-
PROHARDVER!
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
péjé
őstag
válasz cinemazealot #53752 üzenetére
Kiegészíteném a használt gépeket is vállalóknak egy listával.
Kb hetente jön vki aki ilyesmiket kérdez, az általában előforduló eladó gépeket írtam be de persze ki lehet egészíteni.Mit kapok a pénzemért?
használt gépek:
-10-30eft kategória: 720p alatti felbontás, jellemzően régi irodai gépek. A mozizásból csak a nagy kép fíling van meg, beállítás/kalibrálhatóság szinte 0.
-30-60eft kategória: 720p felbontás, minimális állítási lehetőségek, itt azért már akadhatnak régebbi mozis célra szánt gépek is.
-60-130eft kategória: belépő kategóriás fullhd vetítők, némelyikben minimális lens shift, kis zoomátfogás, alacsony kontraszt, korlátozott kalibrálhatóság. Kezdő mozizásnak megfelel, nem sokat kockáztat aki ezzel kezd. Itt már érdemes vásznat is keresni. pl. benq w1070, epson tw5200
130-200eft: Itt már találni régebbi "alsó-közép" középkatóriás gépeket is amik lecsúsznak ide az életkoruk miatt, kalibrálhatóság már megvan, kontraszt már komolyabb, akad nagyobb lens shift, nagyobb zoom. Itt is érdemes már vásznat keresni. Pl. régi JVC D-ila gépek, sony, epson régebbi fullhd gépei pl. tw9000, benq w2000, optoma hd 144.
-200-300eft : régi felső középkat gépei vannak itt, 6-10 éve akár millió közeli vagy magasabb árkategóriásak voltak, időnként beesik egy-egy alkalmi vétel is. Jellemzően DLP gépek, jól kalibrálhatóak, sok már komoly lencse szerkezettel. Itt már érdemes a vetítési környezet kialakításán is elgondolkodni. pl. infocus 8602/8604, sony HW55/HW65, Projectiondesign/Barco gépei, időnként Runco, JVC RSxx. Ezek a mostani belépőkategóriás 4k-s vetítőknél jobb képet tudnak még mindig.
-300-500eft : régebbi felső kategória eleje, legtöbb új ára millió feletti volt, most a fullhd majdnem királyai (azok a 3 chipes DLP-k). pl. Sim2 HT3000, JVC x70/x90.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest