Hirdetés

2016. december 10., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

(#34951) Lacccca87 válasza Zoshi85 (#34950) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

De mi lett roszabb?
Mert én meg Dota2 / CSGO / CIV stb.. játékkal tolom és semmi.

(#34952) Pityu. válasza Zoshi85 (#34943) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Na nekem is az van fent :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34953) cintula187

cintula187
(PH! addikt)

Sziasztok!

Adott pár éve az alábbi problémám. Pioneer vsx827 en keresztül van összekötve HDMI -n keresztül a tv a pc vel.(Tv Panasonic 50ut50. HDMI kábel Kácsa Audio Kcs-hh2.) Szoftveresen akármit állítok a windowsban a kijelzőn extended asztali mòdban 60hz en nem jelenik meg a kép. Ez már a harmadik vga amivel ez van. A pc -n Kodi fut. Biztos hogy az erősítő vagy a catalystban valamilyen beállítás a gond okozòja. Ha közvetlenül van összekötve a pc a tévével az erősítőt kihagyva megjelenik rajta minden freki legyen akár extended/duplicate vagy csak az a megjelenitő. Az alábbi videót készítettem a jelenségről. Itt sikerült összehozni a 60hz-et.

[link]

A fura, az hogy a calaystban a rendelkezésre álló 1080P 60hz -mellett NTSC van írva nem PAL. Az érthető, hogy nem a tv van, mint kijelző írva, hanem az erősítő. :))

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™

(#34954) sklopp válasza cintula187 (#34953) üzenetére

sklopp
(őstag)

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34955) bozont válasza cintula187 (#34953) üzenetére

bozont
(PH! kedvence)

Az erősítő képes-e a 60Hz-re? 30Hz-en működik? Próbáltad minden HDMi bemenetet? Lehet van külön bemenet amire PC-t kell kötni hogy rendesen működjön (régebben a TV-knél volt ilyen ha jól tudom). Ha az erősítő nélkül működik a dolog, akkor valószínűleg ott lesz a probléma.
Azért van mellette NTSC mert az 1080p/60 ahhoz a szabványhoz tartozik, de ez manapság igazából mindegy, mert a mai TV lekezelik szinte az összes szabványt.

mod.: Nekem most PS4-gyel volt olyan, hogy az erősítő 2-es bemenetén nem adott képet (hang az volt), a 3-asra kötve viszont gond nélkül megy. :F

[ Szerkesztve ]

Meizu Pro 5 + Vsonic AN16

(#34956) cintula187 válasza bozont (#34955) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Hello!

Ez erősítő könyvében nem láttam frekire vonatkozó paramétert csak felbontást. A game és BD bemenetben próbáltam. A videón látni, hogy miután kilépek az erősítő menüjéből megeszi a 60hz-et. Épp a BD kimenetben van. De ha utána restart és megint menjen extendedre, csak az 50 és 24p -n hajlandó működni. Jó játék ez hülyegyerekeknek. :((

Peasant Blinding©™

(#34957) Anubis_9

Anubis_9
(őstag)

Sziasztok!

Tud segíteni nekem abban, hogy WattMan-on belül konkrétan hol tudom azt beállítani, hogy az RX460-as Gigabyte-om IDLE-ben ne kezdje el 1 pillanatra felpörgetni a ventiket, amint eléri a 45 fokot? Ezt egymás után 3-4x megcsinálja, amitől is lehűl, de amikor ismét eléri ezt a hőfokot, újra ez fog ismétlődni. Egyre jobban kezd zavari már... Hangra olyan, mintha valaki gázfröccsöket adna egy motornak. :DDD Legújabb driver van fent. Igazából az a kérdés, hogy hol mit kell állítani a csúszkákon, hogy ne kezdjen felpörögni a venti 45 foknál, hanem csak 50-nél mondjuk.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több...

(#34958) Atti777

Atti777
(fanatikus tag)

Ugyan a főoldalon kint van már, de legyen meg itt is: Radeon Software Crimson Edition 16.11.5 Hotfix

Support For:

Watch Dogs®2

New AMD CrossFire profile added for DirectX® 11:

Dishonored™2

Fixed Issues

The Division™ game world may flicker during game play when using AMD CrossFire technology.
Battlefield™1 flickering may be experienced while using AMD CrossFire technology mode.

WoT nick: Atti77 *** Ez egy álomszép vasúti híd, ami biztosan ott lesz.

(#34959) MikaVejneGI

MikaVejneGI
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Nálam a 16.10.3. crimsonnál a wattmannban a feszültség limitet beállítom +20% -ra . A következő indításnál vissza áll 0%-ra. Ez valami hiba , vagy én csinálok rosszul valamit? Minden beállítást elment ezt nem.

Amit ma megehetsz,attól a pocid elmehet....

(#34960) Zoshi85 válasza Atti777 (#34958) üzenetére

Zoshi85
(tag)

Vélemény? Főleg azoktól kérdezem akiknél roszabb lett 4-után.

bTtle Tag: Zoshi #1286 // https://www.facebook.com/vass.zoltan // https://www.youtube.com/channel/UC4IaTBrSuuBxYLYSpfccpMw // stb...

(#34961) zolee0307 válasza Zoshi85 (#34960) üzenetére

zolee0307
(őstag)

Nekem se volt jó a 16.11.5 driver, kevesebb lett az fps, főleg ott ahol grafikailag több minden van.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\

(#34962) cintula187 válasza MikaVejneGI (#34959) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

A temperature a power limit felett legyen manual -on.

Peasant Blinding©™

(#34963) Anubis_9

Anubis_9
(őstag)

Sziasztok! Rajtam kívül senkit sem zavar, hogy az RX460-asotok (esetemben GB) IDLE alatt amikor eléri a 45 fokot, ~1500 fordulat/perc-re felpörgeti a ventiket egy pillanatra, amitől lehűl 1-2 fokot, de szinte azonnal újra eléri ezt a hőmérsékletet és ismét 1500-ra pörgeti a ventiket. Majd ezt ismétli megállás nélkül. Vagy a tietek nem csinálja ezt? Én már lassan megőrülök ettől! Még ha ezt úgy tenné, hogy alacsony fordulaton kezdene pörögni a venti és csak akkor gyorsulna fel, amikor már nagyon forró a GPU, akkor megérteném. De egyből 1500-as fordulatra, vagy affölé emelni a 0-ról, hááát... :W Akinek van tapasztalata WattMan-on belül a ventifordulatot szabályozni a hőmérséklet függvényében, legyen szíves írjon nekem! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több...

(#34964) Atti777 válasza Anubis_9 (#34963) üzenetére

Atti777
(fanatikus tag)

Szia!

Ez valami egyedi hiba lehet, vagy a Giga video bios hibája, a legutolsó bios van rajta?

Esetleg kipróbálhatod a WattTool-t, a Minimum rpm-et vedd kissebbre, hátha segít (én ezt a Wattmanban nem tudtam állítani)

(#34965) Anubis_9 válasza Atti777 (#34964) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

GPU-Z szerint a 015.050.000.000 BIOS van fent, ami ha minden igaz az F3-nak felel meg. Ez a legújabb, más nincs is. Szeptemberi. Feltettem a WattTool-t, eszerint 1518 a min. ventifordulat...

A kevesebb több...

(#34966) Anubis_9 válasza Atti777 (#34964) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Próbaképp leszedtem a Gigabyte VGA - XTREME ENGINE nevű programot. Itt teljesen szabadon lehet konfigurálni, hogy hány fokon és %-on induljon be a hűtés. :Y

A kevesebb több...

(#34967) apatyas válasza apatyas (#34248) üzenetére

apatyas
(Korrektor)

Üdv újra.
Az előző sztori után:
Zsír új win10 telepítés, ráküldöm a 16.9.2-t, és amint fent van a display driver, a system folyamat terhel, azon belül is az atikmdag.sys 13-25% közt terhel, vagyis a négymagos gépen egyet telibenyom.
Mit lehet ezzel tenni? Gépadatok tán az előző hozzászólásban, mindenesetre a8-6410 + R5-M230. A többi crimsonos driver is hasonló volt korábban, vagyis egyre rosszabb.
Köszi, ha bárkinek bármi ötlete lenne.

[ Szerkesztve ]

A Youtube nem zenelejátszó szoftver, sem webrádió. / Veszek télre egy ZEN márkájú szánkót, mert jól csúszik :D

(#34968) Atti777 válasza apatyas (#34967) üzenetére

Atti777
(fanatikus tag)

AMD fórumon is van hasonló probléma, tökéletes megoldást nem találtak, de ezt érdemes lehet kipróbálni

(#34969) SP4C3

SP4C3
(őstag)

A crimson software fejlesztőinek tényleg ebben kimerül a felfogóképességük? Hányszor kell levenni azt a szaros check-et, hogy nem-nem szeretném, hogy automatikusan okoskodjon ez a fránya sz@rware?!

Nem elég, hogy havonta jönnek a non-whql buildek, amit általában 7nap után kísér ugyanaz a verzió, csak whql pecséttel, chrome meg villog ha bekapcsolom a hardware-es gyorsítást...

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ Say my name, say my name...

(#34970) SP4C3 válasza SP4C3 (#34969) üzenetére

SP4C3
(őstag)

Upgrade után azért mégegyszer megkérdezi, csakhogy bizonyítsa, hogy mekkora retardált:

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ Say my name, say my name...

(#34971) Pala válasza SP4C3 (#34969) üzenetére

Pala
(PH! kedvence)

A problema egyszeruen orvosolhato:

Eszkozkezeloben ramesz a vga-ra, majd a Details fulon a comboboxbol kivalasztod a hardware ID-t es az egyik ID-t kimasolod a listabol.

Utana bemesz a Group Policy Editorban ide:
Computer Configuration > Administrative Templates > System > Device Installation > Device Installation Restrictions. Es itt megnyitod ezt: Prevent installation of devices that match any of these device IDs. Enable, majd Show, es beszurod az elobb kimasolt id-t. Leokezol es bezarsz mindent.

Orom es boldogsag, a budos eletben tobbet nem frissul a vga driver a te engedelyed nelkul, akkor sem, ha be van pipalva az a bizonyos checkbox a Crimsonban. (Ha manualisan akarsz kesobb drivert telepiteni, akkor a telepites idejere ki kell kapcsolni a fenti beallitast.)

[ Szerkesztve ]

(#34972) SP4C3 válasza Pala (#34971) üzenetére

SP4C3
(őstag)

Már megoldottam, kézzel kiszedtem az összes pipát, ám a következő a probléma (ez miatt is frissítettem driver-t, hátha kijavították):

(#34973) Pala válasza SP4C3 (#34972) üzenetére

Pala
(PH! kedvence)

Hat en ilyet meg nem lattam. :)

Mondjuk Chrome-ban en nem hasznalok GPU-gyorsitast, mert mind AMD, mind NV kartyaval a legkulonfelebb problemakat tapasztaltam, de konkretan ilyen befeketedeseket meg sosem.

szerk.: en 16.8.2-t hasznalok, ez valt be a legjobban, bar mas kartyank van.

[ Szerkesztve ]

(#34974) SP4C3 válasza Pala (#34973) üzenetére

SP4C3
(őstag)

Pedig a hardware-es gyorsítás jó dolog. Csak kár, hogy így 2016-ra 2017-re nem tart még ott a technológia, hogy működjön is a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#34975) Pala válasza SP4C3 (#34974) üzenetére

Pala
(PH! kedvence)

Jo dolog lenne, ha mukodne, de eleg sokan kinlodnak vele. :) Az sem kizart, hogy a Google sara.

(#34976) GRaul

GRaul
(senior tag)

Sziasztok,

Nem, tudom hogy jo helyre irom e a kerdesem, de remelem, hogy igen :)
Adott egy 480as nitro kartya, 2 darab dell SE2717es monitor es egy LG 4K-s tv.

Az mitol van, hogy ha hdmi-n keresztul kotom ossze a tv-t a geppel a HDMI 2.0as porton akkor csak 8bpc szinmelyseget engedelyez? Azonban, displayport hdmi kabellel akkor 12 bpc-t engedelyez, de csak 30nel es alatta. A monitoron alapbol csak 8bpc-t engedelyez, teljesen mind1, hogyan kotom ossze.

Volt errol korabban egy cikk, hogy lehetseges, hogy a hdmi 2.0b-s port a szuk keresztmetszet ezesetben, es ahhoz, hogy a tv legjobb kepi megjeleniteset megkapjam activ displayport hdmi atalakitot kell hasznalnom?

Koszonom a segitseget elore is.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#34977) Szaby59 válasza SP4C3 (#34970) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Az még semmi, de hiába veszed ki a pipát 2x is akkor is létrehozza az update-ért felelős folyamatot a feladatütemezőben :C

steamcommunity.com/id/szaby59/

(#34978) SP4C3 válasza Szaby59 (#34977) üzenetére

SP4C3
(őstag)

ÉS TÉNYLEG:

AMD Updater - Az az anyádat amd, ezt már nehezemre esik elhinni. :W

Köszi, hogy szólsz. :B

[ Szerkesztve ]

(#34979) Sz_Imre

Sz_Imre
(senior tag)

(#34980) beef válasza Sz_Imre (#34979) üzenetére

beef
(tag)

(#34981) Sz_Imre válasza beef (#34980) üzenetére

Sz_Imre
(senior tag)

Jogos az észrevétel :R , nem figyeltem hogy ez már a másik, pont egymás után volt ez két TPU cikk. Sebaj ezt most benéztem, szóval az én posztom sztornó.

[ Szerkesztve ]

(#34982) Szaby59

Szaby59
(PH! kedvence)

(#34983) MikaVejneGI válasza Szaby59 (#34982) üzenetére

MikaVejneGI
(fanatikus tag)

Nem jó. A 16.11.5 hotfixes oldalt dobja fel.

szerk: oksa , most jó.

szerk 2 : erre a hot chill izére kiváncsi leszek , sokan szidták a leak cikben , hogy fps csökkenés miatt felesleges.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megehetsz,attól a pocid elmehet....

(#34984) Szaby59 válasza MikaVejneGI (#34983) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

CTRL+F5

(#34985) SP4C3 válasza Szaby59 (#34982) üzenetére

SP4C3
(őstag)

Köszi. :DD

El sem hiszem, hogy kapok végre vp9 hardware-es gyorsítást. :Y

[ Szerkesztve ]

(#34986) Apucy01

Apucy01
(senior tag)

nem lenne ez az uj csoda progi olyan rossz ha! mondjuk a radeon speciális beálitások müködne és ha már megy a watman 300 as szérián akkor legalább meglehetne találni a megcélzott hófokot.. én nem találom lehet azért mert asus kártyám van?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#34987) Dtomka válasza Szaby59 (#34982) üzenetére

Dtomka
(őstag)

Sziasztok!

Asus R9 280x -em kártyám van, feltelepítsem a Radeon Relive- ot?

na felteszem, lesz ami lesz :)

(Amúgy jó az új "install" felület, már rá fért egy kis változtatás.)

[ Szerkesztve ]

(#34988) SP4C3 válasza Dtomka (#34987) üzenetére

SP4C3
(őstag)

(#34989) DragoonFly

DragoonFly
(újonc)

Sajnos az új driver-el a játékfelvétel nem megy (csak fekete képet rögzít).

▌║║▌║█│║▌║│█║▌││█║║▌▌║█

(#34990) TIT

TIT
(PH! addikt)

Nekem nem ilyen,egymás alatt vannak jó nagy hézagokkal és a ventinél a target hőfokot nem is lehet beállítani.

(#34991) DragoonFly

DragoonFly
(újonc)

Na ennyi volt! (pá pááá 16.12.1) :(
Megy vissza a régi driver! (16.11.5)

R9 380x kártyám van és bug-ol az új crimson.

Többszöri újraindítás után is lefagy, vagy csak nem enged semmit állítani, plusz amivel játszok már az is laggol.

Szerintem nem ajánlott felrakni, vagy legalábbis még nagyon korai (majd talán fél év múlva). :W

▌║║▌║█│║▌║│█║▌││█║║▌▌║█

(#34992) laceszgamer

laceszgamer
(PH! addikt)

Van egy olyan érzésem, hogy akkor egyenlőre kimarad ez a driver. Pedig egy Shadowplay szerű cucc lassan tényleg összejöhetne.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#34993) Zoshi85 válasza DragoonFly (#34991) üzenetére

Zoshi85
(tag)

Ahogy látom akkor ez is ráér.. Marad a jó öreg 16.11.1

[ Szerkesztve ]

bTtle Tag: Zoshi #1286 // https://www.facebook.com/vass.zoltan // https://www.youtube.com/channel/UC4IaTBrSuuBxYLYSpfccpMw // stb...

(#34994) asturel

asturel
(őstag)

DDU után nekem nem jelenik meg a ReLive menüpont, járt már valaki így? (win10 pro x64)

(#34995) Tomdriver válasza asturel (#34994) üzenetére

Tomdriver
(senior tag)

Hogy hogy nem jelenik meg? A telepítés 2. felében ajánlja fel, ott lehet kiválasztani akarod vagy sem.

Nálam az első csalódás, hogy a spec. beállítások egyre soványabbak lesznek. Szoftveresen itt már nem tudok a kijelzők színeit, kontrasztját, fényerejét állítani és eltűnt az audio panel is.
Elképesztő, miért jó ez.. :(

A másik, hogy ez Wattman rögtön összebalhézott az AB-vel és fekete képernyő lett a vége. Csak csökkentett módban tudtam AB-t leszedni. Nem tudom Wattmant ki lehet e kapcsolni, de nem is keresgéltem, ment vissza a régi driver nálam is. :U

- iRacing >>> forever -

(#34996) asturel válasza Tomdriver (#34995) üzenetére

asturel
(őstag)

Úgy, hogy nincs ott (pedig rányomtam, hogy felrakja), most csináltam az amd installerből egy "Clean uninstall-t" majd újra felraktam, így végre sikerült visszahozni..

(#34997) DragoonFly

DragoonFly
(újonc)

Nekem a végén már a radeon beállítások megnyitására már csak 1 átlátszó ablakot nyitott meg.

6X indítottam újra a gépet, ebből kétszer eltűnt a relive menüpont majd a végén az összes menü és csak 1 átlátszó ablak maradt. (ja és elcsesztem a dologgal majd fél napot Tökjó! :O )

▌║║▌║█│║▌║│█║▌││█║║▌▌║█

(#34998) Dtomka válasza SP4C3 (#34988) üzenetére

Dtomka
(őstag)

Köszi, akkor nem tettem rosszul, hogy feltettem.

Olvasom, hogy másoknak problémák vannak vele. Én BF1-et és a GTA V tel játszottam azóta és nem találkoztam még problémával.

(#34999) Gabisan

Gabisan
(tag)

Nekem mindig crashel,a desktop is mar szarra fagy eloszor aztan 1 perc mulva eszhezter es a VGA-t 100% on terheli,ez meg egy nagyon osszecsapott verzio sztem majd jonnek az updatek .
Win 7 x64 R9 290 kartyaval.Visszaraktam a legutolso betat azzal tokeletesen muxik minden.

(#35000) Szaby59

Szaby59
(PH! kedvence)

Nekem eddig semmi baja, pár kisebb bug van (hotkeyeket nem lehet átrendezni, színbeállítások hiányoznak a speciális beállításokból, VRM szenzor eltűnt a HWINFO-ból), de amúgy jó. A felvevő is nagyon jó minőségben vesz fel, ráadásul nem is rontja láthatóan a teljesítményt.
Borderless Freesync is működik ami nagy + egyik legjobb feature.
Ez csak egy játék (SWBF) majd megnézem a többivel is.

[ Szerkesztve ]

(#35001) Kvg válasza Szaby59 (#35000) üzenetére

Kvg
(senior tag)

Speciel a a 480-nál maradt a VRM szenzor az említett programban...

[ Szerkesztve ]

(#35002) TIT

TIT
(PH! addikt)

Tálcán nem jelenik meg az ikonja,úgy kell a start menüből indítani.
Nem találok semmilyen kábeldiagnosztikát se.

(#35003) SP4C3 válasza TIT (#35002) üzenetére

SP4C3
(őstag)

Örülj neki, hogy eltakarodott a startup-ból, én a service-eket is kilőttem. Grafikusod HDMI-vel csatlakozik a monitor-hoz?

(#35004) k.zozo.

k.zozo.
(kvázi-tag)

Rx 480. Eddig nincs gond az új driverrel. Legújabb AB mellett wattmannal sincs probléma. BF4, GTA 5-el próbáltam.

(#35005) Mooka-Miki

Mooka-Miki
(fanatikus tag)

Nekem SWTOR-ban Windowed Fullscreen-ben a FreeSync olyan vibrálást okoz az új meghajtó, hogy néhány másodperc után már folyik a szemem. Mással egyelőre nem tudtam tesztelni.

(#35006) TIT válasza SP4C3 (#35003) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Sajna nem,a freesync miatt displayport kábellel és időközönként bevibrál és kiírja a driver,hogy kapcsolati hiba a moncsi és a gép között,valszeg kábel. Ezért nem képes a max.felbontásra és képfrissítésre...ami nem igaz,mert képes.

(#35007) L4CI2 válasza TIT (#35002) üzenetére

L4CI2
(fanatikus tag)

hi

indítópultba dobj be egy parancsikont ezzel az értékkel:
atlogon ,
PL Cél: "C:\Program Files\AMD\CNext\CNext\RadeonSettings.exe" atlogon

indítópult Windows 10 be itt van:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp

így elindul a AMD Radeon Settings a rendszerel úgy hogy nem jelenik meg hanem csak az óramellé kerül :)

[ Szerkesztve ]

(#35008) maglew

maglew
(tag)

Létezhet-e hogy a Gigabyte 5570-es kártya folyamatos "nem válaszol és újraindul" problémáját megoldaná a teljes win7 rendszer újratelepítése?

Egyik PC üzletben azt mondták hogy valószínűleg orvosolná a hibát.
Megéri újrarakni mindent?
Nincs valami kártyatesztelő program, ami kiderítené hogy a kártya, alaplap, táp vagy mi okozza a hibát?
Egy régebbi Asus A260-as kártyával a hiba nem jelentkezik (igaz gagyibb a felbontás)

(#35009) VGYke

VGYke
(őstag)

Crimson ReLive Edition :F Hogy a francba lehet kiigazodni itt, ha húzni akarom :F :W

OK, látom SP4C3 bejegyzését, de akkor sem tudok kiigazodni! :W

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsön adni

(#35010) TIT válasza L4CI2 (#35007) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Helló!
Köszi.

(#35011) SP4C3 válasza VGYke (#35009) üzenetére

SP4C3
(őstag)

Görgess le. . . :DD

(#35012) Apucy01

Apucy01
(senior tag)

SP4C3
erre tudnál valami okosat? uj driver win10 asus 380 és az uj driverben nincs célzott hómérséklet..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.