Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1
    veterán

    Nézegetem én is a gigatv piacot, hogyan változik/csökken az áruk, de a fényerőtöl tartok leginkább, jó lenne 1et látni 1x sötét szobában. Anno azért léptem 0.8g-s nagyobb vászonra, mert soknak éreztem az akkori projektorom kb. 120 nit-jét 100"-on. Mondjuk LG oleden be lehet állítani szépen a háttérfényt igény szerint, gondolom más TV-n is van erre mód.

    Nálam a projektor 280cm szélességben 130nit-et tud, először nekem is furcsa volt, de kb 1-hét után már nehéz visszaváltani.
    Sógornál van ekkora TV, bár félhomályban TV-nek, mikor itt vannak nálam, projektor mellet be kell kapcsolnom egy kis lámpát nekik. :DDD
    Ezért is írtam a piac és igények, trendek változását.

  • BIGi75
    őstag

    pff, azt hittem csak az oledek tudnak ilyen kontrasztot. kivancsi lennek milyen egy ilyen nagy fenyereju nagy tv-t nezni sotetben...sokan irjatok hogy faraszto. na meg hogy mennyit fogyaszt. na de ez egy masik topic...

    Nézegetem én is a gigatv piacot, hogyan változik/csökken az áruk, de a fényerőtöl tartok leginkább, jó lenne 1et látni 1x sötét szobában. Anno azért léptem 0.8g-s nagyobb vászonra, mert soknak éreztem az akkori projektorom kb. 120 nit-jét 100"-on. Mondjuk LG oleden be lehet állítani szépen a háttérfényt igény szerint, gondolom más TV-n is van erre mód.

  • Ájvé
    veterán

    Tcl c805, elvileg nagyjából ugyanaz mint a tavalyi c835. Ha olyan képet tud, akkor az eléggé megközelíti a c1 oled képét. 20% adl-től szinte mérhetetlen kontraszt. Ansi olyan 12.000:1 körül.

    De nem tudom milyen a 805, a tavalyi 835 nagyon jó tv volt az idei utódja a 845 na az meg sem közelíti a 835-t.....

    Kizárt dolog hogy ilyen valós kontrasztot tudjon, maximum kép manipulációval, legjobb VA panelek 5000-et tudnak. Ha kikapcsolod ezt és kalibrálod a képet közel sem lesz ilyen kontraszt. Persze mindenki úgy néz tv-t ahogy akar, de a valós kontraszt akkor se lesz sose annyi amit írtál. OLED képes erre, illetve a valódi micro LED tv-k (amik csillagászati összegekbe kerülnek jelenleg).

  • m3ss
    veterán

    Tcl c805, elvileg nagyjából ugyanaz mint a tavalyi c835. Ha olyan képet tud, akkor az eléggé megközelíti a c1 oled képét. 20% adl-től szinte mérhetetlen kontraszt. Ansi olyan 12.000:1 körül.

    De nem tudom milyen a 805, a tavalyi 835 nagyon jó tv volt az idei utódja a 845 na az meg sem közelíti a 835-t.....

    pff, azt hittem csak az oledek tudnak ilyen kontrasztot. kivancsi lennek milyen egy ilyen nagy fenyereju nagy tv-t nezni sotetben...sokan irjatok hogy faraszto. na meg hogy mennyit fogyaszt. na de ez egy masik topic...

  • Vhiktor
    nagyúr

    amúgy az az 1,2M-es TV most nemrégen benézett 800K-ra, ha Vhiktor a P745-ös TCL-re gondolt...

    Nem, c805 akcióban egyik telefon/tv/internet szolgáltatónál.

  • Vhiktor
    nagyúr

    melyik tipus? mennyi az input lagjuk? gondolom c1 szintu kepuk nincs, de azert 4-5 e kontrasztot vegig tudnak ezek is.. :F lehet hulyeseg is lenne ilyen motoros napellenzot venni. ha ez igy megy tovabb, nekem mar 4k vetitom se lesz, elleszek ezzel par evig, aztan veszek egy tv-t.
    felporgetjuk a roletta projektet viszont akkor...
    esetleg ha nagyon beesnek majd a projektor arak a tv-k miatt, meg egy teljes fal szelessegben egy 4+m szeles 21:9 vaszonnal meg megorulok egy korben...ha addigra milla alatt hozzam dobjak majd a mostani high end 4k vetitoket, felteve ha egyaltalan 5m-rol tudnak ekkora kepet vetiteni :DDD

    amugy haloba akarok mar egy ideje tv-t ujitani, mert vagy 15+ eve uaz a 40-es fullhd lcd van...kicsit felek tole, hogy utana nem akarnek vetitot nezni :DDD vajon mennyire veheto vissza ezeknek az ujabb oled/miniled tv-knek a fenyerejuk? mert hdr film ott ritkan megy, lex fridman podcastot vagy random youtube videot bamulni sotetben meg nem kell 1000 nit, csak meg jobban felboritja a cirkadian ritmusomat :DD

    #62086-KP- ja, de ez a legfontosabb kepi parameter, tesztelo bacsik szerint is :DD mozgokep kozben ezek eszembe se jutottak amikor 1070+-t neztem, hogy inhomogen a kep, sarokban nem olyan elesek a karakterek, kromatikus aberracio stb. az hogy szurke volt a fekete? na az mindiiiig bosszantott ha leultem egy tv / monitor ele. es most is kikerekedik a szemem amikor meglatok egy oledet.

    de amugy minden masban is jobbak nagy altalanossagban a masik oldalon. kontraszt, szolgaltatasok (hdr, 3d, interpolacio, lens shift) szinter lefedettseg (filter). gyakorlatilag csak a megbizhatosag, tartossag, elesseg ami dlp mellett szol nagy altalanossagban. na meg ansi. kivancsi is lennek, hogy vasznon a papiron ilyen 400-800 ansit tudo gepek mit mernek. 200-300e alatt en is dlp-t vennek, de felette sztem mar nem. mondjuk nem lattam meg se runcot, se 3 chipest.

    Viktor te nem merted fuggonyzes utan nalad a w2000 ansit?
    vagy Zozi a christiet?

    #62087-KP- jah, az 1m szelesseg kulonbseg az sokat jelent teruletben. neztem avx-es arcnal amikor 9400-at vettem a 4m szeles 16:9 vasznat...brutal. mas vilag. hiaba ultem aranyaiban hasonlo tavolsagban, valamiert nagyon meggyozo volt.
    kepmeret, hangero, kontraszt legyen. aztan majd johet a hangminoseg, elesseg mittudomenmi :DD
    de 16:9-nel is igy vagyok. tegnap epp 21:9-ben neztem a bourne3-at, utana beraktam 16:9 aquaman demot ugyanarrol a tavrol es hihetetlen mekkora lett a kep... :DDD
    persze kozelebb is lehet ulni. ha 120 col kezd megfizetheto lenni, akkor kezd majd erdekes lenni nekem..

    Tcl c805, elvileg nagyjából ugyanaz mint a tavalyi c835. Ha olyan képet tud, akkor az eléggé megközelíti a c1 oled képét. 20% adl-től szinte mérhetetlen kontraszt. Ansi olyan 12.000:1 körül.

    De nem tudom milyen a 805, a tavalyi 835 nagyon jó tv volt az idei utódja a 845 na az meg sem közelíti a 835-t.....

  • BIGi75
    őstag

    amúgy az az 1,2M-es TV most nemrégen benézett 800K-ra, ha Vhiktor a P745-ös TCL-re gondolt...

  • Ájvé
    veterán

    szerintem nézni is jobb a vásznat, mint a TV-t. Én nem láttam még sötét szobában (általában ugye így filmezek) "98as TVt, de az a több száz nit sztem zavaró lehet.

    Hát igen, ez szerintem is nagy különbség. Vetített képet nézni sokkal szem kímélőbb, de ha jól tudom villódzó képek is kevésbé ártanak has vetített képet nézel, aki erre érzékeny (rohamot is kiválthat). Van OLED tv-m mégis jobban szeretem a projektort.

  • m3ss
    veterán

    Főleg, hogy most 98 colos miniled megvehető 1.2 milláért, ami széjjel alázza az összes projektort minden téren.

    melyik tipus? mennyi az input lagjuk? gondolom c1 szintu kepuk nincs, de azert 4-5 e kontrasztot vegig tudnak ezek is.. :F lehet hulyeseg is lenne ilyen motoros napellenzot venni. ha ez igy megy tovabb, nekem mar 4k vetitom se lesz, elleszek ezzel par evig, aztan veszek egy tv-t.
    felporgetjuk a roletta projektet viszont akkor...
    esetleg ha nagyon beesnek majd a projektor arak a tv-k miatt, meg egy teljes fal szelessegben egy 4+m szeles 21:9 vaszonnal meg megorulok egy korben...ha addigra milla alatt hozzam dobjak majd a mostani high end 4k vetitoket, felteve ha egyaltalan 5m-rol tudnak ekkora kepet vetiteni :DDD

    amugy haloba akarok mar egy ideje tv-t ujitani, mert vagy 15+ eve uaz a 40-es fullhd lcd van...kicsit felek tole, hogy utana nem akarnek vetitot nezni :DDD vajon mennyire veheto vissza ezeknek az ujabb oled/miniled tv-knek a fenyerejuk? mert hdr film ott ritkan megy, lex fridman podcastot vagy random youtube videot bamulni sotetben meg nem kell 1000 nit, csak meg jobban felboritja a cirkadian ritmusomat :DD

    #62086-KP- ja, de ez a legfontosabb kepi parameter, tesztelo bacsik szerint is :DD mozgokep kozben ezek eszembe se jutottak amikor 1070+-t neztem, hogy inhomogen a kep, sarokban nem olyan elesek a karakterek, kromatikus aberracio stb. az hogy szurke volt a fekete? na az mindiiiig bosszantott ha leultem egy tv / monitor ele. es most is kikerekedik a szemem amikor meglatok egy oledet.

    de amugy minden masban is jobbak nagy altalanossagban a masik oldalon. kontraszt, szolgaltatasok (hdr, 3d, interpolacio, lens shift) szinter lefedettseg (filter). gyakorlatilag csak a megbizhatosag, tartossag, elesseg ami dlp mellett szol nagy altalanossagban. na meg ansi. kivancsi is lennek, hogy vasznon a papiron ilyen 400-800 ansit tudo gepek mit mernek. 200-300e alatt en is dlp-t vennek, de felette sztem mar nem. mondjuk nem lattam meg se runcot, se 3 chipest.

    Viktor te nem merted fuggonyzes utan nalad a w2000 ansit?
    vagy Zozi a christiet?

    #62087-KP- jah, az 1m szelesseg kulonbseg az sokat jelent teruletben. neztem avx-es arcnal amikor 9400-at vettem a 4m szeles 16:9 vasznat...brutal. mas vilag. hiaba ultem aranyaiban hasonlo tavolsagban, valamiert nagyon meggyozo volt.
    kepmeret, hangero, kontraszt legyen. aztan majd johet a hangminoseg, elesseg mittudomenmi :DD
    de 16:9-nel is igy vagyok. tegnap epp 21:9-ben neztem a bourne3-at, utana beraktam 16:9 aquaman demot ugyanarrol a tavrol es hihetetlen mekkora lett a kep... :DDD
    persze kozelebb is lehet ulni. ha 120 col kezd megfizetheto lenni, akkor kezd majd erdekes lenni nekem..

  • spiky03
    veterán

    szerintem nézni is jobb a vásznat, mint a TV-t. Én nem láttam még sötét szobában (általában ugye így filmezek) "98as TVt, de az a több száz nit sztem zavaró lehet.

    Nah meg kikapcsolt állapotban a falon az a szép nagy fekete téglalap :DDD

    Én sem cserélném le a projektort akkora tvre. Én jelenleg 110"ra vetitek.

  • szerintem nézni is jobb a vásznat, mint a TV-t. Én nem láttam még sötét szobában (általában ugye így filmezek) "98as TVt, de az a több száz nit sztem zavaró lehet.

    Nálam az 55" miniled olvasható fényt generál😉

  • BIGi75
    őstag

    Bevallom én is agyaltam/agyalok azen a tv-n, de azért a 98 colos tv "csak" 216cm széles. Tv-k között persze ez a legteteje, de vetítésnél ez már inkább a kezdő méret. Már egy 260-as vetített képtől is jelentősen kisebb ez a méret. 280-300-ról nem is beszélve. Egy kisebb szobába szerintem ok, ahol a vetítési arány miatt nem lehet nagy képet vetíteni, de ahol van hely 260-280-300-ra, ott én még mindig a vetítőt választanám.

    szerintem nézni is jobb a vásznat, mint a TV-t. Én nem láttam még sötét szobában (általában ugye így filmezek) "98as TVt, de az a több száz nit sztem zavaró lehet.

  • python1
    veterán

    Bevallom én is agyaltam/agyalok azen a tv-n, de azért a 98 colos tv "csak" 216cm széles. Tv-k között persze ez a legteteje, de vetítésnél ez már inkább a kezdő méret. Már egy 260-as vetített képtől is jelentősen kisebb ez a méret. 280-300-ról nem is beszélve. Egy kisebb szobába szerintem ok, ahol a vetítési arány miatt nem lehet nagy képet vetíteni, de ahol van hely 260-280-300-ra, ott én még mindig a vetítőt választanám.

    Mondtam én, mire nálam kifullad a 2 Runcó addigra lesz megfelelő méret TV-ben is, szerintem sokkal hamarabb mint gondolnám.
    Akusztikailag áteresztő vásznon már túltettem magam, semmi hiányérzetem nincs nélküle.
    BIGi75
    Bőven szerethető.

  • -KP-
    veterán

    Főleg, hogy most 98 colos miniled megvehető 1.2 milláért, ami széjjel alázza az összes projektort minden téren.

    Bevallom én is agyaltam/agyalok azen a tv-n, de azért a 98 colos tv "csak" 216cm széles. Tv-k között persze ez a legteteje, de vetítésnél ez már inkább a kezdő méret. Már egy 260-as vetített képtől is jelentősen kisebb ez a méret. 280-300-ról nem is beszélve. Egy kisebb szobába szerintem ok, ahol a vetítési arány miatt nem lehet nagy képet vetíteni, de ahol van hely 260-280-300-ra, ott én még mindig a vetítőt választanám.

  • -KP-
    veterán

    soha az eletbe nem valasztanam a benqt 9400 helyett sztem. lehet akarmilyen eles...meg ansiban is jobb. raadasul sztem atlag juzerek 90%-ka nem nezi annyira kozelrol, hogy igazan szamitana az elessegbeli kulonbseg. aki meg igen, az vegyen dlp-t ha akar :D
    nem veletlenul mondtak azt tesztelo emberkek is, hogy a legfontosabb kepi parameter az a kontraszt. gondolom nem csak en vagyok az aki ha besetal egy mediamarktba megijed az oledek vilagos jelenetek melletti kontrasztjatol :DD
    ez a 2e nativ kontraszt + 3xx ansi rendben van, amig 300e alatti kategoriaban nezelodunk. de egyre novekvo tv meretek mellett, raadasul egyre fejlodo panelek mellett, ki az aki 3e euroert ilyet akar venni?

    na en meg ma / holnap tenyleg eloveszem a kolorimetert + geofoliat :DD de ha 65 lesz az ansim vasznon merve, akkor minden erteket harommal fogok beszorozni. :DDD na jo nem, valojaban csak a kulonbseg erdekel, amit a sotetes okoz. vetito az tuti marad akarmennyi lesz.
    valszeg nem lesz sok pedig, ahogy latom fekete barsony alagutban vasznon 130 koruli ansit mertek tobb jvc-n is.
    vki mert otthon ansit barmilyen vetitovel, vasznon?

    Tudtommal még mindig az összképet szokás értékelni, nem pedig kiragadni 1 paramétert egy sok paraméteres egyenletből.

  • Vhiktor
    nagyúr

    soha az eletbe nem valasztanam a benqt 9400 helyett sztem. lehet akarmilyen eles...meg ansiban is jobb. raadasul sztem atlag juzerek 90%-ka nem nezi annyira kozelrol, hogy igazan szamitana az elessegbeli kulonbseg. aki meg igen, az vegyen dlp-t ha akar :D
    nem veletlenul mondtak azt tesztelo emberkek is, hogy a legfontosabb kepi parameter az a kontraszt. gondolom nem csak en vagyok az aki ha besetal egy mediamarktba megijed az oledek vilagos jelenetek melletti kontrasztjatol :DD
    ez a 2e nativ kontraszt + 3xx ansi rendben van, amig 300e alatti kategoriaban nezelodunk. de egyre novekvo tv meretek mellett, raadasul egyre fejlodo panelek mellett, ki az aki 3e euroert ilyet akar venni?

    na en meg ma / holnap tenyleg eloveszem a kolorimetert + geofoliat :DD de ha 65 lesz az ansim vasznon merve, akkor minden erteket harommal fogok beszorozni. :DDD na jo nem, valojaban csak a kulonbseg erdekel, amit a sotetes okoz. vetito az tuti marad akarmennyi lesz.
    valszeg nem lesz sok pedig, ahogy latom fekete barsony alagutban vasznon 130 koruli ansit mertek tobb jvc-n is.
    vki mert otthon ansit barmilyen vetitovel, vasznon?

    Főleg, hogy most 98 colos miniled megvehető 1.2 milláért, ami széjjel alázza az összes projektort minden téren.

  • péjé
    őstag

    Nekem annyira nem bírja a szemem a trükközős 4k-t hogy a JVC x7000 képét nézve soha nem adnám oda a fullhd Runcomat, sőt sztem a 9400-esre se cserélném a 9300 képe alapján...:-)
    Megjegyzem natív 4k-s gépet még nem láttam, gondolom az más tészta.

  • spiky03
    veterán

    Mivel poloska szezon van, arra tippelnék. Piszkáld ki belőle, mert addig nyomot fog csinálni, amíg ott van.

    Igen már kaptam erre tippet.:W

    Hogy tudom kipiszkálni? Nem nagyon férek hozzá szerintem, de majd holnap ránézek.

  • Atomgeszi
    nagyúr

    Létezik olyan normális HDMI toldó, hogy bedugom a projektorba, felrakom a helyére, és a berakott cuccba dugom a jel HDMI kábelt?
    Egy 30-40-50 cm ilyen elég lenne. :F

  • makkmarce
    őstag

    soha az eletbe nem valasztanam a benqt 9400 helyett sztem. lehet akarmilyen eles...meg ansiban is jobb. raadasul sztem atlag juzerek 90%-ka nem nezi annyira kozelrol, hogy igazan szamitana az elessegbeli kulonbseg. aki meg igen, az vegyen dlp-t ha akar :D
    nem veletlenul mondtak azt tesztelo emberkek is, hogy a legfontosabb kepi parameter az a kontraszt. gondolom nem csak en vagyok az aki ha besetal egy mediamarktba megijed az oledek vilagos jelenetek melletti kontrasztjatol :DD
    ez a 2e nativ kontraszt + 3xx ansi rendben van, amig 300e alatti kategoriaban nezelodunk. de egyre novekvo tv meretek mellett, raadasul egyre fejlodo panelek mellett, ki az aki 3e euroert ilyet akar venni?

    na en meg ma / holnap tenyleg eloveszem a kolorimetert + geofoliat :DD de ha 65 lesz az ansim vasznon merve, akkor minden erteket harommal fogok beszorozni. :DDD na jo nem, valojaban csak a kulonbseg erdekel, amit a sotetes okoz. vetito az tuti marad akarmennyi lesz.
    valszeg nem lesz sok pedig, ahogy latom fekete barsony alagutban vasznon 130 koruli ansit mertek tobb jvc-n is.
    vki mert otthon ansit barmilyen vetitovel, vasznon?

    javítom, nekem 60 lett a hófehér szobában olcsó belépős projectorral az ansi

  • Vhiktor
    nagyúr

    soha az eletbe nem valasztanam a benqt 9400 helyett sztem. lehet akarmilyen eles...meg ansiban is jobb. raadasul sztem atlag juzerek 90%-ka nem nezi annyira kozelrol, hogy igazan szamitana az elessegbeli kulonbseg. aki meg igen, az vegyen dlp-t ha akar :D
    nem veletlenul mondtak azt tesztelo emberkek is, hogy a legfontosabb kepi parameter az a kontraszt. gondolom nem csak en vagyok az aki ha besetal egy mediamarktba megijed az oledek vilagos jelenetek melletti kontrasztjatol :DD
    ez a 2e nativ kontraszt + 3xx ansi rendben van, amig 300e alatti kategoriaban nezelodunk. de egyre novekvo tv meretek mellett, raadasul egyre fejlodo panelek mellett, ki az aki 3e euroert ilyet akar venni?

    na en meg ma / holnap tenyleg eloveszem a kolorimetert + geofoliat :DD de ha 65 lesz az ansim vasznon merve, akkor minden erteket harommal fogok beszorozni. :DDD na jo nem, valojaban csak a kulonbseg erdekel, amit a sotetes okoz. vetito az tuti marad akarmennyi lesz.
    valszeg nem lesz sok pedig, ahogy latom fekete barsony alagutban vasznon 130 koruli ansit mertek tobb jvc-n is.
    vki mert otthon ansit barmilyen vetitovel, vasznon?

    :)

  • szepi0808
    senior tag

    Jaja az lesz, hogy reggel leenegedem, aztén 4-ig hagyom lógni, amíg a láynok hazaérnek. :D
    Utána másnap ismét, egészhéten.

    Merre keressem? Pár pici bogarat lekapartam már a vászonról. De fentre nem tudok belenézni, ahol reltekeri a motor. Meg teljesen fullra lejön a vászon, nem marad "bent" semmi sem.

    Mivel poloska szezon van, arra tippelnék. Piszkáld ki belőle, mert addig nyomot fog csinálni, amíg ott van.

  • m3ss
    veterán

    Az lenne az érdekes, ha odatennénk egy Epson 9400 mellé. Hisz kb. egy árban vannak.

    soha az eletbe nem valasztanam a benqt 9400 helyett sztem. lehet akarmilyen eles...meg ansiban is jobb. raadasul sztem atlag juzerek 90%-ka nem nezi annyira kozelrol, hogy igazan szamitana az elessegbeli kulonbseg. aki meg igen, az vegyen dlp-t ha akar :D
    nem veletlenul mondtak azt tesztelo emberkek is, hogy a legfontosabb kepi parameter az a kontraszt. gondolom nem csak en vagyok az aki ha besetal egy mediamarktba megijed az oledek vilagos jelenetek melletti kontrasztjatol :DD
    ez a 2e nativ kontraszt + 3xx ansi rendben van, amig 300e alatti kategoriaban nezelodunk. de egyre novekvo tv meretek mellett, raadasul egyre fejlodo panelek mellett, ki az aki 3e euroert ilyet akar venni?

    na en meg ma / holnap tenyleg eloveszem a kolorimetert + geofoliat :DD de ha 65 lesz az ansim vasznon merve, akkor minden erteket harommal fogok beszorozni. :DDD na jo nem, valojaban csak a kulonbseg erdekel, amit a sotetes okoz. vetito az tuti marad akarmennyi lesz.
    valszeg nem lesz sok pedig, ahogy latom fekete barsony alagutban vasznon 130 koruli ansit mertek tobb jvc-n is.
    vki mert otthon ansit barmilyen vetitovel, vasznon?

  • Vhiktor
    nagyúr

    Az lenne az érdekes, ha odatennénk egy Epson 9400 mellé. Hisz kb. egy árban vannak.

    Kontrasztban szét alázná egy 9400-as.

  • -KP-
    veterán

    Megnézném hogy mennyire jól működik ez a rezegtetés 3000€-ért...a JVC megoldásától nem voltam elájulva (x7000 volt talán).

    Az lenne az érdekes, ha odatennénk egy Epson 9400 mellé. Hisz kb. egy árban vannak.

  • péjé
    őstag

    Itt van egy teszt, bár elég felületes, de van benn pár mérés is.

    [link]

    Megnézném hogy mennyire jól működik ez a rezegtetés 3000€-ért...a JVC megoldásától nem voltam elájulva (x7000 volt talán).

  • makkmarce
    őstag

    Itt van egy teszt, bár elég felületes, de van benn pár mérés is.

    [link]

    jól néz ki, remélem a nem okos verzió is kapható lesz majd

  • Vhiktor
    nagyúr

    Látott már valaki ilyen BenQ 4led-et élőben? jó lehet ez a 4 led cucc? ez valami színkerékmentes DLP lenne, igaz? ezek valós 4k-k , vagy itt is rezgetnek?

    Itt van egy teszt, bár elég felületes, de van benn pár mérés is.

    [link]

  • Smek
    senior tag

    Látott már valaki ilyen BenQ 4led-et élőben? jó lehet ez a 4 led cucc? ez valami színkerékmentes DLP lenne, igaz? ezek valós 4k-k , vagy itt is rezgetnek?

    Szerintem DLP LED projektorokban nincsen színkerék, mert a LED színeket külön-külön lehet kapcsolgatni amikor kell.

  • makkmarce
    őstag

    Látott már valaki ilyen BenQ 4led-et élőben? jó lehet ez a 4 led cucc? ez valami színkerékmentes DLP lenne, igaz? ezek valós 4k-k , vagy itt is rezgetnek?

  • Vhiktor
    nagyúr

    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani projektort 200.000Ft-ig, ami szerintetek nekem a lehető legjobb lehet? Készítettem egy rajzot a szobáról, ahol ki szeretném alakítani a "házimozi" részlegünket. A szobába nagyon jól be lehet sötétíteni, ezzel nem lesz gond. A fal, ahová vetíteni lehetne 2,3m széles és 1,7m magas, fehérre festett fal, de ha azt mondjátok, hogy kellene egy jó vászon is, akkor az sem probléma. A projektort ezzel szembe, a falra tervezem felfúrni, szóval vertikálisan relatív bármennyire tudom mozgatni majd.

    Főleg filmek, sorozatok nézéshez szeretnénk, szóval a lényeg a lehető legjobb képminőség. Később egy google chomecastot(vagy hasonlót) is rá szeretnék kötni, tehát jó lenne ha ezzel is kompatibilis lenne.

    Leginkább új érdekelne, de használtat sem vetem el.
    Köszönöm előre is!

    Benq w2000 pl. 200 ezerből azért már lehet használtan kapni egész kellemes projektorokat.

  • Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani projektort 200.000Ft-ig, ami szerintetek nekem a lehető legjobb lehet? Készítettem egy rajzot a szobáról, ahol ki szeretném alakítani a "házimozi" részlegünket. A szobába nagyon jól be lehet sötétíteni, ezzel nem lesz gond. A fal, ahová vetíteni lehetne 2,3m széles és 1,7m magas, fehérre festett fal, de ha azt mondjátok, hogy kellene egy jó vászon is, akkor az sem probléma. A projektort ezzel szembe, a falra tervezem felfúrni, szóval vertikálisan relatív bármennyire tudom mozgatni majd.

    Főleg filmek, sorozatok nézéshez szeretnénk, szóval a lényeg a lehető legjobb képminőség. Később egy google chomecastot(vagy hasonlót) is rá szeretnék kötni, tehát jó lenne ha ezzel is kompatibilis lenne.

    Leginkább új érdekelne, de használtat sem vetem el.
    Köszönöm előre is!

  • Szép estét nektek! :)

    Szóval ma felraktam egy fekete tófóliát a plafonra amit az OBI-ban vettem. Kampós megoldást választottam én is, és hát elég jelentősen javult a kép :).

    Viszont nem teljes az öröm mert elég rendesen visszaveri a fényt a fólia, de majd még kitalálok valamit, most egyelőre próbálgatom mennyit hoz a sötét plafon!

  • spiky03
    veterán

    Ki fogja magát rúgni, ne próbálkozz házi praktikákkal, csak rontanál a helyzeten.
    Azért keresd meg a tettest, lehet valahol még ott hever holtan.

    Jaja az lesz, hogy reggel leenegedem, aztén 4-ig hagyom lógni, amíg a láynok hazaérnek. :D
    Utána másnap ismét, egészhéten.

    Merre keressem? Pár pici bogarat lekapartam már a vászonról. De fentre nem tudok belenézni, ahol reltekeri a motor. Meg teljesen fullra lejön a vászon, nem marad "bent" semmi sem.

  • python1
    veterán

    Igen már kaptam rá jelzést, hogy vsz az volt a rohadék. :((( :o :W

    Nem tudom, hogy hogy fogom kisímítani... Mondták, hogy hagyjam lógva pár napot és majd "kirúgja" magát.

    Ki fogja magát rúgni, ne próbálkozz házi praktikákkal, csak rontanál a helyzeten.
    Azért keresd meg a tettest, lehet valahol még ott hever holtan.

  • spiky03
    veterán

    lenne egy tippem poloskara :N

    Igen már kaptam rá jelzést, hogy vsz az volt a rohadék. :((( :o :W

    Nem tudom, hogy hogy fogom kisímítani... Mondták, hogy hagyjam lógva pár napot és majd "kirúgja" magát.

  • m3ss
    veterán

    B@zz és tényleg az! :Y :W
    Én meg azt hittem a projektorba került valqmi

    Kérdés, hogy mi okozhatta? :U Gondolom azt nem nagyon tudom "kiszedni" már? :O

    lenne egy tippem poloskara :N

  • spiky03
    veterán

    A vásznon? Megnyomta valami feltekert állapotban

    B@zz és tényleg az! :Y :W
    Én meg azt hittem a projektorba került valqmi

    Kérdés, hogy mi okozhatta? :U Gondolom azt nem nagyon tudom "kiszedni" már? :O

  • Atomgeszi
    nagyúr

    Ilyet látott már valaki, hogy ezek a "vízcseppek" mitől lehetnek?

    Pár napja vettem észre őket...

    A vásznon? Megnyomta valami feltekert állapotban

  • Vhiktor
    nagyúr

    Urak!

    DLP színkerék cserében jártas szakit keresek aki szakszerűen kicserélné egy barátom Mitsubishi DLP projektorában a színkereket amit már be is szereztünk.

    Előre is köszönöm ha tudtok valakit privát üzenetben ajánlani!

    :smile53: :smile53:

    Cseneles pl :)

  • Smek
    senior tag

    Urak!

    DLP színkerék cserében jártas szakit keresek aki szakszerűen kicserélné egy barátom Mitsubishi DLP projektorában a színkereket amit már be is szereztünk.

    Előre is köszönöm ha tudtok valakit privát üzenetben ajánlani!

    :smile53: :smile53:

  • spiky03
    veterán

    Ilyet látott már valaki, hogy ezek a "vízcseppek" mitől lehetnek?

    Pár napja vettem észre őket...

  • Azt hiszem a Diegoban vettem két 3 méteres, egysoros sínt. Fogalmam sincs mennyi volt. Van persze két soros is, de az két párhuzamosan lógó függönyhöz van, nekem meg ugye 90 fokban állnak egymáshoz képest, úgyhogy az nem lett volna jó. Lehet lehetett volna találni valami spécit ami esetleg ugyanezt tudja, de én inkább az egysoros oldalába vágtam egy fél centis második sínt.
    Mindenféle szerszámmal próbálkoztam szerintem, nagyrészt egy ilyen kis modellezős multifunkciós ("dremel' jellegű) cuccal vágtam ki. Nem olyan szép egyenes mint a gyári, van benne egy-két hullám is, néha meg tud akadni benne a függönygörgő, de olyankor egy második már átszalad ott is mindig.

    * egy második próbálkozásra már átszalad ott is...

  • Ezt a függönysínt hol vetted és mennyibe került,mivel-hogyan vágtad bele a másik hornyot?
    Olyat nem találtál amin gyárilag két horony volt?
    Én is ezen a sínes vagy a kampós megoldáson agyalok,a sínes megoldás kultúráltabb a kampós olcsóbb és egyszerűbb,vmint nyilván "asszony barátibb" mert el lehet könnyen távolítani a vásznat...

    Azt hiszem a Diegoban vettem két 3 méteres, egysoros sínt. Fogalmam sincs mennyi volt. Van persze két soros is, de az két párhuzamosan lógó függönyhöz van, nekem meg ugye 90 fokban állnak egymáshoz képest, úgyhogy az nem lett volna jó. Lehet lehetett volna találni valami spécit ami esetleg ugyanezt tudja, de én inkább az egysoros oldalába vágtam egy fél centis második sínt.
    Mindenféle szerszámmal próbálkoztam szerintem, nagyrészt egy ilyen kis modellezős multifunkciós ("dremel' jellegű) cuccal vágtam ki. Nem olyan szép egyenes mint a gyári, van benne egy-két hullám is, néha meg tud akadni benne a függönygörgő, de olyankor egy második már átszalad ott is mindig.

  • a vaszon korulotti teruletet emlegeted tobbszor is, de ez inkabb immersion miatt szamit, persze onnan is johet vissza feny, ami aztan a mennyezetrol meg a foldrol tovabb rontja a kontrasztot a vasznon, de a tobbi fal, jellemzoen a vaszon oldalan meg a mennyezet a fontosabbak.

    nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne
    ez igy szimplan nem igaz, kulonben vilagos is lehetne minden moziszoba.

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel
    a kompromisszumos resz meg ezer iranyba mehet el, pont ezert beszelgetunk errol.
    na most ezek a linkelt moziszobak, amik amugy jol neznek ki, 90%-uk vak sotet es 90%-uk nem nappali. szepen befotozva, klassz vilagitassal jol kiexponalva jol neznek ki. de itt fog a gyerkoc termeszetes feny mellett rajzolgatni nappal? :) se ablak, se feny legtobbon. ahol meg vilagos a padlo vagy a mennyezet, ott meg fele lesz mar a 10% adl kontraszt is sztem. ha csak mozizni jarnek a szobaba, biztos nem lenne bezs szinu a mennyezet vagy vilagos barna a szonyeg. el kell donteni hogy instagrammon legyen idealis vagy filmnezes kozben :DDD
    de majd kimerem itthon, latom teged is erdekel hogy mennyit ront a kontraszton a szoba, en ezt pedzegettem multkor, hogy jo lenne ilyen iranyu meres, de senkit se erdekelt igazan. pedig tok jol fogynanak utana az alr vasznak sztem :DDD
    emlekszem, hogy Szepinel pl. egy vilagosabb jelenet mellett pl. brutal sotet volt hozzam kepest hasonlo fenyero mellett, ugyanezzel a vaszonnal. es meggyozodesem hogy sotetebb a szobam mint a nappaliban mozizo juzerek 90%-nak.
    amit meg irtok Bbecivel, hogy nem ertitek hogy miert akarna valaki vilagos szobat. nem is feltetlen a vilagos szobarol van szo, nezhet ki jol egy sotet fal. de ilyen esetben altalaban vilagos a mennyezet. ha viszont a mennyezet is sotet max annak fog tetszeni, aki projektor forumra irogat :D nekem egy felhos napon ugy, hogy van 15nm+ ablakfelulet egy kb 25 nm-es helyisegben es van 2x2m vilagos resz mennyezeten meg egy 135" 1.2 feher vaszon olyan sotet van, hogy lampat kapcsolok iroasztalnal ha meg akarok talalni valamit...ilyen a fal, meg a mennyezet nagy resze.
    full feher mennyezettel sokkal elhetobb lenne, de az meg odabasz a vetitesnek..na en ezert erolkodok.

    #62027python1 ez pl nem tul vilagos jelenet, saccra lehet 4-7% adl. szerintem ez lehet kb. a hatar ha tippelni kellene. de siman lehet hogy hulyeseget beszelek igy meres nelkul...egy ilyen jelenetnel meg egy kozepesen sotetitett nappali amivel mi probalkozunk is valszeg jo meg. hany fl-el vetitesz? de ha van nagyobb mondjuk 16:9 vaszon, esetleg gain is nagyobb, fenyero is nagyobb, meg a jelenet is vilagosabb akkor mi a helyzet vajon merve? erre vagyok kivancsi.
    amugy total nem mervado ezt fotozgatni, teljesen mas egy kamera dinamika atfogasa, mint a szeme. kerdes a jpeg konverzio is mit csinal az arnyekokkal..ha esetleg szerkesztes, exponalas soran ugyeltel ra, hogy kb annyi latszodjon az oldalfalbol amit szemmel latsz, akkor ok. de ha csak kattintottal egyet akkor random..

    #62020Martin Eden hany metert fed be a mennyezeti fuggony? erdekes, hogy elfer saccra 10-20cm helyen osszehuzva. milyen anyag amugy? foci kozben atlatszik valamennyire a mennyezeten levo anyag? vagy sotetbe borul?
    erdekes, hogy nagyon hasa sincs, bar szerencsere nem kellett nagy szelesseget lefedned.

    Kb. 3 méterre van a projektor a vászontól, ez teljes egészében takarva van a mennyezeten (tehát 3*2.4m, két sztenderd 1.5 méter széles anyagból van kihozva, az egyik a projektornál pihen a másik a vászonnál). És az oldalfalak is ugyanígy 3 méter hosszan vannak takarva, csak mondjuk az egyik oldalon nam teljesen a földig lóg hanem csak a kanapé magasságáig.
    Könnyű, vékony az anyag, nem akartam 10-20 kilókat a plafonra lógatni, ezért volt egyszerűbb a kifeszítés, meg a pár mágnes is segít pár ponton tartani. Persze a könnyűsége, vékonysága miatt nem is koromfekete, ha fényt kap mindjárt lesz egy sötetszürke derengése ennek is, a telóval készült kép persze sokat csal, nem ennyire mélysötét, de nekem már így is épp eleget dobott a kontraszton.

  • tobias40
    veterán

    Nálunk pesszimálisak voltak a feltételek a projektorozáshoz:
    - A nappali épp csak olyan széles, hogy a 100" vászon elfér keresztben, egy cső az egész
    - A falak hófehérek és nem opció a bármilyen sötét(ebb) színre festés, akármennyire is jól néz ki másoknál, nálunk az ablakok akkora méretűek csak, hogy csak a fehér falakkal kapunk egy élhető mennyiségű fényt a mozizáson kívüli nappali használathoz. Ha háromszor ekkora ablakaink lennének, akkor már mindjárt más lenne az én hozzáállasom is a színválasztással kapcsolatban, de ez a feltétel sajnos adott. (Vagyis a felújitáskor felmerült az is, hogy jó lenne betenni egy jóval nagyobb ablakot, de műszakilag sem lett volna egyszerű, illetve az épület is műemlék jellegű, úgyhogy engedélyeztetni is kellett volna, szóval elengedtem a dolgot).
    Kb. innen indult a mozizás:

    A jobb oldali fényoszlop a vászon mellett a vászon mögötti ablakon bejövő fény miatt van, amikor a kép készült nem volt leengedve a redőny.
    Aztán jött nekem is a kampós megoldás egy vékony fekete anyaggal, ami bár közel sem tökéletes fényelnyelő, a fehér falakhoz képest mégis pont elég nekem.
    A kampós megoldással egy baj volt: macerás volt, ha egyszer felraktam, volt hogy sok időre fent maradt, mint hogy le/fel szerelgessem.
    Úgyhogy ezután jött a függönysínes megoldás:



    Mondjuk kb. egy napon át vágtam a 6 méter hosszú egy soros sínbe egy második sínt az oldalába a függőlegesen logó anyagokhoz. Egyik oldalon fehér, a másikon piros szalaggal részben leragasztottam, hogy megnézzem milyen, még nem tudtam eldönteni melyik is lesz a végleges. A fali függőleges és a mennyezeti vízszintes anyag találkozásánál van némi hézag, ezt simán el lehetne még tüntetni, lehetett volna közelebb húzni még az anyagot a karnishoz, de nekem már megvoltak a kampós időből kis akasztófülek varrva az anyagra, amikre lettek később akasztva a görgők, ezért nőtt kicsit a hézag. De simán lehetne mondjuk a mennyezeti anyag szélére még varrni egy 10 centis lelógó részt ami pont eltakarná, de mondjuk még 1% javulásért nem fogtam neki ennek a műveletnek, nekem épp elég jó már így is. Az álmenyezeten van pár spotlámpa is, a mennyezeti anyagba pedig került bevarrásra pár mágnes, így nem is kell feszíteni annyira az anyagot, pár helyen felcuppan a mágnesek miatt a spotlámpák fém csavarjaihoz. Még jól is néz ki, hogy emiatt nem sík az anyag, hanem kicsit hullámos/behúzásos. Illetve a vászon alsó fém keretéhez is fel szoktam pattintani egy kb. méter széles anyagot alulra is, szintén mágnesek vannak az anyag egyik szélére varrva, így azt is 10 másodperc felrakni.
    Szóval nálam 6 anyag van, 1 fent vízszintesen és kettő oldalt függőlegesen a projektornál, azokat onnan húzom a vászon felé, ugyanígy 3 van a vászonnál, azokat meg a projektor felé húzom és közepén találkoznak. Amikor nincs használva és a sarkokba el vannak húzva, simán szorosabbra is lehetne tekerni, szerintem harmadannyira is tudnám összecsavarni, mint ahogy a képen látható most.
    Vetítés közben kb. ilyen:

    Ezt a függönysínt hol vetted és mennyibe került,mivel-hogyan vágtad bele a másik hornyot?
    Olyat nem találtál amin gyárilag két horony volt?
    Én is ezen a sínes vagy a kampós megoldáson agyalok,a sínes megoldás kultúráltabb a kampós olcsóbb és egyszerűbb,vmint nyilván "asszony barátibb" mert el lehet könnyen távolítani a vásznat...

  • Vhiktor
    nagyúr

    igen, esszerubb lenne egy dedikalt szobaban pakolgatni a feher/szines paravanokat a vaszon melle/fole/ala.
    szorakozzon ezzel az aki alr vasznat arul :D en max a mennyezet sotetitesemet fogom kimerni..

    mondjuk pont tudom a fenysuruseget, beallitasokat, mind2 kalibralva, madvr tonemapping ugyanugy beallitva, sajat demo stb. de ettol fuggetlenul teny, kar talalgatni. mindenesetre az a draga alr nagyon meggyozo volt. citromsarga falak kozel, feher fuggony, vajbor oriasi kanape + fotel rajta a vasznon. nagyon rossz korulmenyek voltak es ahhoz kepest nagyon jo kep.

    Egy jó valódi alr vászon is megoldás a problémára és hatalmas előrelépés, de még azzal sem lesz teljesen ugyanolyan mint egy fekete függönnyel elfüggönyözött szoba.

    Világos falu nappaliba, aki nem akar mókolni, annak egyértelműen az ALR vászon a legjobb válaztás.

    Egy ilyen mérésnek mindeképpen függetlennek kell lennie, tehát forgalmazó, kereskedő, gyártó, eladásban érdkelet személy, stb mérése nem releváns.

  • m3ss
    veterán

    Egy ilyen mérés csak akkor hiteles ha ugyanabban a szobában végzed ugyanazon a vásznon, ugyanazzal a vetítővel, ugyanazokkal a beállításokkal. Csak a fal színét változtatgatod. Ha egyetlen egy más paraméter is változik a fal színén kívül, akkor mát nem hiteles az egész. Így teljesen felesleges másoknál méregetni, semmi értelme és semmi információ tartalma nincs. Ha egy ilyen mérés el van végezve egyetlen szobában, akkor is csak arra a szobára lesz érvényes. Másnál ha 2szer akkora távolságra vannak a falak más lesz az eredmény.
    Az is teljesen mindegy hogy más szobájában mit látsz más vetítővel,főleg ha nem tudod hogy van beállítva, mekkora a fénysűrűség, be van e kapcsolva a dinamikus kontraszt/irisz/lézer stb, szóval ez sok paraméteres dolog.
    Csak úgy van értelme az egésznek ahogy fentebb írtam, különben fals következtetés lesz a vége es időpocsékolás.

    igen, esszerubb lenne egy dedikalt szobaban pakolgatni a feher/szines paravanokat a vaszon melle/fole/ala.
    szorakozzon ezzel az aki alr vasznat arul :D en max a mennyezet sotetitesemet fogom kimerni..

    mondjuk pont tudom a fenysuruseget, beallitasokat, mind2 kalibralva, madvr tonemapping ugyanugy beallitva, sajat demo stb. de ettol fuggetlenul teny, kar talalgatni. mindenesetre az a draga alr nagyon meggyozo volt. citromsarga falak kozel, feher fuggony, vajbor oriasi kanape + fotel rajta a vasznon. nagyon rossz korulmenyek voltak es ahhoz kepest nagyon jo kep.

  • Vhiktor
    nagyúr

    elobb-utobb tenyleg lemerem, csak lusta vagyok ezzel szorakozni...arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem :P
    mar beszeltuk egyszer, igazan az lenne jo, ha egy adott vetitot elvinnenk egy dedikalt mozi szobaba, egy feher szobaba, meg hozzam mondjuk (3,5,10,20,50% adl meresre) na meg egy alr szoba is jatszhatna.
    meg nem olyan egyszeru betakarnom a 2x2 nm-t a mennyezeten. de majd feltolok vmi fekete geotextilt a fotos allvanyaimmal :)
    de szamomra nem kerdes, hogy egy 16:9 focimeccsen (10-12% adl) mar kozelebe nem vagyok egy moziszobahoz kepest kontrasztban. de szamszerusitve lennek erre kivancsi...
    szerintem nekem ez a 2x2 nm-es vilagos resz ront egesz sokat. ez a szonyeg alatta pl nagyon kivilagosodik foci alatt. de egy olyan jelenetnel amit screenshotoltal meg sztem nem vesztek sokat.
    vaszon alatti polcot pl. probaltam letakarni fekete barsonnyal. hol egyik oldalon, hol mindenhol. max immersionben segit. ha letakarom egyik oldalon szemre ugyanaz a kontraszt mint a masik oldalon vaszon aljan..persze hogy merve mi van megint nem tudom, de ha nem latom annyira nem erdekel. az is lehet, hogy a szonyeg meg a mennyezet siman ertelmetlenne teszi a polc letakarasat... :)
    vaszon ket oldala is full bebukik vilagosabb jeleneteknel is, szoval sztem ez a szin hobbimozi nappaliba vallalhato, ha a mennyezet is ilyen sotet...
    vaszonnal szemben en is full sotet vagyok, tele van a szoba ilyen csokibarna sotetitofuggonyokkel (sztem Csenelesnel is ugyanez a fuggony van amugy ha azt lattad)
    keszulok nagy szonyeget venni, meg ha nem is akarok tul vilagosat, meg azt is le fogom takarni vaszon alol letekert fekete szovettel, engem nem erdekel hogy nez ki amikor mozi van. nappal legyen minel pofasabb es legyen minel gyorsabb/egyszerubb a besotetites.

    a mennyezettel vagyok bajban. pl a szonyeg szepen kivilagosodik vilagos jeleneteknel..1.7meterre a vaszontol kezdodik ez a vilagoskek (szemre kb. feher) negyzet, aminek a vaszonhoz kozelebb eso oldala szemmel lathatoan is joval vilagosabb, mint a negyzet vaszontol tavolabb eso resze vetites kozben. ez az 1.7 meter a vaszontol nem eleg. gondoltam arra is, hogy lefestem olyan szinre, mint a vaszon alatti polc felem nezo resze. aztan a negyzet feleig (vaszontol 2.6 m) takarok fekete rolettaval. sztem ez eleg kellene hogy legyen, de ki tudja..
    de mar az is megfordult most a fejemben, hogy vilagosra behuzom egesz mennyezetet es egy ilyen 4.5 meter szeles motoros napellenzot kinyitok 3meterig..nappal sokkal elhetobb lenne. kerdes viszont, hogy a mennyezet hatso feher resze mennyit rontana a kontraszton annak ellenere, hogy tavol van a vaszontol...

    #62037Vhiktor ez a video arra jo, hogy rajottem hogy eveken at baromsagot csinaltam amikor feher mennyezettel vetitettem :D de az, hogy most mekkora kontrasztot vesztek 5% 10% 20% 50% adl-nel dedikalt szobahoz kepest, vagy hogy jobban jarnek-e alr vaszonnal egy kozepesen sotetitett nappaliban is az nem derul ki.
    kicsit demoztam szepinel, mas dedikalt szobat nem lattam, de csodalkozok hogy python szerint az o szobaja kb. hozza a dedikalt szobak szintjet. bar python szobajat csak kepen lattam.
    meg egyszer lattam 12000 epsont igazi alr vasznon, full vilagos szobaban, igaz oriasi belmagassag mellett de sztem jobb volt a kontraszt, mint nalam akkor 9400-on feher vasznon. pedig a vetito kontrasztban ugye hasonlo. az a baj igy semmi ertelme szemre talalgatni, ameddig itt irogatok kb. a meres felet megcsinalhattam volna mar. vilagos lepedot kifeszitenek a vaszon fole mennyezetre es merek ugy is az pl egesz konstruktiv lehetne masoknak is...par honapja ugyanitt tartottunk.. :N

    Egy ilyen mérés csak akkor hiteles ha ugyanabban a szobában végzed ugyanazon a vásznon, ugyanazzal a vetítővel, ugyanazokkal a beállításokkal. Csak a fal színét változtatgatod. Ha egyetlen egy más paraméter is változik a fal színén kívül, akkor mát nem hiteles az egész. Így teljesen felesleges másoknál méregetni, semmi értelme és semmi információ tartalma nincs. Ha egy ilyen mérés el van végezve egyetlen szobában, akkor is csak arra a szobára lesz érvényes. Másnál ha 2szer akkora távolságra vannak a falak más lesz az eredmény.
    Az is teljesen mindegy hogy más szobájában mit látsz más vetítővel,főleg ha nem tudod hogy van beállítva, mekkora a fénysűrűség, be van e kapcsolva a dinamikus kontraszt/irisz/lézer stb, szóval ez sok paraméteres dolog.
    Csak úgy van értelme az egésznek ahogy fentebb írtam, különben fals következtetés lesz a vége es időpocsékolás.

  • m3ss
    veterán

    "az 1.7 meter a vaszontol nem eleg."
    Hangzás szempontjából biztosan nem elég, mert a hangdobozok előtti részen csupasz a parketta. Kétszer ekkora szőnyeg kellene oda.

    1.7 m a mennyezeten ertendo. amugy a szonyeg fedi most a front harmas padlon levo reflexios pontjait, bar eppenhogy. de amugy ja, mar egy ideje tervezem a szonyeget. amiket kineztem joval nagyobbak, szinte az egesz padlot fedik majd..

  • BBéci
    legenda

    elobb-utobb tenyleg lemerem, csak lusta vagyok ezzel szorakozni...arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem :P
    mar beszeltuk egyszer, igazan az lenne jo, ha egy adott vetitot elvinnenk egy dedikalt mozi szobaba, egy feher szobaba, meg hozzam mondjuk (3,5,10,20,50% adl meresre) na meg egy alr szoba is jatszhatna.
    meg nem olyan egyszeru betakarnom a 2x2 nm-t a mennyezeten. de majd feltolok vmi fekete geotextilt a fotos allvanyaimmal :)
    de szamomra nem kerdes, hogy egy 16:9 focimeccsen (10-12% adl) mar kozelebe nem vagyok egy moziszobahoz kepest kontrasztban. de szamszerusitve lennek erre kivancsi...
    szerintem nekem ez a 2x2 nm-es vilagos resz ront egesz sokat. ez a szonyeg alatta pl nagyon kivilagosodik foci alatt. de egy olyan jelenetnel amit screenshotoltal meg sztem nem vesztek sokat.
    vaszon alatti polcot pl. probaltam letakarni fekete barsonnyal. hol egyik oldalon, hol mindenhol. max immersionben segit. ha letakarom egyik oldalon szemre ugyanaz a kontraszt mint a masik oldalon vaszon aljan..persze hogy merve mi van megint nem tudom, de ha nem latom annyira nem erdekel. az is lehet, hogy a szonyeg meg a mennyezet siman ertelmetlenne teszi a polc letakarasat... :)
    vaszon ket oldala is full bebukik vilagosabb jeleneteknel is, szoval sztem ez a szin hobbimozi nappaliba vallalhato, ha a mennyezet is ilyen sotet...
    vaszonnal szemben en is full sotet vagyok, tele van a szoba ilyen csokibarna sotetitofuggonyokkel (sztem Csenelesnel is ugyanez a fuggony van amugy ha azt lattad)
    keszulok nagy szonyeget venni, meg ha nem is akarok tul vilagosat, meg azt is le fogom takarni vaszon alol letekert fekete szovettel, engem nem erdekel hogy nez ki amikor mozi van. nappal legyen minel pofasabb es legyen minel gyorsabb/egyszerubb a besotetites.

    a mennyezettel vagyok bajban. pl a szonyeg szepen kivilagosodik vilagos jeleneteknel..1.7meterre a vaszontol kezdodik ez a vilagoskek (szemre kb. feher) negyzet, aminek a vaszonhoz kozelebb eso oldala szemmel lathatoan is joval vilagosabb, mint a negyzet vaszontol tavolabb eso resze vetites kozben. ez az 1.7 meter a vaszontol nem eleg. gondoltam arra is, hogy lefestem olyan szinre, mint a vaszon alatti polc felem nezo resze. aztan a negyzet feleig (vaszontol 2.6 m) takarok fekete rolettaval. sztem ez eleg kellene hogy legyen, de ki tudja..
    de mar az is megfordult most a fejemben, hogy vilagosra behuzom egesz mennyezetet es egy ilyen 4.5 meter szeles motoros napellenzot kinyitok 3meterig..nappal sokkal elhetobb lenne. kerdes viszont, hogy a mennyezet hatso feher resze mennyit rontana a kontraszton annak ellenere, hogy tavol van a vaszontol...

    #62037Vhiktor ez a video arra jo, hogy rajottem hogy eveken at baromsagot csinaltam amikor feher mennyezettel vetitettem :D de az, hogy most mekkora kontrasztot vesztek 5% 10% 20% 50% adl-nel dedikalt szobahoz kepest, vagy hogy jobban jarnek-e alr vaszonnal egy kozepesen sotetitett nappaliban is az nem derul ki.
    kicsit demoztam szepinel, mas dedikalt szobat nem lattam, de csodalkozok hogy python szerint az o szobaja kb. hozza a dedikalt szobak szintjet. bar python szobajat csak kepen lattam.
    meg egyszer lattam 12000 epsont igazi alr vasznon, full vilagos szobaban, igaz oriasi belmagassag mellett de sztem jobb volt a kontraszt, mint nalam akkor 9400-on feher vasznon. pedig a vetito kontrasztban ugye hasonlo. az a baj igy semmi ertelme szemre talalgatni, ameddig itt irogatok kb. a meres felet megcsinalhattam volna mar. vilagos lepedot kifeszitenek a vaszon fole mennyezetre es merek ugy is az pl egesz konstruktiv lehetne masoknak is...par honapja ugyanitt tartottunk.. :N

    "az 1.7 meter a vaszontol nem eleg."
    Hangzás szempontjából biztosan nem elég, mert a hangdobozok előtti részen csupasz a parketta. Kétszer ekkora szőnyeg kellene oda.

  • m3ss
    veterán

    "arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem" hát nem :N, én elengedtem ezt a nappalis fejlesztést, szürke oldalfalakig jutottam, világos mennyezettel, tudod. Nemsokára "kirepül" a fiam és akkor 1 szobát majd beáldozok médiára (kompromisszummentesen:DDD).
    Nagyon tetszenek amúgy a nappalid színei, ütős a fal színével a bútor, meg a bw (de utóbbit már elpattintottad ha jól tudom:DDD).

    koszi, meg a vaszon ket oldalara be fogok kuldeni ilyen diora pacolt leces megoldast.
    b&w talan jobban nezett ki mint a monitor audio silver, de hangra karpotolnak :)
    most a szonyeggel is megakadtam, itt tartok. egyelore 1-re szavazok. a 2 is lehet jo lenne...a 3 tul vastag, takarithatosag miatt elvetettem. szted? :)
    aztan meg ilyesmi van tervben, csak ezzel is varok hogy mi lesz a mennyezet sotetitessel...amivel nem jutok dulore :N
    na mind1, tragedia azert nincs, imadom kepre is, hangra is a rendszert. megmutatnam par evvel korabbi onmagamnak szajtatos lenne :DD

    #62046python1 nem, film kozben full sotet a vaszon teljes fala, meg a ket oldal is. de egy focimeccsen azert azt meg tudod mondani, hogy sotetkek a fal a vaszon folott es nem sotetbarna, vagy sotetszurke..nem tudom jobban korulirni.. :)
    pl. olyan jelenetnel amit linkeltel, a vaszon alatti polc felem nezo, vilagosabb oldala is full sotet, de pl egy focimeccsnel mar latom, azt is, hogy mas szine van. nagyon nem mind1, hogy 4% vagy 15% adl tartalom van a vasznon...

    De mivel 21:9-es a képarány, és közelebb a padlóhoz, mennyezet távolabb, így szinte a látótérből majdnem kiesik, sokat számít nálam a teljesen fekete vetített fal.
    jah, en is latom a kulonbseget mennyezeten 21:9 kepnel, amit alulra shiftelek vs 16:9...na meg en hdr-ben 23 fl-et nezek, de ez mar filterrel.
    de az emlegetett focimeccsnel pl 17 fl-rol van szo, es ott is vilagos a szoba... :DDD

  • BBéci
    legenda

    konkrétan bármi, sokkal jobb, mint egy sötét lyukban élni, főleg úgy, hogy egyben van a nappali, étkező, konyha

    Nem ott élünk, csak célirányosan megyünk be a nappaliba: tévét, vetített képet nézni, olvasni, szunyókálni a kanapén.
    Ahol egy nagy helyiség van, ott lehet csak a házimozis részt sötétre festeni, nem kell az egészet.

  • python1
    veterán

    jah, az pont fenyes sajnos. mas nincs itthon ekkora meretben amivel tesztelhetnek...szurke, kek pled van, de lehet annal jobb a fekete geotextil. egyebkent sztem nem lesz igazan szamottevo kulonbseg 1.7-3.7 meterre a vaszontol hogy fenyes vagy matt feketevel takarom le..

    Nálad ez a sötét fal is világít vetítés közben?
    Mondjuk nálam csak annyit világít be, amit fényképeztem, azért is nehéz volt elkapni, annyi, hogy világosabb képnél nálam is rikít valamennyire a mennyezet.
    De mivel 21:9-es a képarány, és közelebb a padlóhoz, mennyezet távolabb, így szinte a látótérből majdnem kiesik, sokat számít nálam a teljesen fekete vetített fal.

  • BIGi75
    őstag

    elobb-utobb tenyleg lemerem, csak lusta vagyok ezzel szorakozni...arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem :P
    mar beszeltuk egyszer, igazan az lenne jo, ha egy adott vetitot elvinnenk egy dedikalt mozi szobaba, egy feher szobaba, meg hozzam mondjuk (3,5,10,20,50% adl meresre) na meg egy alr szoba is jatszhatna.
    meg nem olyan egyszeru betakarnom a 2x2 nm-t a mennyezeten. de majd feltolok vmi fekete geotextilt a fotos allvanyaimmal :)
    de szamomra nem kerdes, hogy egy 16:9 focimeccsen (10-12% adl) mar kozelebe nem vagyok egy moziszobahoz kepest kontrasztban. de szamszerusitve lennek erre kivancsi...
    szerintem nekem ez a 2x2 nm-es vilagos resz ront egesz sokat. ez a szonyeg alatta pl nagyon kivilagosodik foci alatt. de egy olyan jelenetnel amit screenshotoltal meg sztem nem vesztek sokat.
    vaszon alatti polcot pl. probaltam letakarni fekete barsonnyal. hol egyik oldalon, hol mindenhol. max immersionben segit. ha letakarom egyik oldalon szemre ugyanaz a kontraszt mint a masik oldalon vaszon aljan..persze hogy merve mi van megint nem tudom, de ha nem latom annyira nem erdekel. az is lehet, hogy a szonyeg meg a mennyezet siman ertelmetlenne teszi a polc letakarasat... :)
    vaszon ket oldala is full bebukik vilagosabb jeleneteknel is, szoval sztem ez a szin hobbimozi nappaliba vallalhato, ha a mennyezet is ilyen sotet...
    vaszonnal szemben en is full sotet vagyok, tele van a szoba ilyen csokibarna sotetitofuggonyokkel (sztem Csenelesnel is ugyanez a fuggony van amugy ha azt lattad)
    keszulok nagy szonyeget venni, meg ha nem is akarok tul vilagosat, meg azt is le fogom takarni vaszon alol letekert fekete szovettel, engem nem erdekel hogy nez ki amikor mozi van. nappal legyen minel pofasabb es legyen minel gyorsabb/egyszerubb a besotetites.

    a mennyezettel vagyok bajban. pl a szonyeg szepen kivilagosodik vilagos jeleneteknel..1.7meterre a vaszontol kezdodik ez a vilagoskek (szemre kb. feher) negyzet, aminek a vaszonhoz kozelebb eso oldala szemmel lathatoan is joval vilagosabb, mint a negyzet vaszontol tavolabb eso resze vetites kozben. ez az 1.7 meter a vaszontol nem eleg. gondoltam arra is, hogy lefestem olyan szinre, mint a vaszon alatti polc felem nezo resze. aztan a negyzet feleig (vaszontol 2.6 m) takarok fekete rolettaval. sztem ez eleg kellene hogy legyen, de ki tudja..
    de mar az is megfordult most a fejemben, hogy vilagosra behuzom egesz mennyezetet es egy ilyen 4.5 meter szeles motoros napellenzot kinyitok 3meterig..nappal sokkal elhetobb lenne. kerdes viszont, hogy a mennyezet hatso feher resze mennyit rontana a kontraszton annak ellenere, hogy tavol van a vaszontol...

    #62037Vhiktor ez a video arra jo, hogy rajottem hogy eveken at baromsagot csinaltam amikor feher mennyezettel vetitettem :D de az, hogy most mekkora kontrasztot vesztek 5% 10% 20% 50% adl-nel dedikalt szobahoz kepest, vagy hogy jobban jarnek-e alr vaszonnal egy kozepesen sotetitett nappaliban is az nem derul ki.
    kicsit demoztam szepinel, mas dedikalt szobat nem lattam, de csodalkozok hogy python szerint az o szobaja kb. hozza a dedikalt szobak szintjet. bar python szobajat csak kepen lattam.
    meg egyszer lattam 12000 epsont igazi alr vasznon, full vilagos szobaban, igaz oriasi belmagassag mellett de sztem jobb volt a kontraszt, mint nalam akkor 9400-on feher vasznon. pedig a vetito kontrasztban ugye hasonlo. az a baj igy semmi ertelme szemre talalgatni, ameddig itt irogatok kb. a meres felet megcsinalhattam volna mar. vilagos lepedot kifeszitenek a vaszon fole mennyezetre es merek ugy is az pl egesz konstruktiv lehetne masoknak is...par honapja ugyanitt tartottunk.. :N

    "arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem" hát nem :N, én elengedtem ezt a nappalis fejlesztést, szürke oldalfalakig jutottam, világos mennyezettel, tudod. Nemsokára "kirepül" a fiam és akkor 1 szobát majd beáldozok médiára (kompromisszummentesen:DDD).
    Nagyon tetszenek amúgy a nappalid színei, ütős a fal színével a bútor, meg a bw (de utóbbit már elpattintottad ha jól tudom:DDD).

  • m3ss
    veterán

    " de majd feltolok vmi fekete geotextilt"

    Ezek a fényes geotextil anyagok nem verik vissza nagyon a fényt? Vagy tök mindegy az anyag, csak sötét legyen?

    jah, az pont fenyes sajnos. mas nincs itthon ekkora meretben amivel tesztelhetnek...szurke, kek pled van, de lehet annal jobb a fekete geotextil. egyebkent sztem nem lesz igazan szamottevo kulonbseg 1.7-3.7 meterre a vaszontol hogy fenyes vagy matt feketevel takarom le..

  • elobb-utobb tenyleg lemerem, csak lusta vagyok ezzel szorakozni...arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem :P
    mar beszeltuk egyszer, igazan az lenne jo, ha egy adott vetitot elvinnenk egy dedikalt mozi szobaba, egy feher szobaba, meg hozzam mondjuk (3,5,10,20,50% adl meresre) na meg egy alr szoba is jatszhatna.
    meg nem olyan egyszeru betakarnom a 2x2 nm-t a mennyezeten. de majd feltolok vmi fekete geotextilt a fotos allvanyaimmal :)
    de szamomra nem kerdes, hogy egy 16:9 focimeccsen (10-12% adl) mar kozelebe nem vagyok egy moziszobahoz kepest kontrasztban. de szamszerusitve lennek erre kivancsi...
    szerintem nekem ez a 2x2 nm-es vilagos resz ront egesz sokat. ez a szonyeg alatta pl nagyon kivilagosodik foci alatt. de egy olyan jelenetnel amit screenshotoltal meg sztem nem vesztek sokat.
    vaszon alatti polcot pl. probaltam letakarni fekete barsonnyal. hol egyik oldalon, hol mindenhol. max immersionben segit. ha letakarom egyik oldalon szemre ugyanaz a kontraszt mint a masik oldalon vaszon aljan..persze hogy merve mi van megint nem tudom, de ha nem latom annyira nem erdekel. az is lehet, hogy a szonyeg meg a mennyezet siman ertelmetlenne teszi a polc letakarasat... :)
    vaszon ket oldala is full bebukik vilagosabb jeleneteknel is, szoval sztem ez a szin hobbimozi nappaliba vallalhato, ha a mennyezet is ilyen sotet...
    vaszonnal szemben en is full sotet vagyok, tele van a szoba ilyen csokibarna sotetitofuggonyokkel (sztem Csenelesnel is ugyanez a fuggony van amugy ha azt lattad)
    keszulok nagy szonyeget venni, meg ha nem is akarok tul vilagosat, meg azt is le fogom takarni vaszon alol letekert fekete szovettel, engem nem erdekel hogy nez ki amikor mozi van. nappal legyen minel pofasabb es legyen minel gyorsabb/egyszerubb a besotetites.

    a mennyezettel vagyok bajban. pl a szonyeg szepen kivilagosodik vilagos jeleneteknel..1.7meterre a vaszontol kezdodik ez a vilagoskek (szemre kb. feher) negyzet, aminek a vaszonhoz kozelebb eso oldala szemmel lathatoan is joval vilagosabb, mint a negyzet vaszontol tavolabb eso resze vetites kozben. ez az 1.7 meter a vaszontol nem eleg. gondoltam arra is, hogy lefestem olyan szinre, mint a vaszon alatti polc felem nezo resze. aztan a negyzet feleig (vaszontol 2.6 m) takarok fekete rolettaval. sztem ez eleg kellene hogy legyen, de ki tudja..
    de mar az is megfordult most a fejemben, hogy vilagosra behuzom egesz mennyezetet es egy ilyen 4.5 meter szeles motoros napellenzot kinyitok 3meterig..nappal sokkal elhetobb lenne. kerdes viszont, hogy a mennyezet hatso feher resze mennyit rontana a kontraszton annak ellenere, hogy tavol van a vaszontol...

    #62037Vhiktor ez a video arra jo, hogy rajottem hogy eveken at baromsagot csinaltam amikor feher mennyezettel vetitettem :D de az, hogy most mekkora kontrasztot vesztek 5% 10% 20% 50% adl-nel dedikalt szobahoz kepest, vagy hogy jobban jarnek-e alr vaszonnal egy kozepesen sotetitett nappaliban is az nem derul ki.
    kicsit demoztam szepinel, mas dedikalt szobat nem lattam, de csodalkozok hogy python szerint az o szobaja kb. hozza a dedikalt szobak szintjet. bar python szobajat csak kepen lattam.
    meg egyszer lattam 12000 epsont igazi alr vasznon, full vilagos szobaban, igaz oriasi belmagassag mellett de sztem jobb volt a kontraszt, mint nalam akkor 9400-on feher vasznon. pedig a vetito kontrasztban ugye hasonlo. az a baj igy semmi ertelme szemre talalgatni, ameddig itt irogatok kb. a meres felet megcsinalhattam volna mar. vilagos lepedot kifeszitenek a vaszon fole mennyezetre es merek ugy is az pl egesz konstruktiv lehetne masoknak is...par honapja ugyanitt tartottunk.. :N

    " de majd feltolok vmi fekete geotextilt"

    Ezek a fényes geotextil anyagok nem verik vissza nagyon a fényt? Vagy tök mindegy az anyag, csak sötét legyen?

  • m3ss
    veterán

    Jók a felvetéseid, engem is érdekelnek.
    Az biztos, hogy a szemközti falam korom fekete, és egy picike fény sem verődik róla vissza, a vetített képméretem 280x118cm, Cseneles 24fl-t mért nálam, de visszavettem a gyengébbik lámpaerőre.
    A szürke falak sötétednek még valamennyire. kutyaolak az ablakok körül már sötétebbek lettek, de igazából azt vettem észre, hogy már csak teljesen fényelnyelő anyag lenne ami érdemben hatékony is lenne.

    elobb-utobb tenyleg lemerem, csak lusta vagyok ezzel szorakozni...arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem :P
    mar beszeltuk egyszer, igazan az lenne jo, ha egy adott vetitot elvinnenk egy dedikalt mozi szobaba, egy feher szobaba, meg hozzam mondjuk (3,5,10,20,50% adl meresre) na meg egy alr szoba is jatszhatna.
    meg nem olyan egyszeru betakarnom a 2x2 nm-t a mennyezeten. de majd feltolok vmi fekete geotextilt a fotos allvanyaimmal :)
    de szamomra nem kerdes, hogy egy 16:9 focimeccsen (10-12% adl) mar kozelebe nem vagyok egy moziszobahoz kepest kontrasztban. de szamszerusitve lennek erre kivancsi...
    szerintem nekem ez a 2x2 nm-es vilagos resz ront egesz sokat. ez a szonyeg alatta pl nagyon kivilagosodik foci alatt. de egy olyan jelenetnel amit screenshotoltal meg sztem nem vesztek sokat.
    vaszon alatti polcot pl. probaltam letakarni fekete barsonnyal. hol egyik oldalon, hol mindenhol. max immersionben segit. ha letakarom egyik oldalon szemre ugyanaz a kontraszt mint a masik oldalon vaszon aljan..persze hogy merve mi van megint nem tudom, de ha nem latom annyira nem erdekel. az is lehet, hogy a szonyeg meg a mennyezet siman ertelmetlenne teszi a polc letakarasat... :)
    vaszon ket oldala is full bebukik vilagosabb jeleneteknel is, szoval sztem ez a szin hobbimozi nappaliba vallalhato, ha a mennyezet is ilyen sotet...
    vaszonnal szemben en is full sotet vagyok, tele van a szoba ilyen csokibarna sotetitofuggonyokkel (sztem Csenelesnel is ugyanez a fuggony van amugy ha azt lattad)
    keszulok nagy szonyeget venni, meg ha nem is akarok tul vilagosat, meg azt is le fogom takarni vaszon alol letekert fekete szovettel, engem nem erdekel hogy nez ki amikor mozi van. nappal legyen minel pofasabb es legyen minel gyorsabb/egyszerubb a besotetites.

    a mennyezettel vagyok bajban. pl a szonyeg szepen kivilagosodik vilagos jeleneteknel..1.7meterre a vaszontol kezdodik ez a vilagoskek (szemre kb. feher) negyzet, aminek a vaszonhoz kozelebb eso oldala szemmel lathatoan is joval vilagosabb, mint a negyzet vaszontol tavolabb eso resze vetites kozben. ez az 1.7 meter a vaszontol nem eleg. gondoltam arra is, hogy lefestem olyan szinre, mint a vaszon alatti polc felem nezo resze. aztan a negyzet feleig (vaszontol 2.6 m) takarok fekete rolettaval. sztem ez eleg kellene hogy legyen, de ki tudja..
    de mar az is megfordult most a fejemben, hogy vilagosra behuzom egesz mennyezetet es egy ilyen 4.5 meter szeles motoros napellenzot kinyitok 3meterig..nappal sokkal elhetobb lenne. kerdes viszont, hogy a mennyezet hatso feher resze mennyit rontana a kontraszton annak ellenere, hogy tavol van a vaszontol...

    #62037Vhiktor ez a video arra jo, hogy rajottem hogy eveken at baromsagot csinaltam amikor feher mennyezettel vetitettem :D de az, hogy most mekkora kontrasztot vesztek 5% 10% 20% 50% adl-nel dedikalt szobahoz kepest, vagy hogy jobban jarnek-e alr vaszonnal egy kozepesen sotetitett nappaliban is az nem derul ki.
    kicsit demoztam szepinel, mas dedikalt szobat nem lattam, de csodalkozok hogy python szerint az o szobaja kb. hozza a dedikalt szobak szintjet. bar python szobajat csak kepen lattam.
    meg egyszer lattam 12000 epsont igazi alr vasznon, full vilagos szobaban, igaz oriasi belmagassag mellett de sztem jobb volt a kontraszt, mint nalam akkor 9400-on feher vasznon. pedig a vetito kontrasztban ugye hasonlo. az a baj igy semmi ertelme szemre talalgatni, ameddig itt irogatok kb. a meres felet megcsinalhattam volna mar. vilagos lepedot kifeszitenek a vaszon fole mennyezetre es merek ugy is az pl egesz konstruktiv lehetne masoknak is...par honapja ugyanitt tartottunk.. :N

  • Vhiktor
    nagyúr

    Az oké, de gondolom itt arra gondolt m3ss , hogy ha feltesz egy fekete anyagot a vászon elé a mennyezetre, akkor mennyit változik a kontraszt, és oldalsó függönysötétítéssel hogyan javul mindez tovább. Mivel legtöbbünknek nincs /nem lesz dedikált helyisége ezek a mérések adhatnának kedvet a részleges és alkalomszerű "feketítéshez".
    Mondjuk az összefoglalóban van erről is egy video linkelve...

    Na de pont ez van az összefoglalóban is. Igaz nem lépésről lépésre.
    Nálam ez pont így ment végbe. Hogy először csak a mennyezet lett függönyözve, aztán az oldalfalak, majd végül a vászonnal szemközti fal, minden egyes lépés szemmel látható javulást hozott a képen. Nálam a vászonnal szemközti fal adta a legkevesebbet, de azt is bőven látni lehetett. Nekem csak a mennyezet volt fehér, a falak pedig valamivel sötétebbek mint a pasztell sárga.

    Nyilván minél sötétebb a fal, annál kevesebbet nyersz egy ilyen műveleten.

    De szerintem ha valaki elkezd függönyözni, akkor felesleges darabonként, meg kell csinálni rendesen elsőre.

  • BIGi75
    őstag

    Hogy mennyit számít a kontrasztban a szoba az ott van az összefoglalóban.

    Az oké, de gondolom itt arra gondolt m3ss , hogy ha feltesz egy fekete anyagot a vászon elé a mennyezetre, akkor mennyit változik a kontraszt, és oldalsó függönysötétítéssel hogyan javul mindez tovább. Mivel legtöbbünknek nincs /nem lesz dedikált helyisége ezek a mérések adhatnának kedvet a részleges és alkalomszerű "feketítéshez".
    Mondjuk az összefoglalóban van erről is egy video linkelve...

  • Vhiktor
    nagyúr

    Mpchc-ez van program ami minden kepkocka adl szintjét kiírja.

    Milyen irányú mérés nincs?

    Hogy mennyit számít a kontrasztban a szoba az ott van az összefoglalóban.

  • BIGi75
    őstag

    a vaszon korulotti teruletet emlegeted tobbszor is, de ez inkabb immersion miatt szamit, persze onnan is johet vissza feny, ami aztan a mennyezetrol meg a foldrol tovabb rontja a kontrasztot a vasznon, de a tobbi fal, jellemzoen a vaszon oldalan meg a mennyezet a fontosabbak.

    nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne
    ez igy szimplan nem igaz, kulonben vilagos is lehetne minden moziszoba.

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel
    a kompromisszumos resz meg ezer iranyba mehet el, pont ezert beszelgetunk errol.
    na most ezek a linkelt moziszobak, amik amugy jol neznek ki, 90%-uk vak sotet es 90%-uk nem nappali. szepen befotozva, klassz vilagitassal jol kiexponalva jol neznek ki. de itt fog a gyerkoc termeszetes feny mellett rajzolgatni nappal? :) se ablak, se feny legtobbon. ahol meg vilagos a padlo vagy a mennyezet, ott meg fele lesz mar a 10% adl kontraszt is sztem. ha csak mozizni jarnek a szobaba, biztos nem lenne bezs szinu a mennyezet vagy vilagos barna a szonyeg. el kell donteni hogy instagrammon legyen idealis vagy filmnezes kozben :DDD
    de majd kimerem itthon, latom teged is erdekel hogy mennyit ront a kontraszton a szoba, en ezt pedzegettem multkor, hogy jo lenne ilyen iranyu meres, de senkit se erdekelt igazan. pedig tok jol fogynanak utana az alr vasznak sztem :DDD
    emlekszem, hogy Szepinel pl. egy vilagosabb jelenet mellett pl. brutal sotet volt hozzam kepest hasonlo fenyero mellett, ugyanezzel a vaszonnal. es meggyozodesem hogy sotetebb a szobam mint a nappaliban mozizo juzerek 90%-nak.
    amit meg irtok Bbecivel, hogy nem ertitek hogy miert akarna valaki vilagos szobat. nem is feltetlen a vilagos szobarol van szo, nezhet ki jol egy sotet fal. de ilyen esetben altalaban vilagos a mennyezet. ha viszont a mennyezet is sotet max annak fog tetszeni, aki projektor forumra irogat :D nekem egy felhos napon ugy, hogy van 15nm+ ablakfelulet egy kb 25 nm-es helyisegben es van 2x2m vilagos resz mennyezeten meg egy 135" 1.2 feher vaszon olyan sotet van, hogy lampat kapcsolok iroasztalnal ha meg akarok talalni valamit...ilyen a fal, meg a mennyezet nagy resze.
    full feher mennyezettel sokkal elhetobb lenne, de az meg odabasz a vetitesnek..na en ezert erolkodok.

    #62027python1 ez pl nem tul vilagos jelenet, saccra lehet 4-7% adl. szerintem ez lehet kb. a hatar ha tippelni kellene. de siman lehet hogy hulyeseget beszelek igy meres nelkul...egy ilyen jelenetnel meg egy kozepesen sotetitett nappali amivel mi probalkozunk is valszeg jo meg. hany fl-el vetitesz? de ha van nagyobb mondjuk 16:9 vaszon, esetleg gain is nagyobb, fenyero is nagyobb, meg a jelenet is vilagosabb akkor mi a helyzet vajon merve? erre vagyok kivancsi.
    amugy total nem mervado ezt fotozgatni, teljesen mas egy kamera dinamika atfogasa, mint a szeme. kerdes a jpeg konverzio is mit csinal az arnyekokkal..ha esetleg szerkesztes, exponalas soran ugyeltel ra, hogy kb annyi latszodjon az oldalfalbol amit szemmel latsz, akkor ok. de ha csak kattintottal egyet akkor random..

    #62020Martin Eden hany metert fed be a mennyezeti fuggony? erdekes, hogy elfer saccra 10-20cm helyen osszehuzva. milyen anyag amugy? foci kozben atlatszik valamennyire a mennyezeten levo anyag? vagy sotetbe borul?
    erdekes, hogy nagyon hasa sincs, bar szerencsere nem kellett nagy szelesseget lefedned.

    "de majd kimerem itthon, latom teged is erdekel hogy mennyit ront a kontraszton a szoba, en ezt pedzegettem multkor, hogy jo lenne ilyen iranyu meres, de senkit se erdekelt igazan"
    engem igen :K

  • Vhiktor
    nagyúr

    a vaszon korulotti teruletet emlegeted tobbszor is, de ez inkabb immersion miatt szamit, persze onnan is johet vissza feny, ami aztan a mennyezetrol meg a foldrol tovabb rontja a kontrasztot a vasznon, de a tobbi fal, jellemzoen a vaszon oldalan meg a mennyezet a fontosabbak.

    nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne
    ez igy szimplan nem igaz, kulonben vilagos is lehetne minden moziszoba.

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel
    a kompromisszumos resz meg ezer iranyba mehet el, pont ezert beszelgetunk errol.
    na most ezek a linkelt moziszobak, amik amugy jol neznek ki, 90%-uk vak sotet es 90%-uk nem nappali. szepen befotozva, klassz vilagitassal jol kiexponalva jol neznek ki. de itt fog a gyerkoc termeszetes feny mellett rajzolgatni nappal? :) se ablak, se feny legtobbon. ahol meg vilagos a padlo vagy a mennyezet, ott meg fele lesz mar a 10% adl kontraszt is sztem. ha csak mozizni jarnek a szobaba, biztos nem lenne bezs szinu a mennyezet vagy vilagos barna a szonyeg. el kell donteni hogy instagrammon legyen idealis vagy filmnezes kozben :DDD
    de majd kimerem itthon, latom teged is erdekel hogy mennyit ront a kontraszton a szoba, en ezt pedzegettem multkor, hogy jo lenne ilyen iranyu meres, de senkit se erdekelt igazan. pedig tok jol fogynanak utana az alr vasznak sztem :DDD
    emlekszem, hogy Szepinel pl. egy vilagosabb jelenet mellett pl. brutal sotet volt hozzam kepest hasonlo fenyero mellett, ugyanezzel a vaszonnal. es meggyozodesem hogy sotetebb a szobam mint a nappaliban mozizo juzerek 90%-nak.
    amit meg irtok Bbecivel, hogy nem ertitek hogy miert akarna valaki vilagos szobat. nem is feltetlen a vilagos szobarol van szo, nezhet ki jol egy sotet fal. de ilyen esetben altalaban vilagos a mennyezet. ha viszont a mennyezet is sotet max annak fog tetszeni, aki projektor forumra irogat :D nekem egy felhos napon ugy, hogy van 15nm+ ablakfelulet egy kb 25 nm-es helyisegben es van 2x2m vilagos resz mennyezeten meg egy 135" 1.2 feher vaszon olyan sotet van, hogy lampat kapcsolok iroasztalnal ha meg akarok talalni valamit...ilyen a fal, meg a mennyezet nagy resze.
    full feher mennyezettel sokkal elhetobb lenne, de az meg odabasz a vetitesnek..na en ezert erolkodok.

    #62027python1 ez pl nem tul vilagos jelenet, saccra lehet 4-7% adl. szerintem ez lehet kb. a hatar ha tippelni kellene. de siman lehet hogy hulyeseget beszelek igy meres nelkul...egy ilyen jelenetnel meg egy kozepesen sotetitett nappali amivel mi probalkozunk is valszeg jo meg. hany fl-el vetitesz? de ha van nagyobb mondjuk 16:9 vaszon, esetleg gain is nagyobb, fenyero is nagyobb, meg a jelenet is vilagosabb akkor mi a helyzet vajon merve? erre vagyok kivancsi.
    amugy total nem mervado ezt fotozgatni, teljesen mas egy kamera dinamika atfogasa, mint a szeme. kerdes a jpeg konverzio is mit csinal az arnyekokkal..ha esetleg szerkesztes, exponalas soran ugyeltel ra, hogy kb annyi latszodjon az oldalfalbol amit szemmel latsz, akkor ok. de ha csak kattintottal egyet akkor random..

    #62020Martin Eden hany metert fed be a mennyezeti fuggony? erdekes, hogy elfer saccra 10-20cm helyen osszehuzva. milyen anyag amugy? foci kozben atlatszik valamennyire a mennyezeten levo anyag? vagy sotetbe borul?
    erdekes, hogy nagyon hasa sincs, bar szerencsere nem kellett nagy szelesseget lefedned.

    Mpchc-ez van program ami minden kepkocka adl szintjét kiírja.

    Milyen irányú mérés nincs?

  • python1
    veterán

    a vaszon korulotti teruletet emlegeted tobbszor is, de ez inkabb immersion miatt szamit, persze onnan is johet vissza feny, ami aztan a mennyezetrol meg a foldrol tovabb rontja a kontrasztot a vasznon, de a tobbi fal, jellemzoen a vaszon oldalan meg a mennyezet a fontosabbak.

    nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne
    ez igy szimplan nem igaz, kulonben vilagos is lehetne minden moziszoba.

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel
    a kompromisszumos resz meg ezer iranyba mehet el, pont ezert beszelgetunk errol.
    na most ezek a linkelt moziszobak, amik amugy jol neznek ki, 90%-uk vak sotet es 90%-uk nem nappali. szepen befotozva, klassz vilagitassal jol kiexponalva jol neznek ki. de itt fog a gyerkoc termeszetes feny mellett rajzolgatni nappal? :) se ablak, se feny legtobbon. ahol meg vilagos a padlo vagy a mennyezet, ott meg fele lesz mar a 10% adl kontraszt is sztem. ha csak mozizni jarnek a szobaba, biztos nem lenne bezs szinu a mennyezet vagy vilagos barna a szonyeg. el kell donteni hogy instagrammon legyen idealis vagy filmnezes kozben :DDD
    de majd kimerem itthon, latom teged is erdekel hogy mennyit ront a kontraszton a szoba, en ezt pedzegettem multkor, hogy jo lenne ilyen iranyu meres, de senkit se erdekelt igazan. pedig tok jol fogynanak utana az alr vasznak sztem :DDD
    emlekszem, hogy Szepinel pl. egy vilagosabb jelenet mellett pl. brutal sotet volt hozzam kepest hasonlo fenyero mellett, ugyanezzel a vaszonnal. es meggyozodesem hogy sotetebb a szobam mint a nappaliban mozizo juzerek 90%-nak.
    amit meg irtok Bbecivel, hogy nem ertitek hogy miert akarna valaki vilagos szobat. nem is feltetlen a vilagos szobarol van szo, nezhet ki jol egy sotet fal. de ilyen esetben altalaban vilagos a mennyezet. ha viszont a mennyezet is sotet max annak fog tetszeni, aki projektor forumra irogat :D nekem egy felhos napon ugy, hogy van 15nm+ ablakfelulet egy kb 25 nm-es helyisegben es van 2x2m vilagos resz mennyezeten meg egy 135" 1.2 feher vaszon olyan sotet van, hogy lampat kapcsolok iroasztalnal ha meg akarok talalni valamit...ilyen a fal, meg a mennyezet nagy resze.
    full feher mennyezettel sokkal elhetobb lenne, de az meg odabasz a vetitesnek..na en ezert erolkodok.

    #62027python1 ez pl nem tul vilagos jelenet, saccra lehet 4-7% adl. szerintem ez lehet kb. a hatar ha tippelni kellene. de siman lehet hogy hulyeseget beszelek igy meres nelkul...egy ilyen jelenetnel meg egy kozepesen sotetitett nappali amivel mi probalkozunk is valszeg jo meg. hany fl-el vetitesz? de ha van nagyobb mondjuk 16:9 vaszon, esetleg gain is nagyobb, fenyero is nagyobb, meg a jelenet is vilagosabb akkor mi a helyzet vajon merve? erre vagyok kivancsi.
    amugy total nem mervado ezt fotozgatni, teljesen mas egy kamera dinamika atfogasa, mint a szeme. kerdes a jpeg konverzio is mit csinal az arnyekokkal..ha esetleg szerkesztes, exponalas soran ugyeltel ra, hogy kb annyi latszodjon az oldalfalbol amit szemmel latsz, akkor ok. de ha csak kattintottal egyet akkor random..

    #62020Martin Eden hany metert fed be a mennyezeti fuggony? erdekes, hogy elfer saccra 10-20cm helyen osszehuzva. milyen anyag amugy? foci kozben atlatszik valamennyire a mennyezeten levo anyag? vagy sotetbe borul?
    erdekes, hogy nagyon hasa sincs, bar szerencsere nem kellett nagy szelesseget lefedned.

    Jók a felvetéseid, engem is érdekelnek.
    Az biztos, hogy a szemközti falam korom fekete, és egy picike fény sem verődik róla vissza, a vetített képméretem 280x118cm, Cseneles 24fl-t mért nálam, de visszavettem a gyengébbik lámpaerőre.
    A szürke falak sötétednek még valamennyire. kutyaolak az ablakok körül már sötétebbek lettek, de igazából azt vettem észre, hogy már csak teljesen fényelnyelő anyag lenne ami érdemben hatékony is lenne.

  • m3ss
    veterán

    Persze ahol tényleg nincs rá mód, hogy legalább a vetített falon a vászon körül nem lehet fekete, oda valóban lehet valami maszkolást kitalálni.
    Nálam 21:9-es a képarány, így felül alul nagyobb a felület ami fekete, teljes elnyeléssel mint 16:9-es képaránynál, így a látószögbe nem zavaró a szoba falairól visszavert fény.
    De semmit nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne, viszont nálam a festés teljesen matt, alig zavaró beszivárgó zavaró visszaverődésektől.

    a vaszon korulotti teruletet emlegeted tobbszor is, de ez inkabb immersion miatt szamit, persze onnan is johet vissza feny, ami aztan a mennyezetrol meg a foldrol tovabb rontja a kontrasztot a vasznon, de a tobbi fal, jellemzoen a vaszon oldalan meg a mennyezet a fontosabbak.

    nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne
    ez igy szimplan nem igaz, kulonben vilagos is lehetne minden moziszoba.

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel
    a kompromisszumos resz meg ezer iranyba mehet el, pont ezert beszelgetunk errol.
    na most ezek a linkelt moziszobak, amik amugy jol neznek ki, 90%-uk vak sotet es 90%-uk nem nappali. szepen befotozva, klassz vilagitassal jol kiexponalva jol neznek ki. de itt fog a gyerkoc termeszetes feny mellett rajzolgatni nappal? :) se ablak, se feny legtobbon. ahol meg vilagos a padlo vagy a mennyezet, ott meg fele lesz mar a 10% adl kontraszt is sztem. ha csak mozizni jarnek a szobaba, biztos nem lenne bezs szinu a mennyezet vagy vilagos barna a szonyeg. el kell donteni hogy instagrammon legyen idealis vagy filmnezes kozben :DDD
    de majd kimerem itthon, latom teged is erdekel hogy mennyit ront a kontraszton a szoba, en ezt pedzegettem multkor, hogy jo lenne ilyen iranyu meres, de senkit se erdekelt igazan. pedig tok jol fogynanak utana az alr vasznak sztem :DDD
    emlekszem, hogy Szepinel pl. egy vilagosabb jelenet mellett pl. brutal sotet volt hozzam kepest hasonlo fenyero mellett, ugyanezzel a vaszonnal. es meggyozodesem hogy sotetebb a szobam mint a nappaliban mozizo juzerek 90%-nak.
    amit meg irtok Bbecivel, hogy nem ertitek hogy miert akarna valaki vilagos szobat. nem is feltetlen a vilagos szobarol van szo, nezhet ki jol egy sotet fal. de ilyen esetben altalaban vilagos a mennyezet. ha viszont a mennyezet is sotet max annak fog tetszeni, aki projektor forumra irogat :D nekem egy felhos napon ugy, hogy van 15nm+ ablakfelulet egy kb 25 nm-es helyisegben es van 2x2m vilagos resz mennyezeten meg egy 135" 1.2 feher vaszon olyan sotet van, hogy lampat kapcsolok iroasztalnal ha meg akarok talalni valamit...ilyen a fal, meg a mennyezet nagy resze.
    full feher mennyezettel sokkal elhetobb lenne, de az meg odabasz a vetitesnek..na en ezert erolkodok.

    #62027python1 ez pl nem tul vilagos jelenet, saccra lehet 4-7% adl. szerintem ez lehet kb. a hatar ha tippelni kellene. de siman lehet hogy hulyeseget beszelek igy meres nelkul...egy ilyen jelenetnel meg egy kozepesen sotetitett nappali amivel mi probalkozunk is valszeg jo meg. hany fl-el vetitesz? de ha van nagyobb mondjuk 16:9 vaszon, esetleg gain is nagyobb, fenyero is nagyobb, meg a jelenet is vilagosabb akkor mi a helyzet vajon merve? erre vagyok kivancsi.
    amugy total nem mervado ezt fotozgatni, teljesen mas egy kamera dinamika atfogasa, mint a szeme. kerdes a jpeg konverzio is mit csinal az arnyekokkal..ha esetleg szerkesztes, exponalas soran ugyeltel ra, hogy kb annyi latszodjon az oldalfalbol amit szemmel latsz, akkor ok. de ha csak kattintottal egyet akkor random..

    #62020Martin Eden hany metert fed be a mennyezeti fuggony? erdekes, hogy elfer saccra 10-20cm helyen osszehuzva. milyen anyag amugy? foci kozben atlatszik valamennyire a mennyezeten levo anyag? vagy sotetbe borul?
    erdekes, hogy nagyon hasa sincs, bar szerencsere nem kellett nagy szelesseget lefedned.

  • python1
    veterán

    Persze hogy megérte, azért készült az egész, nem világít már a fal a vásznon látott kép színében és a kép sem "homályos" a visszavert fénytől.
    Ennyire persze nem fekete a takart fal, mobillal készült a kép, van azért szürkés derengés, közel sem tökéletes fényelnyelő ez a könnyű textil, mégis sokszor jobb így a képminőség, mint a fehér fal.

    Annál biztosan minden jobb!

  • :C :R

    És megérte, mennyi javulás érzel? Ég és föld ugye? :)
    Élhető?

    Persze hogy megérte, azért készült az egész, nem világít már a fal a vásznon látott kép színében és a kép sem "homályos" a visszavert fénytől.
    Ennyire persze nem fekete a takart fal, mobillal készült a kép, van azért szürkés derengés, közel sem tökéletes fényelnyelő ez a könnyű textil, mégis sokszor jobb így a képminőség, mint a fehér fal.

  • python1
    veterán

    konkrétan bármi, sokkal jobb, mint egy sötét lyukban élni, főleg úgy, hogy egyben van a nappali, étkező, konyha

    Én kimondottan utálom a fehér falakat, inkább ilyeneket. [link]

  • makkmarce
    őstag

    Azt sem tudom felfogni, miféle hétköznapi tevékenység az, amihez akkora fény kell, hogy fehéreknek kell lenniük a falaknak, plafonnak.

    konkrétan bármi, sokkal jobb, mint egy sötét lyukban élni, főleg úgy, hogy egyben van a nappali, étkező, konyha

  • BBéci
    legenda

    Pont ezért is írtam, hogy megfelelő sötétebb árnyalattal is lehet már szinte kompromisszummentes vetítést kivitelezni, nem kell a barkácsmegoldáshoz folyamodni.

    Azt sem tudom felfogni, miféle hétköznapi tevékenység az, amihez akkora fény kell, hogy fehéreknek kell lenniük a falaknak, plafonnak.

  • python1
    veterán

    Egy árnyalattal kevésvé sötétzöldet válassz! Nálam egyforma sötétzöld a pafon és a falak, feleségemnek is határozottan tetszik. Dulux mobil alkalmazással választottuk ki a megfelelő, bútorokhoz, szőnyeghez, ízlésünkhöz passzoló árnyalatot.

    #62008Vhiktor
    Hangyányi kompromisszumot sem kíván a mi sötétzöld nappalink. Sőt, ezerszer kellemesebb, nint a korábbi világos barack volt. Kiráz a hideg, amikor a régi fényképeket meglátom.

    Pont ezért is írtam, hogy megfelelő sötétebb árnyalattal is lehet már szinte kompromisszummentes vetítést kivitelezni, nem kell a barkácsmegoldáshoz folyamodni.

  • BBéci
    legenda

    Nekem sötét zöld a fal, a fehér plafon pont jó hozzá, viszont ugye a projektor. Nem tudom milyen szín lenne a jó!? Sötét barnán gondolkodom mivel a kanapé, és a függöny is barna.

    Egy árnyalattal kevésvé sötétzöldet válassz! Nálam egyforma sötétzöld a pafon és a falak, feleségemnek is határozottan tetszik. Dulux mobil alkalmazással választottuk ki a megfelelő, bútorokhoz, szőnyeghez, ízlésünkhöz passzoló árnyalatot.

    #62008Vhiktor
    Hangyányi kompromisszumot sem kíván a mi sötétzöld nappalink. Sőt, ezerszer kellemesebb, nint a korábbi világos barack volt. Kiráz a hideg, amikor a régi fényképeket meglátom.

  • python1
    veterán

    Attól függ milyen az a sötétebb árnyalatú szoba. Így nem tudom. De már egy sötét árnyalatú szoba és fehér szoba között is nagy a különbség :)

    Mondjuk a sajátomra gondoltam, de sajnos fényképezni nem tudom normálisan, de már a vetített fal teljesen fekete, és fényelnyelő az oldalsók szürkék, parketta sötét, sötét szőnyeggel.
    ctrlaltdel13
    Nem kereskedelmi mozira gondoltam, otthoni kialakításra, de ha nem teljesen 100%-ban fényelnyelő, már pontosan tükröződik, mintha mondjuk más sötétebb árnyalatú fal lenne.
    Ezeket mèg az este kèszítettem mzizás közben szemből, kicsit az oldalfalak is benne vannak.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Ok az világos, hogy teljesen fehér falaknál, de sötétebb árnyalatú szobánál ez %-ban kifejezve, és valós vizuális élményben a vászonra vetített kép között mit eredményezne?
    Már csak abból kiindulva, hogy dedikált moziban járva, teljesen fekete falaknál, ami enyhén visszaverte a fényeket, és nálam Pl ahol jelenleg anamorph lencsével világított vászon, első benyomásra nem volt különbség.
    Hozzá kell tenni, hogy a szemem nagyon jó, és érzékeny, mindent is kiszúrok.
    A korábbi vásznam ugye egy likra, akusztikailag áteresztő DIY vászon volt (kb 0,6-0,7 gain), ott észrevehető volt a melegebb árnyalat, jelenleg 1,2 na itt tényleg nagyságrendi volt az ugrás a vetített kép között, de az említett dedikált mozihelyiségeknél, ezt a difit már nem érzékeltem.
    Pont emiatt ágaskodom csak a teljesen lesötétítés ellen, na meg a macera ami azzal jár.

    Attól függ milyen az a sötétebb árnyalatú szoba. Így nem tudom. De már egy sötét árnyalatú szoba és fehér szoba között is nagy a különbség :)

  • Ok az világos, hogy teljesen fehér falaknál, de sötétebb árnyalatú szobánál ez %-ban kifejezve, és valós vizuális élményben a vászonra vetített kép között mit eredményezne?
    Már csak abból kiindulva, hogy dedikált moziban járva, teljesen fekete falaknál, ami enyhén visszaverte a fényeket, és nálam Pl ahol jelenleg anamorph lencsével világított vászon, első benyomásra nem volt különbség.
    Hozzá kell tenni, hogy a szemem nagyon jó, és érzékeny, mindent is kiszúrok.
    A korábbi vásznam ugye egy likra, akusztikailag áteresztő DIY vászon volt (kb 0,6-0,7 gain), ott észrevehető volt a melegebb árnyalat, jelenleg 1,2 na itt tényleg nagyságrendi volt az ugrás a vetített kép között, de az említett dedikált mozihelyiségeknél, ezt a difit már nem érzékeltem.
    Pont emiatt ágaskodom csak a teljesen lesötétítés ellen, na meg a macera ami azzal jár.

    Mozit ne hozzuk ide, ahol a vászon mellett direkt fényforrás van.
    A kép homogenitása oda mindkét oldalt, a kép közepéhez képest.

  • python1
    veterán

    Én tudom, csak a többi fórumozó is kapjon rá választ mástól is ne csak tőlem :)

    Konkréran akkora különbség van mintha 2 kategóriával drágább projektort vettél volna. (Itt van egy kis paradoxon, mert fehér szobában az is vacak)

    Az on off kontraszt nem változik, max csak minimálisan. (Az on off kontrasztnak amúgy sincs kb semmi értelme)

    Ami viszont változik az a kép egyidejű kontraszt aránya (kép dinamikája), ott bizony többszörös a különbség, mint ahogy az összefoglalóban lévő grafikon is mutatja.

    Ok az világos, hogy teljesen fehér falaknál, de sötétebb árnyalatú szobánál ez %-ban kifejezve, és valós vizuális élményben a vászonra vetített kép között mit eredményezne?
    Már csak abból kiindulva, hogy dedikált moziban járva, teljesen fekete falaknál, ami enyhén visszaverte a fényeket, és nálam Pl ahol jelenleg anamorph lencsével világított vászon, első benyomásra nem volt különbség.
    Hozzá kell tenni, hogy a szemem nagyon jó, és érzékeny, mindent is kiszúrok.
    A korábbi vásznam ugye egy likra, akusztikailag áteresztő DIY vászon volt (kb 0,6-0,7 gain), ott észrevehető volt a melegebb árnyalat, jelenleg 1,2 na itt tényleg nagyságrendi volt az ugrás a vetített kép között, de az említett dedikált mozihelyiségeknél, ezt a difit már nem érzékeltem.
    Pont emiatt ágaskodom csak a teljesen lesötétítés ellen, na meg a macera ami azzal jár.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Erre neked kellene a legjobban tudni a választ.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy nem teljesen fehér falak mellett kalibrált projektor, és egy teljesen kimaszkolt helyiségben, ugyanaz a kalibrált projektor milyen mért értékeket mutatna?

    Én tudom, csak a többi fórumozó is kapjon rá választ mástól is ne csak tőlem :)

    Konkréran akkora különbség van mintha 2 kategóriával drágább projektort vettél volna. (Itt van egy kis paradoxon, mert fehér szobában az is vacak)

    Az on off kontraszt nem változik, max csak minimálisan. (Az on off kontrasztnak amúgy sincs kb semmi értelme)

    Ami viszont változik az a kép egyidejű kontraszt aránya (kép dinamikája), ott bizony többszörös a különbség, mint ahogy az összefoglalóban lévő grafikon is mutatja.

  • python1
    veterán

    :C :R

    És megérte, mennyi javulás érzel? Ég és föld ugye? :)
    Élhető?

    Erre neked kellene a legjobban tudni a választ.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy nem teljesen fehér falak mellett kalibrált projektor, és egy teljesen kimaszkolt helyiségben, ugyanaz a kalibrált projektor milyen mért értékeket mutatna?

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nálunk pesszimálisak voltak a feltételek a projektorozáshoz:
    - A nappali épp csak olyan széles, hogy a 100" vászon elfér keresztben, egy cső az egész
    - A falak hófehérek és nem opció a bármilyen sötét(ebb) színre festés, akármennyire is jól néz ki másoknál, nálunk az ablakok akkora méretűek csak, hogy csak a fehér falakkal kapunk egy élhető mennyiségű fényt a mozizáson kívüli nappali használathoz. Ha háromszor ekkora ablakaink lennének, akkor már mindjárt más lenne az én hozzáállasom is a színválasztással kapcsolatban, de ez a feltétel sajnos adott. (Vagyis a felújitáskor felmerült az is, hogy jó lenne betenni egy jóval nagyobb ablakot, de műszakilag sem lett volna egyszerű, illetve az épület is műemlék jellegű, úgyhogy engedélyeztetni is kellett volna, szóval elengedtem a dolgot).
    Kb. innen indult a mozizás:

    A jobb oldali fényoszlop a vászon mellett a vászon mögötti ablakon bejövő fény miatt van, amikor a kép készült nem volt leengedve a redőny.
    Aztán jött nekem is a kampós megoldás egy vékony fekete anyaggal, ami bár közel sem tökéletes fényelnyelő, a fehér falakhoz képest mégis pont elég nekem.
    A kampós megoldással egy baj volt: macerás volt, ha egyszer felraktam, volt hogy sok időre fent maradt, mint hogy le/fel szerelgessem.
    Úgyhogy ezután jött a függönysínes megoldás:



    Mondjuk kb. egy napon át vágtam a 6 méter hosszú egy soros sínbe egy második sínt az oldalába a függőlegesen logó anyagokhoz. Egyik oldalon fehér, a másikon piros szalaggal részben leragasztottam, hogy megnézzem milyen, még nem tudtam eldönteni melyik is lesz a végleges. A fali függőleges és a mennyezeti vízszintes anyag találkozásánál van némi hézag, ezt simán el lehetne még tüntetni, lehetett volna közelebb húzni még az anyagot a karnishoz, de nekem már megvoltak a kampós időből kis akasztófülek varrva az anyagra, amikre lettek később akasztva a görgők, ezért nőtt kicsit a hézag. De simán lehetne mondjuk a mennyezeti anyag szélére még varrni egy 10 centis lelógó részt ami pont eltakarná, de mondjuk még 1% javulásért nem fogtam neki ennek a műveletnek, nekem épp elég jó már így is. Az álmenyezeten van pár spotlámpa is, a mennyezeti anyagba pedig került bevarrásra pár mágnes, így nem is kell feszíteni annyira az anyagot, pár helyen felcuppan a mágnesek miatt a spotlámpák fém csavarjaihoz. Még jól is néz ki, hogy emiatt nem sík az anyag, hanem kicsit hullámos/behúzásos. Illetve a vászon alsó fém keretéhez is fel szoktam pattintani egy kb. méter széles anyagot alulra is, szintén mágnesek vannak az anyag egyik szélére varrva, így azt is 10 másodperc felrakni.
    Szóval nálam 6 anyag van, 1 fent vízszintesen és kettő oldalt függőlegesen a projektornál, azokat onnan húzom a vászon felé, ugyanígy 3 van a vászonnál, azokat meg a projektor felé húzom és közepén találkoznak. Amikor nincs használva és a sarkokba el vannak húzva, simán szorosabbra is lehetne tekerni, szerintem harmadannyira is tudnám összecsavarni, mint ahogy a képen látható most.
    Vetítés közben kb. ilyen:

    :C :R

    És megérte, mennyi javulás érzel? Ég és föld ugye? :)
    Élhető?

  • Nálunk pesszimálisak voltak a feltételek a projektorozáshoz:
    - A nappali épp csak olyan széles, hogy a 100" vászon elfér keresztben, egy cső az egész
    - A falak hófehérek és nem opció a bármilyen sötét(ebb) színre festés, akármennyire is jól néz ki másoknál, nálunk az ablakok akkora méretűek csak, hogy csak a fehér falakkal kapunk egy élhető mennyiségű fényt a mozizáson kívüli nappali használathoz. Ha háromszor ekkora ablakaink lennének, akkor már mindjárt más lenne az én hozzáállasom is a színválasztással kapcsolatban, de ez a feltétel sajnos adott. (Vagyis a felújitáskor felmerült az is, hogy jó lenne betenni egy jóval nagyobb ablakot, de műszakilag sem lett volna egyszerű, illetve az épület is műemlék jellegű, úgyhogy engedélyeztetni is kellett volna, szóval elengedtem a dolgot).
    Kb. innen indult a mozizás:

    A jobb oldali fényoszlop a vászon mellett a vászon mögötti ablakon bejövő fény miatt van, amikor a kép készült nem volt leengedve a redőny.
    Aztán jött nekem is a kampós megoldás egy vékony fekete anyaggal, ami bár közel sem tökéletes fényelnyelő, a fehér falakhoz képest mégis pont elég nekem.
    A kampós megoldással egy baj volt: macerás volt, ha egyszer felraktam, volt hogy sok időre fent maradt, mint hogy le/fel szerelgessem.
    Úgyhogy ezután jött a függönysínes megoldás:



    Mondjuk kb. egy napon át vágtam a 6 méter hosszú egy soros sínbe egy második sínt az oldalába a függőlegesen logó anyagokhoz. Egyik oldalon fehér, a másikon piros szalaggal részben leragasztottam, hogy megnézzem milyen, még nem tudtam eldönteni melyik is lesz a végleges. A fali függőleges és a mennyezeti vízszintes anyag találkozásánál van némi hézag, ezt simán el lehetne még tüntetni, lehetett volna közelebb húzni még az anyagot a karnishoz, de nekem már megvoltak a kampós időből kis akasztófülek varrva az anyagra, amikre lettek később akasztva a görgők, ezért nőtt kicsit a hézag. De simán lehetne mondjuk a mennyezeti anyag szélére még varrni egy 10 centis lelógó részt ami pont eltakarná, de mondjuk még 1% javulásért nem fogtam neki ennek a műveletnek, nekem épp elég jó már így is. Az álmenyezeten van pár spotlámpa is, a mennyezeti anyagba pedig került bevarrásra pár mágnes, így nem is kell feszíteni annyira az anyagot, pár helyen felcuppan a mágnesek miatt a spotlámpák fém csavarjaihoz. Még jól is néz ki, hogy emiatt nem sík az anyag, hanem kicsit hullámos/behúzásos. Illetve a vászon alsó fém keretéhez is fel szoktam pattintani egy kb. méter széles anyagot alulra is, szintén mágnesek vannak az anyag egyik szélére varrva, így azt is 10 másodperc felrakni.
    Szóval nálam 6 anyag van, 1 fent vízszintesen és kettő oldalt függőlegesen a projektornál, azokat onnan húzom a vászon felé, ugyanígy 3 van a vászonnál, azokat meg a projektor felé húzom és közepén találkoznak. Amikor nincs használva és a sarkokba el vannak húzva, simán szorosabbra is lehetne tekerni, szerintem harmadannyira is tudnám összecsavarni, mint ahogy a képen látható most.
    Vetítés közben kb. ilyen:

  • Atomgeszi
    nagyúr

    Más oldalról kell megközelíteni a kialakuló "trendet".
    Fiatalok körében mi a mai trend, MP3, soundbar, kompakt hangrendszerek megjelenítők terén az oled, de eszük ágában sincs az embereknek már nagy TV-t venni, piackutatók ezrei foglalkoznak a szükség felmérésével, trend integrátorok pedig azon fáradoznak, hogy ezeknek a megoldásoknak teret teremtsenek.
    Ez mindenre igaz az életben, csak szét kell nézni, hogy ez jó-e, sok dolog van ami valóban egyszerűsíti az életünket, és bizony van létjogosultsága.
    Nálam kizárólag, csak a dizájn miatt klasszikus a mozi kialakítása, amennyiben a modern stílust kedvelném, csak egy b@szott nagy oled ékeskedne a nappalimban, falba beépített hangszórókkal.

    Én nem tudom, de ezt a Sphere-t Las Vegasban megnézném élőben nagyon. :D :D

  • python1
    veterán

    Azért megnézném, hogy hoznak ki egy 133" TV-t. :D

    De, ha hajtogatva megoldható lesz, akkor persze, mehet a váltás.. de ez még jó ideig nem lesz így, és nem lesz alternatíva.

    Most is az ilyen 75" - 85" TV-k már most önmagukban baromi sok helyet foglalnak, nehezek, törékenyek, állandóan ott vannak, mint egy fix vászon, sőt.

    Más oldalról kell megközelíteni a kialakuló "trendet".
    Fiatalok körében mi a mai trend, MP3, soundbar, kompakt hangrendszerek megjelenítők terén az oled, de eszük ágában sincs az embereknek már nagy TV-t venni, piackutatók ezrei foglalkoznak a szükség felmérésével, trend integrátorok pedig azon fáradoznak, hogy ezeknek a megoldásoknak teret teremtsenek.
    Ez mindenre igaz az életben, csak szét kell nézni, hogy ez jó-e, sok dolog van ami valóban egyszerűsíti az életünket, és bizony van létjogosultsága.
    Nálam kizárólag, csak a dizájn miatt klasszikus a mozi kialakítása, amennyiben a modern stílust kedvelném, csak egy b@szott nagy oled ékeskedne a nappalimban, falba beépített hangszórókkal.

  • Atomgeszi
    nagyúr

    De itt van a 3. opció is hogy csak a vetítés idejére optimalizálni a szobát. Azzal mi a baj? Én az előző helyen ahol laktunk összesen 4db anyagot akasztottam a kampókra. 2 oldalfal, vászonnal szemközti fal illetve mennyezet. Vetítés előtt elment vele 5 perc és utána is, de legalább a filmezésre hozta majdnem egy dedikált fekete szoba minőségét (azokat a deikalt szobákat ahol pedig nem fekete volt a fal, siman túl is teljesitette). Nekem ez a 10 perc munka megérte, hogy sokszorosára javuljon a kép.
    Az igaz, hogy nagyon csúnya és paraszt megoldás volt, nem is szívesen mutogatom :), de amikor filmeztunk nem a környezetet néztük. Utána pedig a 4 pici kampó a sarokban senkinek nem tűnt fel ha nem mutattam meg direkt.
    Jelenlegi formájában szerintem is hamarosan ki fognak halni a projektorok, hogy egyre olcsóbbak a nagy tvk, pláne akkor amikor elterjednek a led/micro led falak, stb.

    Azért megnézném, hogy hoznak ki egy 133" TV-t. :D

    De, ha hajtogatva megoldható lesz, akkor persze, mehet a váltás.. de ez még jó ideig nem lesz így, és nem lesz alternatíva.

    Most is az ilyen 75" - 85" TV-k már most önmagukban baromi sok helyet foglalnak, nehezek, törékenyek, állandóan ott vannak, mint egy fix vászon, sőt.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel.
    Ha azt vesszük, hogy most terjedőben a paneles TV fal, nagy TV-k ahol direkt a cél az, hogy nappali világítás esetén is élvezhető legyen a kontraszt, társasági élet mellett is.
    Jártam dedikált mozi helyiségekben, ott megoldható, amennyben az a cél, hogy teljesen feketék legyenek a falak, de az a trend is lassan áttér élhetőbb színesebb kellemesebb megoldások felé. [link]
    Én inkább azt az utat választottam, hogy minél jobban érezzem magam abban a helyiségben ahol mozizunk, legyen hangulatos, legyen egy egyénisége a helyiségnek, atmoszférája. [link]
    Már egyébként a hanggal is pontosan így vagyok, nem hajszolom már a nüanszokat, a helyiség akusztikai agyonkezelése sem célom már, egyedüli célom, hogy jól érezzem magam abban a helyiségben, családdal, barátokkal ahol éppen mozizunk.

    De itt van a 3. opció is hogy csak a vetítés idejére optimalizálni a szobát. Azzal mi a baj? Én az előző helyen ahol laktunk összesen 4db anyagot akasztottam a kampókra. 2 oldalfal, vászonnal szemközti fal illetve mennyezet. Vetítés előtt elment vele 5 perc és utána is, de legalább a filmezésre hozta majdnem egy dedikált fekete szoba minőségét (azokat a deikalt szobákat ahol pedig nem fekete volt a fal, siman túl is teljesitette). Nekem ez a 10 perc munka megérte, hogy sokszorosára javuljon a kép.
    Az igaz, hogy nagyon csúnya és paraszt megoldás volt, nem is szívesen mutogatom :), de amikor filmeztunk nem a környezetet néztük. Utána pedig a 4 pici kampó a sarokban senkinek nem tűnt fel ha nem mutattam meg direkt.
    Jelenlegi formájában szerintem is hamarosan ki fognak halni a projektorok, hogy egyre olcsóbbak a nagy tvk, pláne akkor amikor elterjednek a led/micro led falak, stb.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Igen ő csinált olyat, de ha jól emlékszem nem motoros volt, hanem kézzel mozgatta.
    Nekem is elküldte a képeket, videókat.
    Jól megcsinálta. :R

    Esetleg Te is dobhatnál fel majd képet a szobából. :B

    Majd készítek róla képeket :). A hangzás még kialakítás alatt van, abból most csak ideiglenes megoldás van.
    A 2 első fotel van a végleges helyen, mögötte való sort majd még fogom emelni.

  • python1
    veterán

    Nekem a fekete munkaruha vászon szövet sokkal, de sokkal jobban elnyelte a fényt, mint a mostani fekete festék.
    Most teljesen fekete a szoba, a falak, a menyezet, a bútorok, a padlószőnyeg, de az biztos, hogy a vászont körbeölelő jobb és baloldali falakat kb 1 méteres szélességben be foogm borítani fekete anyaggal, mert onnan láthatóan verődik vissza fény.

    Tulajdonképpen 2 variáció lehet életképes a nappalis mozizásra, teljesen sötét falak, bútorzat, vagy kompromisszum és beletörődés, megbékélés a helyzettel.
    Ha azt vesszük, hogy most terjedőben a paneles TV fal, nagy TV-k ahol direkt a cél az, hogy nappali világítás esetén is élvezhető legyen a kontraszt, társasági élet mellett is.
    Jártam dedikált mozi helyiségekben, ott megoldható, amennyben az a cél, hogy teljesen feketék legyenek a falak, de az a trend is lassan áttér élhetőbb színesebb kellemesebb megoldások felé. [link]
    Én inkább azt az utat választottam, hogy minél jobban érezzem magam abban a helyiségben ahol mozizunk, legyen hangulatos, legyen egy egyénisége a helyiségnek, atmoszférája. [link]
    Már egyébként a hanggal is pontosan így vagyok, nem hajszolom már a nüanszokat, a helyiség akusztikai agyonkezelése sem célom már, egyedüli célom, hogy jól érezzem magam abban a helyiségben, családdal, barátokkal ahol éppen mozizunk.

  • spiky03
    veterán

    Megvannak az anyagok, nekem már nincs rá szükségem, de nem tiszták.

    M3ss karton papíros megoldása is tetszik.

    Egyébként itt a fórumon ljk csinált motoros ízléses mennyezet elsotetitest, érdemes megnezni, mert profi lett.

    Igen ő csinált olyat, de ha jól emlékszem nem motoros volt, hanem kézzel mozgatta.
    Nekem is elküldte a képeket, videókat.
    Jól megcsinálta. :R

    Esetleg Te is dobhatnál fel majd képet a szobából. :B

  • Vhiktor
    nagyúr

    Persze ahol tényleg nincs rá mód, hogy legalább a vetített falon a vászon körül nem lehet fekete, oda valóban lehet valami maszkolást kitalálni.
    Nálam 21:9-es a képarány, így felül alul nagyobb a felület ami fekete, teljes elnyeléssel mint 16:9-es képaránynál, így a látószögbe nem zavaró a szoba falairól visszavert fény.
    De semmit nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne, viszont nálam a festés teljesen matt, alig zavaró beszivárgó zavaró visszaverődésektől.

    Nekem a fekete munkaruha vászon szövet sokkal, de sokkal jobban elnyelte a fényt, mint a mostani fekete festék.
    Most teljesen fekete a szoba, a falak, a menyezet, a bútorok, a padlószőnyeg, de az biztos, hogy a vászont körbeölelő jobb és baloldali falakat kb 1 méteres szélességben be foogm borítani fekete anyaggal, mert onnan láthatóan verődik vissza fény.

  • python1
    veterán

    A kép esetén is fontos a dinamika, nem csak a hangnál ;).
    Nézd meg a topikösszefoglalóban linkelt videót. Biztos jó a kép nálad (meg a hang is :K), de ha full fekete lenne minden, akkor még jobb, kontrasztosabb lenne.
    De mivel senki nem szeretne tök fekete helyiséget ezért megy a matek a mobil megoldásokról.

    Persze ahol tényleg nincs rá mód, hogy legalább a vetített falon a vászon körül nem lehet fekete, oda valóban lehet valami maszkolást kitalálni.
    Nálam 21:9-es a képarány, így felül alul nagyobb a felület ami fekete, teljes elnyeléssel mint 16:9-es képaránynál, így a látószögbe nem zavaró a szoba falairól visszavert fény.
    De semmit nem ér a fekete szövet sem, ha nem 100%-ig elnyelő, mert pontosan annyira veri vissza fényeket, mintha világos lenne, viszont nálam a festés teljesen matt, alig zavaró beszivárgó zavaró visszaverődésektől.

  • BIGi75
    őstag

    Komolyan nem értem minek ennyit ezzel a sötétítési témával, ennyire betegesen foglalkozni?
    Ok annyit lehet, hogy a vetített fal lehet fekete a vászon körül, esetleg nem teljesen fehér falak, de, hogy mindent alárendelni, nem hoz annyit amennyire túl van ez lihegve.
    Nálam annyi, hogy a vetített fal teljesen fekete (5x 2,65m) a többi szürke, de még így is feláll a szőr a kezemen, ha filmet nézek, annyira elbűvöl a látvány.

    A kép esetén is fontos a dinamika, nem csak a hangnál ;).
    Nézd meg a topikösszefoglalóban linkelt videót. Biztos jó a kép nálad (meg a hang is :K), de ha full fekete lenne minden, akkor még jobb, kontrasztosabb lenne.
    De mivel senki nem szeretne tök fekete helyiséget ezért megy a matek a mobil megoldásokról.

  • m3ss
    veterán

    Komolyan nem értem minek ennyit ezzel a sötétítési témával, ennyire betegesen foglalkozni?
    Ok annyit lehet, hogy a vetített fal lehet fekete a vászon körül, esetleg nem teljesen fehér falak, de, hogy mindent alárendelni, nem hoz annyit amennyire túl van ez lihegve.
    Nálam annyi, hogy a vetített fal teljesen fekete (5x 2,65m) a többi szürke, de még így is feláll a szőr a kezemen, ha filmet nézek, annyira elbűvöl a látvány.

    szaktopik, ne csodalkozz hogy vannak olyanok akik szeretnek a kontrasztot vagy immersiont maximalizalni.
    egyebkent ez a legnagyobb kihivas nappali hazimoziban, foleg vetitovel, hogy amikor nem mozizol minel elhetobb legyen. amikor meg mozizol minel kozelebb legyen egy dedikalt szobahoz.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Komolyan nem értem minek ennyit ezzel a sötétítési témával, ennyire betegesen foglalkozni?
    Ok annyit lehet, hogy a vetített fal lehet fekete a vászon körül, esetleg nem teljesen fehér falak, de, hogy mindent alárendelni, nem hoz annyit amennyire túl van ez lihegve.
    Nálam annyi, hogy a vetített fal teljesen fekete (5x 2,65m) a többi szürke, de még így is feláll a szőr a kezemen, ha filmet nézek, annyira elbűvöl a látvány.

    A függönyözéssel pont hogy nincs minden beáldozva. Amikor nem moziznak akkor sima nappali kompromisszumok nélkül, ugyanez igaz a mozizás idejére is.

  • python1
    veterán

    Komolyan nem értem minek ennyit ezzel a sötétítési témával, ennyire betegesen foglalkozni?
    Ok annyit lehet, hogy a vetített fal lehet fekete a vászon körül, esetleg nem teljesen fehér falak, de, hogy mindent alárendelni, nem hoz annyit amennyire túl van ez lihegve.
    Nálam annyi, hogy a vetített fal teljesen fekete (5x 2,65m) a többi szürke, de még így is feláll a szőr a kezemen, ha filmet nézek, annyira elbűvöl a látvány.

  • Atomgeszi
    nagyúr

    Ilyen napellenzőben már én is gondolkodtam. Bedobozolva gipszkartonba a szerkezet észrevétlen is lehetne becsukva. Ezek müködnek vajon fejjel lefelé is?, hogy a váz felül legyen a vászon meg alul...

    Szerintem nincs akadálya a fordított működésnek.

    Kültéren gondolom azért van jelentősége, hogyha valaki mondjuk úgy felejti, és fentről kap egy nagy zuhit, akkor az eső nyomására a váz tartsa meg az anyagot, és ne pedig lavórként működjön. :D

  • m3ss
    veterán

    Ilyen napellenzőben már én is gondolkodtam. Bedobozolva gipszkartonba a szerkezet észrevétlen is lehetne becsukva. Ezek müködnek vajon fejjel lefelé is?, hogy a váz felül legyen a vászon meg alul...

    ja, tok jol el lehetne rejteni. ez pl forditas nelkul is egesz pofas. viszont ennyit nem tudom akarok-e erre kolteni, de ez eleg kenyelmes lenne :K

  • Vhiktor
    nagyúr

    Ijk megoldására van kép vagy link valahol?

    Írni kell neki, nekem anno küldött videót. Szerintem ide is kitehetné nyugodtan.

  • -KP-
    veterán

    Megvannak az anyagok, nekem már nincs rá szükségem, de nem tiszták.

    M3ss karton papíros megoldása is tetszik.

    Egyébként itt a fórumon ljk csinált motoros ízléses mennyezet elsotetitest, érdemes megnezni, mert profi lett.

    Ijk megoldására van kép vagy link valahol?

  • BIGi75
    őstag

    hmm ez nem is hulyeseg. ez a verzio pl egesz kompakt becsukva. es ezeket egesz konnyen lehet nyitni-zarni.
    viszont a manual is 100ezertol indul.

    amugy roletta helyett vehetnek egy hasznalt manual vetito vasznat is az jutott eszembe...valszeg olcsobb lenne.

    #61996-KP van mar konkret sin amit kineztel?

    #61999spiky03 ha van hely a sok fuggonynek, meg olyan a szoba kialakitasa, elrendezese akkor itt van pl. egy dupla karnisos megoldas.

    Ilyen napellenzőben már én is gondolkodtam. Bedobozolva gipszkartonba a szerkezet észrevétlen is lehetne becsukva. Ezek müködnek vajon fejjel lefelé is?, hogy a váz felül legyen a vászon meg alul...

  • Vhiktor
    nagyúr

    Majd kérjük a képeket, ha elindult a folyamat. :R
    Én is tervezem már jó ideje, hogy a plafont besötétítem, amikor filmezek, úgy mint Vhiktor csinálta. De eddig csak a kampók megvásálásáig jutottam :DDD

    Valami "kényelmesebb" megoldás lenne jó, ami ugye asszonybarát is. De vsz ez a megoldás lesz a legbarátibb, a 6 db kis kampó a plafonon plusz az összehajtogatható fekete anyag, mert azt ugye nem látja, ha nincs fent.
    Csak ez meg kicsit macera minden este föl és le akasztani, de ugye valami valamiért. :D

    Tényleg Vhiktor, a te fekete anyagod még nem eladó? :D ;] :P

    Megvannak az anyagok, nekem már nincs rá szükségem, de nem tiszták.

    M3ss karton papíros megoldása is tetszik.

    Egyébként itt a fórumon ljk csinált motoros ízléses mennyezet elsotetitest, érdemes megnezni, mert profi lett.

Új hozzászólás Aktív témák