Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harsanyiz
    aktív tag

    1." mindenki szerint, felveszi a versenyt némely FullHD-s géppel is"
    A felbontás egy más paraméter, akár milyen jó amúgy a gép, nem veheti fel a versenyt semmilyen FHD-vel ezen a téren.
    Amúgy igen, ez tényleg egy jó gépnek tűnik. Csak egy kicsit túlszínez szerintem. (Sin City képen egyértelmű.)
    Teszt róla.
    Viszont aki LCD-t akar, még akár jót is kaphat ennek személyében!

    xshoterx: a HD67-nek kellene utánanézni szerintem.

    Szemezgettem vele én is amikor gyűjtöttem az infót, de 200ezer pénz sok érte. +nem látom mennyi hozzá 1 izzó.

  • szaszlaci
    addikt

    Hadd segítsek leendő vásárlóknak akik mozira/játékra keresnek projit 200 ezer alatt.

    Én az elmúlt 1 hónapban -szabadidőmben- szinte mást se csinálok mint projektorok után kutatok, van amelyikről tucatnyi tesztet néztem, többször is elolvasva, külföldi angol nyelvű oldalakon is. Erre a célra 720p-s proji kell.

    1)
    Előszöris én azt mondom hogy a legjobb választás a Panasonic PT-AX200 lenne, de az 200 fölött van mindenhol. LCD-s gép ellenére bitangjó gép mindenki szerint, felveszi a versenyt némely FullHD-s géppel is. Láttam élőben is még 2 éve egy Panasonic boltban, tényleg jó, de drágább is. Átlag 250 ezer.

    2) 200 alatt amit érdemes venni:

    LG AH 215
    Annak ellenére hogy ez a legolcsóbb (150) elvileg ennek a legjobb a képe, de ennek a leghosszabb a vetítése.
    3 méterről ~160 cm képszélesség.

    Acer H5360
    Mozira ez a második legjobb (és legolcsóbb: 170 körül) választás -ráadásul 3D-s- viszont a vetített kép szélén már kicsit félrevetíti a színeket, tehát a kép szélén nem olyan stabil, szép a kép mint a közepén. Viszont a kép szélét ritkán nézzük.
    3 méterről ~200cm képszélesség

    Benq W600+ Ez már 190 ropi. Ez is 3D-s. Az Acer tesztek alapján összhatásban picit jobb mozira, a Benq zajosabb, hangyásabb sötét jeleneteknél, bár ha minőségi anyagot nézel ezzel sem lesz baj. Amiben a Benq jobb az Acerrel szemben: A képélesség. A vetített kép szélén is pontos, és éles a vetített kép.
    3 méterről ~200cm képszélesség.

    Összegezve:
    Amit venni érdemes: LG AH215.
    Amit én vennék: Benq W600+ Az éles kép és a nagyobb vetítési méret miatt. De ez nem mindenkinél szempont. Szobamérettől és ízléstől függ...
    Meg én pozitív tapasztalattal vagyok. Benq a monitorom, volt Benq projektorom, és muternak Benq a laptopja. Sztem megbízhato márka. És a W600+ mutatós, és minőségi anyagból van.

    És ott van még az EPSON EH-TW450, ami kifejezetten jó játékprojektor. És a gépre és a lámpára is (!) 3 év garanciát adnak! Csak ez LCD amit én nem komálok. Viszont nagyot vetít:
    3 méterről ~230cm széleset! :Y (Ekkor azért már rácsos lesz a kép... :O )

    1." mindenki szerint, felveszi a versenyt némely FullHD-s géppel is"
    A felbontás egy más paraméter, akár milyen jó amúgy a gép, nem veheti fel a versenyt semmilyen FHD-vel ezen a téren.
    Amúgy igen, ez tényleg egy jó gépnek tűnik. Csak egy kicsit túlszínez szerintem. (Sin City képen egyértelmű.)
    Teszt róla.
    Viszont aki LCD-t akar, még akár jót is kaphat ennek személyében!

    xshoterx: a HD67-nek kellene utánanézni szerintem.

  • lean
    aktív tag

    Egyébként mi a film címe ami a videóban látható? (Azt látom hogy Leonardo nagy feje még így is alig fér a vászonra :DDD )

    Shutter Island (Viharsziget)

  • D.Va
    őstag

    Jobb mint a semmi szerintem, csak azért töltöttem, fel, hogy legalább a 3méter távolságból látszódjon mekkora képet vetít, illetve lámpánál mennyire látszik a vetített kép. Én örültem volna ennyi infónak is.

    Egyébként mi a film címe ami a videóban látható? (Azt látom hogy Leonardo nagy feje még így is alig fér a vászonra :DDD )

  • D.Va
    őstag

    Persze, hogy az a legjobb, de mond meg hol lehet megnézni pl.: az általad megkívánt epsont?:) Megveszed... ha nem tetszik x napon belül visszaveszik vagy nem...
    Sajnos nem sok infó van mit érdemes venni és mit nem, csak paraméterek vannak.
    Speciel a 3D szerintem nagy parasztvakítás. :)

    Igen a 3D nálam sem szempont, legalábbis addíg nem amíg szemüvegben kell gubbasztani... Majd ha már az sem kell akkor lehet érdekelni fog... Sztem a 3D-t jó kipróbálni, pár órára szórakoztat mert új, de utána úgyse foglalkoznék vele...

    Én 3D-ztem -mint a másik (3D projektor) topikban írtam is.. Az a baj hogy fix a 3D-nél a fókusz, nem az az éles amit nézel, hanem amire a kamera fókuszál.
    Pl egy intrót tudnák említeni: a karakter amire a készítők fókuszáltak -tök éles. Csak épp én nem azt néztem hanem távolabb a falat a játéktérben, és az meg ott tiszta eltolódodd "szellemképes" volt. Szóval közel sem jó még most még ez a 3D...

  • harsanyiz
    aktív tag

    Sorry, sorry, elnézést kérek! :B
    Ne vedd magadra -én általánosságban írtam -sztem te is tudod milyen a youtube... :DDD Nem rád értettem. Persze megnézi az ember ezeket, én is megnéztem több ilyen videót..., csak a vásárlásban nem sokat segít. Azért csak TELJESEN más nem?... ;)
    Mégegyszer sorry :R

    Persze, hogy az a legjobb, de mond meg hol lehet megnézni pl.: az általad megkívánt epsont?:) Megveszed... ha nem tetszik x napon belül visszaveszik vagy nem...
    Sajnos nem sok infó van mit érdemes venni és mit nem, csak paraméterek vannak.
    Speciel a 3D szerintem nagy parasztvakítás. :)

  • D.Va
    őstag

    Jobb mint a semmi szerintem, csak azért töltöttem, fel, hogy legalább a 3méter távolságból látszódjon mekkora képet vetít, illetve lámpánál mennyire látszik a vetített kép. Én örültem volna ennyi infónak is.

    Sorry, sorry, elnézést kérek! :B
    Ne vedd magadra -én általánosságban írtam -sztem te is tudod milyen a youtube... :DDD Nem rád értettem. Persze megnézi az ember ezeket, én is megnéztem több ilyen videót..., csak a vásárlásban nem sokat segít. Azért csak TELJESEN más nem?... ;)
    Mégegyszer sorry :R

  • harsanyiz
    aktív tag

    Mindenkinek azt ajánlom hogy messze kerülje el ezeket a youtube-os videókat. Egyrészt önelégült baromarcú ****-ok teszik ezeket fel magamutogatás céljából, ez a vásárlásban cseppet sem segít... ráadásul olyan gáz minőségűek hogy... na.

    Kb olyan mintha egy burago-t vagy matchbox kisautót nézegetnél a játékboltban és az alapján döntenél hogy milyen autót veszel... :U

    Jobb mint a semmi szerintem, csak azért töltöttem, fel, hogy legalább a 3méter távolságból látszódjon mekkora képet vetít, illetve lámpánál mennyire látszik a vetített kép. Én örültem volna ennyi infónak is.

  • D.Va
    őstag

    Hogyha egy ember nem nézné ilyen sokat, akkor szerintem lehet DLP. Van, aki nem bírja, de ezt nem lehet megmondani.
    Így két utat látok: ami most jónak tűnik és megéri, az az LG AH215. Viszont "csak" HD.
    Ilyen felhasználás mellett lehet, full HD-s gépet lenne érdemes. (Most abba ne menjünk bele, hogy sem a box, sem a PS3 nem FHD, csak ugye felskáláz..) Mondjuk volt itt szó a Mitsubishi HC4000-ről. (Remélem, jól emlékszem a nevére.)
    Szóval ezt így nehéz megmondani, már csak a technológia kiválasztását is. Egyébként mindkét említett gép DLP-s.

    -RARA-: eddig 220, esetleg 200 lett volna az ára. Miért csökken ilyen erős ütemben? :F
    Tudom, rossz az, aki rosszat gondol.

    Akkor csak körülbelüli irányárat mondtak -felületes beszélgetés szintjén. Sajnos nem árulhatom el hogy honnan jön az Epson. De nincs benne semmi susmus, teljesen hivatalos úton jön 101% megbízható forrásból Végül belementem. 190-ért kapom. Ha nem tetszik majd legfeljebb elpasszolom és veszek egy W600-at :))

  • D.Va
    őstag

    Mindenkinek azt ajánlom hogy messze kerülje el ezeket a youtube-os videókat. Egyrészt önelégült baromarcú ****-ok teszik ezeket fel magamutogatás céljából, ez a vásárlásban cseppet sem segít... ráadásul olyan gáz minőségűek hogy... na.

    Kb olyan mintha egy burago-t vagy matchbox kisautót nézegetnél a játékboltban és az alapján döntenél hogy milyen autót veszel... :U

  • D.Va
    őstag

    Hadd segítsek leendő vásárlóknak akik mozira/játékra keresnek projit 200 ezer alatt.

    Én az elmúlt 1 hónapban -szabadidőmben- szinte mást se csinálok mint projektorok után kutatok, van amelyikről tucatnyi tesztet néztem, többször is elolvasva, külföldi angol nyelvű oldalakon is. Erre a célra 720p-s proji kell.

    1)
    Előszöris én azt mondom hogy a legjobb választás a Panasonic PT-AX200 lenne, de az 200 fölött van mindenhol. LCD-s gép ellenére bitangjó gép mindenki szerint, felveszi a versenyt némely FullHD-s géppel is. Láttam élőben is még 2 éve egy Panasonic boltban, tényleg jó, de drágább is. Átlag 250 ezer.

    2) 200 alatt amit érdemes venni:

    LG AH 215
    Annak ellenére hogy ez a legolcsóbb (150) elvileg ennek a legjobb a képe, de ennek a leghosszabb a vetítése.
    3 méterről ~160 cm képszélesség.

    Acer H5360
    Mozira ez a második legjobb (és legolcsóbb: 170 körül) választás -ráadásul 3D-s- viszont a vetített kép szélén már kicsit félrevetíti a színeket, tehát a kép szélén nem olyan stabil, szép a kép mint a közepén. Viszont a kép szélét ritkán nézzük.
    3 méterről ~200cm képszélesség

    Benq W600+ Ez már 190 ropi. Ez is 3D-s. Az Acer tesztek alapján összhatásban picit jobb mozira, a Benq zajosabb, hangyásabb sötét jeleneteknél, bár ha minőségi anyagot nézel ezzel sem lesz baj. Amiben a Benq jobb az Acerrel szemben: A képélesség. A vetített kép szélén is pontos, és éles a vetített kép.
    3 méterről ~200cm képszélesség.

    Összegezve:
    Amit venni érdemes: LG AH215.
    Amit én vennék: Benq W600+ Az éles kép és a nagyobb vetítési méret miatt. De ez nem mindenkinél szempont. Szobamérettől és ízléstől függ...
    Meg én pozitív tapasztalattal vagyok. Benq a monitorom, volt Benq projektorom, és muternak Benq a laptopja. Sztem megbízhato márka. És a W600+ mutatós, és minőségi anyagból van.

    És ott van még az EPSON EH-TW450, ami kifejezetten jó játékprojektor. És a gépre és a lámpára is (!) 3 év garanciát adnak! Csak ez LCD amit én nem komálok. Viszont nagyot vetít:
    3 méterről ~230cm széleset! :Y (Ekkor azért már rácsos lesz a kép... :O )

  • xshoterx
    csendes tag

    Sziasztok!
    Mozizásra szeretnék projektort az alábbi 3 közül melyiket ajánlátok?

    Epson EH TW 450
    Benq W600 Projektor
    Optoma HD 67
    Esetleg más ebben a típusban? )hasonló tudással)

    Valamint dlp vagy lcd érdemes venni vagy melyik a jobb?

  • szaszlaci
    addikt

    aha értem nagyon köszönöm...Nem akarok valami bóvlit venni
    Nagyon köszi a segítséget :R :R
    Nem döntöttem... kiváncsi vagyok a véleményetekre..És ezt tiszteletben is tartom..Az okosabb és hozzáértőbb véleményét megfogadni soha sem szégyen...

    Nem vagyok hozzáértő :)
    Korábban azt írtad, 200-ig. Ennyiből kapsz jó HD-t, és veszel mellé még két darab DIY lámpát. Azaz csak azt, tükör nélkül. Beszereléssel is megvagy kb ennyi pénzből. Akkor meg ugye 3 lámpa ciklusnál vagyunk, mondjuk ha takarékos módban használod, akkor az minimum 9000 órát ígér. Ez nagyon sok!

    Hátránya a LED-essel szemben, hogy nem lehet ki-be kapcsolgatni.
    Cserébe olyan hatékonyságú lesz, amiről egy színes proji LED csak ámodhat. (50 Lm/Watt) (Igen, nagyon jó az UHP lámpa még ma is. A sárgákat még semmilyen LED-el nem sikerült behozni.)
    Mindezt szép és hiánytalan színekkel. Amit mutattál gépet, abban úgy tűnik (de csak tűnik), hogy egy sima fehér Cree LED van. Ez nem jó bele, borzalmas képe lesz.

    Próbálkoztam meleg fényű, 900 Lumenes LED-el, mire lenne jó. Aztán lett belőle egy lámpa. Oda jó, de projiba ilyen (jó) fényhasznosítással úgy 100 Watt kellene, hogy elég legyen a fényerő. De még mindig ronda lenne, mert ez, a meleg fényű, sárgás LED is kevés vöröset ad ki magából.

  • gabcsikovo
    csendes tag

    Ezek a jutubos tesztek nem jók semmire, felesleges nézni őket. Felsorolni is nehéz, mennyi kétes infóhoz juthatsz így.

    A véleményem változatlan: kis fényerő, pocsék kontraszt. A valóságban 2-300 Lumen legfeljebb és pár százas kontraszt. Mindez úgy tűnik, szörnyen túlvilágítva, azaz pocsék feketével.
    Amelyik videón ANSI Lument mér, ott a bal gép elég kékesnek tűnik, a jobb meg szerintem koszos. De szerintem egyik sincs beállítva.
    Ja igen, és 800x600..
    (Egy nem túlhajtott LED alsó hangon 50 ezer óra, ott akkor feleződik legkorábban a fényerő.)

    Szóval, szerintem messze el kellene ezt kerülni, mert nem jó semmire. De nem tépem tovább a számat, mert úgy látom, eldöntötted, hogy márpedig Te megveszed ezt a gépet.

    Ui: "lámpa mellett is elég jó képet ad, tehát nem kell hozzá teljesen sötét szoba."
    De igen, sötét szoba kell egy vetítőnek, különben nem lesz feketéd !!

    aha értem nagyon köszönöm...Nem akarok valami bóvlit venni
    Nagyon köszi a segítséget :R :R
    Nem döntöttem... kiváncsi vagyok a véleményetekre..És ezt tiszteletben is tartom..Az okosabb és hozzáértőbb véleményét megfogadni soha sem szégyen...

  • szaszlaci
    addikt

    sziasztok
    Légyszi nézzetek rá erre és mondjátok el a véleményeteket.előre is köszönöm :R :R :
    [link]
    [link]
    van hozzá leírás berakom ide :
    Luxcine ESP200im
    LED projektor HDMI bemenettel és beépített TV –vel
    Pip funkció (kép a képben)
    Bemenetek:KábelTV + AV + S-Video + VGA + HDMI+Component(Y/Pb/Pr)
    Kijelző: 5"LCD +LED lámpa (Cree XR-E Cool White LED lamps)
    Felbontás:800x600, Támogatások:max 720P, 1080i, 1080P
    Fényerősség: 2200ANSI Lumens...lámpa mellett is elég jó képet ad, tehát nem kell hozzá teljesen sötét szoba.
    Kontraszt: 1200:1
    Képméretek: 4:3 & 16:9 tetszőlegesen választható
    Kivetítés: szemből, hátulról, szemből mennyezetről, hátulról mennyezetről
    Hangszoró: sztereó
    Lámpa élettartam: kb 20,000 óra normál módban, eco módban mégtöbb.
    Lencse: Manuális fókusz ,digitális zoom 5 tagból álló lencse a jobb minőség érdekében ellenben a 3 taguaknál sokkal jobb minőséget ad, képen látszik.
    Kivetített kép mérete: 50"-120"
    Teljesítmény: 100w
    Méretek (mm): 320 x 270 x 118
    Nettó tömeg: 3 KG
    Zajszint: 28db
    Bármikor be és kikapcsolható,nincs szükség utólagos hűtésre, nem kell hozzá szünetmentes tápegység , nehogy meghibásodjon áramszünet esetén.
    Olcsó üzemeletési költség,megbízható minőség,olcsó ár.
    Felhasználható:
    Nagy felbontású és nagy méretű házimozi, üzleti prezentációk,meetingek,….
    Multimédiás oktatás; TV, videó, nightclubok, Videó játékok (PS2/PS3/XBOX360...)és PC játékok;
    Legkedvezőbb áru LED technológiás projektor széleskörü felhasználási lehetőséggel.
    2 év gyártói garancia.

    Tartozékok:
    Kézikönyv
    Tápkábel
    Videokábel : HDMI
    Távirányító

    Basic info

    &

    Optical Engine
    Projection technology
    LED+Single LCD Technolog
    Brightness
    2200(30% higher than other HID projector)

    Brightness uniformity
    85%

    Resolution
    max support 720P, 1080i, 1080P

    Contrast ratio
    1200:1

    High Definition
    1080P, HD compatible

    Noise
    28dB

    Offset
    80%

    Dust-Proof
    Yes, patented dust proof engine

    Aspect ratio
    4:3/16:9

    Power

    &

    Lamp
    Lamp type
    LED(Cree XR-E Cool White LED lamps)

    Lamp life
    Normal mode: 20,000 hours

    Power consumption
    <100W

    Warranty
    2 years' warranty( Lamp included)

    LENS

    &

    Others
    Screen size
    50'--120'

    Projection method
    Front/Ceiling/Rear Front/Rear Ceiling

    Keystone correction
    ± 12 degrees

    LENS
    5 Glasses array lens, supporting FULL HD

    Inputs

    &

    Outputs
    Interface
    HDMI/Composite Video / S-video / VGA/ YUV

    TV tuner
    Cable TV

    Audio out
    2 x RCA

    Wireless Audio out
    Music2FM

    Package

    info

    Net weight
    3.0 kgs

    Gross weight
    5.4 kgs

    Projector size(mm)
    320x268x118

    Carton size(mm)
    420x340x220

    Panel color
    White/Black

    Certificate
    FCC, CE, RoHS

    Ezek a jutubos tesztek nem jók semmire, felesleges nézni őket. Felsorolni is nehéz, mennyi kétes infóhoz juthatsz így.

    A véleményem változatlan: kis fényerő, pocsék kontraszt. A valóságban 2-300 Lumen legfeljebb és pár százas kontraszt. Mindez úgy tűnik, szörnyen túlvilágítva, azaz pocsék feketével.
    Amelyik videón ANSI Lument mér, ott a bal gép elég kékesnek tűnik, a jobb meg szerintem koszos. De szerintem egyik sincs beállítva.
    Ja igen, és 800x600..
    (Egy nem túlhajtott LED alsó hangon 50 ezer óra, ott akkor feleződik legkorábban a fényerő.)

    Szóval, szerintem messze el kellene ezt kerülni, mert nem jó semmire. De nem tépem tovább a számat, mert úgy látom, eldöntötted, hogy márpedig Te megveszed ezt a gépet.

    Ui: "lámpa mellett is elég jó képet ad, tehát nem kell hozzá teljesen sötét szoba."
    De igen, sötét szoba kell egy vetítőnek, különben nem lesz feketéd !!

  • gabcsikovo
    csendes tag

    sziasztok
    Légyszi nézzetek rá erre és mondjátok el a véleményeteket.előre is köszönöm :R :R :
    [link]
    [link]
    van hozzá leírás berakom ide :
    Luxcine ESP200im
    LED projektor HDMI bemenettel és beépített TV –vel
    Pip funkció (kép a képben)
    Bemenetek:KábelTV + AV + S-Video + VGA + HDMI+Component(Y/Pb/Pr)
    Kijelző: 5"LCD +LED lámpa (Cree XR-E Cool White LED lamps)
    Felbontás:800x600, Támogatások:max 720P, 1080i, 1080P
    Fényerősség: 2200ANSI Lumens...lámpa mellett is elég jó képet ad, tehát nem kell hozzá teljesen sötét szoba.
    Kontraszt: 1200:1
    Képméretek: 4:3 & 16:9 tetszőlegesen választható
    Kivetítés: szemből, hátulról, szemből mennyezetről, hátulról mennyezetről
    Hangszoró: sztereó
    Lámpa élettartam: kb 20,000 óra normál módban, eco módban mégtöbb.
    Lencse: Manuális fókusz ,digitális zoom 5 tagból álló lencse a jobb minőség érdekében ellenben a 3 taguaknál sokkal jobb minőséget ad, képen látszik.
    Kivetített kép mérete: 50"-120"
    Teljesítmény: 100w
    Méretek (mm): 320 x 270 x 118
    Nettó tömeg: 3 KG
    Zajszint: 28db
    Bármikor be és kikapcsolható,nincs szükség utólagos hűtésre, nem kell hozzá szünetmentes tápegység , nehogy meghibásodjon áramszünet esetén.
    Olcsó üzemeletési költség,megbízható minőség,olcsó ár.
    Felhasználható:
    Nagy felbontású és nagy méretű házimozi, üzleti prezentációk,meetingek,….
    Multimédiás oktatás; TV, videó, nightclubok, Videó játékok (PS2/PS3/XBOX360...)és PC játékok;
    Legkedvezőbb áru LED technológiás projektor széleskörü felhasználási lehetőséggel.
    2 év gyártói garancia.

    Tartozékok:
    Kézikönyv
    Tápkábel
    Videokábel : HDMI
    Távirányító

    Basic info

    &

    Optical Engine
    Projection technology
    LED+Single LCD Technolog
    Brightness
    2200(30% higher than other HID projector)

    Brightness uniformity
    85%

    Resolution
    max support 720P, 1080i, 1080P

    Contrast ratio
    1200:1

    High Definition
    1080P, HD compatible

    Noise
    28dB

    Offset
    80%

    Dust-Proof
    Yes, patented dust proof engine

    Aspect ratio
    4:3/16:9

    Power

    &

    Lamp
    Lamp type
    LED(Cree XR-E Cool White LED lamps)

    Lamp life
    Normal mode: 20,000 hours

    Power consumption
    <100W

    Warranty
    2 years' warranty( Lamp included)

    LENS

    &

    Others
    Screen size
    50'--120'

    Projection method
    Front/Ceiling/Rear Front/Rear Ceiling

    Keystone correction
    ± 12 degrees

    LENS
    5 Glasses array lens, supporting FULL HD

    Inputs

    &

    Outputs
    Interface
    HDMI/Composite Video / S-video / VGA/ YUV

    TV tuner
    Cable TV

    Audio out
    2 x RCA

    Wireless Audio out
    Music2FM

    Package

    info

    Net weight
    3.0 kgs

    Gross weight
    5.4 kgs

    Projector size(mm)
    320x268x118

    Carton size(mm)
    420x340x220

    Panel color
    White/Black

    Certificate
    FCC, CE, RoHS

  • Devid_81
    félisten

    Akkor nem kell kimagasló fényerő, de azért a 3000 Lumen jó, ha megvan. Gondolom lesz sötétítés.
    Lámpa élettartam jó, ha 3-4000 óra, de nem feltétlenül szükséges, ha mondjuk egy 2000 órásat találsz jó áron.
    DLP-t érdemes, az kevésbé kényes, pár óra után nem fog fejfájást okozni. De ha találsz olcsó LCD-t, azzal sincs gond. De ne valami őskövület legyen azért!
    Guglival hamar találsz ilyeneket. Újat javaslok. Ha sikerül, itt a képméretet megnézheted, megfelelő-e.

    Köszönöm szépen az infókat! :R
    Ma végre lesz egy kis időm (elvileg) és keresgélek.

  • szaszlaci
    addikt

    szaszlaci koszi a hsz-t!

    Ha segit a valasztasban, 200k korul gondoltam kolteni ra, tobbet csakis reszletre engedhetek meg. A 10+ oras,4 ember dolog eleg biztos. Ha en nem jatszom a haverokkal, az 5 tesom kozul biztos lesz olyan aki majd akkar:) Szerencsenk, hogy mind kulonbozo idoben dolgozunk es igy szinte megoldhatjuk vita nelkul ki-mikor jatszhat. Arban nagy kulonbsegek vannak a lcd vs dlp es led projik kozott? Egy jo ideig a Acer5360 ( azt hiszem ez az), a LG AH215 es Benq600-ra gondoltam. Lattom paran ezzen gondolkodtok, kivancsian varom a velemenyeiteket roluk!

    esetleg igy tudsz ajanlani 200k korul? Elore is koszonom!

    Hogyha egy ember nem nézné ilyen sokat, akkor szerintem lehet DLP. Van, aki nem bírja, de ezt nem lehet megmondani.
    Így két utat látok: ami most jónak tűnik és megéri, az az LG AH215. Viszont "csak" HD.
    Ilyen felhasználás mellett lehet, full HD-s gépet lenne érdemes. (Most abba ne menjünk bele, hogy sem a box, sem a PS3 nem FHD, csak ugye felskáláz..) Mondjuk volt itt szó a Mitsubishi HC4000-ről. (Remélem, jól emlékszem a nevére.)
    Szóval ezt így nehéz megmondani, már csak a technológia kiválasztását is. Egyébként mindkét említett gép DLP-s.

    -RARA-: eddig 220, esetleg 200 lett volna az ára. Miért csökken ilyen erős ütemben? :F
    Tudom, rossz az, aki rosszat gondol.

  • wells.istvan
    csendes tag

    -16:9 legyen
    -HD legalább, de inkább FHD, gondolom közelebb ültök egy ilyen osztott képnél
    -sötétben kell használni, erre 600-1600 Lumen közötti gép kb
    -3D-s gépek jó esetben nagyon fényesek, szemüveg nélkül fáj az ember szeme tőle
    -10+ órához LCD-s gépet választanék
    -nagyon gagyi márkák nem igazán vannak

    Konkrét típusok nem nagyon vannak, tessék olvasni fórumot és keresni gépet! Utána pedig elolvasni egy tesztet róla, ha van.

    De biztos vagy ebben a 10+ óra nézésben? Velem egyszer fordult elő, hogy egy pár napig néztem kb 6 órákat, de majd szétesett a fejem. Erős része volt benne, hogy DLP, de azért a nagy kép is fáraszt.

    Ja igen, jó sok órás lámpásat érdemes választani. 2000/10+ = mondjuk fél év.
    Gyakorta tisztítani kell, ha LCD-s.
    DLP-t meg jóval ritkábban, viszont annak meg a vibrálása.
    Szóval nehéz kérdés, mit választanék, ha rajtam múlna.
    Ilyen felhasználás mellett érdemes szétnézni a LED-es dolgok között. Gyenge fény, de legalább nem sül meg a szemed, valamint nem kell benne cserélni semmit jó ideig.

    szaszlaci koszi a hsz-t!

    Ha segit a valasztasban, 200k korul gondoltam kolteni ra, tobbet csakis reszletre engedhetek meg. A 10+ oras,4 ember dolog eleg biztos. Ha en nem jatszom a haverokkal, az 5 tesom kozul biztos lesz olyan aki majd akkar:) Szerencsenk, hogy mind kulonbozo idoben dolgozunk es igy szinte megoldhatjuk vita nelkul ki-mikor jatszhat. Arban nagy kulonbsegek vannak a lcd vs dlp es led projik kozott? Egy jo ideig a Acer5360 ( azt hiszem ez az), a LG AH215 es Benq600-ra gondoltam. Lattom paran ezzen gondolkodtok, kivancsian varom a velemenyeiteket roluk!

    esetleg igy tudsz ajanlani 200k korul? Elore is koszonom!

  • D.Va
    őstag

    Hát kattog az agyam mint egy mozigééép!

    Egyre jobban félek az LCD-től -és szívem szerint is eleve DLP-t vennék, de holnap el kell döntenem hogy kell-e az Epson 2900. Megkapnám 200 alatt. Ami legtöbb helyen bőven 300 felett van...!
    ÁÁÁ!!! :W Elegem van! Nem veszek semmit, eliszom az árát! :DD

    Ha nem Epson akkor meg Benq W600+ vagy Acer H5360. Hmmm :N

  • D.Va
    őstag

    Hát kattog az agyam mint egy mozgééép!

    Egyre jobban félek az LCD-től -és szívem szerint is eleve DLP-t vennék, de holnap el kell döntenem hogy kell-e az Epson 2900. Megkapnám 200 alatt. Ami legtöbb helyen bőven 300 felett van...!
    ÁÁÁ!!! :W Elegem van! Nem veszek semmit, eliszom az árát! :DD

    Ha nem Epson akkor meg Benq W600+ vagy Acer H5360. Hmmm :N

  • szaszlaci
    addikt

    Amit észrevettem a szakmai fórumokon: olyan részletekre figyelnek ami az esetek 80%-ban nem szempont (vagy ha az, akkor nem ilyen érzékenységgel) az átlag felhasználónak.
    Nekem nem fájdult meg a fejem még soha. Lehet az a kép nagyságától és a nézett távolság nem megfelelő arányából adódik?...

    Mikre gondolsz? Persze, fel kell nagyítani a hibákat, hogy rendesen kiértékelhető legyen.

    Gondold el, csak ülsz a kanapén, lustálkodsz, közben pedig olyan képi megjelenítést kapsz órákon keresztül, hogy ejha. Terheli az agyat rendesen, ezt fel kell dolgozni. Ezen felül még DLP is, lehet nem fogod fel a vibrálást, de érzékeled, ezeket is az agynak kell összerakni.
    Persze, minél nagyobb részét kitölti a kép a látóterednek, annál fárasztóbb. Ha nem hagysz időt magadnak kipihenni a látottakat, bizony lehetnek gondok. -> fejfájás

  • harsanyiz
    aktív tag

    -16:9 legyen
    -HD legalább, de inkább FHD, gondolom közelebb ültök egy ilyen osztott képnél
    -sötétben kell használni, erre 600-1600 Lumen közötti gép kb
    -3D-s gépek jó esetben nagyon fényesek, szemüveg nélkül fáj az ember szeme tőle
    -10+ órához LCD-s gépet választanék
    -nagyon gagyi márkák nem igazán vannak

    Konkrét típusok nem nagyon vannak, tessék olvasni fórumot és keresni gépet! Utána pedig elolvasni egy tesztet róla, ha van.

    De biztos vagy ebben a 10+ óra nézésben? Velem egyszer fordult elő, hogy egy pár napig néztem kb 6 órákat, de majd szétesett a fejem. Erős része volt benne, hogy DLP, de azért a nagy kép is fáraszt.

    Ja igen, jó sok órás lámpásat érdemes választani. 2000/10+ = mondjuk fél év.
    Gyakorta tisztítani kell, ha LCD-s.
    DLP-t meg jóval ritkábban, viszont annak meg a vibrálása.
    Szóval nehéz kérdés, mit választanék, ha rajtam múlna.
    Ilyen felhasználás mellett érdemes szétnézni a LED-es dolgok között. Gyenge fény, de legalább nem sül meg a szemed, valamint nem kell benne cserélni semmit jó ideig.

    Amit észrevettem a szakmai fórumokon: olyan részletekre figyelnek ami az esetek 80%-ban nem szempont (vagy ha az, akkor nem ilyen érzékenységgel) az átlag felhasználónak.
    Nekem nem fájdult meg a fejem még soha. Lehet az a kép nagyságától és a nézett távolság nem megfelelő arányából adódik?...

  • szaszlaci
    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnem a segitsegeteket kerni projektor oktatasban!
    Szeretnek egy jo hd-s projektort amivel ps3-on illetve xbox-on elvezhetoen lehet jatszanni. Fontos hogy akar napi 10+ orat, 4-en tudjunk jatszani es filmezni. Kizarolag erre lenne hasznalva.
    Mar sokat olvasgattam projektorokrol, de minel tobbet olvasok annal kevesebbet ertek. :)

    Lennetek olyan rendesek hogy lepesrol lepesre, elmagyaraznatok egy kezdonek, szempontonkent mi-miert fontos, es mire kell figyelnem valasztaskor.

    Elore is koszonom!

    -16:9 legyen
    -HD legalább, de inkább FHD, gondolom közelebb ültök egy ilyen osztott képnél
    -sötétben kell használni, erre 600-1600 Lumen közötti gép kb
    -3D-s gépek jó esetben nagyon fényesek, szemüveg nélkül fáj az ember szeme tőle
    -10+ órához LCD-s gépet választanék
    -nagyon gagyi márkák nem igazán vannak

    Konkrét típusok nem nagyon vannak, tessék olvasni fórumot és keresni gépet! Utána pedig elolvasni egy tesztet róla, ha van.

    De biztos vagy ebben a 10+ óra nézésben? Velem egyszer fordult elő, hogy egy pár napig néztem kb 6 órákat, de majd szétesett a fejem. Erős része volt benne, hogy DLP, de azért a nagy kép is fáraszt.

    Ja igen, jó sok órás lámpásat érdemes választani. 2000/10+ = mondjuk fél év.
    Gyakorta tisztítani kell, ha LCD-s.
    DLP-t meg jóval ritkábban, viszont annak meg a vibrálása.
    Szóval nehéz kérdés, mit választanék, ha rajtam múlna.
    Ilyen felhasználás mellett érdemes szétnézni a LED-es dolgok között. Gyenge fény, de legalább nem sül meg a szemed, valamint nem kell benne cserélni semmit jó ideig.

  • szaszlaci
    addikt

    Sziasztok!

    Eléggé kezdő vagyok projektor témában, ezért kérem a segítségeteket.
    1080p-s projektort szeretnék venni, gyakorlatilag csak filmezés céljából, számítógéppel összekötve.

    Első kérdésem az lenne, hogy mennyire észrevehető a felbontás különbség a 720p illetve 1080p-s projektorok között? Egyik ismerősöm szerint nem túl nagy, de nem lettem meggyőzve. Legalább 2,5méteres átlót szeretnék kivetíteni.

    A keret 300K körül mozog. Idáig 2 projektort találtam ami a tesztek alapján megtetszett:
    Epson EH-TW3200 és Mitsubishi HC3800

    Van valakinek tapasztalata bármelyikről is? A Misi egyébként lehet mégis ki lesz húzva a listámról, mert sajnos érzékeny a szemem a DLP-s szivárványra... :/

    Szia,

    HD kb 900-1000 kPixel, FHD meg 2000. De ugye oszlopokra (vagy sorokra) számolva leesik 150 %-ra az eltérés.

    Attól függ, honnét nézed. Ha 2.5 méteres átló a cél, azt HD esetén 3.5-4 méterről "lehet" hozzávetőlegesen.
    FHD-nél meg ha kiszámolod, olyan 2.5 méternél már nem igen fogod látni a pixeleket.

    Miből állapítottad meg, hogy érzékeny rá a szemed? Milyen gépen, mit tapasztaltál?

  • szaszlaci
    addikt

    Egyedül itt találtam tesztfélét:
    [link]
    Bár ez nem a 2900-as a tesztben hanem még csak a 2800-as, gondolom a 2900-asban kijavítottak pár apróságot...

    Közben utánajártam a dolognak. A projó teljesen 100% megbízható forrásból lenne, bontatlan, nullperces üzemmel, 3 év garral! 200 - 220 ezer környékén kapnám. :)) Per pill a Pix-nél a legolcsóbb -mint általában...- és ott is 273 ezer! :DDD

    Ez a tisztogatás dolog lehet bajos lesz a gar miatt nem?

    Egyébként csak PC-ről, és csak HDMI-n fogom használni ATI 4870-es karival. Azért ha tehetem most is inkább HD anyagot szoktam nézni, szóval ez az avi-zás annyira nem lényeg. (Csak most egy ideig mivel volt 3 db 1 terrás vinyám amiket elejtettem :W és mindhárom szörnyethalt :O

    Borzasztóan gyenge valós kontraszt ennél is. DLP gépeknél a többszöröse érhető el, minden erőfeszítés nélkül. A dinamikus, ami szerintem nem cél, szintén nem működik nagyon jól a teszt szerint.
    (360:1 mért ANSI meg..)
    Ha nekem kínálnák fel, és lenne 2 kilóm egy gépre, tuti nem ezt venném. Meg hát az ellenfél LG kb 150 ezer. Ellenfél..
    Persze mellette szól a FHD, ami azért figyelmet érdemel!

    Tisztítás úgy tudom, beviheted garanciába, amikor akarod és ingyen megcsinálják. De ezt érdeklődd meg!

  • wells.istvan
    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnem a segitsegeteket kerni projektor oktatasban!
    Szeretnek egy jo hd-s projektort amivel ps3-on illetve xbox-on elvezhetoen lehet jatszanni. Fontos hogy akar napi 10+ orat, 4-en tudjunk jatszani es filmezni. Kizarolag erre lenne hasznalva.
    Mar sokat olvasgattam projektorokrol, de minel tobbet olvasok annal kevesebbet ertek. :)

    Lennetek olyan rendesek hogy lepesrol lepesre, elmagyaraznatok egy kezdonek, szempontonkent mi-miert fontos, es mire kell figyelnem valasztaskor.

    Elore is koszonom!

  • Integra
    titán

    Azt akartam mondani, hogy a linkelt oldalnak igen erős kamu szaga van.
    Szerintem igen kevés a LED-es fénye, de azért nem használhatatlan. Sötétben normális körülmények között nem láttam. De ezek a gépek SVGA felbontásúak, nem érdemes ilyet venni. TV-zni nem nagyon fogsz, mert ronda. Hacsak nem valami jófajta HD adás, ha egyáltalán van olyan.

    Az nem jó, ha világosban is jól látható, mert sötétben kell majd nézni úgyis, ott pedig kevés az esély, hogy jól megállja a helyét.

    Integra, most is biztos van hasonló, talán jobb vétel is, csak hát meg kell találni, meg kell nézni.. De a Mitsu az jó, továbbra is azt gondolom.

    szerintem is jó, nem azért keresek alternatívát mert a mitsu ne lenne jó, hanem mert kíváncsi vagyok, mi van még ilyen a piacon. de alapvetően nem találtam még ilyen paraméterű nativ fhd dlp projektort, mint ez.

  • Sziasztok!

    Eléggé kezdő vagyok projektor témában, ezért kérem a segítségeteket.
    1080p-s projektort szeretnék venni, gyakorlatilag csak filmezés céljából, számítógéppel összekötve.

    Első kérdésem az lenne, hogy mennyire észrevehető a felbontás különbség a 720p illetve 1080p-s projektorok között? Egyik ismerősöm szerint nem túl nagy, de nem lettem meggyőzve. Legalább 2,5méteres átlót szeretnék kivetíteni.

    A keret 300K körül mozog. Idáig 2 projektort találtam ami a tesztek alapján megtetszett:
    Epson EH-TW3200 és Mitsubishi HC3800

    Van valakinek tapasztalata bármelyikről is? A Misi egyébként lehet mégis ki lesz húzva a listámról, mert sajnos érzékeny a szemem a DLP-s szivárványra... :/

  • D.Va
    őstag

    Hát ez bizony nem tűnik rossz darabnak. (Sajnos tesztbe nem botlottam bele.)
    Mennyi az a nagyon jó ár?
    Megbízható embertől? Mert én ki-be kapcsolgatással egy nap alatt tönkreteszek egy lámpát.
    Egyéb hibája nincs?

    1. Na azért itt sem lesznek gondok jó esetben.
    2. Jó sokáig bírja az a lámpa gyártó szerint.
    3. De jó lesz a panel, csak gyakorta tisztítani kell! Ha LCD-m lenne, pár száz óránként szétszerelném is kifújnám levegő spray-el. Meg még tisztítanám a panelt. Így használva egy lámpát biztosan kibír minőségromlás nélkül.
    4. TV-knél azt vettem észre (kevesen osztják az álláspontom), hogy a HD TV-n elfogadható az SD adás. FHD-n viszont ronda lesz a felskálázás miatt.
    Javaslom, ne nézz DVD iso-t, illetve annak a rip-jeit, semmilyen nagyobb képernyőn, mert ronda. Van BluRay rip, 2 Giga kb, lejátssza az asztali DVD és jól néz ki ekkora képen. FHD-n viszont jó kérdés.
    Felskálázós DVD lejátszó vagy hasonló kell, mert ma már jobban dolgoznak, mint a TV-be, projektorba építettek.
    5. A tisztítás, arra nagyon oda kell figyelni. Ha nem teszed, ráéghet a por, eléghet a polárszűrő.
    6. A kérdés úgy szól helyesen: "Melyik az, amelyikért fizetnél is?" Hát fogalmam sincs :)

    Egyedül itt találtam tesztfélét:
    [link]
    Bár ez nem a 2900-as a tesztben hanem még csak a 2800-as, gondolom a 2900-asban kijavítottak pár apróságot...

    Közben utánajártam a dolognak. A projó teljesen 100% megbízható forrásból lenne, bontatlan, nullperces üzemmel, 3 év garral! 200 - 220 ezer környékén kapnám. :)) Per pill a Pix-nél a legolcsóbb -mint általában...- és ott is 273 ezer! :DDD

    Ez a tisztogatás dolog lehet bajos lesz a gar miatt nem?

    Egyébként csak PC-ről, és csak HDMI-n fogom használni ATI 4870-es karival. Azért ha tehetem most is inkább HD anyagot szoktam nézni, szóval ez az avi-zás annyira nem lényeg. (Csak most egy ideig mivel volt 3 db 1 terrás vinyám amiket elejtettem :W és mindhárom szörnyethalt :O

  • szaszlaci
    addikt

    Igen kezd ez a dolog a fejemre nőni :DD
    Nagyon nehéz...régen az én időmben volt egy sima diavetítő , aztán egy fehér lepedőre kivetítve nyomták a szüleim a meséket ...mi meg szájtátva néztük, a diavetítő jellegzetes felmelegedett illatában :))
    Tehát harsanyiz is mondta hogy kevés elvileg a ledes proji..Na moast kevés vagy nem?
    csak film és tv nézésre szeretném használni.
    Tehát kéne nekem konkrét gép ami jó lehet a számomra olyan 200.000 ig. (jó lenne a ledes mert ez talán tovább bírja) . Ebből talán tudok választani :)
    előre is köszönöm

    Azt akartam mondani, hogy a linkelt oldalnak igen erős kamu szaga van.
    Szerintem igen kevés a LED-es fénye, de azért nem használhatatlan. Sötétben normális körülmények között nem láttam. De ezek a gépek SVGA felbontásúak, nem érdemes ilyet venni. TV-zni nem nagyon fogsz, mert ronda. Hacsak nem valami jófajta HD adás, ha egyáltalán van olyan.

    Az nem jó, ha világosban is jól látható, mert sötétben kell majd nézni úgyis, ott pedig kevés az esély, hogy jól megállja a helyét.

    Integra, most is biztos van hasonló, talán jobb vétel is, csak hát meg kell találni, meg kell nézni.. De a Mitsu az jó, továbbra is azt gondolom.

  • Integra
    titán

    ejj, február végére tolódik a lakásfelújitás miatt a projektor:(
    kiváncsi vagyok lesz e addig valami érdekes alternativája a mitsubishinek..

  • gabcsikovo
    csendes tag

    ja és még valami
    ma láttam ezt a projit egy prezentáción : epson eb-s7
    igaz gépről nyomták az anyagot de semmi sötétítés nélkül, és nagyon jól olvasható volt minden... hát ha ettől csak jobbak vannak akkor az már tökéletes :)
    eddig ez a 2 amit eddig ajánlottatok :
    LG AH215
    LG HS200

  • gabcsikovo
    csendes tag

    A legdrágább, akciósan majdnem 220 ezer forintos gép:
    50 Wattos LED, 2200 ANSI Lumen.

    Tehát a kimenő 2200/50 = 44 Lm/W
    Színes projikba való LED-nél az általa kibocsájtottra is sok ez.
    A kimenőre meg aztán pláne.
    Ha meg fehér LED van benne, annak nem kiegyenlített a spektruma. Nagyon nem.

    Szóval meg kell nézni az LG HS200-at, szintén SVGA, 100 valahány ezer :
    Lamp Power (W): 220W
    Brightness(ANSI-Lumens): 200

    Igen kezd ez a dolog a fejemre nőni :DD
    Nagyon nehéz...régen az én időmben volt egy sima diavetítő , aztán egy fehér lepedőre kivetítve nyomták a szüleim a meséket ...mi meg szájtátva néztük, a diavetítő jellegzetes felmelegedett illatában :))
    Tehát harsanyiz is mondta hogy kevés elvileg a ledes proji..Na moast kevés vagy nem?
    csak film és tv nézésre szeretném használni.
    Tehát kéne nekem konkrét gép ami jó lehet a számomra olyan 200.000 ig. (jó lenne a ledes mert ez talán tovább bírja) . Ebből talán tudok választani :)
    előre is köszönöm

  • szaszlaci
    addikt

    hol tudok projektorokat kipróbálni ??
    erre most találtam...elég érdekes :
    [link]

    A legdrágább, akciósan majdnem 220 ezer forintos gép:
    50 Wattos LED, 2200 ANSI Lumen.

    Tehát a kimenő 2200/50 = 44 Lm/W
    Színes projikba való LED-nél az általa kibocsájtottra is sok ez.
    A kimenőre meg aztán pláne.
    Ha meg fehér LED van benne, annak nem kiegyenlített a spektruma. Nagyon nem.

    Szóval meg kell nézni az LG HS200-at, szintén SVGA, 100 valahány ezer :
    Lamp Power (W): 220W
    Brightness(ANSI-Lumens): 200

  • szaszlaci
    addikt

    Nagy dilemmában vagyok!!! :F

    Még mindíg vásárlás előtt vagyok...
    Egészen ideáig saját projis tapasztalat és mások véleménye alapján úgy gondoltam hogy nem jöhet más szóba CSAK DLP. Hogy miért abba ne menjünk bele, ezt minden hozzáértő tudja! :P Most ott jártam hogy ami nekem kell az 720p és Acer H5360 vagy BENQ W600+

    Viszont!:

    Most kaptam egy kivételes lehetőséget aminek keretében nagyon olcsón hozzájuthatnék egy szinte nem is használt EPSON EH TW2900 FullHD-s cucchoz.
    Vannak ám kétségeim. Ezért lenne pár kérdésem tapasztalt userektől!

    1. Black level. DLP-nél nyilván sokkal jobb. -ez nem kérdés...
    2. A lámpa min 2x annyiba kerül. -ez sem kérdés... :D
    3. LCD. A panel nem lesz tökéletes pár év múlva ez egyértelmű... Ettől mennyire kell tartani?
    4. FullHD projektor esetében mennyire gáz egy AVI-t megnézni? (Mert pl a 800*600-as DLP-n teljesen "elfogadható" a látvány...) (Viszont még a 22"os fullhd monitoromon is hányadék az avi...) Nyilván nem avi-ra való egy FullHD projó, de azért nincs még minden FullHD-ben -ez tény.
    5. Milyen egyéb nyűgjei vannak az LCD-nek amit fontos tudni?
    6. Ártól tekintsünk el. Tegyük fel hogy ingyen kapnátok. Mit választanátok?
    720p DLP vagy 1080p LCD? (Játékra és filmre egyaránt használni fogom!)

    Most ennyi így hirtelen... :))

    Hát ez bizony nem tűnik rossz darabnak. (Sajnos tesztbe nem botlottam bele.)
    Mennyi az a nagyon jó ár?
    Megbízható embertől? Mert én ki-be kapcsolgatással egy nap alatt tönkreteszek egy lámpát.
    Egyéb hibája nincs?

    1. Na azért itt sem lesznek gondok jó esetben.
    2. Jó sokáig bírja az a lámpa gyártó szerint.
    3. De jó lesz a panel, csak gyakorta tisztítani kell! Ha LCD-m lenne, pár száz óránként szétszerelném is kifújnám levegő spray-el. Meg még tisztítanám a panelt. Így használva egy lámpát biztosan kibír minőségromlás nélkül.
    4. TV-knél azt vettem észre (kevesen osztják az álláspontom), hogy a HD TV-n elfogadható az SD adás. FHD-n viszont ronda lesz a felskálázás miatt.
    Javaslom, ne nézz DVD iso-t, illetve annak a rip-jeit, semmilyen nagyobb képernyőn, mert ronda. Van BluRay rip, 2 Giga kb, lejátssza az asztali DVD és jól néz ki ekkora képen. FHD-n viszont jó kérdés.
    Felskálázós DVD lejátszó vagy hasonló kell, mert ma már jobban dolgoznak, mint a TV-be, projektorba építettek.
    5. A tisztítás, arra nagyon oda kell figyelni. Ha nem teszed, ráéghet a por, eléghet a polárszűrő.
    6. A kérdés úgy szól helyesen: "Melyik az, amelyikért fizetnél is?" Hát fogalmam sincs :)

  • D.Va
    őstag

    Nagy dilemmában vagyok!!! :F

    Még mindíg vásárlás előtt vagyok...
    Egészen ideáig saját projis tapasztalat és mások véleménye alapján úgy gondoltam hogy nem jöhet más szóba CSAK DLP. Hogy miért abba ne menjünk bele, ezt minden hozzáértő tudja! :P Most ott jártam hogy ami nekem kell az 720p és Acer H5360 vagy BENQ W600+

    Viszont!:

    Most kaptam egy kivételes lehetőséget aminek keretében nagyon olcsón hozzájuthatnék egy szinte nem is használt EPSON EH TW2900 FullHD-s cucchoz.
    Vannak ám kétségeim. Ezért lenne pár kérdésem tapasztalt userektől!

    1. Black level. DLP-nél nyilván sokkal jobb. -ez nem kérdés...
    2. A lámpa min 2x annyiba kerül. -ez sem kérdés... :D
    3. LCD. A panel nem lesz tökéletes pár év múlva ez egyértelmű... Ettől mennyire kell tartani?
    4. FullHD projektor esetében mennyire gáz egy AVI-t megnézni? (Mert pl a 800*600-as DLP-n teljesen "elfogadható" a látvány...) (Viszont még a 22"os fullhd monitoromon is hányadék az avi...) Nyilván nem avi-ra való egy FullHD projó, de azért nincs még minden FullHD-ben -ez tény.
    5. Milyen egyéb nyűgjei vannak az LCD-nek amit fontos tudni?
    6. Ártól tekintsünk el. Tegyük fel hogy ingyen kapnátok. Mit választanátok?
    720p DLP vagy 1080p LCD? (Játékra és filmre egyaránt használni fogom!)

    Most ennyi így hirtelen... :))

  • harsanyiz
    aktív tag

    Kicsit nézelődtem a neten és ezt találtam:
    LG HS200 , ez egy led projektor...elég jó az ára 30000 óra a lámpa élettartam..
    [link]
    Légyszi nézzetek rá..

    amikor elindultam a kedvesemmel projektorokat nézni a média hülyevagyok mint a seggben láttam ilyet. A barátnőm azt mondta őt nagyon nem győzte meg ez a cucc, hogy tv-t is nézzen rajta. És elmagyaráztam neki, hogy ez csak 200ansi amit félhomályban sem lehet már tökéletesen látni.

  • szaszlaci
    addikt

    Hálás köszönet a válaszokért, megérkezett a Logitech Harmony 300 és kifogástalanul működik.

    Na örülök. Hol, és mennyiért sikerült végül?

    gabcsikovo: elég sokat kajál már egy akkora TV, még ha LED-es is (nincs nagy eltérés).
    100 Wattal egy jófajta 26 Collos beéri talán.
    50 Collos TV-k többet kérnek, mint egy átlag projektor, akár a 300 Watt is megvan.
    Projiban a lámpa fogyaszt, a gép elég kevés.

    800x600-as gépet nem vennék mozira, pláne nem 4:3-ast (lehet, 16:9-es mondjuk :F ), pláne nem 200 Lumenes LED-est.

  • gabcsikovo
    csendes tag

    Kicsit nézelődtem a neten és ezt találtam:
    LG HS200 , ez egy led projektor...elég jó az ára 30000 óra a lámpa élettartam..
    [link]
    Légyszi nézzetek rá..

  • gabcsikovo
    csendes tag

    egy brahira kiválasztott 52"-es lcd tv-re 100W tipikus fogyasztást ír a gyártó. szóval azért jóval többet eszik egy projektor. kb azzal számolhatsz, hogy 50huf-ra véve 1kWh fogyasztást (elműnél ha jól rémlik ez most 47huf, máshol passz), 4óra alatt eszik meg kb ennyit a projektor (250W fogyasztást feltételezve). vagyis 4 óránként 50huf az ára (a tv esetén ez 20huf lenne). ha naponta kb 4 órát használod, akkor az évi durván 20k-ba fáj.

    aha értem...akkor ez mégsem olyan durva mint ahogy a elektro lófüttyben beharangozták..
    ok köszönöm :R

  • Atapi
    senior tag

    szia
    és vajon egy ilyen 46"- felfele lcd tv mennyit kajál? mert nekem mondtak olyat hogy a projektor megküldi rendesen az áram fogyasztásomat..
    Különben ezzel az lg-vel szerintem meggyőztél..
    Köszi a választ...mindenképpen kell valamit vennem..

    egy brahira kiválasztott 52"-es lcd tv-re 100W tipikus fogyasztást ír a gyártó. szóval azért jóval többet eszik egy projektor. kb azzal számolhatsz, hogy 50huf-ra véve 1kWh fogyasztást (elműnél ha jól rémlik ez most 47huf, máshol passz), 4óra alatt eszik meg kb ennyit a projektor (250W fogyasztást feltételezve). vagyis 4 óránként 50huf az ára (a tv esetén ez 20huf lenne). ha naponta kb 4 órát használod, akkor az évi durván 20k-ba fáj.

  • gabcsikovo
    csendes tag

    1500 Ansi lumen eco módban, szempont a tv nézés is. Láttam 2200 Ansi lumen fényerőset is, az viszont már ilyen túlexponált fénykép érzet nekem. Ha bele gondolok én is úgy kerestem, hogy 2000 felett legyen. Az 1800/1500 nekem tökéletes. Na meg a 32bit színmélység ha nem tévedek a tv "csak" 16bit.
    :C

    szia
    és vajon egy ilyen 46"- felfele lcd tv mennyit kajál? mert nekem mondtak olyat hogy a projektor megküldi rendesen az áram fogyasztásomat..
    Különben ezzel az lg-vel szerintem meggyőztél..
    Köszi a választ...mindenképpen kell valamit vennem..

  • pocokxx
    Közösségépítő

    Ebay-en mindre jön még a posta, nézegesd meg őket, melyik mennyi!
    Van egy jobb is, erről olvashatsz a blogomban a negatívumaival (azaz nem a legkönnyebb felprogramozni rendesen) egyetemben.

    Az egyszerűbb 300-at ajánlom, ha csak egy proji alap dolgaira kell.

    hdcsaba87: igen, fáj, ha nagy fényerőt kell nézni hosszabb ideig. A szobát is bevilágítják, így a falakról a vászonra visszavert fény rontja a kontrasztot.
    + nagy fénynél nem egyszerű (olcsó) jó feketét elérni, szóval a sötét jelenetek is rosszabbak lesznek.

    Attól függ. Vannak olyan TV-k, amik csak simán 100 Hz-esek. Egy DLP proji meg akár 1000 Hz-en villog. (Színenként.) De a teljes kép is lesz több száz Hz.
    Amit kap képet, az viszont felskálázva sem lesz több, mint 50 Hz, szóval elmosódást fogsz tapasztalni. Már így van a lemezen a film, mert ha tű éles képeket raknának rá, akkor vibrálna-akadozna, nem lenne túl élvezhető. Ugye minél nagyobb a kép, annál láthatóbb lesz ez.

    Van olyan TV, ami a 100 Hz alatt tényleg csinál normális 100 FPS-t, 100 külön képet.
    Általában a drágább modellek, és elég rendesen észrevehető késéssel. Mondjuk játszani nem lehet rajtuk, mert késik.
    Ha olyan nagyon sima, úsztatott képet ad egy TV, akkor az ilyen. Projiknál nem láttam, hogy tudna ilyet, de nem is kéne. (Persze lehet, hogy van!)

    Minden esetre egy DLP a technológiájából adódóan nem fogja elmosni a képet. A proji rész nem.
    Mondjuk egy pár éves LCD TV-re azt mondják, 8 ms. Mégis látod, hogy csíkot húz a kép. Következik, hogy több nagyságrenddel hazudnak.
    A DPD chip-nek elméletileg pár us-os váltási ideje van. (1000 us = 1 ms) Kell is, mert csak világít / nem világít állása van, a szürke árnyalatokhoz villogtatja nagyon gyorsan az adott pixelt.

    Na, szép hosszú lett, remélem érthető is.

    "Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
    Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?"

    Igen, elfárad. Már csak azért, mert nagy képet kell néznie, és egy film vagy játék elég mozgalmas.
    Valamint a vibrálás nem természetes (az LCD-s ezért jobb), ezért fáraszt. (Olyan, mint az mp3-at összerakni, fárasztja az agyat.)
    De szokható. Nekem eleinte fájt a fejem, ha sokat néztem. Kompromisszum ez is, mint minden.

    Hálás köszönet a válaszokért, megérkezett a Logitech Harmony 300 és kifogástalanul működik.

  • harsanyiz
    aktív tag

    "1800ansi a fényereje"
    Az már egy kicsit sok, mozira kevesebb kell. A fele mondjuk.

    "az lcd tévékkel szemben, hogy nem torzítja el 16:9-es módban közel sem annyira a 4:3-as képet mint az általam látott tévék"
    Azért ezt ne rójuk már fel a TV-nek, ez csak beállítás :)
    (Amúgy meg 5:4 az SD adás.)

    1500 Ansi lumen eco módban, szempont a tv nézés is. Láttam 2200 Ansi lumen fényerőset is, az viszont már ilyen túlexponált fénykép érzet nekem. Ha bele gondolok én is úgy kerestem, hogy 2000 felett legyen. Az 1800/1500 nekem tökéletes. Na meg a 32bit színmélység ha nem tévedek a tv "csak" 16bit.
    :C

  • szaszlaci
    addikt

    a fogyasztása 230-250W ha most veszed az edigitálban adnak hozzá pótizzót, így eco módban 4000óra+4000óra (átlagos tvzésnél simán 6-8év):). Vászonnal nem foglalkoznék a helyedben, fehér fal tökéletes, nálam a tv-vel simán felveszi a versenyt. Most készülök venni egy digitális tunert 10-20ezer kb. 1800ansi a fényereje az bőven elég nekem, illetve voltak rokonok a hétvégén csak ámultak :) 3 méterről vetítek 2méter körüli a képátmérőm. Ami jobban tetszik az lcd tévékkel szemben, hogy nem torzítja el 16:9-es módban közel sem annyira a 4:3-as képet mint az általam látott tévék(széles hambár fej, ajtós szekrény váll :). + a vetítős kép ad egy plusz hangulatot az egésznek. Én is hónapok óta kerestem az igazit, úgy érzem megtaláltam :) A ledes projik még nem bírnak jó fényerővel tudtommal, ha van is ilyen az biztos marha drága. csak ajánlani tudom, teljesen más világ, mint amit megszoktál, és gyönyörű színek!

    "1800ansi a fényereje"
    Az már egy kicsit sok, mozira kevesebb kell. A fele mondjuk.

    "az lcd tévékkel szemben, hogy nem torzítja el 16:9-es módban közel sem annyira a 4:3-as képet mint az általam látott tévék"
    Azért ezt ne rójuk már fel a TV-nek, ez csak beállítás :)
    (Amúgy meg 5:4 az SD adás.)

  • szaszlaci
    addikt

    Oksi, amit tudok az annyi, hogy kb 3-5 méterről lesz majd a vetítés, és szemből.
    1024 bőven elegendő lehet.
    Képméret, ezzel kicsit bajban vagyok, van most fenn egy vetítő vászon, este megtudom milyen is az.
    Naponta kb max 2 órát fog menni, kapcsolgatva nem lesz.
    És még a napi rendszert sem merném ráfogni, mivel jelenleg heti 1x van az előadás amire kell, de inkább kicsit "túlméretezem" :)
    Powerpointos cucc, leggyakrabban szöveges részek lesznek vetítve, itt ott egy ábra.
    Írásvetítő szerepet fog lesűrűbben betölteni.
    Válaszodat előre is köszönöm! :R

    Akkor nem kell kimagasló fényerő, de azért a 3000 Lumen jó, ha megvan. Gondolom lesz sötétítés.
    Lámpa élettartam jó, ha 3-4000 óra, de nem feltétlenül szükséges, ha mondjuk egy 2000 órásat találsz jó áron.
    DLP-t érdemes, az kevésbé kényes, pár óra után nem fog fejfájást okozni. De ha találsz olcsó LCD-t, azzal sincs gond. De ne valami őskövület legyen azért!
    Guglival hamar találsz ilyeneket. Újat javaslok. Ha sikerül, itt a képméretet megnézheted, megfelelő-e.

  • harsanyiz
    aktív tag

    sziasztok
    Vásárlás elött állok..Megigértem a fiamnak hogy lesz vagy lcd vagy projektor..És indulhat a mozi...
    Hát ennyit vásárlás elött még nem vaciláltam..Mert ugye lcd-ből kéne az a 46- felfele col..
    De viszont projektornál ha tévé nézésre használom (ha lehet) előjönnek a fogyasztási problémák...Már ha ezt a dolgot jól értelmeztem.
    Nekem jelenleg ez van a tv-re kötve:
    [link]
    ezen jön a jel, ill. filmeket hordozható vinyóról játszik le..
    A tetőtéri szoba teljes hossza 6m két vége a tető miatt le van csapva igy a vetíthető méret cca 3,6m(egyenes plafon sík)
    Szimpatikus volt ez a LG AH215 amiről harsanyiz írt.
    Érdekelne a fogyasztás illetve ki tudom -e vele váltani az lcd-tv-t..Érdemes -e a projektorral foglalkozni?Illetve meddig bírják a projektorok?És akor még ott van a vászon kérdés..
    De lesz még kérdésem ...Ja és ledes vagy lámpás....stb
    Elnézést de nem vagyok egy műszaki zseni :( ,és ezekhez a dolgokhoz nem értek.
    Ha tudtok segítenei azt nagyon szépen megköszönöm :R

    a fogyasztása 230-250W ha most veszed az edigitálban adnak hozzá pótizzót, így eco módban 4000óra+4000óra (átlagos tvzésnél simán 6-8év):). Vászonnal nem foglalkoznék a helyedben, fehér fal tökéletes, nálam a tv-vel simán felveszi a versenyt. Most készülök venni egy digitális tunert 10-20ezer kb. 1800ansi a fényereje az bőven elég nekem, illetve voltak rokonok a hétvégén csak ámultak :) 3 méterről vetítek 2méter körüli a képátmérőm. Ami jobban tetszik az lcd tévékkel szemben, hogy nem torzítja el 16:9-es módban közel sem annyira a 4:3-as képet mint az általam látott tévék(széles hambár fej, ajtós szekrény váll :). + a vetítős kép ad egy plusz hangulatot az egésznek. Én is hónapok óta kerestem az igazit, úgy érzem megtaláltam :) A ledes projik még nem bírnak jó fényerővel tudtommal, ha van is ilyen az biztos marha drága. csak ajánlani tudom, teljesen más világ, mint amit megszoktál, és gyönyörű színek!

  • Devid_81
    félisten

    1024-es van már jó, ilyen áron.
    Pontosan milyen felhasználásra kell? Vetítési távolság, képméret, elhelyezés, nézési távolság, kb miket vetítenének, mennyi ideig, milyen sűrűn kapcsolgatnák, ilyenek. Írd le, amit tudsz!

    Oksi, amit tudok az annyi, hogy kb 3-5 méterről lesz majd a vetítés, és szemből.
    1024 bőven elegendő lehet.
    Képméret, ezzel kicsit bajban vagyok, van most fenn egy vetítő vászon, este megtudom milyen is az.
    Naponta kb max 2 órát fog menni, kapcsolgatva nem lesz.
    És még a napi rendszert sem merném ráfogni, mivel jelenleg heti 1x van az előadás amire kell, de inkább kicsit "túlméretezem" :)
    Powerpointos cucc, leggyakrabban szöveges részek lesznek vetítve, itt ott egy ábra.
    Írásvetítő szerepet fog lesűrűbben betölteni.
    Válaszodat előre is köszönöm! :R

  • szaszlaci
    addikt

    Oksi, igazad van! :)
    Nos akkor javítom a dolgot, prezentációra kellene valami masina, nem árt a nagy(obb) fényerő.
    Árban sajna nem sok van rá, talán fel tudnak menni 140-ig.
    Van-e ilyen amibe érdemes pénzt fektetni?

    1024-es van már jó, ilyen áron.
    Pontosan milyen felhasználásra kell? Vetítési távolság, képméret, elhelyezés, nézési távolság, kb miket vetítenének, mennyi ideig, milyen sűrűn kapcsolgatnák, ilyenek. Írd le, amit tudsz!

  • Devid_81
    félisten

    Akkor olvasd el, hogy körvonalazódjon, mert a kérdésed értelmetlen!
    Elég az előző 200 hsz-t elolvasni.

    Oksi, igazad van! :)
    Nos akkor javítom a dolgot, prezentációra kellene valami masina, nem árt a nagy(obb) fényerő.
    Árban sajna nem sok van rá, talán fel tudnak menni 140-ig.
    Van-e ilyen amibe érdemes pénzt fektetni?

  • gabcsikovo
    csendes tag

    sziasztok
    Vásárlás elött állok..Megigértem a fiamnak hogy lesz vagy lcd vagy projektor..És indulhat a mozi...
    Hát ennyit vásárlás elött még nem vaciláltam..Mert ugye lcd-ből kéne az a 46- felfele col..
    De viszont projektornál ha tévé nézésre használom (ha lehet) előjönnek a fogyasztási problémák...Már ha ezt a dolgot jól értelmeztem.
    Nekem jelenleg ez van a tv-re kötve:
    [link]
    ezen jön a jel, ill. filmeket hordozható vinyóról játszik le..
    A tetőtéri szoba teljes hossza 6m két vége a tető miatt le van csapva igy a vetíthető méret cca 3,6m(egyenes plafon sík)
    Szimpatikus volt ez a LG AH215 amiről harsanyiz írt.
    Érdekelne a fogyasztás illetve ki tudom -e vele váltani az lcd-tv-t..Érdemes -e a projektorral foglalkozni?Illetve meddig bírják a projektorok?És akor még ott van a vászon kérdés..
    De lesz még kérdésem ...Ja és ledes vagy lámpás....stb
    Elnézést de nem vagyok egy műszaki zseni :( ,és ezekhez a dolgokhoz nem értek.
    Ha tudtok segítenei azt nagyon szépen megköszönöm :R

  • szaszlaci
    addikt

    Hétvégére elkérem a céges projót aztán játtszak egy kicsit a tükrökkel... Majd beszámolok mit romlik a kép - egyelőre fürdőszobatükörrel. Az mondjuk nem épp tökéletes, még a fejem is láthatóan torzul benne, (vagy tényleg olyan vagyok? :DDD ) de tapasztalatszerzéshez jó lesz.
    Ha működik jól a dolog akkor gondolkodok BenQ W1000+ FullHD-ban is :))

    Esetleg lőj pár fényképet, meg figyeld meg, mennyit torzít a színeke, élességen, pontosságon, geometrián! Szerintem nem csak engem érdekel, mire jutsz :)

  • D.Va
    őstag

    Jó lenne tudni mit ír, mert magam is gondoltam ilyesmire, képméret javítása céljából. Amiért elméleti szinten elvetettem:
    -nagy tükör kell, hogy értelme is legyen
    -állandóan tisztán kell tartani
    -ki tudja, mennyire szórja teli fénnyel a szobát, mennyi fényt vesz el
    -nagyon sík, valódi színeket visszaadó és tiszta tükör kell, a fürdőszoba tükör kétlem, hogy jó lenne
    -baromi nehéz beállítani, hogy a kép ne legyen trapézos. Talán nem is lehet, illetve akkor a gépben kell trapézkorrekciót alkalmazni. Ezért lenne jó tudni, hogy mik a tapasztalatok, mit ír.

    No persze pesszimizmusom ellenére érdekes lehet, ha van hozzá eszközöd, türelmed, mindenképp próbáld meg!

    Hétvégére elkérem a céges projót aztán játtszak egy kicsit a tükrökkel... Majd beszámolok mit romlik a kép - egyelőre fürdőszobatükörrel. Az mondjuk nem épp tökéletes, még a fejem is láthatóan torzul benne, (vagy tényleg olyan vagyok? :DDD ) de tapasztalatszerzéshez jó lesz.
    Ha működik jól a dolog akkor gondolkodok BenQ W1000+ FullHD-ban is :))

  • szaszlaci
    addikt

    Sziasztok!

    100-120k árkategóriában tudtok nekem javasolni valami jóféle projectort?
    Prezentációs célra kell, ritkán film.
    Nem hátrány ha rendelkezik jó fényerővel, és az izzócsere sem utolsó, bár jó ha 3-4 évente sor kerül majd a cserére, nem fog túl sokat menni.
    Szánom bánom nem olvastam a hozzászólásokat, biztos nem én vagyok az egyetlen aki ilyet keresett eddig.

    Köszi előre! :)

    Akkor olvasd el, hogy körvonalazódjon, mert a kérdésed értelmetlen!
    Elég az előző 200 hsz-t elolvasni.

  • Devid_81
    félisten

    Sziasztok!

    100-120k árkategóriában tudtok nekem javasolni valami jóféle projectort?
    Prezentációs célra kell, ritkán film.
    Nem hátrány ha rendelkezik jó fényerővel, és az izzócsere sem utolsó, bár jó ha 3-4 évente sor kerül majd a cserére, nem fog túl sokat menni.
    Szánom bánom nem olvastam a hozzászólásokat, biztos nem én vagyok az egyetlen aki ilyet keresett eddig.

    Köszi előre! :)

  • harsanyiz
    aktív tag

    Én is néztem gigafullhd led projektor márka nélkül 2csillió ANSI itthon is árulja egy faszi, de nem jó, gagyi. Ha jól tudom ő is ezért adja el. Az ebay-en is árulnak ilyet (ha egyről beszélünk, mert a linket elfelejtetted...)

  • szaszlaci
    addikt

    Egy angol gyártmányról van szó, de tény hogy nem valami ismert! Szóval pl hogy 5" TFT, az miben jelent negatívumot? Jó kérdés? :)

    Ez, hogy angol gyártmány és 5 Coll kevés. Írd le, amit tudsz róla. Linket, fényképet, kitől, mit mondtak, miért választanád, mennyibe kerül.

    5 Coll-re annyit lehet mondani, hogy a régi gépekben voltak ilyenek. Lehet, ugyan az jellemző akkor erre is. Ezt így nem lehet megmondani.

  • SP!T
    addikt

    "titkosít" beszerzés! <- Ezt nem értem.

    Hát, a jó régi meg a gagyi kínai gépekben vannak ekkora LCD-k, úgy tudom. Ugye nem valami Ebay-es, tuti vételt akarsz venni, kínai importból?

    Egy angol gyártmányról van szó, de tény hogy nem valami ismert! Szóval pl hogy 5" TFT, az miben jelent negatívumot? Jó kérdés? :)

  • szaszlaci
    addikt

    "titkosít" beszerzés! :B ;]

    Ez az 5" LCD nem para? Minden más típusnál 1,8" és ilyesmiket találtam... Miben tér el ha nagyobb?

    Köszönöm!

    "titkosít" beszerzés! <- Ezt nem értem.

    Hát, a jó régi meg a gagyi kínai gépekben vannak ekkora LCD-k, úgy tudom. Ugye nem valami Ebay-es, tuti vételt akarsz venni, kínai importból?

  • SP!T
    addikt

    A típusát azért elárulhatnád! :)

    Ami nekem szemet szúr, hogy túl nagy a fényereje. Ez 3000-es kontraszttal esélyes, hogy nem tud feketét.
    A szigorúan magánvéleményem pedig, hogy DLP-t érdemes.

    "titkosít" beszerzés! :B ;]

    Ez az 5" LCD nem para? Minden más típusnál 1,8" és ilyesmiket találtam... Miben tér el ha nagyobb?

    Köszönöm!

  • szaszlaci
    addikt

    Nekem is úgy lesz(fejjel lefelé), holnap teszem fel a plafonra a polcot, amit átfúrtam 3 helyen és fejjel lefelé lesz a proji rajta :). Nekem az volt a fő szempont, hogy így akár még a kép elé is lehet állni és még így sem látszik a fejed a képben. 3méterről olyan 165széles a kép (LG AH215) én tvzésre használom főként, meg néha mozizásra. Az edigitálban 150volt tartalék izzóval! Elöszőr arra mentem, hogy legyen minimum 2000ansi fényerejű, utána arra, hogy legyen 3d-s. és találkoztam egy hozzáértő emberrel :).
    Ezt tanácsolta:

    1, a hangja ne legyen 29dbtől több, de inkább 27 legyen. (ehhez nem árt a 3-4ezer óra élettartalmú hitelesítés sem. A 2ezrer órás halk gép is felejtős.)
    (a 27sem halk már, de eco módban tolom úgy (-23db) az már jó tvzni, mozizni)
    (minél halkabb annál jobb konstrukció)
    2, DLP technológia.
    3. semmiféleképpen ne legyen irodai használatra való. (1280x720,16:9-es képarány)
    4. nézzem meg élőben :)

    Sajnos nem volt alkalmam élőben megnézni,de mondták ha neten rendeled 3 vagy 8 napon belül szó nélkül visszaviheted.

    Használtat nem ajánlatos venni, mert nagy eséllyel nincs gari. Ezekben a gépekben kiszáradnak, elöregednek az alkatrészek a nagy melegnek köszönhetően.
    Persze lehet szerencséje az embernek.
    Fényképet csináltam csak mobillal, ami fos minőségű, de kiindulásnak megteszi.
    Szürkületben készült vaku nélkül.
    [link]

    Csak az 1-es ponttal vitatkoznék: hozzáállás kérdése.
    Én csendmániás vagyok, a PC-ben is volt olyan, hogy hallottam a RAM-ok sercegését, annyira halkítottam. Az még egy hangos rendszer volt pedig. De a proji emelt fordulaton van, nem zavar.
    Meg hangrendszer kérdése is valamilyen szinten.

    Jobban érzi magát az a lámpa, ha nem határon van járatva, hő szempontjából.

  • szaszlaci
    addikt

    Bakkeeer! Hogy ez eddig nekem miért nem jutott eszembeee?! :U

    -> [link] :C

    Ne lepődjetek meg, a linken az oldal valami ékírásos nyelvű, de az oldalon lejjebb lévő képeket nézzétek! :R

    Jó lenne tudni mit ír, mert magam is gondoltam ilyesmire, képméret javítása céljából. Amiért elméleti szinten elvetettem:
    -nagy tükör kell, hogy értelme is legyen
    -állandóan tisztán kell tartani
    -ki tudja, mennyire szórja teli fénnyel a szobát, mennyi fényt vesz el
    -nagyon sík, valódi színeket visszaadó és tiszta tükör kell, a fürdőszoba tükör kétlem, hogy jó lenne
    -baromi nehéz beállítani, hogy a kép ne legyen trapézos. Talán nem is lehet, illetve akkor a gépben kell trapézkorrekciót alkalmazni. Ezért lenne jó tudni, hogy mik a tapasztalatok, mit ír.

    No persze pesszimizmusom ellenére érdekes lehet, ha van hozzá eszközöd, türelmed, mindenképp próbáld meg!

  • szaszlaci
    addikt

    Sziasztok!

    Találtam egy fullhd projektort szuper áron amit xbox 360-ra és filmnézésre szeretnék használni kb 2-3 méteres átlóval. Nem tudom melyek a fontos paraméterek ezért a segítségeteket kérném hogy ez megfelel e a célra és van e benne valami buktató paraméter amitől "gagyi" lenne.

    5" TFT
    VGA, 2x HDMI, komponens csati
    natív 1920x1080
    1080p/1080i/720p/576p/480p/480i -t fogad
    izzó 150w
    izzó élettartam 4000 óra
    kontraszt 3000:1
    fényerő 2400 ANSI Lumen

    Előre is megköszönném a segítségeteket.
    :R

    A típusát azért elárulhatnád! :)

    Ami nekem szemet szúr, hogy túl nagy a fényereje. Ez 3000-es kontraszttal esélyes, hogy nem tud feketét.
    A szigorúan magánvéleményem pedig, hogy DLP-t érdemes.

  • harsanyiz
    aktív tag

    Nekem is úgy lesz(fejjel lefelé), holnap teszem fel a plafonra a polcot, amit átfúrtam 3 helyen és fejjel lefelé lesz a proji rajta :). Nekem az volt a fő szempont, hogy így akár még a kép elé is lehet állni és még így sem látszik a fejed a képben. 3méterről olyan 165széles a kép (LG AH215) én tvzésre használom főként, meg néha mozizásra. Az edigitálban 150volt tartalék izzóval! Elöszőr arra mentem, hogy legyen minimum 2000ansi fényerejű, utána arra, hogy legyen 3d-s. és találkoztam egy hozzáértő emberrel :).
    Ezt tanácsolta:

    1, a hangja ne legyen 29dbtől több, de inkább 27 legyen. (ehhez nem árt a 3-4ezer óra élettartalmú hitelesítés sem. A 2ezrer órás halk gép is felejtős.)
    (a 27sem halk már, de eco módban tolom úgy (-23db) az már jó tvzni, mozizni)
    (minél halkabb annál jobb konstrukció)
    2, DLP technológia.
    3. semmiféleképpen ne legyen irodai használatra való. (1280x720,16:9-es képarány)
    4. nézzem meg élőben :)

    Sajnos nem volt alkalmam élőben megnézni,de mondták ha neten rendeled 3 vagy 8 napon belül szó nélkül visszaviheted.

    Használtat nem ajánlatos venni, mert nagy eséllyel nincs gari. Ezekben a gépekben kiszáradnak, elöregednek az alkatrészek a nagy melegnek köszönhetően.
    Persze lehet szerencséje az embernek.
    Fényképet csináltam csak mobillal, ami fos minőségű, de kiindulásnak megteszi.
    Szürkületben készült vaku nélkül.
    [link]

  • D.Va
    őstag

    Hát mivel nem tudok krixkrax nyelven nem tudom ők ott az oldalon mire akartak kilyukadni azzal hogy tükrözték a képet, de én arra tippelek hogy így lehet kicsit játtszani az elhelyezéssel. Én konkrétan így kellőképp meg tudnám trükközni a vetítési távot. Nálam ez probléma mivel tetőtéri a szoba, és a szoba fele le van csapva (ez sok agytörést okoz az elhelyezés miatt... Nem tudom középre rakni a projót... Trapézkorrekciót meg nem akarok, mert torzítja a képminőséget...
    Szvsz ha tükörrel sikerülne hosszabbítani a vetítési távot, akkor már szóbajöhet az LG AH215 is! :))

  • redhunter
    senior tag

    Bakkeeer! Hogy ez eddig nekem miért nem jutott eszembeee?! :U

    -> [link] :C

    Ne lepődjetek meg, a linken az oldal valami ékírásos nyelvű, de az oldalon lejjebb lévő képeket nézzétek! :R

    Most ez mi akar lenni?

  • D.Va
    őstag

    Bakkeeer! Hogy ez eddig nekem miért nem jutott eszembeee?! :U

    -> [link] :C

    Ne lepődjetek meg, a linken az oldal valami ékírásos nyelvű, de az oldalon lejjebb lévő képeket nézzétek! :R

  • SP!T
    addikt

    Sziasztok!

    Találtam egy fullhd projektort szuper áron amit xbox 360-ra és filmnézésre szeretnék használni kb 2-3 méteres átlóval. Nem tudom melyek a fontos paraméterek ezért a segítségeteket kérném hogy ez megfelel e a célra és van e benne valami buktató paraméter amitől "gagyi" lenne.

    5" TFT
    VGA, 2x HDMI, komponens csati
    natív 1920x1080
    1080p/1080i/720p/576p/480p/480i -t fogad
    izzó 150w
    izzó élettartam 4000 óra
    kontraszt 3000:1
    fényerő 2400 ANSI Lumen

    Előre is megköszönném a segítségeteket.
    :R

  • szaszlaci
    addikt

    Mikor a sajátomat megvettem, hónapokig nézegettem, hogyan lehetne a képet jó minőségben felnagyítani, mert hát mi az a 80 Coll.
    Aztán sikerült egy elfogadható megoldással (dupla homorú lencse az objektív elé). Jórészt éles is lett, a színek torzulását nem vettem bele az értékelésbe. Viszont azt vettem észre, hogy héé, látom a pixeleket. Szép éles meg minden, de nekem ez nem kell! Pedig olyan 90-100 Coll közé ment a nagyítás.
    Levettem, és mikor közelebb ültem, egyből megint láttam a pixeleket. Akkor jöttem rá, hogy talán nem véletlenül ilyen képmérettel adhatják ezeket a gépeket.

    A 3D az egy jó kérdés, megítélni nem tudom. 2D és 3D-re jó gép elég ritka. Mivel utóbbihoz vagy 3x nagyobb fényerő kell, az egyiket nem túl élvezhetően fogja teljesíteni.
    Persze elé lehet rakni egy szűrőt akár, ha túl fényes..
    Meg azért elég nagy tolóereje a 3D-nek az Imax és a BluRay. Utóbbinál ott van a Sony, elég agresszív fajta, mint tudjuk.

    fiATHaLON: mikor a sárga közepet olvastam, tudtam, hogy ez egy LCD-s gép.
    Sokat feltennék rá, hogy az az 1-2 év alatt nem tisztították ki, de ment vagy 1500 órát.
    Utána csodálkozik, hogy poros és alig megy át a fény, sárgás lesz. Ha szerencséje van, bele is égett a por, azt pedig már tisztíthatja..

  • fiATHaLON
    őstag

    Olvasgattam erről a PT-AX200E-ről.
    Nagyon dícsérik, de mi ez a nyűg vele, hogy 10-ből 3 ember panaszkodik
    (panasonic -értitek :DDD ), hogy 1-2 éven belül sárga lesz a közepe a
    vetített képnek, meg valami flickeringet tapasztaltak, amin firmware update
    segít???

  • D.Va
    őstag

    Köszi a válaszokat, igazából miután írtam rájöttem lehet elég nagy lenne 150" :D
    80" korrektnak hangzana így belegondolva.
    Esetleg tudtok mondani helyeket, ahol lehet hasonló értékű projektorokat nézni?
    Folyamatosan nézem a használt projikat is, hátha valamelyik megfelelne az elvárásaimnak.
    Tetszik az acer 3d projektora is, de nem érzem azt, hogy ez egy maradandó technológia lenne, bár ki tudja előre...

    Ne foglalkozz a 3D-vel, vedd úgy hogy azt csak extraként kapod, az csak egy plusz funkció... Attól még normál 2D üzemmódban ugyanúgy lehet jó a cucc. Tesztben nem írnak róla túl rosszakat (az Acer-ről) Talán negatívumként pont azt említették hogy a kép legszélén torzul picit a képminőség. De ki nézi a kép legszélét?

    Egyébként ez a fajta 3D-s technológia valóban halálra van ítélve. Ki szeret folyton szemüveggel ülni? (Főleg ha valaki eleve szemüveges! Az két szemüveget vesz fel?) A Toshiba már év végén piacra dobja a szemüvegnélküli 3D TV-jét. Szóval ez a 3D sztem még nem épp kiforrott. Csak ebből is lehúznak egy kört a gyártók...

  • hdcsaba87
    aktív tag

    Köszi a válaszokat, igazából miután írtam rájöttem lehet elég nagy lenne 150" :D
    80" korrektnak hangzana így belegondolva.
    Esetleg tudtok mondani helyeket, ahol lehet hasonló értékű projektorokat nézni?
    Folyamatosan nézem a használt projikat is, hátha valamelyik megfelelne az elvárásaimnak.
    Tetszik az acer 3d projektora is, de nem érzem azt, hogy ez egy maradandó technológia lenne, bár ki tudja előre...

  • D.Va
    őstag

    Igen az!

    Pedig 3 méterről a 80 Coll átmérőjű kép az ideális, HD felbontás esetén!
    (Hacsak nem hordasz szódásüveget.)

    Igen, nem lesz óriási, csak vagy kétszer nagyobb felület, mint egy hatalmas 50 Collos TV. Cserébe pixel- és hálómentes, éles képet fogsz nézni.
    Ha meg nagyobbat vetítesz, a régi nagyképernyős játéktermi gépekre fog hajazni.
    Előfordulhat, hogy látszódni fognak a túlzott képméret miatt az esetleg nem mindenhol tökéletesen egymásra vetített színek. (Azt hiszem, a színek hullámhossz eltérése miatt nehéz dolga van az optikának, ezért lehet, hogy pl a szélen mondjuk 1/5 pixelnyit félre lövi a pirosat, hogyha nem tud ott teljesen élesre állítani. Túl nagy képnél látszik bizonyos ábráknál.)

    Ja, igazad van. Tényleg pixeles lesz kép, főleg ha közelről nézzük..
    Most képzeld el én többnyire így használtam az MP512ST-t ami 800*600-as shortthrow projó:
    230cm széles képet vetítettem, és ezt 3 méterről néztem...! Nem kicsit volt rácsos! :DDD Énekeltem is hogy: "A bőrtőőn ablakábaaa..." :D
    Az tuti hogy 80"-on durva lehet egy 720p-s kép.
    / Régebben néztem a Ferenc Körúti Panasonic boltban a PT-AX200E-t. Hát azok az idióták normál DVD anyagot vetítettek rajta... :((( Most meg nem is műxik, a vászon elé raktak egy 50-es 3D TV-t... :W

  • szaszlaci
    addikt

    Sztem erre gondoltál LG AH215.
    Ez az LG projektor alkalmas 120-150" os kép vetítésére?
    Ekkor átlónál, mekkora vetítési távolság szükséges? Kb 4m áll rendelkezésemre.
    Másik, hogy élvezhető kategóriába tartozik-e még? Vagy már nagyon látszódni fognak a pixelek?

    Igen az!

    Pedig 3 méterről a 80 Coll átmérőjű kép az ideális, HD felbontás esetén!
    (Hacsak nem hordasz szódásüveget.)

    Igen, nem lesz óriási, csak vagy kétszer nagyobb felület, mint egy hatalmas 50 Collos TV. Cserébe pixel- és hálómentes, éles képet fogsz nézni.
    Ha meg nagyobbat vetítesz, a régi nagyképernyős játéktermi gépekre fog hajazni.
    Előfordulhat, hogy látszódni fognak a túlzott képméret miatt az esetleg nem mindenhol tökéletesen egymásra vetített színek. (Azt hiszem, a színek hullámhossz eltérése miatt nehéz dolga van az optikának, ezért lehet, hogy pl a szélen mondjuk 1/5 pixelnyit félre lövi a pirosat, hogyha nem tud ott teljesen élesre állítani. Túl nagy képnél látszik bizonyos ábráknál.)

  • D.Va
    őstag

    Sztem erre gondoltál LG AH215.
    Ez az LG projektor alkalmas 120-150" os kép vetítésére?
    Ekkor átlónál, mekkora vetítési távolság szükséges? Kb 4m áll rendelkezésemre.
    Másik, hogy élvezhető kategóriába tartozik-e még? Vagy már nagyon látszódni fognak a pixelek?

    Igen ennek a cuccnak LG AH215 utánajártam énis (már régebben is), és tényleg ez lenne a legjobb 720p-s projektor képben és tudásában. Csak épp a vetítési távolsága ennek a legratyibb! Éppen ezért ez nálam SAJNOS kiesett a választásból. Ugyanis 3 méter távról csak 160cm széles (80") képet tud vetíteni. Ez meg nekem kicsi. Ezért gondolkodom a BenQ-n meg az Acer-en. Mindkettő pontosan 200cm-es képet vetít 3 méterről! Az epson meg 230cm széles (nem átmérő!) képet. Csakhát az meg LCD...
    Még mindíg nemtom melyik legyen... Talán BenQ lesz. Természetesen majd írok tapasztalatot, bármelyiket veszem! :DD

    A projektorcentralon van kalkulátor, ott nézd meg, mindent be tudsz állítani:

    http://www.projectorcentral.com/LG-AH215-projection-calculator-pro.htm

  • hdcsaba87
    aktív tag

    Mondom, nézd vissza azt a LG nemtom hányast. 150 fölött van valamivel, de nagyon jónak tűnik!

    A DLP technológiás gép lelkét, a DPD chipet a Texas gyártja. Texas Instruments :R :D
    Ezt sok gyártó megvásárolja tőle és épít köré gépet.

    Semmi köze az LCD-hez.
    Minden LCD-s gépben 3 darab van, ez csak egy marketing, hogy
    "Húú ez nagyon jó, mert az új 3 LCD technológiát használja!"
    Egyszerűen annyira népszerű lett a DLP-s gép nem olyan nagyon régen, hogy az ezt a technológiát preferáló gyártók szövetségének lépni kellett -> kitalálták ezt az elég jól működő marketinget :)

    Sztem erre gondoltál LG AH215.
    Ez az LG projektor alkalmas 120-150" os kép vetítésére?
    Ekkor átlónál, mekkora vetítési távolság szükséges? Kb 4m áll rendelkezésemre.
    Másik, hogy élvezhető kategóriába tartozik-e még? Vagy már nagyon látszódni fognak a pixelek?

  • szaszlaci
    addikt

    Köszi a választ.
    "Egérmozi"? :D Tényleg az! ;]

    Hát egyelőre nekem s a BenQ W600+ a leginkább befutó.. Viszont az Epson-t meg lehet h nagyon jó áron kapnámmm. Csak az a fránya LCD... :N

    Apropó LCD! Lenne egy hülye kérdésem: Az én BenQ MP512ST-m az DLP projó volt. Hivatalosan egészen pontosan "DLP by Texas Instruments". Mégis az volt a cucc gyári dobozán hogy 3LCD Tecnológia... Ezt én nem értem. Mi köze a 3LCD-nek a DLP-hez? Mi egyáltalán ez a 3LCD? (Az Epsonok is ilyen 3LCD-sek...)

    Mondom, nézd vissza azt a LG nemtom hányast. 150 fölött van valamivel, de nagyon jónak tűnik!

    A DLP technológiás gép lelkét, a DPD chipet a Texas gyártja. Texas Instruments :R :D
    Ezt sok gyártó megvásárolja tőle és épít köré gépet.

    Semmi köze az LCD-hez.
    Minden LCD-s gépben 3 darab van, ez csak egy marketing, hogy
    "Húú ez nagyon jó, mert az új 3 LCD technológiát használja!"
    Egyszerűen annyira népszerű lett a DLP-s gép nem olyan nagyon régen, hogy az ezt a technológiát preferáló gyártók szövetségének lépni kellett -> kitalálták ezt az elég jól működő marketinget :)

  • fiATHaLON
    őstag

    Köszi a választ.
    "Egérmozi"? :D Tényleg az! ;]

    Hát egyelőre nekem s a BenQ W600+ a leginkább befutó.. Viszont az Epson-t meg lehet h nagyon jó áron kapnámmm. Csak az a fránya LCD... :N

    Apropó LCD! Lenne egy hülye kérdésem: Az én BenQ MP512ST-m az DLP projó volt. Hivatalosan egészen pontosan "DLP by Texas Instruments". Mégis az volt a cucc gyári dobozán hogy 3LCD Tecnológia... Ezt én nem értem. Mi köze a 3LCD-nek a DLP-hez? Mi egyáltalán ez a 3LCD? (Az Epsonok is ilyen 3LCD-sek...)

    Ha megveszed a W600+-t, akkor írnál ide valami benyomásfélét?
    Magam is kinéztem és még nem szakadtam el az ötlettől teljesen... :))

  • D.Va
    őstag

    Nem tudok veled vitatkozni vagy egyetérteni. Ezt az infót nekem Batyó mondta, hogyha ilyet látok a lámpában, cseréljem, mert akkor már sok UV-t bocsájt ki.
    Ez tönkreteszi az LCD-s gépek polárszűrőjét.
    DLP-nél pedig a színkeréken helyet foglaló szűrőket.

    Felbontásnál szvsz csak natívval érdemes megkínálni.

    Igen, jó dolog a proji, minden fajtája, de:
    Minden felbontásnak egy bizonyos képméret a maximum, efelett látni fogod a pixeleket. SD-nél ez nyilván jóval kisebb, mint HD / FHD esetén.
    Akárcsak a tyúkháló és az elmosódott pixelek.
    Nálam HD-re kb 80 Coll (sose tudom pontosan) és 3,2 méteres nézési távolság, ami ideális. Ennél nagyobb képpel már látom a pixeleket.
    Ezért nem vennék SVGA gépet. Na meg abban esélyes, hogy valami régi DarkChip van, sokkal feltűnőbb a háló.

    42 Coll, főleg egy proji után? Egérmozi az, na :)

    Mivel személyes véleményt kérdeztél:
    1: jó ár, túl nagy fényerő. A pluszos viszont 3D, oda már jónak tűnik. Érdemes lenne elgondolkozni rajta, ha ezt veszed.

    2: Konkrétan milyen negatívumokra gondolsz? (Csak a spect néztem meg.)

    3: nem vennék LCD-t.

    4: van az LG-nek azt hiszem egy elég jó gépe, valamivel olcsóbb is mint ezek. Kicsit visszakeresel itt a topikban, volt róla szó.

    Nem néztem utána a gépeknek, csak hirtelen amit gondolok, azt írtam le. Viszont te tedd meg, Projectorreviews oldalt javaslom.

    Köszi a választ.
    "Egérmozi"? :D Tényleg az! ;]

    Hát egyelőre nekem s a BenQ W600+ a leginkább befutó.. Viszont az Epson-t meg lehet h nagyon jó áron kapnámmm. Csak az a fránya LCD... :N

    Apropó LCD! Lenne egy hülye kérdésem: Az én BenQ MP512ST-m az DLP projó volt. Hivatalosan egészen pontosan "DLP by Texas Instruments". Mégis az volt a cucc gyári dobozán hogy 3LCD Tecnológia... Ezt én nem értem. Mi köze a 3LCD-nek a DLP-hez? Mi egyáltalán ez a 3LCD? (Az Epsonok is ilyen 3LCD-sek...)

  • fiATHaLON
    őstag

    Nem!

    Az IMAX-os villogás az alacsony képfrissítés miatt + nagy vászon + éles kép van. Egyszerűen így is irdatlan drága és nehéz ilyen filmet készíteni, képzeld el, ha még több képkocka kellene mp-ként.

    Aztán a gagyi Multiplex moziknál meg a lámpa villog, ez a világos jeleneteknél botrányosan feltűnő.

    Minden DLP-nél tetten érhető, de inkább előbb, utóbb később, mert hozzászoksz.
    Ez nem bántó, ha akarod látod, ha akarod nem. Ellenben a mozis dolgokkal.

    A plazma villogása (szerencsére mára igen jó már) megint más, "élményben" a CRT tévékhez tudnám hasonlítani. Máshol ilyen nincs.

    Köszönöm.

    Lehet, hogy most lesz valami 52-55-ös lcd, aztán majd jövőre összebütykölünk
    kedves barátommal egyet házilag.
    Mert ahogy néztem, 3-4 kilóból már olyan 1.5-2 milliós tudású gépet lehet
    összefabrikálni.
    (Persze a kinézet nem lesz utolsó egy nápolyisdobozban,
    dehát ennek is megvan a maga Millenium Falcon hangulata... :DDD )

  • szaszlaci
    addikt

    Üdv for all!

    Először a projektoros tapasztalataimat szeretném megosztani veletek, főleg azoknak szól ez a kis leírás aki normál SD projektor vásárlás előtt áll. A leírás csupán a saját véleményem, segítő jelleggel, (kérem kötekedők ne szóljanak be ezért! :P )

    Íme:
    Nyáron vettem használtan egy jó barátomtól (70-ért 80"-os vászonnal) Egy BenQ 512ST projektort. Netszerte úgy is emlegetik hogy "a Nintendo Wii" projektor.
    A projektor 800*600-as, én HDMI-n használtam. Én ezt úgy vettem hogy egy pár évig ezt fogom használni. Csak PC-hez használtam, és főleg játék miatt. Habár 800*600-as a cucc, én először 1920*1080-as felbontásban küldtem. Érdekes módon nem teljesen szerette mivel észrevettem hogy ilyenkor 1080p-s és 720p-s jelnél sokkal kisebb fényerővel dolgozik a cucc. Viszont 1440-ben minden stimmelt. Sztem (kb az összes 800*600-as projó) normál DVD minőséghez, AVI-khoz PS2/wii anyagokhoz tökéletes, és a kis felbontás ellenére a HD anyagok is jól (legalábbis jobban mint az avi-k) festettek a vásznon. Játékra módjával használható. Én inkább a "hardcore gamer" vonalat képviselem, így inkább PC-s FPS-ekkel játszom. Ilyeneknél pl Crysis kipróbálásnak nagy fan, de hosszabb távon használhatatlan egy 800*600-as projó. Nagy vászon, nagy élmény, de a dolgok nagyon egybemosódnak. Ha teljesen kiélesítem a képet akkor jónak tűnik -de csak első pillanatra- mert így meg nagyon pixeles, rácsos lesz a kép. Kis "lencsehomályosítással" már komrumisszumot lehet kihozni viszont így is játtszhatatlan (profi szinten) ugyanis a távolabbi tárgyak a növényzet, a fűszálak az ellenfelek úgy egybemosódnak hogy lehetetlen kivenni őket, nemhogy becélozni egy jókis heccsátra... Kb ugyenez igaz az UTIII ra, meg az összes modern játékra. Egyszerűen nincs értelme az überrészletes grafikának. Viszont régebbi (2005előtti) játékok Pl egy jól agyonbutított Quake3 meccs egész pofás volt! :)) Na mondom, akkor próbáljuk ki más jellegő - konkrétan autós játékkal. TOCA GRID be. Töltés be. Képernyőn életnagyságú autó. Vigyor. Majd az első kanyar. Vigyor leáll. Második kanyar. Könnycsepp. Hát bizony ez sem az igazi. :((( Autós játéknál az ember tekintete mindíg az aktuális út távoli közepébe fókuszál, vagyis a tekintet az utat köveli. És valahogy pont ez nem jó. Egyszerűen túlságosan elmosódott a kép, és inkább idegesítő, mintsem élvezetes a játék. Inkább akkor a 22"-es monitor. Szóval lehet ezzel játtszani de csak módjával. Részletszegény, régebbi, illetve "casual" meg "oldalnézetes" (TRINE) jellegű játékokhoz illetve PS2/Wii-hez viszont kifejezetten jó! (Mario Kart, esetleg Re-Volt, sőt a legjobb: LEGO Racer!!! :DDD ) Windows alatt sem túl jó használni, a betűk szinte olvashatatlanok, és valljuk be nem jó a windows-t sem manapság már 1024-ben sem kezelni..
    Az élvezeten dob a dolog ha gyári vászont használ az ember. Sokat. Sokkal jobb a kép. Én is úgy voltam vele hogy há minek ide vászon? Szóval vettem "méterárubótban" 3 méter hófehér, illetve 3 méter mélyfekete vászon anyagot (a fehér mögé hogy ne verődjön vissza a fény...) De ez bizony nagyon, de nagyon messze van egy jó gyári projektor vászon minőségétől. És ez a "kis" olcsó házi vászon is belekerült 10 ezerbe. (6000 a jó minőségű vastag vászon + 4000 a két rúdmerevítő) Úgyhogy mindenkinek melegen ajánlom a gyári vászon beszerzését. Viszont ha van elég nagy sima mattfehér falfelület, nos az -saját tapasztalatom szerint- kiváló képminőséget produkál, én ebben az esetben nem vennék vásznat...
    Én 230 cm széles (Nem átmérő!, szélesség!) képet vetítettem a projektorral. Nos szerintem egy ilyen SD projektornak a 80" (160cm) az ideális képméret, annál nagyob-ban elégé mosott/pixeles a kép (persze attól is függ milyen távolról...)
    Én így utólag nem vennék ilyen SD projektort otthonra (akkor már inkább egy 150 körüli Panasonic plazmát…) bár kétségtelenül van egy előnye: Hogy az egyébként útálatos, szutyok minőségű AVI filmek is „nézhetőek” bazinagy méretben, elfogadható minőségben! (Ami pl a 22"-os monitoron nagyon gusztustalan, de 2 méteres vetített képen egész jó! :U )

    Remélem van akinek hasznos info is volt benne... :))

    Nem tudok veled vitatkozni vagy egyetérteni. Ezt az infót nekem Batyó mondta, hogyha ilyet látok a lámpában, cseréljem, mert akkor már sok UV-t bocsájt ki.
    Ez tönkreteszi az LCD-s gépek polárszűrőjét.
    DLP-nél pedig a színkeréken helyet foglaló szűrőket.

    Felbontásnál szvsz csak natívval érdemes megkínálni.

    Igen, jó dolog a proji, minden fajtája, de:
    Minden felbontásnak egy bizonyos képméret a maximum, efelett látni fogod a pixeleket. SD-nél ez nyilván jóval kisebb, mint HD / FHD esetén.
    Akárcsak a tyúkháló és az elmosódott pixelek.
    Nálam HD-re kb 80 Coll (sose tudom pontosan) és 3,2 méteres nézési távolság, ami ideális. Ennél nagyobb képpel már látom a pixeleket.
    Ezért nem vennék SVGA gépet. Na meg abban esélyes, hogy valami régi DarkChip van, sokkal feltűnőbb a háló.

    42 Coll, főleg egy proji után? Egérmozi az, na :)

    Mivel személyes véleményt kérdeztél:
    1: jó ár, túl nagy fényerő. A pluszos viszont 3D, oda már jónak tűnik. Érdemes lenne elgondolkozni rajta, ha ezt veszed.

    2: Konkrétan milyen negatívumokra gondolsz? (Csak a spect néztem meg.)

    3: nem vennék LCD-t.

    4: van az LG-nek azt hiszem egy elég jó gépe, valamivel olcsóbb is mint ezek. Kicsit visszakeresel itt a topikban, volt róla szó.

    Nem néztem utána a gépeknek, csak hirtelen amit gondolok, azt írtam le. Viszont te tedd meg, Projectorreviews oldalt javaslom.

  • szaszlaci
    addikt

    Köszönök minden választ! :R
    Írod ezt a vibrálást...
    Annakidején a vibrálás miatt váltottam plazmáról lcd-re,
    és a moziban is eléggé zavar (főleg IMAX-nél látható) a villogás.
    Most akkor egy DLP projektor is úgy villog?
    Egy LCD-s meg nem?

    Egy másik kérdés esetleg, ha már így alászaladtál és segítőkész vagy :DDD,
    hogy ez a rainbow most akkor minden DLP-snél tettenérhető előbb-utóbb?
    (értem ezalatt, hogy komolyabbaknál is van,
    csak mondjuk extrém helyzetekben jön elő?)

    Nem!

    Az IMAX-os villogás az alacsony képfrissítés miatt + nagy vászon + éles kép van. Egyszerűen így is irdatlan drága és nehéz ilyen filmet készíteni, képzeld el, ha még több képkocka kellene mp-ként.

    Aztán a gagyi Multiplex moziknál meg a lámpa villog, ez a világos jeleneteknél botrányosan feltűnő.

    Minden DLP-nél tetten érhető, de inkább előbb, utóbb később, mert hozzászoksz.
    Ez nem bántó, ha akarod látod, ha akarod nem. Ellenben a mozis dolgokkal.

    A plazma villogása (szerencsére mára igen jó már) megint más, "élményben" a CRT tévékhez tudnám hasonlítani. Máshol ilyen nincs.

  • fiATHaLON
    őstag

    A Mitsubishinek ezek az új projektoros tv-i tartalmaznak valami huncutságot?
    Úgy értem, hogy ugyanazok a dolgai megvannak, mint a dlp vetítőknek?
    (lámpacsere, rainbow, hangos ventillátor, stb?)
    Csak mert a többi megoldáshoz képest elég olcsók, ezzel a 3d megoldással pláne...

  • D.Va
    őstag

    Most pedig a Ti segítségeteket kérném!:
    Szóval szép volt, jó volt, "shortthrow" volt, HDMI-s volt, csak az a fránya 800*600 szúrta a szemem nagyon. Ezért 2 hónap aktív használat után eladtam a BenQ projót. Sokat gondolkodtam hogy venni kéne egy 42” TV-t, mert van azért sok jó extra előnye egy projektorral szemben (PlazmaTV vs LCD TV vitába most ne is menjünk bele… :D )
    Csakhát ottvan ez a frány képméret… Kicsi az a 42” ugyi, kicsi na! :DDD Úgyhogy mégiscsak projektor mellett maradtam. Az utóbbi időben millió tesztet olvastam mindenféle cuccról úgyhogy 1 hónap alatt duplára nőtt a fejem és felére csökkent az agyam… Mindenesetre mostmár sikerült lecsökkentenem a lehetséges alanyok számát háromra:
    A kiválasztott projektoroknál NEM szempont hogy 3D Ready-e vagy sem.
    Azért ezeket preferálom mert ezek tudnak nekem megfelelően nagy képet vetíteni a gyári adatok és a projektorcentralos kalkulátor szerint! Az összes többi 720p-s közül ezek vetítenek 2m körüli képet 3 méter távról.
    (Illetve ott lenne a számomra „tökéletes” projektor-álom a Panasonic PTAX200E de az jóval drágabb –ezért az kiesve!)

    1)
    BenQ W600+
    (BenQ volt a projektorom, BenQ a monitorom, sőt van BenQ-s tollam meg nyakbaakasztóm is :DDD , szóval valamiért én csípem a BenQ cuccokat na… :R )
    Ez a „+” –os javított frissített 3D ready változat

    2)
    ACER H5360
    Tudom vannak negatívumai de valamiért szimpi, és végülis annyira nem tűnik rossznak, és kellemes az ára. Ez is 3D-s

    3) EPSON EH-TW450
    Ez kelti bennem a leginkább ambivalens érzéseket: Ez vetít legnagyobb képet a három közül, viszont ez LCD teknikájú ezért félek tőle! Viszont 2 év gar-t adnak a projóra, és 3 évet a lámpára! Ez sem rossz szempont!

    Szóval ki melyiket venné és miért? Van esetleg vkinek bármelyikkel testközeli élménye?

    Előre is köszi a segítséget! :R

  • D.Va
    őstag

    Üdv for all!

    Először a projektoros tapasztalataimat szeretném megosztani veletek, főleg azoknak szól ez a kis leírás aki normál SD projektor vásárlás előtt áll. A leírás csupán a saját véleményem, segítő jelleggel, (kérem kötekedők ne szóljanak be ezért! :P )

    Íme:
    Nyáron vettem használtan egy jó barátomtól (70-ért 80"-os vászonnal) Egy BenQ 512ST projektort. Netszerte úgy is emlegetik hogy "a Nintendo Wii" projektor.
    A projektor 800*600-as, én HDMI-n használtam. Én ezt úgy vettem hogy egy pár évig ezt fogom használni. Csak PC-hez használtam, és főleg játék miatt. Habár 800*600-as a cucc, én először 1920*1080-as felbontásban küldtem. Érdekes módon nem teljesen szerette mivel észrevettem hogy ilyenkor 1080p-s és 720p-s jelnél sokkal kisebb fényerővel dolgozik a cucc. Viszont 1440-ben minden stimmelt. Sztem (kb az összes 800*600-as projó) normál DVD minőséghez, AVI-khoz PS2/wii anyagokhoz tökéletes, és a kis felbontás ellenére a HD anyagok is jól (legalábbis jobban mint az avi-k) festettek a vásznon. Játékra módjával használható. Én inkább a "hardcore gamer" vonalat képviselem, így inkább PC-s FPS-ekkel játszom. Ilyeneknél pl Crysis kipróbálásnak nagy fan, de hosszabb távon használhatatlan egy 800*600-as projó. Nagy vászon, nagy élmény, de a dolgok nagyon egybemosódnak. Ha teljesen kiélesítem a képet akkor jónak tűnik -de csak első pillanatra- mert így meg nagyon pixeles, rácsos lesz a kép. Kis "lencsehomályosítással" már komrumisszumot lehet kihozni viszont így is játtszhatatlan (profi szinten) ugyanis a távolabbi tárgyak a növényzet, a fűszálak az ellenfelek úgy egybemosódnak hogy lehetetlen kivenni őket, nemhogy becélozni egy jókis heccsátra... Kb ugyenez igaz az UTIII ra, meg az összes modern játékra. Egyszerűen nincs értelme az überrészletes grafikának. Viszont régebbi (2005előtti) játékok Pl egy jól agyonbutított Quake3 meccs egész pofás volt! :)) Na mondom, akkor próbáljuk ki más jellegő - konkrétan autós játékkal. TOCA GRID be. Töltés be. Képernyőn életnagyságú autó. Vigyor. Majd az első kanyar. Vigyor leáll. Második kanyar. Könnycsepp. Hát bizony ez sem az igazi. :((( Autós játéknál az ember tekintete mindíg az aktuális út távoli közepébe fókuszál, vagyis a tekintet az utat köveli. És valahogy pont ez nem jó. Egyszerűen túlságosan elmosódott a kép, és inkább idegesítő, mintsem élvezetes a játék. Inkább akkor a 22"-es monitor. Szóval lehet ezzel játtszani de csak módjával. Részletszegény, régebbi, illetve "casual" meg "oldalnézetes" (TRINE) jellegű játékokhoz illetve PS2/Wii-hez viszont kifejezetten jó! (Mario Kart, esetleg Re-Volt, sőt a legjobb: LEGO Racer!!! :DDD ) Windows alatt sem túl jó használni, a betűk szinte olvashatatlanok, és valljuk be nem jó a windows-t sem manapság már 1024-ben sem kezelni..
    Az élvezeten dob a dolog ha gyári vászont használ az ember. Sokat. Sokkal jobb a kép. Én is úgy voltam vele hogy há minek ide vászon? Szóval vettem "méterárubótban" 3 méter hófehér, illetve 3 méter mélyfekete vászon anyagot (a fehér mögé hogy ne verődjön vissza a fény...) De ez bizony nagyon, de nagyon messze van egy jó gyári projektor vászon minőségétől. És ez a "kis" olcsó házi vászon is belekerült 10 ezerbe. (6000 a jó minőségű vastag vászon + 4000 a két rúdmerevítő) Úgyhogy mindenkinek melegen ajánlom a gyári vászon beszerzését. Viszont ha van elég nagy sima mattfehér falfelület, nos az -saját tapasztalatom szerint- kiváló képminőséget produkál, én ebben az esetben nem vennék vásznat...
    Én 230 cm széles (Nem átmérő!, szélesség!) képet vetítettem a projektorral. Nos szerintem egy ilyen SD projektornak a 80" (160cm) az ideális képméret, annál nagyob-ban elégé mosott/pixeles a kép (persze attól is függ milyen távolról...)
    Én így utólag nem vennék ilyen SD projektort otthonra (akkor már inkább egy 150 körüli Panasonic plazmát…) bár kétségtelenül van egy előnye: Hogy az egyébként útálatos, szutyok minőségű AVI filmek is „nézhetőek” bazinagy méretben, elfogadható minőségben! (Ami pl a 22"-os monitoron nagyon gusztustalan, de 2 méteres vetített képen egész jó! :U )

    Remélem van akinek hasznos info is volt benne... :))

  • foxyr
    tag

    Azt nem mondom, hogy mit kell venni, ez csak az én személyes álláspontom.

    Szabad venni használtat, de különösen körültekintően!
    Lehet, Vaterán "figyejj tutti 15ór a van csak bene nagyon jó !!!!!" dolgokat kerülni kellene.
    AV fórumon, akik vigyáznak rá és nem az átverés a lényeg, azok jók lehetnek. Persze figyelembe kell venni, hogy az 1728 órás lámpa, ami 2000-et tud, hamar csere.
    (Ha ilyen fehér por szerű higanysó van a lámpa üvegburájában, a végét járja, sok UV-t bocsájt ki, cserélni kell a gép érdekében.)

    Az utolsó résszel nem értek egyet :)

    Rengeteg lámpát fogtam már a kezemben, lévén évek óta projektorszervizben dolgozom (nem mint technikus, csak rajtam is keresztül megy). A kicsapódó higanycseppek pár óra után megjelenthetnek, de lazán végigviszik a gyártó által megadott üzemórát. Sőt, nem egy olyan lámpát láttam, amit csak azért cseréltünk, mert lejárta a 2000 órát, (ilyenkor a gyártó előírta a cserét, s szakszervizként cserélnünk kellett) de még így is jobb volt a fényereje, mint más készülék új lámpával. Egyszer egy ügyfelünk behozott egy NEC LT260-as projektort, hogy cseréljünk lámpát, mert már gyenge a fényerő. Kérdeztük, hogy hányadik lámpa ez a gépben...válasza? az első...a gép több mint 6.000 órát ment. :D Mindig nullázta a számlálót, amikor elérte a 2000 órát.

    Sajnos sok esetben nagyon nehéz megállapítani egy lámpa valós élettartamát.

  • fiATHaLON
    őstag

    Ebay-en mindre jön még a posta, nézegesd meg őket, melyik mennyi!
    Van egy jobb is, erről olvashatsz a blogomban a negatívumaival (azaz nem a legkönnyebb felprogramozni rendesen) egyetemben.

    Az egyszerűbb 300-at ajánlom, ha csak egy proji alap dolgaira kell.

    hdcsaba87: igen, fáj, ha nagy fényerőt kell nézni hosszabb ideig. A szobát is bevilágítják, így a falakról a vászonra visszavert fény rontja a kontrasztot.
    + nagy fénynél nem egyszerű (olcsó) jó feketét elérni, szóval a sötét jelenetek is rosszabbak lesznek.

    Attól függ. Vannak olyan TV-k, amik csak simán 100 Hz-esek. Egy DLP proji meg akár 1000 Hz-en villog. (Színenként.) De a teljes kép is lesz több száz Hz.
    Amit kap képet, az viszont felskálázva sem lesz több, mint 50 Hz, szóval elmosódást fogsz tapasztalni. Már így van a lemezen a film, mert ha tű éles képeket raknának rá, akkor vibrálna-akadozna, nem lenne túl élvezhető. Ugye minél nagyobb a kép, annál láthatóbb lesz ez.

    Van olyan TV, ami a 100 Hz alatt tényleg csinál normális 100 FPS-t, 100 külön képet.
    Általában a drágább modellek, és elég rendesen észrevehető késéssel. Mondjuk játszani nem lehet rajtuk, mert késik.
    Ha olyan nagyon sima, úsztatott képet ad egy TV, akkor az ilyen. Projiknál nem láttam, hogy tudna ilyet, de nem is kéne. (Persze lehet, hogy van!)

    Minden esetre egy DLP a technológiájából adódóan nem fogja elmosni a képet. A proji rész nem.
    Mondjuk egy pár éves LCD TV-re azt mondják, 8 ms. Mégis látod, hogy csíkot húz a kép. Következik, hogy több nagyságrenddel hazudnak.
    A DPD chip-nek elméletileg pár us-os váltási ideje van. (1000 us = 1 ms) Kell is, mert csak világít / nem világít állása van, a szürke árnyalatokhoz villogtatja nagyon gyorsan az adott pixelt.

    Na, szép hosszú lett, remélem érthető is.

    "Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
    Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?"

    Igen, elfárad. Már csak azért, mert nagy képet kell néznie, és egy film vagy játék elég mozgalmas.
    Valamint a vibrálás nem természetes (az LCD-s ezért jobb), ezért fáraszt. (Olyan, mint az mp3-at összerakni, fárasztja az agyat.)
    De szokható. Nekem eleinte fájt a fejem, ha sokat néztem. Kompromisszum ez is, mint minden.

    Köszönök minden választ! :R
    Írod ezt a vibrálást...
    Annakidején a vibrálás miatt váltottam plazmáról lcd-re,
    és a moziban is eléggé zavar (főleg IMAX-nél látható) a villogás.
    Most akkor egy DLP projektor is úgy villog?
    Egy LCD-s meg nem?

    Egy másik kérdés esetleg, ha már így alászaladtál és segítőkész vagy :DDD,
    hogy ez a rainbow most akkor minden DLP-snél tettenérhető előbb-utóbb?
    (értem ezalatt, hogy komolyabbaknál is van,
    csak mondjuk extrém helyzetekben jön elő?)

  • szaszlaci
    addikt

    Pont a te blogodra gondoltam. :)
    Köszi a hosszú érthető leírást. Ezek szerint akkor DLP projektorokat kell keresgélnem.

    Használt projektor szabad venni? Van arra esély, hogy átvágják az embert? (persze itthon mindig van esély, de sűrűn fordul-e elő?)

    Azt nem mondom, hogy mit kell venni, ez csak az én személyes álláspontom.

    Szabad venni használtat, de különösen körültekintően!
    Lehet, Vaterán "figyejj tutti 15ór a van csak bene nagyon jó !!!!!" dolgokat kerülni kellene.
    AV fórumon, akik vigyáznak rá és nem az átverés a lényeg, azok jók lehetnek. Persze figyelembe kell venni, hogy az 1728 órás lámpa, ami 2000-et tud, hamar csere.
    (Ha ilyen fehér por szerű higanysó van a lámpa üvegburájában, a végét járja, sok UV-t bocsájt ki, cserélni kell a gép érdekében.)

  • hdcsaba87
    aktív tag

    Ebay-en mindre jön még a posta, nézegesd meg őket, melyik mennyi!
    Van egy jobb is, erről olvashatsz a blogomban a negatívumaival (azaz nem a legkönnyebb felprogramozni rendesen) egyetemben.

    Az egyszerűbb 300-at ajánlom, ha csak egy proji alap dolgaira kell.

    hdcsaba87: igen, fáj, ha nagy fényerőt kell nézni hosszabb ideig. A szobát is bevilágítják, így a falakról a vászonra visszavert fény rontja a kontrasztot.
    + nagy fénynél nem egyszerű (olcsó) jó feketét elérni, szóval a sötét jelenetek is rosszabbak lesznek.

    Attól függ. Vannak olyan TV-k, amik csak simán 100 Hz-esek. Egy DLP proji meg akár 1000 Hz-en villog. (Színenként.) De a teljes kép is lesz több száz Hz.
    Amit kap képet, az viszont felskálázva sem lesz több, mint 50 Hz, szóval elmosódást fogsz tapasztalni. Már így van a lemezen a film, mert ha tű éles képeket raknának rá, akkor vibrálna-akadozna, nem lenne túl élvezhető. Ugye minél nagyobb a kép, annál láthatóbb lesz ez.

    Van olyan TV, ami a 100 Hz alatt tényleg csinál normális 100 FPS-t, 100 külön képet.
    Általában a drágább modellek, és elég rendesen észrevehető késéssel. Mondjuk játszani nem lehet rajtuk, mert késik.
    Ha olyan nagyon sima, úsztatott képet ad egy TV, akkor az ilyen. Projiknál nem láttam, hogy tudna ilyet, de nem is kéne. (Persze lehet, hogy van!)

    Minden esetre egy DLP a technológiájából adódóan nem fogja elmosni a képet. A proji rész nem.
    Mondjuk egy pár éves LCD TV-re azt mondják, 8 ms. Mégis látod, hogy csíkot húz a kép. Következik, hogy több nagyságrenddel hazudnak.
    A DPD chip-nek elméletileg pár us-os váltási ideje van. (1000 us = 1 ms) Kell is, mert csak világít / nem világít állása van, a szürke árnyalatokhoz villogtatja nagyon gyorsan az adott pixelt.

    Na, szép hosszú lett, remélem érthető is.

    "Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
    Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?"

    Igen, elfárad. Már csak azért, mert nagy képet kell néznie, és egy film vagy játék elég mozgalmas.
    Valamint a vibrálás nem természetes (az LCD-s ezért jobb), ezért fáraszt. (Olyan, mint az mp3-at összerakni, fárasztja az agyat.)
    De szokható. Nekem eleinte fájt a fejem, ha sokat néztem. Kompromisszum ez is, mint minden.

    Pont a te blogodra gondoltam. :)
    Köszi a hosszú érthető leírást. Ezek szerint akkor DLP projektorokat kell keresgélnem.

    Használt projektor szabad venni? Van arra esély, hogy átvágják az embert? (persze itthon mindig van esély, de sűrűn fordul-e elő?)

  • szaszlaci
    addikt

    Esetleg tudnál ajánlani valami konkrétat, mert akkor már szaladok is megvenni...:))

    Ebay-en mindre jön még a posta, nézegesd meg őket, melyik mennyi!
    Van egy jobb is, erről olvashatsz a blogomban a negatívumaival (azaz nem a legkönnyebb felprogramozni rendesen) egyetemben.

    Az egyszerűbb 300-at ajánlom, ha csak egy proji alap dolgaira kell.

    hdcsaba87: igen, fáj, ha nagy fényerőt kell nézni hosszabb ideig. A szobát is bevilágítják, így a falakról a vászonra visszavert fény rontja a kontrasztot.
    + nagy fénynél nem egyszerű (olcsó) jó feketét elérni, szóval a sötét jelenetek is rosszabbak lesznek.

    Attól függ. Vannak olyan TV-k, amik csak simán 100 Hz-esek. Egy DLP proji meg akár 1000 Hz-en villog. (Színenként.) De a teljes kép is lesz több száz Hz.
    Amit kap képet, az viszont felskálázva sem lesz több, mint 50 Hz, szóval elmosódást fogsz tapasztalni. Már így van a lemezen a film, mert ha tű éles képeket raknának rá, akkor vibrálna-akadozna, nem lenne túl élvezhető. Ugye minél nagyobb a kép, annál láthatóbb lesz ez.

    Van olyan TV, ami a 100 Hz alatt tényleg csinál normális 100 FPS-t, 100 külön képet.
    Általában a drágább modellek, és elég rendesen észrevehető késéssel. Mondjuk játszani nem lehet rajtuk, mert késik.
    Ha olyan nagyon sima, úsztatott képet ad egy TV, akkor az ilyen. Projiknál nem láttam, hogy tudna ilyet, de nem is kéne. (Persze lehet, hogy van!)

    Minden esetre egy DLP a technológiájából adódóan nem fogja elmosni a képet. A proji rész nem.
    Mondjuk egy pár éves LCD TV-re azt mondják, 8 ms. Mégis látod, hogy csíkot húz a kép. Következik, hogy több nagyságrenddel hazudnak.
    A DPD chip-nek elméletileg pár us-os váltási ideje van. (1000 us = 1 ms) Kell is, mert csak világít / nem világít állása van, a szürke árnyalatokhoz villogtatja nagyon gyorsan az adott pixelt.

    Na, szép hosszú lett, remélem érthető is.

    "Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
    Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?"

    Igen, elfárad. Már csak azért, mert nagy képet kell néznie, és egy film vagy játék elég mozgalmas.
    Valamint a vibrálás nem természetes (az LCD-s ezért jobb), ezért fáraszt. (Olyan, mint az mp3-at összerakni, fárasztja az agyat.)
    De szokható. Nekem eleinte fájt a fejem, ha sokat néztem. Kompromisszum ez is, mint minden.

  • hdcsaba87
    aktív tag

    láttál már túlexponált fényképet? na, ugyanazért nem jó a túl nagy fényerő. a fehér vakító lesz, az összes árnyalat fakulni fog, a fekete meg halványulni. szóval nem fognak kijönni az árnyalatok, csúnya lesz a kép.

    btw, ezt a 100Hz-es dolgot nem értem teljesen. már 60Hz is bőven folyamatosnak látsz mindent, nem tud a szemed több infót feldolgozni. feltéve persze, hogy a valós megjelenítési frekvenciára gondolsz. az lcd/tft készülékeknél a válaszidővel volt sokáig gond, a kezdeti darabok elég használhatatlanok voltak... de 8ms alatt már azokkal se sok gond van. 60Hz képfrissítéssel egy 8ms-os monitoron évek óta vígan cs-zek, pedig ott azért észreveszed ha akad/lassul valami. (előtte egy 100Hz-es crt volt, nem vettem észre utána ebből a szempontból releváns különbséget)

    Ha jól tudom a 100HZ es tévék a már meglévő képkockák közé újabbat számolnak ki, ezáltal válik valósághűbbé a mozgás.
    [link]

    Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
    Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?

    Sajnos nem vagyok még otthon a projektor témában. :(

  • hdcsaba87
    aktív tag

    Az a baj, hogy a Logitech honlapján csak az újabb típusoké van meg; Sőt, ha jól néztem tök mindegy milyen gépet kértem; ugyanerre az oldalra hozott ki. Ha itt a "check status" mellett pipa, akkor jó lesz bármilyen Harmony távirányítóval?

    Ezt nem tudom neked megmondani biztosra. :(
    Logouton van harmonyról egy cikk, vedd fel a cikkíróval a kapcsolatot. Ő hátha többet tud segíteni.

  • pocokxx
    Közösségépítő

    A logitech oldalán meg lehet nézni, hogy mely márkák mely termékeivel kompatibilis.

    Az a baj, hogy a Logitech honlapján csak az újabb típusoké van meg; Sőt, ha jól néztem tök mindegy milyen gépet kértem; ugyanerre az oldalra hozott ki. Ha itt a "check status" mellett pipa, akkor jó lesz bármilyen Harmony távirányítóval?

  • Atapi
    senior tag

    Sziasztok
    A nagy fényerejű projektorok azért nemjók házimozizásra, mert akkora fényük van, hogy az egész szobát bevilágítják? Vagy a szemnek is zavaró?
    Kíváncsi lennék arra, hogy a projektorok tudnak e olyan mozgást megjeleníteni mint a mostani 100HZ es tv-k?

    láttál már túlexponált fényképet? na, ugyanazért nem jó a túl nagy fényerő. a fehér vakító lesz, az összes árnyalat fakulni fog, a fekete meg halványulni. szóval nem fognak kijönni az árnyalatok, csúnya lesz a kép.

    btw, ezt a 100Hz-es dolgot nem értem teljesen. már 60Hz is bőven folyamatosnak látsz mindent, nem tud a szemed több infót feldolgozni. feltéve persze, hogy a valós megjelenítési frekvenciára gondolsz. az lcd/tft készülékeknél a válaszidővel volt sokáig gond, a kezdeti darabok elég használhatatlanok voltak... de 8ms alatt már azokkal se sok gond van. 60Hz képfrissítéssel egy 8ms-os monitoron évek óta vígan cs-zek, pedig ott azért észreveszed ha akad/lassul valami. (előtte egy 100Hz-es crt volt, nem vettem észre utána ebből a szempontból releváns különbséget)

  • hdcsaba87
    aktív tag

    Mondjuk ez?
    Honnan tudom biztosan, hogy irányítani tudom majd vele? (Nekem csak az kell, hogy ki-bekapcsolás legalább menjen) Erre nem ismertek valamiféle szoftvert, amit csak felraksz pcre, "oszt kész". Klikk és kikapcsol. vagy ilyen nem is létezik?

    A logitech oldalán meg lehet nézni, hogy mely márkák mely termékeivel kompatibilis.

  • pocokxx
    Közösségépítő

    Esetleg tudnál ajánlani valami konkrétat, mert akkor már szaladok is megvenni...:))

    Mondjuk ez?
    Honnan tudom biztosan, hogy irányítani tudom majd vele? (Nekem csak az kell, hogy ki-bekapcsolás legalább menjen) Erre nem ismertek valamiféle szoftvert, amit csak felraksz pcre, "oszt kész". Klikk és kikapcsol. vagy ilyen nem is létezik?

Új hozzászólás Aktív témák