Új hozzászólás Aktív témák
-
Anaren91
senior tag
válasz
BomiBoogie #18095 üzenetére
Igen frankón működik minden ha háttérnek teszem be a képet akkor is normális csak ha win nézegetőbe nézem akk szar.:S
-
Gaboman
nagyúr
Szóval akkor melyik a legjobb driver a 7870 XThez eddig, mert azt töltöm le akkor.
-
Anaren91
senior tag
Sziasztok. Nem tudom h jó helyre írok e de mivel 7870 es kártyám van gondoltam megkérdezem h más találkozott e már ilyen hibával. Szóval az a problémám hogy ha 1 képet megnyitok win képnézegetőbe akkor nem látszanak a színek az egész kép zöld meg kék sőt még az ablakon belül a fehér rész is zöld... ha berakom háttérnek akk jó csak képnézegetőbe vacakol:S mi lehet a bibi?
-
RVR400
veterán
-
Sziasztok, nem tudja valaki hogy ilyen műanyag kártya tartót, ami a VGA-t támasztja meg úgy középtájon, de inkább a vége felé, hogy hol lehet kapni? Mert eléggé lóg a kártya vége és nem akarom hogy baja legyen.
-
Dyrg
aktív tag
Sziasztok!
Van különbség Win7 ás Win8 között játék teljesítményben? 7850-es kártyánál. -
Gtaati
őstag
Helló! Érdeklődnék, hogy valaki esetleg a vga-n frissített-e már biost? Én a Gigabyte 7870oc megcsináltam a hozzá adott program talált hozzá frissítést így f10-es biosról váltott f11-re előtte sem volt gond a kártyával most is megy tökéletesen, esetleg valaki tudja milyen változásokat tartalmaz az új bios? Köszönöm!
-
Gaboman
nagyúr
válasz
banderasz77 #18080 üzenetére
Nézed itt az aprót?
SEMTEXnél van az is, VTX X-Edition. -
BomiBoogie
MODERÁTOR
válasz
banderasz77 #18082 üzenetére
Megérni megéri, csak ne fogj ki BS hibát.
(#18083) FaTHI
Tudod, hogy a tuningolhatóságra és a pontos mértékére nincs garancia, az kártyánként változik. Esetleg a feszemeléssel lehet macera, egyébként az órajeleket az Afterburnerrel az egekig emelheted, szóval előbb ér véget a kártya, mint az AB csúszkája. -
FaTHI
őstag
válasz
BomiBoogie #18081 üzenetére
Azokat lehet húzni, vagy molyolni kell valamit?
Nem értem ezeket az Ati-karikat, csak olvasgatom itt hogy némelyiket nem elég az Afterburnerrel-feltolni, hanem még van valami szivatás. -
banderasz77
addikt
-
V.Dave
senior tag
azt tudja valaki miért van az, hogy este bezárok minden programot, csak a letöltés megy meg a minialkalmazások, és 1-2 óráig működik a zero core, aztán az éjszaka közepén bekapcsol a kártya és bár nem túl hangos, de azért lehet hallani? Nem nyitódik meg semmi, csak úgy idegesítő hogy nem bír visszaaludni a kártya és gyakran én sem..
jah igen talán annyi hogy változó hátterek vannak beállítva 30percenként de ha nincs bekapcsolva a monitor akkor is változtatja a winfos és lehet azért van ez?
-
FaTHI
őstag
Sziasztok!
Gtx580-as kariról váltanék 7870-re. kb 5000-et kellene rádobnom a 7870-re.
Van e értelme, illetve 60-65-körül melyik a legjobb választás 7870-ből?
Valami jófajta tuningosat ajánljatok ha lehet.
köszi -
Gaboman
nagyúr
válasz
banderasz77 #18074 üzenetére
Két Shappire között annyi hogy a második linken lévőnek gyárilag magasabb a 50mhzel a mag órajele és 200al a memóriának.
Hűtése is másként van kialakítva.
Sapphirnál van a legtöbb BS, Powercolor is jó, de ott a VTXnek az X-Edition is 1100Mhz gyárilag és 54 ezerért. -
BomiBoogie
MODERÁTOR
válasz
MontyCrew #18063 üzenetére
Na, én is gyakrabban járkálok majd a lépcsőházban, ott sok a lépcső, hátha valamelyiken lesz ilyesmi.
Minél több lépcső, annál nagyobb az esély, jól gondolom?
(#18074) banderasz77
Nézd meg a Sapphire oldalán, kimenetekben lesz kis eltérés.
Viszont ne vegyél, vedd a Powercolort. -
banderasz77
addikt
-
Gaboman
nagyúr
válasz
banderasz77 #18072 üzenetére
Onnan bizony.
-
Tom5
addikt
Milyen hűtés ajánlott és megy fel egy ref 7850-re?
-
Cruiserke
tag
Eddig 10 perc Dirt3 után menetrendszerűen jött, Cod4 ben csak 1-2 óra után. Más játékban és benchmarkokban egyáltalán. Pedig kínoztam rendesen. És érdekes mert a megvásárlást követően csak egy héttel jött az első.
Kicsit utánaolvastam, érdekes hogy mennyi "megoldást" ajánlanak. Bár ha valóban a kondikkal van a bibi nem értem hogyan tud némelyik segíteni.
Update: Van valakinek tapasztalata Ipon-os Black Screen gariztatással?
-
gyuromoj
veterán
-
MontyCrew
senior tag
Egy ilyen szépség fogadott ma a lépcsőn:
-
Gaboman
nagyúr
Tegnap adták fel a VTX3D 7870 Black Edition kártyámat, remélem ma de legkésőbb holnapra ideér.
-
plekk
tag
válasz
Cruiserke #18055 üzenetére
Beszélj - = Zk = - -val, hátha neked is megoldható az ő módszerével!
-
gyuszaa
őstag
válasz
- = Zk = - #18059 üzenetére
Valóban
Próbáld ki másik konfigurációban, ha ott is előjön akkor a szervizeseknél is előfog jönni.
Illetve ha szintetikus tesztek alatt nem jelentkezik ( vagy 2d-ben ) csak játékoknál akkor ezt is meg kell említeni nekik, nehogy visszaküldjék hibásan. Hova szól a garancia? -
plekk
tag
válasz
Cruiserke #18055 üzenetére
Ha a kártyád alapórajelen üzemel alapbeállításokkal alapfeszültségen és akkor is ezt produkálja akkor bizony az alábbiakra van esély:
A kártyád valószínűleg BS ben szenved. (Black Screen)
A Sapphire kártyáknál ez mostanság a "divat" :S (Szériahiba, sok kártyánál előfordul a Sapphire nél)
Erre megoldás nemigen van, azaz én csak a gariztatást tudom neked javasolni.
De ha valaki tud jobbat akkor írjon.
Ja és nem csak játékoknál jöhet elő hanem bármikor.A hőfokokkal semmi baj nincs.
-
Cruiserke
tag
Srácok, mostanában olyat csinál a gépem, hogy kb 10 perc dirt3 után, de egyéb játékoknál is előfordult. Az hogy egyszerűen fekete képernyő és csak a restart segít. Amikor megjött a Sapphire 7850 néztem hőfokot: terheletlenől 28-29, furmark aladt 54 körül.
Most nézem h 68 on tetőzik. Milyen hőfokon szokták magukat megadni? -
kene84
aktív tag
-
gyuszaa
őstag
-
gyuszaa
őstag
Ha a profilodon lévő processzoral használnád, akkor nem fogsz tapasztalni nagy különbséget. Csak egy picit olvass vissza.
Itt asust fogják ajánlani vagy az msi-t, sapphire-nek volt egy hibás szériája, ami nem biztos, hogy a piacon van még, de lutri. Nekem hibátlan, majdnem 1 hetes sapphirem van.
-
Najz
tag
válasz
csucsbicep #18044 üzenetére
értem köszi a másik kérdés kb mennyivel lenne jobb egy 7870 mint az 50 ? gondolok itt akármilyen játékra
mert már 48ért árulnak sapphire 7850et 2gb és nemtudom hogy megéri a + 7ezret
illetve 7850ből melyik gyártót ajánljátok gondolok itt zajszintre és tuningra is -
Rocky100
csendes tag
Üdv
Szeretném ezt megkérdezni itt valaki helyett
"Szerintetek a jelenlegi chieftec tápom ami 400W-os valamint 80+-os, elbírja a 95W TDP-s AMD 6magost és egy 7850-es kártyát aminek 130W a hivatalos TDP-je?. Tunning nem lenne valaminr 1 SSD és 1WD Caviar Black vinyó lenne. A 12 voltos ágon 330W leadására képes a táp. Jelenleg megvan már a proci és minden más de egy 4770-es kari van a gépben. Terhelés mellett 201 wattot fogyaszt az egész konfig egyben. A kérdés az hogy elbírná-e a 7850-s pluszba? "
Én azt mondtam az illetőnek hogy nem egy egészséges dolog 400W-os táp alá egy 7850est pakolni és ez nem matek kérdése.Csak azt nem tudom milyen tápja van pontosan típusra.CTG-GPS-vagy esetleg más
Ha minőségi a 400as táp mehet alá a 7850?Vagy jól gondolom hogy az azért hanyagság és nem "egészséges" ?
köszi előre is
-
Najz
tag
Sziasztok!
videókártyát szeretnék venni terveimben a 7850 szerepelt , de most találtam egy 7870et - 55ért úgy gondolom lehet megérné az a +5ezret
a kérdés az lenne hogy ha jól látom ez nem v2 ez probléma? -
#77081088
törölt tag
válasz
gyuszaa #18033 üzenetére
Azért nem kell annyira leírni a "jó öreg" 6870-es kártyát!
Pl nekem MOHAW-nél csak azért laggolt be mert elfogyott az 1GB vram. Egyébként egész szépen elboldogult vele.
Az igaz, hogy most az MSI karim jóval hűvösebb, és kevesebb kakaóval is beériMás: Kérdezném a hozzáértő embereket! És akinek MSI 78xx vga-ja van azoknak is kérném a véleményét!
MSI AB-vel monitorozok mint sokan mások, a cpu ram kihasználtságot a HIWINFO64-el. A 6870-es karin lehetett a vramok hőmérsékletét is monitorozni. Az MSI 7870-nél ez az opció nincs benne a listában. GPU-Z látja,és méri is a hőmérsékletet,viszont a HIWINFO nem. Ez egyedi eset vagy mindenkinek ez a tapasztalata? -
gyuszaa
őstag
válasz
kockaharcos #18034 üzenetére
Láttam már 4,72-őn lévőt 1,62v-al.
890-es chipsettel.
-
gyuszaa
őstag
-
Dyrg
aktív tag
Hali!
Ezt a CPU / GPU kihasználtságot milyen progival lehet nézni? -
TSanya
aktív tag
Már a Tahiti LE duruzsol a gépemben.
Meglátjuk, mit lehet kihozni belőle a viszonylag gyenge proci /X6@3,5Ghz/ ellenére.Nagyon kíváncsi vagyok a 6870 után.
-
Alpachino
veterán
válasz
Attix82 #18025 üzenetére
De ugyan abban a konfiga, környezetbe kellene, mert így mindig lesznek akadékoskodó emberek, amit ez esetben valahol meg is értek.....
De szerintem nagy meglepetés nem lesz a házi tesztek után sem, vagy is a 7870 a 660 és a 7950 között végez valahol, játékoktól függően.
-
Alpachino
veterán
válasz
Attix82 #18018 üzenetére
De ez így nem igazán jó nekünk, vagy is 7870 tulajoknak, mivel a mi karinkat kihagytad a képből
még összehasonlítási alapnak sem jó, mivel nem kapunk képet a 660 és a 7950-en keresztül, pl. a 7870-ről
Pedig ha ebbe a topicba linkelsz teszteket, akkor ez jogos igény részünkről, tehát keríts valahonnan egy 7870-et gyorsan
-
plekk
tag
Értem, köszi a választ!
Akkor ezek szerint csak nem egy rossz CPU ez az i5-2500-as
Kicsit tartottam tőle hogy esetleg nem hajtja ki teljesen a 7870-et , de szerencsére kellemesen csalódtam benne.
Egyedül GTA 4 ben illetve Assassins Creed 3 ban figyeltem fel az alacsony GPU kihasználtságomra ami átlagosan:GTA 4 nél: 40 %
AC 3 nál: 50-60% volt. (itt volt hogy lement 37 % ra is, Meglepödtem rajta nem kicsit)
Ez szerintem csak a játék optimalizálatlansága miatt volt.
Javítsatok ki ha esetleg tévednék. -
plekk
tag
Hali
A FarCry 3 alatt megnéztem hogy a sima i5-2500 am turbo móddal mit produkál a 7870 nel.
Sajnos arra lettem figyelmes hogy az AIDA 64 3411 Mhz et mutat a CPU órajelének a játék futtatása közben.
99% -os GPU kihasználtság mellett.Ez után még indítottam egy Artlantis dizájner progit illetve ment a net, az msn is és még másoltam pár fájlt a win commanderrel, és ugye a FarCry 3 is futott.
Így is maximum 3411 Mhz et mértem AIDA 64 el és CPU-Z-vel.Szerintetek miért nem engedi fel 3700 Mhz ig a procit?
-
-
Alpachino
veterán
válasz
Attix82 #18014 üzenetére
Most egyet nem értek és kérlek ne értsd félre....de.... GTX660-al teszteltél és 7950-el holnap....akkor mit keresnek ezek a tesztek a 7850/70-es topicban ???
Min. a 7950-es topicba kellett volna belinkelni őket, (persze a 660 topic mellett), de ott nem látom
Mi a szándék, vagy összehasonlítási alap ?
-
belinho
senior tag
válasz
Malibutomi #18008 üzenetére
Annyira nem fontos, úgyis tölt fel a tag 7950-es kártyával majd videót, azon úgyis látszik majd, hogy van-e microstuttering.
-
Attix82
addikt
válasz
Malibutomi #18002 üzenetére
Ha adsz nekem egy ugyan ilyen felvételt, akkor egymás mellér rakom. Holnap jön egy HD7950 Flex OC VGA, azzal is végig futok ezen a 3 játékon. Lényeg, hogy a beállítások egyezzenek.
-
milszab
senior tag
Az alaplapi videokártyához képest gyorsít valamit a gépen ha berakok 1 külön vga-t? Inkább netezés van a gépen meg 1-2 netes játék. Amúgy ez egy Core2duo gép. Bocsi hogy ide írok de talán ti jobban képben vagytok.
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
kockaharcos #18003 üzenetére
Már megnéztem mert rájöttem ez lesz az első kérdés
34-40 lett, átlag olyan 35-36.Nekem az alap a kártyának 1050/1200, d enem hiszem hogy az az 50MHz nagyon sokat számít.
-
belinho
senior tag
válasz
Malibutomi #18002 üzenetére
Ha tudod be is linkelheted ide, én most nem az fps-re voltam kíváncsi, ugyanazt a helyzetet úgyse tudod produkálni, szóval nem ez a lényeg, hanem semmi akadás, microstutter, szépen egyenletesen fut!
-
gelacihun
aktív tag
A "bedöglött" 7870-emet cseréltem 7950-re mert nem tudtak olyat adni amim volt !
Simán megvan a 80-200 FPS alap óra jellel !
Akkor minek húzzam följebb ? Hogy jobban melegedjen , vagy többet kajáljon ? (tesztprogikkal meg nem játszom )
Majd ha váltok másik játékra , és leesik 50 alá az FPS , akkor van lehetőségem "fölrakni 4-esbe" -
kockaharcos
senior tag
válasz
Malibutomi #18002 üzenetére
Akkor próbáld ki felvétel nélkül is,pls
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
belinho #18000 üzenetére
Kiváncsi lettem, ezért lefutottam ugyanezt a távot alap 7870-el, ugyanígy ultra+4x msaa-val, és egy jó 10%-al több az fps úgy hogy közben felvettem a futkározást.
Ha jól figyeltem a GTX660 24 és 32fps között volt, nekem 31-37 (ja és én nem videókamerával vettem fel, hanem a gépen.)
7870 rulez.
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! Nintendo Switch OLED 64GB fehér játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Honor 400 Pro 5G Lunar Gray Prémium kijelző, AI-fotózás 12/512 GB-2028. 05. 21-ig
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I W10 I Cam I Gari!
- Referencia Weboldallal Világítós bill+laptop bill magyarítás. Rania 3M -is! Touchpadok is.Posta ok
- Jogtiszta Microsoft Windows / Office / Stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest