Hirdetés

2017. augusztus 22., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#16801) iwu válasza TheProb (#16798) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

nekem volt, ahol ps scriptet írtam papíron:D:D:D
ha kisebb céghez mész outsourc üzemeltetőnek, ott a napi rutinokba szoktak kérdezni, nagyobb cégeknél meg HA orbaszájba. (ahol én jártam)

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#16802) A`rpi válasza novakalex (#16800) üzenetére

A`rpi
(PH! addikt)

"Szerintetek ez megoldható?
Az itteni cég hálózatában szeretném elérni az otthoni hálózatomat, azonban a szolgáltatóm NATol. Valahogy megtudom oldani, hogy elérjem pl ha otthon van 1 média szerverem vagy más?"

Kérd a szolgáltatód, hogy biztosítsanak számodra publikus IP elérhetőséget.
Általában ezt ingyenesen elvégzik a kérést követően szinte azonnal.

(#16804) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Monitoring tool ajanlas kene. Enterprise kornyezet, VDI infrastruktura (Citrix, VMWare) es nem cask server monitoring hanem desktop, health check stb... Szoval ha mondjuk van egy persistent desktop ami nincs hasznalva 3 honapig akkor szoljon meg ilyesmik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16805) laszak válasza bobsys (#16804) üzenetére

laszak
(tag)

VMware vcloud operations manager. Illetve 3. Ut, hogy mindegyiknek saját cuccat használod.
3rd party cuccokat is támogat.
Amúgy 2 irányt látok: vagy független tool, vagy a heterogén környezetben ahhoz közelebbi, amiből a legtöbb van.

[ Szerkesztve ]

(#16806) bobsys válasza laszak (#16805) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Inkabb fuggetlen, mert elhiszem hogy a VMware tamogat mast is, de azert fo irany biztos, hogy a sajat cuccuk

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16807) laszak válasza bobsys (#16806) üzenetére

laszak
(tag)

Nyilván. A kérdés az, milyen paramétereket kell monitorozni.

(#16808) bobsys válasza laszak (#16807) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Keplekeny :) Probaltam kiszedni de cask altalanos cucc volt a valsz. Szokasos server performance + VDI desktop performance es nemi analytic kepesseg, hogy valami okos riportokat tudjunk kiszedni belole.

(#16809) E.Kaufmann

E.Kaufmann
(senior tag)

Adott egy Win2k16, adatbázis szerver lesz, Hyper-V felett fut.
Vírusírtónak jó rá a microsoftos beépített?
Van egy központilag felügyelt kergetőnk, csak annak korlátozott a licensze, és úgy is főleg akkor jelez, mikor rossz helyre kattint a felhasználó a böngészőben, vagy épp érdekes tartalmú pendrivét dugdos be, ahelyett hogy fel magának.

[ Szerkesztve ]

(#16810) VeryByte válasza E.Kaufmann (#16809) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Szerintem elég rá. Mi McAfee-zunk még 2k12-n, sose volt bajom és jelzésem se. Persze jobb félni, mint megijedni, ezért jó, ha van valami, de nem feltétlen vennék rá külön cuccot, ha van beépített, ami azért manapság már használható is, bár ez hitvallás kérdése.

[ Szerkesztve ]

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#16811) E.Kaufmann válasza VeryByte (#16810) üzenetére

E.Kaufmann
(senior tag)

Figyeli nálatok a hálózati forgalmat is? Én a központi vírusírtónkat kikapcsolt hálózati forgalom és heurisztikus viselkedésfigyeléssel használtam, hogy ne zavarjon be a rendszerfolyamatokba.

(#16812) VeryByte válasza E.Kaufmann (#16811) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Részben. Nálunk kliensekre (főként laptop) a VSE8.8/HIPS8 páros került (most tesztelgetem egy virtuális gépen az endpoint cuccot a McAfee-tól), szerverekre csak VES8.8.
A VSE 8.8 alapból szűr dolgokat, de amik zavaróak azokat központilag ePO-ból kikapcsoltam szerverek esetén.

(#16813) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Melyik PowerShell magival tudom lekerdezni, hogy ki volt a last logged on by user a mailboxon? Nem erdekel mikor tortent a logon az erdekel, hogy egy mailbohoz amihez 30 embernek van joga ki fert hozza legutobb (piros resz). Exchange 2010

[ Szerkesztve ]

(#16814) iwu válasza bobsys (#16813) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

Get-MailboxStatistics mailboxnév | select LastLoggedOnUserAccount

[ Szerkesztve ]

(#16815) bobsys válasza iwu (#16814) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Ki is probalom amint visszaertem a hotelbe (ugyfel Wifirol nem erem el az ugyfel rendszeret :) )

(#16816) iwu válasza bobsys (#16815) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

lehet fícsör?:)

(#16817) bugizozi válasza bobsys (#16815) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Ez aztán a biztonság :D

CCNA, VCP6-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16818) Fooler89

Fooler89
(őstag)

Macrium Reflectel csináltam egy windows 10-ről imaget és ezt az egy imaget telepítettem sok laptopra.
Na most szeretném ezeket a laptopokat tartományba rakni. Működni fognak rendesen?

Olvastam itt a topikban, hogy ha klónozod a windowsokat akkor tartományba lehetnek velük gondok.

(#16819) kraftxld válasza Fooler89 (#16818) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ne csináld, hacsaknem volt sysprep a klónozás előtt.
És még így is szopni fogsz a WSUS-el, mert ugyanaz lesz az ID-jük.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#16820) Timer válasza Fooler89 (#16818) üzenetére

Timer
(őstag)

Ahogy írták is előttem, ha sysprepelted a "forrást", akkor nyugodtan használd az imázst, nem lesz gond, anélkül viszont erős öngól az ilyesmi. Én is használom ezt a módszert egyébként tartományi gépeknél, kevés kliens esetén egyszerűbb megoldás, mint WDS-sel b@szakodni. Általában azelőtt sysprepelek, mielőtt tartományba léptetném a gépet, biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930 >> OnePlus 3

(#16821) Flowtation

Flowtation
(senior tag)

Sziasztok!
Pont a sysprepről akartam én is kérdezni. Tegnap csináltam egy ref gépet, nem raktam tartományba a korábban olvasottak miatt. Volt sysprep, le is futott, megcsináltam a capture image-et, viszont nem aktiváltam a wint. Namost a sysprep amúgy is kiveszi ezt az infót is vagy csináljam meg újra?

Volt még olyan gondom, hogy a következő gép telepítésekor újra végig kell zongorázni a telepítési varázslót, tehát időzóna, bla-bla, stb. Ezzel az a baj, hogy user létrehozásnál nem enged egy alapot létrehozni, arra hivatkozva, hogy már létezik. (pl. ha egy admin usert csináltam a ref gépen, akkor a következőn már nem tudok, csak admin2-t lehet) Namost, olvastam valahol, hogy a további telepítésekkor kell egy ctrl-alt-f3-at nyomni, és ekkor be lehet lépni a default admin fiókkal. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ezzel újraindul a gép és már be tudok jelentkezni a ref gépes userrel, ez rendben van így?

Egyébként azt írják, hogy ezek a sulis winek automatikusan aktiválódnak, na ez nálam nem megy, van ennek különösebb oka? Esetleg megoldható, hogy ne kelljen külön-külön beírogatni a kulcsot? (Persze ha a fent sysprepes módszer nem működik.)

Előre is köszönöm!

(#16822) Fooler89 válasza Timer (#16820) üzenetére

Fooler89
(őstag)

40 gépet kellett volna egy nap alatt telepíteni, próbáltam valami alternatív megoldást találni.
Tudtam, hogy megszívatom magam, de még időben mindig jobban jöttem ki, mintha minden egyes gépet kézzel telepítek. Persze ha tudtam volna a sysprepről.

Mindegy is, igazából már lassan készen van az MDT-ben az image szóval az újratelepítés nem nekem fog fájni.

Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#16823) Theory66 válasza Flowtation (#16821) üzenetére

Theory66
(tag)

KMS beállítás

Ez a rész vonatkozik rád, nem csak win7 alatt működik, gép restart után aktiválódik:
KMS szerver paramétereinek beállítása

Az slmgr.vbs /skms xxx.xxx.xxx.xxx IP címmel a KMS szerver paraméterét lehet beállítani, hogy hol próbáljon meg a Windows 7 aktiválni.
School-os hálózaton: slmgr.vbs /skms 195.199.255.195

Szerintem a gyári admin fiókkal keveredik össze a telepítőd, milyen win-t telepítettél? Ha jól emlékszem nekem win7 alatt csinált ilyet. Csinálsz egy kamu fiókot,engedélyezed a tiltott gyári rendszergazda fiókot, belépsz vele és törlöd a kamu fiókot. Talán így jó lesz, ha nem úgyis kijavítanak a nálam okosabbak :)

(#16824) Flowtation válasza Theory66 (#16823) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

Ezt már néztem. Sőt van egy beállításom is a másik suliban, ott a szerveren kellett mókolnom, azzal jó lett az aktiválás, amint beraktam a gépet tartományba.

A gyári admin fiók jön elő, bár az igaz, hogy kiirja a gép, hogy nem lehet használni mert le van tiltva. (ettől függetlenül tegnap próbaképp arra kattintottam és simán belépett, jelszó nélkül... :F ) De a lényeg, hogy a ctrl-alt-f3-al ki lehet kerülni a varázslót, és simán lemegy a telepítés, csak kérdés, hogy jól van-e ez így. Ha belépek az én általam létrehozott első fiókkal, akkor utána már nem jelenik meg a gyári rendszergazda acc.

(#16825) novakalex

novakalex
(kvázi-tag)

Van 1 szerver és 1 sima mezei számítógép, illetve az irodákba szükség lenne rádióra, ami szól. Ne kelljen mindig bejárkálni a szerver szobába, hogy elinduljon a rádió a mezei gépen, ezért érdeklődnék hogy meglehet oldani valahogy, hogy 1 asztali ikonnal rákattintva elinduljon a távoli gépen a rádiós weboldal?

[ Szerkesztve ]

(#16826) blokad válasza novakalex (#16825) üzenetére

blokad
(senior tag)

(#16827) Tamy

Tamy
(senior tag)

Sysprep helyett én a SIDCHG-t szoktam használni, nem törli a felhasználók fiókját, és nem kell mindent újra beállítani. Egyszerűbb és gyorsabb, csak futtatás előtt a víruskergetőt ki kell kapcsolni. Tartományi gépen még nem próbáltam, de a WSUS-nak nem volt gondja vele.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16828) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Megőrülök.

Van egy O365 Business előfizetés (komoly 1 licenc, de ez ebből a szempontból érdektelen), le fog járni 2017.09.12-én. Gondoltam meghosszabbítjuk, ügyfélhez elmentem, beléptünk, Billing -> Subscriptions -> Renew ----- és erre közli, hogy választhatok új plan-t. De én nem akarok, én a régit akarom! Na ilyenkor mi van?
Valakinek ötlet?

Lehet, hogy az a baja, hogy Office 365 Business Prepaid?

[ Szerkesztve ]

(#16829) kraftxld válasza VeryByte (#16828) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Üdv a felhöben :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#16830) pschio

pschio
(őstag)

Szóltak, hogy néha nincs net:

:DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#16831) looser válasza pschio (#16830) üzenetére

looser
(őstag)

Ez már szinte wireless :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16832) A`rpi

A`rpi
(PH! addikt)

Suliban kábel rendezést csinálok. :)

Hozzávalók:
- 3 Méteres VGA kábel
- VGA toldó
- 3 Méteres Jack toldó
- 3 Méteres USB toldó
- 4World SMART SNAKE - Cable organizer (1,5 Méteres)
- Gyorskötegelő.
- Öntapadós/csavarozható, 4oldalt fűzhető kötegelő talp
- Öntapadós műanyag kábelcsatorna MIKA 40 mm x 25 mm

(VGA csatlakozó pont elfér benne, de ha mellé kell majd húzni egy HDMI kábelt akkor bajba leszek, ebből a megfontolásból érdemes nagyobbat venni, én valószínű mellé dobok egy kisebb kábelcsatornát majd.)

Előfordul hogy valamit egyszerűbben is meg lehetett volna oldani, például VGA kábel, + toldó. De árban utóbbi kedvező volt, így is nehéz volt összeválogatni, két helyről rendeltem.

Nem tudom mennyire lesz időtálló. VGA kábelt azért toldom hogy ne kelljen minden alkalommal kábel csatornát bontani ha megtörik a hosszú VGA kábelt ami a projektorhoz megy. Így elvileg "csak" ezt a 3 méteres szakaszt kell majd cserélni.

Ugyan ez igaz a Jack, és a USB kábelekre (interaktív táblákra) is. Utóbbiakkal nem szokott gond lenni egyébként. Inkább a VGA kábel ami problémás...

Szóval ez lett a megoldás ami még belefért a költségvetésbe.

Egyébként asztali kábel rendezőket szerettem volna, de azok ára horribilis, másik alternatíva falra szerelhető HDMI, VGA, JACK toldó lett volna, de azt is aranyárban mérik itthon, így maradt az egyszerű toldás, és kábelcsatornázás, + kábel rendező cső.

Előtte:                                                         Utána:

[ Szerkesztve ]

(#16833) VeryByte válasza A`rpi (#16832) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Szép munka. :C

(#16834) gaborbol

gaborbol
(őstag)

Orvosi rendelo koltozik uj epuletbe, tegnap szolt a tulaj, hogy mar 6 hetet csuszott az atadas, es a villanyszerelo kijelentte, hogy ok nem huznak ki cat6-os kabelt mert csak...
Na de miert csak?

Indoklas:

Ott van a muszaki rajzon minden vegpont, meg a szerver szoba bejelelove,de a ceg azt mondja a vegpontok ott vannak ugyan a muszaki rajzon,de nem tudja hogy hova mennek a kabeleknek a masik fele, szoval nem tudjak megcsinalni :DDD De mar nem is akarjak.

Konyorog a tulaj, hogy csinaljuk mi a kabelezest, ma elmentem megneztem a helyet meg a muszaki rajzot.

250 vegpont egy 10 meter magas epuletbe ahol mindent a mennyezeten kell elvinni. Hat ooo

[ Szerkesztve ]

(#16835) iwu válasza gaborbol (#16834) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

üdw a klubba...:P
Nálam közben befejezték a gipszkartonozást és festést is, ott a "konyhakész" épület, kábelezd be...
1-1 végpont minden irodában közvetlen a bejárati ajtó mellett... szerverszoba 1db!!!!! 220megy be lengő kábelen:P:)
Ezek szerint mindenhol vannak faxok a világban...

(#16836) gaborbol válasza iwu (#16835) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Lol. Akkor mar le is ultem magamtol :)

Ilyenkor meg szoktam kerdezni toluk, hogy: Do you know what time it is? Akkor megmondja mennyi az ido, en meg kiteszem lazan a kalapacsot az asztalra es mondom, hogy. Yep, it's hammer time! Az elso ajzatnak mindig azzal csinalok helyet a gipszkartonba.

(#16837) looser válasza gaborbol (#16834) üzenetére

looser
(őstag)

Állami cég, 2011. Nagyfelújítás 200 m2-es épületben. Kollégák vissza, a végpontok _fele_ nem üzemelt. Panaszkodunk, semmi. Gyönyörűen elkészített tárgyaló, mennyezetről lejön a projektor, 15m-es vga kábellel áthúzva, ami egy lehetetlen helyen jön ki. Első kérdés: máshova nem lehet? Második kérdés: hang van? Azt hittem agyvérzést kapok. Sohasem kérdeztek meg minket, nem volt műszaki átadás... :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16838) Fooler89 válasza gaborbol (#16836) üzenetére

Fooler89
(őstag)

Akkor mindenhol így gondolkodnak, az "informatikus" semmihez se ért, de mindent meg tud csinálni. Imádom ezt.

(#16839) pumukli93

pumukli93
(újonc)

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy hálózati meghajtón be lehet állítani NTFS jogkörrel, hogy bizonyos csoportoknak bizonyos mappák ne legyen láthatóak?

Ha igen, akkor merre kell keresgélne?

Köszi! :R :R

(#16840) kraftxld válasza pumukli93 (#16839) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Access Based Enumeration
Erre keresgélj :)

(#16841) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Letoltottme az Ubiquiti legujabb controller softwaret. Telepites utan indul a wizard es baromira nem latja az AP-mat. Ilyenkor mi van?

(#16842) A`rpi válasza VeryByte (#16833) üzenetére

A`rpi
(PH! addikt)

:R

(#16843) VeryByte válasza bobsys (#16841) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Gondolom update-et csináltál.

(#16844) bobsys válasza VeryByte (#16843) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

update hol?

(#16845) bon válasza bobsys (#16841) üzenetére

bon
(senior tag)

Tűzfal portok, addig amíg megtalálja tiltsd le a tűzfalat a gépen, vagy engedélyezd a portokat.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, Sound Blaster Z, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 950

(#16846) Timer válasza bobsys (#16841) üzenetére

Timer
(őstag)

Lehet, hogy triviális lesz, amit írok, de a kontroller szoftver csak a "saját" AP-kat látja, azokat nem, amelyeket egy másik kontroller szoftver kezel. Adoptálni kell őket. Nem írtad, hogy frissítetted a kontrollert a gépen, vagy új gépre telepítettél egy szűz kontrollert. Ha utóbbi, akkor az van, amit írtam fentebb.

Ha csak frissítés volt, akkor tűzfal lesz a ludas. Az UBNT Discovery Tool látja az AP-kat?

Ha megváltozott a géped IP címe, az is lehet gond, az AP-k felé DHCP opcióként szórható a kontroller IP címe, ilyenkor más kontrollerrel szóba sem állnak (elvileg). Még ez is kavarhat.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930 >> OnePlus 3

(#16847) bobsys válasza Timer (#16846) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Uj gep, szuz controller, akkor most resetelni kell az AP-t?

(#16848) Rocko007 válasza bobsys (#16847) üzenetére

Rocko007
(fanatikus tag)

Ha az AP korabban masik controllerhez volt parositva, akkor resetelned kell.

(#16849) bobsys válasza Rocko007 (#16848) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Rendben, koszonom a segitseget mindenkinek

(#16850) bon válasza Rocko007 (#16848) üzenetére

bon
(senior tag)

Ez nekem új, én eddig úgy csináltam és működött is (két hete is így csináltam), hogy régi controller beállítások export, majd az új gépen az új controller progiba beimportáltam. Még soha se reseteltem az AP-ket, többszőr is váltottam már controller-t. Persze a tűzfal port nyitások ettől függetlenül kellenek az új gépen.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, Sound Blaster Z, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 950

(#16851) Timer válasza bobsys (#16847) üzenetére

Timer
(őstag)

Nem feltétlenül! Ahogy Bon is írta, ha az előző gépen még megy, a kontrollerből lehet menteni a beállításokat, ha az IP nem változik, működnie kell! Ha változott az IP, akkor pedig a DHCP opcióknál lehet kiküldeni az AP-k felé az újat.

Biztos van megoldás a gépcserés esetekre, párszáz dadab esetén nem lenne ésszerű resetelni ilyenkor az összes AP-t, bár ha esetedben csak néhány darab van, az a legegyszerűbb.

Resetelni egyébként SSH alól is tudsz, ha tudod a korábbi kontroller hitelesítő adatait, és nem volt tiltva az AP-n az SSH (alapból nincs).

[ Szerkesztve ]

(#16852) bobsys válasza Timer (#16851) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

egy darabrol van szo, itt log a lakas mennyezeten, 10 meterre tolem :)
nem gond tolni egy resetet (SSH is mukodik rajta) hamarabb megvagyok vele mint kitallani, hogy adoptaljam. Meg a controller nelkul is mukodik a wifi, nem hajt a tatar. Egyik ejszaka mikor a csalad mar alszik es nem lazad fel 10-15 perc net kieses miatt megcsinalom

[ Szerkesztve ]

(#16853) Timer válasza bobsys (#16852) üzenetére

Timer
(őstag)

Hát, ha otthon vagy, akkor a reset lesz a legegyszerűbb! ;)

[ Szerkesztve ]

(#16854) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Office 365 onboarding, MRS Proxy egy Exchange 2013 (Server 2012) CU 14, az IIS Worker process (w3p)megzabalja a CPU-t, van vagy 10-12 process elole ami osszesen kiteszi a CPU ido 60%-at.
Ez normalis? Kb 150-200 ember migration sync let elinditva, par elhasalt hibaval (The remote server is unhealthy due to 'Resource 'Processor' is unhealthy and shouldn't be accessed) majd a failed userek ujrainditsaval vegul szinkronizalodtak. A CPU meg azota 100% porog az MRS proxyn.

(#16855) bobsys válasza bobsys (#16854) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Persze, hogy hianyzik par patch. Az egyik pont a high cpu miatt let kiadva.

(#16856) Theory66

Theory66
(tag)

Hali.

A tegnapi win 10 1703 frissítés megölte a scan funkciót az iskolában.
Egy Konika Minolta Bizhub 282 gépről van szó, SMB scan, c meghajtón scan mappa létrehozva, hozzáférési jog megadva mindenkinek minden, nyomtatón beállítva a felhasználó, jelszó, elérési út, ip cím jól. Visszaállítva frissítés előtti állapotra tökéletesen működik.

Előzőleg a hálózati központban a speciális beállítások közt ha ki volt kapcsolva a "megosztás jelszavas védelemmel" működött a dolog, de az új frissítés után nincs ott ez a menüpont.

Tudtok segíteni mit kéne még megnézni, vagy hova költöztették ezt a menüt?

(#16857) A`rpi válasza Theory66 (#16856) üzenetére

A`rpi
(PH! addikt)

Miért nem állítasz be egy jelszót?

(#16858) sanzi89 válasza Theory66 (#16856) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Tudom nem megoldás az aktuális problémára, de egy e-mail-ben szkennelést nem lenne egyszerűbb beállítani? Én azt állítottam be mindenhol, és ez független a kliens gépektől, csak legyen net a fénymásolón. Egy 1 oldalas leírást odaragasztottam a fénymásolók mellé, és azóta mindenki szkennel nagy örömmel.

Ez a jelszó nélküli megosztás általam nagyon nem preferált megoldás, és szerintem az MS is vezeti ki ezeket a funkciókat, ezért is tűnt el.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16859) Theory66 válasza sanzi89 (#16858) üzenetére

Theory66
(tag)

Van jelszó, mindenkinek saját fiók van létrehozva, de a nyomtató csak így tudja lekezelni a dolgokat ... Az a baj hogy a tanári kar 90%-a odáig nem jut el hogy e-mailben megírja a hibát amit ki szeretne javíttatni, gondolhatod mi lesz ha "meg kell tanulni" valami újat :( Érdekes hogy csak egy gépen nem megy, a többin megmaradt állíthatóra a beállítás, csak azon a gépen tűnt el. Ugyan az az Enterprise van minden gépen, fura ...

(#16860) pöckös

pöckös
(újonc)

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata Dell H200 as raid vezérlővel és WD Gold diskekkel kapcsolatban? Mennyire eszi meg és tudja kezelni a vezérlő ezeket a diskeket?

Előre is köszönöm a válaszotok,
Péter

. . : : : : . .

(#16861) szabi777

szabi777
(lelkes újonc)

Sziasztok,

több helyen azt olvasom, hogy Hyper-V host esetén már nem az a követendő elv, hogy a Hyper-V megy egy RAID1-es tömbre, és RAID10-re a virtuális gépek, hanem egyy nagy RAID10 es tömböt kell létre hozni és arra menjen minden. Állítólag ez javítja a sebességet és persze a kapacitást.... Mi erről a véleményetek ? Előnyök? Hátrányok ?

http://www.altaro.com/hyper-v/hardware-tweaks-hyper-v-performance/
https://community.spiceworks.com/topic/1978219-hyperv-host-and-vm-raid-configuration
http://www.smbitjournal.com/2012/12/the-history-of-array-splitting/

(#16862) pschio válasza pöckös (#16860) üzenetére

pschio
(őstag)

Nekem van ilyen konfigom. Semmi gond vele. :)

1TB-os GOLD HDD-k RAID1-ben. Simán viszi.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#16863) pöckös válasza pschio (#16862) üzenetére

pöckös
(újonc)

Itt a nagyobb kérdés, hogy a h200 raid vezérlő kezeli e. :) Magában a Gold raid 1 es teljesítményében nem kételkedem. :) Ha olyanod van és arra értetted akkor köszönöm az infót, sokat segít. :)

. . : : : : . .

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.