Hirdetés

2017. október 21., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

PROHARDVER!

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

(#112701) Oszilaci válasza PuMbA (#112699) üzenetére

Oszilaci
(senior tag)

köszönöm a segítséget megvettem a va panelos topik idegen sony-t ,a Samsung-ot meg lemondtam :R

www.cromax.hu http://wotlabs.net/sig_dark/eu/OsziVaio/signature.png

(#112702) PuMbA válasza Oszilaci (#112701) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Jó döntés, az idei TV-ivel a Sony a Samsunggal simán versenyben van, néha még jobb is :)

[ Szerkesztve ]

(#112703) mefistofeles

mefistofeles
(PH! addikt)

Üdv Urak!
Eléggé nevetséges problémám volna.....
Adott egy Samsung UE28F LCD televizó amit a srácok szobájában a falra szeretnék aplikálni. Megvettem a falitartót, felszereltem aztán szembesültem vele, hogy a TV-re szerelendő elem pont belelóg a kábeles csatlakozó csonkba, nosza leflexeltem (a tartóról nem a TV-ről) de most a csavarral vagyok gondban. A TV-n ugye elő vannak készítve a menetes lukak de sem a 6-os sem az 5-ös csavar nem megy bele. Most én vagyok ilyen béna vagy lehetséges, hogy ennél is vékonyabb csavar kell? A falikonzolhoz alapból 6-ost adtak.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#112704) Skyhigh válasza mefistofeles (#112703) üzenetére

Skyhigh
(senior tag)

Én a hétvégén szembesültem vele hogy 4-es kell bele, pont ugyanígy jártam a vesa 200X200 as konzolra szereltem fel vesa 100x100-as TV-t (van rajta lyuk 200X200-nak, 100X100-nak és 75X75-nek is)
Mivel megvolt egy másik konzol Vesa 400X400-as állványhoz komplett csavarszett és ehez is kaptam pár csavart azt hittem okés lesz a dolog, de csak a felszerelésnél jöttem rá, hogy egyik csavar sem jó és úgy kellett összekaparni 4 db 4-es csavart a mindenféle maradék cuccokból.

[ Szerkesztve ]

Samsung 46F6670, Philips 32PFS4132............................................................ Intel i3 4330 (HD4600), LG Nexus 5X Dbrand Hyperblack................................... A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#112705) Oszilaci válasza PuMbA (#112702) üzenetére

Oszilaci
(senior tag)

jó a készülék de meg sem közelíti a Samsung ps51d550-et :U

(#112706) lmno válasza Oszilaci (#112705) üzenetére

lmno
(senior tag)

Miben rosszabb? Fekete?
Csak azért kérdem mert én is egy Panasonic plazmát váltanék - leginkább Samsungra, csak hogy a topik témájánál maradjunk :)

(#112707) PuMbA válasza Oszilaci (#112705) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Felkapcsolsz egy kis hangulatvilágítást és már mindjárt majdnem semmivé redukálódik a különbség :)

[ Szerkesztve ]

(#112708) Oszilaci válasza lmno (#112706) üzenetére

Oszilaci
(senior tag)

ez így egy picit túlzás hogy rosszabb ,inkább csak más.
színek jók,a fekete is de nekem kicsit olyan "mű" a kép a plasma után de lehet hogy csak pár napig küzdök az állítgatással és jó lesz :U

(#112709) PuMbA válasza Oszilaci (#112708) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Egyértelmű, hogy állítanod kell rajta, hiszen alapból parasztvakító üzemmódban vannak a TV-k. RTINGS.COM-on megtalálod a kalibráláshoz legközelebbi beállításokat, nem kell küzdeni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#112710) gyeniko válasza PuMbA (#112707) üzenetére

gyeniko
(senior tag)

Természetesen ezzel a ötletes módszerrel más VA paneles, sőt még az IPS paneles készülékek kontrasztját is lehet "gyógyítani", nem a Sony privilégiuma. ;]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#112711) PuMbA válasza gyeniko (#112710) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Igen, bár IPS-hez nagyobb fényerő kell, mint VA-hoz, ami este már zavaró lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#112712) Pumma válasza PuMbA (#112711) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

:N Áhh, dehogy, egyikhez se kell nagyobb fény, meg aztán tévézni úgyse vaksötétben szoktak az emberek. Van itthon 2+2 panelfajta, mindegyik mögött egyformán csekély, nem zavaró világítás van.

Xiaomíííííjaú

(#112713) gyeniko válasza Pumma (#112712) üzenetére

gyeniko
(senior tag)

..."meg aztán tévézni úgyse vaksötétben szoktak az emberek..."

Sokfélék vagyunk. A nappalikban, konyhában, stb. nálunk soha nincs teljesen sötét, ugyanakkor a hálószobában és a mozi szobában pedig mindig vaksötét van.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#112714) Pumma válasza gyeniko (#112713) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

:R Igen, ezért is írtam a tévézést. Mozi szobában kötelező a sötét, de hálóban hosszabb időtöltés estén azért szerintem jobb ha van fény ;) , persze van aki sötétben szeret ott is, nem vitatom.

Xiaomíííííjaú

(#112715) Anthony001

Anthony001
(senior tag)

Sziasztok!

Az alábbi TV-ről mi a véleményetek?
Valakinek esetleg tapasztalata vele?

Samsung 55MU6102

Előre is köszönöm!

(#112716) Tombi válasza Anthony001 (#112715) üzenetére

Tombi
(senior tag)

Nincs tapasztalatom, de visszaolvasva nem ajánlott tipus.
Gondolkodtam rajta mert upcnél 269990.- és részletre ki lehetne hozni,
de számomra visszafejlődés lenne a mostani 100hz-es tvmhez képest, ami
Samsung EH6030 csak a 40"-os mérete lett kicsi..

(#112717) Anthony001 válasza Tombi (#112716) üzenetére

Anthony001
(senior tag)

Esetleg tudnal nekem mutatni olyan hozzaszolast, ahol leirjak, miert nem ajanlott? En sajnos nem talaltam sok infot a kereso alapjan errol a modellrol.
Koszonom szepen,

(#112718) Skyhigh válasza Anthony001 (#112717) üzenetére

Skyhigh
(senior tag)

Összefoglalóban benne van hogy 6100-hoz képest a 6102 valamilyen butítást jelenthet,
Érdemes a Samo oldalán utána nézni.

Samsung 46F6670, Philips 32PFS4132............................................................ Intel i3 4330 (HD4600), LG Nexus 5X Dbrand Hyperblack................................... A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#112719) lmno válasza Skyhigh (#112718) üzenetére

lmno
(senior tag)

A 6100-as ugyanaz, mint a 6102-es: [link] (Model alias)
Annyiban nem ajánlott, hogy (az oldal szerint) ez IPS paneles, az 50 inch-es meg VA.

(#112720) winfos

winfos
(tag)

(#112721) Csocsesz75

Csocsesz75
(senior tag)

Sziasztok !

Adott egy UE48H6670SLXXH tv és egy Galaxy S7 telefon.

Ha a telefon állapotsávján kiválasztom a Smart View funkciót a tv-t felismeri a telefont és kiírja a tv, hogy kapcsolódás a Galaxy S7 eszközhöz. Viszont utána dob egy kis ablakot a tv ezzel az üzenettel : Leállítja a felvételt, hogy a kiválasztott funkciót használhassa ? Semmi nincs csatlakoztatva a tv-hez, semmit nem veszek fel vele.

Ez a jelenség kb. egy hónapja van (előtte úgyanígy ráböktem a telefon Smart View funkciójára és már láttam is a telefon képernyőjét a tv-n). Megfigyeltem azt is, hogy mosttanában mintha nem kapcsolna ki teljesen a tv mert készenléti állapotban alul a piros led sem világít. Bekapcsoláskor is marha hamar bejönnek a csatornák (kb. 3 másodperc), régebben még a UPC mediacard is dekódolt és azthiszem indítási logo is volt (ezt megnéztem a tv menüjében, be van kapcsolva megsincs most bekapcsoláskor).

Egyes menüpontok is inaktívak lettek, például a szoftverfrissítés is.

Ha valaki tud kérem segítsen, már többször végigtúrtam a tv menüjét de nem jöttem rá a megoldásra.

Köszönöm.

(#112722) Pee-Tee

Pee-Tee
(tag)

Sziasztok

Tegnap beüzemeltem nagy vágyamat SamsungUE50MU6102KXXH, kipróbáltam amit csak tudtam, youtube, gopro videók, iphone hozzácsatolás, megnéztem egy régi mkv filmet, 4k videót.
teljesen lenyűgözött.
DE. most szerettem volna egy filmet megnézni és azt mondja, hogy nem támogatott, próbálkozom a régebbiekkel, nem támogatott. mi az úristn lett vele? ? ?

Tud valaki segíteni ??? szétrobbanok az idegtől ...

(#112723) Truman válasza Pee-Tee (#112722) üzenetére

Truman
(senior tag)

Szia.

Nekem M5502 -m van, elvileg ugyan az az operációs rendszer van a tiéden is. Nekem is szokott így hülyéskedni. Pl: Lefagy a menü, meg elkezd villogni a kép mkv lejátszás közben. Nekem segíteni szokott ha áramtalanítom egy percre.

(#112724) Pee-Tee válasza Truman (#112723) üzenetére

Pee-Tee
(tag)

Köszönöm. A teljes áramtalanítás megoldotta a problémát ...
Azért ez durva volt ...

(#112725) C. s.

C. s.
(őstag)

Sziasztok!

Valaki tudna linkelni éles képet a Samsung LE37A436T1D hátulján és oldalán található csatlakozókról?
Én csak ezeket a bénákat találtam: [link] és [link]
Köszi!

(#112726) Clever0 válasza C. s. (#112725) üzenetére

Clever0
(senior tag)

Mi az, ami ezekből a képekből nem derül ki neked?

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.