2019. augusztus 18., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:43:53

PROHARDVER!

Házimozi belépő szinten
Ez a topik kezdő házimozisoknak nyújt segítséget, illetve belépő rendszerekkel foglalkozik.
Kérdésedet hasonló módon tedd fel:
Használt is szóba jöhet-e, hány hangsugárzót szeretnél (2.0, 5.0, 7.0), subot is vásárolnál, mennyit szánsz rá. Vedd figyelme, hogy komponenseket össze is kell kötni, a kábelezésre is kell hagyni némi összeget :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45151) zsoika válasza Hegyirabló (#45150) üzenetére

zsoika
(addikt)

Látom hogy van net a lejátszó... nem lehet szoftot frissíteni?
Nekem firmware hibának tűnik .

(#45152) Hegyirabló válasza zsoika (#45151) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Bennem is felmerült ez, amit írsz. Az első dolgom az volt, mikor bekötöttem, hogy a legfrissebb firmware. Mikor tegnap észrevettem ezt a DVD nincs 5.1 dolgot, rögtön rányomtam megint a frissítésre. De nincs újabb. Esetleg hibás firmwaret adtak ki, próbáltam keresni Googleben angolul is, de nem találtam arra utaló nyomot, hogy másnál is lenne ez a hiba.

Többen kérdeztétek, hogy milyen hangrendszerem van, tessék itt egy kép, Genius Home Theater 5.1 vagy mi a neve. Tudom, gagyi, de én szeretem, nekem elég.

Szerk: (#45153) Zigi Kösz a jókívánságot! Remélem tényleg megoldódik, vagy szívok 2.1-el. :(
A DAC meg azért kellene, mert akkor rákötöm a Blu-Rayt optikával vagy koaxal, a DAC-ra rá a egybeszettet, és drukkolok, hogy működjön!

[ Szerkesztve ]

(#45153) Zigi válasza Hegyirabló (#45150) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Nézd az analóg bemenetes egybeszettek hangminőségét ismerve nem oszt vagy szoroz a kínai dac (másrészt vannak nagyon jók)......ha a minőség miatt vettél 135ezres lejátszót akkor fejleszd a hangrendszert is. Most is 5 sokol rádió hangszóró van rajta...... Ettől még a specifikációk alapján kellene működnie a dolognak. Remélem megoldódik a szervízben, vagy valamelyik hangmenüben.

(#45154) Quetz válasza Hegyirabló (#45152) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Vidd szervizbe, itt úgysem tudunk segíteni másban, mint elmondjuk, hogy elvileg működnie kellene. Ezen felül ez rossz topic, a bluray lejátszókban kellene érdeklődnöd: Blu-ray lejátszók

[ Szerkesztve ]

(#45155) Hegyirabló válasza Quetz (#45154) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Ott is ugyanezek a kollégák írnak, de beírhatom oda is. :)

(#45156) Beni2360 válasza Hegyirabló (#45155) üzenetére

Beni2360
(veterán)

Igen az lehet csakott a BR lejátszás iránt érdeklődők olvassák itt meg a HM érdeklődők vannak Egyébként érdekes volt az egész.
Kérdésem lenne, tényleg a jobb oldali front elött van az az üveg bemutató vitrin?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 ---Original LeEco Le 2 X526 5.5" -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#45157) Hegyirabló válasza Beni2360 (#45156) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Szia!

Mellett. Igen, tudom, nem jó, mert az üveg visszaveri a hangot, de nem tudom máshová rakni. Rossz az egész, de nekem megfelel.

Egy dolgot nem írtam le, ami lehet, hogy félreértésre adott okot. Nem csak hogy nem szól 5.1-ben a rendszer, ha DVD-t játszom le, hanem a display is csak 2.1-et ír ki!

(#45158) Beni2360 válasza Hegyirabló (#45157) üzenetére

Beni2360
(veterán)

Most látom amikor kinagyítottam, hogy mellette van.
Ne vacakolj told be a szervízbe ha ők is azt mondták, hogy alkatrész csere kell.

Béni2360 ---Original LeEco Le 2 X526 5.5" -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#45159) Hegyirabló válasza Beni2360 (#45158) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Hát úgy mondta, az elmesélésem alapján, hogy valószínűleg alkatrész csere. Rá kellett volna kérdeznem, hogy láttak-e már hasonlót.

Szerk: Bezzeg azt nem vetted észre, hogy a vitrinben ott van egy csomó Star Wars cucc, Jar Jar Úr! :D

[ Szerkesztve ]

(#45160) andronic válasza Hegyirabló (#45159) üzenetére

andronic
(csendes tag)

Látom, láttad. :)

[ Szerkesztve ]

(#45161) Hegyirabló válasza andronic (#45160) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Igen, köszönöm! :)

(#45162) Quqesz válasza Hegyirabló (#45159) üzenetére

Quqesz
(veterán)

100 szónak is 1 a vége, jól tetted, hogy szervízbe küldted. Amúgy nekem van még egy 1998-as Onkyo-m, amiben nincsen Dolby Digital/DTS proci.......csak a Dolby Sorrundot tudja még. Na ott kellett nekem is ez a pre out kimenetes buli.(voltam is bajban, melyik dvd/bluray lejátszó tudja nem horror áron)

[ Szerkesztve ]

Szok kici occó.....többet veszel mégoccóbbb...helo koci

(#45163) Hegyirabló válasza Quqesz (#45162) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Emlékszem arra az Onkyora, jó darab az. Egyébként azért vettem ennyiért lejátszót, mert csak ezen volt analóg kimenet. Különben nem költök rá ennyit, de gondoltam csak jó lesz ennyi pénzért. Tévedtem.

(#45164) Quqesz válasza Hegyirabló (#45163) üzenetére

Quqesz
(veterán)

Sajnos manapság jóból is lehet xart venni....de erre van a gari.

(#45165) Hegyirabló válasza Quqesz (#45164) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Érdekes, ugyanezt mondta a szervizes manus is! :)

(#45166) blakey válasza Hegyirabló (#45157) üzenetére

blakey
(veterán)

Nem csak hogy nem szól 5.1-ben a rendszer, ha DVD-t játszom le, hanem a display is csak 2.1-et ír ki! - ugye nem a képre gondolsz? Mert az valójában 5.1, szokták így is jelölni. (3/2.1ch)

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#45167) Hegyirabló válasza blakey (#45166) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Ezt nem tudtam. De akkor a Blu-Raynél miért rendesen 5.1-et ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#45168) blakey válasza Hegyirabló (#45167) üzenetére

blakey
(veterán)

Mert a programozó nem figyelt, hogy egyforma legyen a megjelenítés, csak ennyi az oka, viszont jó, mert lehet 2/2.1 is ami pl. azt jelenti, hogy nincs center. Nekem jobban tetszik az efajta kiírás, mint a sima 5.1-es jelölés.
Egyébként nyomnék egy gyári visszaállítást és csak a hangra vonatkozó részeknél állítanám be, hogy legyen többcsatornás PCM, máshoz nem nyúlnék, esetleg azt még megnézheted.

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#45169) Beni2360 válasza Hegyirabló (#45159) üzenetére

Beni2360
(veterán)

Jogos az 1 pont de mentségemre én a hsz-re figyeltem. A magas frontok a nem megdöntött felső center, a beszorított sub, hátsókat nem látni.

(#45170) Hegyirabló válasza blakey (#45168) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Na, nagyon szépen köszönöm! :)) User error. Holnap elhozom a szenyóból, biztosan nézni fognak hülyén, de majd kidumálom magamat. :)

Ha már itthon lesz megint, jöhetek kérdezni a beállításokhoz?

[ Szerkesztve ]

(#45171) edima10

edima10
(tag)

Sziasztok!

Végre eljutottam odáig, hogy bővíthetem egy mélyládával a rendszert. Onkyo tx-nr686-os avr és egy Heco Music Style 5.0 hangfal szett van egy 5x4 méteres szobában (a sarkából lecsapva 1.3x2.0 m)

Láttam egy Monitor Audio RSW12 subot, mi a véleményetek erről, jó lenne vagy sok ide? Vagy van jobb ötletetek? Olyan 100-120 a keret rá.

Sajnos a szobában sokat nem lehet variálni az elrendezéssel, esetleg így, ha ettől bármi jobb lehet:

és a jobb vagy a bal front mellé tudnám rakni a subot, ahogy a képeken is beraktam.

Köszönöm

(#45172) Gixxer88

Gixxer88
(őstag)

No csak AVR-t vettem 1 nézelődéssel,számolgatással eltöltött nap és 1 álmatlan éjszaka után.
A keret miatt az eredetileg kinézett HK 171s lett végül az eredetileg is tervezett Jamo S803+ 810 Sub-bal,a stereo témát elengedtem.
Hát bakker,nekem nagyon bejön a hangja. :D
Túlteljesíti a várakozásaimat.
Már azon gondolkodom,hogy rendelek hátra egy pár 801-t,meg egy S83 Centert. :DD

(#45173) ELACielvtárs válasza Gixxer88 (#45172) üzenetére

ELACielvtárs
(veterán)

Gratulálok a szerzeményhez :C
Használd megelégedéssel :R
Rendelni fogsz hattereket és centert , hidd el (jedi kezlegyintes) ;]

[ Szerkesztve ]

ELAC - The life of sound

(#45174) Quqesz válasza Gixxer88 (#45172) üzenetére

Quqesz
(veterán)

Grat! Ha igazán mozizni akarsz megéri, főleg ha tetszik. Teljesen más élmény sztem. Már VHS időszakban áttértem a Dolby Surroundra, azóta nem eresztem a házimozit. :K nálam a tv is optikaival megy át(digi műhold) és megy a dolby prologic II.....

[ Szerkesztve ]

(#45175) Gixxer88 válasza Quqesz (#45174) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Sajnos nem nagy az albi amiben élek,1 szobás (maga a szoba 21nm).
Valahogy meg kell "feng-shuiznom",hogy valahogy úgy rendezzem át,hogy majd a 2 hátsó hátul is legyen,ne az ágy fejtámlájával egy vonalban.
Mondjuk nem tudom a HK automata mikrofonos beállításával mennyire lenne hallható hátránya a fejtámlás verziónak a fizikálisan hátrébb helyezett hangfalhoz képest.

(#45176) dave118 válasza Gixxer88 (#45172) üzenetére

dave118
(aktív tag)

Hát bakker,nekem nagyon bejön a hangja. :D
Túlteljesíti a várakozásaimat.

Akkor már biztos, hogy megérte! Használd megelégedéssel és óvatosan azzal a bizonyos lejtővel amin sokunk megindult lefelé! fölfelé :D

(#45152) Hegyirabló: respekt a vitrinért!!! :D szép gyűjtemény.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#45177) Hegyirabló válasza dave118 (#45176) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Köszönöm! :)

Felét nem is láttad még, az máshol van, mert nem fért be. :))

(#45178) Gixxer88 válasza dave118 (#45176) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Köszönöm!
Viszont egy apró problémát észrevettem.
A subot elég nyögvenyelősen kapcsolja ki és be az erősítő ha a sub auto állásba van kapcsolva.
Valamikor nem kis kapcsolja be,vagy eltelik minimum 5-10perc mire életre kel,legalábbis ha csak tv-t nézek (HDMI ARC csatlakozás),de ha pl az HBO Go-tól megkapja a DD jelet,akkor egyből bekapcsol.
Ki meg olyan félóra alatt kapcsol.
Az erősítőn van trigger kimenet,de a mély ilyen módon nem vezérelhető.
Lehet negatív hatása a sub erősítőjének az élettartamára az ha fixen ON állásban megy 0-24,vagy "mókoljam" meg házilag és szerezzek egy távirányítós kapcsolható 220V aljzatot a subnak?

(#45179) ctrlaltdel13 válasza Gixxer88 (#45178) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Használj master slave elosztót, és hagyd On-on.

(#45180) arcitec válasza Gixxer88 (#45178) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Azt még megteheted,hogy az erősítőn felemeled a SUB kimenő jelét, a hangerőt meg korrigálod a SUB-on. Vagy is azon meg csökkented... ;)

[ Szerkesztve ]

(#45181) Gixxer88 válasza arcitec (#45180) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Hogy ez miért nem jutott eszembe... :DD
A sub hangerejét nem bántottam, beállitottam tegnap egy olyan fél hangerőre,de sok volt és az erősítőn vettem le -6dB-re.
Most hogy a subon letekertem,az erősítőn meg +2-re fel,egyből kapcsol.
Köszi a tippet! :R

(#45182) arcitec válasza Gixxer88 (#45181) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Apropó, az , hogy kicsit később kapcsol ki, pont azért van, hogy ne kapcsolgasson ki be, ha nincs effekt egy filmen folyamatosan, mert a mély hol többségében van, hol nem. SUB gyártó függvénye a kikapcsolás késleltetési időtartama.

[ Szerkesztve ]

(#45183) Quetz válasza Gixxer88 (#45181) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Ha pozitív tartományba állítod az erősítőn a kimenet jelszintjét, akkor azzal azt kockáztatod, hogy klippelni fog a jel, aztán kimegy a füst a hangszóróból, és mint tudjuk, füst nélkül semmi sem működik. Én addig játszanék vele, ami az automatikus bemérés 0 alatt tartja a jelszintet és már bekapcsol magától a mélynyomó.

(#45184) arcitec válasza Quetz (#45183) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Nem kicsit túlzás amit állítasz, sőt marhaság... ne már, beszélünk itt hülyeségeket állandóan... Meg a 8 ohm és társai ..

[ Szerkesztve ]

(#45185) aazimi

aazimi
(csendes tag)

Sziasztok! Szereztem 6db Philips 26/20-as hangfalat és szeretnék venni hozzá egy Denon avr 1601-et. A kérdésem az lenne, hogy mélynyomó szükséges ebbe a rendszerbe vagy ki lehet tenni a frontra a mélyére? Ha igen, akkor frontra szerezzek három utas hangfalat? Vagy mindenképp érdemes a Sub? Ha igen, akkor aktív vagy passzív Sub is elég? Köszönöm!

PÜ a biztos

(#45186) mettek válasza aazimi (#45185) üzenetére

mettek
(őstag)

Kell a szub. Aktív legyen.

(#45187) dave118 válasza Gixxer88 (#45181) üzenetére

dave118
(aktív tag)

Mert nem olvastad a mély hangok kezeléséről és a szubláda beállításáról szóló kötelező enciklopédiát!! :U keress rá az összefoglalóban, jó kis olvasmány! ;)

... Ami ami, az az.

(#45188) Jigsaw04

Jigsaw04
(senior tag)

Engem nem zavar ez a szub ki-be automatikus kapcsolás..

Egyszerű a recept: Amennyiben zenét hallgatok (pure direct) oda nem kapcsolom be, ha filmezek akkor pedig abba az állásba kapcsolom ami folyamatosan bekapcsolva tartja.

Annyi a hátránya, hogy így a rendszerrel együtt ki-be kell manuálisan kapcsolni.
Számomra ez nem jelent kényelmetlenséget. :N

(#45189) Szila|H|

Szila|H|
(csendes tag)

Erre valaki, valamit? :F [link]

Life is better with a frenchie

(#45190) arcitec válasza Jigsaw04 (#45188) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Az SVS-SB2000 telejesen jól működik-e szempontból autó módon van, elindul egy film (megfelelő hangerőn) bekapcsol és talán még nem is volt rá példa, hogy film alatt standby módba került volna. A rendszer megfelelően össze van hangolva, az erősítő 0 -db vagy +1-2 nem is tudom de e körül van, nincs jelentősége és tudom így jó ahogy van.(Nem csak én állítom,volt honnan tanulni.) Mikor új volt nekem is feltűnt, hogy elég sok idő kell míg standby módba kerül, de ez így jó, ilyenre van konstruálva. A pure mód meg nem hajtja meg a szubot, így az nem játszik, szó szerint.

(#45191) dave118 válasza Szila|H| (#45189) üzenetére

dave118
(aktív tag)

Mi alapján nézted ki pont azt a típust? 60k környékén régebbi középkategóriás Yamaha-t néznék (pl. rx-v573 nagy hirtelen), vagy Sony 840, talán 1040 is szokott lenni, utóbbiak bőven megérik az árukat.

... Ami ami, az az.

(#45192) Quetz válasza arcitec (#45190) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Ez nem teljesen igaz. A Pure direct kikapcsolja a bass managementet, de olyan többcsatornás hangsávok esetén ahol van tartalom az LFE sávon, ott meg fog szólalni a mélynyomó. Bárki tesztelheti ezt például REW-el.

(#45193) guppy_83

guppy_83
(tag)

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek; adott egy JBL Studio 5.2-es rendszer egy Marantz 7009-es erősítővel. Az egyik SUB az alábbit produkálja bekapcsolt állapotban, ha megy valami média ha nem.

Maga a jelenség:
https://www.youtube.com/watch?v=H9z6q8BoW_A

Volt tesztelve:
- Másik jelkábellel
- Másik SUB kimeneten
- Másik táp kábellel
- Másik SUBbal helyetesítve
...és a létező összes csillagegyüttllás...

Megállapítható, hogy magának a ládának van valami baja; na itt jöttök Ti szakemberek: Mi lehet a baj, hol tudom megcsináltatni??

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm,
További szép estét!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#45194) Gtaati válasza edima10 (#45171) üzenetére

Gtaati
(őstag)

Helló!

A Monito Audio RSW12 Silver sub nagyon de nagyon jó kis cucc, nekem is ilyen van csak ajánlani tudom, ha az anyagiak engednék vennék még egyet!!!! Ne tévesszen meg a méret, viszont a súlya magáért beszél, nagyon jó "kis" zárt láda.....

(#45195) Jigsaw04 válasza Quetz (#45192) üzenetére

Jigsaw04
(senior tag)

Igen, ez pontosan így van..

(#45196) Szila|H| válasza dave118 (#45191) üzenetére

Szila|H|
(csendes tag)

Igazából régebben kaptam “ajánlásként” és megtetszett, de ennyi nincs nagyon oka, 1912 pedig most találtam és megtetszett.
Köszi megnézem őket is.

Life is better with a frenchie

(#45197) arcitec válasza Quetz (#45192) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Ez igaz, megnéztem - bár nem kell hozzá REW (Led Zeppelin koncert is jó :B )- de akkor már kérdezném, hogy áll össze a frontokra a mély, mert kikapcsoltam a mélynyomót, mélyek voltak a frontokon .... :U

[ Szerkesztve ]

(#45198) edima10 válasza Gtaati (#45194) üzenetére

edima10
(tag)

Köszönöm.
És milyen kábeled van hozzá? Egy Oehlbach NF 214 sub 300 kábelt néztem hozzá, ami kb 20e Ft. Érdemes ennél drágább kábelt venni hozzá, ha a szoba amúgy sem épp ideális házimozihoz (lásd a képeket a korábbi hozzászólásomban)?

[ Szerkesztve ]

(#45199) Gtaati válasza edima10 (#45198) üzenetére

Gtaati
(őstag)

Helló!

Nekem Oehlbach Boom van, az NF 214 ettől is jobb, szóval szerintem azzal a kábellel rendben lesz.... A szoba meg olyan amilyen, majd rakosgatni kell ide-oda a ládát és megtalálni neki a legjobb helyet.

(#45200) SeatZola válasza SeatZola (#45042) üzenetére

SeatZola
(őstag)

No, jelentem úgy néz ki eldőlt az AVR vásárlás kérdése. A német ebay-ről rendeltem egy 9 hónapos Onkyo TX-NR656-ot. Nem tudom, mi a reális ára itthon, de nekem 240EUR-ért sikerült, alkuval megvennem. Az eladó egy 245 eladással rendelkező 100%-os pozitív minősítésű eladótól. Remélem minden rendben lesz!
Azért döntöttem ez mellett, mert ami számomra fontos (filmeknél a hangja, internet rádió) azokat jól tudja.
Gondolom zenére sem lesz rosszabb, mint a mostani Sony STR-DB790. Akkor pedig nekem már elég zenére is.

Samsung: Galaxy S10+, TAB S4 LTE, Buds

(#45201) morzsa

morzsa
(aktív tag)

Sziasztok!
Jelenleg egy Onkyo HTX22HD PAW hangfal szettet nyúzok. Zeneileg több, mint megfelelő, viszont mostanában a túl mély mélyekkel (mint például a Godzilla filmekben) nem tud megbirkózni és kellemetlen recsegés a vége.
Egyelőre marad a FIIL Diva füles az ilyen filmekhez, de jó lenne valami megoldást keresni.
Ez egy a mélynyomóval egybeépített erősítős 2.1-es rendszer. Mit kellene ellenőrizni rajta? A bemenet egy Xgimi H2-ből jön optikai vezetéken. Inkább csak bővíteni szeretném (ha találunk megoldást a recsegésre), mert a panelba bőven elég a hangja. Viszont, ha nem, akkor örömmel várom a javaslatokat egy inkább 150, mint 200e forintos keretren belül. Erősítő + hangfal, indulásnak 2.1 is jó, majd bővülünk ha lesz "kedvünk" hozzá.

HTX-22HD

Köszönöm

(#45202) BBéci válasza morzsa (#45201) üzenetére

BBéci
(félisten)

Az elképzelésed - "Erősítő + hangfal, indulásnak 2.1 is jó, majd bővülünk ha lesz "kedvünk" hozzá." - teljesen rendben van, a megadott összegből (200000 Ft) kapható erősítő, két hangdoboz és szubláda, de csakis használtból lesz olyan minőségű, ami szóra érdemes. Az olyan bögreszetteket, amik a linken láthatóak, több okból nem veszem számításba.
A hangdobozkákban lévő 8 centis hangszórók fizikailag nem képesek olyan frekvencia-átvitelre, hangnyomásra, dinamikára, ami a házimozihoz elengedhetetlen. 13 cm a minimum! És akkor még nem beszéltünk a hangminőség többi összetevőjéről. A 70 hertzes alsó határfrekvencia barokkos túlzás, jó esetben 120 Hz a tényleges. Emiatt a szubládának 120 Hz-től kell szólnia, ami irtózatosan zavaró.
A panel említése értelmetlen, mert ami jobb, az nem hangosabb, nem zavarja jobban a szomszédokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#45203) morzsa válasza BBéci (#45202) üzenetére

morzsa
(aktív tag)

Nekem itt "minden vicc új". Örömmel várom a konkrét javaslatokat és további tanulságokat.
Gondolom ennek a fényében a hardveraprón hirdetett bose soundbar nem igazán jó ki induló pont pedig nagyon vonzó az opcionális vezetéknélkülisége. Mi lenne az? Esetleg a Magnat supreme páros, vagy a Somogyi szett?

(#45204) morzsa válasza morzsa (#45203) üzenetére

morzsa
(aktív tag)

Szóval a reggeli adalék: Onkyo TX-NR616 7.2 thx 50-55e forintért megfontolandó lenne?

(#45205) alphamooncam

alphamooncam
(senior tag)

Operációs rendszer problémában kérném a segítségeteket!

Erre a J1900 as gépre szeretnék Win10 helyett valami mást.

Aláírásomban látjátok a cuccaimat, részegységeket bővíteni, cserélni nem szándékozom.

Váltás oka, hogy elegem lett (ismételten) a Windowsból.

Dedikált moziszobám van, és van hogy csak hetente-kéthetente van alkalmam mozizni, viszont a Windows meg törődést igényel, és többször előfordult, hogy amikor a kevés szabadidőmben le akartam ülni mozizni azért nem lehetett, mert a kedves OS frissíteni akart, vagy legalábbis a háttérben futó műveletek annyira megakasztották a lejátszást, hogy idegrángást kaptam. :W

Korábban, évekkel ezelőtt használtam Openelecet, ami ebből a szempontból megfelelő volt.

Hiányzott ugyan belőle a szobakorrekció lehetősége, de inkább bevállalom ennek a hiányát, minthogy ne tudjak akkor mozizni, amikor én akarok.

Utóbbi években nem foglalkoztam a témával, így nem tudom ezen a területen van-e a fejlődés, elsődleges netes kereséseim nem jártak sikerrel.

Jriver-t próbáltam nem jött be. Se beállítani se kezelni nem tudom, és nem is akarom megtanulni, angolul meg nem tudok.

Amire szükségem lenne, az hogy komfortosan tudjak filmet nézni, illetve jó lenne egy működő szobakorrekció is, de ha nem megoldható, akkor sem fogok a kardomba dőlni - akusztika hellyel-közzel megoldott.

Milyen alternatíváim vannak?

(#45206) arcitec válasza alphamooncam (#45205) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Ha csak a frissítés a gond, nem kell feltétlen egy esetleg még problémásabb dologba hajtani magad.Be lehet állítani az aktív időt, azt amikor tutira nem mozizol. Arra az időre bekapcsold 1 héten 1X és kész. Az új verzióban meg már akár 7 nappal, vagy több héttel is el lehet tolni a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#45207) alphamooncam válasza arcitec (#45206) üzenetére

alphamooncam
(senior tag)

Ok, de nem igazán akarok foglalkozni semmilyen szinten a frissítésekkel. Csak nyűg, és kib@szott égő, hogy a vendégek várják a mozit, én meg windózt b@sztatom.

A rendszert csak mozira használom, sztereóra van külön, meg ott már sikerült megszabadulnom a Windowstól ( RPI-Volumio etc.) .

[ Szerkesztve ]

(#45208) arcitec válasza alphamooncam (#45207) üzenetére

arcitec
(senior tag)

OK. de minek a NET? A NET-re meg nem árt a biztonság. ;) Szerintem elképzelhető, hogy végleg ki lehet ölni belőle. Egy WIN topikban tutira. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45209) alphamooncam válasza arcitec (#45208) üzenetére

alphamooncam
(senior tag)

Dedikált mozi. Nem használom szörfölésre, a filmek meg NAS-ról jönnek, a másik szobából.

NAS-t mésik gépről töltöm fel filmekkel, zenékkel.

Szerinted ilyen helyzetben szükségem van a biztonságra? Szükségem van a Windows-ra?

[ Szerkesztve ]

(#45210) ctrlaltdel13 válasza alphamooncam (#45209) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Egy mókolt amlogic lejátszó kiváló a pc kiváltására.

(#45211) Dadan01 válasza alphamooncam (#45207) üzenetére

Dadan01
(aktív tag)

Használj win10 pro kiadást, abban teljesen le lehet tiltani a frissítéseket, bár azt hiszen komolyabb barkácsolással a home-ban is. Nekem most múlt két éves a jelen win, 1709-es verzió, mint amikor felraktam.

(#45212) alphamooncam válasza ctrlaltdel13 (#45210) üzenetére

alphamooncam
(senior tag)

Gondoltam rá, de pénzbe kerül, meg nem tudom hogyan lehetne rámókolni amit kell, úgyhogy nem. A jelenlegi miniPC-t használnám...

(#45213) alphamooncam válasza Dadan01 (#45211) üzenetére

alphamooncam
(senior tag)

Ez nem hangzik rosszul. Pont win10 prom van, de tényleg nem akasztja meg semmi, ha használni akarom?
Semmi értesítés, meg háttérben letöltés, bármi ami megakasztja a dolgát?

Értesítések jönnek, mondjuk kritikus frissítésről ?

Meg jelezte, hogy nemsokára megszűnik a támogatása, ez nem probléma?

Éppen most akarja magát frissíteni 1903-ra, de folyton hibába ütközik.

Ugyanez a szívás volt a 1809-is, meg a korábbiakkal is, úgyhogy váltanék ha ezt nem tudom megoldani.

(#45214) arcitec válasza alphamooncam (#45209) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Na de akkor mire a frissítés, ha nem éri el a NET hálót akkor frissíteni sem tud... Vagy nem értem ... :U

(#45215) Quetz válasza alphamooncam (#45213) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Windows vonalon nézz utána az LTSC-nek (Long-Term Servicing Channel), egy csomó fölösleges cuccot kivettek belőle, és gyakorlatilag csak security updateket kapsz hozzá. Windows falhasználóként EQ APO-val tudsz szobakorrekciót megvalósítani.

Linux vonalon ubuntu server + kodi amit használhatsz, ahhoz is jönnek frissítések, de sosem fog hangosan panaszkodni, hogy updatelni akar. Linux vonalon csináltak egy howto-t szoba korrekcióról: [HowTo] BruteFIR Digital-Room-Correction and Convolver

(#45216) alphamooncam válasza Quetz (#45215) üzenetére

alphamooncam
(senior tag)

Köszi utánanéztem az LTSC-nek.

Több okból sem jön be, de azért köszi. Ez még mindíg csak egy Windows.

APO-t - egyszerű, testreszabható, tökéletes - évek óta használom, Windows-nak kb. ez az egyetlen előnye a többi általam ismert rendszerrel szemben. Csak ez miatt tartottam meg eddig a windows, semmi másért.

Linux alatt koránt sem ilyen egyszerű a beállítása a szobakorrekciónak - főleg ilyen grafikus felület nélkül.

Házimozi előerősítőmben, processzoromban (Denon Pro széria) nincs szobakorrekciós lehetőség.

Ubuntu+Kodi: Ott is van egy alap, általános OS. Lehetne nélküle?

Openelec vagy más hasonló slim design-nal valami tapasztalata van valakinek?

Vagy ez már nem kezdő szint?

(#45217) Quetz válasza alphamooncam (#45216) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Mindenhol van egy alap OS, még openelec/librelec esetén is. A különbség annyi, hogy *elec esetén amikor kiírja, hogy frissítés érkezett, akkor felrakja a Kodi és az OS frissítéseket, Linux esetén neked kell manuálisan megtenned ezt.

Én használtam openelec-t és osmc-t, ha most egy "Just enough OS" kellene ajánlanom, akkor az a libreElec lenne (ami openelec fork-ként indult). Van bootable USB creator szoftverük, USB-ről telepíted a linux alapú Kodi-t és kész is vagy. Mindig kodiba fogsz bootolni, és szimplán csak működni fog.

A szoba korrekcióhoz még az jutott eszembe, hogy dedikált szobában akusztikai kezelés mellett lehet, hogy csak a mélynyomó frekvenciáival kell már csak foglalkoznod, ahhoz pedig ideális mondjuk egy miniDSP 2x4HD. Főleg, hogy használható hozzá a BEQ designer, amivel visszanyerheted a hiányzó mélyeket:

(#45218) alphamooncam válasza Quetz (#45217) üzenetére

alphamooncam
(senior tag)

Köszi !

Ráéreztél a lényegre ! Már évek óta kacsintgatok a miniDSP termékeire, UMIK1-em van, tehát már ez sem probléma.

Nekem valszeg a balanced verzió kellene ( XLR )

Akkor rákeresek a Libreelecre, ha úgy ítéled, most ez a legmodernebb, legegyszerűbb.

Mégegyszer köszi !

(#45219) zsoika válasza morzsa (#45204) üzenetére

zsoika
(addikt)

Azt ne... Szerintem

#45218) alphamooncam:. Én is LE-t használok, nagy megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#45220) Viper26

Viper26
(nagyúr)

ARC aktiv (Denon AVR 1611), és minden szépen megy vele, de a Netflix a TV-n (LG 55SK8100PLA) csak valami akadozó hangot ad...valakinek van ötlete? :F

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs Max | Apple watch S4

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.