személyeskedtem veled bárhol? Te írtad nem is oly rég, hogy ALPD 3.0 van azokban is, mint a Xiaomidban. Próbálva ezzel felhúzni, hogy mennyire jó gép. Semmi köze nincs azokhoz. Annyi a hasonlatod értelme mintha én azt mondtam volna, hogy az én BenQ-mban is izzó van, mint egy Lumisban. De mindegy is, a fenti személyeskedések után én nem írok a kommentjeidre. Meg nem süllyedek le a szintedre...

    Kellene már egy moderálás, mert ez már nem sár hanem sz*rdobálás... :((( Teljesen igaza van Janaboy-nak. Vállalhatatlan ez a stílus.

    Igen, az van benne, de nem írtam hogy bármi köze lenne a Xiaominak a Christiehez.
    Személyeskedtél velem, hiszen olyat állítottál rólam ami szerintem nem igaz! Én lehet jobban, de már nekem is elgurult kicsit s gyógyszerem itt, bocsánat ha megbántottalak, de ne állíts rólam hamisat (nagyon).
    Szerintem jó gép és ALPD-t jó technológiának tartom, de ennek semmi az égadta világon nincs köze az itt folyó LED vs lámpa vitához, ez korábban ki lett beszélve, kaptam egy kis sajnálatot, hogy lámpás projektorban harmad ennyibe került volna és a téma le lett zárva.
    Megértettem, hogy az itteni profik szerint ez nem annyira jó gép, mint amennyire én azt hiszem, én erre kinyilatkoztattam, hogy így is elégedett vagyok vele, erre kb megkaptam hogy akkor örüljek neki és ez szintén le lett zárva anno.
    Ha te behozol engem egy vitába, amiben én egyébként nagyjából semmilyen részt nem vállaltam (mutasd meg hol írtam ebben a w4000 vitában, olvad vissza és írd be a hsz számot) és korábban egyébként már kitárgyalt és lezárt vitákban felemlegetsz, hát akkor ne csodálkozz ha kapsz egy kis sarat!
    Nem sírni kell topik gazda után, hanem beállni a gladiátorok közé! Ebben a topikban így megyen! :D
    Hülyeség meg baromság meg nem személyeskedés, ha azt írom hülye vagy barom vagy az lenne. Így az általad írt általam valótlannak vélt állításokra vonatkozik. Rossz felfogásban mi a sértő? Ez személyes, de ezen te megsértődsz?
    A kanalas az tényleg az, aláírom, de ha ezzel így végig sértettelek, akkor megint bocsánatot kérek! (Csak ne állíts rólam valótlant)
    Mindenki mozizzon most már! :D
    Jó éjt!

  • Bikkrom
    senior tag

    Valamit félre olvastál, én nem ajánlottam Xiaomit. Ő sorolta fel mint lehetőség és én ezek közül írtam neki véleményt erről (merthogy még Xiaominál rosszabbakat is felsorolt). Meg azt is írtam, hogy ebben a topikban ez nem számit ajánlottnak, de azt kellett volna írnom, hogy eretnekség!
    "- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű."
    Ez egy oltári nagy baromság! Soha sehol nem húztam a két gyártó között semmilyen párhuzamot!
    Amire te gondolsz az az Appotronics! Velük működik együtt a Christie és tádáá Barco is ott van partner listán.
    Ha nem tudsz olvasni, vagy értelmezni olvasottakat akkor ne írj hülyeségeket! Bemész egy Cinemax moziba jó eséllyel ilyen ALPD gép fog működni a mozi teremben (vagy csak Kínában mert itthon nincs erre pénz, nem tudom, de mozis gépek közt biztos vannak ilyenek). Ez a jelen, nem a múlt! Nyilván nem 0,47" DMD-vel mint az én gépem.
    "- a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek"
    Igaz nekem lézer van és biztos vak vagyok, de semerre nem ment semmi benne, idestova 4 éve. Pedig azért néhány ezer óra tuti van benne.
    "- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű."
    A gond azzal van, hogy rossz a felfogásod! Xiaomi is van vevő ebben a körben, a technológia gyártója pedig az Appotronics .

    Amúgy te vagy a legélesebb kanál ebben a fiókban, mert szó sem volt lézer projektorról, W4000i LED-es, de akkor legyen.

    "Tényleg jó mozizást srácok"
    Én is ugyan ezt kívánom mindenkinek, mert itt csak szájtépés megy teljesen értelmetlenül és feleslegesen!

    "nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását"
    Én nem kerekítettem semmit sehova, olvasd már vissza egy kicsit.
    Mióta cseneles belém állt elgurultak a gyógyszerek, de én nem állítottam ilyeneket!
    "Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják?"
    Nem, én korábban már írtam, hogy tuti eretnekség lesz amit írok, de meglepően baráti fogadtatásra találtam, persze most már kinyílt a bicska azért!
    Egy rohadt kurva szót nem szóltam az LS5-ről!
    Ennyit írtam egy ide tévedt szerencsétlen jóembernek aki valószínűleg nem értette miről megy itt ez vagy szájkarate:
    "Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor."
    Mi ebben a hamis, vagy félre vezető, hazugság?

    "Hülyeség, baromság, nem tudsz olvasni, legélesebb kanál, rossz a felfogásod..."
    Az szép. Személyeskedtem veled bárhol? Te írtad nem is oly rég, hogy ALPD 3.0 van azokban is, mint a Xiaomidban. Próbálva ezzel felhúzni, hogy mennyire jó gép. Semmi köze nincs azokhoz. Annyi a hasonlatod értelme mintha én azt mondtam volna, hogy az én BenQ-mban is izzó van, mint egy Lumisban. De mindegy is, a fenti személyeskedések után én nem írok a kommentjeidre. Meg nem süllyedek le a szintedre...

    Kellene már egy moderálás, mert ez már nem sár hanem sz*rdobálás... :((( Teljesen igaza van Janaboy-nak. Vállalhatatlan ez a stílus.

  • Ájvé
    veterán

    De ha már ilyen parázs viták vannak, akkor lángoljon!
    FORMOVIE THEATER
    3626:1 natív kontraszt mellett 89,5% rec 2020 és 124,7% DCi-P3 színtérrel, ALPD 4.0-ás technológia 0,47"-os UST DLP projektorban!
    De tuti jön majd, hogy ez kamu meg hülye vagyok, meg csigazabálónak rossz a szeme!

  • Ijk
    félisten

    A téma az jó, csak a stílus már kevésbé.
    Mindenki okosabb a másiknál :U

    Persze hiszen ez egy fórum. ;]
    Mindenkinek más paraméter fontosabb, de szerintem van egy házimozi képre elvárható minimum paraméterekben. Aztán az egyéni kérdés kinek mi az elég jó.
    Egyébként ha jól láttam SMPTE ajánlása mozira min. 1000:1 natív és 150:1 ANSI kontraszt, ill. DCI-P3 színtér, vagyis szigorúan véve a w4000i megfelel mozis projektornak, az LS-5 meg nem. ;]

  • Janaboy
    Topikgazda

    Engem az érdekel adott összegért milyen minőséget, megbízhatóságot kapok, így nyilván összemérem az újat a használttal.

    Janaboy: Én örülök hogy téma egy új ledes gép mert nem követem napi szinten a piacot, így meg tudom állapítani hogy áll az aktuális konzumer szint a régi felsőpolcoshoz képest. Én lennék a legboldogabb ha már keresztezné ár-értékben.

    A téma az jó, csak a stílus már kevésbé.
    Mindenki okosabb a másiknál :U

  • Ájvé
    veterán

    Fentebb lett leírva, hogy 1-2 év után elmászik a led képe is. Nem egy példával.
    Rezgetős 4k sokszor nem lesz élesebb az 1080p-nél. Ezt is leírtál fentebb, hogy általában kikapcsolták sok eddigi XRP gépen is, mert pont az élességen ront.

    Nem azzal van a gond, hogy ez neked meg Ájvé-nak tetszik, meg azt vettetek. Szívetek joga. A gond azzal van amikor:
    - ő is idejön ajánlgatni a Xiaomit, olyan keretösszegre amiből sokkal jobb gépeket lehet ajánlani
    - a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű.
    - a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek
    - veled konkrétan akkor van a gond amikor 1000 órát emlegetsz izzó cserére. Oké, ezt el szoktuk mondani, hogy a 4-5 ezreket nem fogja bírni, felénél cserélni érdemes, de nagyon sarkítotok

    Tényleg jó mozizást srácok, de kicsit nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását. Meg megy az izzósok lefelé húzása. Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják? :DDD Eszem megáll. Egy olyan csoportban ahol a vetített kép minősége az első. Erre beleszaladtok az LS5-be. Epic fail. :))

    Valamit félre olvastál, én nem ajánlottam Xiaomit. Ő sorolta fel mint lehetőség és én ezek közül írtam neki véleményt erről (merthogy még Xiaominál rosszabbakat is felsorolt). Meg azt is írtam, hogy ebben a topikban ez nem számit ajánlottnak, de azt kellett volna írnom, hogy eretnekség!
    "- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű."
    Ez egy oltári nagy baromság! Soha sehol nem húztam a két gyártó között semmilyen párhuzamot!
    Amire te gondolsz az az Appotronics! Velük működik együtt a Christie és tádáá Barco is ott van partner listán.
    Ha nem tudsz olvasni, vagy értelmezni olvasottakat akkor ne írj hülyeségeket! Bemész egy Cinemax moziba jó eséllyel ilyen ALPD gép fog működni a mozi teremben (vagy csak Kínában mert itthon nincs erre pénz, nem tudom, de mozis gépek közt biztos vannak ilyenek). Ez a jelen, nem a múlt! Nyilván nem 0,47" DMD-vel mint az én gépem.
    "- a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek"
    Igaz nekem lézer van és biztos vak vagyok, de semerre nem ment semmi benne, idestova 4 éve. Pedig azért néhány ezer óra tuti van benne.
    "- a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű."
    A gond azzal van, hogy rossz a felfogásod! Xiaomi is van vevő ebben a körben, a technológia gyártója pedig az Appotronics .

    Amúgy te vagy a legélesebb kanál ebben a fiókban, mert szó sem volt lézer projektorról, W4000i LED-es, de akkor legyen.

    "Tényleg jó mozizást srácok"
    Én is ugyan ezt kívánom mindenkinek, mert itt csak szájtépés megy teljesen értelmetlenül és feleslegesen!

    "nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását"
    Én nem kerekítettem semmit sehova, olvasd már vissza egy kicsit.
    Mióta cseneles belém állt elgurultak a gyógyszerek, de én nem állítottam ilyeneket!
    "Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják?"
    Nem, én korábban már írtam, hogy tuti eretnekség lesz amit írok, de meglepően baráti fogadtatásra találtam, persze most már kinyílt a bicska azért!
    Egy rohadt kurva szót nem szóltam az LS5-ről!
    Ennyit írtam egy ide tévedt szerencsétlen jóembernek aki valószínűleg nem értette miről megy itt ez vagy szájkarate:
    "Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor."
    Mi ebben a hamis, vagy félre vezető, hazugság?

  • Q
    senior tag

    kihagytad, hogy egy paraméterben, amiben írtam, hogy abban elmarad a benq.

    "Az LS5-nek jobb a feketéje, igen, de csak ott nyer, minden más ponton veszít."
    Ezt hogy kell értelmezni? Mert ahogy én értelmezem, ez nem igaz!

    "Autokalibrátora van, minden bekapcsolásnál megnézi mi jön ki, és bekalibrálja magát. Tehát ha 1x be van állítva, akkor elméletileg úgy marad."
    Elméletileg. Leírtam a példámat. Egy paraméter marad többé-kevésbé változatlan. Az alapszínek helyzete, mivel mindent visszavesz a leggyengébb LED-hez, hogy az arányok megmaradjanak. Semmi újdonság nincs benne.

  • Atomgeszi
    nagyúr

    Az a gond hogy én nem látom, hogy ez a beszélgetés hova megy.
    Kicsit kezd már átmenni sárdobálásba.

    +1.

    Kell az a személyes összemérettetés. :D

  • Ijk
    félisten

    Ez rendben van, de nem mindenki akar használtat venni. Nem mellesleg valakinek újonnan meg kell venni a cuccot, hogy utána megvehesd a használtat, nemde? :))

    Igen, valakinek most meg kell venni az új Barco-t, amit majd én szívesen megveszek töredék áron egyszer, addigra a w4000i már a szeméttelepen lesz.

  • -KP-
    veterán

    Engem az érdekel adott összegért milyen minőséget, megbízhatóságot kapok, így nyilván összemérem az újat a használttal.

    Janaboy: Én örülök hogy téma egy új ledes gép mert nem követem napi szinten a piacot, így meg tudom állapítani hogy áll az aktuális konzumer szint a régi felsőpolcoshoz képest. Én lennék a legboldogabb ha már keresztezné ár-értékben.

    Ez rendben van, de nem mindenki akar használtat venni. Nem mellesleg valakinek újonnan meg kell venni a cuccot, hogy utána megvehesd a használtat, nemde? :))

  • Ijk
    félisten

    Ha egy használt 15 éves vetítőhöz méred egy most kapható új vetítő árát, akkor mi nem drága? Főleg ha egy olyan kiváló ár/érték arányú géphez hasonlítasz, mint egy PD F22.

    Engem az érdekel adott összegért milyen minőséget, megbízhatóságot kapok, így nyilván összemérem az újat a használttal.

    Janaboy: Én örülök hogy téma egy új ledes gép mert nem követem napi szinten a piacot, így meg tudom állapítani hogy áll az aktuális konzumer szint a régi felsőpolcoshoz képest. Én lennék a legboldogabb ha már keresztezné ár-értékben.

  • Janaboy
    Topikgazda

    Az a gond hogy én nem látom, hogy ez a beszélgetés hova megy.
    Kicsit kezd már átmenni sárdobálásba.

  • -KP-
    veterán

    Mit nézzek YT videón az ips monitoromon? :DDD
    Nekem egy PD F22 van, tud kb. 2500:1 natív kontrasztot. Színtérben nincs meg még a 100% REC709 sem a vizsim bright kerék miatt, de most nem is ez a lényeg, hanem a natív kontrasztot még így is gyengének érzem. Nem azt mondom hogy rossz, de kevesebbet biztos nem szeretnék, teljesen mindegy milyen a fényerő és színtér. Ez egy 230k-s használt projektor, ehhez mérem a képminőségét. Ha rászánnék több mint egy milliót akkor LS-5-öt vennék prizmával, mert mozira amire használom a kontraszt miatt sokkal jobb képet ad mint a w4000. Ha számítógép kijelzőként használnám, játékra akkor a w4000-et venném, egész egyszerűen a színtér, felbontás, fényerő, LED nyüstölhetősége miatt, miközben teljesen elfogadható ott az 1000:1 natív kontraszt. De nálam a projektor házimozira van.

    Ha egy használt 15 éves vetítőhöz méred egy most kapható új vetítő árát, akkor mi nem drága? Főleg ha egy olyan kiváló ár/érték arányú géphez hasonlítasz, mint egy PD F22.

  • Ijk
    félisten

    jatekra sem jo az 1000 nativ sztem. jatekok is ugyanugy tomve vannak sotet jelenetekkel.

    Főleg stratégiával játszottam régebben, párszor kollégákkal fifáztunk, erre bőven jó a 1000:1 a magas féynesség miatt. Egy Doom-hoz már valószínűleg nem annyira, de nem vagyok ebben jártas.

  • m3ss
    veterán

    Mit nézzek YT videón az ips monitoromon? :DDD
    Nekem egy PD F22 van, tud kb. 2500:1 natív kontrasztot. Színtérben nincs meg még a 100% REC709 sem a vizsim bright kerék miatt, de most nem is ez a lényeg, hanem a natív kontrasztot még így is gyengének érzem. Nem azt mondom hogy rossz, de kevesebbet biztos nem szeretnék, teljesen mindegy milyen a fényerő és színtér. Ez egy 230k-s használt projektor, ehhez mérem a képminőségét. Ha rászánnék több mint egy milliót akkor LS-5-öt vennék prizmával, mert mozira amire használom a kontraszt miatt sokkal jobb képet ad mint a w4000. Ha számítógép kijelzőként használnám, játékra akkor a w4000-et venném, egész egyszerűen a színtér, felbontás, fényerő, LED nyüstölhetősége miatt, miközben teljesen elfogadható ott az 1000:1 natív kontraszt. De nálam a projektor házimozira van.

    jatekra sem jo az 1000 nativ sztem. jatekok is ugyanugy tomve vannak sotet jelenetekkel.

  • makkmarce
    őstag

    Fentebb lett leírva, hogy 1-2 év után elmászik a led képe is. Nem egy példával.
    Rezgetős 4k sokszor nem lesz élesebb az 1080p-nél. Ezt is leírtál fentebb, hogy általában kikapcsolták sok eddigi XRP gépen is, mert pont az élességen ront.

    Nem azzal van a gond, hogy ez neked meg Ájvé-nak tetszik, meg azt vettetek. Szívetek joga. A gond azzal van amikor:
    - ő is idejön ajánlgatni a Xiaomit, olyan keretösszegre amiből sokkal jobb gépeket lehet ajánlani
    - a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű.
    - a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek
    - veled konkrétan akkor van a gond amikor 1000 órát emlegetsz izzó cserére. Oké, ezt el szoktuk mondani, hogy a 4-5 ezreket nem fogja bírni, felénél cserélni érdemes, de nagyon sarkítotok

    Tényleg jó mozizást srácok, de kicsit nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását. Meg megy az izzósok lefelé húzása. Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják? :DDD Eszem megáll. Egy olyan csoportban ahol a vetített kép minősége az első. Erre beleszaladtok az LS5-be. Epic fail. :))

    na pont ezért kellett volna megnézned mit tud a w4000.. és akkor nem írnád, hogy elmászik. Autokalibrátora van, minden bekapcsolásnál megnézi mi jön ki, és bekalibrálja magát. Tehát ha 1x be van állítva, akkor elméletileg úgy marad. Ez az egyik ok, amiért ezt vettem.
    Az élességről majd csinálok fotókat, leteszek 1-1 pixeleket, kíváncsi vagyok, hogy mennyire megy át egyik pixel a másikra, de a lentebb linkelt videóban benne van itt: https://youtu.be/TjgXfRMtmSU?t=827

  • Ijk
    félisten

    2023 PREMIUM Home Theater Projector Comparison. BENQ HT4550i, Epson LS11000, Optoma UHZ50

    Meg lehet nézni több jelenetben egymás mellett a Benq-t, és az Epson 11000-t. Ha "vakteszten" kellene megmondani mikor melyik vetítő megy, hát szerintem sokan elvéreznénk rajta.

    Mit nézzek YT videón az ips monitoromon? :DDD
    Nekem egy PD F22 van, tud kb. 2500:1 natív kontrasztot. Színtérben nincs meg még a 100% REC709 sem a vizsim bright kerék miatt, de most nem is ez a lényeg, hanem a natív kontrasztot még így is gyengének érzem. Nem azt mondom hogy rossz, de kevesebbet biztos nem szeretnék, teljesen mindegy milyen a fényerő és színtér. Ez egy 230k-s használt projektor, ehhez mérem a képminőségét. Ha rászánnék több mint egy milliót akkor LS-5-öt vennék prizmával, mert mozira amire használom a kontraszt miatt sokkal jobb képet ad mint a w4000. Ha számítógép kijelzőként használnám, játékra akkor a w4000-et venném, egész egyszerűen a színtér, felbontás, fényerő, LED nyüstölhetősége miatt, miközben teljesen elfogadható ott az 1000:1 natív kontraszt. De nálam a projektor házimozira van.

  • Cseneles
    őstag

    kérdezem, hogy miért kellene ennek bárhol lennie a benq-nak?
    ok, tehát a régi gépben hol van a 4k? hol van , hogy akár 10.000 lámpaóráig hasonló a kép?
    olyan funkciókat kérsz számon a benq-n, amit senki se állított, viszont nekem fontosabbak, minthogy egy 15 éves gépet vegyek.

    Egymás mellé tennénk a 2 gépet egy vászonra vetítve kitakarva egymás mellett öket, nagyon félre álna a szád a benq képétől. Viszont igen a benq 10000lámpaóra 4K-nak nem nevezhető de ráírják, így elfogadom igen 4K.

  • makkmarce
    őstag

    makkmarce, azon nem gondolkodtal hogy alr vaszon es akkor lehet jo kontrasztod feher szobaban is? ekkora budget-bol siman kijott volna.

    Vagy számlásan egy új BenQ X3100i kb 630.000 (ami nagyon sokáig kihasznál, vagy ha nem akkor lesz egy itt eladó)
    Vagy egy használt Benq w1070 kb 120.000 de az nekem "dárágbb" mert nem tudom számlásan venni.
    Most ha jó projektorokat vetek össze egymással (ugyértem hasonló szint)
    nem ertelek. hogy lesz neked dragabb azert mert nincs hozza szamla? attol hogy kapsz szamlat az ujrol huszonpar szazalekkal leszel beljebb, nem?
    azt magyarazzak az urak itt egyebkent, hogy a projektorozas nem egeszen ugyanaz a mufaj, mint pl. telefonok, tv-k. nem volt oriasi fejlodes. legalabbis ebben az arkategoriaban. konnyen beleszaladhatsz olyanba, hogy kifizetsz sokszor annyi penzt de alig, vagy egyaltalan nem lesz jobb keped.
    amugy dlp vetitoktol annyira nem kell felni hasznaltan sem.
    amugy is rendszerben gondolkodj. feher falu szobaba vehetsz ALR vasznat is ha ertekelheto vetitett kepet akarsz, ha a tv semmikepp sem opcio. persze alr vaszon ekkora meretben vetitovel egyutt lehet hatareset, de minimalis kompromisszumokkal (pl kepmeret, vagy budget) talan megoldhato.

    Lesz vászon, de első a gép, hisz még azon se gondolkodtam el, hogy mekkora legyen a vászon. A kis optomát csak azért vettem, hogy érdekel e egyáltalán a vetítés.. lakva ismerszik meg az ember.
    Eddig 120" volt, mert az optomának elég szűk volt a zoom-ja, most meg kiraktam 150"-ra, és az a baj, hogy nem zavar, hogy ilyen nagy lett. Ha nem süt át a házon épp a nap, akkor jó a kép. Lehet lecserélem majd ezt is pár év múlva egy 2x ilyen erős gépre, most, hogy kötelező lesz a LED, megint majd megerőltetik magukat remélhetőleg a gyártók.
    Ahogy nézem, lehet egy térelválasztó függöny lesz a következő, hogy a déli teraszról ne süssön be az északi nappaliba a nap délután.
    Lehet, hogy egy ilyen HiViGrey Cinema 5D jó lenne, vagy hasonló, talán 135" elég is.

  • Bikkrom
    senior tag

    kérdezem, hogy miért kellene ennek bárhol lennie a benq-nak?
    ok, tehát a régi gépben hol van a 4k? hol van , hogy akár 10.000 lámpaóráig hasonló a kép?
    olyan funkciókat kérsz számon a benq-n, amit senki se állított, viszont nekem fontosabbak, minthogy egy 15 éves gépet vegyek.

    Fentebb lett leírva, hogy 1-2 év után elmászik a led képe is. Nem egy példával.
    Rezgetős 4k sokszor nem lesz élesebb az 1080p-nél. Ezt is leírtál fentebb, hogy általában kikapcsolták sok eddigi XRP gépen is, mert pont az élességen ront.

    Nem azzal van a gond, hogy ez neked meg Ájvé-nak tetszik, meg azt vettetek. Szívetek joga. A gond azzal van amikor:
    - ő is idejön ajánlgatni a Xiaomit, olyan keretösszegre amiből sokkal jobb gépeket lehet ajánlani
    - a gond azzal van mikor az az ALPD 3.0 miatt a Christie-t emlegeti, holott a Christie meg a Xiaomi között annyi a hasonlóság, hogy van a nevükben két darab i betű.
    - a gond azzal van mikor 10-20 ezer órás el nem mozduló színű ledeket írkáltok holott egy-két év után el fog az is menni, meg annak sem bírja végig a ráírt élettartamát. Nem egy példát hoztak nektek
    - veled konkrétan akkor van a gond amikor 1000 órát emlegetsz izzó cserére. Oké, ezt el szoktuk mondani, hogy a 4-5 ezreket nem fogja bírni, felénél cserélni érdemes, de nagyon sarkítotok

    Tényleg jó mozizást srácok, de kicsit nagyon megy az önigazolás ahol felfelé kerekítitek a gépetek tudását. Meg megy az izzósok lefelé húzása. Mit vártatok, hogy a 99%-ban izzós gépet használó csoportban ezt melegen fogadják? :DDD Eszem megáll. Egy olyan csoportban ahol a vetített kép minősége az első. Erre beleszaladtok az LS5-be. Epic fail. :))

  • m3ss
    veterán

    Köszi a segítséget mindenkinek!
    proci985
    Tv-t nem akarok úgyhogy azt elengedhetjük!
    Azért néztem újat, mert cégre venném meg, így az áfa is leírható.
    Ha használtat vennék akkor az számlanélküli. Ezért néztem inkább úja és ezért dárgábbat.
    A képátló 135" amit vetíteni szeretnék.
    Korábban volt róla szó de itt lesznek az adatok.
    faltól távolság 443 cm
    max képméret 300x169 cm
    képátló max 344 cm --> 135 inch
    A sötétítés nem lesz túl jelentős a redőnyközön kívül, mert a falak fehérek.
    LEd-eset csak azért néztem, mert korábban írtátok, ha már új akkor inkább LED-es
    mert 2026-tól betiltáják a lámákat.
    De az is igaz hogy az én kis kevés használatommal egy lámpás is sokáig elmenne.
    azt még nem sikerült megfejtenem hogy a 0.33 DMD és a 0.66 DMD mit takar, de úgysejtem hogy a kis szenzor mérete és minél nagyobb annál jobb a kép. De nyilván pár százzal meg is rágítja a gépet.
    Az "LS-5" sem tudom mi. Gép típus?
    Most akkor jelenleg
    Vagy számlásan egy új BenQ X3100i kb 630.000 (ami nagyon sokáig kihasznál, vagy ha nem akkor lesz egy itt eladó)
    Vagy egy használt Benq w1070 kb 120.000 de az nekem "dárágbb" mert nem tudom számlásan venni.
    Most ha jó projektorokat vetek össze egymással (ugyértem hasonló szint)
    Akkor azon véleményetek érdekelne még, hogy van-e pro és kontra.

    Ájvé
    Köszi a Lifestile magyarázást.

    makkmarce, azon nem gondolkodtal hogy alr vaszon es akkor lehet jo kontrasztod feher szobaban is? ekkora budget-bol siman kijott volna.

    Vagy számlásan egy új BenQ X3100i kb 630.000 (ami nagyon sokáig kihasznál, vagy ha nem akkor lesz egy itt eladó)
    Vagy egy használt Benq w1070 kb 120.000 de az nekem "dárágbb" mert nem tudom számlásan venni.
    Most ha jó projektorokat vetek össze egymással (ugyértem hasonló szint)
    nem ertelek. hogy lesz neked dragabb azert mert nincs hozza szamla? attol hogy kapsz szamlat az ujrol huszonpar szazalekkal leszel beljebb, nem?
    azt magyarazzak az urak itt egyebkent, hogy a projektorozas nem egeszen ugyanaz a mufaj, mint pl. telefonok, tv-k. nem volt oriasi fejlodes. legalabbis ebben az arkategoriaban. konnyen beleszaladhatsz olyanba, hogy kifizetsz sokszor annyi penzt de alig, vagy egyaltalan nem lesz jobb keped.
    amugy dlp vetitoktol annyira nem kell felni hasznaltan sem.
    amugy is rendszerben gondolkodj. feher falu szobaba vehetsz ALR vasznat is ha ertekelheto vetitett kepet akarsz, ha a tv semmikepp sem opcio. persze alr vaszon ekkora meretben vetitovel egyutt lehet hatareset, de minimalis kompromisszumokkal (pl kepmeret, vagy budget) talan megoldhato.

  • Vhiktor
    nagyúr

    2023 PREMIUM Home Theater Projector Comparison. BENQ HT4550i, Epson LS11000, Optoma UHZ50

    Meg lehet nézni több jelenetben egymás mellett a Benq-t, és az Epson 11000-t. Ha "vakteszten" kellene megmondani mikor melyik vetítő megy, hát szerintem sokan elvéreznénk rajta.

    Uhz50 mint premium? Még az uhz65 is borzasztó, uhd széria is.....
    Egyik legrosszabbak amikkel talalkozok. :( fényerő van
    , de azon kívül semmi más.
    Nappaliba lifestyle projektorkent elmennek (szódával), de házimozi projektornak borzasztoak.

  • -KP-
    veterán

    Senki nem savazott, nekem nem ér meg több mint egy milliót a w4000, mert mozira jobb gépet kapok fél áron. Soha nem írtam hogy a benq rossz gép, de drága.

    2023 PREMIUM Home Theater Projector Comparison. BENQ HT4550i, Epson LS11000, Optoma UHZ50

    Meg lehet nézni több jelenetben egymás mellett a Benq-t, és az Epson 11000-t. Ha "vakteszten" kellene megmondani mikor melyik vetítő megy, hát szerintem sokan elvéreznénk rajta.

  • makkmarce
    őstag

    Én csak ma olvastam a bejegyzést, amiben egy olyan vetítőről írtál megkérdőjelezhető dolgokat, amit nem ismersz. Ennyi. Nem érdekel, hogy mit vettél és az hogy viszonyul az enyémhez vagy bármely másikhoz.

    kihagytad, hogy egy paraméterben, amiben írtam, hogy abban elmarad a benq.

  • makkmarce
    őstag

    Ebben semilyen szamisztika nincs, tenyek bizony vannak. Egyszeruen a regi felso kategorias gepek anyaghasznalati minosege, mind optika mind chip es fenyut kivitelezes nem megvasarolhato a mai piacon 10millio forint alatt.
    kepminoseg tekinteteben nyilatkozom mindig. Ugyan ez a kepminoseg dc3 chippel es lampa helyett lezerrel ma 17millio.

    Kerdezem hol van ehhez a benq?

    kérdezem, hogy miért kellene ennek bárhol lennie a benq-nak?
    ok, tehát a régi gépben hol van a 4k? hol van , hogy akár 10.000 lámpaóráig hasonló a kép?
    olyan funkciókat kérsz számon a benq-n, amit senki se állított, viszont nekem fontosabbak, minthogy egy 15 éves gépet vegyek.

  • Ijk
    félisten

    ok, és akkor ezért kapom 3 napja a savat itt folyamatosan? mert nektek nem tetszik amit vettem? és amit ti erőltettek, az nekem nem jó?

    Senki nem savazott, nekem nem ér meg több mint egy milliót a w4000, mert mozira jobb gépet kapok fél áron. Soha nem írtam hogy a benq rossz gép, de drága.

  • Q
    senior tag

    ok, és akkor ezért kapom 3 napja a savat itt folyamatosan? mert nektek nem tetszik amit vettem? és amit ti erőltettek, az nekem nem jó?

    Én csak ma olvastam a bejegyzést, amiben egy olyan vetítőről írtál megkérdőjelezhető dolgokat, amit nem ismersz. Ennyi. Nem érdekel, hogy mit vettél és az hogy viszonyul az enyémhez vagy bármely másikhoz.

  • Cseneles
    őstag

    Pedig nekem címezted.
    Szóval nem mondtam, hogy bármi ami itt elhangzott ne lenne igaz, soha nem vitattam semmit az itt leírtakból!
    Én csak annyit írtam, hogy van helye ezeknek az új projektoroknak, nem akartam bizonyítani, hogy jobb lenne bárminél is!
    Nem is értem mit írtam, amire így reagáltál, kifejthetnéd egy kicsit.
    Nekem van projektorom és köszönöm szépen elégedetten használom, biztos hogy ezerszer jobb az LS5 (sőt lehet W1070 is jobb nála, őszintén szólva leszarom).

    "Itt egy soha véget nem érő vita folyik lámpa vs LED vagy régi vs új projektor ügyben, szerintem ne foglalkozz vele."
    Ha ezért írtad, akkor csak tényeket írtam le, szó szerint ez megy itt már napok óta. Úgy se lesz ebből még egy fikarcnyi kis egyetértés sem, nem arról van szó, hogy az LS5 rossz lenne, mert senki egy szóval nem írt ilyet, vagy a W4000 kuka lenne, ilyet se írt senki (így szó szerint, inkább csak utaltak rá, illetve te most gyakorlatilag ezt leírtad egy az egyben).
    Itt egyedül a számmisztika folyik véresen komolyan.
    Ez az ember pedig csak betévedt ide és látja hogy viking barbár módjára folyik a szájgyilok, amiből ő feltételezem semmit nem ért (nincs egyedül, én se nagyon értem, ezért bele se szóltam!).

    makkmarce mert venni egy drága LED-es projektort kb ebből indult az egész és mindenki meg akarja magyarázni, hogy lámpás használtat kellett volna vennie, mert így rakat pénzt kiöntött az ablakon. Szerintem egyelőre (még) szabad országban élünk, hagy tegye már meg! Biztos sokkal jobb lett volna az a Runco, de neki (engedtessék már meg) LED-es kellett, mert úgy gondolja az ő igényeinek ez felel meg a legjobban! De ezért itt keresztre feszítés jár minimum!
    Egy normál halandó embernek aki betéved ide tanácsot kérni kb ez jön le.
    Ja kérdező nem tudta mi az az LS5 erre írtam:
    "Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor."
    Ez bántó? Vagy hamis? Valótlan?

    Ebben semilyen szamisztika nincs, tenyek bizony vannak. Egyszeruen a regi felso kategorias gepek anyaghasznalati minosege, mind optika mind chip es fenyut kivitelezes nem megvasarolhato a mai piacon 10millio forint alatt.
    kepminoseg tekinteteben nyilatkozom mindig. Ugyan ez a kepminoseg dc3 chippel es lampa helyett lezerrel ma 17millio.

    Kerdezem hol van ehhez a benq?

  • Cseneles
    őstag

    tehát megint ott tartunk, hogy 1 azaz 1 paraméter alapján dől el, hogy mi a jó... ennyi erővel a lentebb bemutatott CRTs gép lehet, hogy rommá alázza a runco-t.

    Nem vagy tudataban sem tapasztalataban a dolgoknak.

  • makkmarce
    őstag

    Nem írtam ilyet, hogy nem gyári. Azt írtam, hogy a lámpák is fejlődtek. A gyári is. A LED-ek is. Mert a régi gépemben az is cserélhető, gyárira, új generációsra.

    #63999makkmarce ===> #63981Ijk

    Szerintem felesleges tovább ragozni. A te felhasználásodra nem jók a "mi" gépeink, a mi felhasználásunkra nem jó a te géped. Ennyi.

    ok, és akkor ezért kapom 3 napja a savat itt folyamatosan? mert nektek nem tetszik amit vettem? és amit ti erőltettek, az nekem nem jó?

  • Q
    senior tag

    épp azt írta, hogy nem gyári, hanem új technológiás lámpával.

    Nem írtam ilyet, hogy nem gyári. Azt írtam, hogy a lámpák is fejlődtek. A gyári is. A LED-ek is. Mert a régi gépemben az is cserélhető, gyárira, új generációsra.

    #63999makkmarce ===> #63981Ijk

    Szerintem felesleges tovább ragozni. A te felhasználásodra nem jók a "mi" gépeink, a mi felhasználásunkra nem jó a te géped. Ennyi.

  • Ájvé
    veterán

    nem neked cimezem, hanem ugy altalanossagban.
    Na…azert ne emlitsuk mar egy lapon ez muanyag vackot egy fesokategorias dlp gepek kozott is kiemelkedo peldannyal! Led az led a lampa meg lampa. Ettol fuggetlenul az a led vetito egy kicsivel jobb kepminoseget produkal mint egy aliexpresszes csoda.

    Ha ledezni akarsz olyan minosegben mint amit egy LS5 produkal akkor Runco q750i, sim2 m150, mico 50 es tarsai magaslataba keresd. Vagy a nero3 led de az mar az elottiek alattit produkal.

    benq 3100i on/off kontraszt 900:1 dinamikus 1700:1
    Runco ls5 on/off 3500:1 dinamiku 12500:1

    ezek valos mert szamertekek, nem a kezikonyves kacsa.

    Pedig nekem címezted.
    Szóval nem mondtam, hogy bármi ami itt elhangzott ne lenne igaz, soha nem vitattam semmit az itt leírtakból!
    Én csak annyit írtam, hogy van helye ezeknek az új projektoroknak, nem akartam bizonyítani, hogy jobb lenne bárminél is!
    Nem is értem mit írtam, amire így reagáltál, kifejthetnéd egy kicsit.
    Nekem van projektorom és köszönöm szépen elégedetten használom, biztos hogy ezerszer jobb az LS5 (sőt lehet W1070 is jobb nála, őszintén szólva leszarom).

    "Itt egy soha véget nem érő vita folyik lámpa vs LED vagy régi vs új projektor ügyben, szerintem ne foglalkozz vele."
    Ha ezért írtad, akkor csak tényeket írtam le, szó szerint ez megy itt már napok óta. Úgy se lesz ebből még egy fikarcnyi kis egyetértés sem, nem arról van szó, hogy az LS5 rossz lenne, mert senki egy szóval nem írt ilyet, vagy a W4000 kuka lenne, ilyet se írt senki (így szó szerint, inkább csak utaltak rá, illetve te most gyakorlatilag ezt leírtad egy az egyben).
    Itt egyedül a számmisztika folyik véresen komolyan.
    Ez az ember pedig csak betévedt ide és látja hogy viking barbár módjára folyik a szájgyilok, amiből ő feltételezem semmit nem ért (nincs egyedül, én se nagyon értem, ezért bele se szóltam!).

    makkmarce mert venni egy drága LED-es projektort kb ebből indult az egész és mindenki meg akarja magyarázni, hogy lámpás használtat kellett volna vennie, mert így rakat pénzt kiöntött az ablakon. Szerintem egyelőre (még) szabad országban élünk, hagy tegye már meg! Biztos sokkal jobb lett volna az a Runco, de neki (engedtessék már meg) LED-es kellett, mert úgy gondolja az ő igényeinek ez felel meg a legjobban! De ezért itt keresztre feszítés jár minimum!
    Egy normál halandó embernek aki betéved ide tanácsot kérni kb ez jön le.
    Ja kérdező nem tudta mi az az LS5 erre írtam:
    "Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor."
    Ez bántó? Vagy hamis? Valótlan?

Új hozzászólás Aktív témák