Hirdetés

2019. július 20., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-12-27 20:44:01

PROHARDVER!

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25251) Alex91 válasza catoka (#25249) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Lehet, de imho mindegy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25252) Borisz76 válasza catoka (#25249) üzenetére

Borisz76
(PH! kedvence)

Sajnos van valóság alapja !

Azonos márkán belüli azonos szériában gyártott lemezek HA GYÁRTÁSI HIBÁSAK ,akkor meglehet, hogy egymáshoz közeli időpontban adják be a kulcsot.

Én jártam így....
Volt 6 db ilyen és 6 db olyan HDD-m.
Az egyik hatosból már 4 hullott el.....
Azokat cseréltem a másik 6 db-al azonos típusra és azóta is mennek !

Direkt nem írok márkanevet mert minden gyártónál előfordulhatnak rossz szériák és jók is!
Ez az új szériájú lemezeknél eleinte zsákbamacska.
Idővel derül csak ki , hogy beválnak e vagy sem.

Tehát nem gond a különböző márka....sőt lehet ez menti meg az adatokat....feltéve ha tükrözve vannak a lemezek. Mert amíg a hibás lemezt kicseréled addig a másik jó lemezről eléred az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25253) MaCS_70 válasza Borisz76 (#25252) üzenetére

MaCS_70
(PH! nagyúr)

Adatmentő ismerősöm mesélt egy filmstúdióról, ahol 36/36 volt az elhalálozási arány, pár hónapon belül.

A dolgot az tette számomra is kevéssé viccessé, hogy abból a szériából nekem is volt. Kényszerű okokból életemben először és eéeddig utoljára fordult velem elő, hogy valamilyen adatból csak egy példányom legyen -- egyetlen ki-bekapcsolást kellett volna kibírnia...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25254) voros12

voros12
(újonc)

Sziasztok,

Szeretnék NAS-t venni, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Otthoni felhasználásra kellene elsősorban média központként (Plex, képek, zene), de láttam hogy van lehetőség php, sql, és egyéb szolgáltatásokat rátelepíteni szóval esetleg otthon fejlesztésre is.

Jelenleg otthon van egy Samsung 4k-s tv és egy sima még nem okos 1080ps.
A sima tv-hez szeretnék venni egy okosító boxot, hogy plexet azon is lehessen használni. Ehhez is ha tudtok adhattok pár tippet mi lenne az ideális.

Mennyire hangos egy NAS, gondolok arra hogy egy szobába aludnék vele és ez zavaró lehet-e?
Ki lehet-e kapcsolni a világító ledeket rajta?
Mennyire melegszik, ha esetleg egy zárt szekrényben van az probléma-e?
Minden modell képes 4k tartalmat streamelni vagy erre külön figyeljek oda?

Én úgy gondolom egy 2 fiókos nas elég lenne.

Milyen vinyót érdemes venni bele, sima wd blue megfelel?
Mennyire nehezen konfigolható?

És tudnátok ajánlani modelleket, mert nézegettem és 30-150-ig volt minden nem nagyon tudom melyik miben miért jobb.

(#25255) 4Grider válasza voros12 (#25254) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Általában a NAS-okban egy db hűtőventillátor van ami zajkeltő meg ugye a HDD-k, amik ha mechanikusak, akkor kattognak. A beépített hűtőventillátor csendes üzemmódban csendes, de a HDD-k 50-60 fokra felmelegedhetnek. Ha ezt még szekrénybe is zárod, akkor még melegebbek is lehetnek.
A LED-ek egy csomó modellen időzítetten ki-bekapcsolhatóak (meg maga a NAS is).
Gyártófüggő a konfigolhatóság, itt talán le is írják az összefoglalóban, hogy a Synology a legkönnyebben beállítható.

(#25256) Alex91 válasza voros12 (#25254) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Synology, Qnap esetleg Asustor modelleket nezz! Ertelemszeruen a dragabb a jobb :).

Nalam alszunk a NAS mellett, a HDD-je zajosabb, mint a NAS ventije, de ez tipus fuggo is! A LED kikapcsolas imho nem jellemzo.

HDD-bol altalaban NAS lemezeket (WD RED, Seagate IronWolf) szoktak ajanlani, de ha annyira nem felted az adatatidat, van roluk backup, vagy RAID1-be teszed oket, akkor olcsobb is johet. Imho arkulonbsegtol fugghet, hogy erdmes-e olcsobbat venni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25257) Somatom válasza Alex91 (#25256) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A Zyxelemen több fokozatban állítható a ledek fényereje. A fokozatoknak külön nevük van. Cellux, szigszalag, stb. :)

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#25258) AiRLAC válasza voros12 (#25254) üzenetére

AiRLAC
(senior tag)

Synology. Az én 918+-omon több fokozatban szabályozhatóak/kikapcsolhatók a ledek, illetve időzíthető is.
Mondjuk nem ezért vettem :) a többi kérdésedre a Synology topicban válaszolunk :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#25259) pippo76 válasza voros12 (#25254) üzenetére

pippo76
(tag)

Én egy négy lemezes Asustor mellett alszom. A Ledek itt is teljesen allithatoak, kikapcsolhatoak és idozithetoek.

(#25260) Alex91 válasza Somatom (#25257) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Ugy latszik, az olcsobb kategoria az mar ilyen... :) Ezek szerint a dragabbak cellux nelkul is megoldjak...

(#25261) Somatom válasza Alex91 (#25260) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése. A hardveres megoldás mindíg biztosabb, mint a szoftveres. :)

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#25262) SkyLaci

SkyLaci
(őstag)

Sziasztok.
Építészirodában szeretnénk lecserélni a régi D-link DNS-323. Mit ajánlanátok?
Eddig 2*2gb lemez volt benne, 10 év alatt 1,4gb adat került rá.
Egyidejűleg max 5-6 eszköz használná.
Egyrészt archív munkákat tárolunk rajta, másrészt a folyamatban lévő munkák fájljait, pdf-ek, dokumentumok, fényképek.
Ami használat közben zavaró most, hogy pl fényképek nézegetése nas-ról lassan megy.
kb 100 forint összeghatár

[ Szerkesztve ]

(#25263) Alex91 válasza SkyLaci (#25262) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Imho ennel barmelyik Synology, Qnap, esetleg Asustor NAS jobb lesz...

(#25264) SkyLaci válasza Alex91 (#25263) üzenetére

SkyLaci
(őstag)

A Synology DS218 széria szimpatikusnak tűnik, csak abban vagyok bizonytalan, hogy elég-e a 218j, vagy 218 a minimum, netán a 218+ érezhetően jobb lenne-e a 218-hoz képest.

(#25265) Alex91 válasza SkyLaci (#25264) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Ha van ra penz, akkor 218+...

(#25266) Dida104

Dida104
(lelkes újonc)

Sziasztok! Van egy Synology DS216J, amiben döglődik a benne levő két 3 terás WD Blue közül az egyik. Mindkettőt kicserélném, mi legyen, Seagate Ironwolf, vagy WD Red? Ugyanannyiba kerülnek...

(#25267) Alex91 válasza Dida104 (#25266) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

1 seagate es 1 wd :)!

(#25268) Dida104 válasza Alex91 (#25267) üzenetére

Dida104
(lelkes újonc)

Jó, de melyik a megbízhatóbb?

(#25269) Borisz76 válasza Dida104 (#25268) üzenetére

Borisz76
(PH! kedvence)

Zsákbamacska.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25270) Qtya123

Qtya123
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne. Digi 1000/300 Mbites optikai kábeles net és egy Huawei HG8245H router áll rendelkezésemre.

Szeretnék 24/7-ben seedelni 200-250 torrentet. Erre kellene nekem egy NAS, semmi egyéb felhasználás nem történne. Ezt legköltséghatékonyabban melyik NAS bírja el?

Köszi előre is!

(#25271) Borisz76 válasza Qtya123 (#25270) üzenetére

Borisz76
(PH! kedvence)

Synology DS 918+

400-500 torrent fut most is rajta....

Synology összefoglalóban a Download Station részt nézd át.

[ Szerkesztve ]

(#25272) 4Grider válasza Borisz76 (#25271) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Azért egy közel 200e Ft-os NAS nem nevezhető költséghatékonynak. Annyiért elég jó számítógép építhető NAS funkcionalitással...

(#25273) Somatom válasza 4Grider (#25272) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

No, igen. Én egy ilyennel szemezek most. Évekig használtam egy Vorke V1 -et és nagyon szerettem. El "kellett" ajándékoznom, de még hibátlanul működik.

(#25274) 4Grider válasza Somatom (#25273) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Engem elbizonytalanított a maximum 1 TB HDD támogatása...

(#25275) Somatom válasza 4Grider (#25274) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor USB3, és külön tápos, külső HDD. Az 1TB limit csak a belső bővítőhelyre vonatkozik és a tápellátása a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#25276) Qtya123 válasza Borisz76 (#25271) üzenetére

Qtya123
(fanatikus tag)

Úgy 50-60ezer Ft-ig szánok rá pénzt az eszközre + a háttértár. Ilyen kategóriában van NAS, ami bírja ezt, maradnak a fentebb említett mini PC-k? Ha NAS nem jön ki ennyiből, akkor vevő vagyok ezekre a mini pckre is. Abból kb mi a minimum ár, amely bírja az általam említett felhasználást?

[ Szerkesztve ]

(#25277) Somatom válasza Qtya123 (#25276) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az a bibi, hogy ehhez az arm vonal sztem kevés lesz. Az Inteles NAS -ok meg drágák. Sztem jobb, ha vmi PC -s megoldást keresel.
A gyári NAS -okban a szoftvert, a szolgáltatásokat fizeted meg. A hardverük nem komoly.

[ Szerkesztve ]

(#25278) Qtya123 válasza Somatom (#25277) üzenetére

Qtya123
(fanatikus tag)

Értem, köszi a segítséget. Akkor nem is lesz ez olyan egyszerű, mint ahogy gondoltam.

(#25279) Patice válasza Qtya123 (#25276) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Ilyen összegből lehet inkább építenék egy saját vasat, hardveraprón érdemes szétnézni, használt alkatrészekből egyáltalán nem lehetetlen egy korrekt vasat összerakni. Max. nem lesz olyan kompakt méretű, mint egy gyári NAS.

Szerintem.

(#25280) EAndrew

EAndrew
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Én is mint ahogyan egy páran előttem szeretnék NAS-t venni. Ki is néztem egy qnap TS231p-t. Kèrdéseim:
1. Szerintetek mennyire felhasználó barát a szoftvere, beállításai kezdők számára?
2. Két lan port van rajta. Szerintetek ha a gép mellett lenne közvetlenül és egyiken rá lenne kötve a helyi hálóra, a másikon pedig adná tovább az infókat (köztük a netet, gyakorlatilag mint egy switch) a gépnek, az működhet? A probléma, hogy a router nagyon messze van és vagy így, vagy switch-el tudom megoldani hogy a gép is és a NAS is kábelen legyen.

Köszi előre is a válaszokat!

A sör annak bizonyítéka, hogy Isten szeret minket, és azt akarja, hogy boldogok legyünk!

(#25281) Alex91 válasza EAndrew (#25280) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

1. A qnap oldalan van demo nas-ra belepesi lehetoseg, ott meg lehet nezni.
2. Nem tudom a hatarozott valaszt, elkepzelheto, hogy meg lehet oldani, de szerintem egyszerubb lesz es jobban jarsz egy switch-csel...

(#25282) stigma

stigma
(PH! addikt)

Sziasztok. 2 munkatársam keres NAS-t, az alábbi feladatokra.Tudnátok segíteni, milyet érdemes venni?

1. ügyfél

Átlagfelhasználó, aki torrentezni szeretne és a TV-n a filmeket lejátszani. Max 1080p, de inkább 720p (Filmek, gyereknek mese, stb)
Sajnos neki egy jobb routert is kell venni, mert a mostani nem túl acélos, de azt már intézem.

Igényei:
- 1 vagy 2 lemezes NAS
- Családi fotók, képeket tárolna
- telefon adatainak szinkronizálása
- Max 1080p, de inkább 720p-s filmeket szedne le torrentezni.
- Képek / adatok megosztása másokkal
- MacOS támogatottság( iMac/Macbook-ja van): Igaz itt mindent böngészőben nyitsz meg, viszont ha van gyári alkalmazsása , mely egyszerűbb akkor jól jön neki, mint átlag felhasználó
- Ár: max 60k
Amiket néztem/ajánlotatok eddig (Csak Synology-ot néztem) :
1. DS118 : CPU-ban sokkal jobb mint a 2. helyezett, hosszútávon ez ajánlott, hátránya hogy csak 1 lemez fér el benne
2. DS218j vagy DS119j: 1/2 lemezes, CPU-ban nem a legerősebb, de célnak szerintem ez is jó lenne.

Ezenkívül van más amit ajánlotok? (Csak jó szoftvertámogatásos Synology/Asustor/QNAP jöhet szóba)

2. ügyfél:
Átlag felhasználó, aki külföldi költözés miatt venne NAS-t, adattárolásra, film nézésre.
NAS itthon lenne Magyarországon, kintről ide torrentezne, és kinti TV-n nézné a filmeket.

Igényei:
- 1 vagy 2 lemezes NAS
- Max 1080p/720p filmek letöltése, megnézése gépen
- Telefon adatok szinkronizálása
- Képek /adatok megosztása másokkal
- Ár: 110k

Neki mivel a NAS nem itt lesz és streamelni fog ezért Intel CPU-s NAS-t néztem:
1. DS218 + :
2. DS218 vagy 218play :

Mivel kintről (németből) fogja az itteni filmeket lejátszani, ezért picit másabb a felhasználási kör mint egy átlag usernek.
500/200-as Digi nete van, izmosabb routert most vetetek vele, Filmlejátszás vagy a TV Plex szerverén lesz megvalósítva vagy egy S912-es Boxon(Android-os vagy Coreelec) rendszerrel szerelten.

Ezenkívül van más amit ajánlotok? (Csak jó szoftvertámogatásos Synology/Asustor/QNAP jöhet szóba)

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....Oneplus 5 6/64...

(#25283) Alex91 válasza stigma (#25282) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

1. Esetleg Qnap TS-228A, 2 lemez fiok, kicsit erosebb hardver, es belefer a keretbe.

(#25284) Buckey válasza Alex91 (#25283) üzenetére

Buckey
(senior tag)

Nekem az elődje van, a TS-228-as, de tegnap tapasztaltam, hogy a HDD-ket minimálisan hűti elfogadható zajszint alatt.
Úgyhogy, ha a hőmérséklet és a ventilátorzaj is fontos, akkor szerintem másikat válasszon, amin nem ilyen rejtett kis ventilátor van (ha még többe is kerül).

Az asztalon volt hűtés nélkül a két Purple (3 és 4TB, ami előtte a NAS-ban volt), de a hőmérsékletük írás/olvasás közben kb. 1-2 fokkal volt magasabb mint a TS-228-ban.
Úgyhogy, mivel sikerült rávennem, hogy kommunikáljon velem a TS-228 (switch valamiért nem engedte, hogy lássam, de újraindítása után megjavult, de erre mire rájöttem :DD ), most a hűtésén javítok, mert a vásárolt 8TB-os HDD-t nem tudom 47°C-nál lejjebb hűteni (másolás közben az 50 °C-ot is elérte), hiába pörög a ventilátor maximumom.

(#25285) Intelligencs válasza stigma (#25282) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

A ketteshez hozzászólnék. Nem tudom, hogy milyen a TV plex rendszere, de abban biztosak vagytok, hogy távoli szerverről is le tudja játszani a filmeket? Az én okos TV-m (LG) belső lejátszója csak és kizárólag DLNA-n játsza le a filmeket, amihez viszont az kell, hogy egy alhálózatban legyenek a NAS-sal (nálam ez 192.168.1.0/24), magyarán szólva interneten keresztül nem működik. Mielőtt ezt terveznétek mindenképpen próbáljátok ki, például te megosztasz a saját NAS-odról valamit neki, hogy meg tudja-e nézni Németországból.

Nekem van egy alternatív javaslatom. Vegyen inkább két darab egy lemezes NAS-t, mondjuk két DS118-ast, egyet Magyarországra (egyes), egyet Németországba (kettes). Az egyes letölti torrenteket, és éjszaka szinkronizálja a letöltött tartalmat a kettesre. Így amikor filmet néz, akkor ezt a kettes NAS-ról, lokális hálózatban teszi, sem sebességbeli sem egyéb probléma nem állhat fent. Az éjszakai másolás miatt sem kell aggódni, mert a két NAS között egy titkosított SSH tunnel épül ki, a német szolgáltató nem tud belenézni a forgalomba.

A fényképeket, adatokat, és egyéb mindennapi használatú fájlokat üzemszerűen a kettes NAS-on tárolja a user, és arról is használja, hiszen ott lakik. Viszont éjszakánként ezt át tudja szinkronizálni az egyes NAS-ra. Mivel ellentétes irányú az adatforgalom, és a mai átvitel full duplex, ezért a két szinkronizálás történhet egy időben.

Letöltött filmek: Egyes NAS >>> Kettes NAS
Fontos fájlok: Kettes NAS >>> Egyes NAS

A fenti megoldás további előnye, hogy rögtön meg van oldva a fontos adatok backupja is, ráadásul rögtön georedundancia van, ami a legbiztonságosabb, ami létezik. Én egy nagyon hasonló megoldást működtetek egy Németországban élő barátomnak azzal a különbséggel, hogy mi magyar oldalon egy hosztingszolgáltatónál elhelyezett profi szervert használunk.

De a NAS-ok közötti szinkronizáció is kiválóan működik, mivel a saját privát mentésem is így van megoldva, csak az három NAS-sal, egy nálam, egy apáméknál, egy anyósomnál. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#25286) Alex91 válasza Buckey (#25284) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Nincs mindenkinek “hutes fetisizmus”-sa... :DD

(#25287) peti931

peti931
(újonc)

Helló.

Meglévő Synology DS214SE-t szeretnék lecserélni. 2 fiókos NASban gondolkodok, alapvatően letöltés, fotótárolás, médialejátszó kiszolgálása, és távoli fájlelérés/megosztás amire használva van jelenleg. 2 eszközt néztem ami szerintem szóba jöhet. Synology DS218+ vagy QNAP TS-251B. QNAP-at még nem használtam, aki használta már mindkét gyártó termékét, az egy pár mondatban le tudná írni a különbségeket? pro/conra?
Ha jól láttam mindkét eszköz bővíthető DDR3L memóriával. Jól gondolom, hogy nem érdemes a QNAPből a 4GB-os verzió felárát kifizetni, mert notebookból származó RAM-al lehet bővíteni a 2GB-os változatot is?

Köszi a válaszokat.

Üdv,
Peti

(#25288) 4Grider válasza peti931 (#25287) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Miért jó a két fiókos NAS? Tükröznöd kell az adataid biztonsága miatt a HDD-ket, vagy pont, hogy kockáztatni akarsz és felvállalod a dupla esélyt az adataid elvesztésére?

(#25289) peti931 válasza 4Grider (#25288) üzenetére

peti931
(újonc)

Eddig RAID1-ben használtam 2db 2TB-os WD RED-el.

(#25290) 4Grider válasza peti931 (#25289) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Tehát tükröztél. Én tíz feletti NAS-t menedzselek (többek között), és még sohasem ment tönkre HDD. Mondjuk fixen 4 évente csere van, mert napi 16 óra minimum az írás a HDD-kre. Így aztán mára inkább nem tükrözök (ha nincs legalább 3 bay a NAS-ban), hanem a megőrzendő adatokat felhőbe is mentem.

(#25291) peti931 válasza 4Grider (#25290) üzenetére

peti931
(újonc)

Nekem korábban ment tönkre több hdd is, igaz hogy 1 kivételével 2.5"-os notebook hdd-k voltak. Szóval inkább tükrözöm őket "feleslegesen". Most inkább a 2 márka közti különbségre lennék kíváncsi.

(#25292) pippo76 válasza Intelligencs (#25285) üzenetére

pippo76
(tag)

Menni fog neki a lejátszás. A belső lejátszó a lokális hálózathoz való. A nas futtatja a plex szervert a tv vagy média lejátszó meg a plex klienst. Én is így továbbítom a médiát a családba az USA-ba, Thaiföldre és öt utcával odébb a szüleimnek plusz még nyaralás alatt én is viszek magammal egy lejátszót. Csak a savszelesseg szab határt, és én használok Plexet és Embyt is. Utóbbit jobban kedvelem stabilitása miatt.

(#25293) Buckey válasza Alex91 (#25286) üzenetére

Buckey
(senior tag)

:DD
Ebben igazad van, de inkább legyen hűvös, mert állítólag éghajlatváltozás van és a klíma melegszik.
És ahogy elnézem a mai fiatalokat, nem csak a klímával vannak gondok, így legalább a HDD és én ne melegedjek. :DD

(#25294) Alex91 válasza Buckey (#25293) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

Oszinten, napjaban hanyszor nezed meg, hogy hany fokos a hdd? :DD

(#25295) Buckey válasza Alex91 (#25294) üzenetére

Buckey
(senior tag)

Ezekben, vagyis a múltkori melegekben naponta, de akkor a 3 illetve a 4TB-os Purple volt bent. Mivel a tárolóban volt 32°C is, így nehéz volt (szerintem) normális hőmérsékleten tartani. Alapjáraton a HDD-k a felső polcon 40-41 °C-osak voltak, míg mikor letettem a padló fölé 20cm-re, akkor már csak 39-40°C. Terhelés alatt 44-45°C úgy, hogy az a kicsi ventilátor pörgött 3450-4020 között.
Kedden viszont kicseréltem a 8TB-os Purple-ra, így az alapjáraton a 26°C-os tárolóban 44°C volt. Terhelve 47-48°C.
Lehet, hogy bírja, de szerintem jobban néznek ki a mostani hőmérsékletek.
[TS-228]

(#25296) stigma válasza Intelligencs (#25285) üzenetére

stigma
(PH! addikt)

(#25283) Alex91:
Köszi szépen. Akkor még az 1.-es ügyfélnek akinek elég egy egyszerűbb NAs ahogy nézem Qnap 228A vagy 128A is megfelelne, mert HW-ben ugyanaz, csak egyik 2 lemezes másik 1 lemezes.

(#25285) Intelligencs:
Erre nem is gondoltam, viszont mivel külföldi munkavégzés ezért időszakosan lenne csak kiépítve a rendszer. (kb 2-3 év)
Viszont árban annyira ezzel jobban nem jönne ki, csak max a laggolás/akadást oldanám meg
2 db DS118 ~100k + 2db 2-3 TB-os hdd is 60k
1 db 218+ 2-3TB: 140k kb (igaz ez kockázatos picit)

Sajnos ilyen streamelésben nagy jártasságom nincs, Plex-et ismerem, hogy ott a stream minősége beállítható hogy egy az egyben menjen vagy transzkódolás legyen .(amihez Intel CPU jobban passzol)

Hát meglátjuk, mi legyen 1-2 napot pattogok még rajta.

Köszi mindenkinek. :R

....Oneplus 5 6/64...

(#25297) humigabi

humigabi
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi az alábbiakhoz:

"Egy termék visszaküldésével kapcsolatban beszéltem az egyik webáruház szakemberével. Feljött a szó, hogy másfél hete vettem egy Synology 918+ NAS-t. Azt mondta, szerinte a Synology lemaradt a többiekhez képest, és a minősége sem a régi. Jobban jártam volna, ha QNAP-ot veszek"

Elsősorban itt a fórumon olvasottak miatt vásároltam Syno-t. Másrészt a routerem is az, egy RT1900AC. Azzal is elégedett vagyok. Úgy gondolom, nem jártam rosszul (bár még nem üzemeltem be, egyelőre "csak" tanulok, ahogy Borisz76 írta, mert ez az első igazi NAS-om), és nem is fogom megbánni, hogy így döntöttem. Itthoni felhasználásra vettem, letöltés, filmek tárolása, streamelése, távoli elérés, később kamerák kezelése stb.

Kíváncsian várom a véleményetek:

humigabi

(#25298) 4Grider válasza humigabi (#25297) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Egy elég jó NAS-t vettél, bár otthonra kicsit nehéztüzérségnek tűnik egy ilyen középvállalati tárolószerver.

(#25299) humigabi válasza 4Grider (#25298) üzenetére

humigabi
(kvázi-tag)

Teljesen egyetértek veled, most még én is annak érzem.
De ha az internet sávszélessége nálunk is lehetővé teszi, akkor szeretném, ha az egész családot (nem csak a helyben lakókat) kiszolgálná, és ha már beruháztam, mindenképp olyan készüléket akartam, ami hosszú távon, megbízhatóan kielégíti a később felmerülő igényeket is.
:DD

humigabi

(#25300) Borisz76 válasza 4Grider (#25298) üzenetére

Borisz76
(PH! kedvence)

A DS918+ modell közel sem nehéztüzérség szerintem.... :U

Nekem is van, öcsémnek is vettem.
Kb ez kéne, hogy legyen az alap....

Az alatta lévő bármely gyártó 1-2 fiókos NAS-ai csak ismerkedésre valók....
Nem azt mondom, hogy használhatatlanok de a RAID ( SHR ) miatt egy lemez kiesik a tárolókapacitásból.
Ezért ha csak 2 fiókos a NAS, akkor az karcsú méretet ad.
Kell a 4 fiókos és akkor van kapacitás is és minimum 1 lemez hiba ellen védett a rendszer.

....amúgy pedig a 4 fiókos NAS-t nem kell azonnal teletömni lemezzel.
Lehet 2 db-al is indulni.

Ez persze az én magán véleményem.

(#25301) 4Grider válasza Borisz76 (#25300) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Nálam két db DS118-as van 8 TB-os HDD-kkel. Tökéletesen kiszolgálja a 3 generációs családi házunkat, miközben naponta 700 GB-nyi céges adat mentődik rá, 2-3 tv lóg rajta, 10-20 aktív torrent fut rajta, a vpn kiszolgálóján lógunk, ha külföldön vagyunk. Mindezt 35-45% CPU és 40-50% RAM kihasználtsággal. És persze az egyik szolgálja csak ki a házat, a másikon csak az első mentése történik (Hyper Backup Vaulttal).

(#25302) karacspter

karacspter
(újonc)

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, Hozzám került egy ZYXEL NAS540 azzal a problémával, hogy egyik napról a másikra két adott mappába teljesen véletlenszerűen néhány Word, Excel és PDF fájl tmp kiterjesztésűvé változott. Természetesen biztonsági mentés nem volt a fájlokról. Futattam NOD-ot és Malwarebytes-t de egyik sem talált rajta semmit. Egy hibás leállásra gyanakodok amiből kifolyólag sérültek a fájlok, van amit sikerült egyszerű társítással megnyitni és újra elmenteni de vannak olyanok amik 0 kb-osok és nem lehet megnyitni ráadásul a fájl nevek is átalakultak 8 jegyű hexadecimális számokká. Pár mappa a saját mappáján belül duplikálódott.
Mi okozhatja ezt a problémát, esetleg valakinek van valami ötlete a fájlok helyreállítására? Datarecovery kicsit macerás NAS-ról lévén szó.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.