Hirdetés

2017. október 19., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

(#36051) mmdms válasza Bici (#36050) üzenetére

mmdms
(őstag)

Elvileg az nem whql, azért opcionális. De eddig ez a legjobb driver, 7850-el és nálam is 8.1.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#36052) Bici válasza mmdms (#36051) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

oks, köszi! :R

(#36053) Bici válasza mmdms (#36051) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Még annyi, hogy a mostani driverek telepítése elött le kell pucolni a régi verziót az amd-féle cleanup cuccal?
Vagy elég rátelepíteni?

Mert a fekete-fehér kép eddig sosem volt, most a friss telepítés óta valamitől előjött.

[ Szerkesztve ]

(#36054) szzimo53

szzimo53
(lelkes újonc)

Üdv,

Adott egy VTX HD 6970 2GB 256bit OC. Se hogy se tudom működére birni, ha rádugom a monitort se kép se hang, ha az alaplapra dugom és bent hagyom a kártyát ugye van monitorom de se eszköz kezelő se jelzi a káryát. Venti forog, tápellátás megfelelő. Asrock B75M R2.0 legújabb bios. xeon 1275 (intel HD 3000P integrált) Van rajta az a kapcsoló is a kártyán 1-2 állás, gondolom dual bios.

Próbáltam kikeresni az amd oldaláról a hozzátartozó drivert ami catalyst software suit 15.7.1. és egy Crimson Edition Beta 16.2.1.

De egyik telepitő se megy végig...kidol telepitő csomaghibával...

Milyen trükkel kell ezt életre kelteni?
Vagy hogyan tudom kiszűrni hogy rossz-e a kártya vagy a lap. (probáltam egy Asus B75-ben is,de ugyan ez.
Előre is köszi!

:W :W :W :W

(#36055) TIT válasza Bici (#36053) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Sose telepítsd rá,pucolni meg a dduval kell ha nem akarod,hogy csomó szemét hátramaradjon.
Netet meg húzd ki,akkor nem kavar be a winupdate.

(#36056) Lacccca87 válasza Bici (#36053) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Nyugodtan mehet rá, nem lesz semmi gond. ( 2-3 éve már nyugodtan lehet rátelepíteni, nagyobb verzióváltásokkor érdemes a saját telepítőjével lepucolni csak)
DDU-val több kárt okozol mint hasznot, ha előtte minden rendben működött.

[ Szerkesztve ]

(#36057) Bici válasza Lacccca87 (#36056) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Hát, pont ezaz, hogy nem működik jól. Fekete-fehér a kép, amint bakapcsol a driver.
Ha leszedem, akkor jók a színek, meg a BIOS-ban is jók.

Soha nem láttam még ilyen. Reinstall elött minden tökéletes volt hosszú évekig.

[ Szerkesztve ]

(#36058) Lacccca87 válasza Bici (#36057) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Win update hiánya okozhatja egyébként, de nem feltétlen.
Fura ez így nekem. Amit WIN letölt és felrak magának az miben működik hibásan?

(#36059) Bici válasza Lacccca87 (#36058) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Amit a win feltett, az egy 2014-es catalyst. Az jó volt, de játékokban tidom, hogy lassabb, mint egy mai crimson.
Ezután feltettem a gigabyte oldaláról leszedett chipset drivert, mert volt egy csomó nem müködö eszközöm, amit elnis hárított a chipset driver, de közben feltett egy kicsit újabb catalyst-ot is. Na itt jött a fekete-fehérség.
Ezután uninstall az AMD tooljával, ekkor megint voltak színek, majd install 17.4.4 crimson.
Ezt a crimson verziót használtam az ininstall elött ésbkorábban semmi baj nem volt vele.

Azóta egyébként lejött minden update és mégis fekete-fehér a kép.

[ Szerkesztve ]

(#36060) Bici válasza Bici (#36059) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Nnnnaaa, kiderült, hogy csak DP porton rosz csak a dolog több monitorral is.

Ezek után három dolog lehet:
- kábel (kipróbálom holnap)
- A VGA-m DP portja köszönt el
- A Windows-ba bekerült valami beállítás, ami miatt a DP port elállítódott, kituggya hogy és miért.

Felettébb érdekes szituáció... :U

(#36061) Bici válasza Bici (#36060) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

HDMI-vel is ugyanez, szóval sem a kábel, sem a port nem hibás, hanem szoftveres gond lesz.

(#36062) ThodEE

ThodEE
(őstag)

Sziasztok !

Az új non-whql-win10-64bit-radeon-software-crimson-relive-17.9.1-sep7 feltelepítése után win betöltésnél pár másodperc után fekete képernyő és le fagy a gép, win a legfrissebb.

Régi whql-win10-64bit-radeon-software-crimson-relive-17.7.2-july27 driverrel kifogástalanul megy minden, próbáltam rá telepíteni úgy hogy letöltöttem az AMDtől, próbáltam a programjuk felajánlásakor frissíteni és amdcleanuputility programmal le takarítottam a gépet után ccleanerrel és egyből a 17.9.1 et feltenni mindig ugyan oda jutok és lefagy a gép :((( :O

Van esetleg valakinek hasznos tanácsa hogy mit b-szok el :F

Köszönöm előre is a tanácsokat ! :R

Win10 64bit, 290x (alapórajelen), 3570k (4.2GHz), monitor HDMI-n csatlakozik

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink http://www.pcvizhutes.hu

(#36063) Visormail

Visormail
(PH! addikt)

Nálam ez a 17.9.1 miután bezártam a játékot, utána is maxon pörgette tovább a ventit, pedig már rég 30 fokos volt a gpu, mégse akarta visszavenni.

(#36064) FoLey-v válasza Visormail (#36063) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Ez nálam is előfordult másnak lestem,hogy 30 fok helyett windows indításkor 40 fokon mutatta alapjáraton és azt vettem észre,hogy nem veszi vissza az órajelet. Visszatettem az előzö drivert azóta frankón megy.

• 2000 VW Ğσℓƒ mк4 1.4 єurσ Trєnđℓιnє 75 ŁĔ - Antracit kék metál color •

(#36065) szzimo53

szzimo53
(lelkes újonc)

HELP.

Beraktam a gépbe egy Asus R9 270x 4GB kártyát. Gigabyte z68 lapba.
Vga dvi-re kötöttem a monitort, letöltöttem a legùjabb drivert de újra inditás utàn a windows logo után fekete képernyöt dob....letisztitottam a drivert felraktam a 16.2.1 régebbi drivert azzal meg Win logo után függöleges csikokkal fagy ki. Halott a vga vagy mitöl van ez??

(#36066) Csupingo válasza szzimo53 (#36065) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Ha driver telepítés után csinál ilyeneket, és akár driver nélkül még megy is, akkor elég gyakran a vga végét szokta jelenteni.

Napi akció! Egyet beszólsz, kettőt kapsz. Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Shakespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (Markos-Nádas)

(#36067) 5150

5150
(kvázi-tag)

Ha még nem lett volna: Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.9.2

"Aimbot trial is expired.."

(#36068) Storms

Storms
(őstag)

Üdv
Milyen chipset drivert tegyek fel erre a gépre?
Windows 7 x64, Gigabyte MA770 UD3P. Tehát egy SB7xx-es gépre, régebben valamelyik 13.xx verziójú chipset driverrel ment csak a gép AHCI módban annál frissebbel nem indult el a windows. Csak már nem tudom melyik volt az, ebben kellene a segítség. :R

(#36069) TIT válasza Storms (#36068) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Nekem a legújabb van,driver booster felrakja.

(#36070) Storms válasza TIT (#36069) üzenetére

Storms
(őstag)

Utána olvastam , és a 13.12-es a legutolsó működő driver SB7xx chipset alá amivel megy az AHCI. Ezt rakja fel a driver booster is?

(#36071) TIT válasza Storms (#36070) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Azt nem tudom mert régen néztem de kiírja.
Nekem az amd oldaláról lekapott chipset driver ahci drivere cseszte el.

(#36072) 5150

5150
(kvázi-tag)

Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.9.3

(#36073) Pécsi gyerek válasza 5150 (#36072) üzenetére

Pécsi gyerek
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Mivan manapság,hogy hetenként jönnek a driverek?Amúgy most raktam fel a 17.9.2- őt és eltünt abból a menűből az elérhetősége a programnak,ami a jobb egér klikre jön elő.Ez normális?

Gigabyte ga ep35-ds3+Xeon E5440,4×2 gb ddr2 800 mhz,Sapphire R7 250X 1Gb,Fsp 400 80 plusz. +Gigabyte b250m-ds3h lap+pentium g4560+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :)

(#36074) freezer922

freezer922
(fanatikus tag)

Üdv,

Relive használó mesterekhez lenne egy kérdésem. Ahogy rákerestem akár itt a fórumon vagy gugliban, mindenki ha hangfelvételről van szó csak azt nem érti esetleg őket miért nem veszi fel, viszont nekem más a gondom :D

Olyat szeretnék, hogy x játékot veszem és annak a hangját venné mellé. Az kellene, hogy mellette/közben folyó társalgást ne. Nem tudom ez egyáltalán megoldható-e, de nem találtam ehhez hasonló dolgot sehol.

(#36075) Hegyirabló

Hegyirabló
(őstag)

Nem tudom mikori a legújabb driver, én csak most raktam fel, de elég jóra sikerült.

Egyesek nagyon sok időt töltenek itt a Prohardveren. Másoknak meg van életük.

(#36076) petyusz851

petyusz851
(kvázi-tag)

Sziasztok! Valaki rakta fel már az új drivert, és ha igen mik a tapasztalatok? Érdemes telepíteni? :)

[ Szerkesztve ]

Bal majd jobb, látod? Ennyi az egész, egyik láb után a másik..merj elindulni, merd meglépni..csak addig olyan félelmetes míg el nem indulsz..

(#36077) Hegyirabló válasza petyusz851 (#36076) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Szia!

Én annyit tudok mondani, hogy egy korábbi, de már új kezelőfelületes drivert felraktam még régebben, és nem győztem levenni, annyi gond volt vele. Az asztali színbeállításokat minden újrainduláskor resetelte, nem működött egyszerre a két képernyős megjelenítés, ezért egy régi drivert használtam, még a régi kezelőfelülettel. Most viszont fel kellett raknom az újat, mert Freesynces monitorom lesz, és nagyon jónak tartom. Sokkal átláthatóbb a kezelőfelület, nincs gond a megjelenítők kezelésével, megtartja a beállításokat. Nekem eddig tetszik.

(#36078) 5150 válasza petyusz851 (#36076) üzenetére

5150
(kvázi-tag)

Én annyit tudok, hogy a davinci resolved gyorsabban renderel azóta :)

(#36079) Pityu.

Pityu.
(PH! addikt)

Na olvasgatom az új driver ahogy nézem jobban be válik már pár embernek.Én még mindig nem váltottam 17.4.4 ről,esetleg érdemes lenne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36080) petyusz851

petyusz851
(kvázi-tag)

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Egyenlőre nem teszem fel, nem láttam benne olyan dolgot ami nálam hasznomra válna, persze alul a Windows mindig feldobja az ablakot rakjam fel az új drivert.

Bal majd jobb, látod? Ennyi az egész, egyik láb után a másik..merj elindulni, merd meglépni..csak addig olyan félelmetes míg el nem indulsz..

(#36081) Hegyirabló

Hegyirabló
(őstag)

Sziasztok!

Az új driver óta nem annyira élesek a játékban a betűk, elmosódottak. Mit kell állítani, hogy jó legyen?

Köszi!

(#36082) Erunosta válasza Hegyirabló (#36081) üzenetére

Erunosta
(kvázi-tag)

Lehet bekapcsolódott a Morphological Filtering. Az hajlamos csúnyán elmosni a betűket. A Gaming részben megtalálod.

(#36083) mokus1

mokus1
(PH! addikt)

Sziasztok!

Adott egy hd7850-es kártya és az F1 2017 játék.
Eddig teljesen jól futott mediumon a játék (45-50 Fps), de mióta letöltöttem a legújabb crimsont azóta szarakodik.
Hibajelenség: Menüben kb 20 FPS, játékban kb 30 FPS. Ezután lejjebb vettem egy két dolgot és visszaállt kb. 55 FPS-re, majd mikor vége lett az edzésnek és újat indítottam megint 30 FPS-nél maximizálódott a képkockák száma. Beállításokat megnéztem nem ugrott vissza.

Mi lehet a gond? Egyéni vagy másnál is vannak az új driverrek gondok?

(#36084) Lacccca87 válasza mokus1 (#36083) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Játék/Globális Beállítások / Chill legyen kikapcsolva. ( vagy ha van külön profil a játékhoz akkor ott is.)

[ Szerkesztve ]

(#36085) Hegyirabló válasza Erunosta (#36082) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Szia!

Köszi!

Végül visszaállítottam alaphelyzetbe, és elmúlt. Mondom nem fogok én itt ezer kombinációt végigjátszani, mire rájövök.

(#36086) mokus1 válasza Lacccca87 (#36084) üzenetére

mokus1
(PH! addikt)

Nincs bekapcsolva, visszatettem a régebbi drivert azzal megjavult.

Ez a chill mire való egyébként?

(#36087) FoLey-v

FoLey-v
(őstag)

Nekem néha az a problémám,hogy a gpu órajelet nem akar visszaállni 300Mhz-re hanem beakad 450mhz-en és nekem ez idegesít. 40-42 fokos hőmérsékletet mutat így. Valahogy ezt a problémát lehet orvosolni? MSI Afterburner programot használok.

(#36088) mokus1 válasza FoLey-v (#36087) üzenetére

mokus1
(PH! addikt)

Mennyi megjelenítő van rá dugva?

(#36089) 5150 válasza FoLey-v (#36087) üzenetére

5150
(kvázi-tag)

Lehet hogy az afterburner cseszi szét (összegabalyodnak)

(#36090) FoLey-v válasza mokus1 (#36088) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Csak egy van rádugva.

5150 Nem tudom pedig idáig nem csinálta ezt csak tegnap.

(#36091) 5150 válasza FoLey-v (#36090) üzenetére

5150
(kvázi-tag)

Jelentem, ebből a 17.9.3-ból is már az okt2-i jön le a korábbi szept 17-i helyett. Hogy mi változott nem tudom.

Az az msi féle csoda hajlamos összeakadni néhány driver modullal és processzel. Nem lepne meg, ha ez lenne a hiba oka, nem először fordulna elő.

(#36092) FoLey-v válasza 5150 (#36091) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

17.8.2-es drivert használom nem mindig csinálja csak nagyon ritkán. Megvárom AB frissítést hátha az orvosolni tudja már.

(#36093) FragMaster válasza 5150 (#36091) üzenetére

FragMaster
(PH! addikt)

Kapott WHQL plecsnit.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#36094) dani_golf

dani_golf
(tag)

hello all.
help kéne
adott egy LG 29UM68-P és egy Asus R9 290
ugyebár mindkettö freesynces.és display portal kötöttem össze egy 1.2 es kábelel.fent a 17.10.1-es driver
de a radeon beállitásoknál a kijelző oldalán az első ablakban azt írja hogy AMD Freesync nem támogatott... !!!
mit kéne állitani és hol hogy ez a dolog müködjön mert a feltételek adottak.thx előre is.

(#36095) bozont válasza dani_golf (#36094) üzenetére

bozont
(PH! kedvence)

Szerintem a monitor menüjében is külön be kell kapcsolni. Az enyémnél legalább is így van.

(#36096) dani_golf válasza bozont (#36095) üzenetére

dani_golf
(tag)

igen meglett..köszi ...túl van dramatizálva ez a sok minden.itt kapcsold,ott..ááá ..amugy hol tudom észrevenni a hatását?játékokban láttni különbséget hogy lássam vagy vmi testen?

(#36097) MasterMark válasza dani_golf (#36096) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

Játékokban természetesen...

Ott a windmill demo.

Hey Cortana, Xbox on!

(#36098) AtHoS válasza dani_golf (#36096) üzenetére

AtHoS
(PH! nagyúr)

Ha van lehetőség a monitor menüjében OSD-re kiíratni a képfrissítés értékét, akkor játék közben nem fix értéket kellene, hogy láss, hanem folyamatosan változót a monitor freesync tartományán belül (persze az adott játék aktuális játékbeli grafikai beállításainak függvényében)

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#36099) dani_golf

dani_golf
(tag)

srácok még vmi. szeretem láttni a gpu observer dadgettel oldalt az aktuális állapotát a vganak de most az R9 290 el nem irja ki.driver fent a 17.7.2 és a 17.10.1 el is azt irja ki hogy : load library error meg hogy gpu not found..beállitásoknál nem láttja az adapter listában a vgat. vmi ötlet ?

[kép]

srácok még vmi.
szeretem láttni a gpu observer dadgettel oldalt az aktuális állapotát a vganak
de most az R9 290 el nem irja ki.driver fent a 17.7.2 és a 17.10.1 el is
azt irja ki hogy : load library error meg hogy gpu not found..beállitásoknál nem láttja az adapter listában a vgat. vmi ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#36100) MasterMark válasza AtHoS (#36098) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

.

[ Szerkesztve ]

Hey Cortana, Xbox on!

(#36101) wwenigma válasza dani_golf (#36099) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Hasznalj működő gadgetet...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#36102) olymind1

olymind1
(fanatikus tag)

Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta for Windows® 10 Fall Creators Update

Important Notes

This driver is provided as a beta level support driver and should be considered "as is".

Support For

Beta level support for Windows®10 Fall Creators Update. For more information on Windows®10 Fall Creators Update visit here.

Known Issues

Mixed Reality headsets may fail to render when running in Hybrid Graphics system configurations.
A limited number of displays may exhibit brief signal loss periodically.
System hang may occur during Mixed Reality 360 videos playback on Radeon RX Vega series graphics products.
An HDCP error code may be observed while playing Blu-Ray content on a secondary attached display.
Radeon WattMan profiles and settings may not persisting after resuming from sleep.
A system restart or hang may be observed when launching DX12 applications on Multi GPU enabled system configurations with Radeon ReLive enabled.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.