- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Attix82
addikt
Én is mértem BF3, single legelején amikor kiszáll a csóka. Kamera nem mozdítva.
Ultra
1680x1050 1332 MB
1280x1024 1228 MB
1024x768 1148 MB1680x1050 High 1195 Medium 1113 Low 1092
Ebbe csak az a fura, hogy a 5870 1 Gb csak 1680x150 Ultrán merült ki. Vagyis az aktuális képen biztos kevesebb kell mint 1 GB, csak gondolom előre betölt egy csomó cuccot, és menetközbe nem kell frissíteni a grafikai dolgokat a VRAMba. (ami nem okoz microlaggot, pici akadást stb)
-
Elég részletes és jó teszt LENNE ha nem 10.másodpercet tesztelték volna a játékokat mert így kb annyit ér a teszt mint halottnak a csók
Teljesen más értékek születtek volna ha minden játékot azon a pályán tesztelik ahol ZABÁLJA a vRam -ot nameg nem 10.sec -et hanem legalább 5.percet
Én inkább a saját szememnek hiszek és a mostani(meg az elmúlt 1-2.év) játékai 1-1.ig mind 1.Giga felett eszik a vRam -ot, van 1-2.PL: ShowDown, NFS MW2 amik 1.giga alatt esznek de van ellenpélda is Crysis2 DX11+ultra HD pak al 1800.Megát megeszik de a BF3 is(nem multi) ~1,5.giga körül
Vissza térve a fenti tesztre NEM MEGFELELŐEN teszteltek így kb arra jó hogy a tudatlan népet jól félre vezessék!
-
lowzor
veterán
Ez Single Player teszt és biztos olyan helyen, ahol nem használ 1100-nál többet. De Single-ben is sikerült elérnem már 1300-as ram használatot (MSAA, meg minden nélkül). Multiban meg jóval többet eszik.
Egy ilyen fostos teszt alapján nagyon nem lehet kijelenteni, hogy elég-e az 1 giga. Azt meg kell tapasztalnod.
Amúgy annak idején mindenkinek ajánlották az 1 gigás 6950-et, hogy "az bőven elég full HD-ra", aztán most mindenki szenved vele és cserélik le 2 gigás 7850-re.(#10492) Alpachino:
De amúgy a Dual X-esen nem zörög és a venti minősége nem változott, sőt...Szerintem a réginél mással lehet baj.
-
Alpachino
veterán
Egy kérdésem lenne : tesztelted te már személyesen ugyanazon karit, ugyanazon játékban 1 ill. 2GB-al ?
Mert én igen
pl. a 6950-em 1GB, BF3-ban és Crysis2-ben is ultrán elvérzett...FPS meg volt, csak mikor kifutott a Vrambol csúnyán belleggolt, amit a 2GB-os verzióval nem tapasztaltam....tehát erről ennyit.
asdxv Én csak a személyes tapasztalatomat írtam le a Sapphire-ról, szerintem kissé gagyi az anyaghasználata, persze ettől még lehetne jó......ha nem zörögne
-
Prof
addikt
válasz
lowzor #10482 üzenetére
Akkor talán nézd meg a tesztet ami bizonyítja, hogy bizony elég. Van benne minden Metrotól BF3-ig.
2012-őt írunk, dinamikus memóriakezelés pont azért van, hogy ne kelljen sok VRAM.
A video driver hagyja az alkalmazást tölteni a rendelkezésre álló szabad ram-ot az egy dolog, az nem azt jelenti annyi kell az adott programnak a zökkenőmentes futáshoz, hanem azt hoyg a driver jól van megírva:
kihasználja a rendelkezésre álló erőforrásokat, ami egy 2GB-os kártyánál azt jelenti hogy azt látod megeszik 1.5GB VRAM-ot.
De attól még a dinamikus memóriakezelésnek köszönhetően ugyanolyan fps-el fog futni 1 GB-os karin is, egészen addig a pontig amíg már a dinamikusan mozgatott adatmennyiség olyan méretet nem ér el, ami már fps csökkenéshez vezet.A 2560x1600 az 2-szer annyi pixel, mint a Fullhd, oda már tényleg nem elég az 1GB, pláne sokszoros AA-val.
Full HD 8xAA-val és abszolút ultra beállításokon nagyon kevés játék van, ami jelentősen érezhető fps csökkenést produkál.
Más kérdés hogy fullhd-ban 4xaa és 8xaa között nem nagyon látod különbséget már a grafikán. -
lowzor
veterán
Basszus nagyon szeszélyes ez a régi szériás Sapphire...
Egyszer nagyon zörög a venti, mikor 50%-ra teszem, máskor (mint most) semmi hangja nincs. Most ez min múlhat? -
Tomix24
addikt
Amiben viszont elég az 1GB. ott megeszi a 2GB-os verziókat is akár:
-
-
Prof
addikt
Na ez a teszt végleg meggyőzőtt, hogy fullhd-ig bőven elég az 1GB-os 7850 is. 1680-ban meg 8xAA-val is 100%-ban elég. [link]
-
Prof
addikt
válasz
seederking #10469 üzenetére
Az kilobyte te, nem megabyte. A felhasználók regisztrációs adatbázisfájljai azok, ne foglalkozz velük.
-
kovsol
titán
7850 1200/1450Mhz nálam:
Metro2033 dx11
1980x1080 high 0xAA 16xAF
physX on
Average Framerate: 60.00
Max. Framerate: 182.72
Min. Framerate: 14.36
pgysX off
Average Framerate: 77.00
Max. Framerate: 136.52
Min. Framerate: 13.92very high 0xAA 16xAF
physX off
Average Framerate: 55.00
Max. Framerate: 119.73
Min. Framerate: 9.68
physX on
Average Framerate: 48.00
Max. Framerate: 121.95
Min. Framerate: 11.34very high physX on 4xAA 16xAF
Average Framerate: 41.00
Max. Framerate: 105.16
Min. Framerate: 10.64Durván optimalizálatlan a game sajnos, pedig nem lenne rossz játék. Bár DX9 módban jóval kellemesebb fps értékeket lehet elérni. Minimum fps meg szerintem kb minden futtatásnál máshogy esik le beállítástól függetlenül. Meg a max fps is elég furcsa, hogy physx on mellett magasabb
-
kockaharcos
senior tag
válasz
DeathAdder #10473 üzenetére
Venned kellett volna egy gtx680-at referencia hűtéssel, simán kitolt magából ilyen 60-70 fokos levegőt, viszonylag halkan tette, és idle-ben hűvös volt.
-
lowzor
veterán
válasz
DeathAdder #10473 üzenetére
Nyáron is szereted? Mondjuk ha van klíma, akkor jó.
-
DeathAdder
veterán
válasz
lowzor #10458 üzenetére
Nekem ez az első "hideg" kártyám.
27 fokos, ha nem játszom és alig megy túl 50-en terhelés alatt (most hogy nem melegíti a fiziksz, mert kivettem).
Tök szar így télen, amikor belépek a fűtetlen szobába nem csak meg az a jó meleg amit a gépem árasztott eddig a régebbi vga-immal
Lehet kövezni, de én szeretem amikor egy kártya fűt mint állat és hallom hogy dolgozik
-
lowzor
veterán
válasz
->Raizen<- #10466 üzenetére
Ha a GPU-ra tennék, akkor megfőne simán. Az első szériás 360 tudom, hogy képes durva dolgokra. Elvileg javítani is lehet úgy a 3 ledet, hogy feldobod a gáztűzhelyre a boxot
-
Gabás
addikt
válasz
seederking #10469 üzenetére
-
Alpachino
veterán
válasz
seederking #10467 üzenetére
Ez az oldal nem kicsit felejtős....semmire sem jó
A játékokban mért valós teljesítményt nem mutatja.
-
seederking
őstag
válasz
->Raizen<- #10462 üzenetére
-
-
->Raizen<-
veterán
Mit gondoltok hány %-al erősebb a 7870 egy gtx 480-tól?
-
Alpachino
veterán
válasz
lowzor #10460 üzenetére
Persze egy GTX480 MSI Lightning
-
Alpachino
veterán
válasz
seederking #10456 üzenetére
simán rátolhatod
-
seederking
őstag
Ha rátolom a 12.11b8-at simán a 12.11b6-ra az nem gond,vagy inkább express uninstall/install?
-
kockaharcos
senior tag
válasz
DeathAdder #10454 üzenetére
BF3-ban még 4,6GHz-en sem.
Persze csak multiban.
Más játékban mindenhol kihajtja 4,2GHz-en.
Alapon még nem járt a 2600k -
DeathAdder
veterán
válasz
kockaharcos #10453 üzenetére
Hali.
Neked a 2600k alapórajelen ki tudja hajtani a 7870 cf-t?
Nézted esetleg? -
kockaharcos
senior tag
válasz
DroiDMester #10450 üzenetére
A kepler védelme is 100 foknál kapcsol be, lefelezi az órajelet.
Bár ez még nem ment 80 fölé, mondjuk az is véletlen volt,hogy a 80-at elérte.(házventik off)hűtés 20%-ra fixálva -
Azért ahoz ne viszonyítsd a Hd4xxx széria 55.nm gyártással készült azok lényegesen jobban melegedtek, és eleve úgy is voltak tervezve hogy 100 fokot simán mennek gond nélkül.
A Hd7xxx széria ugye 28.nm ez nem melegedik annyira még a csúcs 7970 sem pedig a 4870 az 150.W os TDP vel rendelkezik a 7970 pedig 250.W al
80.fok felett már nem igen érzik jól magukat a hd78xx kártyák tehát azért ne akard 80.fölé vinni -
ktg3
őstag
válasz
synthattik #10436 üzenetére
3d mark 2011 az 4987 pontot dobott 76xx graph score, 25xx cpu 23xx combi
Warfighter 1200p minden maxon hibátlanul játszható, pont tegnap tettem fel. Mondjuk a gém nem igazán jön be.
Az új codot meg max payne 3-mat fogom még megnézni.@asdxv: Szted ez mitől lehet, hogy ennyi a különbség? Az egyik házhűtő mondjuk le volt húzva. De ezek az értékek furmak alatt mentek. Játék alatt pl warfighter a 60 fokot sem éri el.
Nem lehet, hogy a power limittől csinálja? Kitoltam 50%-ra.
-
Alpachino
veterán
válasz
->Raizen<- #10443 üzenetére
Látom most az AvP-t vetted terítékre...
-
->Raizen<-
veterán
Avp szépen fut mindent kimaxolva.
560ti-vel az ég bugos volt. Most minden okés 7870-el.
Végre megvan eredetiben a cs 1.6 source global offensive. -
Repsol600
addikt
válasz
DroiDMester #10398 üzenetére
Jó mind1 1x volt csak ez a gond hogy visszaállította magát, a CCC-ben engedélyezve van. Tudom hogy megjegyzi
csak az volt a gond hogy nem jegyezte meg és 450mhz-n volt a csúszka mikor indítottam a játékot. De mint írtam is csak 1x fordult elő azóta jó.
-
válasz
Chapel #10432 üzenetére
Én nálam 7870 Dual-X et nem engedte, igaz mikor próbáltam akkor még csak a 2.2.4 es verzió volt a legfrissebb MSi AB
******************************************************************************************
ktg3 tesztelni elég jó(CPU és VGA is) a DIRT ShowDown ott majd meglátod hogy 1200p ben is cpu limited lesz -
synthattik
aktív tag
Ne heaven-nel teszteljél,ha tudni szeretnéd,hogy esetleg a proc mennyire fog vissza,mert ez vidkari tesztelő program és szinte mindegy milyen proc van alatta.
Esetleg tesztelj 1 kis 3d mark 11,vagy vantage-el,az dolgoztatja mind2-őt.ott azért meg látod naygjából mi a szitu.
Meg ajánlok még mellé bf3,moh:warfighter,ezek teljesen jók stabilitástesztre is,vagy itt sokan mondták még régebben dirt:showdown-t. -
ktg3
őstag
Feldobtam egy heavent is. Ez mennyire elfogadható érték? Soha nem futtattam még korábban.
Mindenkinél 16X az anizo, nekem a 4X a default érték
-
ktg3
őstag
Na 1100-at megy a gpu alapfeszen eddig 1.138V-on. Furmark (minden max) + atitool folyamatos 5 perces terhelés, gpu végig 99%-on. 1150-en már kidobott a driver.
1.1225V-on megy most 1200-n, ennél feljebb nem igazán akar menni a fesz csúszka, pedig adnék még neki szívesen. Asszem ez is elég szép eredmény, szóval valszeg ez lesz a 24/7 ha a játékokban is stabil marad.
Gyári hűtő 75 fokon tartja ilyen beállítások mellett 70%-os fordulaton. Mondjuk most ki van lőve az elülső ház venti.
Memot mivel kéne tesztelni?
1200/1450 eddig a vége. Így 7653 pontot ad a 3d mark 2011 a grafra.
-
Chapel
addikt
válasz
DroiDMester #10430 üzenetére
-
ktg3
őstag
válasz
DeathAdder #10429 üzenetére
Köszönöm. Az éjszakám rá fog menni a dologra, hogy kihozzak mindent belőle, nomeg a proci ram kombora is rá kell mennem.
Most toltam egy kis nfs:mw-t és az a helyzet, hogy 1200p-ben minden maxon megyeget, de azért inkább a proci dolgozik mint a kari
Van ahol ilyen 50% alá is beesik a GPU usage, de azért átlagban 80 fölött megy.
Van valami olyan app ami úgy tesztel GPU-t, meg memot, hogy jelzi ha van vmi hiba? Régen volt egy ilyen atitool nevű progi ami kiírta ha hibázik a GPU 3d alatt. Ilyen van most is?
Nézem, hogy még win 7-en is fut még ez az app, remélem kidobja a hibákat.
-
-
ktg3
őstag
Sapphire karinak, hogy tudok állítani GPU feszt?
Átnyálaztam a korábbi kommenteket + leszedtem már az afterburnert, a trixx-et, a gpu tweak-et de egyik sem engedi.Van valami cfg trükk vagy mi kell, hogy tudjam állítani?
-
DeathAdder
veterán
Kata Béla8 12.11-ről tapasztalatok?
-
Dealer95
őstag
válasz
seederking #10410 üzenetére
Resident Evil 5 Benchmark (1080p, max, DX10)
7850@1100/1300Phenom X4@3,4Ghz:
Fixed test:80,7FPS
Variable: 119,5 (164;118;87;124)FX8150 alapon:
Fixed: 95,6FPS
Variable: 124FPS (161;133;86;129) -
Malibutomi
nagyúr
Én megvárom a véglegest.
Ilyeneket javítanak:
Beta 8 on its way:Improves CrossFire scaling for Planetside 2
Improves performance up to 5% in Max Payne 3
Includes single GPU performance updates for Far Cry 3
Resolves the Skyrim lighting issue (missing a lighting pass) for the AMD Radeon HD 7900 Series [secondary problem from b7 fix]
Resolves the hang encountered playing Dishonored on the AMD Radeon HD 6000 and AMD Radeon HD 5000 Series
AMD Catalyst 12.11 CAP1 (should be used in conjunction with AMD Catalyst 12.11 Beta8)
Max Payne 3 (DX9): Resolves light reflection corruption in single GPU mode
Far Cry 3: Improves CrossFire performance
Hitman Absolution: Improves Anti-Aliasing performance for single GPU configurations
Sniper Elite 2 – Resolves the flickering encountered when pressing Alt + Enter in CrossFire configurations
Crysis 3: Improves CrossFire performance and fixes corruption
Devil May Cry 5: Improves CrossFire performance
WarFrame: Improves CrossFire performance
Carrier Command: Gaea Mission: Resolves single GPU corruption when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center -
Chapel
addikt
válasz
DroiDMester #10422 üzenetére
És észre vettél változást? Persze úgy is leszedem majd
7870-ed van ugye?(#10423) =HG=: De, számomra az, de ez legalább biztos jele, hogy nemsokára lesz végleges.
-
=HG=
addikt
válasz
DroiDMester #10422 üzenetére
Minden nap jön egy újabb... Nem uncsi már ?
-
Ha valakinek kéne 12.11_Beta8 elérhető már
-
miresz
veterán
válasz
Dealer95 #10400 üzenetére
APM=off,TurboCore=off,fix 4Ghz ezt általában alapfeszen viszik(1,26-1,3V nem mindegyik FX-nek ugyan az az alapfesze) Így hűvösebb lesz a proci,és jobb a teljesítmény,főleg multiban lesz jóval nagyobb teljesítmény növekedés.
(#10413) soultrapp:: Én a 7870-est venném. A haver is FX6100@4Ghz+7870 kombót használ,és simán jó. Érdeklődj nála.
-
Dealer95
őstag
válasz
seederking #10410 üzenetére
Mit vártál?
12-13% gyorsulás azért nem semmi, 7850@1100/1300-on néztem.
És tuti VGA limit volt.
20%-on mentek a magok, ugyan ez a Phenomnál 85%+ volt mind a 4 mag.
Lost Planet 2 pedig 1 magot használ csak durván, a többi csak lógatta a lábát. Ott ugyan annyit kaptam mint az X4-el. ~33-34FPS a 2. Tesztben. -
Chapel
addikt
válasz
->Raizen<- #10411 üzenetére
A 3d mark11 eredmény a saját rekord, nem a ram
(#10413) soultrapp:edigital? 56k ez a shappire 7870 2gb ahol én vettem ma, 2 év gari meg minden. Vagy részletre vennéd?
-
soultrapp
senior tag
válasz
Alpachino #10407 üzenetére
na most az a helyzet lenne,hogy vagy +8k egy zsír új msi 7850twin frozr.
vagy +18k egy 7870így már mindjárt többe jönne ki.edigitalnál 55 a 7850 és abból -10%.:-)
már én magam sem tudom mitévő legyek..
de most a 2gb már jó lenne.asdxv:képet vagy linket raktál be?mert nem látom.mobilról vok most.
már jó.
-
->Raizen<-
veterán
válasz
seederking #10410 üzenetére
Kevésnek tartod? Együtt érzek veled.
(#10406) Chapel Ha az 1250-es vram saját rekordod az 1450 mekkora rekord lenne?
-
Dealer95
őstag
válasz
csucsbicep #10404 üzenetére
FX 8150-et 25-ért vettem, nem hiszem, hogy 8120-at kaptam volna annyiért
-
Alpachino
veterán
-
Chapel
addikt
Ime az eddigi eredmények:
i5 3550
8gb ddr3 1333mhzasus
7850 alapon
7850 1100, 1,26V, 5400Mhz (ennyit ment max)shappire
7870 alap
7870 1150, alapfesz 1,218V, 1250 memory --> Saját rekordMint látható fesz még nincs emelve, így 1200-on egy idő után elszállt a 3d mark, hagytam 1150-en. Bőven elég
-
lowzor
veterán
válasz
soultrapp #10399 üzenetére
12.11-el alapon 20%-al erősebb a 7850 és még +35-40% erőtartalék bennevan.
Amit a képen látsz félrevezetés, mert egy régi driverrel lévő 7850 teszt és egy új driveres 7870 teszt van rajta.
Viszont a 7870 tényleg nagyobb előrelépés lenne, ha csak 5k-t kéne ráfizetni, akkor azt vedd. -
Dealer95
őstag
válasz
csucsbicep #10401 üzenetére
Phenom II X4 3,4Ghz
+10k-t megért a váltás szerintem
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Lenovo Thunderbolt 3 kábel (4X90U90617)
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Kolink Observatory LM RGB 600W
- Gombászkönyvek egyben
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 MAGYAR - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest