Hirdetés

2018. október 18., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Kávé topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-19 15:17:04

PROHARDVER!

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#76251) soldier2 válasza gippazoid (#76234) üzenetére

soldier2
(senior tag)

Milyen daráló, milyen tömörítő? Hidd el egyik sem mindegy.
A Delonghikról ne legyen illúziód, gárilag nyomásfokozósak. Az ottjoni espresso készítés inkább sport/hobbi mint mezei kávézás. Sok mindennek kell találnia, hogy finom legyen a végeredmény.
Olvasd el az összefoglalót ha gondolod, úgy tűnik sötétben tapogatózol.

(#76252) Koczó93 válasza Keresztapper (#76250) üzenetére

Koczó93
(őstag)

Ha eldöntöm és elviszi valaki lehet hogy fragola féle Royal.

iPhone SE /// BlackBerry Bold 9780

(#76253) gippazoid válasza soldier2 (#76251) üzenetére

gippazoid
(tag)

Szeretem a finom kávét de ennyire "elvetemült" nem leszek, hogy csak darálóra többet költsek mint amit új gépre szántam. Maradok a kommersz vonalnál.
Gondolom, automata gépeknél is ugyan ez van csak kicsit drágábban - alkatrész katalógusból rémlik hogy azokban is "crema" szűrő van...

Köszi az infókat mindenkinek!

Gippazoid Novelties Inc.

(#76254) Nibiru válasza gippazoid (#76253) üzenetére

Nibiru
(lelkes újonc)

Az én szettem a legalacsonyabb költségvetésű ami szerintem itt a topiclakók között előfordul. Ennél kommerszebb nincs is, nyugodtan állíthatom. Mégis mennyit szántál erre a projectre összesen? Csak mert káéőrlőből is létezik olyan ami elfogadható minőséget produkál, mégis olcsó: Graef CM702
Nekem olyan van. Viszont ha meg akarod úszni az őrlő vásárlását, akkor örökre az őrölt kávékra leszel kárhoztatva annak az összes hátrányával.

(#76255) iatti válasza gippazoid (#76253) üzenetére

iatti
(újonc)

a kvx forumon van fent egy illy x7 kapszulás 20 pénzért.

(#76256) weinmaker válasza Koczó93 (#76252) üzenetére

weinmaker
(senior tag)

Az egy elég jó választás. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#76257) Koczó93 válasza weinmaker (#76256) üzenetére

Koczó93
(őstag)

A hely miatt viszont lehet hogy megmarad. Félek hogy nem fér el a főzőlap és a mikró között, plussz magasságban is necces. :(

Szerk: elnéztem a méretet... lehet hogy befér ;]

[ Szerkesztve ]

(#76258) -cobra-

-cobra-
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van egy Philips automata kávéfőzőm amit eddig a gyári Saeco majd Scanpartos vízkőtelenítővel tisztítottam. Most elfogyott itthon, viszont van citromsavom. Végig merjem engedni rajta? Ha igen, akkor milyen töménységben, 1ek/1liter?

(#76259) Parci válasza cotagg (#76229) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

annyi például kiderül belőle, hogy nem a kony kése van benne, hanem "food grade, 70%-kal tovább tartó bla-bla". szóval az italmill, ennyiből ráismerni. persze ki lehet cserélni a kony-éra.

a 330-as fordulatszám amúgy nem túl alacsony? meg a 240 voltos dc motor nem rizikós? nem volna jó, ha ívet húzna a konyhában. :DDD (igen, tök hülye vagyok az áramhoz, elismerem)

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#76260) cotagg válasza Parci (#76259) üzenetére

cotagg
(lelkes újonc)

Az csak a prototípus korai verziójában volt, időközben cserélték rendes Konyra. (Nem saját fotó, nem szedem szét míg nem muszáj.)

[link]

(#76261) Parci válasza cotagg (#76260) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

zsír!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#76262) qvik27 válasza gippazoid (#76253) üzenetére

qvik27
(újonc)

En azert csak batoritanalak.
varj ki vmi kevesbe draga daralot, vegyel jo kavet porkolotol, es meglatod, van kulonbseg az elvezeti ertekben.
a delonghihoz is lehet normal szurot kapni ugy tudom, az lehet egy kovetkezo lepes. ha vmi speci a szuro merete, akkor is meg lehet oldani egy kis barkacsolassal a nyomasfokozo kiiktatasat.
amig nyf van, addig nem nagyon kell tomoriteni, inkabb az orlesfinomsagot kene jol beallitani, meg figyelni az egyenletes orlemeny elosztasra.
aztan ha megis elkap a gepszij, akar el is vetemulhetsz🙂

10 féle ember létezik: aki érti a kettes számrendszert és aki nem.

(#76263) sz.zs.

sz.zs.
(fanatikus tag)

Akik szeretik a csokis vonalat, vagy éppen csak a sok gyümölcsös ízvilágú kávé között néha vágynak valami másra - mint ahogy jómagam is - na nekik ajánlom ezt:

[ Szerkesztve ]

Gaggia Classic eladó

(#76264) Bazsee71 válasza sz.zs. (#76263) üzenetére

Bazsee71
(őstag)

(#76265) mutyi válasza sz.zs. (#76263) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Hol vetted?
Nagyon csokis, azt szeretjük :)

(#76266) sz.zs. válasza mutyi (#76265) üzenetére

sz.zs.
(fanatikus tag)

A Műteremben.

Gaggia Classic eladó

(#76267) SoundON válasza Nibiru (#76244) üzenetére

SoundON
(újonc)

Én maximálisan elégedett vagyok ezzel Flair+LidoET szettel,
ami 1-2 kávéból többet kihozott mint az űrGC+MazzerSJE páros. Az biztos hogy ez a Lido ET sokkal finomabban hangolható mint a Mazzer SJE gyárikéses és szerintem szebb őrleményt is ad.
Még bőven van mit tesztelnem, de az is lehet hogy a konyhapulton hagyom az újoncokat :)

(#76268) SoundON válasza Bazsee71 (#76247) üzenetére

SoundON
(újonc)

Igen, ez a külön gyártott nyomásmérős dugattyú is drága volt, mint ahogy az egész szerkó.
De szerintem a végeredmény tekintetében minden forintját megérte.
Sajnos ez egy nagyon költséges kattanás...

(#76269) zolnagy

zolnagy
(senior tag)

Fűtőszál tömítésnek milyen anyagból jobb az o gyűrű, szilikon vagy viton?

(#76270) fragola.6035 válasza zolnagy (#76269) üzenetére

fragola.6035
(újonc)

Fűtőszálhoz inkább szilikon.
Fixen álló tömítések szilikon, mozgó tömítések, pl. gőzcsap tengely stb. inkább viton

lali_hu http://caffe35.hu

(#76271) zolnagy válasza fragola.6035 (#76270) üzenetére

zolnagy
(senior tag)

Köszönöm! :R

(#76272) Koczó93

Koczó93
(őstag)

Eladóvá vált az F64 evom, fél éves, itthon használt épp csak bevan járatva :) dobozában minden gyári tartozékkal. Személyes átvételt preferálnám, veresegyház, gödöllő környékén.
Ár: 150e

(#76273) koxx válasza Koczó93 (#76272) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Hogy hogy eladod? btw jó áron van.

ELADÓ AsRock H110 BTC+ alaplap

(#76274) Koczó93 válasza koxx (#76273) üzenetére

Koczó93
(őstag)

Ha elmegy mazzerre váltok. Ha nem, megmarad mert szeretem. Mindig hajtja az embert a kíváncsiság... :) :D

(#76275) weinmaker válasza Koczó93 (#76272) üzenetére

weinmaker
(senior tag)

Nagyon jó áron adod! Aki ilyet keres ne hagyja ki, mert ennyiért ajándék!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#76276) bluesfan válasza Koczó93 (#76272) üzenetére

bluesfan
(újonc)

Jó a cucc, korrekt az ár. :K

(#76277) Parci válasza SoundON (#76267) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ezt a részt nem értem. a mazzer végtelenül finoman hangolható, hogy tud annál a lido sokkal finomabban hangolható lenni :F

(#76278) SoundON válasza Parci (#76277) üzenetére

SoundON
(újonc)

A Mazzer SJ E gyári késsel eszpresszó tartományban nálam max 3-4,
de általában csak 1-2 érték között mocorog a 100ból persze kávétól, pörköléstől függően.
A Lido E T eddigi tapaztalataim szerint szintén 3-4 érték között használható, de itt a 16 ból.
Ha az állító tárcsákat/gyűrűket 360fokban egy kerek tortának képzeljük el, akkor:
a Mazzer SJ E gyári késesnél 4szelet használható a 100szeletes tortából,
a Lido E Tnél pedig 25szelet használható ugyan abból a 100szeletes tortából
EZ IGENCSAK JELENTŐS KÜLÖNBSÉG! :)
Ezért mondom, hogy szerintem a Lido ET finomabban hangolható és szerintem gazdagabb ízvilágot is eredményez, de lehet ez utóbbi csak a kúpos kés miatt van, nem tudom.

(#76279) Parci válasza SoundON (#76278) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

értem én, hogy könnyebb eltérő beállítást betekerni, de a mazzeren sem szívtam meg soha, hogy ne tudtam volna beállítani. úgyhogy a - létező - különbség szerintem részben akadémikus. :B

(#76280) SoundON válasza Parci (#76279) üzenetére

SoundON
(újonc)

...én nem mondtam hogy szívok a Mazzer SJvel, csak annyit, hogy a Lido E finomabban hangolható :)
Engem a tények mindig meggyőznek.
És bár senkit nem akarok meggyőzni semmiről, de tény hogy az egyik tárcsát 14,4 fokos szög tartományban, a másikat 90 fokos szögtartományban tudom használni ugyan azzal az őrlési eredménnyel.
Ezt hívom én finomabban hangolhatóságnak, ami tapasztalatot megosztottam. Ennyi.
Ha valaki nőgyógyász, origamis vagy gyémántcsiszoló tuti nem érdekli ez a fajta különbség :)
Az más kérdés és valóban szubjektív, hogy most finomabbnak és gyümölcsösebbnek érzem a Lido E őrleményét. Továbbra is mondom eszpresszó tartományra mondom mindezeket.

[ Szerkesztve ]

(#76281) And06 válasza SoundON (#76278) üzenetére

And06
(lelkes újonc)

azt elfogadom, hogy finomabban állitható a lido, de hogy emiatt gazdagabb izvilág lenne, az egy hamis következtetés! amúgy egyetértek parcival, soha nem volt gond a SJt beállitani, hiába 2-3 ricnin belül mozog a kávék 90%a

(#76282) SoundON válasza And06 (#76281) üzenetére

SoundON
(újonc)

...egy szóval sem mondtam hogy a finomabban való állíthatóság miatt lenne más íz, mert
EZ EGY HÜLYESÉG!

(#76283) Bazsee71 válasza And06 (#76281) üzenetére

Bazsee71
(őstag)

Nem azt írta, hogy az állíthatóság miatt gyümölcsösebb. Ezt pedig csak próbával tudnánk megállapítani.

(#76284) SoundON válasza SoundON (#76282) üzenetére

SoundON
(újonc)

Amúgy meg sem meggyőzni nem akarok senkit, sem eladni nem akarok semmit!!!

(#76285) Parci válasza SoundON (#76280) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

én ezt értem, valóban finomabban állítható. aminek - szerintem - semmi gyakorlati jelentősége sincs. az őrleménye biztos jó, sokan dicsérték már.

(#76286) gippazoid válasza qvik27 (#76262) üzenetére

gippazoid
(tag)

Vetemülnék én... :)
Dallmayr kávét szoktam inni rendes "nagy" presszógépen főzve, nagyon bejött. Otthon persze semmi hasonló ízt nem tudtam elérni ugyan azzal a kávéval.

Azt legalább jól tudom, hogy érdemesebb acél kazános gépet venni? Ilyet csak Delonghi-ból találtam eddig, a többinél vagy alu, vagy nem írja a gyártó még a honlapján sem.

Delonghi garanciális szerviz vajon van Budapesten kívűl is? Mert hiába túrom a netet, nem találok infót erről.

Tömörítőből milyet érdemes, honnan és menniybe kerül kb.?

@Nibiru: Honnan vásároltad az EC156-hoz az EC145 nyomásfokozó nélküli szűrőjét?

Gippazoid Novelties Inc.

(#76287) bluesfan

bluesfan
(újonc)

A témához kapcsolódva megjegyezném, hogy ugyanaz a kávé nálam is egészen más arcát mutatta amikor a Comandatéval őröltem a babot a síktárcsás Obel ellenében. Az Obel őrleménye egy korrekt olasz blendre emlékeztetett(ami egyébként kimondottan finom volt), míg a Comandante a gyümölcsös jellegét hangsúlyozta ki ugyanannak kávénak. Annyira nagy volt a különbség, hogy kapásból feltűnt és hiába próbáltam többféle finomsággal és mennyiséggel játszadozva közelebb hozni a kétféle ízt, mégsem sikerült. Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbséget jelent, hogy síktárcsás, vagy kúpos őrlőt használunk. Persze mondhatjuk, hogy az Obel Junior nem a síktárcsás High-End, de otthon az F4 Nano-val összehasonlítva is ez volt a konklúzió.

(#76288) Parci válasza bluesfan (#76287) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

őrlő és őrlő között nagy különbség van, nem feltétlen a síktárcsa vagy kúpos kés a döntő. úgy értem, azonos fajtájú késeknél is nagy eltérés van két különböző őrlő között (extrém példa, de: mazzer mini versus ek43).

[ Szerkesztve ]

(#76289) bluesfan válasza Parci (#76288) üzenetére

bluesfan
(újonc)

Akkor annyiban kiegészíteném a székfoglalómat, hogy az általam használt típusoknál jelentkezett ez a nem jelentéktelen különbség. Egyébként annak idején az Ibiről RR45-re váltáskor is érezhető volt a difi a Rossi javára. A véleményem persze szubjektív és lehet, hogy csak a saját, ficamodott ízlésem ihlette. :DDD

(#76290) And06 válasza SoundON (#76282) üzenetére

And06
(lelkes újonc)

"Ezért mondom, hogy szerintem a Lido ET finomabban hangolható és szerintem gazdagabb ízvilágot is eredményez"
maradjunk annyiban, hogy számomra nem egyértelmü, de elhiszem, hogy nem igy gondoltad.

(#76291) Bazsee71 válasza And06 (#76290) üzenetére

Bazsee71
(őstag)

Pedig elég egyértelmű, legalábbis nyelvtanilag. :)

(#76292) SoundON válasza And06 (#76290) üzenetére

SoundON
(újonc)

...hát végül is igaz, bocsánat, tényleg félre érthető lehet egy kicsit, ha valaki nagyon úgy akarja érteni...
de én nem úgy akartam, mert az már leírva is látszik hogy hülyeség :)

[ Szerkesztve ]

(#76293) SoundON válasza Bazsee71 (#76291) üzenetére

SoundON
(újonc)

...Grétsy tanár úr ne értette volna félre az biztos :)

(#76294) mutyi

mutyi
(senior tag)

Azért remélem hogy ha veszek a Graef 800 helyett egy Fio f4e nano-t,akkor nem az lesz a végkövetkeztetésem,hogy basszus, nem hozza az olaszos ízeket,stb,mert akkor tökön szúrom magam,hogy ennyi pénzért nem hogy jobb kávét kapok számomra, hanem újhullámosabbat. :)

(#76295) bluesfan válasza mutyi (#76294) üzenetére

bluesfan
(újonc)

Monnyuk én pont azt írtam, hogy nálam a síktárcsások hozták jobban az olaszos ízeket. De hogy változás lesz az ízekben, ha váltasz, az szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

(#76296) mutyi válasza bluesfan (#76295) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Félreolvastam, valóban azt írtad hogy a síktárcsás hozta az olaszosabb ízvilágot.

(#76297) GAgyiXyXy válasza mutyi (#76294) üzenetére

GAgyiXyXy
(fanatikus tag)

Nyugodj meg, a kávéid biztosan nem lesznek rosszabbak. Sőt! Ha jól értettem (és remélem jól) Bluesfan arra értette amit írt, hogy ua. kávéból tapasztalata szerint a síktárcsás (amiket eddig próbált) nem jeleníti meg annyira a kávéra jellemző ízjegyeket, mint az Ő kúposa. Ez valószínűleg sem neked, sem nekem (botnyelvű) az égvilágon semmit nem jelent már amennyiben Te is botnyelvű vagy :) Lefordítva: ugyanabból a kávéból, a síktárcsással őrölve nem, a kúpossal őrölve meg kiérzi a tavaszi réten rohanó elefánt homlokverejtékének felhangját :) Kell ez neked? :)

[ Szerkesztve ]

--==< Sony A6000, Noki 6, Rancilio Silvia full tuning >==--

(#76298) bluesfan válasza GAgyiXyXy (#76297) üzenetére

bluesfan
(újonc)

Nem pontosan így értettem. Leegyszerűsítve kb. úgy mondanám, hogy a kiskúpos Comandatéval a savas ízek voltak hangsúlyban, míg a síktárcsás őrlőimmel kiegyensúlyozottabbnak(lehet, hogy rosszul fogalmaztam az "olaszos" kifejezéssel) éreztem az ízvilágot. Talán ezért is ajánlják a Parancsnokot inkább filteres módszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#76299) GAgyiXyXy válasza bluesfan (#76298) üzenetére

GAgyiXyXy
(fanatikus tag)

Akkor bocsi, kérem törölni a hozzászólásomat.

--==< Sony A6000, Noki 6, Rancilio Silvia full tuning >==--

(#76300) Nibiru válasza GAgyiXyXy (#76297) üzenetére

Nibiru
(lelkes újonc)

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#76301) CB válasza sz.zs. (#76266) üzenetére

CB
(senior tag)

Érden a Budai úti kávézóban lehet kapni ezeket a kávékat?

(#76302) qvik27 válasza gippazoid (#76286) üzenetére

qvik27
(újonc)

sztem a dalmayrnal biztosan kapsz jobb kavet, ha keresgelsz egy picit, es nem is sokkal dragabban. pl. a pacificnel szoktak lenni komolyan gazdasagos lehetosegek is.

(#76303) qvik27 válasza GAgyiXyXy (#76297) üzenetére

qvik27
(újonc)

😂

(#76304) sz.zs. válasza CB (#76301) üzenetére

sz.zs.
(fanatikus tag)

Nem jártam még ott, de azt tudom, hogy drágábban adják és nem túl friss kávéik vannak.

Gaggia Classic eladó

(#76305) qvik27 válasza bluesfan (#76298) üzenetére

qvik27
(újonc)

Mondjuk engem érdekelne, hogy a kávé mennyi időt tölt a kések közt, amíg őrleményként ki nem hullik, illetve az is érdekelne, hogy az őrlőkések sebességének átlaga mennyiben tér el - az összehasonlított őrlők esetében, kb. azonos fordulatszámnál.
Úgy sejtem, hogy a kúposoknál általában mindkét érték kisebb - a felépítésből adódóan. Persze nem lényegtelen, hogy mit mivel hasonlítunk.

(#76306) soldier2

soldier2
(senior tag)

Többen kerestek a nyáron a Balaton parton jó kávét. Ősztől Almádiban ez sem probléma [link]

[ Szerkesztve ]

(#76307) Bazsee71 válasza soldier2 (#76306) üzenetére

Bazsee71
(őstag)

Erről jut eszembe: 3 hete próbáltam a BoomBike-ot Keszthelyen, sajnos az nem jött be. Vagy csak nagyon rosszul volt elkészítve, vagy döglött volt az alapanyag.

(#76308) *Mukeey*

*Mukeey*
(őstag)

Az Eureka Mignon hol helyezkedik el tudásra/minőségre kb. otthoni használatnál? Mit érdemes tudni róla nagy vonalakban?

NYG

(#76309) bluesfan válasza soldier2 (#76306) üzenetére

bluesfan
(újonc)

Köszi az infót. A hét végén leteszteljük.

qvik27:: Nem kívánnék messzemenő következtetéseket levonni, csupán leírtam a saját tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

(#76310) koxx válasza soldier2 (#76306) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Na vegre :C most mar a deli parton Siofok kozeleben is lehetne valami hasonlo.

ELADÓ AsRock H110 BTC+ alaplap

(#76311) weinmaker válasza *Mukeey* (#76308) üzenetére

weinmaker
(senior tag)

Ebből csak a legújabbat ajánlom, mert az nagyon jó lett szerintem. Eureka Mignon Specialita a neve. A korzón írtam is róla.

(#76312) mutyi válasza weinmaker (#76311) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Na ez engem is érdekel,mert A Mignon Specialita és a Fio f4e nano között vaccillálok egy ideje.
Árban olcsóbb a Specialita,nem tudom hogy olaszos vonalon hoz-e többet a Fio otthoni környezetben?
Eddig a Mignon-ról épp a rögösödés miatt mondtam le,nem tudtam,hogy ebben az újban ezt megoldották.

Más:
Aki régóta használ Marzocco 7g-os szűrőt 41-es tamperrel, az hogy szokta elkészíteni,hogy a lehető legjobb legyen?
Két napja tesztelem,de eddig vegyesek a tapasztalatok.
Azt tudtam hogy víz marad a tetején, hiszen távol van a felsőszűrőtől, ezzel nincs gond. Azt hallom ahogy a végén lekapcsolom,hogy a háromjáratú visszavezeti a vizet a csepptálácába, gondolom ez abból fakad,hogy a felsőszűrő távol van a kávétól.
7-8 gramm között mérek bele,de már a 8 grammnál is azt érzékelem,hogy ha beletenném mindet,akkor nem csak abban a mélyedésben lenne kávé,amit tudok tamperelni a 41-es tamperrel,hanem akkor már körülötte is lenne kávé.
Így viszont szinte nulla crema lesz valamiért. Az íze rendben van, nekem bejön.
Ki hány gramm kávét szokott ebbe a szűrőbe tenni? Finomabbra nem tudom venni,hogy több férjen bele grammra,mert most épp jó a lefolyási idő.

(#76313) weinmaker válasza mutyi (#76312) üzenetére

weinmaker
(senior tag)

Semmi rögösödés nem volt. Szerintem nagyon jó lett az új. Mondjuk volt min javítani, de legalább megtették, és szerintem aki nem űber szinten akar otthon nyomulni, annak tökéletes lehet.

(#76314) [vilike]

[vilike]
(őstag)

Cimbinek kene, ti mit ajanlanatok, delonghi fozo meg kezi hario daralo, monsoon malabar vagy milyen kave az frissen porkoltbol amit erdemes ehhez? Nyilvan valami sotet porkoles meg valami egyszerubb olaszos kave, mit erdemes amibol a lehetosegek szerint jo kavet lehet fozni? Vagy valami espresso blend, palyotz esetleg?

[ Szerkesztve ]

Never go full retard

(#76315) mutyi válasza weinmaker (#76313) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Na végén lehet Specialita lesz,30 ezerrel olcsóbb mint az f4e nano.

A videon,ahol teszteled az lm 1 csészés, meg ims,stb kosarakat, ott az lm-be 9.5 grammot tettél.
Ez most az old lm kosár, ami 7 grammos?
Mivel tömörítetted le? 41-es tamperrel a 9.5 grammot?

(#76316) sz.zs. válasza mutyi (#76312) üzenetére

sz.zs.
(fanatikus tag)

Én általában - kávétól függően - 9-10 gram között teszek bele. Így van pont színültig a tömöríthető, mélyített rész.

Gaggia Classic eladó

(#76317) gippazoid válasza sz.zs. (#76316) üzenetére

gippazoid
(tag)

Szia!

Melyik Gaggia Classic eladó? A Philips-es vagy még a korábbi?

Gippazoid Novelties Inc.

(#76318) SoundON válasza soldier2 (#76306) üzenetére

SoundON
(újonc)

Szupeeeer! :Y
Kár hogy nem tudtam ezt a múlt hét végén, pedig ott voltam 150méterre :W

(#76319) Nibiru válasza weinmaker (#76311) üzenetére

Nibiru
(lelkes újonc)

Amíg nem lépek tovább kávégép terén, addig nem annyira követem, de nekem nagyon szimpi pl. az SM97 Instant az óriási kések - alacsony fordulat páros miatt. Amit az új Mignon-ról írtál nagyon tetszik, ám biztos én vagyok a paranoiás meg minden, és nincs vele semmi baj, de ennek is magas a fordulatszáma mint a régi Mignon-nak, meg a Mazzer Mininek, hogy egy másik jó nevű darabot említsek.
Nem tudom, és valószínűleg az életben nem lesz alkalmam letesztelni, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ne legyen különbség ízben ha 880-on nagy, 8 centi fölötti késsel, vagy 1400-1500-on egy jóval kisebbel. őrőljük a kávét. Biztos nincs akkora különbség, különben nem gyártanák őket, csak ez már régen motoszkál a fejemben.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Kávé topik
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.