Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
60100 - 60001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 61901 61900 - 61801 61800 - 61701 61700 - 61601 61600 - 61501 61500 - 61401 61400 - 61301 61300 - 61201 61200 - 61101 61100 - 61001 61000 - 60901 60900 - 60801 60800 - 60701 60700 - 60601 60600 - 60501 60500 - 60401 60400 - 60301 60300 - 60201 60200 - 60101 60100 - 60001 60000 - 59901 59900 - 59801 59800 - 59701 59700 - 59601 59600 - 59501 59500 - 59401 59400 - 59301 59300 - 59201 59200 - 59101 59100 - 59001 59000 - 58901 58900 - 58801 58800 - 58701 58700 - 58601 58600 - 58501 58500 - 58401 58400 - 58301 58300 - 58201 58200 - 58101 58100 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Márton
nagyúr
1 chipes dlp gépeket is lehet ultrahanggal tisztítani vagy ezt csak lcd esetén használják?
Egy teljes belső, állagmegörző tisztítás lenne 1000 órás gépemen.
-
Khaosz55
addikt
Erős túlzás feketének hívni. Maradjunk inkább valami nagyon sötét szürkében. Ha mellérakod ezt az anyagot, látszik egyből.
Túlgondolod a dolgot, nem kicsit. Ha láttad volna egymás mellett a két színt, nem így vélekednél. Ki írta egy szóval is, hogy csak anyaggal kell a szobát bevonni? Vagy hogy mindenki dobja ki a festéket és csak szövettel borítson? Ez megint egy újabb fantazmagória, ami abból fakad, hogy nem láttad a két anyagot egymás mellett.
ljk
Dulux Cobalt Night. Az már viszont fekete a javából.Az erős túlzás fekete festékre azt mondani, hogy semmit nem ér. Nyilván jó a fekete festék, csak úgy hatásos a hozzászólás ha végletekben ítéljük meg, ez így manapság a divatos.
Dulux Cobalt Night szerinted fekete ?
Ez komoly ?
Én festettem a cobalt nightot, amikor hengereled fel tiszta kék a fal. Amikor beszárad besötétül, de nem lesz fekete! Ha rásült a nap, kékes árnyalata van, nem véletlen cobalt van a nevébe.... -
Márton
nagyúr
Erős túlzás feketének hívni. Maradjunk inkább valami nagyon sötét szürkében. Ha mellérakod ezt az anyagot, látszik egyből.
Túlgondolod a dolgot, nem kicsit. Ha láttad volna egymás mellett a két színt, nem így vélekednél. Ki írta egy szóval is, hogy csak anyaggal kell a szobát bevonni? Vagy hogy mindenki dobja ki a festéket és csak szövettel borítson? Ez megint egy újabb fantazmagória, ami abból fakad, hogy nem láttad a két anyagot egymás mellett.
ljk
Dulux Cobalt Night. Az már viszont fekete a javából."Vagy hogy mindenki dobja ki a festéket"
Már bocs, de a "semmit nem ér" nekem ekvivalens ezzel. -
devil-k
nagyúr
Erős túlzás feketének hívni. Maradjunk inkább valami nagyon sötét szürkében. Ha mellérakod ezt az anyagot, látszik egyből.
Túlgondolod a dolgot, nem kicsit. Ha láttad volna egymás mellett a két színt, nem így vélekednél. Ki írta egy szóval is, hogy csak anyaggal kell a szobát bevonni? Vagy hogy mindenki dobja ki a festéket és csak szövettel borítson? Ez megint egy újabb fantazmagória, ami abból fakad, hogy nem láttad a két anyagot egymás mellett.
ljk
Dulux Cobalt Night. Az már viszont fekete a javából. -
Atomgeszi
nagyúr
-
tobias40
veterán
-
Khaosz55
addikt
-
BBéci
legenda
-
Ijk
félisten
3 rétegben kentem fel, szerintem feketébb festék nincs. Nyilván egy szövet több fényt fog elnyelni, de filmezésnél már nem hoz semmit, 50-100% közti ADL-nél az is számíthat, de nem síelést nézek projektoron.
-
Vhiktor
nagyúr
-
Márton
nagyúr
-
Vhiktor
nagyúr
Szerintem a Héra kis fekete matt olyan fekete lyukat csinál ami már önmagában szinte overkill vetítéshez. Persze ahol közvetlen vászon körül látsz visszaverődést oda érdemes valami anyagot tenni. Ott sem az ANSI kontraszt miatt, hanem mert zavaró lehet. Vetítésnél az a jó ha csak és kizárólag a vászonról verődik vissza a fény.
Bízom benne, mert már megvettem. De amint tudom szerintem anyag lesz belőle. Sajnos láttam devil-k-nál, hogy mennyire másabb volt az anyag vizuálisan. Nem tudom nála milyen festék volt. Ha kell 2szer kenem

-
Khaosz55
addikt
Mert a sötét fal még mindig jobb, mint a fehér fal.
A sötét falnál meg jobbak bizonyos bársonyanyagok, függönyök.Egyrészt a sötét fal egy nappaliban, élettérben kivetelezhető, de denevérbarlanghoz nem mindenkinek opció a berendezkedés, életvitel/stílus
Meg ugye az is hozzátartozik, hogy még fehér falon minden virítva is mekkora élmény elsőre, hogy hú de nagy kép.. aztán a falfestéssel már el lehet érni egy aranyközéputat..
Onnan meg tényleg már csak a sötétanyag van hátra.
Jó ezt én is tudom, de egy fekete falfestékre azt mondani, hogy semmit nem ér... Ugyan már ez megint mi, hogy csak a fekete bársony jó a festés meg semmit nem ér....
-
Atomgeszi
nagyúr
Ennyi erővel akkor egyik falfestéknek sem jó, ennek ellenére mi az első ajánlás, fessünk sötét re a falat... Ahol a világos fal helyett sötétszürkét és a kis feketét használtam minden jobb lett. Mi lesz az ajánlás? Fekete bársonyozzunk le 100mˇ2-t ? Azért maradjunk a földön, dedikált moziszobában kivitelezhető. Sokat mondok ha házi mozisok 5% van dedikált helyisége.
Mert a sötét fal még mindig jobb, mint a fehér fal.
A sötét falnál meg jobbak bizonyos bársonyanyagok, függönyök.Egyrészt a sötét fal egy nappaliban, élettérben kivetelezhető, de denevérbarlanghoz nem mindenkinek opció a berendezkedés, életvitel/stílus
Meg ugye az is hozzátartozik, hogy még fehér falon minden virítva is mekkora élmény elsőre, hogy hú de nagy kép.. aztán a falfestéssel már el lehet érni egy aranyközéputat..
Onnan meg tényleg már csak a sötétanyag van hátra.
-
Khaosz55
addikt
Ennyi erővel akkor egyik falfestéknek sem jó, ennek ellenére mi az első ajánlás, fessünk sötét re a falat... Ahol a világos fal helyett sötétszürkét és a kis feketét használtam minden jobb lett. Mi lesz az ajánlás? Fekete bársonyozzunk le 100mˇ2-t ? Azért maradjunk a földön, dedikált moziszobában kivitelezhető. Sokat mondok ha házi mozisok 5% van dedikált helyisége.
-
Atomgeszi
nagyúr
-
Khaosz55
addikt
-
Cseneles
őstag
-
devil-k
nagyúr
azert az komoly, hogy full fekete matt festek mellett a tripla fekete barsony mit mutat.
itt tesztelgettek is ezeket a kulonbozo anyagokat. ez a devour ez jo lenne de nagyon draga. amit minap linkelt devil vajon milyen?
valszeg ugy is ossze kell varrni a mennyezeten levo anyagokat majd, azt is csinalhatom hogy elso meter devour utana meg vmi random fekete barsony amit talalok itthon jo aron..
kicsit hamarabb gondolok erre, tuti ugy alakitom ki a frontoldalt, hogy oldalrol is fuggonyt huzok es tulajdonkeppen egy full fekete alagutat csinalok. meg most is ezen agyalok, hogy allin kene menni
amugy megjott a 3d jeladom jvc-hez, vmit nem ertek..a mozgasmegjelenites elsore 3d-ben eg es fold a jvc javara. plusz ghostingnak nyomat sem latom abban a demojelenetben (sammy turtle 3d) amit mindig nezek, es epsonon durvan zavart.
remelem, hogy lesz tobb fenyerom uj izzoval mert akkor 3d-ben is bomba lesz...Nagyon durva. Én azt használom.
ljk
A Héra kis fekete elbújhat. Semmit nem ér. A mennyezet azzal van lekenve. -
tobias40
veterán
-
tobias40
veterán
-
tobias40
veterán
-
Q
senior tag
-
Ijk
félisten
azert az komoly, hogy full fekete matt festek mellett a tripla fekete barsony mit mutat.
itt tesztelgettek is ezeket a kulonbozo anyagokat. ez a devour ez jo lenne de nagyon draga. amit minap linkelt devil vajon milyen?
valszeg ugy is ossze kell varrni a mennyezeten levo anyagokat majd, azt is csinalhatom hogy elso meter devour utana meg vmi random fekete barsony amit talalok itthon jo aron..
kicsit hamarabb gondolok erre, tuti ugy alakitom ki a frontoldalt, hogy oldalrol is fuggonyt huzok es tulajdonkeppen egy full fekete alagutat csinalok. meg most is ezen agyalok, hogy allin kene menni
amugy megjott a 3d jeladom jvc-hez, vmit nem ertek..a mozgasmegjelenites elsore 3d-ben eg es fold a jvc javara. plusz ghostingnak nyomat sem latom abban a demojelenetben (sammy turtle 3d) amit mindig nezek, es epsonon durvan zavart.
remelem, hogy lesz tobb fenyerom uj izzoval mert akkor 3d-ben is bomba lesz...Szerintem a Héra kis fekete matt olyan fekete lyukat csinál ami már önmagában szinte overkill vetítéshez. Persze ahol közvetlen vászon körül látsz visszaverődést oda érdemes valami anyagot tenni. Ott sem az ANSI kontraszt miatt, hanem mert zavaró lehet. Vetítésnél az a jó ha csak és kizárólag a vászonról verődik vissza a fény.
-
tobias40
veterán
De ha ezt kikapcsoljuk akkor hogyan fogják tudni egymásról hogy mire képesek?
-
m3ss
veterán
azert az komoly, hogy full fekete matt festek mellett a tripla fekete barsony mit mutat.
itt tesztelgettek is ezeket a kulonbozo anyagokat. ez a devour ez jo lenne de nagyon draga. amit minap linkelt devil vajon milyen?
valszeg ugy is ossze kell varrni a mennyezeten levo anyagokat majd, azt is csinalhatom hogy elso meter devour utana meg vmi random fekete barsony amit talalok itthon jo aron..
kicsit hamarabb gondolok erre, tuti ugy alakitom ki a frontoldalt, hogy oldalrol is fuggonyt huzok es tulajdonkeppen egy full fekete alagutat csinalok. meg most is ezen agyalok, hogy allin kene menni
amugy megjott a 3d jeladom jvc-hez, vmit nem ertek..a mozgasmegjelenites elsore 3d-ben eg es fold a jvc javara. plusz ghostingnak nyomat sem latom abban a demojelenetben (sammy turtle 3d) amit mindig nezek, es epsonon durvan zavart.
remelem, hogy lesz tobb fenyerom uj izzoval mert akkor 3d-ben is bomba lesz... -
Vhiktor
nagyúr
Az tartalmazza, hogy mit tud a megejelnítő és ezt az infót küldi a lejátszó felé, illetve igaz ez oda vissza.
Ezzel kommunikálják le egymás között az eszközök, hogy mire képesek, képrfrissítés, felbontás, stb. -
tobias40
veterán
-
Cseneles
őstag
kapcsold ki az edidet a projektor menuben. Második főmenu alul ahol a lapmat tudod kapcsolni, állítani
-
tobias40
veterán
-
Cseneles
őstag
Kábel hiba amire tippelnek de lehet még EDID probléma is.
-
BBéci
legenda
Próbálj meg képernyő helyett vászonra vetíteni!
Sajnos nincs ötletem a jelenség okára. -
tobias40
veterán
Az mitől lehet hogy a PD CINEO30 projin 1080p 24Hz-en időközönként kék csíkok villognak a képernyő bal oldalán,random szerűen?Nem a teljes képernyőn csak pont a bal felén...
A többi képbeállítás jó,1080p 50HZ-en sem csinálja csak a 24HZ-en.Van ötlet mi lehet a megoldás?
-
makkmarce
őstag
-
BBéci
legenda
A gyapot nem lesz jó erre a célra , mert porol !
Nem véletlen nem használják ilyen helyekre. Ha megnézel yt videókat ott sem alkalmazza senki , nem véletlenül !Tévedsz, a kőzetgyapot az egyik legjobb erre a célra!
-
Q
senior tag
Építsd meg és majd írd le, hogy sikerült.
-
viperabácsi
addikt
-
Atomgeszi
nagyúr
-
Atomgeszi
nagyúr
A gyapot nem lesz jó erre a célra , mert porol !
Nem véletlen nem használják ilyen helyekre. Ha megnézel yt videókat ott sem alkalmazza senki , nem véletlenül !Tudom, azért kéne légmentesbe rakni, ahol nem tud porolni. A kőzetgyapot eleve önmagában sokkal jobb hangszigetelő, mint ezek a szivacsok. Még csak airrocknak sem kell lennie.
Le kell vakolni meg glettelni, aztán nem fog porolni.
-
makkmarce
őstag
A gyapot nem lesz jó erre a célra , mert porol !
Nem véletlen nem használják ilyen helyekre. Ha megnézel yt videókat ott sem alkalmazza senki , nem véletlenül !Pedig az összes fali minőségi zajcsillapítóban ez van. Akusztikus anyag+gyapot mag, MDF keret.
-
viperabácsi
addikt
Azt tudom, hogy a linken nem. Ők csak nagy kiszerelésben forgalmaznak. [link] EPS-t is csak nagy kiszerelésben, de ezt is lehet darabra venni helyi tüzépen.
Majd futok egy kört, persze ez még anno volt, a háború, meg infláció, meg kis jézuska feltámadása előtt.. lehet, hogy azóta változtak a dolgok.
A gyapot nem lesz jó erre a célra , mert porol !
Nem véletlen nem használják ilyen helyekre. Ha megnézel yt videókat ott sem alkalmazza senki , nem véletlenül ! -
Atomgeszi
nagyúr
Én még nem tudtam venni csak táblát, sehol nem bontottak bálát a környékünkön. Sőt a legtöbb helyen ahol jártam, csak általános, inkább hőszigetelő anyagot tartottak raktáron. Hangszigetelő anyagok (Airrock) csak rendelésre voltak. Viszont nem lehetett bálát rendelni, a legkisebb mennyiség a raklap volt, és akkor még szenvedhetsz a becsomagolásával. A linkeden sem adják táblában.
Azt tudom, hogy a linken nem. Ők csak nagy kiszerelésben forgalmaznak. [link] EPS-t is csak nagy kiszerelésben, de ezt is lehet darabra venni helyi tüzépen.
Majd futok egy kört, persze ez még anno volt, a háború, meg infláció, meg kis jézuska feltámadása előtt.. lehet, hogy azóta változtak a dolgok.
-
Q
senior tag
Hát, nálunk a tüzépen nyugodtan lehet venni táblás kőzetgyapotot is. De majd rákérdezek újra.
Van belőle minden méret. pl [2cm tábla]
És a táblával könnyebb dolgozni is, nem kell bálázni, meg tömködni zsákba stb. Ez már mereven van. Ezt csak bevonni kell valamivel, hogy ne szöszöljön tovább.De amúgy ismerőstől, építkezésből is lehet ilyet szerezni.
Én még nem tudtam venni csak táblát, sehol nem bontottak bálát a környékünkön. Sőt a legtöbb helyen ahol jártam, csak általános, inkább hőszigetelő anyagot tartottak raktáron. Hangszigetelő anyagok (Airrock) csak rendelésre voltak. Viszont nem lehetett bálát rendelni, a legkisebb mennyiség a raklap volt, és akkor még szenvedhetsz a becsomagolásával. A linkeden sem adják táblában.
-
Atomgeszi
nagyúr
Hát, nálunk a tüzépen nyugodtan lehet venni táblás kőzetgyapotot is. De majd rákérdezek újra.
Van belőle minden méret. pl [2cm tábla]
És a táblával könnyebb dolgozni is, nem kell bálázni, meg tömködni zsákba stb. Ez már mereven van. Ezt csak bevonni kell valamivel, hogy ne szöszöljön tovább.De amúgy ismerőstől, építkezésből is lehet ilyet szerezni.
-
Q
senior tag
-
Atomgeszi
nagyúr
Valami anyagba beletölteni természetesen, úgy gondoltam.
Mármint táblát? Az szerintem bőven elfogy.
A piramisból is táblás van, meg a habszivacsból is -
Khaosz55
addikt
-
Atomgeszi
nagyúr
Hushboxban hogyhogy nem alkalmaznak kőzetgyapotot?
Ezt a piramis szürke szivacsot látom mindenhol, meg azt a préselt habtablat..
-
devil-k
nagyúr
-
BBéci
legenda
-
devil-k
nagyúr
-
BBéci
legenda
Halihó! Nekem egy régi típusú Epson LCD nagy termi projektorom van 5 méterről vetítek echo módban /4200 ansi lumen/ és az a bajom, hogy nemcsak a kép, hanem az egész lakás fényárban úszik tőle, mert fehér a fal, amire vetítek és az egész lakásban fehér a fal, a plafon. Láttam, hogy lehet kapni sötét kék színű 50x50 cm es 1 cm vastag sötétkék műanyag habszerű lapot, amivel körbe rakhatnám a 250 cm-es kép széleit alját és tetejét, kb 1 méterre hátrafelé is a plafonból is elvéve. a vetíthető fal 3.50 cm, ebből a képet 2.50 re állítanám, az már élvezhető elég nagy kép, és körülötte lennének a kék műanyagok, amitől talán javulna a helyzet. Mit szóltok hozzá, lehetséges-ez? Vagy fessem az egész szobát sötétkékre?
Pont a kép köré nem kell sötétítés. A plafon és az oldalfalak kapnak a visszavert fényből, az vágja haza a kontrasztot, színeket.
-
tigerkiato
újonc
Halihó! Nekem egy régi típusú Epson LCD nagy termi projektorom van 5 méterről vetítek echo módban /4200 ansi lumen/ és az a bajom, hogy nemcsak a kép, hanem az egész lakás fényárban úszik tőle, mert fehér a fal, amire vetítek és az egész lakásban fehér a fal, a plafon. Láttam, hogy lehet kapni sötét kék színű 50x50 cm es 1 cm vastag sötétkék műanyag habszerű lapot, amivel körbe rakhatnám a 250 cm-es kép széleit alját és tetejét, kb 1 méterre hátrafelé is a plafonból is elvéve. a vetíthető fal 3.50 cm, ebből a képet 2.50 re állítanám, az már élvezhető elég nagy kép, és körülötte lennének a kék műanyagok, amitől talán javulna a helyzet. Mit szóltok hozzá, lehetséges-ez? Vagy fessem az egész szobát sötétkékre?
-
BBéci
legenda
-
m3ss
veterán
Egy-két ismerős húzta a száját, amikor elmeséltem, hogy sötétzöld lett a nappali. Amikor meglátták, ámuldoztak és kérték a receptet. Tehát nem lakhatatlan, hanem pont ellenkezőleg: szuper jó! Bordó a kanapé és a puffok, cseresznye színre pácolt a könyvespolc és a készülékállvány, cseresznyefa furnérosak a hangdobozok, mindez harmonizál a sötétzölddel.
sztem is tok jo a zold. bordo tenyleg jol megy hozza, meg kb. barmilyen barna (fa) arnyalat is.
ha most nullarol kezdenek nappalit vagy zold vagy betonszurke lenne sztem. -
BBéci
legenda
nalunk nem akart a parom sotetkek falat. sotetbarna fuggonyt se

en se akarnek, ha lenne moziszoba
amugy nincs bajom a kek, zold, szurke szinekkel. vilagos, foleg feher mellett jol mutat. de ez mar sztem tul sotet. nyeli a fenyt durvan..
nalam vaszonnal szemben es oldalt sztem nincsenek gondok. sotetbarna fuggonyok nagy feluleten, sztem sok moziszobanal sotetebb. majd csinalok kepeket ha kimerem a kontrasztot, hogy lehessen viszonyitani .
viszont a vaszonhoz kozel levo festett feluletek lehet sokkal tobb fenyt vernek vissza, mint gondolom. de a fo gond valszeg, hogy van egy 2x2m-es vilagoskek (szinte feher) negyzet a mennyezet kozepen. ez igaz, hogy 1.6m-re van a vaszontol, de mar focimeccsen is eleg vilagos, es az alatta levo dolgokat meginkabb megvilagitja...de egesz mennyezet nem lehet sotet, mert tenyleg lakhatatlan lenne. ezt viszont nem akarom kulon lefuggonyozni a mennyezet kozepen, lehetetlen kulturaltan megoldani.
en ilyen szonyegbol akartam egy jo nagyot, valo eletben is ilyen arnyalatu a minta, de most mar nem tudom...
kezdem irigyelni a moziszobas juzereket. kontraszt, hangero, akusztika, immersion...es kozben lakberendezned sem igazan kell mert csak sotetben mesz be.Egy-két ismerős húzta a száját, amikor elmeséltem, hogy sötétzöld lett a nappali. Amikor meglátták, ámuldoztak és kérték a receptet. Tehát nem lakhatatlan, hanem pont ellenkezőleg: szuper jó! Bordó a kanapé és a puffok, cseresznye színre pácolt a könyvespolc és a készülékállvány, cseresznyefa furnérosak a hangdobozok, mindez harmonizál a sötétzölddel.
-
m3ss
veterán
nalunk nem akart a parom sotetkek falat. sotetbarna fuggonyt se

en se akarnek, ha lenne moziszoba
amugy nincs bajom a kek, zold, szurke szinekkel. vilagos, foleg feher mellett jol mutat. de ez mar sztem tul sotet. nyeli a fenyt durvan..
nalam vaszonnal szemben es oldalt sztem nincsenek gondok. sotetbarna fuggonyok nagy feluleten, sztem sok moziszobanal sotetebb. majd csinalok kepeket ha kimerem a kontrasztot, hogy lehessen viszonyitani .
viszont a vaszonhoz kozel levo festett feluletek lehet sokkal tobb fenyt vernek vissza, mint gondolom. de a fo gond valszeg, hogy van egy 2x2m-es vilagoskek (szinte feher) negyzet a mennyezet kozepen. ez igaz, hogy 1.6m-re van a vaszontol, de mar focimeccsen is eleg vilagos, es az alatta levo dolgokat meginkabb megvilagitja...de egesz mennyezet nem lehet sotet, mert tenyleg lakhatatlan lenne. ezt viszont nem akarom kulon lefuggonyozni a mennyezet kozepen, lehetetlen kulturaltan megoldani.
en ilyen szonyegbol akartam egy jo nagyot, valo eletben is ilyen arnyalatu a minta, de most mar nem tudom...
kezdem irigyelni a moziszobas juzereket. kontraszt, hangero, akusztika, immersion...es kozben lakberendezned sem igazan kell mert csak sotetben mesz be. -
Ijk
félisten
-
Khaosz55
addikt
Van bármi bizonyíték amivel meggyőzhető vagy? Vagy maradsz a véleményednél?
Bármilyen nyelvű szakmai fórumon ez egy alapvetés. Ha világosak a falaid meg átlagos a belmagasság és a plafon is világos akkor az lenyomja a kontrasztod 20-50-100-ad részére is akár... Állíthatsz bármit a gépen, sosem fog a géped potenciáljának a tizede sem kijönni belőle. Összemosódik ilyen körülmények között egy belépő 100-150 ezres meg egy milliós gép képe is. Nem lesz sok különbség, mint ami lehetne rendes körülmények között a két gép között. Ez nem vita meg vélemény tárgya ez tény. Van erről kismillió szakma cikk, de bármikor kimérheted magad is. De helyetted ezt már megtette kismillió ember. Mindenki erre jutott. A kontraszt meg az egyik (ha nem a legfontosabb) mutató egy projektornál.
De világos szobában is van erre megoldás, kismillió Ambient Light Reflection vászon van ami kiszűri a környezetből (világos falakról, beszűrődő fény stb) visszaverődő fényt. De ez sem lesz soha olyan, mint egy sötét falú/plafonú szoba. A moziban is ezért minden fekete. Ez a vetítés egyik alapja.
Nekem van ALR vásznam és nem is az olcsó féle. Valóban sokat hozott kontrasztban, bár annak is van rákfenéje... Ennek ellenére az oszlopokat feketére festettem a hátfalat sötét szürkére, és az is sokat javított még ALR váazonnal is. Most fürdő felújítás lesz és a nappalit fejlesztem. Az oldalfalak is sötétszürke lesz (galaxis szürke). A nappali részben meg a padló matt fekete. A párom akarta így. Teljes beleegyezésemet adtam
. Ahol vetítek már csak a mennyezet lesz sárgás, lehet rá tudom beszélni, hogy vászon előtti plafon rész is legyen sötétszürke egy sávban. Onnantól kezdve lehet már a matt fehér vászon is jól működne.
Absolut black járólap.
-
BBéci
legenda
-
lemmy9
őstag
Hófehér plafont/falakat akkor sem tudnánk elviselni, ha nem vetítenénk.
Valami furcsa hóbort a fehér, nem értem az okát. Nézem a rengeteg amerikai, francia, izraeli stb. filmet, sorozatot, a lakásokban elenyésző a fehér aránya, döntő többségben vannak a kellemes pasztellszínek. Nálam a fehér = orvosi rendelő, kórterem.
22 négyzetméteres a nappalim, 2,7 m a belmagasság.Nálatok nem is igazán sötétzöld, inkább nagyon kellemes pasztell középzöld az.
-
Vhiktor
nagyúr
nezegetem a kepeket a dreamcinema nappalijarol. ezzel az oriasi vilagos mennyezettel, vilagos oldalfalakkal, vilagos konyhaval, vilagos padloval megbirkozik az alr vaszon 20fl alatt?
latom a vaszon felett van egy kis "arnyekolas" de akkor is...vagy ez csak arra pelda hogy lehet nappalinak kinezo helyisegben is elvezheto kepet kapni?Valamennyit segít, de csodák nincsenek.
-
spiky03
veterán
nezegetem a kepeket a dreamcinema nappalijarol. ezzel az oriasi vilagos mennyezettel, vilagos oldalfalakkal, vilagos konyhaval, vilagos padloval megbirkozik az alr vaszon 20fl alatt?
latom a vaszon felett van egy kis "arnyekolas" de akkor is...vagy ez csak arra pelda hogy lehet nappalinak kinezo helyisegben is elvezheto kepet kapni?Azt mondták amikor ott voltam a nyiltnapon, hogy elvileg elég annyi is.
Sajnos tesztelni nem tudtuk mert csak a két szobában lehetett.
De én is kíváncsi lettem volna rá mert ugye otthon én is alr vászonra vetitek fehér mennyezettel, igaz a falak nem világosak meg csak az egyik oldalt van.
Mondjuk volt a kis szobában alr anyag tesztre és durva, hogy oldaláról mennyire sötét lesz a kép

Nálam otthon nem olyan durva a vászon, az oldalról is látható. -
m3ss
veterán
nezegetem a kepeket a dreamcinema nappalijarol. ezzel az oriasi vilagos mennyezettel, vilagos oldalfalakkal, vilagos konyhaval, vilagos padloval megbirkozik az alr vaszon 20fl alatt?
latom a vaszon felett van egy kis "arnyekolas" de akkor is...vagy ez csak arra pelda hogy lehet nappalinak kinezo helyisegben is elvezheto kepet kapni? -
devil-k
nagyúr
"Csak nézek sokszor, szóval felőlem mindenki csinál amit csak akar, de én nem festek a projektor miatt."
Pedig az egész eddigi irományod pont arról próbálja meggyőzni a fizikát, a méréseket, a tapasztalatot a vetítéssel kapcsolatban, hogy az mind hülyeség, mert hülyeség.
Kár itt vitatkozni stílusról, dizájnmegoldásokról, egyrészt mindenkinek más tetszik, másrészt meg mindenki mást és más mértékben áldoz be a saját nappalijában/moziszobájában a vetítés tökéletességének érdekében.
Az, hogy neked megfelel hófehér falakkal, bazilika magasságú mennyezeti értékekkel, meg egy stukkó kerettel a vászon köré, hát szíved joga, de hirdetni nem kéne, hogy az úgyfasza, mert nem az.Én is, amikor elkezdtem a projektorozást úgy 8 éve, először kezdtem fehér falakkal, láttam milyen. Lefestettem sötétkékre mindent, a padló sötét tölgy lett, és durván javult minden.
A következő házban már eleve sötéttel terveztük a hálószobát, sötétítőfüggönyökkel és már megint lehetett szintet lépni.. Mellette persze megmaradt teljesen kulturáltan _ a mi ízlésünknek megfelelően_ a szoba eredeti célját, és szórakoztató célját is tekintve.Ha neked ez megfelel, és kimerül a redőny kombóban, szíved joga. Használd egészséggel. Mi is használjuk a "denevér"barlangot, élni, és szórakozásra is.
De ő 20 éve vetít otthon.
Csak szarul. -
Atomgeszi
nagyúr
Én olyat láttam, hogy beltéri díszléc (stukkó) alá vetítettek. Az volt sötétebb színű és annyit kiemelkedett a felületből, hogy képezett egy árnyékoló szöget, így a mennyezetnek a képhez közeli része kevésbé világított talán, de ehhez is kell azért, hogy a kép teteje és a mennyezet között legyen távolság.
Az egész falat lelocsolni az én ízlésem szerint nagyon agyonnyom mindent, de ez annyira ízlés kérdése már tényleg. Sokan olyasmiket feltesznek beltéri falra, hogy az én szememnek egy ház alapjára inkább való. Ilyen horvátkő utánzatok felragasztva a falra az ebédlőasztal mellé és hasonlók. Csak nézek sokszor, szóval felőlem mindenki csinál amit csak akar, de én nem festek a projektor miatt."Csak nézek sokszor, szóval felőlem mindenki csinál amit csak akar, de én nem festek a projektor miatt."
Pedig az egész eddigi irományod pont arról próbálja meggyőzni a fizikát, a méréseket, a tapasztalatot a vetítéssel kapcsolatban, hogy az mind hülyeség, mert hülyeség.
Kár itt vitatkozni stílusról, dizájnmegoldásokról, egyrészt mindenkinek más tetszik, másrészt meg mindenki mást és más mértékben áldoz be a saját nappalijában/moziszobájában a vetítés tökéletességének érdekében.
Az, hogy neked megfelel hófehér falakkal, bazilika magasságú mennyezeti értékekkel, meg egy stukkó kerettel a vászon köré, hát szíved joga, de hirdetni nem kéne, hogy az úgyfasza, mert nem az.Én is, amikor elkezdtem a projektorozást úgy 8 éve, először kezdtem fehér falakkal, láttam milyen. Lefestettem sötétkékre mindent, a padló sötét tölgy lett, és durván javult minden.
A következő házban már eleve sötéttel terveztük a hálószobát, sötétítőfüggönyökkel és már megint lehetett szintet lépni.. Mellette persze megmaradt teljesen kulturáltan _ a mi ízlésünknek megfelelően_ a szoba eredeti célját, és szórakoztató célját is tekintve.Ha neked ez megfelel, és kimerül a redőny kombóban, szíved joga. Használd egészséggel. Mi is használjuk a "denevér"barlangot, élni, és szórakozásra is.
-
m3ss
veterán
Az f22 feketéjéhez képest, ami szürke, például az ls5 fényévekre van.
Persze a te "szakmai" szemeddel lehet az is kevés.
Gyere nézd meg,kiváncsi vagyok szakavatott szem mit mond rá.
Én élvezettel nézem, és nem a hibáit keresgélem.na pont most fogadtam meg, hogy nem demozom. meghallom azokat a szep dio tornyokat es kiterek a hitembol

azert a szakmai szemtol tavol vagyok, de okoskodni szeretek. osszehozhatjuk vmikor, en is kivancsi lennek egy ilyen runcora.Én élvezettel nézem, és nem a hibáit keresgélem.
amugy ez a bolcs dolog, en nem ilyen vagyok
fel sem tunt egy atlag filmben, hogy az epson mozgasmegjelenitese milyen. aztan miutan olvastam rola, csak azt lattam es zavart.
most a szobat sasolom, hogy kulonbozo megvilagitasu jeleneteknel mennyi fenyt ver vissza a kanape, a lazurozott szekreny stb. ez egy ordogi kor...valszeg a tanulsag az lesz, hogy ezek szepen osszeadodnak, na meg az alr vaszon sem csinal csodat. es ha vetiteni akarsz nappaliban akkor egy full fekete korbefuggonyzes iranyaba kellett volna elindulnom.
meres azert nincs, mert nem vennel vetitot nappaliba es az senkinek sem jo
lehet ez a zold, szurke, kek festesunk annyit er atlag nappaliban, hogy nem 30 ansit nezunk, hanem 110-et...abba kell hagynom a technozast..tegnap pont ezt akartam irni a kerdezonek, csak aztan Viktor valaszolt.
100e korul kijon egy benq full hd dlp vmi gagyi vaszonnal. ennel olcsobban sztem nem erdemes vetiteni, de ez meg egy kezelt szobaban kis vaszonnal tok jo 2d, 3d. bezarod a forumokat, nem demozol. nezed, elevezed. -
setup
aktív tag
Hófehér plafont/falakat akkor sem tudnánk elviselni, ha nem vetítenénk.
Valami furcsa hóbort a fehér, nem értem az okát. Nézem a rengeteg amerikai, francia, izraeli stb. filmet, sorozatot, a lakásokban elenyésző a fehér aránya, döntő többségben vannak a kellemes pasztellszínek. Nálam a fehér = orvosi rendelő, kórterem.
22 négyzetméteres a nappalim, 2,7 m a belmagasság.Én olyat láttam, hogy beltéri díszléc (stukkó) alá vetítettek. Az volt sötétebb színű és annyit kiemelkedett a felületből, hogy képezett egy árnyékoló szöget, így a mennyezetnek a képhez közeli része kevésbé világított talán, de ehhez is kell azért, hogy a kép teteje és a mennyezet között legyen távolság.
Az egész falat lelocsolni az én ízlésem szerint nagyon agyonnyom mindent, de ez annyira ízlés kérdése már tényleg. Sokan olyasmiket feltesznek beltéri falra, hogy az én szememnek egy ház alapjára inkább való. Ilyen horvátkő utánzatok felragasztva a falra az ebédlőasztal mellé és hasonlók. Csak nézek sokszor, szóval felőlem mindenki csinál amit csak akar, de én nem festek a projektor miatt. -
Bikkrom
senior tag
Nézd, én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a saját gépemet láthattam vetíteni a saját szememmel speckó (szemre olyan szürkés) festékkel lefestett falra is meg pár drága vászonra is, mielőtt hazahoztam.
8 méteres belmagasságú szoba volt, ahol festett volt a fal célfestékkel és sötétszürke padlószőnyeggel és a vásznakat is itt próbáltuk végig, szóval a mennyezet nem gondolom, hogy bekavart az oldalfalak meg pláne nem hiszem, de én nem ájultam el.
Inkább csak másképpen kellett konfigurálni minden esetben a gépet és van, amihez könnyebb volt jól beállítani, de be lehetett mindig állítani jól is.
A vászon is csak azért nyert szerintem, mert mérete miatt egyszerűen kisebb képátlót lehetett csak kipróbálni vele és mivel a felbontás fix fullHD kisebben nyilván szebbnek láttam.
Az „élvezhetetlen” szót használod, szóval nem vitázom, csak annyit mondok, hogy nem értek egyet, én másról győződtem meg.
Az én szememnek egy jó gép az látszik, hogy jó bármin, még a hófehér falon is. Amikor már a jónál kell tökéletesebb az meg már engem nem mozgat, én csak egyszerű néző vagyok. Se művész, se grafikus, se filmes, egyik sem vagyok. Nem is osztom az észt, hogy kinek mit kell venni, csak a fontossági sorrendet bátorkodtam letenni, hogy nekem mi.#60026BBéci
Én tuti nem festenék ki feketével. Ettől még 20 éve mozizom otthon. Nekem belefér a világos fal. Másnak esetleg a sötétítő fér bele vagy az üveges ajtó. Nekem ezek nem, csak redőny és csak korom sötét. Kinek a pap...Van bármi bizonyíték amivel meggyőzhető vagy? Vagy maradsz a véleményednél?
Bármilyen nyelvű szakmai fórumon ez egy alapvetés. Ha világosak a falaid meg átlagos a belmagasság és a plafon is világos akkor az lenyomja a kontrasztod 20-50-100-ad részére is akár... Állíthatsz bármit a gépen, sosem fog a géped potenciáljának a tizede sem kijönni belőle. Összemosódik ilyen körülmények között egy belépő 100-150 ezres meg egy milliós gép képe is. Nem lesz sok különbség, mint ami lehetne rendes körülmények között a két gép között. Ez nem vita meg vélemény tárgya ez tény. Van erről kismillió szakma cikk, de bármikor kimérheted magad is. De helyetted ezt már megtette kismillió ember. Mindenki erre jutott. A kontraszt meg az egyik (ha nem a legfontosabb) mutató egy projektornál.
De világos szobában is van erre megoldás, kismillió Ambient Light Reflection vászon van ami kiszűri a környezetből (világos falakról, beszűrődő fény stb) visszaverődő fényt. De ez sem lesz soha olyan, mint egy sötét falú/plafonú szoba. A moziban is ezért minden fekete. Ez a vetítés egyik alapja.
-
BBéci
legenda
Teljesen világos, hogy amit írsz igaz, hiszen a fény az fény, tökmindegy, hogy honnan jön. Nyilván csak ronthat, ha visszaverődik a fény, erről nincs vitám veled, csak hogy mennyire számottevő ez nekem.
Ettől én még sötétzöldre sem festenék ki emiatt.
Nyilván mindenki máshoz alkalmazkodik, úgy értem ha annyira nagyon sokat számít a fal színe neked, akkor nem lehet, hogy pici lesz az a szoba a vetített képmérethez képest?
El tudom képzelni, hogy akinek a kép tetejétől 10 centire van a hófehér plafon azt jobban zavarja, mint engem.Hófehér plafont/falakat akkor sem tudnánk elviselni, ha nem vetítenénk.
Valami furcsa hóbort a fehér, nem értem az okát. Nézem a rengeteg amerikai, francia, izraeli stb. filmet, sorozatot, a lakásokban elenyésző a fehér aránya, döntő többségben vannak a kellemes pasztellszínek. Nálam a fehér = orvosi rendelő, kórterem.
22 négyzetméteres a nappalim, 2,7 m a belmagasság. -
setup
aktív tag
Teljesen világos, hogy amit írsz igaz, hiszen a fény az fény, tökmindegy, hogy honnan jön. Nyilván csak ronthat, ha visszaverődik a fény, erről nincs vitám veled, csak hogy mennyire számottevő ez nekem.
Ettől én még sötétzöldre sem festenék ki emiatt.
Nyilván mindenki máshoz alkalmazkodik, úgy értem ha annyira nagyon sokat számít a fal színe neked, akkor nem lehet, hogy pici lesz az a szoba a vetített képmérethez képest?
El tudom képzelni, hogy akinek a kép tetejétől 10 centire van a hófehér plafon azt jobban zavarja, mint engem. -
Vhiktor
nagyúr
Nézd, én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a saját gépemet láthattam vetíteni a saját szememmel speckó (szemre olyan szürkés) festékkel lefestett falra is meg pár drága vászonra is, mielőtt hazahoztam.
8 méteres belmagasságú szoba volt, ahol festett volt a fal célfestékkel és sötétszürke padlószőnyeggel és a vásznakat is itt próbáltuk végig, szóval a mennyezet nem gondolom, hogy bekavart az oldalfalak meg pláne nem hiszem, de én nem ájultam el.
Inkább csak másképpen kellett konfigurálni minden esetben a gépet és van, amihez könnyebb volt jól beállítani, de be lehetett mindig állítani jól is.
A vászon is csak azért nyert szerintem, mert mérete miatt egyszerűen kisebb képátlót lehetett csak kipróbálni vele és mivel a felbontás fix fullHD kisebben nyilván szebbnek láttam.
Az „élvezhetetlen” szót használod, szóval nem vitázom, csak annyit mondok, hogy nem értek egyet, én másról győződtem meg.
Az én szememnek egy jó gép az látszik, hogy jó bármin, még a hófehér falon is. Amikor már a jónál kell tökéletesebb az meg már engem nem mozgat, én csak egyszerű néző vagyok. Se művész, se grafikus, se filmes, egyik sem vagyok. Nem is osztom az észt, hogy kinek mit kell venni, csak a fontossági sorrendet bátorkodtam letenni, hogy nekem mi.#60026BBéci
Én tuti nem festenék ki feketével. Ettől még 20 éve mozizom otthon. Nekem belefér a világos fal. Másnak esetleg a sötétítő fér bele vagy az üveges ajtó. Nekem ezek nem, csak redőny és csak korom sötét. Kinek a pap...Az írásodban van a lényeg amit eddig nem emeltél ki mégpedi a 8 méteres belmagasság.
Onnan persze hogy nem verődik vissza fény, de 2.7 m belmagasságot alapul véve tönkre megy a kép, nemk lesz kontraszt, szóval továbbra is teljes mértékben igaz az amit mondunk.
De hogy ne csak a levegőbe beszéljek, ez a videó tökéletesen demonstrálja az egészet (összefoglaló elején is ott van):
[link]A Te eseted speciális, azért nem láttad azt amiról beszélünk.

-
BBéci
legenda
Nézd, én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a saját gépemet láthattam vetíteni a saját szememmel speckó (szemre olyan szürkés) festékkel lefestett falra is meg pár drága vászonra is, mielőtt hazahoztam.
8 méteres belmagasságú szoba volt, ahol festett volt a fal célfestékkel és sötétszürke padlószőnyeggel és a vásznakat is itt próbáltuk végig, szóval a mennyezet nem gondolom, hogy bekavart az oldalfalak meg pláne nem hiszem, de én nem ájultam el.
Inkább csak másképpen kellett konfigurálni minden esetben a gépet és van, amihez könnyebb volt jól beállítani, de be lehetett mindig állítani jól is.
A vászon is csak azért nyert szerintem, mert mérete miatt egyszerűen kisebb képátlót lehetett csak kipróbálni vele és mivel a felbontás fix fullHD kisebben nyilván szebbnek láttam.
Az „élvezhetetlen” szót használod, szóval nem vitázom, csak annyit mondok, hogy nem értek egyet, én másról győződtem meg.
Az én szememnek egy jó gép az látszik, hogy jó bármin, még a hófehér falon is. Amikor már a jónál kell tökéletesebb az meg már engem nem mozgat, én csak egyszerű néző vagyok. Se művész, se grafikus, se filmes, egyik sem vagyok. Nem is osztom az észt, hogy kinek mit kell venni, csak a fontossági sorrendet bátorkodtam letenni, hogy nekem mi.#60026BBéci
Én tuti nem festenék ki feketével. Ettől még 20 éve mozizom otthon. Nekem belefér a világos fal. Másnak esetleg a sötétítő fér bele vagy az üveges ajtó. Nekem ezek nem, csak redőny és csak korom sötét. Kinek a pap...Sötétzöldet írtam, nem feketét.
A visszaverődő fény legalább annyira rontja a kontrasztot, mint egy lámpa felkapcsolása vagy az ablakon beszűrődő.
Kipróbálam SIM2 C3X-et falra vetítve, pocsék volt a végeredmény, ezzel szemben jó vásznon maga a tökély. -
setup
aktív tag
Nézd, én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a saját gépemet láthattam vetíteni a saját szememmel speckó (szemre olyan szürkés) festékkel lefestett falra is meg pár drága vászonra is, mielőtt hazahoztam.
8 méteres belmagasságú szoba volt, ahol festett volt a fal célfestékkel és sötétszürke padlószőnyeggel és a vásznakat is itt próbáltuk végig, szóval a mennyezet nem gondolom, hogy bekavart az oldalfalak meg pláne nem hiszem, de én nem ájultam el.
Inkább csak másképpen kellett konfigurálni minden esetben a gépet és van, amihez könnyebb volt jól beállítani, de be lehetett mindig állítani jól is.
A vászon is csak azért nyert szerintem, mert mérete miatt egyszerűen kisebb képátlót lehetett csak kipróbálni vele és mivel a felbontás fix fullHD kisebben nyilván szebbnek láttam.
Az „élvezhetetlen” szót használod, szóval nem vitázom, csak annyit mondok, hogy nem értek egyet, én másról győződtem meg.
Az én szememnek egy jó gép az látszik, hogy jó bármin, még a hófehér falon is. Amikor már a jónál kell tökéletesebb az meg már engem nem mozgat, én csak egyszerű néző vagyok. Se művész, se grafikus, se filmes, egyik sem vagyok. Nem is osztom az észt, hogy kinek mit kell venni, csak a fontossági sorrendet bátorkodtam letenni, hogy nekem mi.#60026BBéci
Én tuti nem festenék ki feketével. Ettől még 20 éve mozizom otthon. Nekem belefér a világos fal. Másnak esetleg a sötétítő fér bele vagy az üveges ajtó. Nekem ezek nem, csak redőny és csak korom sötét. Kinek a pap... -
BBéci
legenda
Én úgy tapasztalom, hogy az utómunkában szeretik a gammát (nekem) túl alacsonyra venni, úgy értem egy oled panelen is teljesen ugyanúgy kevésnek érzem, ergo semmi köze a vetítéstechnikához annak, hogy én megemelem és látok mindent.
Egy túlvilágított vetített képen sem fogsz többet látni, ha a rögzített értékeket nem csapod felül, csak lebarnulsz tőle szerintem.
Millió féle általános célra gyártott gép képét látom a munkában. Az ilyen 3-4 ezer Lumenes gépekbe benyomnak egy minimum 240W-os UHP-t és szétvakulsz tőle, pláne sötétben, ha eco-ra teszed az eleve vacak kontrasztját csak tovább rontod. Az ilyen led-lézer vackok meg pláne katasztrófa. Totál fakó képe van mindegyiknek ráadásul egy vagyon, lásd Casio és társai.
Igaz, hogy az enyém 3500 dollár volt újonnan, de 2009-ben volt annyi, ma meg már 150k körüli fix áron lehet lőni eBay-en, ami azt jelenti, hogy licitben addig sem megy fel és a lelke, egykori árának oroszlánrésze a precíziós lencserendszer száz évesen is ugyanolyan minőségű, mint a gyártás után 1 nappal mivel hogy üveg az egész.
Ráadásul a mozi gépeknek nem kell akkora fényerő, így kisebb teljesítményű izzó is elég. Az enyém is 165W gyárilag, így egy vatta új lámpa 30k hozzá és kora ellenére FullHD.
Szóval én azt mondom az első és legfontosabb egy jó gép, mert egy túlvilágított általános célra szánt gép köré kár locsolni a pénzt sallangra. Ha nincs elég lóvé, akkor használtan kell venni, de házimozi gépet és minden más csak utána jöjjön.Olyanokat írtál, amik alap dolgok, azokkal itt a topikban mindenki tisztában van.
Igazán elolvashattál volna pár száz hozzászólást, mielőtt elkezdted koptatni a billentyűket!
Viszont az nem ismered el, hogy igazán jó vetített képet csak sötét falak és plafon mellett lehet látni a vásznon!
#60023m3ss
Nálam a sötétzöldre vestés WAF-ja a maximumot elérte, Dulux alkalmazással közösen választottuk ki a mindkettőnknek legjobban tetsző színárnyalatot. Mindketten azt sajnáljuk, hogy a ház építésekor eleve nem valami hasonlót rendeltünk a festőtől. -
ctrlaltdel13
őstag
Na ott azért elfért volna a függöny a menyón, pedig nem a leggagyibb géppel vetítek.
annyira vilagos a jelenet?
minel jobb az ansid, annal inkabb igenyli a jo sotetitest. marmint mindegyik igenyli, de egy jo dlp-bol, lehet pont a 10% adl-tol felfele bukod el a vetitod valos tudasat. lehet ugyanugy 150 ansit nezel vele, mint neznel egy lcd projektorral. valojaban egy jo 0-5% kontrasztu vetito tudasat sokkal konnyebb kihasznalni nappaliban, mint egy dlp-t.
vicc milyen sok tenyezos ez a nappaliban vetites...
itt talaltam egy ilyen mennyezet fuggonyozest, visszafogott hangsugarzokkal, magas waf-fal
kivancsi lennek itt az ossefoglaloban levo videoban milyen megoldas lehet, nem latni...ra kene szanni par napot es kimerni mindent. elvinni a vetitomet vmi moziszobaba, kimerni uazzal a muszererrel 1-50% adl kontrasztot. aztan kimerni itthon. kimerni a vaszon aljan, aztan letakarni vmi fekete szovettel a polcot. vagy fekete szonyeggel mit mernek a mostanihoz kepest? (csomo moziszobaban vilagos arnyalatu szonyegeket latok, pedig hasonlo tavolsagra vannak a vaszontol, mint a mennyezet...) adl vasznakat is lehetne meregetni, csodat csinal vagy sem? milyen kornyzetben fogja tudni ugyanazt az ansit, amit egy fekete-szovetes moziszoba?
csodalkozok, hogy senki nem meregetett ilyeneket...pedig amugy ezeket a teszteket gyorsan le lehet futtatni.
de gyanus nekem, hogy aki projektorokat kalibral, es latott mar sok moziszobat, csomo fele vetitot, fekete fuggonyozi a szobat inkabb..
meg jo hogy nem vettem szonyeget. visszajon a vetitom takaritasrol, izzocsererol lehet futok par kort ezzel, meg szerencse, hogy szonyeget nem vettem. ha kiderul vmi turpissag, lehet sotetebb szonyegem lesz es feher mennyezet fuggonyozve.
de hogy a kontraszt junkie elmenybeszamolo se maradjon ki

azon gondolkoztam, hogy vagy nekem tul kontraszterzekeny a szemem, es szakmai artalom ez kicsit..az idaig hasznalt vetitoimnek a kepet nezve mindig ugy ereztem magam, mint egy raw kep elott, ahol helyre kell raknom a tonusokat mert fako. en is a termeszetes kepet kedvelem amugy, nem szeretem a screendoort, sem a darabos mozgast, ezert jo a dlp. na de a fekete nem tartozik a termeszetesseghez?
ha kimesz ejjel akkor szurket latsz? az emberi szem dinamikaatfogasa mellett egy dlp...
szoval olvasgatva az elmenybeszamolokat, pl Zozi amiket irt, vegig kellene futtatni vmi algoritmust sztem, hogy a demojeleneteinek mennyi az atlag adl%-ka...az ember azokat a jeleneteket hajlamos szeretni, hasznalni amin szepet lat...lehet 9% az atlag adl ezekben a jelenetekben, es ezert nem fog soha projektort cserelni
persze most csak talalgatok, sose lattam f22-nel jobb dlp kepet...
nem csak demozni kell, vagy akkor hozni a 0.5%-os demokat is szvsz...mert ha berakom a ready player one race-t amire lehet egy laikus azt gondolna, hogy nem is olyan vilagos, kozben meg az ellenfenyek, becsillanasok, csucsfenyek miatt csodalkoznank, hogy milyen vilagos...epsonon is full jo szinte vegig.
aztan amikor elkezdesz egy rendes filmet nezni...akkor pofanvernek
random kaukazusi ember kek oltonyben, kozeli felalakos portre nem szabadterben, hanem szinte barmilyen belteren mesterseges megvilagitas mellett. ez 5% adl alatt van...a tv reklamokon pislogok sporttvn
a korda reklam atlag adlje is 3% volt, orom volt nezni
nincs az a kepelesseg, mozgasmegjelenites ami ezt felulirja nalam...lehet tv-t kene neznem?
nezzetek meg egy die hard1-et. vagy a shot callert neztem meg. vagy egy barmilyen filmet egy ilyen 0-5% kontrasztu vetitovel...de lehet bolcsebb nem megnezni..
amugy en is most ezen filozok, hogy itt a vege. nem megyek demozni, plane nem moziszobaba. bezarom a forumokat egy idore. sotetitessel, hanggal futok par kort es ennyi..Az f22 feketéjéhez képest, ami szürke, például az ls5 fényévekre van.
Persze a te "szakmai" szemeddel lehet az is kevés.
Gyere nézd meg,kiváncsi vagyok szakavatott szem mit mond rá.
Én élvezettel nézem, és nem a hibáit keresgélem. -
Vhiktor
nagyúr
Jézus mikkel játszotok ti. Szerintem 3 dolog kell: redőny, házimozi projektor és nem adat, meg egy HTPC dedikált VGA-val, hogy normálisan lehessen állítani egy picit a gammán. Egy célgép általában még kétezer ansis sincs. Nem mondom, hogy gyertyaláng, de fekete szövet a mennyezetre? ...hát azért én tudok élni ilyesmik nélkül is.
Hiába állítasz a gammán, meg lehet a világ legjobb VGA-ja, a fizika és fény törvényei érvényesek maradnak világos falak mellett az ansi kontraszt kb 20:1, tehát a kép élvezhetetlen lesz még a több milliós gépekkel is.
-
m3ss
veterán
Ennél azért kicsit bonyolultabb az igényekhez mérten.
Pont tegnap néztem újra az The book of Eli-t.
Ott az elején a híd alatt játszódó jelenetnél,kiváncsi lennék mit látsz a filmből.
Na ott azért elfért volna a függöny a menyón, pedig nem a leggagyibb géppel vetítek.Na ott azért elfért volna a függöny a menyón, pedig nem a leggagyibb géppel vetítek.
annyira vilagos a jelenet?
minel jobb az ansid, annal inkabb igenyli a jo sotetitest. marmint mindegyik igenyli, de egy jo dlp-bol, lehet pont a 10% adl-tol felfele bukod el a vetitod valos tudasat. lehet ugyanugy 150 ansit nezel vele, mint neznel egy lcd projektorral. valojaban egy jo 0-5% kontrasztu vetito tudasat sokkal konnyebb kihasznalni nappaliban, mint egy dlp-t.
vicc milyen sok tenyezos ez a nappaliban vetites...
itt talaltam egy ilyen mennyezet fuggonyozest, visszafogott hangsugarzokkal, magas waf-fal
kivancsi lennek itt az ossefoglaloban levo videoban milyen megoldas lehet, nem latni...ra kene szanni par napot es kimerni mindent. elvinni a vetitomet vmi moziszobaba, kimerni uazzal a muszererrel 1-50% adl kontrasztot. aztan kimerni itthon. kimerni a vaszon aljan, aztan letakarni vmi fekete szovettel a polcot. vagy fekete szonyeggel mit mernek a mostanihoz kepest? (csomo moziszobaban vilagos arnyalatu szonyegeket latok, pedig hasonlo tavolsagra vannak a vaszontol, mint a mennyezet...) adl vasznakat is lehetne meregetni, csodat csinal vagy sem? milyen kornyzetben fogja tudni ugyanazt az ansit, amit egy fekete-szovetes moziszoba?
csodalkozok, hogy senki nem meregetett ilyeneket...pedig amugy ezeket a teszteket gyorsan le lehet futtatni.
de gyanus nekem, hogy aki projektorokat kalibral, es latott mar sok moziszobat, csomo fele vetitot, fekete fuggonyozi a szobat inkabb..
meg jo hogy nem vettem szonyeget. visszajon a vetitom takaritasrol, izzocsererol lehet futok par kort ezzel, meg szerencse, hogy szonyeget nem vettem. ha kiderul vmi turpissag, lehet sotetebb szonyegem lesz es feher mennyezet fuggonyozve.
de hogy a kontraszt junkie elmenybeszamolo se maradjon ki

azon gondolkoztam, hogy vagy nekem tul kontraszterzekeny a szemem, es szakmai artalom ez kicsit..az idaig hasznalt vetitoimnek a kepet nezve mindig ugy ereztem magam, mint egy raw kep elott, ahol helyre kell raknom a tonusokat mert fako. en is a termeszetes kepet kedvelem amugy, nem szeretem a screendoort, sem a darabos mozgast, ezert jo a dlp. na de a fekete nem tartozik a termeszetesseghez?
ha kimesz ejjel akkor szurket latsz? az emberi szem dinamikaatfogasa mellett egy dlp...
szoval olvasgatva az elmenybeszamolokat, pl Zozi amiket irt, vegig kellene futtatni vmi algoritmust sztem, hogy a demojeleneteinek mennyi az atlag adl%-ka...az ember azokat a jeleneteket hajlamos szeretni, hasznalni amin szepet lat...lehet 9% az atlag adl ezekben a jelenetekben, es ezert nem fog soha projektort cserelni
persze most csak talalgatok, sose lattam f22-nel jobb dlp kepet...
nem csak demozni kell, vagy akkor hozni a 0.5%-os demokat is szvsz...mert ha berakom a ready player one race-t amire lehet egy laikus azt gondolna, hogy nem is olyan vilagos, kozben meg az ellenfenyek, becsillanasok, csucsfenyek miatt csodalkoznank, hogy milyen vilagos...epsonon is full jo szinte vegig.
aztan amikor elkezdesz egy rendes filmet nezni...akkor pofanvernek
random kaukazusi ember kek oltonyben, kozeli felalakos portre nem szabadterben, hanem szinte barmilyen belteren mesterseges megvilagitas mellett. ez 5% adl alatt van...a tv reklamokon pislogok sporttvn
a korda reklam atlag adlje is 3% volt, orom volt nezni
nincs az a kepelesseg, mozgasmegjelenites ami ezt felulirja nalam...lehet tv-t kene neznem?
nezzetek meg egy die hard1-et. vagy a shot callert neztem meg. vagy egy barmilyen filmet egy ilyen 0-5% kontrasztu vetitovel...de lehet bolcsebb nem megnezni..
amugy en is most ezen filozok, hogy itt a vege. nem megyek demozni, plane nem moziszobaba. bezarom a forumokat egy idore. sotetitessel, hanggal futok par kort es ennyi.. -
spiky03
veterán
Köszi

Az egyik szoba lesz beáldozva mozi szobának. Egyenlőre semmi extra nem lesz, le lesz festve feketére (majd később fekete szövet fog menni mindenhoba vagy flokkolva lesz, de ez mar csak akkor ha semmi masra nem kell költeni), és fekete szőnyeg lesz. Aztán majd később jön a cicomázása.

Egyenlőre azokat az anyagokat használom függönynnek éjszakára

Jah úgy könnyű


Kitartást majd hozzá
-
ctrlaltdel13
őstag
Én úgy tapasztalom, hogy az utómunkában szeretik a gammát (nekem) túl alacsonyra venni, úgy értem egy oled panelen is teljesen ugyanúgy kevésnek érzem, ergo semmi köze a vetítéstechnikához annak, hogy én megemelem és látok mindent.
Egy túlvilágított vetített képen sem fogsz többet látni, ha a rögzített értékeket nem csapod felül, csak lebarnulsz tőle szerintem.
Millió féle általános célra gyártott gép képét látom a munkában. Az ilyen 3-4 ezer Lumenes gépekbe benyomnak egy minimum 240W-os UHP-t és szétvakulsz tőle, pláne sötétben, ha eco-ra teszed az eleve vacak kontrasztját csak tovább rontod. Az ilyen led-lézer vackok meg pláne katasztrófa. Totál fakó képe van mindegyiknek ráadásul egy vagyon, lásd Casio és társai.
Igaz, hogy az enyém 3500 dollár volt újonnan, de 2009-ben volt annyi, ma meg már 150k körüli fix áron lehet lőni eBay-en, ami azt jelenti, hogy licitben addig sem megy fel és a lelke, egykori árának oroszlánrésze a precíziós lencserendszer száz évesen is ugyanolyan minőségű, mint a gyártás után 1 nappal mivel hogy üveg az egész.
Ráadásul a mozi gépeknek nem kell akkora fényerő, így kisebb teljesítményű izzó is elég. Az enyém is 165W gyárilag, így egy vatta új lámpa 30k hozzá és kora ellenére FullHD.
Szóval én azt mondom az első és legfontosabb egy jó gép, mert egy túlvilágított általános célra szánt gép köré kár locsolni a pénzt sallangra. Ha nincs elég lóvé, akkor használtan kell venni, de házimozi gépet és minden más csak utána jöjjön.Ezzel nem vitatkozom.
De lehet bármilyen jó géped, ha a kontrasztot agyon csapod a visszavert fénnyel.
Asszem a diskurzus a legfontosabb reflektált felületek megoldásáról szólt. -
setup
aktív tag
Ennél azért kicsit bonyolultabb az igényekhez mérten.
Pont tegnap néztem újra az The book of Eli-t.
Ott az elején a híd alatt játszódó jelenetnél,kiváncsi lennék mit látsz a filmből.
Na ott azért elfért volna a függöny a menyón, pedig nem a leggagyibb géppel vetítek.Én úgy tapasztalom, hogy az utómunkában szeretik a gammát (nekem) túl alacsonyra venni, úgy értem egy oled panelen is teljesen ugyanúgy kevésnek érzem, ergo semmi köze a vetítéstechnikához annak, hogy én megemelem és látok mindent.
Egy túlvilágított vetített képen sem fogsz többet látni, ha a rögzített értékeket nem csapod felül, csak lebarnulsz tőle szerintem.
Millió féle általános célra gyártott gép képét látom a munkában. Az ilyen 3-4 ezer Lumenes gépekbe benyomnak egy minimum 240W-os UHP-t és szétvakulsz tőle, pláne sötétben, ha eco-ra teszed az eleve vacak kontrasztját csak tovább rontod. Az ilyen led-lézer vackok meg pláne katasztrófa. Totál fakó képe van mindegyiknek ráadásul egy vagyon, lásd Casio és társai.
Igaz, hogy az enyém 3500 dollár volt újonnan, de 2009-ben volt annyi, ma meg már 150k körüli fix áron lehet lőni eBay-en, ami azt jelenti, hogy licitben addig sem megy fel és a lelke, egykori árának oroszlánrésze a precíziós lencserendszer száz évesen is ugyanolyan minőségű, mint a gyártás után 1 nappal mivel hogy üveg az egész.
Ráadásul a mozi gépeknek nem kell akkora fényerő, így kisebb teljesítményű izzó is elég. Az enyém is 165W gyárilag, így egy vatta új lámpa 30k hozzá és kora ellenére FullHD.
Szóval én azt mondom az első és legfontosabb egy jó gép, mert egy túlvilágított általános célra szánt gép köré kár locsolni a pénzt sallangra. Ha nincs elég lóvé, akkor használtan kell venni, de házimozi gépet és minden más csak utána jöjjön. -
ctrlaltdel13
őstag
Jézus mikkel játszotok ti. Szerintem 3 dolog kell: redőny, házimozi projektor és nem adat, meg egy HTPC dedikált VGA-val, hogy normálisan lehessen állítani egy picit a gammán. Egy célgép általában még kétezer ansis sincs. Nem mondom, hogy gyertyaláng, de fekete szövet a mennyezetre? ...hát azért én tudok élni ilyesmik nélkül is.
Ennél azért kicsit bonyolultabb az igényekhez mérten.
Pont tegnap néztem újra az The book of Eli-t.
Ott az elején a híd alatt játszódó jelenetnél,kiváncsi lennék mit látsz a filmből.
Na ott azért elfért volna a függöny a menyón, pedig nem a leggagyibb géppel vetítek. -
setup
aktív tag
Vhiktor-nak van kampós megoldása, és amikor filmezik akkor felakasztja a fekete anyagot, majd amikor nem filmezik leszedni.
Így a plafonon csak pár alig látható kapó látható.
Ha szépen megkéred lehet rak be róla képet.
Én is ezt tervezem, de eddig csak a 6 db kampó van meg.

Nálam is fehér a plafon.
Mondjuk a sínes az kicsit egyszerűbb, kényelmesebb, mint az állandó fel-le akasztgatás.
Jézus mikkel játszotok ti. Szerintem 3 dolog kell: redőny, házimozi projektor és nem adat, meg egy HTPC dedikált VGA-val, hogy normálisan lehessen állítani egy picit a gammán. Egy célgép általában még kétezer ansis sincs. Nem mondom, hogy gyertyaláng, de fekete szövet a mennyezetre? ...hát azért én tudok élni ilyesmik nélkül is.
-
Vhiktor
nagyúr
Köszi

Az egyik szoba lesz beáldozva mozi szobának. Egyenlőre semmi extra nem lesz, le lesz festve feketére (majd később fekete szövet fog menni mindenhoba vagy flokkolva lesz, de ez mar csak akkor ha semmi masra nem kell költeni), és fekete szőnyeg lesz. Aztán majd később jön a cicomázása.

Egyenlőre azokat az anyagokat használom függönynnek éjszakára

-
setup
aktív tag
N2QAYB000680 - típusú Panasonic táv vajon milyen IR kódot nyom? Van erre valami kereszttábla a neten?
Panasonic PT AE3000E típusú gépet szeretnék egy Onkyo RC-682M távirányítóval bekapcsolni mivel az elvileg feltanítható más eszközök vezérlésére is, csak kéne a 4 digites ir code, de az erősítő manualjában csak példaképpen 4 Onkyo termék kódja van, a táv leírását meg már leszedték a netről, nem találom.
Elvileg ez mind Panasonic kivetítőhöz tartozó kód. Elvileg végigmentem, de egyik se jött be, de az erősítő bekapcsolásakor is megesik, hogy csak másodszorra veszi a jelet és akkor most vegyem észre, hogy a jó kódra tanítottam fel, csak éppen szórakozik értitek, vagy lépjek tovább a következő kódra. Kéne biztosra, hogy vajon melyikre kell feltanítani, vagy ha egyik sem akkor honnan lehet ezt tudni?
1114 1243 1321 1331 2113 2114 2121 2222
2223 2224 2321 2322 2323 2421 2422 2423
3122 3123 3124 3231 3232 3233 3234 3311
3312 3313 3411 3412 3413 3434 4112 4113
4341 4342 4343
Csak a power gombot használom a projektor távján tök felesleges rakosgatni meg elemmel etetni, amikor elvileg rá lehet tenni a másik távra.
Egyébként itt dühöngök, hogy az USB töltők egységesítése vonalon miért is nem lehet továbbmenni és végre rendet tenni itt is, őrület, hogy 3 távirányítón kell megnyomni 3 gombot, miközben összesen van rajtuk vagy 100 gomb, amit meg soha nem nyomsz meg.Bocs a kirohanásért csak fél órát nyomkodtam a távot mire végigpróbáltam az összes Panasonic projektor kódot és amikor kiderült, hogy egyik sem... hát képzelhetitek...
Annyira jó lenne, ha csak annak kéne ezzel szórakozni, aki ugyanabban a helyiségben szeretne használni egyszerre 3 ugyanolyan típusú eszközt és nem mind a 8 milliárd embernek a bolygón helyettük.
Legyen mindegyiken ugyanaz és akinek összeakad valami mással az változtassa meg, ne fordítva üljünk a lovon, hogy mindegyiknek évente más és akkor vásárlóként próbáld valahogy összehozni szerencsétlenkedve, hát szinte lehetetlen, itt vacakolok vele egy órája, pedig nem vagyok béna -
setup
aktív tag
N2QAYB000680 - típusú Panasonic táv vajon milyen IR kódot nyom? Van erre valami kereszttábla a neten?
Panasonic PT AE3000E típusú gépet szeretnék egy Onkyo RC-682M távirányítóval bekapcsolni mivel az elvileg feltanítható más eszközök vezérlésére is, csak kéne a 4 digites ir code, de az erősítő manualjában csak példaképpen 4 Onkyo termék kódja van, a táv leírását meg már leszedték a netről, nem találom.
Elvileg ez mind Panasonic kivetítőhöz tartozó kód. Elvileg végigmentem, de egyik se jött be, de az erősítő bekapcsolásakor is megesik, hogy csak másodszorra veszi a jelet és akkor most vegyem észre, hogy a jó kódra tanítottam fel, csak éppen szórakozik értitek, vagy lépjek tovább a következő kódra. Kéne biztosra, hogy vajon melyikre kell feltanítani, vagy ha egyik sem akkor honnan lehet ezt tudni?
1114 1243 1321 1331 2113 2114 2121 2222
2223 2224 2321 2322 2323 2421 2422 2423
3122 3123 3124 3231 3232 3233 3234 3311
3312 3313 3411 3412 3413 3434 4112 4113
4341 4342 4343
Csak a power gombot használom a projektor távján tök felesleges rakosgatni meg elemmel etetni, amikor elvileg rá lehet tenni a másik távra.
Egyébként itt dühöngök, hogy az USB töltők egységesítése vonalon miért is nem lehet továbbmenni és végre rendet tenni itt is, őrület, hogy 3 távirányítón kell megnyomni 3 gombot, miközben összesen van rajtuk vagy 100 gomb, amit meg soha nem nyomsz meg. -
devil-k
nagyúr
-
spiky03
veterán
Igen, nekem volt ilyen megoldásom, mert nem volt hely a síneknek meg a függönyt sem tudtam volna hova elhúzni amikor nem használjuk.
De 3 hete elköltöztünk így már nem tudok képet lőni róla, majd megpróbálok keresni a telefonon.
ljk fórumtárs csinálta meg magának esztétikusan sínekkel.
Az új helyen meg már más megoldás lesz.
Azt nem tudtam hogy költözöl
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Gratula az új lakhoz!

Nah majd mutasd, hogy az új helyen milyen megoldást csinálsz!
A fekete szövet nem lett eladó?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

-
Vhiktor
nagyúr
Üdv! Amatőr kezdő vagyok a témában, így véleményeket szeretnék kérni. Szeretnék egy projektort otthonra. Filmnézésre szertném használni. Kb 3.5 m-ről vetítenék vele enyhén sárga tapétás falra (ha lehet) . Találtam itt a környékemen 2 gépet, de nem tudom hogy megfelelnek e erre. Az egyik egy Overmax multipic 2.5 HD 2000L, a másik pedig egy Strex Beamer Mini 7000L. Nem ismerem a készülékeket. Amennyiben ezek alkalmatlanok, milyen készüléket lenne érdemes keresgélni? Köszönöm a segítséget.
Amíg a sárga tapétával nem kezdesz valamit addig szerintem teljesen mindegy mivel vetítési így az említett 2 projektort is megfelelő. Addig kár többet költeni rá.
Viszont ha lesz később vászon akkor még kár megvenni azt a 2 projektort.
Én a helyedben vennék egy használt vásznat és egy használt fhd profit, benq w1070 vagy espon használtan 80 környékén.
-
BBéci
legenda
Üdv! Amatőr kezdő vagyok a témában, így véleményeket szeretnék kérni. Szeretnék egy projektort otthonra. Filmnézésre szertném használni. Kb 3.5 m-ről vetítenék vele enyhén sárga tapétás falra (ha lehet) . Találtam itt a környékemen 2 gépet, de nem tudom hogy megfelelnek e erre. Az egyik egy Overmax multipic 2.5 HD 2000L, a másik pedig egy Strex Beamer Mini 7000L. Nem ismerem a készülékeket. Amennyiben ezek alkalmatlanok, milyen készüléket lenne érdemes keresgélni? Köszönöm a segítséget.
A vetítéshez vászon kell, a sárga tapéta nem alkalmas annak helyettesítésére. Még ideiglenesen sem!
Az a két izé, amiket kinéztél, ipari hulladékok, 5 forintot sem érnek.
Olvass vissza pár oldalnyit, minden héten jön valaki olyasmi kérdésekkel, amiket te feltettél! Meg fogod találni a válaszokat. -
viperabácsi
addikt
Üdv! Amatőr kezdő vagyok a témában, így véleményeket szeretnék kérni. Szeretnék egy projektort otthonra. Filmnézésre szertném használni. Kb 3.5 m-ről vetítenék vele enyhén sárga tapétás falra (ha lehet) . Találtam itt a környékemen 2 gépet, de nem tudom hogy megfelelnek e erre. Az egyik egy Overmax multipic 2.5 HD 2000L, a másik pedig egy Strex Beamer Mini 7000L. Nem ismerem a készülékeket. Amennyiben ezek alkalmatlanok, milyen készüléket lenne érdemes keresgélni? Köszönöm a segítséget.
Nem rég kezdtem én is ., de pár videó+ speckója alapján mind kettő játéknak jó kb.
Egy házi mozi vetítőnek az izzóját nem kapod meg ezeknek az árából. -
HunAtis81
csendes tag
Üdv! Amatőr kezdő vagyok a témában, így véleményeket szeretnék kérni. Szeretnék egy projektort otthonra. Filmnézésre szertném használni. Kb 3.5 m-ről vetítenék vele enyhén sárga tapétás falra (ha lehet) . Találtam itt a környékemen 2 gépet, de nem tudom hogy megfelelnek e erre. Az egyik egy Overmax multipic 2.5 HD 2000L, a másik pedig egy Strex Beamer Mini 7000L. Nem ismerem a készülékeket. Amennyiben ezek alkalmatlanok, milyen készüléket lenne érdemes keresgélni? Köszönöm a segítséget.
-
Cseneles
őstag
xrite i1 display pro
dlp gepeken van gyakorlati haszna a dinamikus irisznek? epsonon nezegettem, sztem csak arra jo, hogy ra lehessen irni a dobozra, hogy 32454252342:1 a nativ. mar par tized adl% mellett semmit sem csinal natural/digital cinema modban. csak elrontja a gamma gorbet
par pixel megvilagitasnal latok csak vmit. jvc-n meg nem is nagyon probaltam, itt azt olvastam, hogy az ansin ront vmennyit.amugy gondoltam, hogy nem kellene ido elott nyilatkoznom. jatek amirol tegnap irtam hdr-ben ment...es fogalmam sincs hogy nez ki a hdr eotf gorbem. arrol se sok, hogy mit kellene csinalnom vele
de ha csak fele annyira van elcsuszva, mint az sdr gamma, akkor kar is beszelni rola. a masik film amirol beszeltem meg a district9 volt. ott tuntek leginkabb dinamikahianyosnak amugy a vilagos jelenetek. azon se csodalkoznek, ha direkt kompresszaltak volna a dinamikatartomanyt, hogy meginkabb rajatszanak erre a kezikameras hatasra...
vagy nem tudom, de azota megneztem 2 filmet, meg 1-2 star trek sorozatot. es besz*ras ez a vetito
dugig vannak a filmek/sorozatok 0-5% jelenetekkel...teljesen ki van zarva, hogy eladjam.
es 2.4 gammaval meg fincsibb lesz..amugy nagyon nezheto a kepkaraktere pixel shifttel. anelkul nem is probaltam. lehet nem is fogom, az epsontol megijedtem, amikor kikapcsoltam fullhd anyagnal a pixel shiftet
nem is ertem, miert akarnam kikapcsolni. hogy a szep eles optikan at analizalhassam a technologia korlatait? nekem sokkal termeszetesebb a kep epsonon ugy. ha mar itt tartunk, epsonnal ez is hangosabb. ilyen "coil whine" szeru hangot hallani mikozben rezegtet.es egesz 3d-s a jvc, marmint 2d-ben. nyilvan kozel sem annyira, mint az f22, de egesz jo a tererzet neha...ahogy olvastam, es persze ha igaz, ez a "3d pop" vetitoknel nem is a jo kontraszt, hanem a nagy fenyero es a jo elesseg miatt van. azert lattam en olyannak az f22-ot...nem ertettem, hogy miert nem errol beszel mindenki f22 kapcsan, hogy brutal 3d popja van. kivancsi lennek hany fl-et csinalt nekem a bright f22 1.4-es vasznon
lehet volt siman volt 35 fl+.A szóban forgó Runco dlp gépben az egyik legjobb hatásfokú dinamikus irisz van. Szinte láthatatlan! 200 álása van és elektromágnes működteti. Nem összekeverendő egy Epson 9400 vagy JVC x7900 dinamikus irisszel. Néhány drágább DLP gépben az irisz állás mellé gamma korrekciót is alkalmaznak. Sim2 Runco stb...
-
BBéci
legenda
-
Vhiktor
nagyúr
Vhiktor-nak van kampós megoldása, és amikor filmezik akkor felakasztja a fekete anyagot, majd amikor nem filmezik leszedni.
Így a plafonon csak pár alig látható kapó látható.
Ha szépen megkéred lehet rak be róla képet.
Én is ezt tervezem, de eddig csak a 6 db kampó van meg.

Nálam is fehér a plafon.
Mondjuk a sínes az kicsit egyszerűbb, kényelmesebb, mint az állandó fel-le akasztgatás.
Igen, nekem volt ilyen megoldásom, mert nem volt hely a síneknek meg a függönyt sem tudtam volna hova elhúzni amikor nem használjuk.
De 3 hete elköltöztünk így már nem tudok képet lőni róla, majd megpróbálok keresni a telefonon.
ljk fórumtárs csinálta meg magának esztétikusan sínekkel.
Az új helyen meg már más megoldás lesz.
-
spiky03
veterán
szerintetek kb. 4x5m mennyezet sotetitese megoldhato lenne 2 db oldalon futo fuggonysinnel? ha vmi nem tul vastag anyag, akkor talan nem kellene vaszon felett sem 1m szelessegben gyulnie az osszehuzott fuggonynek
ki lehet egyaltalan annyira fesziteni ekkora meretu es tomegu anyagot ugy, hogy huzni is lehessen a fuggonysinben es ne legyhen 1m "hasa"?
azon agyalok, ha veletlen harmad annyi ansit nezunk nappaliban mint lehetne, akkor feherre festem az egesz mennyezetet es megprobalok osszehozni vmi fuggonyos sotetitest felulre. ha megoldhato kulturaltan, akkor jobb lenne a mozi meg a nappali is.Vhiktor-nak van kampós megoldása, és amikor filmezik akkor felakasztja a fekete anyagot, majd amikor nem filmezik leszedni.
Így a plafonon csak pár alig látható kapó látható.
Ha szépen megkéred lehet rak be róla képet.
Én is ezt tervezem, de eddig csak a 6 db kampó van meg.

Nálam is fehér a plafon.
Mondjuk a sínes az kicsit egyszerűbb, kényelmesebb, mint az állandó fel-le akasztgatás.
-
m3ss
veterán
szerintetek kb. 4x5m mennyezet sotetitese megoldhato lenne 2 db oldalon futo fuggonysinnel? ha vmi nem tul vastag anyag, akkor talan nem kellene vaszon felett sem 1m szelessegben gyulnie az osszehuzott fuggonynek
ki lehet egyaltalan annyira fesziteni ekkora meretu es tomegu anyagot ugy, hogy huzni is lehessen a fuggonysinben es ne legyhen 1m "hasa"?
azon agyalok, ha veletlen harmad annyi ansit nezunk nappaliban mint lehetne, akkor feherre festem az egesz mennyezetet es megprobalok osszehozni vmi fuggonyos sotetitest felulre. ha megoldhato kulturaltan, akkor jobb lenne a mozi meg a nappali is. -
péjé
őstag
-
m3ss
veterán
Mértem Péjé LS5 gépét takarítás, új lámpa és lámpa bevetési szög beállítás után. Ha jól emlékszem 2700:1 volt az on/off kontrasztja. A saját LS5 gépem 3300:1 amit tudott. Igaz ebben összesen 800 vetített üzemóra volt. Aki megvásárolta 2 baratja társaságában láthatta egy JVC X3 mellett, hogy a szóbanforgó Runco gép majdnem megfogja Dynamikus irisz mellett a JVC-t fekete szintben.

xrite i1 display pro
dlp gepeken van gyakorlati haszna a dinamikus irisznek? epsonon nezegettem, sztem csak arra jo, hogy ra lehessen irni a dobozra, hogy 32454252342:1 a nativ. mar par tized adl% mellett semmit sem csinal natural/digital cinema modban. csak elrontja a gamma gorbet
par pixel megvilagitasnal latok csak vmit. jvc-n meg nem is nagyon probaltam, itt azt olvastam, hogy az ansin ront vmennyit.amugy gondoltam, hogy nem kellene ido elott nyilatkoznom. jatek amirol tegnap irtam hdr-ben ment...es fogalmam sincs hogy nez ki a hdr eotf gorbem. arrol se sok, hogy mit kellene csinalnom vele
de ha csak fele annyira van elcsuszva, mint az sdr gamma, akkor kar is beszelni rola. a masik film amirol beszeltem meg a district9 volt. ott tuntek leginkabb dinamikahianyosnak amugy a vilagos jelenetek. azon se csodalkoznek, ha direkt kompresszaltak volna a dinamikatartomanyt, hogy meginkabb rajatszanak erre a kezikameras hatasra...
vagy nem tudom, de azota megneztem 2 filmet, meg 1-2 star trek sorozatot. es besz*ras ez a vetito
dugig vannak a filmek/sorozatok 0-5% jelenetekkel...teljesen ki van zarva, hogy eladjam.
es 2.4 gammaval meg fincsibb lesz..amugy nagyon nezheto a kepkaraktere pixel shifttel. anelkul nem is probaltam. lehet nem is fogom, az epsontol megijedtem, amikor kikapcsoltam fullhd anyagnal a pixel shiftet
nem is ertem, miert akarnam kikapcsolni. hogy a szep eles optikan at analizalhassam a technologia korlatait? nekem sokkal termeszetesebb a kep epsonon ugy. ha mar itt tartunk, epsonnal ez is hangosabb. ilyen "coil whine" szeru hangot hallani mikozben rezegtet.es egesz 3d-s a jvc, marmint 2d-ben. nyilvan kozel sem annyira, mint az f22, de egesz jo a tererzet neha...ahogy olvastam, es persze ha igaz, ez a "3d pop" vetitoknel nem is a jo kontraszt, hanem a nagy fenyero es a jo elesseg miatt van. azert lattam en olyannak az f22-ot...nem ertettem, hogy miert nem errol beszel mindenki f22 kapcsan, hogy brutal 3d popja van. kivancsi lennek hany fl-et csinalt nekem a bright f22 1.4-es vasznon
lehet volt siman volt 35 fl+.
Új hozzászólás Aktív témák
-
60100 - 60001
77836 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 61901 61900 - 61801 61800 - 61701 61700 - 61601 61600 - 61501 61500 - 61401 61400 - 61301 61300 - 61201 61200 - 61101 61100 - 61001 61000 - 60901 60900 - 60801 60800 - 60701 60700 - 60601 60600 - 60501 60500 - 60401 60400 - 60301 60300 - 60201 60200 - 60101 60100 - 60001 60000 - 59901 59900 - 59801 59800 - 59701 59700 - 59601 59600 - 59501 59500 - 59401 59400 - 59301 59300 - 59201 59200 - 59101 59100 - 59001 59000 - 58901 58900 - 58801 58800 - 58701 58700 - 58601 58600 - 58501 58500 - 58401 58400 - 58301 58300 - 58201 58200 - 58101 58100 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- iPhone topik
- Suzuki topik
- Gitáros topic
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egy igazi klasszikus, furcsán felújítva – R-Type Dimensions III teszt
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fotók, videók mobillal
- bitpork: Balcsis tali 2026
- További aktív témák...
- BenQ W2700 4K HDR Home Cinema Projector - 100% DCI-P3
- Epson EH-TW6000 Full HD projektor eladó 3 db elérhető!
- SAMSUNG (SP-LFF3CLAXXXE) DLP SMART PROJEKTOR ! UJ MODELL! AKCIÓ!
- Barco ClickShare CS-100 R9861510 - Vezeték nélküli prezentációs rendszer
- Epson Europe EB-2247U - 4200 Ansis Full HD projektor - távirányitóval - több darab -
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Dell Alienware AW2521HFLA FHD IPS 240Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Gold -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5211
- HP ZBook Fury 17 G8 i7-11800H 32 GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A3000 Garancia
- 27% - Samsung S32DM700UU Smart M7 Monitor! 3840x2160 / 4ms / 60hz / 4K
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




amugy nincs bajom a kek, zold, szurke szinekkel. vilagos, foleg feher mellett jol mutat. de ez mar sztem tul sotet. nyeli a fenyt durvan..


ki lehet egyaltalan annyira fesziteni ekkora meretu es tomegu anyagot ugy, hogy huzni is lehessen a fuggonysinben es ne legyhen 1m "hasa"?

