Hirdetés

2017. április 28., péntek

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

PROHARDVER!

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

(#108651) sirarcheer

sirarcheer
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne hogy a HBO go alkalmazás nem működik a TV-men 1 hónapja.
Korábban ment hiba nélkül. Most tallózni tudok a filmek közül, de indításnál fekete képernyő és fél perc után kiírja hogy a kapcsolat megszakadt. Ilyenkor kilépni is alig tudok belőle, olyan mintha teljesen leterhelni a TV-t.
Próbáltam kábeles és Wifi-s kapcsolatot (router mellette van), app ujratelepítést, TV újra indítást de semmi sem segített, a tv-n legfrissebb szoftver van (2015-öst ír, de nem talál újat).
Másnál volt hasonló gond, vagy van más ötlet mi lehet a gond.?

Segítséget előre is köszönöm.

Sir Archibald A. Reeten

(#108652) Kar07

Kar07
(tag)

Üdv!

Van egy 46F5000, és egy WD 2Tb Elements külső merevlemez. A tv piszok lassan ismeri fel a külső meghajtót, lassan jön be a menű ahol filmet tudok választani, és nem indítja el. Ezután gyakorlatilag lefagy a tv amíg le nem veszem a meghajtót.

Van valami megoldás h. működésre bírjam?

Eddig pen-drive-val használtam, az gyors és probléma mentes.

Köszönöm!

(#108653) Skyhigh válasza Kar07 (#108652) üzenetére

Skyhigh
(fanatikus tag)

F6670-nél is ez a helyzet, de én a Wincsi hibájának tudtam be, ugyanis elég lassan pörög fel,
SSD-vel pendrive-al nem kell megvárni míg felpörög így lényegében azonnal betölt.

Piros WD-vel is próbáltam az pl fele annyi idő alatt felpörög és tölt be mint a mostani Samsung 2,5-ös HDD.

[ Szerkesztve ]

Samsung 46F6670, Intel i3 4330 (HD4600), LG Nexus 5X Dbrand Hyperblack...... A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#108654) zolimail17

zolimail17
(kvázi-tag)

Meg tudna mondani valaki hol tudnek 4k HDR filmet nezni ingyen? Neztem egy par trailert de nem tudom ha HDR vol e. Vagy ha nem film akor video vagy valami. Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#108655) Kar07 válasza Skyhigh (#108653) üzenetére

Kar07
(tag)

Köszi.
Nálam lassan felpörög, ami tényleg lassú, 1,5-2 perc míg az usb-re csatlakoztatástól oda jutok hogy filmet tudjak választani, aztán lefagy az egész és semmire nem reagál a tv.
Ezek szerint ez ilyen, és így jártam...kár.

(#108656) PuMbA válasza Kar07 (#108655) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Ezt írja a Samsung: "When connecting an external hard drive, use the USB (HDD) port. We recommend that you use an external hard drive with its own power adapter."

Külső krafttal próbáltad?

(#108657) Dictator^ válasza Kam1kaze (#108509) üzenetére

Dictator^
(PH! kedvence)

Igen, a szervizt hívtam, aztán a nap végére sikerült egy technikussal is beszélnem.

Egyelőre pozitív csalódás, de még a TV nincs nálam.
Elmondtam a hibát pontosabban, nyilván futószalag effektusnál úgy nehéz észrevenni egy hibát, ami nem konstants jelentkezik.
Így abba maradtunk, hogy bent tartja még a tv-t pár napig, és lerendeli az alkatrészt hozzá.
Remélhetőleg az okozza a problémámat (képernyő villogás a jobb felső sarok környékén).
Ha mégsem az volt, akkor pár napon belül úgyis észre fogom venni, hisz kb. 1.5 hónapja kezdődött a jelenség (csak nem volt időm foglalkozni vele).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#108658) Kar07 válasza PuMbA (#108656) üzenetére

Kar07
(tag)

Egy usb port van a tv-n.
Most látom hogy azt nem írtam hogy ez Portable verzió, nincs külső kraft, csak egy darab usb kábel csatlakozási lehetőség :((

(#108659) patow

patow
(senior tag)

Sziasztok , sz menü alapján ebben milyen panel van?

(#108660) blakey válasza patow (#108659) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

Szerintem AUO (VA)

[egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#108661) PuMbA válasza patow (#108659) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

A legkönnyebb úgy megállapítani a panel típusát, hogy este lekapcsolsz minden villanyt, redőnyt lehúzod és a képernyőn a sötét részeknek majdnem teljesen sötétnek kell lennie, alig szabad eltérnie a környezettől és a TV keretétől, ha VA :)

[ Szerkesztve ]

(#108662) Gizmo94 válasza patow (#108659) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Egy AUO VA panel van benne. Ha bizonytalan vagy, kopogtasd meg ujjheggyel, ha nagyot villan, VA, de ez egyébként is az. KU6400 mind VA. :)

[ Szerkesztve ]

(#108663) patow

patow
(senior tag)

Köszönöm.

(#108664) Skyhigh válasza Kar07 (#108658) üzenetére

Skyhigh
(fanatikus tag)

Egy gyors tesztet elvégezhetsz a PC-n, hogy ott mennyire gyorsan válik "elérhetővé" a hdd.
Én az 1A-osba szoktam dugni a winyót (bocsi ha nem 1A, de tudom két féle van és a nagyobb Áram ellátásút használom)

Samsung 46F6670, Intel i3 4330 (HD4600), LG Nexus 5X Dbrand Hyperblack...... A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#108665) Flashget válasza kissa1026 (#108484) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

:)

(#108666) Flashget válasza Kar07 (#108652) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

1TB felett erősen ajánlott külső házba rakni...
2TB felett pedig ajánlott particionálni.
ezért vettünk régen 500GB-os külső 2,5" HDD-t ami bőven elég mindennapi felvételre, törlésre.
nekem is csak ekkora méretű van sokadik éve igaz már rég nem TV-hez használom.

(#108667) Kar07 válasza Flashget (#108666) üzenetére

Kar07
(tag)

Ez már külső, még egy külsőbe hogy tegyem? :B

A particionálást megpróbálom, köszönöm! Azért vettem ekkorát, hogy egy helyen eszközöm tároljam a filmeket, fotókat, sorozatokat ami sok helyen van, meg egyebet ami kellhet. De lehet, tényleg jobban jártam volna pl. két 500 Gb-ossal egyelőre...

(#108664) Skyhigh

Megnézem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#108668) Donki Hóte válasza Kar07 (#108658) üzenetére

Donki Hóte
(senior tag)

Minden USB portos külső HDD-nek lehet extra tápot adni egy ilyesmi Y USB kábellel.

A külső HDD csatiját nem a TV-be dugod, hanem ennek az Y kábelnek az anya részébe, a kékkel jelölt apát bedugod a TV-be, a fehérrel jelölt apát meg egy telefontöltőbe, vagy egy powerbankba.

Így máris külső tápról megy a HDD-d :K

SZERK:

Most néztem, hogy a tiéd USB3-as csatlakozós, ahhoz is van spéci Y kábel, keress rá az alin :)

[ Szerkesztve ]

VODKA connecting people

(#108669) Motion_Blur válasza patow (#108659) üzenetére

Motion_Blur
(PH! félisten)

Hogy hoztad be? A gnóm távirányítóval sikerült?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108670) Kar07 válasza Donki Hóte (#108668) üzenetére

Kar07
(tag)

és (#108666) Flashget

Ohh, na ilyet nem jutott volna eszembe keresni, köszi a linket. Járatlan vagyok külső meghajtók terén.

Még egy kérdés:
Ez van a TV-re írva: EU46F5000AW, illetve még ez: EZ46F5000AWXXH. Ehhez tudtok segíteni hol találok firmware-t? Kerestem de egyelőre csak itt és itt találtam, viszont nem tudom ezek jók-e? Egyáltalán van különbség?

(#108671) Donki Hóte válasza Kar07 (#108670) üzenetére

Donki Hóte
(senior tag)

na ilyet nem jutott volna eszembe keresni

Azért vannak az ilyen hobbista fórumok, hogy ami egy (normális) embernek az életben sem jutna az eszébe, arról mások már komoly tapasztalatokat tudnak megosztani :C

VODKA connecting people

(#108672) jozsi252

jozsi252
(PH! kedvence)

Észrevettétek hogy az új Telekomos reklámnál jobban lehet érezni ezt a pixelesedést, vagy kockásodást, vagy nem is tudom minek mondjam. Találkozott már valaki annál a reklámnál ezzel a jelenséggel?

iPhone 7 Black 32GB - Watch Series 2 Space Gray 42mm

(#108673) thedarKnight válasza jozsi252 (#108672) üzenetére

thedarKnight
(senior tag)

Az az adas hibaja. Gyenge a bitrate.

(#108674) Kerni62

Kerni62
(kvázi-tag)

A német piacra szánt készülékek is itthon készülnek? Azokban is trükköznek a panellel? Az AV paneleket ki gyárthatja, mert más márkákba is bekerül (pl. Panasonic). Ha már Pana, mitől függ ugyanazon panel más gyártónál máshogy muzsikál?

(#108675) djmcs válasza Kerni62 (#108674) üzenetére

djmcs
(újonc)

Minden EU piacra szánt TV itthon készül vagy Szlovákiában. Eddig úgy volt hogy 55" alatt HU felette SK, de már itthon is megy pár 55" és 65" modell nem birják a szlovákok. Illetve van pár modell ami romániában készül a BD és HT mellett.

[ Szerkesztve ]

(#108676) patow válasza Motion_Blur (#108669) üzenetére

patow
(senior tag)

Nem ,én nem használom a "gnóm" távot egy hagyományos samu távval

(#108677) Gizmo94 válasza patow (#108676) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

A "gnóm" távirányító megnevezés azt a forgatós pár gombosat takarja? :) Azt ha nem jár a tv-hez, hol és mennyiért lehet beszerezni? Valaki megnézne egy modellszámot, aki kapott a KU6400-hoz? Ha jól láttam, ahhoz jár. Bár más országokban érdekes módon a KU6000-hez is jár... Az tulajdonképpen valami fejlettebb eszköz, mint a normál alap Samsung táv? Sajnos azt hiszem, hogy a H6400 smart "tojás" távirányítója, ami pointeres, nem lesz használható a KU6000-hez.

[ Szerkesztve ]

(#108678) bghistvan

bghistvan
(fanatikus tag)

UE60J6240-hét használ valaki billentyűzetet amin van touchpad? Ha igen ,milyet ,és mik az ajánlottak?

"Jól jönne a világnak egy Superman.......meg egy Hulk." :)

(#108679) Batib válasza Gizmo94 (#108677) üzenetére

Batib
(senior tag)

TM1640A
Amazonon kapható, vagy keress meg!
Bár a KU6000-nél nem tudom működik-e minden funkció.

[ Szerkesztve ]

(#108680) Gizmo94 válasza Batib (#108679) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Köszi az infot. :R Amazon bejáratott hely, amint nézem, nem is drága. :) Egyébként érdemes megvenni ezt a távot, ad plusz funkciókat, vagy egyszerűbb a navigálás vele? Gondolom megy a KU60000- rel is, mert Dél-Amerikában és az USA-ban ezt a távot adják hozzá. Magyarországon érdekes módon az alap távval van forgalomban. Még nem szállította a Telekom a tv-t, csak egy mailt dobtak, hogy 30 napon belül fogják ( LOL :D ) így egyelőre csak nézelődés szintjén vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#108681) Daffni2 válasza Gizmo94 (#108680) üzenetére

Daffni2
(PH! addikt)

Itthon is ez a távirányító van hozzá.

"Aki ad,az nyer"

(#108682) Gizmo94 válasza Daffni2 (#108681) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Elírtam, de javítottam, a KU6000-et akartam írni. Ahhoz otthon nem ez van, csak a normál.

(#108683) Batib válasza Gizmo94 (#108680) üzenetére

Batib
(senior tag)

Nem tudom, nincs Ku-s tévém. Azt sem tudom, hogy van-e neki BT-s része. Az infrás része működtet sok régebbi tévét is (nem csak ki-bekapcs) de ott én nem találtam extra dolgot. Viszont a KU6000-ben szerintem nincs BT modul.

(#108684) opti06 válasza Gizmo94 (#108680) üzenetére

opti06
(senior tag)

ezzel biztos megy ez a gyári
[link]

ez infrás, a másik verziója ami szürke hangerő gombos, szürke hátlapos az bluetoothos

(#108685) Gizmo94 válasza Batib (#108683) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Igen, a KU6000-ben nincs Bluetooth sajna. Így a BT-s táv elvileg nem jó hozzá. Bár olvastam néhány fórumon, hogy a szervizmenüben be lehet kapcsolni a BT-t, mint letiltott funkciót, de ezt amíg nincs tv nem tudom tesztelni.
Az a baj, hogy hiába azonos a típus de országonként teljesen eltérő lehet ugyanaz a modell több ponton is, mert nem csak a panellel variál a Samsung...

opti06 Köszi, megjegyzem ezt a típust. Pl. ez is segítség volt, hogy van sima infrás és BT-s verzió is, mert ezt sem tudtam... Még jó, hogy nem vettem ész nélkül, nézegethetném szorgalmasan, ahogy nem csinál semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108686) Motion_Blur válasza Gizmo94 (#108685) üzenetére

Motion_Blur
(PH! félisten)

Mikor lesz meg a TV-d? Várjuk majd a tapasztalatokat! :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108687) patow válasza Gizmo94 (#108677) üzenetére

patow
(senior tag)

A baloldalit kaptam a készülékhez ,a másik egy monitor tévém távja de mindent tud vezérelni (KU6400)

(#108688) galaxys80 válasza patow (#108687) üzenetére

galaxys80
(PH! addikt)

És miért van fóliába csomagolva?
Ilyet utoljára a 80-as években láttam. :D

[ Szerkesztve ]

(#108689) patow válasza galaxys80 (#108688) üzenetére

patow
(senior tag)

Neked ez a problémád hogy miért ? ez komoly :D pl:hogy a gyerek csokis kézzel ne vágja tönkre

(#108690) galaxys80 válasza patow (#108689) üzenetére

galaxys80
(PH! addikt)

Írtam, hogy probléma lenne? Egy kérdést tettem fel, mivel tényleg 25-30 éve láttam utoljára ilyet. :D

(#108691) bghistvan válasza patow (#108689) üzenetére

bghistvan
(fanatikus tag)

Az még mindig jobb.....nekem egyszer a macska kente össze a bűzmirigyével :)

[ Szerkesztve ]

(#108692) thedarKnight válasza bghistvan (#108691) üzenetére

thedarKnight
(senior tag)

Nyul leragta a gombokat. Csontra egy sikban hozta oket a muanyag hazzal! :DDD

(#108693) bghistvan válasza thedarKnight (#108692) üzenetére

bghistvan
(fanatikus tag)

Juujjjjj.....az se rossz :) :)

(#108694) bghistvan válasza bghistvan (#108678) üzenetére

bghistvan
(fanatikus tag)

Erre valaki?

(#108695) sityupityu válasza Gizmo94 (#108662) üzenetére

sityupityu
(PH! addikt)

"Ha bizonytalan vagy, kopogtasd meg ujjheggyel, ha nagyot villan, VA,"

Másfajta panel nem villan nagyot, próbáltad már?

(#108688) galaxys80 Egyik ismerősömnél pár éve én is láttam ilyet, pedig ott még gyerek sincs. Sikítottam rajta. :DDD De az igazán durva dolog az, ha esetleg valakinek a kanapé vagy a fotel van lefóliázva. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108696) Gizmo94 válasza Motion_Blur (#108686) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Kettőt kérdezz és könnyebbet. :) Telekom egy olyan mailt küldött, amelyben nyugtázta a megrendelést, egyúttal közölte, hogy a szerződés értelmében 30, igen, harminc :D napon belül szállítja ki a tv-t. Amúgy nagy baj ezzel nincs mert van három db. a háznál, beleértve egy monitor tv-t is. tehát nem égető, csak azért érdekes. :D De beszámolok majd róla mindenképpen, én is nagyon kíváncsi vagyok életem első PLS paneles tv-jére. :D

sityupityu Persze, kipróbált módszer, végigkopogtattam mindet, ami csak van. Mindegyik VA panel erősen villan nagy területen, viszont az IPS monitorom nem csinál semmit, nyomásra is csak egy fehér foltot produkál. Ez biztos ellenőrzési mód, ha bármi kétség merülne fel. :K

patow Igen, olyat szeretnék majd venni, mint abal oldali remoted. Csak előbb jöjjön meg a PLS csoda, hogy lássam, érdemes-e beruházni, vagy egyből mehet az apróhirdetés szekcióba az egész, frissen visszadobozolva.

[ Szerkesztve ]

(#108697) sityupityu válasza Gizmo94 (#108696) üzenetére

sityupityu
(PH! addikt)

Érdekes dolog. Nem hallottam még róla, bár nem is próbáltam még. :)

(#108698) Gizmo94 válasza sityupityu (#108697) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Akkor csak rajta, nem lesz tőle semmi baja. Persze ésszel kopogatandó. :DDD Viszonylag kis koppantásra is hatalmas fehér villanással reagál a VA. De linkeltek már itt videot is erről, csak most nem találom. A topikban visszaolvasva valahol az elmúlt hetek kommentjeinél megtalálod. :)

(#108699) PuMbA válasza Gizmo94 (#108696) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

A PLS az egy IPS fajta, tehát az IPS-hez képest minimális a különbség, semmi csodát nem fogsz látni :) A Dell monitorokban például AH-IPS van. Annyi féle IPS létezik már, hogy számon tartani is nehéz, ezért nevezik sok helyen simán IPS-nek az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#108700) sityupityu válasza Gizmo94 (#108698) üzenetére

sityupityu
(PH! addikt)

Ja, nem megkopogtatni félek. :)
Rosszul fogalmaztam. Csináltam már, tudom, hogy mekkorát villan. Csak azzal mondtál újat, hogy ez a VA panel sajátossága lenne. :)

(#108701) Gizmo94 válasza PuMbA (#108699) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Sejtettem, hogy így valahogy lehet, marketingvakítás ez a sok elnevezés. Pont Dell monitorom van ami ezek szerint AH-IPS... Szép képe van amúgy, jók a színei, a kontrasztja sem rossz. Ha a KU6000 is hozza azt a szintet, jó lesz az szódával, óccsoért. :D

sityupityu Pedig az VA sajátosság. IPS nem villan.

(#108702) Gizmo94 válasza sityupityu (#108700) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Itt kaparásszák mindkettőt. ;) Mondjuk LG-k, de az kb.mindegy. IPS vs VA

(#108703) kissa1026 válasza Gizmo94 (#108698) üzenetére

kissa1026
(tag)

Sziasztok!

Hangrendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem.
A választott tv a Samsung 60" J6240 terméke lenne, de szeretnék venni hozzá egy hangsugárzót.
Én a Pioneer SBX-B30 termékét választanám, de nem tudom, hogy együtt működnek-e egymással.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#108704) Gizmo94 válasza kissa1026 (#108703) üzenetére

Gizmo94
(PH! kedvence)

Dehogynem jó, ez ugyanaz a video, csak kivonatosan. :)

(#108705) kissa1026 válasza Gizmo94 (#108704) üzenetére

kissa1026
(tag)

Közben láttam, hogy már más is linkelte, így inkább átszerkesztettem, úgy is lett volna egy kérdésem.

(#108706) trec12

trec12
(senior tag)

Szerintetek ez ott lent belefér a "normál" felhősödésbe? Típus: UE 40 K5600 (A kép nappali világosságnál készült sötétben nyilván sokkal jobban látni....)

[ Szerkesztve ]

(#108707) djmcs válasza patow (#108687) üzenetére

djmcs
(újonc)

Ugyanez (baloldali) létezik full fémből is majd lefotózom!

(#108708) sandró60 válasza trec12 (#108706) üzenetére

sandró60
(PH! addikt)

Nálam egy Samsung 24" monitor tv-nél a jobb felső saroknál volt ilyen.Mostanában már nem látom. :D
Hívd fel a samu szervízt,de lehet,hogy nem foglalkoznak vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#108709) PuMbA válasza kissa1026 (#108703) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Stílusos cucc, csak hangminőségben az ilyenek nem szoktak brillírozni. Sztereó hatás például nincs, mert egy helyre vannak a hangfalak bezsúfolva, ami távol van az ideálistól :) Ennyi pénzből vehetsz sztereó hangfalat meg két állványt.

[ Szerkesztve ]

(#108710) djmcs válasza djmcs (#108707) üzenetére

djmcs
(újonc)

Ime:

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.