Hirdetés

2017. április 30., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

(#35701) R3nts

R3nts
(fanatikus tag)

Szép napot Mindenkinek!Segítséget szeretnék kérni: 17.4.3-as driver van fenn, Win7 x64 alatt . Kiterjesztett asztal módban használom a PC-t HDMI-vel összekötve a TV-vel,(TV:HDMI-vel , monitor: DVI-vel kötve),mindkettő 1920X1080 60p-n megy. Valamelyik telepített programom elgányolt valamit és most a TV elindított filmek, áthúzott ablakok "lelógnak" a képről....a Windowsban a beállítások ugyanúgy 1920X1080p-t írnak mindkét kijelzőre,csak a TVn megjelenő kép, nem 1:1 pixel mapping, hanem kilóg,nagyobb....hol lehet ezt beállítani a Radaeon Settings-ben? :W

[ Szerkesztve ]

Asus P5QLPro , Intel C2D E7600 , CoolerMaster RealPower 520M , 2X2GB DDR2 1066MHz dual channel RAM , Asus HD7770 1GB GDDR5 DirectCU, Win7 x64 SP1

(#35702) Lacccca87 válasza Pityu. (#35700) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Igen.

(#35703) dani_golf

dani_golf
(tag)

hello all
a kérdésem hozzátok :
adott egy 5850 es karim.fent a 16.2.1 es driver
most vettem egy LG 29UM68-P -t .. ugyebár ez 2560x1080 as
oké.a win abban is van. de plul ezt irja aki a win ..ez miért van?

másik a radeon beállitásoknál a gpu méretezést be illetve ki kapcsoljam?nemigazán vágom a jelentöségét.. és még vmi ..
a radeon beállitásainál kiirja hogy 75 hz

de plul a win az adaptertulajdonságoknál csak 60 ig mutatja és engedi a legördölüböl...

szerintetek? elöre is thx

(#35704) Kiratheonly válasza tippm86 (#35685) üzenetére

Kiratheonly
(kvázi-tag)

Szia!

Nálam is van/volt ilyen gond. Több minden is közrejátszott. Most ott tartok, hogy tápcsere megvolt, a ház szellőzése rendben. Viszont észrevettem valami fura jelenséget. Egy 144Hz-es Benq-m van, amit ha lekorlátozok 100Hz-re, akkor semmiféle gond nem jön elő, minden műxik, semmi nem fagy ki. Neked mekkora tápod van, illetve milyen monitorod?

//The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow// Intel Core i7 2600K~8GB Kingston 1600Mhz~ASUS STRIX RX480 OC 8GB~ASUS Maximum Gene-Z~Samsung 850 250GB + N40L~6TB~Samsung 830

(#35705) TIT válasza dani_golf (#35703) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Hdmi-n nekem is csak 60-at engedett,displayporton lesz 75,de a driver kiírja,hogy hiba,a legnagyobb felbontást és képfrissítést nem tudja beállítani,pedig betudja.
Időközönként villan is a kép,1-2 weboldalnál pedig vibrál.

(#35706) dani_golf válasza TIT (#35705) üzenetére

dani_golf
(tag)

nagyon köszönöm az infot...akkor beruházok egy ilyenre is..csak hogy még több dolgot lehessen venni :D

(#35707) 5150 válasza Lacccca87 (#35695) üzenetére

5150
(kvázi-tag)

Ha ez igy volna, nem kellett volna winupdate után a "direkt" creator update-hez mellékelt AMD frissitést követően legyalulnom az egészet, mert ugye én is csak ráfrissitettem az előzőre. Ugyanis első körben az jelentkezett, hogy a játékok elindultak ugyan, de az összes gémben "összerántotta" a képet kb. az eredeti 2/3-ára és alsó-felső szegélyeket is kaptam mellékelve. Próbáltam igy játszani, de olyan input lagom lett, hogy alig ismertem rá a játékra. Az egérkezelés olyan lett, mintha taknyon csúszós zselén próbálná átverekedni magát a kurzor. A harmadik jelenség pedig az volt, hogy a kártya gpu órajeleit visszavette 2D-ben, a memóriákat viszont maximum órajelen járatta ha kellett, ha nem. DDU és creatoros driver install után megszűnt az összes ilyen cukiság és ismét jó lett minden. Pedig még tyúkot sem áldoztam (Szűzoltásra sem emlékszem, pedig azzal még csak csak meg tudtam volna békélni :D )

pityu - a driver detektálja a feltelepitett játékokat.

[ Szerkesztve ]

"Aimbot trial is expired.."

(#35708) dani_golf

dani_golf
(tag)

srácok tudnátok vhol ajánlani helyet ahol tudok venni 1.4 es display port kábelt? mindenhol csak 1.2 est találok.hamár vennék akkor a legjobbat szeretném...

(#35709) Lacccca87 válasza 5150 (#35707) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Már a 2. frissítésen esik át a WIn10 amióta fent van csak és kizárólag rátelepítéssel használom.
Eddig háromszor tettem kivétlet, amikor a gyári eltávolítót használtam és win restart után telepítettem fel az új drivert ( Omega driver megjelenésekor, ReLive driver megjelnésekor, 270X > 470 csere).

Ezen felül X1650XT óta csak AMD/ATI/RADEON vga-m volt/van, Win7/8.x/10 mindig rátelepítem.
Nálam semmi gond nem jelentkezik.
Biztos egyedi eset vagyok, vagy egyszerűen kihagyom a sok felesleges progit amit bekavarhat ( ilyen tisztító olyan takarító, ilyne OSD olyan FPS mérő stb...).
Egy két hibába belekóstolhattam én is de azok driver hibák voltk és javítva lettek anélkül hogy DDU-t vagy társait kellett volna használnom.

Egyébként onnantól kezdve hogy használtad a DDU-t imádkozhatsz hogy ha komolyabb módosítások vannak a driverben akkor továbbra is működjön minden.
Fogadni mernék amúgy hogy akinél ilyen hibák jönnke elő tuti használta a múltban is a DDU-t és társait.

(#35710) 5150 válasza Lacccca87 (#35709) üzenetére

5150
(kvázi-tag)

Egészségedre. És? Micsoda érvelés ez? Neked nem volt, másnak se lehet? Nekem meg gumi nem lyukadt ki még soha, akkor ilyen alapon kamu és összeesküvési elmélet minden erről szóló hiresztelés. Szerinted unalmukban irták és frissitik rendszeresen a DDU-t az alkotói? Leirtam mi történt és milyen anomáliákat tapasztaltam. Bocs de a tényeket valamiért előbbre sorolom, mint a találgatást takaritós fps mérős "felesleges programok" hatásairól, már csak azért is, mert friss, mókolatlan windowsról updateltem creatorra. Imádkozni nem szokásom, ha véletlen elbaszódik valami megoldom, plusz napi szinten csinálok mentést. Az ilyen DDU szerű programokat egyébként is mindenki "csak saját felelősségre" használgat szerintem. Windowson meg bármikor bármi elbaszódhat... vagy épp megy évekig gond nélkül, olyat is láttam néhol, hogy 4-5 éve nem volt reinstall és még élt :D

(#35711) wwenigma válasza 5150 (#35710) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Lehet másnak, aki okosabbnak hiszi magát mint amilyen.

Csak akkor volt memóriafrekis gondom (2D-3D órajel) amikor állítgattam és rátelepítésnél nem vette vissza, ilyenkor full eltavolitas (sajat uninstall) és telepites megoldotta.

[ Szerkesztve ]

http://evaper.info - Magyar eVaper Elektromos cigaretta fórum / apróhirdetés / chat | -- Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 ❤ Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd

(#35712) 5150 válasza wwenigma (#35711) üzenetére

5150
(kvázi-tag)

Veled nem tárgyalok. Túl sokat kötözködtél és provokáltál ahhoz, hogy akár egy betűdre is ügyet vessek most és a jövőben. Ezt az egy tisztázó észrevételt leszámitva 100%-os /ignore list első helyezett vagy részemről. Csak a miheztartás végett.

(#35713) MK VII válasza 5150 (#35712) üzenetére

MK VII
(PH! kedvence)

Mert Te mit csinálsz, már ne is haragudj?
A #35710-es hsz-ed az első betűtől az utolsóig provokáció.. :D
Mielőtt valakit végigmérsz előtte nézz már tükörbe.. :K

"Miért iszol, hogy jó fej legyél? - Nem. Azért iszok, hogy Te jó fejnek tűnj."

(#35714) wwenigma válasza MK VII (#35713) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Ez ilyen, ne foglalkozz vele. ;] Nem most es nem ma kezdte....

http://evaper.info - Magyar eVaper Elektromos cigaretta fórum / apróhirdetés / chat | -- Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 ❤ Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd

(#35715) Lacccca87 válasza 5150 (#35710) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Most hasonlóképpen mondhatom a te esetedre is hogy milyne érvelés az hogy nálad rossz volt?
Én is leírtam mit taspztatltam akkor azok is tények a te mondanód szerint.

Az meg igenis releváns hogy milyen egyéb állandóan futó háttérprogik vannak telepítve a gépre ( nálad nincs, másnál lehet), főleg a ReLive driver óta háklis rá a rendszer.

Én speciel legalább odaírtam hogy lehet hogy én vagyok a véletlen kivétel.

DDU-t meg nem "mindenapi" használatra készítették illetve frissítik, hanem utolsó lehetőségnek ha esetleg semmi más nem segítene már csak a WIN újratelepítése amire meg adott esetben nincs lehetősége a delikvensnek, és nem egy olyan egyszerű művelethez mint a driver frissítés.
Sokszor olyan dolgokat is töröl a registry ből amit nem kellene.

Én személ szerint egyszer próbáltam ki még WIN 7 nél hogy mire jó, és annyira jól sikerült hogy utána egy DX-es játék se indult el. De ez megint csak egy kivétel lehet, mert többen használják gond nélkül.

(#35716) Bigemperor

Bigemperor
(senior tag)

Sziasztok!
Sajnos nem bírom megoldani a problémát, egyenlőre a detektálása sem tiszta, lehet, hogy nem is jó helyen kutatok. Win 7 ultimate 64 bit az op. rendszer.
Kb. két napja nem működött a bsplayer, hibát ír ki minden lejátszásnál, nem teljesen világos, mi a szösz baja van, az mpc-hc is hibával indul, de az legalább továbbmegy.
Jelenleg a sima win élményindex videoszámítási hibával nem fut le, autós szimulátor játékok el sem indulnak.
Driverek elvileg legfrissebbek, hosszú ideje semmi hibám nem volt, nemrég feltettem próbaképp ugyan egy fifa 15-öt, de azonnal szedtem is le.
Ebből bármi megállapítható, amit írtam?
Segítségeteket előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35717) MK VII válasza Bigemperor (#35716) üzenetére

MK VII
(PH! kedvence)

Szia.. Ebből számomra csak annyi jön le, hogy a VGA kártyád beadta az unalmast..

(#35718) Bigemperor válasza MK VII (#35717) üzenetére

Bigemperor
(senior tag)

mivel tudom ezt legegyszerűbben tesztelni? gyanús, hogy szoftveres gebax is lehet.
R9 MSI 390 vga
i7 4770k proci
17.4.3 AMD Radeon szoftver

[ Szerkesztve ]

(#35719) MK VII válasza Bigemperor (#35718) üzenetére

MK VII
(PH! kedvence)

Egyáltalán milyen a géped? VGA milyen? Melyik Drivert próbáltad feltenni?
Sok mindent nem írtál le ami segítene behatárolni, hogy kb mi is lehet a hiba...

(#35720) Bigemperor válasza MK VII (#35719) üzenetére

Bigemperor
(senior tag)

Asus gryphoon alaplap, 2x8 GB Corsair vengeance 1600 ram, 1 Tb Hdd, 256 Gb SSD, de gondolom ezek nem olyan fontosak.

(#35721) MK VII válasza Bigemperor (#35720) üzenetére

MK VII
(PH! kedvence)

Próbálj ki egy régebbi drivert.. Mondjuk a 16.11.5-öt..

(#35722) Bigemperor válasza MK VII (#35721) üzenetére

Bigemperor
(senior tag)

Uninstall amd kompletten, ami egyenlőre jó, rápróbáljuk a drivereket újból. :R

(#35723) Bigemperor válasza Bigemperor (#35722) üzenetére

Bigemperor
(senior tag)

úgy tűnik, ez segít.

(#35724) CHaooSS

CHaooSS
(őstag)

Hali

ReLive nem akar működni.. előző nap még vettem fel, de ma már nem működik.. Semmire sem akar reagálni. DDU-val lepucoltam felraktam megint legújabb drivert semmi, na mondom akkor előzőt megpróbálom, de szintén semmi.. nem tudom miért nem akar működni..

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#35725) MasterMark

MasterMark
(PH! félisten)

Üdv,

Ki lehet kapcsolni az automatikus kijelző észlelést? Régebben erre volt egy kapcsoló, de most nem találom.

Crimson ReLive 17.2.1
:R

Sapphure

(#35727) wwenigma válasza Ciccuka (#35726) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Sok a birka, nah.

(#35728) Weaver

Weaver
(senior tag)

újra akarom telepíteni a rendszert (win7 64bit) , r7 260x karihoz (meg úgy általában) ajánlott a legújabb driver ? (17.4.4)

(#35729) Popes

Popes
(őstag)

Véletlenül nem emlékszik valaki hogy mi volt a megoldás arra a problémára hogy 1-2 másodpercre elsötétül a monitor? Régebben is volt ilyen(még böngészőben is) de mostanában megint előjött BF4 alatt és már nem emlékszem mi volt a megoldás. 17.4.3 van fent ReLive nélkül.

Deus ex machina

(#35730) SP4C3 válasza Weaver (#35728) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Én várnék még WHQL lesz, nem bétáznék, mert a minap vettem észre, hogy gondolt egyet a driver és átcsapta PCIe x8 2.0-ba a grafikusomat, meg hasonló anomáliákat produkált, köszi AMD.

@Popes - Tegnap telepítettem újra egy ilyen problémával küzdő gépet. Ott driver volt a ludas, pontosabban az Istenverte windóz tíz által telepített driver. Okozhatja még döglődő kártya, esetleg visszavett órajelekkel orvosolható. Első körben másik driver-rel próbálkoznék, ha továbbra is csinálja (másik gépben is), akkor kuka. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ VérPistik kíméljenek ;] :{ My blood is full of salt, salty AF! :}

(#35731) Weaver válasza SP4C3 (#35730) üzenetére

Weaver
(senior tag)

szia. köszi! support.amd.com -on néztem, ott nem írta, hogy ez béta. akkor melyik az utolsó, final ami ajánlott? a 17.4.3 jó?

(#35732) SP4C3 válasza Weaver (#35731) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

17.4.3 - WHQL (nem beta driver-t rak fel)
17.4.4 - Nem próbáltam, de nem whql és eddig ami nem whql matricás volt azok általában beta driverrel áldották meg a rendszerem. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ VérPistik kíméljenek ;] :{ My blood is full of salt, salty AF! :}

(#35733) Weaver válasza SP4C3 (#35732) üzenetére

Weaver
(senior tag)

értem, köszi! tehát, ha lehet whql legyen.

(#35734) SP4C3 válasza Weaver (#35733) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Pontosan. :K

(#35735) bozont válasza Weaver (#35733) üzenetére

bozont
(PH! kedvence)

Tökmindegy hogy whql vagy sem, nem jelent semmit. Viszont úgy látom a 17.4-es driverekkel többeknek akadt problémája. Használd valamelyik 17.3-at. Nekem most a 17.3.1 van fent, eddig nem volt vele baj.

Meizu Pro 5 + Vsonic AN16

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.