Hirdetés

2016. szeptember 25., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#14401) HummeRC válasza qwertly (#14399) üzenetére

HummeRC
(senior tag)

A legegyszerűbb kínai 1-2 ezres kábelteszter is használható erre a célra, max gyengébben fog világítani. Nálunk is az van, 5 emeletet átvisz folyosóstól, ami a legtávolabbi ponton 200 méter körüli kábelhosszt jelent. Persze ha van pénz, akkor vannak komoly okos kábelteszterek is, csillapítás-, áthallásméréssel, meg minden csodával, de erre kevés helyen áldoznak sajnos.
Ha nagyon nincs más, akkor a multiméter szakadásvizsgáló sípolása és az ellen oldalon érpárok rövidre kötéséből is ki lehet játszani egy szakadást. Az öregek még kilámpázták (elem+izzó), ami ugyanezen elven ment.

#14402: Látom közben írtad, hogy van saját olcsó fajta. Ha nem elég és komolyabbat keresel, akkor pl: [link] De van sok fajta. Színes kijelzős, érintő képernyős, memória kártyás, stb. Amit a pénztárca elbír. :)

[ Szerkesztve ]

(#14402) qwertly válasza sanzi89 (#14400) üzenetére

qwertly
(őstag)

Szia!
Köszi a választ :R ilyet használok ezt csattantattam utp kábel toldóval.És azért kérdem mert nyári szünet előtt nem volt gond most meg nincsen nett az emeleten.Végig néztem már mindent csak a kábel vizsgálat volt hátra de hihetetlennek tűnik,hogy leállás alatt tönkre ment de teszter szakadást jelzet az egyiknél a másiknál is sokk hibás részt.

(#14403) F_E_K_ válasza qwertly (#14402) üzenetére

F_E_K_
(fanatikus tag)

Egér (Mármint élő) tud ilyet előidézni. Nomeg figyelmes karbantartók is akár...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#14404) qwertly válasza F_E_K_ (#14403) üzenetére

qwertly
(őstag)

Volt nyáron festés,de igazából kábelek be vannak vezetve a falba ki meg egyből mennek a rack szekrénybe max arra gondolok,hogy a melegbe csatlakó szétmentek.

(#14405) CsodaPOK

CsodaPOK
(senior tag)

Sziasztok!

Nagyvállalati központi jelszókezelő szoftverre van valami bevált tuti tipp?
Mindenképp a helyi infrastruktúrába legyen telepíthető (HA konfigurációban). Nyilván titkosítottan tárolja az adatokat. Minden rezzenést auditáljon és tudja ezeket küldeni syslogba. Legyen benne jogosultságkezelés (ki-melyik jelszavakat láthatja). Tudjon AD integrációt. Preferáltan web alapú elérése legyen, ha API-n keresztül lehet cicerélni (új jelszó felvitel, meglévő kiolvasás), akkor az plusz pont.
Első körben pl lokál admin és service account jelszavak kezelésére lenne használva. Több osztály, csoport használná.

Köszi!
CsodaPOK.

[ Szerkesztve ]

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#14406) kraftxld válasza balaaa88 (#14398) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ha nincs már rá gari, meg van szabad slot, kér kölcsön 1-2 desktop SSD-t és próbáld ki velük. Lefrissebb firmware sem fog ártani neki előtte :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#14407) kraftxld válasza CsodaPOK (#14405) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

AuthAnvil: [link]
vagy ManageEngine: [link]
HA nem biztos, hogy van, de azért ez megoldható más cuccal ha virtualizálva van.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#14408) bzsolt99 válasza CsodaPOK (#14405) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Liberman ajánlom amiket felsoroltál azt mint tudja. Ha jol tudom azt is meg lehet oldalni ,hogy valaki x ideig tudja csak használni a jelszót stb

(#14409) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)

Van-e valamilyen olcsó megoldás arra, hogy egy normál Desktop PC-t távolról tudjak teljes egészében vezérelni, hasonló módon, mint a HP ILO? Tehát pl. akarom látni a BIOS-t távolról, vagy módosítani a boot sorrendet. Elvileg valamilyen hasonló kártya kellene, csak ez 100k körül mozog.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14410) Flowtation válasza bon (#14394) üzenetére

Flowtation
(fanatikus tag)

Szia!
Nekem a friss telepítés után sem futott le. Candy crush sz@rokat leszedtem, azután maga a sysprep lement, de újra már nem indult az a gép. :F Valamint tartományban már nem akart menni, frissen se. Neked pontosan hol akadt el?

[ Szerkesztve ]

(#14411) bzsolt99 válasza sanzi89 (#14409) üzenetére

bzsolt99
(tag)

lehet ezzel érdemes lenne probálkoznod. Annyit érdemes tudni,hogy lehet nem lesz triviális összerakni. Másik infó ha laptop ki van kapcsolodva simán ra lehet kapcsolodni és bekapcsolni távolrol. Lehet neked ez hasznos lesz

(#14412) sanzi89 válasza bzsolt99 (#14411) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Első sorban meglévő konfigra, szerverként használt asztali gépre kellene valamilyen megoldás.

(#14413) bzsolt99 válasza sanzi89 (#14412) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Ha proci támogatja akkor mennie kell a dolognak. Annyi a lényeg,hogy van egy tanusitvány ami rákerül machinára azután te tudod managolni ahogy szeretnéd. Ezért biztonsági ok miatt van igy. Bárki ne tudja piszkálni. Simán lehet a boot ordert állitani isot bootolni rá messziröl stb..

(#14414) sanzi89 válasza bzsolt99 (#14413) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Én azt olvastam a fenti oldalon, hogy a CPU, Chipset, BIOS/UEFI, LAN kártyának egyszerre kell támogatnia a vPro-t, hogy AMT-vel menjen ez a remote kvm.
Jelenleg olyan gépről beszélünk, ami i3, és Z97, vagyis se a cpu se a chipset nem támogatja. :D

(#14415) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

QNAP-nal tenyleg nem lehet a mar meglevo volume-ra raengedni az titkositast?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14416) sss válasza sanzi89 (#14409) üzenetére

sss
(senior tag)

Ip konzol: link

(#14417) kraftxld válasza sss (#14416) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ez csak kábel meglévő IP konzolhoz.

(#14418) sss válasza kraftxld (#14417) üzenetére

sss
(senior tag)

Hmm akkor lehet benéztem. De attól még az ip konzol egy lehetséges megoldás. :)

(#14419) bon válasza Flowtation (#14410) üzenetére

bon
(senior tag)

Nálam az MDT szervert capture és sysprep opciót futtatnám, elkezdi majd egy idő után félbeszakad és a fenti hibát tartalmazó könyvtárra hivatkozik. De próbálkozok tovább, mert ezzel a módszerrel szeretnék klónozni jó néhány gépet. A fenti hiba már más programra hivatkozik, de a szöveg többi része ugyanaz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#14420) bon válasza dkaro (#14397) üzenetére

bon
(senior tag)

Köszi, megnézem őket. Jól értem, hogy az első linken elérhető kis program az a Windows 10 telepítőből szedi ki az alkalmazásokat? Mert én szeretném megtartani őket. A második linken találhatót futtatam, valamit változott a helyezett, most más program miatt akadt el a sysprep. Majd megnézem, mert több időm nem volt vele foglalkozni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#14421) Krix válasza CsodaPOK (#14405) üzenetére

Krix
(senior tag)

Nálunk Secret Server van elég régóta. HA-t a vmware biztosít, de lehet alá rakni SQL cluster-t is. Nincs rá panasz a support is rendben van. Egyszer kellett őket hívni és megoldották a problémát elég gyorsan.

If it is not broken then don't fix it!

(#14422) Tonyk válasza qwertly (#14402) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)

Nálam volt ilyen az idén nyáron. Kábel teszter szerint jó a kábel, switch szerint nem. Mozgatva a kábelek nem voltak, DLP csatornában mennek végig. Újrakrimpelve jó lett. És nem is egy ilyen volt, hanem legalább 10. Valószínűleg valami oxidáció lehet ludas a dologban, bár ilyennel a közel 20 év alatt nem találkoztam csak az idén, pedig nem kettő ilyen van a cégnél.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14423) balaaa88 válasza kraftxld (#14406) üzenetére

balaaa88
(fanatikus tag)

Köszi, majd meglessük.

(#14424) CsodaPOK válasza Krix (#14421) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Köszi neked is, és kraftnak és bzsoltinak is. Megnézem őket. :R :R

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#14425) bon válasza bon (#14420) üzenetére

bon
(senior tag)

Képtelen vagyok megcsinálni a sysprep-et. a hiba tovűbbra is az mint korábban, csak most a Microsoft.messaging alkalmazásra panaszkodik. De nem találom sehol se így eltávolítás se megy. Próbáltam már indítani a sysprep-et az MDT szerverről Windows alól és boot-olva is.
Milyen más módon tudnám általánosítani a rendszert? 18 gépre kellene feltennem úgy, hogy ne üssék ki egymást?
Nagyon régen a Newsid programot használtam ilyen célra, de gondolom Windows 10-el már nem működne.

A legutolsó hibaüzenet:

2016-09-19 11:13:10, Error SYSPRP Package Microsoft.Messaging_3.19.1001.0_x86__8wekyb3d8bbwe was installed for a user, but not provisioned for all users. This package will not function properly in the sysprep image.

2016-09-19 11:13:10, Error SYSPRP Failed to remove apps for the current user: 0x80073cf2.

2016-09-19 11:13:10, Error SYSPRP Exit code of RemoveAllApps thread was 0x3cf2.

2016-09-19 11:13:10, Error [0x0f0082] SYSPRP ActionPlatform::LaunchModule: Failure occurred while executing 'SysprepGeneralizeValidate' from C:\Windows\System32\AppxSysprep.dll; dwRet = 0x3cf2
2016-09-19 11:13:10, Error SYSPRP SysprepSession::Validate: Error in validating actions from C:\Windows\System32\Sysprep\ActionFiles\Generalize.xml; dwRet = 0x3cf2
2016-09-19 11:13:10, Error SYSPRP RunPlatformActions:Failed while validating SysprepSession actions; dwRet = 0x3cf2
2016-09-19 11:13:10, Error [0x0f0070] SYSPRP RunExternalDlls:An error occurred while running registry sysprep DLLs, halting sysprep execution. dwRet = 0x3cf2
2016-09-19 11:13:10, Error [0x0f00d8] SYSPRP WinMain:Hit failure while pre-validate sysprep generalize internal providers; hr = 0x80073cf2

[ Szerkesztve ]

(#14426) bzsolt99 válasza bon (#14425) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Nekem automatán készül az imagek nem volt még ilyen hiba. Ilyet találtam még . Nézz esetleg rá. Annyi kérdés lenne még mi a windows build száma ?

Üdv,
Zsolt

(#14427) bon válasza bzsolt99 (#14426) üzenetére

bon
(senior tag)

Windows 10 Enterprise 64bit, build: 14393.187

Amúgy már Windows 8.1 Ent.-t se tudtam klónozni ilyen módszerrel. Windows 7-et viszont simán. 8.1-nél is a beépített alkalmazások okozták a problémát.

Ha simán elindítom grafikus felületen a sysprep-et, kezdő élményt választom, általánosítás opcióval akkor a következő üzenetet kapom: " a sysprep nem tudta ellenőrizni a telepített Windows példány érvényeségét a részletek a naplóban"

[ Szerkesztve ]

(#14428) bobsys válasza bobsys (#14415) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Ugy nez ki, hogy tenyleg csak uj volume letrehozasakor lehet titkositast beallitani. Ha meg mar le van titkositva akkor kikapcsolni sem lehet anelkul, hogy torolne az ember. Bena.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14429) Flowtation válasza bon (#14427) üzenetére

Flowtation
(fanatikus tag)

Nálam ugyanez van/volt. Egyébként azt nem tudom, hogy ez az érvényesség nem-e az aktiválásra vonatkozik? Mert amikor én csináltam, még nem volt beállítva az automatikus aktiválás nálam. :F :F

Most kaptam meg a tisztaszoftveres win10-eket, holnap megpróbálom azt klónozni és meglátjuk.

(#14430) bon válasza Flowtation (#14429) üzenetére

bon
(senior tag)

Nálam KMS aktiválás van és persze érvényes. múlt héten aktiváltam. Nem tisztaszoftveres ISO, mert azok régiek.

(#14431) Flowtation válasza bon (#14430) üzenetére

Flowtation
(fanatikus tag)

Nálam meg nem ment a kms aktiválás, csak akkor ha beraktam a megfelelő rekordot a dns-be. És az is csak tartományba lépés után. :F

[ Szerkesztve ]

(#14432) bzsolt99 válasza bon (#14427) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Virtuális gépbe fut a referencia gép? Miket állítasz mielőtt sysrepet nyomsz ?

[ Szerkesztve ]

(#14433) bon válasza bzsolt99 (#14432) üzenetére

bon
(senior tag)

Fizikai gép a referencia. kiléptetem tartományból, majd helyi admin fiókkal bejelentkezek, törlöm a többi user mappát delprof2.exe-vel) mást nem csinálok..

(#14434) bzsolt99 válasza bon (#14433) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Szerintem érdemes lenne tiszta lappal kezdeni mint debugolni.
Első körben érdemes egy virtuális gépbe telepíteni friss Windowst azt beállítani ahogy kell majd sysprep. Sysprep amúgy is kivágja neked az összes drivert. Felesleges a fizikai gép. Tegyél fel minden programot ami kellhet.
Érdemes a frissítéseket is felrakni.
Mdt-vel meg alát tudod tolni a drivereket meg ilyesmiket ami még kellhet. Ha használod deployra az mdt.
1 lényeges dolog van mi az amit mdtve szkriptelve tudsz beállítani esetleg gpo.
Ha windows 10 akkor powershell-böl le lehet menteni a drivereket és vissza is lehet tölteni.

(#14435) anonymus89

anonymus89
(PH! addikt)

Sziasztok!

Szeretnék engedélyezni Zentyalban egy Cisco Layer 2-es eszköt Mac alapján. Csomagszűrő/Szűrő szabályok a külső hálózatból a Zentyal felé alatt Újat hozzáadva milyen szolgáltatás jogcímet kell beállítanom?
Az is cél lenne, hogy az itteni szerver osztja ki az IP-ket a másik épületben lévő eszközökre is.

Két Layer 2-es eszközről van szó a szerver oldalán lévő eszköz átlát a másik épületbe de a másik épületből a szerver felé sajnos nem.

Előzmény egy picit jobban kifejtve

[ Szerkesztve ]

An apple a day keeps the doctor away.

(#14436) TheProb

TheProb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

WS2008 R2 DHCP serverében azzal a buggal, akarom mondani featurrel nem lehet valamit kezdeni, hogy csak akkor lehet szerkeszteni a reservation beállításait ha előtte 1x duplán rákattintok? Elég idegesítő ez így..., ha nem így teszek akkor jobb egérre nem jelenik meg a properties menüpont...

De ha már erről van szó, az összes reservation-ünkön át kell állítani a "Supported types"-ot DHCP only-ra "both"-ról. Van erre valami optimálisabb megoldás az egyenkénti állítgatásnál?

HTC One, csak egy One! (M7) - ASUS G56JR

(#14437) kraftxld válasza TheProb (#14436) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Van tartománytag Win 2012 R2 vagy legalább egy 8.1-es kliens?

(#14438) TheProb válasza kraftxld (#14437) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

2012 R2, adjam hozzá server managerhez?

Mert az meg ezt írja, ha hozzáadom: "Online - Verify WinRM 3.0 service is installed, running, and required firewall ports are open".

Bele meg nem nyúlhatunk szerintem ilyen szinten a szerverbe

[ Szerkesztve ]

(#14439) kraftxld válasza TheProb (#14438) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ööö.. nem mondta senki, hogy add hozzá :D
Telepítsd fel a feature-ök közül a a DHCP server tools-t a 2012 R2-es szerverre.

Powershell indít admin módban, majd: import-module dhcpserver

Get-DhcpServerv4Scope -ComputerName kecskeszerver.bak.local | Get-DhcpServerV4Reservation | Where {$_.Type -ne "Both"}
Ezzel kilistázozod az összes scope-ban lévő reservation-t az adott szerveren aminek nincs "Both" beállítása.

Majd pedig a végleges parancs ami át is üti:

Get-DhcpServerv4Scope -ComputerName kecskeszerver.bak.local | Get-DhcpServerV4Reservation | Where {$_.Type -ne "Both"} | Set-DhcpServerV4Reservation -Type Both

[ Szerkesztve ]

(#14440) TheProb válasza kraftxld (#14439) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ja, kicsit előre gondolkodtam :D

Viszont pont hogy both-ról kell dhcp only-ra állítani. bár gondolom így már csak a megfelelő helyen kell dhcp-re cserélni a both-ot.

(#14441) kraftxld válasza TheProb (#14440) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Get-DhcpServerv4Scope -ComputerName kecskeszerver.bak.local | Get-DhcpServerV4Reservation | Where {$_.Type -eq "Both"} | Set-DhcpServerV4Reservation -Type Dhcp

(#14442) Timer

Timer
(senior tag)

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan ingyenes megoldást, amivel a Windows Server eseménynaplókat nézhetném át összesítve, egyetlen szoftver alá gyűjtve? Nem komplett rendszer monitorozó eszközre van szükségem, és egy logszervert se szívesen állítanék hadrendbe emiatt.

Köszönöm előre is!

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930 >> OnePlus 3

(#14443) bugizozi válasza balaaa88 (#14398) üzenetére

bugizozi
(őstag)

NetApp-pal van tapasztalat, nem próbáltunk még bele nem NetApp SSD-t :N
Hát igen, nem desktop árban vannak...

CCNA, VCP6-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14444) TheProb

TheProb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem tudtok olyan oldalt ahol egyszerre le lehetne tölteni több KB update-et?
Egyesével kiguglizgatni 20-30 update-et annyira nem hatékony.

(#14445) bzsolt99 válasza TheProb (#14444) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Szia, Érdemes lenne ezt a megoldást megnézni.Némi powershell mágia kell.

(#14446) kraftxld válasza TheProb (#14444) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Konkrétan mit akarsz csinálni?

(#14447) TheProb válasza kraftxld (#14446) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

2012R2-re a rendszerünk általt listáott KB update-eket frissíteni, amit szuper módon manuálisan kell...

(#14448) kraftxld válasza TheProb (#14447) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Fiatal szovjet mérnökök erre fejlesztették ki a WSUS-t :D

Amúgy meg: [link]

(#14449) TheProb válasza kraftxld (#14448) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ja, de látod, hogy nincs vagy nem működik normálisan... :D

Ez mennyire tiszta app? a hiperérzékeny multis "figyelő rendszerek"/mcaffe nem fognak sikítani érte?

(#14450) letix

letix
(fanatikus tag)

Üdv a szakiknak,

Napok óta küszködöm egy problémával, melyre eddig nem találtam megoldást.
A lentebb látható frissen kibontott gép bármely op.rendszert (2012R2, ESXi 6.0) futtatva 4-6perc működés után feltekeri a fan-okat 100%-ra

HP Proliant ML310e Gen8
E3-1220v2
2*8GB Samsung DDR3 ECC (hon-HP)
B120i Dynamic Smart Array Controller
2*1TB HP SATA Disk
1*128GB SSD (non-HP)
iLO4 Standard

Amiket eddig próbáltam:
-Sikerült beszerezni egy HP Service Pack for Proliant 2014.09 -es verziót, amit felajánlott a SUM, azt lefrissítettem.
-B120i Controller firmware-t frissítettem.
-Win2012R2 megfelelő HP drivereket kapott
-iLO (ver 2.44) szerint a hőmérséklet értékek rendben vannak.
-Intel Provisioning-ban és a BIOS-ban is produkálja.
-kipróbáltam a 4GB-os HP DDR3 ECC moduljával is

Több javaslatot olvastam a neten melyet még nem próbáltam:
-B120i helyett SATA AHCI bekapcsolása.
-Non-HP disk-ek eltávolítása (a fenti SSD)

Van valakinek ötlete?

Köszi,
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux alapparancsok

(#14451) sanzi89 válasza letix (#14450) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Mielőtt mélyebben belemész a problémába, futtass le egy újabb HP Service Pack for Proliant lemezt. Nekem 2016.04 van meg, ha ez kell írj priviben.

(#14452) letix válasza sanzi89 (#14451) üzenetére

letix
(fanatikus tag)

Szia,

Sajnos csak 2014.09-es verzió van meg, ennél újabbat nem tudtam beszerezni. Ez ügyben írtam privátot.
Frissítettem a 14-es SPP-ről de sajnos nem oldotta meg a problémát.

udv
letix

(#14453) Krix válasza letix (#14452) üzenetére

Krix
(senior tag)

SPP után én a HP-t zaklatnám de azonnal.

(#14454) letix válasza Krix (#14453) üzenetére

letix
(fanatikus tag)

Külföldi fórumokon olvastam a két fenti, általam még nem próbált lehetőségeket. (hoh-HP eszközök kizárása)
Ennek lehet realitása?

S/N elég ahhoz, hogy megtudjam, van-e még rá gari?

Köszi!
letix

(#14455) Krix válasza letix (#14454) üzenetére

Krix
(senior tag)

Igen, lehet. Láttam már ilyet másik gen8 szerverben.

Nálunk elég a s/n. Szerintem MO-on is.

(#14456) letix válasza Krix (#14455) üzenetére

letix
(fanatikus tag)

Úgy nézem ennél az osztálynál a Product Number/ID is kell, ami jelenleg nem áll rendelkezésre.

A két non-HP memória modul helyett kipróbáltam tegnap a 4GB-os gyárival, de ugyanez a helyzet.
Az SSD nélkül még nem néztem, bízom benne, hogy vagy ez, vagy az SPP megoldja.
Nem szívesen mondanék le a B120i "controller"-ről, az AHCI-nál jobb, viszont ennek kikapcsolásával többen is összefüggésbe hozták a fan problémát. Érdekes.

Köszi az infót!

udv
letix

(#14457) timelord1987

timelord1987
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Tudnátok javasolni az MSTSC helyett RDP programot?

(#14458) bugizozi válasza timelord1987 (#14457) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Miért mi a baj azzal?

CCNA, VCP6-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14459) bobsys válasza timelord1987 (#14457) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

mRemoteNG

(#14460) X Factor

X Factor
(PH! addikt)

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-09/40626_network.jpg

Sziasztok, lenne egy összetett kérdésem. Rendszerszintű dolgokat kéne átalakÍtani a megváltozott igényeknek megfelelően és több megoldás is lenne, de még nem döntöttem el, h. Melyik a legjobb.

Adott egy céges környezet. Belső hálozat, teljesen elvágva a külvilágtól, 4db D-Link Switch van összekötve, ide fut be az összes kliens, nyomtató, stb. Ide van egy Dell Szerver ESXi Host-tal bevirtualizálva. Fut rajta több szerver, mert role-k szerint pár dolog szeparálva van, de a DC 192.168.1.2-őn helyezkedik el. Ip pool 192.168.1.100-192.168.1.255

Van egy másik hálozat, az netes gépeknek van fenntartva, ott még domain sincs. (Egyelőre) A tűzfal 2-es 3-as portján van 250Mb-es kapcsolat ez van kiküldve, az 1-es porton egy 48-as unmanaged switchbe. Ebben az esetben az USG300-as tűzfal látja el a DHCP szerepet a 192.168.1.1 ip-n.

Illetve a netes hálozaton van egy külön opció, egy user/pw párossal átlehet váltani a statikus wan-ra, ha esetleg olyan külső dolgot kell elérni, ami ezt igényli.

Ezaz alaphelyzet a kiinduló pont, mellékeltem is egy alap topológiát, ott talán jobban átlátható.

Röviden, a belső LAN-os hálozatra kelleni fog NET, de nem állandó jeleggel egyelőre. Illetve aki előttem csinálta, gondolom azért hagyott mindent a 192.168.1.x-es subneten, mert akkor még alig volt eszköz a rendszerben és 100 fölé cÍmezte a belső hálozatot, mÍg a netesknek jutott egy 80db-os address pool.

Mi lenne a legjobb megoldás?

Gondolom, eleve az egész netes hálozatot átkéne rakni 192.168.0.x-es subnetre. Első körben.

Illetve, ezt még benn is lekell egyeztetnem, hogy mi a cél. Mert, ha csak szimplán net kell, akkor vetethetek 25db stick-et, és lett Írva egy egyszerű tool a taskbarra, ahol igény szerint egy katintással válthat a netes és a belső hálozat között. Ellenben ha úgy kell net a kliensre, hogy közben a belső hálón is lásson mindent (srv storage, nas-ok, db-k) akkor megint más a helyzet.

- Ha most szimplán bekötöm a tűzfal egyik portját a d-link switchekbe és ott beállÍtom a megfelelő zone-ba, h. Oda forwardoljon, akkor mindehol kéne net-nek lennie, de magukon a klienseken ugye a gateway az 1.2

Azt is megkéne oldalni, hogy legyen egy netes domain. Itt, arra gondoltam, h. A dell szerver 4 hálokárytájából, a belső hálónak elég 3, a maradék egyet, meg netre kötném és egy másik vswitch-ez hozzárendelem, ahova egy alap netes DC-t felrakok. De, akkor ha jól gondolom, miután a netes switchbe ezt bekötöm, ott létrehozom amit kell a szerveren, majd szépen a zywall-ban lelövöm a dhcp-t és akkor onnantól a netes szerver gondoskodik róla.

[ Szerkesztve ]

(L) Atiradeonika (L)

(#14461) kraftxld válasza X Factor (#14460) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Minek van egyáltalán elszeparálva? Összesen hány gép van, és milyen szinten kell korlátozni a netet?
Amúgy én egybe raknám az egészet, mindent egy tartományba, a Zyxel-el meg úgy korlátozod a netet ahogy akarod. Tud AD hitelesítést, lehet IP tartomány alapján vagy akár csoporttagság alapján is gondolom engedélyezni vagy tiltani akármit.
Szerintem csak a szívás van ezzel az elszeparálással meg, hogy akarunk is netet meg nem is.

(#14462) jbauer05

jbauer05
(tag)

Üdv
Ti hálózati térképet mivel csinálnátok ?

(#14463) kraftxld válasza jbauer05 (#14462) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Automatán vagy kézzel?

(#14464) jbauer05 válasza kraftxld (#14463) üzenetére

jbauer05
(tag)

Mindkettő, de most kézzel próbálom.

(#14465) kraftxld válasza jbauer05 (#14464) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Kézzel Visio, automatán Lansurveyor mondjuk, de eléggé el van szállva az ára szerintem. [link], esetleg az utódja is egész jó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14466) atideath

atideath
(tag)

Kellene egy kis segítség. Adott egy W2012R2-es szerver amire feltettem egy openvpn szervert.
Munkahelyemről tudok hozzá kapcsolódni. Viszont csak azt a gépet tudom pingelni amin fut az openvpn szerver, a vele LAN hálózatban lévő gépeket nem. A hálózat az 192.168.1.x, Router: 192.168.1.1, W2012R2 szerver: 192.168.1.3
VPN-en 10.8.0.x IP-t kapok ha kapcsolódok. Tudom pingelni a 192.168.1.3-at de már a 192.168.1.1-et nem. Valaki esetleg tud ebben segíteni?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6

(#14467) Fooler89

Fooler89
(őstag)

Sziasztok

A véleményeteket és a tanácsaitokat szeretném kérni.
Leírnám jelenleg mik állnak a rendelkezésre és, hogy mit szeretnék elérni erre a ha prót kontrát írnátok örülnék.

Szóval van két(több is de azok most nem lényegesek) vas az egyik 16gb ram intel xeon E3-1220 v2 4@3,1ghz, a másik ugyanaz annyi különbség, hogy 8 gb ram van benne. VM2-ben raid10.
Jelenleg a 16gb-s gépben van egy 32gb SSD ezen fut az esxi szerver. Ez nfs-en keresztül csatlakozik a másik xeonos géphez. A virtuális gépek mindkettő debian. Az egyiknek csak az enapló fut a másikon samba+mail+ldap. Mailen kívül minden összekapcsolva az ldappal még az enapló is.

Terv:
Lenne egy tűzfal PfSense.
Ebből a 2 vasből két vm-et csinálni. VM1 enapló,weblap,mail szerver, samba megosztás (debian) Sulinetes domain miatt sulinetes ipcímről kell amúgy is használni.
VM2 Windows 2012 AD, WDS, WSUS
Lenne egy 3-ik gép ami egy backup AD.
4.-ik gép egy backup szerver, egy samba és nfs megosztás, minden biztonsági mentés ezen lenne.

összedobtam egy kis vázlatot, hogy úgy talán érthetőbb lenne.
[Vázlat]

A pfsensebe összesen 4 hálókártya lenne, 2 wan-nak egy a szervereknek és egy az hálózat felhasználóinak.
Pfsense elég kis gépigényű ha jól tudom, terv hogy lesz egy 120-as net és a sulinetes 5. Bár lehet, hogy a technológia váltás miatt nagyobbra váltanak de erről még nem értesültem.
2 magos celeron 2 gb rammal szerintem simán elegendő, de javítsatok ki.

A két xeonos gépbe lenne 16-16 gb ram. Alapból van rajtuk 3 lan, mindkettőben pluszban van 1.
Esxi-t szeretném megtartani azon futnának a virtuális gépet.
Mit gondoltok, lehetne ezt egyszerűsíteni egyáltalán életképes az ötlet?

Jelenleg minden egyes szolgáltatásnak ami iskolán belüli van egy külön gép betelepítve. Iktató, készletező és beléptető rendszer, ezt egy i3-as géppel kiváltanám.

(#14468) Ano

Ano
(senior tag)

Sziasztok!

Lemez/Partíció backup/klónozó progit keresek ... a Norton Ghost-ot ismerem ... esetleg más jól működő akár win alól, akár boot-olható is érdekelne ... lényeg, hogy Win10-et is egye/vigye/másolja partícióstul ...

Régen a Hiren's boot cd-t használtam sokat, de az már évek óta (kb 4 éve) nem frissült, így valami újat keresnék, ami jól működik :)

LG 42LF652 + Zyxel NSA325v2 felfedezés alatt ...

(#14469) Fooler89 válasza Ano (#14468) üzenetére

Fooler89
(őstag)

Macrium Reflect Free

Volt valami teszt is ahol ajánlották. Én is használom. Eddig nem futottam hibába.
Képfájlt át tud alakítani virtuális lemezzé szóval virtuális gépben tudod futtatni vagy csak csatolod meghajtóként.

(#14470) Ano válasza Fooler89 (#14469) üzenetére

Ano
(senior tag)

Király! Köszi szépen! :R

LG 42LF652 + Zyxel NSA325v2 felfedezés alatt ...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.