Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
-
52100 - 52001
78026 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 53901 53900 - 53801 53800 - 53701 53700 - 53601 53600 - 53501 53500 - 53401 53400 - 53301 53300 - 53201 53200 - 53101 53100 - 53001 53000 - 52901 52900 - 52801 52800 - 52701 52700 - 52601 52600 - 52501 52500 - 52401 52400 - 52301 52300 - 52201 52200 - 52101 52100 - 52001 52000 - 51901 51900 - 51801 51800 - 51701 51700 - 51601 51600 - 51501 51500 - 51401 51400 - 51301 51300 - 51201 51200 - 51101 51100 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tozo
csendes tag
Általában a vetített kép szélessége x 1,5 a bevált nézési távolság 16:9-es képnél. Jobban is teszed ha elsőre kipróbálod mekkora kép jön be, akkora vásznat keresel majd, van akinek ez nem elég, akkora kell amekkora kijön, majd meglátod.
Használt jó minőségű gép jöhet? Ki lehet fogni ilyet is és egy kategóriával min. feljebbbi gépet kapsz. 100" 4-5m-ről sztem kicsi lesz már.Rendben, akkor olyan 3,5 meterre betudjuk rakni a konnektort es onnan meg mar el lesz huzva a kabel a projektorhoz, ha 3 meterre is kell azt rakni.
Hasznalt jo minusegu is akar szoba johet. Egyebkent azokat melyik oldalon erdemes keresgetni? Ebay?
-
Ijk
félisten
Sziasztok,
projektort keresnek ezekkel a parameterekkel:
- mire szeretnéd használni a projektort: film/sorozat nezes otthon
- mire szeretnél vetíteni: feher fal
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt: olyan 100 col atmerojut kepet vetitenek es 4-5 meteres tavolsagbol (de ha ezek a dimenziok nem aranyosak/jok, akkor mondjatok)
- mekkora a szoba: 3,5m x 7m a projektor a 3,5m-es falra fog vetiteni
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort: elsodlegesen plafonon lenne elhelyezve, de ha a asztali kialakitasu jobb, akkor az is szoba johet
- mennyit szeretnél rá költeni: 500-600K max
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: a szoban redonyok lesznek, azok le lesznek huzva amikor hasznaljukValoszinuleg nem a DLP technologias projektort reszesitenem elonyben (szivarvany hatas miatt), illetve legalabb 1920x1080-as felbontasu keresek.
Koszi
Volt már tapasztalatod szivárvánnyal? Azért érdemes lenne megnézni pár régebbi high-end dlp-t mielőtt kizárod. AVX-en akadnak Runcok például, LS3 vagy RS1100, az én RS1100 ultrámon nem tapasztaltam soha, de lehet hogy szimplán nem vagyok érzékeny, viszont más sem panaszkodott aki látta nálam a képét. Van még Projectiondesign F32 is azt hiszem hirdetettek között.
LCD-ből nem nagyon láttam most használtat, újonnan a TW7400 is már a kereteden felül van kicsivel. -
péjé
őstag
Valoszinuleg vaszon lesz belole, de elso korben most meg csak falra lesz vetitve.
Most van a szoba felujitas alatt es igazabol az is erdekelne, hogy milyen tavolsagra kellene a plafonon a konnektort es csatlakozokat kialakitani a projektornak. Nezegettem egy kettot es nagy altalanossagban talan olyan 4 meteres tavolsag mukodne, de ebben sem vagyok biztos.
Általában a vetített kép szélessége x 1,5 a bevált nézési távolság 16:9-es képnél. Jobban is teszed ha elsőre kipróbálod mekkora kép jön be, akkora vásznat keresel majd, van akinek ez nem elég, akkora kell amekkora kijön, majd meglátod.
Használt jó minőségű gép jöhet? Ki lehet fogni ilyet is és egy kategóriával min. feljebbbi gépet kapsz. 100" 4-5m-ről sztem kicsi lesz már. -
Tozo
csendes tag
Valoszinuleg vaszon lesz belole, de elso korben most meg csak falra lesz vetitve.
Most van a szoba felujitas alatt es igazabol az is erdekelne, hogy milyen tavolsagra kellene a plafonon a konnektort es csatlakozokat kialakitani a projektornak. Nezegettem egy kettot es nagy altalanossagban talan olyan 4 meteres tavolsag mukodne, de ebben sem vagyok biztos.
-
devil-k
nagyúr
Sziasztok,
projektort keresnek ezekkel a parameterekkel:
- mire szeretnéd használni a projektort: film/sorozat nezes otthon
- mire szeretnél vetíteni: feher fal
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt: olyan 100 col atmerojut kepet vetitenek es 4-5 meteres tavolsagbol (de ha ezek a dimenziok nem aranyosak/jok, akkor mondjatok)
- mekkora a szoba: 3,5m x 7m a projektor a 3,5m-es falra fog vetiteni
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort: elsodlegesen plafonon lenne elhelyezve, de ha a asztali kialakitasu jobb, akkor az is szoba johet
- mennyit szeretnél rá költeni: 500-600K max
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: a szoban redonyok lesznek, azok le lesznek huzva amikor hasznaljukValoszinuleg nem a DLP technologias projektort reszesitenem elonyben (szivarvany hatas miatt), illetve legalabb 1920x1080-as felbontasu keresek.
Koszi
Ha már ennyi pénzt szánsz vetítőre, akkor miért akarsz falra vetíteni?
-
Tozo
csendes tag
Sziasztok,
projektort keresnek ezekkel a parameterekkel:
- mire szeretnéd használni a projektort: film/sorozat nezes otthon
- mire szeretnél vetíteni: feher fal
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt: olyan 100 col atmerojut kepet vetitenek es 4-5 meteres tavolsagbol (de ha ezek a dimenziok nem aranyosak/jok, akkor mondjatok)
- mekkora a szoba: 3,5m x 7m a projektor a 3,5m-es falra fog vetiteni
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort: elsodlegesen plafonon lenne elhelyezve, de ha a asztali kialakitasu jobb, akkor az is szoba johet
- mennyit szeretnél rá költeni: 500-600K max
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: a szoban redonyok lesznek, azok le lesznek huzva amikor hasznaljukValoszinuleg nem a DLP technologias projektort reszesitenem elonyben (szivarvany hatas miatt), illetve legalabb 1920x1080-as felbontasu keresek.
Koszi
-
szepi0808
senior tag
Van egy 2,5 éves Acer H6518BD projektorom 810 üzemórával. 2 évig semmi gond nem volt vele, de az utóbbi időben több apró világos folt jelent meg a sötét háttérnél. Gondoltam sűrített levegővel kifújom belőle a port és jobb lesz a kép. Sajnos az ellenkezője történt.
Most így néz ki, a sötét háttér:
És így ha a porszemekre fókuszálok:
Tudok ezzel valamit kezdeni saját magam, vagy keresnem kell egy szakembert aki megszabadítja az optikát a portól?
Vidéki vagyok (Szombathely) és a jelenlegi helyzetben kicsit nehézkes egy pesti szervizbe juttatnom a készüléket... Meg sajnos nem is ismerek egyet sem. Köszi!Új Star Wars epizód jön?

-
belinho
senior tag
-
péjé
őstag
Halihó!
Kellene nekem egy kis segítség.
Kaptam egy PANASONIC PT-D3500E tipusú projektort kipróbálásra, tesztre.
A notebook amivel össze kellene kötnöm csak HDMI kimenet van, a projektoron viszont csak DVI-D bemenet.
Neten találtam kábelt, ami DVI-D- HDMI átalakítású, szóval elméletileg megoldható az összekötés, viszont kétféle van:
DVI-D single link-HDMI és DVI-D dual-link- HDMI kábel. Ránézésre tüskék alapján mindkettő belemegy, de nem tudom kompatibilis-e egyáltalán.
Melyiket vegyem?
Előre is köszönöm!A dual link nagyobb felbontást is képes átengedni, pl 2048 x 1536 (QXGA).
Esetedben a sima is megfelel mivel a vetítőd 1024x768-as. Ha nincs árkülönbség vedd a dualt hátha egyszer nagyobb felbontást is használnál. -
belinho
senior tag
Halihó!
Kellene nekem egy kis segítség.
Kaptam egy PANASONIC PT-D3500E tipusú projektort kipróbálásra, tesztre.
A notebook amivel össze kellene kötnöm csak HDMI kimenet van, a projektoron viszont csak DVI-D bemenet.
Neten találtam kábelt, ami DVI-D- HDMI átalakítású, szóval elméletileg megoldható az összekötés, viszont kétféle van:
DVI-D single link-HDMI és DVI-D dual-link- HDMI kábel. Ránézésre tüskék alapján mindkettő belemegy, de nem tudom kompatibilis-e egyáltalán.
Melyiket vegyem?
Előre is köszönöm! -
lpcollector_
csendes tag
-
Cseneles
őstag
Van egy 2,5 éves Acer H6518BD projektorom 810 üzemórával. 2 évig semmi gond nem volt vele, de az utóbbi időben több apró világos folt jelent meg a sötét háttérnél. Gondoltam sűrített levegővel kifújom belőle a port és jobb lesz a kép. Sajnos az ellenkezője történt.
Most így néz ki, a sötét háttér:
És így ha a porszemekre fókuszálok:
Tudok ezzel valamit kezdeni saját magam, vagy keresnem kell egy szakembert aki megszabadítja az optikát a portól?
Vidéki vagyok (Szombathely) és a jelenlegi helyzetben kicsit nehézkes egy pesti szervizbe juttatnom a készüléket... Meg sajnos nem is ismerek egyet sem. Köszi!Egy optikai rendszert ha megfújsz sürített levegővel akkor csak több por kerül bele
. Hozd el a gépet megcsinálom , nem nagy kaland
-
lpcollector_
csendes tag
Nagyon köszönöm a tippet. Zalaegerszegen többször megfordulok a munkámból adódóan. Csak félek, ennyire alap géppel nem szívesen foglalkozik. Azért megkeresem, hátha...
-
mandju
senior tag
Van egy 2,5 éves Acer H6518BD projektorom 810 üzemórával. 2 évig semmi gond nem volt vele, de az utóbbi időben több apró világos folt jelent meg a sötét háttérnél. Gondoltam sűrített levegővel kifújom belőle a port és jobb lesz a kép. Sajnos az ellenkezője történt.
Most így néz ki, a sötét háttér:
És így ha a porszemekre fókuszálok:
Tudok ezzel valamit kezdeni saját magam, vagy keresnem kell egy szakembert aki megszabadítja az optikát a portól?
Vidéki vagyok (Szombathely) és a jelenlegi helyzetben kicsit nehézkes egy pesti szervizbe juttatnom a készüléket... Meg sajnos nem is ismerek egyet sem. Köszi!Ha takarítani kell, keresd fel cseneles kollégát Zalaegerszegen. Viszonylag közel van és nagyon jól érti a dolgát. Én csak ajánlani tudom.
-
lpcollector_
csendes tag
Van egy 2,5 éves Acer H6518BD projektorom 810 üzemórával. 2 évig semmi gond nem volt vele, de az utóbbi időben több apró világos folt jelent meg a sötét háttérnél. Gondoltam sűrített levegővel kifújom belőle a port és jobb lesz a kép. Sajnos az ellenkezője történt.
Most így néz ki, a sötét háttér:
És így ha a porszemekre fókuszálok:
Tudok ezzel valamit kezdeni saját magam, vagy keresnem kell egy szakembert aki megszabadítja az optikát a portól?
Vidéki vagyok (Szombathely) és a jelenlegi helyzetben kicsit nehézkes egy pesti szervizbe juttatnom a készüléket... Meg sajnos nem is ismerek egyet sem. Köszi! -
Hiccusz
csendes tag
Fix lencsékre teljes mértékben helytálló a megállapítás. Zoom lencsékkel szerelt gépeknél viszont már nem minden esetben, ugyanis egy (max.) “tele” állásba állított objektívvel ellátott projektor, amely messzebb van a vászontól, vetíthet kisebb képet, mint egy olyan vetítő, amelyik ugyan közelebb van, de (max.) “wide” pozícióba van állítva a lencséje. A vetítési arányból eredően a két telepítési ponthoz (tehát zoom tartományhoz) egy-egy vetítési pont, kvázi, távolság tartozik, tehát, amennyiben kisebb mértéken távolítjuk el a vászontól a “tele” lencseállásba tett gépet, mint amilyen mértékben (cm vagy méterben kifejezve) a másik (közelebb lévőt) ki tudjuk zoomolni, akkor a közelebb lévő simán vetíthet nagyobb képet. Ebből nyilván az is következik, a maximális zoom pozíciókat átlépve, tehát a vászontól távolodva már a távolabbi gép fog nagyobb képet vetíteni.
-
makkmarce
őstag
most már biztos nem százas valami a projimmal, egyre világosabb a kép

A kép közepén fekete képnek beállítva látszik hogy nem egységes, hanem világosabb középen.
A színek nem másztak el.
A projector fényerejét már -25-re állítottam, de így is világos a fekete képnél, az 1x már amit fotóztam világosodás most jóval erősebb.
Ha ECO-ra teszem, akkor se lesz sötétebb a fekete, csak a színek élénksége megy el.
Lehet beleköltözött egy pók, vagy ilyesmi, és összevissza szórja a fényt a háló?
Mikor megvettem nem emlékszem ennyire sok szórt fényre, és ennyire világos feketére. Konkrétan a full fekete is már megvilágítja lassan a szobát.
Vagy így ég ki az izzó, hogy egyre világosabb és fényesebb lesz, aztán pakk?
ja, és a ventillátor is egyre hangosabb
-
Vhiktor
nagyúr
Már egy jó ideje a hazai mozikban csakis passzív szemüvegekkel találkoztam, úgyhogy tuti, hogy venned kell.
-
cinemazealot
addikt
A "hagyományos" mozis szemüveg passzív szűrőkkel operál, a DLP-s projektoros 3D-hez aktív szemüvegek kellenek*.
Ez lehet DLP-Link elven működő (amikor a szemüveg Veled együtt nézi a vásznat, és ha elfordulsz, kieshet a szinkronból) vagy rádió vezérlésű (amikor egy adott távolságon belül bárhol lehetsz, folyamatosan szinkronban marad a szemüveg a képpel). Előbbi előnye, hogy szinte bármelyik 3D képes DLP projektorral működik, utóbbi viszont adaptert igényelhet, ezért talán drágább is.
* Kivéve Márton kollégánál, aki két, egyenként eltérő módon szűrőzött projektorral teszi lehetővé a passzív (mozis) szemüveg használatát.
-
Lesnar
csendes tag
Zsír! Remélem, tetszeni fog.
Helló. Abban szeretnék segítséget kérni hogy a 3ds filmek megtekintéséhez, hagyományos moziban használt 3d szemüveg megfelelő e, vagy akkor feltétlenül szükséges hogy külön Dlps szemüveget kell vegyek hozzá??
-
Vhiktor
nagyúr
-
BBéci
legenda
Minél nagyobb a távolság a vászon és a vetítőgép között, annál nagyobb lesz a kép.
-
Pro Koryak
addikt
-
BBéci
legenda
"A vászonnak az a része van távolabb ahol kifut a kép a keretből."
Szerintem próbáld ki, mert pont fordítva vagyis ha távolabb viszed a vásznat(vagy a gépet), akkor pont kisebb lesz rajta a kép => kereten belülre kerül.A linkelt képen( #52062 pacman789 ) pont a vászon jobb alja tűnik úgy, hogy közelebb van, mintha előre lenne csavarodva, ezért látszik, hogy a legalsó rácsvonal eléri a fekete keretet, bal alsó sarokban meg nem, esetleg a trapézkorrekción is lett állítva.

"ha távolabb viszed a vásznat(vagy a gépet), akkor pont kisebb lesz rajta a kép"
Ezt gondold át alaposan!
-
Pro Koryak
addikt
"A vászonnak az a része van távolabb ahol kifut a kép a keretből."
Szerintem próbáld ki, mert pont fordítva vagyis ha távolabb viszed a vásznat(vagy a gépet), akkor pont kisebb lesz rajta a kép => kereten belülre kerül.A linkelt képen( #52062 pacman789 ) pont a vászon jobb alja tűnik úgy, hogy közelebb van, mintha előre lenne csavarodva, ezért látszik, hogy a legalsó rácsvonal eléri a fekete keretet, bal alsó sarokban meg nem, esetleg a trapézkorrekción is lett állítva.

-
Vhiktor
nagyúr
Szerintem pont fordítva. A kép alapján én azt mondanám, hogy a bal oldal van közelebb. Ezért kellene szerintem kicsit jobbra tolni a gépet.
Attól függ, hogy nézés szempontjából vesszük a bal oldalt vagy nem.
A vászonnak az a része van távolabb ahol kifut a kép a keretből. -
Márton
nagyúr
hú milyen hosszan beszéltek róla, de az én tapasztalatom az, hogy az olcsó optika ennyit tud... de ne legyen igazam ebben a konkrét esetben
-
cinemazealot
addikt
A kép csak azt akarta szemléltetni, hogy ott is megvan döntve felfelé(vagy ha plafonon van lefelé) a gép. Ezek szerint, akkor ott is törekedni kell, hogy vízszintes legyen.
Igen, a jobb felső sarka szerint van most elhelyezve. Ez a kép alapján az ideális az lenne, ha a lencse közepe a kép tetejével lenne egy vonalban. Ami már most majdnem ott van, kb 2cm a differencia.
A konzol dönthető minden irányba így azzal nem lesz gond. Bár a konzol univerzális, de a projektoron túl közel voltak a furatok, így nem nagyon tudtam azzal rögzíteni. Így csináltam hozzá "adaptert" egy alumínium lemezből és nyomtattam ki távtartót.
Ilyen lett a lemez:
Ezt csak azért írtam, mert így tudok játszani, hogy a projektort jobbra vagy balra mozgassam, hogy teljesen középen legyen, csak kivágok egy új adaptert, aminek a felfogási pontjai arrébb lesznek. És a vásznat is tudom mozgatni jobbra balra.
Péjé: Benne vagyok abban a távolságban, hogy tudjak vetíteni 100". Nekem az nem tiszta, hogy ideálisan ezt a projektort milyen magasra kell tenni a vetített képhez képest. Ahogy cinemazealot is írta, nem szimmetrikusan vetíti a képet, így nem is középre kell tenni. Vegyük a kép tetejét a 0 pontnak, és ahhoz képest a lencse közepének a 0 pontban vagy +20-ban kell lennie? Mert a 44. oldalnál írják, hogy From base to top of image 144cm, a vetített kép 124cm magas, azaz 20cm a difi, ez a maximum amire rakhatom, vagy ez az ideális pont?
Holnap ha lesz időm, beállítom vízszintbe a projektort és megnézem úgy hova vetíti a képet. Elvileg most kicsit hátra van döntve, azaz ha vízszintbe hozom a kép a mostanihoz képest lentebb lesz, azaz a projektoron kell emelnem, így lehet a +20cm kell a kép tetejétől lennie.
Pro Koryak: Új vászon, oldalról, ha belenézek nekem síknak tűnik. Remélem nem fog hullámosodnai, annyira nem volt olcsó.

"Ez a kép alapján az ideális az lenne, ha a lencse közepe a kép tetejével lenne egy vonalban."
Az a kép csak azt mutatja, hogy a néző-projektor-vászon elrendezés szerint melyik vonatkozik Rád. Nem méretarányos a kép, ezért azt, hogy a vászonhoz képest pontosan hova kell tenni a projektort, azt ne abból próbáld megállapítani.
"Mert a 44. oldalnál írják, hogy From base to top of image 144cm, a vetített kép 124cm magas, azaz 20cm a difi, ez a maximum amire rakhatom, vagy ez az ideális pont?"
A 44. oldal táblázata szerint ha a 100"-es képátló elérése a cél 1,1-szeres (tehát legtágabbra nyitott) zoom faktor mellett, akkor a függőleges vászon előtt a vízszintesen, de fejjel lefelé felerősített géptest optikájának (vízszintes vetülete) kb. 20 cm-rel kellene a kép teteje fölé lőnie. Ez tehát nem egy valamilyen maximum, hanem pontosan az a helyzet, ami mellett a vízszintes gép ilyen zoom mellett, ilyen távolról, ilyen képátlójú képet lő a függőleges (és a vetítési síkra merőleges) vászonra, és az a kép szabályos téglalap alakú lesz, nem pedig trapéz.

-
pacman789
aktív tag
Na, várj! Itt több félreértés lesz.
Először is az előbb még azt mondtad, hogy a gép a plafonról lóg le. E szerint a használati útmutató 15. oldalán lévő jobb-felső ábra szerinti elrendezés az aktuális most, nem? Másodszor a Te géped esetében (lásd ismét a útmutató fent említett oldalát) a fénycsóva (oldalról nézve) nem szimmetrikus a főlencse közepéből kiinduló, géptesttel párhuzamos optikai tengelyre, így az imént beszúrt képed eleve nem jó.Szóval akkor most mi a helyzet? Honnan is vetítesz valójában?

A kép csak azt akarta szemléltetni, hogy ott is megvan döntve felfelé(vagy ha plafonon van lefelé) a gép. Ezek szerint, akkor ott is törekedni kell, hogy vízszintes legyen.
Igen, a jobb felső sarka szerint van most elhelyezve. Ez a kép alapján az ideális az lenne, ha a lencse közepe a kép tetejével lenne egy vonalban. Ami már most majdnem ott van, kb 2cm a differencia.
A konzol dönthető minden irányba így azzal nem lesz gond. Bár a konzol univerzális, de a projektoron túl közel voltak a furatok, így nem nagyon tudtam azzal rögzíteni. Így csináltam hozzá "adaptert" egy alumínium lemezből és nyomtattam ki távtartót.
Ilyen lett a lemez:
Ezt csak azért írtam, mert így tudok játszani, hogy a projektort jobbra vagy balra mozgassam, hogy teljesen középen legyen, csak kivágok egy új adaptert, aminek a felfogási pontjai arrébb lesznek. És a vásznat is tudom mozgatni jobbra balra.
Péjé: Benne vagyok abban a távolságban, hogy tudjak vetíteni 100". Nekem az nem tiszta, hogy ideálisan ezt a projektort milyen magasra kell tenni a vetített képhez képest. Ahogy cinemazealot is írta, nem szimmetrikusan vetíti a képet, így nem is középre kell tenni. Vegyük a kép tetejét a 0 pontnak, és ahhoz képest a lencse közepének a 0 pontban vagy +20-ban kell lennie? Mert a 44. oldalnál írják, hogy From base to top of image 144cm, a vetített kép 124cm magas, azaz 20cm a difi, ez a maximum amire rakhatom, vagy ez az ideális pont?
Holnap ha lesz időm, beállítom vízszintbe a projektort és megnézem úgy hova vetíti a képet. Elvileg most kicsit hátra van döntve, azaz ha vízszintbe hozom a kép a mostanihoz képest lentebb lesz, azaz a projektoron kell emelnem, így lehet a +20cm kell a kép tetejétől lennie.
Pro Koryak: Új vászon, oldalról, ha belenézek nekem síknak tűnik. Remélem nem fog hullámosodnai, annyira nem volt olcsó.

-
Pro Koryak
addikt
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni projektor beállításával kapcsoltban. Optoma 146x és Grandview 100” vásznat vettem végül.
A projektor lencséjének a középvonala kb 2cm-el van odébb, mint a vászon középvonala. A projektor a plafonról lóg le, ahogy a leírásban volt a vetített kép tétjéénél magasabban. Ha lencseközépét nézzük, akkor ez is kb. 2cm-el van magasabban.
A probléma a következő: nem tudom úgy beállítani, hogy a kép alja és a teteje is vízszintes legyen, valahogy mindig kilóg a fehér részből. Ahogy a képen is látszik a teteje teljesen párhuzamosan fut, míg az aljában elég nagy difi van. 2-es trapézkorrekciót használok, de ahogy a képen is látszik az oldalsó vonalak párhuzamosak. A vászon teljesen vízszintes és elvileg merőlegesen is van a projektorra.
Mi lehet a gond? Min kellene állítani vagy megnézni?A vászon felülete teljesen sík? Mert a képen hullámosnak tűnik.
-
cinemazealot
addikt
-
Vhiktor
nagyúr
Ha a lencse közepe nincs tűpontosan a vászon közepéhez igazítva, tehát nem sikerült úy felfúrni, akkor soha nem lesz jó. Ezért is jó dolog a horizontális lens shift.
Felszerelésnél fontos, hogy a lencse közepe tökre pontosan a vászon vertikális középvonalára essen.
De ahogy jelenleg most használod, szerintem film közben nem fogod észrvenni, nem nagyon stresszelnék rajta a helyedben

Szerintem a vászon jobb sarka közelebb van a projektorhoz mint a bal.
-
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni projektor beállításával kapcsoltban. Optoma 146x és Grandview 100” vásznat vettem végül.
A projektor lencséjének a középvonala kb 2cm-el van odébb, mint a vászon középvonala. A projektor a plafonról lóg le, ahogy a leírásban volt a vetített kép tétjéénél magasabban. Ha lencseközépét nézzük, akkor ez is kb. 2cm-el van magasabban.
A probléma a következő: nem tudom úgy beállítani, hogy a kép alja és a teteje is vízszintes legyen, valahogy mindig kilóg a fehér részből. Ahogy a képen is látszik a teteje teljesen párhuzamosan fut, míg az aljában elég nagy difi van. 2-es trapézkorrekciót használok, de ahogy a képen is látszik az oldalsó vonalak párhuzamosak. A vászon teljesen vízszintes és elvileg merőlegesen is van a projektorra.
Mi lehet a gond? Min kellene állítani vagy megnézni?Ha a lencse közepe nincs tűpontosan a vászon közepéhez igazítva, tehát nem sikerült úy felfúrni, akkor soha nem lesz jó. Ezért is jó dolog a horizontális lens shift.
Felszerelésnél fontos, hogy a lencse közepe tökre pontosan a vászon vertikális középvonalára essen.
De ahogy jelenleg most használod, szerintem film közben nem fogod észrvenni, nem nagyon stresszelnék rajta a helyedben

-
cinemazealot
addikt
Na, várj! Itt több félreértés lesz.
Először is az előbb még azt mondtad, hogy a gép a plafonról lóg le. E szerint a használati útmutató 15. oldalán lévő jobb-felső ábra szerinti elrendezés az aktuális most, nem? Másodszor a Te géped esetében (lásd ismét a útmutató fent említett oldalát) a fénycsóva (oldalról nézve) nem szimmetrikus a főlencse közepéből kiinduló, géptesttel párhuzamos optikai tengelyre, így az imént beszúrt képed eleve nem jó.Szóval akkor most mi a helyzet? Honnan is vetítesz valójában?

Egyébként a gép vászonhoz képesti elhelyezkedését a használati útmutató 44. oldala szerint kell belőni (vagy ahogy péjé kolléga linkjén látható), csak fejjel lefelé. A géptestnek pedig lehetőség szerint minden esetben vízszintesnek kell lennie, és minden trapéz korrekciót ki kell kapcsolni.
-
cinemazealot
addikt
Köszi szépen a segítséget! Hétvégén lesz nálam lézeres távolságmérő, akkor majd azzal megmérem.
A projektor nincs előredöntve, sőt hátrafelé van dönteve. (csak, hogy ne legyen félreértés: a hátulja lejebb van, mint az eleje) Jobban hátra kellene döntenem?
Hogy tisztán lássak, csak pár kérdés:
A lencse közepe lehet lejebb, mint a vetített kép teteje?
Nem lehet megdönteni a projektort? Az összefoglalóben lévő offset leírásnál szerepel a döntött elhelyezés is.
Na, várj! Itt több félreértés lesz.
Először is az előbb még azt mondtad, hogy a gép a plafonról lóg le. E szerint a használati útmutató 15. oldalán lévő jobb-felső ábra szerinti elrendezés az aktuális most, nem? Másodszor a Te géped esetében (lásd ismét a útmutató fent említett oldalát) a fénycsóva (oldalról nézve) nem szimmetrikus a főlencse közepéből kiinduló, géptesttel párhuzamos optikai tengelyre, így az imént beszúrt képed eleve nem jó.Szóval akkor most mi a helyzet? Honnan is vetítesz valójában?

-
péjé
őstag
Köszi szépen a segítséget! Hétvégén lesz nálam lézeres távolságmérő, akkor majd azzal megmérem.
A projektor nincs előredöntve, sőt hátrafelé van dönteve. (csak, hogy ne legyen félreértés: a hátulja lejebb van, mint az eleje) Jobban hátra kellene döntenem?
Hogy tisztán lássak, csak pár kérdés:
A lencse közepe lehet lejebb, mint a vetített kép teteje?
Nem lehet megdönteni a projektort? Az összefoglalóben lévő offset leírásnál szerepel a döntött elhelyezés is.
Remélem állítható a konzol szára és akkor talán sikerül eltalálni, amúgy olcsóbb lesz ezt cserélni mint a projit.
100"-t ez a gép 328-358cm közöttről tud, elég kicsi 1.1-es zoomja van így pontosan kell fúrni-faragni. Van offset is, a lencse közepétől nézve 341cm távolságból vettve 20cm-et "ejt" a képen. Próbaképp nézd meg hogy ha feljebb engeded a vásznat akkor hol lesz hibátlan a kép.
Na annyit kellene engedni a vetítőn.
[link] papíron matekozd ki hol lenne a legjobb helye, a gép döntését kerülni kell mert a keystone nem használ a képnek. -
pacman789
aktív tag
Az egy dolog, hogy a vászon (háza) tök vízszintes. Az más kérdés, hogy maga a vetítési felület valóban függőleges-e.
Valószínűleg igen, így van még egy harmadik kérdés is: maga a projektor vízszintes-e? Valószínűleg nem (és kicsit előre bukott), mert a képen látszik is, hogy a kép alja szélesebb, mint a teteje (ha feltételezzük, hogy a vászon vetítési felülete tökéletes téglalap).Ha ezt korrigáltad (vízszintes tengely körül hátrább billentetted és ezzel párhuzamosan kicsit lejjebb is eresztetted a gépet), akkor érdemes megmérni, hogy a vászon jobb oldali sarkai ugyanolyan távolságra vannak-e a lencse közepétől, mint a vászon megfelelő bal oldali sarkai. Ha nem, akkor addig kell helyezgetni a gépet (vízszintesen), amíg azonos nem lesz a jobb- és baloldali sarkok távolsága.
Ha ezek után még mindig torz a kép, akkor valószínűleg ennyit tud a projektorod optikája, és nem marad más, mint addig taszajgatni jobbra-balra, amíg a vetített kép szélei párhuzamosak nem lesznek a vetítési felület széleivel.
Ha ez sehogy nem akar összejönni, akkor csavard addig a zoom-ot, amíg az aktív kép bele nem fér a vászon vetítési területébe, kapcsold le a lámpát és élvezd a mozit. Film közben úgysem fog feltűnni, hogy nem tökéletes az illeszkedés.

Köszi szépen a segítséget! Hétvégén lesz nálam lézeres távolságmérő, akkor majd azzal megmérem.
A projektor nincs előredöntve, sőt hátrafelé van dönteve. (csak, hogy ne legyen félreértés: a hátulja lejebb van, mint az eleje) Jobban hátra kellene döntenem?
Hogy tisztán lássak, csak pár kérdés:
A lencse közepe lehet lejebb, mint a vetített kép teteje?
Nem lehet megdönteni a projektort? Az összefoglalóben lévő offset leírásnál szerepel a döntött elhelyezés is.
-
cinemazealot
addikt
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni projektor beállításával kapcsoltban. Optoma 146x és Grandview 100” vásznat vettem végül.
A projektor lencséjének a középvonala kb 2cm-el van odébb, mint a vászon középvonala. A projektor a plafonról lóg le, ahogy a leírásban volt a vetített kép tétjéénél magasabban. Ha lencseközépét nézzük, akkor ez is kb. 2cm-el van magasabban.
A probléma a következő: nem tudom úgy beállítani, hogy a kép alja és a teteje is vízszintes legyen, valahogy mindig kilóg a fehér részből. Ahogy a képen is látszik a teteje teljesen párhuzamosan fut, míg az aljában elég nagy difi van. 2-es trapézkorrekciót használok, de ahogy a képen is látszik az oldalsó vonalak párhuzamosak. A vászon teljesen vízszintes és elvileg merőlegesen is van a projektorra.
Mi lehet a gond? Min kellene állítani vagy megnézni?Az egy dolog, hogy a vászon (háza) tök vízszintes. Az más kérdés, hogy maga a vetítési felület valóban függőleges-e.
Valószínűleg igen, így van még egy harmadik kérdés is: maga a projektor vízszintes-e? Valószínűleg nem (és kicsit előre bukott), mert a képen látszik is, hogy a kép alja szélesebb, mint a teteje (ha feltételezzük, hogy a vászon vetítési felülete tökéletes téglalap).Ha ezt korrigáltad (vízszintes tengely körül hátrább billentetted és ezzel párhuzamosan kicsit lejjebb is eresztetted a gépet), akkor érdemes megmérni, hogy a vászon jobb oldali sarkai ugyanolyan távolságra vannak-e a lencse közepétől, mint a vászon megfelelő bal oldali sarkai. Ha nem, akkor addig kell helyezgetni a gépet (vízszintesen), amíg azonos nem lesz a jobb- és baloldali sarkok távolsága.
Ha ezek után még mindig torz a kép, akkor valószínűleg ennyit tud a projektorod optikája, és nem marad más, mint addig taszajgatni jobbra-balra, amíg a vetített kép szélei párhuzamosak nem lesznek a vetítési felület széleivel.
Ha ez sehogy nem akar összejönni, akkor csavard addig a zoom-ot, amíg az aktív kép bele nem fér a vászon vetítési területébe, kapcsold le a lámpát és élvezd a mozit. Film közben úgysem fog feltűnni, hogy nem tökéletes az illeszkedés.

-
pacman789
aktív tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni projektor beállításával kapcsoltban. Optoma 146x és Grandview 100” vásznat vettem végül.
A projektor lencséjének a középvonala kb 2cm-el van odébb, mint a vászon középvonala. A projektor a plafonról lóg le, ahogy a leírásban volt a vetített kép tétjéénél magasabban. Ha lencseközépét nézzük, akkor ez is kb. 2cm-el van magasabban.
A probléma a következő: nem tudom úgy beállítani, hogy a kép alja és a teteje is vízszintes legyen, valahogy mindig kilóg a fehér részből. Ahogy a képen is látszik a teteje teljesen párhuzamosan fut, míg az aljában elég nagy difi van. 2-es trapézkorrekciót használok, de ahogy a képen is látszik az oldalsó vonalak párhuzamosak. A vászon teljesen vízszintes és elvileg merőlegesen is van a projektorra.
Mi lehet a gond? Min kellene állítani vagy megnézni? -
Morph76
senior tag
-
cinemazealot
addikt
-
Lesnar
csendes tag
Ez is prezentációs 16:10-es kép aránnyal és nagy fényerővel, csak Full HD+ felbontással. A márkát nem ismerem, de ha belefér, hajrá, csak legyen rá jó sok garancia megbízható kereskedőtől/gyártótól! :)
Helló. Acer h6531bd-lett belőle erre beszéltek rá. Még nem jött kézhez, de már várom hogy kipróbáljam.
-
thomasrc
aktív tag
Az én értelmezésemben 4K-nál nagyobb felbontás eléréséhez. Natív 4K chip-el reklámozzák, ami rezgetéssel e fölé is tud menni. Kétlem, hogy a Barco ne lenne tisztában a "natív" szó fogalmával és hogy világelsőként reklámoznának egy már évek óta létező technológiát.

Egyébként én itt láttam a projektort, de nagyjából ugyanazt
mondják elolvassák fel, mint ami le van írva a linkelt oldalon is: -
Márton
nagyúr
-
makkmarce
őstag
A single chip natív 4K diskurzushoz egy kis adalék. A Barco pont a napokban jelentett be egy ilyen projektort:
https://www.barco.com/en/page/simulation/f400-preview
Bár ha jól értem, akkor ezt nem házimozira szánják, legalábbis nem látom, hogy említve lenne ez a felhasználási cél.
"Dynamic resolution way beyond 4K with built-in or external pixel-shift"
ez nem a rezgetés más néven? -
proci985
MODERÁTOR
A single chip natív 4K diskurzushoz egy kis adalék. A Barco pont a napokban jelentett be egy ilyen projektort:
https://www.barco.com/en/page/simulation/f400-preview
Bár ha jól értem, akkor ezt nem házimozira szánják, legalábbis nem látom, hogy említve lenne ez a felhasználási cél.
"simulation" -> cavebe szant ipari megoldas
otthonra biztos be lehet rakni, csak az ara miatt nem valoszinu
-
thomasrc
aktív tag
A single chip natív 4K diskurzushoz egy kis adalék. A Barco pont a napokban jelentett be egy ilyen projektort:
https://www.barco.com/en/page/simulation/f400-preview
Bár ha jól értem, akkor ezt nem házimozira szánják, legalábbis nem látom, hogy említve lenne ez a felhasználási cél.
-
cinemazealot
addikt
Ez is prezentációs 16:10-es kép aránnyal és nagy fényerővel, csak Full HD+ felbontással. A márkát nem ismerem, de ha belefér, hajrá, csak legyen rá jó sok garancia megbízható kereskedőtől/gyártótól! :)
-
Q
senior tag
Nos az F35-ből is van több verzió. Nem azért keresett, mert Dci színtere is van. Kis kiegészítéssel ott is van 3 fajta, amit különböző felhasználásokhoz igazított darab. Vizsim, vizsim bright, gaphics...
Más. Felbontás teszt.
Én kipróbáltam a fenn említetteket egy nem olcsó Barco Balderrrel. Nos az xpr miatt gondoltam, hogy enged majd köztes felbontást, de jelentem NEM.
A 4k-s felbontás beállítható 3840X2160 pipa. Innen lejjebb viszont nem lehet menni csak a natív felbontásáig a chipnek.Tehát 3840X1600 nem beállítható.
Amit én láttam gép annak cinemascope chip volt az alapja. Ez a chip natívan 2560X1080t tud. Ezt a felbontást be lehet állítani a gépnek és viszi is. A gond az, hogy így is életlen marad a kép, mert megrezgeti újra, nem lehet kikapcsolni a rezgetést. tehát a vásznon megint 5120X 2160-t láttam. Nem volt különbség igazából a 4k natív jel és 2560X1080 jel között. Én azt látom, hogy az Xpr technológia elvesz a DLP igazi előnyéból, hogy éles a kép. Nincs natív 4k chipes gép a piacon csak 3chipes! A texas csak az 1.38 4k natív chipet gyártja. Minden más 4k képes dlp rezegtet, amiben nem ez van! Pont kész.
Az én f35-öm élesebb képet tud a nagy Barco mozigépnél is. Ez van.Van nálam egy olyan PD, aminél menüből lehet állítani és szimulálja a három típust,- Vizsim, vizsim bright, gaphics. Jól működik, érdekes játszani vele.
-
Ijk
félisten
Valószínű ezek fogják jelenteni a továbblépést régi DLP-ről a jövőben. Bár azért ki lehet fogni aprón még jódarabig néhány modernebb darabot is. Mondjuk nekem megfelel az 1:3000 körüli natív kontraszt is, de alább nem adnék belőle.
-
makkmarce
őstag
Azért az árak sem semmik...a 0,67-es uhd házimozi dmd 495$ + 2x60$ kontroller alkatrész...ezek az 1000db-os árak.... [link] Ezzel szemben a 0,47-es 237$ +2x60$.
A 0,67-esnél tehát 615$ csak a dmd. Erre még rájön az optika, elektronika, szoftver, tömeggyártás előkészítés...van itt költség rendesen. 0,97-es chipet nem is láttam itt.
Azt is észre kell venni hogy nincs tömeges igény 1,38-as chipekre így nekünk maradnak a használt Barco stb. gépek ha ezt akarjuk.
Arról nem találtam semmit hogy mondjuk milyen új fejlesztés volt a 0,67-es chipeknél miszerint nagyobb szögben dönthetők a tükrök, jobb kontraszt érhető el velük mint a régebbi 0,97-esekkel....erről van vkinek esetleg link?2015-ben demózták a CES-en az új tükröket. (12 fok helyett 17 fokot döntenek) Bár itt csak a nagyobbakról van szó:
https://www.avsforum.com/threads/texas-instruments-4k-uhd-dlp-demo-at-cedia-2015.2169617/
-
Lesnar
csendes tag
Valószínűleg azért javasolják inkább prezentációra, mert (1) az 1280×800-as felbontásnak köszönhetően a képe 16:10-es oldalarányú, így ha 16:9-es filmet vetítesz rajta, akkor alul-felül ott lesz egy fekete csík, illetve (2) a leírása szerint viszonylag nagy a fényereje, amit valószínűleg úgy ér el, hogy a színkereke nem csak RGB, hanem Y, W és C szegmensekkel is bír, ezért a színhűsége nem feltétlenül lesz tökéletes.
Ezt nézegettem még, de nem tudom hogy mennyire nagy márka ebben a kategóriában. [link]
-
Vhiktor
nagyúr
Ha nem tartanak lépést akkor a dlp gépek el fognak tűnni a süllyesztőben a 3lcd, dila sxrd gépekkel szemben. Kontrasztban mar most is a béka valaga alatt vannak ezekhez képest. Elessegben meg egy nativ 4ks sony gepre sem lehet panasza senkinek.
-
péjé
őstag
Nem is technológia, hanem gazdasági, illetve igénytelenségi okok vannak.
Jelenleg a piac nem igényli a natív 4k-s dlp chipet. Olcsóbb a régi technológiát értékesíteni, mint tervezni egy újat (konzumer piacra) és gyártani azt, felfuttatni a gyártósort...
Ahová meg kell ott meg is van és létezik ott vannak a több10-100 milliós 3chipes nagy gépek 1.38" chippel.
Régóta be van lebegtetve egy natív 0,96-97"-es 4k-s chip, ez felelne meg a jelenlegi 0,66-os chipeknek a konzumer piacon , de hallgatás van róla. Egyszerűen nincs igény rá a gyártók részéről. Amíg a fogysztók meg elhiszik, hogy a rezegtetés ugyanolyan jó, mert ezt tolják az arcukba, addig meg nem is lesz változás DLP vonalon. Lesz majd natív 4k-s dlp, ha a 8K előretör, mert akkor ugye a 4k-t kell majd rezegtetni ahhoz meg.
Azért az árak sem semmik...a 0,67-es uhd házimozi dmd 495$ + 2x60$ kontroller alkatrész...ezek az 1000db-os árak.... [link] Ezzel szemben a 0,47-es 237$ +2x60$.
A 0,67-esnél tehát 615$ csak a dmd. Erre még rájön az optika, elektronika, szoftver, tömeggyártás előkészítés...van itt költség rendesen. 0,97-es chipet nem is láttam itt.
Azt is észre kell venni hogy nincs tömeges igény 1,38-as chipekre így nekünk maradnak a használt Barco stb. gépek ha ezt akarjuk.
Arról nem találtam semmit hogy mondjuk milyen új fejlesztés volt a 0,67-es chipeknél miszerint nagyobb szögben dönthetők a tükrök, jobb kontraszt érhető el velük mint a régebbi 0,97-esekkel....erről van vkinek esetleg link? -
Ijk
félisten
Nem is technológia, hanem gazdasági, illetve igénytelenségi okok vannak.
Jelenleg a piac nem igényli a natív 4k-s dlp chipet. Olcsóbb a régi technológiát értékesíteni, mint tervezni egy újat (konzumer piacra) és gyártani azt, felfuttatni a gyártósort...
Ahová meg kell ott meg is van és létezik ott vannak a több10-100 milliós 3chipes nagy gépek 1.38" chippel.
Régóta be van lebegtetve egy natív 0,96-97"-es 4k-s chip, ez felelne meg a jelenlegi 0,66-os chipeknek a konzumer piacon , de hallgatás van róla. Egyszerűen nincs igény rá a gyártók részéről. Amíg a fogysztók meg elhiszik, hogy a rezegtetés ugyanolyan jó, mert ezt tolják az arcukba, addig meg nem is lesz változás DLP vonalon. Lesz majd natív 4k-s dlp, ha a 8K előretör, mert akkor ugye a 4k-t kell majd rezegtetni ahhoz meg.
Igény lenne de pénz nincs. Ha 1 millió egy 0.45 dmd-s lézeres gép olcsó optikával akkor mennyibe kerülne egy ilyen nagychipes natív 4k-s?
Akkor veszek inkább egy Sony-t vagy JVC-t, lehet nem olyan éles, de filmezésnél nem annyira számít, és legalább kapok 1:32000-es natív kontrasztot. -
Morph76
senior tag
Igen, de még az elktronikának is meg kéne mondani, hogy nincs már rezgetés benne.
Visszatérve én is nagyon csalódott voltam, hogy nem lehet cinemascope felbontást az xpr-esnek beadni. Ami persze várható volt, hogy az csak a kép egészén fog működni...
kipróbáltam viszont a sony 790-en és ott minden frankó. Bármit be lehet neki állítani felbontásnak! Ott úgy működik minden, ahogy kell, olyan mint egy monitor. De ott natív chip van és ez mindent megmagyaráz.
Mellesleg az a vetítő qrva jó, nagyon elgondolkodtatott, hogy arra bizony lecserélném az f35-t. -
Morph76
senior tag
Nem is technológia, hanem gazdasági, illetve igénytelenségi okok vannak.
Jelenleg a piac nem igényli a natív 4k-s dlp chipet. Olcsóbb a régi technológiát értékesíteni, mint tervezni egy újat (konzumer piacra) és gyártani azt, felfuttatni a gyártósort...
Ahová meg kell ott meg is van és létezik ott vannak a több10-100 milliós 3chipes nagy gépek 1.38" chippel.
Régóta be van lebegtetve egy natív 0,96-97"-es 4k-s chip, ez felelne meg a jelenlegi 0,66-os chipeknek a konzumer piacon , de hallgatás van róla. Egyszerűen nincs igény rá a gyártók részéről. Amíg a fogysztók meg elhiszik, hogy a rezegtetés ugyanolyan jó, mert ezt tolják az arcukba, addig meg nem is lesz változás DLP vonalon. Lesz majd natív 4k-s dlp, ha a 8K előretör, mert akkor ugye a 4k-t kell majd rezegtetni ahhoz meg.
-
cinemazealot
addikt
Valószínűleg azért javasolják inkább prezentációra, mert (1) az 1280×800-as felbontásnak köszönhetően a képe 16:10-es oldalarányú, így ha 16:9-es filmet vetítesz rajta, akkor alul-felül ott lesz egy fekete csík, illetve (2) a leírása szerint viszonylag nagy a fényereje, amit valószínűleg úgy ér el, hogy a színkereke nem csak RGB, hanem Y, W és C szegmensekkel is bír, ezért a színhűsége nem feltétlenül lesz tökéletes.
-
péjé
őstag
Nos az F35-ből is van több verzió. Nem azért keresett, mert Dci színtere is van. Kis kiegészítéssel ott is van 3 fajta, amit különböző felhasználásokhoz igazított darab. Vizsim, vizsim bright, gaphics...
Más. Felbontás teszt.
Én kipróbáltam a fenn említetteket egy nem olcsó Barco Balderrrel. Nos az xpr miatt gondoltam, hogy enged majd köztes felbontást, de jelentem NEM.
A 4k-s felbontás beállítható 3840X2160 pipa. Innen lejjebb viszont nem lehet menni csak a natív felbontásáig a chipnek.Tehát 3840X1600 nem beállítható.
Amit én láttam gép annak cinemascope chip volt az alapja. Ez a chip natívan 2560X1080t tud. Ezt a felbontást be lehet állítani a gépnek és viszi is. A gond az, hogy így is életlen marad a kép, mert megrezgeti újra, nem lehet kikapcsolni a rezgetést. tehát a vásznon megint 5120X 2160-t láttam. Nem volt különbség igazából a 4k natív jel és 2560X1080 jel között. Én azt látom, hogy az Xpr technológia elvesz a DLP igazi előnyéból, hogy éles a kép. Nincs natív 4k chipes gép a piacon csak 3chipes! A texas csak az 1.38 4k natív chipet gyártja. Minden más 4k képes dlp rezegtet, amiben nem ez van! Pont kész.
Az én f35-öm élesebb képet tud a nagy Barco mozigépnél is. Ez van.Akkor ezt is tudjuk, köszi....:-)
Vhol azt gondoltam hogy esetleg lehetséges kihasználni a natív felbontását is az ilyen gépnek.
Majd egy használt rezegtetősből kikapjuk a rezegtetőt oszt jónapot...:-) -
péjé
őstag
Ez valóban irodai gép, 16:10-es képarány, benga nagy fényerő.
Nézd meg az összefoglalót és add meg azt a pár választ...mennyi a keret, lehet-e használt gép amit ajánl itt vki. -
Khaosz55
addikt
A dlp 1 chipes tecnológiai korlátai miatt még egy natív 4k 1.38-as felületű chippel is kb 4000-es kontraszt lenne elérhető csak. Hiú ábránd olyan magas értékeket keresni 1chipes dlp-nél.
(sajnos)
A dlp nem ebben tündököl, hanem pl képélességben. Bár ez az előnye nincs meg egy natív 4k -s LCD-nél, ha xpr technológiás, bármilyen csúcsoptikás is. Minimális a különbség, de nem is biztos, hogy mindenki látná...Különben annak gazdasági vagy technológiai korlátai vannak, hogy nincs 1 chipes natív DLP chip? Mármint ha nem chip méretét nézzük és lehetne akármekkora is akkor gondolom megvalósítható lenne, viszont vagy technológiai vagy gazdasági okok miatt nem valósul meg.
-
Lesnar
csendes tag
Sziasztok. Optoma w334et szeretnék vásárolni, valakinek van tapasztalata a készülékkel kapcsolatban, mert azt olvastam hogy leginkább prezentációkra és tárgyalótermekbe ajánlott. Én pedig leginkább házimozizásra szeretném használni.
-
Morph76
senior tag
Azért jó lenne látni hasonló projektort a 0.66-os nagyobb felbontású dmd-vel, rezegtetés nélkül. Elvileg a nagyobb felületű dmd miatt jóval több fényt szórna, amit írisszel kontrasztra lehetne "váltani". Bár az meg nyilván min. dupla áron futna. Viszont ha el tudnának érni 1:6000 körüli natív kontrasztot az már nagyon jó lenne mozira.
A dlp 1 chipes tecnológiai korlátai miatt még egy natív 4k 1.38-as felületű chippel is kb 4000-es kontraszt lenne elérhető csak. Hiú ábránd olyan magas értékeket keresni 1chipes dlp-nél.
(sajnos)
A dlp nem ebben tündököl, hanem pl képélességben. Bár ez az előnye nincs meg egy natív 4k -s LCD-nél, ha xpr technológiás, bármilyen csúcsoptikás is. Minimális a különbség, de nem is biztos, hogy mindenki látná... -
Morph76
senior tag
Nos az F35-ből is van több verzió. Nem azért keresett, mert Dci színtere is van. Kis kiegészítéssel ott is van 3 fajta, amit különböző felhasználásokhoz igazított darab. Vizsim, vizsim bright, gaphics...
Más. Felbontás teszt.
Én kipróbáltam a fenn említetteket egy nem olcsó Barco Balderrrel. Nos az xpr miatt gondoltam, hogy enged majd köztes felbontást, de jelentem NEM.
A 4k-s felbontás beállítható 3840X2160 pipa. Innen lejjebb viszont nem lehet menni csak a natív felbontásáig a chipnek.Tehát 3840X1600 nem beállítható.
Amit én láttam gép annak cinemascope chip volt az alapja. Ez a chip natívan 2560X1080t tud. Ezt a felbontást be lehet állítani a gépnek és viszi is. A gond az, hogy így is életlen marad a kép, mert megrezgeti újra, nem lehet kikapcsolni a rezgetést. tehát a vásznon megint 5120X 2160-t láttam. Nem volt különbség igazából a 4k natív jel és 2560X1080 jel között. Én azt látom, hogy az Xpr technológia elvesz a DLP igazi előnyéból, hogy éles a kép. Nincs natív 4k chipes gép a piacon csak 3chipes! A texas csak az 1.38 4k natív chipet gyártja. Minden más 4k képes dlp rezegtet, amiben nem ez van! Pont kész.
Az én f35-öm élesebb képet tud a nagy Barco mozigépnél is. Ez van. -
makkmarce
őstag
Belenéztem a Syndercutba, 4:3 képarányú. Érdekesen mutatott a 21:9 vásznon középen egy négyzet, mintha lyukon át nézném.
Értem én hogy művészi szabadság, meg egyre divatosabbak a változó képarányú tartalmak is. Ez baromi jó ha van otthon egy 300x225cm, plafontól padlóig érő akusztikus vászon, koromfekete szobában, 5-10 milliós JVC vagy Sony csúcsprojektor és hozzá a forrás is 3840x2880, viszont mindenki másnak meg problémás.izé.. most tényleg 4:3-ba csinálták meg? azt hittem csak a trailer az..
-
cinemazealot
addikt
2017-ben (!) jelent meg A Ghost Story címmel egy művészfilm, ami lekerekített sarkú 4:3-as képmérettel operál.
-
Ijk
félisten
Ugye ez a standard imax képarány ami mindennél nagyobb. Csak ugye nevetséges lenne BD és streamingen 1080, ill. 2160 képponttal forgalmazni, mert nagyobbnak kellene lennie a standard 16:9-nél.
Sorrendben valahogy így kellene lenni (UHD felbontásra alapozva): tv-4:3 (2880x2160)<16:9 (3840x2160) < 2:1 (4320x2160) < 2,39:1 (5160x2160) < Imax (5160x3600)
Valójában harmad akkora méretben kerül házhoz mint amennyinek lennie kellene. Tulajonképp a FHD felbontáshoz kell leszedned a 4k-s verziót. -
Khaosz55
addikt
Ezek igencsak furcsa dolgok, de működik, üzemel a bolt.
Az viszont kétségtelen, hogy a SIM2 vetítők - kivéve a Benq klónokat - csúcsminőségűek. Arról nem az olaszok tehetnek, hogy a TI rezgetős chipje csak ennyit tud.#52029Ijk
Akinek van vetítőre 5-10 milliója és az általad említetteket veszi, az megérdemli. Szerintem.Persze működi, nem erről van szó hanem az elvről, és a tálalásról és ezen nem bemutató termeket értem mert az kiváló volt.
-
DjKoxi
senior tag
Belenéztem a Syndercutba, 4:3 képarányú. Érdekesen mutatott a 21:9 vásznon középen egy négyzet, mintha lyukon át nézném.
Értem én hogy művészi szabadság, meg egyre divatosabbak a változó képarányú tartalmak is. Ez baromi jó ha van otthon egy 300x225cm, plafontól padlóig érő akusztikus vászon, koromfekete szobában, 5-10 milliós JVC vagy Sony csúcsprojektor és hozzá a forrás is 3840x2880, viszont mindenki másnak meg problémás.A változó képarány sem tetszett ( ma sem értem a lényegét ), de ez a 4:3 szinte kényelmetlen lesz a szememnek. Vásznon a 16:9-et sem szeretem. Pár év múlva majd valamelyik művész kitalálja, hogy hatásosabb a kör, sokszög, stb alakú kép?
-
Vhiktor
nagyúr
Belenéztem a Syndercutba, 4:3 képarányú. Érdekesen mutatott a 21:9 vásznon középen egy négyzet, mintha lyukon át nézném.
Értem én hogy művészi szabadság, meg egyre divatosabbak a változó képarányú tartalmak is. Ez baromi jó ha van otthon egy 300x225cm, plafontól padlóig érő akusztikus vászon, koromfekete szobában, 5-10 milliós JVC vagy Sony csúcsprojektor és hozzá a forrás is 3840x2880, viszont mindenki másnak meg problémás.A keparany miatt biztos nem nezem meg. Ettol mar csak akkor lett volna "jobb" ha fekete fehér is lett volna + meg koromnyi nagyságú hangyas kep...
-
BBéci
legenda
Olyan érzésem volt mint a TV shopban. Mivel 1-2 órát voltam ott és beszélgetés közben kaptam ha jól emlékszem kétszer 2-3 ezer eurós árengedményt. Kapkodtam a fejem it vagyok és elengednek ennyit,
ennyi pénzt már nem lehet itt hagyni "csak" 3milka a sim2. Aztán a fhd nero felöl érdeklődtem ott is hatalmas áresés volt 5-10perc alatt. Úgy éreztem magam mint a tv shopban, bakker most erre le kéne csapni mégha nem is terveztem ennyi pénzt költeni projektorra. Aztán lehigadtam barátnőm adott két pofont. "Hülye vagy ennek homályos volt a képe meg szürke vilt a feketéje ennyiért." Nem én mondtam hanem ő, és a rezegtetős 4k-ra gondolt.
12 éve vagyok vállalkozó láttam ezt-azt, de a Szlovák rendszámos luxusautós Magyar cégeket én fenntartással kezelem. Nekem valamiért rossz megérzésem volt el is engedtem.
Ezek igencsak furcsa dolgok, de működik, üzemel a bolt.
Az viszont kétségtelen, hogy a SIM2 vetítők - kivéve a Benq klónokat - csúcsminőségűek. Arról nem az olaszok tehetnek, hogy a TI rezgetős chipje csak ennyit tud.#52029Ijk
Akinek van vetítőre 5-10 milliója és az általad említetteket veszi, az megérdemli. Szerintem. -
Ijk
félisten
Belenéztem a Syndercutba, 4:3 képarányú. Érdekesen mutatott a 21:9 vásznon középen egy négyzet, mintha lyukon át nézném.
Értem én hogy művészi szabadság, meg egyre divatosabbak a változó képarányú tartalmak is. Ez baromi jó ha van otthon egy 300x225cm, plafontól padlóig érő akusztikus vászon, koromfekete szobában, 5-10 milliós JVC vagy Sony csúcsprojektor és hozzá a forrás is 3840x2880, viszont mindenki másnak meg problémás. -
Khaosz55
addikt
Olyan érzésem volt mint a TV shopban. Mivel 1-2 órát voltam ott és beszélgetés közben kaptam ha jól emlékszem kétszer 2-3 ezer eurós árengedményt. Kapkodtam a fejem it vagyok és elengednek ennyit,
ennyi pénzt már nem lehet itt hagyni "csak" 3milka a sim2. Aztán a fhd nero felöl érdeklődtem ott is hatalmas áresés volt 5-10perc alatt. Úgy éreztem magam mint a tv shopban, bakker most erre le kéne csapni mégha nem is terveztem ennyi pénzt költeni projektorra. Aztán lehigadtam barátnőm adott két pofont. "Hülye vagy ennek homályos volt a képe meg szürke vilt a feketéje ennyiért." Nem én mondtam hanem ő, és a rezegtetős 4k-ra gondolt.
12 éve vagyok vállalkozó láttam ezt-azt, de a Szlovák rendszámos luxusautós Magyar cégeket én fenntartással kezelem. Nekem valamiért rossz megérzésem volt el is engedtem.
-
BBéci
legenda
Tuti, hogy mindkettőt el akarták adni.
Lehet, hogy igazat mondtak, az is lehet, hogy nem. Utóbbi esetben bizonyára a jobb képminőségű Full HD gép úgymond el tudta saját magát adni. -
Vhiktor
nagyúr
El akarták adni

Mindenkinek úgy kellene porjektort vásárolni mint, ahogy Te tetted, hogy megnézed és a szemednek hiszel és az alapján választod ki a számodra legmegfelelőbbet
-
Khaosz55
addikt
Jó ez a leírás.

Janaboy, nem lehetne ezt a leírást, vagy csak a végén lévő videót belinkelni a topic összefoglalóba mint a rezegtetős (fake) 4K technológia leírása?
Hát ez nagyon jó videó. Már csak azt nem értem miért mondták nekem házmozistudioban, hogy jobb a képe a 4millkás 4K sim2-nem mint az ugyan olyan drága FHD Sim2-nek. Én mondtam, hogy nekem nem tűnik annak.
-
Pro Koryak
addikt
igazabol itt a lazeres DLP a lenyeg, az kb az ALPD egyetlen kinai gyartotol, beleertve a mozis Barcokat is. a 8.1 millio pixeles XPR DLP ugy, hogy nem nezel utana az osszes TLAnak nem mond sokat.
az egy ideig nem leszre meg annyit tudok irni, hogy evek ota var a piac nativ 4Kra, es jellemzoen ha megjelenik a flagship modell, utana par evvel azert lejjebb is be szokott szivarogni.
nekem annyira nem kritikus, a w2000 meg kiszolgal par evig, viszont ahogy neztem az ALPD4.0ra tenyleg jokat irtak USTnel is.
Ha annyira jó, akkor vedd meg ezt, hiszen lézer, nameg LG, híres projektorgyártó cég.
Igen, Sony, JVC natív 4K van már 2misitől, jól leszivárgott. Mire ezek 1misi alá esnek kezdőáron a w2000-esed elporlad.
-
proci985
MODERÁTOR
A tesztben nem írja sehol, hogy natív 4K chip lenne, csak azt, hogy "True 4K resolution", ráadásul "LG HU810P and AU810PB utilizes a first-generation XPR DLP chip".
Egy darabig 1millió Ft alatt nem lesz natív 4k, főleg ilyen kommersz gyártóknál. Nyugi!igazabol itt a lazeres DLP a lenyeg, az kb az ALPD egyetlen kinai gyartotol, beleertve a mozis Barcokat is. a 8.1 millio pixeles XPR DLP ugy, hogy nem nezel utana az osszes TLAnak nem mond sokat.
az egy ideig nem leszre meg annyit tudok irni, hogy evek ota var a piac nativ 4Kra, es jellemzoen ha megjelenik a flagship modell, utana par evvel azert lejjebb is be szokott szivarogni.
nekem annyira nem kritikus, a w2000 meg kiszolgal par evig, viszont ahogy neztem az ALPD4.0ra tenyleg jokat irtak USTnel is.
-
Pro Koryak
addikt
A tesztben nem írja sehol, hogy natív 4K chip lenne, csak azt, hogy "True 4K resolution", ráadásul "LG HU810P and AU810PB utilizes a first-generation XPR DLP chip".
Egy darabig 1millió Ft alatt nem lesz natív 4k, főleg ilyen kommersz gyártóknál. Nyugi! -
cinemazealot
addikt
Ez egy jó kérdés. Nyilván körülményes lehet olyan felbontást erőltetni egy projektorra, amit szoftveresen (firmware-esen) nem támogat, és erre szerintem egy hiper módon tweak-elhető HTPC sem lesz alkalmas. Kérdés, hogy alapértelmezésben mit reagál egy 2560 széles (UW-FHD, QHD/WQHD) videojelre, illetve ha semmit, akkor van-e arra mód, hogy ezt valamilyen firmware frissítéssel mégis el lehessen érni.
-
péjé
őstag
Jó ez a leírás.

Janaboy, nem lehetne ezt a leírást, vagy csak a végén lévő videót belinkelni a topic összefoglalóba mint a rezegtetős (fake) 4K technológia leírása?
A 0,67-es natív 2716x1528 felbontását nem lehetne kihasználni htpc-vel ezeknek a gépeknek?
Olvastam panaszkodást hogy a rezgetős 4K nem volt olyan éles mint a fullhd.
a barco f35 2560x1600-os felbontása miatt nagyon keresett gép...meg persze DCI színtere van, komoly optika, stb.... -
Pro Koryak
addikt
Ez a cikk az XPR-t részletezi, dátum nélkül.
Miért cáfolná meg proci feltevését?
Én ezt a technológiát kihagyom, nem elég, hogy a színkerék miatt a színeket sem egyszerre látom, még a felbontást is időben felszeletelik nekem? Mint mikor a foci eb-t néztük az udvaron és lengette a szél a lepedővásznat

(igen, tudom hogy ez slowmo, de valahol akkor is érzed, hat rád film közben).
És a cikk azt írja az xpr modul fix 240Hz-en megy. Wtf? Akkor hogy lesz így kadenciahelyes PAL anyagunk
Plusz még a kontraszt is feleződik?! No way.Az XPR rövidítés => az alkalmazott technológiát jelöli => nem natív 4K.
-
Ájvé
veterán
The projector is powered by a Texas Instruments 0.47" DMD XPR chip. For the uninitiated, the XPR chip is able to offer true 4k resolution with the true resolving power of 4k pixel grids or 8.3 million pixels on-screen.
ez mar nem rezget. ahogy neztem utobbi honapokban jott meg par masik megoldas is a 3000+USD kategoriaban ami szinten nem rezgetett, amiatt gondolom, hogy ujabb lehet.Nem natív 4K (hogy is lehetne 0,47 DMD-vel), ugyan olyan rezegtetéssel működik mint az eddigieknél. Natív kontraszt meg számomra kicsit hihetetlen, Mijia ALPD 3.0 harmad ennyit tud, persze ez tudja szabályozni az iriszt ha jól olvastam, azt biztos sokat dob rajta.
-
Márton
nagyúr
Ez sem natív 4K! Ugye nem gondoltad, hogy 3000$-ért azt kapsz?
[link]Ez a cikk az XPR-t részletezi, dátum nélkül.
Miért cáfolná meg proci feltevését?
Én ezt a technológiát kihagyom, nem elég, hogy a színkerék miatt a színeket sem egyszerre látom, még a felbontást is időben felszeletelik nekem? Mint mikor a foci eb-t néztük az udvaron és lengette a szél a lepedővásznat

(igen, tudom hogy ez slowmo, de valahol akkor is érzed, hat rád film közben).
És a cikk azt írja az xpr modul fix 240Hz-en megy. Wtf? Akkor hogy lesz így kadenciahelyes PAL anyagunk
Plusz még a kontraszt is feleződik?! No way. -
Ijk
félisten
Appotronics ALPD4.0 engine van benne, kb mint az osszes 4K + laser DLPben. pl a Xiaomi 4K UST 150" is ezt az enginet hasznalja. az elessege ahogy neztem nem tokeletes, de jo. ez a modell 50%al dragabb es nem UST, szoval erdekes lesz latni az eredmenyeket.
btw a TI DMDknel amiket kb mindenki hasznal a generaciok kozott volt gyartastechnologiai fejlodes ami miatt nott az adott DMD merethez tartozo pixelsuruseg, ennek pedig ahogy neztem nem csak hatranya volt.
0.47es nativ 4K TI chip, ez valami uj cucc ugye?
Azért jó lenne látni hasonló projektort a 0.66-os nagyobb felbontású dmd-vel, rezegtetés nélkül. Elvileg a nagyobb felületű dmd miatt jóval több fényt szórna, amit írisszel kontrasztra lehetne "váltani". Bár az meg nyilván min. dupla áron futna. Viszont ha el tudnának érni 1:6000 körüli natív kontrasztot az már nagyon jó lenne mozira.
-
Janaboy
Topikgazda
Jó ez a leírás.

Janaboy, nem lehetne ezt a leírást, vagy csak a végén lévő videót belinkelni a topic összefoglalóba mint a rezegtetős (fake) 4K technológia leírása?
Beleraktam.
-
Vhiktor
nagyúr
Egy apró kérdésem volna melyiknek jobb élesebb a képe ? EH‑TW7000 vs EPSON EF-12
Sajnos az én szemem nem birja a DLP projektorokat mert nagyon zavar a szivárvány efektus igy nekem csak LCD jöhet szóba. De nem tudom melyik élesebb halottam a lézer az uj és hosszan tartó de az csak 1080p viszont a másik tw7000 az 4K projektor de nem lézeres. melyiknek jobb a feketéje és melyiknek élesebb a képe ez volna a kérdésem. Most jelenleg egy EH-TW740 projektorom van. Ez nem zavarja a szemem de viszont a feketéje nem valami jo siralmas de a felbontása még elmegy . Van valakinek ötlete hogy melyik projektornak jobb a feketéje és az élessége és árban még olyan 400 alatt van ? És az fontos hogy ne legyen forgo kerekes mint a dlp mert az nekem nagyon zavaró. Fut a képe és még a szivárvány efektust is látom és számomra nézhetetlenül rossz. A másik kérdés milyen vászont vegyek feketét fehéret szürkét vagy mi az ami jo ? Persze ebből is ha lehet olcso kéne és nem 200 e ft os vászon vagy ez képtelenség? Mi a tapasztalatotok melyik vászon a jó és miért ? Fontos hogy fekte legyen vagy fehér vagy szürke a szine vagy mindegy és hogy rolos vagy feszitett ? melyik a jobb? Tudom sok kérdés de mind fontos nekem. Várom a válaszotokat köszi.
Azt tartsd szem elött, hogy az EPSON EF-12-nek nagyon kicsi a féynereje, főleg kalibráltan 500 valahány lumen körül.
-
cinemazealot
addikt
Ez sem natív 4K! Ugye nem gondoltad, hogy 3000$-ért azt kapsz?
[link]Jó ez a leírás.

Janaboy, nem lehetne ezt a leírást, vagy csak a végén lévő videót belinkelni a topic összefoglalóba mint a rezegtetős (fake) 4K technológia leírása?
-
péjé
őstag
Egy apró kérdésem volna melyiknek jobb élesebb a képe ? EH‑TW7000 vs EPSON EF-12
Sajnos az én szemem nem birja a DLP projektorokat mert nagyon zavar a szivárvány efektus igy nekem csak LCD jöhet szóba. De nem tudom melyik élesebb halottam a lézer az uj és hosszan tartó de az csak 1080p viszont a másik tw7000 az 4K projektor de nem lézeres. melyiknek jobb a feketéje és melyiknek élesebb a képe ez volna a kérdésem. Most jelenleg egy EH-TW740 projektorom van. Ez nem zavarja a szemem de viszont a feketéje nem valami jo siralmas de a felbontása még elmegy . Van valakinek ötlete hogy melyik projektornak jobb a feketéje és az élessége és árban még olyan 400 alatt van ? És az fontos hogy ne legyen forgo kerekes mint a dlp mert az nekem nagyon zavaró. Fut a képe és még a szivárvány efektust is látom és számomra nézhetetlenül rossz. A másik kérdés milyen vászont vegyek feketét fehéret szürkét vagy mi az ami jo ? Persze ebből is ha lehet olcso kéne és nem 200 e ft os vászon vagy ez képtelenség? Mi a tapasztalatotok melyik vászon a jó és miért ? Fontos hogy fekte legyen vagy fehér vagy szürke a szine vagy mindegy és hogy rolos vagy feszitett ? melyik a jobb? Tudom sok kérdés de mind fontos nekem. Várom a válaszotokat köszi.
A tw7000-nek sem lesz olyan nagyon nagy feketéje.
Ha ezt keresed akkor JVC gépeket nézegess...ez kicsit kilóg a keretedből de tudja a kvázi 4K-t is és a feketéje tuti jó.... [link]
Új gépet 400eft körül csak a tw7000-est találod, esetleg használt tw9300-9400-et keress. -
Pro Koryak
addikt
The projector is powered by a Texas Instruments 0.47" DMD XPR chip. For the uninitiated, the XPR chip is able to offer true 4k resolution with the true resolving power of 4k pixel grids or 8.3 million pixels on-screen.
ez mar nem rezget. ahogy neztem utobbi honapokban jott meg par masik megoldas is a 3000+USD kategoriaban ami szinten nem rezgetett, amiatt gondolom, hogy ujabb lehet.Ez sem natív 4K! Ugye nem gondoltad, hogy 3000$-ért azt kapsz?
[link] -
proci985
MODERÁTOR
The projector is powered by a Texas Instruments 0.47" DMD XPR chip. For the uninitiated, the XPR chip is able to offer true 4k resolution with the true resolving power of 4k pixel grids or 8.3 million pixels on-screen.
ez mar nem rezget. ahogy neztem utobbi honapokban jott meg par masik megoldas is a 3000+USD kategoriaban ami szinten nem rezgetett, amiatt gondolom, hogy ujabb lehet. -
Morph76
senior tag
Appotronics ALPD4.0 engine van benne, kb mint az osszes 4K + laser DLPben. pl a Xiaomi 4K UST 150" is ezt az enginet hasznalja. az elessege ahogy neztem nem tokeletes, de jo. ez a modell 50%al dragabb es nem UST, szoval erdekes lesz latni az eredmenyeket.
btw a TI DMDknel amiket kb mindenki hasznal a generaciok kozott volt gyartastechnologiai fejlodes ami miatt nott az adott DMD merethez tartozo pixelsuruseg, ennek pedig ahogy neztem nem csak hatranya volt.
0.47es nativ 4K TI chip, ez valami uj cucc ugye?
" 0.47es nativ 4K TI chip, ez valami uj cucc ugye? "
Hát hogyne lenne új!
csak egy kicsit meg kell rezegtetni és máris 4k-s! -
cinemazealot
addikt
-
proci985
MODERÁTOR
Kíváncsi leszek valaki innen találkozik-e ezzel [link] az lg projektorral.
Kis dmd van benne, de állítólag lézer fényforrás miatt irisszel 1:3500 natív kontrasztot is tud, szinte hihetetlen számomra. Ha igaz lenne, igaz élességben nem, de kontrasztban hozna egy mozis gép minőséget ami azért nem hangzik rosszul.Appotronics ALPD4.0 engine van benne, kb mint az osszes 4K + laser DLPben. pl a Xiaomi 4K UST 150" is ezt az enginet hasznalja. az elessege ahogy neztem nem tokeletes, de jo. ez a modell 50%al dragabb es nem UST, szoval erdekes lesz latni az eredmenyeket.
btw a TI DMDknel amiket kb mindenki hasznal a generaciok kozott volt gyartastechnologiai fejlodes ami miatt nott az adott DMD merethez tartozo pixelsuruseg, ennek pedig ahogy neztem nem csak hatranya volt.
0.47es nativ 4K TI chip, ez valami uj cucc ugye?
-
Ijk
félisten
Kíváncsi leszek valaki innen találkozik-e ezzel [link] az lg projektorral.
Kis dmd van benne, de állítólag lézer fényforrás miatt irisszel 1:3500 natív kontrasztot is tud, szinte hihetetlen számomra. Ha igaz lenne, igaz élességben nem, de kontrasztban hozna egy mozis gép minőséget ami azért nem hangzik rosszul. -
brembo
aktív tag
-
pidzse4
aktív tag
Egy apró kérdésem volna melyiknek jobb élesebb a képe ? EH‑TW7000 vs EPSON EF-12
Sajnos az én szemem nem birja a DLP projektorokat mert nagyon zavar a szivárvány efektus igy nekem csak LCD jöhet szóba. De nem tudom melyik élesebb halottam a lézer az uj és hosszan tartó de az csak 1080p viszont a másik tw7000 az 4K projektor de nem lézeres. melyiknek jobb a feketéje és melyiknek élesebb a képe ez volna a kérdésem. Most jelenleg egy EH-TW740 projektorom van. Ez nem zavarja a szemem de viszont a feketéje nem valami jo siralmas de a felbontása még elmegy . Van valakinek ötlete hogy melyik projektornak jobb a feketéje és az élessége és árban még olyan 400 alatt van ? És az fontos hogy ne legyen forgo kerekes mint a dlp mert az nekem nagyon zavaró. Fut a képe és még a szivárvány efektust is látom és számomra nézhetetlenül rossz. A másik kérdés milyen vászont vegyek feketét fehéret szürkét vagy mi az ami jo ? Persze ebből is ha lehet olcso kéne és nem 200 e ft os vászon vagy ez képtelenség? Mi a tapasztalatotok melyik vászon a jó és miért ? Fontos hogy fekte legyen vagy fehér vagy szürke a szine vagy mindegy és hogy rolos vagy feszitett ? melyik a jobb? Tudom sok kérdés de mind fontos nekem. Várom a válaszotokat köszi.
-
BBéci
legenda
Szerintem senki nincs ellene, más kérdés, hogy vennék-e? Biztosan nem, elsősorban a használaton kívüli kinézet miatt. A hangra sincs jó hatással a frontsugárzók közötti hatalmas kemény felület. Már az 50 colos tv pokróccal letakarásától jelentősen javul a rendszerem hangminősége. Ha megoldható, hogy vastag függönyt húzol elé, akkor rendben van.
Új hozzászólás Aktív témák
-
52100 - 52001
78026 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 53901 53900 - 53801 53800 - 53701 53700 - 53601 53600 - 53501 53500 - 53401 53400 - 53301 53300 - 53201 53200 - 53101 53100 - 53001 53000 - 52901 52900 - 52801 52800 - 52701 52700 - 52601 52600 - 52501 52500 - 52401 52400 - 52301 52300 - 52201 52200 - 52101 52100 - 52001 52000 - 51901 51900 - 51801 51800 - 51701 51700 - 51601 51600 - 51501 51500 - 51401 51400 - 51301 51300 - 51201 51200 - 51101 51100 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
Hirdetés
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Diablo II: Classic és Resurrected
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Könyvajánló
- Macska topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Videós, mozgóképes topik
- Cyberpunk 2077
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Steam topic
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest








Janaboy
