Hirdetés

2017. május 29., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#16351) karnalabbe válasza bon (#16345) üzenetére

karnalabbe
(újonc)

A windows 10 EDU rendszert mi telepítettük fel, mert a gépekkel egy 2 oldalú dvd-n érkezett, nem előtelepítve kaptuk meg.

Az ikon problémát sikerült megoldani már csak egyetlen problémám van ezzel, mégpedig az, hogy amikor a tanáriként megjelölt gépen szerkeszteni szeretném az AD csoportházirendjét admin felhasználóként belépve, csak helyi házirendet tudok szerkeszteni, nem az erdőn belül a domain házirendjét. Ezt szeretném még megoldani, némelyik gépen adminként belépve működik, némelyiken nem, ez miért lehet?

Szerintem ez lenne a fő probléma, ezért nem mentek eredetileg az ikonok se.

Köszi a válaszokat.

(#16352) kraftxld válasza anonymus89 (#16349) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Mire akarod lementeni?
Ha külső vinyó, akkor a beépített SBS backup, ha hálózatra vagy NAS-re, akkor Veeam Server Backup, ez ingyenes.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#16353) kraftxld válasza Timer (#16347) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

1, A Veeam Endpoint Backup megfelel ennek, de központi konzolt csak akkor kapsz ha van egy szerveres backup and replication valahol, és a hozzá tartozó repository-t használod.

2, Ahogy korábban említették, ezekhez nem kell licensz csak a postafiókhoz aminek jogosultsága van megnyitni.

3, Mennyi adat, mennyi felhasználó, milyen OS, milyen net?

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#16354) kraftxld válasza karnalabbe (#16351) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Hát ha 2 oldalú DVD-n jött akkor mindenképp fel kell telepíteni ;]
Fel kell rakni az RSAT-ot, majd engedélyezni a group policy management konzolt: [link]

(#16355) anonymus89 válasza kraftxld (#16352) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Elnézést az kimaradt van Nas is 2db 500gb-os raidbe arra szkennelnek de külső winyóra, hogy legalább egy helyen meglegyen aztán elszeparálom több helyre.
Nem bízok már a szerverben hosszabb időre nem kapcsolnám ki.

[ Szerkesztve ]

An apple a day keeps the doctor away.

(#16356) zolee001

zolee001
(lelkes újonc)

Üdvözlet

Tisztaszoftveres (pedagogus otthoni használatra)kérdésem lenne.
A 2016 os Office-t kérte volna a tanári kar de belépve az oktatási azonositoval stb csak a 2013 ill a 2010 es volt elérhetö,kérdésem az lenne hogy használható e helyette bármilyen VL verziós office ?
Másik kérdesem pedig: Telepitettem a 2013 -mas Officet a kir.hu-rol de aktiválni persze nem lehet.(gondolom elfogyott a kulcs).
Nem a "sulinetes" hálobol probálkoztam bár a GYIK szerint automatikusan kellene aktiválodnia, péntek révén a feltüntetett 96 os körzetü telefonon már esélytelen a probálkozás.
Esetleeg valakinek ötlete?
Köszönettel

zolee001

(#16357) anonymus89 válasza kraftxld (#16352) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Na először console-os backupot futtatom le nem akart elindulni aztán egy kis guglizás után 3rd party (oracle) vss writer szolgáltatás volt a ludas.
Utána veeam jön azt meg nasra mentem majd ha minden jól alakul persze...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

An apple a day keeps the doctor away.

(#16358) Timer válasza kraftxld (#16353) üzenetére

Timer
(senior tag)

Köszi Kraft és balaaa88!

Felhasználóból telephelyenként 5-6 fő van, a net változó, 6/2 a minimum. Igazából az lenne a legjobb, ha a fájlok csak a OneDrive rendszerében léteznének, és csak a szimbolikus linkjük (file pointers, talán?) szinkronizálódna le a felhasználói gépekre, ez megoldható valahogy? 90 gigabájtnyi adatról van szó, persze nem lehet pontosítani, hogy adott mappákból csak ez, vagy az dolgozik, mert vannak átfedések. Az lenne a megfelelő, ha listázhatnák a megadott mappák teljes tartalmát, de csak dupla klikk után kezdené letölteni a OneDrive, és nyitná meg a társított alkalmazással. Vagy ez már inkább SharePoint-ra utaló igény?

A megosztott mappáknak van valami limitje kapacitásban, esetleg darabszámban?

Köszönőm a válaszokat, Urak! :R

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930 >> OnePlus 3

(#16359) bon válasza zolee001 (#16356) üzenetére

bon
(senior tag)

Tanároknak ezt kell regisztrálni: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, Sound Blaster Z, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 950

(#16360) zolee001 válasza bon (#16359) üzenetére

zolee001
(lelkes újonc)

Köszönöm!

zolee001

(#16361) Flowtation válasza zolee001 (#16356) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

Szia!
Én megrendelőlapos megoldást szoktam használni, ott van s1 meg s2, az egyik a sulis a másik az otthoni gépekre van. Egyébként meg ugyanazt a kulcsot adták eddig mindkét verzióhoz.

(#16362) jbauer05

jbauer05
(tag)

Üdvözlet !

Cégemnél sajnos én vagyok a nem hivatalos informatikus, így rám lett bízva az új gépek beüzemelése. Van 25 új dell gépünk és egy szerver gépünk. Az internetünk lassú, így a következőt akarom csinálni. A szervergépre megy win server 2012.
A 25 dell gépet(win 10) ad-be akarom rakni, hogy mehessen wsus rájuk. A szervergépre még szeretnék fájlszervert is csinálni. Ezzel eddig nincs is bajom. Viszont van még pár laptop, ami vezeték nélkül csatlakozik a hálóra meg úgy is hazavisznek a kollégák, és otthon frissítik, így azokat nem akarom ad-be rakni, de szeretném ha hozzá férhessenek a fájlszerverhez, ez így kivitelezhető ? Elfogják tudni érni laptopok a fájlszervert?

[ Szerkesztve ]

(#16363) iwu válasza jbauer05 (#16362) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

rakd azokat is ad-be, de ne tedd bele a wsus policybe

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#16364) ggg1

ggg1
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vpn beállítással kapcsolatban.
Van egy pptp vpn szerver egy mikrotik routeren, ahová Windows kliensek jelentkeznek be, és a két hálózatnak, a vpn hálózatának, és a kliens gépek hálózatának azonos az IP cím tartománya, de IP ütközés nincs. A vpn-be lépett vendég gépek 192.168.1.240-254-ig kapnak címet, a helyi gépek ennél alacsonyabb tartományban vannak, és az a baj, hogyha a távoli gépek blépnek a vpn-be, akkor csak a távoli hálózat IP címeit látják, és a saját helyi hálózatukat nem. Tehát, ha van a helyi hálózatukban is egy szerver, vagy egy nyomtató, mondjuk 192.168.1.50, akkor azt már nem látják.

Ilyet egyszer már sikerült megoldanom openwrt alatt, és azt hiszem, proxy-arp kellett hozzá, de már nem emlékszem rá, hogy pontosan mit csináltam, és most a Mikrotik alatt nem sikerül. Vagy kell valamit csinálni a kienseken is? A kliensek vpn kapcsolatában ki van kapcsolva, hogy ne használja a távoli átjárót, az rendben van, tehát a net a helyi hálózatról megy (wifi). A távoli vpn hálózatban csak egy szervert kell elérnie a klienseknek.

Kérem szépen ebben a segítséget. Előre is köszönöm!

(#16365) MTbc

MTbc
(senior tag)

Sziasztok, PERC 730 vezérlő és samsung pro vagy intel ssd-kről mit gondoltok?
Tényleg nem éri meg kockáztatni? Van tapasztalat?
:R

(#16366) Teejay83

Teejay83
(tag)

Sziasztok

Exchange 2010-ben szeretnék hozzáadni egy usert egy mailbox-hoz, hogy tudjon a nevében küldeni üzenetet,DE dob egy ilyen hibaüzenetet és nem engedi hozzáadni a létező aktív usert. Hol kell kiszednem ezt a letiltott usert(a send on behalf-nál már nincs ott), hogy ne fossa össze magát? Neten mindenhol azt írják, hogy nézzem meg a user "public delegates" értékét az ADSI edit-ben és állítsam "not set"-re. Na most ennek alapból így van és még sem jó.

:R

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/tag/teejay83

(#16367) krealon válasza ggg1 (#16364) üzenetére

krealon
(PH! addikt)

"a két hálózatnak, a vpn hálózatának, és a kliens gépek hálózatának azonos az IP cím tartománya, de IP ütközés nincs.
[...]
az a baj, hogyha a távoli gépek blépnek a vpn-be, akkor csak a távoli hálózat IP címeit látják, és a saját helyi hálózatukat nem.
"

Mivel 2 kulonbozo (Layer 2 szinten szeparalt) halozatrol beszelsz, igy nem csoda, ha nem latjak egymast.

Hogyan lehet ket ethernet halozatot Layer 2-ben kozositeni?
Bridge-el. :R

De mielott nekvagsz, jo lenne, ha a halozati alapismereteket felfrissitened, nehogy siras legyen a vege.

(#16368) Teejay83 válasza Teejay83 (#16366) üzenetére

Teejay83
(tag)

Közben megtaláltam, rossz mailbox attributumokat néztem, így már a "public Delegates" értékeknél eltávolítható volt az inaktív user!

http://hardverapro.hu/tag/teejay83

(#16369) sellerbuyer

sellerbuyer
(őstag)

Munkaállomás tartományba tételéhez a munkaállomás felől (ez fontos!) command line megoldást tudtok (batch)? Netdom és társai sajnos csak szerver oldalról műxenek.

https://www.peticiok.com/legyen_magyar_nyelv_valaszthato_felirat_a_jatekokban

(#16370) iwu válasza sellerbuyer (#16369) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

ps script:

$domain = "domain"
$password = "jelszó" | ConvertTo-SecureString -asPlainText -Force
$username = "$domain\felhasználó"
$credential = New-Object System.Management.Automation.PSCredential($username,$password)
Add-Computer -DomainName $domain -Credential $credential

[ Szerkesztve ]

(#16371) sellerbuyer válasza iwu (#16370) üzenetére

sellerbuyer
(őstag)

Köszi, de nekem a munkaállomás felől sem ez az add-computer (powershelles), sem a netdom, sem a djoin nem akar műxeni valamiért. Az add-computer történetesen authorizációs hibát jelez, ahogy egyébként a djoin is.

[ Szerkesztve ]

(#16372) iwu válasza sellerbuyer (#16371) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

pont van nálam egy dell noti, kipróbáltam. most láttam élőben az első win 10 kékhalált!:):):)

de a gép domainben:P
sima telepítő userrel , emeltszintű powershell ablakból.

[ Szerkesztve ]

(#16373) sellerbuyer válasza iwu (#16372) üzenetére

sellerbuyer
(őstag)

Wow. :Y Nálam az add-computer folyton leállt autentikációs hibával. :F

[ Szerkesztve ]

(#16374) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Most én vagyok a helikopter vagy tényleg nem lehet iSCSI Target-et lekapcsolni Powershell segítségével felhasználó beavatkozás nélkül? Mindig várja a Yes-t.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16375) sellerbuyer válasza iwu (#16372) üzenetére

sellerbuyer
(őstag)

A mindenit! Ez tényleg műxik! :DD :C

Akkor vmit én cseszhettem el az eddigi próbálkozások során. :)

Már csak a gépnév paramétert kell megadni (a tartományi nevet) és minden faja! :))

Ezer hála és köszönet! :R

(#16376) iwu válasza sanzi89 (#16374) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

confirm paraméter? most nem tudom tesztelni.
#16375 Sellbuyer nm! :K

[ Szerkesztve ]

(#16377) sanzi89 válasza iwu (#16376) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Azt szoptam be én is, és csak néztem, mint Rozi a moziban.

Infó:

Based on my research, -confirm parameter does not accept pipeline input:
-Confirm
Prompts you for confirmation before running the cmdlet.

De hülyeség az egész paraméter, mert ha írod, ha nem írod jön a figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#16378) laszak válasza sanzi89 (#16377) üzenetére

laszak
(tag)

-confirm:$False formátumban próbálod?

(#16379) sanzi89 válasza laszak (#16378) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Vagy a tér van elgörbülve körülöttem, vagy szimplán hülye vagyok, de most beírva ugyanazt működik.

Disconnect-IscsiTarget -NodeAddress iqn.1991-05.com.microsoft:XYZKL-target -Confirm:$false

(#16380) norbert400

norbert400
(kvázi-tag)

Topic nevéből adódóan gondolom van itt pár rendszergazda :)

Közeljövőben én is az szeretnék lenni és kíváncsiságból megkérdezném hogy hogy telik egy átlagos napotok (mármint feladatra gondolok), illetve mi az ami nyűg számotokra munkátok során?

(#16381) sanzi89 válasza sanzi89 (#16379) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Probléma oka, hogy RDP-n keresztül másoltam át a kódot, és a $ jel nem ment át normálisan. Mihelyst az átírom, lefut az átmásolt kód is, holott a Powershell ablakban ugyanazt a $ jelet látom. Kézzel bepötyögve jó.
Mi lehet ennek az oka? A kliens gép egy Win 8.1 magyar Notepad++-ból másolva, a szerver pedig Server 2012 R2 angol.

(#16382) iwu válasza norbert400 (#16380) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

nyitott szájjal rohangálás a f@$zerdőben...néha becsokhatod a szád...:P :D

(#16383) iwu válasza sanzi89 (#16381) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

ansi/utf8/ascII a notepad plusban nézd meg, melyikkel mentetted:) szokott érdekeseket produkálni:)

(#16384) Gombinyó

Gombinyó
(senior tag)

Sziasztok!

Miért jöhetnek létre ezek az avhdx fájlok? Gyanítom a Veeam B&R a ludas.

Lassan elfogy a szabad hely a HOST-on, de nem merek törölni.
Meg kellene valahogy szabadulni ettől sok avhdx-tól. A VM kb 1,5 TB, ehhez képest a fájlok 5 TB felett foglalnak helyet.

Hyper-V checkpoint nincs a gépről.

A backup job 23:00-kor indul.

[ Szerkesztve ]

Like A Rolling Stone

(#16385) kraftxld válasza Gombinyó (#16384) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Checkpoint, vmiert nem megy a konszolidacio. Csinalj kezzel egy új checkpoint-ot majd torold.

(#16386) Gombinyó válasza kraftxld (#16385) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Utána lehet kézzel törölni az összes avhdx-et? Vagy mikor törlöm a checkpointot törlődik az összes?

Like A Rolling Stone

(#16387) kraftxld válasza Gombinyó (#16386) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Elvileg törlödik majd az összes, ha nem akkor kézzel kell összeboronálni öket. De nézd meg a Veeam-et is, valami ott se 100%.

(#16388) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

MRS Proxy endpoint URLnek egyedinek kell lennie? Vagy lehet kozos mittomen OWA-val ha a load blanacer megtudja kulonboztetni az URLt?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16389) bobsys válasza bobsys (#16388) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Elvileg be van allitva rendesen
De most azon vitatkozom az egyik arccal, hogy a migration enpoint URL Office 365ban outlook.akarmi.com mig az on-premise MRS Proxy serveren (CAS 2013) meg ews.akarmi.com van belove meg ugye a checkbox, hogy MRS Proxy. Mind a ketto ugyanazon a load balancerre mutat, de ez igy szerintem nem jo. Office 365 endpoint URLnek meg kene felelnie annak ami a CAS 2013 van beallitva?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16390) Gombinyó válasza kraftxld (#16387) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Veeamen amit áprilisban módosítottam, hogy belőttem az application backupot (vissza lehet húzni akár külön mailboxot vagy levelet). Az okozhatja ezt?
Csináltam checkpointot, majd töröltem. Megmaradt minden. :(

Akkor azt mondod állítsam le a gépet, csináljak egy biztonsági mentést a komplett VHD mappáról és egyesével mergeljem össze az avhdx-et kezdve a legkorábbival? :Y

Like A Rolling Stone

(#16391) Flowtation

Flowtation
(senior tag)

Sziasztok!
A suliban del 3020-as gépeink vannak, az egyik pedig megadta magát. Mégpedig úgy, hogy a bejelentkezés oké, de csak fekete képernyő van, egér működik. Semmi más, viszont ctrl-alt-del re előjön a menü, a feladatütemező szerint van sok-sok folyamat, a lemezhasználat 98-100% körül van! Próbáltam a helyreállítást, két db win update előtti volt, egyik sem sikerült, sfc scannow helyreálított valamit, ezután lefutott az előbb említett helyreállítás (az egyik), de nem segített. Még holnap egy linux live-al megpróbálok adatot menteni, de kérdezném, hogy van még ötletetek valamire, amit megpróbáljak az újratelepítés előtt?

Előre is köszi!

Érdekesség, hogy a comodo pl.működik, előjön a kis ablakocska jobb fent, a fekete képernyőn, pl. böngészőt tudok indítani, igaz sandboxban (vagy mi a neve).

(#16392) gaborbol válasza MTbc (#16365) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Perc H700 es H710 -be raktunk Samsung pro 512GB-os SSD-t, megy es az amber light sem jelez, hogy nem Dell SSD van benne. A sebessegevel nem voltam eldolve, de azok csak 512 MB-os vezerlovel voltak szerelve.

Ha minden jol megy talan a hetvegen megjonnek a Dell 730XD szerverek amibe ugyan Dell SSD-t + HDD-t rendeltunk, de azt hiszem, hogy van polcon par 1 TB-os Samsung PRO SSD abbol teszek bele a proba kedveret aztan megirom a tapasztalatokat.

(#16393) MTbc válasza gaborbol (#16392) üzenetére

MTbc
(senior tag)

Köszi, tegnap este eldöntöttem, hogy pro ssd lesz, úgyis lesz rendes mentés, de akkor megvárom a válaszod.
:R Hogy lenne érdemes raidbe rendezni őket? Kell a RAID10? RAID6? RAID5-el elég sok hibát olvastam vagy elég a RAID1 SSD esetében?
Nem lesz agyon terhelve csak szeretném kihozni a legoptimálisabb sebesség megbízhatóság arányt.+ érték

[ Szerkesztve ]

(#16394) balaaa88 válasza MTbc (#16393) üzenetére

balaaa88
(fanatikus tag)

Szvsz a RAID5-öt nem erőltetném.
RAID10 "kíméli" talán a legjobban az SSD-ket.
Vagy RAID6. De ott többet kell számolnia / írnia, mint RAID10 esetében.

RAID5 hullott már nálam el Samsung 850 pro-val (1TB-osak voltak). Perc H700 v H710-en.
Egyelőre R10-ben vígan futnak.
Plusz ugye a rebuild ideje R10 esetében valszeg kevesebb, mint R6 esetében.

(#16395) CsodaPOK válasza Gombinyó (#16386) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Kézzel ne törölj bele, mert akkor volt egy VM-ed :D

Szerintem ez valami applicaion checkpoint vagy mi a fene. Egyszer már belefutottam ilyenbe. Backup szoftver csinálja, de nem törli maga után. GUI-n nem látszik. Powershell-ből elvileg le tudod kérdezni (Get-snapshot talán) és tudod törölni őket. Ha lemegy a merge, akkor szépen eltűnnek az avhdx fájlok.

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#16396) Gombinyó válasza CsodaPOK (#16395) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Tuti a Veeam csinálja nekem a gyomorideget :DD

PS se listázza ki azokat a "checkpointokat".

Like A Rolling Stone

(#16397) bambano válasza norbert400 (#16380) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

"mi az ami nyűg számotokra munkátok során": a júzer...

bocs :)

@netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#16398) philoxenia válasza iwu (#16382) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

De gondolom csak akkor, ha nem üres... ;]

'65-ben születtem...

(#16399) iwu válasza philoxenia (#16398) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

:D :D :D

jah, meg amikor kúltúráltan kell megfogalmazni, hogy a hiba a klaviatúra és a szék háttámlája közt van:)

(#16400) norbert400

norbert400
(kvázi-tag)

mivel itt nem kaptam a kérdésemre konkrétabb választ így elolvastam ezt:
[link]
már értem a folyamatot.

(#16401) sanzi89 válasza norbert400 (#16400) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi, még nem ismertem. :D

(#16402) DJGABI válasza norbert400 (#16400) üzenetére

DJGABI
(őstag)

a pokoli operátor naplója ajánlott még a témában, meg angolul tudóknak az Anon works IT

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16403) kopogo válasza norbert400 (#16400) üzenetére

kopogo
(tag)

:DD :DD

(#16404) MTbc

MTbc
(senior tag)

Jól gondolom hogy egy domainben különböző nyelvű sbs2011(HUN) és standard 2016(ENG) nem célszerű, ha nem akarom magam szívatni?

[ Szerkesztve ]

(#16405) kraftxld válasza MTbc (#16404) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Miért ne mehetne?

(#16406) MTbc válasza kraftxld (#16405) üzenetére

MTbc
(senior tag)

Régebben olvastam, hogy a fordítás miatt furcsa hibák jelentkeztek, ami a különböző nyelv miatt volt.
Nem talált ezt azt a rendszer.

(#16407) disy68 válasza norbert400 (#16400) üzenetére

disy68
(fanatikus tag)

Nagyon jó :DDD

"14:00 Megjöttem az ebédről. A karbantartó kitartóan ült a telefonnál. Mondta, hogy párszor csengett a telefon, de ezeket mind lekapcsolta a fűtőhöz. Ez a fickó tényleg tud!

14:10 Elkezdtem Gyurit - így hívják a karbantartót - betanítani. A Doom 2-vel kezdtük. Ez a Gyuri fantasztikus tanulékony! Másfél óra után már el tudott kapni! Azt hiszem, ez a pali még sokra fogja vinni.

16:00 Gyurinak lejárt a munkaideje, úgyhogy abbahagytuk a Doomot. Nekem még maradt 1 órám. Gondolkodtam, mit kellene csinálnom, és eszembe jutott az előző napi probléma az Accounting szerverrel. Kipróbáltam, hogy működik-e a kapcsolója. Párszor ki- és bekapcsoltam. Működött. "

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#16408) olloczky válasza DJGABI (#16402) üzenetére

olloczky
(fanatikus tag)

ez az anon works it egyszerűen király :D nagyon nevettem

First of all I'm not a rapper

(#16409) norbert400

norbert400
(kvázi-tag)

van ilyesmi programozós verzióban is. Nálam ebben a témában a kedvenc: [link]

(#16410) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Sziasztok,

Kicsit más téma, konkrétan VPN.

Jelenlegi felállás:
- adott egy SonicWALL NSA2600, ez kezel pár darab site-to-site VPN-t a partnerekhez, IPSec alapon, illetve átengedi a PPTP VPN forgalmat az RRAS szerver felé;
- adott egy WS2012R2 , ami RADIUS és RRAS, és ez a PPTP VPN szerver.

Eddig minden szép volt és jó, a PPTP nem a legtutibb, de nekünk eddig nem volt probléma - nagy vonalakban.

De, az iOS 10 blokkolja a PPTP VPN használatát, sőt a PPTP Passthrough-t is, így a kollégák nem tudnak VPN-en bejönni a céghez. (Persze ez a régi és az új ügyvezetőnél bukott ki, mert ők használnak iPhone-t. :))

Ekkor gondoltam, hogy hegesztek valami L2TP-t PSK-val elsőre. Ez meg is lett az RRAS-en, de kintről nem nagyon akart menni, hiába forwardolok az RRAS feké UDP 500,4500, 1701-et és ESP és AH protokollokat.

Kérdés:
- Jól gondolom, hogy kintről ez azért nem akar menni, mert mennek a s2s VPN-ek, és ők kezelik ezeket a portokat, protokollokat, mielőtt én továbbítanám őket?

Na ekkor gondoltam, hogy csinálok L2TP-t a SonicWALL-on RADIUS-szal meg LDAP-pal, de ez valahogy nem akar összejönni.LDAP beállítás már megy, de a RADIUS még szivat.
- Nincs erre valakinek valami jó anyaga?

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#16411) VeryByte válasza VeryByte (#16410) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

OK, RADIUS is működik, de az L2TP-hez még jöhet segítség. :)

(#16412) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Azt a konzisztens mindenét a HP-nál....
Ebből bogarássza ki valaki a korrekt verziószámozást.

(#16413) X Factor

X Factor
(PH! addikt)

Sziasztok,

Egy levelezést kéne migrálnom o365-be. A levszerveren nincs tls/ssl, sima non encrypton pw loginnal megy. Mail szerver oldalon, ha fellövöm a TLS-t, hogy megkönnyÍtsem a migrációt, attól még a meglévő kliens beállítások a 143-as porton menni fognak?

Csak azért lenne fontos, mert sok a laptopos külsős kollega, és nyilván nem tudjak atallitani :) Meg nem is az ő feladatuk.

Migralas után már az outlook deploy az o365 fiókkal megoldható.

I was there the day that Horus fell

(#16414) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Sziasztok,

L2TP felépül, de kapok egy 'The PPP link control protocol terminated' üzenetet a kliensen. (Windows 10)
És ezt látom a SonicWALL log-jában:
PPP message: NCP: Closing connection: Timed out negotiating network parameters

(1018-as üzenet)

Mit rontottam el?

(#16415) mark777

mark777
(újonc)

Sziasztok

Remélen senki se haragszik meg, ha ide írom a problémát.
Láttam hogy Ti scriptekkel csináljátok a Windows offline frissítést.
De van ez a WSUS program, W 8.1 a rendszer

http://www.wsusoffline.net

Régebben működött, de most hiába futtatom az UpdateInstallert, molyol, telepít láthatóan sokáig,
majd ujraindítás után ugyanannyi frissítést jelez a W saját Update-je.
Az összes WSUS által feltett

Sikertelenként jelenik meg a telepített előzményekben
Próbáltam azt is hogy kézzel kikapcsoltam a W Update service-t.

kösz a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#16416) VeryByte válasza VeryByte (#16414) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Megoldódott.

(#16417) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az egyik fő HP Proliant ML 310e G8 v2 szerverben megadta magát az ILO. Minden működött, amikor Windows Update miatt újra lett indítva. A gép indulás közben ILO self test error-t dob, és bootloop-ba kerül. Oké, hogy az ILO megfeküdt, de ettől miért nem használható a gép? Mit lehet tenni?

(#16418) sanzi89 válasza sanzi89 (#16417) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagy nehezen eljutottam oda, hogy betöltött a Windows, és be tudtam lépni az ILO-ba. A hiba ugyanúgy megvan, de legalább a host fut. Most ott tartok, hogy frissítettem 2.53ra, majd reseteltem az ILO-t. Egy ilyen gyönyörű hiba fogad:

Neten írnak róla sokan, meg van rá parancssoros NAND formázós megoldás. A hideg kiráz már az elolvasásától is...

(#16419) laszak válasza sanzi89 (#16418) üzenetére

laszak
(tag)

tiltsd le az SD-t, és kész.
Amúgy a formázós megoldás is segíthet.

(#16420) sanzi89 válasza laszak (#16419) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Úgy tűnik, hogy a hibának kb. semmi köze a beépített SD kártyához, az ILO NAND-jával van valami gond. Miért is oldaná meg az SD kártya hibáját az ILO NAND-jának formázása? Innen is látszik, hogy nem sok köze van egymáshoz a két dolognak.
A HP Microserver topikban egy kollégának a formázós történet vágta teljesen 0-ra a szerverét, így kicsit bizalmatlan vagyok.

De amúgy kb. az egész ILO használhatatlan. Lassú, csak teker, de nem történik semmi, beállítások nem érvényesülnek (pl átállítottam az IP-t fix-re meg kikapcsoltam az IPV6-ot, ILO reset, fix IP megvan, de IPV6 címem is van, továbbá ha bemegyek az ILO-ban az IPV6 konfigba, akkor végtelen homokóra fogad).

[ Szerkesztve ]

(#16421) CsodaPOK válasza sanzi89 (#16420) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

support@hp.hu

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#16422) sanzi89 válasza CsodaPOK (#16421) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sajnos nem garis már a gép. Akkor is foglalkoznak velem? Gondolom nem...

(#16423) gaborbol válasza sanzi89 (#16420) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Pedig a hp is irja a formazast a firmware update es a reset mellett . Ha mar ugysem megy rendesen, akkor en csak nekiallnek, rosszabb mar nem lesz.
[link]

(#16424) sanzi89 válasza gaborbol (#16423) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Egy kolléga így járt hasonló probléma esetén G8-as Microserver-rel.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.