Hirdetés

2018. szeptember 23., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-25 22:52:02

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 08. 22.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#72601) Pierre75

Pierre75
(senior tag)

7 év után mikrokapcsolóhiba miatt lecseréltem a G400-at egy G102-re. Alacsonyabb építés, jóval hangosabb klikk mint a G400, cserébe jobb a görgő és világít a drága, aminek a testreszabásához feltettem a sw-t. Az általam kívánt beállítások megmaradtak miután letöröltem a sw-t, egy kivétellel: nem kapcsol ki a fény a beállított időben. (Ezt nem alkalmazza, bár visszarakva a Logitech Gaming Software-t, látom, hogy a memóriában tárolja. Vagy fennhagyom a sw-t és működik a fény kikapcsolása is.)
Ez a bug másoknál is jelen van?

(#72602) jaffa 2843 válasza Pierre75 (#72601) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

LED időzített kikapcsolása csak szoftverrel megy, az egér nem képes ilyet megjegyezni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72603) Pierre75 válasza jaffa 2843 (#72602) üzenetére

Pierre75
(senior tag)

Köszönöm, így érthető!
Szerencsére alacsony fényerőn vörösen pulzálva nem zavaró.

(#72604) jfcvfc

jfcvfc
(kvázi-tag)

Üdv! 11 éves gyerkőcnek keresek egy normális egeret. A keret lehet 6000-16000-ig. Ha lehet akkor hazai piacról beszerezhető új egeret szeretnék. Többnyire játék miatt kellene (Fortnite és hasonlók) laptophoz esetleg egy kis internetezés. Palm fogással 15 centiméter a kért méret. Nem volt még komoly egér úgyhogy az érzékenység majd innen lesz beállítva. Köszönöm a segítségeteket. Nagyon sokat olvastam már az összefoglalót meg a fórumot de engem mint laikus embert inkább összezavar a sok infó. :D

(#72605) jaffa 2843 válasza jfcvfc (#72604) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Gyereknek gondolkozás nélkül G102-t vennék. Fogható kisebb kézzel bárhogy, világít, jó egér. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72606) ribizly válasza jfcvfc (#72604) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Sok ezek körül nem szerezhető be már itthon (sőt van ami újonnan sem), de ezekre kellene vadászni:
Genius Maurus
Logitech G90
Logitech G100S
Logitech G102
Logitech G203
Logitech G302
Ninox Aurora
Roccat Kone Pure Optical
Roccat Kone Pure Military
Roccat Kone Pure Owl-Eye
Roccat Lua

+1 Jaffa válaszára.

[ Szerkesztve ]

|•| [Eladó] A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72607) jfcvfc válasza ribizly (#72606) üzenetére

jfcvfc
(kvázi-tag)

Köszönöm! És jaffa-nak is! Megsasoltam tényleg ideális kezdő gamer egérnek. Plusz még a rá szánt pénzből kijön egy jó kis egérpad is remélem. Megyek annak is utánanézek.

(#72608) Synthwave válasza jfcvfc (#72607) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Végzős egérnek is.

Padból gondolom nem akarod bonyolítani a dolgot külföldi rendelésekkel, szóval SteelSeries QcK vagy Razer Goliathus Speed (Terra vagy Cosmic Edition), minél nagyobb méretben, oszt víz. A nagyok (na nem a kb. egész asztalos deskpadok) ~6-6,5 ezer pénz. Nincs értelme 1-2 ezerrel olcsóbban feleakkorát venni, ha nem mobilgéphez kell hordozni.

[ Szerkesztve ]

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72609) Vanir válasza jfcvfc (#72607) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Most linkelgettek az egérpad topikban akciós 450x400-as HP Omen padokat, az a legjobb ár/érték arány jelenleg.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#72610) jfcvfc válasza Vanir (#72609) üzenetére

jfcvfc
(kvázi-tag)

Ja pont most olvastam. Ha az megfelel a G102-es egérnek akkor jó áron jó pad. Köszi.

(#72611) atis78

atis78
(tag)

Sziasztok,

Jelenlegi 7-8 eves Razer Diamondback egerem utodjat keresem kicsit tanacstalanul.

1. Mennyi a keret? -->> Max 20000Ft
2. Használtpiac játszik? -->> Igen
3. eBay, külföldi rendelés játszik? ->> Igen
4. Mire használnád az egeret? -->>Foleg normal hasznalat/kepszerkeszto programok + Alkalmankent FPS + MMO
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? -->> Claw
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. -->> Kb. 19,5cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? -->> Magas erzekenyseg, pontos DPI-t nem tudok mondani
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) ->> nem igazan

Eddig sikerult par modellt eloben is kiprobalnom.
Ami biztos hogy Logitech G Pro, es Roccat Kone Pure tul kicsi a kezemhez.
Ami erzesre jo volt az a Roccat Kone EMP es a Logitech G502 de ezeknel viszont tartok a magas sulytol.
Szinten kenyelmes volt meg a Razer Lancehead es a Razer Deathadder.

Esetleg lenne javaslatotok hogy meg merre lenne erdemes nezelodnom?
Elore is koszi.

(#72612) Synthwave válasza Vanir (#72609) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Hát, nem tudom... itt a szerkiben is van egy, és nem esek tőle hasra. Biztos nem választanám egy QcK+/Goliathus L helyett.

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72613) ribizly válasza Synthwave (#72612) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Azt ugye tudod, hogy a HP Omen az egy QCK+? :U

|•| [Eladó] A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72614) ribizly válasza atis78 (#72611) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Ninox Venator Black
Steelseries Rival 110
Zowie FK1 (FK1+)

Ha a Razer DA is jó volt akkor még ezek is:
Razer Deathadder Elite
Steelseries Rival 310
Logitech G403
Zowie ZA11 (ZA12)

(#72615) Vanir válasza ribizly (#72613) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

+1, telibe ugyanaz a felulet, illetve az also resz is egyezik. Csak a vastagsaguk mas.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#72616) chopin42 válasza Vanir (#72615) üzenetére

chopin42
(senior tag)

A vicc az, hogy nekem a hp omen "elromlott". Semmi durva használat, rog sica egérrel kb 10 hónapja használom, és egy helyen megakasztja a mutatót. Ha végigsimítom a kezem, akkor olyan mintha egyenetlen lenne a felülete :( Megfordítottam, így nem zavar, de akkor kezdett feltűnni, mikor olyan volt, mintha akadna a gép...Sokáig hibátlan volt, egy hónapja csinálja kb.

[ Szerkesztve ]

Új gép! Juhúúú... :(

(#72617) ribizly válasza chopin42 (#72616) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Nekem a G403 csinált ugyanilyet Xiaomi XL-el. Ha megfelelő fényviszonyok között, megfelelő szögben néztem rá, akkor látszódott egy "törés" rajta.

(#72618) atis78 válasza ribizly (#72614) üzenetére

atis78
(tag)

Koszi szepen megnezem ezeket is.

(#72619) Synthwave válasza ribizly (#72613) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Ez itt egy HP Omen mellettem, és annyi köze van egy QcK-hoz, mint a vándorló hódoknak a kibernetikához.

(#72620) Vanir válasza Synthwave (#72619) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Több verziója is van. A sima, számozás nélküli, 450x400x4 mm-es verzió az teljesen meg kell, hogy egyezzen a QcK-val, end of story. A 100, 300, meg egyéb jelölésű változatok nem ugyanazok. Innentől felesleges vitázni rajta, és ne is offoljuk szét a topikot vele.

(#72621) sNk77

sNk77
(tag)

Én is elállok a g pro wirelesstől mert nem igazán jött be a formája, pedig nem volt semmi baj vele. Gondolok itt például a gomb problémára, ami nem tudom, hogy milyen formában van jelen másnál. Napok után is őrülten jó érzés volt, hogy nincs vezeték (első wireless egerem) és csak 80g meg hero szenzor meg fél nap alatt 7%ot merül az akksi, stb. Fele ennyiért se tartanám meg, a forma az első ugye. Jó lesz nekem a riv110 egy darabig, csak 40 ezerrel volt olcsóbb apróról. Ami 90g+vezeték, de érdekes módon most annyira nem veszem észre a különbséget.

Nem ide tartozik, de a qck heavy felülete megegyezik a sima qck felületével?

(#72622) Synthwave válasza Vanir (#72620) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Azt hittem, már megfejelsz. ;]

Nekem mindegy, érted, csak leírtam, amit láttam - a "dzsunka" kísérletezéssel már jóideje felhagytam. Viszont szerintem a padok csak félig OFF itt, tekintve, hogy erősen kapcsolódik a témához (hiába van saját totyikja).

(#72623) Synthwave válasza sNk77 (#72621) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Milyen gomb probléma? Én nem találkoztam semmi objektíven negatív felhanggal (bár a forma számomra sem százas, mintha ki akarna esni a kezemből söprögetés közben).

QcK Heavy = QcK, csak 6 mm vastag, ergo jó kényelmes.

(#72624) harylmu válasza Synthwave (#72623) üzenetére

harylmu
(őstag)

Jobb gombot nyomva tartod, közben lenyomod a balt, összesúrlódik a kettő. Hétfőn rendeltem az enyémet, a héten megjön elvileg, ha szar, akkor én is refund-oltatom valszeg... De bizakodó voltam, mert állítólag már fixálták és néhánynál amúgy sem jött elő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#72625) Vanir válasza harylmu (#72624) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Nekem valami nagyon első (vagy inkább hivatalos megjelenés előtti) batchből származó példányom van, és nálam nincs ez a probléma.

(#72626) Synthwave válasza Vanir (#72625) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Dettó.

(#72627) sNk77 válasza Synthwave (#72623) üzenetére

sNk77
(tag)

(#72563 itt-e

Akkor jó, heavym van és úgy néz ki ezen nem mászik el az aby14 szenzora. Hyper Beasten meg igen.

Nekem is, meg lövés közben nem tudom egy helyen tartani a célkeresztet, kicsúszik a kezemből.

[ Szerkesztve ]

(#72628) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

[ Szerkesztve ]

(#72629) dobragab válasza Vanir (#72628) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

:Y :C

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#72630) ribizly válasza Vanir (#72628) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

És ezért Logitech barátunk nem fog szót emelni?:U

(#72631) PR0JECTNR56 válasza Vanir (#72628) üzenetére

PR0JECTNR56
(PH! addikt)

Jól néz ki, erre lehet vevő leszek.

(#72632) kemotox válasza Vanir (#72628) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Most egy kicsit megerektálódtam. Pont tegnap vettem elő az MX510-et, hogy megpróbáljak életet lehelni bele.
Ha súlyba lejjebb tudják nyomni, mint Logiék, akkor lehet nekem meg lesz a bestest buy.

[ Szerkesztve ]

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#72633) kemotox válasza kemotox (#72632) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Azaz tömeg, bocsánat, jujj.

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#72634) Amerigo57 válasza Vanir (#72628) üzenetére

Amerigo57
(kvázi-tag)

Már az elődje is nagyon jól nézett ki , a PixArt PMW3360 optikai sensorral

Vanir: Ha a kezedben lesz , kérhetünk egy tesztet róla ?

(#72635) Vanir válasza Vanir (#72628) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

105 grammot rebesgettek, de nincs kőbe vésve. Egyéb infó még abszolút nincs sajnos.

(#72636) grozad

grozad
(újonc)

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel nagyon elkadtam :( az összefoglalóban található leírás alapján vásároltam egy Deathadder 3.5G-t, a gondom pedig az, hogy teljesen véletlenszerűen nem érzékel az egér, ezalatt azt értem, hogy minden szépen működik, mozog a kurzor, majd egyszer csak egyáltalán meg se moccan. Ilyenkor kicsit az egérpadhoz csapom (tudom, tudom...) és megint érzékel.

Razer goliathus egérpadot használok, Synapse nincs, legacyt felraktam, majd leszedtem, miután beállítottam.

Ha esetleg így jártam, és nincs megoldás, tudnátok ajánlani helyette más egeret, 20k-ig?

Köszi,
Dávid

(#72637) saen válasza grozad (#72636) üzenetére

saen
(PH! addikt)

Kontakthibának tűnik elsőre, cseréltesd ki.

(#72638) grozad válasza saen (#72637) üzenetére

grozad
(újonc)

Köszi a gyors választ!

A csere sajnos már nem opció, több mint egy éve vettem, ebayről. :(

Azt esetleg tudod, hogy a burkolat, a görgő, meg a talpak kompatibilisek-e a korábbi Deathadderrel? Van egy régi, kifogástalanul működik, csak már eléggé ütött-kopott, aztán kicserélném a kopott részeit a mostaniéról.

Köszi!

(#72639) gaben22 válasza grozad (#72638) üzenetére

gaben22
(tag)

Lehetőségeidhez mérten azért próbáld meg megjavítani, hátha. Lehet kábel törött meg vagy valami hasonló, vagy az egér belsejében van valami kontakt hiba. Kapd szét és mozgass meg mindent picit, kábelt meg lehet cserélni és akkor hátha nem kell 20 pénzt kicsapni

(#72640) Vanir válasza grozad (#72636) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

99%, hogy kábelhiba. Összefoglaló itt: [link]

(#72641) grozad

grozad
(újonc)

(#72639) gaben22
(#72640) Vanir

Köszönöm!

(#72642) gaben22

gaben22
(tag)

No köszi mindenkinek a segítséget, végre volt időm átdugdosni az egereket. Roccat Kone Pure OwlEye görgője fenomenális. Ellenben Zowie FK2-es görgője nem jön be. Ez a "tompa" görgő érzés olyan, mint amikor tele van kosszal és már nem tud szabadon gördulni. Tudjátok milyen az. Egyikünk se beszél róla, de mindannyiunkkal megesik :D. Legalábbis megeshet, kb. 1 éve sok év használat után (új talpak érkezése miatt), gondoltam szétszedem MX 518-at és kitisztítom belül is és teljes megdöbbenésemre nem volt kosz a görgőnél. Gyerekkoromban azért ez másképp volt, régi logi egerem (első optikai egér) görgője azért tudott koszolódni a görgőnél.

Meg azért az is elég jó, hogy MX518 8 év használat (napi 6-17 óra, viszont kevés játék) mellett is milyen jól bírta/bírja, még a görgő is prímán "kattog" tekeréskor, rugója is jó. 1 kis rész van, ahol látszik, hogy kicsit kopott (meg egy másik, de azt én kapartam meg). Azt hiszem egyedül középső gomb lehetett volna kicsivel jobb rajta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.