Hirdetés
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- LG LCD és LED TV-k
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Házimozi belépő szinten
- SSD kibeszélő
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
-
PROHARDVER!
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
PeterAgos
#111997
üzenetére
most nem azért, de a gene-ben látni aztán tényleg elég jól lehet... (hallani nehezebb, de pár elvetemült zöldet leszámítva már telibe hallom mindet)
a behmor primitív, nem látszik olyan jól, csak éppen jobbak a pörik és akár 350 grammal is elboldogul
a hottopot nem ismerem, de anno, amikor ezek divatban voltak a fórumban, nem volt túl kedvelt...
-
válasz
bigmasterg
#111976
üzenetére
Na, most majd röpködnek a kövek, de:
szerintem olvass véleményeket, hogy nem megy-e gyorsan tönkre, stb., és ha nincsenek ilyenek, sztem. meg lehet venni. A lidlis cuccok általában alapminőséget hoznak, de használhatók, szóval nem "pult-péztár-kuka" jellegűek. Csodát nem várnék tőle én sem, de ez nem jelenti azt, hogy szemétre való.
Az is majdnem biztos szerintem, hogy nem fogja 100°C fölé melegíteni a vizet, és ezt a 9B-t kivéve sztem. nem tudják a gőznyomással működő cuccok, tökmindegy, hogy mi van rájuk írva márkanévként.
A 15bar nyomás szerintem sok, de nem teszi lehetetlenné a fogyasztható minőséget, ahogy nem ráég írta egy fórumtárs, sötétebb pöriknél jobb esély adódik. (De ha kicsit szerelősebb kedvű vagy, párezer Ft. egy OPV, és azzal tudod kezelni ezt a problémát.)
Azt mondjuk én is osztom, hogy örlővel célszerűbb kezdeni a minőség javítását. -
gtr313
csendes tag
Itt is meg szeretném köszönni sz.zs-nek a podos szűrőt és a rendkívül barátságos árat ( 0 Ft), no meg persze a rugalmasságot és segítő szándékot
-
válasz
ribarszki
#111982
üzenetére
Usákoknál vmiért sokkal drágább a Bia mint EU-ban.
Normcore rugós tamper V4
Igazából nehéz róla bármit is írni, a minősége teljesen rendben van, ezért a pénzért meg abszolút best buy. Holnap készítek majd több kávét, de szinte kizárt a ferde tamperelés, szépen felfekszik a kosárra, egy határozott nyomás koccig és kész is. A gyárilag szerelt 25lbs-es rugó sztem bőven megfelelő. A fej átmérőjét 58,5-re mértem. Renekában nem szorul. Felépítéséből adódóan nagyon könnyű másmilyen fejet esztergáltatni hozzá ha valakinek ez nem tetszik vagy nagyobb/kisebb kell.
-
rastacsz
tag
válasz
ribarszki
#111968
üzenetére
Azért volt az összehasonlítás, mert az usában pontosan azonos áron kerül forgalomba a két termék
Bianca ár
Pro 700 ár
+ a forgalmazók is egymásba rugdosnak kicsit
@Salex1
eszpresszónak ugyan nem mondanám, de főz. A hozzá adott szűrőkosár nyomásfokozós, a bolti daráltakhoz van. Ha arra vágysz, hogy a kotyogóst, aminek a tűzhelyen már lefolyt a füle, kicseréld, arra jó lehet.
Ha kotyogóssal tudsz jól főzni, akkor ezt a lidist engedd el.
51mm-es talán a kosár, lehet vele szórakozni, h normál kosarat rakj bele + frissen őrölj kávét, akkor hasonlíthat az eredmény a delonghihozJa, ez meg csak kérdés, a Mazzer miért várt eddig ezekkel a fejlesztésekkel?
+1 kérdés: a nagy mazzereken (robur, royal), amik plusz hűtést kapnak az 50-60-as ventik formájában, azok állandó 12V-ot kapnak, vagy van valahol egy hőkapcsoló, vagy időkapcsoló?
A venti működik 12V-ról direktben, csak még üzem közben nem vettem észre a gépen, hogy menne és félig szétborítva sem kapcsolt azonnal igaz, nem is járattam percekig. -
bigmasterg
addikt
válasz
Salex1
#111973
üzenetére
Akkor igazából nem jó topicba írtál.
Ide vagy ide kellett volna.Topicnál maradva: Egy ilyen olcsó lidl-ös gépből nem valószínű hogy igazi espressot várhat el az ember, hiába az a neve.
A kotyogós legalább nem hazudja, hogy espressot készít. Az egy valós, autentikus kávékészítési mód.Aztán minden igény kérdése, lehet hogy neked pont megfelelő a lidl-ös gép.
Ha meg szigorúan nézem, akkor legtöbb kávézóban sem tudnak rendes kávét főzni. -
-
-
Salex1
őstag
Mi a véleményetek erről a LIDL eszpresszó kévéfőzőről?
Nem szeretnék kapszulásat, a Bialetti Brikka-t cserélné, ami jó, csak szerintem könnyebb lenne egy ilyennel, mint kotyogóssal. -
ribarszki
őstag
válasz
Toobee
#111967
üzenetére
Bianca tulajként amivel egyet tudok érteni. Maga a burkolat tényleg arcpirítóan vékony. Csapoláskor rendesen berezonál az egész gép. Bitumenlapot kellene belülre ragasztani. Nálam egy összecsavart konyharuha van betéve a csempe és a gép hátlapja közé. Így csendben van, de ez tényleg nem ok.
A belsejében én nem látom, hogy akkora igénytelenség lenne.Viszont a Bianca 1/2 éve még 650k-ért ment, Profitec 700 pedig ha jól tudom profilozóval nincs 1millió alatt. Igaz már záródik az olló, mert 749k a Bianca, de árban azért nem egy szint a kettő.
Szóval igen, nyilván valahol kispórolták az összeget. Viszont én soha nem adtam volna 1milliót egy kávégépért. Ha a tejes ital miatt fontos a DB, valamint a Pid, E61es fejegység akkor az árérzékeny vásárlóknál a Bianca lesz az első ami szembejön. Utána pedig szakadék 1millió környékéig..
Nem teljes fair így az összehasonlítás. De ezt talán a like/dislike-ok száma is mutatja..
-
Toobee
veterán
Nem mai videó már, de számomra elképesztő, hogy mennyire gagyi az anyaghasználat, meg az összeszerelés minősége. Maga a teszt ezzel a kifolyós karral számomra nem nyújtott érdemi infót, de azt jó volt látni, hogy szétkapták a vasakat.
Compare Profitec Pro 700 vs Lelit Bianca Espresso Machines
úgy látom, ezek meg a válaszvideók akarnak lenni a helyi pocakos, lelites embertől
Lelit Bianca vs Profitec 700 Part 1 of 2
Lelit Bianca vs Profitec 700 Part 2 of 2 -
icm
tag
válasz
paramparya
#111965
üzenetére
A fiókodban levő szűkítő nincs hatással a kávédra.
A gyári felsőszűrőt egy 35 mikronosra cseréltem, szűrőpapírt is rakok alá így nem tétel, hogy nagyon finom a rács.
Tágulási meg nekem nincs beépítve, azon még gondolkodom, meg a 6os rézcső 8ra cserélésével. -
paramparya
őstag
Sziasztok!
Mik most a vélemények GC vízterítő és felsőszűrő témában?
Két évig nem nagyon gondolkoztam a gépen csak használtam, és most visszaolvastam itt és szétnéztem pár külföldi fórumon. Réz vízterítőm van (négylyukú) és gyári felsőszűrőm, és sok olyan véleményt látok hogy talán a gyárí vízterítő jobb lehet, és a felsőszűrőt nem is érdemes cserélni. Hogy látjátok?A másik dolog amin gondolkoztam az a tágulási és a szűkítő. Tágulási van beszerelve, de a szűkítő a fiókban pihen (0.6-os lyukkal). Jó ez így, vagy érdemes változtatni valamit?
-
ferkoboy
senior tag
válasz
sz.zs.
#111954
üzenetére
Igen, valóban.
innen is nézhetjük.
Jött még vele más 500g-os kiszerelésben is. Azon dátumnak még nyoma sincs.
Zöldbe is bele kívántam “kóstolni”. (Első próbálkozáshoz.) Egyik-másik levákuumozva, a harmadik meg ugyanolyan zacskóban, de ott csak simán leheggesztve, levegővel. -
rastacsz
tag
sz.zs. Ja, a palacsinta sütő :)
Mennyivel kényelmesebb, mint a kézi melegítés? És milyen lett a kávé?Más: mazzer omega kézi örlő szénszál, elox alu, meg rozsdamentes acél, minden, ami jó (drága)
Nem 64-es kúpos, hanem csak 47-es kúpos késsel. Pedig egy niche zero killer jó lett volna
Ha már niche zero, sokszor volt itt-ott emlegetve, hogy műanyag bolygómű így, meg úgy... Hát a mazzer robur is műanyag fogaskerekeket használ a 800W- os motorhoz és a 71mm-es kúpos késhez. Ez az áttétel csökkenti a fordulatot, a nyomatékot pedig növeli. -
-
lszlfrng
csendes tag
válasz
mézespálinka
#111942
üzenetére
Lehet, hogy elszállt valami az agyában. Próbáld meg bekapcsolni az autotuningot.
Ilyenkor töröl és újra megnézni a rendszer reakció idejét és felépíti az algoritmusát.
Lehet, hogy magához tér és megint jó lesz. -
Megjött a Normcore tamper. Az, hogy milyen majd kiderül élesben, a kialakítása megfelelően igényes, a talp rész szépen megmunkált, de azért nem tükörpolír. Szerencsére könnyen cserélhető adott esetben. A tömege 390g szóval van is benne anyag. A dobozban adtak még 2db erősebb rugót ha valakinek szükséges. Renekában nem szorul, az átmérőt megmérem pontosan ha lesz a közelemben 0.05-os tolómérő.
-
mézespálinka
senior tag
válasz
mézespálinka
#111941
üzenetére
Szerk. Idő lejárt sajnos: ha viszont 50fokon áll, és indítok egy csapolást pikkpakk 100-ig szalad, ha újabb csapolást indítok, akkor pikkpakk 50ig :/
-
mézespálinka
senior tag
Sziasztok!
Rex c100as pid(Gaggia Classic tuningolt) egyik napról a másikra azt kezdte el csinálni, hogy pl. 100fokra van beállítva, felfűt kb 65ig, lemegy kb 50ig, majd fel mrgint 65 korul es visszaall egy 50fokra, ahonnan nem mozdul.
Hibakódot nem ír. Ilyen esetben a szonda cserés, vagy a pid?

-
Glottis
senior tag
válasz
Gravity1234
#111926
üzenetére
Jelentkeznék egy Eureka véleménnyel, egy Mignon Specialitá 16CR -t használok február óta. Hozzátenném, első "komolyabb" gép nálam, nincs más összehasonlítási alapom. Ennek ellenére nekem bevált, nem érzem a késztetést, hogy váltsak. Én csak espressohoz, adagonkénti őrléssel használom, nem tudom, filternél hogyan teljesítene.
Amit korábban negatívumként írtak, hogy a macerás az őrlési finomság beállítás, valahol igaz, de ha egyszer megvan a "tartomány", némi rutinnal könnyen utána lehet állítani a kávétípusok között. Nekem valahol kifejezetten tetszik is a fokozatmentessége, könnyen lehet játszani, hogy akár előző shothoz képest, mennyit kell változtatni, és nem több 1mp-nél.
Én egy single dose hoppert készíttettem hozzá thingverse-ről, és így (arra érzékenyek, füleket befogni!) egy kis kézi pumpával is rá tudok segíteni az őrlés végén, nem marad pangó sem. Fél éve használom így, eddig nem lett tőle baja, kop-kopp.
Már csak azért is ajánlott valamivel rásegíteni, akár csak óvatos kocogtatással is, mert ami számomra negatívum még, az a "Elektrosztatikus feltöltődést gátló "ACE" rendszer: csökkenti az őrlemény rögök kialakulását így kivételesen szépen adagol megkönnyítve az őrlemény egyenletes eloszlatását a szűrőben." Ez gyakorlatilag egy kétágú fémvilla a garatnál, amibe előszeretettel tud beleragadni egy-egy sötétebb/olajosabb típus, aztán feltorlódik, és extrém esetben el is tömődhet.
Ugyanakkor egy csavar tartja, könnyen meg lehet tőle szabadulni is akár, ha utólag úgyis woodoo-zol valami egyéb WDT eszközzel.Méretre elég szolíd, elfér kis helyen is, hangja nem sok van, ez nem zavar senkit a lakásban: [flexin' with my setup]
-
Zen42
tag
Családi ügyek miatt el vagyok maradva az olvasással.
Most csak egy kérdésem volna, hátha tud valaki támponttal szolgálni.
Egy hónapok óta(!) ott álló kerámia kávéstartóban találtam valami - egész biztosan olcsó - sötét pörkölésű téglakávét. A legnagyobb meglepetésemre kva jó italt csináltam belőle kotyogóssal. Szegfűszeg és szerecsendió, pörkölt mogyoró.
Mi lehet ez szerintetek? -
válasz
belab
#111932
üzenetére
ha ez igaz lenne, hogy nem melegszik túl, akkor ez itten egy pazar gép, de kicsit szkeptikus vagyok. hol fűtik? ha a fejen méri a hőfokot, az tényleg nem melegszik túl, de mi történik a hőprofillal csapolás alatt? ugye, ha nyitott bojleres lenne, elhinnék én mindent is, de így...
-
bigmasterg
addikt
válasz
Krajcsi
#111929
üzenetére
Ez oké, csak az eredeti kérdés úgy kezdődött, hogy legyen halk és hogy neki a nagy, régebbi örlők nem tetsznek.
Meg ugye eddig új örlőkről volt szó.Tudom tudom, mazzer örök élet. Gondolkoztam rajta én is, de single dose-ra moddolni kell, és elég sok helyet foglal a konyhapulton.
Így végül Eureka mignon single dose-t rendeltem elő, szerintem szebb és a fehér-fa jobban passzol a konyha színeihez.
De azt meg ki tudja, hogy mikortól lesz valójában kapható... -
belab
csendes tag
válasz
WarLock07222
#111931
üzenetére
Igen, valóban Pavonira hasonlít a koncepció, de van benne fejlesztés, nem csak a design más. Pl. ez már PID-es és ráadásul a fejen mért hőmérséklettel vezérelt, hogy ne melegedjen túl.
Pont most olvastam, hogy a fejlesztője szerint 6 lövésig - amennyi víz van benne - nem fog túlmelegedni a fej.
Majd kiderül, hogy ez mennyire igaz és tényleg elég hőstabil-e, de az ötlet nem rossz.
Nekem is ez lenne az ideális gép, csak az asszonynak a Flair 58 tetszik, ez meg nem igazán.
Persze ez csak másodlagos kérdés és úgyis én döntöm el melyik lesz.
-
WarLock07222
tag
válasz
belab
#111913
üzenetére
Szerintem az Argos egy jelenkori, ám agyon magasztalt Pavoni (leszámítva a rugót), koncepcióját tekintve. Így első körben az a gyanúm, hogy egy duplát nagyon élvezetes lesz vele elkészíteni, de kettőt vagy többet már nem igazán. Nekem rajta volt az ujjam a vásárlás gombon, amíg nem volt túl sok konkrétum a termékről, de aztán letettem róla. Persze örülnék, ha valaki cáfolná ezt a teóriát, mert amúgy számomra tetszetős gépezet és méretben, featureökben amúgy hozza azt, amire vágyom egy ilyen manuális géptől.
-
Krajcsi
csendes tag
válasz
RetepNyaraB
#111928
üzenetére
Kézi, vagy most van fenn 85.000-ért home barista FB csoportban mazzer SJ, ahhoz kell venni 60.000-ért SSP kést, egy életre le tudva.
Bár ha 200 a max keret, akkor jófogáson van egy mini electronic, 125.000 ért, az szebb, kényelmesebb, újabb és abba is bele fér az SSP kés.
Mindkettő 350 watt.
Nekem K30 késes mazzerom van, óriási a szerelem, megfogadtam, hogy az unokámnak adom majd 🤷🏻♀️ -
válasz
Gravity1234
#111926
üzenetére
Vegyél egy kézit ;)
A Mignon élőben egyáltalán nem konzervatív. Az a Mazzer. -
belab
csendes tag
válasz
pbalint
#111919
üzenetére
Köszi, hogy összefoglaltad a tapasztalataidat!
A pozitívumok, amiket írtál fontosabbak nekem, a többi meg nem zavar annyira.
Igen, láttam, hogy jön frissítés, az mégjobban bejön.Közepesen pörkölt kávéból két dupla a szokásos, amit eddig egy rézcsövezett Lelit Annával készítettem. Ezt a szintet gondolom hozza ízben...
Állítólag extrém finomra kell őrőlni a kávét ez igaz?
Pides vízforraló akkor mindenképp kell hozzá, vagy a sima is OK? -
Gravity1234
tag
válasz
Toobee
#111914
üzenetére
Szia!
Viszaolvastam az osszeset, nagyon franko irasok es azt erzem, hogy alapvetoen ez egy remek orlo opcio.
Mivel a NZ-et kilottem a brutalis ara miatt, te az Eureka mignon specialite es a Baratza Sette 270 kozul melyikre voksolnal?
Ahogy lattam, olvastam zajossag tekinteteben azert a Baratza Sette 270 masszivan hangosabb.
Arban eleg hasonloak
A design eleg futurisztikus.
Az Eureka meg eleg konzervativ.
Pangoban a te tesztjeid alapjan, meg visszaolvastam meg Soldier 2017 es nagy tesztjet is, a Baratza Sette 270 talan jobb lehet.mit gondoltok?
G. -
Nutra
tag
válasz
Gravity1234
#111908
üzenetére
Én egy Graef 702-t cseréltem Sette 270wi-re.
Jó döntés volt. Őrlésminőségben, kényelemben, mindenben (szubjektív...) jobb. -
pbalint
csendes tag
válasz
belab
#111913
üzenetére
Hahó!
Én egy hosszabb ideig nem tartózkodom otthon, a Flair58 pedig nem jött velem, így sajnos csak pár hét tapasztalatát tudom leírni.
Csak viszonyításképpen: volt régebben Flair signature-öm, illetve a Flair58 mellett van egy Robot is.
A pozitívumok:
+ Szerintem gyönyörű
.
+ A T kar jó hosszú, elég egyszerű a nyomást kifejteni, számomra sokkal kényelmesebb mint az eredeti Flair vagy a Robot.
+ Kényelmesen elfér az acaia lunar alatta (bár ennek inkább alapnak kéne lenni a Robotnál is)
+ Számomra hatalmas feature az előmelegítés, bekapcsolom, intézem a dolgom, majd 10 perc múlva odamegyek
+ Egy PID-es kannával írtó konzisztens világosabb pörik esetén is, simán tartja a vizet 95-96 fokon percekig
+ Nekem hatalmas workflow kényelem a portafilter, illetve a többi kiegészítő hozzáViszont van számos negatívum is:
- A táp mint egy 20 éves laptopé, borzasztó, és katasztrofális zöld leddel világít
- A hőmérséklet állító kontroller nagyon gagyinak hat
- A kontroller csipogása legalább annyira borzasztó, mint a zöld led
- Sajnos ez is hajlik, mint az eredeti Flair, ezért is látni a promo videókon, hogy nincs középen a lefolyás.
- A portafiltert nehézkes előmelegíteni, bár én simán átpumpálok rajta vizet, nekem ez még mindig kényelmesebb workflow, mint a Robot v Flair előmelegítése.
- Önmagában a megépítettsége nem érződik annyira prémiumnak, mint a RobotéSzóval összességében akit ez az előmelegítős macera annyira nem vonz, vagy hipervilágos kávékból szeret presszót csinálni, annak hoz előnyt egy Robottal szemben. Ha kéziörlővel használom, akkor 2-3 shot húzása hiper kényelmes, nem kell figyelni, hogy visszahűlt-e már, nem kell újra előmelegíteni stb.
Összességében nem tudom megítélni, hogy ez ennyi pénzért sok-e vagy sem. Én nem bántam meg, hogy megvettem, de úgy döntöttem nem adom el melőle a Robotot (legalábbis egyelőre).
Illetve jön (vagy már kijött?) egy frisssítés, amiben a dugattyú egyirányú szelep lesz, az mindenképpen hozzáad majd, azt talán érdemes megvárni.
Ha egy picit csapongós lett az írás, azért elnézést
-
kozsy18
tag
válasz
WarLock07222
#111912
üzenetére
Nem veszem annak es koszi a kerdest

4.
Bojlerbe kerult a toltotomeg, a hocserelot ezt kovetoen racsavartam 120g esetben merolegesen, 140g-nal pedig ferdeszogben osszefuttatas es a kemenyen kiontesre kerult a kiszoritott viz. Szetszed es a bojlerben maradt viz mennyisegenek meghatarozasa.
Tudom, illene 15 fole vinni, hogy mehessen ra a statisztikai proba, de nem volt kedvem ennyit vacakolni vele ugy, hogy varhatoan a szoras legnagyobb resze az erintkezo feluleteken madarado vizbol kovetkezik, igy 5 ismetles tortent mindketto csoportra.Az alabbi kiszoritott es bojlerben marado tomegertekek mind ebbol az 5-bol atlagoltak, a toltotomegek pedig meresi pontonkent egysegesen 120g es 140g (+/-0.1)-re allitott kezdeti ertekek.
Ha a kave mennyisege mindket szerelesnel azonos, akkor az abban felszivodo veszteseg (elhanyagolva a kave vizmegkoteset, mint valtozo) konstans, igy az ertekek eltolasa egyseges es nem a toltotomeggel aranyositott.
5.
Igy van, sajnos ez a folyamat legnagyobb woodooja. Mig a kar pornositasa kvazi kockazatmentes volt, igy a hocserelo atalakitas, ahol erdemes lehetne nyomas es hoerteket regisztralni mar kevesbe - oda meg valahogy ki kene szurkolmnom egy tartalek alkatreszt es akkor mehetne bele egy ora vagy SEP (ahogy azt korabban mar lathattuk
). A plusz egy hocserelo nelkul elobb a csaladi ekszereket kell felnottartalomlkent ertekesitheto mereture modositani es megkornyekezni egy szimpatikus, jokezu gepkezelot, hogy furjon masikat. -
Toobee
veterán
válasz
Gravity1234
#111908
üzenetére
Első körben rákeresnék a topikban, elég sokat írtam róla.
-
belab
csendes tag
Köszi!
Akkor van esély, hogy ír valaki pár sort a Flair 58-ról, mert eddig nem sok infót láttam itt róla.
A másik esélyes az Argos lenne, csak ezt januártól szállítják, ha igaz, így erről még nincsenek tapasztaltatok ugyebár... -
WarLock07222
tag
válasz
kozsy18
#111909
üzenetére
Nem kötözködés a cél, de a 4-es pontban pontosan mit és hogyan mértél? Itt a két-két szám összege kiadja a betöltött tömeget, de ezeket ha jól sejtem akkor kávé közbeiktatása nélkül mérted, nem? Szóval az a 9 gramm valójában a pohárban 4-5g inkább?
Illetve az 5--ös pont egyébként izgalmas, illetve kecsegtető. Viszont sajna amíg nincs mód valahogyan kordában tartani az időt, addig könnyen tudsz sokkal rosszabb shotokat húzni, mint előáztatás nélkül, ha túlszaladna a folyamat.
Baromi jó írás egyébként. Légyszi ne is folytasd, mert csak jobban megjött a kedvem a 9B-hez

-
kozsy18
tag
9Barista kapcsan ados vagyok egy beszamoloval, de hogy egy kicsit megprobaljak szorakoztato lenni belefuzom egy nagyobb temaba:
Bocs, hosszu lesz.Toobee kollegaval kiserletezunk egy ideje azzal, mi modon lehetne a lajti porkenteseket szorabirni az eszkozben, igy szuletett egy sor megfigyeles es otlet melynek eredmenye a mai fozet:
16,5g —> 55,7g
Ther Barn - Cordirella
C40 - 6 klikk1. Portafilter:
Szemfulesebbek mar lathattak a tollambol egy beszivargo kepet, mikent zavarhatja meg a kosar belsejeben uralkodo nyomas a kionto aljabol elotoro feketelevest: a rugalmas deformacio soran a kosar feneke, felsimul a kionto also feluletere, ezaltal az aramlas szabad keresztmetszete lecsokken. Miutan a kosar es kar kozotti szabad teret az ertekes elso cseppek megtoltik lenyegeben a kis lik es kornyekenel tapasztalhatunk nagyobb terfogataramot az orlemenyen at, mig sugariranyba ez lenyegesen csokkenhet. Ha lenne refraktometerem, mar osszemertem volna, de ez sajnos nem all rendelkezesemre (ha tudtok nekem javasolni valamit, amitol nem teszem le a hajam, allok elebe).
Szoval lett egy masodik kiontom es az egyk baratsagot kotott egy esztergaval, kilukadt es azota itt pornozik minden reggel a fozolapon.
Par napja Baristaek is frissitettek a kionton, nagyobb lett a lik, igy az ele a kosar sugarahoz kepest tavolabb kerult, ahol a deformaciobol eredo relativ elmozdulas kisebb merteku. (Nakeded nem fognak kesziteni, nem szeretnenek szokokutat arulni).
A facelift masodik tetele a kosar es a kar kozti kihasznalatlatlan terfogat csokkentese — masodik bekezdes.2. Az eszkozt birtoklo topiktarsak mar tapasztalhattak, hogy a kart letekerest kovetoen massziv mennyisegu fekete le csorog ki a kosar mellol. Vegy egy megfelelo meretu, emelt homersekleten, elelmiszeripari korulmenyek kozt alkalmazhato tomitogyurut es pakold be a kosar es a portafilter kozibe.
Nalam jelenleg 46x2-es zizeg, ez volt hirtelen elerheto, kicsi, ne ezt tedd bele. (Javaslatom inkabb egy 45x2,5-es, talan 44x3-as, kesobb pontositok).3. Normcore szuro. A beszerzes celja elsodlegesen az volt, hogy a pogira erkezo vizet egy csoppet jobban sikeruljon szetteriteni - lathato mosas volt a kaven ott, ahol funkcionalis resek vannak a gyari szilikon. Voltak kiserletek egesz vallalhato eredmennyel formara kalapalt AP papirral, de a teljes ellenallast annyira novelte, hogy orlo durvitas volt a valasz. Amire a rendeles veglegesitesenel meg nem gondoltam, hogy ennek az extranak koszonhetoen kis mennyisegu vizet (kb 4 g) ki lehet szoritani a kosarbol - ergo novelhetem tovabb a shotot, ami csendes cel volt a vilagos kaveknal, meg persze picit szamhaboru…

Szoval ha csak idaig volt erdekes, a motyot ajanlom, draga de jo cucc (masik kinaival nincs tapasztalat, de az csak 3 dollar).4. Bojler tultoltes. Nos kb idaig tartott a reprodukalhatosag. A bojlerbe toltott viz mennyiseget a bele merulo hocserelo kiszoritasos elven kontrolalja.
Erre szignifikans hatast gyakorolhatunk, amennyiben a hocserelot enyhen dontve illesztjuk a bojlerbe (asztalon elony) igy a hocserelo aljan kialakitott gozterbe picit tobb vizet eroszakolhatunk.
Alabbiakban egy meresi sorozat eredmenye (statisztikailag nem kielegito meretu populacion es nem analitikai korulmenyek kozott, tovabba figyelmen kivul hagyva a feluleteken marado merokozeget):120g toltotomeg eseten:
- kiszoritott tomeg: 45.42 +/- 0.53g
- bojlerben maradt tomeg: 74.04 +/- 0.27g140g toltotomeg eseten:
- kiszoritott tomeg: 55.82 +/- 0.89g
- bojlerben aradt tomeg: 83.16 +/- 1.00gA ketto kozott az elteres:
9.12 g (7.68;10.56), tehat atlagos kb 9 grammal tobb elvezet jut minden poharkaba.5. A woodo itt meg nem er veget, mert hosszu ideju eloaztatassal folytatosik a kiserlet. Onnan (is) tudhatjuk, hogy a 9Barista kavefozesre alkalmas sornyito, hogy kivalo audio-vizualis eszkoz, melybol szeretnenk meg tapasztalast. A szemet ero ingerekre korabban utaltam, a tortenet audiot tartalmazo egyik toredeke, amikor a motyo hangosan elkezd kialtozni, majd elhallgat es maga fole csorog. Ha a kiabalast okozo hoforrasrol piciny feneket idoben levesszuk (ez az a pillanat, amikor a hocserelo primerkori nyomasat szabalyozo szelep nyitasa mar megtortent, tehat eloazttatasra alkalmas kozegunk rendelkezesre all). A levetel soran a hoforras megszunk, a bojler homerseklete lecsokken, tovabbi goznyomas fokozas nem tortenik. Altalunk befolyasolt de meg nem szabhato idot koovetoen kisse gyongyozve megjelenik a kaffe a kosar szelen (esetemben 15-20 mp), ekkor visszakerul a tuzre es a maradek fozole atzudulasra kerul (10-15 mp).
Az eredmeny neha k.jo, neha kevesbe, de a valtozatossag gyonyorkodtet, ezert iszom neha kapszulas kavet is.
Borzasztoan jo lenne latni, mi toretnik az eszkoz belvilagaban, ami akar arra is adna lehetoseget, hogy a “levet” megfelelo pillanatban tortenjek.A bejegyzes celja az, hogy a topikban 9B-t birtoklok koreben ismeretes legyen a feketemagianak ezen szeglete. Nagyon szuper lenne, ha kettonkon tul mas is kiprobalna es megosztana elmenyeit a formalodo 9B szubkulturaval
.Merhetetlen bocsi a hosszu bejegyzesert, ha ez igy nem maradhat, tisztelettel kerem az adminok tamogatasat, milyen formaban elhet tovabb a fenti tortenet.
B.
-
Gravity1234
tag
Visszaterve a Niche Zero topichoz. Elengedtem, mert az eredeti 200 koruli ar is ahogy irtam szamomra mar irrealisan sok egy otthoni kavezasert, viszont eddig akkor abban maradtunk es nem jott mas velemeny hogy Eureka mignon specialita, es jott egyetlen komment a Eureka Single Dos-ra.
Baratza Sette 270 ezzel mi ahelyzet?
Csak megeyszer felidezve en mit keresnek:
- Lelit Fred-rol valtanek feljebb valami olyanra ami valoban okoz minosegi valtast, javulast a kavekban, nem csak papiron, teszteken, hanem tenyleg ereznem hogy na 100k Ft kulonbseg ez igen erezheto (valamiben)
- HALK!!!
- arban az eredeti NZ 200 koruli arat lottem be, azota ez kiesett mert draga lett, de mint gep ajanlott lenne.
Hmm?
G. -
belab
csendes tag
Sziasztok!
Van itt valakinek Flair 58-a?
Érdekelne, hogy mennyire vált be, mik a tapasztalatok a mindennapi használatban...
Köszi!
-
kozsy18
tag
válasz
Kávé Kálmán
#111890
üzenetére
Tavnevezesre van lehetoseg akar SEP hianyaban is?
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3086
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z390 i5 9600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3893
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

kíváncsi lennék a késére a Kinuban is használt Italmillhez képest. 
Mingyá’ írok annak a százötvenezresnek, hogy százé’ elhozom
áááá az nem lehet, biztos vmi elírás
nem is maradt műanyag a piacon, mind bekerült a NZ-ba.
.


