Hirdetés

2017. február 27., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#15601) kraftxld válasza Upo (#15600) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Raid kártya vissza rendes bios-ra, majd csinálsz rajta egy tömböt (vinyóktól függ, hogy milyet), utána a tömbön egy mittomén 30-40GB-os vdisk-et.
Erre szépen felmegy a hyper-v, majd telepítés után megcsinálod a másik vdisk-et a maradék helyen, adsz neki betűjelet, ide meg jönnek a VM-ek.

Amúgy kezeli a szoftveres raid-et, de ha van egy normálisabb kártyád, ne küzdj vele. Sőt, egy kis szögelés után még data deduplication-t is tud az ingyenes hyper-v ;)
Storage Virtualization alatt mit értessz?

[ Szerkesztve ]

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#15602) Upo válasza kraftxld (#15601) üzenetére

Upo
(őstag)

Ha nem kell akkor nem flashelnék többet, örülök hogy ezt sikerült végre n-edik gépben m-edik próbálkozásra megcsinálni és túlélte a kártya.
Storage Virtualization alatt mit értessz?

Ezt találtam. Nem foglalkoztam előtte én sem ilyesmivel, itt így nevezik.
Elvileg nem kell foglalkozni raideléssel, a provizionálásnak megfelelően fogja elosztani a fizikai lemezeken a tárhelyet. JBOD-ből csinál bármilyen raid-et. És utólag is dobálhatok hozzá diszkeket.
Maga a hyper-v mennyire nyüstöli a tárolót? Boot-nak egy pendrive nem lenne elég? Most az esxi is azon van.
Szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagemeber alvásigénye még 5 perc"

(#15603) kraftxld válasza Upo (#15602) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Hyper-V server 2016 (GUI nélkül) egy HP DL360 G7-en, ~30GB-ot foglal el. Esetleg a Nano telepítés, de azzal meg küzdjön a harapós kecske, hogy pár GB-ot még spóroljak aztán csak sz*pjak a management-el.
Frissítések fent, driverek, 5nine, és Veeam endpoint backup.
Ebből 4GB a page file.
Én USB-re nem bíznám a dolgokat, az ESXi-t is leginkább már dual SD kártyára rakjuk.
A két vDisk-es módszer teljesen jól működött eddig.

Hyper-V USB telepítés: [link]

[ Szerkesztve ]

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#15604) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

VMWare Workstationben van ertelme fizikai disket adni a VMnek a virtual disk helyett? SSD a disk.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15605) Upo válasza kraftxld (#15603) üzenetére

Upo
(őstag)

Lehet akkor ráakasztok egy 80-as hdd-t a telepítéshez. Ezt a 5nine free-t kipróbálom én is, még nem hallottam eddig róla.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagemeber alvásigénye még 5 perc"

(#15606) kraftxld válasza bobsys (#15604) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Nem túl sok értelmét látom.

(#15607) kraftxld válasza Upo (#15605) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Jól szokott jönni, főleg mert server core-on is tudsz vele a host-on futó virtuális gép konzoljához csatlakozni.

(#15608) bobsys válasza kraftxld (#15606) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

ok,
masik
VMWare Workstation 10 VM tenlyeg nem kepes USB bootra?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15609) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Valamint tud valaki ajnalani olyan ingyenes backup progit amit tud legalabb differential mentest es kepes visszaallitani masik hardware-re ugy, hogy az el is induljon?

(#15610) kraftxld válasza bobsys (#15609) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Szerverre és kliensre: Veeam Endpoint backup
Csak kliensre: Macrium Reflect

(#15611) bobsys válasza kraftxld (#15610) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Macrium ingyenes resze nem tudja a mas hardware-re visszallitast, elhasal a win inditas utan mint a szel. A Redeploy az a fizetosben van benne

(#15612) kraftxld válasza bobsys (#15611) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ez igaz, én egy server edition-on készített recovery-vel szoktam megbütykölni :)
De ha ilyen igények vannak akkor az általában fizetős téma :D

(#15613) bobsys válasza kraftxld (#15612) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Van fizetoson csinalt USB stickem, de azt meg nemtudom bootolni VMware Workstation alatt

(#15614) kraftxld válasza bobsys (#15613) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Miért nem VMware convertert használtál? :D
Átdobjam az ISO-t?

(#15615) bobsys válasza kraftxld (#15614) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Ugy nez ki megoldottam, holnap meg ranezek. Metalaltam a rescue iso file magat azt meg mar megette

(#15616) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Jo lesz ez, de meg van kerdes
Szoval Unity modban (Vmware workstation) van valmi beallitas, hogy a guest windows system trayet is lassam es ne csak az elinditott programokat? Gondolok itt peldaul RSS reader hatterben fut es system trayen figyel

szerk: lasd virtualbox seamless mode vagy hogy hivjak

[ Szerkesztve ]

(#15617) sanzi89 válasza sanzi89 (#15595) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Visszaraktam az alapértelmezett 8 napra a Lease Time-ot, és reggelre beállt. Pontosan megegyeznek a Display Statistic és az Address Leases számai.
Hétvégén meg akkor maszk módosítás. Itt kell figyelni bármire, vagy mindenhol módosítom a maszkot mondjuk 255.255.248.0-ra és kész?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15618) kraftxld válasza sanzi89 (#15617) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Jaja, előtte megcsinálod a matekot egy subnet calculatorban, hogy akkor mettől is lesz meddig, majd minden eszközt átállítassz, scope-ot kiterjeszted aztán hajrá.

(#15619) DopeBob válasza sanzi89 (#15617) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Nézted amit írtam? Ha most 30 perc (+4 óra default és ez a gond nálad) el tud fogyni a 254 hely, akkor 8 nap alatt el tud fogyni a 2000 is, ha nagyon nagy jövés menés van.

MZ/X

(#15620) sanzi89 válasza DopeBob (#15619) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Bevallom őszintén még nem volt időm átrágni, maximum hétvégén még utána olvasok a dolognak.
Kb 250 tanuló van a kollégiumban, ez gyakorlatilag jelent 250 telefont, meg max. másik 250 eszközt (kinek laptopja, tabletje, akármije van) szóval egy 500 eszköznél nagyságrendileg nem kellene, hogy több legyen.
Akkor mondjuk legyen inkább 255.255.240.0-ás maszk, ez ~4000 eszköz, ennél csak nem lesz több.

(#15621) pschio válasza kraftxld (#15581) üzenetére

pschio
(őstag)

Akkor jól tudtam. Viszont ilyen hibaüzit kapok:

Nem eszi meg a kulcsot. :(
A Change product key gomb megnyomásakor nem történik semmi.
Troubleshoot nem működik. Borsózik egy kicsit, aztán semmi.
slui 3 -ra már előjön a kulcs beírásának lehetősége, viszont ezt kapom:

A keyfinder pedig ezt dobja:

Hogyan tudnám aktiválni? :DDD
Elég "sok mindent" próbáltam, hogy jó legyen. Hogyan tudnám az egész aktiválós hóbelebancot resetelni? A kérdéses gép egy DC amúgy.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#15622) balaaa88

balaaa88
(fanatikus tag)

Félig OFF csak: [link]

(#15623) kraftxld válasza pschio (#15621) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

parancssorban:
slmgr /dli

Mit mond?

Ha ezzel csinálod:
slmgr /ipk aaaaa-bbbbb-ccccc-ddddd-eeeee
slmgr /ato

Akkor működik?

Van KMS a hálón? Az frissítve lett 2016-ra?

(#15624) bon

bon
(senior tag)

A következő problémával szívok vár jó ideje, és már kifogytam az ötletből.
A dolog ott kezdődött, hogy behalt egy régi XP-s gép alaplapja, kb 5 éves volt, így az alaplapot, procit és a memóriát cseréltem egy korszerűbbre, mindegyik újonnan vásárolva. Az XP-t meg lecseréltem egy 32bit-es Windows 10-re. Visszaraktam mindent és a legfontosabb komponenst egy Makrodigit nevű könyvelő progit. A gép kb 8 órát futott nálam hibamentesen, majd visszavittem a tulajnak. A helyszínen felraktam egy Windows 10 kompatibilis brother nyomtatót és az XP-s géptől örökölt T-mobile stick-et, ott volt egy kis tiltakozás az aláíratlan driver miatt, de feltelepült. Ezután kezdődtek a problémák, a gép véletlen szerűen lefagy, random időközönként és random programot használva. Egér megáll és csak a reset segít. Van, hogy 10 percenként, de van, hogy órákat elmegy hiba nélkül. 3db vga driver miatti kék halált találtam. De ez csak az összes lefagyás töredéke és a többi lefagyás nem okozott kék halált. A vga driver is cseréltem egy régebbire, nem segített. A régi gépből bekerült memóriát kivettem, nem segített, csak az új van benne. Cseréltem tápot is nincs változás. A régi gépből egy dvd író és a winyó maradt meg a winyó hibátlan a HD Sentinel szerint.
Mit lehetne még kipróbálni? Nekem a mobil net nem szimpatikus, de a szolgáltató nem cseréli újabbra, más internet elérhetőség meg nincs a telephelyen.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#15625) VeryByte válasza bon (#15624) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Dehogynem, wifi és okostelefon tethering-gel, legalább egy egy napos teszt erejéig. Veszel valami használt androidos telefont és azzal megoldod.

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#15626) HummeRC válasza bon (#15624) üzenetére

HummeRC
(őstag)

Jajj, dehogy nincs más lehetőség mobilnetre. A hulladék stick-ek és azok driverei és kaotikus jogosultság igényei miatt már nem is ajánlok sehova olyat. Arról nem is beszélve, hogy többnyire sz*r csomagokat adnak melléjük, horror áron.

Az egyik lehetőség, hogy mobilnetet fog a kis doboz és sima szabvány wifit szór szét, max 8 kliensnek. Beépített akkus, laptopnál célszerűbb. [link]
A másik lehetőség, hogy mobilnetes vezetékes routert használsz. Bele a 4g kártya és szabvány hálózatot oszt tovább. [link]

A szolgáltató most lényegtelen, az eszközt akartam mutatni, mindnél vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#15627) wetsom válasza Upo (#15574) üzenetére

wetsom
(kvázi-tag)

Ez volt a megoldás, sikerült felmenni tartományba, most már csak azt kell megszűlnöm, hogy mi a bánatért nincs internet a tartományon belül, mikor a beállítás szerint kellene. :DDD

(#15628) Flowtation válasza wetsom (#15627) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

Bocs, h beleugatok, sulixerver ugye? Ott alapból van proxy. Ha ez a gond akkor a szerveren az adott terem internet hozzáférésénél kell a proxy-t átállítani. Pl. közvetlen elérés proxy nélkül, asszem így hívták a beállítást.

(#15629) wetsom válasza wetsom (#15627) üzenetére

wetsom
(kvázi-tag)

Oh, egyszer csak megjött csak magától, Linux :C

Flowtation: Állítgattam, de nem hagyta magát, aztán 15 perc után egyszer csak megjött a net. Még a nem regisztrált kliensek mögül kellene kivennem valahogy az oldal szűrést, de azzal is makacskodik.

Jah igen, közvetlen elérés proxy nélkül, csak éppen ezt nem alkalmazza valamiért, bogozok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#15630) pschio válasza kraftxld (#15623) üzenetére

pschio
(őstag)

Error: product key not found

Ha így adom be a kulcsot akkor:

Nincs KMS a hálón.

Le lehet valahogy resetelni az egész aktiválós hóbelebancot?

(#15631) Flowtation válasza wetsom (#15629) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

Asszem azoknak is be lehet állítani ezt a proxy nélküli dolgot. Lehet, hogy egy restart segítene. Nem emlékszem már pontosan, még tavaly nyári szünetben foglalkoztam vele.

De a kézikönyv, a teljes sokat segit, még a telefon is. Én annó naponta többször beszélgettem velük. :)

[ Szerkesztve ]

(#15632) pschio válasza pschio (#15630) üzenetére

pschio
(őstag)

Az slmgr /dti -re következőt mondja: Error: product not found.

Egyre érdekesebb:

Kolléga is próbálkozott rendesen úgy látom :DDD

(#15633) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Par napja kerdeztem, lehet elsikadt. Van valami csoda script ami kitolja az aktualis Office 365 (Exchange, POneDrive, Sharepoint etc...) beallitasokat valami fileba?

(#15634) Flowtation

Flowtation
(senior tag)

Sziasztok!
Kaptunk egy új konica mf gépet. Hálózatra van kötve. A szerveren van nyomtatáskezelő szerepkör. Ott hozzáadtam mindkét (32, 64 bit) illetőprogramot, illetve a nyomtatókhoz a készüléket is. Ezután volt egy olyan opció, hogy regisztrálás címtárba, és ekkor már ki tudtam pl wordben választani, hogy ezzel a készülékkel akarok nyomtatni. Kérdezném, hogy elég ennyi beállítás ahhoz, hogy ne kelljen minden gépre feltelepítenem a drivert? Hanem csak betallózóm a cimtárból és kész?

Még annyi, hogy tartományon kívüli gépre akkor csak helyi telepítéssel tudom megoldani?

Köszi!

(#15635) kraftxld válasza Flowtation (#15634) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Group policy-vel ki kell tolni a nyomtatót, és be is kell állítani a point and print restrictionst, hogy az átlagbélának is legyen joga drivert felrakni.

(#15636) Flowtation válasza kraftxld (#15635) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

öö, itt nincs átlagbéla :) csak én. Az lenne a jó, ha driverezés nélkül (már ha megoldható) menne a beállítás. Tehát a lényeg, most a tartományi gépeken megy a nyomtató hozzáadása, direkt kipróbáltam egy diák gépen, csak hozzáad és kész. Azt nem tudom, hogy ez most telepít vagy sem, gondolom igen, de a lényeg, hogy nem kell külön betallózni a telepítő fájlokat. Ez win10es gépen volt (lehet, hogy eleve tartalmazza a drivert?) viszont win7-en ha nincs benne a címtárban (amit a szerepkörben tudok megtenni) akkor nem találja meg, viszont ha beregelem, akkor meg igen.

Szóval erre lennék kíváncsi, hogy ez elég-e így? Illetve tartományon kívüli gépre, meg tudom-e ugyanígy oldani?

(#15637) sanzi89 válasza Flowtation (#15634) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tartományon kívüli gép nem tud keresgélni a címtárban nyomtató után, elég baj volna, ha tudna.

(#15638) kraftxld válasza Flowtation (#15636) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Az összes gépre te vagy belépve? :F

(#15639) Flowtation válasza sanzi89 (#15637) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

igen gondoltam, csak mivel még nem csináltam ilyet, azért kérdeztem, hogy ennyi elég e hozzá. Az mitől van, hogy a win10 e nélkül is megtalálja a gépet a 7es meg nem? Mindkettő tartományi.

kraftxld:
természetesen nem. Azt akarom kinyögni, hogy a szerepkör lehetővé teszi-e azt, hogy csak egy helyre van telepítve a nyomtató, a többi gépre (kliensre) nem, és így tudom e bármely tartományi gépről használni az eszközt?

Nézzétek el nekem,hogy hülye vagyok, péntek van...

(#15640) VeryByte válasza Flowtation (#15639) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Magas labda.

Ez nem függ a péntektől. :-)

Kölyökmedve, azaz Bocs. :-)

[ Szerkesztve ]

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#15641) Flowtation válasza VeryByte (#15640) üzenetére

Flowtation
(senior tag)

Értettem én. :) :B

(#15642) Timer

Timer
(senior tag)

Sziasztok!

Ma sikerült belefutni egy hibába, tartományi felhasználót nem engedi belépni a W7 Pro gépe, a szokásos nem tud kapcsolatot létesíteni az AD-vel történettel. Ha lehúzza hálóról, a cache miatt még be tud lépni, és ezután ha visszatolja a hálókábelt, hozzá is fér minden erőforráshoz, még az Exchange levelezéshez is. Utóbbi azért több, mint érdekes számomra, de nem is ez a lényeges, hanem, hogy van-e ehhez a hibához kapcsolódóan valami "best practice"? A rendszeridő rendben van, ezt ellenőriztem. Ma reggel volt egy kékhalál a gépen, azóta megy ez a történet. Eseménynapló nem beszédes, nincs tippem, merre indulhatnék.

Köszi a tippeket előre is!

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930 >> OnePlus 3

(#15643) moha bácsi válasza Timer (#15642) üzenetére

moha bácsi
(tag)

Valszeg visszaállt a gép egy előző állapotra, így az időbélyeg már nem stimmel és kiesett a tartományból. Én ilyenkor lefuttatok a gépen egy hálózati azonosítás varázslót, újra visszaléptetve az AD-ba.

-=BÉRELHETŐ REKLÁMFELÜLET=-

(#15644) ZCoyote válasza Timer (#15642) üzenetére

ZCoyote
(PH! addikt)

Egy domainbe ki/be léptetés meg szokta oldani általában.

Romani ite domum.

(#15645) kraftxld válasza Timer (#15642) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Test-ComputerSecureChannel gepnev -Repair

(#15646) Timer válasza kraftxld (#15645) üzenetére

Timer
(senior tag)

Köszönöm a válaszokat! A rendszer visszaállítás nem játszik, mert tiltva van GP-ből. Már csak hétfőn lesz előttem a gép, de a többi javaslatot megpróbálom mindenképp az újratelepítés előtt, hátha beválik! Köszönöm a tippeket!

Kraft, ezt a PDC-n süssem el? Gondolom, a kliensen nem sok értelme lenne.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930 >> OnePlus 3

(#15647) wetsom válasza Flowtation (#15631) üzenetére

wetsom
(kvázi-tag)

Proxy-val is megy már a dolog, csak az authentication-t kell kilőni a Squid-ben, és elvileg jó lesz, csak azt is keresni kell sajnos. :U

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.