Hirdetés
- 3D nyomtatás
- Vezetékes FEJhallgatók
- OLED monitor topic
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Hobby elektronika
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- Egyre jobb a SteamOS Intel platformon
- Fujifilm X
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
-
112593 - 112501
112593 - 112501 112500 - 112401 112400 - 112301 112300 - 112201 112200 - 112101 112100 - 112001 112000 - 111901 111900 - 111801 111800 - 111701 111700 - 111601 111600 - 111501 111500 - 111401 111400 - 111301 111300 - 111201 111200 - 111101 111100 - 111001 111000 - 110901 110900 - 110801 110800 - 110701 110700 - 110601 110600 - 110501 110500 - 110401 110400 - 110301 110300 - 110201 110200 - 110101 110100 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-03-17 16:25 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
peet137
tag
Egyik indításról a másikra ezzel fogadott a GID:
Ha jól sejtem, ez menthetetlen, ugye? Ráadásul, ahogy néztem, mintha egyre erősebben látszana...Másik sztori: cseréltem a kombi H-n a csomitelókat és az egyik folyamatosan kiakad a felső gömbről. Elég erősek a cuccok amúgy, ha elengedem az ajtót, rendesen megemeli az autót nyitáskor. Hart márka lett, mert ez volt gyorsan (474 mm, 570N). Van erre valami ötlet? A kis klipszek tartanak elvileg, kicsit megfeszegetve sem csúszik le, csak a nyitásnál mintha a csillapítás a végén nem lenne elég óvatos. Akár másik márka is érdekel, ami bevált nektek.
-
Bilux
veterán
Megvettem a legolcsóbbat. 1700Ft volt. Tegnap megjött, felkészültem, 20 perc alatt kicseréltem, 10 perc alatt beállítottam, további 5 perc volt az elpakolás, majd az utolsó 10 perc a megérdemelt sör elfogyasztása volt.
Rendben működik. Nehezen engedem el a kezét Kisöregnek, de ez volt az utolsó műszakija.
Jövőre lecserélem (egy Giulietta 1.75TB QV-ra).Nekem abból lett az Insignia OPC
Költségek ott is lesznek, sőt de minden fillért megért
-
ParmaBoy
aktív tag
Megvettem a legolcsóbbat. 1700Ft volt. Tegnap megjött, felkészültem, 20 perc alatt kicseréltem, 10 perc alatt beállítottam, további 5 perc volt az elpakolás, majd az utolsó 10 perc a megérdemelt sör elfogyasztása volt.
Rendben működik. Nehezen engedem el a kezét Kisöregnek, de ez volt az utolsó műszakija.
Jövőre lecserélem (egy Giulietta 1.75TB QV-ra).Egészség a sörhöz, grat a munkához, és sok kitartást Giulietta QV vásárlásához. Egyik barátomnak tervezünk venni 4M környékén, eddig hármat nézünk meg, de volt már minden: olajfolyás, tekert óra, 750mikron a tetőn stb...
-
cappa72
nagyúr
Megvettem a legolcsóbbat. 1700Ft volt. Tegnap megjött, felkészültem, 20 perc alatt kicseréltem, 10 perc alatt beállítottam, további 5 perc volt az elpakolás, majd az utolsó 10 perc a megérdemelt sör elfogyasztása volt.
Rendben működik. Nehezen engedem el a kezét Kisöregnek, de ez volt az utolsó műszakija.
Jövőre lecserélem (egy Giulietta 1.75TB QV-ra). -
Fjoe
tag
Fals levegőt szívhat esetleg a vákuumcsőnél, vagy lehet még PCV membrán hiba, esetleg tankszellőztető szelep vagy a vízhőfok jeladó is szórakozhat. A fojtószelep lehet még, de mivel takarítottad, az talán nem annyira koszos, meg a légtömegmérő is elkoszolódhatott. Nekem volt hasonló problémám, de nem fulladt le teljesen csak majdnem. Utána melegen meg emelgette az alapjáratot ilyen 1250-1400-ra pár másodpercig. Én ezeket jártam/próbáltam végig, de nálam a légtömegmérő tisztítás és a szelepfedél csere oldotta meg véglegesen a problémákat.
-
dethroner
veterán
Nincs benne, fojtószelep végzi a dolgot.
Mérés ártani nem árt, elég egyszerű is, már ha lejön a szelepfedél.Amúgy a leírt reggeli hidegindítási kálvária mire utalhat, mit lehet érdemes megnézni?
-
cappa72
nagyúr
...nekem menet közben szakadt a városban
vissza akartam rakni 2-be és reccs... még tán a gyári volt benne, nem tudom milyet rakott bele a szerelőnk, de munkadíjra semmit nem számoltak fel... nem hinném, hogy sok difi lenne: egyik lehet 16 évet bír majd, másik meg 18at?
...ha 2 szál tartja, nem sokat szórakoznék vele: lehet álló helyben kinyomod 20szor a kuplungot és ennyi elég neki... lényegében 3x nagyobb terhelés megy már rájuk, mintha mind egyben lenne és a kor elintézte a többitValami hasonló morfondírozás van a fejemben. 26 éves jelenleg a kisöreg. Gyári bowden, ez egészen biztos.
Szerintem még a következő 2 év még lehet, hogy meglesz, de gyanítom, hogy jövő tavaszig lesz csak nálunk (szegény... tudom, tárgy, el kell engedni, de...) -
mephi666
nagyúr
Ha Astra F x16szr-hez kellene vennetek bowden-t, akkor milyet vennétek? (Mármint milyen márkát? KA-nál van starline, kamoka, hart, maxgear, febi, stb... 1700Ft-tól egészen 13k-ig van választék.)
Hamarosan megadja magát a bowden, ez teljesen biztos; a 6-os sodronyból kb. 2 szál tart már csak. Lehetőség szerint elkerülném a menet közbeni meglepetéseket, főleg mert leginkább lányom vezeti.
Két évre kapott műszakit nemrég, a héten esedékes az éves karbantartás, és így megnéztem a motorteret, így derült ki.
(A kötegelőt azt most tettem rá, hogy lássam, meddig húz be a kuplungpedál kinyomásra, nem mechanikai tartószerkezetnek szántam
.)...nekem menet közben szakadt a városban
vissza akartam rakni 2-be és reccs... még tán a gyári volt benne, nem tudom milyet rakott bele a szerelőnk, de munkadíjra semmit nem számoltak fel... nem hinném, hogy sok difi lenne: egyik lehet 16 évet bír majd, másik meg 18at?
...ha 2 szál tartja, nem sokat szórakoznék vele: lehet álló helyben kinyomod 20szor a kuplungot és ennyi elég neki... lényegében 3x nagyobb terhelés megy már rájuk, mintha mind egyben lenne és a kor elintézte a többit -
cappa72
nagyúr
Ha Astra F x16szr-hez kellene vennetek bowden-t, akkor milyet vennétek? (Mármint milyen márkát? KA-nál van starline, kamoka, hart, maxgear, febi, stb... 1700Ft-tól egészen 13k-ig van választék.)
Hamarosan megadja magát a bowden, ez teljesen biztos; a 6-os sodronyból kb. 2 szál tart már csak. Lehetőség szerint elkerülném a menet közbeni meglepetéseket, főleg mert leginkább lányom vezeti.
Két évre kapott műszakit nemrég, a héten esedékes az éves karbantartás, és így megnéztem a motorteret, így derült ki.
(A kötegelőt azt most tettem rá, hogy lássam, meddig húz be a kuplungpedál kinyomásra, nem mechanikai tartószerkezetnek szántam
.) -
Markizmark
addikt
-
dethroner
veterán
-
Timer
veterán
Az ötlet onnan jött, hogy hajlamos vagyok elolvasni a gyártó által kiadott kézikönyvet, amiben az áll, hogy a szelephézagot minden 150 ezer km után ellenőrizni és szükség esetén korrigálni kell. A kocsimban már 368 ezer van, és igaz hogy csak másfél éve van nálam, de pl már másodszor cseréltettem fékolajat is
szóval, van egy csomó számla a korábbi szervizekről, de szelephézag ellenőrzést egyszer se láttam benne.
Reggel a legelső indításnál van néha egy kis bizonytalanság. Azt kezdettől fogva csinálja, hogy ilyenkor próbálja nagyon alacsonyan tartani a fordulatot, indulás után leviszi kb 750-re, majd amikor érzékeli hogy ez nagyon kevés, akkor megelemi olyan 1300-ig, azt soknak tartja és elkezdni megint csökkenteni. Ezt a legelső gázadásig csinálja, amint kiállok a garázsból megszűnik ez az ingadozás és beáll olyan 800-ra.
A másik ami pár hete jött elő, hogy nem tudom mitől függ, de néhány naponta a reggeli első indítás pöccre beröffen, de nem bír alapjáraton menni, fullad le, így próbálkozik 2-3 másodpercig majd le is fullad. Utána a következő 1, de néha 2 indítás ugyanezt csinálja, de aztán beindul jól, és napokig elő se jön. Fojtószelepet takarítottuk tavaly, akkor az ingadozó alapjárat miatt, de szinte semmi kosz nem volt benne. Valamint amire még emlékszem, hogy szintén akkoriban cseréltük le a termosztátházat, mert ott volt egy kis hűtőfolyadék szivárgás. Amúgy megy, melegen nagyon jó hangja van (reggel az okoskereket persze gyakran hallani 1 másodpercig), de gondoltam egy ellenőrzés nem árthat. Meg talán ezt az említett hideg alapjárat gondra is megoldás lehet.Alapjárati motor nincs benne esetleg?
-
dethroner
veterán
Egyáltalán honnan jött az ötlet, hogy foglalkozni kell a szelephézagokkal?
Ha nagy lett a hézag azt meghallod, elég ritkán fogy el a hézag, inkább kopnak az anyagok, mint hízzanak. Ha szép a hangja és megy akkor ne foglalkozz ilyennel. Magát a mérést persze el tudod végezni te is.
Kell hozzá egy 800 forintos hézag mérő és esetleg egy új szelepfedél tömítés, ha már kemény a régi. Leszeded a trafó fedelet, lehúzod a stekkert, 2 csavarral kiszeded a trafót, lepattintgatod körbe a kábeltartókat, leveszed hátul a kartergáz csövet és leveszed a fedelet (már ha a bal első illesztő szem is úgy akarja) és ott is van minden amit mérni akarsz.Az ötlet onnan jött, hogy hajlamos vagyok elolvasni a gyártó által kiadott kézikönyvet, amiben az áll, hogy a szelephézagot minden 150 ezer km után ellenőrizni és szükség esetén korrigálni kell. A kocsimban már 368 ezer van, és igaz hogy csak másfél éve van nálam, de pl már másodszor cseréltettem fékolajat is
szóval, van egy csomó számla a korábbi szervizekről, de szelephézag ellenőrzést egyszer se láttam benne.
Reggel a legelső indításnál van néha egy kis bizonytalanság. Azt kezdettől fogva csinálja, hogy ilyenkor próbálja nagyon alacsonyan tartani a fordulatot, indulás után leviszi kb 750-re, majd amikor érzékeli hogy ez nagyon kevés, akkor megelemi olyan 1300-ig, azt soknak tartja és elkezdni megint csökkenteni. Ezt a legelső gázadásig csinálja, amint kiállok a garázsból megszűnik ez az ingadozás és beáll olyan 800-ra.
A másik ami pár hete jött elő, hogy nem tudom mitől függ, de néhány naponta a reggeli első indítás pöccre beröffen, de nem bír alapjáraton menni, fullad le, így próbálkozik 2-3 másodpercig majd le is fullad. Utána a következő 1, de néha 2 indítás ugyanezt csinálja, de aztán beindul jól, és napokig elő se jön. Fojtószelepet takarítottuk tavaly, akkor az ingadozó alapjárat miatt, de szinte semmi kosz nem volt benne. Valamint amire még emlékszem, hogy szintén akkoriban cseréltük le a termosztátházat, mert ott volt egy kis hűtőfolyadék szivárgás. Amúgy megy, melegen nagyon jó hangja van (reggel az okoskereket persze gyakran hallani 1 másodpercig), de gondoltam egy ellenőrzés nem árthat. Meg talán ezt az említett hideg alapjárat gondra is megoldás lehet. -
munkamuszaki
újonc
Sziasztok!
Hogyan lehet leszedni -házi körülmények között- egy Opel Astra G CC 1.4 (Z14XE...) benzines autóban a radiátorára csatlakozó vezetékeket. Roncsolás nélkül le lehet szedni őket, a képeken látható fekete és sárga szorító/rögzítő/bilincs szerű elemeket? Mi ezeknek a hivatalos nevük.
Szeretném átmosni és vízkőteleníteni a radiátort, mert nagyon gyenge volt télen a kocsiban a fűtés. (A vízpumpa és a termosztát működik. Abban bízom, hogy a radiátorban vannak lerakódások, amiket sikerül eltávolítani.)
Ha esetleg csinált valaki már ilyet, ilyen autónál, örülnék, ha megosztaná, hogy ment a dolog és milyen eredményt hozott.
[kép] [kép] [kép] -
Markizmark
addikt
Egyáltalán honnan jött az ötlet, hogy foglalkozni kell a szelephézagokkal?
Ha nagy lett a hézag azt meghallod, elég ritkán fogy el a hézag, inkább kopnak az anyagok, mint hízzanak. Ha szép a hangja és megy akkor ne foglalkozz ilyennel. Magát a mérést persze el tudod végezni te is.
Kell hozzá egy 800 forintos hézag mérő és esetleg egy új szelepfedél tömítés, ha már kemény a régi. Leszeded a trafó fedelet, lehúzod a stekkert, 2 csavarral kiszeded a trafót, lepattintgatod körbe a kábeltartókat, leveszed hátul a kartergáz csövet és leveszed a fedelet (már ha a bal első illesztő szem is úgy akarja) és ott is van minden amit mérni akarsz. -
Bici
félisten
Sziasztok!
Javasoljatok nekem szakit, aki egy 1.4 16v ecotec G Astra nyűgjeit (alap karbantartás, és kerregő motor - talán vezérlés?) orvosolná becsületes áron.
Újpesten lakom, de lehet a szerelő messzebb is, csak annyi a feltétel, hogy 9-re hazaérjek tömegközlekedéssel, vagy bringával, ha nyitásra odaviszem az autót.
Köszi szépen!
-
dethroner
veterán
Motorfelújítás nagy valószínűséggel (90%), kuplung csere, bal oldalt küszöb csere, jobb oldalit még meg lehet menteni, komplett autó fényezés (tető és a motorháztetőn darabokban hullik le a lakk), plusz apróságok, mint ajtó kábel köteg cseréje, stb. Többek között azért sem éri meg szerintem, mert 2006-os az autó és 333 ezer km van benne.
Nem sok futás az. Nekem 2006-as Astra, szintén 1,8 benzin 368 ezer. Most találtam valakit aki vállalta 70-ért a szelephézag ellenőrzést és esetleg tőkék cseréjét ha kell, kéne egy klímahűtő mert eléggé ba vannak lapulva a lamellák, kellene két első sárvédő, plusz a két küszöb elejét javítani, ezek festésem, kellene egy géptető festés, meg egy alvázvédelemben gondolkodok még. Most így hirtelen ami eszembe jutott, de meg se fordul a fejemben hogy lecseréljem.
Sajnos ami pénzt rászánnál, abból veszel valami pár évvel fiatalabbat, aminek kétséges az előélete, és ugyanúgy jönnek majd a számlák, amik esélyesen magasabbak lesznek mert egy újabb autó, drágább, bonyolultabb. A kereted harmadáért tökéletesen megcsinálják a kocsid és évekig megint gondtalanul furikázol. Lakk hibáért nem költenék, attól rohadni nem fog.Tényleg jut eszembe, 2006-as z18xer motoros kombiba milyen klímahűtőt javasolnátok?
-
Fjoe
tag
Nem a problémával van a baj, hanem a "cserélhetőséggel" csak egybe a szelepfedelet lehet, 1,6T-re meg majd kétszer annyiba kerül, mint az 1,4T-re....
Városban 8-9 közt, 100-as OMW-vel, ha 95-et kap 1,5-2l plusz. Citroen Xsara Picasso is ennyit evett. Fogyasztás nem volt szempont, ha enni kér, enni kér....
Országút/pálya olyan 7-8l.
Miénken négyé vszakos Kleber gumi van. Picasson négy évszakos Michelin volt. (Alföld közepén lakok, itt nagyon fagy sincs, nemhogy hó)Szerk.: amúgy Citroen C4 GP volt a kiszemelt 1,6 dizellel. Amiben nincs adblue.. de fap folyadék azokba is kell.
Igen ez a "nem cserélhetőség csak komplett szelepfedélcserével" dolog elég bosszantó. Anno én is ezzel szembesültem első körben, de aztán az enyémhez akkoriban találtam csak membránt, meg egy szerelőt, aki ki tudta cserélni
A házat melegítette ki valahogy a szelepfedélből, utána szétszedte és cserélte a membránt, végül meg vissza melegítette. Azonban ennek a membránnak a minősége sem volt olyan tartós talán, mint a gyári, ezért döntöttem most legutóbb inkább a komplett szelepfedél csere mellett, főleg, hogy sikerült nagyon jó áron hozzájutni. A fogyasztásra csak viszonyítási alapként voltam kíváncsi az enyémhez képest. -
313313
addikt
Persze, azt hogy költeni kell rá, azt belekalkuláltam, emiatt is szűkebb a keret. Ezek szerint ezeknél is jellemző a PCV-membrános probléma, mint a korábbi 1.6/1.8-as benzineseknél? Nálam 250-nél egyszer cserélték csak a membránt, most viszont nem rég cseréltük a komplett szelepfedelet, mert eddig bírta. A fogyasztásod egyébként hogy alakult?
Nem a problémával van a baj, hanem a "cserélhetőséggel" csak egybe a szelepfedelet lehet, 1,6T-re meg majd kétszer annyiba kerül, mint az 1,4T-re....
Városban 8-9 közt, 100-as OMW-vel, ha 95-et kap 1,5-2l plusz. Citroen Xsara Picasso is ennyit evett. Fogyasztás nem volt szempont, ha enni kér, enni kér....
Országút/pálya olyan 7-8l.
Miénken négyé vszakos Kleber gumi van. Picasson négy évszakos Michelin volt. (Alföld közepén lakok, itt nagyon fagy sincs, nemhogy hó)Szerk.: amúgy Citroen C4 GP volt a kiszemelt 1,6 dizellel. Amiben nincs adblue.. de fap folyadék azokba is kell.
-
Fjoe
tag
...miénk 2007es, 240k-val... 2021-ben vettük 190-nél úgy hogy előtte kb 1000km-el volt túl 500ezres motorfelújításon... lakk nálunk is pereg a tetőn, de leginkább esztétikai baj van vele (futómű, fékek nálunk lettek felújítva) ...éves olajcserekor átnézetem mindig és pár hónapja is azt mondták, hogy akár műszakira is lehetne küldeni azonnal, semmi baja
1.6/105ló, leginkább városban megyünk, évi 1 olasz körrel: pályán, nyáron, klímával 6.5 körül eszik 130as tempó mellett... nem tervezzük egyelőre lecserélni, mert szeretjükNálam szerintem főként az okozta a karosszéria fantasztikus állapotát, hogy nincs sem garázsom, sem árnyékos hely, ahova be tudnék vele állni, szóval hóban-fagyban, esőben-napsütésben kint áll az utcán. A bal oldali küszöbön már akkor rügyezett a rozsda, mikor megvettem, ezt párszor "kezelték", de már annyira rohad belülről, hogy csak a flex segíthet. 2019-ben vettem 218 ezerrel, szervízkönyvvel, számlákkal, minden doksival. Előtte cseréltek benne kuplungot. Azóta nálam kijött rajta az összes gyári hiba, ami benne van a nagykönyvben. A kopó, fogyó alkatrészek mellett meg 10 ezrenként olajcsere, de így is megrágta az élet...
-
Fjoe
tag
Nekem van egy 1,4T 120LE-s Tourerem. Sok város, kevés országút évi 7-8k km futással...
5 fős, egész jól szedte a talpát pályán is, 140-nél méghúzott volna. Lehet vele előzni, haladós.
Facebook csoportban kezdenek előjönni az 1,6T-nél is a szelepfedél problémák, kb hasonló ára van, mint 1,4T....
2012-2014-es autó akkor kb a cél (ár alapján) fel kell készülni mindenre. Kuplung(kettős tömegű) vezérlés, egyéb nyalángságok, idén komplett TRW fék csere volt valahol 160-180 volt az anyag+munkadíj, 4 gyertya is olyan 30-40k....
Bármit veszel költeni kell rá, aki más mond hazudik, vagy olyan autót vett nagyobb összegért, amiken ezek már megvannak...
Mi egy Citroen Xsara Picassot váltottunk, 1,6 8V, ahhoz képest rakéta. Össz egészében megvagyok vele elégedve, feleségem szereti, én céges autóval járok...
Prius vonalra csak annyit, hogy DFP és hasonló nyalágságok azon is előjönnek ám, dízel az is
Persze, azt hogy költeni kell rá, azt belekalkuláltam, emiatt is szűkebb a keret. Ezek szerint ezeknél is jellemző a PCV-membrános probléma, mint a korábbi 1.6/1.8-as benzineseknél? Nálam 250-nél egyszer cserélték csak a membránt, most viszont nem rég cseréltük a komplett szelepfedelet, mert eddig bírta. A fogyasztásod egyébként hogy alakult?
-
mephi666
nagyúr
Motorfelújítás nagy valószínűséggel (90%), kuplung csere, bal oldalt küszöb csere, jobb oldalit még meg lehet menteni, komplett autó fényezés (tető és a motorháztetőn darabokban hullik le a lakk), plusz apróságok, mint ajtó kábel köteg cseréje, stb. Többek között azért sem éri meg szerintem, mert 2006-os az autó és 333 ezer km van benne.
...miénk 2007es, 240k-val... 2021-ben vettük 190-nél úgy hogy előtte kb 1000km-el volt túl 500ezres motorfelújításon... lakk nálunk is pereg a tetőn, de leginkább esztétikai baj van vele (futómű, fékek nálunk lettek felújítva) ...éves olajcserekor átnézetem mindig és pár hónapja is azt mondták, hogy akár műszakira is lehetne küldeni azonnal, semmi baja
1.6/105ló, leginkább városban megyünk, évi 1 olasz körrel: pályán, nyáron, klímával 6.5 körül eszik 130as tempó mellett... nem tervezzük egyelőre lecserélni, mert szeretjük -
Tikakukac
titán
Én nem biztos, hogy Opelbe ruháznék be. Már lehet amit veszel nem is Opel, hanem valami Stellantis szörnyszülött. Munkatársam hasonló felállással (2+3) Toyota Prius-t vett (hétszemélyes) immáron 6 éve, sok baja nincs és keveset fogyaszt, főleg városban használja, de többször voltak már külföldön is. Igaz más árkategória, de lehet hosszabb távon megéri (Itt írtam légzsák cseréről, nekem szeptemberi időpontot ajánlott az Opel, édesanyámnak 2 héten belül megcsinálták ugyanezt Toyota szalonban) és a szervizköltség se horror munkatársam szerint.
Mert egy 10 évvel ezelőtti Opelben mi volt az Opel? De legyen 20.
-
313313
addikt
Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni. Zafira B-t szeretnék lecserélni, elsősorban Zafira Tourer 7 személyes változatára. Viszont nem igazán tudok dűlőre jutni a motorválaszték kapcsán. Hétközben főként sulijárat lenne, (kb. 5km-et teszek meg, majd megállok, aztán 5 km vissza, ez napi kétszer), hétvégente 80-100km-es utak vidékre, országúton/pályán. Éves szinten kb. 17-18 ezer km-et autózunk, összességében talán olyan 60% város, 40% országút/pálya az évi futásteljesítmény aránya. Első körben benzinesben gondolkodtam, az 1.4-es tűnik talán biztosabb választásnak az 1.6-os ellenében, nekem az is tetszik benne, hogy "egyszerűbb" motorkonstrukció talán, mint az 1.6-os, viszont nem tudom, hogy mennyire lehet tartós, egy ekkor kasztnihoz. Dízeleknél a 2.0CDTI-t néztem, de ugye a sok rövidtáv miatt kissé kétkedem bennük. (DPF, Adblue, stb.) Nézegettem hasonló méretű egyéb márkákat is, de kb. mindegyiknél (VW, Citroen, Peugeot) a benzines motor felejtős megbízhatósági szempontból, úgyhogy ott is a dízelek maradnak. Mivel eléggé korlátolt jelenleg a költségvetés, hibrid, elektromos nem jöhet szóba. Szóval ti melyik motort ajánlanátok inkább 2 felnőtt és 3 általános iskolás gyerek részére?
Nekem van egy 1,4T 120LE-s Tourerem. Sok város, kevés országút évi 7-8k km futással...
5 fős, egész jól szedte a talpát pályán is, 140-nél méghúzott volna. Lehet vele előzni, haladós.
Facebook csoportban kezdenek előjönni az 1,6T-nél is a szelepfedél problémák, kb hasonló ára van, mint 1,4T....
2012-2014-es autó akkor kb a cél (ár alapján) fel kell készülni mindenre. Kuplung(kettős tömegű) vezérlés, egyéb nyalángságok, idén komplett TRW fék csere volt valahol 160-180 volt az anyag+munkadíj, 4 gyertya is olyan 30-40k....
Bármit veszel költeni kell rá, aki más mond hazudik, vagy olyan autót vett nagyobb összegért, amiken ezek már megvannak...
Mi egy Citroen Xsara Picassot váltottunk, 1,6 8V, ahhoz képest rakéta. Össz egészében megvagyok vele elégedve, feleségem szereti, én céges autóval járok...
Prius vonalra csak annyit, hogy DFP és hasonló nyalágságok azon is előjönnek ám, dízel az is
-
Fjoe
tag
Motorfelújítás nagy valószínűséggel (90%), kuplung csere, bal oldalt küszöb csere, jobb oldalit még meg lehet menteni, komplett autó fényezés (tető és a motorháztetőn darabokban hullik le a lakk), plusz apróságok, mint ajtó kábel köteg cseréje, stb. Többek között azért sem éri meg szerintem, mert 2006-os az autó és 333 ezer km van benne.
-
mephi666
nagyúr
Igen a Prius+ jó lenne, csak nem fér bele jelenleg a költségvetésbe, azt el is felejtettem írni, hogy nagyon max 3,5 milliót tudnék jelen helyzetben rááldozni. A B Zafirával is elvoltunk egyébként (1.8 benzin), de az utóbbi 1 évben, a korából és a futásteljesítményéből fakadóan folyamatosan jöttek elő nála a hibák. Jelenleg viszonylag nagy összeget kellene rá költenem, de azt meg már nem éri meg. Természetesen ez nem jókor jött, mert nem terveztünk autóvásárlást, azért is szűk rá a keret, épp ezért max ilyen 3-4 éves távlatban gondolkodom, hogy utána ismét csere.
mi az, amit már nem éri meg b zafin szervizelni?
-
Fjoe
tag
Én nem biztos, hogy Opelbe ruháznék be. Már lehet amit veszel nem is Opel, hanem valami Stellantis szörnyszülött. Munkatársam hasonló felállással (2+3) Toyota Prius-t vett (hétszemélyes) immáron 6 éve, sok baja nincs és keveset fogyaszt, főleg városban használja, de többször voltak már külföldön is. Igaz más árkategória, de lehet hosszabb távon megéri (Itt írtam légzsák cseréről, nekem szeptemberi időpontot ajánlott az Opel, édesanyámnak 2 héten belül megcsinálták ugyanezt Toyota szalonban) és a szervizköltség se horror munkatársam szerint.
Igen a Prius+ jó lenne, csak nem fér bele jelenleg a költségvetésbe, azt el is felejtettem írni, hogy nagyon max 3,5 milliót tudnék jelen helyzetben rááldozni. A B Zafirával is elvoltunk egyébként (1.8 benzin), de az utóbbi 1 évben, a korából és a futásteljesítményéből fakadóan folyamatosan jöttek elő nála a hibák. Jelenleg viszonylag nagy összeget kellene rá költenem, de azt meg már nem éri meg. Természetesen ez nem jókor jött, mert nem terveztünk autóvásárlást, azért is szűk rá a keret, épp ezért max ilyen 3-4 éves távlatban gondolkodom, hogy utána ismét csere.
-
csoszogi
tag
Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni. Zafira B-t szeretnék lecserélni, elsősorban Zafira Tourer 7 személyes változatára. Viszont nem igazán tudok dűlőre jutni a motorválaszték kapcsán. Hétközben főként sulijárat lenne, (kb. 5km-et teszek meg, majd megállok, aztán 5 km vissza, ez napi kétszer), hétvégente 80-100km-es utak vidékre, országúton/pályán. Éves szinten kb. 17-18 ezer km-et autózunk, összességében talán olyan 60% város, 40% országút/pálya az évi futásteljesítmény aránya. Első körben benzinesben gondolkodtam, az 1.4-es tűnik talán biztosabb választásnak az 1.6-os ellenében, nekem az is tetszik benne, hogy "egyszerűbb" motorkonstrukció talán, mint az 1.6-os, viszont nem tudom, hogy mennyire lehet tartós, egy ekkor kasztnihoz. Dízeleknél a 2.0CDTI-t néztem, de ugye a sok rövidtáv miatt kissé kétkedem bennük. (DPF, Adblue, stb.) Nézegettem hasonló méretű egyéb márkákat is, de kb. mindegyiknél (VW, Citroen, Peugeot) a benzines motor felejtős megbízhatósági szempontból, úgyhogy ott is a dízelek maradnak. Mivel eléggé korlátolt jelenleg a költségvetés, hibrid, elektromos nem jöhet szóba. Szóval ti melyik motort ajánlanátok inkább 2 felnőtt és 3 általános iskolás gyerek részére?
Én nem biztos, hogy Opelbe ruháznék be. Már lehet amit veszel nem is Opel, hanem valami Stellantis szörnyszülött. Munkatársam hasonló felállással (2+3) Toyota Prius-t vett (hétszemélyes) immáron 6 éve, sok baja nincs és keveset fogyaszt, főleg városban használja, de többször voltak már külföldön is. Igaz más árkategória, de lehet hosszabb távon megéri (Itt írtam légzsák cseréről, nekem szeptemberi időpontot ajánlott az Opel, édesanyámnak 2 héten belül megcsinálták ugyanezt Toyota szalonban) és a szervizköltség se horror munkatársam szerint.
-
Fjoe
tag
Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni. Zafira B-t szeretnék lecserélni, elsősorban Zafira Tourer 7 személyes változatára. Viszont nem igazán tudok dűlőre jutni a motorválaszték kapcsán. Hétközben főként sulijárat lenne, (kb. 5km-et teszek meg, majd megállok, aztán 5 km vissza, ez napi kétszer), hétvégente 80-100km-es utak vidékre, országúton/pályán. Éves szinten kb. 17-18 ezer km-et autózunk, összességében talán olyan 60% város, 40% országút/pálya az évi futásteljesítmény aránya. Első körben benzinesben gondolkodtam, az 1.4-es tűnik talán biztosabb választásnak az 1.6-os ellenében, nekem az is tetszik benne, hogy "egyszerűbb" motorkonstrukció talán, mint az 1.6-os, viszont nem tudom, hogy mennyire lehet tartós, egy ekkor kasztnihoz. Dízeleknél a 2.0CDTI-t néztem, de ugye a sok rövidtáv miatt kissé kétkedem bennük. (DPF, Adblue, stb.) Nézegettem hasonló méretű egyéb márkákat is, de kb. mindegyiknél (VW, Citroen, Peugeot) a benzines motor felejtős megbízhatósági szempontból, úgyhogy ott is a dízelek maradnak. Mivel eléggé korlátolt jelenleg a költségvetés, hibrid, elektromos nem jöhet szóba. Szóval ti melyik motort ajánlanátok inkább 2 felnőtt és 3 általános iskolás gyerek részére?
-
csoszogi
tag
Köszönöm a hozzászólást! Én is rögtön az egész szelepfedelet cseréltem.
Neked kellett tanítani, vagy visszaállítani a motorvezérlőt?Szerelőm csinálta, elmentem érte mikor mondta, hogy kész van. Nem tudom mit csinált még vele.
-
szoszo1973
aktív tag
Nekem Astra J van 2010, A16XER. Nálam is először csak membrán csere volt, lehet membrán házzal együtt. De nem lett igazi a motor, már nem emlékszem milyen baja volt, de nem lett tökéletes. Valami illeszkedési hiba volt a szerelőm szerint, pár próbálkozás után egy vatta új szelepfedél oldotta meg a dolgot. Keress rá a nevemre, #100171 hozzászólás környéke meg előtte pár, ahol ezt részletezem.
Köszönöm a hozzászólást! Én is rögtön az egész szelepfedelet cseréltem.
Neked kellett tanítani, vagy visszaállítani a motorvezérlőt? -
csoszogi
tag
Sziasztok!
Segítséget, ötleteket kérek.
Alany egy 2005-ös Astra H Z16XEP motorral. PCV szelep átszakadt. Ki lett cserélve.
A csere után észrevettem, hogy túlságosan jól megy az autó, és alacsony fordulaton nem lehet jól adagolni a gázt, sokszor rángat alacsony gázpedál állásnál. Nagyon pici gázpedállal is nagyon megy az autó, olyan mintha túl sok üzemanyagot kapna. Szinte vezethetetlen az autó.
Többen azt mondták, hogy ez normális, mert a pcv szelep átszakadásával szegény lett a keverék és a motorvezérlő korrigált, megdúsította a befecskendezett üzemanyagot.
A kérdés, hogy ez visszaáll magától, vagy valamiféle alapbeállítást kellene csinálni?
Még nem mentem sokat az autóval a csere óta, talán 50km-ert.
Köszönöm az építő jellegű válaszokat!Nekem Astra J van 2010, A16XER. Nálam is először csak membrán csere volt, lehet membrán házzal együtt. De nem lett igazi a motor, már nem emlékszem milyen baja volt, de nem lett tökéletes. Valami illeszkedési hiba volt a szerelőm szerint, pár próbálkozás után egy vatta új szelepfedél oldotta meg a dolgot. Keress rá a nevemre, #100171 hozzászólás környéke meg előtte pár, ahol ezt részletezem.
-
szoszo1973
aktív tag
Sziasztok!
Segítséget, ötleteket kérek.
Alany egy 2005-ös Astra H Z16XEP motorral. PCV szelep átszakadt. Ki lett cserélve.
A csere után észrevettem, hogy túlságosan jól megy az autó, és alacsony fordulaton nem lehet jól adagolni a gázt, sokszor rángat alacsony gázpedál állásnál. Nagyon pici gázpedállal is nagyon megy az autó, olyan mintha túl sok üzemanyagot kapna. Szinte vezethetetlen az autó.
Többen azt mondták, hogy ez normális, mert a pcv szelep átszakadásával szegény lett a keverék és a motorvezérlő korrigált, megdúsította a befecskendezett üzemanyagot.
A kérdés, hogy ez visszaáll magától, vagy valamiféle alapbeállítást kellene csinálni?
Még nem mentem sokat az autóval a csere óta, talán 50km-ert.
Köszönöm az építő jellegű válaszokat! -
Timer
veterán
-
Fandango
veterán
Nekem 3 modellben is (Kadett, F, J Astra, '92 óta...) a gyári vált be a legjobban, vagyis Bosch vagy GM.
Ez lehet hogy 80% placebo, de vannak erősebb tapasztalatok is, nem mennék bele csak érintőlegesen.
Egyenletesebb járás, minimálisan jobb fogyasztás, jobb gyorsulás.
De mint tudjuk, ha lemosod a kocsit, akkor is sokkal jobban megy érzésre...
Ami nem volt egyik másik típussal se: bármi lényegi gond, úgymint nem indulás, erős berángatás, 15 literes fogyasztás, stb.
Ez szigorúan saját tapasztalaton alapuló magánvélemény, hallgass meg másokat is.Köszi, Bosch van benne most is, csak gondoltam megkérdezem van e jobb alternatíva.
-
gban
veterán
Nekem 3 modellben is (Kadett, F, J Astra, '92 óta...) a gyári vált be a legjobban, vagyis Bosch vagy GM.
Ez lehet hogy 80% placebo, de vannak erősebb tapasztalatok is, nem mennék bele csak érintőlegesen.
Egyenletesebb járás, minimálisan jobb fogyasztás, jobb gyorsulás.
De mint tudjuk, ha lemosod a kocsit, akkor is sokkal jobban megy érzésre...
Ami nem volt egyik másik típussal se: bármi lényegi gond, úgymint nem indulás, erős berángatás, 15 literes fogyasztás, stb.
Ez szigorúan saját tapasztalaton alapuló magánvélemény, hallgass meg másokat is. -
Fandango
veterán
Sziasztok!
Milyen márkájú gyertyát javasoltok egy Z14XEP motorhoz?
Bosch, NGK, stb?? -
gban
veterán
Lehet ezt a szerelő se tudta volna
Amúgy én simán megfogtam a végét és kihúztam a racsnit ha bement.
Leginkább pedál-emeléstől kattogott be nálam. -
kutyman
aktív tag
Régen, még a Kadettomban állítható, racsnis volt a kapcsoló. Ha megemeltem, benyomta a racsnit, és alaphelyzetben nem érte el a pedál. Viszont racsnisan visszahúzható volt a mozgó része - simán vissza tudtam húzni kifelé, és megint elég hosszú lett hogy jól működjön.
Nem tudom a tied ilyen-e de egy próbát megér.Köszi, így jó lett. Kis csavarhúzóval benyúltam (alig fértem hozzá, kurva rossz helyen van), kijjebb húztam egy kattanással a rudat. Most oké.
-
grizlisandor
veterán
Értelmes hely lehet, ahol ezt leírták.

A 6 sebességes manuális váltóval egy jó páros, ha meg tudod szokni a 3 henger hangját. Wartburg rulez

-
gban
veterán
Sziasztok Fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldására. Az alany egy 2016-os Corsa E (B14XEL). A fékpedál felengedésekor továbbra is világit a féklámpa, ha lábbal meghúzom a pedált, elalszik. A féklámpa kapcsoló cseréjéhez keresnék segítséget, vagy valakit ajánlani a cseréhez. Természetesen a költséget állom, a kapcsolót hétfőn veszem meg. Budapest, max. Pest megye lenne jó.
Előre is köszi, üdv: GyuriRégen, még a Kadettomban állítható, racsnis volt a kapcsoló. Ha megemeltem, benyomta a racsnit, és alaphelyzetben nem érte el a pedál. Viszont racsnisan visszahúzható volt a mozgó része - simán vissza tudtam húzni kifelé, és megint elég hosszú lett hogy jól működjön.
Nem tudom a tied ilyen-e de egy próbát megér. -
kutyman
aktív tag
Sziasztok Fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldására. Az alany egy 2016-os Corsa E (B14XEL). A fékpedál felengedésekor továbbra is világit a féklámpa, ha lábbal meghúzom a pedált, elalszik. A féklámpa kapcsoló cseréjéhez keresnék segítséget, vagy valakit ajánlani a cseréhez. Természetesen a költséget állom, a kapcsolót hétfőn veszem meg. Budapest, max. Pest megye lenne jó.
Előre is köszi, üdv: Gyuri -
313313
addikt
Megjött a levelem nekem is az Energiaügyi Minisztériumból.
Alany egy Opel Zafira C 2012 év végi gyártás, 2024. decemberi Magyar forgalomba hemyezéssel, Takata légzsák bal doldalon visszahívás. Levél hátulján az országos Opel szervíz listával.... -
Tikakukac
titán
Passz, nekem is kell lassan szerelő, mert nem akarok szabadnapokon autót szerelni
-
dethroner
veterán
Tudsz Pécs környékén olyan embert, aki csinált már ilyet? Nagy szervizbe nem vinném, egyrészt az munkadíj elég magas lehet, másrészt meg kinek hiányzik egy trehány munka? Valahogy egy normál egy emberes kis műhelyben jobban bízom.
-
Tikakukac
titán
Erőben nem érzem hogy kevés lenne, bár az is igaz hogy mindig gyengébb kocsikat vezettem eddig, szóval nem tudom hogy megvan-e a papir szerinti 140 ló. De nem én vagyok az, aki nem előzi végig a kocsisort ha menni kell
Csattogó hang sincs. Ha kisebb a szelephézag annak nincs észrevehető jele, csak K.O. és kész?Ez tipikusan az a dolog, amihez autószerelő kell és meg kell csinálni. Nincs mese.
-
dethroner
veterán
Erőben nem érzem hogy kevés lenne, bár az is igaz hogy mindig gyengébb kocsikat vezettem eddig, szóval nem tudom hogy megvan-e a papir szerinti 140 ló. De nem én vagyok az, aki nem előzi végig a kocsisort ha menni kell
Csattogó hang sincs. Ha kisebb a szelephézag annak nincs észrevehető jele, csak K.O. és kész? -
Tikakukac
titán
-
dethroner
veterán
Milyen tünete van a rossz szelephézagnak?
-
nrg.960
tag
Oké, megnéztem videót a youtube-on, már értem hogy miért. De van egy másik kérdésem. Ha ennyire idő és munkadíj igényes dolog az ellenőrzés és állítás, akkor van aki ezt bevállalja, megcsinálja? Akár tulaj, akár szerelő? Van itt a topikban olyan tulaj, aki csináltatott már ilyen munkát? Mert a XER motortípus rohadt gyakori ha jól látom, és ha tömegével csináltatnák meg az emberek a kijelölt km futás után a szelephézag ellenőrzést/állítást, akkor az autós boltokban volna ilyen korongokból készlet és választék. De nem nagyon találok ilyet.
Autóknál nem tudom mennyire gyakori a korongos megoldás, de nagymotoroknál annyira nem ritka. FJR1300 is korongos pl.
-
Tikakukac
titán
Oké, megnéztem videót a youtube-on, már értem hogy miért. De van egy másik kérdésem. Ha ennyire idő és munkadíj igényes dolog az ellenőrzés és állítás, akkor van aki ezt bevállalja, megcsinálja? Akár tulaj, akár szerelő? Van itt a topikban olyan tulaj, aki csináltatott már ilyen munkát? Mert a XER motortípus rohadt gyakori ha jól látom, és ha tömegével csináltatnák meg az emberek a kijelölt km futás után a szelephézag ellenőrzést/állítást, akkor az autós boltokban volna ilyen korongokból készlet és választék. De nem nagyon találok ilyet.
Oh, hát a magyar járműparknál a karbantartás az mindig egy érdekes szitu. Én megelőzésképpen cserélek most minden hűtőt és indítómotort a kocsin (Honda Jazz). Kaufferben lesett az ember, hogy ide akkor jönnek, amikor nem indul a kocsi meg amikor már lyukas a hűtő.
Szóval ez ilyen
-
dethroner
veterán
Oké, megnéztem videót a youtube-on, már értem hogy miért. De van egy másik kérdésem. Ha ennyire idő és munkadíj igényes dolog az ellenőrzés és állítás, akkor van aki ezt bevállalja, megcsinálja? Akár tulaj, akár szerelő? Van itt a topikban olyan tulaj, aki csináltatott már ilyen munkát? Mert a XER motortípus rohadt gyakori ha jól látom, és ha tömegével csináltatnák meg az emberek a kijelölt km futás után a szelephézag ellenőrzést/állítást, akkor az autós boltokban volna ilyen korongokból készlet és választék. De nem nagyon találok ilyet.
-
Tikakukac
titán
-
dethroner
veterán
Nem állítható és nem tőkés, cserélgetni kell a "kupakokat", szóval mérni kell.
Muszáj mérni? Nem lehet a gyári méretre előírt "kupakokat" egyszerűen berakni, akár jó a mostani érték akár nem?
-
Markizmark
addikt
-
Tikakukac
titán
-
Bilux
veterán
-
dethroner
veterán
Z18xer motornál mekkora meló a szelephézag mérés?
-
nrg.960
tag
Sziasztok!
Astra H Caravan-ra szeretnék levehetős vonóhorgot.
HP REC modulos az autó. Látom, hogy lehet kapni vonóhorog elektronikát kábelekkel. Ebben az esetben plug & play vagy kell még tanítani is? Az óracsoportot nem tudom, hogy visszajelzős-e.
-
Tikakukac
titán
-
peet137
tag
Sziasztok!
Úgy tűnik, hogy a kb 4 éves Sachs első telóim elköszöntek, legalábbis az egyik tuti. H Astra az alany, milyet érdemes alátenni? Ennél azért többet néztem volna ki a Sachs-ból...
-
dethroner
veterán
A Takata légzsák dologhoz:
Édesanyám Toyota Yaris, Bács megye, kapott levelet légzsák cseréről. Mikor én is megnéztem az alvázszámot, még volt valami más is, üzemanyagrendszerrel kapcsolatos csere, szintén visszahívásos, de az nem volt a levélben.
Ma hívta a szakszervizt (2026.05.11): Akkor legyen a légzsák csere 2026.05.22. időpont jó-e?
Később ügyintéző visszahívta anyukámat, hogy látja van egy másik dolog is, ha már ott a kocsi, akkor az üzemanyagrendszerrel kapcsolatos dolgot is kicserélik...
Szóval így is lehet.... nem fél évet várakoztatni, hogy majd talán kicserélik...Szerintem ez központi Opel utasítás, hogy ne kapkodjanak
...Toyota a világ legnagyobb gyártója, míg az Opel beolvadt egy csoportba, pénz és kereslet alig, modellek tűnnek el, elmúlt a sose kopel hírnév.
-
csoszogi
tag
A Takata légzsák dologhoz:
Édesanyám Toyota Yaris, Bács megye, kapott levelet légzsák cseréről. Mikor én is megnéztem az alvázszámot, még volt valami más is, üzemanyagrendszerrel kapcsolatos csere, szintén visszahívásos, de az nem volt a levélben.
Ma hívta a szakszervizt (2026.05.11): Akkor legyen a légzsák csere 2026.05.22. időpont jó-e?
Később ügyintéző visszahívta anyukámat, hogy látja van egy másik dolog is, ha már ott a kocsi, akkor az üzemanyagrendszerrel kapcsolatos dolgot is kicserélik...
Szóval így is lehet.... nem fél évet várakoztatni, hogy majd talán kicserélik...Szerintem ez központi Opel utasítás, hogy ne kapkodjanak
... -
mephi666
nagyúr
-
Rowon
nagyúr
Régen az INA jó volt, most nem tudom milyen. Nálam a G Astrába (szíjas) a szerelő Continentalt vett, de arról is hallottam már rosszakat.
-
norrberth
addikt
-
tlala
addikt
Vezérműszíj szettből most mi az ajánlott?
Dayco, Gates, Conti, INA? Vagy?
Opel Mokka X, 2018, B16XER 1.6-os benzin (F16D kezdetű motorszám).
Esetleg érdemes külön venni másik gyártótól minőségibb vízpumpát, vagy vízpumpás szettet vegyek?
Köszi. -
Bdanyy
addikt
Sziasztok! A Grandland X féle 1.6 plugin mennyire jól sikerült konstrukció?
-
Findzs
addikt
-
csoszogi
tag
Üdv néktek Opelesek
J astra 2014, öt ajtó, a16xer
Hiba oka amiért most ide írok:
A bal hátsó ajtón lévő központi zár nem mindig müxik. Van mikor a kis pillenpátyú frankon le-fel mozog és zár-nyit az ajtó de van, hogy random nem nyit ki vagy nem zár le. Olyankor ha újra megnyomom a kulcson a nyitó-záró gombot akkor megtörténik a művelet.
Olyan mintha valami szorulna. Esetleg volt már valakinek ilyen hiba?Csak annál az ajtónál jelentkezik és azt az ajtót évente egyszer nyitjuk ki a kilincsel mert 3 tagú családommal a másik oldalt használjuk.
Mielőtt nekiállnék és szétbarmolnám gondoltam benézek ide hasznos infókért tanácsokért.
Köszi
Én ezt az örökbecsűt megfogadnám, mivel írod: " évente egyszer nyitjuk ki a kilincsel"
"Ha nem mozog, pedig kéne, akkor WD-40. Ha mozog, pedig nem kéne, akkor ragasztószalag. Ha egyik se jön be, akkor kalapács."

még ha vicces is, egy próbát megér. Lehet nem WD40 kell hanem valami spéci cucc, a többiek majd megírják.
-
norrberth
addikt
Üdv néktek Opelesek
J astra 2014, öt ajtó, a16xer
Hiba oka amiért most ide írok:
A bal hátsó ajtón lévő központi zár nem mindig müxik. Van mikor a kis pillenpátyú frankon le-fel mozog és zár-nyit az ajtó de van, hogy random nem nyit ki vagy nem zár le. Olyankor ha újra megnyomom a kulcson a nyitó-záró gombot akkor megtörténik a művelet.
Olyan mintha valami szorulna. Esetleg volt már valakinek ilyen hiba?Csak annál az ajtónál jelentkezik és azt az ajtót évente egyszer nyitjuk ki a kilincsel mert 3 tagú családommal a másik oldalt használjuk.
Mielőtt nekiállnék és szétbarmolnám gondoltam benézek ide hasznos infókért tanácsokért.
Köszi
Én ajtózárat cseréltem, hasonló volt itt is a probléma azóta jó.
-
Findzs
addikt
Üdv néktek Opelesek
J astra 2014, öt ajtó, a16xer
Hiba oka amiért most ide írok:
A bal hátsó ajtón lévő központi zár nem mindig müxik. Van mikor a kis pillenpátyú frankon le-fel mozog és zár-nyit az ajtó de van, hogy random nem nyit ki vagy nem zár le. Olyankor ha újra megnyomom a kulcson a nyitó-záró gombot akkor megtörténik a művelet.
Olyan mintha valami szorulna. Esetleg volt már valakinek ilyen hiba?Csak annál az ajtónál jelentkezik és azt az ajtót évente egyszer nyitjuk ki a kilincsel mert 3 tagú családommal a másik oldalt használjuk.
Mielőtt nekiállnék és szétbarmolnám gondoltam benézek ide hasznos infókért tanácsokért.
Köszi
-
Timer
veterán
Üdv Fórumtársak!
Céges, sales-es kocsinak keresek valamilyen gépállatot.
Kombi, dízel, automata váltó, tempomat kritériumokkal, és persze KKV révén limitált büdzsével.Amit néztem, de a váltó típusa, Powershift, okán többen is lebeszélnének róla:
FORD MONDEO 2.0 TDCi Titanium Powershift LED!!!Navigáció!!Tolatókamera!!Alternatívák:
OPEL INSIGNIA Sports Tourer 1.6 CDTI Business Innovation Start Stop (Automata) SZERVIZK.HEAD UP DISPLAY.NAVI.TOLATÓKAMERA.ELEKTR.CSOMAGTÉR.FŰTHETŐ SZÉLVÉDŐ
Erről pedig a motorja miatt beszélnének le, mert állítólag a PSA konszern motorjában ne bízzak meg. Ez urban legend lenne? Mik a gyakorlati tapasztalatok?SSANGYONG XLV 1.6 e-XDI DLX Plus (Automata) Magyarországi!62.000KM!!Kitűnő műszaki állapot!
HYUNDAI I40 1.7 CRDi HP Premium DCT 1.tulaj.megkímélt állapotban!!
Köszönettel,
zsoltipInsignia B csoportba nézz be facebookon. Ez FL előtti modell, szerintem ebben nem is biztos, hogy PSA már a motor. Nekem benzines van, de egy tanácsot tudnék írni, ha Insignia B, kerüld az AWD-t (kétezres dízel mellé is van), mert ha megreccsen rajta a differenciál, nem javítják, mert javíthatatlan a konstrukció, mivel nem egy sima haldex. Szerviz is úgy néz rá, mint az ufóra. Amikor lehet szerezni hozzá, akkor 2 millió forint felett van, de általában nincs. Bontott diffi 1600 EUR és 2500 EUR között. Egyébként az egész autóra igaz, hogy alig van hozzá valami, amolyan mostoha gyermek ez a PSA-nal. Amúgy - hogy jót is írjak - nem szokott gond lenni a dízelekkel sem tudtommal, DPF szopó itt is van, persze. HUD tök jó, én szeretem, hajlamos viszont a rezonanciára (HUD nélküli modellek is), mert vagy a HUD, vagy a műszerfal rezeg. Melegben jön elő, ez típushiba, a műszerfalnál a kilométeróra felső része szokott zizegni, kis sufni megoldással orvosolható, HUD-nál való remegés nagyobb szopó.
Váltóból ebben az évjáratban tudtommal 8-as AISIN van, olajcsere nagyon kell neki, ha nem volt még, 60 ezer után mindenképpen, méghozzá géppel átöblítve, mert olajszűrő váltóba van építve, szét keellene hozzá az egészet kapni, azt meg senki nem vállalja (vagy akarja kifizetni). Van háromhengeres dízel is, ami engem meglepett, de tényleg van, azt kerüld, mert ritka holló. Ha jól rémlik, dízelnél is 200k körül kell vezérlést cserélni, azt jó érzéssel általában a tűzfal és a motor közé rakta a gyártó, így motort ki kell venni hozzá, nem olcsó móka. Turbó nem szokott hullani, épeszű hazsnálat mellett legalábbis. Ha indulásnál koppanó hang jön, az egy szilent lesz, de be van építve valamelyik másik elembe, azzal együtt érdemes cserélni, olyan 250 ezres alku alapnak tekinthető. Röviden ennyi, de kérdezz rá a linkelt csopiban, ott sok a dízeles kolléga.
-
313313
addikt
Üdv Fórumtársak!
Céges, sales-es kocsinak keresek valamilyen gépállatot.
Kombi, dízel, automata váltó, tempomat kritériumokkal, és persze KKV révén limitált büdzsével.Amit néztem, de a váltó típusa, Powershift, okán többen is lebeszélnének róla:
FORD MONDEO 2.0 TDCi Titanium Powershift LED!!!Navigáció!!Tolatókamera!!Alternatívák:
OPEL INSIGNIA Sports Tourer 1.6 CDTI Business Innovation Start Stop (Automata) SZERVIZK.HEAD UP DISPLAY.NAVI.TOLATÓKAMERA.ELEKTR.CSOMAGTÉR.FŰTHETŐ SZÉLVÉDŐ
Erről pedig a motorja miatt beszélnének le, mert állítólag a PSA konszern motorjában ne bízzak meg. Ez urban legend lenne? Mik a gyakorlati tapasztalatok?SSANGYONG XLV 1.6 e-XDI DLX Plus (Automata) Magyarországi!62.000KM!!Kitűnő műszaki állapot!
HYUNDAI I40 1.7 CRDi HP Premium DCT 1.tulaj.megkímélt állapotban!!
Köszönettel,
zsoltipInsigniát azzal a motorral felejtsd el, néggyel feletted írtam. Annak a vezérlés cseréje (teljes kuplunggal együtt érdemes) drágább, mint a Ford váltófelújítása, igaz nem sokkal....
2.0 dizel motrok egész jók, csak egyes tipusnál az olajszívattyú tömítés (kb 6-10k-s alkatrész) tud kellemetlen meglepiket okozni.Szerk.: autómata váltósnál én kérnék valami bizonyítékot, hogy 35-40k km-ként volt benne olaj cserélve...
-
zsoltip
őstag
Üdv Fórumtársak!
Céges, sales-es kocsinak keresek valamilyen gépállatot.
Kombi, dízel, automata váltó, tempomat kritériumokkal, és persze KKV révén limitált büdzsével.Amit néztem, de a váltó típusa, Powershift, okán többen is lebeszélnének róla:
FORD MONDEO 2.0 TDCi Titanium Powershift LED!!!Navigáció!!Tolatókamera!!Alternatívák:
OPEL INSIGNIA Sports Tourer 1.6 CDTI Business Innovation Start Stop (Automata) SZERVIZK.HEAD UP DISPLAY.NAVI.TOLATÓKAMERA.ELEKTR.CSOMAGTÉR.FŰTHETŐ SZÉLVÉDŐ
Erről pedig a motorja miatt beszélnének le, mert állítólag a PSA konszern motorjában ne bízzak meg. Ez urban legend lenne? Mik a gyakorlati tapasztalatok?SSANGYONG XLV 1.6 e-XDI DLX Plus (Automata) Magyarországi!62.000KM!!Kitűnő műszaki állapot!
HYUNDAI I40 1.7 CRDi HP Premium DCT 1.tulaj.megkímélt állapotban!!
Köszönettel,
zsoltip -
Rison77
senior tag
Sziasztok,
Van egy 12-es H astrám(235k km), ami okoskerék cserés lett, indításnál 3-4 mp-ig traktor üzemmód aztán semmi, meleg motornál alacsony fordulaton halkan hallani. 1 hónapra kaptam időpontot szerelőhöz cserére. Okozhat ez valami nagyobb kárt a motorban ha addig is rendszeresen használom a kocsit? -
Faterkam
addikt
nem akarok hülyeséget írni, de mintha itt írták volna többen is a következő két dolgot:
az elégtelen test kábel csatlakozások (oxidált, kis átmérő/felület, kilazulás, szakadás stb...) tud okozni ilyen szeret nem szeret problémákat. Az is rémlik, hogy két kábel dörzsölődik, és ha idővel lejön róluk a szigetelés, néha összeérnek, néha nem, az is tud ilyet okozni.
Nekem F Astránál a klíma hol ment hol nem ment. És mint kiderült, valami csatlakozónál, a vezeték meg volt törve a sodrott rézből fele el volt törve, de olyan helyen, ahova senki soha nem nyúl, de mégis mintha valaki/valami megtörte volna.Egyellőre azóta sem jelentkezett a szervókimaradás!
-
Faterkam
addikt
Olcsóbb fenntartani...
Az ople 1.6CDTI vezérlése a motor és a tűzfal között van, cseréhez ki kell szedni a motrot is(van hogy csak a váltót veszik ki, de ezt kevesen vállalják be) ha már kiszeded a motrot és cseréled a vezérlést, kell mellé egy teljes kuplung szett is... (illik egyszerre cserélni...)
Mire mindent összeadsz 1,2-1,4 millió között jársz már....
Nekem Zafira C-m van, ott az 1,6-os suttógó dízellel (szentgotthárdi motor) szerelt példányok 500-800k-val olcsóbbak, mint az 1,4T-k.
Választhatod az 1,6-ost is, ha annyira olcsó, számlát mutatnak a vezérlés/kuplung cseréről. Vagy ha magad megbütykölöd otthon, így nincs munkadíj....Jaj, A16XER motorról váltanék, nem hangzik túl jól! Köszönöm az infót!
-
313313
addikt
Olcsóbb fenntartani...
Az ople 1.6CDTI vezérlése a motor és a tűzfal között van, cseréhez ki kell szedni a motrot is(van hogy csak a váltót veszik ki, de ezt kevesen vállalják be) ha már kiszeded a motrot és cseréled a vezérlést, kell mellé egy teljes kuplung szett is... (illik egyszerre cserélni...)
Mire mindent összeadsz 1,2-1,4 millió között jársz már....
Nekem Zafira C-m van, ott az 1,6-os suttógó dízellel (szentgotthárdi motor) szerelt példányok 500-800k-val olcsóbbak, mint az 1,4T-k.
Választhatod az 1,6-ost is, ha annyira olcsó, számlát mutatnak a vezérlés/kuplung cseréről. Vagy ha magad megbütykölöd otthon, így nincs munkadíj.... -
Faterkam
addikt
Megbízhatóbb?
-
skyrush7
aktív tag
Kieg.: semmi hibakódot/lámpát egyébként nem dob a műszerfalon, csak OBD-n keresztül látni.
-
skyrush7
aktív tag
Sziasztok!
Adott egy 2005-ös ferdehátú G Astra Z14XEP motorral. 5 napja elkezdett maxon pörögni a hűtő ventilátor, hideg motorral is és a hőfok visszajelző se mozdult meg. Lehúztam a hűtő folyadék hőmérséklet jeladót, visszadugtam, OBD olvasóval kitöröltem a P0115 hibakódot, egyből beállt a mutató, OBD is helyes értéket mutat, megszűnt minden probléma 5 napig. Ma hideg motornál megint jelentkezett, mostmár a jeladót se húztam le, ismét töröltem és tökéletesen működik. Tapasztalat alapján akkor dobja el a jelet, amikor üzemmeleg motornál araszolok és 95 fok fölé kúszik a hőmérséklet az OBD alapján, ekkor 143 fokot jelez vissza és maxon pörög a ventilátor. (A mutató ilyenkor se megy 90 fölé) Vezérlés februárban volt cserélve, ezzel együtt átmosás + friss fagyálló, olaj és új vízpumpa, termosztát.
Aránylag könnyen hozzáférhető helyen van a jeladó, kérdés hogy a cserének érdemes otthon nekifutnom a fagyálló leengedése nélkül? Felül van a jeladó, a termosztátház előtt.
-
Tothgera30
veterán
-
Faterkam
addikt
Most elkezdtem nézegetni a K Astrákat, 1,4T vagy 1,6CDTI, esetleg egyik sem?
-
pontyos
senior tag
Igen, hatodikban sem túl magas a Mokka bőven 3000 alatt van
A Skoda Karoq ezres TSI nél olvastam, hogy az autópályás sebesség nem tesz jót annak a kis motornak.
Nem tudom igaz e, a saját kis autónk a mérvadó, de ha valóban hosszútávon bírja a autópályát akkor nincs gond. Köszi
-
ParmaBoy
aktív tag
Sziasztok!
Elsőre fura kérdés lehet, de hátha releváns.
Két 1,2 Pure Tech van a családban, mindkettő az új, már láncos motorral rendelkezik.
Hosszú távú, autópályás130 - as utazáshoz talán a Mokka lenne a célszerűbb, mivel könnyebb mint a C4, ha a motor megóvása a cél.Ez a motor, láncos vezérléssel azért bírja a havi egy két 800-1000 km-es utat?
Vagy nem szereti hosszútávon ha nagyon pörög? Vagy érdemes kicsit alacsonyabb fordulaton óvni? Skoda új,1 literes motorja pl ahogy hallom nem sokáig bírja, azért kérdezem a hozzáértőket. Az add el és vegyél Dieselt most nem jó ötlet, de érdekel a vélemény. Köszönöm szépen előre isSemmi baja nem lesz, mint ahogy az 1.0tsi is birja,nem forog sokat, tartosan magas egt meg 130-nal meg nincs.
-
pontyos
senior tag
Sziasztok!
Elsőre fura kérdés lehet, de hátha releváns.
Két 1,2 Pure Tech van a családban, mindkettő az új, már láncos motorral rendelkezik.
Hosszú távú, autópályás130 - as utazáshoz talán a Mokka lenne a célszerűbb, mivel könnyebb mint a C4, ha a motor megóvása a cél.Ez a motor, láncos vezérléssel azért bírja a havi egy két 800-1000 km-es utat?
Vagy nem szereti hosszútávon ha nagyon pörög? Vagy érdemes kicsit alacsonyabb fordulaton óvni? Skoda új,1 literes motorja pl ahogy hallom nem sokáig bírja, azért kérdezem a hozzáértőket. Az add el és vegyél Dieselt most nem jó ötlet, de érdekel a vélemény. Köszönöm szépen előre is -
Zola007
veterán
nem akarok hülyeséget írni, de mintha itt írták volna többen is a következő két dolgot:
az elégtelen test kábel csatlakozások (oxidált, kis átmérő/felület, kilazulás, szakadás stb...) tud okozni ilyen szeret nem szeret problémákat. Az is rémlik, hogy két kábel dörzsölődik, és ha idővel lejön róluk a szigetelés, néha összeérnek, néha nem, az is tud ilyet okozni.
Nekem F Astránál a klíma hol ment hol nem ment. És mint kiderült, valami csatlakozónál, a vezeték meg volt törve a sodrott rézből fele el volt törve, de olyan helyen, ahova senki soha nem nyúl, de mégis mintha valaki/valami megtörte volna.simán előfordulhat, de akár az is hogy nyest megrágta egy nem látványos helyen
De pl. nálunk hőszivattyúnál volt olyan hogy a rezgéstől az egyik rézcső kidörzsölte a szomszédosat és elment belőle a töltet.
-
csoszogi
tag
nem akarok hülyeséget írni, de mintha itt írták volna többen is a következő két dolgot:
az elégtelen test kábel csatlakozások (oxidált, kis átmérő/felület, kilazulás, szakadás stb...) tud okozni ilyen szeret nem szeret problémákat. Az is rémlik, hogy két kábel dörzsölődik, és ha idővel lejön róluk a szigetelés, néha összeérnek, néha nem, az is tud ilyet okozni.
Nekem F Astránál a klíma hol ment hol nem ment. És mint kiderült, valami csatlakozónál, a vezeték meg volt törve a sodrott rézből fele el volt törve, de olyan helyen, ahova senki soha nem nyúl, de mégis mintha valaki/valami megtörte volna. -
Faterkam
addikt
Saruk, Akkumulátor megtakarítva, lecsiszoltam, picit oxidált volt, a generátor 14,2-14,5v mutat. Meglátjuk segített e
-
Bilux
veterán
Opel Corsa D 1.4 benzin digit klíma.
A szélső befúvókon hideg jön, középen meg meleg.
Mit nézzek át illetve hol keressem a műszerfalban azt az állító motort?
Minden segítség jól jön. Köszönöm -
gban
veterán
Nekem a középkonzolon nincs nagyritkán világítás és a kijelző is sötét, nincs rajta semmi indítás után. Gyújtás le, indít, és minden frankó.
Lehet tökugyanaz az oka (gőzöm sincs hogy mi), akármennyire is más a tünet. Lehet ha neked meglesz az ok, nekem is
-
Faterkam
addikt
Sziasztok!
Ma indításkor, a motor beindulása után nem volt szervó, a kormányt alig lehetett megmozdítani, 2012-es H Asrta Classic III. Leállítva, újra beindítva már ment rendesen, ez mi lehetett? Hibakód semmi...
Új hozzászólás Aktív témák
-
112593 - 112501
112593 - 112501 112500 - 112401 112400 - 112301 112300 - 112201 112200 - 112101 112100 - 112001 112000 - 111901 111900 - 111801 111800 - 111701 111700 - 111601 111600 - 111501 111500 - 111401 111400 - 111301 111300 - 111201 111200 - 111101 111100 - 111001 111000 - 110901 110900 - 110801 110800 - 110701 110700 - 110601 110600 - 110501 110500 - 110401 110400 - 110301 110300 - 110201 110200 - 110101 110100 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- LEGO klub
- 3D nyomtatás
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
- Le Mans Ultimate
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Microsoft Excel topic
- E-roller topik
- Xbox Series X|S
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Nvidia Quadro és AMD FirePro kártyák - számla, 6 hó gar. - 05.14: Tesla M60, Quadro P2000
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Keresek Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE
- HP EliteBook 830 G5 13,3" i7 8650u, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Motorola G54 5G / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

szóval, van egy csomó számla a korábbi szervizekről, de szelephézag ellenőrzést egyszer se láttam benne.

Csattogó hang sincs. Ha kisebb a szelephézag annak nincs észrevehető jele, csak K.O. és kész?

...


