Hirdetés

2018. július 15., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Kávé topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-19 15:17:04

PROHARDVER!

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#73451) nemethsza válasza looser (#73450) üzenetére

nemethsza
(kvázi-tag)

Hosszabb csavart tekerj bele, az lenyomja

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#73452) looser válasza nemethsza (#73451) üzenetére

looser
(őstag)

Uhh, szuper, köszönöm!! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73453) Daneeka

Daneeka
(senior tag)

@SoundON

Ha jó az RO szűrőjük akkor kb. minden nulla kivéve ~25ppm Mg, ~100ppm SO4, ~40ppm HCO3 meg nagyon kevés Na

[ Szerkesztve ]

(#73454) soldier2 válasza looser (#73452) üzenetére

soldier2
(senior tag)

Csak ha nem fejszelepes a géped. Gaggia EVO, Pure és még jónéhány gépet ezzel hazavágsz. Babynél, Classicnál csinálhatod.

(#73455) Daneeka válasza SoundON (#73427) üzenetére

Daneeka
(senior tag)

Nordánál meg a címke meg a belerakott só mennyisége alapján ki lehet számolni.

(#73456) sz.zs. válasza Daneeka (#73455) üzenetére

sz.zs.
(fanatikus tag)

Itt most elsősorban a ph-n lenne a hangsúly.

Gaggia Classic eladó

(#73457) Parci válasza SoundON (#73418) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

"mindenki úgy csinálj ahogy akarja.
de én a 3ban hiszek :)

hát, ez oké, de nem nekem volt korrodált a szinte új kazánom ;] (bocs, nem bírtam ki :B)

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#73458) looser válasza soldier2 (#73454) üzenetére

looser
(őstag)

Baby és lejött, bár körbe kellett nyomorgatni a régi tömítést, mert kőkeményen tartotta. Végül egyébként így sikerült. A felsőszűrőtartó alatt is nagy a dzsuva, ott nem sikerült 100%-osan kitisztítani. Most azon aggódok, hogy egy leesett forrasztás volt a házban. Nem merem így bekapcsolni...

(#73459) Daneeka válasza sz.zs. (#73456) üzenetére

Daneeka
(senior tag)

Flow-t meg tudom mérni valamikor, nordám nincs.

(#73460) sz.zs. válasza Daneeka (#73459) üzenetére

sz.zs.
(fanatikus tag)

A Norda alapból 7, felturbózva nemtom mennyi?!

Gaggia Classic eladó

(#73461) fragola.6035 válasza sz.zs. (#73460) üzenetére

fragola.6035
(újonc)

Keserűsóval pimpelve 6.7

lali_hu http://caffe35.hu

(#73462) sz.zs. válasza fragola.6035 (#73461) üzenetére

sz.zs.
(fanatikus tag)

Az pedig még nem veszélyes egyáltalán sztem.

Gaggia Classic eladó

(#73463) SoundON válasza Parci (#73457) üzenetére

SoundON
(újonc)

...aminek semmi köze az egyszeri citromsavazáshoz bármilyen arányban is használom...
bocsi, én sem bírtam ki :)

(#73464) SoundON

SoundON
(újonc)

annak meg kifejezetten örülök hogy a keserű norda 6,7, mert az kávé nagyon finom vele :)

(#73465) WiZARD

WiZARD
(PH! addikt)

Ma is megkaptam, hogy egyszerre miért csak 1 féle kávém van, és miért nem 35 féle frissen őrölt kávé közül választhat a presszóhoz.
Persze amikor elmondtam, hogy az egyféle kávéhoz is napon belül is sokszor kell állítgatni az őrlőt, hogy jó legyen és nem hiszem hogy 1 őrlővel egyszerre lehet sokféle kávét stabilan jól elkészíteni, és nem unalmamban méregetem tized grammra a bemenő kávét, a kifolyó löttyöt, és hogy mennyi idő alatt folyik ki, akkor nem értette a szakember (élelmiszeripari egyetemen tanít) hogy mégis miről beszélek, hisz xy helyen ez működik, mert nekik van 25 év tapasztalatuk ebben :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73466) PABOTHNK válasza WiZARD (#73465) üzenetére

PABOTHNK
(lelkes újonc)

Én meg idézgetlek kávés beszélgetésekben mert azt hittem jól csinálod és értesz hozzá...

(#73467) PABOTHNK válasza Parci (#73457) üzenetére

PABOTHNK
(lelkes újonc)

A Senseo acél thermocoilos , bírja a savat, az alumínium kazán kicsit más bánásmódot kíván. Nem hitkérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#73468) paljoc válasza WiZARD (#73465) üzenetére

paljoc
(újonc)

Próbálj meg egy ilyen pólót szerezni, baristás verziót!😂😬

www.pallyotzcoffee.hu

(#73469) CB válasza WiZARD (#73465) üzenetére

CB
(senior tag)

Nem lehet, hogy az a hely egy fagyasztóban van, és ott nem öregszik a kávé? :)

(#73470) WiZARD válasza paljoc (#73468) üzenetére

WiZARD
(PH! addikt)

megvan ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73471) Jókv válasza Parci (#73279) üzenetére

Jókv
(újonc)

Igazad van! De nekem most egy darabig ez a szín játszik.

(#73472) bl4ze válasza WiZARD (#73470) üzenetére

bl4ze
(PH! addikt)

Kéretik viselni :DD

-=- www.kavekorzo.hu -=-

(#73473) Parci válasza SoundON (#73463) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

szívesen venném a magyarázatot, hogy mihez van köze. mert valamihez muszáj neki.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#73474) handrash válasza looser (#73458) üzenetére

handrash
(őstag)

Mit értesz leesett forrasztás alatt?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#73475) looser válasza handrash (#73474) üzenetére

looser
(őstag)

Egy darabka forrasztóónt.

(#73476) qvik27

qvik27
(újonc)

Flow:
Meglátogattuk a helyet a kedvesemmel. Bár a belső design -leszámítva a valóban impozáns tágas tereket- számomra inkább vicces, minden teljesen rendben van, de tényleg. (A falat kivéve minden kétnyelvű :-) )
Kedvesem egy white-ot kért, amire azt mondta, hogy "na, ez a legjobb kávé, amit eddig ittam". Kiváncsiságból kért egy tápióka pudingot is, amiből aztán kóstolni is alig kaptam. Én egy shot-ot és egy brew-t is kértem (kolumbiai ill kenyai), Szerintem megyünk még... A személyzet pedig 10 pontos.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.

(#73477) handrash válasza looser (#73475) üzenetére

handrash
(őstag)

Kis gömböt, vagy pacát?

(#73478) SoundON válasza Parci (#73473) üzenetére

SoundON
(újonc)

Az a vicces hogy ha azt írtam volna hogy még nem savaztam akkor az lett volna a baj, így meg az a baj hogy savaztam :) 1x :)
Mint amikor egyszer az a baj hogy nyuszikán nincs sapka, másodszor meg az hogy miért van :)
Tök mindegy hogy milyen vízzel használtam és mivel savaztam így nem nézhet ki normál esetben egy 3hónapos gép ha minden kóser.
Az eddigi egyetlen értelmes lehetséges indok cotagg-tól jött, mégpedig hogy a hőfok körül lehetett a probléma. Nálam pedig teljesen szarul működött a pid, így folyamatosan forráspont körülre vagy fölé melegítette a vizem.
Szerencsére ezt az ordas elbaszást már megoldottam, így most tökéletesen működik minden és soha nem megy a beállított 95-96fok fölé a bojler hőmérséklete, így a víz sem serceg, bugyog benne.
És mivel most ismét zsír új mindenem, fej, pumpa, 3járatú, remélem egy darabig tényleg semmi bajom nem lesz az ürgaggiával amikkel persze azóta is brutál jó kávékat csapolok :)

...persze több magyarázat is lehet, de most csak ezt írtam le :)

[ Szerkesztve ]

(#73479) looser válasza handrash (#73477) üzenetére

looser
(őstag)

Hát így croppolva (eredetiből, nem kicsinyítve) nem nagyon látszik, de talán sikerül rájönni...

Köszönöm :R

(#73480) qvik27

qvik27
(újonc)

Kérnék egy kis segítséget otthoni pörkölés kérdésben!
Szóval olvasgattam ilyet is, olyat is arról, hogy el lehet-e érni egy elég magas minőséget kisebb "otthoni" pörkölőgépekkel. Az egyik véglet az volt, hogy ne is próbálkozzunk otthon, ha igazán jót szeretnénk, mert ab ovo nem lehetséges, a másik, hogy a kávék kb. 80%-a otthoni kis pörkölőkkel is elkészíthető egészen magas minőségben.
Szóval csábít is a gondolat, de persze azt nem szeretném, hogy "magyar narancs" éegyen max. belőle :-D
Előre is köszönök minden segítő véleményt!

10 féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.

(#73481) mdav88 válasza qvik27 (#73480) üzenetére

mdav88
(tag)

Megfelelő gyarkolat mellett lehet jó eredményt elérni.
Kb fél éve pörkölgetek itthon, kezd már a masina is úgy működni, ahogy én szeretném, és a kávék is úgy esnek ki belőle, hogy nem vágyok nagyon más után.

Ehhez kell kitartás és elszántság, és néha a szarul sikerülteket is meg kell inni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73482) Koczó93

Koczó93
(őstag)

Ismerősöm keres gc-ot, ha valakinek van eladó dobjon egy privátot.

iPhone SE /// BlackBerry Bold 9780

(#73483) Parci válasza SoundON (#73478) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

alapvetően megérteni szeretném, azért kérdeztem, de persze bátornak találtam a "biztos nem a sav miatt" választ egy korrodált bojler mellett. a forráspont fölötti víz talán lehet ok, a fene tudja, azért 30-40 éves rancilio kisgépek, amikkel azért a világon mindent csináltak sem feltétlen korrodáltak.

egyébként azért sem értem a határozottságot a "tök mindegy, hogy milyen víz és sav" kérdésben, mert ha raktál már bele valamilyen fémet savba, láthattad, hogy mi történik és mennyi idő alatt. de oké, alap esetben én sem arra gyanakodnék első körben, hogy egy erősebb citromsavas oldat így szétszedi. második körben azért nem vetném el.

[ Szerkesztve ]

(#73484) Parci válasza mdav88 (#73481) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

magam sem írhattam volna pontosabban :K

(#73485) szaki1986

szaki1986
(tag)

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a nyomásmérő nem áll be egy adott értékre (pl. 9 bar), hanem mondjuk 8-10 között ugrál?
Csináltam egy gyors videót róla vakszűrőzésnél: video. Csapolás alatt ugyanez a helyzet.

Pár napja csinálja ezt, eddig (kb. 1,5 hónapja jött meg Fragolától) teljesen jól jelezte a nyomást. Őszintén szólva nem vettem észre, hogy befolyásolná ez a kávé lefolyását/ízét. Vkinek ötlete?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#73486) fragola.6035 válasza szaki1986 (#73485) üzenetére

fragola.6035
(újonc)

Járasd a pumpát víz nélkül 10 másodpercig, majd töltsd fel újra a tartályt. Ha ez nem segít, akkor tekerd le a tágulásit és rázd ki belőle a vizet.

lali_hu http://caffe35.hu

(#73487) Jókv

Jókv
(újonc)

Mazzeresek: A 33M jelű kés mit tud, hogy az a legdrágább gyári kés? Azt látom a képeken, hogy ennek a legmélyebb a bordázata és egy kicsit más szögben is állnak.

(#73488) handrash válasza looser (#73479) üzenetére

handrash
(őstag)

Érzésem szerint ez csak egy lecsöppent darab. Ha nem lóg sehol se vezeték, szerintem nyugodtan bekapcsolhatod.

(#73489) Bazsee71 válasza szaki1986 (#73485) üzenetére

Bazsee71
(őstag)

Egy időben nekem is csinálta, légtelenítés javított rajta, de nem szüntette meg. Aztán szépen lassan abbamaradt.

Eladó Gene CBR-101 kávépörkölő gép: https://hardverapro.hu/apro/gene_cafe_cbr-101_kaveporkolo_gep

(#73490) looser válasza handrash (#73488) üzenetére

looser
(őstag)

Fotózás után lepottyant, most azon izgulok, hova eshetett. Remélem nem fogok belelépni, mert az lego a négyzeten üvöltés lesz :-)
Egyébként szuper lett, jobb a kávé (utoljára januárban tersoneteztem + vízköveztem), a lefolyás. Ja és működik, nem tudom, honnan eshetett le. Valaki írta, hogy úgy öblíti el a kar alatt, hogy nem teljesen csavarja rá a kart és oldalt kifolyva a víz tisztítja a tömítésnél is. Na ilyen praktikákat imádok :-)

(#73491) SoundON válasza Parci (#73483) üzenetére

SoundON
(újonc)

Akkor kezdünk egy húron pendülni :)
Mert én is csak megérteni szeretném hogy miért lett hányinger a zsír új űrgaggia 3hónap alatt és én sem a citromsavazásra gyanakszom elsősorban, ezért írtam, hogy ebből a szempontból tök mindegy milyen víz és milyen sav érte a gépemet, persze mindez norda, flow, citromsav tengelyen maradva, ahogy azt az elején is írtam.

És bár még mindíg nincs objektíven igazolható tettes, de a témát itt ezen a ponton kimaxoltnak érzem :)

(#73492) baker_ válasza Koczó93 (#73482) üzenetére

baker_
(PH! addikt)

Szia, jofogason vagy 4 van most fent.

(#73493) szaki1986 válasza fragola.6035 (#73486) üzenetére

szaki1986
(tag)

Köszi a választ! Kipróbálom.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#73494) Jókv

Jókv
(újonc)

Nekem a gép előző tulajdonosa azt mondta, hogy ha megfelelő vízzel üzemeltetem, akkor nem kell citromsavazni. Nálam fél év után saját keverésű vízzel használva ilyen most a fűtőszál. Átlag házi használat mellett (napi 6-8 dupla)

(#73495) Koczó93 válasza baker_ (#73492) üzenetére

Koczó93
(őstag)

Igen, láttam de szívesebben ajánlanám fórumos tag gépét ha valaki eladná :)

iPhone SE /// BlackBerry Bold 9780

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Kávé topik
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.