Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- OLED TV topic
- Milyen monitort vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Androidos fejegységek
-
162919 - 162801
162919 - 162801 162800 - 162701 162700 - 162601 162600 - 162501 162500 - 162401 162400 - 162301 162300 - 162201 162200 - 162101 162100 - 162001 162000 - 161901 161900 - 161801 161800 - 161701 161700 - 161601 161600 - 161501 161500 - 161401 161400 - 161301 161300 - 161201 161200 - 161101 161100 - 161001 161000 - 160901 160900 - 160801 160800 - 160701 160700 - 160601 160600 - 160501 160500 - 160401 160400 - 160301 160300 - 160201 160200 - 160101 160100 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-05-01 10:03 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
dethroner
veterán
Nincs benne tapasztalatom, hogy egyszerűbb-e tartósan és megfelelően visszaragasztani a lencsét vagy kicserélni a csíkokat. Ha nincs tönkrement LED (sötét folt) akkor elég lehet a visszaragasztás, mint abban a videóban.
Továbbá az alis csíkokkal úgy olvastam az a probléma, hogy nem tudod melyik eladó kínál jót és melyik gagyit.Akkor már csak egy jó, megbízható szerelő kéne Debrecen-Nyíregyháza térségben

-
Celtis
veterán
Nincs benne tapasztalatom, hogy egyszerűbb-e tartósan és megfelelően visszaragasztani a lencsét vagy kicserélni a csíkokat. Ha nincs tönkrement LED (sötét folt) akkor elég lehet a visszaragasztás, mint abban a videóban.
Továbbá az alis csíkokkal úgy olvastam az a probléma, hogy nem tudod melyik eladó kínál jót és melyik gagyit. -
dethroner
veterán
-
lordcoyote
csendes tag
Sziasztok!
Felemás dolgokat olvastam QE50Q7FAAUXXH típusról. Tudnátok tanácsot adni, hogy mennyire lenne jó választás (nagyszülőknek lesz). Vagy inkább keressünk valami mást ebben a kategóriában?
-
Kicsirics77
veterán
Sziasztok. Tegnap este megadta magát az ue43ru7102 háttérvilágítása a képernyő 1/3 részén függőlegesen.
Kérdezem, érdemes a javítással foglalkozni???
Illetve olyan 150k árig mi most az ajánlott 43-50" 4K vonalon?
Válaszokat köszönöm
-
alaves
addikt
Megjött a "csere" 55" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025), alias QE55QN90FATXXH és újra állítok be mindent az Rtings ajánlott beállításai alapján (próbálta Samsung Cloud-ba menteni a beállításokat, el is mentette, de mindent nem állított vissza, úgyhogy nulláról csinálom az egészet).
Gaming móddal kapcsolatban lenne két kérdésem. A TV-t Nintendo Switch 2-vel használom. A TV fel is ismeri, ki is teszi az ikonját a HDMI bemenet ikonjának. Ha ezen hagyom, akkor is kapok full RGB-t / Chroma 4:4:4-et vagy mindenféleképp át kell raknom PC-re?
A másik kérdésem, hogy a gaming módon belül milyen profilt érdemes beállítani, amikor lövöm be a képet az SDR / HDR játékokhoz? Normál?Játék függő, van olyan amelyik tud full chroma-t, de van amelyik a belső renderelésben sem. Maga a Nintendo Switch 2 tudja továbbítani a TV felé, ha van.
Akkor válts HDMI-PC-re, ha az apró feliratok nem olvashatók (vagy rossz minőségűek) a játékban. Game bar: normál vagy eredeti.
A TV-n még ezeket tudod finomhangolni HDR esetén (a játék manual-ja alapján):
Beáll. > Spec.funkc. > Játék mód beáll. > Szakértői játékkép
- Játék HDR: ki > HDR-tónusleképezés: statikus
- Játék HDR: alap > HGIG (HDR-tónusleképezés: statikus)
- Játék HDR: haladó > HGIG (HDR-tónusleképezés: aktív) -
Celtis
veterán
-
dethroner
veterán
-
Crvsh3R
senior tag
Megjött a "csere" 55" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025), alias QE55QN90FATXXH és újra állítok be mindent az Rtings ajánlott beállításai alapján (próbálta Samsung Cloud-ba menteni a beállításokat, el is mentette, de mindent nem állított vissza, úgyhogy nulláról csinálom az egészet).
Gaming móddal kapcsolatban lenne két kérdésem. A TV-t Nintendo Switch 2-vel használom. A TV fel is ismeri, ki is teszi az ikonját a HDMI bemenet ikonjának. Ha ezen hagyom, akkor is kapok full RGB-t / Chroma 4:4:4-et vagy mindenféleképp át kell raknom PC-re?
A másik kérdésem, hogy a gaming módon belül milyen profilt érdemes beállítani, amikor lövöm be a képet az SDR / HDR játékokhoz? Normál? -
Celtis
veterán
-
dethroner
veterán
Hello!
Muterék H6270 tévéje az alábbi képet produkálja:

Jól sejtem, a háttérvilágításban valamelyik led állandóan bekapcsolva van? Javítható ez?
-
nyesix
senior tag
-
Crvsh3R
senior tag
Úgy néz ki talán meg van a végleges megoldás: külső .srt fájlok kellenek, igény szerint ki lehet mókolni az eredeti .mkv fájlokból és akkor biztosan passzol hozzá és a felirat égetést ki kell a kliensben kapcsolni. Így érdekes módon ismét Direct Stream-et ír a felirathoz, viszont nem akar transzkódolni semmit sem. Gemini szerint ez valami Samsung Plex kliens hülyeség.
-
Crvsh3R
senior tag
Úgy néz ki meg lett mi volt a gond, nem a wifi.
Próbálgattam egy filmet (F1 - 4k, 60+Mbps) és ugyanúgy megállt, diavetítőzött. A Tautulli persze Direct Play-t írt, viszont a feliratnál Direct Stream-et és a naplót nézve transzkódolni akarta valamiért (nem értem). Ha kikapcsoltam a feliratot, akkor simán ment a film.
Erre megpróbáltam a felirat égetéssel játszani: ha automatán volt, akkor a hiba előjött, ha kikapcsoltam az égetést, akkor szintén, viszont ha Mindig-re állítom, akkor a feliratnál is Direct Play-t ír és simán megy a film és a naplóban sem ír transzkódolási próbálkozást. Nem értem.
Pontosítok: Direct Play-t ír, de nem jelenít meg feliratot. Szóval nem akad, nem áll meg, de nem is jelenít meg feliratot, holott írja.
Nem tudom, hogy mivel lehetne még próbálkozni. MKV-t MP4 konténerbe átnyomni vagy külön .srt feliratokat keresni?
-
Crvsh3R
senior tag
Úgy néz ki meg lett mi volt a gond, nem a wifi.
Próbálgattam egy filmet (F1 - 4k, 60+Mbps) és ugyanúgy megállt, diavetítőzött. A Tautulli persze Direct Play-t írt, viszont a feliratnál Direct Stream-et és a naplót nézve transzkódolni akarta valamiért (nem értem). Ha kikapcsoltam a feliratot, akkor simán ment a film.
Erre megpróbáltam a felirat égetéssel játszani: ha automatán volt, akkor a hiba előjött, ha kikapcsoltam az égetést, akkor szintén, viszont ha Mindig-re állítom, akkor a feliratnál is Direct Play-t ír és simán megy a film és a naplóban sem ír transzkódolási próbálkozást. Nem értem.
-
alaves
addikt
Lehet, itt a társasházban ~10 wifi 5-öt lát a telóm a wifi analyzer app-al, 52-64 csatornán van mind. Egyébként jónak, akadásmentesnek kell lenni, hiszen ha nálam jó 65S90C-n (meg sok mindekinél is) akkor egy erősebb hardverrel (QN90F) meg pláne.
-
Crvsh3R
senior tag
Panel lakótelep, lehet az miatt. Majd tesztelem most ezzel a 36-al, remélem jó lesz.
Igazából csak a Plex miatt van a Google TV Streamer 4k, szóval ha simán vinné a TV magában, akkor parkolópályára mehetne a Streamer vagy akár el is adnám. -
ρσгτσ
addikt
-
alaves
addikt
Megkérdeztem Gemini-t, hogy mi a véleménye és adott egy jó tippet.
Azt mondta, hogy a routeren az 5Ghz-es wireless channelt állítsam 36-ra, mert a router által automatikusan beállított 100-as DFS channel eléggé problémás lehet, mert valami radar csatorna én nem szeretik a Samsung Tizen TV-k. Érdekes...Az érdekes, hogy auto-n a 100-as csatornát erőlteti a router. Nálam a telekomos router is auto-n van és 52-esen áll. Egyébként valóban 36 és 40 csatorna TV-n a leggyorsabb.
-
ρσгτσ
addikt
Megkérdeztem Gemini-t, hogy mi a véleménye és adott egy jó tippet.
Azt mondta, hogy a routeren az 5Ghz-es wireless channelt állítsam 36-ra, mert a router által automatikusan beállított 100-as DFS channel eléggé problémás lehet, mert valami radar csatorna én nem szeretik a Samsung Tizen TV-k. Érdekes...Ezt mondjuk másik TV márka topikjában is többször említették, szóval van rá esély, hogy segíteni fog. Most hogy így írod, már volt erről szó máshol is... Magamtól nem jutott volna eszembe, mert soha nem állítottam át a gyári értéket.
-
Crvsh3R
senior tag
Megkérdeztem Gemini-t, hogy mi a véleménye és adott egy jó tippet.
Azt mondta, hogy a routeren az 5Ghz-es wireless channelt állítsam 36-ra, mert a router által automatikusan beállított 100-as DFS channel eléggé problémás lehet, mert valami radar csatorna én nem szeretik a Samsung Tizen TV-k. Érdekes... -
ρσгτσ
addikt
Plex - Wicked 2.

-
alaves
addikt
-
Crvsh3R
senior tag
-
alaves
addikt
+ érdemes lenne tesztelni egy gyors pen-drive-al, vagy SSD/HDD-vel usb-ről közvetlenül a TV-be, hogy akad-e az a konkrét film.
-
alaves
addikt
'Eszközápolás'-t futtasd (időnként célszerű is), gyűlik a cache innen-onnan. TV reboot is időnként: TV bekapcs.állapotban 5 mp-ig nyomni a be gombot a táv.on, amígy újraindul az OS. Szabad hely legyen min~20% fölött.
Ha nem lesz jó, próbálhatod az emby-t. (Plex-et próbáltam először én is, csak valamiért az alkönyvtárakat nem sikerült bevennie, nem tudtam megfejteni a problémát, ezért emby lett, de az hibátlan) -
Crvsh3R
senior tag
A gyári appok többségét leszedtem, csak a Plex ment fel. Most pontosan nem tudom, hogy mennyi a szabad, de több GB szabad hely van az biztos. Cache törlés még nem volt, mert friss TV, friss app, még firmware frissítés sem volt, ami indokolta volna.
-
Crvsh3R
senior tag
-
alaves
addikt
A rendszerben nincs szűk keresztmetszet, mert Google TV Streamer 4k és Chromecast with Google TV 4k simán lejátszik mindent wireless LAN-on (ASUS RT-AX55, 5GHz, 1Gbps Telekom optikai net), mind etherneten keresztül. A kiszolgáló egy pár éve működő Debian alapú Docker kiszolgáló. Direct Play-nél van gond. Elkezdi lejátszani, majd kis idő múlva dadog, megáll, bedob pár képkockát, stb. Transzkódolás meg sem kottyan a kiszolgálónak, egy i5-9400T, 32GB DDR4, Intel GPU átadva konténernek, stb., de tudja közvetlenben is játszani mindegyik lejátszóm, akkor a TV-t nem értem, hogy miért akad be.
A TV egyébként egy új 55" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025) QE55QN90FATXXH.és a TV az 'alkalmazások beállítása'-nál mekkora szabad tárhelyet mutat? 'Eszközápolás' volt már? (cache törlés)
-
alaves
addikt
A rendszerben nincs szűk keresztmetszet, mert Google TV Streamer 4k és Chromecast with Google TV 4k simán lejátszik mindent wireless LAN-on (ASUS RT-AX55, 5GHz, 1Gbps Telekom optikai net), mind etherneten keresztül. A kiszolgáló egy pár éve működő Debian alapú Docker kiszolgáló. Direct Play-nél van gond. Elkezdi lejátszani, majd kis idő múlva dadog, megáll, bedob pár képkockát, stb. Transzkódolás meg sem kottyan a kiszolgálónak, egy i5-9400T, 32GB DDR4, Intel GPU átadva konténernek, stb., de tudja közvetlenben is játszani mindegyik lejátszóm, akkor a TV-t nem értem, hogy miért akad be.
A TV egyébként egy új 55" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025) QE55QN90FATXXH.Eddig elvileg ok. TV netspeed? ('internet speed test' app a store-ból, teszt 3x ismételve átlagolva) (amelyet az előbb is kérdeztem)
-
Crvsh3R
senior tag
Valahol a rendszeredben van a szűk keresztmetszet, nem a TV-nél. A TV-n a samsung app store-ban lévő mérő app-al mekkora a sebesség? Nálam pl. emby-vel transzkód nélkül is akadásmentes a lejátszás 80-100 Mbps bitránál is (65S90C). Transzkódolásnál akkor lehet akadás, ha pl. gyengébb a hardver, amelyen a médiaszerver fut.
A rendszerben nincs szűk keresztmetszet, mert Google TV Streamer 4k és Chromecast with Google TV 4k simán lejátszik mindent wireless LAN-on (ASUS RT-AX55, 5GHz, 1Gbps Telekom optikai net), mind etherneten keresztül. A kiszolgáló egy pár éve működő Debian alapú Docker kiszolgáló. Direct Play-nél van gond. Elkezdi lejátszani, majd kis idő múlva dadog, megáll, bedob pár képkockát, stb. Transzkódolás meg sem kottyan a kiszolgálónak, egy i5-9400T, 32GB DDR4, Intel GPU átadva konténernek, stb., de tudja közvetlenben is játszani mindegyik lejátszóm, akkor a TV-t nem értem, hogy miért akad be.
A TV egyébként egy új 55" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025) QE55QN90FATXXH. -
alaves
addikt
Valahol a rendszeredben van a szűk keresztmetszet, nem a TV-nél. A TV-n a samsung app store-ban lévő mérő app-al mekkora a sebesség? Nálam pl. emby-vel transzkód nélkül is akadásmentes a lejátszás 80-100 Mbps bitránál is (65S90C). Transzkódolásnál akkor lehet akadás, ha pl. gyengébb a hardver, amelyen a médiaszerver fut.
-
ρσгτσ
addikt
Tudtommal natívan megy minden, de este majd ránezek. Változó, hogy melyik TV -t, illetve márkát használom. QNAP NAS -ról fut a Plex és az Emby is. Asus TUF AX4200 a router.
Droidon volt csak egyszer probléma egy FW frissítés után, de letöröltem az appot, újratettem és jó lett.
-
Crvsh3R
senior tag
-
ρσгτσ
addikt
Ezeken a mostani Samsung Tizen rendszerű tévéken van a YouTube-on és a fizetős streaming appokon kívül értelmes, használható app amit lehet és érdemes használni?
Plex-et próbáltam, van itthon saját kiszolgálom Plex Pass-al, de egy 20-30GB-nál nagyobb fájloknál teljesen elvérzik az app, holott direkt 5GHz-es wifire csatlakoztattam és nem a 100-as ethernettel (pedig annak jobban örültem volna, mert stabilabb, de lassabb).
Egyszerűen kb. fél perc múlva megáll minden és csak néha dob 1-1 képkockát.
Sajnálom, mert örültem volna, ha kiváltja a Google TV Streamer 4k-t.Pl. Emby, de nálam a Plex is jól működik minden TV -n. Samsung -on is. Wifi -n lóg mindegyik.
-
Crvsh3R
senior tag
Ezeken a mostani Samsung Tizen rendszerű tévéken van a YouTube-on és a fizetős streaming appokon kívül értelmes, használható app amit lehet és érdemes használni?
Plex-et próbáltam, van itthon saját kiszolgálom Plex Pass-al, de egy 20-30GB-nál nagyobb fájloknál teljesen elvérzik az app, holott direkt 5GHz-es wifire csatlakoztattam és nem a 100-as ethernettel (pedig annak jobban örültem volna, mert stabilabb, de lassabb).
Egyszerűen kb. fél perc múlva megáll minden és csak néha dob 1-1 képkockát.
Sajnálom, mert örültem volna, ha kiváltja a Google TV Streamer 4k-t. -
rajzol01
tag
-
Celtis
veterán
Sziasztok!
Van egy öreg full HD nem éppen a technológia csúcsa samsung TV-m. Évek óta rendesen működött, de most megjelent a jobb felső sarokban (nem pont a sarokban, kicsit lejjebb)
Egy világos folt. Mint ha napsütés tükröződés lenne. kb. 8-9 cm átmérővel. Érdekesség, hogy fekete kép esetén nem látszik, csak ha világos színes képek vannak, de akkor állandóan.
Szerintetek érdemes vele foglalkozni, vagy inkább vegyek egy újabb, modernebbet?
A TV kuka, vagy esetleg még bír valamiféle értékkel?Talán leesett a lencse az egyik LED-ről a háttérvilágításban.
-
mefistofeles
veterán
Sziasztok!
Van egy öreg full HD nem éppen a technológia csúcsa samsung TV-m. Évek óta rendesen működött, de most megjelent a jobb felső sarokban (nem pont a sarokban, kicsit lejjebb)
Egy világos folt. Mint ha napsütés tükröződés lenne. kb. 8-9 cm átmérővel. Érdekesség, hogy fekete kép esetén nem látszik, csak ha világos színes képek vannak, de akkor állandóan.
Szerintetek érdemes vele foglalkozni, vagy inkább vegyek egy újabb, modernebbet?
A TV kuka, vagy esetleg még bír valamiféle értékkel? -
hyppo!
aktív tag
Szia, sziasztok, KÖszi ha egyáltalán végig olvassa valaki.
a típus még mindig UE55KS7000.
szerintetek lehetséges az, hogy a One direct connection kábel meghibásodása hazavágta a boxot is?
Bocs, lehet hogy nem is a megfelelő fórumba írok.
De már hetek óta nem jutunk túl a problémán..
Rendeltem One direct kábelt a LedTV szaküzletből a TV típus megadásával - nem megfelelő kábelt küldtek, kisebb volt a csatlakozó fej.
Aztán küldtek még egyet - de továbbra is kiírja a TV hogy ellenőrízem a One connect csatlakozást..Rendeltem kábelt a Fixpartról, a pontos tv típus megadásával persze
Nagy reményekkel kipróbáltam a 25K forintos K belt. Ugyanezt a szöveget írja ki a tv.
Pedig a saját keresésem szerint is ez a kábel ami nekem kell : BN39-02248
Gondoltam egyet és megcsináltam a led tesztet.
Usb közvetlenül a tvbe, villog, zümmög a ssd.
Usb be a One connect boxba - semmi. Pedig - gondolom én - áramot kellene hogy kapjon a box ha egy működő one conn. kábelllel csatlakozik a Tvhez. Látja is a kábelt mert ha kihúzom a tvből elvillan a kép.
SZóval lehet az hogy a kábellel együtt a boxom is elszállt?
köszi szépen ha valaki segít.
ugyanitt végselejt KS7000 tv-t venne a szerző........Szia
Én elolvastam viszont passzolok. Esetleg egy samsung szervízt érdemes lenne megkérdezni.
Nekem egy kérdésem lenne, hogy a tv-ben mennyi az üzemóra? -
Just486
senior tag
-
AMD Power
titán
-
nyesix
senior tag
A 2026-os modellek érkezéséről mit lehet tudni? Főleg a Q80-85 széria érdekelne a 2025-ösökhöz képest
-
pigatt
őstag
-
alaves
addikt
Csatl.eszk > az eszköz kijelölés után nyomni kell a középső nagy gombot a táv.-on amíg meg nem jelenik a 'szerkesztés' menü.
-
pigatt
őstag
Sziasztok!
QE75Q60D tv-n a 2123-mas FW települése után eléggé megváltozott a Tizen kinézete és egy csomó funkciót nem találok.
Hol lehet például a bemeneteket elnevezni? -
Csepy
Topikgazda
Megér, de nem a betekintési szög és a tükröződés miatt, mert az teljesen ugyanaz a két TV között. A QN85 sokkal erősebb fényerejű, sokkal jobb a benne lévő panel is, színtelítettségre és DSE-t figyelembe véve is. Volt/van mindkettő, szóval ez személyes tapasztalat.
-
post
tag
Sziasztok.Megér+50ezret 65Qn85f a 65Qn80f-hez képest?Betekintési szög ill.tükröződés különbség érdekelne.Köszi.
-
rajzol01
tag
Szia, sziasztok, KÖszi ha egyáltalán végig olvassa valaki.
a típus még mindig UE55KS7000.
szerintetek lehetséges az, hogy a One direct connection kábel meghibásodása hazavágta a boxot is?
Bocs, lehet hogy nem is a megfelelő fórumba írok.
De már hetek óta nem jutunk túl a problémán..
Rendeltem One direct kábelt a LedTV szaküzletből a TV típus megadásával - nem megfelelő kábelt küldtek, kisebb volt a csatlakozó fej.
Aztán küldtek még egyet - de továbbra is kiírja a TV hogy ellenőrízem a One connect csatlakozást..Rendeltem kábelt a Fixpartról, a pontos tv típus megadásával persze
Nagy reményekkel kipróbáltam a 25K forintos K belt. Ugyanezt a szöveget írja ki a tv.
Pedig a saját keresésem szerint is ez a kábel ami nekem kell : BN39-02248
Gondoltam egyet és megcsináltam a led tesztet.
Usb közvetlenül a tvbe, villog, zümmög a ssd.
Usb be a One connect boxba - semmi. Pedig - gondolom én - áramot kellene hogy kapjon a box ha egy működő one conn. kábelllel csatlakozik a Tvhez. Látja is a kábelt mert ha kihúzom a tvből elvillan a kép.
SZóval lehet az hogy a kábellel együtt a boxom is elszállt?
köszi szépen ha valaki segít.
ugyanitt végselejt KS7000 tv-t venne a szerző........ -
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok!
2 hete vettem egy 55’QN80F modellt. Azóta tátott szájjal bámulom.

(mi is nagy összehasonlítási alapom, egy 23-as 43’ Q60 és egy valami Lg Nanoled 43’ után gondoltam kell valami jobb, először Hisense 58E71Q vettem, amit egy hét után vittem is vissza
)Eddig alap beállításokkal és némi fényerő állítással használom, egyik módnál telefont használtam applikáción keresztül kalibrálásra…
Esetleg van valami konkrét kalibrálási adat amit érdemes beállitani? Vagy akár szimpla beàllítási dolgok? Mert egyelőre az AI dolgokat kikapcsoltam…
A másik kérdésem, hogy tud-e valaki ajánlani rendes vesa mount-ot ami álló… vagy érdemes-e? Mert a gyári talpban nem igazán bízok, épphogy törlöm le a port a tetejéről és már remeg a tv mint a kocsonya
sajnos falat fúrni nincs lehetőség, de láttam jól kinéző vesa talpakat…előre is köszi

Filmmaker vagy film kepmod. Fenyerzekelo legyen kikapcsolva.
-
DaFunk1511
tag
Sziasztok!
2 hete vettem egy 55’QN80F modellt. Azóta tátott szájjal bámulom.

(mi is nagy összehasonlítási alapom, egy 23-as 43’ Q60 és egy valami Lg Nanoled 43’ után gondoltam kell valami jobb, először Hisense 58E71Q vettem, amit egy hét után vittem is vissza
)Eddig alap beállításokkal és némi fényerő állítással használom, egyik módnál telefont használtam applikáción keresztül kalibrálásra…
Esetleg van valami konkrét kalibrálási adat amit érdemes beállitani? Vagy akár szimpla beàllítási dolgok? Mert egyelőre az AI dolgokat kikapcsoltam…
A másik kérdésem, hogy tud-e valaki ajánlani rendes vesa mount-ot ami álló… vagy érdemes-e? Mert a gyári talpban nem igazán bízok, épphogy törlöm le a port a tetejéről és már remeg a tv mint a kocsonya
sajnos falat fúrni nincs lehetőség, de láttam jól kinéző vesa talpakat…előre is köszi

-
rainman72
nagyúr
Az imént hívtak a Samsung-tól. Két lehetőséget ajánlottak fel:
1., 14 napos elállás és elszállítják díjmentesen a TV-t, majd visszautalják az összeget és vásárolhatok másik készüléket
2., A következő vásárlásomra kapok -10% kedvezményt (ez utóbbi nem játszik, mert most vettem egy tabletet is tőlük és mostanában nem tervezek nagyobb dolgot venni)
Nem tudom, hogy mi tévő legyek, mert hosszú távra vásároltam a készüléket (egy 32" Samsung fullHD TV-t váltott, amit még 2010-ben vásároltam).
Küld vissza vegyél mást
Zavarni fog. -
Crvsh3R
senior tag
Az imént hívtak a Samsung-tól. Két lehetőséget ajánlottak fel:
1., 14 napos elállás és elszállítják díjmentesen a TV-t, majd visszautalják az összeget és vásárolhatok másik készüléket
2., A következő vásárlásomra kapok -10% kedvezményt (ez utóbbi nem játszik, mert most vettem egy tabletet is tőlük és mostanában nem tervezek nagyobb dolgot venni)
Nem tudom, hogy mi tévő legyek, mert hosszú távra vásároltam a készüléket (egy 32" Samsung fullHD TV-t váltott, amit még 2010-ben vásároltam).
-
jovás
senior tag
-
Csepy
Topikgazda
Tömegtermék, sajnos ilyenek előfordulnak.
A működést nem befolyásolja.
Persze, ha új vásárlás, visszaküldhateted/cseréltetheted miatta, de az is előfordulhat, hogy a cseretv-n nem ferde az illesztés, de mondjuk a panel képe nem olyan szép, vagy esetleg dse-s a panel. -
Crvsh3R
senior tag
Az mennyire normális ezeknél az új TV-knél, hogy pl. nálam az 55" Neo QLED TV bal felső és a jobb alsó sarkában a képernyő elején lévő matt plexi és a káva között van kb. 1-1,5 mm hézag? Ahogy nézem fent balról jobbra és alul jobbról balra a szembe lévő sarokig eltűnik. Az oldalai rendben vannak. Gondolom vagy ferdén vágták vagy ferdén ragaszthatták össze.
A két hézagos sarok:
- bal felső (itt még látszik is két pötty, ami gondolom a készülék hátulján van belülről)
- jobb alsóA másik két sarok:
- bal alsó
- jobb felsőA saját talpán van, nem a falon.
-
Crvsh3R
senior tag
Az mennyire normális ezeknél az új TV-knél, hogy pl. nálam az 55" Neo QLED TV bal felső és a jobb alsó sarkában a képernyő elején lévő matt plexi és a káva között van kb. 1-1,5 mm hézag? Ahogy nézem fent balról jobbra és alul jobbról balra a szembe lévő sarokig eltűnik. Az oldalai rendben vannak. Gondolom vagy ferdén vágták vagy ferdén ragaszthatták össze.
-
rajzol01
tag
-
Csepy
Topikgazda
-
rajzol01
tag
Sziasztok,
Samsung 55KS7000 tv-m One connect kábelje tönkrement.
Nincs esetleg valakinek használt eladó...?köszönettel
-
francz'70
senior tag
Ha esetleg valakit érdekel, MU7002 és MU6102-re jött frissítés! Ráengedve és minden ok.
-
Crvsh3R
senior tag
Minden megoldódott! Ha valakit esetleg érdekel, akkor majd szívesen leírom, de leginkább Google Streamer 4k + user error volt a gond.
Egyébként kifejezetten ehhez a TV szériához készült egy nagyon jó és egyszerű leírás a beállításokhoz, én most konkrétan ezt használtam: Samsung QN90F Calibration Settings
-
Crvsh3R
senior tag
Kezdem feladni, ez a TV kifog rajtam, pedig nem gondolnám, hogy teljesen hülye vagyok hozzá.
Nem tudom a beállításokat belőni külön az SDR és a HDR anyagokhoz, mindig ugyanazt hozza minden anyagnál. Plexen keresztül csináltam, nem tudom az számít-e valamit.
Nálam a Normal beállításnál sem jelzi, hogy HDR vagy sem, ezt sem értem.
Amit viszont végképp nem értek, hogy a "Dune.Part.One.2021.READ.NFO.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR10+.x265.HuN-TRiNiTY" anyagot Google Streamerrel a Plex valamiért transkódolja, a TV Plex kliense viszont nem.
Ha esetleg ezekre a dolgokra van valakinek valami ötlete, akkor kérem ne tartsa magában, mert már megőszül a maradék nem ősz hajszálam is...Transzkódolásra megvan a válasz: Samsung Plex kliens kényszeríthető a lejátszásra kódolás nélkül, de a TrueHD 5.1-es magyar hang nem tetszett neki.
Viszont a képbeállítás SDR - HDR anyagnál és a HDR kijelzés a továbbra sem megy.

-
Crvsh3R
senior tag
Igen, úgy kell beállítani. 'Normal' képmódnál (filmmakernél nem) az előhívott gyors beáll. menü képmód ikonon jelenik meg a HDR felirat, külön előugró logó nincs. SDR> HDR konverziót inkább kerülni kell. Nálam a Samsung emby app.-ja tisztességesen kiírja a lejátszás valódi média infóit. Minden direktbe megy, csak azt transzkódolja amelyet a TV nem tud (pl. DTS vagy egyéb régebbi kodek).
Kezdem feladni, ez a TV kifog rajtam, pedig nem gondolnám, hogy teljesen hülye vagyok hozzá.
Nem tudom a beállításokat belőni külön az SDR és a HDR anyagokhoz, mindig ugyanazt hozza minden anyagnál. Plexen keresztül csináltam, nem tudom az számít-e valamit.
Nálam a Normal beállításnál sem jelzi, hogy HDR vagy sem, ezt sem értem.
Amit viszont végképp nem értek, hogy a "Dune.Part.One.2021.READ.NFO.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR10+.x265.HuN-TRiNiTY" anyagot Google Streamerrel a Plex valamiért transkódolja, a TV Plex kliense viszont nem.
Ha esetleg ezekre a dolgokra van valakinek valami ötlete, akkor kérem ne tartsa magában, mert már megőszül a maradék nem ősz hajszálam is... -
alaves
addikt
Plex kiszolgálóról mennek az anyagok Google Streamerrel. Tautulli jelzi, hogy közvetlen lejátszás, de előtte is azt írta a sima fullhd TV-nél és háttérben csinálta a HDR - SDR konverziót, szóval az nem mérvadó. Azt hittem, hogy a TV-nél bejön egy HDR logo vagy ilyesmi ha használatban van. A távirányítóm a napelemes TM2360E, ez jött a TV-vel. Itt nincs info gomb meg ilyenek, mint az előző TV-nél. Sőt, felbontás vagy Hz váltáskor sem látok infót arról, hogy mire váltott a kép. Eléggé bosszantó.
Külön HDR - SDR beállítást úgy kell beállítani, hogy HDR és SDR anyag lejátszásakor kell beállítani és akkor ahhoz menti a profilt?
Igen, úgy kell beállítani. 'Normal' képmódnál (filmmakernél nem) az előhívott gyors beáll. menü képmód ikonon jelenik meg a HDR felirat, külön előugró logó nincs. SDR> HDR konverziót inkább kerülni kell. Nálam a Samsung emby app.-ja tisztességesen kiírja a lejátszás valódi média infóit. Minden direktbe megy, csak azt transzkódolja amelyet a TV nem tud (pl. DTS vagy egyéb régebbi kodek).
-
Crvsh3R
senior tag
A miniLED-ekhez is ajánlom: [link]
Lejátszás közben pl. ha előhívod a menüt vagy a beáll., akkor sokkal fényesebb (HDR10 v. HDR10+ módban van). Belső lejátszónál bal fent írja ha HDR10 v. HDR10+. HDMI-s forrásnál (táv.közép gomb) jobb fent írja: felb./VRR (ha van)/képfriss/kiterj.bemeneti jel/UHD/HDR10 v. HDR10+(ha van). Érdemes emby v. plex v. jellyfin médiaszervert/app-ot használni lejátszáshoz, TV 5 Ghz-es wifin (PC/laptop utp-n). A médiaszerver app-ja szinte minden médiadatot kiír.Plex kiszolgálóról mennek az anyagok Google Streamerrel. Tautulli jelzi, hogy közvetlen lejátszás, de előtte is azt írta a sima fullhd TV-nél és háttérben csinálta a HDR - SDR konverziót, szóval az nem mérvadó. Azt hittem, hogy a TV-nél bejön egy HDR logo vagy ilyesmi ha használatban van. A távirányítóm a napelemes TM2360E, ez jött a TV-vel. Itt nincs info gomb meg ilyenek, mint az előző TV-nél. Sőt, felbontás vagy Hz váltáskor sem látok infót arról, hogy mire váltott a kép. Eléggé bosszantó.
Külön HDR - SDR beállítást úgy kell beállítani, hogy HDR és SDR anyag lejátszásakor kell beállítani és akkor ahhoz menti a profilt?
-
alaves
addikt
Köszi! Megérkezett, így elsőre nem látom, hogy bármi probléma lenne.
Ajánlott beállításokkal kapcsolatban tud valaki segítséget adni, illetve esetleg valahol találni ezzel kapcsolatban leírást?
Illetve az érdekelne még, hogy van arra mód, hogy lejátszás közben kiíratni, hogy milyen beállításokkal jelenítí meg az aktuális képet? Gondolok itt a frekvenciára, felbontásra, HDR be van-e kapcsolva épp vagy nem az adott videónál, stb.
A miniLED-ekhez is ajánlom: [link]
Lejátszás közben pl. ha előhívod a menüt vagy a beáll., akkor sokkal fényesebb (HDR10 v. HDR10+ módban van). Belső lejátszónál bal fent írja ha HDR10 v. HDR10+. HDMI-s forrásnál (táv.közép gomb) jobb fent írja: felb./VRR (ha van)/képfriss/kiterj.bemeneti jel/UHD/HDR10 v. HDR10+(ha van). Érdemes emby v. plex v. jellyfin médiaszervert/app-ot használni lejátszáshoz, TV 5 Ghz-es wifin (PC/laptop utp-n). A médiaszerver app-ja szinte minden médiadatot kiír. -
Crvsh3R
senior tag
Köszi! Megérkezett, így elsőre nem látom, hogy bármi probléma lenne.
Ajánlott beállításokkal kapcsolatban tud valaki segítséget adni, illetve esetleg valahol találni ezzel kapcsolatban leírást?
Illetve az érdekelne még, hogy van arra mód, hogy lejátszás közben kiíratni, hogy milyen beállításokkal jelenítí meg az aktuális képet? Gondolok itt a frekvenciára, felbontásra, HDR be van-e kapcsolva épp vagy nem az adott videónál, stb.
-
alaves
addikt
Sziasztok!
Ma érkezik az új QE55QN90FATXXH TV-m, ami a régi LE32C550J1W TV-t váltja. Érdeklődöm, hogy mi az amire érdemes esetleg figyelni? Ezeknél az újaknál előfordul még pixelhiba? Erre van garancia? Közvetlenül a Samsung webshopból rendeltem.
A másik kérdésem, hogy valami biztosítás lehet a TV-re kötni? Telekomnál láttam, hogy van, de csak az ott vásárolt készülékekre.
Előfordulhat pixelhiba, akkor 14 napon belül visszaküldöd. Szerintem ezen túlmenően a számodra elfogadható mértékű kijelző homogenitást célszerű még megnézni (DSE stb.)
Biztosítást nem tudom, talán nincs. -
Crvsh3R
senior tag
Sziasztok!
Ma érkezik az új QE55QN90FATXXH TV-m, ami a régi LE32C550J1W TV-t váltja. Érdeklődöm, hogy mi az amire érdemes esetleg figyelni? Ezeknél az újaknál előfordul még pixelhiba? Erre van garancia? Közvetlenül a Samsung webshopból rendeltem.
A másik kérdésem, hogy valami biztosítás lehet a TV-re kötni? Telekomnál láttam, hogy van, de csak az ott vásárolt készülékekre.
-
alaves
addikt
Az érdekes, nem emlékeztem rá, hogy akkor még a CEC, EDID, befolyásolta volna a képfrissítés váltást. Ez már régen lejárt dolog, ma már ez nincs.
-
HUTCHDB
nagyúr
Átnéztem a D7000 beállításait, lépésről lépésre.
Volt egy különbség....az Anynet+
Bekapcsoltam az ES-en és hibátlan lett!!!
A tv azonnal átvált 24 Hz-re, ahogy indítom a box-ot.
-
alaves
addikt
Nyilván 60/24 Hz judder van így. Valami forced opció kellene a boxnál amely erőltetné a 24 Hz-et. Vagy másik kombó színform. variációkkal esetleg, 420, 422, stb.
-
HUTCHDB
nagyúr
Igen, mert a box nem adja ki a 24 Hz-t.
Ezt próbáltam meg valahogy leírni először, de lehet rosszul fogalmaztam.
Csak akkor jön át a tv-re a 24 Hz, ha a film mód aktívvá válik.
Ezt nem tudom sehogy elérni.
Amíg ezt nem érem el, ugyanolyan darabos a mozgás bármilyen állásban van a box. -
alaves
addikt
-
HUTCHDB
nagyúr
Apple TV: Match Frame Rate: on és Match Dynamic Range: on, felbontás fix: 1080p/50Hz
Samsung: lehet hogy külső forrásról HDMI-n nem aktiválja a film módot, esetleg: HDMI-PC mód. Ha nem megy akkor az a TV gen még ezt tudta. Talán fw frissítés még segíthet samsung.hu-ról (2023.0, 200.12 MB, 2019. december 6.). A 2019-es dátum miatt jó lehet ez a funkció is, ha hardveresen lehetséges.
Ezeken már korábban végigmentem, de sajna nem volt jó.
Azt nem értem, hogy ugyanez a box az előző D7000-en hibátlanul ment, itt meg nem...
-
alaves
addikt
Üdv!
Van egy UE 55 ES 8000 tv-m, amihez csatlakoztattam egy Apple tv box-ot, netflix, YouTube stb lejátszása miatt.
Sajnos nem jön össze a normális lejátszás.
Annyira darabos a mozgás, hogy teljesen zavaró.
A tv nem hajlandó film mód-ba átváltani, 24 Hz-en dolgozni.Tudja valaki mi lehet a megoldás?
(minden hdmi portot kipróbáltam, a hdmi nevet átírtam blue-ray -ra, a média lejátszóban átállítottam a formátumot)
Apple TV: Match Frame Rate: on és Match Dynamic Range: on, felbontás fix: 1080p/50Hz
Samsung: lehet hogy külső forrásról HDMI-n nem aktiválja a film módot, esetleg: HDMI-PC mód. Ha nem megy akkor az a TV gen még ezt tudta. Talán fw frissítés még segíthet samsung.hu-ról (2023.0, 200.12 MB, 2019. december 6.). A 2019-es dátum miatt jó lehet ez a funkció is, ha hardveresen lehetséges. -
HUTCHDB
nagyúr
Üdv!
Van egy UE 55 ES 8000 tv-m, amihez csatlakoztattam egy Apple tv box-ot, netflix, YouTube stb lejátszása miatt.
Sajnos nem jön össze a normális lejátszás.
Annyira darabos a mozgás, hogy teljesen zavaró.
A tv nem hajlandó film mód-ba átváltani, 24 Hz-en dolgozni.Tudja valaki mi lehet a megoldás?
(minden hdmi portot kipróbáltam, a hdmi nevet átírtam blue-ray -ra, a média lejátszóban átállítottam a formátumot)
-
alaves
addikt
Ha csatlakoztatod HDMI-n, akkor feldobja az univ.táv beáll. ablakot, de ha nem akkor:
menü > csatl.eszk. > univ.táv.beáll (jobbra nyillal kell még menni ha nem látszik, mert az utolsó ikon szokott lenni)
Utána:
- beáll.gomb: csatornaszámsor
- csatornaváltó gomb: csatornaváltás
- csatornaváltó gomb közepe: műsorújság -
Bazs1981
aktív tag
Sziasztok!
QE65QN90FAT a típus és az lenne a kérdés, hogy a távírányítóját hogy lehetne android box-hoz párosítani hogy a csatornaváltáshoz ne kelljen a szolgáltató (One) távját használni? Köszi! -
Csepy
Topikgazda
QN80F-et küldtem vissza most a Samsungnak, mert rettentő középszerű képe volt, és ami döntött, iszonyat rossz DSE-vel (foltosodás, csíkozódás).
Jött helyette egy 28ezerrel drágább QN85F és ég és föld.
A QN85F nagyságrendekkel élénkebb, színteltebb, fényerőben is durván jobb és még a hangja is teltebb. -
Oistrakh1
tag
Visszatérve a samsung kedvezmények eléréséhez tud valaki valamilyen tippet hogy lehet elérni a samsung oldalán?
-
Poti73
csendes tag
-
Oistrakh1
tag
Értem kérdés hogy mennyire megbízható a TCL tudom 5 éb garancia stb de tapasztalatok érdekelnének.
-
rainman72
nagyúr
QN80F az előző évi Q80D megfelelője csak csicsásabb nevet kapot,ugyan FALD csak nagyon kevés zónál a C7K-tól mindenben lemaradva.
A TCL C7K párja kb a QN85F.
Ha mindenképp Samsungot akarsz a QN80F minimum de kisebb tudást kapsz drágábban. -
Oistrakh1
tag
-
Poti73
csendes tag
-
Oistrakh1
tag
-
Oistrakh1
tag
-
Poti73
csendes tag
-
Oistrakh1
tag
Üdv!
Tv vásárlás elött állok és csak érdeklődni szeretnék amit kinéztem az egy samsung 65-ós qn70-es tv hardveraprón látok pár eladót akik bolti ár alatt adják,viszont szívesebben venném úgy hogy én rendelem a samsung oldalról,tudom viszont hogy szoktak kedvezmények lenni a samsung oldalán gondolom valahogy ők is így veszik esetleg valaki tudna nekem segíteni egy ilyen kedvezmény hozzáféréshez?Jobban utána olvasva a qn80f lenne inkább a kiválasztott..
-
Oistrakh1
tag
Üdv!
Tv vásárlás elött állok és csak érdeklődni szeretnék amit kinéztem az egy samsung 65-ós qn70-es tv hardveraprón látok pár eladót akik bolti ár alatt adják,viszont szívesebben venném úgy hogy én rendelem a samsung oldalról,tudom viszont hogy szoktak kedvezmények lenni a samsung oldalán gondolom valahogy ők is így veszik esetleg valaki tudna nekem segíteni egy ilyen kedvezmény hozzáféréshez? -
AMD Power
titán
-
Csepy
Topikgazda
-
rainman72
nagyúr
-
Csepy
Topikgazda
-
zeus_2k14
senior tag
-
rainman72
nagyúr
-
zeus_2k14
senior tag
-
bcl
senior tag
Igen, de valahogy úgy vagyok ezzel, mint a NAS-sal, hogy először volt Qnap, aztán nem jött be, aztán lett TrueNAS, az se jött be, aztán most van egy OS, amit én piszkálok.
Zavart a sok "réteg", nem láttam át. Nagyon bonyolult dolgok nem kellenek, ami meg igen, azt megoldom (és pl TrueNAS-sal pont nem tudtam úgy virtualizálni, ahogy, amit szerettem volna - de bocsi, ez messzire vezet
)
Szóval van hálózat, megosztás, és ez akkor legyen már elég
Oldszkúl vagyok. Vagy inkább öreg...
A plusz stick meg igen, időtálló, tv-független, vihetem tovább, és ugyan ez is elavul, de cserélni is egyszerűbb - viszont pont egy darab plusz eszköz.
Egyelőre maradtam az Androidnál, az OLED-et meg tv-n elengedtem - van 40"-os OLED monitor itthon, és imááádom!Még egyszer köszönöm a segítséget, meg az infókat!
-
Celtis
veterán
Ezek szinte ugyanazt tudják mint a Kodi. De azt is megteheted, hogy rádugsz a tv-re pl egy Firestick-et, aztán ott az Android a tv-dben, smb-vel, Kodival meg minden egyébbel.
(És ugye nincs külön távirányító, a tv távirányítóval működik a felület) -
Celtis
veterán
Kodi nincs és smb-t sem ismer a tv.
DLNA-t tud a beépített lejátszó, de az a felület a Kodi után olyan fapad, hogy szót sem érdemel.
Vannak viszont különböző telepíthető kliensek mint pl. Plex, Emby, Jellyfin Persze ezekhez a megfelelő szervert futtatni kell a NAS-on. -
Just486
senior tag
Sziasztok!
TV vásárlásán töröm a fejem, és a Samsung is képben van, most jó áron van az QE55S85.
Jelenleg egy régebbi, Androidos Sharp van, amire KODI-t tettem fel, és így játszom le a saját NAS-ról a filmeket. Ez tökéletesen működik, talán 1-2 nagyon extrám 4k uhd/hdr/codec fogta meg.
A filmek nagyon vegyes felbontásúak, codec-ek, konténerek össze-vissza
Kérdés, hogy ezzel a Tizen hogyan boldogul? Mennyire lehet rá bármit telepíteni? Van rá KODI, vagy azzal egyenértékű app? Ha van beépített médialejátszó, smb-t kezel-e, illetve milyen a konténer, codec támogatása?
Köszönöm a segítséget!Szerintem a beépített lejátszó nem kezel SMB-t, legalábbis én nem találtam. Jellyfin kliens mint self host médiakezelő alkalmazás nemrég megjelent Tizenre is. Ennek kell egy szerver oldal, és akkor távirányítóval, netflix szerűen lehet tallózni a filmeket, sorikat.
-
bcl
senior tag
-
AMD Power
titán
Sziasztok!
TV vásárlásán töröm a fejem, és a Samsung is képben van, most jó áron van az QE55S85.
Jelenleg egy régebbi, Androidos Sharp van, amire KODI-t tettem fel, és így játszom le a saját NAS-ról a filmeket. Ez tökéletesen működik, talán 1-2 nagyon extrám 4k uhd/hdr/codec fogta meg.
A filmek nagyon vegyes felbontásúak, codec-ek, konténerek össze-vissza
Kérdés, hogy ezzel a Tizen hogyan boldogul? Mennyire lehet rá bármit telepíteni? Van rá KODI, vagy azzal egyenértékű app? Ha van beépített médialejátszó, smb-t kezel-e, illetve milyen a konténer, codec támogatása?
Köszönöm a segítséget!55S84F 240.000FT Glamour kuponnal az MM-ben.
-
bcl
senior tag
Sziasztok!
TV vásárlásán töröm a fejem, és a Samsung is képben van, most jó áron van az QE55S85.
Jelenleg egy régebbi, Androidos Sharp van, amire KODI-t tettem fel, és így játszom le a saját NAS-ról a filmeket. Ez tökéletesen működik, talán 1-2 nagyon extrám 4k uhd/hdr/codec fogta meg.
A filmek nagyon vegyes felbontásúak, codec-ek, konténerek össze-vissza
Kérdés, hogy ezzel a Tizen hogyan boldogul? Mennyire lehet rá bármit telepíteni? Van rá KODI, vagy azzal egyenértékű app? Ha van beépített médialejátszó, smb-t kezel-e, illetve milyen a konténer, codec támogatása?
Köszönöm a segítséget! -
Just486
senior tag
Az elmúlt 15 évből kb az összes jó hozzá szerintem
-
Gzolo
senior tag
Sziasztok,
anyósomék vettek egy Ue50u8072 tv-t, elégedettek, de megőrülnek a smart távirányítótól. Melyik utángyártott típus lehet jó hozzá? Egyik távirányítós shop-on sem találtam UeXXu sorozatszámhoz valót.
Köszönöm a segítséget
-
post
tag
-
Celtis
veterán
-
rainman72
nagyúr
-
esezmiez
tag
Sziasztok.
Ez az elszíneződés jelent meg a tévémen amit 4 napja vettem.
Tudnátok segíteni, hogy mitől van? -
Stylewars_kp
őstag
Valamit pedig tenni kell mert alapból is gyenge a betekintési szöge, de még foltos is. Így eladhatatlan.
Ahogy látom youtube videók alapján erre van építve a tv. Olyan mint néhány autóban az ablakmosó tartály. A köré építik az autót. -
Celtis
veterán
Sziasztok,
Adott egy UE55TU7022KXXH tv.
Fehér vagy halvány színeknél fekete felhős a kép. Vesztettem a kijelző panel lottón?
Fekete háttérnél kiváló a kép.
Mi lehet a megoldás?Köszi.
Nem panel hiba. Javítható. LED hátteret kell cserélni, mert pár LED tönkrement benne.
A legolcsóbb, ha aliexpressen rendelsz alaktrészt (5-10e) és magad kicseréled. A kockázat, hogy változó a minőség, nem tudod kitől kapsz jót.
-
Stylewars_kp
őstag
-
Vhiktor
nagyúr
-
rainman72
nagyúr
-
Vhiktor
nagyúr
Akkor nem érdemes megjavíttatni sem? Ez ilyen gyárilag? Köszi.
Új a tv? Szurkenel is látszik?
Új hozzászólás Aktív témák
-
162919 - 162801
162919 - 162801 162800 - 162701 162700 - 162601 162600 - 162501 162500 - 162401 162400 - 162301 162300 - 162201 162200 - 162101 162100 - 162001 162000 - 161901 161900 - 161801 161800 - 161701 161700 - 161601 161600 - 161501 161500 - 161401 161400 - 161301 161300 - 161201 161200 - 161101 161100 - 161001 161000 - 160901 160900 - 160801 160800 - 160701 160700 - 160601 160600 - 160501 160500 - 160401 160400 - 160301 160300 - 160201 160200 - 160101 160100 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Robotporszívók
- Linux Mint
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Motoros topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Eredeti játékok OFF topik
- Milyen nyomtatót vegyek?
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- LG 55QNED87A / MiniLED / 55" - 139 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- Samsung 50" AU9000 Crystal UHD 4K Smart TV
- PHILIPS (PHILIPS 75MLED820/12) 190CM 4K QD MINLED 100HZ SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ
- LG 75QNED86A3A 75 MiniLED QNED evo 4K 144Hz Garanciás
- SAMSUNG (QE65Q700T )165CM 8K QLED SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ
- AKCIÓ! ASUS B550M R7 5700 16GB DDR4 500GB SSD RTX 3060Ti 8GB Lian Li Vector V100 Adata 650W
- iKing.hu Apple iPhone 14 Pro Deep Purple 128GB használt megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD lemezes konzol garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! ASRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





)
sajnos falat fúrni nincs lehetőség, de láttam jól kinéző vesa talpakat…

Tudnátok segíteni, hogy mitől van?

