H​ird​etés

2018. január 17., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-10 11:58:06

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 01. 10.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#68951) Teaway válasza Brandynew (#68949) üzenetére

Teaway
(PH! kedvence)

+1 a kapcsolócserére! :K

A Napnak kizárólag múltja van. A jelenét csak a jövőben ismerhetjük meg, bő 8 perc múlva...

(#68952) mcmike

mcmike
(őstag)

Szisztok szekértők és topic gazdák.

Hamarosan beszerzek egy Razer DeathAdder Elite egeret eBay-ről (refurbished) elég jó áron. Remélem minden rendben lesz, ha bebizonyosodik akkor beszámolok az eladóról és lehetőségről. ;)

Most jobban utánaolvasgattam az ajánlott / natív szenzor felbontásának (PMW3389), és az ajánlóban csak annyit láttam hogy tartsuk 2000 dpi / cpi alatt. Találtam egy tesztet ami szerint 1800-ig (mint ahogy a 3360-as szenzor is) produkálja a legjobb értékeket, afölött már tapasztalható a smoothing. Lehetne pontosítani az egérajánlóban a megfelelő szekciót? Gondolok it az ajánlott DPI-re, és esetleg tesztként belinkelni? :B

Természetesen csak ha ti is egyetértetek vele. Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon... :D

(#68953) kemotox válasza mcmike (#68952) üzenetére

kemotox
(őstag)
LOGOUT blog

Csekkold az ajánlott listát.

(#68954) dobragab válasza mcmike (#68952) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ha qsxcv azt mondja, hogy 1900-tól van smoothing, 1800-ig jó, akkor annyi. Benne ilyen téren vakon megbízom.

Dec. 7: visszatértem. Ha valamire nem válaszoltam, emlékeztess.

(#68955) kemotox válasza kemotox (#68953) üzenetére

kemotox
(őstag)
LOGOUT blog

Ja most látom az elitenél tényleg nincsen csak egy csillag. Ejnye topikgazdákok, milyen munka ez?:D

(#68956) robotzombie

robotzombie
(újonc)

Sziasztok!
Egy egyszerű Logitech RX250 egér helyettesítőjét keresem, irodai munkára.

1. Mennyi a keret? 15k (nagyon max 20k, ha tényleg megéri)
2. Használtpiac, és / vagy eBay? csak új hazai
3. Mire használnád az egeret? iroda, cad
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
Hát épp ez az. A fő szempont a kényelem lenne. Csakhogy én elég furcsa módon használom. A tenyerem alját letámasztom, és az egeret viszonylag kis távolságokon rángatom az ujjammal. A fogás így a karmos és az ujjbegyes közt változik, szélső pontokon tenyeres lesz. 1-2-2 ujjtámasztás, de a kisujjamat behajlítva oldalról is karmos fogással támasztom meg az egeret. Pont ezért írok, hátha valakinek hasonlók a problémái és vannak tapasztalatai. Az MM-ben hiába vannak kiállítva egerek, a döntött polcok miatt hiába fogdosom őket, vízszintes felület kellene. Ráadásul a logi G203 , 302/303, 402 , 502 -k , Roccat Kova hiányoznak.
Kézméret: 19,5 / 9,5 cm
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? -
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) jól jönne néhány programozható plusz gomb. Tetszenek a G402 tetején lévő gombok, amiket mutatóujjal el lehet érni. De nem ez a fő szempont, hanem a kényelem és a jó görgő.

(#68957) dobragab válasza kemotox (#68955) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Veszel nekem egyet, elküldöd postán egy Deákkal a borítékban, és lemérem az input lagot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#68958) kemotox válasza dobragab (#68957) üzenetére

kemotox
(őstag)
LOGOUT blog

"Ha qsxcv azt mondja, hogy 1900-tól van smoothing, 1800-ig jó, akkor annyi. Benne ilyen téren vakon megbízom."

(#68959) Zοltta válasza Zοltta (#68945) üzenetére

Zοltta
(tag)

Senki? Ilyen nagy kezem lenne ? :D

"Ha azt akarod, hogy valami jó legyen, akkor csináld magad!"

(#68960) Teaway válasza Zοltta (#68959) üzenetére

Teaway
(PH! kedvence)

Vedd figyelembe, hogy hétvége van, ilyenkor punnyadnak a szakik :)

A Napnak kizárólag múltja van. A jelenét csak a jövőben ismerhetjük meg, bő 8 perc múlva...

(#68961) Zοltta válasza Teaway (#68960) üzenetére

Zοltta
(tag)

oké :)

(#68962) warfernom

warfernom
(újonc)

Szerintetek mai viszonylatban melyik a legideálisabb wierless gaming egér?

(#68963) dobragab válasza warfernom (#68962) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Amik az összefoglalóban / egérajánlóban szerepelnek. G602 már elavulóban.

(#68964) Johny26

Johny26
(újonc)

Heló. Corsair harpoon-ról mi a véleményetek tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#68965) Vanir válasza Johny26 (#68964) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Totál hulladék.

Szakmai kérdésre a megfelelő topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#68966) Vanir válasza Zοltta (#68945) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Biztosan fingertip az a grip?

Razer DeathAdder Elite
Razer Basilisk
Razer Lancehead TE

Zowie EC1-A
Zowie ZA11
Zowie FK1+

SteelSeries Rival 310
SteelSeries Sensei 310

Logitech G402
Logitech G403

Mionix Naos 7000
Mionix Avior 7000 / SK
Mionix Castor

Roccat Kova 2016
Roccat Kone EMP

Ezeket mondanám így elsőre, ha van lehetőséged tapizni, akkor éljél vele (MM, Pixel, stb).

Szakmai kérdésre a megfelelő topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#68967) Vanir válasza robotzombie (#68956) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Logi G102 / G203 / G302 / G303 / G Pro
SteelSeries Rival 100 / 110 (inkább utóbbi)
Roccat Kone Pure SE / Kone Pure Owl-Eye / Kova 2016 utóbbi nagy lesz szerintem
CM MM520 ha a forma bejön

Esetleg a Cougar Minos X3, ill. Tt eSPORTS Ventus R még jók lehetnek.

(#68968) INTELligent

INTELligent
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Ma volt lehetőségem megtapogatni a kiszemelt példányokat, a Logitech G403 vagy az Asus Strix Claw (ezt itt egész jó áron adják) volt fogásra egyértelműen a két legjobb, tudom, hogy mindkettő ajánlott, olvastam a teszteket, szerintetek melyiket lehet érdemes megvenni? (CAD, Eagle, net) A fogásom egyértelműen claw.

https://www.flickr.com/photos/158007539@N08 || prmedia17.blogspot.hu

(#68969) Johny26 válasza Vanir (#68966) üzenetére

Johny26
(újonc)

Claw/fingertrip. A4 tech blody v7-et cserélném max 10000 ft-ig. Leginkább jobbkezes egeret keresek.

[ Szerkesztve ]

(#68970) Vanir válasza Johny26 (#68969) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Igazából nem neked ment az üzenet, amire válaszoltál, de ha normálisan kitöltöd a a Hogyan kérdezzek? részét az összefoglalónak, akkor neked is tudunk segíteni.

(#68971) Zοltta válasza Vanir (#68966) üzenetére

Zοltta
(tag)

Szia. Én annak azonosítottam be :D Szinte pont igy fogom én is..
Mivel jelenleg DA Chromam van , amit ha lenne másik, messzire elhajítanék, annyira kifényesedett az 1 év alatt és fogásakor hajlamos a burkolat felmelegedni, kikapcsolt razer logó mellett is... + az oldalsó gumija ragadt, attól kénytelen voltam megválni :D festése is már mutató újnál fehérre kopott stb..

Tapiznék, ha pesten laknék és nem másfél órára onnan..
Egy újabb razertől kicsit már ódzkodok.. eleinte még szép matt felülete volt olyan enyhén érdesített, de annak már nyoma sincs.

Fényesség alatt ilyenre gondolj

Köszi a sok választékot utána nézek, még melyik az amelyikkel nem lehetnek ilyen gondok :D

[ Szerkesztve ]

(#68972) kemotox válasza Zοltta (#68971) üzenetére

kemotox
(őstag)
LOGOUT blog

Ez claw egyelekmeg :D Hasonló amúgy tényleg a kettő, a lényeges különbség, hogy a fingertipnél csak az ujjbegyek érnek az egérhez, a karmosnál meg jobban be van hajlítva az ujjacska és akkor (hol) hozzáér (hol nem) a tenyered alja.

[ Szerkesztve ]

(#68973) Johny26 válasza Vanir (#68970) üzenetére

Johny26
(újonc)

10k-ig keresek.
Használt kizárva.
Játékra használnám.(Mindenféle)
claw/fingertrip.
közepes(átlagos) méretű a kezem.
1600dpi.

[ Szerkesztve ]

(#68974) Zοltta válasza kemotox (#68972) üzenetére

Zοltta
(tag)

Egyelek meg 21 centis tenyérrel, új beggyel fogom :D

(#68975) nofear2t

nofear2t
(újonc)

Üdv Sziasztok!

Égér vásárlás előtt vagyok, már miegint :O

/ ujjhegyes fogás kizárólag, 19x9cm kézhez az egér végét fogom kb a hüvelykujjammal,nem középen, így szépen tudom fogni az ujjaim végeivel ..semmi karmos beütés/

Korábban Razer Abysuss /első generációs/ használtam, míg görgőtörést nem szenvedett/ egy picit keskenynek éreztem, tényleg csak kicsit.. és tetszett hogy az első fele az egérnek eléggé egyenes, nincs nagyon alacsonyan, az eleje, a közepéhez képest, így nem kell kicsit se karmosan fognom..

Most egy Rapoo v300 van, amin a mikrokapcsoló már nem az igazi, meg nem is szeretem annyira a fogását,az előbb említett dolog miatt,/ hátulja megfelelő magas, középen már túl magas, az eleje meg túl alacsony, kicsit karmosan kell fogni, nekem így nem komfortos..

Illetve most küldtem vissza az alza.hu nak egy Rival 110 et, a hátulja nekem nagyon széles volt, mivel ott fogom , a kis és hüvelykulyammal..és a Rival pont ott 68 mm , más bajom nem volt vele, még talán annyi hogy a hátulja nagyon elnyújtott volt oldalról nézve , nem olyan hegyes szögű mint egy abysuss v1 v egy rapoo v300, ez nálam a komforton csak rontott..:/

-Amiket most kinéztem, csak nem tudok dönteni 15 ezer ft alatt megállnék árban mindenképpen :

-Razer Abysuss v2 2016 nagyon tetszik,nekem bejött az első generációs, de formára furcsa nekem, elég kicsi, de mintha claw gripre lenne kihegyezve, nem tudom fingergripre lehetne e kényelmes, eléggé univerzális fogásra tervezte a Razer :/..
- Logitech g203 : nos a szenzor úgy halottam, jobb mint az abysuss -ban található.. fogásra, látszólag kényelmesebb lenne, elég laposnak nézem...

kinek mi a véleménye? melyiket tudnám kényelmesebben használni? /tudom legjobb lenne kipróbálni őket, de sajnos, nem megolható.. /

[ Szerkesztve ]

(#68976) nofear2t

nofear2t
(újonc)

Re előzmények, egy hsz el előbb :) : lőttemkét képet, segítségképpen, pontosan hogy fogom az egeret: /abysuss, rapoo v300/
/ még annyi hogy bent a cégnél próbáltam 2 egeret, amivel dolgozunk , az egyik a HP QY777AA, nos kényelemben, nekem bejön, hátulja nagy szögben, hamar magas, és nem alacsony nagyon az eleje, a másik egér egy logitech b100, ez is közelebb áll hozzám, mint a mostaniak.. :) előre is köszönet urak :)

[ Szerkesztve ]

(#68977) Vanir válasza nofear2t (#68975) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

G203-nak adnék egy próbát a helyedben mindenképp. Ha nem jön be, akkor Tt eSPORTS Ventus R is jó lehet, de ahhoz javasolnék egy normális kábel beszerzését rövid úton.

(#68978) nofear2t válasza Vanir (#68977) üzenetére

nofear2t
(újonc)

Hello!
Re: köszönöm, a tanácsod , megrendelve, a Logitech g203 :) Nagyon bizakodó vagyok, hogy ez jó lesz,sok jót olvasni róla ..
További szép napot! :R

(#68979) Pardise

Pardise
(senior tag)

Sziasztok!

A mai nap megjött a német amazontól a Mionix NAOS 7000 egerem. Pár nap alatt ki is hozta a UPS. Az egér nagyon jó, kényelmes, jó fogása van, egyszóval tökéletes számomra. Remélem sokáig hasznát veszem. az egérhez semmilyen papírt nem kaptam (számla, garancia levél). Probléma esetén hogyan zajlik a garanciális ügyintézés?

(#68980) Johny26

Johny26
(újonc)

A sima Tt eSPORTS Ventus. Erről az egérről mi a vélemény?

(#68981) Vanir válasza Johny26 (#68980) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Szintén hányás. Sok felesleges kört megúszol, ha az ajánlóból válogatsz. :DDD

(#68982) dobragab

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ezt meg fogom csinálni :C Csak kicsit professzionálisabban, és duplán is, hogy input lag tesztre is jó legyen.

Mellesleg G203 acceleration-t cáfolták, abból a threadből van a kép.

[ Szerkesztve ]

(#68983) Vanir válasza dobragab (#68982) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Az öreg 2shellbonus. :D

(#68984) Möhe

Möhe
(PH! addikt)

Üdv.

Lecserélném a meglévő A4tech X-718BF egeremet. Kicsit rendetlenkedik,megtört a vezetéke is,és a kijelölésnél is úgy viselkedik ahogyan ő akarja,nem mai darab már :(

Milyen alternetíva jöhet szóba 10-12k-ig?
köszönöm :R

(#68985) TeebyKay válasza Möhe (#68984) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Javításra nem gondoltál? Kábelcsere, takarítás.

(#68986) Möhe válasza TeebyKay (#68985) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

Így hogy annyira felb..ta bennem az ideget, kicsit változott a felépítése/több darabban van. Nem viseli jól ha koppan a földön. A parkettának semmi baja, de az egér kuka lett. :W
Ez kb 1 órája volt, alig a hsz megírása után. Rajta csattant az indulatom.

(#68987) TeebyKay válasza Möhe (#68986) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ebben az esetben hogyan fogtad az egeret? (palm/claw/fingertip)

(#68988) dobragab válasza Möhe (#68986) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Milyen szenzor van benne? Az alján a szenzornyílásról ha adsz egy képet, lehet, hogy még alkatrészként is értékes :D

(#68989) wollnerd válasza ribizly (#65847) üzenetére

wollnerd
(tag)

Sziasztok újra!

Még tavaly augusztus végén írtam hogy egeret váltanék, amiről az eredeti HSZ-om ribizly válasza előtt van.
Azóta még se vettem a listás egerek közül, maradt a Naga. De most tegnap este megdöglött.... :U
Jelenleg a kutyaközönséges rágcsálóval vagyok, de így most már tényleg vennék valami optikai gamer egeret nemsoká.
A kérdésem: Azóta van-e új javasolt szereplő, bővülendő a ribizly fórumtárs listája?
Vagy még mindig a listájában lévő egerek a javasoltak számomra? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68990) TeebyKay válasza wollnerd (#68989) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ugyanaz a lista. A Coolermaster MM520/530 amik ajánlottak lettek, azokra még ránézhetsz (az igényeidet nem olvastam vissza).

(#68991) Möhe válasza TeebyKay (#68987) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

Konkrétan így:

Ez egy alap genius egér, de a 718-at is így fogtam

(#68992) TeebyKay válasza Möhe (#68991) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Eléggé ráfekvős palmos fogásnak tűnik, a keretedből a Coolermaster Storm Alcort vagy a Coolermaster MM530-at nézném meg. Esetleg ha aprón találsz Razer Deathaddert.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.